PDA

Pogledajte punu verziju : Nesto za debljanje

HARUN_FCB
08-03-2007, 05:04 PM
hehe malo cudno ali to mi je problem,mada danas svijet ima problema vecinom sa tezinom,al jbg evo imam i ja.
Dakle radi se o ovom:
Previse sam mrsav,za 170 cm imam 55 Kg.15 god.
Normalan apetit imam...MOzda je razlog sto imam geler iznad pluca (od rata),mozda on djeluje na organizam.Nisam nikad ni znao da imam to u sebi dok nisam na ljeto otisao u sarajevo radi operacije lakta.Dakle taj geler (metak) nisam primjecivao 12,5 godina.

Ima li neko sredstvo za debljanje i razvijanje

P.S. sad kad budem isao na aerodrom,kad provjeravaju imas li kakav metal kod sebe,heh kod mene ga sigurno nece naci

sJaTkO MaCe
09-03-2007, 05:48 PM
sretno za aerodrom. :) sto se tice debljanja, jedi puno PITE, jest da to ni meni ne pomaze..

PaBlO_EsCobaR
09-03-2007, 05:50 PM
ma kakva pita brate, jedi 4x dnevno, sto vise masnoce i slatka, kolaca cokolada i to... jedi kasno navece, hamburgere i nezdravu hranu. Ovo sve sto sam ti rekao je nezdrav nacin zivota ali je odgovor na tvoje pitanje! Pozz

Scrat
09-03-2007, 05:51 PM
Najlaksi nacin je da jedes puno slatkisa i mirujes. Tu se javlja problem zdravlja zbog kondicije ali koliko god se kretao sve sto pojedes odlazi... Probaj sto vise jesti u vecer - oko 9-10. Jedi puno hljeba, tjestenine. To deblja

Fudonix
09-03-2007, 08:45 PM
Mogu ti dati recepat ali ne odgovaram za posjedice...
Ono sto deblja jest secer u svim oblicima ima ga u razlicitim jelima i oblicama kao i kemiskim forumulama...
Kada ima mnogo secera u krvi organizam porizvodi "insulin", koji je zaduzen da fakticki pojede secer... stime tijelo prestaje da sagorava masnocu i sao u tijelu...
Svi slatki proizvodi, masno meso, sve kao Hjleb, Pite, Kolaci ...je super za debljati... naravno se treba izmedju glavnih oborka nesto malo pozalogajiti napr. krisku evrokrema sa soljom mlijeka neka ima najmanje 3,5 % masnoce ...
Stvari kao jaja...onda sir...puter...ne masno meso uopste ne debljaju jer to su zdrave masnoce koje su potrebne organizmu...
znaci sto vise slatka i tjestine spagaete, makarone, hljeb, pite, krompirusa prava bomba.... krompir pun Charbohydrata... ne znam kako se to kaze na bosanskome hehe...a Charbohydrati su samo druga vrsta secera... a ako se ne jede dovoljno secera onda nastane ona velika glad zato ljudi koji ko prave dietu.... ogladne mnogo i onda pojedu previse i tako se debljaju al to je nezdrav nacin da se deblja... hehe

nadam se da sam mogao pomoci i nesta malo objasniti ovaj sistem je u harvardu pronadjen i zove se LOGI pa ko hoce vise da sazna neka googl-a...

c3nar1us
09-03-2007, 09:32 PM
hehe malo cudno ali to mi je problem,mada danas svijet ima problema vecinom sa tezinom,al jbg evo imam i ja.
Dakle radi se o ovom:
Normalan apetit imam...MOzda je razlog sto imam geler iznad pluca (od rata),mozda on djeluje na organizam.Nisam nikad ni znao da imam to u sebi dok nisam na ljeto otisao u sarajevo radi operacije lakta.Dakle taj geler (metak) nisam primjecivao 12,5 godina.

P.S. sad kad budem isao na aerodrom,kad provjeravaju imas li kakav metal kod sebe,heh kod mene ga sigurno nece naci
Mega mass :D...... ima da se utovis, a nije ni skupo :D

Scrat
09-03-2007, 09:36 PM
Zar nije bolje da se "zdravo" udeblja. On ne pokusava biti sumo hrvac nego neko sa prosjecnom kilazom

Fudonix
09-03-2007, 09:56 PM
Hmm ne bih ja nesta tako uzimao samo redovno i dosta jesti...manje sporta jedno vrijeme i doce to samo...

black_engine
09-03-2007, 10:08 PM
Jedi slaga..hehe.. :)

Steve Harris
10-03-2007, 02:26 AM
Jedi one "junita" kobasice,samo stavi doadtno ulja kad ih przis,spagete i inace tjesteninu obavezno,cevape,burek i tufahije...i generalno budi neaktivan i bit ces SUPER!

ex no.1
10-03-2007, 04:07 AM
eh kasnije ces kukat kako da smrsam i skinem ovaj stomak8)
jer kao sto rece tebi je 15 godina i ne trebam ni pricat kakvo je to razdoblje a vjerujem da si i visinu dobio veoma brzo a jos ces rast, budi sretan sto spadas medju mrsavije jer ubrzo nakon silnih i burnih procesa u tvome tijelu za sta je potrebna ogromna kolicina energije i tvoje tijelo(mozak velikim dijelom) vrlo brzo potrose tvoja eventualno 3 obroka ali dok se to stabilizuje proce odredjeno vrijeme u kojem bi ti trebao pokusat da se hranis sto zdravije i jest sto raznovrnije al sa unosenjem dovoljne kolicine svih potrebnih tvari ne samo odredjenih masti i secera...
jer dosad si sto bi rekli doktori "neuhranjen" :D ali treba imat uvid u genetsku predispoziciju, metabolizam i ostalo, al u svakom slucaju prekomjerno unosenje hrane ce te sigurno udebljat, dakle jedi sto vise zdravu hranu i na vise obroka( zdrava hrana spada i meso,masti, seceri i ostala cuda samo vrsta i nacin primjene je pitanje).

HARUN_FCB
10-03-2007, 12:41 PM
Hehehe,od ovih svih prijedloga samo jos niste rekli da jedem gggg....

Grah!hehe
a sta ja znam,ja kad jedem ne pazim je li zdravo ili ne.a mozda je to sto sam preaktivan,jer do ovog ljeta sam previse igrao nogomet.dnevno po 7-8 sati.ali evo otkako sam slomio lakat onda rijetko kad igram nogometa.ali znam ja sebe,cim se oporavim (99,99 % sam oporavljen) ja cu opet nastaviti.Ali eto vi mi predlazete da budem manje aktivan...
P.S Najjace su tufahije i krompirusa eheeehe.

Scrat
10-03-2007, 01:56 PM
OK, sjetio sam jedne poprilicno dobre ideje. Idi u teretanu. Ako ne onda kupi par tegova od 10 - 20 kg i zadaji se svaki dan. Mozes kupiti i vratilo (15-ak KM). Onda ces ostati zdrav, aktivan i neces biti mrsav + moci ces razvalit koga hoces :-D

ex no.1
10-03-2007, 02:21 PM
Hehehe,od ovih svih prijedloga samo jos niste rekli da jedem gggg....

Grah!hehe
a sta ja znam,ja kad jedem ne pazim je li zdravo ili ne.a mozda je to sto sam preaktivan,jer do ovog ljeta sam previse igrao nogomet.dnevno po 7-8 sati.ali evo otkako sam slomio lakat onda rijetko kad igram nogometa.ali znam ja sebe,cim se oporavim (99,99 % sam oporavljen) ja cu opet nastaviti.Ali eto vi mi predlazete da budem manje aktivan...
P.S Najjace su tufahije i krompirusa eheeehe.
obavezno nastavi igraat nogomet ili trcat svakodnevno ako ista barem pola sata-sat jer je trcanje i vise nego dobro i korisno i za tijelo i za duh,
a da dobro si pomenuo grah je vise i nego dobar.

HARUN_FCB
10-03-2007, 06:43 PM
Mada ne vjerujem da ce meni ista pomoci.procitaj zasto mislim ovo u prvom postu

carobnjak
11-03-2007, 08:34 AM
Mogu ti dati recepat ali ne odgovaram za posjedice...
Ono sto deblja jest secer u svim oblicima ima ga u razlicitim jelima i oblicama kao i kemiskim forumulama...
Kada ima mnogo secera u krvi organizam porizvodi "insulin", koji je zaduzen da fakticki pojede secer... stime tijelo prestaje da sagorava masnocu i sao u tijelu...
Svi slatki proizvodi, masno meso, sve kao Hjleb, Pite, Kolaci ...je super za debljati... naravno se treba izmedju glavnih oborka nesto malo pozalogajiti napr. krisku evrokrema sa soljom mlijeka neka ima najmanje 3,5 % masnoce ...
Stvari kao jaja...onda sir...puter...ne masno meso uopste ne debljaju jer to su zdrave masnoce koje su potrebne organizmu...
znaci sto vise slatka i tjestine spagaete, makarone, hljeb, pite, krompirusa prava bomba.... krompir pun Charbohydrata... ne znam kako se to kaze na bosanskome hehe...a Charbohydrati su samo druga vrsta secera... a ako se ne jede dovoljno secera onda nastane ona velika glad zato ljudi koji ko prave dietu.... ogladne mnogo i onda pojedu previse i tako se debljaju al to je nezdrav nacin da se deblja... hehe

nadam se da sam mogao pomoci i nesta malo objasniti ovaj sistem je u harvardu pronadjen i zove se LOGI pa ko hoce vise da sazna neka googl-a...

Halo ba covjece koji ti je djavo???
Hoces li da tip postane dijabeticar???

Slusaj majstore, debljanje i mrsanje ti zavise takodjer i od probave u organizmu, tj. ako imas jaku kiselinu u zeludcu mozes da jedes koliko hoce, ti se neces udebljati. To je sigurno.
Nezelim te ugruhati rijecima, ali tako ti je to.

p.s.
Gore u jednom postu sam vidio da treba zeli da smrsa, pa bi nju mogao pitati kak se udebljala :P

Sretno na aerodromu (obrij se prije polaska) mislice da si terorist :D

carobnjak
11-03-2007, 08:40 AM
OK, sjetio sam jedne poprilicno dobre ideje. Idi u teretanu. Ako ne onda kupi par tegova od 10 - 20 kg i zadaji se svaki dan. Mozes kupiti i vratilo (15-ak KM). Onda ces ostati zdrav, aktivan i neces biti mrsav + moci ces razvalit koga hoces :-D

To sto si mu predlozio (za tegove) kak ce ih dizati kada je isto iz etiopije, tezi ti tegovi od njega :D znam da ima i manjih ali nikakve mu fajde, jer tegovi sluze samo za nabijanje misica i malo snage, ali otkud njemu misici ba, nece ih imati iz cega razvijati (to je samo za one koji imaju malo viska sala), a vratilo bi mu moglo pomoci da se istegne, ali eto opet belaja i kada bi postavio onda ce narasti jos vise :D . a za tezinu nevjerujem (mozda se malo udeblja da opet bude isto mrsav za tu visinu)

Scrat
11-03-2007, 08:45 AM
Ako moze puno jesti onda vjerovatno ima snage za teg. Naravno moze poceti sa 5 kg ali ako je fudbaler i igra vise sati dnevno... :smile:

HARUN_FCB
18-03-2007, 10:28 PM
Pa dobro nemam 25 kg.jbg sad.Imam snage i to sve.U duelima nekad sam 3 puta jaci od nekog debljeg lika.meni je jedini problem fizicki izgled,misici i to.a koliko ja znam prvo moras biti malo deblji da bi mogao imati "misice".

Harun sb
23-03-2007, 07:03 PM
Vjeruj mi, puno je bolje kad si mrsaviji od prosjecnog nego deblji od prosjecnog.

Eh ako si ikad cuo za multivitamin, to ce ti pomoci fakat. Povecava apetit i moci ces mnogo vise jesti. Kada se udebljas barem 3 kile, uzmi tegove jednorucne.
Potrazi po netu vjezbe za jednorucne tegove. Ako ne uspijes nista naci javi se na moj mail, imam odlicnu knjigu o treninzima koja je jako poucna. Ali ne zaboravi da prvo moras da se udebljas:-D :D:D

HARUN_FCB
23-03-2007, 07:25 PM
E moj imenjace u tom i jeste fazon...treba se udebljati

Harun sb
23-03-2007, 10:32 PM
Pa kazem ti, multivitamin, zakon hehehe

water_color
24-03-2007, 11:05 AM
uzimaj med zivota. nije skup, 20 KM, mozes ga naci u biljnoj apoteci kod estrade.

inace je dobar za imunitet pa ako nista, onda zato.

HARUN_FCB
25-03-2007, 05:00 PM
kod estrade???? to je negdje u sarajevu?nisam iz sarajeva.

Fudonix
26-03-2007, 07:02 PM
Hmmm...glavni fazon bi bio jedi svega i dovoljno uvijek malo vise...kad kazes eh sad sam sit...pojedi jos...i jedi bas svega...ako mozes treniraj sa tegovima...radi sklekove i vidit ces...dao sam jednom drasticnu metodu...ali eto drasticna je hehe...navecer uzmes 2-3 kriske evrokrema sa mlijekom ... i to poslje vecere oko 10 pa ces vidjeti kako to ide za koji mjesec hehe ;)
Samo nemoj prepbrzo imat ces pojave kao kod trudnih zena da ti se koza ne siri istom brzinom kao sto se delbjas...hehe...ali to nece biti kod tebe probelm...

water_color
28-03-2007, 12:52 PM
kod estrade???? to je negdje u sarajevu?nisam iz sarajeva.
onda fino nazoves senadu kajtezovic i vidis da ti ona kaze gdje ima blizu tebe. ali vjeruj mi da je u tome rjesenje.

Dux
28-03-2007, 04:14 PM
Rjesenje nije u medu zivota, koji "nije skup" vec je po dvostruko skupljoj cjeni od domaceg meda. Cisti marketinski potez i licni profit.

Ukoliko nemas nikakvih zdravstvenih problema, zivi svoj mladalacki energetski zivot i dovoljno ti je u apoteci uzeti neki multivitaminski pripravak, a siroka je paleta u ponudi pa sam izaberi. Doziranje jedna ujutro poslije dorucka.

Morgana Alabastra
28-03-2007, 06:51 PM
Dakle radi se o ovom:

pa,i ja imam 52 kg a visoka 173?
a samo jedi masno sto vise i slatko i kasno navece,veceraj obavezno....

morenit@
28-03-2007, 07:14 PM
djaba ti svi medikamenti,seceri i masnoce,ako nemas organizovan zivot,samim tim i pravilnu ishranu...
ozganizuj vrijeme za obroke,ne preskaci dorucak,jedi zdravo,puno voca i povrca,bijeli secer i bijeli hljeb izbjegavaj,jeste da deblja,ali i steti zdravlju...

Treba više mira, manje pokreta, odmoriti se nakon obroka, jesti maslac svaki dan i stavljati vrhnje u obroke, odmarati se barem pola sata nakon svakog obroka, počinjati obroke mesnim i masnim juhama, završavati obroke slatkim kolačima, u međuobrocima jesti čokoladu, piti mlijeko s 3,2% mliječne masti (barem 0,5 l dnevno), kao grickalice koristite sušeno voće i orašaste plodove. Pijte sokove umjesto vode.
Još ćete se bolje osjećati ako dok "nabacujete" nekoliko kilograma, vježbom "usmjeravate" gdje će taj višak biti raspoređen.

carobnjak
28-03-2007, 09:37 PM
pa,i ja imam 52 kg a visoka 173?
a samo jedi masno sto vise i slatko i kasno navece,veceraj obavezno....

Pazi mali "masno je opasno" !!! :D

HARUN_FCB
09-04-2007, 05:15 PM
Hehe najjaci! Ma ovako citajuci ovo sve izgleda mi nekako komplicirano jedi ovo jedi ono.Ja jedem samo sta mi se svidja ili ne jedem nikako...Ne da se meni na ovaj nacin "Eh sad sam jeo dorucak,popicu tabletu,eh sad cu popiti mlijeko 3,2 % masnoce,eh sad cokolada...."glupo

sexy
14-04-2007, 12:18 AM
uzimaj tablete b complex-pliva,one će ti 100% povecati apetit,takode pokusaj da jedes sto vise cipsa,hamburgera itd.ne vjerujem da je ta mrsavost posljedica tog gelera,to je do konstrukcije

AggressoR
14-04-2007, 10:08 AM
Hamburgeri i cips hoce dati dodatne kilograme ali u kojem obliku?
Dobit ces veliku kolicinu sala a to sigurno niko ne zeli.

ado_89
15-04-2007, 09:49 AM
Pazi mali---MALA "masno je opasno" !!! :D

bezimena, je zensko a ne musko, pazi sa time

hehe

ma ja se ljudi ne mogu nikako udebljati, imam 66kg a visok sam 189 cm. (zamislite na sta licm), hehe. ali to jesti navece pa leci spavati nema nista, najedem se navece pa ujutru u 7h ne mogu ustati u skolu, a kad legnem gladan ustajem po noci svakih 10 min. hehe. svasta sam probao ali to je do "kako bi nas narod rekao "takva ti je klica"". i jest tako, ma koliko da jedem kad se ja sikiram za svasta nema tu fajde. opet, kako hocete, ali lijepo mi je ovako

HARUN_FCB
16-04-2007, 12:13 AM
Hehe ti si onda slican meni.ja sam 175cm 58 KG

daco103
18-04-2007, 10:18 PM
Hamburgeri i cips hoce dati dodatne kilograme ali u kojem obliku?
Dobit ces veliku kolicinu sala a to sigurno niko ne zeli.

svakako postoje bolja rjesenja ali za izgradnju tijela kvalitetnom masom treba nesto mnogo mnogo vise...mora od necega poceti, udri po bureku jarane to nece skoditi!

black angel
19-04-2007, 12:22 PM
Dakle radi se o ovom:

Ja sam za 15 dana dobila 4 kile....zato poslusaj mene :D

Ovako: Ako pusis pod hitno prestani,
i nemoj jesti puno masnoca samo trebas jesti u isto vrijeme,
potrudi se da jedes zdravu ali u isto vrijeme i kaloricnu hranu
vecina povrca je kaloricna a i puna vitamina, onda voce kao npr banane,
i pij sto vise tecnosti, najbolje mlijeko, i ujutro obavezno
za dorucak pojedi barem jedno jaje ...npr.

Dorucak u 9
uzina u 11
rucak u 2
uzina u 5
vecera u 8

i sigurno ces se udebljati, ne moras se prezderavati samo jedi uvjek u isto vrijeme...i potrudi se da dosta hodas ili radis nesto, kako bi se sve to fino rasporedilo ;)

Dux
19-04-2007, 03:09 PM
Ovako: Ako pusis pod hitno prestani,
i nemoj jesti puno masnoca samo trebas jesti u isto vrijeme,
potrudi se da jedes zdravu ali u isto vrijeme i kaloricnu hranu
vecina povrca je kaloricna a i puna vitamina, onda voce kao npr banane,
i pij sto vise tecnosti, najbolje mlijeko, i ujutro obavezno
za dorucak pojedi barem jedno jaje ...npr.

Dorucak u 9
uzina u 11
rucak u 2
uzina u 5
vecera u 8

i sigurno ces se udebljati, ne moras se prezderavati samo jedi uvjek u isto vrijeme...i potrudi se da dosta hodas ili radis nesto, kako bi se sve to fino rasporedilo ;)

Preporuka fakat korisna i vrijedi i za mrsave i debele i normalne i nenormalne :mrgreen:

HARUN_FCB
20-04-2007, 01:32 PM
Ma fino je to samo sto ja imam problem sto sam u skoli od 8-16.Imamo rucak u 12:30 samo.Kad dodjem kuci sav sam nikakav umoran itd,ne jede mi se onda nista.Evo npr jucer sam pojeo samo jedan sendvic od salame.od kako idem u skolu ovu ne osjecam vise glad majke mi!I mislim da previse vremena provodim ispred kompa,mozda i to skodi

daco103
21-04-2007, 12:35 PM
pa niko ti nece braniti da jedes izmedju casova ili kad vec...poneses pola litre cokoladnog mlijeka i plazmu, dvije banane, nekoliko bonzita (3-4 za marku) ubacis u torbu i rijesen problem...uvijek ima nacin.
obrati paznju i koliko spavas od 6 do 8 sati dnevno je potrebno...upisi se na neki sport to ce ti otvoriti apetit...

black angel
22-04-2007, 08:18 AM
Ma fino je to samo sto ja imam problem sto sam u skoli od 8-16.Imamo rucak u 12:30 samo.Kad dodjem kuci sav sam nikakav umoran itd,ne jede mi se onda nista.Evo npr jucer sam pojeo samo jedan sendvic od salame.od kako idem u skolu ovu ne osjecam vise glad majke mi!I mislim da previse vremena provodim ispred kompa,mozda i to skodi
Koliko jedes nije ni cudo sto si mrsav.

Pa:
Doruckuj prije skole, vidi s mamom da ti napravi nesto
Uzinaj na velikom odmoru
Rucaj kad se vratis...

I koji si razred? Ja nikad nisam imala tako dugo nastavu...ccc
Kod mene je bilo od 8 - 12 nekad do 2

I da...nemoj se sekirati...ocigledno zbog toga nemas apetit...

Zikeron
23-04-2007, 01:23 PM
Doručak:5 jaja na oko,50-100g topljenog sira naerendaš preko njih dok se peku...po*hljeba
Obrok:Snicker:-P,ili neku drugu čokoladicu:-D
Ručak:supa,pečeni mesni odrezak sa pomfritom
Obrok:Sladoled
Večera:Velika porcija voćne salate(1 banana,100 g jagoda,2 kiwija,100g ananasa,malo dekoracije Šlag pijenom)
Ovo je po meni optimalno..uz malo vijezbe ravnomjerno ćes rasporediti masti po tijelu...i bices 4-5 kila tezi za par mjeseci,jer ti ne preporucujem da se pretrpavas hranom s vremenom metabolizam se mjenja...zbog preopteecevanja organizma mastima,ugljikohidratima,bjelancvinama,crijeva sporije rade..i naravno visak energije ce rezultirati talozenjem masti...samo polahko sa time...8-)

Fudonix
29-04-2007, 10:52 PM
Ko se zeli udebljati neka ne jede bas puno puta na dan nego max. dva do tri puta ali onda pravo...i dobro hljeba i tako dalje krompira...jer cim organizam vidi aha ne dobijam toliko cesto za jesti znaci ima faza gdje sam gladan on konta moram stediti i onda se prima hrana...a jaja itd. ne debljaju...bar ne debljaju pravo...

HARUN_FCB
03-05-2007, 04:38 PM
Hehe udebljao sam 4 KG slusajuci savjete Shenlonga

BlackRiver
03-05-2007, 07:25 PM
Ala,podsjecas me na mene kad sam imao 15 godina :) Nisam prelazio 59kg,nikako.I onda otisao u Gimnaziju i puh! Skocio na 72kg.To ti sve dodje vremenom.Jedi normalno,nemoj biti opterecen svojim izgledom.Velikog uticaja na tvoj fizicki izgled imat ce i genetika,tj.ako su ti roditelji konstitucijom "sitni" nemoj ocekivati da ces izrasti u nekog bildera.Ali naravno,uvijek mozes poraditi na svome tijelu.Samo nemoj misliti da ce rezultati doci preko noci.Ja vec duzi period idem u teretanu i imam konstantnu kilazu od 72kg na 187cm.Ali sve to lijepo izgleda,jer se vremenom dobiju i misici,pa se tijelo oblikuje.
Okani se slatkisa i tih gluposti,samo ces sebi navuci sala,stomačica i onda ces biti jos nezadovoljniji.Sport,rekreacija,bosanska hrana i naravno cure!I strpi se jos 3-4 godine!

Lijep pozdrav!

EndingTheme
18-06-2007, 03:04 PM
A sad, bez zezanja, da pitam, kako se udebljati ?

Visok sam, hm, 189, imam oko 70 kg, mozda nesto manje.

Nisam veg, ali ne konzumiram meso vec 3, 4 godine. Ni proizvode od istog. S tim, da i dok sam ga jeo, nisam nista deblji bio. Koji savjet ?

Mrsko mi temu otvarat'.

ApostiLLe
01-07-2007, 05:44 PM
ja sam prije dok sam bio mladi(13 godina)
bio visok 177 a tezina 77 (sto znaci da sam bio debel,a svaki mjesec sam dobijao na kilazi).
nakon toga odlucio sam da idem u teretanu.
nakon 6 mjeseci sam smrsao ali sto se tice misica nije ih bilo.tek nakon 1 godine misici se pojavljuju a danas kad me vide trebe iz skole posize,a prije me nisu ni pogledale :-D

ApostiLLe
01-07-2007, 09:47 PM
jedi slatko i kasno, jedi trapistu, puno tjestenine sa mljecnim proizvodima,pij mlijeka i sigurno ima efekta.OBECAVAM sto manje vode (mislim ne prije jela i tako) :mrgreen:

veki_csi
05-10-2007, 08:46 PM
jarane... uzimaj proteinske napitke, kreatin , vjezbaj misice. pa ces se udebljat , ne u smislu masnoca da imas.. nego ciste misicne mase... malo razmisli o tome... potrazi jos na netu o toj vrsti debljanja , a nikakvi hamburgeri navece kasno.. jest da i to pomaze, al nezdravo

daco103
05-10-2007, 09:50 PM
zoljagadja ti je dobro rekao, jedi sto vise tacnije pretrpavaj se mlijecnim proizvodima ako vec ne jedes meso i dobices na masi, isto i tjestenine jedi puno, spagete i palacinke i sl...

samo pazi da ti koljena ne stradaju ako se bavis nekim sportom da ne bude kad izadjes na fudbal na proljece da pokidas ligamente samo zbog 10kg na koje se tijelo jos nije naviklo...

HPnx9420
05-10-2007, 10:02 PM
Dakle radi se o ovom:

Što se tiče debljanja, jedi kuhanu hranu, lako se vari, lagano resorbuje iz crijeva, brže ćeš dobiti na kilaži. Večeru ne ispuštaj.
Gdje ti je taj geler tačno? Jel se pomiče? KAko nisi znao da ga imaš, zar nema ožiljka, kuda je ušao?

HARUN_FCB
02-11-2007, 03:50 PM
Što se tiče debljanja, jedi kuhanu hranu, lako se vari, lagano resorbuje iz crijeva, brže ćeš dobiti na kilaži. Večeru ne ispuštaj.
Gdje ti je taj geler tačno? Jel se pomiče? KAko nisi znao da ga imaš, zar nema ožiljka, kuda je ušao?

Ja kuhano uglavnom izbjegavam :whaaaat: . a geler je tacno iznad pluca.. u nekom misicnom tkivu sta ja znam.ima oziljak ali nisam ga primjetio kad je sitan..

Stryker
02-11-2007, 06:27 PM
Momak, čuvaj se ti tog gelera. Eto sad imaš 15 godina, ja ti preporučujem , da prije nego se tvoje tijelo potpuno razvije izvadiš taj geler iz sebe, koji ti može mnogo boli nanijeti kasnije u životu- mogu te pluća stalno boliti itd. Poslušaj ti mene, ove pare što bi bacio za ovu hranu za debljanje, iskoristi i izvadi taj geler.

A što se tiče aerodroma, moguće je osjetiti i posljedice u avionu zbog atmosferskog pritiska. Bolje ti je ne zezaj se s tim, već izvadi taj geler. Da je u ruci, nozi negdje, haj i nekako, ali kad je ovdje kod pluća, odmah vadi to dok ga nije pokrilo mišično tkivo itd.

Ja ti želim dobro, nemoj misliti da sam ti išta loše pomislio.

HARUN_FCB
02-11-2007, 09:36 PM
Doktori su mi rekli da nema potrebe, da nece smetati... A i ne smiju se igrati posto je to iznad pluca

Stryker
02-11-2007, 10:17 PM
Eh, ne znam, otiđi kod nekih doktora koji su stručniji, ako te slučajno put zadesi, pa odeš u Evropsku Uniju negdje, odmah otiđi na pregled, ako treba i plati. Ovdje doktori "ovlaš", odnosno površinski pregledaju, zato nisu ni dovoljno stručni. Ja imam mali komadić gelerčića isto-milimetarski, jedva se i primijetio- jedino na snimanju je primiječen, a doktori u Italiji su mi rekli da može biti opasno u kasnijem životu. Eto, šta je stručnost kod naših doktora.

A što se tiče debljanja, zar ti je baš potrebno? Ja sam 1,91 m, i imam oko 76 KG, sasvim dovoljno. Koliko god da pojedem, sve sam mršaviji. :)

daco103
03-11-2007, 08:27 AM
A što se tiče debljanja, zar ti je baš potrebno? Ja sam 1,91 m, i imam oko 76 KG, sasvim dovoljno. Koliko god da pojedem, sve sam mršaviji. :)

dje ba to dovoljno? bez bar 85kg to je premalo

Stryker
03-11-2007, 06:49 PM
Ja se osjećam dobro, iako sam malo malokrvan.

