PDA

Pogledajte punu verziju : Bh Telecom - Mobiteli preko Ultra plus

PSPSPS
20-02-2008, 11:39 PM
Poz.

Neki dan odem u postu da vidi koje mobitele imaju (lokacija Zenica). Kad naravno, ne treba da te nista iznenadjuje. Imaju samo jedan jedini mobitel i to neki sminkerski-čobanski SAMSUNG.

Ja pitam sta je sad pa to. Na stranici imate oko 15 modela http://www.bhtelecom.ba/mobiteli_ultra.html a vi imate samo jedan na stanju. Reko hocel' dolaziti ovi modeli sto su obiljezeni NOVO, kad ona tamo ovo ono, kotrlja ocima koda je pitam da uradi deset sklekova.

Stvarno sam popyzdio. Drze na sranici preko mjesec dana 5 modela kao da su tek stigli a oni nemaju u planu ni da ih uvedu. Tacnije nemaju nista u ponudi dok u holu stoji model cak n93.. ccc...

Kakva je situacja u Sarajevu. Prvenstveno me zanima 6120. Mislim jeli ima u ponudi. Ako ima ja bi ga za kes kupio. (ili ako ima u nekoj radnji u SA da se prodaje)

qwerty
21-02-2008, 07:42 AM
Ja nemam tako iskustvo,cak me je lik iz bht znajuci da sam ranije se raspitivao za kupovinu nazvao i rekao od sutra poskupljuju hoces po starim cijenama da sacinimo ugovor.A ta 6120 nema na ultra+.I ja sam kupio nokia 6120 kod bht ,samo sto nisu imali srebrnu,ali nema veze extra tel. radi odlicno i dobijes full pakovanje tj. isto kao u mobis electronic koji je generalni distributer nokia.Dobijas slusalice, usb kabl, CD, sto je standardno pakovanje.Samo znaj da su ti one cijene bez pdv iskazane tako da placas +pdv i on se ako placas na rate placa odmah.Ja sam uzimao od BHT Travnik ne znam situaciju na drugim lokacijama po pitanju dostupnosti ali mozes naruciti.

qwerty
21-02-2008, 07:55 AM
da sad sam vidio ima i na ultra+ i zato su ga sad skinuli na mini 15.Ovo je skupo ja sam ga uzeo na mini 15 rata 32,5km odnosno ukupno me 300KM izadje i imam 15km onih ukljuceno a na ultra+ je 35,50km.

-[BHF]-sir.Kula
21-02-2008, 10:25 AM
kako fercera ovo sa ultra plus, uzimanje mob itd...

qwerty
21-02-2008, 11:08 AM
normalno fercera ja mislim da su uz njih dobije ultra 75 odnosno svaki mjesec po 5km i na 12mjeseci otplacujes ako je na rate,pa i nije toliko skupo kad se sve uzme u obzir tj ako odbijes taj bonus od 5km.Cijena telefona po oglasima je 350km ali to je uvjek velik rizik.

PSPSPS
21-02-2008, 01:55 PM
mariobl Ma da, znam kakav je telefon. Samo ja ga jos trebam uzeti. Ma daje meni naci njega bilo gdje. Yebo bh telecom ali ko kada se nigdje ne prodaje. Nema ga ni u SA (koliko znam). Pa mi reko jedino bh telecom ostao.

Da, izadje skupo. PReko 450 KM ali sta ja znam. Ma naj vise me zivcira ovo njuhovo qurcenje a nemaju na ponudi nista.

-[BHF]-sir.Kula Ma to ti ide preko fiksnog. Uzmes telefon i odplacujes ga frecimo 12 mjeseci a racun ti dolazi uz fiksni racun. Prva rata je naj veca jer ti u tu prvu ratu odma uvale sav pdv. A cjene su u vecini s pdv-om skuplje od realnih za 200 km naj manje. Kada uzmes telefon das svoj br tamo i stize ti na karticu svaki mjesec 5 KM. Ja mislim ukupno je 90 KM k .

A L I
21-02-2008, 03:18 PM
Seljaci su ti u telekomu, ja dosho nedavno da kupim telefon ono odmah kesh za cijeli iznos cijene telefona, kad oni meni, to se ne moze tako, samo moze na rate, ma daj koga vi vise j....

PSPSPS
21-02-2008, 07:04 PM
Eno sad ???? Pa tako sam i ja kontao. Pa fino pise za ono jednokratno i kompletan iznos. Valjda je to za ke$. ccc

A L I
21-02-2008, 11:11 PM
Drug tako sam i ja mislio, a oni mi rekoshe, samo moze ili na fixni ili na postpaid da ti obracunavamo rate, nikako jednokratno.

PSPSPS
21-02-2008, 11:48 PM
A u vraziju mater. To sve gore od goreg.

Moze li u mtelu - mobis, koji vec klinac. Vidim oni imaju 6120 ali mozel kod njih kes ?

Cujem otimaju raji pare gore nego bhtelecom tako da ne mislim na predplatu uzimat.

A L I
21-02-2008, 11:56 PM
Neam pojma, jedino sto valja u telekomu je ovaj 15 postpaid, ono imas 15 da trosis i toliko placas pretplate. Mislim da je OK.

PSPSPS
22-02-2008, 12:27 AM
JA.. to.. to sam zaboravio. Kako sam skontao, placas mjesecno 15 KM. Imas na raspolaganju 15 KM. Sv sto se ne potrosi prenosi se na slijedeci mjesec.

Znaci: Placas 15 i 15 trosis.

Za privatna lica treba licna i pasos.

Znaci ja sad odem u postu i prebacim se na predplatu 15 i svakog mjeseca me sljeduje samo 15 KM.

Jesam li ja to dobro skontao ??

I da, poruka je samo 6 feninga.

Zvuci mi dobro da bi bilo istinito.. imal tu jos koja caka ili ?

I da.. koliko vidim ne moze telefon na rate. Nema veze, odoh sutra vidjet kako sta i imajul 6120 za pretplatnike.

qwerty
22-02-2008, 11:22 AM
Jeste na mtel jeftiniji taj 6120 je 199km na L paketu,ali meni ovaj mini 15 je super tar.model i zasad su iz bht korektni nemam sta reci(trebao si ranije to odraditi jel sad ne moze na mini15 taj 6120 bas zbog tog ultra+ kad su uveli).Daju na midi30.Samo da napomenem za kupovinu moba na bht imas jedan uslov, a to je da doneses dokaz o 3 zadnje primljene plate ili ako ne radis onda moras biti najmanje 3 mjeseca na postapid tj.3 zadnjea racuna i to je to(tako sam ja uradio bio 3 mjeseca,ono mogao sam i na staru ali nisam to htjeo).I moze odjednom da se plati fon ja ne znam kako vi uvjek nabasate na neke neupucene radnike,nema ona sta tebi reci pise fino odmah toliko ili 12 ili 24mjeseca.Jasno ko dan.
E sad ovo oko prenosenja love u naredni mjesec to niko ziv izgleda ne kuzi,ja sam tek 2.mjesec na mini15 pa neznam jos kako ide,ali ovaj lik iz bht mi rece da imas pravo prenjeti svaki mjesec neutroseni iznos u naredni mjesec ali uslov je da moras taj prenjeti iznos cjelokupno prenjeti.kaze moze se svaki mjesec prenjeti,mada nelogicno jer ja ako prenesem u jednom a moram sve utrositi u drugom onda znaci da u tom drugo ne mogu prenjeti nista u treci mjesec.malo komplikovano i izgleda mi nejasno.

A L I
22-02-2008, 11:36 AM
JA.. to.. to sam zaboravio. Kako sam skontao, placas mjesecno 15 KM. Imas na raspolaganju 15 KM. Sv sto se ne potrosi prenosi se na slijedeci mjesec.

Znaci: Placas 15 i 15 trosis.

Za privatna lica treba licna i pasos.

Znaci ja sad odem u postu i prebacim se na predplatu 15 i svakog mjeseca me sljeduje samo 15 KM.

Jesam li ja to dobro skontao ??

I da, poruka je samo 6 feninga.

Zvuci mi dobro da bi bilo istinito.. imal tu jos koja caka ili ?

I da.. koliko vidim ne moze telefon na rate. Nema veze, odoh sutra vidjet kako sta i imajul 6120 za pretplatnike.

Da tako je, ali sto preneses u sljedeci mjesec moras ispucat u sledecem, jer nemozes vise prenosit, ito ti moras to potrosit, nemozes poslat nikome u vidu nadopune, ja sam probavao visak poslat, medjutim oni su mi na racunu nadoplatili te nadopune sto sam slao, a moj kredit prenjeli u sljedeci mjesec, lopovi ba kako god okrenes.

qwerty
22-02-2008, 11:38 AM
nisu lopovi logicno da nedaju taj mcommerce jer onda neko na ultra ne bi morao ni dopunjavati jer bi ako ima nekog na postpaid ovaj mu stalno prebacivao,a imajuci u obzir da je rok za ultru 60dana to bi im mogao biti ozbiljan problem
Ovaj mi rece da svaki mjesec mozes prenositi a ne samo jednom zato kazem.

A L I
22-02-2008, 11:39 AM
Ma nemoj, ja kad dam svojih 15 maraka njih nije briga kako cu ih potrosit, hocul poslat nekome ili iztelefonirat, to je moj problem, za svoje pare ima da radim sta hocu.

A L I
22-02-2008, 11:41 AM
nisu lopovi logicno da nedaju taj mcommerce jer onda neko na ultra ne bi morao ni dopunjavati jer bi ako ima nekog na postpaid ovaj mu stalno prebacivao,a imajuci u obzir da je rok za ultru 60dana to bi im mogao biti ozbiljan problem
Ovaj mi rece da svaki mjesec mozes prenositi a ne samo jednom zato kazem.

Svaki mjesec mozes prenjet, ali moras potrosit sto si prenio u sljedecem mjesecu, jer ako ne potrosis to nestaje. Pa tako svaki mjesec zaredom, znaci sto ne potrosis u januaru, moras u februaru, sto ne potrosis u feb moras u martu.

qwerty
22-02-2008, 11:45 AM
dzaba ja te o5 ne kontam evo primjer recimo sad prenesem 1km sljedci mjesec imam za potrositi 16km(15+1)tj.moram ako necu da propane,a taj sljedeci mjesec ako potrosim 16km sta cu onda prenjeti u naredni.

A L I
22-02-2008, 11:49 AM
dzaba ja te o5 ne kontam evo primjer recimo sad prenesem 1km sljedci mjesec imam za potrositi 16km(15+1)tj.moram ako necu da propane,a taj sljedeci mjesec ako potrosim 16km sta cu onda prenjeti u naredni.

Neces nista prenjeti u naredni.

Npr. Januar imas 15 KM, potrosis 13 KM, znaci u februaru imas da potrosis 2 KM iz januara + 15 KM iz februara.

Znaci ove 2 KM mozes samo da potrosis u februaru, nemozes u martu. Tako isto, ako iz februarskih 15 KM (bez onih 2 KM iz januara) ti ostane nesto, moras da ih potrosis u martu.

Jel ti sad imalo jasnije.

drazen
22-02-2008, 01:15 PM
Ma nemoj, ja kad dam svojih 15 maraka njih nije briga kako cu ih potrosit, hocul poslat nekome ili iztelefonirat, to je moj problem, za svoje pare ima da radim sta hocu.

mcommerce ne ulazi u pretplatu, on se dodatno plaća, koliko pošalješ nekomu to će ti biti izlistano na narednom računu i to ćeš platiti izvan pretplate

qwerty
22-02-2008, 01:19 PM
to ti ja kazem ne mozes svaki mjesec prenositi kao sto mi ovaj rece jer ako moras potrositi prenjeto logicno je da svaki drugi mjesec mozes prenjeti.znam to za mcommerce to smo apsolvirali,isto bilo kakav sms ili poziv ka uslugama sa dodatnom vrijedn.se dodatno placa.Dobro je sto upada roaming u ovo.

PSPSPS
22-02-2008, 02:17 PM
Kako sam ja skontao za to prebacivanje. Ako ti u januaru ostane marka. Ona ide u februar i imas u februaru 16km. E sad sve sto potrosis ispod 15 moze se prebaciti u mart. Jer da je iz januara ostalo recimo 10. Imao bi u februaru 25. I ako ti ostane preko 15 u februaru znaci da nisi jos potrosio ono iz januara i to se ne prebacuje u mart. Znaci prebacuje se ono iz mjeseca u mjesec a ne iz prvog u treci. Jeli to to ?

Sto se tice dopune na ultru, to im je glupo. Prvo ne moze vjecno da neko puni nekome na ultru jer recimo meni za 3 dana istice ultra. Nisam punio 2 mjeseca. Mooze meni neko poslati 100 KM kredita kada meni opet istice za dva dana. (bas mi je nedavno bio taj slicaj. dolazi mi od poste svaki mjesec 5 KM + sto mo neko posalje i nisam punio nikako i svejedno sto sam imao kredita isteklo mi je ona validnost). Tak oda su mogli pustiti da se nadopunjava jer opet su to necije pare. -Svejedno. Kako rece kolega. To je mojih 15 maraka, ja ih placam pa valjda mogu raditi s njima sta hocu.

Inace ne volim telecom nikako ali mora se priznat da im je ova tarifa 15 dosta solidna i korektna.

Sto se tice prebacivanja na tu predplatu nisam znao na da trebaj racuni, potvrda od plate il sta vec ...ali nema veze. Uzet cu od nekoga.

qwerty
22-02-2008, 02:34 PM
Ali taj neko od koga uzmes onda on mora da potpise i onda ce njemu da dolaze na tk racuni.Dobro ako ti neko u kuci radi to nije problem.
Da sve to stoji ali rece mi da nije dozvoljena kumulacija kredita, ma ko ce to znati morat cu to u praksi jos provjeriti kako to ide.
Slicne tarife ima i mts u srbiji ali mtel ovdje ocigledno nije isao na taj fazon,zasad bht najj postpaid mora se priznati.