PDA

Pogledajte punu verziju : empatija

Morgana Alabastra
10-08-2007, 01:37 PM
EMPATIJA

Sta je Empatija?

Empatija je sposobnost citanja I razumevanja ljudi I njihovih osecanja I biti sa njima u skladu.Empatija cesto radi uporedo sa Telepatijom I povecava njeno razvijanje.Empate Imaju sposobnost da skeniraju psihu drugih ljudi u potrazi za osecanjima I mislima ili saznanjima o proslosti I sadasnjosti I planovima za buducnost.

Mnogo Empata ne zna kako njihova moc funkcionisei govore kako su samo osetljivi na druge.Empatija je osecanje necijih PRAVIH EMOCIJA,onih koje ljudi u socijalno zahtevnom svetu danasnjice cesto sakrivaju.Empata oseca istinu koja je sakrivena iza maske I cesto pomazu svojim razumevanjem osobi koja te emocije skriva..U mnogim slucajevima Empate najbolje razumeju I “citaju” one ljude cija su teska I duboka osecanja I sami preziveli.Empate osecaju Empatiju prema porodici,deci,prijateljima,bliskim saradnicima,nepoznatim ljudima,zivotinjama I biljkama.Empatija nije zadrzana prostorom I vremenom,sto znaci da Empata moze da oseca emocije I na daljinu..Neki su empaticni vise prema prirodi,neki prema zivotinjama,planetarnom sistemu,dok drugi imaju kombinaciju svih vrsta gore navedenih.

Empate imaju I duboko I iskreno razumevanje koje dolazi uz Empatiju I oni su veoma saosecajni.
Svi posedujemo Empatiju kao prirodnu sposobnost,ali neki izabiraju da ne unapredjuju I kanalisu tu sposobnost ili su potpuno nesvesni da je imaju I da ona uopste postoji.
Takodje,postoje I razne varijacije nivoa snage koju Empata poseduje koja se moze povezati sa njihovim razumevanjem samih sebe,razumevanjem same moci Empatije I prihvatanje ili ne prihvatanje Empatije od strane okoline(porodice,prijatelja…)Generalno,Empate svoje moci prihvataju tek kad odrastu I osamostale se.

Empatija je genetska,nasledjuje se putem DNK I prenosi se sa generacije na generaciju I ona je biolosko/genetski I spiritualni aspekt.

Empate imaju sposobnost da osecaju druge na mnogo razlicitih nivoa.Iz njihove pozicije posmatraca sta drugi govore,osecaju I misle,dolazi do razumevanja te osobe.Mogu da postanu veoma efikasni u citanju govora tela neke osobe ili kretanja ociju.Dok ovo nije direktno Empatija I ovo ide pored nje kao rezultat posmatranja drugih.Ukratko,Empate imaju ceo komunikativni paket.

Dok jos uvek postoji mnogo toga u radu Empatije sto ne razumemo,imamo neke informacije.Sve ima energetsku vibraciju ili frekvenciju koju Empata moze da oseti cak I najmanje promene u njima,koje nisu vidljive golim okom ili bilo kojim od 5 cula.Reci izrazavanja imaju energetski oblik koji proizilazi iz govornika.Na primer:Mrznja donosi intezivan osecaj koji prati samu rec “Mrznja”,koja biva ojacana osecanjima koja govornik ima dok je izgovara I tu vibraciju Empate pokupe.Oni ustvari citaju nasu unutrasnju energiju I osecanja iako nikakve reci ni pokreti nisu napravljeni,a ako jesu to samo povecava njihovo osecanje nasih vibracija.

dr.Nathaniel Demarest
10-08-2007, 02:34 PM
Kakva je ovo definicija empate? Kod mene je empatija jako izražena, ali ovo je pretjerano...

AL neka teme, nek se ljudi koliko-toliko obrazuju.

Blahhh
11-08-2007, 12:49 AM
odlicna tema...empatija je prisutna...ljudi sa jakim emocijama, izostrenim culima, visokom elokvencijom obicno imaju ovaj talenat...oni "osjecaju" osobu dok komuniciraju bilo verbalno ili neverbalno...odlicno procjenjuju karakter i licnost, prepoznaju lik osobe i mogu ga personificirati u nekom ranijem poznanstvu, iskustvu i sl.

Soleil
11-08-2007, 11:18 AM
blago onom ko ima visoku EQ, lakše mu je.:bigglasse

Bucka
11-08-2007, 01:01 PM
Kod mene je empatija dosta izrazena, ali telepata jos nisam :dissapoin

Ali svaka cast na odabiru teme, mislim da je poucna.:bravo:

Morgana Alabastra
11-08-2007, 03:17 PM
ima ovoga (pomalo)i kod mene

Blahhh
11-08-2007, 04:59 PM
empate za razliku od nas obicnih ljudi imaju mogucnost da gledaju "kroz covjeka"...da zanemare pojavnost i naprave dublji uvid u licnost i karakter

to je svakako poseban dar ali ne i jednostavan za nositi...:bigglasse

dr.Nathaniel Demarest
12-08-2007, 08:29 PM
empatija je prisutna...ljudi sa jakim emocijama, izostrenim culima, visokom elokvencijom obicno imaju ovaj talenat...oni "osjecaju" osobu dok komuniciraju bilo verbalno ili neverbalno...odlicno procjenjuju karakter i licnost, prepoznaju lik osobe i mogu ga personificirati u nekom ranijem poznanstvu, iskustvu i sl.

Kad si ti to mene upoznao pa me ovako dobro opisa?

Azurna
13-08-2007, 12:36 PM
empaticnost je bitan element emocionalne inteligencije.
emocionalna inteligencija je aspekt ljudske psihe koji je dosta zanemaren, iako je vazan koliko i ovaj cesto pominjani aspekt akademske (logicko-matematicke) inteligencije, koja se mjeri po tzv. IQ, koeficijentu inteligencije. ljudi koji imaju izrazenu empatiju (i emocionalnu inteligenciju) su izuzetno dobre osobe, jake, visoko moralne, pozrtvovane i skromne. i srecne u svom zivotu, uprkos teretu, (ali istovremeno i blagoslovu!), koji je povezan uz njihov dar empaticnosti. veoma cijenim taj kvalitet, to su ljudi koji zrace radost i utjehu svuda oko sebe, tako da se na njih mozete osloniti, a i jako se prijatno osjecati u njihovom prisustvu.

EndingTheme
13-08-2007, 12:46 PM
Meni se to desi sa Onom koju volim. Jednostavno, osjetim kad nesto nije okej bez da mi kaze. Isto tako i Ona, bilo fizicki, ili lose unutra. Bilo da sanjam, bilo da mi " dodje " nesto tu, osjetim Je iako Ona, recimo, nije tu, niti pricam s Njom.

Ne znam je li to to jer mi se samo s Njom to desava.

dr.Nathaniel Demarest
13-08-2007, 12:58 PM
empaticnost je bitan element emocionalne inteligencije.
emocionalna inteligencija je aspekt ljudske psihe koji je dosta zanemaren, iako je vazan koliko i ovaj cesto pominjani aspekt akademske (logicko-matematicke) inteligencije, koja se mjeri po tzv. IQ, koeficijentu inteligencije. ljudi koji imaju izrazenu empatiju (i emocionalnu inteligenciju) su izuzetno dobre osobe, jake, visoko moralne, pozrtvovane i skromne. i srecne u svom zivotu, uprkos teretu, (ali istovremeno i blagoslovu!), koji je povezan uz njihov dar empaticnosti. veoma cijenim taj kvalitet, to su ljudi koji zrace radost i utjehu svuda oko sebe, tako da se na njih mozete osloniti, a i jako se prijatno osjecati u njihovom prisustvu.

Većina napisanog je istina osim nekoliko dijelova. Ovo što sam boldirao nije. Znam po sebi.

Odakle si uradila ovaj copy/paste?

Azurna
13-08-2007, 01:08 PM
upoznah demareste tvoj smisao za humor.kakav copy bolan?

dr.Nathaniel Demarest
13-08-2007, 01:10 PM
Nekako mi plastično izgleda, kao da je sa nekog sajta prekopirano...ako je tvoja umotvorina, nije loše napisano.

Azurna
13-08-2007, 01:11 PM
to je moj stil.ili jedan od njih.ps.pogledaj potpis:pop: