PDA

Pogledajte punu verziju : Najjaca sila na svijetu

...PeSiN...
31-08-2007, 10:47 PM
Sta mislite za nekih 10-tak godina dali ce se promjeniti stanje vele sila i koja je po vama najaca "drzava"???
Po meni eto nekako Kina ja mislim da ce se razvit nenormalno jer oni imaju svakako najvecu pjesadiju na svijetu a ako uz to razviju tehnologiju mogla bi da bude sto je Amerika sada ili jos jaca... il grijesim...

p.s.

Sta mislite o sjevernoj i juznoj Korei ...

Scrat
01-09-2007, 06:35 AM
Ma nishta Koreja. Kinezi bi mogli biti jaki da se ne zabavljaju "igrachkama", oni su neshto kao "radionica svijeta". Ozbiljnije stvari kao rat ostaju Amerikancima i Rusima. Mislim da su trenutno Amerikanci jachi

...PeSiN...
01-09-2007, 08:55 AM
Jest al kad bi kinezi pravili sebi tenkove mjesto igracaka bilo bi gadno a sto se tice Rusije nisu oni nesto sad po meni ... Oni su se uvjek izvlacili na onu svoju zimu...
Nedo Bog da se onaj Ahmedi Neđad jos ojaca .. On je po meni sad najludji predsednik, sta covjek Bušu govori , a niko mu nista ne smije jer ima nuklearno oruzje...

Ice32
01-09-2007, 10:46 AM
Iran i Kina bi mogli postati velike sile,to je sigurno.

pow_woow
01-09-2007, 04:14 PM
iran opasan vrlo opasan

daco103
01-09-2007, 04:39 PM
ma kakva kina, energetski su previse zavisni a nedovoljno razvijeni i napredni za nove mogucnosti, imaju hrpu pjesadije koja bi pobacale kopije kalasnjikova na prvi prelet raptora, F117, ili B2...

Azurna
01-09-2007, 05:11 PM
jedina sila koja trenutno moze parirati SAD-u je EU. i sve jaca ce biti,zato se i ujedinjuje cijelo vrijeme kao protivteza Americi. zivi bili pa vidjeli(mada cisto sumnjam da cemo dozivjet mi iz ove generacije) kad zarate ta dva bijesna protivnika.mada ce i nama biti sranje iako necemo ucestvovati. pobice se medjusobno jer niko drugi im nista ne moze a oboje tezi za vladavinom nad planetom.navukli su vijekovima toliko bogatstava iz cijelog svijeta da ostatak svijeta nema ni pola onog sto oni imaju.u svakom pogledu.osim duhovnom,jer su tu najgori i najjadniji.sta ces, ne moze sve da bude idealno.:tongue2:
vec odavno nije vazna pjesadija,bitke novog doba ce se uglavnom voditi u zraku.nadam se da niste razocarani buducnoscu... poslije tog rata nema vise pucanja,momci! svima ce biti lijepo.
poZz od pacifistkinje.

eXmAn
01-09-2007, 07:31 PM
Najveća je USA, a onda idu Rusi, EU i UK, Kina, Pakistan, Indija, Izrael, Iran...

Emir Bosanski
02-09-2007, 10:54 AM
Ne znam zasto toliko dizete EU,jer kad bi u kojem slucaju zaratovale SAD i EU
Britacni bi sigurno(1000000%) presli na SAD, a oni su i najjaca sila u EU:bluewinky

The Final Cut
04-09-2007, 06:17 PM
Sljedca sila koja ce sve poharati nisu ljudi,vec racunari....
Terminator story je vrlo moguca vizija buducnosti!

NM156
04-09-2007, 06:49 PM
Mozda neke vrlo daleke buducnosti, za sada je to jos u domenu SF-a :)

Iz prve ruke, nista specijalno. Bio tamo neki dan. Ozbiljno :mrgreen:

The Final Cut
04-09-2007, 06:54 PM
Mozda neke vrlo daleke buducnosti, za sada je to jos u domenu SF-a :)

:
Prije 18 godina su se programi ucitavali sa kasetofona na zx spectrum!
Exponencijalna funkcija!

NM156
04-09-2007, 07:00 PM
Svejedno, danas tome nismo ni blizu.

The Final Cut
04-09-2007, 07:07 PM
Ne mislim bas bukvalno,ozbiljno govoreci prvi ko ostvari napredak na tkz .
Vjestackoj Inteligenciji bice superioran!

soft|cy
04-09-2007, 08:06 PM
o sjevernoj koreji nista pozitivno zato sto je stanovnistvo na nivou siromastva vecinom, nema nekog znacajnog ekonomskog napretka, zatvorena drzava totalno... oni nisu ni s od socijalista. imaju 20 miliona ljudi kao jugoslavija, pokusavaju biti svjetski narod, svjetska drzava, a razvijaju nuklearno oruzje. neam nista protiv (ako iko ima, moze onda svako da ima, uz sporazume "necu prvi"), ali oni imaju 20 mil ljudi i presiromasni su za nesto takvo veliko. zato im ljudi zive u siromastvu...

Tito je bio mudar kad je ne puno do svoje smrti, naglo ukinuo i prekinuo nuklearne programe(poslije elektrane u sloveniji, mslim), i bilo kakve pokusaje da se takva tehnologija uvede u drzavu. Nuk. ne donosi nista dobro.
Ljudi misle da je energija njihova buducnost. ne, to je buducnost ljudi na pozicijama, politicara i generala.
Buducnost ljudi su oni sami. Al steta pa su mnogi zaglupljeni pa to ne znaju. Jos gore, sve ih je i vise i vise, kako se siri ova americka "demokratija"

dr.Nathaniel Demarest
04-09-2007, 08:09 PM
SAD i GB zasad.
Carska Rusija je na drugom mjestu ali je jako moguće da su bolje opremljeni od Amera (zato ovo i nije pouzdano, mi smo samo laici koji lupetamo džaba).

Neko reče da je Kina slaba...e ako išta znam znam da su Kinezi jaki, i to veoma. Imaju najveću kopnenu silu, najveću avijaciju na planeti, za artiljeriju i oklopna vozila ne znam. Kina visoko kotira uglavnom.

Iran je sila u povoju, još njih nema dugo među top-ten (pustite se medija i napuhivanja situacije, završio sam fakultet za to).

Uglavnom, to je neka moja procjena.

Zikeron
04-09-2007, 10:52 PM

Interesantno..haha ko iz onih scena poslije početka Animatrixa..veoma zanimljivo,sho da ne ljudi su već počeli uveliko da rade na poboljšanju fizike pokreta robota,kao i njihove inteligencije...ko zna možda za kojih 1000 godina,možda i manje kada čovječanstvo dođe u poziciju pokušaja da se bori za svoju egzistenciju...ko zna,ipak to je samo NAUČNA FANTASTIKA:nice:,a možda i nije....šanse 1:100000000000000.....:nice:

xpforswodniw
05-09-2007, 02:44 PM
najjaca sila na svijetu je UN-ov savjet bezbjednosti. Cine ga sledece drzave: francuska, Rusija, Kina, USA i UK. Oni odlucuju ko ce s kim ratovati na planeti. Oni mogu zapocinjati i zaustavljati ratove. Mogu vojno i politicki poduprijeti bilo koju zaracenu stranu. Oni su najveci izvoznici oruzja u svijetu. Tehnicki i tehnoloski su najsuperiorniji od svih zemalja svijeta. neratuju medjusobno. A ovo njihovo konfrotiranje i polemike su samo mazanje ociju javnosti.

Nermin & Lejla
06-09-2007, 02:08 PM
NATO je najjači

NidjeVeze
08-09-2007, 06:51 AM
U slucaju eventualnog rata jaci ce biti onaj koji prvi uspije da efikasno lansira nuklearno oruzje ( pri tom mislim da ono pogodi svoj cilj-metu ).
Medjutim mi smo obicni laici koji samo naglabamo ono rekla-kazala pa tako i da nemamo vjerovatno pojma koje zemlje imaju najuspjesnije razvijene sisteme za odbranu od nuklearnog oruzja...
Po mom mišljenju prednjače USA i Rusija,za ove ostale ne znam baš...

HPnx9420
08-09-2007, 04:40 PM
Trenutno najjaču vojsku ima SAD, poslije njih Rusija, pa UK, pa Njemačka, Japan, Francuska. Iran nema jaku vojsku (nije jača od iračke), niti atomsko oružje to znaju sve zapadne zemlje i zbog toga ga još i ne napadaju jer nema opasnosti ni za koga, a mogu ga srediti za 24h.

xpforswodniw
08-09-2007, 08:53 PM
Iran nema jaku vojsku (nije jača od iračke), niti atomsko oružje to znaju sve zapadne zemlje i zbog toga ga još i ne napadaju jer nema opasnosti ni za koga, a mogu ga srediti za 24h.

Jesi li siguran?

...PeSiN...
08-09-2007, 09:45 PM
Trenutno najjaču vojsku ima SAD, poslije njih Rusija, pa UK, pa Njemačka, Japan, Francuska. Iran nema jaku vojsku (nije jača od iračke), niti atomsko oružje to znaju sve zapadne zemlje i zbog toga ga još i ne napadaju jer nema opasnosti ni za koga, a mogu ga srediti za 24h.

a sta mislis bili moglo biti da ga ne smiju napasti jer ima nuklearno oruzje ...
:rocket::rocket::rocket:

daco103
08-09-2007, 10:29 PM
sve je dobro rekao osim sto se zeznuo za Japan...Japan uopste nije neka vojna sila, ima nesto, ali to nije ni blizu sile...

u slucaju USA-Iran konflikta rat u Iraqu se nebi mogao nazvati ni treningom tek tada bi se pokazala prava moc USA, raptori, B2, F117, a tek nesto sto svi pomalo zaboravljaju a to su podmornice. USA je jedna od par zemalja koja proizvodi ratne podmornice s tim da su njihove daleko naprednije od igracaka koje se prave u svedskoj, njemackoj, rusiji...hitler je zahvaljujuci podmornicama imao ogromnu prednost u prvim godinama WWII

only eyes
08-09-2007, 11:59 PM
Kad bi došlo da rata između Amerike i Irana,iranci bi izdržali do 7 dana najviše, brzo bi to ameri riješili.
Dakle Amerika je najjača vojna sila na svijetu!

Mr.Crowley
09-09-2007, 11:42 PM
De nelupetajte gluposti. Rata ako bude sigurno nece trajati 7 dana.
Amerika da osakati iran nemoze, oni uglavnom svoje proizvode plasiraju araapskim zemljama, Rusiji i Kini.
Sto se tice pjesadije, amaerika im nemoze nista.
Ameri imajo oko 600 000 vojnika, dok iran ima 800 000 i jos na raspolaganju oko 11 miliona za mobilizaciju. Takodjer Iran je radio jako pametno pa ima oko 11 miliona kalasa, pa sami zakljucite kakve sanse ima Amerika protiv Irana pjesadiski :D
Sto se tice avijacije, iran nije uopste los, imaju svoj avion koji dobro parira americkim, i velika mu je prednost sto moze da bude ujedno i lovac i bombarder. Takodjer imaju Sukhoi i MIG koje su uvezli iz Rusije. Sve i da amerika pocne da bombarduje Iran (da izostavim nuklearne, to je automatski 3 SR) nemaju sanse. Sva vojna i naftna postorojenja irana su pod zemljom.
Takodjer mislim da ce Rusija sada postaviti svoj antiraketni stit S 400 u Iran. Kao u inat Amerima koji postavljaju svoje antiraketne stitiove po ist evropi.
Antiraketnistit stit S 400 je trenuutno najbolji na svijetu. Ugradjeni radarski sistem otkriva cak i stelt avione, tako da aurore nemaj sanse.

Sto se tice pomorske flote nisam dobro upucen. Al mislim da Iran radi i na tom. Imaju dobar izlaz na more, i bas bi me cudilo da to neiskoriste.

Mislim da rata nece biti jos zadugo, jer trio dobro saradjuje,jbga zavise jedni od drugih i sto to kvariti (Rusija:Kina:Iran).

Mr.Crowley
09-09-2007, 11:57 PM
Sto se tice naj sile, tu su Amerika, Rusija i Kina. Trenutno mislim da je Amerika u blagoj prednosti, al ako zarate sa Iranom sigurno ce izgubiti vodecu poziciju.

Neko je spomenuo EU, milim da nece moci parirati niti i jednog od gore navedenih drzava. zakasnili su puno sa EU, trenutno jedine jake vojne sile u EU su FRA i UK, a ostali su manje vise slabi.

Tu blizu njima su Iran, Francuska, Pakistan, UK, Turska ( mozda sam nekog izostavio :D)

I da cito sam nesto jako zanimljivo. Sta bi se desliko kad bi Japan poceo sa svojim militarizmom. Smatra se da bi za oko 3 do 5 godina bio 4 vojna sila na svijetu :D bas bi to volio vidjeti ( sigurno i bi, kad samo zamislite koji su to ludjaci)

eXmAn
10-09-2007, 12:55 AM
Sto se tice avijacije, iran nije uopste los, imaju svoj avion koji dobro parira americkim, i velika mu je prednost sto moze da bude ujedno i lovac i bombarder.

Ne može. I kad bi mogao (a ne može) na svaki jedan iranski dolazi mnogostruko više američkih.

xpforswodniw
10-09-2007, 02:17 PM
Naravno da iranska avijacija nemoze parirati americkoj. Medjutim, zemlja nije osvojena, niti je narod pokoren sve dok se nogom ne kroci na kopno. Znaci dok pjesadija ne pocne djelovati. A iranska pjesadija ima mnogo osobina koje americka nema: imaju veci moral jer brane vlastitu otadzbinu, brojniji su, bolje su upoznati sa terenom, imaju podrsku domaceg stanovnistva i skoro cijelog arapskog svijeta. Isto tako mnogi pripadnici su i fanatici, sto znaci da su zivot podredili ratovanju i slobodi.

Neznam da li ste upoznati da su Iranci slali i djecu u rovove, tokom rata protiv Iraka. Pa sad sami prosudite kako bi se borili protiv amerikanaca.

Rata sigurno nece biti, barem u nekom uobicajenom obliku. Moguce je samo da ce Izraelska ili americka avijacija ili mornarica bombardovati strateske ciljeve na teritoriji Irana. Medjutim mnogo sira akcija koja bi imala u cilju svrgavanje s vlasti arapskih vodja je besmislena iz mnogo razloga.

Mr.Crowley
10-09-2007, 02:39 PM
Hmmm upravuste, ipak 1 avion na 5 nema nikakve sanse, sem ako nije neki vanzemaljski :D. Al ipak mislim da 1 vs 1 imaju neke sanse.

Strateski napadi. Zracno napadati mislim da nema neke koristi, jer sigurno imaju neki antiraketni stit, moza uskoro i S 400 sto bi za USA samo prouzrokovalo gubitke.
Pomorski neznam.
Al znam sigurno da se vecina vojnih, naftnih i nukklearnih posrojenja nalazi pod zemljom. Znaci da ta postrojenja mogu ugroziti samo nuklearne, a stisnuti pa baciti tako nesto destruktivno. Sigurno da tada nebi mirne ostale ni Kina, Rusija niti pakistan

Mr.Goody
10-09-2007, 06:46 PM
hmmm vidim dosta je o iranu rijec... ali zaista malo ko od vas zna o kakvoj je zemlji zaista rijec.. neki je smatraju opasnom.. hmm ne znam po cemu... da li je iran zapoceo i jedan sukob na zemlji.. odgovor, nije ni jedan... amerika i izral su dvije super sile (izmedju njih slobodno staviti znak = ) koje su trenutno najopasnije... pogledajte samo sukobe koje je amerika izazvala.. prema procjenama, do sada je u iraku poginulo preko pola miliona ljudi... sadam ne bi toliko pobio ni za 200 godina :D
a sada, sto se tice iranske vojske... vjerujte da je to jedna velesila... ko nije bio tamo, to ne moze da zamisli... nije kao amerika, al s obzirom da amerika vodi bitke na 2-3 fronta, iran je u prednosti... i to velikoj...
nadmocniji su na kopnu i na moru... u zraku nisu jos, amerika jos uvijek gospodari nebom...
rat je danas (kao i uvijek :) veliki trosak, tako da se americi ne isplati otvarati jos jedan front, koji ce 'piti' milijarde dolara.....
et to je moje misljenje ;)

eXmAn
10-09-2007, 07:58 PM
na moru...
Ti zaista nemaš veze o čemu pričaš. Da li vi možete zamisliti uopće kolika je američka mornarica? Čitava flota Iranaca (koja je ionako socijalna) je jednaka jednoj operativnoj grupi Amerikanaca u nekom Pacifiku. E sad se raspitajte koliko tih grupa ima. O opremi ne bih. Ameri već imaju stealth tehnologiju u mornarici. Mogu vam i još detaljnije ako vam nešto nije jasno.

HPnx9420
10-09-2007, 08:43 PM
Ako krenu ne daj Bože i na Iran, bit će to raketni napadi koji će srušiti iransku vojnu tehnologiju, aerodrome, luke, komunikacije, kompletnu infrastrukturu za 24h i poslije toga će uslijediiti invazija sa kopna isto kao u Irak. Na to će uslijediti nešto tipa "građanskog rata", sve isto kao u iraku.

azzaro
12-09-2007, 03:01 PM
Jucer je Bill Clinton na CNNu govorio o tome kako je USArmy totalno preokupirana i apsolutno zarobljena u Iraku. Neke analize govore da u slucaju unutrasnjih problema, dakle na americkom tlu trenutno nebi imali iskusnih ljudi da odgovore na krizu! Covjece pa oni bi u tom slucaju morali uvesti regrutaciju.
To se zadnji put desilo u Vijetnamskom ratu.

Nije ni cudo sto cesto spominju Vijetnam kad govore o Iraku.

zanimljiv razgovor (nije B.Clinton-ov)

..Our conversation turned more cynical when I said that not only does the word "Strong" accurately describe the U.S. Army, but so do the adjectives "overstretched" and "undermanned." How's that for a slogan? "Army Overstreched." "Army Undermanned."

Iran je preveliki zalogaj. Nema rata tamo. Zapravo nema ljudstva.

Ghostbusters
03-10-2007, 01:23 AM
U slucaju rata USA vs IRAN nedaj boze nikom , IRAN je donji definitivno nemoze se Amrima niko igrati sad za sad .Evo primjera IRAQA svi su prije govorili ma koje irak jak ko beton ovo ono , demonstracije Sadamovih vojnika i vojne tehnologije i na kraju sta bi nistaaaaaaa sravnise ih sa zemljom , nazalost to je realnost ja bi volio da nije tako ali ...........I sto se tice Amera oni nisu jos nijednom mobilizaciju ucinili ljudi sve su sami placenici a koliko ih ima zamislite da bude mobilizacija stanovnistva to bi lom bio , to je moje misljenje.

cove72
03-10-2007, 01:00 PM
dok je amerima crnaca i latinosa oni će i ratovat, kad ovima prekipi, nema više ko ratovat.

The Final Cut
03-10-2007, 05:48 PM
U slucaju rata USA vs IRAN nedaj boze nikom , IRAN je donji definitivno nemoze se Amrima niko igrati sad za sad .Evo primjera IRAQA svi su prije govorili ma koje irak jak ko beton ovo ono , demonstracije Sadamovih vojnika i vojne tehnologije i na kraju sta bi nistaaaaaaa sravnise ih sa zemljom , nazalost to je realnost ja bi volio da nije tako ali ...........I sto se tice Amera oni nisu jos nijednom mobilizaciju ucinili ljudi sve su sami placenici a koliko ih ima zamislite da bude mobilizacija stanovnistva to bi lom bio , to je moje misljenje.
Iran je vrlo homogena drzava za razliku od Iraka,mnogo je veci od Iraka i topografija mu nije bas najpovoljnija za Blitzkrieg.
Drugo Iran se ima cime braniti ,i to ne samo na svojoj vec i Irackoj teritoriji (jug i dio centralnog iraka ustvari i kontrolisu snage koje u potpunosti koordinirane iz Teherana).
Ovaj rat se po svoj prilici nece desiti (ipak postoji ravnoteza straha na obije strane),ali ce se tihi rat ili hladni rat nastaviti sigurno jos duuugo!

MUTHASHP
17-03-2008, 01:04 PM
Vjerujem u Boga jednog jedinoga.......................................... .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .........

imat moć znači veliku i tešku obavezu raspolagana sa tom moći....................
moć ima i nuspojavu svijest o moći prožetu nebrigom o posljedicama korištenja ili nekorištenja moći............................................. ....................

danas jedan cezar, sutra drugi, prekosutra treći, pa sve tako do cezarove gigantske greške........................................... .......................................

uz napomenu cezar je čovjek, ljudsko biće............................................. ...

ispričavam se na smetnji........................................... .............................

nihad_je
17-03-2008, 08:24 PM
Najjaca zemlja ce postat BiH, poharat ce svijetom :D

MSQ
18-03-2008, 10:53 PM
Jednom je iranski predsjednik porucio Americi;"Bolje vam je da ne dirate u Iran,ne znate s kim imate posla!"I ja mislim da su svjesni Ameri da ne smiju dirati u Iran,jer bi to znacilo bukvalno III svjetski rat!Neko je ovdje spomenuo Irak i Sadama Huseina,kako je lako Amerika izasla na kraj sa Irakom-jeste,ali drugo je to,nidje veze!Ne bi nikako izasla Amerika sa Iranom 100%-donji bi bili!Ostajmo u nadi samo da nece Amerika dirati u osinje gnijezdo!

lorena_sa
14-04-2008, 06:04 PM
Najjaca zemlja ce postat BiH, poharat ce svijetom :D

:hehehehe::hehehehe::hehehehe::hehehehe:

Gunner
14-04-2008, 08:19 PM
Nisam neki fan USA ali mislim da im nema ravnih trenutno u svijetu,a i da jos neko vrijeme ostaju No.1.Nedavno je bio jedan test bolje reci ispitivanje snaga,kada je USA podrzala proglasenje nezavisnosti Kosova iako se Rusija tome "energicno" protivila,pa su cak i neke teske rijeci pale,ali se nisu obistinile.Sta mislite zasto?:devil3:

Nermin & Lejla
16-04-2008, 07:07 AM
3 Rajh

flash.
16-04-2008, 08:14 AM
Sta mislite za nekih 10-tak godina dali ce se promjeniti stanje vele sila i koja je po vama najaca "drzava"???
Po meni eto nekako Kina ja mislim da ce se razvit nenormalno jer oni imaju svakako najvecu pjesadiju na svijetu a ako uz to razviju tehnologiju mogla bi da bude sto je Amerika sada ili jos jaca... il grijesim...

p.s.

Armija BiH - pokazali su da su najjaci:D:D
:clapping:

@ALAN FORD
17-04-2008, 09:17 PM
http://photoserver.ws/files/rb9mg9ptqesojj6zhf.gifhttp://photoserver.ws/files/rb9mg9ptqesojj6zhf.gifhttp://photoserver.ws/files/rb9mg9ptqesojj6zhf.gif

U S A

Trenutno a najvjerojanije i u daljnjoj budućnosti nema jače.

mali-mail
19-04-2008, 01:18 AM
Iran ima prejaku i preogromnu pjesadiju sto znaci da im ameri svojom pjesadijom nemogu nista.

Sto se tice americkih podmornica i brodova, ni tu im ameri nemogu nista jer Iran ima najjacu i najbolju podmorsku odbranu.(malo googlajte i vidjecete neke skice i slike podmorske odbrane koju sam ja prije vidjao samo u filmovi naucne fantastike)

A sto se tice americkih aviona, i ti avioni imaju malu sansu zbog izvanrednog protuavionskog sistema zastite. Iran posjeduje i radare koje otkriva americke stelt avione. A Iran ima svoj avion koji zasad je jedini avion koji leti na veoma maloj nadmorskoj visini (moze da leti na samo par metara iznad mora a na malim visinama radari nemogu da otkrivaju avione). I plus uskoro taj ruski antiraketni stit.

Googlajte i nacete mnoge slike iranske vojne opreme.

A Iran je u dobrom odmosu sa Sjevernom Korejom, zajedno testiraju svoje rakete.

Od rusa dobijaju naoruzanje....

I sto je najbitnije narod im je slozan a ne ko u Iraku podijeljen izmedju sebe......Irak je bio unisten sam od sebe

I Bush-a je jedan njegov vojni analiticar upozorio da ukoliko napadne Iran da ce pogubiti vojsku za nekih 34sata.

@ALAN FORD
19-04-2008, 08:36 AM
Po ovome, Iran bi u budućnosti mogao napasti Ameriku koliko je spreman.
Kada ga Amerika napadne ( nije ako ) sravnit će ga sa zemljom, još više nego Iraq. Ostali su im dužni još od revolucije i to svaki predsjednik Amerike ponavlja, nisu oni zaboravili i ne žuri im se polako pripremaju teren i planiraju do u detalje. Gubici ljudstva u Iraq-u manji od 3 %
Živi bili pa vidjeli

Triforce
19-04-2008, 04:43 PM
Nevjerujem, oni ludaci Rusi i oni u srednjem istoku ce biti najaci!

mali-mail
19-04-2008, 11:09 PM
Po ovome, Iran bi u budućnosti mogao napasti Ameriku koliko je spreman.
Kada ga Amerika napadne ( nije ako ) sravnit će ga sa zemljom, još više nego Iraq. Ostali su im dužni još od revolucije i to svaki predsjednik Amerike ponavlja, nisu oni zaboravili i ne žuri im se polako pripremaju teren i planiraju do u detalje. Gubici ljudstva u Iraq-u manji od 3 %
Živi bili pa vidjeli

ma kakav Iraq.....Iraq je u srcu sam od sebe bio srusen, ameri su ga samo dokrajcili.....u Iraqu narod nije bio ujedinjen a u Iranu je narod ujedinjen

MOBI'S
20-04-2008, 08:41 AM
Generalno - Rusi su najjaca VOJNA sila na svijetu, ali Amerika je u prednosti zato sto su najjaca EKONOMSKA aila na svijetu... oni mjesecno na rat u Iraku trose kao BIH za 5-togodisnji budzet...

A neko rece da Iranska mornarica moze zaustaviti Americku.... Evo samo jedan podatak:

U II Svjetskom ratu kada je Amerika osvajala Okinawu (Japanski otok), i okolne arhipelage, u toj akciji ucestvovala je americka eskadra od 1350 brodova! Znaci dobro ste procitali, 1350 brodova! Od toga preko 80 nosaca aviona sa preko 3500 aviona! I to je bio dio americke mornarice prije 60 i kusur godina! Zamislite sta imaju sad!

A II Svjetski rat na pacifiku je zavrsen tako sto su Ameri bacili dvije atomske bombe na Hiroshimu i Nagasaki. I to je americki Plan B za kraj rata.

A znate li sta je bio Plan A? Opsta invazija na Japan sa preko 1 000 000 vojnika, znate li koja je to sila!

Od tog plana su odustali zbog Rusa. Kako zbog Rusa?

Dok su Ameri vodili bitke na moru, Rusi su unistavali Japanske polozaje u Istocnoj Aziji. Tu je Crvena Armija nastupala sa pola miliona vojnika od kojih je poginulo 60%, ali su ipak pobijedili. Zbog tako fanaticnog Japanskog otpora, Ameri su procijenili da je pametnije da bace nuklearke i pobiju 100 000 Japanaca, nego da izgube pola miliona Amerikanaca dok osvoje Japan.

Tako je to bilo prije 60 god. A danas.... Americku mornaricu niko ne moze zaustaviti (sem mozda Rusa, ali oni nemaju muda za rat, osim ako Ameri ne napadnu direktno na Rusiju, sto je u vidu naucne fantastike, tada bi Ameri ispusili).

@ALAN FORD
20-04-2008, 05:22 PM
Slažem se sa @Mobis

Iranci su složni ? Ne razumijem zašto onda imaju najmanje milion disidenata širom svijeta.A koliko tek u Iranu pa zatvorernika političkih tek. Standard je jako bitan faktor snage jedne nacije i zemlje, a Iranski standard i Američki kao nebo i zemlja

Danas boj ne bije srce u junaka već MTS ( matreijalno-tehnička sredstva ) + cash......... svega navedenog Ameri imaju napretek

Porta
24-04-2008, 09:47 AM
Sukob izmedju Irana i Amerike je prakticno nemoguc iz vise razloga.

1. Amerika svoju dominaciju zasniva na zracnim snagama i uvelike ovisi o nosacima aviona i bazi u Saudijskoj arabiji. Da bi kvalitetno i ucinkvito napali Iran ameri moraju svoju flotu brodova uvesti u Perzijski zaljev.

2. Iran sa svojim raketnim sistemima nadzire cijeli Perzijski zaljev i veoma je moguce da bi nanio velike gubitke u floti amerikancima. Sa tim da su iranci u mogucnosti da sa svojim raketama, flotom i zrakoplovstvom kontrolisu cijeli zaljev i mogu blokirati cijeli izvoz nafte iz Iraqa. Amerima nije u interesu prekid izvoza nafte iz Iraqa.
U dometu Iranskih raketa su i baze i aerodromi Amerike koji se nalaze u Saudijskoj arabiji.

3.Sve price o antiraketnom stitu amera padaju u vodu.
Pa Iraq je sa obicnim sqadovima starim 50 godina probijao taj nazovimo stit u 65% slucajeva kada je gadjao Izrael.

I sta je najvaznije:
Nema sumlje da bi Amerika unistila Iransku vojsku ali pod cijenu ogromnih gubitaka u zrakoplovstvu i mogucnoscu ostecena svoje flote brodovlja na kojima i zasniva svoju dominaciju.
To bi bila pirova pobjeda jer bi Amerika izgubila mogucnost prijetnje drugima sto bi Rusija i Kina itekako iskoristile.

Znaci rata nejma ... a kada ce ga biti neznamo ...

Mr.Crowley
25-04-2008, 10:30 PM
podpisujem, usput svaka cast na postu.

:D samo koliko su ulozili u svoj PVO, i na kraji nista od njega :D

ma russi su kraljevi oni sto naprave to i valja a i traje, S 400 naj stit na svjetu.nemoze muha da uleti a kamo li kakva raketa

champion0
29-05-2008, 05:29 PM
Sve je to povezano :

Najjača sila su Jevreji ( pod tim se podrazumijeva Amerika ) jer nedozvoljavaju muslimanima da se razvijaju. Oni kupuju ( prave ) atomske a kad AhmediNedžad nesto pravi to je odmah ATOMSKA. UZBUNA !!!:redbounce

Izet Fazlinović
06-06-2008, 12:25 PM
I sta je najvaznije:
Nema sumlje da bi Amerika unistila Iransku vojsku ali pod cijenu ogromnih gubitaka u zrakoplovstvu i mogucnoscu ostecena svoje flote brodovlja na kojima i zasniva svoju dominaciju.
To bi bila pirova pobjeda jer bi Amerika izgubila mogucnost prijetnje drugima sto bi Rusija i Kina itekako iskoristile.

Znaci rata nejma ... a kada ce ga biti neznamo ...
Nema rata ali amerika hrani rusiju i kinu zato je u hladnom ratu ostalo sve na riječima

Porta
06-06-2008, 04:49 PM
Ne shvatam, kako mislis Amerika hrani Rusiju i Kinu

Izet Fazlinović
06-06-2008, 05:21 PM
Rusija i kina su najveće države površinom ali ta površina nije povoljna za uzgoj poljoprivrednih grana a SAD ima ogromne poljoprivredne oblasti tako da svoje viškove prodaju rusima i kinezima jer drugi to nemogu. kada bi SAD prestale prodavat hranu pola države bi umrlo zbog gladi. tako da rusija je stalno prijetila ali nije mogla učiniti ništa

zerro
06-06-2008, 10:47 PM
Amerika je nažalost najjača vojna sila trenutno, mrzim je iz dna duše :diablotin Njihov konstantni uticaj na zemlje širom svijeta... nadam se da će im neko stati u kraj jednog dana.

Stryker
07-06-2008, 08:36 AM
SAD su trenutno najjača vojna sila. Nisu svi Amerikanci "osvajači", nemaju tu namjeru.

Izet Fazlinović
07-06-2008, 07:15 PM
Mislim ako logički razmislimo Amerika ima prevelik strah od terorizma pogotovo nakon 11. septembra. Zbog njihove jake ekonomije oni žele cijeli svijet da stave pod svoju kontrolu. Nisam za amričke ratove ali isto sam tako i protiv prljanja Islama iako ja nisam musliman mislim da pravi vjernici ne žele da se sami ubiju i da pri tome ubiju nevine ljude. Mislim da u Kuranu piše da ako ubijemo jednog čovjeka to je isto ko da ubijemo cijeli svijet:p

zerro
07-06-2008, 11:37 PM
Amerika da ima prevelik strah od terorizma - ne bih rekao. Teorija da su oni sami inscinirali napad 11. septembra ili ga dozvolili kako bi mogli napasti Irak, odnosno pokrasti im naftu nije lahko za odbacit. Međutim, to je druga priča.

Amerika će izgleda iskoristiti Izrael da za njih obavi prljavi posao, sudeći po ovom članku : http://www.sarajevo-x.com/clanak/080607079. Neće valjati ako i Iran padne.

Porta
08-06-2008, 11:51 PM
Politika amerike je u sljedecem.
Amerika je najveci proizvodjac oruzija na svijetu, kada se god pojavi recesija u americkoj ekonomiji ta Ista amerika stvara krize i ratna zarista da bi preko vojne industrije koja je najsnaznija industrijska grana u SAD-u kompenzirala i ublazila krizu
. To vam je sva matematika.
Prodaj vojne viskove i kreni u novu proizvodnju.
Po mogucnosti prodaj objema stranama.
Sto se tice terorizma, pa SAD je najveca teroristicka sila na svijetu, nezna se ni tacan broj politica na koje je CIA izvrsila atentat, ( samo na Castra nekoliko desetaka pokusaja) a sve pod krinkom borbe za slobodu i demokraciju.
A demokracija je samo lijepa kosulja koju je obukao totalni kapitalizam i materializam.
Pogledajte samo u zadnje vrijeme rast cijena goriva.
Na cnn-u moze neki idiot izjaviti sta god hoce i cijene odmah pocnu divljati u cilju postizanja extra profita.
A arapske zemlje proizvode vise nafte nego 2000 godine, Venecuela povecala proizvodnju, Rusija u posljednjih 10 godina povecala za duplo, nafte ko u prici a cijene rastu.
10 najvecih naftnih kompanija su u vlasnistvu SAD-a.
Sada se namece pitanje-
KO JE NAJVECI TERORISTA NA SVIJETU?

Goldenchild
09-06-2008, 12:16 AM
Japan

MUTHASHP
09-06-2008, 10:40 AM
Amerika da ima prevelik strah od terorizma - ne bih rekao. Teorija da su oni sami inscinirali napad 11. septembra ili ga dozvolili kako bi mogli napasti Irak, odnosno pokrasti im naftu nije lahko za odbacit. Međutim, to je druga priča.

Amerika će izgleda iskoristiti Izrael da za njih obavi prljavi posao, sudeći po ovom članku : http://www.sarajevo-x.com/clanak/080607079. Neće valjati ako i Iran padne.

ovo su diplomatski razgovori u pitanju, odgovor na Iranske prijetnje, tipa gdje je taj megdan na koji zovete.....

valjda neće biti ništa a ako bude biti će veliki belaj, a to se nikome ne sviđa.....

iz tog razloga ne valja biti konj i ne valja generirati konflikte....

zerro
09-06-2008, 02:17 PM
Japan

Kakav sad Japan ?

kaskader
28-06-2008, 07:51 PM
u historiji je ostalo zabiljezeno da je svaka velika sila propala iznutra, pocevsi od rimskog carstva, preko osmanlija, austrougarske... tako ce i amerika propasti iznutra, ako Bog da. samo je pitanje vremena kada ce americka privreda krenuti u recesiju, doci ce do raspada ekonomskog sistema, onda je to zauvijek zbogom.

Marx#
13-07-2008, 06:17 AM
Amerika ja na žalost ili sreću nekih ne samo najjača i najdominantnija sila koja je to već kroz čitavo stoljeće, tako će i da ostane, protivili se tome mi ili ne...
Često čujemo recesija se može desiti američkoj privredi, ekonomska kriza i takve stvari, al oni uvijek mogu da se izvuku iz takvog nečeg jer jednom su u takvo nešto upali više budite sigurni neće....

Sa druge straneRusija također sila koja je velika kao Amerika ne samo svojom površinom nego kao vojna i industrijaska nacija, ne tako ekonomski jaka kao Amerika i razvijena al uz razne procese i sadašnja dešavanja još od dolaska na vlast Vladimira Putina ona postaje sve jača i razvijenija... Možda nikad neće biti tako jaka ekonomski, tako bogata kao što je Amerika al je zasigurno jedna sila koja je vojno uzkorak sa Amerikom i koja sve ima pod svojom kontrolom kao i SAD-e tako da se za svoju budućnost ne treba da brine...

Kina, možda zaboravljenam, mnogoljudna, mislite i nejaka...
NE, Kina je jedna država koja prema sadašnjim dešavanji jedna sila koja se najbrže razvija i koja najviše ulaže u sve! Znamo je nekad kao veliku državu al nejaku, sad vrlo jaku, stabilnu državu sa starim režimom... Vojno vrlo jaka, uznapredovala ekonomski i naučno... Slobodno se može reći da niko nije miran sa ovkvom Kinom!!!!

PrincOfTides
13-07-2008, 10:26 AM
Trenutno SAD , a za koju godinu Kina!

Klošar
13-07-2008, 10:46 AM
Sad

Bosnian_Lord
13-07-2008, 11:06 AM
ma SAD je definitivno... i ostat ce... ebote godisnje na vojsku potrose 440milijardi$! Kina 40-ak... Iran na vojsku potrosi 2-3% SAD budzeta.

PrincOfTides
13-07-2008, 11:15 AM
ma SAD je definitivno... i ostat ce... ebote godisnje na vojsku potrose 440milijardi$! Kina 40-ak... Iran na vojsku potrosi 2-3% SAD budzeta.a

Da , od kojih 300 mlirijardi ode za ratove u Iraqu i Afgananistanu.Ostalo uloze u tehnologiju.

Mr.Crowley
16-07-2008, 10:35 PM
a

Da , od kojih 300 mlirijardi ode za ratove u Iraqu i Afgananistanu.Ostalo uloze u tehnologiju.

SAD ce naredne 2009 godine izdvojiti oko 880 milijardi dolara, za rat u Iraq oko 600 milijardi $ a Afganistan oko 280 milijardi.. gdje vodi to ??? hoce li ikad uspjeti vratiti tolike gubitke??? trenutno pokusavaj nadoknaditi naftom al do kad ce tako???
zamisli ako sad izdvajaju 900 G$ koliko su tek izdvajali pocetkom rata........

jos sad Iran (ako budu imali m.da da napadnu) nema ih nigdje ... jednostavno nemoguce podnijeti tolike gubitke

Marx#
16-07-2008, 11:24 PM
A jeste vi smiješni pojedinci....
Kakve veze ima statistika i koliko ko ulaže u vojnu silu kad to ništa danas ne predstavlja!
Jedan Ruski ministar vanjskih poslova je rekao " Ko god ima atomsku bombu miran je" što u prevodu znači da nijedna država ne smije napasti drugu državu koja posjeduje nuklearno oružje jer je isto može da uradi toj zemlji što i ona njoj!
I što se tiče tog oružja do njegove upotrebe više neće doći nit smije da dođe jer to bio kolaps za čitav svijet....
Zna se da je ekonomski najjača SAD-e, vojno više bogatiji od Rusa al nemaju jače naouražnje od Rusije, još uvijek Rusi su jači u mnogim segmentima!

damiro
17-07-2008, 12:26 AM
Iran je najjaca sila na svijetu trenutno!!!!

Agent47
17-07-2008, 03:08 PM
Iran je najjaca sila na svijetu trenutno!!!!
Živiš u iluziji. USA je najjača

Odyssey
17-07-2008, 05:02 PM
1. USA
2. Russia
3. Germany (iako se mnogi neće složiti, ali po mom mišljenju imaju najbolju avijaciju na planeti zemlji)

Agent47
17-07-2008, 05:08 PM
imaju jaku avijaciju ali i dalje oni ne smiju razvijati vojnu tehnologiju kao ostale zemlje svijeta.
ameri se razvijaju bez ikakvih prepreka i u svemu su iznad ostatka svijeta

ILLUSIONIST
17-07-2008, 09:17 PM
Ameri bi trebali biti najjači, ali mi nemamo pristup mnogim informacijama tako da je teško bilo šta garantovati.

MakaKing
17-07-2008, 09:18 PM
mi smo najjaci, cak neznamo koliko stanovnika imamo, ovo je velika istina

Mystery
17-07-2008, 09:20 PM
Iran najači , Ameri ih ne smiju sami napasti već tamo mole Izrael i Rusiju za pomoć!

MakaKing
17-07-2008, 09:25 PM
ali malo sutra

Odyssey
17-07-2008, 09:27 PM
Iran najači , Ameri ih ne smiju sami napasti već tamo mole Izrael i Rusiju za pomoć!
ja sam islamski fundamentalista...ali nikad ne mogu reći da je Iran najjači....
budi malo objektivniji....

Porta
17-07-2008, 11:24 PM
Iran nije najjaca sila na svijetu ali se nesmije zaboraviti da se Iran nalazi pod embargom Zapadne Europe i SAD-a od velike Iranske revolucije , te je taj Demokratski Zapad preko Iraqa i Sadama Huseina uvukao Irance u desetogodisnji rat sa Iraqom da bi taj "Demokratski Zapad" mogao uvesti Iranu i embargo Ujedinjenih Naroda, i to sve zbog toga sto je Iran odbio predati svoju naftu u ruke Britanskih i Americkih naftnih kompanija.
I pored tog embarga koji u razlicitim oblicima postoji oko 50 godina i traje i dan danas Iran je uspio izgraditi svoju neovisnu industriju, ekonomsku i vojnu, svoju avijaciju, svoju avio industriju, svoju automobilsku industriju, uspio je razviti i raketne sisteme velikog dometa, uspio je razviti nuklearnu tehnologiju.
I to sve sam i neovisan od drugih vanjskih faktora.
A za tako nesto su sposobne samo jake nacije i narodi.

ILLUSIONIST
18-07-2008, 12:29 AM
Naravno, oni su inače pametan narod, ali treba im još mnogo da bi bili najjači.

Agent47
18-07-2008, 09:14 AM
Ameri mogu uništiti cijeli Iran sa oružjem kojim raspolažu. Izraelci su bolestan narod koji ima nuklearno oružje i mogu napasti Iran. Rusija sa svojim brojem stanovnika je jedan od najvećih proizvođača žitarica nakon Kine i USA a isto tako su i najveći uvoznici žitarica ali od koga drugog nego od USA. Oni su ovisni o USA i tako da ne moraju nikoga moliti da im pomaže. Ja lično sam protiv nuklearne politike svih država ali da je Iran najjači to mogu tvrditi samo mala djeca koja ne razumiju svjetsku politiku nego koji samo slušaju mi ćemo ovo mi ćemo ono na TV-u.

PrincOfTides
18-07-2008, 11:36 AM
SAD ce naredne 2009 godine izdvojiti oko 880 milijardi dolara, za rat u Iraq oko 600 milijardi $ a Afganistan oko 280 milijardi.. gdje vodi to ??? hoce li ikad uspjeti vratiti tolike gubitke??? trenutno pokusavaj nadoknaditi naftom al do kad ce tako???
zamisli ako sad izdvajaju 900 G$ koliko su tek izdvajali pocetkom rata........

jos sad Iran (ako budu imali m.da da napadnu) nema ih nigdje ... jednostavno nemoguce podnijeti tolike gubitke

Amerika nece napasti Iran nikada , jer je prevelik rizik.Jedan od glavnih problema po Amere je Iranska raketa Sahab-3 koja uz domet od 2000 km ima 98% preciznost.Iran je 2007 imao 465 projektila tipa Sahab-3 , sto je sasvim dovoljno da poravnaju Tel-Aviv , te da uniste americke baze u Perzijskom zalivu.Rusija je pocetkom godine pocela dostavljat Iranu avione Su-30 te IL-76.Koliko ih je do sada izruceno ne znam , ali po dogovoru Rusija treba isporuciti Iranu cak 250 Su-30 i 20 Il-76.Mislim da ako vec nesto hoce ucinit , onda bi im jedina opcija bila da bombarduju avionima tipa B-2 , jer Iran ne posjeduje tehnologiju da obori to cudoviste , ali koliko sam upoznat Ameri imaju samo 20 takvih aviona , a tesko da sa time mogu sta napravi.

Agent47
18-07-2008, 01:32 PM
Amerika nece napasti Iran nikada , jer je prevelik rizik.Jedan od glavnih problema po Amere je Iranska raketa Sahab-3 koja uz domet od 2000 km ima 98% preciznost.Iran je 2007 imao 465 projektila tipa Sahab-3 , sto je sasvim dovoljno da poravnaju Tel-Aviv , te da uniste americke baze u Perzijskom zalivu.Rusija je pocetkom godine pocela dostavljat Iranu avione Su-30 te IL-76.Koliko ih je do sada izruceno ne znam , ali po dogovoru Rusija treba isporuciti Iranu cak 250 Su-30 i 20 Il-76.Mislim da ako vec nesto hoce ucinit , onda bi im jedina opcija bila da bombarduju avionima tipa B-2 , jer Iran ne posjeduje tehnologiju da obori to cudoviste , ali koliko sam upoznat Ameri imaju samo 20 takvih aviona , a tesko da sa time mogu sta napravi.
Ma niko nikog neće napasti nikada. Sravniti Teč-Aviv bi vodilo sracniti Teheran i pola Irana nuklearnim bombana koje posjeduje Izrael.Ali onda bi to dovelo do lančanih nuklearnih napada i apokaliptičnom odvijanju situacije na bliskom istoku

ILLUSIONIST
18-07-2008, 05:11 PM
Pogledajte "čudovište" o kojem govori PrincOfTides.
http://en.wikipedia.org/wiki/B-2_Spirit

Agent47
18-07-2008, 05:30 PM
a jeste li čuli za HAARP

greenbirds
18-07-2008, 10:03 PM
Ma nishta Koreja. Kinezi bi mogli biti jaki da se ne zabavljaju "igrachkama", oni su neshto kao "radionica svijeta". Ozbiljnije stvari kao rat ostaju Amerikancima i Rusima. Mislim da su trenutno Amerikanci jachi

Ja ne mislim tako, Ameri se najvise boje Kineza jer njih ima koliko hoces, ko ce da zaustavi tu masu ako se pusti van kontrole, zato i ne diraju oni nista tamo. Kinezi samo rade svoj posao, nikoga ne diraju i ne vole da ih neko dira.

Jest al kad bi kinezi pravili sebi tenkove mjesto igracaka bilo bi gadno a sto se tice Rusije nisu oni nesto sad po meni ... Oni su se uvjek izvlacili na onu svoju zimu...
Nedo Bog da se onaj Ahmedi Neđad jos ojaca .. On je po meni sad najludji predsednik, sta covjek Bušu govori , a niko mu nista ne smije jer ima nuklearno oruzje...

Pa sta ako ima nuklearno neka baca haha to je prljavo oruzje i svako ko ga upotrebi na bilo koji nacin je zlocinac. Neka mu govori neka malo, Bush je sejtan samo sto je sakrio rogove:D

jedina sila koja trenutno moze parirati SAD-u je EU. i sve jaca ce biti,zato se i
poZz od pacifistkinje.

To nece biti, jer ako bi EU ucinila to protiv SAD onda bi postala laka zrtva za Rusa, ovako bolje neka komandi SAD na distancu:D

E iz Irana ne bi izasli tako lako, Iran je pobjednik na bliskom istoku vidjecete uskoro.

Kad bi došlo da rata između Amerike i Irana,iranci bi izdržali do 7 dana najviše, brzo bi to ameri riješili.
Dakle Amerika je najjača vojna sila na svijetu!

Hhahahaha
Amerika je gotova.

ILLUSIONIST
18-07-2008, 10:41 PM
Ja ne mislim tako, Ameri se najvise boje Kineza jer njih ima koliko hoces, ko ce da zaustavi tu masu ako se pusti van kontrole, zato i ne diraju oni nista tamo. Kinezi samo rade svoj posao, nikoga ne diraju i ne vole da ih neko dira.

Jesi li siguran u ovo? A Tibet?

EDIT: Mogao si sve u jedan post staviti.

greenbirds
18-07-2008, 10:55 PM
Kakav Tibet? Ti si zrtva americke propagande.
Tibetanci su bezobrazan narod.

Porta
18-07-2008, 11:10 PM
Netko tko tvrdi da je jedan narod bezobrazan je u najmanju ruku na pragu ulaska u fasizam, zato razmisli prijatelju.
Nijedan narod nemoze biti bezobrazan, a pogotovo Tibetanci, gdje njih da iskopas po bezobrazluku, ljudi zive vec hiljadama godina na Himalaji, i nikada u istoriji svojoj nisu nikoga napali niti kome nametali svoje misljenje i ispadose bezobrazni
E svasta.

Blahhh
18-07-2008, 11:26 PM
Pogledajte "čudovište" o kojem govori PrincOfTides.
http://en.wikipedia.org/wiki/B-2_Spirit

to je ono cudo sto kada pokisne postane jasno vidljiv na radaru :bdaysmile

ILLUSIONIST
19-07-2008, 12:00 AM

Kome pričaš basne? :rolling2:
Ljudi oduvijek biraju Lamu (jel se tako kaže) na tradicionalan način tj. reinkarnacijom jer je to u skladu s njihovom vjerom. Sad odjednom Kinezi hoće da im nametnu vođu. Ne znam ko je ovdje žrtva neke propagande. Sad možda u Kini pišu: "Republika Srpska hoće da se odvoji od Bosne i Hercegovine", a neko odgovara: "Trebaju se odvojiti od BiH, jer su Bosanci bezobrazan narod". Saberi se malo. ;)

Netko tko tvrdi da je jedan narod bezobrazan je u najmanju ruku na pragu ulaska u fasizam, zato razmisli prijatelju.
Nijedan narod nemoze biti bezobrazan, a pogotovo Tibetanci, gdje njih da iskopas po bezobrazluku, ljudi zive vec hiljadama godina na Himalaji, i nikada u istoriji svojoj nisu nikoga napali niti kome nametali svoje misljenje i ispadose bezobrazni
E svasta.

Vidiš da priča napamet. Bez ikakvih dokaza optužuje Tibet za bezobrazluk.

to je ono cudo sto kada pokisne postane jasno vidljiv na radaru :bdaysmile

Nisam znao za to, onda je baš čudo :mrgreen:
EDIT: Zar on ne leti iznad oblaka :aliensmil

Agent47
19-07-2008, 08:28 AM

Pa sta ako ima nuklearno neka baca haha to je prljavo oruzje i svako ko ga upotrebi na bilo koji nacin je zlocinac. Neka mu govori neka malo, Bush je sejtan samo sto je sakrio rogove:D

To nece biti, jer ako bi EU ucinila to protiv SAD onda bi postala laka zrtva za Rusa, ovako bolje neka komandi SAD na distancu:D

E iz Irana ne bi izasli tako lako, Iran je pobjednik na bliskom istoku vidjecete uskoro.

Hhahahaha
Amerika je gotova.
Njih preko 150000000 ima i dalje moraju uviziti hranu iako proizvode najviše u svijetu a od koga uvoze nego od Amera.Ne boje se oni nikoga.

Bush je šejtan al ga boli ku..c za tvoje i moje mišljenje.

EU je stara kurva koja se uvijek pokušavala distancirati od obaveze koju su imali da nas zaštite i dalje su sa SAD.

Iran pobjednik-kakvo god da oni oružje raspolažu Američki odbrambeni štitovi poznatji kao HAARP su neprobojni za sve rakete. I židovski senatori imaju ogroman utjecaj na odnose SAD-Izrael. Obe države su nuklearne sile s tim što Izraelci nisu normalni i mogu lako iskoristiti nuklearne kapacitete.

Na kraju malo manje čitaj knjige više gledaj šta se u svijetu dešava.

Tibetanci su oduvijek birali svog vođu ali ono što se ne zna da je nad tibetancima počinjen genocid od strane vladajućih Tibetanaca.

greenbirds
19-07-2008, 11:43 AM
Ne mozes da izjednacis Tibet sa BiH, a sa "RS" moze nekako jer su i oni bezobrazni.
A da nisu bezobrazni, pa zasto bas u olimpisjkim igrama, zasto ne prije ili kasnije? Tibetanci su puno naivni, kakve veze ima sport sa politikom`?
Tibet je nekada drzio cjelu Kinu ne zaboravite, isto kao sto su i ovi drzali Bosnu... i pocinili genocid.
Zapravo znate li kakvi su oni, ne mozes ni da ih krivis ni da ih stitis:)

Agent47
19-07-2008, 12:41 PM
ode tema u drugi smjer Tibetanci sigurno nisu najjača sila na svijetu

Porta
19-07-2008, 01:58 PM
I sto je najvaznije Bosnu nikada nisu drzali niti Srbi niti Hrvati, ako mislis da jesu molim te reci kada da te demantiram.

Looney
19-07-2008, 02:05 PM
Držite se teme.

greenbirds
19-07-2008, 02:50 PM
Najaca sila hmm kako mislite? Vojno? Politicki?

Agent47
19-07-2008, 03:59 PM
Najaca sila hmm kako mislite? Vojno? Politicki?
Vojno jer je ovo vojska i vojna tehnologija. SAD

greenbirds
19-07-2008, 10:32 PM
Djabe im kad ne mogu da dobiju Irak nisu oni nikakva vojska ni sila.
Daj da gledamo malo u procentima.
A sto se tice Rusa. Kad bi Ceceni imali oruzje koje imaju Rusi stigli bi do Moskve.
A Ameri ne mogu do Moskve, to je to.

Agent47
20-07-2008, 10:53 AM
pa jednostavno je što ne mogu do moskve jer su te države nuklearne sile sve bi otišlo u pm da oni zarate. oni su u iraku imali cilj da dobiju naftu i dobili su što su tražili boli ih k....c za mir u iraku

ILLUSIONIST
20-07-2008, 02:50 PM
pa jednostavno je što ne mogu do moskve jer su te države nuklearne sile sve bi otišlo u pm da oni zarate. oni su u iraku imali cilj da dobiju naftu i dobili su što su tražili boli ih k....c za mir u iraku

Jednostavno. Nafta je bila cilj

Agent47
20-07-2008, 02:52 PM
nafte kad nestane oni će početi koristiti svoju naftu i dalje će biti najjači:ugh:

Zille
20-07-2008, 03:39 PM
mozete pricat sta hocete najaca sila je ARBiH,goloruki smo se 4 godina branili od 7 sile na svjetu :shoot::rocket:

Agent47
20-07-2008, 03:58 PM
mozete pricat sta hocete najaca sila je ARBiH,goloruki smo se 4 godina branili od 7 sile na svjetu :shoot::rocket:

vidim kako nažalost :ugh: SAD i dalje

Prof.dr.Johnny Bermuda
20-07-2008, 04:39 PM
yebite vi americhane i ruse,ja se malih kineza bojim.Ko zna sta oni posjeduju;oni su najveca enigma,jer su suvise tajnoviti,a sva tehnoloska postrojenja su preuzeli...

Agent47
20-07-2008, 05:55 PM
yebite vi americhane i ruse,ja se malih kineza bojim.Ko zna sta oni posjeduju;oni su najveca enigma,jer su suvise tajnoviti,a sva tehnoloska postrojenja su preuzeli...
oni su gladni eto to je problem što su tajnoviti

commodore
20-07-2008, 07:36 PM

naravno da jeste, a Ameri su najjaci i bice
Oni trenutno imaju oklopnog Humvee-ja koji ide u izvidnicu bez vozaca ili bilo kog u njemu, IC zracima raspoznaje svoje ljude jer svaki US vojnik na desnom ramenu ima chip koji pokazuje njegovu trenutnu poziciju i tako ih raspoznaje

Ljudi razvijaju lasere i imaju najjbolju pjesadiju ( ne najbrojniju), u zraku su najj a sto se tice mora u top three su
Ja mislim da je organizacija, vodjstvo i oprema tu glavna, naravno 1000 nece pobijediti 10 000 ali oni imaju super air support

Agent47
20-07-2008, 07:38 PM
Oni trenutno imaju oklopnog Humvee-ja koji ide u izvidnicu bez vozaca ili bilo kog u njemu, IC zracima raspoznaje svoje ljude jer svaki US vojnik na desnom ramenu ima chip koji pokazuje njegovu trenutnu poziciju i tako ih raspoznaje

Ljudi razvijaju lasere i imaju najjbolju pjesadiju ( ne najbrojniju), u zraku su najj a sto se tice mora u top three su
Ja mislim da je organizacija, vodjstvo i oprema tu glavna, naravno 1000 nece pobijediti 10 000 ali oni imaju super air support

to 1000 da ne može 10000 nije istina jer je Aleksandar Veliki pobjedio sa 1000 vojnika 10000 perzijskih ali danas je drugo vrijeme a sa ostatkom se slažem:)

PrincOfTides
21-07-2008, 09:36 AM

Ameri imaju duplo jacu mornaricu od svih zemalja zajedno kad se spoje koje imaju mornaricu.Neobicno , ali istinito.

ex no.1
21-07-2008, 09:38 AM
Izrael je najjača sila, a USA igra kako Izrael svira.

Agent47
21-07-2008, 09:40 AM
ne nego rade kako kažu židovski senatori u SAD. Izrael je isto jak ali ipak nije pogodno mjesto za novac američkih židova koji svoj novac ulažu u vojnu tehnologiju Amerike

ex no.1
21-07-2008, 10:17 AM
ne nego rade kako kažu židovski senatori u SAD. Izrael je isto jak ali ipak nije pogodno mjesto za novac američkih židova koji svoj novac ulažu u vojnu tehnologiju Amerike
Um caruje, snaga klade valja.

Agent47
21-07-2008, 10:19 AM

sve je u novcu

ex no.1
21-07-2008, 10:31 AM
sve je u novcu
Nije.

Agent47
21-07-2008, 10:33 AM
Nije.
u vojnoj tehnologiji oui

ex no.1
21-07-2008, 10:46 AM
u vojnoj tehnologiji oui
Um caruje, a snaga klade valja.

Agent47
21-07-2008, 10:48 AM
Um caruje, a snaga klade valja.

imaju i um i snagu i pare

instinktualac
23-07-2008, 12:44 AM
Inke vjerovali da su nepobjedivi....Rimljani vjerovali da su nepobjedivi....itd...itd...

Ludacris
23-07-2008, 08:33 AM
USA:rolleyes:

commodore
23-07-2008, 09:37 AM
Ameri imaju duplo jacu mornaricu od svih zemalja zajedno kad se spoje koje imaju mornaricu.Neobicno , ali istinito.

vidis to nisam znao, ali eto dokaza da su jos i jaci, odnosno najjaci

SemPer_fi
25-07-2008, 05:04 PM
ma najaci trenutno iran,a izrael nije ni među prvih 10 pa vidite da ne mogu nista golorukim palestincima...ja sile bog te jadan

commodore
25-07-2008, 05:08 PM
ma kakav iran a pogotovo izrael uuuuuu majko moja
jedno je to sto ameri posalju 75 000 vojnika u neku drzavu kao mirovne snage itd. pa ratuju a sta mislis da ameri posalju pravu vojsku od marinaca pa do pilota kakav bi nered napravili to se gleda

Ludacris
25-07-2008, 05:21 PM
očigledno je da naši ljudi i dan danas vjeruju više rječima nego djelima. NAŽALOST

commodore
25-07-2008, 06:23 PM
uuuuuu ma da, ljudi imaju dokazano najbolju armiju,mornaricu i avijaciju a ti nesto tu
da amera nije bilo sad bi premijer velike britanjie bio jedan hitlerov unuk a francuske drugi itd itd............................................... .................................................. .................................................. .................

Inke vjerovali da su nepobjedivi....Rimljani vjerovali da su nepobjedivi....itd...itd...

Ameri nikad nisu rekli da su nepobjedivi ali pogledaj cinjenice

SemPer_fi
25-07-2008, 07:52 PM
ma iran trenutno broj 1.ma ameri ih se vise boje neg bin ladena

Ludacris
25-07-2008, 07:55 PM
ma ništa od te šuplje priče o nekim najjačim silama zna se ko ima money i ko ima tehnologiju najjači je, to je USA. niko im ne može ništa

commodore
25-07-2008, 08:58 PM
ameri da se koga boje nebi zabadali nos gdje mu nije mjesto vec se petljaju u sve zivo

Mr.Crowley
26-07-2008, 12:18 AM
@ Agent47 ti si toliko nastrojen tom americkom propagandom da je to nevjerovatno, idi bolan igraj Call of Duty zivi u snovima..... to je za tebe, il ako te bas zanima vojni odsjek uzmi citaj knjige proucavaj i daji komentare sa nekim opravdanjem.
@ commodore svoju ne upucenost u ono sto pises odajes sam.

Neko je spomeno B-2 Spirit. Avion koji ima svoje prednosti ima i mane, suvise je spor a i ne bio koliki je... sto se tice stealth-a ma to je opsta glooposst, prica za malu djecu, pa ljudi sa radarima otkrivaju muhe a kamoli da neotkriju ovoliku hrpu metala, naravno nemogu ih srbi odkriti sa radarom iz 89 godine.....

Aero sila broj jedan Russia definitivno, sta znamo o njihovim projektima ??? nista (a mozda nista nerade :D:D). Vecina je vidjela na slikama Su-47 dosta podataka je poznato, broj proizvedenih nepoznat??? MiG-39 samo slike i par podataka broj prizvedenih ????

Ako imate komshiju il mozda nekog iz familije da je radio za UDB-u neka vam kaze ko je br 1 bila na svijetu? Ako je iko strucan imalo onda je sigurno taj covjek.

Blahhh
26-07-2008, 12:30 AM
koje cinjenice...uz duzno postovanje, amerika se bori po avganistanu, iraku i inim znanim i neznanim ratistima vec godinama

da ne spominjem da evo vec 30 i kusur godina imaju POW po vijetnamu za koje nista ne znaju (svojevremeno sam prisustvovao okupljanju veterana na jednom aeromitingu gdje je tuga ziva koliko su obezglavljeni nakon 35 godina od tog rata)

commodore
26-07-2008, 09:06 AM
@ commodore svoju ne upucenost u ono sto pises odajes sam.

izvinjavam se sto sam odavao da sam neupucen i sto sam toliko "pristran" amerima

A s kim rusi ratuju da pokazu svoju silu? ne ratuju jer nisu toliko jaki da se upustaju u svasta poput amera, pa na TV se gotovo svaki dan vidi da su rusi jos u politickom,tehnoloskom i vojnom smislu puno zaostali iza amera
i jos mnogo stvari koje idu u prilog amerima
Uh umalo da zaboravim unaprijed se izvinjavam jer sam ove kao i ostale podatke ja samo izmislio da bi pokazao da sam glup i neupucen:ar15firin:bloody:

greenbirds
27-07-2008, 04:36 PM
:rocket:
ma kakav iran a pogotovo izrael uuuuuu majko moja
jedno je to sto ameri posalju 75 000 vojnika u neku drzavu kao mirovne snage itd. pa ratuju a sta mislis da ameri posalju pravu vojsku od marinaca pa do pilota kakav bi nered napravili to se gleda

Nije tako jaran, oni imaju oruzje i broj, ali slabi su borci, sta mislis da Iracani imaju malo jace oruzje sta bi od njih napravili`?

Ludacris
27-07-2008, 04:38 PM

Nije tako jaran, oni imaju oruzje i broj, ali slabi su borci, sta mislis da Iracani imaju malo jace oruzje sta bi od njih napravili`?

nemaju :lol:

commodore
27-07-2008, 05:24 PM
Ako imate komshiju il mozda nekog iz familije da je radio za UDB-u neka vam kaze ko je br 1 bila na svijetu? Ako je iko strucan imalo onda je sigurno taj covjek.

Sasvim si upravu sto se tice toga Ko je bila najjaca sila na svijetu ali mi ovdje govorimo ko je sada

commodore
27-07-2008, 06:10 PM

neznam za koga mislis da su slabi borci

PrincOfTides
27-07-2008, 09:22 PM
ameri da se koga boje nebi zabadali nos gdje mu nije mjesto vec se petljaju u sve zivo

Mislis da se ne boje Irana?

commodore
27-07-2008, 10:01 PM
joj pa vi svi mene pogresno shvatate ja nisam rekao da su ostali toliko slabi itd. ali tema je ko je najjaci i ja kazem ameri svako neka kaze sta misli
Neznam da li se boje, mozda da mozda ne ali samo pogledaj gdje se sve petljaju, to nije lako za neke zemlje poput irana koji tek razvija nuklearnu fiziku a ameri imaju na hiljade atomskih bombi i davno su to usavrsili i razvijaju lasere i da napomenem da je vecina vojne tehnologije upravo americka
Mozda grijesim ali samo pogledaj sve cinjenice

Mr.Crowley
28-07-2008, 01:28 AM
to sto ti govoris commodore da se amerika petlja svagdje, a najvise u islamske zemlje je zbog jasne cinjenice trenutno najznacajni ressurs nafta (tipican primjer Zimbabve sto dolje ne djele pravdu dolje gdje je potrebna ???), na sve su spremni samo da ga dobiju, jer koliko god da uloze na kraju ce da budu na dobitku. E sad kuvajt su dobili (ratom izmedju iraqa i kuajta), iraq ce najvjerovatnije dobiti u skorijoj buducnosti (bili su ga dobili ratom iraq-iran, al su sami usrali motku ratom kuvajt iraq, i kad su Zidovi unistili nuklearni reaktor blizu Bagdada), iran nisu nikad dobili niti ce ga dobiti. Svaki od gore navedenih ratova nije niko drugi poceo nego Amerika, cak mislim da je i ovaj nas rat Yugoslavenski pokrenula Amerika i zapad.
I da znas da je Amerika jedan veliki lesinar koji dodje da pokupi mrtwo, osvrni se samo na Svjetki rat 1 i na SR 2, posudjuju pare prave, izvoze, prodaju i onda kamate idemo zidovska posla, tako su i postali No 1, e ko dodje na Svjetski tron mora i sici ;D.

Russija se nepetlja cisto zbog toga sto imaju ress preko glave (povrh svega imaju energetske saveznike kao sto je Iran, Kina, Brazil, Kazahstan, Argentina,Venecuela, Indija), istina od viska neboli glava al u ovom slucaju moze da zaboli (a zabolila je)... Amerika je nekad bila No1 al vec nije, postali su suplji sa svake strane, ekonomski su na rubu propasti, vojno su blizu Russije al ratuju i stalno padaju.. Sve manje para se ulaze u napredak i istarazivanje jer vuku ratovi sve zivo.

Sto se tice Irana kao nacije, mislim da jace nema, ljudi zive u izolaciji od zapada vec skoro 30 godina, sami su se izgradili, razvili svju vojsku svoj nuklearni prrogram. Kao vojna sila nemislim da su nesto puno jaki, mozda tek negdje posle Indije, na netu sam cito da imaju svoj avion koji moze da bude i air vs air a i bombarder neam pojma o karakteristikama i nemoguce ih je naci.. Takodjer sam cito da imaju bruku torpeda (u slucaju napada mornaricom), imaju Shahab 3 znate vec o njemu dosta, Shahab 4 americki naucnici vjeruju da moze dosegnuti do Velike Britanije o njemu takodjer nemozete naci nista (bar ja ne :S). Podaci o PVO sistemu Irana i avionima koje su uvezli iz Russije ili Kine nemoguce je naci bar za mene :S a sigurno su mislili i na to. Obavjestajna sluzba irana radi sjajan poso, jednostavno nemoze nista da iscuri.
Sve u svemu Amerika ili Izrael ako ikad napadne Iran nece proci bez odgovora, ogromne stete na stranu napadaca, konacni ishod moguceg rata nerjeseno eventualno blaga pobjeda napadaca (bez upotrebe nuklearnog oruzja).

commodore
28-07-2008, 07:42 AM
ok postujem tvoje misljenje upravu si za resurse, a ameri pokrecu ratove i to je tacno i konacno da neko da neke razloge a ne samo da mi govori da sam glup, neupucen itd mozda znam vise od njega
A sto se tice trona oni ce kad tad morati pasti mozda uskoro ali su jos uvijek najjaci
jer se varas u jednoj stvari oni nece voditi te ratove( mislim na politicare) jer ratove vode vojnici a oni imaju super iskusne veterane vijetnama itd itd................................

commodore
28-07-2008, 07:47 AM
samo sam zaboravio ti jos nesto reci u vezi WW da amerike ( bar tadasnje) nije bilo sad bi ti svijetom upravljali hitlerovi unuci pa ti vidi da li grijesim
a sto se ovog sadasnjeg stanja USA za to su krivi politicari jer su ameri mogu biti jos jaci ali su politicari mislili da ce uvijek biti u velikoj prednosti nad ostalim uskracivali sredstva za istrazivanja pa ih ostali brzo stigli i oni ih pokusavaju sad onesposobiti ratovima samo nam ostaje da vidimo da li ce uspjeti
Pozzz :)

PrincOfTides
28-07-2008, 02:56 PM
Iran posjeduje najbrzi torpedo na svijetu , a toliko su ga "nabesali" da trenutno posjednuju oko 14 000 komada.Sto se tice Sahab-4 , jedan lik (upoznao ga na Mircu) inace Iranac , pripadnik nekakve elitne jedinice "Enghar" (aman tako rece) isprica mi da je prisustvovao na paradi Iranske armije kada je prikazan Sahab-4.Uglavnom , raketa je visoka , za mene bar , nevjerovatnih 25 metara , ima domet 2896 km , te je teska 1 tonu.Ostale karakteristike i kolicinu projektila u Iranskoj armiji mi nije znao reci , jer i pored toga sto je pripadnik vojske sve nove stvari se maximalno drze u tajnosti , osim pojedinih karakteristika.Spomenu covjek i nekakav tenk "KHOMEI" koji ce biti potpuni iranski projekat.Takodjer me je izenadio kalibar topa od 135 mm koji bi tenk trebao posjedovat.Bilo je govora i o nekakvog krstarecem projektilu X-55 koji ima domet 2500 km (to je taman da se najdalje pogodi Bihac :wink2: ) .Sto se tice PVO sistema , nesto ga nisam pretjerano tipe zapitkivao.

greenbirds
30-07-2008, 10:43 AM
Svi oni kad propadaju postaju agresivni tako i Ameri

Mr.Crowley
30-07-2008, 06:44 PM
Iskusni vojnici iz Vjetnama sad pljuju na ameriku jer su ostali i bez ruku i bez nogu... istina ima ih pra koji su profitirali tokom rata i danas se nalaze na visokim pozicijama, a da su kakvo iskustvo stekli cisto sumnjam osim sto su shvaliti da je m16 ustvari jedno veliko sr.nje od puske.

@tides kao sto kaze cuo si se sa nekim vojnikom, lahko si se mogo cuti sa bilo kakvim nafuranim deristem, za tako povjerljive podatke leti glava brate.. Kod njih je serijat zakon, on je izdajica svog naroda a to se neprasta..
al eto vjerujem da si se cou al skim???
podaci su prihvatljivi, a maguce je da je i taj shahab 4 toliki, jer imas ti Idijske Agni one su oko 20 m , imas sjeverno korejske cak 35 m, ruski SS ti je oko 30-tak metara itd.
PVO su kupovali od Russa i to S-300, mozda su i S-400 kupili, ako jesu nepise se dobro F-15, jer S-400 ubija muhe a kamoli avione, range mu je oko 400 km a vazdusno oko 32 km, sto znaci da je dovoljno min 2 za pokrivanje cjelog podrucja irana, u sebi sadrzi 250 raketa, sto znaci da 300 komada izraelskih F-15 ode u nepovrat. S-300 je slabiji, iskerno nisam cito o njemu slabo, znam samo da je dobar toliko da ga je i USA kupila i dobro pogadja F-15 koje izrael ima.
Inace Russi ubjedljivo prave najbolje PVO-e na svjetu..

Mystery
31-07-2008, 03:41 PM
Ma već sam rekao, Iran!!!! Stvarno sve su jači i jači....

Klošar
31-07-2008, 09:17 PM
SAD :smoker:

commodore
31-07-2008, 09:34 PM
SAD :smoker:

huhu

Klošar
31-07-2008, 09:39 PM
huhu
trenutno najjači

commodore
31-07-2008, 09:54 PM
trenutno najjači

u covjece procitaj sve postove pa mi onda nesto reci ja rat vodio sa svim ovdje ubjedjivajuci ih da je SAD najjaci i na kraju sam pobjegao jer sam ostao bez podrske ali sad imas ti
uuuuuuuhhhhhhhhuuuuuuuuuuuu
:turning::rocket:

Klošar
31-07-2008, 10:01 PM
u covjece procitaj sve postove pa mi onda nesto reci ja rat vodio sa svim ovdje ubjedjivajuci ih da je SAD najjaci i na kraju sam pobjegao jer sam ostao bez podrske ali sad imas ti
uuuuuuuhhhhhhhhuuuuuuuuuuuu
:turning::rocket:

puko ti mač :lol: ma imaju
tehnologiju i pare

ThE_PuNiShEr
31-07-2008, 10:07 PM
sta mislite za nekih 10-tak godina dali ce se promjeniti stanje vele sila i koja je po vama najaca "drzava"???
Po meni eto nekako kina ja mislim da ce se razvit nenormalno jer oni imaju svakako najvecu pjesadiju na svijetu a ako uz to razviju tehnologiju mogla bi da bude sto je amerika sada ili jos jaca... Il grijesim...

P.s.

Sta mislite o sjevernoj i juznoj korei ...

iran

commodore
01-08-2008, 10:56 AM
ma imaju
tehnologiju i pare

naravno ali ih drugi stizu ali ne i prestizu

Klošar
01-08-2008, 11:17 AM
kad bolje sagledamo stvari najjači je NATO

MC Nate-one
01-08-2008, 02:08 PM
Najjaci smo mi Bosanci. Mislim kad smo se goloruki i nepripremljeni odbranili protiv onih cetnika sha bismo da smo se pripremali?

Mr.Crowley
01-08-2008, 02:17 PM
kad bolje sagledamo stvari najjači je NATO

da li znas sto je NATO ikako nasto????

Klošar
01-08-2008, 02:52 PM
da li znas sto je NATO ikako nasto????
znam da kad neko od članova NATO krene u rat s nekom državom ostali se pridruže i onda razhebu neku državu da im mogu uzeti resurse

Mystery
01-08-2008, 03:43 PM
Najjaci smo mi Bosanci. Mislim kad smo se goloruki i nepripremljeni odbranili protiv onih cetnika sha bismo da smo se pripremali?
Jesmo jaki, al' da smo najjači, ne znam baš...

Mr.Crowley
02-08-2008, 05:55 PM
ocigledno da tebi klosar nisu mnoge stvari jasne, predlazem ti da se manis klosharenja i pocnes se malo informisati....

Klošar
02-08-2008, 09:07 PM
ocigledno da tebi klosar nisu mnoge stvari jasne, predlazem ti da se manis klosharenja i pocnes se malo informisati....

ja tebi predlažem da malo više pušiš travu a manje se informišeš. Trenutno SAD a ko će biti sutra ne znam

PrincOfTides
07-08-2008, 09:32 AM
@tides kao sto kaze cuo si se sa nekim vojnikom, lahko si se mogo cuti sa bilo kakvim nafuranim deristem, za tako povjerljive podatke leti glava brate.. Kod njih je serijat zakon, on je izdajica svog naroda a to se neprasta..
al eto vjerujem da si se cou al skim???
podaci su prihvatljivi, a maguce je da je i taj shahab 4 toliki, jer imas ti Idijske Agni one su oko 20 m , imas sjeverno korejske cak 35 m, ruski SS ti je oko 30-tak metara itd.
PVO su kupovali od Russa i to S-300, mozda su i S-400 kupili, ako jesu nepise se dobro F-15, jer S-400 ubija muhe a kamoli avione, range mu je oko 400 km a vazdusno oko 32 km, sto znaci da je dovoljno min 2 za pokrivanje cjelog podrucja irana, u sebi sadrzi 250 raketa, sto znaci da 300 komada izraelskih F-15 ode u nepovrat. S-300 je slabiji, iskerno nisam cito o njemu slabo, znam samo da je dobar toliko da ga je i USA kupila i dobro pogadja F-15 koje izrael ima.
Inace Russi ubjedljivo prave najbolje PVO-e na svjetu..

Ma nije deriste 100% provjereno.Lik je u Iranskoj armiji vec 13 godina.Poslao mi je crtane makete Shahab-4 i tenka Khomei.Ja koliko znam Iran ne posjeduje sistem S-300.Imaju Iranci dosta kvalitetan svoj PVO raketni sistem.Pitanje je samo sta li jos sve imaju sto se drzi u tajnosti.Sto se tice Izraelskih F-15 , samo 75 aviona je u letnom stanju!!!

PrincOfTides
07-08-2008, 09:37 AM

Jos samo da dodap:
Preokrenuli stanje na ratistu

greenbirds
07-08-2008, 10:26 AM
sutra ce biti muslimani klosar;)
samo cekaj da se ujedine i bice veselo:)

biba
07-08-2008, 10:55 AM
sutra ce biti muslimani klosar;)
samo cekaj da se ujedine i bice veselo:)

Amin insallah

Izet Fazlinović
10-08-2008, 12:20 PM
Ma možete pričati šta hoćete ali PRIRODA je najjača sila.

ILLUSIONIST
11-08-2008, 05:55 PM
Ma možete pričati šta hoćete ali PRIRODA je najjača sila.

Pusti sad prirodu, ovdje je u pitanju vojska i vojna tehnologija.

Izet Fazlinović
11-08-2008, 06:37 PM
Pusti sad prirodu, ovdje je u pitanju vojska i vojna tehnologija.

nabiješ tenkove vojne baze i bombe kad zemljotres sve uništi

ILLUSIONIST
11-08-2008, 07:18 PM
nabiješ tenkove vojne baze i bombe kad zemljotres sve uništi

Nisam ja rekao da se ne slažem da je priroda najveća sila, nego da pišeš o vojsci jer je to tema. Nadam se da je malo jasnije

Izet Fazlinović
11-08-2008, 07:21 PM
Nisam ja rekao da se ne slažem da je priroda najveća sila, nego da pišeš o vojsci jer je to tema. Nadam se da je malo jasnije

jasno je meni to samo kažem-džaba sve vojske svijeta kad priroda napadne. :)

A.C.A.B
11-08-2008, 07:34 PM
U ovom trenutku je Amerika, a najjaci nadam se da ce biti Iran. :kungfu: Neka braće muslimana .. :D

nokian81
18-08-2008, 05:23 PM
Russia, narafno.

chichak
18-08-2008, 11:10 PM
Moji spermatozoidi...
et ti sile i pooo
:)

+ 2 poena
Looney

SemPer_fi
18-08-2008, 11:37 PM
Ma joj Iran je najaci koko od pocetka govorim..........pa amerikanci ne smiju poslati ni jednog hebenog vojnika u gruziju od Rusa...Sad se vidi sva njihova moc........<<<<<<<nema je

Agent47
19-08-2008, 07:39 AM
ljudi su oduvijek govorili bit će treći svjetski rat ali četvrti sigurno neće:bonesm:

PrincOfTides
19-08-2008, 10:10 AM
ljudi su oduvijek govorili bit će treći svjetski rat ali četvrti sigurno neće:bonesm:

Hoce , ali cemo se klepat toljagama i kamenjem :hahahaha:

Tarik_Dzedaj
19-08-2008, 01:53 PM
najjaci moj jaran irfan xD

+ 2 poena
Looney

greenbirds
03-09-2008, 05:04 PM
Hoce , ali cemo se klepat toljagama i kamenjem :hahahaha:

a ti ono ajnstajna a..

nista, od amerike nema nista, pocelo da rdjavi i to vise, njima je potreban samo jedan jak kompjuterski virus i gotovi su, vi nemate pojma o vojsci
kakva je to vojska koja ne moze da pobjedi rat protiv gerilaca?
najjaca vojska tek dolazi:P
sultan mehmet: ono sto smo mi uspjeli, vi ne mozete to ni u snovima da uspjete
izjednacite osmanlijsku drzavu i americku vidjecete razlike;)
VwjaW2uYbso

SemPer_fi
03-09-2008, 05:11 PM
a ti ono ajnstajna a..

nista, od amerike nema nista, pocelo da rdjavi i to vise, njima je potreban samo jedan jak kompjuterski virus i gotovi su, vi nemate pojma o vojsci
kakva je to vojska koja ne moze da pobjedi rat protiv gerilaca?
najjaca vojska tek dolazi:P
sultan mehmet: ono sto smo mi uspjeli, vi ne mozete to ni u snovima da uspjete
izjednacite osmanlijsku drzavu i americku vidjecete razlike;)
VwjaW2uYbso

o cemu ti jarane

genius
03-09-2008, 10:38 PM
ma amerika,rusia,kina,iran ali po meni rusia je najhrabrija amerika napada samo siromasne drzave poput afganistana.:corky2:

Setra
04-09-2008, 12:27 AM
Rusi su stari lisci...džaba Amerika...Boga mi...

CroCop
25-09-2008, 01:03 PM
iran opasan vrlo opasan

Izrael je ipak opasniji od Irana:)

Klošar
25-09-2008, 01:10 PM

ma ludi židovi imaju nuklearke :scared

PrincOfTides
25-09-2008, 01:47 PM

Samo zato sto imaju nuklearke!!!

Blahhh
26-09-2008, 10:42 AM
imali su i pri povlacenje iz libanona lani...malo zijanise od hezbullaha :bigglasse

-Garfield-
26-09-2008, 01:10 PM
imali su i pri povlacenje iz libanona lani...malo zijanise od hezbullaha :bigglasse

Ne znam da li si vidio, štetu koju su napravili u Libanu. Često bude na Njemačkoj Sat-TV.- def je Liban zijanio. Bacili su ih još 100 godina u nazad , tako da ja ne vidim razlog da Liban slavi. Uništeni su putevi , mostovi, luke, termoelektrane, aerodromi, pošte , TV stanice , tuneli.......... šteta je u 100- tinama milijardi:thinking:

*Ledeni*
02-12-2008, 03:20 PM
Muslimani dok su bili ujedinjeni u jednu državu i imali jednoga halifu(poglavara) bili su najaća sila na svijetu.Ukidanjem hilafeta dolazi do toga da je svaka država koja je bila u sastavu hilafeta zaokupirala se sopstvenim problemima i postala lagan plijen za neprijatelja.Čak su se pojedine države borile između sebe za ciljeve svojih neprijatelja.Ako pogledamo današnje stanje uviđamo da muslimani i danas imaju jak borbeni potencijal kao u Avganistanu,Iraku,Čečeniji,Bosni i drugim mjestima na zemlji gdje se male grupe iskrenih boraca slabije naoružanih i opremljenih bore protiv čitavih saveza velikih vojnih sila koje nemaju baš velikih uspjeha da poraze muslimanske borce pa radi svoje nemoći bombarduju i ubijaju civile.Stoga kada bi muslimani ponovo bili ujedinjeni i imali iste ciljeve bili bi bez sumnje najaća vojna sila na svijetu

SVETA
02-12-2008, 03:24 PM
Vanzemaljci će da zavladaju,garant.

Klošar
02-12-2008, 04:25 PM
Muslimani dok su bili ujedinjeni u jednu državu i imali jednoga halifu(poglavara) bili su najaća sila na svijetu.Ukidanjem hilafeta dolazi do toga da je svaka država koja je bila u sastavu hilafeta zaokupirala se sopstvenim problemima i postala lagan plijen za neprijatelja.Čak su se pojedine države borile između sebe za ciljeve svojih neprijatelja.Ako pogledamo današnje stanje uviđamo da muslimani i danas imaju jak borbeni potencijal kao u Avganistanu,Iraku,Čečeniji,Bosni i drugim mjestima na zemlji gdje se male grupe iskrenih boraca slabije naoružanih i opremljenih bore protiv čitavih saveza velikih vojnih sila koje nemaju baš velikih uspjeha da poraze muslimanske borce pa radi svoje nemoći bombarduju i ubijaju civile.Stoga kada bi muslimani ponovo bili ujedinjeni i imali iste ciljeve bili bi bez sumnje najaća vojna sila na svijetu

da imaju i kineze ne mogu jer su nerazvijeni

SemPer_fi
02-12-2008, 06:35 PM
Rusi su stari lisci...džaba Amerika...Boga mi...

Ma kakvi Rusi oskudjevaju sa svom opremom ,nemogu spasiti jednu podmornicu bez pomoci Amerikanaca ili Britanaca,pogledajmo podmornicu Kursk najbolji primjer ruske "sile" unistena je zbog torpeda koji je prizveden 1990 godine, koji je eksplodirao u toku vojne vjezbe i poginulo je 118 mornara 7 dana je bilo 24 zivi koji su umrli ostajuci bez kisika ,a Rusi su uspjeli izvaditi podmornicu iz mora tek nakon 13 mjeseci pa vi vidite kakva je to sila,mrzim ameriku ali oni imaju trenutno oruzje san snova ali nisu najaca drzava na svijetu sigurno.
P.S.:danger:
Zadnja podmornica koja im je potonula u moru spasena je zahvaljujuci Britancima,

*Ledeni*
02-12-2008, 06:46 PM
da imaju i kineze ne mogu jer su nerazvijeni

Njihova nerazvijenost je i nastala kao produkt otavljanja islama jer islam obavezuju na izučavanje nauke.Tražeći spas u nekim drugim pravcima oni su samo još više nazadovali.Ako pogledamo sada stanje vidimo da se sve vise intelektualaca i omladine vraća islamu jer uviđaju da je to jedini izlaz iz stanja u kom se nalaze.

>Dr.HoU$€<
02-12-2008, 07:06 PM
Nekad prosle godine sam citao da je neki prorok rekao da ce kinezi stati na stranu muslimanskih zemalja kada ih budu napadale europa,rusija i amerika......a ko zna sta ce biti i kako ce biti, osim Jednog..............

*Ledeni*
02-12-2008, 07:26 PM
Nekad prosle godine sam citao da je neki prorok rekao da ce kinezi stati na stranu muslimanskih zemalja kada ih budu napadale europa,rusija i amerika......a ko zna sta ce biti i kako ce biti, osim Jednog..............

U hadisima se spominje da će muslimani boriti se zajedno sa rimljanima(u islamskoj terminologiji rimljani su kršćani zapadnjaci)protiv njihovog zajedničkog neprijatelja koji je za sada nepoznat jer nije navedeno o kome se radi i da će ga pobjediti.Nakon toga krćani izdaju muslimane i za devet mjeseci od tog događaja dolazi do bitke koju oni nazivaju armagedon.

Zed's Dead
02-12-2008, 10:51 PM
malo mi je glupo kad čitam ovo da će se muslimani boriti kao nacija protiv katolika kao nacije i sl. čudno jer evo saudijska arabija zaradi svaki dan pola milijarde dolara samo od izvoza nafte a par stotina kilometara zapadno palestinski narod napola gladan i svaki dan situacija je gora. a što se tiče katolika oni su odavno podjeljeni i nema tu homogenizacije na vidiku za hiljadu godina.

i da na kraju dodam najjača sila na svijetu po mom skromnom mišljenju trenutno je amerika, naravno. pa ljudi posjeduju svijet. rusi napola gladni a jedino su kinezi prava opasnost za dominaciju amerike. pročitao sam negdje prije 3-4 godine da će kina do 2020. biti najveća ekonomska sila svijeta i svi su mi se smijali kad sam im to ispričao. u historiji definitivno najjača sila po meni bili su mongoli sa genghis kanom.

Nermin & Lejla
02-12-2008, 11:38 PM
U hadisima se spominje da će muslimani boriti se zajedno sa rimljanima(u islamskoj terminologiji rimljani su kršćani zapadnjaci)protiv njihovog zajedničkog neprijatelja koji je za sada nepoznat jer nije navedeno o kome se radi i da će ga pobjediti.Nakon toga krćani izdaju muslimane i za devet mjeseci od tog događaja dolazi do bitke koju oni nazivaju armagedon.

a ja cu tad ta budem Chuck Norris
danas svasta cujes pa i to

*Ledeni*
03-12-2008, 05:39 AM
a ja cu tad ta budem Chuck Norris
danas svasta cujes pa i to

Ima jedna fina knjiga koja se zove predznaci sudnjeg dana mali,srednji i veliki pa malo procitaj da ne misliš da su to samo izmišljotine.:terminato

Ravka
03-12-2008, 10:35 AM
Ljudi zaboravljate Njemce...Imaju najjace tenkove samo su u zraku malo slabiji.Kad su poceli 1. i 2. svjetski zasto nebi i 3.

Goldenchild
03-12-2008, 12:10 PM
GB... Engleska

[- Bad Boy - ]
03-12-2008, 01:28 PM
GB... Engleska

:headshake smijesno...ili mozda mislis samo na Evropu...

Amerika je ubjedljivo najjaca sila na svijetu,htio to neko priznati ili ne! :ar15firin

Goldenchild
03-12-2008, 01:43 PM
;1043586']:headshake smijesno...ili mozda mislis samo na Evropu...

Amerika je ubjedljivo najjaca sila na svijetu,htio to neko priznati ili ne! :ar15firin

Engleska vlada Amerikom, Južnom Afrikom, djelovima Kanade, itd.

to mislim. Kad kažem Engleska mislim na britance raseljene koji još uvijek drže burzni i ostale monopole
Odakle su oni kauboji ba:)

A napisah Engleska čekajući komentar od bisera kao ti. I Sean Combs ti na avataru... uržas uržasni. skidaj to ako nisi treći osnovne

Porta
03-12-2008, 02:46 PM
Djeco , djeco, evo ovo citam i stvarno mi nije jasno dali vi uopste citate novine, najjaca sila na svijetu trenutno je kapital. On ne poznaje granice niti nacije. Ko ima kapital taj je i naj jaci.
Ko ima kapital?
Sta je kapital?
Ako za kapital smatrate zalihe zlata onda kapital posjeduju zemlje zapadne europe koje su ga nakrale i napljackale u proteklih 1000 godina.
Ako mislite na dolar, onda su to arapske zemlje koje vise imaju dolara nego cijeli ostatak svijeta.
Ako mislite prirodna bogastva onda su to Rusija i Brazil.
Ako mislite ljudski resursi onda su tu Indija i Kina.

A sve ovo sebi mogu priustiti samo bogati. Posjednici kapitala su svugdje u svijetu ravnomjerno rasporedjeni i ne priznaju ni naciju, ni boga, ni drzavu niti itkog drugog osim kapitala.
Te velmoze mjenjaju dresova kao igraci poslije utakmice, i nije ih briga ni za cim, samo im je interes osobna korist.
Kako se ti osobni interesi mjenjaju tako se i mjenja geopoliticki uticaj i konfrontacije u pojedinim djelovima svijeta. i na kraju iz svega toga
uvijek kao pobjednik izlazi KAPITAL.

[- Bad Boy - ]
03-12-2008, 04:26 PM
Engleska vlada Amerikom, Južnom Afrikom, djelovima Kanade, itd.

to mislim. Kad kažem Engleska mislim na britance raseljene koji još uvijek drže burzni i ostale monopole
Odakle su oni kauboji ba:)

A napisah Engleska čekajući komentar od bisera kao ti. I Sean Combs ti na avataru... uržas uržasni. skidaj to ako nisi treći osnovne

ne kontam zasto me napade? i to jos pola dana smisljas da editujes post...nije ti valjda toliko tesko sto si se isfurala sa tom tvojom izjavom!:hahahaha: jos uvijek se smijem.

sto se tice avatara:bio sam na koncertu ovog covjeka prije vise od decenije (in USA),pa ti skontaj jesam li treci razred...mozda si ti!
da tvoj je avatar dobar,bolje da ti nekazem sta mislim o njemu! :sick2:

sorry za offtopic...nadam se da mi necete zamjeriti :)

Goldenchild
04-12-2008, 01:31 AM
;1043766']ne kontam zasto me napade? i to jos pola dana smisljas da editujes post...nije ti valjda toliko tesko sto si se isfurala sa tom tvojom izjavom!:hahahaha: jos uvijek se smijem.

sto se tice avatara:bio sam na koncertu ovog covjeka prije vise od decenije (in USA),pa ti skontaj jesam li treci razred...mozda si ti!
da tvoj je avatar dobar,bolje da ti nekazem sta mislim o njemu! :sick2:

sorry za offtopic...nadam se da mi necete zamjeriti :)

i pi tatica ti uzor...

nisam te napala. još uviijek stojim iza svoje konstatacije.:shower:

[- Bad Boy - ]
04-12-2008, 09:49 AM
drago mi je da se necemo vise svadjati:drinker: ipak smo mi saveznici (USA & UK)....:respect: for England,she`s strong i agree.:shoot:

korisnik007
07-01-2009, 12:45 AM
Rusija se ne dize, nego suti i radi svoj poso, ne brine se puno stvarima oko sebe, a u svakom slucaju je, ako ne rame uz rame, onda veoma blizu SADu.Nedavno su malo pokazali zube na Gruziji. Iran je, neko rece prije, osinjak i bas u to ne bi bilo pametno dirati, pogotovo dok je ovaj predsjednik na celu drzave. Ne zaboravimo da imaju velike kolicine prirodnih resursa, i sta bi se desilo ako bi recimo obustavili izvoz nafte i sl (samo primjer navodim). Iako SAD ima zaliha na Aljaskoj, pa i na americkom kontinentu sigurno ne bi bilo svejedno cjelokupnom svjetskom trzistu. Kina je div koji se budi i za par godina ce sigurno biti u samom vrhu. Komunizam je to.

MostWanted
07-01-2009, 02:24 AM
Najaca sila je nuklerna bomba :D Sad zavisi ko ce je ikoristiti:bih:

Klošar
07-01-2009, 08:03 AM
Najaca sila je nuklerna bomba :D Sad zavisi ko ce je ikoristiti:bih:

nije

Yuber
16-01-2009, 03:18 PM
ee majko moja ja vam rasprave, pa gdje su ti argumenti... dajte kakvih informacija, dajte nesto zasto mislite da je No.1
Samo se pucate tim postovima, te bolja je USA od Russie, te Iran vako nako, Kina ovo blabla bla... daj razlog zasto??

@porta nice post.

malkolm
26-01-2009, 08:58 PM
:wackyjump
Nažalost, ali ovo je činjenica: Dolar je uglavnom moneta koja se koristi u plaćanju-USA, USA upravlja svjetkom bankom, USA kontroliše svjetku trgovinsku organizaciju, USA ima majjaču vojsku (nažalost) al ovo je činjenica, USA je postavila većinu svjetskih (gotovo sve muslimanske) vlada, Osim Irana.
Jedina dobra stvar, je što su se polakomili i što su se sami nasukali na WALL Street-u i sada ga puše. NJihova kola su krenula nizbrdo, i u svetskim razmišljanjima, USA nije više svjetska sila (finansijski, ekonomski,tehnološki), osim u vojnom smislu. Tu je na prvom mjestu, ali neće biti još zadugo. Sve više država u razvoju uzima oružje od kine,rusije,indije... koje je kvalitetno ali je mnogostruko jeftinije.
Što se tiče Rata, i napada na Iran, razmišljajte malo racionalno. Novi ratovi se ne vode pješadijom, već se uzore raketama, i projektilima, pa onda se pregovara ili nameće poslušna vlast. neće biti kopnene ofanzive na Iran, ali će im uništit industriju i infrastrukturu, što će ih unazaditi.
S druge strane to bi značilo da ni jedan vojnik,brod, avion,... ne bio siguran u Africi i Aziji, jer bi bio meta. A to se ne može braniti kada si daleko od kuće. Definitli, POPkušajmo razgovarati argumentovano, a ne emocijama. Znam ne mirim ni ja jenkije, ali to su trenutno fakti, nažalost. Tješi me što to neće biti još zadugo.

*Ledeni*
27-01-2009, 09:25 AM
I ja se nadam da će i njima ubrzo doći kraj:devilsurp

-Garfield-
27-01-2009, 03:02 PM
:wackyjump
Nažalost, ali ovo je činjenica: Dolar je uglavnom moneta koja se koristi u plaćanju-USA, USA upravlja svjetkom bankom, USA kontroliše svjetku trgovinsku organizaciju, USA ima majjaču vojsku (nažalost) al ovo je činjenica, USA je postavila većinu svjetskih (gotovo sve muslimanske) vlada, Osim Irana.
Jedina dobra stvar, je što su se polakomili i što su se sami nasukali na WALL Street-u i sada ga puše. NJihova kola su krenula nizbrdo, i u svetskim razmišljanjima, USA nije više svjetska sila (finansijski, ekonomski,tehnološki), osim u vojnom smislu. Tu je na prvom mjestu, ali neće biti još zadugo. Sve više država u razvoju uzima oružje od kine,rusije,indije... koje je kvalitetno ali je mnogostruko jeftinije.
Što se tiče Rata, i napada na Iran, razmišljajte malo racionalno. Novi ratovi se ne vode pješadijom, već se uzore raketama, i projektilima, pa onda se pregovara ili nameće poslušna vlast. neće biti kopnene ofanzive na Iran, ali će im uništit industriju i infrastrukturu, što će ih unazaditi.
S druge strane to bi značilo da ni jedan vojnik,brod, avion,... ne bio siguran u Africi i Aziji, jer bi bio meta. A to se ne može braniti kada si daleko od kuće. Definitli, POPkušajmo razgovarati argumentovano, a ne emocijama. Znam ne mirim ni ja jenkije, ali to su trenutno fakti, nažalost. Tješi me što to neće biti još zadugo.

Baš tako, slično je sa Liban-om bilo.

Kada se Izrael povukao , one budale ( Ši'itske vođe) slave pobijedili smo Izrael
A Izrael je uništio sve što je bilo za uništiti i za čiji popravak su potrebne decenije i milijarde dolara... samo da bi se vratili na početak koji je ionako bio daleko iza razvijenih zemalja.

Amerika je još uvijek ogromna sila , pogotovo u savezu sa Izrael-om . A taj savez nije samo vojni već koncept života kojeg živimo....globalizacijom jačamo svi nesvjesno taj savez.

malkolm
27-01-2009, 06:14 PM
Baš tako, slično je sa Liban-om bilo.

Kada se Izrael povukao , one budale ( Ši'itske vođe) slave pobijedili smo Izrael
A Izrael je uništio sve što je bilo za uništiti i za čiji popravak su potrebne decenije i milijarde dolara... samo da bi se vratili na početak koji je ionako bio daleko iza razvijenih zemalja.

Amerika je još uvijek ogromna sila , pogotovo u savezu sa Izrael-om . A taj savez nije samo vojni već koncept života kojeg živimo....globalizacijom jačamo svi nesvjesno taj savez.

Aferim, pametno razmišljanje,
Izrael (14 miliona) ima preko 100 nobelovaca a muslimani-arapi (1,5 milijardi) imaju samo 3 nobelovca.
Dali neko zna neki patent, ili proizvod koji je poznat u svijetu, a koji su napravili muslimani. Molim vas ne vraćajte se u istoriju, ajmo sada danas.
Nema.
Nešto malo ima se šta vidjeti u Maleziji,iranu i Turskoj. Ostali, da Oto nije izmislio Motor, ne bi znali šta sa naftom.
:nargila:

bien00
28-01-2009, 10:44 PM
SAD je sad za sad najjaca ekonomska i vojna sila, ne samo zbog nuklearnog oruzja vec i zbog konvencionalnog naoruzanja....koje je i onako daleko ispred naoruzanja istocnih zemalja (osim Rusije i mozda Kine). A i Kina ce sve vise i vise jacati kako na ekonomskom planu tako i na vojnom, sta mislite sta bi bilo da kinezi imaju disciplinu vojnika sa zapada i njihovo naourzanje?