PDA

Pogledajte punu verziju : Kako povecati RAM memoriju?

adsubzero
19-12-2007, 10:38 AM
Moze li neko detaljno opisati kako da se poveca ram memorija uz pomoc npr. usb sticka? (2GB USB)
Imam 512 Ram memorije i zelio bi nadograditi jos 512 tako da imam 1GB Rama (512 + 512 = 1024 :p) pa kako sad to mogu uraditi i da li se gube podaci i memorija na sticku?
Mom jaranu je to neki covjek jednom obavio i sve mu fino radi, sistem, programi, sve je uredu, ali on to ne bi znao objasniti, pa da vidim zna li neko od vas to da uradi. :D

tux
19-12-2007, 11:02 AM
Cekaj.Ponovi,nisam siguran jesam dobro cuo.Hoces kao radnu memoriju da koristis USB stick? :D

okvir
19-12-2007, 11:13 AM
Može se koristiti memory stick kao dodadak RAM-u ali samo na Windows Visti.
Kad prvi put ubaciš memory stick nudi se opcija da koristiš stick kako proširenje memorije.

Incognito
19-12-2007, 11:27 AM
???????
Za ovo zaista nisam nikada cuo, jednostavno bi brzina prenosa bila slaba, bolje onda koristiti memoriju HD-a
Mislite da bi malo bilo nekih 50 Giga Rama :D
edit
pogledao sam na netu i zgleda da je moguce al nije prakticno iz jednostavnog razloga zato sto je brzina prenosa podataka premala.
Kao sto reko brzina HD-a je veca i vise bi bilo bolje povecanje virtuelne memorije na disku, al ni to nista nevrijedi ako je slaba memorija Ram-a.
Pa zato samo lova pomaze kod povecanja memorije a ovo sa usb-om zaboravi.

tux
19-12-2007, 01:24 PM
Pa swap je prejebeno prespor. Mogu misliti kako bi bilo preko USB-a

Sliver
19-12-2007, 01:40 PM
ja mislim da je u danasnje doba skoro jeftinija plocica od 512mb rama nego stick od 2gb. du ju rili vont du det?

bok!
19-12-2007, 01:58 PM
Moze ali samo na Visti i ne samo prvi put vec bilo kada kad USB prikopcas na racunar. Onda se USB ne smije iskljucivat samo naglim vadenjem vec ga prije toga treba odjaviti. A da je sporiji od HDD nije tacno. Kako je fizicka memorija za oko 1000 puta brza od one na HDD onda je lako zakljuciti da je flash memorija brza od one na disku.

Milet
19-12-2007, 03:30 PM
Moze ali samo na Visti i ne samo prvi put vec bilo kada kad USB prikopcas na racunar. Onda se USB ne smije iskljucivat samo naglim vadenjem vec ga prije toga treba odjaviti. A da je sporiji od HDD nije tacno. Kako je fizicka memorija za oko 1000 puta brza od one na HDD onda je lako zakljuciti da je flash memorija brza od one na disku.

A kad ubacim stick u racunar meni izbacuje open i speed up my system.koristim vistu.I ja kliknem na ovo drugo i kako mogu znat da se ova memorija pretvorila u radnu jeli bi trebalo na properties on my computer pisati vise rama za onoliko za koliko se povecalo?

Stryker
19-12-2007, 06:48 PM
Eno neko danas na newsima prodavao 1GB DDR2 RAM 800 MHz za 20 KM.

bok!
19-12-2007, 07:15 PM
Ukratko nekoliko informacija: Da bi koristili SuperFetch (osobinu namijenjenu za poboljsavanje performansi racunara) i ReadyBoost (mogucnost koristenja flash diskova kao radne memorije) treba da imamo USB 2.0 flash. Medutim, SuperFetch koristi samo brzu memoriju flash diska koji sadrzi i brzu i sporu memoriju. To znaci da nije moguce koristiti razne media playere kao sto su mp3, mp4 itd jer oni koriste sporu memoriju.
Da bi koristili SuperFetch, u My Computer desno-kliknemo flash disk i odaberemo Properties. Zatim odaberemo karticu ReadyBoost. Ukljucimo opciju Use this device. Zatim klizacem odredimo koliko ce memorije koristiti SuperFetch.

adsubzero
19-12-2007, 08:26 PM
Ne kontate.
Moj drug je to uradio na XP windowsu.
Pomocu sticka i njegove memorije se prosiri ram memorija.
I jos jedno pitanje, za sta sluze oni fajlovi na ftp serveru?
Oni 1.MB 10.MB i 100.MB da nije mozda to nesto u vezi memorije?

tux
19-12-2007, 09:57 PM
ahaha idi ba prihvati se krampe ili neceg .. De nek neko zakljuca ovo,cisto iz humanosti

adsubzero
20-12-2007, 10:11 AM
Ma hajde zakljucajte.
Samo zaboravite da sam ovo pisao :D

bok!
20-12-2007, 12:18 PM
Pitaj svog druga sta je on to uradio. Uostalom, potrazi malo na microsoft.com pa ces vidjeti da je flash memorija samo za Vistu.

charobnjak.ze
20-12-2007, 02:50 PM
Moze li neko detaljno opisati kako da se poveca ram memorija uz pomoc npr. usb sticka? (2GB USB)
Imam 512 Ram memorije i zelio bi nadograditi jos 512 tako da imam 1GB Rama (512 + 512 = 1024 :p) pa kako sad to mogu uraditi i da li se gube podaci i memorija na sticku?
Mom jaranu je to neki covjek jednom obavio i sve mu fino radi, sistem, programi, sve je uredu, ali on to ne bi znao objasniti, pa da vidim zna li neko od vas to da uradi. :D

mozes otic desni klik na my computer---properties--advanced---performance--settings--advanced---change--i stavi koliko ti dovoljava da upises dole---nemozes stavit vise od 1,5 giga posto imas samo 512.....valjda ti pomogne...nisam bas shvatio najbolje