PDA

Pogledajte punu verziju : Piramide su laž

Stranice : [1] 2

caps
01-04-2008, 10:04 PM
Prema pisanju lokalnih medija, ovakav, nevjerovatan obrat baš u vrijeme početka nove sezone istraživanja, dogodio se zbog nedavne posjete direktora UNESCO-a Koichira Matsuurae, koji je vlastima BiH, ali i Osmanagiću lično zaprijetio.

Izložen pritiscima arheoloških stručnjaka iz Egipta, UNESCO-vim djelatnicima i istražnim organima gospodarskog kriminala SAD-a, Semir Osmanagić priznao je kako su istraživanja bosanskih piramida u Visokom bila laž!

Kako je Osmanagić danas na vanrednoj konferenciji za novinare u Visokom rekao, sve je bila obična varka.

- Sve je izmišljeno. Izvinjavam se svim Bosancima i Hercegovcima. Jako mi je žao zbog svega, rekao je novinarima vidno utučeni Osmanagić odbivši odgovarati na druga pitanja.

- Bio sam primoran ovo vam reći, ali druge izjave ne želim, niti mogu davati, rekao je.

Prema pisanju lokalnih medija, ovakav, nevjerovatan obrat baš u vrijeme početka nove sezone istraživanja, dogodio se zbog nedavne posjete direktora UNESCO-a Koichira Matsuurae, koji je vlastima BiH, ali i Osmanagiću osobno zaprijetio kako će naša zemlja biti izbrisana s karte ove organizacije ako ne prestanu lakrdije u Visokom.

U Fondaciji su nam potvrdili kako je izaslanstvo UNESCO-a tražilo razgovor s Osmanagićem, te da je to jedan od glavnih razloga njegova priznanja.

Drugi razlozi zasigurno su novi dokazi i analize stručnjaka iz Egipta, koji tvrde kako do sada nisu bili u mogućnosti doprijeti do bh javnosti.

- Svaki put kad bismo željeli nešto saopštiti protiv piramida, naše izjave i dokumenti čudno su zataškavani, izjavio je Lamia El-Hadidy, arheolog s kairskog sveučilišta.

S druge strane, saznanja američkih istražnih organa o poslovnim aktivnostima Osmanagića, bit će naknadno predstavljena javnosti, jer ne žele iznositi bilo kakve detalje dok istraga ne bude u potpunosti okončana.

Federalna policija uskoro bi trebala raspisati potjernicu ua Osmanagićem jer se počinju javljati brojni prevareni donatori, a neslužbeno doznajemo kako i Vlada Federacije BiH namjerava sudskim putem zatražiti povrat sredstava odobrenih Osmanagićevoj Fondaciji.

Novinarima koji su ga naknadno telefonski pokušali kontaktirati, Osmanagić je bio nedostupan. Navodno je već napustio zemlju.

Princom

Aprilililiiiiiiiiiiiiiiiiiii

Dav0r
01-04-2008, 10:22 PM
Pa normalno da su laz ljudi moji.. Ja stvarno ne znam ko bi pametan povjerovao. Cak i da postoje piramide, bas bi nam trebao neki Semir da dodje i da nam kaze kako u Visokom ima piramida... Gluposti!

Ps. na stranu aprilililili....

Stryker
01-04-2008, 10:26 PM
Evo šta se dešava kad svijetom vladaju velike korporacije i moderni faraoni. Neće da priznaju naše piramide, jer pozitivan odgovor bi značio propast njihovog turizma, njihove privrede, sve zbog naših piramida. Oduvijek je Bosna i Hercegovina i ovaj prostor bila središte svijeta, ovdje su se stvarale slike na koje su nam zavidili, zavide našoj tradiciji, običaju i kulturi. Žele nas izbrisati, asimilirati evropskoj rulji, isto tako kao što su natjerali Osmanagića da mimo svoje volje da priznanje, koje je lažno, jer svi znamo da bosanske piramide postoje i da je naša Dolina piramida ono najbolje i najvrednije što bosanski čovjek ima i što može svijetu da pruži.

AggressoR
01-04-2008, 10:27 PM
sve-jedno nema piramida

NM156
01-04-2008, 10:34 PM
jer svi znamo da bosanske piramide postoje

Gdje si arheolog, nismo te prepoznali :lol:

Nema nidje plodnijih piramida, jedino se po nasim primile sume i livade :lol:

Zed's Dead
01-04-2008, 11:00 PM
Evo šta se dešava kad svijetom vladaju velike korporacije i moderni faraoni. Neće da priznaju naše piramide, jer pozitivan odgovor bi značio propast njihovog turizma, njihove privrede, sve zbog naših piramida. Oduvijek je Bosna i Hercegovina i ovaj prostor bila središte svijeta, ovdje su se stvarale slike na koje su nam zavidili, zavide našoj tradiciji, običaju i kulturi. Žele nas izbrisati, asimilirati evropskoj rulji, isto tako kao što su natjerali Osmanagića da mimo svoje volje da priznanje, koje je lažno, jer svi znamo da bosanske piramide postoje i da je naša Dolina piramida ono najbolje i najvrednije što bosanski čovjek ima i što može svijetu da pruži.

nisu samo u pitanju ekonomsko-turistički razlozi već i historijsko-civilizacijsko pitanje. sve što dosad znamo o historiji došlo bi u pitanje. kakva je to civilizacija prije toliko hiljada godina na ovim prostorima bila u stanju da uradi nešto takvo veličanstveno? ukoliko bi se dokazalo da te piramide stvarno postoje mnogi bi historičari morali ponovo da odbrane diplomski, e zato neće da ga priznaju, mrsko im ponovo učiti ;)

buba69
01-04-2008, 11:05 PM
ma daj, jeste i vi, ma nek ima bilo sta, da li je piramida, suma, livada nek samo ima, kako ostale drzave rade, ma naprave da je voda mokra i svi ce doci da vide i da pipnu tu vodu, a kod nas se to nesto naslo i mi vec sami govorimo da nije, sta ce onda stranci misliti, ali izgleda da je kod nas sve tako pozz raja :ohno:

mirelusha
02-04-2008, 12:08 AM
ma daj, jeste i vi, ma nek ima bilo sta, da li je piramida, suma, livada nek samo ima, kako ostale drzave rade, ma naprave da je voda mokra i svi ce doci da vide i da pipnu tu vodu, a kod nas se to nesto naslo i mi vec sami govorimo da nije, sta ce onda stranci misliti, ali izgleda da je kod nas sve tako pozz raja :ohno:

u pravu si totalno stvarno mi sami sebi ne zelimo dobro, pa i da ih nema sagradit cemo ih za neko vrijeme dok se oni tamo prepiru ima li ih ili nema, treba nam turizam ode nam zemlja u pm:newburn:
P.S.
dobra sala ja se pravo zadala da procitam:D

ytsejam
02-04-2008, 01:51 PM
Moćna fora... ja se skenjo čitajući...
uh :D

Stryker
02-04-2008, 09:25 PM

Arheolog :D. Evo, i tebe sam negdje iskopao ( pogledajte mu avatar).

zippoo
03-04-2008, 03:12 PM
piramide su i dalje u razmatranju i otkopavanju tj.dokazivanju
ono sto je pincom.info objavio je bila PRVOAPRILSKA SALA
ko ne vjeruje neka posjeti link
http://www.pincom.info/kultura/opsirnije.asp?ID=55971

casper001
03-04-2008, 09:31 PM
Prema pisanju lokalnih medija, ovakav, nevjerovatan obrat baš u vrijeme početka nove sezone istraživanja, dogodio se zbog nedavne posjete direktora UNESCO-a Koichira Matsuurae, koji je vlastima BiH, ali i Osmanagiću lično zaprijetio.

Izložen pritiscima arheoloških stručnjaka iz Egipta, UNESCO-vim djelatnicima i istražnim organima gospodarskog kriminala SAD-a, Semir Osmanagić priznao je kako su istraživanja bosanskih piramida u Visokom bila laž!

Kako je Osmanagić danas na vanrednoj konferenciji za novinare u Visokom rekao, sve je bila obična varka.

- Sve je izmišljeno. Izvinjavam se svim Bosancima i Hercegovcima. Jako mi je žao zbog svega, rekao je novinarima vidno utučeni Osmanagić odbivši odgovarati na druga pitanja.

- Bio sam primoran ovo vam reći, ali druge izjave ne želim, niti mogu davati, rekao je.

Prema pisanju lokalnih medija, ovakav, nevjerovatan obrat baš u vrijeme početka nove sezone istraživanja, dogodio se zbog nedavne posjete direktora UNESCO-a Koichira Matsuurae, koji je vlastima BiH, ali i Osmanagiću osobno zaprijetio kako će naša zemlja biti izbrisana s karte ove organizacije ako ne prestanu lakrdije u Visokom.

U Fondaciji su nam potvrdili kako je izaslanstvo UNESCO-a tražilo razgovor s Osmanagićem, te da je to jedan od glavnih razloga njegova priznanja.

Drugi razlozi zasigurno su novi dokazi i analize stručnjaka iz Egipta, koji tvrde kako do sada nisu bili u mogućnosti doprijeti do bh javnosti.

- Svaki put kad bismo željeli nešto saopštiti protiv piramida, naše izjave i dokumenti čudno su zataškavani, izjavio je Lamia El-Hadidy, arheolog s kairskog sveučilišta.

S druge strane, saznanja američkih istražnih organa o poslovnim aktivnostima Osmanagića, bit će naknadno predstavljena javnosti, jer ne žele iznositi bilo kakve detalje dok istraga ne bude u potpunosti okončana.

Federalna policija uskoro bi trebala raspisati potjernicu ua Osmanagićem jer se počinju javljati brojni prevareni donatori, a neslužbeno doznajemo kako i Vlada Federacije BiH namjerava sudskim putem zatražiti povrat sredstava odobrenih Osmanagićevoj Fondaciji.

Novinarima koji su ga naknadno telefonski pokušali kontaktirati, Osmanagić je bio nedostupan. Navodno je već napustio zemlju.

Princom

ebote al me prepade tek na kraju vidjeh ovo aprilili:rocket:

The Final Cut
03-04-2008, 09:33 PM
Jedine piramide u Visokom su one koje se prodaju kao "suveniri"

Goldenchild
03-04-2008, 09:37 PM
Ma uzasno je graditi kucu od karata.... za njene stanovnike. Valjda mi u Bosni i Hercegovini imamo stvarne vrijednosti...

Od strane Svjetskog udruzenja arheologa objavljeno je da piramida u Bosni nema.

The Final Cut
03-04-2008, 09:40 PM
Ma uzasno je graditi kucu od karata.... za njene stanovnike. Valjda mi u Bosni i Hercegovini imamo stvarne vrijednosti...

Od strane Svjetskog udruzenja arheologa, piramida u Bosni nema.
Al uvijek ima "levata" koji daju pare i to uglavnom tuđe(čitaj NAŠE) za dalja istraživanja...
Mala napomena ..
Do sada su piramide posjetili svi od Reisa do Silajdžića..:sweat:

casper001
03-04-2008, 09:52 PM
ma ko vidje gospu u međugorju,neka balavurdija,pa opet hercegovci gemaju lovu na čudu neviđenom,nek bar visočaci imaju piramide,da ne ostanu samo na bosanskom sudžuku i vispaku:sweat:

Goldenchild
03-04-2008, 10:05 PM
ma ko vidje gospu u međugorju,neka balavurdija,pa opet hercegovci gemaju lovu na čudu neviđenom,nek bar visočaci imaju piramide,da ne ostanu samo na bosanskom sudžuku i vispaku:sweat:

Jest lijepo je to? Ali kako ce biti njihovoj djeci i unucadima, smijati se svojim roditeljma i svemu izgradjenom na lazi? Prava Tito-politika,( nemojte krivo shvatiti, Aj lav Tito).

Faith
03-04-2008, 10:36 PM

potpisujem

NM156
03-04-2008, 10:38 PM
Visocke piramide su kao organizovana religija - blazni su oni koji mogu zivjetu u takovj zabludi.

Goldenchild
03-04-2008, 11:01 PM
:mean2::male:
Visocke piramide su kao organizovana religija - blazni su oni koji mogu zivjetu u takovj zabludi.

Blazni? Jesi mozda mislio vlazni? Ili blazeni?:doublesmi

gogison
03-04-2008, 11:07 PM
Nazalost ni ja bas ne vjerujem u postojanje tih piramida u Visokom. A da ne govorimo o Osmanagicu, tip mi se cini u najmanju ruku kao diletant i smutljivac.

NM156
03-04-2008, 11:37 PM
Jesi mozda mislio vlazni?

Nije, to si ti mislila :love2:
:turning:

Goldenchild
03-04-2008, 11:48 PM
Nije, to si ti mislila :love2:
:turning:

da nisi,nebi skonto.
Al znash vec, dirty minds think alike.

RedHotChiliPeppers
05-04-2008, 02:33 AM

Koliko ono bijaše piramida,5 ili 6?.. Svake godine po jedna nova nikne..:sweat:

Šarlatan Osmanagic i njegova FNP (Fondacija Nepostojecih Piramida) nisu cak u stanju da se dogovore oko starosti navodnih piramida za kojim krampaju i lopataju..
Prvo se radilo o 27.000 godina starim piramidama,dakle gradjenim u sred Ledenog Doba...
Kasnije se preslo na 12.000 godina, dakle u doba Holocena (rano Toplo Doba).. Sad vise nije ni 12.000 godina stara,nego oko 5.000...

Slag na torti je kad Semir Osmanagic pocne da iznosi svoje sulude teorije o 2012 godini,godini u kojoj nam prijeti smak svijeta po drevnom kalendaru Maja...

Denis55
05-04-2008, 09:00 AM
"Ljudi ! Vijest o Osmanagiću i piramidama je bila prvotravanjska šala !"
Kako mi idu na zivce ovi seljaci brate... Zar je tako tesko reci april?

"...Bosanska piramida Sunca, kojima želimo puno uspijeha u radu."

Enough said...

Milet
05-04-2008, 05:22 PM
Ko ne dodje u visoko da vidi piramide normalno da i ne vjeruje a ko dodje da vidi promjeni misljenje ;)

LobSteR
05-04-2008, 09:25 PM
Joj jesi me trzno...
:mrgreen:
:mrgreen: :mrgreen:
:mrgreen:

@ALAN FORD
05-04-2008, 10:34 PM
Think positiv !
Možda ipak ima, a tko se posljednji smije najslađe se smije.:redbounce:redbounce:redbounce

Milla
06-04-2008, 12:07 AM

Slazem se..

Kakve ba piramide..ko u to jos vjeruje...?!

Milet
06-04-2008, 10:27 AM
Slazem se..

Kakve ba piramide..ko u to jos vjeruje...?!

Vjerujem ja i to žestoko !!!!!!!

balkan girl
06-04-2008, 11:44 AM
Kako smo mi cudan narod bože dragi...da nam otkopaju piramidu mi bi opet govorili da to nije piramida,nigdje ni jednog optimiste.:angry3:

ex no.1
06-04-2008, 11:47 AM
Samo budala može tvrdit da Visoćica nije piramida!

RedHotChiliPeppers
06-04-2008, 12:00 PM

U Medjugorju je rijec o Vjerskom turizmu,koji je zasnovan na dogmatskim vjerovanjima..

Dakle,pojavila se Gospa,prekrstila u vazduhu i osveštala hercegovacki krš i kamen.. I kraj price!.. Pa ko je toliko lakovjeran da u to povjeruje,zasluzio je da ga na "hodocašću" u Medjugorju izšibicare do poslednje pare..

Ista ta Gospa ce se pojaviti i u mojoj sobi ako se pod odredjenim uglom poigram sa staklom i svjetlom..

Visoćani mogu da ponude kulturno istorijski turizam za koji su potrebni de facto dokazi i uvjerenja.. A trenutno mogu da ponude samo privesak-suvenir u obliku piramide i Kleopatru koja podno piramide u tradicionalnoj Bosanskoj nošnji hekla šustiklu.. :smurf:

Neozbiljno je to,narode moj..

dozer
06-04-2008, 12:08 PM
Samo budala može tvrdit da Visoćica nije piramida!

samo nacitan covjek i onaj koji poznaje historiju to moze reci.

nezelim se raspravljat ni svadjat ni skim ali ce mo da vidimo....

Soleil
06-04-2008, 12:20 PM
Visoćani mogu da ponude kulturno istorijski turizam za koji su potrebni de facto dokazi i uvjerenja.. A trenutno mogu da ponude samo privesak-suvenir u obliku piramide i Kleopatru koja podno piramide u tradicionalnoj Bosanskoj nošnji hekla šustiklu.. :smurf:

hmm, misliš da je to moguće preko noći? Na čemu se ,molim te, sada radi nego na prikupljanju dokaza za potvrđivanja ili pobijanje hipoteze o postojanju 'piramida'. Od tih suvenira sinko moj ljudi zarađuju pare/preživljavaju, pa ja ne vidim ništa loše i negativno u tome. Previše se pravimo pametni, pustimo neka se stručni ljudi pobrinu za to.

Nermin & Lejla
07-04-2008, 06:28 AM
sve-jedno nema piramida

Znam moj je komšija profesor Na RGG (Rudarsko Geološko Građ) fakultetu u Tuzli on kaze da nema piramida
jer u to vrijeme kad tvrde da su piramide pravljene bilo pod morem Jedino ako su to RIBE ili podvodni ljudi izgradili onda su piramide tu...on kaze da se one ploče pješčara mogle nastati usljed tektonike i nikakvo čudo palentolozi su istraživali te """pješčare i tvrde da su nastale u vodi jer se nalaze fosili raznih životinja sa morskog dna u tim pješčarima""" zato oni nisu potvrdili postojanje piramida

NM156
07-04-2008, 10:59 AM
hmm, misliš da je to moguće preko noći? Na čemu se ,molim te, sada radi nego na prikupljanju dokaza za potvrđivanja ili pobijanje hipoteze o postojanju 'piramida'. Od tih suvenira sinko moj ljudi zarađuju pare/preživljavaju, pa ja ne vidim ništa loše i negativno u tome. Previše se pravimo pametni, pustimo neka se stručni ljudi pobrinu za to.

Strucni ljudi su odavno rekli da piramida nema.
Al' sta fali, ni prvi ni zadnji put da narod svjesno bira imaginaciju i samozavaravanje.

Eddie Lexx Aytex
07-04-2008, 06:40 PM
halo ljudi moji pa jeste vi ćoravci il vam mrsko otvorit oči. pa deset dana sam bio gore i kopao, i vidio sam sve....
da je ono priroda napravila, znači fino obradila kamenje i poslagala ih, te piramide razmjestila pod savršenim uglovima, onda ću i ja napisat pismo, bacit u more i tražit od prirode da mi sagradi dvorac na himalajima.
ja vjerujem, a vjera nikad nije skodila. ja vjerujem da je sve tako kako je osmanagić rekao. i nek mi svi kazu da sam lud, al kad za 25 godina budem sjedio pod visočicom i dočekivao turiste iz cijelog svijeta, vidjecemo ko ce se zadnji smijati hehe

The Final Cut
07-04-2008, 07:47 PM
halo ljudi moji pa jeste vi ćoravci il vam mrsko otvorit oči. pa deset dana sam bio gore i kopao, i vidio sam sve....
da je ono priroda napravila, znači fino obradila kamenje i poslagala ih, te piramide razmjestila pod savršenim uglovima, onda ću i ja napisat pismo, bacit u more i tražit od prirode da mi sagradi dvorac na himalajima.
ja vjerujem, a vjera nikad nije skodila. ja vjerujem da je sve tako kako je osmanagić rekao. i nek mi svi kazu da sam lud, al kad za 25 godina budem sjedio pod visočicom i dočekivao turiste iz cijelog svijeta, vidjecemo ko ce se zadnji smijati hehe
Jesi li kopao (kao pravi arheolog:mrgreen:) buldozerom ili sa krampicom:sweat:

Soleil
07-04-2008, 10:03 PM
Strucni ljudi su odavno rekli da piramida nema.
Al' sta fali, ni prvi ni zadnji put da narod svjesno bira imaginaciju i samozavaravanje. Pa zašto je Osmanagić nedavno imao predavanje, učestvovao na konferenciji stručnjaka, ako su ti stručnjaci rekli da piramida nema?

Da, ljudi jesu skloni tome, kako kao masa tako i kao pojedinci.

NM156
07-04-2008, 11:26 PM
Konferenciji? Nije valjda 19. jubilarni svjetski simpozijum za alternativnu historiju i paranormalne pojave u Zavidovicima? :p

holiday
07-04-2008, 11:50 PM
zao mi je sto popizdim nekad vako al sta se mora mora se!!!
znaci nemogu da vjerujem da ima morbida vako na forumima kad nesto pocnu pricat a nisu bili ni u visokom vec samo vidjeli sliku na tvu!!!ccc pa da su cak i te piramide drzavna laz svi trebaju u njoj da ucestvuju!zato se ovako izdvajaju klocevi pa nam drzava ode u k....!zamislite da je kod nas neko vidio cudoviste nessi u jablanickom jezeru!?ma jok ba vidi budale pusti ga!ovi u skotskoj pametni i skontali foru , i sta ih boli k... sad !ko vjeruje doce da posjeti i eto para!oni imaju para a nemaju dokaza da su ga vidjeli!mi imamo bar nesto sto lici na piramide a nemamo pare ,a mogli bi zaradit al jok .... ''ma nema tu piramida'' ....

Nermin & Lejla
08-04-2008, 07:20 AM
zao mi je sto popizdim nekad vako al sta se mora mora se!!!
znaci nemogu da vjerujem da ima morbida vako na forumima kad nesto pocnu pricat a nisu bili ni u visokom vec samo vidjeli sliku na tvu!!!ccc pa da su cak i te piramide drzavna laz svi trebaju u njoj da ucestvuju!zato se ovako izdvajaju klocevi pa nam drzava ode u k....!zamislite da je kod nas neko vidio cudoviste nessi u jablanickom jezeru!?ma jok ba vidi budale pusti ga!ovi u skotskoj pametni i skontali foru , i sta ih boli k... sad !ko vjeruje doce da posjeti i eto para!oni imaju para a nemaju dokaza da su ga vidjeli!mi imamo bar nesto sto lici na piramide a nemamo pare ,a mogli bi zaradit al jok .... ''ma nema tu piramida'' ....

a to mi trebamo da učestvujemo u državnoj laži...Osmanagic je trebao šutjeti dok ne otkrije te piramide ako ih ima pa onda reci ima ili nema.. sad cu ja za svako brdo na Majevici koje lici na piramidu a ima ih puno reci OVO JE PIRAMIDA

fahro2000
08-04-2008, 07:58 AM
a to mi trebamo da učestvujemo u državnoj laži...Osmanagic je trebao šutjeti dok ne otkrije te piramide ako ih ima pa onda reci ima ili nema.. sad cu ja za svako brdo na Majevici koje lici na piramidu a ima ih puno reci OVO JE PIRAMIDA

Ako ce ti to donijeti pare i turizam zasto NE.

The Final Cut
08-04-2008, 08:33 AM
Samo mala napomena...
Ako su to stvarno piramide ,za njihovu izgradnju je trebalo bar 10000-100000 ljudi,i to je mogla uraditi samo civilizacija koja je poznavala matematiku,i pismo...
Nigdje nema nikakvih tragova o tome i sumnjam da će ih ikada i naći...
Osima ako piramide nisu izgradili vanzemaljci a nisu...
Treba zabraniti gledanje filma Alien Vs predator...loše utiče na maštu...

holiday
08-04-2008, 08:50 AM
Samo mala napomena...
Ako su to stvarno piramide ,za njihovu izgradnju je trebalo bar 10000-100000 ljudi,i to je mogla uraditi samo civilizacija koja je poznavala matematiku,i pismo...
Nigdje nema nikakvih tragova o tome i sumnjam da će ih ikada i naći...
Osima ako piramide nisu izgradili vanzemaljci a nisu...
Treba zabraniti gledanje filma Alien Vs predator...loše utiče na maštu...

tacno ali who cares ?sve dok to izgleda ko piramida dobro je!stanci se loze na te impozantne cinjenice da niko nezna kako se to napravilo...dodju malo!plate sobu u visokom 30 Km-npr,kupe chevape 6 km ,kupe suvenir piramide 15 km,kupe opet cevape 6km :hehehehe: ,uslikaju se sa faraonom - neprocjenjivo i na kraju kupe visocko suho meso -20 km (mada je i to neprocjenjivo)... :alien:

NM156
08-04-2008, 09:51 AM
Znaci sami sebe treba da ubjedimo da su u pitanju piramide, iako nisu, jer to moze donijeti ekonomsku koristi? Neka hvala.

Once31/69
08-04-2008, 01:14 PM
Znaci sami sebe treba da ubjedimo da su u pitanju piramide, iako nisu, jer to moze donijeti ekonomsku koristi? Neka hvala.

mozda je poenta u tome da sami sebe ubijedimo...pa najteze je sebe samoga ubijediti u sve, a ne samo u postojanje piramida....

NM156
08-04-2008, 01:19 PM
Zasto lagati samome sebi?

dr.Nathaniel Demarest
08-04-2008, 01:24 PM
Da ti bude bolje jer ćeš samo dublje potonuti u iluziju i nestvarni svijet toliko bolji od onog u kojem trenutno živiš....

pih, evo me zvučim ko Anazmost.

Once31/69
08-04-2008, 07:19 PM
Zasto lagati samome sebi?

...protiv lazi i laganja sam, a najvise protiv laganja, ili zavaravanja samoga sebe, ja samo u predhodnom postu napisah da je najteze UBIJEDITI sebe, ako se u bilo cemu dvoumimo, najteze je sa samim sobom izaci na kraj..(moje licno misljenje, i iskustva malo)...mislim uopsteno, ne samo po pitanju piramida i cijele price oko njih..

The Final Cut
08-04-2008, 07:49 PM
Ubijedjivanje(i sebe i drugih) jeste nauka (ali i tehnika)za sebe ...
A problem izgleda i jeste kod piramida ubjeđivanje..
Jer pitanje ima/nema piramida je crno bijelo...
Ali je prava umjetnost ubijediti nekog da je nešta crno ustvari bijelo...
Al nije to ništa strašno...
Ima ovdje i mnogo većih i manje bezazlenih zabluda od piramida..
Postoji izraz masovna hipnoza!

holiday
08-04-2008, 10:04 PM
Ubijedjivanje(i sebe i drugih) jeste nauka (ali i tehnika)za sebe ...
A problem izgleda i jeste kod piramida ubjeđivanje..
Jer pitanje ima/nema piramida je crno bijelo...
Ali je prava umjetnost ubijediti nekog da je nešta crno ustvari bijelo...
Al nije to ništa strašno...
Ima ovdje i mnogo većih i manje bezazlenih zabluda od piramida..
Postoji izraz masovna hipnoza!

postoje i masovni klocevi! znaci ne da nam je zemlja pocela da tone nego propada ko zeton! bar iz ove zemje izbija nesto sto lici na piramide!ima vas par imate sve ,radite!neko mace nema nista...a ovo je prilika koja se ne propusta i trebali bi je svi podrzati

Once31/69
09-04-2008, 07:10 AM
postoje i masovni klocevi! znaci ne da nam je zemlja pocela da tone nego propada ko zeton! bar iz ove zemje izbija nesto sto lici na piramide!ima vas par imate sve ,radite!neko mace nema nista...a ovo je prilika koja se ne propusta i trebali bi je svi podrzati

...ako ce moja podrska bilo kome pomoci u bilo cemu...PODRZAVAM (ipak mislim da moje misljenje nije vazno u ovom slucaju)... a kako bi samo bilo lijepo da postojanje piramida rijesi sve nase i probleme ove zemlje...naravno da bi smo se svi odmah slozili da one postoje i to bas u nasoj okolini... ili?

fahro2000
10-04-2008, 08:09 AM

E vala....Bas si neki skeptic

fahro2000
10-04-2008, 08:18 AM
...ako ce moja podrska bilo kome pomoci u bilo cemu...PODRZAVAM (ipak mislim da moje misljenje nije vazno u ovom slucaju)... a kako bi samo bilo lijepo da postojanje piramida rijesi sve nase i probleme ove zemlje...naravno da bi smo se svi odmah slozili da one postoje i to bas u nasoj okolini... ili?

Ja milsim da je tvoje i sva ostala misljenja jako vazna, jer da nema njih nebi bilo ni ove diskusije ni ovog foruma. Ali zar nemozemo uzeti neke slicne primjere, recimo .. "Cudoviste iz Loh Nesa" navodno vidjeli ga jedan ili dva covjeka, sad svi skoti vjeruju da je ono tamo, i samo pokoji "skeptik" se digao da demenatuje to...
Sta vise tamo sda odlaze turisti u potragu za njim neki ga "vide" neki ne,

Tako ce dolaziti i u Visoko, Neki ce prepoznati obrise Piramide, neki ne. Sta sad treba da zatvorimo granicu i vratimo sve one koji hoce tamo da odu...

I razumljivo je da druge zemlje negoduju jer ce nekoliko procenta turista umjesto u Skotskoj zavrsiti putovanje u Visokom.

Biće Bolje
11-04-2008, 07:04 PM
Ma kakve piramide bio sam u Visoko i jeste da lici ali nisu ono prave piramide

Milet
13-04-2008, 07:19 PM
Ma kakve piramide bio sam u Visoko i jeste da lici ali nisu ono prave piramide

nego umjetne ? :wackyjump

Stryker
14-04-2008, 06:26 PM
Idem sutra ako Bog da u Visoko, pa ću slikati i staviti ovdje slike. To su piramide.

Milet
14-04-2008, 08:08 PM
Idem sutra ako Bog da u Visoko, pa ću slikati i staviti ovdje slike. To su piramide.

Tako je Stryker reci im...

Goldenchild
14-04-2008, 08:14 PM
Eh da su.. Ja se uvijek nadam cudu, iako u ovom slucaju mislim da nema shanse ba.

Milet
14-04-2008, 08:28 PM
Eh da su.. Ja se uvijek nadam cudu, iako u ovom slucaju mislim da nema shanse ba.

ima ima itekako ;)

Goldenchild
14-04-2008, 08:29 PM
ima ima itekako ;)

Bila sam u Visokom. Meni ono lici na... brda.

Milet
14-04-2008, 08:40 PM
Bila sam u Visokom. Meni ono lici na... brda.

A ono kamenje na sta ti lici ?

RedHotChiliPeppers
14-04-2008, 08:49 PM
A ono kamenje na sta ti lici ?

..To kamenje lici na...kamenje..
..i nista vise..

Milet
14-04-2008, 09:13 PM
..i nista vise..

Dobro vama lici.A onim strucnjacima iz egipta ?

Stryker
14-04-2008, 09:16 PM
..i nista vise..

To kamenje liči na piramide. Gdje to još niče iz zemlje kamenje koje stvara oblik piramide? Da nije slučajno i ona piramida u Egiptu nastala uticajem prirode?

Milet
14-04-2008, 09:19 PM
To kamenje liči na piramide. Gdje to još niče iz zemlje kamenje koje stvara oblik piramide? Da nije slučajno i ona piramida u Egiptu nastala uticajem prirode?

Ma veze oni nemaju samo se usute kad nesto konkretno kazem...cccc

Nermin & Lejla
15-04-2008, 06:12 AM
Ono su ti obicni pješčari koji nastanu u morskom dnu
Znam ba očev prijatelj je Geolog čovjek doktorirao u SAD kad on kaze da nisu piramide zasto bi bile piramide,,,biti ce to najveca svjetska izvala,,,

NAGUAL
15-04-2008, 12:35 PM
ja vjerujem! Samo ne znam u koju?:computer: samo ne znam u kojuuuuu :confused:

sunca,mjeseca,ili čak u dolinu :confused: ne znam ne mogu da se odlučim

Milet
15-04-2008, 08:06 PM
ja vjerujem! Samo ne znam u koju?:computer: samo ne znam u kojuuuuu :confused:

sunca,mjeseca,ili čak u dolinu :confused: ne znam ne mogu da se odlučim

Pa vjeruj u sve :)

Milet
15-04-2008, 08:07 PM
Znam ba očev prijatelj je Geolog čovjek doktorirao u SAD kad on kaze da nisu piramide zasto bi bile piramide,,,biti ce to najveca svjetska izvala,,,

Eno ga sad .....cccccccc

Stryker
15-04-2008, 09:51 PM

Područje Visokog i šire nije uopšte bilo ispunjeno morskom vodom, kako se vjeruje i kako mnogi svjetski naučnici tvrde, već je tu bilo jedno veliko jezero ( poslije gradnje kompleksa). Kako drugačije potvrditi sedimentne stijene , nego uticajem slatke vode, slana voda to ne bi učinila. Ulazio sam i u one tunele, i vidio sam veliki kamen s uklesanim znacima. To je vjerovatno bilo pismo kojim su komunicirali , a tu je ispisana možda neka mapa. Čak u tim tunelima postoje i bočni tuneli koji su zatvoreni,odnosno ZAZIDANI kamenjem, a ne vjerujem da je priroda to uspjela ostvariti. Ako se dokaže kad je ovo građeno, mnoge teorije koje je postavila dosadašnja historija padaju u vodu. Kao prvo, prva civilizacija na Zemlji postojala bi na ovom pordučju, tu bi bilo prvo pismo ( za razliku od suemrske civilizacije, kakose danas vjeruje) itd. itd.

RedHotChiliPeppers
16-04-2008, 01:00 AM
Područje Visokog i šire nije uopšte bilo ispunjeno morskom vodom, kako se vjeruje i kako mnogi svjetski naučnici tvrde, već je tu bilo jedno veliko jezero ( poslije gradnje kompleksa).

..E bas fino.. Arheolog nas,kad se tako fino razumijes hajd` mi samo reci u kom vremenskom periodu se na toj lokaciji nalazilo jezero?.. I ako mozes,pojasni mi pomenuti proces sedimentacije,jer ta teza ti je malo...labava..

Druga stvar,spominjes tunele.. Piramide su monumentalne gradjevine(gradjevine piramidalnog oblika,jer je taj oblik najlakse sazidati a i vrlo je stabilan) gradjene u svrhu grobnice(u rijetkim slucajevima kao svetiliste/hram,mjesto za zrtvovanje ili kao znak moci vladara u Juznoj Americi).. Svaka piramida je zatvorenog tipa,znaci SAMO jedan ulaz,bez tunelskih otvora sa strane.. Jedino u ovim Visockim "piramidama" duva promaja od silnog broja tunela i ulaza..:rolleyes:

Trece.. Osmanagic i njegova FNP fondacija tvrdi da je "piramidalni kompleks" izgradjen izmedju 27.000 i 15.000 godina p.n.e... I laiku je jasno da je to period Ledenog Doba,a eto,mi smo imali "supercivilizovane" pretke koji usred ledenog doba nisu imali pametnija posla od gradnje piramida.. Ili je mozda piramidu izgradila vjeverica sa Scratovog aFatara..:bonesm:

Dalje.. za gradnju tako pozamasnih gradjevina treba i kamenoloma i kovaca i sluga i njihovih radnih kucica i njihovih ognjista i svega drugoga, sto kao prvo omogucuje daljnji zivot zivima, da bi oni kasnije mogli graditi nesto za vijek vijekova.. Jedino nase "piramide" gradi tajanstvena civilizacija,za koju niko nije cuo i koja nije ostavila apsolutno nikakve tragove postojanja..

Zadnje..i mozda najvaznije... Fkt je zalosno slusati kako njegova visost,faraon Bosanski,Semir Nulti Osmanagic pljuje po ljudima sa Sarajevskog i Tuzlanskog geolosko-gradjevinskog fakulteta,nazivajuci ih najpogrdnijim imenima..ljude koji su cijeli svoj zivot posvetili istoriji i arheologiji.. On,Semir Osmanagic,naucnik bez diplome,koji u cijelom svijetu izaziva podsmjeh sa svojim nebuloznim teorijama o tome kako je kompletna istorija civilizacije velika zabluda..

Nermin & Lejla
16-04-2008, 06:20 AM
Područje Visokog i šire nije uopšte bilo ispunjeno morskom vodom, kako se vjeruje i kako mnogi svjetski naučnici tvrde, već je tu bilo jedno veliko jezero ( poslije gradnje kompleksa). Kako drugačije potvrditi sedimentne stijene , nego uticajem slatke vode, slana voda to ne bi učinila. Ulazio sam i u one tunele, i vidio sam veliki kamen s uklesanim znacima. To je vjerovatno bilo pismo kojim su komunicirali , a tu je ispisana možda neka mapa. Čak u tim tunelima postoje i bočni tuneli koji su zatvoreni,odnosno ZAZIDANI kamenjem, a ne vjerujem da je priroda to uspjela ostvariti. Ako se dokaže kad je ovo građeno, mnoge teorije koje je postavila dosadašnja historija padaju u vodu. Kao prvo, prva civilizacija na Zemlji postojala bi na ovom pordučju, tu bi bilo prvo pismo ( za razliku od suemrske civilizacije, kakose danas vjeruje) itd. itd.

OO znaci sve je ovo Bilo pod morem zvanim Thetanus samo je Visoko bilo na nebu..Cekaj oni dole imaju 7000 m nadmorske visine..... a ne 800 m

Daj ljudi ne baljezgajte dodjite u TZ u muzej da vidite skelet Ajkule koja je nadjena na Majevici a potice iz tog perioda dok je bilo sve pod vodom...
Pa nije valjda Ajkula dobila krila ili je neko katapultirao ovamo....

Edit @RedHotChiliPepers
Drago mi je da je neko poznaje prošlost ovog podrucija...Da je podrucije naše države pokriveno sedimentima nastalim na Morskom dnu ali izgleda da to neki nerazumiju...Ili ne žele da razumiju..
Ružno je što pljuje po ljudima sa Sar i Tz geološkog fakulteta...mislim ti ljudi su citav život posvetili istraživanju u ovoj našoj državi odkada su osnovani neznam ja mislim 1960 god...Da ih naziva lažovima...mislim to je smiješno...

NAGUAL
16-04-2008, 08:07 AM
Pa vjeruj u sve :)

Možda sam se pogrešno "odrazio" ali mislim eeeej!
Hajde da nađe jednu već sada i dolinu :clapping:
svaka mu čast na dokazivanju porijekla!
Samo mi možemo biti toliko prokleti.
Svaka čast za raju koja je radila i zaradila dnevnice,ali sVemir... :santa:

NAGUAL
16-04-2008, 08:19 AM
Znate kako ide ona stara poslovica:Dajte narodu hljeba i igara! To se obično dešava u postratnim kriznim periodima koji u našem slučaju nikako da isčezne.

Prvo(iliti broj1): Zašto je trebalo toliko godina da se "otkriju" piramide i to baš u Visokom!? Toliko o arheologiji drage nam naše pokojne Juge jer je sVemir popljuvao i nju, a da ne pričam da je to za doba socijalizma moglo biti otkriveno mislite li da ne bi?(da tu ima ono za šta se predtavlja da ima prim.aut.)
Dođe neki "Amer" i kaže "jeste" i svi ga dočekaju sa ovacijama i u zvijezde kuju dok pojedini misle "kud se ja nisam toga sjetio"

Drugo(iliti broj2) Lokacija VISOKO!? mato je zbog visočke škole.Ko može bolje ublehu prodati do visočani(nemam ništa protiv visočana i to je tradicija i dar :clapping: skidam kapu)
No sve mi to više vonja i liči na Bosansku Dafinu!:badteeth::drunk:
I dok se ljudi prepiru kao i mi na ovom forumu ima li ili nema njegov bilans na kontu raste svake sekunde jer je mnogo onih koji vjeruju da jeste i doniraju...
I tako u nedogled...

Treće(iliti broj 3) Čovjek je došao iz Amerike da nam stavi soli na rep i u tome jako dobro napreduje. Sastavio je jedan dobar MLM bez online korisnika i bez pretjeranog ućešća gdje je on na vrhu PIRAMIDE!
Šta dalje reći nego jednostavno:NO COMMENT!

Milet
16-04-2008, 09:39 AM
OO znaci sve je ovo Bilo pod morem zvanim Thetanus samo je Visoko bilo na nebu..Cekaj oni dole imaju 7000 m nadmorske visine..... a ne 800 m

Daj ljudi ne baljezgajte dodjite u TZ u muzej da vidite skelet Ajkule koja je nadjena na Majevici a potice iz tog perioda dok je bilo sve pod vodom...

Edit @RedHotChiliPepers
Drago mi je da je neko poznaje prošlost ovog podrucija...Da je podrucije naše države pokriveno sedimentima nastalim na Morskom dnu ali izgleda da to neki nerazumiju...Ili ne žele da razumiju..
Ružno je što pljuje po ljudima sa Sar i Tz geološkog fakulteta...mislim ti ljudi su citav život posvetili istraživanju u ovoj našoj državi odkada su osnovani neznam ja mislim 1960 god...Da ih naziva lažovima...mislim to je smiješno...

Možda sam se pogrešno "odrazio" ali mislim eeeej!
Hajde da nađe jednu već sada i dolinu :clapping:
svaka mu čast na dokazivanju porijekla!
Samo mi možemo biti toliko prokleti.
Svaka čast za raju koja je radila i zaradila dnevnice,ali sVemir... :santa:

Znate kako ide ona stara poslovica:Dajte narodu hljeba i igara! To se obično dešava u postratnim kriznim periodima koji u našem slučaju nikako da isčezne.

Prvo(iliti broj1): Zašto je trebalo toliko godina da se "otkriju" piramide i to baš u Visokom!? Toliko o arheologiji drage nam naše pokojne Juge jer je sVemir popljuvao i nju, a da ne pričam da je to za doba socijalizma moglo biti otkriveno mislite li da ne bi?(da tu ima ono za šta se predtavlja da ima prim.aut.)
Dođe neki "Amer" i kaže "jeste" i svi ga dočekaju sa ovacijama i u zvijezde kuju dok pojedini misle "kud se ja nisam toga sjetio"

Drugo(iliti broj2) Lokacija VISOKO!? mato je zbog visočke škole.Ko može bolje ublehu prodati do visočani(nemam ništa protiv visočana i to je tradicija i dar :clapping: skidam kapu)
No sve mi to više vonja i liči na Bosansku Dafinu!:badteeth::drunk:
I dok se ljudi prepiru kao i mi na ovom forumu ima li ili nema njegov bilans na kontu raste svake sekunde jer je mnogo onih koji vjeruju da jeste i doniraju...
I tako u nedogled...

Treće(iliti broj 3) Čovjek je došao iz Amerike da nam stavi soli na rep i u tome jako dobro napreduje. Sastavio je jedan dobar MLM bez online korisnika i bez pretjeranog ućešća gdje je on na vrhu PIRAMIDE!

Hajde kad ste toliki strucnjaci recite mi kako je priroda mogla da stvori ovakve kocke pravilno odrađene priblizno iste veličine i to između njih neka masa koja ih sastavlja?Da je priroda stvorila ne bi bilo između ovih šavova i ne bi bile kocke nego bi bilo nepravilno geometrijsko kamenje..cccc

Ne vjerujte strucnjacima oni lazu vjerujte svojim očima.
Hajd da čujem komentar na ovo sad...

http://i27.tinypic.com/11i1xeu.png

NM156
16-04-2008, 09:56 AM
Imam ja jednu prijateljicu, cudo je kako dobre glinene, a vala i kamene, reljefe zna napraviti :lol:

dr.Nathaniel Demarest
16-04-2008, 10:09 AM
Čujte, to su ploče od kaldrme ili puta koji je vodio u srednjovjekovni grad Visoko koji je postojao. To je ono sa čim se historičari i historiografija slaže (kolega mi je magistar historije).

Dakle, to jest djelo ljudskih ruku i nije staro hiljadama godina već je iz Srednjeg vijeka.

Milet
16-04-2008, 11:28 AM
Imam ja jednu prijateljicu, cudo je kako dobre glinene, a vala i kamene, reljefe zna napraviti :lol:

super pozdravi je :D

Milet
16-04-2008, 11:28 AM
Čujte, to su ploče od kaldrme ili puta koji je vodio u srednjovjekovni grad Visoko koji je postojao. To je ono sa čim se historičari i historiografija slaže (kolega mi je magistar historije).

Dakle, to jest djelo ljudskih ruku i nije staro hiljadama godina već je iz Srednjeg vijeka.

Ova slika nije sa piramida sunca nego sa piramide mjeseca.

Nermin & Lejla
16-04-2008, 11:42 AM

Tako je to je tacno ali nije upitanju piramida jer se te ploce javaljaju samo na nekim mjestima a ne na cijeloj piramidi

Stryker
16-04-2008, 07:31 PM
..E bas fino.. Arheolog nas,kad se tako fino razumijes hajd` mi samo reci u kom vremenskom periodu se na toj lokaciji nalazilo jezero?.. I ako mozes,pojasni mi pomenuti proces sedimentacije,jer ta teza ti je malo...labava..

Druga stvar,spominjes tunele.. Piramide su monumentalne gradjevine(gradjevine piramidalnog oblika,jer je taj oblik najlakse sazidati a i vrlo je stabilan) gradjene u svrhu grobnice(u rijetkim slucajevima kao svetiliste/hram,mjesto za zrtvovanje ili kao znak moci vladara u Juznoj Americi).. Svaka piramida je zatvorenog tipa,znaci SAMO jedan ulaz,bez tunelskih otvora sa strane.. Jedino u ovim Visockim "piramidama" duva promaja od silnog broja tunela i ulaza..:rolleyes:

Trece.. Osmanagic i njegova FNP fondacija tvrdi da je "piramidalni kompleks" izgradjen izmedju 27.000 i 15.000 godina p.n.e... I laiku je jasno da je to period Ledenog Doba,a eto,mi smo imali "supercivilizovane" pretke koji usred ledenog doba nisu imali pametnija posla od gradnje piramida.. Ili je mozda piramidu izgradila vjeverica sa Scratovog aFatara..:bonesm:

Dalje.. za gradnju tako pozamasnih gradjevina treba i kamenoloma i kovaca i sluga i njihovih radnih kucica i njihovih ognjista i svega drugoga, sto kao prvo omogucuje daljnji zivot zivima, da bi oni kasnije mogli graditi nesto za vijek vijekova.. Jedino nase "piramide" gradi tajanstvena civilizacija,za koju niko nije cuo i koja nije ostavila apsolutno nikakve tragove postojanja..

Zadnje..i mozda najvaznije... Fkt je zalosno slusati kako njegova visost,faraon Bosanski,Semir Nulti Osmanagic pljuje po ljudima sa Sarajevskog i Tuzlanskog geolosko-gradjevinskog fakulteta,nazivajuci ih najpogrdnijim imenima..ljude koji su cijeli svoj zivot posvetili istoriji i arheologiji.. On,Semir Osmanagic,naucnik bez diplome,koji u cijelom svijetu izaziva podsmjeh sa svojim nebuloznim teorijama o tome kako je kompletna istorija civilizacije velika zabluda..

Ovo je najstarija i najveća piramida na svijetu, tako da je možda i jedina koja ima izgrađen sistem tunela i sistem protoka zraka. Možda je to kanal za strujanje pozitivne energije.

Prije 15 - 20 hiljada godina, ti nisi bio tu, a nisam ni ja, a ni ovi naši " naučnici" i bosanski i svjetski, tako da ne mogu ja tvrditi da je postojala neka supercivilizovana i napredna civilizacija, a ni ti ne možeš tvrditi da nije postojala. Možda je narod na ovim prostorima prkosio ledenom dobu na neki nama neobjašnjiv način, pa je na kraju priroda i pobijedila i zbrisala taj narod sa historijske scene. Takve osobe kao ti, koje ne vjeruju u postojanje ovih piramida i starog naroda sa ovih prostora, nisu vjerovale ni da se u Meksiku i cijeloj Južnoj Americi nalazio jedan narod koji je gradio piramide i slične objekte. Većina piramida pronađenih u Srednjoj i Južnoj Americi prije 100 godina bila je prekrivena zemljom, baš kao i ova naša u Bosni.

Stryker
16-04-2008, 07:32 PM

Edit @RedHotChiliPepers

Ako je bilo ledeno doba, poslije gradnje piramida i ove stare civilizacije, to se more poslije valjda pretvorilo u slatku vodu, jer kao što znamo, led se sastoji od slatke vode. Navodim i to da postoje i slatkovodne ajkule, tako da su možda i one živjele na ovim prostorima. Nažalost, većina naših najistaknutijih naučnika i profesora negira postojanje piramida i života na ovim prostorima prije 15000 godina, što je rezultat njihove naklonosti zapadnim lobijima, odnosno, Zapad ima najviše uticaja na to hoće li se mijenjati historija ili ne.

Stryker
16-04-2008, 07:35 PM
Znate kako ide ona stara poslovicaajte narodu hljeba i igara! To se obično dešava u postratnim kriznim periodima koji u našem slučaju nikako da isčezne.

Drugo(iliti broj2) Lokacija VISOKO!? mato je zbog visočke škole.Ko može bolje ublehu prodati do visočani(nemam ništa protiv visočana i to je tradicija i dar skidam kapu)
No sve mi to više vonja i liči na Bosansku Dafinu!
I tako u nedogled...

Prvo, dokaz o postojanju ovih piramida vješto su vijekovima skrivale najuticajnije svjetske sile i korporacije, jer se nije želio mijenjati tok historije i svjetski poredak. Da je tajna bila razotkrivena prije nekih 150 godina, Bosna i Hercegovina bi do sada bila najposjećenija turistička destinacija na svijetu, zarađivali bi ogromne pare od turizma, jer bi se do sada to sve i iskopalo, i bili bi među 10 ekonomski i politički najstabilnijih zemalja svijeta. Nažalost, ovaj prostor je oduvijek bio raskrsnica raznih naroda i kultura, koristio ga je kako je ko htio, često je svojatan, mnoga carstva su vodila svoje bitke baš na ovom prostoru, smatrajući ga beznačajnim.

Što se tiče Visočana, bio sam neki dan u Visokom i nisam primijetio mnogo Visočana koji "prodaju ublehu". Prema piramidama se sasvim normalno odnose, i kao svaki drugi čovjek gledaju da imaju od toga finansijske dobiti. I ti bi, da ti npr. padne mali meteor u baštu, gledao da od toga izvučeš para.

Što se tiče Semira Osmanagića, trebamo mu biti zahvalni jer je počeo krojiti novu budućnost za Bosnu i Hercegovinu i za buduća pokoljenja. Ako se situacija bude razvijala pozitivno, ovaj prostor će sigurno postati ekonomski najstabilniji u regiji, ako ne i na kontinentu

Imam ja jednu prijateljicu, cudo je kako dobre glinene, a vala i kamene, reljefe zna napraviti

Da li ta tvoja prijateljica zna praviti kamene i glinene reljefe, zakopati ih na nekoliko metara dubine, pokriti vezivnim materijalom, i staviti još par redova stijena, i tu držati 15 000 godina?

ODGOVORE SAM MORAO PODIJELITI U ČETIRI DIJELA, JER JEDNA PORUKA MOŽE SADRŽAVATI NAJVIŠE 3000 ZNAKOVA.

Stryker
16-04-2008, 07:35 PM

Zar su ploče od kaldrme teške po 24 tone? Pitaj ti tog kolegu bi li on ispred kuće pravio kaldrmu, a tako da nabavlja ploče teške po 20 tona i reda ih jednu na drugu i jednu pored druge. Ovo nije iz srednjeg vijeka, jer da jest, sigurno ne bi bilo zatrpano zemljom i bilo bi ostataka po površini, i naravno, ploče od kaldrme ne bi bile teške po 20 tona.

Tako je to je tacno ali nije upitanju piramida jer se te ploce javaljaju samo na nekim mjestima a ne na cijeloj piramidi

Znaći, to su bili tako glupi ljudi koji su hodali kaldrmom, penjali se na ploče, dizali karavane, tako išli dva metra, onda opet silazili sa ploče, išli kaldrmom, poslije dva metra opet se penjali na ploču, silazili poslije dva metra s ploče itd. itd. , a znali su praviti piramide!!!

Nermin & Lejla
17-04-2008, 06:05 AM
.Navodim i to da postoje i slatkovodne ajkule, tako da su možda i one živjele na ovim prostorima. Nažalost, većina naših najistaknutijih naučnika i profesora negira postojanje piramida i života na ovim prostorima prije 15000 godina, što je rezultat njihove naklonosti zapadnim lobijima, odnosno, Zapad ima najviše uticaja na to hoće li se mijenjati historija ili ne.

CEKAJ SLATKOVODNE AJKULE ????
kakve su to nebuloze

Odoh sutra na Modrac, Savu i Bosnu nakacit dobar mamac možda tebe Striker da uhvatim koju ajkulu....Cuj slatkovodne ajkule...

PA ODAKLE ONOLIKA SOL I LEŽIŠTE SOLI U TUZLI PA VALJDA IZ MORSKE VODE A NE IZ SLATKOVODNE
LOL

NAGUAL
17-04-2008, 10:34 AM
Prvo, dokaz o postojanju ovih piramida vješto su vijekovima skrivale najuticajnije svjetske sile i korporacije, jer se nije želio mijenjati tok historije i svjetski poredak. Da je tajna bila razotkrivena prije nekih 150 godina, Bosna i Hercegovina bi do sada bila najposjećenija turistička destinacija na svijetu, zarađivali bi ogromne pare od turizma, jer bi se do sada to sve i iskopalo, i bili bi među 10 ekonomski i politički najstabilnijih zemalja svijeta. Nažalost, ovaj prostor je oduvijek bio raskrsnica raznih naroda i kultura, koristio ga je kako je ko htio, često je svojatan, mnoga carstva su vodila svoje bitke baš na ovom prostoru, smatrajući ga beznačajnim.

Vjekovima su skrivale? I baš sada da se to desi? Hoćeš da kažeš da Tito sa svojim leđima sazdanim od Masona nije mogao da napravi to da je bilo "očigledno"?
Svi su znali da se tu piramide nalaze ali je svijet čekao silnog i presilnog priučenog arheologa sVemira da nas prosvjetli! OOOOO ŠAAAAHUUU OOOOO CAAAAARUUU!
Ne kažem da nema ništa-neka građevina postoji, ali mislim da je nemoguće da bude taj kalibar građevina jer da to jest to bi bilo davno otkriveno iz razloga mogućeg blaga koje se inače nalazi u takvim građevinama.Primjer pokazuje da je jedan zlatni uzorak (pokupio i sakrio kopač iz neke od Egipatskih piramida)Valjuška ( buba koja valja gnojivo jer se njime hrani) veličine 2cm bila prodana za oko(nisam 100% siguran tako da ne skačete odmah za ovu informaciju jer je davno bilo kada sam je čuo) milijardu $.
Dakle,logičkim slijedom preveliko je to bogatstvo i svjetska kulturna baština da se stranci ne bi organizovali da to preuzmu i ne bi bilo našeg javašluka prema tim i tkvim monumentima...

Stryker
17-04-2008, 12:45 PM
CEKAJ SLATKOVODNE AJKULE ????
kakve su to nebuloze

Odoh sutra na Modrac, Savu i Bosnu nakacit dobar mamac možda tebe Striker da uhvatim koju ajkulu....Cuj slatkovodne ajkule...

PA ODAKLE ONOLIKA SOL I LEŽIŠTE SOLI U TUZLI PA VALJDA IZ MORSKE VODE A NE IZ SLATKOVODNE
LOL

http://en.wikipedia.org/wiki/Sawfish - jedna od mnogih vrsta ajkula koja može živjeti i u slatkoj i u slanoj vodi.

Što se tiče te soli u Tuzli, možda je more i bilo u Tuzli, a ovamo neko jezero, ili je ta sol nastala od mineralnih stijena koje su se tu nalazile i milionima godina rastvarale.

Vjekovima su skrivale? I baš sada da se to desi? Hoćeš da kažeš da Tito sa svojim leđima sazdanim od Masona nije mogao da napravi to da je bilo "očigledno"?
Svi su znali da se tu piramide nalaze ali je svijet čekao silnog i presilnog priučenog arheologa sVemira da nas prosvjetli! OOOOO ŠAAAAHUUU OOOOO CAAAAARUUU!
Ne kažem da nema ništa-neka građevina postoji, ali mislim da je nemoguće da bude taj kalibar građevina jer da to jest to bi bilo davno otkriveno iz razloga mogućeg blaga koje se inače nalazi u takvim građevinama.Primjer pokazuje da je jedan zlatni uzorak (pokupio i sakrio kopač iz neke od Egipatskih piramida)Valjuška ( buba koja valja gnojivo jer se njime hrani) veličine 2cm bila prodana za oko(nisam 100% siguran tako da ne skačete odmah za ovu informaciju jer je davno bilo kada sam je čuo) milijardu $.
Dakle,logičkim slijedom preveliko je to bogatstvo i svjetska kulturna baština da se stranci ne bi organizovali da to preuzmu i ne bi bilo našeg javašluka prema tim i tkvim monumentima...

Već sam rekao da svijetom vladaju korporacije za koje ne možemo ni zamisliti da postoje. Te korporacije određuju gdje i kad će se voditi koji rat, koja će država dfobiti peivilegije, koja će država dobiti sankcije itd. Evo, upravo u ovim trenucima, stranci kupe ogromne pare u Bosni i Hercegovini, preko ovih misija, preko ovog, preko onog. Kad tu više ne mognu ubirati pare, vjeruj mi da će se angažovati na iskopavanju piramide. Možda je ova tajna i od Tite čuvana.

nepoznat autor
17-04-2008, 01:14 PM
eh moj strykeru,imamo mi naftnih derivata vise od saudijske,ali valja nam praviti bushotine na brdovitom balkanu.mozda nesto pocne prskati iz tih piramidica:badteeth:

holiday
17-04-2008, 01:34 PM
slusajte sta vam stryker kaze!eh bas sve to sam vam i ja htio rec :mean2:

nepoznat autor
17-04-2008, 01:39 PM
ma hajde holiday,zaneseni patriotizmom...necemo vam zamjeriti:thinking:

Milet
17-04-2008, 07:27 PM
ma hajde holiday,zaneseni patriotizmom...necemo vam zamjeriti:thinking:

ccccc čojk je ba u pravu sha ti je :D

Stryker
17-04-2008, 08:07 PM
Nalazišta nafte, uistinu, ima i u našoj državi.

holiday
17-04-2008, 11:58 PM
Nalazišta nafte, uistinu, ima i u našoj državi.

maca i ja sam cuo za to al neka :face: svijet nije spreman za to :D

nepoznat autor
18-04-2008, 12:11 AM
mozda izvucemo sta u semberiji...
nafte definitivno ima,ali nashi fosili su prekriveni mladim vjenacnim planinama,pa smo ga pusha za sva vremena...
Kako to fino rusi sa svoje stare ploče iscrpljuju...

NAGUAL
18-04-2008, 08:00 AM
Eh, sada evo jedan interesantan link pa ko zna engleski neka dobro pročita
http://www.archaeology.org/online/features/osmanagic/zahi_hawass.pdf
toliko od mene

NAGUAL
18-04-2008, 08:08 AM
http://www.archaeology.org/online/features/osmanagic/UNESCO.pdf

evo još jedan:scared

NAdam se da ovo neće izbrisati:newburn:

Stryker
18-04-2008, 07:56 PM
NAGUAL, već sam pisao o silama koje dominiraju svijetom, određuju kad i gdje će biti rat, kad i gdje će se desiti ovo, desiti ono itd. UNESCO je nažalost, sigurno potčinjen tim silama, jer je nezamislivo da takva jedna međunarodna organizacija bude iznad sviju. Što se tiče ovog egipatskog arheologa, naučnika ili šta je već, njegova reakcija je sasvim razumljiva, jer čovjek brani Egipat, njihovo blago, i njihov turizam.

Triforce
19-04-2008, 04:48 PM
Ma to su sve lazi,ovi nasi bosanci su zabranili iskopavanje.Bio sam tamo i pitao ljude!

Stryker
19-04-2008, 07:39 PM
Ma to su sve lazi,ovi nasi bosanci su zabranili iskopavanje.Bio sam tamo i pitao ljude!

Neki ministar je to zabranio. Naravno, on vjeruje da su piramide laž, a čini mi se da nikad nije ni došao na lice mjesta da vidi šta je to zapravo.

Milet
19-04-2008, 07:50 PM
Neki ministar je to zabranio. Naravno, on vjeruje da su piramide laž, a čini mi se da nikad nije ni došao na lice mjesta da vidi šta je to zapravo.

vjerovatno je pisao historijske knjige koje ce pasti u vodu kad se aBd piramide otkriju :D

A L I
20-04-2008, 05:04 PM
Kopa li Osmanagic ista ovih dana, imam ja par piramida oko kuce da mi iskopa. :blurp:

Milet
20-04-2008, 05:39 PM
Kopa li Osmanagic ista ovih dana, imam ja par piramida oko kuce da mi iskopa. :blurp:

Veoma neslana i bezvezna šala .

Exiboza
22-04-2008, 11:42 AM
Nemam pojma o arheologiji ali me je obradovao istinski Osmanagić kad je započeo radove na iskopavanju nečega, za što sada tvrde da nema niti je postojalo... ne radi toga da povijest padne u vodu, da se mijenjaju neke stvari, nego radi činjenice da se nešto u ovoj našoj zabiti dešava, malo mistike nije naodmet...
Ne mogu da vjerujem da je Osmanagić priznao da je sve laž... kao što neko reče. E brate...

cove72
22-04-2008, 01:00 PM

Princom

izvinte ja ovo tek sad vidjo i dobro se nasmijah. eto mene u visoko s krampom i lopatom i ašovom vrlo brzo... poz visočkim faraonima...

Stryker
22-04-2008, 05:41 PM
Vidite, ovo je bila šala. Da ne bi bilo zabune.

Stryker
25-04-2008, 07:54 PM
Evo gledajte sada NTV 99. Gostuje Semir Osmanagić.

Gunner
25-04-2008, 08:44 PM
Evo gledajte sada NTV 99. Gostuje Semir Osmanagić.
Koji put?! :D
A sad nesto i na zadatu temu-bio sam jednom u Visokom,posjetio "piramide".Nisam ostao ravnodusan ali ni pretjerano fasciniran vidjenim.Meni licno je drago sto ce Visoko imati neke koristi od turista koji ce doci da se (raz)uvjere u postojanje istih,a moja zelja je da se "nesto" konacno otkrije,pa kud puklo da puklo.

p.s.

navodnici na rijeci "piramide" ce nestati cim se dokaze da su ono zaista piramide. :)

Milet
25-04-2008, 10:16 PM
Koji put?! :D

navodnici na rijeci "piramide" ce nestati cim se dokaze da su ono zaista piramide. :)

za sve treba vremena pa tako i za ovo ...ne moze se ogromno brdo u sekundi iskopat XD

x-x-x
25-05-2008, 11:06 PM
Dakle,pojavila se Gospa,prekrstila u vazduhu i osveštala hercegovacki krš i kamen.. I kraj price!.. Pa ko je toliko lakovjeran da u to povjeruje,zasluzio je da ga na "hodocašću" u Medjugorju izšibicare do poslednje pare..

Ista ta Gospa ce se pojaviti i u mojoj sobi ako se pod odredjenim uglom poigram sa staklom i svjetlom..

Svatko ima svoje mišljenje o vijeri ali "Blago onima koji nevidješe, a povjerovaše"

Taxirat
26-05-2008, 01:52 PM
Znao je Osmanagić da će u "Arheološki park" doći jako malo ljudi izvan BiH.
Njega je interesovalo isključivo domaće tržište. Gospodin Osmanagić je realizaciji ideje "Arheološki park" prišao pun vjere u glupost i neukost Bosanaca i Hercegovaca. :dazed: Nije pogriješio:hehehehe:
Jedni su neuki pa ne vjeruju u ono što vide rođenim očima (BRDO):freak:
Drugi kobajagi znaju nešto o ekonomiji pa k'o vele hajd' da mi sebe ubijedimo da ono nije brdo, pa ćemo onda sav svijet ubijediti da ono nije brdo:smash::hehehehe::hehehehe: Osmanagića uopće ne zanima da ubijedi strance. Niti mu trebaju strani turisti On je uveo svojevrstan porez domaćim budalama i dobro mu je.:wackyjump Gospodine Osmanagić skidam kapu.:dollar::clapping:

Milet
26-05-2008, 02:15 PM
Znao je Osmanagić da će u "Arheološki park" doći jako malo ljudi izvan BiH.
Njega je interesovalo isključivo domaće tržište. Gospodin Osmanagić je realizaciji ideje "Arheološki park" prišao pun vjere u glupost i neukost Bosanaca i Hercegovaca. :dazed: Nije pogriješio:hehehehe:
Jedni su neuki pa ne vjeruju u ono što vide rođenim očima (BRDO):freak:
Drugi kobajagi znaju nešto o ekonomiji pa k'o vele hajd' da mi sebe ubijedimo da ono nije brdo, pa ćemo onda sav svijet ubijediti da ono nije brdo:smash::hehehehe::hehehehe: Osmanagića uopće ne zanima da ubijedi strance. Niti mu trebaju strani turisti On je uveo svojevrstan porez domaćim budalama i dobro mu je.:wackyjump Gospodine Osmanagić skidam kapu.:dollar::clapping:

Samo se vi šprdajte a mi ćemo aBd od onih 'brda' imati velike koristi.

Heathcliffe
27-05-2008, 08:22 AM
Ma normalno da ce koristi biti,vec je ima dovoljno,ne znam,ali cuo sam da su cijelu zimu kopali ispod brda kroz one tunele i navlacili neki materijal-tako da vjerujem da ce piramida brzo biti napravljena.:lol::lol::lol:
I onda ce jos samo trebati sastrugati ono malo zemlje i udariti fasadu.

HARUN_FCB
28-05-2008, 08:49 PM
Samo se vi šprdajte a mi ćemo aBd od onih 'brda' imati velike koristi.
Amin ja Rabbi da budete imali ... Ali tesko da ces ti to docekati. Kako sporo ovo sve ide , ni moje dijete to nece dozivjeti

Milet
29-05-2008, 03:45 PM
Amin ja Rabbi da budete imali ... Ali tesko da ces ti to docekati. Kako sporo ovo sve ide , ni moje dijete to nece dozivjeti

PA kad nam je drzava nikakva.... Da se ovo u Njemačkoj ili u Americi desilo dosad bi bila odkopana ali pošto je u nas mi samo nema je nema .... Kad nam je država nikakva a još gori stanovnici u njoj .... Al ja ovo ljeto kad imadnem god slobodnog vremena idem da pomažem gore sa prijetljima ... Bar koji sat dnevno...

Taxirat
30-05-2008, 07:23 AM
Da se ovo desi u Njemačkoj ljudi bi se počeli smijati i sprdati na prvu lopatu.
Arheološke podvale, nigerijska pisma, mrežni marketing, kvazi-nagradne igre... To je Njemačka prošla davno, davno:bluewinky:wave:

Goldenchild
30-05-2008, 11:37 AM
PA kad nam je drzava nikakva.... Da se ovo u Njemačkoj ili u Americi desilo dosad bi bila odkopana ali pošto je u nas mi samo nema je nema .... Kad nam je država nikakva a još gori stanovnici u njoj .... Al ja ovo ljeto kad imadnem god slobodnog vremena idem da pomažem gore sa prijetljima ... Bar koji sat dnevno...

haha... sretno...

champion0
30-05-2008, 02:34 PM
Kakve piramide ? Zar je moguce da u nasoj MALOJ Bosni ima VELIKI piramida ( Jos kaze najvece piramide na svijetu ) :hammer:

scilaci
30-05-2008, 03:03 PM
kakav smo mi narod .....ye..te život...tolko pesimistični a zašto se ne pitati a zašto to ne bih moglo biti kod nas...
zašto sebe činimo manje vrijednim nego što stvarno jesmo...
ja sam ubijeđen da tu ima nešto ...i niko ama baš niko me neće ubijediti sa svojom spikom da je to glupost...
naj lakše je zabiti svoje cijenjeno du.. u hlad i kenjati na nečiji posao pa makar on bio i upitan..

champion0
30-05-2008, 03:28 PM
Ovo je uredu, izvinjavam se, ispricavam se, oprostite. Ovo je stvarno uredu. Nije moj tekst bas nesto. Mozda tu ipak postoji nesto. Ma da sansa za to je 1:160 zasto da ne.

scilaci
30-05-2008, 05:47 PM
Ovo je uredu, izvinjavam se, ispricavam se, oprostite. Ovo je stvarno uredu. Nije moj tekst bas nesto. Mozda tu ipak postoji nesto. Ma da sansa za to je 1:160 zasto da ne.

ti to počeo malo da .ereš .....dijete bolje bih ti bilo da se malo vratiš u tu mišiju rupu odakle si izašo i nastaviš svoj zimski san....:burn:

Vrijeđanje.
5 kazneni poena!
S.K.

Heathcliffe
31-05-2008, 06:24 PM
kakav smo mi narod .....ye..te život...tolko pesimistični a zašto se ne pitati a zašto to ne bih moglo biti kod nas...
zašto sebe činimo manje vrijednim nego što stvarno jesmo...
ja sam ubijeđen da tu ima nešto ...i niko ama baš niko me neće ubijediti sa svojom spikom da je to glupost...
naj lakše je zabiti svoje cijenjeno du.. u hlad i kenjati na nečiji posao pa makar on bio i upitan..

Pa niko nije ni rekao da nema "nesto",jer to "nesto" zaista postoji.
Samo sto ti je to ko lutrijina grebalica,zagrebi zagrebi-pa sta dobijes.
:wackyjump:wackyjump:wackyjump
A ako su piramide,mi cemo za njih saznati tek kad pokupe sve vrijednosti iz unutrasnjosti,zato,bolje je preduhitriti Osmanagica,dignuti dupe iz hlada i kopati i danju i nocu.
Eto,ti idi kopaj prvi mjesec dana,ja cu odmah sljedeci da zamijenim.:blurp:

fiction
03-06-2008, 06:14 PM
Najbolje mi je od svega sto je tekst na pocetku teme napisan za 1. April, a otvorila se rasprava ono ...... ebiga

Ja licno vjerujem u postojanje piramida, a svakom pesimisti postavljam pitanje:
"Gdje u prirodi ima da su tri piramidalne strukture poredane u prostoru tako da su ivice (ili strane da ne slazem) okrenute prema cetri strane svijeta a da linije povucene iz njihovih vrhova cine jednakostranicni trougao ???"

E sansa da se to desi u prirodi je jedno 1 : 160 000 000 000 000 000
Ako je i to slucaj zar ne mislite da smo opet jedinstveni u svijetu ?!

Milet
03-06-2008, 06:22 PM
Najbolje mi je od svega sto je tekst na pocetku teme napisan za 1. April, a otvorila se rasprava ono ...... ebiga

Ja licno vjerujem u postojanje piramida, a svakom pesimisti postavljam pitanje:
"Gdje u prirodi ima da su tri piramidalne strukture poredane u prostoru tako da su ivice (ili strane da ne slazem) okrenute prema cetri strane svijeta a da linije povucene iz njihovih vrhova cine jednakostranicni trougao ???"

E sansa da se to desi u prirodi je jedno 1 : 160 000 000 000 000 000
Ako je i to slucaj zar ne mislite da smo opet jedinstveni u svijetu ?!

Pa naravno da nije priroda.

Stryker
06-06-2008, 07:28 PM
Piramida ima definitivno. Lično sam se u to uvjerio. :D

Taxirat
07-06-2008, 12:19 AM
Bio si u Egiptu?

Stryker
07-06-2008, 12:41 AM
Bio si u Egiptu?

Bio sam u Visokom.

Milet
07-06-2008, 10:44 AM
Ovi sto tvrde da nema piramida neka daju neeke svoje teze i dokaze za to konkretne... Ja imam konkretne dokaze da piramida ima i smatram da ima a ako neko smatra da ih nema neka prilozi i dokaz koji pa da nas sve razuvjeri :wink2:

Stryker
07-06-2008, 04:55 PM
Eno otkrili su još jednu piramidu u Egiptu i to 20 KM udaljenu od Kaira, a bila je sakrivena pijeskom.

Odmah se reklo da potiče iz oko 2000 i neke godine p.n.e.

Smatram da je mnogo, mnogo starija (kriju nam historiju :( )

Valerie
09-06-2008, 06:37 PM
Eno otkrili su još jednu piramidu u Egiptu i to 20 KM udaljenu od Kaira, a bila je sakrivena pijeskom.

Odmah se reklo da potiče iz oko 2000 i neke godine p.n.e.

Smatram da je mnogo, mnogo starija (kriju nam historiju :( )

Sumnjam cisto da je starija, eventualno, 300-350 godina, ne vise, sto je gotovo pa zanemarljivo uzme li se u obzir konacna datacija.
Prva piramida iz Saqare je takodjer bila stepenaste forme kao i ta novootkrivena, a prva i najstarija piramida je iz trece dinastije, otprilike se procjenjuje na 2650. pr. n. e. Inace piramida faraona Djosera ( Josera, Zosera ), izgradio je faraonov arhitekta i ljekar Imhotep.
Tako da sudeci po svemu tome, relevantnom i manje relevantnom, i sa znanjem koje o toj materiji posjedujem, apsolutno sumnjam u neku posve drugaciju dataciju.

galijas
11-06-2008, 10:28 AM
Pa stvarno ako bosanci sami ne vjeruju u svoju drzavu ko ce drugi vjerovat.
Ja iskreno mislim da postoji piramida u bih i vjerujem u svoju drzavu(sto za neke druge ne mislim)

Milet
11-06-2008, 10:30 AM
Sumnjam cisto da je starija, eventualno, 300-350 godina, ne vise, sto je gotovo pa zanemarljivo uzme li se u obzir konacna datacija.
Prva piramida iz Saqare je takodjer bila stepenaste forme kao i ta novootkrivena, a prva i najstarija piramida je iz trece dinastije, otprilike se procjenjuje na 2650. pr. n. e. Inace piramida faraona Djosera ( Josera, Zosera ), izgradio je faraonov arhitekta i ljekar Imhotep.
Tako da sudeci po svemu tome, relevantnom i manje relevantnom, i sa znanjem koje o toj materiji posjedujem, apsolutno sumnjam u neku posve drugaciju dataciju.
naša je najstarija x)

Pa stvarno ako bosanci sami ne vjeruju u svoju drzavu ko ce drugi vjerovat.
Ja iskreno mislim da postoji piramida u bih i vjerujem u svoju drzavu(sto za neke druge ne mislim)

bravo majstore :)

merim@
25-07-2008, 01:17 PM
ja ne vjerujem da postoje piramide u Visoko.Meni ono izgleda kao neke ploce!!!!I nis vise

Porta
25-07-2008, 01:37 PM
Ovdje netreba uopce polemisati o tome dali ima ili nema piramida u Visokom.
Odete na sluzbenu stranicu i pogledajte fotografije.
Rijeci mogu lagati ali slika vrijedi 1000 rijeci.
Tko sa tih fotografija ne vidi piramide onda je on sljep, ali nije slijep sa svojim ocima, nego je slijep u svom nacinu razmisljanja i promatranja svijeta oko sebe.
Takve osobe mozemo samo sazaljevati.
Takvih osoba ima mnogo, neke su nazalost se uvukle i u arheolosku struku u nasoj drzavi. Te osobe cijeli svijet vide kroz prizmu licne koristi i ako nemaju nikakve koristi po sebe onda te osobe njecu sve cinjenice i dokaze.
Najbolje je da sami dodjete u Visoko i uvjerite se na licu mjesta.
Dosta je bilo da vam drugi govore sta jeste a sta nije, dosta je bilo da vam drugi govore sta je bijelo a sta crno, dosta je bilo da vam drugi govore sta je dobro a sta zlo, preuzmite vec jednom odgovornost i pocnite sami misliti svojim mozgom.

Milet
25-07-2008, 01:43 PM
Tko sa tih fotografija ne vidi piramide onda je on sljep, ali nije slijep sa svojim ocima, nego je slijep u svom nacinu razmisljanja i promatranja svijeta oko sebe.
Takvih osoba ima mnogo, neke su nazalost se uvukle i u arheolosku struku u nasoj drzavi. Te osobe cijeli svijet vide kroz prizmu licne koristi i ako nemaju nikakve koristi po sebe onda te osobe njecu sve cinjenice i dokaze.
Dosta je bilo da vam drugi govore sta jeste a sta nije, dosta je bilo da vam drugi govore sta je bijelo a sta crno, dosta je bilo da vam drugi govore sta je dobro a sta zlo, preuzmite vec jednom odgovornost i pocnite sami misliti svojim mozgom.

Ovo je izjava dana !!! Potpisujem !!!

-winner-
25-07-2008, 02:10 PM

apsolutno se slazem, i nervira me sto samo bosnjaci u BIH vjeruju u piramide a ostali narodi govore kako je to laz.....vjerovatno im je vokri sto te nase piramide nisu u susjednoj/komsijskoj drzavi.....

espiritus
25-07-2008, 04:41 PM

Evo ja sam bio ito X puta, da mi je samo znati na osnovu cega mislis da su to piramide. Gomila glupo razbacanog kamenja i nekih "ploca" velicine 50 X 30 cm.
Cak sam i volonterski radio na tome i dosta mojih prijatelja, ali nije nam trebalo dugo da skontamo da je to supljak ito teski. Ne pobijam cinjenicu da ima "nesto" neki poplocani plato, ali piramida....oooooj. Nije ni cudo sto nam se smije ostatak svijeta. Ne zavaravajte se ne zavide nam nego nas zale...Piramide..:alien::alien:

Defender
25-07-2008, 05:42 PM
ja ne vjerujem da postoje piramide u Visoko.Meni ono izgleda kao neke ploce!!!!I nis vise

A kako bi trebala da izgleda neka piramida? ehehe; bas si me nasmijala.Thenx!
I ja isto kazem da su samo neke ploce koje cine objekat piramidalnog oblika.

NM156
25-07-2008, 05:48 PM
Mozda je ovo sto cu reci pomalo nekonvencionalno, ali meni nasa piramida lici na brdo.

Jasko81
25-07-2008, 05:51 PM
Ne znam stvarno...Bio sam u Visokom kada su radovi tek počeli i siguran sam u to da tamo nešto ima, samo ne znam da li je piramida ili koje je čudo! Ali, siguran sam da tamo nešto ima...:smile2:

dile87
25-07-2008, 06:23 PM
Moram reći da je meni sasvim svejedno je su li to prave piramide ili samo neko obično brdo. Ja bi više volio da se od toga napravi neka turistička atrakcija, pa onda fino navru turisti sa svih strana svijeta. Pogotovo evropljani njima je bliža Bosna nego Egipat. :smile:
Dakle fino od ovoga napraviti neki marketinški trik i dobro zaraditi. Jednostavno. :bonesm:

Porta
25-07-2008, 06:34 PM
Evo ja sam bio ito X puta, da mi je samo znati na osnovu cega mislis da su to piramide. Gomila glupo razbacanog kamenja i nekih "ploca" velicine 50 X 30 cm.
Cak sam i volonterski radio na tome i dosta mojih prijatelja, ali nije nam trebalo dugo da skontamo da je to supljak ito teski. Ne pobijam cinjenicu da ima "nesto" neki poplocani plato, ali piramida....oooooj. Nije ni cudo sto nam se smije ostatak svijeta. Ne zavaravajte se ne zavide nam nego nas zale...Piramide..:alien::alien:

Meni je stvarno zao sto ti nisi nista vidio osim glupe gomile kamenja u Visokom, Egipat je glupa gomila kamenja u pustinji, sa tom razlikom sto od te glupe gomile kamenja u Egiptu drzava Egipat vrlo dobro zaradjuje, a kod nas ko kod Bosanaca, sto bi mi zaradjivali i izgradjivali, mi smo tu da nam drugi izradjuju i da trosimo na tudje proizvode.
Ko stoka, nismo nista u stanju sami. A ako se tko odvazi da sam nesto kaze ili napravi prvi ga mi pocnemo ismijavati i proglasavati crnom ovcom.
Ja nevidim razlog zasto bi neki Englez, Francuz, Njemac morao vise znati o piramidama od nekog recimo Bosanca.
Sve mi se cini da su ti pretplaceni na znanje a mi Bosanci pretplaceni da budemo glupi i slusamo te pretplacene.

NM156
25-07-2008, 06:39 PM
Nema nigdje plodnije piramide od nase, vidite kako se fino primila suma po njoj.
Mora da se razlikuje od egipatskih po tome sto se u sredistu nalaze neki kristali koji zrace zivotnom energijom :lol:

lol101lol
25-07-2008, 07:23 PM
Nema nigdje plodnije piramide od nase, vidite kako se fino primila suma po njoj.
Mora da se razlikuje od egipatskih po tome sto se u sredistu nalaze neki kristali koji zrace zivotnom energijom :lol:

ima kristalna lobanja unutra :lol:

Ludacris
25-07-2008, 08:11 PM
Kad bi bile istinite neke Denikenove teorije bio bi uvjeren 100% da je to piramida. ma neka piramida da nešto i mi zaradimo

espiritus
25-07-2008, 08:17 PM
Meni je stvarno zao sto ti nisi nista vidio osim glupe gomile kamenja u Visokom, Egipat je glupa gomila kamenja u pustinji, sa tom razlikom sto od te glupe gomile kamenja u Egiptu drzava egipat vrlo dobro zaradjuje, a kod nas ko kod Bosanaca, sto bi mi zaradjivali i izgradjivali, mi smo tu da nam drugi izradjuju i da trosimo na tudje proizvode.
Ko stoka, nismo nista u stanju sami. A ako se tko odvazi da sam nesto kaze ili napravi prvi ga mi pocnemo ismijavati i proglasavati crnom ovcom.
Ja nevidim razlog zasto bi neki Englez, Francuz, Njemac morao vise znati o piramidama od nekog recimo Bosanca.
Sve mi se cini da su ti pretplaceni na znanje a mi Bosanci pretplaceni da budemo glupi i slusamo te pretplacene.

Ma slazem se ja brate s tobom to oko turisticke atrakcije i svega oko zarade, samo nasi a konkretno gosp. Osmanagic je nasao los mod za reklamu. Ajd nesto, ali piramide nikako. S provalama ne napredujemo nego smo samo crnji u ocima svijeta...

WELL YES
25-07-2008, 08:27 PM
Valjda je Osmanagićevu hipotezu o postojanju piramida trebalo ispitati i dokazati zbog arheoloških saznanja, a ne da bi Bosna postala turistička bum-destinacija. Mada mu ja lično nikad nisam vjerovao, ne vidim razloga da ga sad treba hapsiti.. U nauci je tako neke se stvari dokažu a neke padnu u vodu. :sick2:

Ludacris
25-07-2008, 08:34 PM
pogledajte dokumentarac Drevni Astronauti u kojem se proučavaju drevne civilizacije i mogući dolasci drevnih astronauta na naš planet koji su mogli napraviti te piramide koje se navodno nalaze svugdje po svijetu.

Porta
26-07-2008, 12:12 AM
Ma slazem se ja brate s tobom to oko turisticke atrakcije i svega oko zarade, samo nasi a konkretno gosp. Osmanagic je nasao los mod za reklamu. Ajd nesto, ali piramide nikako. S provalama ne napredujemo nego smo samo crnji u ocima svijeta...

Dragi prijatelju. Koliko ja znam niti smo se provalili niti nam tko to osporava da su tu piramide, svi ti strucnjaci koji su dolazii u nasu zemlju i uvjerili se na licu mijesta u najmanju ruku su rekli da tu ima nesto, a vecina njih je uvjerena da su to piramide.
Te vijesti su potvrdjene i na CNN-u, nikad nitko nije objavio demantij da to nisu piramide.
Ovo sto si procitao na pocetku teme je bila prvoaprilska sala druze.
Nitko nas ne provaljuje i nitko nam se ne smije osim nas samih.
Jedini koji demantiraju i osporavaju Osmanagicevo znanje i uspjesnost je Federalni zavod za arheologiju u kojem sjede takozvani arheolozi koji poslije diplomiranja nisu izasli nigdje na teren osim u svoju kancelariju i udobne fotelje. O ozbiljnim pronalascima i akademskim disertacijama tih nazovi arheologa nema niti rijeci jer su oni na tim funkcijama samo iz razoga da primaju svoje place.
Kada se pojavio gospodin Osmanagic sa svojom teorijom, Prvi koji su trebali izaci na teren su bili ti arheolozi, A oni se jadni prepali kako da izidju iz svojih kancelarija i ostave fotelje, mogao bih im ih netko ukrasti pa su pozurili da to brzebolje zataskaju i utonu u svoj zimski san koji traje od trenutka njihovog diplomiranja na argeologiji.
Samo mozemo biti sretni sto imamo takvog covjeka kao sto je Osmanagic, koji nije sumljao u svoje znanje i koji je i dan danas na celu tog projekta, i radi na njegovoj realizaciji sa ljudima koji nisu utonuli u zimski san u kojem drijema vecina nas bosanaca, i koji su se drznuli da odrade nesto kada vec primaju placu.

espiritus
26-07-2008, 07:44 AM
Dragi prijatelju. Koliko ja znam niti smo se provalili niti nam tko to osporava da su tu piramide, svi ti strucnjaci koji su dolazii u nasu zemlju i uvjerili se na licu mijesta u najmanju ruku su rekli da tu ima nesto, a vecina njih je uvjerena da su to piramide.
Te vijesti su potvrdjene i na CNN-u, nikad nitko nije objavio demantij da to nisu piramide.
Ovo sto si procitao na pocetku teme je bila prvoaprilska sala druze.
Nitko nas ne provaljuje i nitko nam se ne smije osim nas samih.
Jedini koji demantiraju i osporavaju Osmanagicevo znanje i uspjesnost je Federalni zavod za arheologiju u kojem sjede takozvani arheolozi koji poslije diplomiranja nisu izasli nigdje na teren osim u svoju kancelariju i udobne fotelje. O ozbiljnim pronalascima i akademskim disertacijama tih nazovi arheologa nema niti rijeci jer su oni na tim funkcijama samo iz razoga da primaju svoje place.
Kada se pojavio gospodin Osmanagic sa svojom teorijom, Prvi koji su trebali izaci na teren su bili ti arheolozi, A oni se jadni prepali kako da izidju iz svojih kancelarija i ostave fotelje, mogao bih im ih netko ukrasti pa su pozurili da to brzebolje zataskaju i utonu u svoj zimski san koji traje od trenutka njihovog diplomiranja na argeologiji.
Samo mozemo biti sretni sto imamo takvog covjeka kao sto je Osmanagic, koji nije sumljao u svoje znanje i koji je i dan danas na celu tog projekta, i radi na njegovoj realizaciji sa ljudima koji nisu utonuli u zimski san u kojem drijema vecina nas bosanaca, i koji su se drznuli da odrade nesto kada vec primaju placu.

Druze nisam to procitao na pocetku jos ali jesam bio tamo 20 puta sigurno, cak i radio na tome. Ne osporavam cinjenicu da nesto ima kao sto sam i ranije rekao ali ne piramida. Neki od strucnjaka je rekao isto da postoji nesto sto je ljudska ruka ugradila primitivnog oblika ali je rekao da je smijesno to proglasiti piramidom. To koliko nam se svijet smije samo reci koliko hoces linkova kao dokaz...Btw gosp. Semir Osmanagic je samouki arheolog ili sta vec, znaci za ovakve projekte ili bilo sta ove vrste nema ni jednu kvalifikaciju, covjek gradjevinar...
Usput youtube ima svasta o tome ali najbolje otidji sam na "piramidu" pa vidi...
http://www.youtube.com/watch?v=J14RUC86QhM&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=6st1hwKbuAg

NM156
26-07-2008, 10:48 AM

Informisi se ili ne pricaj gluposti.
Mozes krenuti od clanka (http://en.wikipedia.org/wiki/Bosnian_pyramid)na wikipediji, sadrzi brojne reference na naucne magazine, u kojima NAUCNICI demantiraju Osmanagiceve tvrdnje. Recimo ovaj clanak (http://www.britarch.ac.uk/ba/ba92/feat3.shtml) iz magazina British Archeology.

Eh sad, ostaje pitanje kome zelimo da vjerujemo. Skolovanim arheolozima koji su cijeli zivot posvetili arheologiji kao nauci, ili Semiru Osmanagicu (sta je ono on po zanimanju?), autoru knjiga o kosmickoj misiji Maja i tragovima Atlantide.
Alternativna nauka. Jah.

Porta
26-07-2008, 12:48 PM
Druze nisam to procitao na pocetku jos ali jesam bio tamo 20 puta sigurno, cak i radio na tome. Ne osporavam cinjenicu da nesto ima kao sto sam i ranije rekao ali ne piramida. Neki od strucnjaka je rekao isto da postoji nesto sto je ljudska ruka ugradila primitivnog oblika ali je rekao da je smijesno to proglasiti piramidom. To koliko nam se svijet smije samo reci koliko hoces linkova kao dokaz...Btw gosp. Semir Osmanagic je samouki arheolog ili sta vec, znaci za ovakve projekte ili bilo sta ove vrste nema ni jednu kvalifikaciju, covjek gradjevinar...
Usput youtube ima svasta o tome ali najbolje otidji sam na "piramidu" pa vidi...
http://www.youtube.com/watch?v=J14RUC86QhM&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=6st1hwKbuAg

Tvoj je problem ako ti uzimas za ozbiljno nesto sto je objavljeno na you tubu, Sto se tice Osmanagica i njegovog znanja, mjerilo ti moze biti samo to na koliko je mjesta bio Osmanagic i koliko je stvari i starih zapisa procitao Osmanagic a koliko ti Arheolozi koji sami sebi dijele diplome i priznanja.

Porta
26-07-2008, 01:04 PM
Informisi se ili ne pricaj gluposti.
Mozes krenuti od clanka (http://en.wikipedia.org/wiki/Bosnian_pyramid)na wikipediji, sadrzi brojne reference na naucne magazine, u kojima NAUCNICI demantiraju Osmanagiceve tvrdnje. Recimo ovaj clanak (http://www.britarch.ac.uk/ba/ba92/feat3.shtml) iz magazina British Archeology.

Eh sad, ostaje pitanje kome zelimo da vjerujemo. Skolovanim arheolozima koji su cijeli zivot posvetili arheologiji kao nauci, ili Semiru Osmanagicu (sta je ono on po zanimanju?), autoru knjiga o kosmickoj misiji Maja i tragovima Atlantide.
Alternativna nauka. Jah.

Tebi o skolovanim arheolozima. Vecina tih skolovanih arheologa je citav zivot gurala i danas gura tezu da su te piramide nastale prije par hiljada godina ( nemogu se dogovoriti kada tacno), da su gradjene rucno i primitivnim alatima, Slazu istoriju kako njima odgovara i pase, mnogi su doktorirali na tim tezama zanemarujuci cinjenice.
Ako uzmes par knjiga tih relevantnih arheologa koje ti ovdje zastupas i procitas ih vidjeti ces da i u njihovim knjigama ima dosta kontradiktornosti i da nesto debelo ne stima u slaganju dinastija i godinama.
A pogotovo to ne stima sa zvanicnom istorijom i pojavom savremenog covjeka.
E zamisli ti sada da si na njihovom mjestu, da si ti citav zivot zastupao jednu ideju, izgradio karijeru na toj ideji, postao relevantan i priznatuu naucnim krugovima sa tom idejom, i odjednom se pojavi netko i kaze ti da si cijelo vrijeme bio u zabludi.
Ja bih prvi rekao da je to sve budalestina, i naklapanje jednog neukog covjeka, E to ti je danas priznata arheologija i njeno vrhovnistvo.
Ta generacija arheologa je glavni kocnicar u saznavanju prave istine o nasem porijeklu i istoriji.
I sve dok su takvi egoisticni ljudi na celu institucija i dok nam takvi egoisticni ljudi kreiraju udjbenike iz koji trebamo uciti i dok nam takvi egoisticni ljudi kreiraju javno mjenje i kontrolisu informacije covjecanstvo ce tapkati u mraku.
A mi se mozemo 1000 godina prepucavati ovako i nece biti nikakvog rezultata.
Postoje ljudi koji vjeruju u promjene i mogu se suociti sa svojom zabludom i oni koji to nemogu.

Porta
26-07-2008, 01:23 PM
I na kraju krajeva, da tu nisu piramide, da nema rijeci o piramidame, da je tu neko naselje, nekog starog drustva, koje je staro nekoliko hiljada godina, to opet pokazuje da su na ovim prostorima, prostorima Bosne i Hercegovine zivjeli ljudi u kamenom poplocanim ulicama, sa svojim obicajima i kulturom, zivjeli su prije pojave , anticke Grcke, prije pojave Rima, prije pojave Engleske, Njemacke, Francuske, sto najvise boli prije pojave Hrvatske i Srbije i to naselje, ta hrpa kamenja opovrgava tezu da smo mi divljaci, barbari, neuki, i da cijelo vrijeme sa nama netko mora vladati. Ta hrpa kamenja opovrgava pravo na krojenje istorije kako kome pase, iz tog razloga su mnogi uperili sve svoje snage da se to zataska i ismije, sto je najgore i neki od nas su povjerovali u to i trude se zaustaviti daljnje radove iz petnih zila.
Ali ode ja daleko, to vise nema nikakve veze sa arheologijom niti sa iskopinama nego sa politikom i geostrategijom.
Ali morate priznati da je to sve povezano i da jedno povlaci drugo, zatvaranje ociju pred tim je cista ludost.

Mimo
26-07-2008, 02:42 PM
Ova izjava (poruka)
sviđa mi se zbog "univerzalne vrijednosti". Shvatite je ozbiljno i odgovorno!
A, ovo o pronađenom i dešifrovanom dokumentu (testamentu) shvatite kako vam odgovara:
"Ja, Ramiz I, svom unuku Ramzesu III, ostavljam u nasljeđe piramidu u Egiptu,....".

NM156
26-07-2008, 02:51 PM
E zamisli ti sada da si na njihovom mjestu, da si ti citav zivot zastupao jednu ideju, izgradio karijeru na toj ideji, postao relevantan i priznatuu naucnim krugovima sa tom idejom, i odjednom se pojavi netko i kaze ti da si cijelo vrijeme bio u zabludi.

Jesi li ti skolovani arheolog, pa da mozes govoriti nekome ko je doktorirao arheologiju da nema pojma?

Iskreno, ni ja ni ti nemamo pojma o arheologiji. Samo sto se ja oslanjam na onoga ko ima pojma, a ne na nekoga ko prica bajke o atlantinditi i svermicima.

a hrpa kamenja opovrgava tezu da smo mi divljaci, barbari, neuki

Nema te hrpe kamenja koja to moze opovrgnuti.
Ako je i postojala neka civilizacija na ovim prostorima, ona nema apsolutno nikakve veze sa nasom danasnjom kulturom. Man'te se teorija zavjere.

Porta
26-07-2008, 03:30 PM
Sto se tice bajki - neki su govorili bajku da je zemlja okrugla pa ih spalise, neki su govorili bajku da se zemlja okrece oko sunca pa ih protjerase i pogubise, neki su govorili bajku da ce covjek hodati po mjesecu pa ih zatvorise u dusevne bolnice, neki su govorili bajku da su vidjeli vanzemaljce pa ih proglasise ludima, prevarantima i i smijase, kad 2008 godine katolicka crkva daje sluzbeno priopcenje koje je zamotano u celofan o postojanju zivota u svemiru.
E toliko o bajkama.
I ja se sa tobom slazem, to brdo je u obliku kocke i nema nikakve veze sa geometrijskim tijelom piramide.
Pobjedio si me sa svojim argumentima.
Priznajem da sam bio u zabludi.

NM156
26-07-2008, 05:25 PM
To sto je katolicka crkva rekla je zaista jak dokaz istinitosti neke tvrdnje.
Vanzemaljski posjetitelji su i dalje bajka. U suprotnom, o njima bi bilo govora u siroj javnosti, a ne samo u alternativnim zajednicama.

Teret dokaza je na tebi(odnosno onima koji tvrde da piramida postoji), a ne na meni. Necemo se igrati zute stampe, pa predpostaviti da je "piramida dok se ne dokaze suprotno". Gdje bi nauka stigla kada bi morala da dokazuje da svaka glupost koju neko izvali nije istinita.

Sto je neka teza "nevjerovatnija" i sto vise kontrira postojecim teorijama, to dokazi za nju moraju biti ocigledniji da bi bila prihvacena. Osmanagiceva teza je veoma nevjerovatna, a dokazi su joj tanki. Zato i jeste predmet podsmjeha u naucnim krugovima.

-winner-
26-07-2008, 08:21 PM
A kako bi trebala da izgleda neka piramida? ehehe; bas si me nasmijala.Thenx!
I ja isto kazem da su samo neke ploce koje cine objekat piramidalnog oblika.

hehe, bravo kralju nek si joj rekao...ona ne vjeruje....ko da se ona nesto razumije.....

espiritus
26-07-2008, 10:37 PM
Zasto se radovi ne nastavljaju, na piramidi mjeseca danas u 14:00 sati nije bilo 10 "radoznalih" ljudi, ja sam bio deseti. Gdje je Osmanagic, radnici, naucnici...nigdje nikog. Niko nista ne "dokazuje"...

soft|cy
26-07-2008, 11:02 PM
ja mislim da je ova tema vise nego zrela za lock.. 1. april je daaavno prosao i svaki ovi bezze komentari su fakat za neke druge teme...

Mimo
27-07-2008, 08:00 AM
Molim vas sačekajmo avgust ("august"- po Haliloviću):
U organizaciji Fondacije "Arheološki park: Bosanska piramida Sunca", Univerziteta u Cairu, Univerziteta Ein-Shams-Cairo, Schmidt instituta Ruske akademije nauka iz Moskve, Aleksandrijskog udruženja arheologa, Univerziteta u Zenici, Aleksandrijske biblioteke, Univerziteta u Mostaru i Ministarstva kulture AR Egipat, u Sarajevu će od 25. do 30. augusta biti održana Prva međunarodna naučna konferencija o Bosanskoj dolini piramida.

ILLUSIONIST
28-07-2008, 08:18 PM
Ima li ko informacije da li se više vrše iskopavanja. Imali su veliku medijsku pažnju, a onda je odjednom sve stalo. Mislim da su do sada mogli mnogo više uraditi ili možda nemaju dozvole za kopanje. Ako ko ima informacije nek napiše dokle su došli radovi i za koliko se može očekivati da se piramida konačno "iskopa".

nane988
29-07-2008, 12:42 PM
moje misljenje je d apiramide nisuz laz. ok, sve i da jedu, idiotluk je ne obrnuti pare na njima. nesto jeste, toi je sigurno. ljudi koji poricu piramide kazu d aima nesto, mada ne znaju sta je to. e od toga necega treba napraviti dobru turisticku ponudu. iako piramida ne bude, treba prodati strancima muda pod bubrege. na kraju krajeva ne bi nam to bilo prvi put

MC Nate-one
31-07-2008, 07:08 PM
A taman i da ih nema nase je da molimo Boga da ih ima, a ne da gazimo nadu i seremo po njoj.:newburn::newburn:

Zaljubljen
07-08-2008, 12:19 PM
Šta, vi ne vjerujete svojim očima ?

MSQ
07-08-2008, 09:01 PM
E pa stvarno smo papci!(Cast izuzecima,mogu se na prste prebrojat!).Umjesto da svi"VICEMO"da piramide postoje,da su starije od egipatskih........neki(pojedinci-papci),govore da ne postoje!?Pa to nigdje u svijetu nema takvog ponasanja kao u nasoj lijepoj drzavi BiH(mislim geografski lijepa!).Koje bi pare mogli nabaciti sa turizmom,ne da bi Visoko bilo popunjeno strancima,vec i cijelo Sarajevo!!!!A ovako smo jadni,sami sebi jamu kopamo,i poslije se zalimo kako nam tesko stanje u BiH!?Pa stvarno ljudi,ovi sto negiraju postojanje piramida-stavite malo prst na celo i zapitajte se sta radite!Pa da li namjerno sabotirate BiH,pa trebalo bi vas sve pohapsit!!!!!!Evo,vec sam se iznervirao,mada mi fotografi smo poznati po stalozenosti....Ljudi moji,pa cak i da ne postoje piramide pricajte svima da postoje,bit ce nam 80% bolje,vjerujte mi!PIRAMIDE POSTOJE U BIH!!!!!!!!!!

Kompleks
07-08-2008, 09:45 PM
Ja se slažem za to da treba da govorimo da postoje, slagala sam se s tim, a kasnije tvrdila da ne postoje piramide.
OK, rekla pa porekla. Al' me na to natjeralo pretjerivanje u tome, npr. neko kaže da ne postoje, ovamo ga neki iz Visokog napadnu. BEZ RAZLOGA. Ne smiješ ni reći da ih nema. Iskreno, male su šanse da ćemo stvarno "naći to što nam treba" i iskoristiti to sve, ljudi su previše sumnjičavi.

Nema potrebe da se nerviraš...

Ljudi moji,pa cak i da ne postoje piramide pricajte svima da postoje,bit ce nam 80% bolje,vjerujte mi!

Mislim da i sam sumnjaš u istinitost ove rečenice...Ne mogu nas piramide izvući iz ovoga u čemu smo, to je već viđeno, ako ih i ima, to nas ne čini boljima.

MSQ
07-08-2008, 10:12 PM
Mislim da i sam sumnjaš u istinitost ove rečenice...Ne mogu nas piramide izvući iz ovoga u čemu smo, to je već viđeno, ako ih i ima, to nas ne čini boljima.
Naravno da nas samo piramide ne mogu izvuci iz go....,ali ako u svemu pozitivno razmisljamo bit ce nam bolje 80%-haj stavi ruku na srce pa reci jesam li u pravu?Ne treba se uhvatiti jedne recenice i nekoga citirati!Ja vise govorim u globalu,da ima ljudi koje neke stvari sabotiraju,a da nema takvih ljudi bilo bi nam bolje!

Wenge
07-08-2008, 11:56 PM
Naravno da nas samo piramide ne mogu izvuci iz go....,ali ako u svemu pozitivno razmisljamo bit ce nam bolje 80%-haj stavi ruku na srce pa reci jesam li u pravu?Ne treba se uhvatiti jedne recenice i nekoga citirati!Ja vise govorim u globalu,da ima ljudi koje neke stvari sabotiraju,a da nema takvih ljudi bilo bi nam bolje!

Općio ga ti,
mogu podržavati ideju da se uzimaju pare onima koji stvarno popuše priču da ima piramida/e,
ali ne mogu skontati da neko od mene očekuje da još vjerujem u šuplju priču ili da javno 'vako podržavam "vjerovanje" haha.
Nek' ljudi u Visokom uzimaju laganini ali nemoj pričati ono ".... a da nema takvih ljudi bilo bi nam bolje![/
Kuda i kako bi ti bilo bolje, majke ti??

Kompleks
08-08-2008, 08:19 AM

A pohapsite nas kako ti reče, pa ćemo vidjeti vašeg napretka bez nas koji sabotiramo to navodno poboljšanje :aeh:

Općio ga ti,
mogu podržavati ideju da se uzimaju pare onima koji stvarno popuše priču da ima piramida/e,
ali ne mogu skontati da neko od mene očekuje da još vjerujem u šuplju priču ili da javno 'vako podržavam "vjerovanje" haha.
Nek' ljudi u Visokom uzimaju laganini ali nemoj pričati ono ".... a da nema takvih ljudi bilo bi nam bolje![/
Kuda i kako bi ti bilo bolje, majke ti??

Upravo, niti me ko može natjerati da to podržavam, niti bi smio uostalom. Potpisujem samo bih ja to blažim riječima al' et :bdaysmile

MSQ
08-08-2008, 08:59 AM
Hajmo ljudi pricati i objavljivati na net;"Nemojte dolaziti u BiH-ima najvisi postotak side,nemojte ljudi dolazit u BiH-zene su nam najruznije,nemojte ljudi na more Jadransko-ima nepoznatih bakcila u moru,nemojte ljudi u BiH-ima najvise terorizma u odnosu na cijeli svijet.....Ma daaaaaj!Radite sta hocete uostalom(znate dobro poentu sta sam htio reci-nemojte se pravit ludi!),ja znam svoje i svoje misljenje!Ajd cao i necu vise da ulazim u ovu temu-kvarite mi Ying-Yang!:corky:

Milet
08-08-2008, 09:17 AM
Hajmo ljudi pricati i objavljivati na net;"Nemojte dolaziti u BiH-ima najvisi postotak side,nemojte ljudi dolazit u BiH-zene su nam najruznije,nemojte ljudi na more Jadransko-ima nepoznatih bakcila u moru,nemojte ljudi u BiH-ima najvise terorizma u odnosu na cijeli svijet.....Ma daaaaaj!Radite sta hocete uostalom(znate dobro poentu sta sam htio reci-nemojte se pravit ludi!),ja znam svoje i svoje misljenje!Ajd cao i necu vise da ulazim u ovu temu-kvarite mi Ying-Yang!:corky:

Kako se ti mozes raspravljat sa njima.. Ja sam jedno vrijeme i vidim nema smisla.. Uvijek upravu a oni jednako *eru. . ccccc

tariksa
09-08-2008, 11:14 PM
Ma znate sta?vama je iz sarajeva muka na visocane,sto piramide nisu u sarajevu.e nek bas nisu.

Mimo
10-08-2008, 07:45 AM
MSQ, razrađuj (ponovo i ponovo) ovu tvoju izjavu: "ako u svemu pozitivno razmisljamo bit ce nam bolje 80%-"
Pogledati: http://piramide.blogspot.ba

Zaljubljen
14-08-2008, 12:35 PM
Ma znate sta?vama je iz sarajeva muka na visocane,sto piramide nisu u sarajevu.e nek bas nisu.

Joj mali li mali o čemu vi mislite. Pa budalice jedna nemora značit, recimo ja sam iz sa da mi je krivo što nisu vamo piramide. Ma zaboli me K.... za to, ovo je moja država i moj dom, svaki grad je moj grad kao i tvoj svaki drugi, a ti to izbaci iz glave, bolje ti je :kungfu:

Frozen
14-08-2008, 12:45 PM

:sweat: Joj sto me kvalitetno nasmija..:sweat:

" Vama je iz Sarajeva muka na Visočane, što piramide nisu u Sarajevu ":sweat::sweat::sweat:

Ja znam da istina boli, ali na vašu žalost takozvane piramide NEMA...NEMA...NEMA

Kung Fu Fanda
14-08-2008, 12:48 PM
Ja zivim u sarajevu i ne vidim razloga sto ce nama piramida,ako je ima u visokom ( A NEMA :frogtongu) bas fino onda....

Izet Fazlinović
14-08-2008, 12:49 PM
Možda jesu laž ali možda i nisu

Frozen
14-08-2008, 12:50 PM
Možda jesu laž ali možda i nisu

Ma laž sigurno, nema tu piramide...

Izet Fazlinović
14-08-2008, 12:56 PM
po nekim teorijama ima

Frozen
14-08-2008, 12:59 PM
po nekim teorijama ima

Ne mogu stvarno voditi diskusiju o "Visočkim piramidama"...

P.S. Jesi to i ti iz Visokog ?? :D

Izet Fazlinović
14-08-2008, 01:00 PM
nisam nego samo govorim da postoje teorije o piramidama diljem svijeta. ja lično ne vjerujem da postoje

Frozen
14-08-2008, 01:21 PM
nisam nego samo govorim da postoje teorije o piramidama diljem svijeta. ja lično ne vjerujem da postoje

Ok, nema problema :sweat:

Milet
14-08-2008, 05:39 PM
:sweat: Joj sto me kvalitetno nasmija..:sweat:

" Vama je iz Sarajeva muka na Visočane, što piramide nisu u Sarajevu ":sweat::sweat::sweat:

Ja znam da istina boli, ali na vašu žalost takozvane piramide NEMA...NEMA...NEMA

A da se kladimo ja i ti ? Da ulozimo po nekih 1000 KM pa da cekamo zavrsetak iskopavanja. Ja kažem da ima a ti da nema ?! Jesi za ?

Morgana Alabastra
14-08-2008, 09:36 PM
A da se kladimo ja i ti ? Da ulozimo po nekih 1000 KM pa da cekamo zavrsetak iskopavanja. Ja kažem da ima a ti da nema ?! Jesi za ?

evo marka da nema nista,dzaba trosite pare na kopanje:rotf::rotf:

Frozen
14-08-2008, 09:38 PM

Royale, razumijem ja da ti mislis da ima piramida,jer si iz Visokog...:)

Ali nema bolan, nema...:smurf:

P.S. I necu se kladiti..

Milet
14-08-2008, 10:11 PM
Ne smiješ se kladiti ..

Ti da si 100 % sigurna kladila bi se da zaradiš dobru lovu brzo ;)

Milet
14-08-2008, 10:11 PM
evo marka da nema nista,dzaba trosite pare na kopanje:rotf::rotf:

Nisam se tebi obratio .

Frozen
14-08-2008, 10:17 PM
Ne smiješ se kladiti ..

Ti da si 100 % sigurna kladila bi se da zaradiš dobru lovu brzo ;)

Ne padam na ovakve provokacije NIKAD..

I ne da sam 100% sigurna da je nema,nego 10 000 %

Milet
14-08-2008, 10:20 PM
hhhh.nemaš petlje :wink2:

Frozen
14-08-2008, 10:21 PM
hhhh.nemaš petlje :wink2:

Smiješan si mi baš :sweat:

Milet
14-08-2008, 10:22 PM
I ti meni :sweat:

Frozen
14-08-2008, 10:26 PM
I ti meni :sweat:

Ajd drago mi je..:)

Milet
14-08-2008, 10:29 PM
Ajd drago mi je..:)

hhhhhh..od onoliko svađe i prepirki sada dragi jedno drugom ..hahahaha:wink2:

Frozen
14-08-2008, 10:31 PM
Ti si meni uvijek bio drag, samo diskutujemo oko nepostojeće piramide..

espiritus
14-08-2008, 10:35 PM
Oj Boze oko "piramide" ce rat izbit...

Milet
15-08-2008, 10:55 AM
Ti si meni uvijek bio drag, samo diskutujemo oko nepostojeće piramide..

hhhhh.ma of kors :love2:

Kompleks
15-08-2008, 11:08 AM
Oj Boze oko "piramide" ce rat izbit...

Tvoj mi se potpis jako sviđa :lol:

Eto za šta vam služi piramida, za pare. Još samo fali da u Visokom otvore kladionicu o piramidama ima, nema, ima nema...onda bi se vidjelo pravo vaše razmišljanje o tome svemu. Boli vas sve briga za državom, nek' se zarađuje samo. Više koristi od toga imaju oni što prodaju suvenire tamo, državi odoše pare za kopanje...

Jadna ova naša BiH...

Mystery
15-08-2008, 11:11 AM
Ne padam na ovakve provokacije NIKAD..

I ne da sam 100% sigurna da je nema,nego 10 000 %
Zašto si sigurna da nema piramide...?!

Milet
15-08-2008, 11:13 AM

Eto za šta vam služi piramida, za pare. Još samo fali da u Visokom otvore kladionicu o piramidama ima, nema, ima nema...onda bi se vidjelo pravo vaše razmišljanje o tome svemu. Boli vas sve briga za državom, nek' se zarađuje samo. Više koristi od toga imaju oni što prodaju suvenire tamo, državi odoše pare za kopanje...

Jadna ova naša BiH...

Tako je , podrži nas :) . Visoko i cijelu BiH ..

Kompleks
15-08-2008, 11:15 AM
Ironija...

Suprotno sam rekla, kako podržati BiH kad ova država JOŠ nije vidjela koristi od toga svega. Samo je Visoko dobilo malo "popularnosti". K'o kakva osrednja pjevačica koja odjednom postane slavna, a sljedeći dan je niko i ne spomene...jako, kakvo poređenje.

espiritus
15-08-2008, 11:30 AM

Jadna ova naša BiH...

Ako otvore kladionicu bice tu kesa ih... ja se odmah kladim stavljam milionce da nema, ustvari zavisi od koeficijenta:sweat:

Frozen
15-08-2008, 12:17 PM
Tako je , podrži nas :) . Visoko i cijelu BiH ..

:sweat: :sweat: Joj sto me nasmija :sweat:

Sorry stvarno, ali mi je smiješno..

Frozen
15-08-2008, 12:19 PM
Zašto si sigurna da nema piramide...?!

Mystery pravit ću se da ovo nisam vidjela..:sweat:

Imam svoje misljenje da nema piramide, i sigurna sam u to..

Bila sam tamo prosle godine, necu pričati doživljaje, nisu bili ugodni :smurf:

A.C.A.B
15-08-2008, 12:24 PM
Kao prvo nisam iz Visokog ali moram reći.

Jel vama krivo što je Visoko posjetilo toliko ljudi da vidi piramidu(ne bitno da li postoji ili ne)?

Pojedinci se svađaju ima li ili nema piramide, a pola ih nikad nije ni bilo na istoj.

Pa brate razvija se turizam tako, dolaze stranci ostavljaju pare u BiH, ovo treba sto vise da se iskoristi, a ne da neki ovdje ubjedjuju da nema piramide ...

Kompleks
15-08-2008, 12:26 PM
Čuli smo to jedno te isto sto puta.

A nek' neko prvo da dokaz da mi svi imamo koristi od toga. Ima Visoko, ali nema čitava država. Budite realni.

Nije mene baš briga gdje šta ima, niti mi je krivo...nemam na šta biti ljubomorna, nažalost...

Mystery
15-08-2008, 01:05 PM

Dobro samo pitam... Ja mislim da ima nešto a šta je ne znam i ne razbijam glavu time...

Milet
15-08-2008, 06:38 PM

Prošle godine da da ... A da navratiš sada ? Bit ću ti vodic ako želiš :D

Frozen
15-08-2008, 06:40 PM
Prošle godine da da ... A da navratiš sada ? Bit ću ti vodic ako želiš :D

Ako IKAD budem dolazila, zovem te da mi budeš vodić ...:D

Milet
15-08-2008, 08:35 PM
Ako IKAD budem dolazila, zovem te da mi budeš vodić ...:D

Ma dođi ti ako ništa na kafu ;) neka piramida bude usput ;)

southern
15-08-2008, 09:12 PM
Neki dan sam vidjela "zid" koji je klesala jedna planinska rijeka,mrsko mi bilo ponovo se penjati iz korita po mob da uslikam,drugi put cu.
Uglavnom,izgleda kao pravi pravcati zid koji je radjen ljudskom rukom,a dobro nam je svima poznato da je to uradila ta rijeka.E sad,ne znam da li je slicna stvar u Visokom sa "piramidama",nekako bih voljela da su zaista tamo................

Milet
15-08-2008, 09:17 PM
Neki dan sam vidjela "zid" koji je klesala jedna planinska rijeka,mrsko mi bilo ponovo se penjati iz korita po mob da uslikam,drugi put cu.
Uglavnom,izgleda kao pravi pravcati zid koji je radjen ljudskom rukom,a dobro nam je svima poznato da je to uradila ta rijeka.E sad,ne znam da li je slicna stvar u Visokom sa "piramidama",nekako bih voljela da su zaista tamo................

Ti nisi dolazila da vidiš ?

southern
15-08-2008, 10:41 PM
Ti nisi dolazila da vidiš ?

Ne,zelim cekati dok ne bude nesto konkretno,jer lako je zavarati se kad nemas pravih dokaza.A ne zelim da se razocaram,kao sto sam rekla:zelim misliti da one zaista postoje u Visokom.

Milet
15-08-2008, 10:45 PM
Ne,zelim cekati dok ne bude nesto konkretno,jer lako je zavarati se kad nemas pravih dokaza.A ne zelim da se razocaram,kao sto sam rekla:zelim misliti da one zaista postoje u Visokom.

Oke, onda ima vremena .. Kopanja su pravo u sezoni ;)..

Stryker
16-08-2008, 07:57 AM

Ne znam ima li ijedna lokacija na planeti a da je priroda uklesala "zidove" savršenog piramidalnog oblika i s tačnošću poredala ih i udaljila jedne od drugih.

Milet
16-08-2008, 09:18 AM
Ne znam ima li ijedna lokacija na planeti a da je priroda uklesala "zidove" savršenog piramidalnog oblika i s tačnošću poredala ih i udaljila jedne od drugih.

i ivice te građevine su okrenute stranama svijeta ;)

A.C.A.B
16-08-2008, 09:27 AM
Čuli smo to jedno te isto sto puta.

A nek' neko prvo da dokaz da mi svi imamo koristi od toga. Ima Visoko, ali nema čitava država. Budite realni.

Nije mene baš briga gdje šta ima, niti mi je krivo...nemam na šta biti ljubomorna, nažalost...Pa dobro eto ima Visoko, opet se razvija jedan bh. grad tj. ta piramida je puno pomogla za BH turizam.

Al gledaj, turist kad dodje on ce usput posjetit i neki drugi bh. grad, kad je vec dosho . :grnbday: npr. Sarajevo.

Milet
16-08-2008, 09:34 AM
Pa dobro eto ima Visoko, opet se razvija jedan bh. grad tj. ta piramida je puno pomogla za BH turizam.

Al gledaj, turist kad dodje on ce usput posjetit i neki drugi bh. grad, kad je vec dosho . :grnbday: npr. Sarajevo.

Pa naravna stvar da ce posjetiti... Pa u egiptu kad odu po 100 kilometara idu od piramida da se u hotele samo smjeste ;)

A.vs.Đ.
16-08-2008, 10:01 AM
Neki dan u egiptu su otkrili još jednu piramidu.Znači tamo gdje je 1000 arheologa i iztraživača i gdje se njihova hisorija zna u bobu,zašto onda sada u visokom ili bilo gdje drugo nebi mogli otkriti nešto slično?

Milet
16-08-2008, 10:29 AM
Neki dan u egiptu su otkrili još jednu piramidu.Znači tamo gdje je 1000 arheologa i iztraživača i gdje se njihova hisorija zna u bobu,zašto onda sada u visokom ili bilo gdje drugo nebi mogli otkriti nešto slično?

Pametno rasmišljanje.

malkolm
17-08-2008, 06:40 PM
Bio sam u Visokom na piramidama i vidjeo sledeće:
1. Veliki kameni blokovi pravilnog oblika,
2.Manje ploče kamene, pravilnog oblika
3.Kamene gromade su povezane nekim vezivnim sredstvom
4.Geodetski i aero snimak područja koje ima neki smisao-stranice piramide okrenute srema stranama svijeta, udaljenost izmedju vrhova....
Moja dilema je u sledećem:
1. Ovo su mogao graditi veliki broj ljudi? Gdje su bili smješteni, kako su se prehranjivali,...
2.Neznam za nekim otkrivenim predmetima iz tog perioda kada je piramida građena?
3.Ako nema piramida i ako nisu u to sigurni, zašto su Osmanagić i ostali pozvali sve međunarodne stručnjake NA MEĐUNARODNI SIMPOZIJ-KONFERENCIJU, POSVEĆENU Vissočkim piramidama. Na ovaj način sami sebe mogu dementovati na konferenciji u Avgustu ove godine u Sarajevu.
Stvarno sam zbunjen i pokušavam snagom racionalnih arguneta prihvatiti sto je tačno:
Ima ili nema :

The Shade
17-08-2008, 07:22 PM
ja ipak mislim da imaa!!
pa zasto i bosna nebi imala nesh takvo :D :D
al u svakom slucaju i turizam bi se dosta povecooo!!

Milet
18-08-2008, 01:11 PM
ja ipak mislim da imaa!!
pa zasto i bosna nebi imala nesh takovo :D :D
al u svakom slucaju i turizam bi se dosta povecooo!!

Hvala ti što pozitivno razmišljaš.

Mimo
01-09-2008, 08:37 AM
Pokretač teme je u naslovu postavio "tendencioznu tvrdnju". Takve naslove treba izbjegavati.
Pogledajte rezultate naučnog skupa o Bosanskim piramidama:
Prva međunarodna konferencija posvećena "Bosanskoj dolini piramida" održana je u organizaciji Fondacije "Arheološki park: Bosanska piramida Sunca", Univerziteta u Kairu, Univerziteta Ein-Shams-Cairo, Schmidt instituta Ruske akademije nauka iz Moskve, Aleksandrijskog udruženja arheologa, Aleksandrijske biblioteke, Univerziteta u Zenici, Univerziteta u Mostaru i Ministarstva kulture AR Egipat.....(više...). (http://www.piramidasunca.ba/ba/)

frki.
01-09-2008, 02:36 PM
PIRAMIDE U VISOKOM POSTOJE !!!!!!!!

bio sam u visokom, obilazio i uvjeren sam da su to piramide.. ali kad se u bih kaze piramide, narod odmah pomisli na one u egiptu, a to iz razloga sto vrlo malo citaju, gledaju dokumentarce (lakse je sjest i sat i po gledat utakmicu) i sl..... a piramide postoje po cijelom svijetu, amerika (sjeverna, srednja, juzna) afrika, evropa, azija - jedino ne znam za australiju... i sve imaju drugaciju strukturu... eno piramide iz perua su iste kao i ove iz visokog, ustvari imaju iste komplekse piramida koje su medjusobno povezane tunelima.

a neko je vec pisao - mnogi su 'sarlatani' pricali o nekim stvarima, pa su spaljeni ubijeni protjerani, a na kraju se uspostavilo da je to o cemu su pricali istina.. a trenutno postoji veliki broj naucnika koji su pronasli materijalne dokaze da su ljudi i dinosaursi zivjeli u isto vrijeme, pa ih svi redom sutkaju... evo ista stvar i sa osmanagicem i njegovom ekipom.. sta bi bilo da svjetska zajednica da potvrdu za ove piramide.. mnoga bi se pitanja otvorila, p abi se morali traziti novi odgovori, pisati novi udzbenici historije itd itd itd...

a evo i bila je ova konferencije prije nekoliko dana... dosli naucnici iz cijelog svijeta da daju potvrdu za postojanje piramida... a sta je sa ovim koji tvrde suprotno, nisu se udostojili da dodju pa da pobiju njihove tvrdnje, niti su to nikad ni uradili javno.. osim nekih sturih izjava po novinama... a o njihovim arheoloskim istrazivanjima i brizi za arheoloske nalaze dovoljno govori to sto je od starog grada visoki ostalo 15 kamenova (a takvih je na bezbroj primjera - eno vam muzeja, prokisnjava)

i jos jednom PIRAMIDE SU TU !!!! samo ih treba otkopati do kraja...

penzioner_48
01-09-2008, 05:01 PM
IMA NEŠTO- NEKE GRAĐEVINE, ali sigurno piramide nisu kao ove što poznajemo, ja kontam da ove građevine nastale nešto prije samih piramida okojim smo učili u školi, treba tražit nazive ovih građevina !

Nermin & Lejla
01-09-2008, 05:18 PM
sumnjam u te piramide

Stormrage
01-09-2008, 06:59 PM
Zalosno je samo sto ce ovi kvaziarheolozi i ubleke razjebati srednjovjekovni kraljevski grad otkopavajuci nesto cega nema... mislim, nista cudno obzirom kako imamo tendenciju razvaljivanja nacionalne bastine, al eto..:sick2:

frki.
01-09-2008, 07:06 PM
Zalosno je samo sto ce ovi kvaziarheolozi i ubleke razjebati srednjovjekovni kraljevski grad otkopavajuci nesto cega nema... mislim, nista cudno obzirom kako imamo tendenciju razvaljivanja nacionalne bastine, al eto..:sick2:

ti ocito nisi bio na piramidi sunca na kojoj je i izgradjen srednjovjekovni grad visoki... od njega (vec sam napisao u proslom postu) nije ostalo 15 kamenova i to razbacanih... toliko o brizi 'pravih' arheologa (a ne kvaziarheologa, kako ih ti nazivas) o kulturnohistorijskoj bastini bosne... a semir je najavio da ce prilikom radova na tom dijelu piramide uraditi i neke zahvate koji su potrebni da se ocuva stari grad (koliko tolkio)....

Nermin & Lejla
01-09-2008, 07:44 PM
Moj kolega sa drugog fax-a rggfa u Tuzli kaze da u to vrijeme kad je piramida pravljena kako tvrde je bilo more neko sa T.... mozda su ribe pravile piramide

frki.
01-09-2008, 08:09 PM
Moj kolega sa drugog fax-a rggfa u Tuzli kaze da u to vrijeme kad je piramida pravljena kako tvrde je bilo more neko sa T.... mozda su ribe pravile piramide

pa ovo i jeste istinski problem konvencionalne historije -ucahurili su se u dva stava - darvinizam i kreacionizam.... a ako bi se prihvatila izucavanja i dokazi mnogobrojnih naucnika koji su otvorenog uma i koji ne strahuju za svoju karijeru trebalo bi mnogo sta mijenjati... crkva (sve monoteisticke religije) bi dosla u pitanje....itd...itd...itd...

Nermin & Lejla
01-09-2008, 08:16 PM
pa ovo i jeste istinski problem konvencionalne historije -ucahurili su se u dva stava - darvinizam i kreacionizam.... a ako bi se prihvatila izucavanja i dokazi mnogobrojnih naucnika koji su otvorenog uma i koji ne strahuju za svoju karijeru trebalo bi mnogo sta mijenjati... crkva (sve monoteisticke religije) bi dosla u pitanje....itd...itd...itd...

pa boloan sta rade ostaci skeleta ajkula kitova Školjki i dr,, sigurno ih Bog sa neba bacao...

ako se nevaram u Tuzli ima jedna ajkula sa tog podrucija mislim skelet

frki.
01-09-2008, 09:11 PM
pa boloan sta rade ostaci skeleta ajkula kitova Školjki i dr,, sigurno ih Bog sa neba bacao...

vidio sam, o tome je vec neko pisao i to bas na ovoj temi... ali ja ti o tome i govorim, konvencionalna historija je napravila periodizaciju prije nekoliko desetljeca. od tada se nista nije mijenjalo u teoriji, ali se doslo do mnogih znacajnih materijalnih pronalazaka kojima bi trebalo prilagoditi sadasnja poimanja historijskih zbivanja... eto tako bi onda negdje u historiju trebalo smjestiti i tu ajkulu (koja je materijalni nalaz) ali i piramide (koje su takodjer materijalni nalaz - ne mozes ga osporiti kad su blokovi tamo)

a ako po strani ostavimo piramide i ajkule, primjetno je da se naucnici, profesori i predavaci ove historije koju mi onako opcenito poznajemo (konvencionalna hist) ne mogu sloziti oko datuma odredjenih dogadjaja u zemljinoj proslosti te starosti pojedinih materijalnih nalaza..

*MinnieMouse*
03-09-2008, 03:24 PM
pa zar se jos uvijek o ovome raspravlja :S :S :S :S

frki.
03-09-2008, 03:52 PM
pa zar se jos uvijek o ovome raspravlja :S :S :S :S

zasto...??? mislis da ih nema ili ima....??? :rolling2::rolling2::rolling2:

*MinnieMouse*
03-09-2008, 07:26 PM
nesto ima e sad da li su piramide ili ne e to ne znam ....

frki.
04-09-2008, 02:30 PM
:cool: hehe, to se ti drzis one - more bit bidne, a more bit i da ne bidne... :cool:

southern
04-09-2008, 08:53 PM

Nedavno sam na jednom mjestu u USK na polovini livade iz slojeva tla koje je raskopao bager,vadila ostatke skoljki.Neke su bile velike i cijele,ali pri dodiru sa vazduhom su se raspadale.One sitnije su ostale,najvise lice na one malene cilindricne skoljkice(slicne fenjerima),koje nalazimo na plazama,pored mora.

*MinnieMouse*
05-09-2008, 09:39 AM
:cool: hehe, to se ti drzis one - more bit bidne, a more bit i da ne bidne... :cool:
upravo takoo :) :)

ALMIXX
05-09-2008, 11:17 PM
Nesta postoji mozda nisu piramide ali nesta jest otidjite kao ja i vidite!!!

Milet
05-09-2008, 11:33 PM
Nesta postoji mozda nisu piramide ali nesta jest otidjite kao ja i vidite!!!

aj neka si i ti napravio acc na oFom forumu majka mu stara :) ...

ima ima nesto upravu si :)

Sanchezz
06-09-2008, 12:39 AM
jeli ovo strvarno istina sto procita ??

frki.
06-09-2008, 11:35 AM
jeli ovo strvarno istina sto procita ??

ma jok ba, pogledaj sta pise skroz na dnu posta.... aaappppppprrriiiilllliiiiilllliiiiiii

hehehe, neko nasao neki tekst od 1. aprila pa ga zakacio... :cool:

ALMIXX
06-09-2008, 12:43 PM
vidi royala sta si se ti ovdje izgubio!!

Milet
06-09-2008, 07:42 PM
vidi royala sta si se ti ovdje izgubio!!

Bogami ne znam ja ko je ovdje novi a ko je pustio korjenje..hhhh

*zwjezdicCa*
06-09-2008, 08:13 PM
ja mislim da postoje piramide (: jer sam isla u visoko i vidjela to svojim ocima!!!

Milet
06-09-2008, 08:32 PM
ja mislim da postoje piramide (: jer sam isla u visoko i vidjela to svojim ocima!!!

to Amila :D kraljica si :D