PDA

Pogledajte punu verziju : Zasto se neko ponasa onako kako se ponasa?

Caubojka
04-01-2007, 08:27 PM
Rado bi cula vase misljenje na ovo pitanje.

Ne ozbiljni odgovori i ne vezani za temu svakako ce ce biti ignorisani.

Caubojka
04-01-2007, 09:43 PM
Da krenemo od necega!'

Sjecate li ce necijeg dobrog ili loseg ponasanja?
Recimo!zasto sam ja postavila bas ovo pitanje:?:

Argun
04-01-2007, 09:47 PM
1.Zato što je to sasvim OK s njegove tačke gledišta
2.Korijeni su u odgoju i vaspitanju ili čak u genima
3.Zna da to nije dobro ili je dobro ali misli da je "kul" ako kontrira(naopako ispo)
5.Ima svoj pravac s kojeg ga niko nemože skrenuti
6.itd

Argun
04-01-2007, 09:48 PM
Da krenemo od necega!'

Sjecate li ce necijeg dobrog ili loseg ponasanja?
Recimo!zasto sam ja postavila bas ovo pitanje:?:
Neko te je povrijedio....ubićemo ga

hell666
04-01-2007, 11:08 PM
svako razmislja drugacije i svako se drugacije ponasa....
sve zavisi od situacije u kojoj se nalazi...
trebala si biti malo preciznija...al ovako ima mnogo odgovora...

kao npr.oni koje je onenin naveo/la

Caubojka
05-01-2007, 03:06 PM
1.Zato što je to sasvim OK s njegove tačke gledišta
2.Korijeni su u odgoju i vaspitanju ili čak u genima
3.Zna da to nije dobro ili je dobro ali misli da je "kul" ako kontrira(naopako ispo)
5.Ima svoj pravac s kojeg ga niko nemože skrenuti
6.itd

Da,tacno je da osoba misli da je to u redu sa njegove ili njene tacke gledista.
Odgovor na pitanje zasto se neko ponasa onako kako se ponasa je tocno kako si naveo vaspitanje i igra glavnu ulogu u nasem ponasanju,takodje i okolina utice na nas iz vise tacaka,jer kao djeca smo rodjeni kao ne ispisani listovi papira.

Vecinom se slazemo sa onim osobama, koje imaju isto misljenje kao mi sami!

Caubojka
05-01-2007, 03:37 PM
svako razmislja drugacije i svako se drugacije ponasa....
sve zavisi od situacije u kojoj se nalazi...
trebala si biti malo preciznija...al ovako ima mnogo odgovora...

kao npr.oni koje je onenin naveo/la

I namjera je cujem sta mislis o razlicitom ponasanju.Ja mogu navesti evo jedan primjer.

Kad sam isla 2 razred gymnazije,imali smo u razredu jednog uvjek skoro nervoznog,svadljiog i osjetljivog skolskog druga iz Tunisa.Nije bilo skoro ni jednog ucenika da on nije bio u konfliktu.Tako je dosao red i na mene.Jednom prilikom,kad sam za vjeme pauze,otisla da nazovem nekoga telefonom,imali smo telefon bezplatan(ne za inostranstvo) u kabini na kraju hodnika.
Dok sam ja razgovarala,lupi neko jako u staklo kabine i otori vrata,i kaze meni ljutito da pozurim i da on mece da ceka.

Ja i dalje nastavim,ne mareci sto je rekao da pozurim i nesto jos grupo.Kad sam zavrsila,i rekla mu da nikad vise me ne uznemirava,jer to nije uljudno ni kulturno ponasanje.
Prijavim ja njega odma direktoru skole,i odma njega direktor pozove na razgovor.

Vjerovali ili ne vise se nije svadjao za djevojkama,vec je bio ljubazan prema svima.
Da sam ja bila kao i ostali sklanjala se i trpila njegovo lose ponasnaje,on bi vjerovatno i dalje dizao ton na nas i zamisljao da moze kako hoce.

Vecina ljudi se ponasaju prema nama onako kako im mi dozvolimo,sto je ovaj dogadjaj iznad pokazao.

Caubojka
05-01-2007, 03:41 PM
Neko te je povrijedio....ubićemo ga

´Nije mene niko povrijedio!!!:razz: nego ova pitanja se susrecu u psihologiji i
vecinom se diskutuje da bi se culo razna misljenja za ne.:razz:

dr.Nathaniel Demarest
05-01-2007, 03:47 PM

prvo, ne piše se rastavljeno rječca "ne" uz pridjeve, već uz glagole (ima 9 izuzetaka za glagole). Znači "nevezano" i "neozbiljno" :hammer:

A što se tiče pitanja, nije dovoljno jasno postavljeno. Preporučio bih čitanje Erving Gofman-ove knjige "Kako se predstavljamo u svakodnevnom životu".

