PDA

Pogledajte punu verziju : Red Bull – Napitak, Droga Ili Lijek?

Morgana Alabastra
26-08-2007, 09:44 AM
Norveska je zabranila prodaju Red Bulla, buduci da ga je Drzavna farmaceutska sluzba proglasila lijekom, a uvoz ogranicila na 400 limenki godisnje po osobi.

Razlog zasto su energetskom napitku odjednom skresana krila jest visok postotak kofeina, koji u ovom slucaju prelazi granicnu vrijednost od 150 mg kofeina po litri. No, iako je i kava davno presla taj prag, zbog duge tradicije ona je izuzeta s popisa cudotvornih lijekova, pojasnili su predstavnici Drzavne farmaceutske sluzbe za kontrolu lijekova.

Glasnogovornica austrijske tvrtke Red Bull, Sonja Geislinger izjavila je da je napitak potpuno bezopasan i da se vjerojatno radi o antipropagandi. A to ide do te mjere da se u zadnje vrijeme u nekoliko europskih zemlja mora dokazivati da Red Bull nije nikakva droga.

No, buduci da su Norvezani radisan narod koji se voli zabavljati, nacinjen je kompromis tako da svaka osoba smije godisnje u Norvesku uvesti 400 limenki.

Svaki lijek moze biti i otrov, a pretjerivanjem u Red Bullu mozete si samo poremetiti bioritam, napeti zivce, pri tom malo drhtati, dehidrirati i sljedeci dan pasti u depresiju. No, vecih steta si ne mozete nanijeti, tvrde u upravi Red Bulla. Sto je to u upsoredbi s djelovanjem alkohola i droga?

Do tada Red Bull leti svijetom, prodaja mu je uskracena jedino u Francuskoj. A da mu pri tome ne ide nimalo lose, svjedoci i podatak da je u meduvremenu uz Coca-Colu, Red Bull postao omiljeno pice africkih plemena.

http://www.medijaklub.cg.yu/arhivaslika/crtezi/med.jpg

Zikeron
26-08-2007, 12:01 PM
Ma kako god Red Bull je za mene savršeno piće,1000 puta mi je koristilo za kojekakve situacije,znao sam ih popiti po 3-4 dnevno i danas ga konzumiram ali u manjim dozama,mada ako uzmemo u obzir cjenu jedne limenke,to predstavlja jedan veliki dnevni trošak...Ali s vremena na vrijeme vrijedi popiti ma šta god on bio,ali sigurno daleko od toga da je Red Bull droga...

flash.
26-08-2007, 12:04 PM
Ma svi ga neograniceno koriste...al sad da je droga...ne znam...ako se u bilo cemo pretjeruje, postanes ovisan, pijes u nenormalnim kolicinama, onda moze bit droga za nekoga..:cool:

Jura
26-08-2007, 06:11 PM
onda moze bit droga za nekoga..:cool:

moja doza 3 na dan, sve ok.....za svakoga.........................

shkorpija
26-08-2007, 08:07 PM
ne znam je li droga, cinjenica je da osvjezava, a bogami i dobro razbudi. par puta sam ga pila kad dodjem sa putovanja a moram na posao. i vjerujte da mi je pomogao... e sad da li je to sugestija ili je stvarno napitak koji ti "daje krila" ne znam... u svakom slucaju je ok.

Scrat
26-08-2007, 08:12 PM
Svi ga hvale ali nisam nikad probao... Nisam imao potrebe :-)

Man Of Sorrow
26-08-2007, 09:46 PM
Ja znam kad sam ga popio umjesto da poletim pao sam u krevet sa temperaturom od 39 i 7 dana bolovanja...:D

EndingTheme
26-08-2007, 10:24 PM
U farmaceutskom smislu, droga je lijek.

Ja ne volim te ciribu pica.

Nermin & Lejla
27-08-2007, 08:25 AM
Moje omiljeno pice ne mogu zamisliti dan bez njega on mi je poput djevojke
MOJ RED BULL

Scrat
27-08-2007, 08:36 AM
Ja znam kad sam ga popio umjesto da poletim pao sam u krevet sa temperaturom od 39 i 7 dana bolovanja...:D

Valjda je tako sa mladjim, moj jaran to chesto pije ali uvijek za pola sata zaspe i ne budi se... Dugo :D

ado_89
27-08-2007, 08:59 AM
jbt, ovo kako kome reaguje na organizam. probao sam u vise situacija popiti ali opet isti djavo, ha vode se napio ha Bulla isti vrag.

soft|cy
27-08-2007, 09:52 AM
jbt, ovo kako kome reaguje na organizam. probao sam u vise situacija popiti ali opet isti djavo, ha vode se napio ha Bulla isti vrag.

i meni isto... (ili ucinak priblizan nikakvom)..

ni ja ne vjerujem u cudotvorna, pogotov kad su u pitanju ovakvi seriski proizvodi, pica, al mislim da nije droga jer od droge, alkohola, cigara postajes ovisan.. Ja od RBa nisam postao ovisan, al et. Sve ima svoje.

Nermin & Lejla
28-08-2007, 11:53 AM
norveska je prestala da uvozi red bull zbog prisustva kolicine opijuma jer testirani vozaci su bili pozitivni na drogu nakon testova...dovoljno je 5 red bullova da pokaze pozitivnost na drogu

a kolicina kofeina je bila samo povod

8mls
28-08-2007, 11:56 AM
^^Koju drogu?

Valerie
29-08-2007, 12:00 PM
Droga ili jok, ja znam da sam Red Bull popila jednom, i rekoh sebi, nikad vise.
Uzela sam isti, k'o biva, cijelu noc budna da ostanem, da stignem zavrsiti sve obaveze, no cim sam isti popila, toliko me glava zaboljela, da sam automatski zaspala.
Toliko o onome " Red Bull daje ti krrrrrriiiiiilaaaa ".
Yeah, right.
Neka ga, nek' isto konzumira ko oce i kako oce, samo nek' je to picence dalje od mene.

Nermin & Lejla
30-08-2007, 10:49 AM
Opijum vec sam rekao

cove72
30-08-2007, 04:09 PM
meni je to ko i kafa, mogu tonu popit ništa...

nane988
30-08-2007, 11:51 PM
kad se zaderneci i ono oko 4 kad svi pomru niko ne moze da mrdne uletis na dernek sa paketom reda, ujutro u 8 svi pleshu zadaju se

AggressoR
30-08-2007, 11:58 PM
efekat se nekada moze primjetiti a nekada NE.
Nista nije toliko mocno da od mrtvog covjeka napravi zivotg, tako isto ni RedBull ne moze od umornog covjeka napraviti svjezeg.

zippoo
31-08-2007, 03:09 PM
red bull ne pijem skoro nikad
jedino kad se od koga ogrebem malo
meni je to budalastina a svi se furaju nesto na red bull
pa bolje popit pivo hladno a i jeftinije je duplo
a jos je skup pravo

BlackRiver
31-08-2007, 10:47 PM
Ista vam je stvar popili red bull ili pojeli 5 kasika secera...Isto sranje drugo pakovanje! Nema nista kvalitetno u njemu.

morenit@
27-09-2007, 12:12 AM
kako ne pijem alkohol,a druzim se sa alkosima i kako mi je muka od sokova,onda popijem 3-4 bika,jer mi fkt lezi to pice,a nikakve nuspojave mi ne izaziva,tako da long live RB...

e sad znam i slucajeva gdje su zavrsavali u hitnoj zbog prevelike kolicine RB u organizmu...ali hebi ga to ti je ono ''dok imamo da gumamo,kad nemamo da gledamo''...
kome odgovara neka nadje sebi mjeru,a kome ne odgovara nek pije colu....hehehe

HPnx9420
27-09-2007, 12:17 AM
Koristio sam RB dok sam polagao ispite, faza kada nema spavanja par noći i dosta dobro djeluje. Zbog velike količine kofeina, taurina i sl. spojeva održava budno stanje jako dobro ali uzalud je budno stanje kada od umora i neispavanosti mozak zablokira pa ne prima nove informacije.:whacked:

NoDže
19-06-2008, 10:54 AM
Pa kako je vec neko spomenuo onu "izreku": Isto sranje, drugo pakovanje,onda da i ja dodam! RB nisam nikada pio niti cu ga piti, al eto pijem nes slicno! Fast Energy. Kako vec spomenu: Isto sranje, drugo pakovanje. Ali sto se tice ovisnosti........to je za mene potpuna glupost!

champion0
19-06-2008, 11:07 AM
Jeli istina sto sam nede cuo da se u red bullu nalazi sperma bulla

Taxirat
19-06-2008, 11:19 AM
Sam Red Bull k'o Red Bull kad popiješ to ti je kao da naspeš pun rezervoar goriva, a nisi upalio motor pa se onda čudiš što nikamo nisi ni stigao:lol:
Red Bull je odlična podrška koja sa primarnim stimulatorom ostvaruje sinergistički učinak.
:clapping::clapping::clapping:Unesete u svoje lijepo tijelo određenu količinu Ephedrin hidroclorida, fino vam je, pucaju vas špicevi i djuskate uz elektro glazbu.:wackyjump:wackyjump:wackyjump Satima... Red Bull može odgoditi osjećaj umora i još njime unesete na partyju prijeko potrebne monosaharide i kofein. Dakle Red Bull je samo podrška, kad krenete nečim da se "uradite".:purplebou:purplebou
Na limenci Red Bull-a stoji upozorenje: Ne miješati sa alkoholom.
Što znači da je dobar s alkoholom:wink2:
:burn:Moj favorit je Red Bull Votka.:burn:

ApostiLLe
19-06-2008, 12:09 PM
ma RED BULL svaki dan...jest da je visoka cijena al' hbg doar je :D mada kad sam probao fast energy il nes tako nije bilo razlike :D

Beetlejuice_
15-07-2008, 10:52 PM
Jednom sam ja kupio 6-7 komada energetskog pica (nije bio Red Bull) iskljucivo zbog kofeina i nadajuci se da ce to potegnuti neke reakcije u organizmu.

Ali vec sam poceo osjecati nuspojave, bio sam zamalo zaspao za volanom krecuci se prema Tuzli rano ujutro :mean2:

genius
24-07-2008, 10:52 PM
Jednom sam ja kupio 6-7 komada energetskog pica (nije bio Red Bull) iskljucivo zbog kofeina i nadajuci se da ce to potegnuti neke reakcije u organizmu.

Ali vec sam poceo osjecati nuspojave, bio sam zamalo zaspao za volanom krecuci se prema Tuzli rano ujutro :mean2:

vidis jarane kod mene je bilo obrnuto jedne subote sam bas eto od ceifa reko da vidim kolko mogu popiti red bull-a popio sam te veceri 23 komada dosao sam kuci pred zoru i nisam mogao zaspati nikako i poslje toga nisam spavao 2 dana rekao sam od tad u mene to sranje vise nece.:tweety:

Prof.dr.Johnny Bermuda
24-07-2008, 11:03 PM
vidis jarane kod mene je bilo obrnuto jedne subote sam bas eto od ceifa reko da vidim kolko mogu popiti red bull-a popio sam te veceri 23 komada dosao sam kuci pred zoru i nisam mogao zaspati nikako i poslje toga nisam spavao 2 dana rekao sam od tad u mene to sranje vise nece.:tweety:

23 komada,hhh,ti si mashina!!!:tredmil:

To je za mene doping,znam da sam jednom par komada spuco,i citavu noc samo sklekove radio...nema spavanja:tredmil:

AggressoR
24-07-2008, 11:32 PM

prije nego pocnes neke stvari izmisljati prvo procitaj nuspojave konzumiranja vecih kolicina energeskih pica.

poslje 23 komada ti bi bio odavno mrtav

espiritus
25-07-2008, 09:59 AM
Moram priznati da kad popijem 4 Red Bulla, cijelu noc vozim bez problema, a bez njega umrem u 2 sata nemos dalje. Probao sami ove druge marke guarana, fast, red bat, ali nista nedjeluje barem na mene.:aeh:

ado_89
25-07-2008, 10:01 AM
@agg, ne poslije 23, uduplo manje da je popio bio bi etapija. he he. novi klinci na forumu

ApostiLLe
25-07-2008, 10:05 AM
meni dovoljan 1-2 na dan...
vidim da je ova tema presla u takmicenje ko moze vise?? LOL

genius
25-07-2008, 10:34 AM
prije nego pocnes neke stvari izmisljati prvo procitaj nuspojave konzumiranja vecih kolicina energeskih pica.

poslje 23 komada ti bi bio odavno mrtav

jarane neznam zasto bi lagao a bili su frendovi samnom i znaju kako je bilo a briga me bas hoceli ko vijerovati ili nece.:question:

ado_89:jarane ja nisam klinac nemas pojma kosam i molim te odj...

ApostiLLe
25-07-2008, 10:38 AM
jarane neznam zasto bi lagao a bili su frendovi samnom i znaju kako je bilo a briga me bas hoceli ko vijerovati ili nece.:question:

jarane ko bi ti vjerovo???

genius
25-07-2008, 10:44 AM
jarane ko bi ti vjerovo???

pa znam jarane da zvuci nemoguce ali sto bi lago.

ApostiLLe
25-07-2008, 10:46 AM
pa znam jarane da zvuci nemoguce ali sto bi lago.

ne znam......

AggressoR
25-07-2008, 10:58 AM
@agg, ne poslije 23, uduplo manje da je popio bio bi etapija. he he. novi klinci na forumu

nisam zelio da idem tacno u broju, zadrzao sam se njegova 23

Jedini bi ti trebao znati zbog cega lazes, ja ne.
Ako vec privlacis paznju, uzmi majcu, stavi na nju natpis "Imam 23 cm" i prosetaj gradom.

genius
25-07-2008, 11:04 AM
nisam zelio da idem tacno u broju, zadrzao sam se njegova 23

Jedini bi ti trebao znati zbog cega lazes, ja ne.
Ako vec privlacis paznju, uzmi majcu, stavi na nju natpis "Imam 23 cm" i prosetaj gradom.

dobro jarane "kako ti kazes"nemam se vremena ja ovdije s vama prepirati.

ApostiLLe
25-07-2008, 11:10 AM
dobro jarane "kako ti kazes"nemam se vremena ja ovdije s vama prepirati.

mislim dzabe lagite svi

Cyb3r
25-07-2008, 11:14 AM
Ja sam cito neka dva lika popili tri fasta za racunarom i umrli

ApostiLLe
25-07-2008, 11:17 AM
Ja sam cito neka dva lika popili tri fasta za racunarom i umrli

hahahha :hahahaha:

gdjes to cito :lol:

Kurt Cobain
25-07-2008, 03:19 PM
ma ja sto sam popio najvise bilo je 6 fastova ne red bullova.A na 6 fastova pocne se malo mantat jbt :D

Stryker
25-07-2008, 10:50 PM
Jednom sam ga u životu popio, i to na ekskurziji, kad su svi lokali alkohol (jedino ja ovo bezalkoholno ;))

Više nisam, jer nit imam vremena nit para da bacam na Red Bull.

Nit mi trebaju krila. (bilo bi fino da letim, ali bi bilo ružno na meni vidjeti krila, tako da je bolje da nabavim aviončić kakav)

genius
25-07-2008, 11:24 PM
Jednom sam ga u životu popio, i to na ekskurziji, kad su svi lokali alkohol (jedino ja ovo bezalkoholno ;))

Više nisam, jer nit imam vremena nit para da bacam na Red Bull.

Nit mi trebaju krila. (bilo bi fino da letim, ali bi bilo ružno na meni vidjeti krila, tako da je bolje da nabavim aviončić kakav)

jarane ovo si dobro rekao:wave:;)

Ludacris
26-07-2008, 05:26 PM
Napitak i droga

genius
18-08-2008, 10:49 PM
PREMA rezultatima istraživanja koje je proveo australski Kardiovaskularni istraživački centar Kraljevske bolnice u Adelaideu, samo jedna limenka popularnog energetskog napitka, Red Bulla, može povećati rizik od srčanog udara, čak i kod mladih i zdravih ljudi.

Napitak bogat kofeinom popularan je prema studentima i poklonicima adrenalinskih sportova zbog toga što, baš poput kave, prikriva umor i zavarava organizam. No, jednako tako, taj kofeinski napitak čini krv "ljepljivom", što je preduvjet za kardiovaskularne probleme poput srčanog udara.

"Sat vremena nakon što popiju Red Bull (njihov krvožilni sustav) više nije normalan. Ponaša se poput sustava bolesnika s kardiovaskularnim problemima", rekao je Scott Willoughby, voditelj istraživanja, koje je provedeno na 30 mladih, odraslih ljudi. Znanstvenici su testirali njihove krvožilne sustave prije i nakon konzumiranja jedne limenke Red Bulla od 250 mililitara, bez šećera.

"Srčani udar u limenci"

Willoughby je dodao i kako bi Red Bull mogao biti smrtonosan u kombinaciji sa stresom ili visokim krvnim tlakom, jer sprječava normalno funkcioniranje krvnih žila te tako povećava rizik od krvnih ugrušaka. "Ako imate predispozicije za kardiovaskularnu bolest, trebali bi dvaput razmisliti prije što to popijete", izjavio je.

Glasnogovornica Red Bulla Australija, Linda Rychter, za Reuters je rekla kako će izvješće biti proslijeđeno središnjem uredu tvrtke u Austriji, gdje će biti napravljena njegova procjena. "Istraživanje ne pokazuje učinke koji bi bili veći od onih kada popijete šalicu kave. Zbog toga su rezultati očekivani i nalaze se u normalnom fiziološkom dosegu", dodala je.

Red Bull je zbog izlaganja zdravstvenom riziku zabranjen u Norveškoj, Urugvaju i Danskoj. U prošloj je godini, u 143 zemlje svijeta, prodano oko 3,5 milijardi limenki tog napitka. U jednoj limenci se nalazi 80 miligrama, što je otprilike količina kofeina u standardnoj šalici kave.

staces kad ga moram piti nemogu bez njega kao ni bez hrane.

Setra
18-08-2008, 11:17 PM
Bacaš pare a može te i života koštati.Kada to udari u organe onda se slikaj i cmizdri po hitnoj i ordinacijama.
Sportista jesam već dugo,jednom sam popila limenku i počelo mi je srce drmati k'o kanta...:boom:
Gluposti...sve to treba povući iz prodaje i zabraniti.

Pogotovo ona sranja sa "energetski napitci sa marihuanom, kanabisom" i ostalim "biljčicama"....

Ado_Zmaj
19-08-2008, 12:21 AM
Na meni nije nikakvog efekta imao... zasp'o ko klada xD

nihad_je
19-08-2008, 01:45 PM
napitak sa puno kofeina.. :D

SpiritWalker
19-08-2008, 02:09 PM
napitak sa puno kofeina.. :D

& taurina ;)
Na Red Bull-ovoj stranici kazu da nije stetan ako se pije u nekoj odredjenoj mjeri... Dok sami kazu ako se pije previse moze uzrokovati nesto , ne mREM sad da se sjetim :turning: .
:waving:

dozer
19-08-2008, 02:30 PM
neka vrsta droga jeste.
ja popijem jedan a zavrsim na 7.

jedini mi je problem nemogu zaspat taj dan , nije bitno jesam li popio 1 ili 7.

zombi nation

u danskoj je isto zabranjen, vec se skokne do njemacke po par kartona :)

odbojkasica
19-08-2008, 06:32 PM
:burn:Moj favorit je Red Bull Votka.:burn:

jooj nema nicega boljeg :grnbday:

Roxas
19-08-2008, 06:38 PM
Upravo je bilo na Dnevniku o tome... Nakon sat vremena poslije korištenja Red Bulla, vaskularni sistem se ponaša kao kod kardiloških bolesnika... Krv postaje `ljepljiva`, kako rekoše, te se počinju stvarati krvni ugrušci što može lahko dovesti do Angine Pectoris, a o kasnijim posljedicama da ne govorim... Ako se kombinuje sa stresom, može biti smrtonosan... :shy:

odbojkasica
19-08-2008, 06:41 PM
Upravo je bilo na Dnevniku o tome... Nakon sat vremena poslije korištenja Red Bulla, vaskularni sistem se ponaša kao kod kardiloških bolesnika... Krv postaje `ljepljiva`, kako rekoše, te se počinju stvarati krvni ugrušci što može lahko dovesti do Angine Pectoris, a o kasnijim posljedicama da ne govorim... Ako se kombinuje sa stresom, može biti smrtonosan... :shy:

znam i ja sam sad gledala...i opet otisla do frizidera,uzela red bull :sweat:

AggressoR
19-08-2008, 11:01 PM
& taurina ;)
Na Red Bull-ovoj stranici kazu da nije stetan ako se pije u nekoj odredjenoj mjeri... Dok sami kazu ako se pije previse moze uzrokovati nesto , ne mREM sad da se sjetim :turning: .
:waving:

Naucno je dokazano da je duhan a i alkohol stetan za organizam pa ih opet niko nije zabranio.
Zasto bi sad zabranili RedBull radi sitnica?

odbojkasica
Tebi ne moze nista ni 50 RedBulla

odbojkasica
20-08-2008, 10:41 AM
odbojkasica
Tebi ne moze nista ni 50 RedBulla

pa sta mislis zasto ga pijem :sweat:

SpiritWalker
20-08-2008, 10:45 AM

Red Bull + Stress = Death :D
Droga ...
A vala Aggy i ti si je'nom u pravu :blurp:.
Zabranjuju Red Bull-ove a 'vamo cigare i alkohol prodaju .. Ne samo punoljetnicima nego i onim od 17 i manje godina ..

tiranosaur
20-08-2008, 10:47 AM
red bul ili ostali energetski napitrci da ih ovim putem ne raklamiram svi vi znate jumbo plakate parti sa tim picima mijesate ih sa vodkom i udri poslje neznate ni gdjeste kad se naroljaju.
Nego ta su pica bogata taurinom i kofeinom koji pomazu vasem organizmu da ne osjeti umor i daje budnost tjelu ali to je samo varka jer u sustini vi s te i dalje premereni i iscrpljeni.
Da ne govorim o postotku secera.

to treba i u bosni zabraniti ne samo red bul nego i sva ostala enegrecka pica a ko hoce nek si sam smucka u podrumu kakav drink.

Mir braco i sestre svi smi mi iste krvi

Roxas
20-08-2008, 10:48 AM

Teško je kad čovjek sebi umisli da mu Red Bull ne može ništa! :sweat: Haha :D

SpiritWalker
20-08-2008, 10:49 AM
red bul ili ostali energetski napitrci da ih ovim putem ne raklamiram svi vi znate jumbo plakate parti sa tim picima mijesate ih sa vodkom i udri poslje neznate ni gdjeste kad se naroljaju.
Nego ta su pica bogata taurinom i kofeinom koji pomazu vasem organizmu da ne osjeti umor i daje budnost tjelu ali to je samo varka jer u sustini vi s te i dalje premereni i iscrpljeni.
Da ne govorim o postotku secera.

to treba i u bosni zabraniti ne samo red bul nego i sta ostala enegrecka pica a ko hoce nek si sam smucka u podrumu kakav drink.

Mir braco i sestre svi smi mi iste krvi

Samo jedna ispravka ... Ja se ``ne roljam´´ jer imam 13 godina ... Premlada sam ja za toga :corky2:
Ali onda zabraniti i cigarLete , alkohol i tako te stvari .... Mislim da je to ipak stetnije od svih energetskih pica ..

tiranosaur
20-08-2008, 10:52 AM
Samo jedna ispravka ... Ja se ``ne roljam´´ jer imam 13 godina ... Premlada sam ja za toga :corky2:
Ali onda zabraniti i cigarLete , alkohol i tako te stvari .... Mislim da je to ipak stetnije od svih energetskih pica ..

ne svi ali alkohol i cigarete je industrija puno veca od redbula i ostali mix dring energecki

jedino da uvedemo prodavnice za cigare i alkoholna pica i zabranimo kupcima prodaju bez licne karte i to ispod 21 godinu tada bi nam ova nasa mal drzavica bila puno rahatnija nebi se pusilo u 5 razredu osnovne i opijalo iza skola pozorista i kojeg cega vise

Jedan covjek nemoze promjeniti svijet ali svijet moze jednog covjeka promjeniti.

odbojkasica
20-08-2008, 10:56 AM
Teško je kad čovjek sebi umisli da mu Red Bull ne može ništa! :sweat: Haha :D

ma meni nista ne moze ...kakav red bull :sweat:
hhh salim se ja :D ..ma popijem jedan red bull u 3 dana ...ali pijem ga znaci ..a to sto oni pricaju ...kroz jedno uho proslo ..kroz drugo izaslo :sweat:

SpiritWalker
20-08-2008, 10:57 AM
ne svi ali alkohol i cigarete je industrija puno veca od redbula i ostali mix dring energecki

jedino da uvedemo prodavnice za cigare i alkoholna pica i zabranim kupcima prodaju bez licne karte i to ispoid 21 godinu tada bi na ova nasa mal drzavica bila puno rahatnija nebi se pusili u 5 razredu osnovne i opijalo iza skola pozorista i kojeg cega vise

Jedan covjek nemoze promjeniti svijet ali svijet moze jednog covjeka promjeniti.

Koliko god nasih ljudi pusilo i koliko god fabrike zaradjivale mi smo siromasna zemlja , nama ni Bill Gates ne bi pomog'o.

Negdje u USA ,kafici imaju sobu u kojoj se pusi ,ali ta soba se nikad ne ``provjetri ´´ , tako im gade cifare :D ...
Ali kod nas nema teorije da takvo nesto bude , ko li bi kupio jos jedno 5 m² da bi napravio prostoriju gdje ce se pusiti :S ...
Ali odletih sad s teme ...
Nek ih zabranjuju ,odbranjuju ,truju , ne truju , liBo me gaBri , ko je pametan nece pit' , ko nije njegova stvar ;)

odbojkasica
20-08-2008, 10:59 AM
ako vec zabranjuju red bull ...sto ne zabrane i kafu ...cigare...alkohol
cccccccccccc

SpiritWalker
20-08-2008, 11:01 AM
cccccccccccc

Pa rekla sam ja to ... Pogledaj gore sta je rek'o tiranosaurus (ja mislim da je tako nick hh) ...
Mora nest' bit' u njem' kad te drzi budnim :thinking:
Ali mene zanima sta stavljaju u ostale one jeftine napitke .. Okus isti cijena 100 % jeftinija od Red Bull-a

Soleil
20-08-2008, 12:06 PM
Ma kako god Red Bull je za mene savršeno piće,1000 puta mi je koristilo za kojekakve situacije,znao sam ih popiti po 3-4 dnevno i danas ga konzumiram ali u manjim dozama,mada ako uzmemo u obzir cjenu jedne limenke,to predstavlja jedan veliki dnevni trošak...Ali s vremena na vrijeme vrijedi popiti ma šta god on bio,ali sigurno daleko od toga da je Red Bull droga... ta'ka sam i sama...mada meni ne pomogne puno, npr. kad je ispit, uvijek mogu spavat...ni Red Bull me ne ostavi budnom. Ali volim da pijem energetska pića, češće Fast...al' više zbog ukusa.
Moram i ja nekako srce uništit :blackeye:

Okus isti cijena 100 % jeftinija od Red Bull-a Meni okus nije isti, Fast mi se više sviđa. A moje skromno mišljenje ide u pravcu da je Red Bull prvo energetsko piće na našim prostorima, zbog toga su cijene visoke...mislim da je komercijala u pitanju kad se radi o ostalim markama.

genius
20-08-2008, 12:45 PM
ma to su gluposti sto zabranjvaju red bull,cigarete su stetnije od energetski pica pa nisu zabranjene ovo je sve neka politika,ali i ako zabrane red bull ja cu ga uvijek imati u zalihi:wink2:

AggressoR
20-08-2008, 03:27 PM

Dotuzio ti zivot pa hoces da se ubijes?

Nermin & Lejla
20-08-2008, 06:45 PM

jedino da uvedemo prodavnice za cigare i alkoholna pica i zabranimo kupcima prodaju bez licne karte i to ispod 21 godinu tada bi nam ova nasa mal drzavica bila puno rahatnija nebi se pusilo u 5 razredu osnovne i opijalo iza skola pozorista i kojeg cega vise

red bull je opasan u velikim kolicinama pogotovo u kad ga mijesas sa alkoholom u velikim kolicinama

10 kf
21-08-2008, 12:37 AM
Meni je opravdana cijena Red Bulla jer je zaista no.1,probao sam i ostala energetska pica i nisu mi nesto,ma kakva zabrana ljudi,meni je on ''spasio'' zivot u par navrata kad se vracas kuci s nekog daljeg puta,pravo me digne i razbudi.

Jasko81
21-08-2008, 06:44 AM
cccccccccccc

Ni pod razno!:p Bez kafe i cigara ne bih mogao, a alkohol, eto, može da prođe. Što se tiče red bulla, svejedno mi je, ionako to rijetko pijem. I, kao što već rekoh, ne sviđa mi se nimalo njegov ukus, ta energetska pića mi samo stvore 'pomamu' u ustima.

Arman RA✩81
23-08-2008, 10:25 PM
kada treba uciti kasno do u noc, obavezno jedan

genius
24-08-2008, 10:48 PM
ma to se nemoze zabranit nek zabrane alkohol pa onda red buul,meni red bull nije nista bolji od XL.:cool:

@ALAN FORD
25-08-2008, 12:30 AM

Da ....baš sam pratio neka istraživanja o ovom piću, i na kraju ispade da ništa od sastojaka ne mora da bitno utiče na organizam...ni taurin, ni coffein.....:bravo:

Almasa 80
19-11-2012, 06:11 AM
Nikad nisam probala niti bi.Kada neko u mojoj blizini pije osjetim mu smrad i bjezim ko 'djavo od krsta'
Smrdi mi na sirupe koje mi je mati silom u usta uljevala kada sam bolovala od rikavca...bljak.
A kazu da se od njega nemere ni spavati.

Setra
21-11-2012, 09:33 PM
Čuj ovih dežurnih prosipača morala.....