PDA

Pogledajte punu verziju : Vehabije u Sandžaku obrezuju klitoris suprugama

Stranice : [1] 2

Crna rupa
26-10-2007, 12:33 PM
Vehabije u Sandžaku obrezuju klitoris suprugama
Sve češće se događa da vehabije svojim ženama odrezuju klitoris, kako ne bi uživale u seksu i da ne bi bile atraktivne za druge muškarce. To su u izjavama za Fonet potvrdile i dvije žene koje su, uz strogu anonimnost, opisale pakao kroz koji su prošle.

PRIBOJ - Vehabije su ponovo glavna tema u Sandžaku, i to poslije informacija da pripadnici ovog ekstremnog islamističkog pokreta obrezuju svoje žene! Naime, sve češće se događa da vehabije svojim ženama odrezuju klitoris, kako ne bi uživale u seksu i da ne bi bile atraktivne za druge muškarce. To su u izjavama za agenciju Fonet potvrdile i dvije žene koje su, uz strogu anonimnost, opisale pakao kroz koji su prošle.

Dvadesetpetogodišnja žena iz Rožaja je ispričala da ona više nikada neće imati muškarca, nakon što joj je sada već bivši muž uklonio klitoris. Kad se udala za njega u inostranstvu, nije znala da suprug pripada pokretu vehabija.

- Nisam htela da se pokrijem i stavim maramu na glavu, ali on je onda zahtevao da mi odstrani klitoris. To je više njegov hir nego obveza žene vehabije - kaže ona, tvrdeći da je već sada njen život uništen.

Žena zamalo podlegla

Ovih dana u Novom Pazaru ista intervencija nesrećnu ženu umalo nije koštala života. Jednoj Novopazarki je suprug pokušao sam ukloniti klitoris, što je izazvalo obilno krvarenje. Nesrećnoj ženi život su spasli tek na jednoj privatnoj klinici u Beogradu, gde je hitno prebačena. Ginekolog iz Novog Pazara, koji je insistirao na anonimnosti, kaže da je obrezivanje žena sakaćenje i zločin, jer je klitoris organ koji je veoma važan za svaku ženu i njegovo otklanjanje može poremetiti i druge organe.

Vehabije iz Novog Pazara, kako se saznaje, često traže poseban tretman prilikom porođaja njihovih žena, zahtevajući da to obavljaju isključivo liječnici žene. U novopazarskom porodilištu kažu da im se izlazi u susret kad su u mogućnosti. Interesantno je da tamošnji ginekolozi, koji su bili na stručnoj praksi u islamskim zemljama, u kojima takođe ima vehabija, kažu da tamo nisu nailazili na takve zahtjeve.

Vehabije svoje supruge tretiraju kao roblje

U Novom Pazaru, Tutinu, Sjenici, Rožaju i drugim mjestima u Sandžaku, vehabije svoje supruge tretiraju kao roblje. Oni ne dozvoljavaju da ijedan muškarac, osim oca, rođenog brata i supruga, vidi lice njihove žene. Nije joj dozvoljeno čak ni da donosi posluženje gostima.

- Nikad se ne zna kad se između muškarca i žene može roditi želja, niti šta tu strast može probuditi, ženino lice, oči, kosa, ili bilo koji drugi dio tjela. Ona treba da se čuva i da svoju ljepotu otkriva samo za svog supruga - kaže jedan novopazarski vehabija.

Grupa novopazarskih vehabija ispričala je "javnu tajnu" da u ovom gradu postoje patrole vehabija, koje glume šerijatsku policiju, rasterujući zaljubljene mlade parove koji svoju ljubav iskazuju na javnim mestima držeći se za ruke, idući zagrljeni i ljubeći se. Vehabije u ovom kraju počinju otvarati i svoje trgovine, u koje navraćaju samo njihovi istomišljenici. Kako je ispričao Enrad Ramović, imam iz Rožaja, vlast u ovom gradu je dozvolila da vehabije otvore mesaru "Halal". U njoj kupuju isključivo vehabije.

Ekstremizam se širi

Međunarodna krizna skupina za sprečavanje konflikata u svjetu konstatirala je da su vehabizam i vehabije u Sandžaku ekstremni islamski pokret koji se sve više širi. "Vehabije u Novom Pazaru, Sjenici, Tutinu i drugim sandzačkim gradovima danas kontroliraju mnoge džamije, što deluje uznemirujuće i ima naznake ekstremističkog delovanja", stoji između ostalog u redovnom izveštaju Krizne grupe.

25.10.2006.
Pincom.info / FoNet

FxYxA
26-10-2007, 01:27 PM
ima toga i kod nas,
znam za slučaj negdje u krajini da je bilo kolektivno obrezivanje djevojčica

treba ih :ar15firin

DS9
26-10-2007, 01:54 PM
Strasno! Kakve se sve grozote rade na svijetu pod firmom vjere i relegije! Nadam se da ce svi koji to rade krivicno odgovarati za svoje postupke! A nisu mi jasne ni te zene koje se pristju udati za takve ekstremiste. Nista dobro od njih ni ne mogu ocekivati.

Mrs.Mia_Wallace
26-10-2007, 02:03 PM
Strasno! Kakve se sve grozote rade na svijetu pod firmom vjere i relegije!

Potpisujem. Užas!

san
26-10-2007, 02:13 PM
NE vjernici. EKSTREMISTI

mostary
26-10-2007, 02:20 PM
Mislim da je ova vjest jos jedan udarac na muslimane, posebno muslimane sandzaka koji vlasti u beogradu zele zavaditi da bio s njima lakse upravljali, pa jedne podrzava Tadic, a druge Kostunica, a oni se dole svadjaju, a ovi se vesele.
Sto se tice obrezivanja zena, to je poznata praksa u zarkom pojasu Zemlje, nekim dijelovima afrike, gdje se to radi jer je kod njihovih zena izrazen klitoris (vecih dimenzija nego kod nasih zena) tako da im cak pri samom hodanju takoreci "smeta". Kod nasih zena (balkan evropa) taj dio nije izrazen i ne treba se to raditi (nema potrebe), a ako neko uradi trebalo bi to u medicinskoj ustanovi da ne bi prouzrokovalo vecu stetu.
Al mnogi ovu vjest stavljaju kao nesto veliko, a sto se desavaju ubistva, silovanja, pljacke, drogiranje omladine, to izgleda nije plaho bitno, nego samo udri po muslimanima, posebno onima koji klanjaju 5 namaza dnevno, a koje bi trebali svi muslimani klanjati, koji ne mjenjaju seksualne partnere ko carape, nego se zene i cuvaju preljuba, koji poste, daju zekat i sadaku i koji govore: "Nas Gospodar je Allah".

FxYxA
26-10-2007, 02:24 PM
.
jer je kod njihovih zena izrazen klitoris (vecih dimenzija nego kod nasih zena) tako da im cak pri samom hodanju takoreci "smeta".

Hajde nemoj više ništa da postaš, ccc

smeta li tebi kita kad hodaš? da ti je otkinem?
neću puno, samo pola

na forumu treba uvesti ban za ovakve stvari(glupost)

san
26-10-2007, 02:25 PM
Mislim da je ova vjest jos jedan udarac na muslimane, posebno muslimane sandzaka koji vlasti u beogradu zele zavaditi da bio s njima lakse upravljali, pa jedne podrzava Tadic, a druge Kostunica, a oni se dole svadjaju, a ovi se vesele.
Sto se tice obrezivanja zena, to je poznata praksa u zarkom pojasu Zemlje, nekim dijelovima afrike, gdje se to radi jer je kod njihovih zena izrazen klitoris (vecih dimenzija nego kod nasih zena) tako da im cak pri samom hodanju takoreci "smeta". Kod nasih zena (balkan evropa) taj dio nije izrazen i ne treba se to raditi (nema potrebe), a ako neko uradi trebalo bi to u medicinskoj ustanovi da ne bi prouzrokovalo vecu stetu.
s ovim gore se parcijalno slažem.

Al mnogi ovu vjest stavljaju kao nesto veliko, a sto se desavaju ubistva, silovanja, pljacke, drogiranje omladine, to izgleda nije plaho bitno, nego samo udri po muslimanima, posebno onima koji klanjaju 5 namaza dnevno, a koje bi trebali svi muslimani klanjati, koji ne mjenjaju seksualne partnere ko carape, nego se zene i cuvaju preljuba, koji poste, daju zekat i sadaku i koji govore: "Nas Gospodar je Allah".
s ovim dijelom se malo slažem al žalosna nam majka svima dok je vakih "muslimana" koji uništavaju svoje žene i narušavaju vjeru i od nas prave čudake extremiste koji hodaju okolo kao strašila.

Crna rupa
26-10-2007, 02:31 PM

neću puno, samo pola

zalosno, al komican komentar

mostary
26-10-2007, 02:37 PM
Muslimani i jesu cudaci danas, jer se jedini oni drze svoje vjere koliko god mogu primjenjujuci Kur'an i sunnet u svojim zivotima, dok drugi su iparcelisali vjeru, pa sto im se svidja uzmu, a cim im se ne svidja ostave, tako su mnogi za ramazan postili, neki i klanjali, a sada - gdje su.
Ako nisi znao brate, muslimani se sunete, (otkine se jedan dio,mali) a drugacije je to nego kod zena.
Ja sam ozenjen i to nisam uradio i ne mislim ni predlozit svojoj zeni, kao sto rekoh jer nema potrebe.

FxYxA
26-10-2007, 02:39 PM
šuti, svega ti

dosta više vas talibana, idite u džihad

mostary
26-10-2007, 02:41 PM
Brate, San nemoj nase sestre nazivati strasilima, jer su to osobe koje padaju Allahu na sedzdu i koje su pokrile svoja stidna mjesta, pa i lica svoja sto je u najmanju ruku sunnet, poznato kod muslimana cak i na ovim prostorima jer je vecina zena do prije par decenija nosile zarove. Mozda to danas nije trend, jer se rijetko vidja, a prije je bilo sramota da muslimanka izadje gologlava na cestu, malo je danas izmjenuto, ali to nije razlog da mi muslimani se ne trudimo da praktikujemo vjeru, ne samo vanjstinom nego i da budemo korisni nasem drustvu.

mostary
26-10-2007, 02:42 PM
Dzihad, ne bi sad o tome.

pravi-put
26-10-2007, 02:51 PM
Sve češće se događa da vehabije svojim ženama odrezuju klitoris, kako ne bi uživale u seksu i da ne bi bile atraktivne za druge muškarce. To su u izjavama za Fonet potvrdile i dvije žene koje su, uz strogu anonimnost, opisale pakao kroz koji su prošle.

Nisam vehabija, ali ih smatram muslimanima i branim kada im se cini nepravda.
Mislim da se ovim clankom nanosi steta cjelom islamu, a ne samo tzv. vehabijma.
Ako ne doneses dokaze da je ta pica istinita, a ja znam da nije, onda su te dvije zene izmisljenje kako bi se laz sirila, kako i sto jeste.
Musliman ne uzima dokaz zdravo za gotovo, vec samo sa jasnim argumenitima.
Ako ne dokazes smatrat cu te nepovjerljivom osobom zeljnog sirenja lazi o vjernicima.
Ostatak teksta sam jos davno citao i znam da je "patka" jer smo provjerili informaciju, i dosli do saznanja da to nije istina, vec da se radi samo o jednoj osobi koja je to pokusala kod svoje zene, uz njen pristanak.
Detalje neznam, da li je to uradio do kraja ili je smao pokusao, u svakom slucaju radi se samo o jednom covjeku i jednoj zeni, a ostatak je posao novinara i forumasa :)
Sama cinjenica da su je lafo prebacili u Bograd smrdi,
jer neradi se o operaciji transplatacije srca, vec o manjoj operaciji koju moze imalo srtucna osoba izvesti.
Takve "operacije" rade nepismene zene po africi, medju krcanima, zidovima, paganima (africka plemena) i muslimanima, a da nije u stanju nijedna klinika u Sándzaku.
Jos samo da su napisali na narednu bin Ladena sprovedena je prva operacija sunecenja zena u Sndzaku:lol:

Zelio bih jos samo skrenuti paznju na neke druge stvari koje si spomenuo, opet bez dokaza, samo tamo neki, negdje, nekome, ... to prolazi kod neprijatelja islama i onih koji traze opravdanje da ne praktikuju vjeru, jer ko fol kad su muslimani takvi sta cu ja sa njima :)
Zelim napomenuti da je ljubomora kod vjernika i vjernica pohvalna, i da covjek koji nedozvoljava svojoj zeni da se druzi i mjesa sa strancima je ne samo utemljena u islamu vec je i jako pohvalna, to je jak dokaz da covjek voli svoju zenu i neprodaju je pod "dobru robu" svojim prijateljima, komsijama, raznoj sorti ljudi koje poznaje i ne poznaje. Nikada nisam cuo d aj neko svoj novcanik ili seff pun vrijednih stavri ostavio pred nepriateljima, ali vidim da zenu guraju naprijed i kad traktorske gume prodaju.
Cuvanje casti, stidnog mjesta njegove zene od muskaraca pri porodjaju ili raznim sjelima i party skupovima je opravdano i islam ne samo da to pohvaljuje, vec je i nasa Bosanska tradija do skora bila takva. Ali komunizam je odradio svoje, demokratija sada samo filuje vec napravljen komunisticko/ bezbiznicki kolac.
Sto se tice neke serijatske policije, o tome nemam informacija da je ikada bilo, ali samo jedno mogu reci, da je to bila samo dobra UDBINA priprema pred skorasnja hapsenja " terorista" vehabija po sandzaku, a da niko nije prstom pomakao.
Tako da ovo nije nista novo za muslimana na ovim podrucjima, slicnu skoro indeticnu situaciju su prozivljavali mladi muslimani prije nego su pocela hapsenja, ubijanja i terorisanje istih.

Na karaju:
Sta ti znas o "Medjunarodnoj kriznoj skupini za sprijecavanje u konflikata u svijetu"?

FxYxA

ima toga i kod nas,

Znas slucaj, negdje u krajini, nekome, nekoliko djevocica, ...?
Bujrum donesi dokaze ili ne siri izmisljotine!
Ako ne doneses dokaz smatrat cu i tebe nepovjerljivom osobom.

DS9

Strasno! Kakve se sve grozote rade na svijetu pod firmom vjere i relegije! Nadam se da ce svi koji to rade krivicno odgovarati za svoje postupke! A nisu mi jasne ni te zene koje se pristju udati za takve ekstremiste. Nista dobro od njih ni ne mogu ocekivati.

Kao i u svakoj zajednici, tako i medju selefijama ili kako su u nasem narodu poznati pod pogrdnim nazivom vehabije ima ljudi koji drze svoju zenu kao kap vode na dlanu, prave gospodje, a ima i ljudi koji necijene ni sebe, a kamoli svoju zenu.
Zato je pogresno reci da je to normala MEDJU NJIMA, vec se radi o nepoznavanju islama, losem kucnom odgoju ili karakteru i naravi pojedinih ljudi, bili oni muslimani, krcani, zidovi ili nevjernici, medju svima ima jednih i drugih.
Daleko vise nasilja nad zenom se sprovodi u bezboznickim porodicama, ali to nije tema, jel tako :wackyjump

Da se zna:
Sunecenje/ obrezivanje zena medju svim narodima je poznato i tradicija je u mnogim africkim i manjem djelu aziskih zemalja, nije to tema niti me interesuje,ali samo radi informacije da to ne pripisujete islamu niti "vehabijama", vec onima narodima koji je hiljadama godina prenose sa koljeno na koljeno, a zasto je ta osoba sa naseg podneblja pokusala svoju zenu osunetiti, je nesto cudno i iznimno, samo njima poznat razlog, i treba njih pitati zasto?
Zato ako nemate jace argumente da je to zastupljeno, a ja znam da nije, medju "vehabijama" onda se pozabavite samim sobom, prece vam je !

Cujemo se na drugim korisnim i provjerenim temama. :car1:

pravi-put
26-10-2007, 02:56 PM

neću puno, samo pola

Slazem se da ako neko donese neprovjerenu informaciju pod plastom istine i ne dokaze njenu ispravnost, treba ga banovati dok se ne nauci govoriti istinu.

FxYxA
26-10-2007, 02:57 PM
FxYxA

Znas slucaj, negdje u krajini, nekome, nekoliko djevocica, ...?
Bujrum donesi dokaze ili ne siri izmisljotine!
Ako ne doneses dokaz smatrat cu i tebe nepovjerljivom osobom.

da ti donesem ostatke klitorisa ili šta?
ovo je stara priča(možda čak i oko 5-10 godina) i možeš pitati mnoge novinare i ljude koji žive tamo, novinari su to pokušali snimati sa mosta koji je malo udaljen odatle pa su zamalo nayebali
mislim da je to bilo negdje kod krupe

a ovakvi poput mostary-a prave tu sliku o muslimanima, kad čovjek pročita njegove izjave o muslimanima može samo najgore zaključiti

sreća da znam puno vjernika koji se ne slažu sa tim inače bi vas ja sve u guantanamo poslao

FxYxA
26-10-2007, 02:58 PM
Slazem se da ako neko donese neprovjerenu informaciju pod plastom istine i ne dokaze njenu ispravnost, treba ga banovati dok se ne nauci govoriti istinu.

:hahahaha::hahahaha::hahahaha:
nije ti ovo ni medij ni sud pa da ja trebam dokaze iznositi

pravi-put
26-10-2007, 03:02 PM
:hahahaha::hahahaha::hahahaha:
nije ti ovo ni medij ni sud pa da ja trebam dokaze iznositi

Taman tako, sad si samo potvrdio da ti nije vazna provjerena istina, vec " dobra prica". Pa izvoli trazi sledecu koju mozes iskorititi kao "jak" argument protiv islama !:hahahaha:

A.M.Y.
26-10-2007, 03:03 PM
[QUOTE=mostary;685492]Sto se tice obrezivanja zena, to je poznata praksa u zarkom pojasu Zemlje, nekim dijelovima afrike, gdje se to radi jer je kod njihovih zena izrazen klitoris (vecih dimenzija nego kod nasih zena) tako da im cak pri samom hodanju takoreci "smeta".

biće bolje da ovu glupost što je napisao ne komentarišem...

pravi-put
26-10-2007, 03:05 PM
ovo je stara priča(možda čak i oko 5-10 godina) i možeš pitati mnoge novinare i ljude koji žive tamo, novinari su to pokušali snimati sa mosta koji je malo udaljen odatle pa su zamalo nayebali

a ovakvi poput mostary-a prave tu sliku o muslimanima, kad čovjek pročita njegove izjave o muslimanima može samo najgore zaključiti

sreća da znam puno vjernika koji se ne slažu sa tim inače bi vas ja sve u guantanamo poslao

Ne, donesi bilo kakve ubjedljive dokaze, mjesto dogadjaja, imena ljudi koji su to radili, imena novinara, da mogu provjeriti informaciju.
Tako mi Allaha nije mi tesko otici u Krajinu da to provjerim, ali znam da nema istine u tome.
Ali eto hranite se, mozda budete ljepsi i deblji :)

pravi-put
26-10-2007, 03:09 PM
[QUOTE=mostary;685492]Sto se tice obrezivanja zena, to je poznata praksa u zarkom pojasu Zemlje, nekim dijelovima afrike, gdje se to radi jer je kod njihovih zena izrazen klitoris (vecih dimenzija nego kod nasih zena) tako da im cak pri samom hodanju takoreci "smeta".

biće bolje da ovu glupost što je napisao ne komentarišem...

Da bolje ti je nemoj, jer ne vjerovatno ne poznajes samu tematiku.

I medju sunecenjem zena ima raznih obicaja, onih koji su donekle opravdani i da kazem razumljivi za to podrucje, i oni koji se extrmni i koje treba zabraniti, nazivaju se faraonsko obrezivanje zena koje je bolno i opasno za zdravlje zene.
Sam naziv ti govori porijeklo te prakse, iz vrmena faraona, a ne od musliman, krcana ili zidova.

FxYxA
26-10-2007, 03:11 PM
Ne donesi bilo kkave dokaze, mjesto dogadjaja, imena ljudi koji su to radili, imena novinara, da mogu provjeriti informaciju.
Tako mi Allaha nije mi tesko otici u Krajinu da to provjerim, ali znamd a nema istine u tome.
Ali eto hranite se, mozda budete ljepsi i deblji :)

da im možete prijetiti porodici?

ako znaš koje tamo naselje ima da u njemu žive vehabije ili neke grupe vehabija(to je bilo kolektivno, oko deset djevojčica) u krajini to su ti, nećeš fuliti

DS9
26-10-2007, 03:11 PM

neću puno, samo pola

Svaka cast za komentar! Kako jedan dio tijela, sa kojim se radjamo, moze biti suvisan i kako moze smetati (osim u slucaju ako bas postoji neko oboljenje tipa upala krajnika, slijepog crijeva i sl, pa da se taj dio mora odstraniti)?

Istina je da negdje u zarkom pojasu takodjer obrezuju zene, ali je tacno i to da je to jedan divljcki odnos prema zenama koji citav svijet osudjuje.

Mostary, za tvoju informaciju, obrezivanje zena je zlostavljanje i silovanje, i mora se naci na vijestima. Nije istina da je to napad na Muslimane, nego je osuda ekstremizma i barbarstva!

Mr.Goody
26-10-2007, 03:14 PM

ma sve je ovo dio hajke na muslimane... prije su trn u oku bili ''Mladi Muslimani'', a sada su to ''Vehabije''...
stara prica, stari trac... to isto kao sto su za jusufa barcica slagali da je svezao zenu za sljivu i mlatio je do besvjesti... morbidno. koji su to bolesnici. boze sacuvaj. moze se desiti da postoji osoba koja ima jako los odnos prema svojoj zeni, ali to je izuzetak, ne smije se to vezati za religiju, za islam pogotovo. sjetimo se samo hadisa poslanika s.a.v.s ''Najbolji medju vama su oni koji su najbolji prema svojim zenama.''
zato, ako i postoji osoba koja takvo nesto radi svojoj zeni, ne smije se ni na koji nacin (taj cin) vezati s islamom ili muslimanima.

a ta prica novnari htjeli snimat ovo-ono.. to je bajka za djecu... kada se donesu konkretni dokazi za izvrsenje tog cina (zlostavljanje u porodici), onda treba pristupiti kaznjavanju doticnog. a samo blebetanje nicemu ne doprinosi osim smutnji...

pravi-put
26-10-2007, 03:15 PM
da im možete prijetiti porodici?

ako znaš koje tamo naselje ima da u njemu žive vehabije ili neke grupe vehabija(to je bilo kolektivno, oko deset djevojčica) u krajini to su ti, nećeš fuliti

Ha ha ha,
nema nikakvo nasenje u kajini da u njemu zive vehabije, cak je i to novinarska patka, radilo se o grupi cobana koji su bili malo zabradatili i naselili se u napustenim srpskim kucama, prije 7-8 god, akose dobro sjecam.
Znam da smo se smijali kaoliko se ljudi boje bradonja da su im se poceli previdjati.
Jos cinjenica da se radi o 10-tak djevojcica je samo dokaz da si ili naivna ili zeljana prica o vehabijama.
Taman tako, samo naprijed, ja sam mislio da se na ovom forumu radi o ozbiljnijim osobama.