Kako sam rekao- šta god pojedem, sve sam mršaviji.

Valerie
04-11-2007, 12:44 AM
Ja se osjećam dobro, iako sam malo malokrvan.

Kako sam rekao- šta god pojedem, sve sam mršaviji.

Ista sam. Da mi se samo malo udebljati. Ali ne ide. Nece i nece.

EndingTheme
04-11-2007, 12:46 AM
Ektomorfi - brz metabolizam, sitne kosti, malo - nikako masnoce, genetski sklop takav. Preporuka otici doktoru, imaju vitamini za piti. Rezime, sta god jeli, tesko da cete se udebljati.

Zikeron
04-11-2007, 11:25 AM
Doner...Nema bolje namirnice za gojenje

Stryker
04-11-2007, 02:18 PM
Ektomorfi - brz metabolizam, sitne kosti, malo - nikako masnoce, genetski sklop takav. Preporuka otici doktoru, imaju vitamini za piti. Rezime, sta god jeli, tesko da cete se udebljati.

A meni ne trebaju ti vitamini. Ja sam sretan što sam ovakav. :D

HARUN_FCB
04-11-2007, 03:58 PM
Ja i nisam bas. visok oko 175 cm a imam 60-62 kg . ali nemam misice niti ono razvijen grudni kos. to me zeza. a kilazu ko šiša. pretpostavljam da cete mi i vi reci da radim sklekove i trbusnjake. ne mogu ja to nikako, uradim 2-3 skleka gotov. a trbusnjake mogu dosta oko 20-30, ali ne da mi se

BlackStorm
04-11-2007, 07:04 PM
Ja i nisam bas. visok oko 175 cm a imam 60-62 kg . ali nemam misice niti ono razvijen grudni kos. to me zeza. a kilazu ko šiša. pretpostavljam da cete mi i vi reci da radim sklekove i trbusnjake. ne mogu ja to nikako, uradim 2-3 skleka gotov. a trbusnjake mogu dosta oko 20-30, ali ne da mi se

znam da smo imali puno sukoba u zadnje vrijeme al' tu smo da si pomažemo,
samo nastavi raditi.I ja sam oko 175 cm i imam 60-65 kg,i nisam bog zna šta razvijen ali svake noći i jutra sam radio sklekove i trbušnjake.Na početku sam mogao samo 5-6 sklekova i 15-ak trbušnjaka,a sad mogu oko 30 sklekova i 80-90 trbušnjaka(radim oko 3 mjeseca ali svake noći i svakog jutra,jer ako propuštaš jedan dan radiš drugi ne nema od toga efekta).Najvažnije je kad počneš trenirati da umanjiš za veliko konzumaciju alkohola ako piješ,jer također nema efekta trenirati ako ćeš nakon toga otić pa popit pivo.

daco103
05-11-2007, 12:30 PM
radi zenske sklekove, tj. osloni se na koljena, nije zeza, sklekovi su ti cista stvar vjezbe, tako da ces vremenom moci raditi i pune serije normalnih sklekova...

BlackRiver
18-11-2007, 11:42 PM
Idi u teretanu,jedi dobro(6-7 puta dnevno),radi po nekom kvalitetnom programu,nabavi sebi kvalitetan whey,mozda neki gainer i za mjesec-dva vidjet ces promjene :)

HARUN_FCB
19-11-2007, 04:10 PM
znam da smo imali puno sukoba u zadnje vrijeme al' tu smo da si pomažemo,
samo nastavi raditi.I ja sam oko 175 cm i imam 60-65 kg,i nisam bog zna šta razvijen ali svake noći i jutra sam radio sklekove i trbušnjake.Na početku sam mogao samo 5-6 sklekova i 15-ak trbušnjaka,a sad mogu oko 30 sklekova i 80-90 trbušnjaka(radim oko 3 mjeseca ali svake noći i svakog jutra,jer ako propuštaš jedan dan radiš drugi ne nema od toga efekta).Najvažnije je kad počneš trenirati da umanjiš za veliko konzumaciju alkohola ako piješ,jer također nema efekta trenirati ako ćeš nakon toga otić pa popit pivo.
Hvala... Problem je samo sto se meni ne da to raditi. Skola mi traje od 08:00-16:30 . Dodjem kuci sav nikakav ! A inace ne pijem!!! Mrzim alkohol!

BlackStorm
19-11-2007, 06:34 PM
i meni je mrsko al jbg. kad želiš nešto postić moraš nešto i dat za to!

HARUN_FCB
19-11-2007, 09:49 PM
i meni je mrsko al jbg. kad želiš nešto postić moraš nešto i dat za to!

imas ga pravo, u jednu ruku :D hahaha

sala !!! :D

BlackStorm
20-11-2007, 04:16 PM
heheheh....
vidiš da čak ti i ja možemo razg. kao ljudi a ne na svaku drugu da zakuhamo

ApostiLLe
20-11-2007, 04:47 PM
nisa citao iz pocetka al` pitam se kako zapravo ti izgledas i kako uopce mozes da igras nogomet xD...
nemoj smatrati uvredom ali ozbiljno me zanima

BlackStorm
20-11-2007, 06:17 PM
otvori prvu str. tu je momak sve rekao

ApostiLLe
20-11-2007, 08:06 PM
ok sory...ma dodi ti kod mog jarana i za 2-3 dana bices kao i on (13 god. 90 kg xD)....a nisi mi bas puno visok zato trebas da budes tezi xD

EndingTheme
20-11-2007, 08:15 PM
Boranije u 9, pa u 9 i 10 navecer opali na toblerone. Prije idi na kuglanje, popij par stFari, i eto ga. :bigglasse

HARUN_FCB
20-11-2007, 10:13 PM
nisa citao iz pocetka al` pitam se kako zapravo ti izgledas i kako uopce mozes da igras nogomet xD...
nemoj smatrati uvredom ali ozbiljno me zanima

Hoces 1 na 1 ? :reallymad :D . a joj kako npr Messi igra ili Luka modric. ne koriste se puno fizickom jacinom. vec spretnoscu. jbg znam nesto s loptom :D :bigglasse ...

Assist expert :D

ApostiLLe
21-11-2007, 02:26 PM
Hoces 1 na 1 ? :reallymad :D . a joj kako npr Messi igra ili Luka modric. ne koriste se puno fizickom jacinom. vec spretnoscu. jbg znam nesto s loptom :D :bigglasse ...

Assist expert :D

kad god hoces xD :D

HARUN_FCB
21-11-2007, 05:59 PM
Odakle si ??? :D . Ne znam,ali stvarno volim nogomeT :D . i ne bih nikad dopustio da me nesto odvoji od toga... nikad nisam gledao je li protivnik krupniji od mene ( uglavnom jeste, pa navikne se :D ) , jbg kad imas samopouzdanja ne sprijecava te nista...
sad me ovaj lom lakta totalno odvojio od nogometa. mislim nije u potpunosti, ali nikad necu biti kao prije...posto ruka mi je najmanje 20 % ostecena ? Pogodi zasto ?? - zbog nogometa... glumio Ronaldinha, uzeo na fazon covjeka i ovaj nije znao sta bi i mene po nozi udari,a ja bio u naletu. i padnem nekako na lakat nezgodno i sjebem se totalno...duga prica u nastavku :D. Ali da sam bio deblji i samo malo jaci, mislim da ne bi slomio lakat.mozda lagano uganuce, ali nista veliko... siguran sam u ovo, al sta ces ne mogu se sad vracati u proslost i mijenjati stvari

HARUN_FCB
21-11-2007, 06:00 PM
Samo mi je zao sto sam izgubio dosta samopouzdanja, i kad krenem u dribling uvijek mi se prikaze neki strah , jer sam imao tezu operaciju, nosao neke fiksatore koji su virili 2-3 cm iz ruke... ko strasilo sam bio, i onda se prepadnem i tako... al polako se vracam :D .

Kasnije tek skontas kako sam zbog gluposti sebi pomalo ugrozio zdravlje i zivot ! Al sta ces.
Ja znam da od mene nikad ne bi bilo nogometasa, sto zbog fizicke jacine (mada ne znam kakav cu biti u buducnosti, pogledaj primjer na Messi-u,imao problema sa hormonom rasta !! ) sto zbog uslova...
Gdje ovdje u bihacu bi ja mogao imati sansu ?? Bio sam jedno vrijeme u NK Jednistvo, ali skroz je bezveze.Kud nisu kakvi scouti iz barce bili. A joj kad bi se ja razletio :D

Al da ne idem vise u offtopic. i'm going to zip my mouth :D

BlackStorm
21-11-2007, 06:15 PM
jarane i ja sam slomio ruku igrajući nogometa i to 3 puta al valjda što sam odbrambeni igrač i vrlo često ulazim u oštre sukobe sa ljudima duplo jačim i kpupnijim od mene,al me to ne sprečava,a da se bojim ma kakvi nema lopte kojoj se ne bi postavio,i mogu reć da nisam niti ću izgubiti samopouzdanje

ApostiLLe
21-11-2007, 06:46 PM
i ja sam na slican nacin uganuo nogu...malo driblao i kako sam ga prosao on mi "slucajno" podapeo i ja pao nezgodno...bolilo me 20 i ness dana al stas zivot se nastavlja....a ti bi stvarno trebao da dodes kod mog gore navedenog jarana xD:hahahaha:

BlackStorm
21-11-2007, 06:55 PM
može kad i gdje

HARUN_FCB
21-11-2007, 07:06 PM
Dobro slomiti ruku i poslije bude sve ok. ima negdje na Bihnet Caffe-u slika lakta. Smiley :D . I na to sve ne mogu sa lijevom rukom dodirnuti lijevo rame !!!

Valerie
21-11-2007, 10:58 PM
Boranije u 9, pa u 9 i 10 navecer opali na toblerone. Prije idi na kuglanje, popij par stFari, i eto ga. :bigglasse

Oce to, kad neces da podijelis toblerone. :wtf:

I ja konacno pomjerih se sa one moje brojke. Vec mi dosadila bila.

casual
01-12-2007, 12:41 PM
drug...ujutro ustanes,ispalis se do mesnice uzmes kilu kobasica,ljutih,masnih,debelih... popanjis kolko mozes.. onda sjednes za comp i igras cod i od silnih njemaca ogladnis.. ponovo kobaje metnes i popanjis kolko mozes.. navece se ispalis u grad...popijes par piva,pojedes ssnedvic,nesto..

kad kuci dodjes,metni vkobaje opet :D

vjeruj mi nece ti dosadit :D bar meni nisu,samo to jedem zadnjih mjesec dana i dobio sma par kila..

ja ja i ne sekiraj se ness se izcvibat :) to su suplje..

kadkad mazni cokoladu i to je to!!!

KOBAJA GRANDE KICKSASS!!!

HARUN_FCB
01-12-2007, 05:54 PM
samo problem u ovom tvom planu je to sto nisam kod kuce od 08-17

casual
02-12-2007, 12:50 AM
samo problem u ovom tvom planu je to sto nisam kod kuce od 08-17

pa dje si? ev ja sam bezze dao primjer.. skola?poso?kafe po gradu? opet dodjes kuci..i panjis kobaje!! samo je to vazno!! :ears:

BlackRiver
02-12-2007, 11:28 AM
drug...ujutro ustanes,ispalis se do mesnice uzmes kilu kobasica,ljutih,masnih,debelih... popanjis kolko mozes.. onda sjednes za comp i igras cod i od silnih njemaca ogladnis.. ponovo kobaje metnes i popanjis kolko mozes.. navece se ispalis u grad...popijes par piva,pojedes ssnedvic,nesto..

kad kuci dodjes,metni vkobaje opet :D

vjeruj mi nece ti dosadit :D bar meni nisu,samo to jedem zadnjih mjesec dana i dobio sma par kila..

ja ja i ne sekiraj se ness se izcvibat :) to su suplje..

kadkad mazni cokoladu i to je to!!!

KOBAJA GRANDE KICKSASS!!!

I ako tako nastavi za pola godine,imace pun k***c zdravstvenih problema :) yap,samo naprijed!

casual
02-12-2007, 03:52 PM
I ako tako nastavi za pola godine,imace pun k***c zdravstvenih problema :) yap,samo naprijed!

haj ne rise.. isti si moja mater.. zdravije ti je ovo,zdravije ti je ono

topic je kako se udebljat ;) a kasnje nek se lijeci :meansmile :meansmile

HARUN_FCB
02-12-2007, 04:24 PM
haj ne rise.. isti si moja mater.. zdravije ti je ovo,zdravije ti je ono

topic je kako se udebljat ;) a kasnje nek se lijeci :meansmile :meansmile

A i ti si mi bistar

BlackRiver
03-12-2007, 04:44 PM
Svako se moze udebljati sjedeci u kuci,trpajuci u sebe cips,kobasice i cokoladu.Dobit ces kila i kila sala.Cilj je jesti zdravo,jesti puno i trenirati.Mozda to jest malo duza i mukotrpnija metoda,ali je na kraju isplativija.
Usput,Barcelona,vidim da si iz Bihaca.
Ja sam iz Krupe :)

casual
03-12-2007, 08:27 PM
A i ti si mi bistar

dobro strucnjak...radi sta znas :hehehehe: :wave:

HARUN_FCB
03-12-2007, 09:38 PM
jbg nije sve u kobasicama :D

casual
04-12-2007, 11:05 AM
jbg nije sve u kobasicama :D

sve! vjeruj bolan bolan :D

Valerie
06-12-2007, 11:15 AM
Svako se moze udebljati sjedeci u kuci,trpajuci u sebe cips,kobasice i cokoladu.Dobit ces kila i kila sala.Cilj je jesti zdravo,jesti puno i trenirati.Mozda to jest malo duza i mukotrpnija metoda,ali je na kraju isplativija.
Usput,Barcelona,vidim da si iz Bihaca.
Ja sam iz Krupe :)

Cips ne konzumiram, kobasice, ma ni pomisliti, a jedem sve i svasta, sto kazes, trpam u sebe. Ali ne ide i ne ide. Kod mene niti kila, a vala ni sala.
A i kad sam trenirala, jela sam zdravo, raznovrsno, opet sam bila ista ovakva, +, - koji kg.
No eto, sad se ne zalim, ali opet da mi je koji kg vise.

tux
07-12-2007, 08:54 PM
Kod mene nema predrasuda baby,ne brini. I like it skiny :mrgreen:

The Final Cut
08-12-2007, 04:24 PM
Piva,& nothing but the pivako ne pije ima i bezalkoholna...
Kvasac čini čuda:angelsmil

selma90
11-12-2007, 09:24 PM
E i ja imam problem sa tezinom, imam 17god a visoka sam 170 a imam 49kg... sta ja da radim a stvarno imam ogromnu zelju da se udebljam,a jedem uglavnom sve ali nista ne pomaze valjda zato sto sam poprilicno nervozna osoba..molim vas pomozite

ado_89
11-12-2007, 10:30 PM
E i ja imam problem sa tezinom, imam 17god a visoka sam 170 a imam 49kg... sta ja da radim a stvarno imam ogromnu zelju da se udebljam,a jedem uglavnom sve ali nista ne pomaze valjda zato sto sam poprilicno nervozna osoba..molim vas pomozite

heh seceru nisi jedina. ja sa svojih 189 cm imam 69 kg. kad me pogledas kao rendgen snimak. nema sta nisam radio i doktorima isao i kazu da je to samo zbog nervoze. probaj da si hladna, da te nish ne sikira i vidjet ces razliku. (ja probao i uspio malo, ali opet kad naleti neko ko mi izvuce debelo zivce ja opet smrsam). heh

AggressoR
11-12-2007, 10:34 PM
Hrana radi sve, ako imas dovoljnu zelju da se udebljas to i mozes osim ako nemas probleme s probavom.

za 2 mjeseca 5-6 kg gore.

The Final Cut
11-12-2007, 10:48 PM
Hrana je pola problema,osloboditi se svega što Vas čini nervoznim,nesrećnim je drugi dio!
Uglavnom je to stres.

HARUN_FCB
02-01-2008, 01:55 AM
Ma dzaba je meni pokusavati jesti na silu ali kad ne ide... Ja fakat jedem redovno , ono normalno, ali nema efekta :S

BTW 100-ti post :D

Gromchihna
02-01-2008, 12:35 PM
Ma stres,sta drugo!Ja otkako sam kreno na fax smrso 10 kg(prije neke 4 godine).Pola me nema.Nekad bio mrcina...

charobnjak.ze
09-01-2008, 12:56 PM
ko god oce da se udeblja nek jede kakav KoNCETRAT za Tov krupne stoke;D

HARUN_FCB
09-01-2008, 01:07 PM
ko god oce da se udeblja nek jede kakav KoNCETRAT za Tov krupne stoke;D

hehe welcome back nije te odavno bilo :D :jumping:

pa bas i ne planiram jesti svasta ... preferiram ostati mrsav a jesti ono sto volim :D

Monstrum
16-03-2008, 11:12 PM
Dok vecina ljudi na ovoj planeti zeli smrsati,ja se borim da se udebljam.Koliko god ja jela nista se ne prima,tezina ista,ni manje ni vise.:doubt:
Neko vrijeme sam pila i b kompleks,nije pomoglo.Ako neko ima razuman prijedlog (osim onog da jedem sto vise,jer pobogu,jedem duplo ) neka pise.
Unaprijed hvala :alien:

Blahhh
16-03-2008, 11:32 PM
prosjecni humani metabolizam je prilicno jasan i razumljiv

analiziraj svoje dnevne aktivnosti i dnevnu ishranu:

-napravi analizu sta pojedes, koju kolicinu i konacno u koliko navrata
-napravi analizu cime se bavis, koliko i sta radis, koliko si aktivna kroz kretanje, vjezbe, sport i sl.
-ima li drugih faktora koji djeluju na tvoj zivot ili bolesti koja bi uticala na tjel. tezinu

u sustini treba ti dobra anamneza i promjena navika

kaloricna hrana i vise obroka sto kvalitetom, sto kvanitetom, san i manje aktivnost, uvijek donose kg

sretno...

p.s.

godina-visina-tezina?

Monstrum
17-03-2008, 10:34 AM
prosjecni humani metabolizam je prilicno jasan i razumljiv

analiziraj svoje dnevne aktivnosti i dnevnu ishranu:

-napravi analizu sta pojedes, koju kolicinu i konacno u koliko navrata
-napravi analizu cime se bavis, koliko i sta radis, koliko si aktivna kroz kretanje, vjezbe, sport i sl.
-ima li drugih faktora koji djeluju na tvoj zivot ili bolesti koja bi uticala na tjel. tezinu

u sustini treba ti dobra anamneza i promjena navika

kaloricna hrana i vise obroka sto kvalitetom, sto kvanitetom, san i manje aktivnost, uvijek donose kg

sretno...

p.s.

godina-visina-tezina?

17-1.70-46 kg :ugh:

blade03
17-03-2008, 11:20 AM
Dok vecina ljudi na ovoj planeti zeli smrsati,ja se borim da se udebljam.Koliko god ja jela nista se ne prima,tezina ista,ni manje ni vise.:doubt:
Neko vrijeme sam pila i b kompleks,nije pomoglo.Ako neko ima razuman prijedlog (osim onog da jedem sto vise,jer pobogu,jedem duplo ) neka pise.
Unaprijed hvala :alien:

Udaj se :)

Ja se ozenio bogme pupa narasla :)

jedi polako i odspavaj svaki dan poslije rucka !

Izbaci Hljeb skroz ako nemozes onda jedi puno manje hljeba a vise hrane.. Hljeb siti a nista! visok 176 a tezak bio 60Kg, i tako jedno 10godina. sad 80Kg jer sam sveo jedenje hljeba na minimum!!

ado_89
17-03-2008, 11:42 AM

moj kalibar.... :D

hocu i ja da se udebljam, pa pazljivo ovo citam sve

HARUN_FCB
17-03-2008, 04:57 PM
ja sam 16 , 1.85 . 65 kg :( treba mi jos 20-ak :D

Monstrum
17-03-2008, 07:06 PM
ja sam 16 , 1.85 . 65 kg :( treba mi jos 20-ak :D

da je meni barem deset :)

Blahhh
17-03-2008, 11:35 PM

prilicno si ispod normalnog BMIa

10 kg bi tebe uoblicilo, dovelo do donje granice Body Mass Indexa, a i regulisalo krvnu sliku za koju iz iskustva klinicara vjerujem da imas poremecenu. menstrualni ciklus je takodje upitan...

pokusaj mjenjati navike ishrane pod hitno...vise jedi kaloricne hrane i obavezna tri obroka

navikni se na slatkise..secer se najlakse i najbrze deponuje a pri zasicenju prelazi u masne depoe

ako hoces javi mi se na engramx@hotmail.com sa detaljnim navikama ishrane i zivotnim aktivnostima pa da vidim konkretno sta mjenjati

HARUN_FCB
08-05-2008, 12:26 AM
je li ok 16 god , 1.82 cm , 65 kg ? koliko mi fali

(pitanje za Blahh-a )

Blahhh
08-05-2008, 12:50 AM
od 15.-20. godine je pravi bum u razvoju

BMI se izracunava za odrasle osobe

za tvoju visinu i pratecu tezinu Body mass index je ok, u granicama

inace ima masa kalkulatora BMI a ovaj je onako najjednostavniji:
http://www.nhlbisupport.com/bmi/bmi-m.htm

Blahhh
08-05-2008, 12:59 AM
korisni planeri kalorija

http://hp2010.nhlbihin.net/menuplanner/menu.cgi

http://www.dijeta.net/kalkulator-unosa-kalorija.htm

i meni najbolji u regiji
http://www.healthbosnia.com/ishrana/zdrava/vitamine.htm
te
http://www.healthbosnia.com/ishrana/klinicka/nutritive.htm

HARUN_FCB
08-05-2008, 01:32 AM
interesantno
hvala vam puno

zija
08-05-2008, 09:59 AM
Mozes koristiti proizvode Herba life da se udebljas i popravis imunitet.
Ako te interesuju detalji, moze na pp.

_RaZZoR
08-05-2008, 01:32 PM
Kod mene nesto izracunalo 18.6..... Thx ti na ovome jer i meni ce pomoci...........

HARUN_FCB
09-05-2008, 09:34 AM
Kod mene nesto izracunalo 18.6..... Thx ti na ovome jer i meni ce pomoci...........
meni je 19.6 :D .. mogu vam reci da prilicno napredujem u zadnje vrijeme... mora da je ljubav :D

Prof.dr.Johnny Bermuda
09-05-2008, 04:53 PM
od 15.-20. godine je pravi bum u razvoju

BMI se izracunava za odrasle osobe

za tvoju visinu i pratecu tezinu Body mass index je ok, u granicama

inace ima masa kalkulatora BMI a ovaj je onako najjednostavniji:
http://www.nhlbisupport.com/bmi/bmi-m.htm

interesantan link...
kaze 23.1 za 192cm-85kg,mada bih ja nabacio jos 7-8 kg,imao sam prije neku godinu 88,5 kg i bio sam zadovoljan.:rolleyes:

A L I
09-05-2008, 05:52 PM
@ FC_BARCELONA

Fino napredujes djecko. To je sasvim normalno za tvoj uzrast, i nemoj vise komplikovat oko debljanja. Pa tebi je 16 godina, kakav ces bit kad budes imao 25. Samo sabura.

1.70 . 55 kg - 08.03.2007.
1.85 . 65 kg - 17.03.2008.

(iz tvojih postova, kako ovo rastes, cim te zalijevaju haha)

AggressoR
09-05-2008, 06:06 PM
kod mene je 28.0

sve zahvaljujuci hrani, hrani i hrani

web wizard
09-05-2008, 06:57 PM
Za debljanje....Euroblock čokolada....iz iskustva znam:sad3::reallymad

HARUN_FCB
10-05-2008, 03:29 PM
@ FC_BARCELONA

Fino napredujes djecko. To je sasvim normalno za tvoj uzrast, i nemoj vise komplikovat oko debljanja. Pa tebi je 16 godina, kakav ces bit kad budes imao 25. Samo sabura.

1.70 . 55 kg - 08.03.2007.
1.85 . 65 kg - 17.03.2008.

(iz tvojih postova, kako ovo rastes, cim te zalijevaju haha)
1.82 je ... na zadnjem mjerenju... malo sam se zabrojao u visinu :D ... ali ide to nekako :D .Snickers i chickenburger cine cuda :D . a zalijevam colu svaki dan jbga znam da ne valja ali 2 l has to be drunk :D

SpiritWalker
04-07-2008, 08:49 PM
Čast svima , ali čovjek će vašim savjetima dobiti dijabetes :nice: tako da... Jedi normalno ,kao što je ja mislim @Scrat rekao nećeš da postaneš sumo hrvač ... Sve zavisi od tvog metabolizma... Jedeš normalno redovno ,ali nemoj se sad krkat puno sa šećerima... Sve u granicama normale ...

Milet
05-07-2008, 02:48 PM
Dakle radi se o ovom:

Možda imaš gliste ? Možda je genetika. Npr. moj otac je mršav i ja kolko god da jedem nemogu se udebljati a obojica poprilično dobro jedemo ali eto genetika je čudna stvar.. I ja imam nekih 67 KG a imam 16 godina... Ne znam bash da li je to normalna težina za mene..

Klošar
05-07-2008, 06:12 PM
Možda imaš gliste ? Možda je genetika. Npr. moj otac je mršav i ja kolko god da jedem nemogu se udebljati a obojica poprilično dobro jedemo ali eto genetika je čudna stvar.. I ja imam nekih 67 KG a imam 16 godina... Ne znam bash da li je to normalna težina za mene..
I ja imam 16 i čito sam da je to normalna težina za te godina ja imam 72 a visok sam 193cm

Tarik_Dzedaj
27-07-2008, 12:58 AM
jedi vise obroka dnevno.oko 5 komada tj svaka 2-3 sata.spavaj najmanje 8 sati-sto duze to bolje.popij nakon svakog obroka casu punomasnog mlijeka.
jedi sir,bijeli hljeb,tjesteninu,meso,med,piletinu,jaja,cokolada(n e previse),uglavnom zdravo ali ne previse secera mozes dobiti dijabetes sto ce biti veliko njesra....
mislim da ces udebljati se tako.bavi se nekim sportom-dizi tegove ovo ono body building....

_RaZZoR
27-07-2008, 10:15 AM
I ja imam 16 i čito sam da je to normalna težina za te godina ja imam 72 a visok sam 193cm

Isti slucaj i samnom.... Ali ja kad se pogledam u ogledalo mislim da sam mrsav.........

WELL YES
27-07-2008, 04:08 PM
Dijeta za debljanje-provjereno 100%-piti dnevno najmanje litru gustih kašastih zaslađenih sokova (jagoda, breskva, breskva&jabuka,....) Preporučuje se najmanje 5 dnevnih obroka koji ne moraju biti obilni, ali bitno da je 5. Banane i mlijeko su tkđ jako dobri pa ukoliko ne stigneš 5x dnevno jesti nadomjestiš to bananama ili mlijekom. Banane se mogu jesti i kad si sit i gladan tako da nije problem čak odjednom 1 kg pojesti. Mlijeko je dobro čašu uz obrok, mada ono u tim godinama više utiče na rast.

HARUN_FCB
27-07-2008, 09:30 PM

Haha ma kakve gliste... A genetika nije 100 % . Moj otac kad je bio mojih godina je isto bio jako mrsav , dok sad je 185 cm i ima 90 kg vec duzi niz godina :D

Supernova
27-07-2008, 09:47 PM
Evo jedan zdrav recept za povećanje tjelesne mase:

- uzimati B-kompleks tablete ili kapsule pivskog kvasca, B-kompleks se može kupiti u apoteci, a kapsule pivskog kvasca u DM-marketima
- šumeći multivitamin
- svako jutro prije obroka napraviti frape od 1 čaše mlijeka, 1 jajeta, 1 banane i malo pošećeriti, ovo se može uzeti i 2-3 puta dnevno.

- takodje, jako pomaže i otvara apetit svako jutro popiti čašu vode zasladjenu običnim šećerom.

Naravno, pored ovoga potrebno je uzimati redovne obroke.

Potrebno je samo biti uporan i efekat neće izostati.

DINHETA
27-07-2008, 09:50 PM
Potpisujem za FRAPE.A moze i med

espiritus
27-07-2008, 10:12 PM
Ma brate ovo ti je procedura teza nego za mrsavljenje ali eto, meni isto treba koja kila. Potpisujem za redovne obroke zato sto znam iz iskustva u vojsci za 6 mjeseci sam dobio 11 kg, ali izgubio "preko noci" kad sam zavrsio vojni rok. Vojna hrana nije kvalitetna, cak sta vise, ko je bio zna:wave: Stos je u tome sto ti se u minut zna kad je pauza za jelo dok sam ovamo jeo kad stignem a u cescim slucajevima jeo samo jednom dnevno... samo timing i to je to.