PDA

Pogledajte punu verziju : Šta je najveće bogatstvo?

Sedusa
28-11-2007, 08:48 AM
zdravlje, porodica, ljubav, novac...ili nesto drugo?

Morgana Alabastra
28-11-2007, 09:40 AM
ono sto nemas zelis i smatras najvaznijim....

ko ima zdravlje ne cijeni ga,zeli novac,ko ima novac a razboli se,zapalio bi ga,ko ima ljubav gleda okolo,ko nema ljubav trazi je...

mislim da je u ljudskoj prirodi da stalno trazi i trazi,a rijetki znaju cijeniti ono sto imaju.
najvece bogatstvo je cijeniti ono sto ti zivot da,jer ko izmislja i stalno trazi,ma koliko imao ne moze biti zadovoljan

MSQ
28-11-2007, 11:36 AM
Najvece bogatstvo je novac!A kad se ima para ima se i zdravlja,ljubavi,sklad u porodici,"nazovi"prijatelje.......

dr.Nathaniel Demarest
28-11-2007, 02:20 PM
Potpisujem ovo gore, izuzev zdravlja. Iako možeš izliječiti skoro 90% bolesti sa novcem, ako imaš nafaku da te zakači onih 10%, onda ti džaba milijarde.

A valjda i ptice na grani znaju da se novcem može kupiti sve ostalo.

Scrat
28-11-2007, 02:20 PM
Ljubav ne moze bez novca (nema one suplje "zivjeti od ljubavi") a novca nema ako nisi zdrav. Tako da ja gledam taj redosljed:

1. Zdravlje
2. Novac
3. Ljubav

@ALAN FORD
28-11-2007, 04:32 PM
Zdravlje kako tjelesno ,tako i duhovno. Ko ne vjeruje neka posjeti neku bolnicu ili ustanovu npr "Kreka "

Blahhh
28-11-2007, 04:46 PM
Šta je najveće bogatstvo?

Biti zadovoljan sa onim sto imas...

NM156
28-11-2007, 07:33 PM
Dusevni mir. Sto je u krajnjoj liniji sasvim subjektivna kategorija...

The Final Cut
28-11-2007, 09:00 PM
Znati ne vidjeti stvari koje ne treba da znaš (iako ih vidiš jasno),i biti u toku stvari koje MORAŠ znati...

musarator
28-11-2007, 09:55 PM
da te boli k*** za sve

Argun
28-11-2007, 10:25 PM
Višak vremena.
Da možeš sve poslove serbes i polako odraditi, da možeš planirati odmore, izlete, posjete, putovanja isl.
Tad bi živio ko' Metuzalem.

ex no.1
28-11-2007, 10:36 PM
Meni se ne sviđa riječ bogatstvo. Ja bih upotrijebio riječ blagodat, koja obuhvata mnogo više stvari nego bogatstvo i ima jače značenje.
A zaborav je jedna od velikih blagodati koje čovjek ima.

Stryker
28-11-2007, 11:35 PM
Vjera u Allaha i zdravlje.

silhouette
29-11-2007, 12:16 AM
rekla bih zdravlje. covjek ako je zdrav ima milion mogucnosti, razloga uraditi nesto sto zeli, pokusati sa necim sto se odnosi na njegov zivot uopceno. samim time, zdrav je, pokusava, zivi, i nada se, postize i neki vec spomenuti dusevni mir. to je vrh bivstvovanja, ko postigne bar dio toga, onda moze u potpunosti upoznati i sklad, i ljubav, izdici se u nekom drustveno-ekonomskom polju i sta sve ne...
mozda se i 90% bolesti, mada mislim da hiperbolises, moze lijeciti novcem. al to lijecenje nije tren posla, i nikako ne moze zaobici ljudski um, psihu, razmisljanje...novac nije cudo, lako cini cuda, al nekad ni sva cuda svijeta nisu dovoljna...

dawood
29-11-2007, 07:56 AM
dobra djela... mislite li vi umirati....

FensyBoy
30-11-2007, 01:03 AM

Zar ima nesto drugo pored navedenog?Mozda samo sreca nedostaje

Hermina
30-11-2007, 12:38 PM

Potpisujem oba!

I da,da bih postigla ovo sto pise u citiranim postovima,potrebni su mi pravi prijatelji,zdravlje i ljubav.

zippoo
30-11-2007, 03:21 PM
biti zadovoljan svojim zivotom i onim sto imas jer nije svacija nafaka da bude bogat ili siromasan
svugdje postoji balans pa tako i ovde i treba ga postovati

morenit@
30-11-2007, 06:01 PM

potpisujem
i dodajem da je meni najvece bogatstvo duse,te spoznaje ko smo,sto smo i zasto postojimo...

HARUN_FCB
30-11-2007, 06:37 PM
Za mene najvece covjekovo bogatstvo je znanje i sreca !!! Takodjer ima tu jos stvari koje su dragocijene, kao npr ljubav, ali bez znanja ne ide nista

8mls
30-11-2007, 07:32 PM
zdravlje, pa onda ovo blahhhovo

nihad_je
08-02-2008, 06:38 PM
necu reci zdravlje ili ness drugo mislim da svi znamo da kada imas pare imas i moc imas i ljubav... eh sad je malo pitanje zdravlja ako si bogat pretpostavka je da imas dobrog lijecnika i da si kolko tolko siguran, al opet ako nisi "sretan" dzaba ti sve.. ali mislim da ako si na posten nacin zaradio novac i ako si dobar, pobozan i posten covjek onda ce te cuvati i Bog(Allah) i da ces imati miran i skladan zivot..

Vollmeise
08-02-2008, 07:09 PM
Zdravlje, ljubav, porodica i znanje.

pravedna
08-02-2008, 09:22 PM
prijateljstvo je najvece bogatstvo:doublesmi

Faith
09-02-2008, 08:44 PM
Za mene prvo dusevni rahatluk, dobar suprug, hairli djeca.

EndingTheme
09-02-2008, 08:54 PM
Kako se ba moze kupiti zdravlje..? Nikako.

reni90
09-02-2008, 09:35 PM
Mislim da je najvece bogastvo zdravlje i sreca (sreca kao biti sretan)

Dav0r
09-02-2008, 09:59 PM
Kako se ba moze kupiti zdravlje..? Nikako.

Pa moze se kupiti dobar doktor tj. priustiti dobru zdravstvenu zastitu privatne bolnice, savremenu dijagnostiku (sve to kosta). Pogledaj kod nas, odes kod socjalnog doktora u dom zdravlja na najobicniji pregled, a on/-a nervozan/-a kao pas samo da te skine sa k**. Kada doces u privatnu ordinaciju tog istog doktora, onda te tretira kao kralja a pregled 100+ KM. Da ne govorimo o tezim bolestima gdje je potreban hirurski zahvat, skupi lijekovi itd. Oboljeli od AIDS-a recimo ne mogu se izlijeciti, ali ako imaju novaca mogu uzimati lijekove koji ce im umnogome olaksati zivot. Takvi su lijekovi skupi i samo ih mogu priustiti oni koji imaju novca. Znaci, zdravlje se ipak na neki nacin moze kupiti a svi mi to radimo kad treba otici kod privatnog doktora.

Najvece bogatstvo je sreca zato sto je to jako sirok pojam. Neko je sretan sa malim stvarima, drugi bi opet novac, trci moc itd. Svi smo razliciti i svi mi imamo razlicita shvatanja pojma biti sretan. Po meni, bogatstvo je pomalo od svega gore navedenog kazem pomalo zato sto niko na svijet nema previse novca, ljubavi i zdravlja tako da ako imas od svega po malo, to je najveca sreca po mom misljenju. Ostariti sa osobom koju volis i kada se osvrnes na zivot koji si prozivio da mozes sebi reci da si vecinu svojih zivotih ciljeva ispunio. Teziti za odredjenim zivotim ciljevima je ono sto nas sve pokrece, zivot bez cilja i ambicija nije zivot.

Jel previse filozofiram, evo, vec se udaljih pomalo od teme:)

EndingTheme
09-02-2008, 10:03 PM
Pa moze se kupiti dobar doktor tj. priustiti dobru zdravstvenu zastitu privatne bolnice, savremenu dijagnostiku (sve to kosta). Pogledaj kod nas, odes kod socjalnog doktora u dom zdravlja na najobicniji pregled, a on/-a nervozan/-a kao pas samo da te skine sa k**. Kada doces u privatnu ordinaciju tog istog doktora, onda te tretira kao kralja a pregled 100+ KM. Da ne govorimo o tezim bolestima gdje je potreban hirurski zahvat, skupi lijekovi itd. Oboljeli od AIDS-a recimo ne mogu se izlijeciti, ali ako imaju novaca mogu uzimati lijekove koji ce im umnogome olaksati zivot. Takvi su lijekovi skupi i samo ih mogu priustiti oni koji imaju novca. Znaci, zdravlje se ipak na neki nacin moze kupiti a svi mi to radimo kad treba otici kod privatnog doktora.

Najvece bogatstvo je sreca zato sto je to jako sirok pojam. Neko je sretan sa malim stvarima, drugi bi opet novac, trci moc itd. Svi smo razliciti i svi mi imamo razlicita shvatanja pojma biti sretan. Po meni, bogatstvo je pomalo od svega gore navedenog kazem pomalo zato sto niko na svijet nema previse novca, ljubavi i zdravlja tako da ako imas od svega po malo, to je najveca sreca po mom misljenju. Ostariti sa osobom koju volis i kada se osvrnes na zivot koji si prozivio da mozes sebi reci da si vecinu svojih zivotih ciljeva ispunio. Teziti za odredjenim zivotim ciljevima je ono sto nas sve pokrece, zivot bez cilja i ambicija nije zivot.

Jel previse filozofiram, evo, vec se udaljih pomalo od teme:)

Oboljeli od AIDS-a mogu umrijeti svake sekunde od prehlade. To je nesto sto se nikakvim lijekovima sprjeciti ne moze. Ljudi su operisali, odstranili tumor, ali svejedno, umrli i umiru od istog. Ne sto nemaju para za sljedecu operaciju, nego sto nema vremena da se dodje do sljedece. Jedino bi mogao kupiti vrijeme, pa onda smrt odgadjati, a to je, slozit cemo se nadam se, nemoguca, apsurdna agonija.

Dav0r
09-02-2008, 10:29 PM
AIDS je najvazinije otkriti u ranom stadiju bolesti i pravilno joj pristupiti, prvo sa medicinskog, a onda i sa drustvenog aspekta. Neki dan sam citao o covjeku koji vec trinaestu godinu ima AIDS (ne HIV infekciju) i vodi kako sam kaze koliko toliko normalan zivot uz pomoc raznih lijekova za jacanje imuniteta i drugih modernih terapija koje se koriste danas. Svakim danom medicina i tehnologija sve vise napreduju pa iako nemamo efikasan lijek za AIDS, pojavljuju se nove terapije i lijekovi koji omogucavaju ljudima sa aidsom kvalitetniji zivot nego recimo prije deset godina.

Covjek o kojem sam citao kaze da je proslo 13 godina odkako mu je diagnosticiran AIDS i da zivi normalno koliko je to moguce uz prijatele i porodicu. E sad ako vi mislite da je 13 godina zivota za baciti ....

da ne pisem ponovo... dalju diskusiju mozemo nastaviti na threadu "ima li lijeka za aids" posto skrecemo sa glavne teme ovdje.

EndingTheme
09-02-2008, 10:31 PM
Procitao sam. Ne bih rekao da to do para koje posjeduje taj covjek. Mislim da glavni faktor je upravo sreca. I to je jedan od primjera kako se bolest recimo moze produziti parama. Govorimo o tome da se zdravlje ne moze kupiti parama. Covjek je obolio, bolestan, nezdrav, shvatas ?

A prema Svjetskoj zdravstvenoj organizaciji zdravlje je potpuno psihicko, fizicko, mentalno odsustvo bolesti i simptoma bolesti, nesposobnosti za rad, socijalno i ekonomsko blagostanje.

Dav0r
09-02-2008, 10:43 PM
Zdravlje svi mi kupujemo kada odemo ljekaru. Placamo ga da nas u vecini slucajeva lijeci i izlijeci. Pogledaj samo:

- Ugrade ti bypass zivis normalno zdrav si, imas umjetno srce.

- Presade ti bubreg,pluca jetru opet si zdrav jeste.

- Ugrade ti protezu ako nemas ruke ili noge, opet si zdrav

ako podrazumjevamo sposobna za rad i normalan zivot. Ovo sve kosta, ko nema para ili umre ili ima losiji kvalitet zivota od onoga ko ima novce da priusti sebi lijecenje.

EndingTheme
09-02-2008, 10:51 PM
Recimo da sam imao slican hirurski zahvat. I ne deklarisem se zdravim. Ne mogu dici noge i mirno razmisljati o svemu, nego moram cas ovom, cas onom. Pa onda ovo, ovako, onako, a to nije zdravlje.

Uzmes li tu opciju da zdravlje kupujes lijekovima i doktorom, ne bih se slozio. Kao farmaceut, nikad ti necu reci da sam ja taj koji prodaje zdravlje i od kojeg mozes uzeti nesto pa da budes zdrav. U svakom gore pobrojanom segmentu covjek mora biti i imati da bi bio zdrav. Filozofski receno, zdravlje je zdrava dusa, tijelo, um, duh, apsolutno sve. Konkretno, zivjeti u ovoj dimenziji ne znaci biti zdrav. Ili imati para ne znaci biti zdrav. Istina, laksi je zivot, ali je laksi sa bolescu. Covjek koji je jednom obolio od takvih vrsta bolesti, on je dozivotno dijagnosticiran i vodjen-a kao bolestan/a. Ma kako se on u duhu, umu, ostalom osjecao zdrav ipak mu fali uvijek onaj jedan segmet. Skicirano : imas cesmu sa cijevima, sa nitnama, sa onom plastikom, ono sto ne strca voda sa cesme, pa na kraju samu cesmu. Kad se izgubi, pokvari dio od toga, istina, cesma bi mogla raditi, u ovisnosti kakve su joj cijevi, je l', ali da ce to biti ista ona cesma, nema teorije. Tako i ovo. Jednostavna logika.
Kupiti zdravlje kod Zevsa, platiti ga dobrih i dobrih milijardi, vratiti se sa Olimpa, nastanjiti u Egiptu, sanjamo, ne ?

Pcelica
09-02-2008, 11:14 PM
Zdravlje pa ljubav.....

mostary
11-02-2008, 07:18 AM
Prva najveca blagodat je blagodat vjere (da znas svrhu svog postojanja), zatim zdravlje (fizicko i psihicko), a ostalo sve dolazi s vjerom.

Hermina
11-02-2008, 05:41 PM
Zdravlje,iskren prijatelj i iskrena ljubav.

Azurna
11-02-2008, 06:12 PM
sreca...

Soleil
12-02-2008, 11:41 PM
I agree, sad šta je rezultat toga, malo duža priča;)

razz
13-02-2008, 11:44 AM
Prva najveca blagodat je blagodat vjere (da znas svrhu svog postojanja), zatim zdravlje (fizicko i psihicko), a ostalo sve dolazi s vjerom.

slazem se. ali ja sam ateista :indiff:
zelim i da znam sve, sto vise, to mi je jako bitno.
peace, love, harmony & hippy power :D
mora postojati ta neka harmonija sa samim sobom, sa okolinom u kojoj zivis (ma sta ja pricam, pa ja bi bacila atomsku na ovu zemlju) :)
ali u svakom slucaju moras znati sta su ti prioriteti i znati sam sebe, da bi dosao do dusevnog mira i tog nekog blazenog osjecaja. svima je u cilju da se osjecaju dobro, da im bude lijepo. ako se ne osjecas dobro, nista nije bitno. a, opet, do toga mozes doci ako pronadjes dusevni mir, svako svoj, i razumijes svijet oko sebe (to je samo razumijevanje, a niposto prihvatanje svakog s***)

Tišina
21-04-2008, 07:29 PM
Bogatstvo, pa jos i najvece?????' tesko pitanje

Zdravlje,
znanje,
zadovoljan biti i da su oko mene zadovoljni meni dragi ljudi
naravno da bezn novca nemozemo ali nisu potrebni milijoni
ja cesto znam reci; vise bih voljela voljela biti u seprrusi a biti u rahatluku sa bliznjima nego u trokatnici bez hatluka...

u seperusi radicemo, zaradicemo nesto ce mo skuciti, a trokatnica ce pusta ostati ako nema sklada, dogovora, razgobora....moglo bi se tu jos stosta dodati... i jos nesto.. veliko je bogatstvo biti hrabar,

gogison
21-04-2008, 07:33 PM
Zivot.

camillo
21-04-2008, 07:48 PM
Sloboda.

southern
21-04-2008, 09:05 PM
Zdravlje.

Triforce
22-04-2008, 12:19 AM
Zivot.

Ž1V0T

@ALAN FORD
13-06-2008, 04:10 PM
Moj odgovor:

Nemam ništa od života
osim tvoje ljubavi
dobro mi je to nemaju
mnogi ljudi bogati

Bogastvo je ljubav
bogastvo si ti
bogastvo je sreća naša
moja ljubavi

By.S.S.

champion0
13-06-2008, 04:42 PM
To se razlikuje od covjeka do covjeka. To za neke moze biti materijalno kao sto je politicarima, bas ih briga njima je najvece bogatstvo nova. To mogu biti i djeca kao najvece bogatstvo ( uh pa onda neki su pravi milijarderi u tome ):grnbday::grnbday:

pticica18
13-06-2008, 05:30 PM
Najvece bogastvo je vjera, PORODICA, ZDRAVLJE,prijatelji, dusevni mir i dobrota duse...

Izet Fazlinović
13-06-2008, 05:52 PM
Najveće bogatstvo je MIR

odbojkasica
13-06-2008, 06:34 PM
Zdravlje

Izet Fazlinović
13-06-2008, 06:36 PM
Mir i zdravlje

Patišpanja
13-06-2008, 06:52 PM
Najveće bogatstvo.....imati a dijeliti

Izet Fazlinović
13-06-2008, 06:54 PM
a najveće prokletstvo imati pa nemati

Taxirat
13-06-2008, 09:12 PM
Zdrav čovjek ima milion želja. Bolestan, samo jednu!

Goldenchild
13-06-2008, 09:16 PM
Bogatstvo je imati zdravo tijelo, um i duh.

DINHETA
13-06-2008, 10:00 PM
Moja porodica koja me voli

ApostiLLe
13-06-2008, 10:13 PM
cuj najvece bogatsvo :lol: pa bill gates je najbogatiji :D znavi money nista drugo :hahahaha:
ma zdravlje, vjera i to :grnbday:

Izet Fazlinović
13-06-2008, 10:29 PM
nije više sad je neki drugi amer

Goldenchild
13-06-2008, 10:46 PM
Warren Buffett is the richest man on the planet.

Izet Fazlinović
13-06-2008, 10:51 PM
sjajan biznismen

Goldenchild
13-06-2008, 11:42 PM
mora da je mason

Izet Fazlinović
14-06-2008, 07:58 AM
Mžda jest:indiff:

SpiritWalker
04-07-2008, 06:43 PM
Zdravlje... kada imas zdravlje mozes zaraditi pare ,naci momka/djevojku,a samim time i osnovati porodicu :)

Milet
04-07-2008, 07:30 PM
Zdravlje
Porodica
Lova

:clapping:

Triforce
04-07-2008, 07:40 PM
Zdravlje
Porodica
Lova

I

INTERNET

Mystery
10-08-2008, 10:31 AM
1.Zdravlje
2.ljubav
3.novac

southern
10-08-2008, 09:01 PM
Zdravlje i porodica,sve ostalo je nula!

sibling
11-08-2008, 09:28 AM
Najveće bogatstvo je zdrav razum!

Klošar
11-08-2008, 09:32 AM
penis od 20incha

nodimj
11-08-2008, 03:06 PM
Zdravlje i Kefalo. Sve se ostalo moze postići ako se ovo dvoje ima

Jasko81
11-08-2008, 04:16 PM
Prvenstveno zdravlje! Ni sami nismo svjesni koliko je vrijedno! Kada smo zdravi, sve nam je ravno do mora i imamo milion drugih potreba i želja, a čim se pojavi i najmanji osjećaj boli, onda nam je samo bitno da dođemo sebi! To je samo dokaz one čuvene da ne znamo da cijenimo, dok ne izgubimo...

PKLATonja
11-08-2008, 07:32 PM
Rahatluk da ti niko ne visi nad glavom i da radis sta hoces.

Caridad39
11-08-2008, 11:31 PM
Najveće bogatstvo (i najbolji kapital) je ljepota i seksipil. Jer to danas sve prodaje.:aliensmil

Uvijek se pred ovakvim pitanjem prisjetim jedne priče (legende) o ženi koja je mogla od Boga da traži bilo šta. Nakon dugog razmišljanja šta joj je najvrijednije i najpotrebije, ona je odlučila od Boga zatražiti sposobnost da bude zadovoljna sa onim što ima, šta god to bilo. Jer kao što možete i sami uvidjeti, nama ljudima uvijek nešto fali i uvijek bismo više nego što imamo. I ne možemo se zadovoljiti ako je samo jedan segment našeg života ispunjen. Ako kažem da mi je najvažnije zdravlje,pored zdravlja mi trebaju i druge stvari, ako kažem da mi je najvažnija ljubav, od ljubavi se ne živi. I tako u nedogled. Ali biti zadovoljan onim što imaš i što si postigao, znati da uživaš u životu, e to se zove bogatstvo. Obzirom da samo rijetki posjeduju ovu sposobnost, samo su rijetki istinski bogati.

KOTRCINEHODA
12-08-2008, 08:41 AM
Najveće bogatstvo (i najbolji kapital) je ljepota i seksipil. Jer to danas sve prodaje.:aliensmil

Uvijek se pred ovakvim pitanjem prisjetim jedne priče (legende) o ženi koja je mogla od Boga da traži bilo šta. Nakon dugog razmišljanja šta joj je najvrijednije i najpotrebije, ona je odlučila od Boga zatražiti sposobnost da bude zadovoljna sa onim što ima, šta god to bilo. Jer kao što možete i sami uvidjeti, nama ljudima uvijek nešto fali i uvijek bismo više nego što imamo. I ne možemo se zadovoljiti ako je samo jedan segment našeg života ispunjen. Ako kažem da mi je najvažnije zdravlje,pored zdravlja mi trebaju i druge stvari, ako kažem da mi je najvažnija ljubav, od ljubavi se ne živi. I tako u nedogled. Ali biti zadovoljan onim što imaš i što si postigao, znati da uživaš u životu, e to se zove bogatstvo. Obzirom da samo rijetki posjeduju ovu sposobnost, samo su rijetki istinski bogati.

POTPISUJEM... NAJVECE BOGASTVO JE KADA JE COVJEK ZADOVOLJAN SOBOM I SVOJIM ZIVOTOM... MOZES IMATI SVE MATERIJALNE STVARI NA OVOM SVIJETU AKO NISI SEBE ISPOŠTOVAO DŽABA TI GA :meansmile:meansmile:meansmile

HA JA POZZZ :bounce::bounce::bounce:

ILLUSIONIST
12-08-2008, 08:14 PM
Možda nafta? :mrgreen:

sajlent
07-09-2008, 02:35 AM
..sabur ;)

manson
07-09-2008, 02:49 AM
samo zdravlje i nista vise

Agent47
07-09-2008, 07:43 AM
novac:meansmile

Hermina
07-09-2008, 03:49 PM
Najvece bogatstvo je biti dobar covjek, imati cistu savjest i imati tu sposobnost da gledas svoj zivot i svoja posla. Najvece bogatstvo je biti zadovoljan svim lijepim sitnicama koje donosi zivot i znati uzivati u njima u svakom trenutku.

greenbirds
07-09-2008, 03:57 PM

ljudstvo jer smo ljudi.

Ravka
07-09-2008, 04:14 PM
Najvece blago je naci svoju nirvanu...
Sidarta

-Garfield-
08-09-2008, 11:41 AM
Samo zdravlje ( normalno fizičko i mentalno ) Ništa bez toga, ništa

Arman RA✩81
08-09-2008, 05:08 PM
ono sto nemas zelis i smatras najvaznijim....!

good post. POTPISUJEM

merim@
08-09-2008, 06:34 PM
za mene je sve ono sto imam bogatstvo

WELL YES
08-09-2008, 11:37 PM
najveće bogatstvo=biti zadovoljan sa samim sobom :hehehehe:

Sanchezz
09-09-2008, 12:48 AM
znanje - zdravlje - optimizam :)

JUSTICE
09-09-2008, 01:39 PM
zdravlje
znanje

HARUN_FCB
09-09-2008, 08:46 PM
1. Zdravlje
2. Zdravlje
3. Pamet
4. Pare i stela :D

frki.
13-09-2008, 10:05 PM
Sta je najvece bogatstvo

imati 25-ti sat u danu.....

southern
13-09-2008, 10:22 PM
Ja i dalje mislim da je to zdravlje,i uvijek se sjetim one dobre stare:
"Zdrav covjek ima mnogo zelja,a bolestan samo jednu!"

eX
16-09-2008, 03:39 PM
Definitivno zdravlje!!!!

Simply_the_best,
17-10-2008, 08:38 AM

sutit kad te neko vrijedja dok ne prekrsi granice :cool:
i znanje i poznavanje sto vise stranih jezika
rad tj biti zaposlen i ne ziviti na grbaci roditelja:cool:

Emisar
02-11-2008, 01:54 AM
najveće bogatstvo je raditi u bh telecomu u velikoj kladuši. :njam:

FreAk.
03-11-2008, 10:01 AM
Zdravlje.. od toga sve pocinje..

southern
03-11-2008, 10:25 AM
Zdravlje i sreca ljudi koje volim.

hally
03-11-2008, 11:22 AM
biti zdrava, zadovoljna sama sa sobom i zahvalna na onom što imam.

*Ledeni*
07-12-2008, 09:03 PM
Biti na ispravnom putu i zadovoljan sa onim sto imas.:aliensmil

Frozen
07-12-2008, 09:30 PM
1.Zdravlje
2.Novac
3.Znanje

Zed's Dead
07-12-2008, 10:45 PM
1. znanje
2. znanje
3. znanje

znanje=moć

DmX911™
08-12-2008, 01:53 PM

Zdravlje, porodica, ljubav, tolerancija, sposobnost zdravog i kvalitetnog rasuđivanja, urođena želja za sticanjem novih saznanja, kvalitetno reagiranje na stres, pojačani psihološki imunitet i tsl.

Arman RA✩81
08-12-2008, 07:15 PM
1. zdravlje
2. znanje
tek trece je novac
hebes novac ako si seljak u mozak!

Hermina
08-12-2008, 07:48 PM
Pored svega sto sam vec navela, ljudskost.

Zombie_666
08-12-2008, 08:14 PM
Zdravlje i ljubav

southern
08-12-2008, 09:59 PM
Zdravlje i sreca ljudi koje volim.

Zasto da se stalno ponavljam?

Nermin & Lejla
09-12-2008, 12:36 AM
u ovom vaktu nista...

Immortelle
11-12-2008, 11:43 AM
zdravlje...ljubav dragih osoba....

Pirate_Boy
11-12-2008, 11:50 AM
Kad imas zdravlje, imas i sve ostalo...Vjerujte zdravlje je najvrednije u zivotu!

aly
11-12-2008, 12:26 PM
za mene je najvece bogatstvo
znati cuvati i cjeniti ono sto je i kako je Bog dragi dao....
biti zadovoljan onim sto imas..:cake:

GroW
11-12-2008, 09:22 PM

U prvu kategoriju bi stavio zdravlje porodicu i ljubav.
Po mom misljenju zdravlje je broj 1 jer se ono nemoze kupiti nikakvim novcem niti zlatom niti bilo cim. Poznam dosta osoba koje su tesko bolesne a materijalno su bogate ali dali bi sve da budu zdravi i isti ti kazu da je zdravlje najvece bogatstvo.
Porodicu i ljubav bi stavio u isti rang. To je ono sto se nemoze kupiti.

Sve ostalo materijalno bogatstvo kao novac, auta, kuce stavio bi u drugu kategoriju, jer po meni ona prva kategorija je dosta vrijednija i ko je ima taj je sretan, moze reci da je bogat.
Mada je u sustini sve potrebno, ali kad biramo izmedju nabrojanog onda je to zdravlje definitivno bar za mene. Kad bi birao odabrao bi da u zivotu budem zdrav, a ostalo se moze postici.....

chempres
11-12-2008, 09:36 PM
:devil3:n.k. Č E L I K :bloody: volim najviše na svijetu --- mama izvini:wackyjump

AdYx™
12-12-2008, 08:08 PM
1. zdravlje.Mislim ako imas pameti doci ce dobar i posao a sa njim i pare offcourse

*Ledeni*
16-12-2008, 06:45 AM
Zdravlje i slobodno vrijeme.

Simply_the_best,
27-04-2009, 10:55 AM
Tolerancija
postenje
znanje
svoj hljeb
ljubav
vjera

_A_
27-04-2009, 01:53 PM
Pare u glavnom nisu.. pare su najbezvrjednija stvar na ovoj planeti koja je ova bijedna jadna dvonoška vrsta ikad izumila. Iluzija moći, sigurnosti i sreće.. pih.. po mom mišljenju nema bjednijih ljudi od onih koji hoće samo više, više, i više.. koji su zavidni na svakog ko ima više.. kolko god da imaju.. nikad dosta. Takvi su po mom mišljenju gore prošli od svakog klošara.

Najvće bogastvo je po mom mišljenu karakter. Nemože se više postić neg bit u miru sa okolinom i bit pravedan.. ne ostat nikom ništa dužan. Za mene nema ništa važnije.

Amer #23
27-04-2009, 02:15 PM

-porodica
-ljubav
-zdravlje
a zadnje su pare:hehehehe:

Sovjet
27-04-2009, 02:32 PM
Porodica i sloga u njoj, dobro društvo, ali i materijalna dobit je veoma bitna ma koliko mi to javno izbjegli priznati...

Soleil
27-04-2009, 04:12 PM
Tolerancija
postenje
znanje
svoj hljeb
ljubav
vjera
Prema šerijatskom zakonu nužne vrijednosti pa time možemo reći i bogatstvo jesu ovim redoslijedom po važnosti:
vjera,
život,
razum,
potomstvo,
imetak...

:)

Tišina
27-04-2009, 05:31 PM
Prema šerijatskom zakonu nužne vrijednosti pa time možemo reći i bogatstvo jesu ovim redoslijedom po važnosti:
vjera,
život,
razum,
potomstvo,
imetak...

:)pored svega navedenog; VRIJEME......
vrijeme je bogatstvo.......
izgubljrno vrijeme covjek ne moze vratiti........

Vrijeeme je poput vode koja tece u pustinji(Z.G.)

southern
11-05-2009, 09:29 PM
Zdravlje i sreca ljudi koje volim;)

Neyra
11-05-2009, 09:34 PM
zdravlje i sreca
a uz to i novac :hihi:

Lorelai
11-05-2009, 11:42 PM
Sloboda, mir, najmiliji, zdravlje, znanje, ljubav.

alter_mann
11-05-2009, 11:47 PM
neznam koliko da imas para ako npr. ne daj boze nemas ruke dzaba ti to sve.

Sara.
11-05-2009, 11:58 PM
ZDRAVLJE je naveće bogatstvo.

Ojha
12-05-2009, 12:16 AM
ZDRAVLJE je naveće bogatstvo.

Zdravlje i pamet...

C.Anthony_K.Martin
12-05-2009, 12:22 AM
normalno novac cash

MostWanted
12-05-2009, 12:28 AM
Zdravlje

"Boze zdravlja"
A ostalo poslije ide porodica.....

Gothica
12-05-2009, 06:19 AM
Najveće bogatstvo za mene je zdravlje, zatim moj sin i moja porodica...Novac dođe i prođe, potroši se i kad ga imaš i nemaš, ne predstavlja mi nikakvu veću vrijednost od one koju ima-potreba da kupim što mi je neophodno za život...

Jura
12-05-2009, 07:18 AM
Zdravlje, ima ona "Covjek se najbolje osjeca kada je zdrav, al to uvidi tek kada se razboli"....a poslije ide sve (porodica, posao)...

ekosistem
12-05-2009, 04:33 PM
Zdravlje, pamet i sreca.

idealnaM
12-05-2009, 05:47 PM
vjera, samosvjesnost...

Almasa 80
02-11-2012, 07:30 PM
Sloboda!

sajlent
10-04-2013, 02:49 AM
sloboda znaci oslobodit se od sebe,.. a ne od drugih.!

Almasa 80
10-04-2013, 05:24 AM
Sloboda je sluzenje samo jednom Gospodaru. Sluzenje Njemu oslobadja te od svih drugih gospodara,tako i od samog sebe.
Sloboda to je Bozanski put,put koji je jedinatven u ovom pogledu.Ne verbalno ili po predpostavci,nego istinito i stvarno.
Zato je poruka svih poslanika bila da je Bog jedini posjednik bozanstava.Poricanje bilo kojem od Njegovih stvorenja,bilo kojeg vida bozanstva,cak i ako je njegovo obozavanje i svojatanja prava da odredjuje zakone ljudskog zivota podrzavaju oni koji ne vjeruju u jedinstvo Bozije.
Ne postoji ista u bilo kojem ljudskom sistemusto bi covjeka oslobodilo od faktora zelje,slabosti i privrzenosti vlastitom interesu.

milos87popovic
13-08-2014, 05:22 PM
Najvece bogastvo zdravlje, sve ostalo dodje i prodje.

sajlent
13-08-2014, 10:35 PM
http://youtu.be/gNZ2vmtg1I0

zaboravljenipas
19-08-2014, 11:10 AM
čist neukaljan obraz, što daruje mir i spokoj, mirnu savjest...između ostalog, a ima toga još

Almasa 80
19-08-2014, 07:15 PM
čist neukaljan obraz, što daruje mir i spokoj, mirnu savjest...između ostalog, a ima toga još

Vjerujes li mi ako ti kazem da to nije sloboda ?