PDA

Pogledajte punu verziju : Prigusivač...

NidjeVeze
17-06-2007, 06:44 PM
Interesuje me da li je neko od vas imao iskustva sa pravljenjem prigušivača?

I ima li negdje na net-u skica ili bilo što ,koje ukazuje kako napraviti prigušivač?

Znaci ako neko zeli i ima volje da tipka volio bih da mi objasni svoja zapazanja i prenese svoje utiske odnosno iskustva sa prigušivačem pucnja...

zahvaljujem

san
17-06-2007, 07:15 PM
imaš bruka na netu temu kako napraviti prigušivač samo za šta ti treba 9mm .45acp progooglaj "silencer" ;)

Spy
17-06-2007, 09:50 PM
Kopiraj ispusni sistem iz vozila,onda to prenesi na cijev.Malo maste i to je to,tamo gdje su najveci pritisci upotrijebi celik a kao oplatu alu cijev.Jos nesto..sta god radio racunaj da ti treba podzvucna municija(subsonic) jer ako budes punio obicnom lako mozes nastradati.Za ispaljivanje sa obicnom treba ti sasvim drugi sistem,sistem pregradnih komora koji je veoma komplikovan ali da se napraviti uz pravi odabir materijala.

Ako je u pitanju cal 22 lr onda mozes bukvalno i plasticnu cijev namontirati jer pritisak nije velik za razliku od svih ostalih kalibara.

I naravno ako te murija uhvati sa napravom,mozes lako zavrsit u KPD ZE a tamo imaju posebne vrste prigusivaca koji su namjenjeni za guz :)

Sedusa
18-06-2007, 11:47 AM
plasticna flasa je najjednostavniji prigusivac,extra djeluje

FxYxA
18-06-2007, 12:34 PM
krompir(viđeno u CSI)

azzaro
18-06-2007, 09:42 PM
http://www.totse.com/en/bad_ideas/guns_and_weapons/164880.html[/SIZE]]Silencers

The manufacture of silencers is highly illegal in the United States. I am NOT responsible for ARREST, DEATH or DAMAGE. Remember if you costruct one of the silencers in this article it is your choice...

:mrgreen: Ovako pocinje uvod u sam svoj majstor oko pravljenja prigusivaca.

Jako opasno i strogo kaznjivo, noob-ovima nikako nije preporucljivo.