Caubojka
05-01-2007, 04:18 PM
prvo, ne piše se rastavljeno rječca "ne" uz pridjeve, već uz glagole (ima 9 izuzetaka za glagole). Znači "nevezano" i "neozbiljno" :hammer:

A što se tiče pitanja, nije dovoljno jasno postavljeno. Preporučio bih čitanje Erving Gofman-ove knjige "Kako se predstavljamo u svakodnevnom životu".
Interesantno!
Moram te naspomenuti da nije rijec o gramatici a ni pravopisu.Bitno je dali si ti razumio sadrzaj,pitanja nisi?
Dali znas da se moze citati imedju redova i da opet razumijes sadrzaj?

Zamolila bih te otovrimo temu o gramatici i pravopisu i da malo o tome diskutujemo,ja znam i gramatiku i pravopis,al nije lako ni pisati gramaticki.
Ja pisem gramaticki gdje treba,a ne u forumu,nismo na nastavi da nas ocjenjujes.Ako si profesor ili neznam da ti je stalo do pravopisa i gramatike,ovde nejmas tu ulogu.

Pitanje je sasvim jasno postavljeno,i kako moze da se desi da kritikujes nekog za nestoM a nisi razumio sta znaci jedna recenica,koju smatras ne ozbiljnom.Tu si ti ne ozbiljan.

Cudi me kako citas i ako citas neke novine gdje nejma grmatickog pisanja.
I na kraju da kazem da ja nikad ne pisem kako si ti naveo,i meni je to ne poznato.

Rado bih prihvatila tvoju kritiku,al nije na mjestu NA ZALOST.

hell666
05-01-2007, 05:18 PM
I namjera je cujem sta mislis o razlicitom ponasanju.Ja mogu navesti evo jedan primjer.

Kad sam isla 2 razred gymnazije,imali smo u razredu jednog uvjek skoro nervoznog,svadljiog i osjetljivog skolskog druga iz Tunisa.Nije bilo skoro ni jednog ucenika da on nije bio u konfliktu.Tako je dosao red i na mene.Jednom prilikom,kad sam za vjeme pauze,otisla da nazovem nekoga telefonom,imali smo telefon bezplatan(ne za inostranstvo) u kabini na kraju hodnika.
Dok sam ja razgovarala,lupi neko jako u staklo kabine i otori vrata,i kaze meni ljutito da pozurim i da on mece da ceka.

Ja i dalje nastavim,ne mareci sto je rekao da pozurim i nesto jos grupo.Kad sam zavrsila,i rekla mu da nikad vise me ne uznemirava,jer to nije uljudno ni kulturno ponasanje.
Prijavim ja njega odma direktoru skole,i odma njega direktor pozove na razgovor.

Vjerovali ili ne vise se nije svadjao za djevojkama,vec je bio ljubazan prema svima.
Da sam ja bila kao i ostali sklanjala se i trpila njegovo lose ponasnaje,on bi vjerovatno i dalje dizao ton na nas i zamisljao da moze kako hoce.

Vecina ljudi se ponasaju prema nama onako kako im mi dozvolimo,sto je ovaj dogadjaj iznad pokazao.
u ovom slucaju nije bio svjestan svog ponasanja i da to njegovo ponasanje negativno utice na druge,naravno da niko ne voli svadjalice i dr.

sad opcenito o takvim (negativnim) ponasanjima:
mnogi nesvjesno nesto rade,ne mareci na to da mozda to nekome smeta il iritira...
zato su drugi tu da ukazu na to ponasanje date osobe,pa sad zavisi od osobe hocel biti svjesna da joj neko zeli pomoci i pokusati da to popravi,uvidjeti da grijesi i primiti tudje savjete....bilo bi naravno za njeno dobro....

al mnogi su tvrdoglavi,pa im se moze deset godina ukazivati na njihove greske,za koje se i ne trude da poprave,jer kako ce kad ni sami nisu toga svjesni tj. ne razmisljaju o svom ponasanju i nemaju mozda vremena da se udube u to...

treba sjesti i malo promisliti sta nam je ko rekao,sta na nama ne valja i zamisliti kako bi nama bilo da se neko prema nama tako ponasa...

znaci sve je od osobe do osobe....
ma moze se tu jos pisati,al ne da mi se....ovo je ono povrsinski...
psiha je nasa preduboka....

Zikeron
05-01-2007, 07:11 PM

Tačno,al trebali ste i vi isto tako postupiti jer klin se klinom izbija..al u svakom slucaju,tvoja odluka da ga prijavish diši nije losha,veoma hrabar gest za jednu djevojku.....:col:

Argun
05-01-2007, 07:46 PM
Tačno,al trebali ste i vi isto tako postupiti jer klin se klinom izbija..al u svakom slucaju,tvoja odluka da ga prijavish diši nije losha,veoma hrabar gest za jednu djevojku.....:col:
"100 ljudi 100 ćudi"...ja ga sigurno nebih prijavio,nego bih ga kritikovao u širem krugu prijatelja kad je on prisutan.Kh sad se nadovezujemo,zašto se i ja tako ponašam....

dr.Nathaniel Demarest
06-01-2007, 09:04 AM
Interesantno!
Moram te naspomenuti da nije rijec o gramatici a ni pravopisu.Bitno je dali si ti razumio sadrzaj,pitanja nisi?

Zamolila bih te otovrimo temu o gramatici i pravopisu i da malo o tome diskutujemo,ja znam i gramatiku i pravopis,al nije lako ni pisati gramaticki.
Ja pisem gramaticki gdje treba,a ne u forumu,nismo na nastavi da nas ocjenjujes.Ako si profesor ili neznam da ti je stalo do pravopisa i gramatike,ovde nejmas tu ulogu.

Pitanje je sasvim jasno postavljeno,i kako moze da se desi da kritikujes nekog za nestoM a nisi razumio sta znaci jedna recenica,koju smatras ne ozbiljnom.Tu si ti ne ozbiljan.

I na kraju da kazem da ja nikad ne pisem kako si ti naveo,i meni je to ne poznato.

Jako mnogo grešaka za nekog ko kaže da zna pisati pravilno (greške sam boldirao, a nisam profesor).
Da ti olakšam, pravilan govor i pisanje nemaju "vrijeme i mjesto" za upotrebu, već se preporučuje da pravilno govoriš i pišeš UVIJEK, a ne samo kad je "za ocjenu".

Dao sam ti naziv knjige koju možeš pročitati, ali mislim da je bespotrebno da ti ja ovdje navodim socio-psihološke razloge zbog kojih se ljudi prikazuju u sasvim drugom svjetlu.

Caubojka
06-01-2007, 12:46 PM
Jako mnogo grešaka za nekog ko kaže da zna pisati pravilno (greške sam boldirao, a nisam profesor).
Da ti olakšam, pravilan govor i pisanje nemaju "vrijeme i mjesto" za upotrebu, već se preporučuje da pravilno govoriš i pišeš UVIJEK, a ne samo kad je "za ocjenu".

Dao sam ti naziv knjige koju možeš pročitati, ali mislim da je bespotrebno da ti ja ovdje navodim socio-psihološke razloge zbog kojih se ljudi prikazuju u sasvim drugom svjetlu.

Koliko ti znas o pravopisu,ja znam vise,bez knjige koju ti citas i prenosis ovde.
Priznajem da ne pisem po bosanskom pravopisu,a ovde gdje sam ja ucila je tacno.
Ne treba covjek biti profesor da bi znao pravopis i gramaticno pisanje,to je nesto sto se uci na niskom nivou a ne na visokom.Ja sam to prosla u grundu skolovanja.
Akoliko vidim da ti kopiras nekoga ko nezna,da na razne nacine mozes da se izrazis,da jednu recenicu koja sadrzi vrijeme,glagol,pomocni glagol.imenicu,prilog,plac mozes na razne nacine poceti.

Pravopis ti je naj manji problem ovde.I obicno kad neko nesto nije razumio,zamoli na ljubazan nacin da malo se objasni,a ne kritikuje kao sto ti to cinis, i jos nisi dao odgovor na temu,na koju ja ocekujem.

Kakve ti to socio psiholoske razloge zelis navesti,rado cu ih procitati,naravno ako nam moderacija ovde dozvoli diskutovati,ali kao sto vidim neznas ti ni diskutovati,nisi povoljan za diskusiju,pa bi te molila da se malo spustis na zemlju i zaboravis pravopis,i naucis se gramticki da pises,jer u tvom tekstu vidim da ti glagoli nisu na mjestu a ovamo kritikujes mene za pravopis.

Dakle!zaboravimo pravopis bitno je dali se razumijemo ili ne,ili je ovo spanski jezik?
I dalje mislim da ti kritika nije na mjestu,predjimo na taj socio-psiholosku diskusiju.Mozda ce neko naci odgovor zasto se neko ponasa onako kako se ponasa.
Slobodno pisi kritike,ja cu ih razmotriti,dali su na mjetu ili nisu8) jer nejmamo isto misljenje,iskustvo,vrijednovanje,reagovanje i td.

Pozdrav!

Caubojka
06-01-2007, 01:01 PM

Ja nepokusavam bitku dobiti silom nego sa stilom.NE volim da se svadjam na javnom mjetu,onda nemogu zaliti se nikome.
Ja smatram ne povoljim osobama za diskusiju ili bilo sto,ako nisu kulturni i ne mare kako se ponasaju prema drugima,kad provociraju,omalozavaju,nemaju respekta nikakvog.

Da sam tom decku uzvratila ne dolicnim ponasanjem i grubim rijecima,lupila u staklo kabine,time bi samo pokazala kakvog sam ja karaktera a ne kakav je on.

Zikeron
06-01-2007, 09:55 PM
Ja nepokusavam bitku dobiti silom nego sa stilom.NE volim da se svadjam na javnom mjetu,onda nemogu zaliti se nikome.
Ja smatram ne povoljim osobama za diskusiju ili bilo sto,ako nisu kulturni i ne mare kako se ponasaju prema drugima,kad provociraju,omalozavaju,nemaju respekta nikakvog.

Da sam tom decku uzvratila ne dolicnim ponasanjem i grubim rijecima,lupila u staklo kabine,time bi samo pokazala kakvog sam ja karaktera a ne kakav je on.
Ma uvjek se mora kombinovati,malo sile malo stila,al tebi svaka cast,jel ok...:-D :-D ,nedaj se...pozz

Soleil
07-01-2007, 02:28 AM

moje mišljenje...od najvažnijih faktora ili uzroka su geni/ako idemo recimo na fenomen agresivnosti/, okolina, sama ličnost,
e sad ako idem baš na jedan segmen ponašanja,neku njegovu/njenu reakciju ili djelo onda treba obratiti pažnju na sitnice tipa raspoloženje,okolnosti ,bla bla...

Caubojka
07-01-2007, 01:31 PM
moje mišljenje...od najvažnijih faktora ili uzroka su geni/ako idemo recimo na fenomen agresivnosti/, okolina, sama ličnost,
e sad ako idem baš na jedan segmen ponašanja,neku njegovu/njenu reakciju ili djelo onda treba obratiti pažnju na sitnice tipa raspoloženje,okolnosti ,bla bla...

Na zalost ne mogu se slozoto sa tobom.Jedna situacija govri mnogo o nama.
I ako smo ne raspolozeni,na se okolnosti,umor i sve ostalo koje smo dozvolili sebi da izgubimo konrolu nad nasim ponasanjem,ne daje nam to pravo da se ponasamo kako nam drago.
Jedna losa rijec moze da nas dovede do ne zeljenih situacija.To noisu nisu sitnice gdje udarci i grube rijeci se upotrebljavaju.
Ni jedan jedini put ne treba oprastati ,time samo dajemo i drugu sansu da se postave prema nama kako im drago.

Jos jedan primjer;
Mnogo puta cula sam bosance koji kazu da zene same traze udarce,jer su kako kazu, same provociraju.
I ako zene provciraju,ne daje im to pravo da gube kontrolu nad sobomi da ih zlostavljaju.

ex no.1
08-01-2007, 01:25 PM

joj pitanja:roll: , citave ekipe strucnjaka iz raznih oblasti bave se tom problematikom i opet svako ima svoje teorije zbog cega ovo zbog cega ono a opet svaka individua se gleda posebno i tako dalje i tako dalje...mada se mogu uzet u obzir neki opci faktori kao sto su nasljednje osobine(geni), nacin odgoja, uticaj okoline, zivotno iskustvo (po meni jedno od najvaznijih faktora u razvoju licnosti)...

Ico
08-01-2007, 05:18 PM
ne mogu da vjerujem kako se tako cudno pitanje moze postaviti. ali sve u svemu bi se o tome moglo pricati koliko hoces, da povezemo sve nauke svijeta, no sto je dovoljno da je covjek umno i samostalno bice, potpuno sposobno da razmislja i vodi brigu o sebi, a stvar je sto je njegov organizam daleko slozeniji nego u drugih zivih bica. detaljnije ne bih zalazio, ali tu se nema sta dokazivati...

Soleil
09-01-2007, 12:02 AM
Na zalost ne mogu se slozoto sa tobom.Jedna situacija govri mnogo o nama.
I ako smo ne raspolozeni,na se okolnosti,umor i sve ostalo koje smo dozvolili sebi da izgubimo konrolu nad nasim ponasanjem,ne daje nam to pravo da se ponasamo kako nam drago.
Jedna losa rijec moze da nas dovede do ne zeljenih situacija.To noisu nisu sitnice gdje udarci i grube rijeci se upotrebljavaju.
Ni jedan jedini put ne treba oprastati ,time samo dajemo i drugu sansu da se postave prema nama kako im drago.

Jos jedan primjer;
Mnogo puta cula sam bosance koji kazu da zene same traze udarce,jer su kako kazu, same provociraju.
I ako zene provciraju,ne daje im to pravo da gube kontrolu nad sobomi da ih zlostavljaju.
ne kontam te....kako se ne slažeš sa mnom...svako ponekad izgubi kontrolu nad sobom,mada to nije lijepo,ali je tako...
fino je trudit se da se ne desi tako nešto....ideš malo u ekstremne situacije,čuj kad Bosanac tuče ženuu,naravno da ništa ne optavdava njegovo ponašanje,ali šta opravdava ženino???

Caubojka
10-01-2007, 03:29 PM
ne mogu da vjerujem kako se tako cudno pitanje moze postaviti. ali sve u svemu bi se o tome moglo pricati koliko hoces, da povezemo sve nauke svijeta, no sto je dovoljno da je covjek umno i samostalno bice, potpuno sposobno da razmislja i vodi brigu o sebi, a stvar je sto je njegov organizam daleko slozeniji nego u drugih zivih bica. detaljnije ne bih zalazio, ali tu se nema sta dokazivati...

U pravo takvo pitanje se postavlja kad mislis uzeti sve primjere koji daju odgovor.To znaci bez obzira na sve ili?

Nisam te bas potpuno razumjela,sta si mislio reci sa zadnjim recenicama.Jesil mislo reci da ima savrsenih osoba,kad su samostalni,sposobni da razmisljaju,vode brigu o sebi,organizam slozeniji,nego u drugih zivih bica.
Ja bi to sve slozila u jednu rijec INTELIGENCIJA,al opet nebi se slozila da je to nesto sto neposjedujemo svi skoro.
To su obicne stvari koje nas sleduju u zivotu,ako imamo zdrav razum.

Interesantan primjer!

Caubojka
10-01-2007, 03:31 PM
ne kontam te....kako se ne slažeš sa mnom...svako ponekad izgubi kontrolu nad sobom,mada to nije lijepo,ali je tako...
fino je trudit se da se ne desi tako nešto....ideš malo u ekstremne situacije,čuj kad Bosanac tuče ženuu,naravno da ništa ne optavdava njegovo ponašanje,ali šta opravdava ženino???

To je naime,prica pojedinaca koji kazu da je opravdano udariti zenu kad provocira.

dr.Nathaniel Demarest
10-01-2007, 04:04 PM
Ne treba ju udariti, treba joj glavu nabiti na ražanj.

edit: pogledaj potpis

Blahhh
10-01-2007, 07:03 PM
kod udaranja bitno je dozirati...da se ne navikne :mean2: :smoker: :bigglasse

Soleil
10-01-2007, 09:58 PM
To je naime,prica pojedinaca koji kazu da je opravdano udariti zenu kad provocira.
djevojko...ti čini mi se puno pišeš a malo kažeš....deder reci šta ti ustvari hoćeš da kažeš....ja u svom tekstu nisam navela da opravdavam nasilje nego sam ti pokušala sugerirat da ljudi često griješe u svom ponašanju/ali ga nisam opravdala/....al et...drugi put ću pojednostavit...:mrgreen:

Blahhh
11-01-2007, 01:41 AM
...jal crtat` :mrgreen:

The_Queen
11-01-2007, 11:31 AM

Zato.:purplebou :whaaaat:

Caubojka
11-01-2007, 12:02 PM
djevojko...ti čini mi se puno pišeš a malo kažeš....deder reci šta ti ustvari hoćeš da kažeš....ja u svom tekstu nisam navela da opravdavam nasilje nego sam ti pokušala sugerirat da ljudi često griješe u svom ponašanju/ali ga nisam opravdala/....al et...drugi put ću pojednostavit...:mrgreen:

Tvoj smile govori da si ne ozbiljna na kraju svog ozbiljnog posta.
I dalje tvrdim da nasilje ne opravdava, ako zena provocira,kao sto to kazu pojedinci.Nema tog opravdanja cime se moze opravdati kad dozvoli neko sebi da ga zena isprovocira ili bilo ko drugi.

The_Queen
11-01-2007, 02:43 PM
Draga moja,toplo ti preporucujem da mijenjas temu..ni ti sama nemas pojma sta si htjela pitati..a i ne mogu vise citati tvoje stalne greske u pravopisu..:mrgreen:
neOzbiljna si ti..cini mi se:grin:

Caubojka
11-01-2007, 06:21 PM
Draga moja,toplo ti preporucujem da mijenjas temu..ni ti sama nemas pojma sta si htjela pitati..a i ne mogu vise citati tvoje stalne greske u pravopisu..:mrgreen:
neOzbiljna si ti..cini mi se:grin:

Mene je inace razumjeti tesko, isto kao i psiholoska pitanja.8) Ja razumijem te potpuno,da nisi razumio,a i znam zasto,a nije to pravopis vec nase znanje,za koje se upotrijebi mozak a ne pravopis.

hmm,kritika je u redu al nije na mjestu.

The_Queen
11-01-2007, 06:33 PM
Mene je inace razumjeti tesko, isto kao i psiholoska pitanja.8) Ja razumijem te potpuno,da nisi razumio,a i znam zasto,a nije to pravopis vec nase znanje,za koje se upotrijebi mozak a ne pravopis.

hmm,kritika je u redu al nije na mjestu.
Uh,da se barem imam s kim raspravljati.:roll: .ali draga moja,najzalosnije je sto ti ne znas koristiti mozak u prave svrhe..a ni pravopis ti nije jaca strana..tako da me tvoje primitivne opaske uopste ne "tangiraju"...peace:-D

Caubojka
11-01-2007, 06:58 PM
Uh,da se barem imam s kim raspravljati.:roll: .ali draga moja,najzalosnije je sto ti ne znas koristiti mozak u prave svrhe..a ni pravopis ti nije jaca strana..tako da me tvoje primitivne opaske uopste ne "tangiraju"...peace:-D

Na zalost ne moze se diskutovati sa takvim osobama kao ti.
Ne volim da ponavljam jednu te istu stvar.
Ako si se ikad druzio,na primjer prijateljem- profesorom matematike.Meni se desilo da zaborave racunati na male cifre, zato sto znaju na vece cifre.

Iz ovoga iznad izvuci pouku,i imat ces odgovor na pravopis.Hmm,imas pravo prekinimo,jer nista nije poucno za moj pojam.

Za kraj:

Ocito obrazovani i kad znaju nesto da ocjene,ne izraze se tako kao ti.

Soleil
11-01-2007, 11:30 PM
Tvoj smile govori da si ne ozbiljna na kraju svog ozbiljnog posta.
I dalje tvrdim da nasilje ne opravdava, ako zena provocira,kao sto to kazu pojedinci.Nema tog opravdanja cime se moze opravdati kad dozvoli neko sebi da ga zena isprovocira ili bilo ko drugi.
jednostavno ne kontaš...odustajem....

p.s. idi obriši nos i igraj klisa!!!:mrgreen:

Caubojka
12-01-2007, 11:47 AM
jednostavno ne kontaš...odustajem....

p.s. idi obriši nos i igraj klisa!!!:mrgreen:

Tvoj post vise govori o tebi a ne o meni.Komentar ti je niskog nivoa,i nije cudo da nisi nasla pravi odgovor.
Dali si ti ucila psihologiju,sociologiju?nejmas respekta i neznas automatski kako se treba ponasati,ne shvacas ozbiljno ozbiljnu temu.

ps.vrijednuj svoje rijeci,jer svaka od njih moze biti tvoja poslednja.

Blahhh
12-01-2007, 07:28 PM
djevojcice, ne, ne...mirne :ears: :bigglasse

Caubojka
12-01-2007, 09:16 PM
djevojcice, ne, ne...mirne :ears: :bigglasse

Drzi se teme,i razlikuj osobu od uloge.Zamolila bih te ujedno da se obratis direktno na temu a ne na autora.8)

ps. :fishy:

Blahhh
12-01-2007, 09:40 PM
ako cete se marisati...od mene vam je blato & po bikini :ears: :bigglasse

p.s.
:santa:

MiLiCa@303
12-01-2007, 10:03 PM
na necije ponasanje uticu geni + okolina, tako da za necije ponasanje krivite njegovu geneticku garnituru koju je naslijedio zatim mjesto, odnosno drustvo i odgoj u kome je odrastao. To sve utice na dalje ponasanje doticne osobe, i ako postoji nesto negativno u tom ponasanju, ta osoba ce tu osobinu pogorsavati (ukoliko je ne otkloni) i na taj nacin se pokusati zastiti od "slabosti"...mah cinjenica je da smo svi mi na neki nacin blago psihicki optereceni i treba nam svima tretman, ali ljudi to ne shvataju ozbiljno, zato i dolazi do takvih ponasanja

Soleil
12-01-2007, 11:33 PM
Tvoj post vise govori o tebi a ne o meni.Komentar ti je niskog nivoa,i nije cudo da nisi nasla pravi odgovor.
Dali si ti ucila psihologiju,sociologiju?nejmas respekta i neznas automatski kako se treba ponasati,ne shvacas ozbiljno ozbiljnu temu.

ps.vrijednuj svoje rijeci,jer svaka od njih moze biti tvoja poslednja.
odustala sam jer sam ti već u prvom postu navela neko moje viđenje uzroka necijeg ponašanja,pa nisi skontala poentu....nisam se ni trudila da komentar bude na visokom nivou....da učila sam to,haman da to baš i studiram...možda nejmam respekta,jesam zločesta :mrgreen: ...temu sam možda,ali možda na početku uzela kao ozbiljnu ,ali kasnije..hmmm postala jako neozbiljna:twisted: .... "A ŽELIS LI DA RAZGOVARAMO O TOME":wink2: /što bi psiholog rekao/....mada moram ti priznat sviđa mi se ta tvoja
vrijednuj svoje rijeci,jer svaka od njih moze biti tvoja poslednja .uz neka manje korekcije naravno :) ..my respect :-D

Soleil
12-01-2007, 11:37 PM
ako cete se marisati...od mene vam je blato & po bikini :ears: :bigglasse

p.s.
:santa:
Ciko,ipak se nisi uspio suzdržat.....heehehh...8)

ex no.1
13-01-2007, 12:58 AM
zasto se vi ponasate tako neozbiljno kako se ponasate ?

Soleil
14-01-2007, 11:04 PM
zasto se vi ponasate tako neozbiljno kako se ponasate ?
vjerovatno ,da bi ti mogao postavit tako glupo pitanje....8)
halali,nisam mogla odolit...ccc

ex no.1
14-01-2007, 11:56 PM
vjerovatno ,da bi ti mogao postavit tako glupo pitanje....8)
halali,nisam mogla odolit...ccc
divim se toj ostroumnosti.

Morgana Alabastra
11-03-2007, 12:23 AM
Koliko ti znas o pravopisu,ja znam vise,bez knjige koju ti citas i prenosis ovde.
Priznajem da ne pisem po bosanskom pravopisu,a ovde gdje sam ja ucila je tacno.
Ne treba covjek biti profesor da bi znao pravopis i gramaticno pisanje,to je nesto sto se uci na niskom nivou a ne na visokom.Ja sam to prosla u grundu skolovanja.
Akoliko vidim da ti kopiras nekoga ko nezna,da na razne nacine mozes da se izrazis,da jednu recenicu koja sadrzi vrijeme,glagol,pomocni glagol.imenicu,prilog,plac mozes na razne nacine poceti.

Pravopis ti je naj manji problem ovde.I obicno kad neko nesto nije razumio,zamoli na ljubazan nacin da malo se objasni,a ne kritikuje kao sto ti to cinis, i jos nisi dao odgovor na temu,na koju ja ocekujem.

Kakve ti to socio psiholoske razloge zelis navesti,rado cu ih procitati,naravno ako nam moderacija ovde dozvoli diskutovati,ali kao sto vidim neznas ti ni diskutovati,nisi povoljan za diskusiju,pa bi te molila da se malo spustis na zemlju i zaboravis pravopis,i naucis se gramticki da pises,jer u tvom tekstu vidim da ti glagoli nisu na mjestu a ovamo kritikujes mene za pravopis.

Dakle!zaboravimo pravopis bitno je dali se razumijemo ili ne,ili je ovo spanski jezik?
I dalje mislim da ti kritika nije na mjestu,predjimo na taj socio-psiholosku diskusiju.Mozda ce neko naci odgovor zasto se neko ponasa onako kako se ponasa.
Slobodno pisi kritike,ja cu ih razmotriti,dali su na mjetu ili nisu8) jer nejmamo isto misljenje,iskustvo,vrijednovanje,reagovanje i td.

Pozdrav!

boze sacuvaj:shock: :shock: :shock: :shock:
:roll: onaj ko nesto stvarno zna,poput toga da se ne uz glagol pise odvojeno,uvijek to primjenjuje,osim ako je ogranicen pa se koncentrise samo na jedno,ali to je vec psihologija-tvoja oblast pa se sigurno razumijemo8)

black_engine
11-03-2007, 01:06 AM
Ni ja nikako ne mogu shvatiti kako neko moze napraviti eliminatornu, kardinalnu gresku..nesto sto se ama bas nikako ne moze uptrijebiti..shvatam i to brzo pisanje..i lapsuse, kako lingue tako i kalemae..ali nesto poput: mi ce mo, ti bih, covijek, ne savrsen..itd..nikako ne mogu shvatiti..a da ne govorimo o č,ć,đ,dž (to je jedino na cemu Srbima zavidim, sto znaju razlikovati ta slova)

padobranac
11-03-2007, 01:18 AM
tema nije za svadjanje osim ako ne zelite da sami na sebi ispitujete razloge zasto se neko ponasa kako se ponasa.
ali cak i kad znamo razloge zasto smo takvi slabo nam to znanje pomaze da budemo drugaciji.

zato ako zelite nesto o temi saznati navodim vam jedan link.

From Wikipedia, 'Primal Therapy', retrived 11 march 2007, <http://en.wikipedia.org/wiki/Primal_therapy>

someone
16-03-2007, 02:40 AM
Interesantno!

Zašto se ti kad si tako sve psiholog itd. imaš nekome pravdati i sl.?Napraviš grešku i onda je opravdavaš...Eto prvi primjer glupog ponašanja je tvoje ponašanje,a i ponašanje većine djevojaka,samo mislite da se oko vas svijet vrti,jednostavno reci,"Aff vidi stvarno sam pogriješila/o nego tu neke svoje "filozofske" mudrolije prosipat"

Zašto si tog momka koji je vikao na tebe prijavila direktoru,to je bilo kukavički,bilo je i drugih načina da se to riješi,kao npr razgovor?
Neke osobe koje su tako nervozne jednostavno imaju nešto što ih čini nervoznim,a tvoja reakcija mu nimalo nije pomogla samo je još više izgubio povjerenje u ljude...Možda to ne pokazuje ali...Ako je nemoguće s istim razgovarati,i voli se svađati,pa posvađaj se,vidjećeš da će to više uticati nego da ga hladno odjebeš ili sl.Te osobe koje se vole svađati često traže izazov,i ako ih samo odjebeš ili još gore prijaviš oni će samo još više tražiti razloga za svađom i tersavim ponašanjem...Naravno treba se čuvati granice kada svađanje prerasta u fizički obračun...

Imam ja par osoba,ustvari svaka druga osoba (ženska) koju znam,šta god spomeneš,ona zna sve o tome,kurs je završila ili nešto sl.Npr neko priča o šta jaznam...hmm...košarci,ona odma kaže "jooo ja imam brata košarkaša,on to najbolje zna ovo ono" što naravno iritira nas muškarce,jer ako imamo nešto što želimo reći,zadnje što očekujemo je da nam neko baljezga o tako nekim stvarima,aj spomenut brata nije loše,al ako sagovornik to primjetno želi,da sazna neke informacije,ali forsirati svoju priču nije uredu nikako...

I btw.Ovakva tema je glupa,ovakvom temom samo ispada kao da se TI ponašaš kako treba,a ti ostali neki(zbog kojih si najvjerovatnije i pokrenula ovu temu) se ponašaju neobično...Uopšte nije teško odgonetnuti zbog čega se ko ponaša kako se ponaša...

Dooljno je malo bolje poznavati osobu,znati šta sluša,oblači,s kim se druži,koliko ima godina,neke stvari iz prošlosti i sve se zna...

(npr. eto iz mog avatara odmah možete saznati da sam jednim dijelom lijena osoba i mrsko mi je staviti avatar...a s druge strane ne mogu naći trenutno sliku koja mi se bolje podudara sa nikom someone..)

Toliko zasad od mene

someone
16-03-2007, 02:46 AM
I još jedna stvar,svega ti prestani koristiti te "mudre citate" jer tim ne samo da vrijeđaš sudionike razgovora,već daješ sliku sebe kao "osobe iznad" što naravno nisi,a i kad si toliko već upoznata sa komunikacijom trebala bi znati da kada pričaš sa nekim treba da se pokušaš izjednačiti s tom osobom,znači pričaš otprilike da te osoba kojoj govoriš razumije,a ne da te osoba sa kojom pričaš smatra ufuranom ili nešto tako

ja npr. kada pričam,non stop koristim normalan,takoreći ulični razgovor,jer što bih se ja razlikovao od ostalih?Zar sam ja bolji od nekoga?Možda i jesam,ali zar odma omalovažavati tu osobu i stavljat sebe iznad?

U normalnom razgovoru...ne

Zato kada se priča pričajte normalno i razumljivo bez citata nekih tamo filozofa koji ni sami tačno ne znaju šta su htjeli reći...Zapamtite da forume posjećuju i ljudi kojima filozofija nije nimalo bitna u životu...

Caubojka
17-03-2007, 03:14 PM
Vecinom se slazemo sa onim osobama koje imaju isto misljenje kao i mi sami,sto se svakako poklapa sa postom prije moga i osobom koja ga pise.
Ne razumijem sta zelis reci al me bas toliko i ne zanima.Ja sa mojim ponasanjem mogu svugdje da prodjem a dali mozes ti?i umalo da zaboravim, da jedno je znati a drugo je praviti se znati.:?:
Sorry sto kasnim sa odgovorom,ja sam ovu temu prepustila zaboravu.:roll:
Diskusija je zavrsena,a posto se pravis nacelnik i volis da kazes sta ne treba a sta treba reci,izvoli nastavi diskusiju i okreni je u pravcu svojih zelja.:roll:

Cccc gdi si dosad bio??????........

padobranac
18-03-2007, 02:59 AM
Zapamtite da forume posjećuju i ljudi kojima filozofija nije nimalo bitna u životu...

tacno i zato ima mnogo vrijedjanja po forumu, jer jedino sto odredjene osobe tu nadju jeste smisao omalovazvanja drugih i drugacijih.

djevojka vam je i dobro napisala, nije potreban pravopis da bi se razumjela poruka, ck sta vise pravopis je nekad smetnja onom sto se zeli postici.

HARUN_FCB
24-03-2007, 03:51 PM
Sto se tice tog vrijedjanja.Evo npr ja ne znam nesto napraviti na kompu,a taj neko je to naucio neki dan i onda dodje ti pametovati da se rijesis toga.da ono sto ne znas ne moras ni znati.E jebiga onda ne trebam nista znati

Ico
24-03-2007, 03:58 PM
i mene to zivcira. dodju mi sve talenti koji me pitaju kako ovo kako ono i ja im kazem kako. a onda sutradan ih vidim i cujem kako laju na sva vrata kako ovo na kompu kako ono, a zapravo ne zele priznati da je to necije drugo otkrice, ko je mozda na tome radio mjesecima. upravo sam se u tome prepoznao, kad prodaju za dzabe moje godine rada na racunarima koji su upaljeni (obicno 2/3) skoro citav dan i s kojima stalno nesto isprobavam i ucim. malo je dobrih ljudi, koji ce tvoje ideje cuvati i pametno iskoristiti. i sad se kajem sto sam nacinio puno takvih pogresnih koraka, ali i dalje sam takav kakav jesam, sto mi se ne da nikako promijeniti.

Enchi
25-03-2007, 07:04 PM
Covjek se ne ponasa svugdje isto.Grubo se ponasa tamo gdje mu prolazi,kulturno,fino,tamo gdje mora...ali sve je to...hm...pitanje je siroko obuhvaceno,e sad bih ja ponasanje povezala i sa obrambenim mehanizmom...a to sam gore rekla ako se moze razumjet:=)
Pa ponasas se tako kako ti prilike za ponasanje odgovaraju,jedno ponasanje prenosis iz svijeta u svijet,znas,npr.,u posti ses biti kulturan,sve ono sminka,ali ako gospodjica iza stakla pocne derati na tebe,sat ces uraditi? Ja cu se isto njoj derat,a neko ce joj fino objasnit,ovo ono,ne mozete se vi na mene derat,ipak ovo je javna institucija i sl. Ma ja se previse isfilozofira...
A dobro je ovo gore za pravopis;=)