Mislim da je lakse da se dokaze koliko je zena muslimanki silovano u zadnjem ratu, koje su masakrirane i drzane u zatvorima dok nisu zanijele male cetnike i ustase.
To je mozda korisnija tema i sigurno provjerena, ali mozda smeta bratstvu jedinstvu :)

FxYxA
26-10-2007, 03:16 PM
treba svakom vehabiji upasti u kuću sa policijom i medicinskom ekipom i pregledati sve žene i djevojčice u kući

Crna rupa
26-10-2007, 03:18 PM
Bogami ja sam musliman a ovi koji ovo rade su psihopate nasakachene psihicki.

Sramote nam religiju.

DS9
26-10-2007, 03:22 PM

Sramote nam religiju.

Upravo tako! A jos su gori ovi sto ih brane!

pravi-put
26-10-2007, 03:23 PM
Svaka cast za komentar! Kako jedan dio tijela, sa kojim se radjamo, moze biti suvisan i kako moze smetati (osim u slucaju ako bas postoji neko oboljenje tipa upala krajnika, slijepog crijeva i sl, pa da se taj dio mora odstraniti)?

Istina je da negdje u zarkom pojasu takodjer obrezuju zene, ali je tacno i to da je to jedan divljcki odnos prema zenama koji citav svijet osudjuje.

Mostary, za tvoju informaciju, obrezivanje zena je zlostavljanje i silovanje, i mora se naci na vijestima. Nije istina da je to napad na Muslimane, nego je osuda ekstremizma i barbarstva!

Logika nije dokaz, vec praksa, koju je cak i medicina potvrdila da je nekada zenama sa tih podrucja potreba da se odstrani dio klitorisa da bi mogla imati ugodniji sexulani odnos, zato provravajte info. a ne samo prenositi.
Kkao imas opravdanje za krajnike, tako pokusaj naci opravdanje i za te zene.

Zasto nije receno da miloni krcana i pagana u africi sunete svoje djevojcice, zasto bas muslimani, pardon jedan musliman pokusao?!

pravi-put
26-10-2007, 03:27 PM
treba svakom vehabiji upasti u kuću sa policijom i medicinskom ekipom i pregledati sve žene i djevojčice u kući

Prvo tebi, da vidimo da li tvoji ukucani uzimaju drogu, imaju li sidu, da li se postuju prava zena, da li su tvoji ukucani ubijali nerodjenu djecu (abortusima),da li se roditelji terorisu i matletiraju,..., kad provjerim da je tvoje stanje u kuci kako treba mozemo poceti sa njima : SLAZES LI SE ?!

FxYxA
26-10-2007, 03:28 PM
pravi-put(jadni mi ako si ti na pravom putu)

prvo, nemoj da mješaš kruške i jabuke
tema nije silovanje žena, niti rat u bih

drugo sa tipovima koji imaju takve izjave neću da pričam uopšte, zato doviđenje i predlažem ti da odseliš u avganistan, jer jedino tamo možeš biti shvaćen(bar dok amerikanci ne očiste talibanko smeće) i zato VOZDRA

i možete provjeriti moju porodicu, samo mi nemojte vehabije slati da provjeravaju

molim admine da banuju OVO STVORENJE

pravi-put
26-10-2007, 03:30 PM

Sramote nam religiju.

Do sada sam procitao samo par tvojih postova i nikako nisam mogao zakljuciti da li si musliman, ili se krijes dok ne dodje ovakva tema.
Moramo te sa policijom i medicinskim osobljem prkontrolisati da li si osunecen, i da razmotrimo da li je to sakacenje muskaraca ili higijenska zastita koja je propisana islamom :)
TI SI ZADNJA OSOBA NA OVOM FORUMU KOJA SE TREBA STIDJETI SVOJE VJERE

DS9
26-10-2007, 03:31 PM
Logika nije dokaz, vec praksa, koju je cak i medicina potvrdila da je nekada zenama sa tih podrucja potreba da se odstrani dio klitorisa da bi mogla imati ugodniji sexulani odnos, zato provravajte info. a ne samo prenositi.
Kkao imas opravdanje za krajnike, tako pokusaj naci opravdanje i za te zene.

Zasto nije receno da miloni krcana i pagana u africi sunete svoje djevojcice, zasto bas muslimani, pardon jedan musliman pokusao?!

Opravdanja nema! Kao sto rekoh, to je zlostavljanje! Nikakva medicina nije potvrdila nuznost obrezivanja! Drgua je stvar ako postoji neko npr. maligno obljenje, onda se ljudima odstranjuju citavi organi, ali obrezivanje zena je cisto izivljavanje!

Niko ne kaze da je obrezivanje pogresno zato jer je to "pokusao jedan musliman", kako ti kazes, jednostavno receno: obrezivanje je zlostavljanje i treba ga kazniti kao i druge slicne prestupe, bez obzira na to ko ih pocini!

pravi-put
26-10-2007, 03:41 PM

drugo sa tipovima koji imaju takve izjave neću da pričam uopšte, zato doviđenje i predlažem ti da odseliš u avganistan, jer jedino tamo možeš biti shvaćen(bar dok amerikanci ne očiste talibanko smeće) i zato VOZDRA

ja sam preko 17 god. sa prekidima na zapadu, zato mogu sa ponosom reci da sam za tebe svjetski covjek, obisao sam haman sve zemlje i glavne gradove europe. Vidio sam ono sto ti neces za svoja dva zivota, tako da je moje zivotno iskustvo puno vece nego ga ti vidis, pri samom pomenu musliman vec zamisljas primitivnu osobu, koja nema pojma o zivotu, to je pogresno !
Talibani su uzor hrabrosti muslimanima, uzor pravednosti i odricanja od ovoga svijeta, za razliku od terorista amerikanaca koji preko 2 milona svojih vojnika drze spremno na ubijanje svega sto je drugacije od njih, u preko 20 raznih zemalja svijeta, terorisu ih svojom snagom i otimanjem njihovih bogatstava.
Ja tebi predlazem odlazak u Ameriku, tamo su sada dobro dosli takvi poput tebe koji se stide islama, kopleksasi koji nikad nista nisu procitali iz pera muslimana, vec se doje zapadnim medijima.
U Americi trebas samo napisati knjigu kako su te "vehabije" pokusale silovati, osunetiti, zaviti, .. i prodat", a ti ces bar milona prijeraka te knjige prodati, dobiti zastitu, besplatan stan, i platu do kraja zivota :)
Nemoj me poslusati, samo sam naveo primjer, posto su vec neke krcanke pod muslimanskim imenima napisale knjige i postale slavne, jednoj je skoro dokazano da nije nikada bila muslimanka, ali prekasno, vec se obagatila, a njena knjiga dobro je dosla na zapanom trzistu, gdje svaki dan sve vise ljudi prelazi na islam, tako da je ovo "javno precutito", i zamazano.

pravi-put
26-10-2007, 03:54 PM

i možete provjeriti moju porodicu, samo mi nemojte vehabije slati da provjeravaju

molim admine da banuju OVO STVORENJE
Boj se Allaha, nazivas me stvorenjam samo zato sto sam trazio isti postupak koji ti na osnovu novinarskih prica trazis za vjernike. Budi pravedan, da ti se pravedno uzvrati.

mostary
26-10-2007, 03:59 PM
ja bih da ovu temu zatvorimo, nema smisla, jos cemo se posvadjati oko nekih novinarski prica i izmisljotina, a mislim da ne bi trebali,
eto, iznjeli smo razlicito misljenje o temi, a mislim da je zakljucak slijedeci:
1. Novinari cesto izmisljaju da bi se citali i proculi, a posebno oni koji ne vole muslimane, a danas je vecina takva,
2. Obrezivanje je poznato, ali ne na ovim prostorima,
3. Ko je to ovdje uradio ili u sandzaku, pogrijesio je s medicinske strane, a s vjerske mozda i nije.

Molim moderatora da zatvori temu

DS9
26-10-2007, 04:18 PM
ja sam preko 17 god. sa prekidima na zapadu, zato mogu sa ponosom reci da sam za tebe svjetski covjek, obisao sam haman sve zemlje i glavne gradove europe. Vidio sam ono sto ti neces za svoja dva zivota, tako da je moje zivotno iskustvo puno vece nego ga ti vidis, pri samom pomenu musliman vec zamisljas primitivnu osobu, koja nema pojma o zivotu, to je pogresno !
Talibani su uzor hrabrosti muslimanima, uzor pravednosti i odricanja od ovoga svijeta, za razliku od terorista amerikanaca koji preko 2 milona svojih vojnika drze spremno na ubijanje svega sto je drugacije od njih, u preko 20 raznih zemalja svijeta, terorisu ih svojom snagom i otimanjem njihovih bogatstava.
Ja tebi predlazem odlazak u Ameriku, tamo su sada dobro dosli takvi poput tebe koji se stide islama, kopleksasi koji nikad nista nisu procitali iz pera muslimana, vec se doje zapadnim medijima.
...

Ako je na Zapadu toliko lose, sto si tamo tolike godine? Sto ne ides u Talibane? Tesko se odreci udobnog zivota, je li?

Ko si ti da prosudjujes ko je koliko prozivio i proputovao? Jako si prepotentan i samozadovoljan, a to nisu odlike pravog vjernika!

Crna rupa
26-10-2007, 04:24 PM
Do sada sam procitao samo par tvojih postova i nikako nisam mogao zakljuciti da li si musliman, ili se krijes dok ne dodje ovakva tema.
Moramo te sa policijom i medicinskim osobljem prkontrolisati da li si osunecen, i da razmotrimo da li je to sakacenje muskaraca ili higijenska zastita koja je propisana islamom :)

sunecenje je obicaj. i jesam. ono sto sa zenama rade u ovim nekim sektama koje se predstavljuju ko PRAVI muslimani je bolesno. To rade da zene nebi mogle uzivati u seksu. samo zato. Da bi ih kontrolisali.

Ja sam ocekivao da ce nasa raja reci fuj, a ne braniti te ekstremiste. NIJE ME STID SVOJE VJERE. ZAO MI JE STO NEKI MISLE DA JE SUNECENJE ZENA DIO TE VJERE.

pravi-put
26-10-2007, 04:57 PM
sunecenje je obicaj. i jesam. ono sto sa zenama rade u ovim nekim sektama koje se predstavljuju ko PRAVI muslimani je bolesno. To rade da zene nebi mogle uzivati u seksu. samo zato. Da bi ih kontrolisali.

Ja sam ocekivao da ce nasa raja reci fuj, a ne braniti te ekstremiste. NIJE ME STID SVOJE VJERE. ZAO MI JE STO NEKI MISLE DA JE SUNECENJE ZENA DIO TE VJERE.

Sunecenje muskaraca jeste obicaj ali koji je naredjen vjerom , od prvoga Poslanika do zadnjeg. To sto su druge vjere ostavile tu praksu, i rade je samo ako dodje do odredjenih vrsta oboljenja nije nas problem, vec njihov, tako je isto sa obicajem sunecenja zena, koji se ponavljam sprovodi ne samo u nekim muslimanskim zemljama vec i u i drugim vjerama. U islamu nema jasnog teksta koji ukazuje na zabranu sunecenja zena, ali se zabranjuje sve ono sto je stetno za covjeka. Prema tome to moze odluciti samo islamska komisija koja se do sada nije nikada oglasila sa javnim pozivom ostavljanja tog cina, vjerovatno iz razloga zato sto nemaju dovoljno argumenata da je zabrane.
Nasi osjecaji nisu mjerilo, ako bi po osjecajima meni je zao i muske djece kad se sunete, ali kad znam da je korist od toga veca onda ne dozvoljavam da me vode moji osjecaju.
Ti kazes da ne bi uzivale u sexu, to nije tacno, rekao sam da ima vise vrsta koje obrezivanja zena, neka je islam osudio jer je steta velika i opasna za zdravlje zene, ali imaju i neke vrste koje pomazu zeni da joj se povecava ugodjaj pri odnosu, tako da vidim da niko ne provjerava informacije, vec samo bubamo ko maksim po diviziji.
Ta praksa postoji hiljadama godina, znaci daleko prije islama, pa zasto to sada nepravedno pripisujete nekim " vehabijama", ako je jedan od njih htio da to proba sa svojom zenom, to je njihova intima, a ne koncept te grupacije, to me iritira, ako me shvatas.
Da je ista osoba stavljala prsten svojoj zeni na pupak ili grudi i prouzrokovala krvarenje, niko to ne bi osudio, ili bi mozda se pricalo d a su poceli da odvezuju pupak zenama ili odsijecaju grudi da zene nemogu imati sexualno uzivanje :hahahaha:
Halo ba, gdje je vise kraj vasim izmisljotimana na islam, i onda trazite od mene da cutim, da vi izmisljate price, rekal moja nana mojoj tetki, da je cula od svoje pranane, a tetka je prenijela meni, a ja sada u povjerenju vama, bla, bla

Blahhh
26-10-2007, 05:44 PM
Sve češće se događa da vehabije svojim ženama odrezuju klitoris, kako ne bi uživale u seksu...

buwahahaha

ko jos vjeruje u ovo??

al aferim sto ispisaste citavu stranu...ima se vremena vidi se...svakim danom u svakom pogledu napredujemo kao drustvo..hh

oko, morel dokaz...delil

ljubim ti porchu...kazu nema produzenja vize za gurua...jel istina?

daco103
26-10-2007, 06:24 PM
Talibani su uzor hrabrosti muslimanima, uzor pravednosti i odricanja od ovoga svijeta, za razliku od terorista amerikanaca koji preko 2 milona svojih vojnika drze spremno na ubijanje svega sto je drugacije od njih

jel` to mislis na pravednike sto ubijaju zene ukoliko se politicki angazuju ili one sto izadju na ulicu bez pratnje muza ili uzeg muskog clana obitelji? jedino sto su uradili pametno je sto su svoju zemlju odbranili od rusa i to uz pomoc americkih terorista i njihovog naoruzanja (kojih btw ima oko 250K a ne 2M)? U tom su trenutku posluzili svrsi i neke su se stvari tolerisale...

ne mogu vjerovati da branis talibane i podrzavas obrezivanje zena :ohno: to se zove zlostavljanje pravdao ti njega faraonima, velikim vrucinama ili da trce 10sek 100m :ohno: takodje ne mogu vjerovati da ne znas s cime se to sve radi i u kakvim uslovima :ohno:
Oglasi li se iko katkada iz Islamske zajednice po ovom pitanju? zasto ne govore svojim vjernicima da to ne rade, ukoliko te zene same tako ne odluce?

Zapocinjes diskusiju sa stavom da sagovornik mrzi muslimane iako je i sam musliman ali ima razlicito misljenje od tebe ili je samo objektivan. kategorizujes na "ili si samnom ili si protiv mene/nas"
Iako se u vecini stvari slazem sa FxYxA, ne slazem se da treba bilo koga banovati ukljucujuci i tebe, ukoliko ne vrijedja nikoga.

ex no.1
26-10-2007, 06:36 PM
Zar ova tema nije već sažvakana ?

hell666
26-10-2007, 07:10 PM
cula sam za to davno,fuj,te su zene jos gore sto sebi to dopuste,nemaju mozga ko ni svoji muzevi :smash:,nek im je sa srecom...

HPnx9420
26-10-2007, 07:21 PM
Ma te vehabije i njihovo ponašanje u Sandžaku prilično sam siguran da podržava Beograd, žele na svaki mogući način da zavade i iskompromituju ono malo muslimana što živi na tom području. Ta kampanja traje već par godina, ako pogledamo unatrag vidjet ćemo da svako par mjeseci na tom području se dešavaju novi skandali.
Tim likovima što su obrezali žene treba napraviti amputaciju penisa.

pravi-put
26-10-2007, 07:22 PM
cula sam za to davno,fuj,te su zene jos gore sto sebi to dopuste,nemaju mozga ko ni svoji muzevi :smash:,nek im je sa srecom...

Jel ovaj avatar tvoja slika?

Procitaj temu od pocetka do kraja pa daj komentar, pokusaj koristiti i razum pri tome, ne samo osjecaje.

Ekser
26-10-2007, 07:30 PM
Ovakve ljude poput pravi-put i mostary treba oznachiti, staviti im na kuchu tablice na kojima pishe:
Ovde zhivi psihichki poremechena i opasna po drushtvo(posebno djevochice) osoba koja je uz to i potencijalni terorista(al' nema muda za to, zato i sere preko interneta)

Ja bih vas sve streljao, daleko vam kucha od moje bila

pravi-put
26-10-2007, 07:31 PM
Ma te vehabije i njihovo ponašanje u Sandžaku prilično sam siguran da podržava Beograd, žele na svaki mogući način da zavade i iskompromituju ono malo muslimana što živi na tom području. Ta kampanja traje već par godina, ako pogledamo unatrag vidjet ćemo da svako par mjeseci na tom području se dešavaju novi skandali.
Tim likovima što su obrezali žene treba napraviti amputaciju penisa.

Neznam kako dolazis do takvih zakljucka, kad eto kad vec spomenu te skandale, nakon kojih je i IZ dala zeleno svjetlo za hapsenje, i kad su ih vecinu pohapsili ili u drze ih u kucnom pritvoru, odvojili od ljudi i zajednice, Allah dade pa se haman medju sobom poklase u sandzaku bosnjaci/ sandzaklije koji nemaju veze sa vehabijama.

I to zbog cega, zbog vlasti !!!

http://minber.ba/index.php?option=com_content&task=view&id=578&Itemid=71

HPnx9420
26-10-2007, 07:35 PM
Neznam kako dolazis do takvih zakljucka, kad eto kad vec spomenu te skandale, nakon kojih je i IZ dala zeleno svjetlo za hapsenje, i kad su ih vecinu pohapsili ili u drze ih u kucnom pritvoru, odvojili od ljudi i zajednice, Allah dade pa se haman medju sobom poklase u sandzaku bosnjaci/ sandzaklije koji nemaju veze sa vehabijama.

I to zbog cega, zbog vlasti !!!

http://minber.ba/index.php?option=com_content&task=view&id=578&Itemid=71

Još jedna instrukcija iz Beograda. Zavadi pa vladaj.
Ma muslimani i kada mogu ne znaju vladati, gladni su vlasti, spremni na sve samo da istu održe. Žalosno.

Ekser
26-10-2007, 07:44 PM
Zavadi pa vladaj - stara uspjeshna formula

Odoh sad vani na PIVO, bezveze me iznerviraste

pravi-put
26-10-2007, 07:47 PM
Ovakve ljude poput pravi-put i mostary treba oznachiti, staviti im na kuchu tablice na kojima pishe:
Ovde zhivi psihichki poremechena i opasna po drushtvo(posebno djevochice) osoba koja je uz to i potencijalni terorista(al' nema muda za to, zato i sere preko interneta)

Znam da bi ti strijeljao, i tito je ubijao musliane da im zametne trag, ali nije uspio, pa neces ni ti.
Kad se vec toliko brines za "mozda" jednu zenu, kojoj je "mozda" odrezan dio klitorisa, i "mozda" zavrsila u bonici, i "mozda" bila uzrokom antivehabiske propagande i "mozda" ...
sta onda kazes na hiljade maloljetnih djevojcica, medju njima vecina muslimanki koje svake godine u Sarajevu svakodnevno vrse abortuse na crno i ubijaju tako malu jos ne rodjenu djecu, djecu u koje je tek dusa udahnuta i koji su tek poceli disat, oni se ubijaju, a jos nisu ni vidjeli svjetlost dana, ubijeni su odsjecanjem glave jos u utrobama tih maloljetnih djevojcica. Svaki ovaj abortus je tezi i za dusu i za psihu tezi od odsjecnja djela klitorisa najmanje 100 puta.

Pogledaj sliku, i procitaj text:
http://www.blogger.ba/photos/22779.jpg
http://bebeimame.blogger.ba/arhiva/2007/10/14/1174954

Ako zivis u sarajevu onda znas da je ovo javna tajna.

pravi-put
26-10-2007, 07:49 PM
Znaci vi vjerujete da su vehabije krive za cunami :)
Blago nama sa vama :hahahaha:

Ekser
26-10-2007, 07:50 PM
Tako je to kad im u shkolama UMJESTO SEKSUALNOG OBRAZOVANJA DRZHE PREDAVANJA IZ VJERONAUKE-------------JE LI KONTASH

uh, mogla bi i votka umjesto pive, sad si me bash iznervirao:)

HPnx9420
26-10-2007, 08:03 PM
Tako je to kad im u shkolama UMJESTO SEKSUALNOG OBRAZOVANJA DRZHE PREDAVANJA IZ VJERONAUKE-------------JE LI KONTASH

uh, mogla bi i votka umjesto pive, sad si me bash iznervirao:)

Vjeronauka u školama nema nikakve veze sa vehabijama.
Djeca u školi dobivaju seksualno obrazovanje u sklopu vjeronauke, biologije itd..

daco103
26-10-2007, 08:33 PM
Znaci vi vjerujete da su vehabije krive za cunami :)
Blago nama sa vama :hahahaha:

Jel` se meni cini ili si ti ovo indirektno priznao da si vehabija???:eyespop:

vjeronauku treba izbaciti iz skola...ko zeli nek izvoli i izabere sta mu odgovara, al poslije skole...manje ce biti na ulici, kvalitetnije ce joj se posvetiti nego kao skolskom predmetu, a i vjeronauka mu nece sluziti da mu dize prosjek ocjena.

Crna rupa
26-10-2007, 09:05 PM
Pravi put i ostali. Samo da dodam. Obrezivanje klitorisa sluzi tome da se zena onesposobi da dozivi orgazam. Potice od africkih plemena, njihov obicaj, nema veze sa Kuranom niti Islamom.

Neke Islamske sekte i naravno ekstremisti su prisvojili taj obicaj.

Crna rupa
26-10-2007, 09:08 PM
Vjeronauka u školama nema nikakve veze sa vehabijama.
Djeca u školi dobivaju seksualno obrazovanje u sklopu vjeronauke, biologije itd..

Seksualno obrazovanje treba da bude zasebno.

Jedno je naucan pristup seksu i seksualnosti a drugo religiozni. A trece prakticni.

Nece te vjeronauk nauciti kako kondom da nataknes.

DS9
26-10-2007, 09:37 PM
Ma ne znam sto se uopce prepiremo s likovima kao sto su pravi-put, mostary i slicni. Oni su ocito ekstremisti koji pokusavaju nametnuti svoje izopacene stavove i prikazati ih kao ispravne i moralne. Treba ih ignorisati i ne dopustiti da nas ostale iznerviraju. Takva primitivna razmisljanja i metode ubjedjivanja nisu vrijedna ni jednog izgubljenog zivca!

Ciprol
26-10-2007, 09:38 PM
ima toga i kod nas,

de onda kad tako znas,reci kad i gdje u krajini??? po islamu obrezivanje zena nije dozvoljeno. kao sto je vec neko rek'o, to je krenulo iz afrike...

Ciprol
26-10-2007, 09:39 PM
Ma ne znam sto se uopce prepiremo s likovima kao sto su pravi-put, mostary i slicni. Oni su ocito ekstremisti koji pokusavaju nametnuti svoje izopacene stavove i prikazati ih kao ispravne i moralne. Treba ih ignorisati i ne dopustiti da nas ostale iznerviraju. Takva primitivna razmisljanja i metode ubjedjivanja nisu vrijedna ni jednog izgubljenog zivca!

primitivno je nekog nazvati primitivcem...

Crna rupa
26-10-2007, 09:42 PM
primitivno je nekog nazvati primitivcem...

Ako taj neko ima iizopacene stavove koje nikako ne treba promovisati, onda je dobro klasificirat to kao primitivizam.

Radi mladih ljudi koji ovo citaju.

EndingTheme
26-10-2007, 11:31 PM
A mislim, sta drugo ocekivati od primitivaca koji su ispod nivoa i " mozga " jedne proste amebe. Ne treba njih ni proklinjati ni govoriti da su budale, jebo ih je njihov Bog* po sred mozga kad im je dao da budu takvi.

* - neka izmisljena furka u vehabi ljudi koja veze nema sa Allahom i njegovim odredjenjima.

E jadan ti, da je Bog* imao imalo mozga, nikad tebi ne bi dao da vidis pi*ke, a ne da tako o njoj. Srami se primitivni stvoru jedan ! Josh imas muda da Allaha spominjes. PHuj !

EndingTheme
26-10-2007, 11:44 PM
Muslimani i jesu cudaci danas, jer se jedini oni drze svoje vjere koliko god mogu primjenjujuci Kur'an i sunnet u svojim zivotima, dok drugi su iparcelisali vjeru, pa sto im se svidja uzmu, a cim im se ne svidja ostave, tako su mnogi za ramazan postili, neki i klanjali, a sada - gdje su.
Ako nisi znao brate, muslimani se sunete, (otkine se jedan dio,mali) a drugacije je to nego kod zena.
Ja sam ozenjen i to nisam uradio i ne mislim ni predlozit svojoj zeni, kao sto rekoh jer nema potrebe.

Znas zasto se sunete muskarci ? NE da bi manje karali, nego iz higijenskih razloga. Kakve veze ima sunecenje sa obrezivanjem klitorisa ? Jesi umnoogranicenobolestan.

A ko zna, mozda je i tvoja bila probijena. Mozda si se zajebao. Sad se bolan moze i to nasiti, ne samo post. Jah, primitivizam.

ex no.1
26-10-2007, 11:47 PM
Cudo jedno kako su ove vehabije uvijek zanimljive, ko da jedini na svijetu postoje i pravo su olicenje zla...kako li ?

EndingTheme
26-10-2007, 11:50 PM
Nije to zlo, to je idiotluk. Cuj obrezivati zeni klitoris. Uzmi muda pa ih odrezi ako si toliko pobozan. No jok. I onda seru o ravnopravnosti, o dobroti, i lijepom zivotu a zene im, djece, majke k'o robovi. Bruka za cijelu populaciju.
I josh dodje jedan mostary koji opravdava sve to, i koji je, kako kaze, na Allahovom putu. Heh, i onda ima pravo srati kako je ateizam olicenje zla, a islam, njegov islam, islam navedenih ameba pravilna stvar.

Ni zrno islama vi ne sprovodite u svom zivotu, ne zanosi se bezveze.

ex no.1
27-10-2007, 12:03 AM
Malo ovdje ima argumenata i cinjenica u raspravi...zato mi se mrsko a i ne vidim svrhu ukljucivat, mislim da vec ima na jednom mjesto, al eto...
Nije lijepo tako donosit zakljucke.

P.S. svakako da osudjujem sakacenje ili odrezivanje onog sto se ne treba odrezat...

EndingTheme
27-10-2007, 12:06 AM
Ja stvarno nemam nista protiv istih, tacnije nisam imao dok ne saznadoh ovo. Ali biti takav, a ovamo pricati drugu pricu.. To je nesto sto ne podnosim.

Svaka cast svima, ali ako je ovo islam, pa i poznato da se ovo placa, onda mene i moju licnost ni sve pare svijeta ne bi mogle kupiti da postanem dio ovog rugla. A oni da imalo mozga imaju, shvatili bi.

Ciprol
27-10-2007, 12:54 AM
ovakve rasprave nisu za ovog foruma...
u islamu imaju propisii zakoni, ko hoce, nek sve procita i ako hoce, nek se ponasa po njima, ko nece, ne mora. nema prisile u vjeri...

HPnx9420
27-10-2007, 12:54 AM
Seksualno obrazovanje treba da bude zasebno.

Jedno je naucan pristup seksu i seksualnosti a drugo religiozni. A trece prakticni.

Sva tri pristupa se uče u školi.

Kako ćeš ga nataknuti će ti objasniti nastavnica biologije, a i reklame i razne emisije na tu temu se vrte na TVu po vazdan.:drop:

san
27-10-2007, 12:57 AM
Brate, San nemoj nase sestre nazivati strasilima, jer su to osobe koje padaju Allahu na sedzdu i koje su pokrile svoja stidna mjesta, pa i lica svoja sto je u najmanju ruku sunnet, poznato kod muslimana cak i na ovim prostorima jer je vecina zena do prije par decenija nosile zarove. Mozda to danas nije trend, jer se rijetko vidja, a prije je bilo sramota da muslimanka izadje gologlava na cestu, malo je danas izmjenuto, ali to nije razlog da mi muslimani se ne trudimo da praktikujemo vjeru, ne samo vanjstinom nego i da budemo korisni nasem drustvu.
e moj Brate
nisam ja naše sestre nazvao strašilima nego našu ajd reci "braću" koja nas brukaju sramote i nas i našu lijepu religiju ispadima i ekstremima i usput da kažem vehabije nisu ni priznate kao mezheb prema tome ko je to njihov uzor?????? za kim se povode kad sunnet uzimaju za farz a farz zaboravljaju izvrću našu religiju znamo mi ko njih plača znamo zašto postoje i ko je začetnik njihov.

Ekser
27-10-2007, 02:27 AM
Osnovni problem sa religijom, tj. svetim knjigama je shto ih svako tumachi na svoj nachin

a ovima treba glavu amputirati jer im je visak i samo im smeta

Vidim da te nije bilo kad su se deshavala ta silovanja i ubistva gradjana bih, zato to nemoj ni da spominjesh

yebesh drzhavu koja tebi da vizu(osim kube,tj. dijela kube=gvantanama:))

ima nas ovde koji su vidjeli svasta tako se nemoj praviti pametan, posebno shto znamo tvoje poglede na zhivot

Ekser
27-10-2007, 02:51 AM

a shta ako je jevrej:):):)(molim jevreje da me pogreshno ne shvate)

Ja Se Registrovo
27-10-2007, 03:32 AM
Neki novi vid suneta:hehehehe:Cuj da nebi bile atraktivne drugim muskarcima:hehehehe:Sad ispade ko njihove zene se udaraju okolo:hehehehe:

pravi-put
27-10-2007, 05:31 PM
Ok, vidim raja i dalje pise, niko dokaza ne donosi, vec samo predrasude i zivotinjski nagoni za prevlasti terirorije na forumu. :play:
Ja sam dosao na forum da nesto naucim od vas i da razmijenimo nasa misljenja, pa kome koristi jos bolje, a kome ne koristi znaci da mu je Allah trenutno stavio koprenu na oci i takvom ni hodze ni doktori nemogu pomoci.

Pokusat cu samo jos odgovriti na one postove gdje sam direktno prozvat, a onda je za meine ova zavrsena dok neko ne donese dokaz da je obrezivanje zena apsolutni haram, ili da je steta veca od koristi.

Blahhh

oko, morel dokaz...delil

ljubim ti porchu...kazu nema produzenja vize za gurua...jel istina?

Za ovo cu ti donijeti dokaz, ali mi treba vise vremena, posto se dokaz za ovo ne donosi od tetke ili nane vec od uleme, da li je haram ili halal.

Vidjeh tek sada da sam pogresno napisao, juce je bilo nemoguce se 100% skoncentrisati na svaki dio posta, ali evo sada sam malo icitavao jos jedanput iz pocetka.
Nisam mislio reci dio klitorisa, jer to du vec rijetki slucajevi, mislio sam na odsjecanje djela kozice koja ga prekriva, sto zeni povecava sexualni uzitak pri odnocu.

Daco103
jel` to mislis na pravednike sto ubijaju zene ukoliko se politicki angazuju ili one sto izadju na ulicu bez pratnje muza ili uzeg muskog clana obitelji? jedino sto su uradili pametno je sto su svoju zemlju odbranili od rusa i to uz pomoc americkih terorista i njihovog naoruzanja (kojih btw ima oko 250K a ne 2M)? U tom su trenutku posluzili svrsi i neke su se stvari tolerisale...

U islamu postoji red, i zna se ko ima kakva prava, sta zena moze, a sta ne moze, sta covjek smije, a sta ne smije. Talibani imaju svoju hanefisku ulemu i nisu "vehabije"; znam da oni poznaju islam, a zasto su uzeli neke najstrozija misljenja je njih izbor, oni najbolje poznaju stanje medju sobom, a pametovati iz Europe je lahko.
Zato kad govorim o talibanima, mislim na pravednike koji i pored onako teske situacije u kojoj se nalaze, zbog sankcija, i oskudice, te vise decenijalnog rata, nisu postali kupljivi kao mi Bosnjaci, ali i Balkanci uopsteno, da za saku para i malo udobnog zivota prodamo sve svoje svetinje, svoju vjeru, cast, …
Pod kontorlon talibana, nema ljudi bolesnih od side, nema prostitucije, nema prodaje droge (koga uhvate na banderu), nema kafana i alkohola, nema harama, ali je zato njihov zivot tezak. Kada bi i oni kao i mi rekli zapadu, evo i mi cemo dekoratiju pa neka radi sta ko zeli, preko nocibi se pare nasle za pravljenje casina, pufova, barova, igralista, sala za koncerte,... zato im se divim, sto nisu kupljivi, i za vjeru i cast daju glavu.
A ovo drugo me nisi skontao, to za amere, rekao sam da ih je oko 2 miliona njihovih vojnka i prateceg osoblja ukljuceno u terorisanje drugih 20 zemalja, u kojima imaju svoje baze i placene ubice, bezmilosrdne kauboje, krizare.

ne mogu vjerovati da branis talibane i podrzavas obrezivanje zena to se zove zlostavljanje pravdao ti njega faraonima, velikim vrucinama ili da trce 10sek 100m takodje ne mogu vjerovati da ne znas s cime se to sve radi i u kakvim uslovima
Oglasi li se iko katkada iz Islamske zajednice po ovom pitanju? zasto ne govore svojim vjernicima da to ne rade, ukoliko te zene same tako ne odluce?

Sta je cudno, da branim talibane?
A NISI TI CUDAN STO CUTIS NA TEROR AMERIKANACA I UBIJANJE STOTINA HILJADA MUSLIMANA !!!
Sta je cudno? - da kazem da nemozemo reci da je sunecenje zena zabranjeno, onaj ko to zeli neka radi - sretno mu, ali to islamom nije ni zabranjeno, niti preporuceno, i to je moj stav, ja znam da za sebe da moja porodica to nece raditi, niti imam potrebe za tim. Toliko.
A sto se tice IZ pitaj njih, nisam njihov glasnogovornik, ali da je jasni haram vec bi se neko oglasio.

Zapocinjes diskusiju sa stavom da sagovornik mrzi muslimane iako je i sam musliman ali ima razlicito misljenje od tebe ili je samo objektivan. kategorizujes na "ili si samnom ili si protiv mene/nas"
Iako se u vecini stvari slazem sa FxYxA, ne slazem se da treba bilo koga banovati ukljucujuci i tebe, ukoliko ne vrijedja nikoga.

Ako neko voli muslimane, onda mora postovati i moju vjeru, pogotovo ako sebe smatra muslimanom, jer ova vjera nije privatno vlasnistvo da radi ko sta zeli i prica kome se sta cejfne.
Za drugacije misljenje se mora imati argument, a sta on misli to ne pije vode kod onih koji zive islamu, islam je upotpunjen i treba samo zivjeti po njemu, a ne kako to pase demokratima ili nekom drugom, Allahovo zadovoljstvo je prije zadovoljstva ljudi.
A sto se tice vrijedjanja, mene nikad neces vidjeti da prvi pocnem sa vrijedjanjem, ali necu dozvoliti da niko vrijedja vjeru ni mene, tada je casa puna!

HPnx9420

Još jedna instrukcija iz Beograda. Zavadi pa vladaj.
Ma muslimani i kada mogu ne znaju vladati, gladni su vlasti, spremni na sve samo da istu održe. Žalosno.

Da zalosno, kad nece svi zajedno, evo sada svako protiv svakoga!
Ali ti si mi pravo cudan sa tim Beogradom, :) da to nisu informacije iz prve ruke ?!
Znas da na svakom vecem forumu postoji „osoba“ koja je zaduzena da prati o cemu narod pise, kako se razmislja, sta je aktualeno u zemlji, to su ti „UDBINI“ aparati kako bi se lakse manipulisalo narodom, pa mi cudno da ti to uvjek vezes sa Beogradom, sto nije iskljuceno, ali kako znas?

Ekser

Zavadi pa vladaj - stara uspjeshna formula

Odoh sad vani na PIVO, bezveze me iznerviraste

De ti jednu bavariju, bezalkoholnu, i onda abdest pa u dzamiju, da se smiris!

Blahhh
27-10-2007, 05:52 PM
koju je cak i medicina potvrdila da je nekada zenama sa tih podrucja potreba da se odstrani dio klitorisa da bi mogla imati ugodniji sexulani odnos, zato provravajte info. a ne samo prenositi.

trazim medicinski dokaz

misljenje so_called uleme koju slijedis me apsolutno ne zanima

pravi-put
27-10-2007, 05:59 PM
Prvi postavio pravi-put

Znaci vi vjerujete da su vehabije krive za cunami
Blago nama sa vama

Jel` se meni cini ili si ti ovo indirektno priznao da si vehabija???

vjeronauku treba izbaciti iz skola...ko zeli nek izvoli i izabere sta mu odgovara, al poslije skole...manje ce biti na ulici, kvalitetnije ce joj se posvetiti nego kao skolskom predmetu, a i vjeronauka mu nece sluziti da mu dize prosjek ocjena.

Rekao sam na pocetku da nisam vehabija, osim ako vi ljude OCJENJUJETE po spoljasnjosti. Ali one ljude koje vi smatarte vehabijama, ja poznajem i ne mrzim ich, jer znam da su velika vecina korisni i dobri ljudi, cestito zive i imaju cestite porodice, a extrema ima u svakoj skupini.

Netreba vjeronauku izbaciti iz skola, vec tebaju skole biti vjerske :)
Hladno gvozdje se ne kuje, vec vruco, a covjek se odgaja dok je mlad, pa neka prvo prodje vjerske skole, pa neka posle odluci sta hoce, moze li tako?

Crna Rupa

Pravi put i ostali. Samo da dodam. Obrezivanje klitorisa sluzi tome da se zena onesposobi da dozivi orgazam. Potice od africkih plemena, njihov obicaj, nema veze sa Kuranom niti Islamom.

Neke Islamske sekte i naravno ekstremisti su prisvojili taj obicaj.

Prilicno objektivan text, prvi od onih sa kojima se obicno ne slazem na ovom forumu.
Vidis, odsjecanje klitorisa u potpunosti je zasigurno neispravno i sestno za zenu, ali odsjecanje kozice iznad njega nije, ili njegovim skracivanjem ako je abnormalno izrastao, sto je cest obicaj kod zena gdje je klima cijele godine topla, ali opet ponavljam ni u Africi to svi ne rade, onaj ko to zeli moze ko ne zeli nije duzan, moj stav je ovakav, ISLAMOM NIJE NI NAREDJENO NITI ZABRANJENO.

Ali ovdje si pogrijesila:

Zasto kondom?
Znas ti ko koristi kondome i u kojim situacijama?

I opet greska:

Ako taj neko ima iizopacene stavove koje nikako ne treba promovisati, onda je dobro klasificirat to kao primitivizam.

Radi mladih ljudi koji ovo citaju.

Sta je izopaceno?
Zasto nisi tako zestok kad je droga, prostitucija i homoseksualizam u pitanju, to je porpast i primitivizam, kako umni tako i materijalni, ali tu se cuti!

DS9

Ciprol ti je fino odgovorio!
A ti I svako ko zeli da me licno upozna, bujrum mozemo se naci, razgovarati, pa onda me procijeli, a na osnovu par postova, ili tvog slabog poznavanja islama to nije pravedno. Islam je jedno siroko polje, koje sto vise upoznajes imas vecu mogucnsot I vece razumjevanje za sve grupacije u njemu, od onih liberalnih do onih zescih, svi oni zele Allahovo zadovoljestvo na odredjen nacin, ovisno o faktorima medju kojima odrasta I od koga uci vjeru.
Zivjeti u Aziji i Europi nije isto!

Crna rupa
27-10-2007, 07:16 PM
Pravi put!!!

Kondom je nacin za one koji se odluce za seksualni odnos da se zastite od bolesti, trudnoce nezeljene, brige.

Kako mislis, ko koristi?! Normalni ljudi. Ili za tebe svi koji imaju seks a nisu u braku predstavljaju nastrane?

Ako je tako... onda... nista. Tvoj svijet je tvoj svijet. Ai shvati da nije norma.

pravi-put
27-10-2007, 11:32 PM
Pravi put!!!

Kondom je nacin za one koji se odluce za seksualni odnos da se zastite od bolesti, trudnoce nezeljene, brige.

Kako mislis, ko koristi?! Normalni ljudi. Ili za tebe svi koji imaju seks a nisu u braku predstavljaju nastrane?

Ako je tako... onda... nista. Tvoj svijet je tvoj svijet. Ai shvati da nije norma.
Prije negoli drugima odgovorim na replike, ovaj post mi je nekako najVise paznje privukao.

Prvo, znamo mi svi sta je kondom, ali je pitanje bilo zasto nekome treba kondom?
Ti kazes normalnim ljudima, dobro, nisam rekao da to koriste budale, vec sam mislio prije svega zasto ti "normalni" ljudi koriste kondom, kazes da se zastite od bolesti, sta to znaci? Da imaju sexualni odnos sa osobom kojoj nevjeruju da je zdrava?
Nema potrebe sa zdravom odobom, koju "pozajes", kojoj vjeujes, koju volis, da spavas sa kondomom ili se ipak radi, o osobama za koje neznaju skim imaju posla?
Kazes da se zastite od trudnoce!? Dobro, ali ima i prirodnim putem, a ako mislis da je to premalo, pa ko ti garantuje da je kondom dovoljan za zastitu, desavalo se dosta puta (citao sam) da se desilo da neko ostane trudan i pored koristenja kondoma.
Kazes briga? Kakva briga, u normalnoj oficijelnoj vezi, braku, nema brige za one koji se vole. Takvi se raduju djetetu iz veze pune ljubavi, postovanja, i harmonije. Za koga je briga, briga za one koji neznaju sta zele, neznaju da li se vole, da li se postuju, ili vide da je njihova veza unaprijed propala.
Nije ni cudo, ako je sexualna veza vrhunac povjerenja u jednoj ljubavnoj vezi, onda je muskarac postigao svoj cilj bez da je preuzeo odgovornosti, brige, zivotne troskove za svoju zivotnu prijateljicu. Probao je kolac u koji nije nista ulozio, ni trud, ni brigu, ni sredstva, samo malo upornosti, i sarma, ... to mi zovemo jeftin kolac, takav nije puno ni vrijedan, niti se ljudi za njim otimaju, a pogotovo kad ga probaju onda jos manje vide njegov lazni ukus.
Kako kaze jedna poslvica, grizenu jabuku, nece niko da jede!
A jedna druga kaze da kurve najvise mrze oni koji ih placaju :lol:

pravi-put
28-10-2007, 12:06 AM
EndingTheme

A mislim, sta drugo ocekivati od primitivaca koji su ispod nivoa i " mozga " jedne proste amebe. Ne treba njih ni proklinjati ni govoriti da su budale, jebo ih je njihov Bog* po sred mozga kad im je dao da budu takvi.

* - neka izmisljena furka u vehabi ljudi koja veze nema sa Allahom i njegovim odredjenjima.

Nemoj ti da mislis, jer imas cime ne bi psovao ko kocijas, meni nije samo jasno da li je dozvoljeno psovanje na ovom forumu, ili je nadam se ovo zanje sto je ovaj ahmak napisao.

Ja jos nisma vidio nijednog od tih koje vi toliko mrzite da je opsovao slicno tebi, znaci da su po tom pitanju bolji od tebe, pa onda nemas ti pravo da ih kritikujes.

E jadan ti, da je Bog* imao imalo mozga, nikad tebi ne bi dao da vidis pi*ke, a ne da tako o njoj. Srami se primitivni stvoru jedan ! Josh imas muda da Allaha spominjes. PHuj !

Njihov Bog je Allah, ali da li je tvoj?
Ako jeste, ko te nauci da se tako izrazavas, to ne smao da ne prilici muslimanu, vec neprilici nijednoj osobi koaj ima izgradjen karakter.
Ko zeli psovati neka idi na teme koje nemaju veze sa vjerom, sramota je da vjernici moraju citati psovanje Boga, na podijumu za religiju !!!

HPnx9420

Sva tri pristupa se uče u školi.

Kako ćeš ga nataknuti će ti objasniti nastavnica biologije, a i reklame i razne emisije na tu temu se vrte na TVu po vazdan.

Volio bih pitati onoga ko je ovo uveo u skolski program, da li bi se oni bunili da hodze objasnjavaju njihovim kcerkama kako se stavlja kondom, ili bi to bio skandal - "vehabiski primitivizam"?

san

e moj Brate
nisam ja naše sestre nazvao strašilima nego našu ajd reci "braću" koja nas brukaju sramote i nas i našu lijepu religiju ispadima i ekstremima i usput da kažem vehabije nisu ni priznate kao mezheb prema tome ko je to njihov uzor?????? za kim se povode kad sunnet uzimaju za farz a farz zaboravljaju izvrću našu religiju znamo mi ko njih plača znamo zašto postoje i ko je začetnik njihov.

Imas li konkretan primjer po cemu to oni brukaju nasu vjeru, a da to nema utemeljenja u islamu?
Drugo kazes, ajd reci "bracu", pod znacima navoda bracu, zelis reci da oni nisu muslimani? Drugo prece ti je sredjujes stanje u sandzaku, dok nije poceo bratoubilacki rat, ili si ti i takvi kao ti kapsula koja pali takva zarista, sramota !!!
Njihov uzor je kao i svim drugim muslimanima Posanik s.a.w.s., ne pravi se lud, oni ne slijede mezheb, pa sta, ni prve tri generacije nisu slijedile mezheb ipak su bile najbolje generacije, osim toga bilo je preko 50 mezheba i svi su bili ispravni, a oni su najblizi jednom od 4 sacuvana mezheba, Hambeliskom mezhebu, samo to ne govore javno, smatarju da to nema potrebe reci jer se znanje moze uzimati i iz ostalih mezheba, i da nije svo znanje samo kod jednoga alima. Samo se Poslanik smije slijepo slijediti.
Cak i oni koji slijede mezheb su duzni saznati dokaze odakle je uzet odredjeni propis, a ne smao ko roboti klimati glavama. Izuzetak su ljudi koji nemaju mogucnost da nauce, koji nemaju pameti da mogu pamtiti, i oni kojima je zabranjeno da nauce, takvi ce slijditi kako najbolje mogu i znaju.
Sta ces reci Allahu kad te pita zasto nisi nesto radio? Nisam znao? Ako nisi znao, Allah ce te pitati zasto nisi znao? Sta ces tada odgovoriti?
Ko ih placa - dokaz molim?
Zasto postoje - dokaz molim?
Ko je njihov zacetnik - dokaz molim?

pravi-put
28-10-2007, 12:19 AM
Osnovni problem sa religijom, tj. svetim knjigama je shto ih svako tumachi na svoj nachin

a ovima treba glavu amputirati jer im je visak i samo im smeta

Bas tako, dobro je da priznas, zato bih te zamolio, bar kada je islam u pitanju, da kada govoris o islamu doneses dokaz da je to neko od nasih prethodnika, radio ili zastupao, a ne tvoje misljenje, ako budemo tako radili vidjeti ces kako ces ubrzo posati vehabija :)

Vidim da te nije bilo kad su se deshavala ta silovanja i ubistva gradjana bih, zato to nemoj ni da spominjesh

yebesh drzhavu koja tebi da vizu(osim kube,tj. dijela kube=gvantanama:))

ima nas ovde koji su vidjeli svasta tako se nemoj praviti pametan, posebno shto znamo tvoje poglede na zhivot

Prvo procitaj ponovo moj post, tamo je pisalo sa prekidima!!!
Ali nije ovo mjesto za privatne zivotopise, pa necemo o meni. A kad si vec spomenuo gvantanamo, ona je najbolje ogledalo demokratije!!!
Ima ljudi koji su vidjeli svasta, ali ne uzimaju pouku, kako kaze Kur'an, luhi, nijemi slijepi, nikako da se osvijeste.
Dobro je rekao dr. Sefik Kurdic, nama Bosnjacima trebaju po dvije glave, kad nam jednu sjeku da drugom gledamo, mozda se opametimo.

daco103
28-10-2007, 12:25 AM
Rekao sam na pocetku da nisam vehabija

fino si napisao blago NAMA sa vama? ko ste to VI? Ovde ima i drugih muslimana al` koji se ne slazu sa tvojim stavovima, pa ako si se distancirao od njih, sa tim "NAMA" onda si sta??? naravno zakljucujuci iz tvoje izjave...pazi i da jesi vehabija je te ne mrzim, cak sta vise bilo bi mi drago da na forumu imamo i jednog javno deklarisanog, jer ipak svi smo razliciti. To nije minus vec samo moze biti pozitivno jer cemo te/ih upoznati na pravi nacin a ne kako nam mediji serviraju.

Netreba vjeronauku izbaciti iz skola, vec tebaju skole biti vjerske :)
covjek se odgaja dok je mlad, pa neka prvo prodje vjerske skole, pa neka posle odluci sta hoce, moze li tako?

to kazes ti koji zivis u ".at", zaboravljajuci da je ".ba" multietnicka i da je to malo teze izvesti, pogotovo jer se ucimo zivjeti zajedno u jednoj drzavi, a tako kako ti kazes prvo bi ucili da postojimo mi, vi i oni a tek onda ostalo...izvini ali grijesis, objektivnost ti nije jaca strana

u Africi to svi ne rade, onaj ko to zeli moze ko ne zeli nije duzan

pa i nije bas tako stvar slobodnog izbora kao sto mislis...
The age at which female genital mutilation is performed varies from area to area. It is performed on infants a few days old, female children and adolescents and, occasionally, on mature women. www.who.int

In 2006, Khalid Adem became the first man in the United States to be prosecuted for mutilating his daughter. wikipedia
eto demokratije na zapadu da gvantanamo ne bude izuzetak...

Ja Se Registrovo
28-10-2007, 03:08 AM
Vehabijama placaju sto nose one kratke tole 150e mjesecno:bonesm:I za brade sam cuo isto da dobivaju fin kesh:bonesm:Danas izgleda ako neces da radis idi u vehabije i neces krepat definitivno.A o privilegijama sto imaju za razliku od ostalih da ne pricam:jumpy:

Crna rupa
28-10-2007, 04:36 AM
Prije negoli drugima odgovorim na replike, ovaj post mi je nekako najVise paznje privukao.

Prvo, znamo mi svi sta je kondom, ali je pitanje bilo zasto nekome treba kondom?
Ti kazes normalnim ljudima, dobro, nisam rekao da to koriste budale, vec sam mislio prije svega zasto ti "normalni" ljudi koriste kondom, kazes da se zastite od bolesti, sta to znaci? Da imaju sexualni odnos sa osobom kojoj nevjeruju da je zdrava?
Nema potrebe sa zdravom odobom, koju "pozajes", kojoj vjeujes, koju volis, da spavas sa kondomom ili se ipak radi, o osobama za koje neznaju skim imaju posla?
Kazes da se zastite od trudnoce!? Dobro, ali ima i prirodnim putem, a ako mislis da je to premalo, pa ko ti garantuje da je kondom dovoljan za zastitu, desavalo se dosta puta (citao sam) da se desilo da neko ostane trudan i pored koristenja kondoma.
Kazes briga? Kakva briga, u normalnoj oficijelnoj vezi, braku, nema brige za one koji se vole. Takvi se raduju djetetu iz veze pune ljubavi, postovanja, i harmonije. Za koga je briga, briga za one koji neznaju sta zele, neznaju da li se vole, da li se postuju, ili vide da je njihova veza unaprijed propala.
Nije ni cudo, ako je sexualna veza vrhunac povjerenja u jednoj ljubavnoj vezi, onda je muskarac postigao svoj cilj bez da je preuzeo odgovornosti, brige, zivotne troskove za svoju zivotnu prijateljicu. Probao je kolac u koji nije nista ulozio, ni trud, ni brigu, ni sredstva, samo malo upornosti, i sarma, ... to mi zovemo jeftin kolac, takav nije puno ni vrijedan, niti se ljudi za njim otimaju, a pogotovo kad ga probaju onda jos manje vide njegov lazni ukus.
Kako kaze jedna poslvica, grizenu jabuku, nece niko da jede!
A jedna druga kaze da kurve najvise mrze oni koji ih placaju :lol:

ej covjece... blago se tebi.

Ja jebem jer mi se jebe jarane a ne planiram ubrzo ni otac ni muz postat. Uopste ne potcjenjujem cure s kojima sam se jebavao, naprotiv. Sve su one fine zene.

pravi-put
28-10-2007, 08:10 AM
Vehabijama placaju sto nose one kratke tole 150e mjesecno:bonesm:I za brade sam cuo isto da dobivaju fin kesh:bonesm:Danas izgleda ako neces da radis idi u vehabije i neces krepat definitivno.A o privilegijama sto imaju za razliku od ostalih da ne pricam:jumpy:

Ovo je jos jedna UDBINA patka da se ti ljudi omrze medju narodom, da se distanciraju i obiljeze kao sto su nazisti obiljezavali zidove.
Isti sistem je bio razradjen i u vrijeme mladih muslimana, tada su oni bili najaktivnija grupacija Bosnjackih muslimana, i na njih se tada bacalo i drvlje i kamenje.
U ovoj nasoj napacenoj Bosni vecina ljudi rade za 150 € ili 300 km, a zamisli sada da neko tek tako daje 300 km za kratke nogavice, 300 za brade, 500 za nikabe, ... i katolici i pravoslavci bi nosali kratke hlace, a sve zene Bosne bi nosile zarove/ nikabe.
Ja znam da vecina tih momaka ili studiraju ili rade, islam zabranjuje ljencarenje, bar od onih koje ja poznajem ovdje u Austriji i Bosni.
A sto se tice privilegija, imalu samo jednu privilegiju, da imaju policisku zastitu - non-stop se prate, i prisluskuju, kao i da svakog casa za pogresno izgovorene rijeci na mobitelu i "pod sumnjom da su teroristi" dobiti besplatan smjestaj u KPZenica ili jos bolje da dobiju besplatnu avionsku kartu za neki od CIA-inih zatvora i besplatnu inkluziv smjestaj, hranu, i crvena odjela sa podkracenim nogavicama, kao i markice za pisma da se mogu javiti rodbini ili na neki od foruma.
Napravimo jedno malo poredjenje, nemoze se napraviti jer nije isto biti vehabija i cetnik, vehabije nikad nisu ubijale civile, ni u ratu, a cettnici su spezijalizovani za ubijanje i silovanje civila, borci nikakvi.
Vidi sada, dok istovrenemo cetnici po srebrenici i istocnoj Bosni svake nedelje imaju svoja okupljalista i javno pozivaju na klanje muslimana i silovanje bula, niko ni repom ne raguje, a vehabije kada se samo okupe ili naprave islamski seminar, koji prethodno bude registrovan u policiji, itd. novine proprate kao kamp terorista. :shoot:
A zamislite sada kada bi "vehabije" bez najave policije otisli i postrojili se u vojnim uniformama pred neku od crkvi i pjevali muslimanske pjesme, prijeteci nasim komsijama klanjem i silovanjem, ovo nije nikad niko od njih uradio, ali zamislite sta bi bilo?
Pravedni ste nema sta, po nekima su vehabije postale gore i od cetnika, ikao su stotine njih u ime Allaha i za dobro muslimana, ostavili svoju krv i svoje zivote po brdima Bosne braneci njenu cjelovitost i njen narod od cetnika i onih koji su zelili podjelu Bosne!

pravi-put
28-10-2007, 08:42 AM
ej covjece... blago se tebi.

Ja jebem jer mi se jebe jarane a ne planiram ubrzo ni otac ni muz postat. Uopste ne potcjenjujem cure s kojima sam se jebavao, naprotiv. Sve su one fine zene.

Na ovako primitivne postove obicno ne ragujem, ali posto ovo nije islamska stranica napisat cu ti smao kratak odgovor, mozda se neko od onih koji procita ovo okoristi i razmisli o svom buducem zivotu.

Tvoj nacin izrazavanja se moze uporediti sa zivotinjskim nagonima, one kad im dodje vrijeme za parenje moraju to raditi bez obzira skim, gdje i kako, njihov zivotinjeski nagon i instikt ih navodi na to.
Za razliku do njih Stvoritelj covjeka koji je i covjeku dao nagon ali i razum na koristenje, da bi ih mogao kontrolisati mozgom, i da se ne bi ponasao kao zivotinja, i da ne bi pravio nered na zemlji.
Ipak neki ljudi koji svoj razum pri tom cinu ne koriste, oni postanu bas kao i zivotinje, slijede svoje nagone, a ono malo razuma sto im je preostalo koriste samo za fantaziranje prilikom njihovog ispoljavanja, a ne za njihovo kontolisanje.
Pa nije ni cudo onda sto je ovakav nered na zemlji nastao, kad se vise nezna ko s kim to radi.
Nije ni cudo sto je zena postala kupljiva roba, naivna podmirusa napaljenim momcima, i predmetom ismijavanja u muskim drusvima gdje se takve price prepricavaju i slusaju.

Skoro sam citao da je grupa mladica (babinih sinova) u Sarajevu u svom stanu snimala pornice sa skolskim koleginicma, i bez njihovog znanja postavljali na internet i slali preko mobitela svojim skolskim kolegama.
Djevojke su tek prekasno reagovale i prijavile policiji, ali sada je kasno.
http://www.oslobodjenje.com.ba/index.php?option=com_content&task=view&id=51609&Itemid=53

Slicno se desilo u Hrvatskoj, agencija za odkrivanje manekenki, je pozvale sve lijepe djevojek da se prijave za stalni radni odnos u Italiji kako bi dobile posao u jednoj poznatoj manekenskoj kuci. I zaista tip koji je to trebao sve organizovati je imao ovlastenje od firme, ali sta firma nije znala tip je postavljao uslov djevojkama da spavaju sa njim prije nego dobiju posao.
Radilo se o desetinama djevojaka, a kamerman (njegov kolega) je to sve snimao, zatim su filmove i slike postavljali na internet. Para se zaradilo, policija je to odkrila uhapsila ih, kazan slijedi, i kako kaze kamerman, zavrsi ja u zatvoru, a najvise mi je zao da nijedne nisam ni dirnuo :)
covjek samo snimao.
Nisam uspio naci link, posto je text star nekoliko mjeseci.

Tako i ti samo jos da te jadnice pocnes snimati i stavljati na internet, kako bi i druge ubjedio da su one fine cure !
Ja te sada pitam kao covjeka, da li bi ti volio da tvoja majka, sestra, zena ili kcerka se tako sexa sa svakim muskacom koji joj zapadne za oko, bez da su u nekoj ozbiljno vezi, da ne kazem u braku, jer za tebe brak izgleda ne predstavlja nista.
Reci nam iskreno, da li bi volio!

san
28-10-2007, 12:56 PM
Imas li konkretan primjer po cemu to oni brukaju nasu vjeru, a da to nema utemeljenja u islamu?
Drugo kazes, ajd reci "bracu", pod znacima navoda bracu, zelis reci da oni nisu muslimani? Drugo prece ti je sredjujes stanje u sandzaku, dok nije poceo bratoubilacki rat, ili si ti i takvi kao ti kapsula koja pali takva zarista, sramota !!!
Njihov uzor je kao i svim drugim muslimanima Posanik s.a.w.s., ne pravi se lud, oni ne slijede mezheb, pa sta, ni prve tri generacije nisu slijedile mezheb ipak su bile najbolje generacije, osim toga bilo je preko 50 mezheba i svi su bili ispravni, a oni su najblizi jednom od 4 sacuvana mezheba, Hambeliskom mezhebu, samo to ne govore javno, smatarju da to nema potrebe reci jer se znanje moze uzimati i iz ostalih mezheba, i da nije svo znanje samo kod jednoga alima. Samo se Poslanik smije slijepo slijediti.
Cak i oni koji slijede mezheb su duzni saznati dokaze odakle je uzet odredjeni propis, a ne smao ko roboti klimati glavama. Izuzetak su ljudi koji nemaju mogucnost da nauce, koji nemaju pameti da mogu pamtiti, i oni kojima je zabranjeno da nauce, takvi ce slijditi kako najbolje mogu i znaju.
Sta ces reci Allahu kad te pita zasto nisi nesto radio? Nisam znao? Ako nisi znao, Allah ce te pitati zasto nisi znao? Sta ces tada odgovoriti?
Ko ih placa - dokaz molim?
Zasto postoje - dokaz molim?
Ko je njihov zacetnik - dokaz molim?
Sam si sebi kontradiktoran u nekim stvarima neke uzimaš zdravo za gotovo a ako ti ne odgovara tražiš dokaze nema veze javna tajna je da se njima plaća i to u AMERIČKIM dolarima. Nisam kazao da oni nisu muslimani medjutim kažeš slijede poslanika s.a.w.s. zašto ne potkresuju bradu? Allah je lijep i voli lijepo. a oni hodaju ko strašila de ba skontaj se malo!!! što se tiče potkračenih nogavica to je rečeno da se odječa ne vuče po zemlji da se čovjek ne osili a ne da potkrati nogavice toliko da od pantola napravi bermude to toliko ružno izgleda još brada kao religiozan čovjek i skontaj sad po zimi biče im veselo. slijede oni poslanika s.a.w.s. al extremistički. jesi ikad pratio kako klanja jedan vehabija raširi se kao da je sve njegovo kolko sam ja upoznat sa vjerom u namazu čovjek treba da je skrušen opet skontaj se! svoje žene tjeraju da nose zarove i ljeti i zimi uvijek zar nije dovoljno da se žena pokrije???? mislim opet što moraš tjerati ženu? nek se pokrije ako hoće ja neću tjerati svoju ženu jer sad svako drugačije gleda ženu kad je pokrivena opet tvoja stvar. u mnogim stvarima pretjeruju a opet neke stvari zaboravljaju kao farz uglavnom čovjek vidi kako i kolko pretjeruju i kako si rekao oni ne slijede mezheb jel? a imama Vehb-a? po njemu su i dobili naziv? znači čovjek sam pokušava da skroji mezheb. znaš šta nije bitno s tobom se ne isplati raspravljati ti ili si vehabija ili češ postati jedan ubrzo to je tvoj izbor kad se malo bolje upoznaš sa njima javi da čujemo tvoje mišljenje tada jer češ tek tada vidjeti pravo stanje ili možda i nečeš sretno.

balkan girl
28-10-2007, 02:11 PM
Cula sam za neke incidente od strane vehabija,a to za obrezivanje prvi put cujem.NETREBA zbog jednog covjeka,osudivati cjelu naciju.Mala manjina vehabija pravi te incidente,ali svi ljudi nisu isti tako da pojedinci sa lošim postupcima nepredstavljaju odraz nacije,religije.

daco103
28-10-2007, 04:12 PM
NETREBA zbog jednog covjeka,osudivati cjelu naciju

niko nije osudio ni naciju ni religiju, vec raspravljamo o ekstremnim pojedincima cije postupke pojedini clanovi foruma podrzavaju ili brane...

balkan girl
28-10-2007, 06:08 PM

Izvini što su oni psihicki poremeceni...možda zato što govore istinu.....??????

Ja Se Registrovo
28-10-2007, 07:27 PM

Izvini što su oni psihicki poremeceni...možda zato što govore istinu.....??????

Hm streljao:nice:Muski rod:nice:Kazu:rolleyes:

pravi-put
28-10-2007, 07:39 PM
Sam si sebi kontradiktoran u nekim stvarima neke uzimaš zdravo za gotovo a ako ti ne odgovara tražiš dokaze nema veze javna tajna je da se njima plaća i to u AMERIČKIM dolarima. Nisam kazao da oni nisu muslimani medjutim kažeš slijede poslanika s.a.w.s. zašto ne potkresuju bradu? Allah je lijep i voli lijepo. a oni hodaju ko strašila de ba skontaj se malo!!! što se tiče potkračenih nogavica to je rečeno da se odječa ne vuče po zemlji da se čovjek ne osili a ne da potkrati nogavice toliko da od pantola napravi bermude to toliko ružno izgleda još brada kao religiozan čovjek i skontaj sad po zimi biče im veselo. slijede oni poslanika s.a.w.s. al extremistički. jesi ikad pratio kako klanja jedan vehabija raširi se kao da je sve njegovo kolko sam ja upoznat sa vjerom u namazu čovjek treba da je skrušen opet skontaj se! svoje žene tjeraju da nose zarove i ljeti i zimi uvijek zar nije dovoljno da se žena pokrije???? mislim opet što moraš tjerati ženu? nek se pokrije ako hoće ja neću tjerati svoju ženu jer sad svako drugačije gleda ženu kad je pokrivena opet tvoja stvar. u mnogim stvarima pretjeruju a opet neke stvari zaboravljaju kao farz uglavnom čovjek vidi kako i kolko pretjeruju i kako si rekao oni ne slijede mezheb jel? a imama Vehb-a? po njemu su i dobili naziv? znači čovjek sam pokušava da skroji mezheb. znaš šta nije bitno s tobom se ne isplati raspravljati ti ili si vehabija ili češ postati jedan ubrzo to je tvoj izbor kad se malo bolje upoznaš sa njima javi da čujemo tvoje mišljenje tada jer češ tek tada vidjeti pravo stanje ili možda i nečeš sretno.

Pocnimo iz pocetka:
- prvo ja trazim dokaz za stvari koje su mi nepoznate, koje nanose stetu muslimanima, pa cak i tzv. vehabijama, za sve ne logicne stvari koje nemaju utemeljenja ni u vjeri ni u tradiciji muslimana.
- drugo kazes placaju ih u dolarima, mogu li znati gdje i ko ih placa, da posaljemo ljude koji su nezaposleni, zene hudovice, djecu jetime koji cekaju na sadaku bogatih, da dobiju po 1000 km, za brade, nogavice i nikab/zar. Lakse im je to nego 10 sati raditi za platu u firmama za samo 300 km koje ce mozda dobiti, i nece morati prositi po ulicama. Znam da neces navesti ni ko, ni gdje, zato zaboravimo tu UDBAsku pricu.
Kaze Allah dz.s. u Kur'anu:
049:006. O vjernici, ako vam nekakav nepošten čovjek donese kakvu vijest, dobro je provjerite, da u nezananju nekome zlo ne učinite, pa da se zbog onoga što ste učinili pokajete.
- kazes ne podkresuju bradu, to nije nista novo, najveca ulema se razisla oko toga, da li se brada treba pokresivati i koliko. Svi mezhebi osim jednog djela Hambeliskih ucenjaka se slazu da je pokresivanje brade dozoljeno na duzinu sake, a potpuno bijanje je haram; znaci uzmes bradu u saku i sta predje dlan smijes osjeci, na zalost vecina nas danas sjece bradu iznad sake, ili se brije.
Imam ebu Hanife, osnivac Hanefiskog mezheba, kojeg slijedi i nasa IZ je prema predajama koje govore o njegovom zivotopisu, imao bradu skoro do pupka, imao je dvije zene i one su nosile zarove.
Sam imam je bio stava da je bradu dozvoljeno skracivati na duzinu sake, ko zeli, a sam je nije kratio, bio je misljenja da zar nije obavezan osim u odredjenim situacijama, a njegove zene su nosile zar,... itd.
Vidimo da je imam ebu Hanife svojim izgledom licio na tzv. vehabije, zato je nepoznavanje historiskih cinjenica velika manjkavost za ispravnije shvatanje i ponasanje odredjenih grupacija ili pojedinaca, ono sto je nekada bilo normalno danas je postalo iznimno i cudno.
- kazes podrezuju nogavice, izgleda ruzno,... Sve navedeno je samo tvoje misljenje, ali nigdje nisi naveo dokaz da su pogrijesili, ako je meni i tebi neko ruzan, mozda Allahu nije, mozda je nekome drugom simpatican. Istina je da se oni trude da bukvalno slijede Poslanika s.a.w.s. u spoljasnjem izgledu, ali to je bila i praksa prvih generacija, a za njih Allaha kaze da je to najbolja generacija sa kojom je On zadovoljan. Hocu reci, da oni za svoje postupke imaju dokaze i nemozemo im prigovarati samo sto je to nama cudno ili nepoznato. Mozda kada bi mi danas vidjeli Poslanika s.a.w.s. mi bi ga ismijavali samo zbog njegovog izgleda. Ismijavanje Poslanika je djelo nevjerstva, i izvodi iz vjere, pa zato i svako ismijavanje onih koji slijede Poslanikovu praksu moze biti djelo nevjerstva.
- sto se tice nacina klanjanja, kad odes insallah na Hadzdz, vidjet ces da vecina muslimana klanja kao oni, malo vise rasirenih nogu - u visini ramena, rame uz rame. A skusenost koju si naveo se odnosi na srusenost srca. Allah kaze da On ne gleda u nase izglede, vec u nasa srca i nijjete koje imamo kada obavljamo odredjene ibadete.
- sto se tice zara, to je i nasa tradicija, moja pra-nana je bila vise puta u zatvoru zbog zara, a nije bila "vehabijka". Naveo sam ti primjer ebu Hanife, da su njegove zene nosile zar, a on ga nije smatrao osim obaveznim osim u odredjenim situacijama. Znas koje su to situacije? Mjesanje sa muskarcima koji su se moralno iskvarili, lijepa i mlada zena, i mjesanje sa nevjernicma, kada postoji mogucnost da se neki od njih zaljubi u nju. Sve ove situacije imamo u Bosni, ali ipak iz ljudi iz IZ koji se nazivaju hanefijama to ne praktikuju. Kazu nije mudro. Zato sto njima nije mudro, ovi ispadaju extremni, jer oni ne gledaju bas puno na mudrost, vec na sam propis.
- pokrivanje. To je farz i obaveza punoljetnoj zeni muslimaki, kao i krcanki, kao i zidovki, smao sto su i nase muslimanke slijedeci modernizam zapada, sve slicnije zeni sa zapada nego zeni muslimanki, to ti dobro znas, samo ili imas kompleks prema islamu ili nepoznajes svoju vjeru dovoljno i ponosno. A, ako ti smatras da oni svoje zene tjeraju onda ko stavi zarove svim onim neudatim curama? Danas nemozes zeni narediti da obuce dugu suknju ako ona nece, a kako onda natjerati da neko stavi zar ako to nece.
- ne slijede mezheb. Da rekao sam da ne slijede mezheb, alis am ti rekao i da prve i najbolje generacije nisu imale mezhbe, jer mezhebi su nastali u drugom i trecem vjeku islama. Covjeku je dozvoljeno slijediti mezheb, ko zeli i kome je lakse,a li onaj ko zeli vise ima pravo da uci i trazi po drugim misljenjima, jer nemoguce je d aje svo znanje skupito u jednom mezhebu. Sta je haram i zabranjeno, je da se traze olaksice iz svih mezheba, pa covjek pocne slijediti svoje strasti, a ne najjace misljenje.
- naziv vehabije. Kazes dobili su naziv po Muhammedu ibn Abdul Vehabu, sto nije tacno, oni postoje od mnogo ranije, vode korijene do prvih generacija. Sva njihova misljenja su zasnovana na hadisima, rijecima ashaba, dosta ( u fikhu - islamskom pravu) slijede Ahmeda Hambela, ili Hambeliski mezheb, zatim dosta misljenja uzimaju od Ibn Tejmijje, i ibn Kajjima, koji su zivjeli u 7 vjeku islama, a Muhammed ibn Abdul Vehab je se tek pojavio kao reformator ovakvoga ucenja u 12 vjeku islama, ili 18 vjeku po Isa a.s.- Isusu. Posto je on bio zadnji reformator ovoga ucenja, pogrdno ih nazivaju vehabijama jer se time aludira da su oni mlada grupacija, koja je nastala prije samo dva vjeka, sto nije tacno. Zato je njih ispravnije zvati selefije ili selefiski pokret.

Ostatak posta je bespotrebno komentarisati jer nije vezan za vjeru, vec za mene. Ja ti halalim brate u nadi da cemo se svi postovati kao prava braca.

Ovdje mozes procitati iz neutralnih izvora, koji su prilicno realani, ali ne i 100% ispravno protumaceni, ko su vehabije, ili bolje reci ko su selefije?
http://bs.wikipedia.org/wiki/Pravci_u_islamu . trazi pojasnjenje za vehabiski pokret i selefije.

A ovdje mozes procitati i poslusati iz njihovih tesktova i predavanja, ko su i cemu pozivaju.
http://www.boss-jaran.de/forum1/archive/index.php/t-4.html
http://vehabije1.blog.ba/
Audio predavanje:
http://www.studio-din.com/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=100 (oni su muslimani, a ne vehabije)
http://www.studio-din.com/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=170 (islam, a ne vehabizam)

I ja sam sam imao predrasuda i pogresnih stavova prema njima, jos prije 13-14 god. kada sam upoznao prve od njih, i za mene su bili cudni, drugaciji, sada znam da je greska bila do mene, ja sam bio nedovoljno upoznat sa drugim islamskim ucenjima. Jednostavno i hanefiski mezheb kojem pripada vecina Bosnjaka, ali i selefije ili tzv. vehabije su muslimani sunije koji se moraju postovati, voljeti i tolerisati uz sve razlike koje postoje medju njima. Razlika nema ih puno, uglavnom spoljasnji izgled i forma, ali ih prokleti sejtan uvjek namece ipred prioriteta da unese razdor medju nas.
Halalite na pravopisnim greskama, zurio sam, ali za svaku svoju rijec mogu ti donijeti dokaz iz Kur'ana ili iz hadisa.

Ja Se Registrovo
28-10-2007, 07:44 PM
Vidis @pravi put cim su ti bili cudni znaci tada da si pametno razmisljao.Sada poslje upoznavanja sa njima i nakon sto su ti prodrli u mozak ok su ti.Moj ti je savjet idi se ljeci dok te ne angazuju za raznosaca:jumpy:

Ciprol
28-10-2007, 08:06 PM
daj kanite se vehabija. vi nemate pojma ko su oni, i onda drvlje i kamenje na njih. koliko od vas, sto sad ovdje raspravljaju, ide redovno pet puta u dzamiju????????

balkan girl
28-10-2007, 08:26 PM
niko nije osudio ni naciju ni religiju, vec raspravljamo o ekstremnim pojedincima cije postupke pojedini clanovi foruma podrzavaju ili brane...
ako pojedinci sa svojim postupcima mnogima ne predstavljaju naciju,vjeru,zašto onda muslimane smatraju teroristima u svijetu?????

Incognito
28-10-2007, 08:51 PM

neću puno, samo pola

Hahahah, odavno nisam priocitao ovako dobar komentar.
BTW
OVo sa sjeckanjem potice iz bliskog istoka sa razlogom da se orgazam kod zene smatra kao grijeh, al to je i prtaktikovala i crkva nekda za vrijeme krizarski ratova.
Al glupo, zato sto su turci za to vrijeme naucili kriscane sta je ljepota zenskog tijela i ljubav izmedju muskarca i zene a da bi se poslije uvodile ovakve gluposti.
Al sta ovi glupani rade danas nakon svih ovih stoljeca, trebao bi pomisliti da je narod malo sazreo al neki su jos ostali glupi i ostace jos zadugo.

*Amy*
28-10-2007, 08:53 PM
Ma ova je tema vise zesce s***e......kako vam ne dosadi....:angry1:

san
28-10-2007, 10:15 PM
kao što sam rekao ne isplati se al aj nema veze idemo redom
da postoje dokazi da im se plaća to bi bila bruka haos itd..... prema tome to ću zanemariti nebitno
kažeš da je imam Ebu Hanife imao bradu do pupka daj dokaz! mislim predaje ne moraju uvijek biti tačne ne? čak u nekim predajama imaš suprotne tvrdnje (mogu i ja samo ovako govoriti daj dokaz ne vjerujem dok ne doneseš dokaz.)
vidi ovo ""tri od četiri priznata Islamska mezheba smatraju pohvalnim (sunnet) nošenje zara ili feredže dok četvrti, hambelijski, mezheb smatra to obavezom."" aha znači nije obavezno 75% misli ostali smatraju farz-om smiješno ne?
""Sve ove situacije imamo u Bosni, ali ipak iz ljudi iz IZ koji se nazivaju hanefijama to ne praktikuju. Kazu nije mudro. Zato sto njima nije mudro, ovi ispadaju extremni, jer oni ne gledaju bas puno na mudrost, vec na sam propis."" koji propis NIJE obavezno aha za selefije jeste ok u redu je.
""- pokrivanje. To je farz i obaveza punoljetnoj zeni muslimaki, kao i krcanki, kao i zidovki"" da pokrivanje ali ne i nošenje zara jesi lik razdvoji dva pojma u glavi.
ja još nikog nisam sreo da je podrezane nogavice smatrao simpatičnim da moje mišljenje a i drugih ako ti jesi sreo nekoga ko smatra simpatičnim ok.
Ismijavanje Poslanika neću komentarisati uopšte.
""- sto se tice nacina klanjanja, kad odes insallah na Hadzdz, "" Hvala ALLAH-u bio sam na hadžu i vidio sam kako se klanja i vidio sam i drugih mesheba i pričao sa ljudima i pakistancima koji imaju duže brade ne kao naše selefije al eto
""Da rekao sam da ne slijede mezheb, ali sam ti rekao i da prve i najbolje generacije nisu imale mezhbe, jer mezhebi su nastali u drugom i trecem vjeku islama. Covjeku je dozvoljeno slijediti mezheb, ko zeli i kome je lakse,a li onaj ko zeli vise ima pravo da uci i trazi po drugim misljenjima, jer nemoguce je da je svo znanje skupljeno u jednom mezhebu. Sta je haram i zabranjeno, je da se traze olaksice iz svih mezheba, pa covjek pocne slijediti svoje strasti, a ne najjace misljenje."" da al prve generacije nisu ni trebale mezheb jer su direktno slijedile Poslanika čovječe kako ne kontaš????? znači upravo to ti govorim počeli su slijediti tj. uzimati šta im odgovara iz mezheba a neke obaveze izbaciti ma strašno.....
ok selefije uredu pogrdno ih nazivaju al kako god ih zvali neznam da li si gledao bilo je na tv-u kad su se pobili prijetili kleki da će ubiti rodjenog oca brata (jel to taj fini selefija koje toliko braniš znači zaboravi ostalo ja gledam šta se dešava kod nas u zemlji i nije dobro ni malo prema tome...)
ako se smatraš povrijedjenim halali brate al ja nemam lijepo mišljenje o njima jer sunnet postavljaju iznad farza i stvarno nemam namjeru da se upuštam u dalju raspravu da se ne ogriješim jer ni jedan od nas nema namjeru promijeniti mišljene samo se nadam da je neko naučio nešto novo. selam.

Vollmeise
28-10-2007, 11:16 PM
Ne, donesi bilo kakve ubjedljive dokaze, mjesto dogadjaja, imena ljudi koji su to radili, imena novinara, da mogu provjeriti informaciju.
Tako mi Allaha nije mi tesko otici u Krajinu da to provjerim, ali znam da nema istine u tome.

Sto ti treba istina? mostary i ti ste tvrdili (ne znam sad tacno koji od vas, ali se niste proturjecili, pa je slobodan citat) da je u nekim zemljama to neophodno, jer je klitoris na tim podrucjima veci i smeta pri hodanju (da nije tragicno bilo bi smijesno) i da je "to jedan mali zahvat, koji svako moze izvesti". Sta se tu ima vise pricati? Ocito je da nemas pojma. Smijem li ti preporuciti literaturu da se informiras? Ucinicu vrlo rado.

Ja Se Registrovo
29-10-2007, 12:45 AM
Imas kakve literature o ovome da odma zapalimo:jumpy:

daco103
29-10-2007, 09:51 AM
ako pojedinci sa svojim postupcima mnogima ne predstavljaju naciju,vjeru,zašto onda muslimane smatraju teroristima u svijetu?????

e upravo zbog takvih pojedinaca i poput ovih na forumu sto ih podrzavaju ljudi sticu pogresan utisak o pravim muslimanima...pravi vjernici ne trebaju nikoga ubjedjivati ni rijecima a ni djelima (pogotovo ako su opasani dinamitom) vec se oni mole i vjeruju za SEBE, a Alah ce uputiti ostale koji to nisu...jel` kontas??? to ti ja kao nevjernik kazem, a sad zamisli kakvo misljenje imaju o tebi pravi vjernici koji daleko dublje poznaju ovo o cemu govorim

e sad sto se tice teme...ako si vjernica, onda bi trebala znati da u Kuranu nigdje nije FGM podrzan i da je grijeh svako skrnavljenje tijela (bilo od strane samog sebe ili bilo koga drugog) onakvog kakvog ga TI/VAM je Bog dao.
Bas bi volio vidjeti sta bi ti rekla da te neko sutra povede za ruku i kaze da ti idu TO uraditi, ti bi posla??? ili te odvedu na "odmor" u neku zemlju gdje se to praktikuje i nije kaznjivo pa da ti to tamo urade nestrucni ljudi i bez sterilisane i prave opreme, da postanes jedna od DVA MILIONA zena kojima se to dogodi svake godine. :eyecrazy::eyecrazy::eyecrazy:

mostary
29-10-2007, 10:00 AM
Selam svima,
vidim da se tema jos uvjek nastavlja, ali ne vidim kraja iako je vec sve receno o temi, nego ipak ima mnogo zlih jezika i onih koji zele da ocrne muslimane, kako u svijetu tako i na ovim balkanskim prostorima.
Ja ne bih da mnogo odgovaram, jer je vecinu odgovorio brat "Pravi put", da ga Allah nagradi, brat "San" takodje, Allah ga pomogao i dao da razumje vjeru, kao i svi mi ostali koji volimo Allaha i Njegovog Poslanika, trudimo se da ga slijedimo i time steknemo Allahovo zadovoljstvo i dzennet koji je prostran kojiko nebesa i zemlja sto su prostrani a pripremljen je za one koji vjeruju i rade dobra dijela.

mostary
29-10-2007, 10:02 AM
A ove na forumu koji psuju po islamu, koji ne postuju svoje a kamoli tudje, molim Allaha da im otvori oci i srca da razumiju islam i da ga prihvate ne bi li se spasili od kazne kaja ce zadesiti one koji nisu vjerovali.

FxYxA
29-10-2007, 10:13 AM
A ove na forumu koji psuju po islamu, koji ne postuju svoje a kamoli tudje, molim Allaha da im otvori oci i srca da razumiju islam i da ga prihvate ne bi li se spasili od kazne kaja ce zadesiti one koji nisu vjerovali.

i ja ga molim da od tebe spasi tvoju ženu i kćerku(ako je imaš ili ako ćeš je imati)

mostary
29-10-2007, 10:52 AM
Zaista Allah upucuje koga hoce, a ostavlja u zabludi koga hoce

mostary
29-10-2007, 10:54 AM
Volio bih se upoznati s vama, onako privatno da porazgovaramo ko ljudi, popijemo kahvu, da se vidimo, pa ako moze nije problem...

balkan girl
29-10-2007, 02:45 PM
e upravo zbog takvih pojedinaca i poput ovih na forumu sto ih podrzavaju ljudi sticu pogresan utisak o pravim muslimanima...pravi vjernici ne trebaju nikoga ubjedjivati ni rijecima a ni djelima (pogotovo ako su opasani dinamitom) vec se oni mole i vjeruju za SEBE, a Alah ce uputiti ostale koji to nisu...jel` kontas??? to ti ja kao nevjernik kazem, a sad zamisli kakvo misljenje imaju o tebi pravi vjernici koji daleko dublje poznaju ovo o cemu govorim

e sad sto se tice teme...ako si vjernica, onda bi trebala znati da u Kuranu nigdje nije FGM podrzan i da je grijeh svako skrnavljenje tijela (bilo od strane samog sebe ili bilo koga drugog) onakvog kakvog ga TI/VAM je Bog dao.
Bas bi volio vidjeti sta bi ti rekla da te neko sutra povede za ruku i kaze da ti idu TO uraditi, ti bi posla??? ili te odvedu na "odmor" u neku zemlju gdje se to praktikuje i nije kaznjivo pa da ti to tamo urade nestrucni ljudi i bez sterilisane i prave opreme, da postanes jedna od DVA MILIONA zena kojima se to dogodi svake godine. :eyecrazy::eyecrazy::eyecrazy:

A je li hoceš da kažeš da forumaši,kao što su san,mostary,...da oni nisu vjernici,ili šta????????,a to obrezivanje nijedna normalna osoba ne bi podržala,i nisam vidjela da to bilo ko na forumu podržava

FxYxA
29-10-2007, 02:48 PM
djevojko, smiri strasti
vidiš da niko neće ni o tome, ni sa njima

Incognito
29-10-2007, 04:17 PM
Ma sta pricate kako neki hoce da ocrne islam.
Ovo nije rijec islama nego kako neki svoju vjeru dovode do ekstremnih granica, vec sam spomenuo da je se isto obavljalo i kod kriscana a i kod nereligiozni naroda.
Islam je jedna od najacih vjera i ona nimalo nezastupa ovakve postupke al jednostavno postoji mali broj islamista koji vjeru ocnjuju.
U BIH taj broj je zanemarivo mal i nemoze se nazvati da je takav islam u Bosni, al kao sto rekao zbog pojedinaca se desi sranje al moram priznati da je vehabija sve vise i vise a oni nevode islam u bas najbolje svijetlo.

Outlandish
29-10-2007, 05:23 PM
FxYxA - Govoris da drugima treba dati ban radi glupih postova itd pogledaj malo svoje i onda nesto nekome govori.

Sto se tice teme svakako da nije ljepo to sto rade ali to su extremisti i nije problem u vjeri vec je problem u samim ljudima mislim da ovo sve gvori i da je suvisno bilo sta vise govoriti.

Hermina
29-10-2007, 06:54 PM
Sto se tice obrezivanja zena, to je poznata praksa u zarkom pojasu Zemlje, nekim dijelovima afrike, gdje se to radi jer je kod njihovih zena izrazen klitoris (vecih dimenzija nego kod nasih zena) tako da im cak pri samom hodanju takoreci "smeta".

Ma katastrofa!De mi reci jel ti stvarno vjerujes u ovo?SMETA im pri hodanju?Mozemo li dobiti kakav dokaz,npr sliku da vidimo kako izgleda taj dzinovski klitoris koji bi mogao da smeta pri hodanju?Kakve sve nebuloze necete napisat,cccccc.

Ti kazes da ne bi uzivale u sexu, to nije tacno, rekao sam da ima vise vrsta koje obrezivanja zena, neka je islam osudio jer je steta velika i opasna za zdravlje zene, ali imaju i neke vrste koje pomazu zeni da joj se povecava ugodjaj pri odnosu, tako da vidim da niko ne provjerava informacije, vec samo bubamo ko maksim po diviziji.

Veoma zalosno,pomalo i smijesno.Ti si ocigledno jako medicinski NEobrazovan.Povecavas ugodjaj pri odnosu obrezivanjem zene?Cccccc,ovo je sramota.

Goldenchild
29-10-2007, 07:33 PM
Ma ja nemam komentara za ovo, uopshte. Zene su ubijane i zlostavljane stoljecima.

Ovo je ruzno i grozno.

mostary
30-10-2007, 08:43 AM
Ja sam se izjasnio da ne podrzavam da se to radi na ovim prostorima, ako razumjete bosanski, cak osudjujem onog koji je to uradio, smatram da je pogrijesio.
Procitajte temu o abortusu, sta se sve radi prilikom tog cina, tako da ova tema nije nista naspram onog sto rade cesce nego sto se radja djece, a i kod nas je vrlo rasireno

FxYxA
30-10-2007, 08:51 AM
FxYxA - Govoris da drugima treba dati ban radi glupih postova itd pogledaj malo svoje i onda nesto nekome govori.

Ja za razliku od nekih dobijam i opomene i banove ali ne za glupost nego vrijeđanje,

a i ti bi masakrirao žene?
sve neke psihopate u pm

EndingTheme
30-10-2007, 11:04 AM
Kolega, to obrezivanje i glupiranje nema veze sa islamom. I da, yebes takav islam, onaj koji ste izmodali, posebno na balkanskim prostorima. A gdje bi drugo, ne..

Goldenchild
30-10-2007, 11:05 AM
Uglanom ljudi koji su destruktivni i i negativni nalaze neku vrstu zadovoljavanja svojih nastranih sklonosti kroz eksteremizam.

mostary
30-10-2007, 11:19 AM
Molim vas da ne psujete moju vjeru, ja niciju ne psujem i ne podnosim kad neko moju psuje, nek moderator radi svoj posao,

sto se tice ekstremizma, negativan u svakom slucaju ali mislim da imaju razna shvatanja ekstremizma, neki kazu da je ekstreman ako klanja 5 puta dnevni i to vecinom u djamiji, a pogotova ako se trudi da oponasa najboljeg covjeka koji je hodio ovom zemljom (Muhammeda s.a.v.s.), mislim da to nije ekstremizam.

Hermina
30-10-2007, 11:24 AM
Molim vas da ne psujete moju vjeru, ja niciju ne psujem i ne podnosim kad neko moju psuje, nek moderator radi svoj posao,

sto se tice ekstremizma, negativan u svakom slucaju ali mislim da imaju razna shvatanja ekstremizma, neki kazu da je ekstreman ako klanja 5 puta dnevni i to vecinom u djamiji, a pogotova ako se trudi da oponasa najboljeg covjeka koji je hodio ovom zemljom (Muhammeda s.a.v.s.), mislim da to nije ekstremizam.

Jedno je klanjat namaz a nesto sasvim drugo masakrirat zene.Ne znam zasto,ali sumnjam da je Muhammed s.a.v.s. ozljedjivao druge.

EDIT: Pardon,ustvari mislim da znam zasto:vjerovatno zato sto je bio pravi vjernik a ne fanatik.

EndingTheme
30-10-2007, 11:30 AM

Ja ne psujem islam. To je sveto. Psujem ovo sto zovete islamom, ove nakaze od vehabija, frustrirani debili, retardi, medicinski receno, kojima se klanjate i koje u nebo i na nebo stavljate.

Goldenchild
30-10-2007, 11:33 AM
Mislim da ljudi koji PROPAGIRAJU svoju religiju predstavljaju najlaganiji oblik EKSTREMIZMA.
Drzi za sebe, to u shto vjerujesh. Utici na druge kroz svoja dobra dijela. Ako vec nekog interesuje tvoja vjera onda mu ispricaj a ne da okolo proganjash ljude.

mostary
30-10-2007, 11:58 AM
Anazmost, hvala na savjetu, prihvatam,

a za Endinga, nema tu vise islama, samo jedan, a koliko ga ko praktikuje - to je razlika, neznam da li si ti musliman, ali muslmani se ne klanjaju nikom osim dragom Allahu, Jednom i Jedinom.
Kome se ti klanjas, dal Bogu ili svojim strastima. Bez uvrede i napadanja

EndingTheme
30-10-2007, 12:25 PM
Anazmost, hvala na savjetu, prihvatam,

a za Endinga, nema tu vise islama, samo jedan, a koliko ga ko praktikuje - to je razlika, neznam da li si ti musliman, ali muslmani se ne klanjaju nikom osim dragom Allahu, Jednom i Jedinom.
Kome se ti klanjas, dal Bogu ili svojim strastima. Bez uvrede i napadanja
Baka/nana je od moje porodice jedina muslimanka. Ne klanjam se nikom, postujem svakog. Samo me stid, jer sam citao Kur'an, i nista sto rade vehabije ne stoji u istom. Zato kazem, nisu oni nikakvo mjerilo islama, samo sto kvare nesto tako sveto. Drugo je da se zena pokrije, eto, cast tome, ali obrezivati klitoris samo da se ne bi mogle zadovoljiti, uzeti im pravo kao zenama, ljudima, pa onda ne vidim svrhu postojanja.

mostary
30-10-2007, 01:28 PM
Ako si citao Kur'an, sto je pohvalno, procitaj ponovo, bez predrasuda, a i kad procitas ne mora znaciti da si razumio, jer hadisi Poslanika s.a.v.s. daju objasnjenje Kur'ana, itd.
A o obrezivanju procitaj predhodne postove, niko to ne hvali, pogotovo ovdje, ako neko uradi ovdje grijesi

Blahhh
30-10-2007, 01:28 PM
a propo teme...konacno otkrismo otkud sandzama onolika koza :bigglasse

EndingTheme
30-10-2007, 01:37 PM
Ako si citao Kur'an, sto je pohvalno, procitaj ponovo, bez predrasuda, a i kad procitas ne mora znaciti da si razumio, jer hadisi Poslanika s.a.v.s. daju objasnjenje Kur'ana, itd.
A o obrezivanju procitaj predhodne postove, niko to ne hvali, pogotovo ovdje, ako neko uradi ovdje grijesi
Bio sam u Africi par mjeseci prije manje od pola godine. I vjeruj mi, nikom nista ne visi. Nisu sirile noge meni, niti sam zagledao, al' sve je normalno.

Hermina
31-10-2007, 02:38 AM

Ne treba ni ovdje,ni u Alziru,Libiji,Turskoj,Kini,Italiji,Meksiku,Japanu, SAD,Argentini niti bilo gdje drugo u svijetu,na bilo kojem kontinentu.

Goldenchild
31-10-2007, 03:18 AM
postaje dosadna ova tema...

Hermina
31-10-2007, 03:24 AM
Da,tacno,stalno se vrtimo i ponovo se ponavljamo,mi pricamo jedno a oni nesto sasvim drugo.

Goldenchild
31-10-2007, 03:27 AM
Pa nije toliko negativno. Svi su se npr slozili da obrezivanje zena nije po islamu?

Hermina
31-10-2007, 03:50 AM
Da ali neko prica da se to cini zbog gigantskog klitorisa a neko kaze kao radi poboljsanja ugodjaja za vrijeme sexualnog odnosa,sto je naravno smijesno(i jedno i drugo).A to niko od njih nece da porekne ma koliko to nevjerovatno zvucalo.:hehehehe:

mostary
31-10-2007, 07:34 AM
I jest dosadila tema, ne znam ko je i postavi, iako sam ja htio da je zakljucim jos na trecoj-cetvrtoj stranici, ali neko nastavi

Denis55
31-10-2007, 09:35 AM
Cuo sam za jedan takav slucaj u mom gradu.Takve ljude treba zatvoriti na dozivotnu robiju i ne dati im da stupe u kontakt sa normalnim svijetom.Zao mi je samo tih zena koje su prosle kroz takav pakao zivota sa tim neobrijanim magarcima koji izmisljaju novu vjeru prilagodjenu njihovim zivotinjskim,maloumnim i krvnickim nagonima.Eto koliko se vehabije zalazu za istinsku vjeru i "pravi" Islam koji je ispravan samo po njihovim standardima i u stvari predstavlja sustu suprotnost svemu onome sto bi Islam trebao da bude.Svaki dalji komentar je suvisan...

Ciprol
31-10-2007, 11:24 AM
Cuo sam za jedan takav slucaj u mom gradu.Takve ljude treba zatvoriti na dozivotnu robiju i ne dati im da stupe u kontakt sa normalnim svijetom.Zao mi je samo tih zena koje su prosle kroz takav pakao zivota sa tim neobrijanim magarcima koji izmisljaju novu vjeru prilagodjenu njihovim zivotinjskim,maloumnim i krvnickim nagonima.Eto koliko se vehabije zalazu za istinsku vjeru i "pravi" Islam koji je ispravan samo po njihovim standardima i u stvari predstavlja sustu suprotnost svemu onome sto bi Islam trebao da bude.Svaki dalji komentar je suvisan...

nemoj govorit nesto o cemu nemas pojma. kad skontas ko su vehabije, i da li ih ikako ima u bosni, onda reci...

Denis55
31-10-2007, 11:32 AM
Ovaj,kao i mnogi drugi primjeri pokazuje kakvi su oni,a oni se bas ne trude da pokazu suprotno.

mostary
31-10-2007, 12:35 PM
To denise, cuo, rekla tetka mojoj, pa ona meni, i td, nema nikakve osnove, jer vecina informacija su ili poluistine ili lazi.
Ne znam koliko znas o islamu, mozda nisi ni musliman, ako jesi mozda ne praktikujes, a govoris o drugima ...

Goldenchild
31-10-2007, 01:03 PM
Mostary cinjeinica je da u Bosni i Hercegovini postoje vjernici koji su na jedan militantan nacin religiozni i zashtrashuju druge. Ja mislim da si ti taj koji ne znash dovoljno o Islamu pa se ne usudish da kritikujesh. Kao prvo, ako dijelish ljude u muslimane i nemuslimane cinish grijeh.
Prema Islamu su svi ljudi isti.

mostary
31-10-2007, 01:29 PM
ne znam koliko ti znas o islamu,
tacno je da su kod Boga svi ljudi isti, a jedina razlika je u Bogobojaznosti, tj. ko se vise Boga boji, on je kod Boga bolji.
Tacno je da se ljudi dijele na vjernike i nevjernike, muslimani su ispravni vjernici (vjerovanje u jednog Boga, Objave, Poslanike, meleke, Sudnji dan i odredjenje bilo dobro ili ne) dok su druge religije iskrivile svoju ispravnost s kojom su dosli Boziji poslanici (tako su Isusa proglasili sinom Bozijim, iako je bio covjek kao i mi, samo je odabran da bude Poslanik - da dostavi od Boga poslanicu, Mariju, majka bozija, a ona majka poslanika Isusa i td.)

Denis55
31-10-2007, 06:41 PM
Reci ti meni onda jesu li ovi teroristicki napadi isto lazi?
I kako mogu biti dvije verzije Islama i obje ispravne?

Hermina
31-10-2007, 07:42 PM
To denise, cuo, rekla tetka mojoj, pa ona meni, i td, nema nikakve osnove, jer vecina informacija su ili poluistine ili lazi.
Ne znam koliko znas o islamu, mozda nisi ni musliman, ako jesi mozda ne praktikujes, a govoris o drugima ...

Inace ne volim traceve ali gdje ima dima ima i vatre,je li?Tolike price se izmisljaju samo da bi se naskodilo muslimanima?Nismo li ipak pomalo egocentricni?Ne okrece se svijet oko nas.

Ciprol
31-10-2007, 09:32 PM
Reci ti meni onda jesu li ovi teroristicki napadi isto lazi?
I kako mogu biti dvije verzije Islama i obje ispravne?

te tvoje "verzije" su mezhebi, i ima 4 priznata mezheba, ostali su wrong...

i to za teroristicke napade, vecinom to vlada usa sredi, da moze ici u "rat protiv terorizma"...

Hermina
31-10-2007, 10:11 PM
te tvoje "verzije" su mezhebi, i ima 4 priznata mezheba, ostali su wrong...

i to za teroristicke napade, vecinom to vlada usa sredi, da moze ici u "rat protiv terorizma"...

Da,vjerovatno smo postojanje vehabija svi samo zamislili ili sanjali.

Ciprol
31-10-2007, 10:58 PM
Da,vjerovatno smo postojanje vehabija svi samo zamislili ili sanjali.

kada je engleska krenula da kolonizira arapski poluotok, jednom je liku dala love, da napravi novu sektu, izvana islamska, iznutra ne, da lakse mogu kolonizirat. to su bile vehabije, a sad ovo sto vi mislite da su vehabije, to nisu...

Hermina
31-10-2007, 11:10 PM
A ko obrezuje pomenute zene?Muslimani?Duhovi?Ne postoje fanatici?

Ciprol
31-10-2007, 11:21 PM
A ko obrezuje pomenute zene?Muslimani?Duhovi?Ne postoje fanatici?

daj dokaz!!! ti sto to rade, ti su u krivu... ali dokazi su najbitniji...

dogiii
31-10-2007, 11:21 PM
Mah sta reci na ovo vec mars nazad na bliski istok...budale!

Ciprol
31-10-2007, 11:22 PM
Mah sta reci na ovo vec mars nazad na bliski istok...budale!

dogiii, fati se wii-a i suti :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

dogiii
31-10-2007, 11:30 PM
dogiii, fati se wii-a i suti :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Banovacu te!!! :mrgreen:

Hermina
31-10-2007, 11:30 PM
daj dokaz!!! ti sto to rade, ti su u krivu... ali dokazi su najbitniji...

Ma daj molim te?Trazis dokaze?A gdje su dokazi da se zene obrezuju zbog ogromnog klitorisa ili zbog povecanja ugodjaja pri odnosu?Kad vi meni lijepo prilozite ovdje dokaze o tome(sad zvucim ko da sam na sudu ali posto ste vi zapeli s tim dokazima isto kao da to prvi put cujete,trazim ih i ja),ja cu dokazat obrezivanje budi siguran.

Ciprol
31-10-2007, 11:34 PM
Ma daj molim te?Trazis dokaze?A gdje su dokazi da se zene obrezuju zbog ogromnog klitorisa ili zbog povecanja ugodjaja pri odnosu?Kad vi meni lijepo prilozite ovdje dokaze o tome(sad zvucim ko da sam na sudu ali posto ste vi zapeli s tim dokazima isto kao da to prvi put cujete,trazim ih i ja),ja cu dokazat obrezivanje budi siguran.

ja za to prvi put cujem, i to nije po islamu. kazem ti, nadji mi dokaze da se to deslo u sandzaku. obrezivanje zena potjece iz africkih plemena, a da ti kazem sto, to pojma nemam...

Ciprol
31-10-2007, 11:34 PM
Banovacu te!!! :mrgreen:

zbog cega? :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Hermina
31-10-2007, 11:54 PM
ja za to prvi put cujem, i to nije po islamu. kazem ti, nadji mi dokaze da se to deslo u sandzaku. obrezivanje zena potjece iz africkih plemena, a da ti kazem sto, to pojma nemam...

E vidis,zato ti savjetujem da temu od pocetka procitas,jer oni za koje sam smatrala da su tvoji istomisljenici(mislila sam da si fanatik,izvinjavam se zbog nesporazuma)pisali su upravo to sto sam maloprije napisala.

Ciprol
31-10-2007, 11:58 PM
E vidis,zato ti savjetujem da temu od pocetka procitas,jer oni za koje sam smatrala da su tvoji istomisljenici(mislila sam da si fanatik,izvinjavam se zbog nesporazuma)pisali su upravo to sto sam maloprije napisala.

ma citao sam nes na preskok. to obrezivanje zena, koliko znam nema veze sa islamom. obrezivanje muskaraca je zbog necistoce...

Hermina
01-11-2007, 12:02 AM
ma citao sam nes na preskok. to obrezivanje zena, koliko znam nema veze sa islamom. obrezivanje muskaraca je zbog necistoce...

Znam da nema veze sa islamom,i ja sam muslimanka,mada prilicno liberalna ali ipak muslimanka ;) Cim sam vidjela naslov shvatila sam da je rijec o fanaticima a ne o pravim vjernicima koji ni slucajno ne bi tako nesto uradili.Jedino me sokiralo to sto neki opravdavaju takve gadosti.

Ciprol
01-11-2007, 12:04 AM
Znam da nema veze sa islamom,i ja sam muslimanka,mada prilicno liberalna ali ipak muslimanka ;) Cim sam vidjela naslov shvatila sam da je rijec o fanaticima a ne o pravim vjernicima koji ni slucajno ne bi tako nesto uradili.Jedino me sokiralo to sto neki opravdavaju takve gadosti.

to nije naredjeno, kao sto je naredjeno obrezivanje muskaraca, znaci, NE!!!

Hermina
01-11-2007, 12:16 AM
Slazem se potpuno,mada sam sigurna da ce se sutra,prekosutra ili bar uskoro pojaviti neko ko ce pokusati da pobije ovu izjavu a onda idemo ponovo od pocetka,opet cemo se vrtiti u krug sve dok moderator temu ne zakljuca.Tvoja posljednja izjava bi trebala biti zakljucak ove teme,zaista je dobra i na mjestu.

Incognito
01-11-2007, 12:48 AM
JA sam da se tema zakljuca, jednostavno postaje glupa sva ova rasprava.

Goldenchild
01-11-2007, 01:44 AM
kada je engleska krenula da kolonizira arapski poluotok, jednom je liku dala love, da napravi novu sektu, izvana islamska, iznutra ne, da lakse mogu kolonizirat. to su bile vehabije, a sad ovo sto vi mislite da su vehabije, to nisu...

Odakle ti ova informacija? Ako nije izmishljotina preporuci mi neko shtivo na temu!!

HVALA

Ps jako me zanima

Blahhh
01-11-2007, 02:24 AM
ako smijem primjetiti.........jos se vrtimo oko neke stvarke :stongue:

Goldenchild
01-11-2007, 02:26 AM
Pa nije bilo koja stvarka, vec ona koja daje pogon svemu ostalom.

mostary
01-11-2007, 08:40 AM
I ja sam da se ova tema zakljuca i zatvori, necu vise da komenetarisem jer sam vec par puta zakljucivao a moderator nije

Ciprol
01-11-2007, 09:58 AM
Odakle ti ova informacija? Ako nije izmishljotina preporuci mi neko shtivo na temu!!

HVALA

Ps jako me zanima

ne sjecam se gdje sam citao. sorry...

Goldenchild
01-11-2007, 10:34 AM
ne sjecam se gdje sam citao. sorry...

Pa onda je samo neka glasina... ?

Blahhh
18-11-2007, 01:56 AM
we-ha-bo-si
URL (http://www.islam.co.ba/aktuelno/index.php?subaction=ostalo&id=1071433216)

:lol:

Dvogrbi Devac
18-11-2007, 12:18 PM
Ispade njihov klitoris velik ko nase kite u hladnoj vodi!

Daj covjece sta supljiras!

Kao prvo taj obicaj u africkim zemljama (Sudan, Somalija, Etiopija itd.) se sacuvao jos iz predislamskog perioda, dok u Kuranu i Hadisima neces nigdje naci potporu tim obicajima!

U Kuranu se cak sta vise obrezivanje muske djece nigdje ne spominje, nego je to preuzeto iz jevrejskog Talmuda, Tore ili Tevrata.
Da sada ne objasnjavam kada je Mojsiju bilo zapovijdjeno da se svi neobrezani obrezu, jer su egipatskom ropstvu to bili zaboravili ili nisu praktikovali!

Sve informacije treba provjeriti, a onda ako je to tacno tim primitivcima zabraniti da nam prosipaju svoj primitivizam i neka takav Islam nose svojoj kuci!

Denis55
18-11-2007, 07:20 PM
Slazem se sa prethodnim postom.Treba znati razliku izmedju pravih muslimana i fanaticnih ekstremista.

rashid
20-11-2007, 05:01 PM
selam i pozdrav svima!
sve što je štetno po čovjeka je po islamu zabranjeno ili pokudjeno da se čini.
pa tako i ovo obrezivanje žena, jer nije u skladu sa ljudskom prirodom!
Bog je stvorio čovjeka u najsavršenijem obliku, pa tako sve što posjeduje ima svoju funkciju!
mnogi narodi su poslije dolaska islama sačuvali stare običaje, pa su ih kasnije generacije prepoznavale i prihvatale kao dio islamske tradicije, što je slučaj sa ovom stvari o kojoj govorimo.
u islamu nema dokaza za takvo što da je bilo u praksi prvih generacija muslimana, ali su nažalost kod mnogih ovakvi grozni običaju prihvačeni ne zbog bogobojaznosti nego zbog ličnih poriva poput ljubomore i slično.
želim reči da obrezivanje žena jeste štetna stvar kojom žena postaje poput neemotivnog i bezosječajnog objekta, što nikako nije prirodno.
a to što to neki ljudi čine jeste zbog njihovog primitivizma i zaostalosti.
islam jeste uzvišena vjera i ne dozvoljava da se remeti red i harmonija koja je uspostavljena od strane stvoritelja.
i na kraju, u islamu nema obrezivanja žena, to je običaj nekih naroda koji nije nikako etičan niti moralan, a kamoli human i prirodan!
nadam se da sam pomogao u razumjevanju!

bibx
03-12-2007, 07:45 AM

PRIBOJ - Vehabije su ponovo glavna tema u Sandžaku, i to poslije informacija da pripadnici ovog ekstremnog islamističkog pokreta obrezuju svoje žene! Naime, sve češće se događa da vehabije svojim ženama odrezuju klitoris, kako ne bi uživale u seksu i da ne bi bile atraktivne za druge muškarce. To su u izjavama za agenciju Fonet potvrdile i dvije žene koje su, uz strogu anonimnost, opisale pakao kroz koji su prošle.

Dvadesetpetogodišnja žena iz Rožaja je ispričala da ona više nikada neće imati muškarca, nakon što joj je sada već bivši muž uklonio klitoris. Kad se udala za njega u inostranstvu, nije znala da suprug pripada pokretu vehabija.

- Nisam htela da se pokrijem i stavim maramu na glavu, ali on je onda zahtevao da mi odstrani klitoris. To je više njegov hir nego obveza žene vehabije - kaže ona, tvrdeći da je već sada njen život uništen.

Žena zamalo podlegla

Ovih dana u Novom Pazaru ista intervencija nesrećnu ženu umalo nije koštala života. Jednoj Novopazarki je suprug pokušao sam ukloniti klitoris, što je izazvalo obilno krvarenje. Nesrećnoj ženi život su spasli tek na jednoj privatnoj klinici u Beogradu, gde je hitno prebačena. Ginekolog iz Novog Pazara, koji je insistirao na anonimnosti, kaže da je obrezivanje žena sakaćenje i zločin, jer je klitoris organ koji je veoma važan za svaku ženu i njegovo otklanjanje može poremetiti i druge organe.

Vehabije iz Novog Pazara, kako se saznaje, često traže poseban tretman prilikom porođaja njihovih žena, zahtevajući da to obavljaju isključivo liječnici žene. U novopazarskom porodilištu kažu da im se izlazi u susret kad su u mogućnosti. Interesantno je da tamošnji ginekolozi, koji su bili na stručnoj praksi u islamskim zemljama, u kojima takođe ima vehabija, kažu da tamo nisu nailazili na takve zahtjeve.

Vehabije svoje supruge tretiraju kao roblje

U Novom Pazaru, Tutinu, Sjenici, Rožaju i drugim mjestima u Sandžaku, vehabije svoje supruge tretiraju kao roblje. Oni ne dozvoljavaju da ijedan muškarac, osim oca, rođenog brata i supruga, vidi lice njihove žene. Nije joj dozvoljeno čak ni da donosi posluženje gostima.

- Nikad se ne zna kad se između muškarca i žene može roditi želja, niti šta tu strast može probuditi, ženino lice, oči, kosa, ili bilo koji drugi dio tjela. Ona treba da se čuva i da svoju ljepotu otkriva samo za svog supruga - kaže jedan novopazarski vehabija.

Grupa novopazarskih vehabija ispričala je "javnu tajnu" da u ovom gradu postoje patrole vehabija, koje glume šerijatsku policiju, rasterujući zaljubljene mlade parove koji svoju ljubav iskazuju na javnim mestima držeći se za ruke, idući zagrljeni i ljubeći se. Vehabije u ovom kraju počinju otvarati i svoje trgovine, u koje navraćaju samo njihovi istomišljenici. Kako je ispričao Enrad Ramović, imam iz Rožaja, vlast u ovom gradu je dozvolila da vehabije otvore mesaru "Halal". U njoj kupuju isključivo vehabije.

Ekstremizam se širi

Međunarodna krizna skupina za sprečavanje konflikata u svjetu konstatirala je da su vehabizam i vehabije u Sandžaku ekstremni islamski pokret koji se sve više širi. "Vehabije u Novom Pazaru, Sjenici, Tutinu i drugim sandzačkim gradovima danas kontroliraju mnoge džamije, što deluje uznemirujuće i ima naznake ekstremističkog delovanja", stoji između ostalog u redovnom izveštaju Krizne grupe.

25.10.2006.
Pincom.info / FoNet

Nazalost i u Bosni ima tih slucajeva a narocito po inostranstvu od strane vehabijskih muzeva pa cak i svoje male kceri obrezuju da bi imali bolji obraz pa ljudi moji to nema veze sa nasim islamom mi sdmo ipak u evropi a ne u africi .Fuj Fuj

dawood
10-12-2007, 10:06 PM
moj skromni doprinos protiv svih devijacija ( iscesenja mozgova)
neko izvrne nogu, oni mozak
sreca ima Sudnji dan

Hermina
11-12-2007, 01:48 AM
moj skromni doprinos protiv svih devijacija ( iscesenja mozgova)
neko izvrne nogu, oni mozak
sreca ima Sudnji dan

Jedan od najboljih postova koje sam ikad procitala!Potpuno se slazem,ti ljudi su potpuno poremeceni,ko zna sta jos mozemo od njih ocekivat.

Gromchihna
11-12-2007, 01:51 AM
Nisu ti lavovi meni nikako dobri...

Mr.Goody
29-12-2007, 05:26 PM
Pa nije bilo koja stvarka, vec ona koja daje pogon svemu ostalom.

haha dugo nisam procitao bolji post :))

a jes bas daje pogon :)))

Cyborg
29-12-2007, 06:10 PM
Jedan od najboljih postova koje sam ikad procitala!Potpuno se slazem,ti ljudi su potpuno poremeceni,ko zna sta jos mozemo od njih ocekivat.

Jesi li to ti sebi nadila musko ime da ti ovi ne bi dirali? :grnbday:

aqvarius
30-12-2007, 08:10 PM
To su ljudi poremećena uma,ustvari oni i nisu ljudi.Njima je izgleda normalno da sakate druge,a kad su oni lično u pitanju e to je već druga priča.Za svaku osudu.

Pcelica
06-01-2008, 12:01 AM
Boze sacuvaj,to je ludilo,kako im to samo moze pasti na pamet....licno ja bi sve vehabije pobila......

_IMAN_
14-01-2008, 02:21 PM
Kakve lazi i izmisljotine od strane cetnickih medija i vi vidim nasijedate na sve to .Sta vi uopste znate o Sandzaku ,jesteli ikada tamo bili ? Pomazete cetnicima svojim komentarima u satanizaciji sandzackih bosnjaka .Ovakvi tekstovi i ovake njihove lazi su samo uvod u jos jedan genocid nad bosnjacima sandzaka pa ako nemozete nicime pomoci da do toga ne dodje Allah vam se smilovao ne pomazite im bar. Ne sirite njihovu propagandu ,ne sirite njihove lazi .Svi ste vi culi za neke izmisljene slucajeve obrzivanja zena a nikada niste culi niti se dokazalo za postojanje ijednog takvog slucaja.Nego se sve bazira na pricama cula rekla kazala a nigdje za te price dokaza.

U Sandzaku se nije desio ni jedan takav slucaj do sada sve ostalo su samo cetnicke lazi i naklapanja njihovih medija a vidim vi im u tome podobro pomazete svojim komentarima i sirenjem neistina .Pa dajte ljudi dodjite sebi i ne pricajte nesto za sta nemate dokaza ,jer jedini dokaz koji imate su izmisljotine koje su potekle iz cetnickih medija. Ako vam je to dokaz za nesto aferim ,jer ti isti mediji tvrde da ni u Srebrenici nije bilo genocida.Pa ako im ne vjerujete za ovo drugo kao sto im niko normalan ne vjeruje zasto im onda vjerujete kad sire ovakve gnusne lazi o bosnjacima sandzaka?

_IMAN_
14-01-2008, 02:22 PM
Boze sacuvaj,to je ludilo,kako im to samo moze pasti na pamet....licno ja bi sve vehabije pobila......

Najbolje da se onda udruzis sa Karadzicem i Mladicem ,jer i oni imaju istu zelju i namjeru kao i ti .:mg:

Muhtar
16-01-2008, 09:48 PM
Kakve lazi i izmisljotine od strane cetnickih medija i vi vidim nasijedate na sve to .Sta vi uopste znate o Sandzaku ,jesteli ikada tamo bili ? Pomazete cetnicima svojim komentarima u satanizaciji sandzackih bosnjaka .Ovakvi tekstovi i ovake njihove lazi su samo uvod u jos jedan genocid nad bosnjacima sandzaka pa ako nemozete nicime pomoci da do toga ne dodje Allah vam se smilovao ne pomazite im bar. Ne sirite njihovu propagandu ,ne sirite njihove lazi .Svi ste vi culi za neke izmisljene slucajeve obrzivanja zena a nikada niste culi niti se dokazalo za postojanje ijednog takvog slucaja.Nego se sve bazira na pricama cula rekla kazala a nigdje za te price dokaza.

U Sandzaku se nije desio ni jedan takav slucaj do sada sve ostalo su samo cetnicke lazi i naklapanja njihovih medija a vidim vi im u tome podobro pomazete svojim komentarima i sirenjem neistina .Pa dajte ljudi dodjite sebi i ne pricajte nesto za sta nemate dokaza ,jer jedini dokaz koji imate su izmisljotine koje su potekle iz cetnickih medija. Ako vam je to dokaz za nesto aferim ,jer ti isti mediji tvrde da ni u Srebrenici nije bilo genocida.Pa ako im ne vjerujete za ovo drugo kao sto im niko normalan ne vjeruje zasto im onda vjerujete kad sire ovakve gnusne lazi o bosnjacima sandzaka?

Sjećate li se one izjave novinarke RTS-a sa brda oko Sarajeva kada izvještava
da "Alijini vojnici bacaju srpsku djecu lavovima u Pionirskoj dolini".Oni to samo pokušavaju da nas oblate,jer im ništa drugo nije preostalo.

Shine
17-01-2008, 01:40 PM
Najbolje da se onda udruzis sa Karadzicem i Mladicem ,jer i oni imaju istu zelju i namjeru kao i ti .:mg:

Kakve veze imaju ta 2 zlocinca sa vehabijama kad i pola muslimana pocevsi od mene ih mrzi?

Amina_
17-01-2008, 01:48 PM

Bi ti koje si pameti, zbog jedne "neprovjerene" informacije unishtila bi nekoga samo zato shto su muslimani . Da ti nije Hitler shta u rodu ? I on je sistematski tamanio jevreje .

_IMAN_
17-01-2008, 06:30 PM
Kakve veze imaju ta 2 zlocinca sa vehabijama kad i pola muslimana pocevsi od mene ih mrzi?

Mrze ih oni koji sebe nazivaju muslimanima a od islama imaju samo ime .Jer svaki musliman zna da je haram mrzeti druge muslimane .Naravno da svako ko poziva na ubijanje drugih nije nista bolji od bilo kojeg drugog zlocinca .Mrzeti nekog zato sto Allahu na sedzdu pada,sto posti,daje zekat ,obavlja hadz ,nosi maramu ,ili muskrac bradu je zalosno ,jer takav nije ni svjesan da on zapravo mrzi islam.Jer ovo sve navedeno je od islama.

Ebu Hurejre, r.a, prenosi kako mu je Poslanik, s.a.v.s, rekao:»Ne zavidite jedni drugima, ne huškajte jedni na druge, ne mrzite se, ne okrećite jedni drugima leđa, ne smetajte jedni drugima u trgovini, bodite Allahovi robovi i braća. Musliman je muslimanu brat, ne čini mu zulum, ne ponižava ga, ne potcjenjuje ga. Čestitost je evo ovdje! Pokazao je na prsa tri puta. Muslimanu je dpopljno zla da ponizi brata muslimana. Musliman je muslimanu haram. Njegova krv, njegova imovina i njegova čast i dostojanstvo»!

"Ko stane u zastitu casti brata muslimana, to cemu biti zastita od Dzehennema. " (Tirmizi) i "Nema covjeka muslimana koji ce stati u odbranu casti svoga brata, a da Allah nece uzeti Sebi u obavezu da ga zastiti od dzehennemske vatre na Kijametskom danu. " (Ahmed)
"Niko od vas nece dostici potpuno vjerovanje sve dok ne bude zelio i volio svome bratu ono sto zeli i voli samome sebi. " (Buharija i Muslim)

Ebu Hurejre, r.a, kaže kako je Allahov Poslanik jednom upitao:»Ko od mene želi uzeti ove riječi, raditi po njima i poučiti nekoga da ih prakticira»? Ebu Hurejre odgovori:»Ja, Allahov poslaniče»! Poslanik me tad uze za ruku i reče:
·Čuvaj se harama, bićeš najpobožniji.
·Budi zadovoljan sa Allahovom odredbom, bićeš najimućniji.
·Budi dobar prema susjedu, bićeš vjernik.
·Želi drugima što želiš sebi, bićeš musliman.·
Ne smiji se mnogo, jer pretjeran smijeh umrtvljuje srce.

Shine
17-01-2008, 07:11 PM
Mrze ih oni koji sebe nazivaju muslimanima a od islama imaju samo ime .Jer svaki musliman zna da je haram mrzeti druge muslimane .Naravno da svako ko poziva na ubijanje drugih nije nista bolji od bilo kojeg drugog zlocinca .Mrzeti nekog zato sto Allahu na sedzdu pada,sto posti,daje zekat ,obavlja hadz ,nosi maramu ,ili muskrac bradu je zalosno ,jer takav nije ni svjesan da on zapravo mrzi islam.Jer ovo sve navedeno je od islama.
.

Halo ba ko si ti da meni pricas sta ja imam i nemam od islama?Mrzim ih i uvjek cu ih mrzit jer su mojoj drzavi samo zlo nanjeli od silnih ubistava u ratu pa na dalje i ocrnili je pred svjetom.Sa cetnicima pod ruku mogu komotno.

babuka
17-01-2008, 07:25 PM
Jaro,ovo vehbosi uznapredovali.Naucila se anatomija i odmah to oni primjenise na sebe.Sta je ovo?Zensko sunecenje?Nisam znao da i zene posjeduju prigushivac,ali et uci se dok se zivi.

_IMAN_
17-01-2008, 08:35 PM
Halo ba ko si ti da meni pricas sta ja imam i nemam od islama?Mrzim ih i uvjek cu ih mrzit jer su mojoj drzavi samo zlo nanjeli od silnih ubistava u ratu pa na dalje i ocrnili je pred svjetom.Sa cetnicima pod ruku mogu komotno.

Kakva ubijanja u ratu,ko je ubijao u ratu i koga ?Na osnovu ovog sto ovdje iznosis vidi se da ni ti bas nisi puno daleko odmakao od tih cetnika . Zlo su ti nanijeli oni koji su agrsiju na BiH izvrsili a ne oni koji su te branili od agresije i genocida.Masovne grobnice se diljem nase lijepe BIH i dan danas otkopavaju a ti ovdje solis mozak nekom o ubijanju .Zna se ko je u ratu bio zrtva a ko agresor i ko je koga ubijao i u ime cega je ubijato .
Sto se tice svijata koji ti spominjes znas li ti sta te pitaju bilo gdje u svijetu kad kazes da si iz BiH ? Pitaju dali tamo ima jos uvijek traje rat ...Toliko o tome koliko svijet interesujes ti i BiH.

Shine
17-01-2008, 09:17 PM
Kakva ubijanja u ratu,ko je ubijao u ratu i koga ?Na osnovu ovog sto ovdje iznosis vidi se da ni ti bas nisi puno daleko odmakao od tih cetnika . Zlo su ti nanijeli oni koji su agrsiju na BiH izvrsili a ne oni koji su te branili od agresije i genocida.Masovne grobnice se diljem nase lijepe BIH i dan danas otkopavaju a ti ovdje solis mozak nekom o ubijanju .Zna se ko je u ratu bio zrtva a ko agresor i ko je koga ubijao i u ime cega je ubijato .
Sto se tice svijata koji ti spominjes znas li ti sta te pitaju bilo gdje u svijetu kad kazes da si iz BiH ? Pitaju dali tamo ima jos uvijek traje rat ...Toliko o tome koliko svijet interesujes ti i BiH.

Ko je koga ubijao ce se dokazati blatili ste(posto ih branis mora da ti je muz vehabija)ovu drzavu i bosnjacki narod!Zna se dobro ko je sta radio prema tome ja sa tobom o tome ne zelim razglabat.Pusti se ti srba i cetnika ja ovde o vehabijama pricam kad otvoris temu o cetnica onda cemo tamo pricat.Zbog bradatih extremista mene po svjetu ko teroristu gledaju i pretresaju me samo sto sam musliman.Treba sve vehabije iz nase drage Bosne protjerat da ko ljudi mozemo zivjet.Polako evropa ce taj sljam ocistit kad dodje vrijeme!

Faith
17-01-2008, 09:39 PM
Ko je koga ubijao ce se dokazati blatili ste(posto ih branis mora da ti je muz vehabija)ovu drzavu i bosnjacki narod!Zna se dobro ko je sta radio prema tome ja sa tobom o tome ne zelim razglabat.Pusti se ti srba i cetnika ja ovde o vehabijama pricam kad otvoris temu o cetnica onda cemo tamo pricat.Zbog bradatih extremista mene po svjetu ko teroristu gledaju i pretresaju me samo sto sam musliman.Treba sve vehabije iz nase drage Bosne protjerat da ko ljudi mozemo zivjet.Polako evropa ce taj sljam ocistit kad dodje vrijeme!

A kako mislis protjerati vehabije koji su rodjeni u BIH,i njihova je bosna kao i tvoja.:nice:

Muhtar
17-01-2008, 09:40 PM

Šta su ti bradati ekstremisti uradili? A to što te pretresaju na granici nije zbog nekih eventualnih zločina počinjenih u ratu, nego što si musliman .Kada bi gledali po zločinima Srbi nebi mogli nigdje izaći, ne isporučuju dva najveća zločinca od kraja WW2 Karadžiča i Mladića a samo što ih još nisu počeli gurati u EU.

_IMAN_
18-01-2008, 01:31 AM
Moj muz je Bosnjak musliman borac Armije BiH ako te bas interesuje .Zasto tebe pretresaju ja zaista ne znam i ne mogu ti odgovoriti na to pitanje to bi ti sam najbolje trebao znati.Zato ne vidim razlog da te neko pretresa zbog toga sto si musliman ako vec nicim ne odajes pripadnost islamu i ne prepoznajes se kao musliman.
Sto se tice brade nosio je i Allahov Poslanik Muhammed,s.a.v.s., i svi prijasnji Poslanici,a.s., Brada je nardjena muslimanima i tu nema nista sporno . Pa onaj koji vrijedja bradu i muslimane koji je nose direktno vrijedja i Poslanika,a.s., pa tako i islam .

Moj muz nazalost ne nosi bradu ,ali se ja nadam da ce je i on nositi i tako se razlikovati od nemuslimana i na ulici biti prepoznat kao musliman .

U tvojim postovima je ocita mrznja prema islamu a i ne znanje i nepoznavanje islama . Ti pokusavas ovdje svoju mrznju prema islamu prestaviti kao mrznju prema takozvanim '' vehabijama '' ali sve sto spominjes i sve to zbog cega mrzis te ljude je zapravo od islama i to su islamski propisi koje ti ocito mrzis.Zato pokusaj upoznati islam kako bi ga svatio i razumio a ne da mrzis muslimane samo zato sto praktikuju islam. Islam se ne nasledjuje s koljena na koljeno i nije dovoljno samo muslimansko ime da bi neko automatski musliman bio. Islam je kompletan nacin zivota islam se zivi .

Sto se toce Evrope ja u njoj zivim i radim i islam nesmetano praktikujem .U Evropi uprkos svemu muslimani nose brade, zene nose hidzabe a i nikabe . A onima kojima to smeta nek ne idu u Evropu,jer tamo sve to ima elhamdulillah.A i u BiH je vazda bilo toga i vazda ce i biti inshAllah.

Evo i dokaza da je u Bosni vazda bilo islama i da ce ga biti a ne ''vehabija'' kako to neki zele prestaviti.

IZ BOSNJACKE RIZNICE(stare razglednice)

http://www.rijaset.ba/forum/index.php?topic=116.0

b!@dE
18-01-2008, 02:20 AM
tako je _IMAN_...spusti ga malo prica bezveze...:sweat:

b!@dE
18-01-2008, 02:22 AM
tako je _IMAN_...spusti ga malo prica bezveze...:sweat:

Cyborg
18-01-2008, 02:37 AM

Pripadnici odreda El Mudzahedin koji su afroazijskog podrijetla i koji su donijeli taj otrov zvani vehabizam su nanijeli veliku stetu ugledu Armije BiH i bosnjackom narodu. Donijeli su nesto sto ne pripada u BiH i cinili su zlocine za koje danas netko mora odgovarati. Druge dvije zaracene strane ce to uvijek koristiti da bi upirali prstom na Armiju BiH i tvrdili kako su sve tri strane cinile zlocine. Ti mudzahedini su dosli da posiju svoju vrstu islama i bili su jedan klerofasisticki odred poput Seseljovih "Belih orlova". Covjek ne mora nositi kukasti kriz ili slovo U da pokaze da je fasist. Heraldika fasizma je siroka. Mudzahedine nije interesovala BiH kao drzava sa povijesnim pravom na opstanak niti su ih zanimali Bosnjaci sa svojom historijom. Oni su u BiH vidjeli potencijal da izgrade snazno uporiste u Evropi i to im nije uspjelo niti ce im uspjeti, jer Bosnjaci to ne zele niti ce to netko u Evropi dozvoliti. Ipak mislim da u BiH ne postoji nikakva opasnost i da vehabija ima vise u Austriji, Njemackoj ili Engleskoj nego u BiH. Ovdje postoji demokratsko pravo na prakticiranje vjere, pa cak i za one koji to pravo koriste da bi srusili demokraciju i slobodu. Jedna od tih si i ti, gospodjo.

Cyborg
18-01-2008, 02:41 AM
Evo i dokaza da je u Bosni vazda bilo islama i da ce ga biti a ne ''vehabija'' kako to neki zele prestaviti.

IZ BOSNJACKE RIZNICE(stare razglednice)

http://www.rijaset.ba/forum/index.php?topic=116.0

Vidim da bi ti voljela opet 200-500 godina unazad. U cijelom svijetu su se ljudi prije drugacije nosili. BiH sa nekim statusom drzavnosti postoji oko 1000 godina dok je islam dosao prije preko 400 godina. U Bosni nije bilo vazda islama niti je krscanstva bilo vazda medju Srbima i Hrvatima.

_IMAN_
18-01-2008, 02:47 PM
Vidim da bi ti voljela opet 200-500 godina unazad. U cijelom svijetu su se ljudi prije drugacije nosili. BiH sa nekim statusom drzavnosti postoji oko 1000 godina dok je islam dosao prije preko 400 godina. U Bosni nije bilo vazda islama niti je krscanstva bilo vazda medju Srbima i Hrvatima.

E moj ucitelju ocito je da ti pojma nemas o zivotu!

Sa ateistima se ne raspravljam o vjeri i njenim propisima.

Shine
18-01-2008, 03:53 PM
Ti ocigledno imas vehabijsku taktiku.To je cisto ispiranje mozga nebitnim stvarima ali te price kod mene ne prolaze.Bolje da se vratis u te kampove gdje su te ucili i....o tome:hehehehe:.Inace ja neznam normalno zensko da se posvetilo tim glupostima kao ti svaka ima burnu proslost od narkomanije pa do prostitucije i poslje traze spas u islamu.Zalim vas...

DS9
18-01-2008, 04:04 PM
E moj ucitelju ocito je da ti pojma nemas o zivotu!

Sa ateistima se ne raspravljam o vjeri i njenim propisima.

Zasto ne? I ateizam je vjera, samo sto ateisti vjeruju da bog ne postoji, a niti vjernici mogu dokazati da bog postoji, ni ateisti da ne postoji.

NM156
18-01-2008, 04:50 PM
I ateizam je vjera...

Ja se sa ovom tezom ne slazem, mada u sustini zavisi od toga kako se ateizam definise. Postoji suptilna, ali veoma bitna razlika izmedju aktivnog nevjerovanja, i odusustva vjerovanja. Prvo sadrzi odredjene elemente religije, a drugo ne sadrzi.

Sa ovakvim kao IMAN zaista nema smisla raspravljati, jer ne postoji ni najosnovniji minimum zajednickih stavova i vrijednosti oko kojih bi se komunikacija mogla voditi.

_IMAN_
18-01-2008, 07:35 PM
On daruje znanje onome kome hoce, a onaj kome je znanje darovano - darovan je blagom neizmjernim. A shvatiti mogu samo oni koji su razumom obdareni. 2:269

Reci: 'Zar su isti oni koji znaju i oni koji ne znaju? Samo oni koji pameti imaju pouku primaju!' 39:9

A Allaha se jedino boje od robova Njegovih - uceni. 40:28

A zasto ne razmisle sami o sebi? 30:8

Zar su oni iz nicega stvoreni ili jesu li se sami stvorili?! Zar su oni nebesa i Zemlju stvorili?! Ne, (u to) nisu uvjereni. 51:35-36

Kazite vi Meni: sta biva s onim sto posijete? Da li mu vi dajete snagu da nice, ili to Mi cinimo? 56:63-64

Kazite vi Meni: vodu koju pijete - da li je vi ili Mi iz oblaka spustamo? 56:68-69

Kazite vi Meni: vatru koju palite - da li drvo za nju vi ili Mi stvaramo? 56:71-72

Kazite vi Meni: da li sjemenu koje ubacujete vi oblik dajete ili Mi to cinimo? 56:58-59

Allah vas iz trbuha majki vasih izvodi, vi nista ne znate, i daje vam sluh i vid i razum da biste bili zahvalni. 16:78

Reci: "Kazite vi meni, ako bi vas Allah sluha vaseg i vida lisio i srca vasa zapecatio, koji bi vam bog, osim Allaha, to vratio?" 6:46

Reci: 'Kazite vi meni - ako bi Allah dao da vam noc potraje vjecno, do Sudnjeg dana, koji bog bi vam, osim Allaha, svjetlo dao? Zar ne cujete?' 28:71

Reci: 'Kazite vi meni - ako bi Allah dao da vam dan potraje vjecno, do Sudnjeg dana, koji bog bi vam, osim Allaha, noc dao da u njoj otpocinete? Zar ne vidite?' 28:72

Reci: "Posmatrajte ono sto je na nebesima i na Zemlji!" 10:101

Zar se moze sumnjati u Allaha, Stvoritelja nebesa i Zemlje? 14:10

On vam pokazuje dokaze Svoje, pa koje od Allahovih dokaza ne priznajete? 40:81

I jedan od dokaza Njegovih je stvaranje nebesa i Zemlje, i raznovrsnost jezika vasih i boja vasih; to su, zaista, pouke za one koji znaju. 30:22

_IMAN_
18-01-2008, 07:37 PM
Onaj koji je nebesa i Zemlju stvorio i koji vam spusta s neba kisu pomocu koje Mi dajemo da ozelene bacse prekrasne, - nemoguce je da vi ucinite da izraste drvece njihovo. - Zar pored Allaha postoji drugi bog? 27:60

Neka covjek pogleda u hranu svoju; Mi obilno kisu prolivamo, zatim zemlju pukotinama rasijecamo i cinimo da iz nje zito izrasta i grozdje i povrce, i masline i palme, i basce guste, i voce i pica, na uzivanje vama i stoci vasoj. 80:24-32

Na nebesima i zemlji, zaista, postoje dokazi za one koji vjeruju. I stvaranje vas i zivotinja koje je razasuo dokazi su za ljude koji su cvrsto ubijedjeni; i smjena dana i noci i kisa koju Allah s neba spusta da pomocu nje zemlju, nakon mrtvila njezina, ozivi i promjena vjetrova - dokazi su za ljude koji imaju pameti. 45:3-5

Zar zemlju posteljom nismu ucinili, i planine stubovima, i vas kao parove stvorili, i san vas pocinkom ucinili, i noc pokrivacem dali, i dan za privredjivanje odredili, i iznad vas sedam silnih sazidali, i svjetiljku plamtecu postavili? Mi iz oblaka vodu obilnu spustamo i cinimo da uz njenu pomoc raste zito i bilje, i basce guste. 80:6-16

Stvaranje nebesa i Zemlje, smjena noci i dana, ladja koja morem plovi s korisnim tovarom za ljude, kisa koju Allah pusta s neba pa tako u zivot vraca zemlju nakon mrtvila njezina - po kojoj je rasijao svakojaka ziva bica, promjena vjetrova, oblaci koji izmedju neba i Zemlje lebde - doista su dokazi za one koji imaju pameti. 2:164

Upitaj: 'Ko vas hrani s neba i iz zemlje, cije su djelo sluh i vid, ko stvara zivo iz nezivog, a pretvara zivo u nezivo, i ko upravlja svim?' - 'Allah!' - Reci ce oni -, a ti reci: 'Pa zasto Ga se onda ne bojite? 10:31

Allah svjedoci da nema istinskog boga osim Njega - i meleki i uceni (svjedoce isto)- i On pravdu vrsi/pravedno postupa. Nema istinskog boga osim Njega, Silnog i Mudrog! 3:18

ex no.1
18-01-2008, 10:01 PM
Dohakat će nama ove vehabije, pre ili kasne!

Amina_
18-01-2008, 10:57 PM
"Vehabije" :what: ?!

Gdje su bolan te "vehabije". Ja sve da ih upoznam, ali mi josh to nije uspjelo :ohno:

ex no.1
18-01-2008, 11:01 PM
Ima kod nas u Zenici, hhh.

EndingTheme
18-01-2008, 11:02 PM
"Vehabije" :what: ?!

Gdje su bolan te "vehabije". Ja sve da ih upoznam, ali mi josh to nije uspjelo :ohno:
Nego ko obrezuje, cajnizi ? Ajde, mani pricu, zna se koga vodi ruka ekstremizma.

Valerie
18-01-2008, 11:08 PM
Ma kakvi. Niko nikog ne obrezuje. Zenama smeta klitoris, pa to iz cisto altruistickih pobuda rade.

Amina_
18-01-2008, 11:11 PM
Joj shta se vi plashite od tih "wehabija" :aliensmil

Pustite ljude na miru. Da to nisu vashe zhene sluchajno ?

Tipichni Bosanci, "svoj hljeb jedem-tudju brigu brinem " a ne znate ni jeli istina .

Shta radi besposlica jadna... tsk tsk tsk....

EndingTheme
18-01-2008, 11:20 PM
Jah eto, ti znas.

rashid
19-01-2008, 12:27 AM
obrezivanje žena jeste pojava medzu vehabijama, a koja nije dio islamske tradicije nego narodni običaj afričkih naroda, koji se zadržao kod njih, a kojeg su muslimanski narodi naslijedili, i nastavili da ga praktikuju.
lično znam za pojave obrezivanja žena jer poznajem te kako ih vi ovdje nazivate "wehabije", ali taj običaj nema veze sa islamom.
ako neko to i uradi, uradio je zbog svoga neznanja i pretjerivanja, a to može biti veoma opasno po zdravlje čovjeka i njegove vjere.
lično se zgražam toga, i smatram to paganskim običajem.
jako malo ljudi je to učinilo ovdje kod nas, svega par slučajeva, i to zbog svog ekstremizma i pretjerivanja u vjeri i neznanju.
pa zato nije poželjno sve "wehabije" okarakterizirati kao takve, jer večina se s tim običajem ne slaže.

a najgore od svega je kada se zbog nepoznavanja stvari takvo što pripiše vjeri islamu od čega je islam čist, i ustvari zabranjuje sve što narušava čovjekovo zdravlje i ličnost.

želim još samo da kažem nešto ovdje onima koji ne vjeruju u postojanje boga...a to je, koga pozivate u pomoč kada vam bude najteže i kome su sve vaše nade upučene kada vam oboli draga osoba od smrtne bolesti...
koga pozivate u pomoč u največem strahu...Bogu naravno, kome drugome.
čak i ateisti vjeruju u boga nesvjesno, jer samim spominjanjem su ga svjesni, ali ni oni ne znaju zašto ga odbacuju.

EndingTheme
19-01-2008, 12:34 AM
želim još samo da kažem nešto ovdje onima koji ne vjeruju u postojanje boga...a to je, koga pozivate u pomoč kada vam bude najteže i kome su sve vaše nade upučene kada vam oboli draga osoba od smrtne bolesti...
koga pozivate u pomoč u največem strahu...Bogu naravno, kome drugome.
čak i ateisti vjeruju u boga nesvjesno, jer samim spominjanjem su ga svjesni, ali ni oni ne znaju zašto ga odbacuju.
Jok, takav supak ne mogu biti. I u nevolji, sam sam. ;)

NM156
19-01-2008, 12:39 AM
Nije bolan, ti ustvari ne znas kako se sam ponasas kad zagusti, ili ne zelis da priznas. Isto k'o ni ja. Bolje nas rashid poznaje od nas samih :)

Valerie
19-01-2008, 12:44 AM
Ovaj prvi dio, rashidovog posta i okej jos.
A onaj drugi, ni ne citira mi se, a ponajmanje mi se ne raspravlja i ne ispravlja kriva Drina.

Nije bolan, ti ustvari ne znas kako se sam ponasas kad zagusti, ili ne zelis da priznas. Isto k'o ni ja. Bolje nas rashid poznaje od nas samih :)

Eto. Sve receno.

_IMAN_
19-01-2008, 01:39 AM
Reci: "Kazite vi meni, ako bi vas Allah sluha vaseg i vida lisio i srca vasa zapecatio, koji bi vam bog, osim Allaha, to vratio?"Kur'án 6:46

Blahhh
19-01-2008, 01:48 AM
oko ohani malo...pa nisi ti Poslanik...a.s....a i on je tumacio a ne reproducirao objavu...ccc

babuka
19-01-2008, 01:49 AM

joj sto volim kad ovaj cojek naleti.Prosto nas sve za sekund pokopa.Respekt ljudino!:aliensmil

b!@dE
19-01-2008, 02:14 AM
joj sto volim kad ovaj cojek naleti.Prosto nas sve za sekund pokopa.Respekt ljudino!:aliensmil

:aliensmil

Shine
19-01-2008, 04:43 AM
Reci: "Kazite vi meni, ako bi vas Allah sluha vaseg i vida lisio i srca vasa zapecatio, koji bi vam bog, osim Allaha, to vratio?"Kur'án 6:46

Pusti se citiranja ko je sta reko ovde se prica o vehabijama koji sunete svoje zene:hehehehe:a koje ti branis(ko zna mozda ti odgovara taj sunet):hehehehe:

Cyborg
19-01-2008, 07:20 AM
Zasto ne? I ateizam je vjera, samo sto ateisti vjeruju da bog ne postoji, a niti vjernici mogu dokazati da bog postoji, ni ateisti da ne postoji.

Ateizam nije vjera. To je filozofski svjetonazor koji posebno bazira na empiristickim spoznanjima na poljima nauke. Vjera je organizovani pokret, ateizam to nije. Ateizam se bas definira kao licni stav, ali postoje drustva ateista gdje se razmjenjuju misljenja, pogledi, istrazivanja itd., ali to je jedno drustvo a ne pokret.

Ekser
19-01-2008, 04:36 PM

Samo da pozdravim gospođu mostary i da joj zaželim da njeno tijelo ostane u komadu

_IMAN_
19-01-2008, 05:11 PM
Samo da pozdravim gospođu mostary i da joj zaželim da njeno tijelo ostane u komadu

Kakvu gospodju mostary ,nije mi jasno o cemu ti to ?Da nisi mozda jeo bunike ?

_IMAN_
19-01-2008, 05:16 PM
Pusti se citiranja ko je sta reko ovde se prica o vehabijama koji sunete svoje zene:hehehehe:a koje ti branis(ko zna mozda ti odgovara taj sunet):hehehehe:
Bas si duhovit .Ovdje ti i slicni tebi sirite lazi o muslimanima .Niti ste kad bili u Sandzak niti je potvrdjen i jedan ovakv slucaj sve same lazi i izmisljotine.Sve se bazira na pricama cula rekla kazala i clancima iz cetnickih medija .Ali ti to mozda smatras pouzdanim izvorom informacija.Samo nek je protiv islama i muslimana.

Ekser
19-01-2008, 05:21 PM
koristi EDIT, doubleposting je kažnjiv

_IMAN_
19-01-2008, 05:54 PM
Zahvaljujem na upozorenju ,to zaista nisam znala.:D

Dj-Muslim
20-01-2008, 09:39 PM
Vise volim Milosevica nego nekog vehabiju ,:angryfire
to su pfrave budale koje neznaju vise sta rade.
ma oni su jednom recenicom dedzali naseg vremena :angry2::angry2::devilsung:devilsung

Faith
20-01-2008, 11:12 PM
gluho i daleko bilo...

SapunK
20-01-2008, 11:36 PM
Ma novotarije i gluposti! :D

pajo002
21-01-2008, 12:09 AM
ima toga i kod nas,

Mi u Krajini bi onima koji to rade djevojčicama rado odrezali - glave, ako to već neće oni koji kroje Zakone, a oni su iz Saraj'va. Ako je toga i bilo, onda je ovdje u BiH "Divlji zapad".
I dajte ogradite se svi od tih varvarskih srpskih /sandžačkih običaja ekstremnih nazovi vjernika/.

sinkecv
21-01-2008, 08:21 AM
Mi u Krajini bi onima koji to rade djevojčicama rado odrezali - glave, ako to već neće oni koji kroje Zakone, a oni su iz Saraj'va. Ako je toga i bilo, onda je ovdje u BiH "Divlji zapad".
I dajte ogradite se svi od tih varvarskih srpskih /sandžačkih običaja ekstremnih nazovi vjernika/.

ovde je riječ o vehabijama .da je varvarski slažem se al otkud srbi u tim običajima. izgleda nemožete vi da ne potkačite srbe .živjela multietničnost ha ha

pajo002
21-01-2008, 03:54 PM
ovde je riječ o vehabijama .da je varvarski slažem se al otkud srbi u tim običajima. izgleda nemožete vi da ne potkačite srbe .živjela multietničnost ha ha

Sandžak je koliko znam u Srbiji, pa su i snadžaklije praktično Srbi ili Srbijanci i to većinom islamske vjere. Nisam ja protiv svih Srba, ali ovi manijaci su došli iz Srbije, tamo žive i propagiraju to što propagiraju.
Uzgred rečeno, sve što je neljudski ja kritikujem, a iz kojeg je naroda to me ne interesuje - u svim narodima ima podosta otkačenih i nenormalnih.

Ekser
21-01-2008, 05:21 PM
Sandžak je koliko znam u Srbiji, pa su i snadžaklije praktično Srbi ili Srbijanci i to većinom islamske vjere. Nisam ja protiv svih Srba, ali ovi manijaci su došli iz Srbije, tamo žive i propagiraju to što propagiraju.
Uzgred rečeno, sve što je neljudski ja kritikujem, a iz kojeg je naroda to me ne interesuje - u svim narodima ima podosta otkačenih i nenormalnih.

hehehe, neka si mi rekao, i to su srbi

pajo002
21-01-2008, 06:03 PM
hehehe, neka si mi rekao, i to su srbi

Da budem precizniji: po državljanstvu su Srbijanci ili Srbi, a po nacionalnosti mogu biti Bošnjaci, Crnogorci itd.

sinkecv
21-01-2008, 06:15 PM

nisu baš iz srbije došli ni kao pokret ni kao ljudi al imate pravo misliti šta oćete bitno je da se slažemo da takvi postupci nisu normalni.sjedište im je u crnoj gori i ja se slažem da su srbijanci ko god živio u toj državi jedino kako ćemo objasniti rambu

_IMAN_
21-01-2008, 06:39 PM

Ako su Sandzaklije u Srbiji Srbi zasto onda nisu Srbi i Hrvati u Bosni Bosanci ?
U Sandzaku zive Bosnjaci muslimanima kojima je Bosna i Hergegovina maticna drzava pa makar to nekima i bilo krivo to je tako.

Prvo Sandzak nije samo u Srbiji samo vec jedan dio se nalazi u Srbiji drugi u Crnoj Gori a ima i onaj treci dio koji se nalazi u Bosni.

Drugo sta ti uopste znas o Sandzaklijama o Sandzaku sam iz prdhodnog posta vidjela koliko znas .

Trece to je cista laz i izmisljotina cetnickih medija za Bosnjake Sandzaka.

Takav ni jedan slucaj obrzivanja zena se nije desio u Sandzaku .Vec se radi o cistim lazima i izmisljotinama cetnickih medija i zlonamjernika koji ovakve stvari raznose okolo i o njima vec godinama razglabaju po sjelima i raznim forumima.

sinkecv
21-01-2008, 06:47 PM
znao sam da će te se zavaditi ha ha daj odredite više ko ste i kako vas zvati.

sinkecv
21-01-2008, 06:49 PM
Ako su Sandzaklije u Srbiji Srbi zasto onda nisu Srbi i Hrvati u Bosni Bosanci ?
U Sandzaku zive Bosnjaci muslimanima kojima je Bosna i Hergegovina maticna drzava pa makar to nekima i bilo krivo to je tako.

Prvo Sandzak nije samo u Srbiji samo vec jedan dio se nalazi u Srbiji drugi u Crnoj Gori a ima i onaj treci dio koji se nalazi u Bosni.

Drugo sta ti uopste znas o Sandzaklijama o Sandzaku sam iz prdhodnog posta vidjela koliko znas .

Takav ni jedan slucaj obrzivanja zena se nije desio u Sandzaku .Vec se radi o cistim lazima i izmisljotinama cetnickih medija i zlonamjernika koji ovakve stvari raznose okolo i o njima vec godinama razglabaju po sjelima i raznim forumima.
IMAN nemoj čovjeka napadati ni meni nije mnogo šta jasno ajd objasni nam ukratko

_IMAN_
21-01-2008, 07:12 PM
Nema sta tu da se objasnjava ovaj slucaj je cista izmisljotina a sire ih isti oni mediji koji su govorili muslimani sami sebe granatiraju po Sarajevu.To je sustina citave ove price .Takav se ni jedan slucaj nije desio u Sandzaku.

Zamislite ove gluposti u jednom od tih izmisljenih clana pise jedna od tih zena izjavljuje'' muz je trazio od nje da stavi maramu ,ali ona nije htjela ,ali je onda pristala da je on obrezuje ''.Nece maramu da nosi a pristaje da je neko secka.Ma daj u ovo niko objektivan i dobronamjeran ne bi povjerovao pa mak nikad za Sandzak i da nije cuo.Uz sve to jos kad vidi koje novine o tome pisu i ko su autori pomenutih clanaka.

sinkecv
21-01-2008, 07:18 PM

pa i jesu bosanci živimo u bosni kao što su i hercegovci u hercegovini geografski logično a šta u muslimani u srbiji nego srbijanci

_IMAN_
21-01-2008, 08:38 PM
pa i jesu bosanci živimo u bosni kao što su i hercegovci u hercegovini geografski logično a šta u muslimani u srbiji nego srbijanci

Jesu malo sjutra to kazi onima u RS da su Bosanci ako smijes ne meni.

Sandzak je predstavljao posebnu teritorijalnu i administrativnu oblast. Na Turskom jeziku, ime "Sandzak" znaci "bajrak" ili "zastava". Pri podjeli Carstva na upravna podrucija, ime Sandzak je zadrzalo i predstavljalo upravnu oblast drugog stepena. Upravna oblast prvog stepena je bio Ejalet ili Pasaluk. Novopazarski Sandzak je jedan od sest sandzaka koji su ulazili u sastav Bosanskog pasaluka. Od samog pocetka Osmanske uprave on je prestavljao posebnu cjelinu u Bosanskom pasaluku. U zajednickim granicama Bosna i Sandzak postoje od Karalovackog mira 1699. To stanje se mijenja 1878. na Berlinskom kongresu, kada Sandzak ostaje u sastavu Turske Carevine, a Bosna potpada pod Austriju. Velike evropske sile, uz saglasnost Rusije i Turske, odlucuju na Berlinskom kongresu da Austro-Ugarska dobije mandat da okupira i upravlja Bosnom i Hercegovinom, prepustajuci upravu nad Novopazarskim sandzakom Turskoj. Bosnjaci panicno odbijaju ovu odluku i pripremaju se za pruzanje oruzanog otpora. Da bi slomijo otpor bosanskih Muslimana, austrijski car i kralj Franjo Josif salje ogromnu vojsku od 300.000 vojnika. Tek nakon tri mjeseca teskih borbi, Austro-Ugarska vojska je usla u Sarajevo.

Sad imamo rat u BiH 1992/1995 imamo Dejtonski sporazum i imamo RS i sad ako bi nekada doslo do odvajanja RS i pripajanja Srbiji dali bi Bosnjaci iz tog entiteta ostali Bosnjaci ili bi postali Srbi ?Pa sad ako su oni Srbi onda su isto i Bosnjaci Sandzaka Srbi zar ne ?Ali nisu vec su Bosnjaci i jedni i drugi ,jer im je BiH matica.

pajo002
21-01-2008, 10:41 PM
Nikad se ne ljutim na oštrija, ali fer reagovanja. Ja svakako osuđujem takve pojave, ako su se desile. Vjerujem da nisu, ali ima nas raznih, pa je svašta moguće. Vehabije su stigle sa istoka i njihovo ponašanje i običaji znatno odudaraju od naših uobičajenih. Znam neke Sandžaklije, ali oni po svemu mogu služiti kao primjer ispravnog ponašanja, iako im je mentalitet malo "siroviji".

Ekser
22-01-2008, 12:48 AM
Iman i sinke,
ti ljudi jesu srbi, ili srbijanci(ako vam tako odgovara), ipak imaju državljanstvo Srbije

sinkecv
22-01-2008, 09:02 AM
i edo majka alen islamović tarik filipović su hrvati imaju i oni držvljanstvo hrvatske

sinkecv
22-01-2008, 09:24 AM
prava istina srbi u hercegovini su srbi ali geografski i hercegovci pa zašto bi i meni smetalo kao srbinu iz bosne da me zovu i bosanac pa tako me zovu i srbi iz srbije .ja samo kažem da nisam bošnjak .muslimani iz bosne većinom su bili pravoslavni znači srbi pod određenim okolnostima uzeli vjeru islamsku i na tom ostali pa su se tako i izjašnjavali do ovog rata jel to nešto skriveno i nešto što ne poznaje bliža istorija.opet kažem ima pravo da bude ko šta oće netreba ni jedan narod ni vjeru idealizirati .kako ću ja srbe idealizirati .netrebam pa nisu indijanci mijenjali vjeru već mi.zato manite se vi i vehabizma i četnika i svake ekstremnosti već da pokušamo naći neke kompromise jer ipak fin smo mi narod iz ove napaćene države a znali smo brate fino i živit i ugađati sebi pa klonimo se ovih ekstremnosti ko vjeruje nek vjeruje a mi ostali mi smo naučili sjest skupa popričati popiti poveseliti eto ja nisam ušao u crkvu 5 puta u zadnjih 10 godina pa jesam li lošiji šta od drugih ili bolji.P.S.nećete vjerovati u muslimanske dvije kafane u BRČKOM u centru peče se prasetina dabome i jede.

promatrac
22-01-2008, 12:23 PM
a ako neko uradi trebalo bi to u medicinskoj ustanovi da ne bi prouzrokovalo vecu stetu.

mumine moj dobri i predobri,

jel tebe strah hodat ulicama i mislit da je manja steta ako te auto lupi na trotoaru nego na kolovozu

ja ne znam da li ti mumine dragi shvatas da je to krivicno djelo tako da se ta operacija ne moze raditi u medicinskim ustanovama.

Amina_
22-01-2008, 01:56 PM
.P.S.nećete vjerovati u muslimanske dvije kafane u BRČKOM u centru peče se prasetina dabome i jede.

Shto ti nebi vjerovali ? Shto mislish:"Zashto se sve ovo (92-95) i desi u BiH"?

sinkecv
22-01-2008, 02:04 PM
Shto ti nebi vjerovali ? Shto mislish:"Zashto se sve ovo (92-95) i desi u BiH"?

zbog svega pomalo.ima više razloga ajd molim te da ti svoje mišljenje nije valjda što....aj neću da prejudiciram stvari obrazloži molim te sestro

NighWish
22-01-2008, 05:41 PM
Krive su i te zene sto su dozvolile da im muzevi imaju toliki uticaj. U normalnom svijetu takvi slucajevi bi automatski bili prijavljeni policiji i vjerovatno se ne bi ni desili. A nasee zene tek onda kad im se ono najstrasnije moguce desi reaguju...

bez linkova..

cat

pajo002
22-01-2008, 07:29 PM
Jedna moja susjeda Sandžaklijka je npr. prava bračna "šefica" mužu Krajišniku i taj ne smije da vrda. Tako je to ovdje. Ali i on i ona su uobičajeni vjernici u BiH, a uz to i visoko obrazovani.
Samo Obrazovanje Žene Spašava!

Incognito
22-01-2008, 07:57 PM
Za ovo zaista nema dokaza, mislim koja bi zena od vehabije izasla u javnost i rekla tako nesto.
Pa zato ovo ostaje neosnovana tvrdnja a mozete ohladiti s time da je to necija propaganda kako bi ocrnila islam.
Ovo je zapocelo zato sto je poznato da je se to radilo i radi u nekim zemljama pa je zato prica dosla i kod nas.
Dok se ne dokaze sve ostaje samo prica al ako jeste istina onda treba njima osjeci ono najvrijednije medju nogama pa ih onda :mg:

casper001
31-01-2008, 09:55 PM
Sijeku klitorise,da im žene ne uživaju u sexu,a što sebi nisu otfikarili glavić??:newburn:

pajo002
31-01-2008, 11:53 PM
Sijeku klitorise,da im žene ne uživaju u sexu,a što sebi nisu otfikarili glavić??:newburn:

Moj visokoškolski kolega Srbin je sebi odsjekao čitavu kitu. To je uradio kao oficir JNA prije rata u Subotici. Bio sam kod njega i nije se žalio da mu nešto fali. Meni te stvari nisu čudne, možda samo neuobičajene -ako čovjeku nešto ne trebva - to se odsiječe i baci.

daco103
01-02-2008, 12:24 AM
imas vala pravo ko` nokte ili kosu sto sijecemo :confused::oneeye::sick2:

southern
22-12-2009, 01:35 PM
Ja licno kod nas jos nisam naisla niti na jednu obrezanu...a ko jeste,neka kaze gdje i koga.

@Senija,evo jedne teme,ima jos jedna malo vise povezana sa tom tvojom;)

jadakissdjdub
22-12-2009, 01:48 PM
sad će ona dva džukca braco u islamu i clopex da ostavljaju svoje terorističke komentare

5 kaznenih za vrijedjanje

nek si im ti svojom kulturom pokazao kako se ponasa

ovo ti je i upozorenje pred ban

Almasa 80
22-12-2009, 01:50 PM
Ja licno kod nas jos nisam naisla niti na jednu obrezanu...a ko jeste,neka kaze gdje i koga.

@Senija,evo jedne teme,ima jos jedna malo vise povezana sa tom tvojom;)

Nemogu,jednostavno ne mogu da vjerujem da tako nesto postoji i kod "nas":crazy:

southern
22-12-2009, 01:58 PM
Nemogu,jednostavno ne mogu da vjerujem da tako nesto postoji i kod "nas":crazy:

Eto,i ja se drudim da ne vjerujem,ali vidi sve sto pise....pa ne mogu sve biti izmisljotine.
Mada,za svojih 13 godina rada u "nasem" zdravstvu,ne vidjeh i ne cuh nista slicno(da je ijedna takva dosla u bolnicu,znalo bi se,trust me).Ne bi se govorilo o imenu i prezimenu,ali neko bi sigurno komentarisao kako izgleda....ne znam.Na nasim prostorima..ne vjerujem.Na takvo nesto zenu niko ne moze natjerati kod nas.

tazz
22-12-2009, 02:10 PM
oca mi mog sta sve nece izmislit....:bravo2::bravo2::bravo2: