PDA

Pogledajte punu verziju : Kako smrsati 10 KG ???

Hakuna Matata
17-02-2007, 01:37 PM
Kako smrsati 10 KG :D Bez zajebancije sta je najbolje (ne tablete cajeve uvrstavati u ovo )

Scrat
17-02-2007, 02:09 PM
Trcanje. Ne biciklo, ne trbusnjaci. Trcanje ;)

c3nar1us
17-02-2007, 02:17 PM
Kako smrsati 10 KG :D Bez zajebancije sta je najbolje (ne tablete cajeve uvrstavati u ovo )
ako neces tablete onda ces morati dosta trcati ;)

Hakuna Matata
17-02-2007, 02:24 PM
auu ko ce trcati :D Imam onaj orbitrec

RuSkO_17
17-02-2007, 02:26 PM
auu ko ce trcati :D Imam onaj orbitrec
dobar je orbitrek...
ja sam se pokajao sto sam uzeo ono biciklo...
ali i sa bicikolm se za 10 min preznojis, a za pola sata imas osjecaj da se sve izaslo iz tebe!

Hakuna Matata
17-02-2007, 02:31 PM
Kolika je ono normalna kilaza na 196visine

RuSkO_17
17-02-2007, 02:36 PM
Kolika je ono normalna kilaza na 196visine
manekenska tezina je 86 kila za tebe...
a normalna "covjecija" 90-96 kg...

Hakuna Matata
17-02-2007, 04:48 PM
a to za koliko godina ( koliko je za 17 God)

RuSkO_17
17-02-2007, 04:49 PM
a to za koliko godina ( koliko je za 17 God)
e jebiga sad...
godine nisu bitne jarane.....
uvijek ide "Visina - 100 = Tezina"

Hakuna Matata
17-02-2007, 04:53 PM
ajd sminka moram smrsati 3 Kg hah

Scrat
17-02-2007, 05:24 PM
Hebote pa ja sam onda mrsav. Ipak, moj obim to ne potvrdjuje... (malo) :-D Ma meni je zimski period najgori. Ljeti imam perfect stomak a kraj zime... Uff :-)

Hakuna Matata
17-02-2007, 06:25 PM
zimi samo sjedim za comp i idem u skolu :P nista drugo

Scrat
17-02-2007, 06:40 PM
Nekad me techno muzika nalozi na sklekove, vratilo i tegove ali ko ce to svaki dan :grin:

RuSkO_17
17-02-2007, 07:18 PM
Nekad me techno muzika nalozi na sklekove, vratilo i tegove ali ko ce to svaki dan :grin:
hhhhh..... :rotf: :ironmaide :tredmil: :jumpy: :blunt: :jumpy:

effect
18-02-2007, 06:27 PM
Smrsati!?
Ovako.Prvo izbacis sve slatkise iz prehrane,brzu hranu,sve grickalice,gazirane sokove,masnocu smanji i koristi tekucu(ulja,po mogucnosti maslinovo),jedi barem 5 puta na dan ali manje porcije.Izbjegavanje hrane je velika greska.Iza 18 sati nemoj nista jesti.Uz sve ovo pocni nesto da treniras.Najbolje je trcanje jer su najvece misicne skupine na nogama pa i najvise trose energije.
Mozes kupiti sebi(ali samo ako ces trcati) L-carnitin koji pomaze u sagorijevanju masti.Kazem pomaze,znaci ne cini cuda.
Cuda cini efedrin,a jos bolje kombinacija efedrin,kofein i aspirin(popularno ECA)
Ima se nabaviti u Sarajevu 90KM.To bi ti skinulo i zadnju masnu stanicu sa tebe ali moze biti opasno jer je srce dovedeno u pitanje.Nije toliko strasno ali ipak srce je srce.
ECU sam samo spomenuo da postoji i slobodno se moze nazvati "carobnom polulom."
Takode pij dosta vode(ne sokova iz tetrapaka).
Uz pijenje L-carnitin-a(kosta od 30-100KM zavisi od kvalitete) i uz strogo pridrzavanje gore navedenih pravila prehrane koja uopste nisu stroga(sa obzirom na neke dijete gdje izgladnis) i svakodnevno trcanje barem 30 minuta BEZ PREKIDA mozes za mjesec skinuti 3-5kg

Scrat
18-02-2007, 06:34 PM
Iskreno, bolje je kad se smrsa a ispod sala ostanu "nabrekli" misici - koji su stvoreni vjezbanjem da bi se smrsalo 8)

Panix
19-02-2007, 07:39 PM
Jedino trcanje.

ako ima u gradu u kojem zivis teretana idi tamo.

azzaro
20-02-2007, 01:06 PM
Americki Institut je uspostavio Index tjelesne mase:

Body mass index (BMI)
Idi na ovaj link i provjeri svoj index, vrlo lako je, samo prebaci mjere na metricki sistem (ukoliko je potrebno) i unesi visinu i tezinu.
http://www.nhlbisupport.com/bmi/bmi-m.htm

Kod mene je na granici hehe (185 cm i 85 kg) index: 24.8

A ima jedan fazon kako smrsati bez dijeta, fitnesa i trcanja.
Ja ga primjenjujem vec par godina kad zapnem sa kilazom i mogu ti rec da je 100% efikasan. Gubi se oko 2,5 kg mjesecno i to je maksimalan gubitak a da ti zdravlje ne dolazi u pitanje. Sve preko 3 kg je opasno.
Ako si zainteresovan napisat cu...

Scrat
20-02-2007, 03:55 PM
Napisi, sta cekas :x

;)

azzaro
20-02-2007, 11:50 PM
Evo ovako :grin:

Smanjis svoju prehranu otprilike za 30%, znaci sve jedes kao i ranije samo dozu malo oboris.
Nemoras se odrec nikakve hrane.
Dnevno se moras 4-5 puta zagrijavat laganim tempom, istezanje i slicno.
Ovo je glavni dio posla. Znam da zvuci prejednostavno ali ima cijela prica iza...

Ovo sam davno procitao u jednom medicinskom casopisu i tamo je pisalo ovako nekako. Preciznim mjerenjem su dosli do podataka, da se kod prosjecnog covjeka za nekih 11-12 minuta laganih zagrijavanja (vjezbica) i istezanja pokrene metabolizam masti u organizmu. Od tog momenta pa sljedecih par sati organizam forsira trosenje masti u organizmu kao primarno gorivo. Znaci opterecenje je bilo vrlo malo i misicna masa skoro da nije reagovala, a ako bi pretjerao sa intenzitetom nebi dobio zeljeni efekat, jer bi se trosili samo misici, tj spremljene bjelancevine u njima.
Znaci treba ici lagano, pokrenuti sve bitne misicne grupe i to raditi sa sto manjim intenzitetom. To je sva filozofija. Masti izgaraju vrlo brzo.
Za par dana ces to osjetit, meni odmah kais treba na hlacama :grin:

Naravno ovo se moze kombinovati sa pravilno tempitanim vjezbama za jacanje posebno ciljanih misicnih grupa ali nesmije biti u isto vrijeme, tako da je moguce za vrlo kratko vrijeme znacajno izmjeniti strukturu mase.
Vrlo cesto je struktura bitnija od same tezine.
Zaboravio sam tacne upute, ali neki lik je demonstrirao da se preciznim kombinacijama ovih vjezbi moze za 1 mjesec dobiti neto 1kg misicne mase!
To su drasticne promjene u kvalitetu strukture. Ja sam koristio samo ovaj "basic" pristup i par puta sam stvarno brzo sletio oko 4kg.
( Recimo da sad imam oko 85, a vec sa 81kg svi me pitaju Jesil to nesto bolestan, sto si smrso :grin: ) daje efekta 100%

Blahhh
21-02-2007, 03:39 AM
Americki Institut je uspostavio Index tjelesne mase:

Body mass index (BMI)
Idi na ovaj link i provjeri svoj index, vrlo lako je, samo prebaci mjere na metricki sistem (ukoliko je potrebno) i unesi visinu i tezinu.....

http://www.bih.net.ba/index.php?id=zdravlje_novosti&tx_ttnews[tt_news]=6346&tx_ttnews[backPid]=600&cHash=5a1afffe6d

sa desne str. imas BMI izracunavanje

azzaro
21-02-2007, 01:25 PM
Nisam znao za ovo da ima na Bihnetovom webu.

rezultat: BMI idealan :mrgreen: (A pupa ko mali bojler viri ) :mrgreen:

Blahhh
22-02-2007, 12:46 PM
ako ti je pupa dominantna u odnosu na tijelo imas vece sklonosti ka kardio-vaskularnim bolestima od onih kod kojih je BMI veci ali masa rasporedjenija

Zikeron
26-02-2007, 03:55 AM
ako ti je pupa dominantna u odnosu na tijelo imas vece sklonosti ka kardio-vaskularnim bolestima od onih kod kojih je BMI veci ali masa rasporedjenija
E sad imam materijala da opet treniram sa tegovima,ocam ima da se razvalim ko' rambo,....(bila mala pauza od 8 mjeseci)

Fsara
18-06-2008, 08:37 AM
cao imam pitanje dolazim u zanicu za 3 sadmice i planiam u vasem gradu biti sedmicu dana zanimama me koja je teretana u zenici naj bolje opremljena i dali postoji mogucnost koristenja za samo 1 sedmicu cijena nije bitna.Hvala pozdrav Fsara

dozer
18-06-2008, 09:40 AM
2 eksera i 18 sati nespavanja

Agent47
18-06-2008, 11:00 AM
a kako se udebljati 10kg?

Eliza
18-06-2008, 12:41 PM
pa dijeta i fizicka aktivnost... nije mudrost ;)

@ SiriusA
Jedes! ;)

KAMIKAZA
18-06-2008, 12:57 PM
http://www.dijeta.net/bmi.htm

BMI 24.5 sto ce reci normalan...

eXoticna
18-06-2008, 01:55 PM
ajd sminka moram smrsati 3 Kg hah

Hakuna Matata, uradi ATKINS diet (Low-Carb prinzip) i izgubices bez problema 4 kg za 7 dana...provereno!
:bigglasse

znaci izbegavas ugljenehidrate? (Kohlenhydrate) i jedes samo masno i proteine.
kad nema ugljenih hidrata telo proizvodi energiju uz pomoc proteina i masnoce.

zanci meso, meso, slanina, meso :):).....pogledaj listu u internet-u sta smes da jedes a sta nesmes..recimo paradaiz ima mnogo ugljenihhidrata ( pricam o povrcu) spanac malo.
hleb, testenine, slatko itd. nikako.
do 20 g. ugljenih hidrata dnevno mozes da uneses u prve dve nedelje..
posto se gubi oko 4 kg. nedeljno to tebe nezanima.

moj prijatelj je skinuo 15 kg u vrlo kratkom roku, bez gladovanja i pomeranja, al' posle visio stomak!!:frogtongu:frogtongu

Beetlejuice_
18-06-2008, 02:21 PM

Jedi manje, vise malih obroka i visoko kaloricnu hranu. Vazan je obim hrane.
Budes li trenirala a ne uzimala vise kalorija i proteina prije treniranja , debljat ces se 8)

DS9
18-06-2008, 03:18 PM
Na ovoj stranici se nalazi poduzi spisak dijeta; vjerujem da svako moze pronaci nesto za sebe.

www.mojrecept.net/brzadijeta/stranica.asp?Naslov=Pocetna_stranica

I obavezno povecati fizicku aktivnost svaki dan: trcanje, brzo hodanje i/ili voznja bicikla. Dnevno je potrebno vjezbati 30-40 min. 5 dana u sedmici.

Sretno!

southern
19-06-2008, 09:36 AM

Probusiti tanjir negdje na polovini,izbaciti suvisne kolicine tjestenine iz upotrebe,i kretati se,sto vise-pozeljno trcanje.
Jednostavno,ucinkovito,ali treba malo vise discipline,posebno ako ste sladokusci,i da,izbaciti slatkise!

Goldenchild
19-06-2008, 07:36 PM
ma pusti trcanje. Ako zelish da mrshash efektno i brzo i zaista izgubish masnocu (a ne vodu, kao kad gladujesh), HODAJ brzim korakom najvise 45 minuta prije dorucka svaki dan. Garantujem rezultat.

ps Ne zaboravi jest dorucak, jer ako nastavish hodati bez dorucka gubish na mishicnoj masi a to u produzetku znaci debljash se.

Gunner
19-06-2008, 07:46 PM
ma pusti trcanje. Ako zelish da mrshash efektno i brzo i zaista izgubish masnocu (a ne vodu, kao kad gladujesh), HODAJ brzim korakom najvise 45 minuta prije dorucka svaki dan. Garantujem rezultat.

ps Ne zaboravi jest dorucak, jer ako nastavish hodati bez dorucka gubish na mishicnoj masi a to u produzetku znaci debljash se.
Ne mozes reci pusti trcanje tek tako a ne obrazloziti svoj stav nekim argumentom ili misljenjem nekoga kompetentnijeg.Trcanje kao i brzo hodanje i voznja bicikla spadaju u kardio vjezbe koje preporucuje svaki fitness i bodybuilding trener.E sad je stvar licne zelje i volje osobe koja treba da primijeni neku od ovih vjezbi za koju ce da se odluci.A inace,toplo preporucujem stranicu www.teretana.ba kao i po netu malo proguglati pa naci jos neki sajt posvecen tjelovjezbi i svime sto je vezano uz nju.

Goldenchild
19-06-2008, 08:04 PM
Ok. Ovo je tehnika Fredrik Paulun-a, experta iz Svedske koji je napisao dosta knjiga i postovan je u svijetu dietista i ljudi koji se profesionalno bave tjelesnim aktivnostima.

Ujutru, nakon nocnog posta nivo takozvanog glikogena je tako nizak, skoro nepostejeci da direktna vjezba u obliku brzog hodanja troshi odmah masnocu. (jer su se ugljikohidrati u toku noci preradili u glikogen).

Cim jedemo, u tijelo unesemo ugljikohidrate, koje prvo moramo potroshiti da bismo doshli do masnih naslaga. Ujutro znaci imamo prednost jer je tijelo u toku noci preradilo sve ugljikohidrate i u stanju je gladovanja.
Ali ako pocnemo na prazan stomak trcati i predjemo sa low intensity exercise na high int. pocecemo troshiti mishicnu masu, shto je vrlo shtetno za organizam, kao i za mrshanje. Veca mishicna masa troshi vishe kalorija. Isto vrijedi i za predugo hodanje. 30 do 45 minuta je sasvim ok.

Gunner
19-06-2008, 08:17 PM
Ok. Ovo je tehnika Fredrik Paulun-a, experta iz Svedske koji je napisao dosta knjiga i postovan je u svijetu dietista i ljudi koji se profesionalno bave tjelesnim aktivnostima.

Ujutru, nakon nocnog posta nivo takozvanog glikogena je tako nizak, skoro nepostejeci da direktna vjezba u obliku brzog hodanja troshi odmah masnocu. (jer su se ugljikohidrati u toku noci preradili u glikogen).

Cim jedemo, u tijelo unesemo ugljikohidrate, koje prvo moramo potroshiti da bismo doshli do masnih naslaga. Ujutro znaci imamo prednost jer je tijelo u toku noci preradilo sve ugljikohidrate i u stanju je gladovanja.
Ali ako pocnemo na prazan stomak trcati i predjemo sa low intensity exercise na high int. pocecemo troshiti mishicnu masu, shto je vrlo shtetno za organizam, kao i za mrshanje. Veca mishicna masa troshi vishe kalorija. Isto vrijedi i za predugo hodanje. 30 do 45 minuta je sasvim ok.
Pazi..sve je ok sto si navela,samo zaboravljas jednu stvar-u svakoj zivotnoj sferi postoji citav niz strucnjaka koji imaju razlicita misljenja o razlicitom pitanju/problemu.Ti si iznijela svoje i to je po meni skroz ok,samo ne mozes reci ma kakvo trcanje.Ovo govorim jer sam sasvim slucajno prije sat i po gledao emisiju o pripremi atleticarke Lucije Kimani(nasa atleticarka :hehehehe: ) za Olimpijadu.Njen program je takav da ustaje u 7 i u pola 8 je na atletskoj stazi a dorucak tek u 9:30.E ovo je rigorozan program jer je ona profesionalac i pokretacu teme nije ovo potrebno jer ne planira na Olimpijadu(samo pretpostavljam:bluewinky).Brzo hodanje takodje nije losa kardio vjezba ali nekima ne moze pomoci jer jednostavno nema dovoljan efekt kao sto su trcanje ili voznja bicikla i zbog toga sam rekao da onaj koga to zanima treba probati sve pa onda sam donijeti odluku sta nabolje djeluje.

@ Hakuna Matata

Smrsaces vjezbanjem ali osnova svega je ishrana.Kada to regulises i izbacis ili bar redukujes u znacajnijoj mjeri unos svih stetnih materija u svoj organizam onda ce i rezultati(uz tjelovjezbu) brzo doci do izrazaja! Sretno!:bluewinky

Goldenchild
19-06-2008, 08:21 PM
Pazi..sve je ok sto si navela,samo zaboravljas jednu stvar-u svakoj zivotnoj sferi postoji citav niz strucnjaka koji imaju razlicita misljenja o razlicitom pitanju/problemu.Ti si iznijela svoje i to je po meni skroz ok,samo ne mozes reci ma kakvo trcanje.Ovo govorim jer sam sasvim slucajno prije sat i po gledao emisiju o pripremi atleticarke Lucije Kimani(nasa atleticarka :hehehehe: ) za Olimpijadu.Njen program je takav da ustaje u 7 i u pola 8 je na atletskoj stazi a dorucak tek u 9:30.E ovo je rigorozan program jer je ona profesionalac i pokretacu teme nije ovo potrebno jer ne planira na Olimpijadu(samo pretpostavljam:bluewinky).Brzo hodanje takodje nije losa kardio vjezba ali nekima ne moze pomoci jer jednostavno nema dovoljan efekt kao sto su trcanje ili voznja bicikla i zbog toga sam rekao da onaj koga to zanima treba probati sve pa onda sam donijeti odluku sta nabolje djeluje.

@ Hakuna Matata

Smrsaces vjezbanjem ali osnova svega je ishrana.Kada to regulises i izbacis ili bar redukujes u znacajnijoj mjeri unos svih stetnih materija u svoj organizam onda ce i rezultati(uz tjelovjezbu) brzo doci do izrazaja! Sretno!:bluewinky

Ok, super. I ja se slazem s tobom. Ali ostaje cinjenica. Ako zelish doci do masnog tkiva na najefikasniji nacin: low intense exercise (hodanje) na prazan stomak je ZAKON.

espiritus
19-06-2008, 08:37 PM
Dajte ljudi kakvu formulu za "dobiti koju kilu" dosad jos nikad nisam cuo da neko prica o tome kako se udebljati..Ima i mrsavih ljudi.:D:D Skoknite i njima u pomoc..
Nadam se da to ne podrazumjeva neku formulu "Jedite masno"

Gunner
19-06-2008, 09:48 PM
Dajte ljudi kakvu formulu za "dobiti koju kilu" dosad jos nikad nisam cuo da neko prica o tome kako se udebljati..Ima i mrsavih ljudi.:D:D Skoknite i njima u pomoc..
Ja cu opet da te uputim samo na onaj link gore sto sam postovao.Na njemu se moze naci svega i svacega sto je vezano za fitness,bodybuilding,ishranu(gubitak ali i nabacivanje kilograma)...

Beetlejuice_
19-06-2008, 10:02 PM

Slazem se s tobom. Meni je najbolji izvor informacija bodybilder Chris Aceto. On je sve objasnio kako funkcionise organizam. I onaj koji je na dijeti i pocne trenirati se deblja, a onaj koji je opet na dijeti opet se deblja jer ne moze izdrzati taj nacin a i stetan je za organizam, previse jedenja opet debljanje.

Moja formula je: hoces misice = carbohydrati (masnoce) + proteini
hoces da smanjujes misice (masu) = (carbohydrati) masnoca + proteini. Znaci nigdje bez proteina, jer kad osjetis da te hvataju grcevi to znaci da tijelo jede svoje misice da ih pretvori u secer zajedno sa masnocom :)

I nema tu puno mudrolije. Negdje sam pocitao da tijelo poslije 25 minuta aktivnosti pocinje tek trositi masnocu.

Taxirat
19-06-2008, 11:31 PM
:male:Samo za muškarce, koji se žele pritisnuti do krajnjih granica.:male: Oni slabijeg karaktera neka se drže teretane i tegova.:sweat:
Trening: Navy SEALs Workout:tredmil::mg:
Dijeta: Ne piti alkohol i kafu.
Jedeš sve, kad god pomisliš da bi mogao nešto pojesti. Jedeš koliko možeš i još malo više. U roku od četiri mjeseca garantovano ostaješ bez masnih naslaga.
Naravno ko uspije izdržati četiri mjeseca. :hellfire:

Goldenchild
20-06-2008, 12:54 AM
Slazem se s tobom. Meni je najbolji izvor informacija bodybilder Chris Aceto. On je sve objasnio kako funkcionise organizam. I onaj koji je na dijeti i pocne trenirati se deblja, a onaj koji je opet na dijeti opet se deblja jer ne moze izdrzati taj nacin a i stetan je za organizam, previse jedenja opet debljanje.

Moja formula je: hoces misice = carbohydrati (masnoce) + proteini
hoces da smanjujes misice (masu) = (carbohydrati) masnoca + proteini. Znaci nigdje bez proteina, jer kad osjetis da te hvataju grcevi to znaci da tijelo jede svoje misice da ih pretvori u secer zajedno sa masnocom :)

I nema tu puno mudrolije. Negdje sam pocitao da tijelo poslije 25 minuta aktivnosti pocinje tek trositi masnocu.

Osim ako trenirash ujutro, nakon shto je tijelo sve ugljikohidrate razradilo. Onda troshish direktno masnocu. Ali ne smije biti dugotrajan i intenzivan trening. ZNaci pola sata shetnje prije dorucka za garantovane rezultate.

Goldenchild
20-06-2008, 12:59 AM

jedi 2-3 velike kashike meda nakon svakog obroka. Ne preskaci obroke i neka uvijek budu obilni. Treniarj bodybuilding, cesce od ostalih sportova. (preporucujem svaki drugi dan a mozesh i svaki ako radish na razlicitim grupama mishica)

Goldenchild
20-06-2008, 01:00 AM
:male:Samo za muškarce, koji se žele pritisnuti do krajnjih granica.:male: Oni slabijeg karaktera neka se drže teretane i tegova.:sweat:
Trening: Navy SEALs Workout:tredmil::mg:
Dijeta: Ne piti alkohol i kafu.
Jedeš sve, kad god pomisliš da bi mogao nešto pojesti. Jedeš koliko možeš i još malo više. U roku od četiri mjeseca garantovano ostaješ bez masnih naslaga.
Naravno ko uspije izdržati četiri mjeseca. :hellfire:

Ovo neka shala?

Taxirat
20-06-2008, 09:24 AM
Ne nije šala, nego program koji nije namijenjen oblikovanju tijela niti skidanju masnoće, ali treninzi su takvi da je rashod energije toliki da jednostavno probavni trakt ne može svariti toliku hranu da bi obezbijedio isti broj kalorija koliko potrošiš. Poslije pet šest sedmica treninga(ovo je subjektivan osjećaj) metabolizam se ubrza maksimalno i postaneš mala peć za sagorijevanje kalorija, čak i kad miruješ. Nije u pitanju nikakva mudrolija, već trening elitnih američkih postrojbi. Program se sastoji od osnovnih bodyweight vježbi, trčanja i plivanja. Većina nas ne može si priuštiti plivanje, te se u programu preporučuje vožnja bicikla duplo duže od planiranog plivanja za taj dan. No, čak i bez bazena i bez bicikla program je efikasan. Pošto nisam plivao, dodao sam sebi uz phisical workout još i vježbu za ramena. U početku sam radio sklekove naglavce, no pošto mi je od tog pukao kapilar u oku, zamijenio sam tu vježbu sa dive bomber push-upsima.
Potrebna oprema: Stalak s vratilom i razbojem, te dobre runners patike s mekanim đonom ako ćeš trčati asfaltom kao u mom slučaju.
Preporučuje se unošenje oko 10-15% kalorija iz proteina, kako bi probavni trakt bio rasterećeniji, a 50-70% kalorija je iz karbsa.
Prednost programa je što nije potrebna nikakva posebna oprema niti prostor. Ne odričeš se hrane. Za nekoliko sedmica garantovano ulaziš u najbolju fizičku kondiciju u životu.
U početku treninzi su kratki i ne remete ti dnevni raspored, ali u drugoj fazi program troši svo tvoje slobodno vrijeme. Sate i sate sedmično provodiš u treninzima.
Ko se odluči da pokuša, savjetujem da prvo dobro procijeni koliko mu vremena treba za pojedini trening, te da precizno isplanira dnevni raspored.
Savjetujem tokom programa totalnu izolaciju. Dakle bez partyja, kasnih izlazaka, rođendana, mevluda, svadbi... Možda zvuči prezahtjevno, no prijatelji koje si „zapostavio“ poslije četiri mjeseca, neće te prepoznati. :shiny:

southern
20-06-2008, 10:45 AM

Prokuhati solju mlijeka sa velikom kasikom meda,to piti ujutro prije obroka i uvecer pred spavanja.Jesti normalno 4 puta na dan.
Uspjeh slijedi vec nakon 15 dana.

sibling
20-06-2008, 11:23 AM
Ja imam jednu dugoročniju ali mislim najzdraviju varijantu-tako sam ja smršala nekih 7-8 kg....
Doručak je obavezan....najbolje pojesti neku voćkicu, pa onda neki ''konkretan'' doručak po želji....
Ručak-možeš jesti sve ali da se nikada ne prejedeš, počinješ pomalo smanjivati porcije, dok ih skoro ne prepoloviš, a želudac ti se adaptira na tu količinu hrane i skupi se....
Ja sam jela i slatkiše ali u nekoj normalnoj mjeri-samo kad mi se jedu, a nikada zato što stoje ispred mene....
Ponekad sam i večerala, ali nikad nisam jela poslije 6 sati. Ponekad pojedem neku voćkicu, ali ništa drugo....

I što je najbitnije puno sam pješačila....Pješačila sam možda ukupno sat do sat i po vremena dnevno (na fakultet i sa fakulteta)....
Nisam narušila svoje zdravlje, samo sam se bolje osjećala....

espiritus
21-06-2008, 11:11 PM
Hvala Goldenchild i southern..

ILLUSIONIST
22-06-2008, 01:47 PM
Ja nemam ovih problema (ne bi bilo loše kad bi dobio još 2-3 :razz:), ali mislim da je najbolje da šetate. Tako ćete ostati u kondiciji što je najvažnije. Naročito ako ste "u godinama" jer su istraživanja pokazala da fizička aktivnost održava i mozak "u kondiciji" mnogo bolje nego SUDOKU ili neke druge misaone igre. I ne samo to nego šetnjom ćete smanjiti i rizik od osteoporoze. To bi bilo to, ako nisam upravu neka me neko ispravi jer nisam baš stručan za ovo. :razz:

LeeBoo
22-06-2008, 02:11 PM
E ovako , svaku noc sa prijateljima sjednem na biciklo i po 5 kilometara predemo , samo vodu deremo , naravno obilan dorucak i malo manje rucak , vecera izbacena . Za koliko bi mogo osjetit promjene ? To vec radim 2 dana

ILLUSIONIST
22-06-2008, 02:59 PM
Povećaj distancu. Ovih 5 km je otprilike 15 minuta vožnje što nije ništa. Da si rekao da pješačiš 5 km onda bi to bilo mnogo bolje. Ja šetam svaki dan po 4-5 km i nikad nisam imao problema sa kilogramima (vjerovatno i zato što sam mlad).

Taxirat
22-06-2008, 04:13 PM
E ovako , svaku noc sa prijateljima sjednem na biciklo i po 5 kilometara predemo , samo vodu deremo , naravno obilan dorucak i malo manje rucak , vecera izbacena . Za koliko bi mogo osjetit promjene ? To vec radim 2 dana

Otavite bicikle kući i pređite istu razdaljinu za 30 minuta u patikama. Tad ćeš imati efekta od 5 km. Ako biste radije da vozite bicikle trebali bi prelaziti najmanje cca 20 km. Razdaljina za bike ipak zavisi od vrste bicikla i konfiguracije terena po kojem vozite. Dva obroka dnevno je malo. Time ćete samo usporiti metabolizam, uništiti mišiće i izgubiti volju za treningom. Izuzev ako trening nije nakakvo peljanje uz trač. Istu količinu hrane koju jedeš podijeli na minimum četiri obroka. Ne izbacuj večeru, ali mogao bi smanjiti ugljikohidrate u istoj.

tufahija
08-07-2008, 10:53 AM
Smrsati je jednostavno, samo treba prestati jesti po sto puta dnevno! NE trebaju ti nikakve djete, teske tjelovjezbe, dok ne zatvoris usta i ne prestanes da zvaces nema nikakvih rezultata!

Milet
08-07-2008, 11:17 AM

Trčanje i trčanje.

Odyssey
08-07-2008, 11:43 AM
nađi neku zajebanu djevojku...i vjeruj mi smršat ćeš dok udariš dlan od dlan...

dr.Nathaniel Demarest
08-07-2008, 11:59 AM
Pošto tema odgovara nečemu što sam ja uradio u periodu april-juni (znači za tri mjeseca), da i ja podijelim svoje iskustvo.
Krajem februara sam imao 89 kg (možda čak i 90) i odlučio da se prihvatim mršanja sa željom da izgradim pločice i postanem okretniji. Budući da sam se za vrijeme zime tovio hranom, pio kreatin itd. postao sam mišićna masa koja se zayebava sa tegovima, baca 100-130 kila iz šale, ne umaram se sa punim opterećenjem na latu i slično. Ali, to se plaćalo cijenom da sam znatno usporio svoje radnje, bio za 60% manje agilan i okretan a nakon penjanja na 5 sprat pješice bih se uspuhao kao gusak.

Krajem maja je vaga pokazala 79,5kg nakon doručka. Za nepuna 3 mjeseca sam smršao skoro 10 kilograma, a još uvijek sam jeo i ćevape, i hamburgere i palačinke sa eurokremom i grickalice u kasnim satima. U čemu je tajna? Evo u čemu:

- Počeo sam piti dvije čaše vode ujutro na prazan stomak, a ukoliko bih to preskočio ili zaboravio, popio bih šolju zelenog čaja;
- Treninge snage u teretani sam zamijenio sa treninzima za definiciju (znači sa 6-8 ponavljanja sam povećao na 12-15);
- Trčao sam dvaput sedmično (nekad i triput) po 12-13 km sa pauzama (nakon 5 km malo prohodam pam trčim kilometar - hodam 300 metara itd);
- Pojačao sam seksualne aktivnosti :D ;
- Prestao sam jesti masne bureke i lisnato tijesto kasno navečer (mada se sad vraća ta navika).

Jesam kupio tablete jabučnog octa sa koprivom da mi služe kao dijetetski suplement na samom početku mršanja, ali su napravile kontraefekat budući da sam prije uzimanja tableta imao 86 a poslije 87,5 kg.
Vjerujem da sam sada još i mršaviji, ali nisam se vagao najmanje 6 sedmica :)

p.s. Nisam još izgradio pločice, morat ću kupiti efedrin.

Taxirat
09-07-2008, 09:30 AM
12000 je žestoka distanca i za ektomorphe. A s tom masom uhuu :burn:
Respect Doktore :tredmil:

genius
09-07-2008, 09:44 AM
nemoj jesti i ima da oslabis tako sam ja oslabio 25 kila a ove neke dijete to nije nista moras 1kg mrsaviti 5 dana hehe:eyespop: