PDA

Pogledajte punu verziju : Kriza srednjih godina

Heathcliffe
18-05-2008, 09:27 PM
U braku ste,zena koja nije vise lijepa i mlada,nekoliko djece,kojima je -cini vam se,potpuno posvecena.
pocinjete misliti da vrijedite manje nego prije 20.god.Okrecete se,odjednom,primijetite kako vas gleda par mladih,prekrasnih okica.
Naravno,dolazite do zakljucka da ste ipak jos malo zgodni.Ali,crv sumnje se vec uvukao u vasu glavu-satima se promatrate pred ogledalom,a kad izadjete stvar sa mladim okicama se ponavlja.
Naravno da vam to godi,ali je li vrijedno upustiti se u to i rizikovati propast braka?
A mozda je prava ljubav upravo tamo,iza slatkih mladih okica?
Stan uciniti?
I sta nakon toga(ako se desi)?

Prof.dr.Johnny Bermuda
18-05-2008, 09:39 PM
Prvi korak koji nista ne kosta-upoznas se sa mladim okicama,hhh:bigglasse
Onda imas uslov
if (mlade okice ==dobra)
primjeni slijedeci korak sharmiranja;
else
hebiga lave,ne gine ti status kvo;

Heathcliffe
18-05-2008, 09:47 PM
Ameni je zao slatkih mladih okica,sta ce poslije biti s njima,jer ne sumnjam da ce nesto biti,zaista dobro izgledam.

Prof.dr.Johnny Bermuda
18-05-2008, 09:51 PM
Ameni je zao slatkih mladih okica,sta ce poslije biti s njima,jer ne sumnjam da ce nesto biti,zaista dobro izgledam.

Ja cu ti oprostiti preljubu,mozda ce i zena,ali kod popa ces pasti na usmenom,hhh:bigglasse

Da ti kratko i jasno kazem-misli ti na svoju djecicu(onda ces znati sta je ispravno,mlade okice su samo "temporary" vijeka,budu i isceznu):bigglasse

Heathcliffe
18-05-2008, 09:58 PM
Ma jeste sve to,ali djecica imaju majku koja ih voli,i mene,i ja ih volim,a ja sam toliko zeljan ljubavi,njeznosti.Ne,niposto nisam ljubomoran na svoju djecu,ali jednostavno nekad pozelim da se ponovo zaljubim,da osjetim onaj stari zar i leptirice u stomaku.Mozda grijesim,ali mislim da bi mi to pomoglo da rijesim jedno veliko pitanje koje sebi u zadnje vrijeme postavljam.

Prof.dr.Johnny Bermuda
18-05-2008, 10:04 PM
Ma jeste sve to,ali djecica imaju majku koja ih voli,i mene,i ja ih volim,a ja sam toliko zeljan ljubavi,njeznosti.Ne,niposto nisam ljubomoran na svoju djecu,ali jednostavno nekad pozelim da se ponovo zaljubim,da osjetim onaj stari zar i leptirice u stomaku.Mozda grijesim,ali mislim da bi mi to pomoglo da rijesim jedno veliko pitanje koje sebi u zadnje vrijeme postavljam.

i tata bi sine,hhh:bigglasse

Naravno da ti nije zabranjeno zaljubiti se opet,i imati te "leptirice" u stomaku.Ali haj gledaj sad malo sa racionalne strane.Jesi li svjestan koje bi posljedice mogle slijediti?Razmotri svu tu problematiku sa aspekta promatraca.Zar je vrijedno baciti sve ono sto si citav zivot gradio za malo uzitka?Mislim,naravno,na tvoj ponos,povjerenje i dostojanstvo!:wackyjump

Caridad39
18-05-2008, 10:04 PM
A koje pitanje? Može li ti se još uvijek dići? (Jel' to?)

Heathcliffe
18-05-2008, 10:16 PM
Nije smijesno,i ne,to nije bilo pitanje.
Godinama se vec pitam da li prava ljubav postoji,ako postoji,gdje je nasa nestala.
Zelim opet da volim,zelim da osjetim da je nekom stalo do mene.
Mislis li da je to moguce u mojim godinama?

Caridad39
18-05-2008, 10:24 PM
Pa ne znam u kojim to godinama... Razmišljam o tome i sama... Šta kad ljubav ispari, da li je moguće nama kojima je ljubav jako bitna živjeti sa nekim ko spram nas više ne osjeća isto? Na to ti možda najbolje može odgovoriti tvoja životna saputnica... Meni nekako bez ljubavi ništa nema smisla.

Heathcliffe
18-05-2008, 10:31 PM
Imam 37,a kao da sav svijet nosim na plecima.Zar moze biti ovako tesko?
Kako zavrsiti s tim?Ma znam,jednom zauvijek okoncati i to je to.

Caridad39
18-05-2008, 10:36 PM
Ja ne znam jesi li ti ozbiljan, ali ako jesi, mogu ti dati sljedeći, objektivan odgovor...
Možda bi trebao pokušati razgovarati o tome sa svojom suprugom. Žene se nekad potpuno posvete djeci i ljubav koju su osjećale prema mužu zamijene za onu koju osjećaju prema potomstvu... Ponekad je ženi teško da bude majka i ljubavnica u isto vrijeme... Pogotovo ako ima jako puno obaveza, jako malo vremena za sebe, ako se zbog toga zapusti i misli da nije privlačna (ili ako muž misli da nije više privlačna pa joj ne poklanja pažnju kao prije). Da li je ona svjesna toga kako se ti osjećaš? Da li ti znaš koji problemi muče nju? Nastojite li pronaći vrijeme samo za sebe, kad vas ništa i niko neće uznemiravati? Izlazite li skupa kao nekad? Meni se čini da ste još mladi i da je život ispred vas...

Heathcliffe
19-05-2008, 08:22 AM
Ma kakav razgovor.Davno toga izmedju nas nema.Osjecam se kao ruza,koju je neko iskoristio,ubrao,a sad je ostao samo goli trn,nesposoban da ikome pruzi nesto lijepo.
A ja toliko zelim biti voljen!

GaRGa
19-05-2008, 08:23 AM
Kasno si ti skontao da nisi za braka buraz.
Sad cuti i pusi, nema ti druge...

Goldenchild
19-05-2008, 08:34 AM

e moj Heathcliffe... a da odete ti i zena na savjetovanje za parove?

zilho
19-05-2008, 08:41 AM
ima i finaciska kriza srednjih godina ti si jos dobro i proso

Heathcliffe
19-05-2008, 08:48 AM
e moj Heathcliffe... a da odete ti i zena na savjetovanje za parove?

Ma kakvo savjetovanje,davno su za nas svi vozovi prosli.Zajedno nas drze jos samo djeca,a i to ne znam koliko jos dugo.
Ipak,mislim da je krivica vecim dijelom u meni,nesto nisam uradio kako treba.
Da sam ruzan-nisam,stavise jeko dobro izgledam(tako mi kazu kolegice s posla,cak se i motaju oko mene).
Da sam zloban i pokvaren-nisam(a mozda sam trebao biti).
Ispunjavam joj svaku zelju,ali sad mi to polako prelazi u dosadu,radije bih zelje ispunjavao nekoj koja ce me bolje razumjeti.
I voljeti.

Goldenchild
19-05-2008, 08:57 AM
Ma kakvo savjetovanje,davno su za nas svi vozovi prosli.Zajedno nas drze jos samo djeca,a i to ne znam koliko jos dugo.
Ipak,mislim da je krivica vecim dijelom u meni,nesto nisam uradio kako treba.
Da sam ruzan-nisam,stavise jeko dobro izgledam(tako mi kazu kolegice s posla,cak se i motaju oko mene).
Ispunjavam joj svaku zelju,ali sad mi to polako prelazi u dosadu,radije bih zelje ispunjavao nekoj koja ce me bolje razumjeti.
I voljeti.

Pa ne znam shta da ti kazem, Kao da si vec odlucio... Samo mi se cini da si tip koji se ne raspravlja puno, nego trpi u sebi. Zena tvoja pojma nema da razmishljash o tome da je ostavish, jeli?
Predlazem da sto prije razgovarash s njom.
a one okice koje ti se svidjaju vjerovatno ne predstavljaju dom, preporucujem ti da se pripremish na samacki zivot.
Mislim da je vazno da razgovarash sa zenom sto prije, radi te djece. (shta god da bude, ona je u tvom zivotu zauvijek, ne zelish biti na ratnoj nozi sa majkom svoje djece)

Heathcliffe
19-05-2008, 09:02 AM
Samacki zivot,sto mi to sad zvuci privlacno.A okice,ne moraju biti te jedne,one su me samo potakle na razmisljanje.Toliko okica postoji oko mene,okica koje mozda i same cekaju da budu voljene,mazene i pazene.A ja sam spreman dati im sve to,za mrvicu ljubavi.

Goldenchild
19-05-2008, 09:13 AM
drugim rjecima, umjesto da trazish neke grandiozne rjeci i pojmove, priznaj sebi da hocesh da josh malo proletish kroz mladost i ashikovanje prije nego odesh u penzionere...I nishta loshe nebi bilo u tome, osim shto osim sebe trebash misliti i na tu djecu. A i zena tvoja je odrasla osoba ali takodjer je ljudsko bice i ima osijecaje.

Mislim da je najgora greshka koju mozesh uciniti da ne razgovarash snjom ako si odlucio da je gotovo. ZA koju si se opciju odlucio, razvod ili samo preljuba?

ps Znam puno mushkaraca koji varaju svoje zene svakodnevno, ali ti mi ne licish na taj tip.

Heathcliffe
19-05-2008, 09:17 AM
Zelim razvod,zelim slobodu,dosta mi je vise pranja vesa,posudja i ostalih kucnih poslova za zenu koju ne volim.Sve to bih radio,ali za osobu do koje mi je stalo.Ova me je iskoristila,udala se za mene samo zbog novca,a ja sam bio toliko glup da to nisam mogao shvatiti.
Ne,ne glup.naivan,mislio sam ako sam ja iskren da su svi takvi,nazalost,na svojoj kozi sam osjetio dsa to nije tako.
Mislim da su sve zene takve,interes na prvom mjestu,a onda ljubav.
A zasto mora biti tako?
Zar ljubav ne bi trebala da bude pokretac svemira ako treba?

Goldenchild
19-05-2008, 09:23 AM
ha ha... a zar se nisi ti hvalio u prijashnjim postovima, kako vam je super u vashem braku? Cini mi se da si to bio ti...

Ok. Razvod. i kad mislish razgovarati s njom? (ovo je jako vazno).

Poshto i sam ovo nazivash krizom srednjih godina, da li si svjestan da takve znaju proci, i onda im bude zao shto su napustili i ostavlili sve shto su imali?

Heathcliffe
19-05-2008, 09:43 AM
Da,bio je to idealan brak,pa i danas je,naizgled.
Za nju pogotovo,jer dok debil posvrsava sve kucne poslove,ona lagano leskari,odmara se i razmislja gdje bi sutra mogla u shoping.
Zasto joj onda ne bi bilo dobro?
Idealan brak za zenu!

Once31/69
19-05-2008, 09:51 AM
[QUOTE=Heathcliffe;808303]Zelim razvod,zelim slobodu...

najvaznije je znati sta se zeli...a ti eto znas sta zelis???ili??

37 godina imas?? mlad si..u danasnje vrijeme starost pocinje sa 70 (iz teorije)..

Jako si kontradiktoran, pa mi je tesko ozbiljno pisati, ali mozda ti moze pomoci pomisao ili predpostavka sta bi ti zelio da uradi tvoja zena da se ona osjeca kao sto se ti osjecas sada...da li bi volio da ostane sa tobom a neke druge okice je gledaju (i ona njih)... da li bi zelio razgovor?..

Heathcliffe
19-05-2008, 10:00 AM
Once,koliko godina imas u stvarnom zivotu?Ali iskreno,nemoj odgovarati sa "to nije vazno" il "godine nisu bitne".Bitne su i te kako ,posebno kad nekom zelis dati kvalitetan savjet.
Trebas se kvalitetno postaviti u njegovu kozu i biti toliko objektivan da se poistovijetis s njim.
A to ne mozes ako nemas bar nesto slicno-recimo godine.

Once31/69
19-05-2008, 10:39 AM
..mislim da imam dovoljno godina da bih mogla ucestvovati u razgovoru sa tobom.
Ni u ciju se kozu(situaciju ne stavljam jer je to nemoguce, svi smo razliciti, ali nesto se moze samo predpostaviti zbog licnog iskustva, jer ono sto tebi smeta meni ne mora smetati i obrnuto, ono sto je tebi strasno meni se moze uciniti smijesno i obrnuto..itd)..

..za ozbiljan razgovor, pa i pokusaj da se nekome pomogne da situaciju sagleda iz razlicitih uglova potrebni su uslovi, povjerenje, iskrenost a najvaznije svakako je da se saslusaju sve strane koje su zainteresovane za rjesenje problema..

Heathcliffe
19-05-2008, 10:47 AM
E jest ti savjet,kako si ga pisala sat vremena ja mislio doci ce sve sa uputstvima za upotrebu.

Once31/69
19-05-2008, 10:52 AM
znas..ja bas evo sat vremena (i duze) samo sjedim i mislim kako i sta cu tebi napisati.. ali te moram ispraviti NE DIJELIM savjete, napisem samo svoje misljenje... ali kako tebi vec rekoh/napisah previse si kontradiktoran da bih mogla bilo sta ozbiljno napisati (na ovoj temi)..

p.s. nije problem imati i uputstvo za upotrebu bilo cega, vazno je znati citati..

Heathcliffe
19-05-2008, 11:12 AM
De bona ne pristaj mi na muku,ako mozes pomozi,ali ovdje vise nema pomoci.
I svi strucnjaci svijeta bi digli ruke od mene.

8mls
19-05-2008, 12:06 PM
Prestani raditi kucne poslove, nek gospodja malo radi. Nemoj joj davati novac. Promijeni malo odnos prema njoj, neka shvati da moze izgubiti nekoga ko i ima para i radi sve po kuci...neka malo pocne cijeniti tvoje ponasanje, malo se previse vinula u nebo, vrijeme je za spustanje.

Ako je iole realna i normalna, onda ce shvatiti sta ima, a sta moze da izgubi.
Vjerujem da je moguce da se dvoje ljudi iznova zaljubi jedno u drugo.
Nadam se samo da ti je barem na neki nacin privlacna...

Da djeca nisu u igri, rekao bih ti idi sad odmah kuci, pokupi stvari i zbogom zeno.

StoneSleeper
19-05-2008, 12:14 PM
Jesi li spreman da joj ostavis stan i placas masnu alimentaciju :ears:

KAMIKAZA
19-05-2008, 12:20 PM
Heathcliffe bas si neki metuzalem :) uhvati to mlado oderi da joj okice ispadnu...zena nemora saznati nikad, samo cemo mi na forumu znati :badteeth:

dr.Nathaniel Demarest
19-05-2008, 12:26 PM

Ja bih joj dao kitu i zapalio stan. Ne dam!

A alimentaciju valja plaćati, ipak su to i njegova djeca.

Goldenchild
19-05-2008, 12:36 PM
Da,bio je to idealan brak,pa i danas je,naizgled.
Za nju pogotovo,jer dok debil posvrsava sve kucne poslove,ona lagano leskari,odmara se i razmislja gdje bi sutra mogla u shoping.
Zasto joj onda ne bi bilo dobro?
Idealan brak za zenu!

Ti opet ne odgovaras na vrlo vazno pitanje... Imam osijecaj da bjezish od problema... Pa ne mozesh se razvesti bez njenog znanja. Kada joj mislish reci? Dan prije, dva, mjesec. Kako cesh izvesti ovo?

I koliko cesto zelish nastaviti vidjati djecu? da li da zive naimjenicno kod tebe i kod nje? I gdje bi ona zivjela a gdje ti? Ako si zaista ozbiljan i imash 37 godina, morash razmisliti o ovim stvarima.
Ako cijeli zivot glumish "poslushnog muza" onda je vrlo okrutno od tebe samo otici, bez razgovora. Pa valjda si dovoljno covjek da se suocish sa sobom, zenom i istinom?

Gunner
19-05-2008, 01:26 PM
Prestani raditi kucne poslove, nek gospodja malo radi. Nemoj joj davati novac. Promijeni malo odnos prema njoj, neka shvati da moze izgubiti nekoga ko i ima para i radi sve po kuci...neka malo pocne cijeniti tvoje ponasanje, malo se previse vinula u nebo, vrijeme je za spustanje.

Ako je iole realna i normalna, onda ce shvatiti sta ima, a sta moze da izgubi.
Vjerujem da je moguce da se dvoje ljudi iznova zaljubi jedno u drugo.
Nadam se samo da ti je barem na neki nacin privlacna...

Da djeca nisu u igri, rekao bih ti idi sad odmah kuci, pokupi stvari i zbogom zeno.
Covjek ti sve rekao,pod uslovom da ne zelis da varas zenu.Klin se klinom izbija!:smoker:

Once31/69
19-05-2008, 02:53 PM
De bona ne pristaj mi na muku,ako mozes pomozi,ali ovdje vise nema pomoci.
I svi strucnjaci svijeta bi digli ruke od mene.

...nisam ti htjela prisjedati na muku, pomoci ti na zalost ne mogu (znam premalo o tebi)..ali ne postoji apsolutno ispravno rjesenje, strucnjaci u nekom savjetovalistu sigurno ne bi digli ruke od tebe/vas...pokusaj/te...

iskren razgovor je pred/uslov za sve dalje korake...i sam pokusaj sjedenja na dvije stolice moze biti rizican, mozes "propasti" izmedju...

Betty
19-05-2008, 03:01 PM
Ama ostavi tu nezahvalnicu.Evo ja sam zena u najboljim godinama i trazim muskarca kao sto si ti.

Goldenchild
19-05-2008, 03:48 PM
postade ovo hot line

StoneSleeper
19-05-2008, 04:30 PM
postade ovo hot line

Hihi da :devil3:

A imam osjecaj da postavljac teme zesce karikira :tweety:

Caridad39
19-05-2008, 04:54 PM
Ja sam to primijetila još kad je na temi Nasilje u vezi rekao kako ga žena maltretira... Suze su mi frcale okolo zbog njegove priče. Dosljedno igra ulogu papučara, nema šta...

Goldenchild
19-05-2008, 05:02 PM
da... meni je sve shok jer je prije neki dan pisao o tome kako napravi veceru zeni da je ceka s posla i kako je to super...

Mystery
19-05-2008, 05:31 PM
To bi trebalo da znači da je definitivno u problematičnom braku,vezi, zar ne? :confused:

Beetlejuice_
19-05-2008, 05:33 PM
I voljeti.

Ovo sto si rekao mi sve govori. Ti si fin a zenske ne vole fine momke. One se udaju za fine momke 8) ili bolje da kazem covjek sa klupe pa prelazi u prvu postavu 8)

Caridad39
19-05-2008, 07:51 PM
To bi trebalo da znači da je definitivno u problematičnom braku,vezi, zar ne? :confused:
Ili da se zeza s nama...:smash:

Once31/69
19-05-2008, 08:00 PM
Ili da se zeza s nama...:smash:

..dozvoli da te dopunim samo POKUSAVA da se zeza sa nama;)

Heathcliffe
19-05-2008, 08:19 PM

Spreman sam na sve samo da je se rijesim,ili da je promijenim,ali to je nemoguce.

Ti opet ne odgovaras na vrlo vazno pitanje... Imam osijecaj da bjezish od problema... Pa ne mozesh se razvesti bez njenog znanja. Kada joj mislish reci? Dan prije, dva, mjesec. Kako cesh izvesti ovo?

I koliko cesto zelish nastaviti vidjati djecu? da li da zive naimjenicno kod tebe i kod nje? I gdje bi ona zivjela a gdje ti? Ako si zaista ozbiljan i imash 37 godina, morash razmisliti o ovim stvarima.
Ako cijeli zivot glumish "poslushnog muza" onda je vrlo okrutno od tebe samo otici, bez razgovora. Pa valjda si dovoljno covjek da se suocish sa sobom, zenom i istinom?

Dovoljno dugo sa, bio fer i poslusan muz,ako odlucim da odem,to cu joj reci par dana prije,ali tada nece biti povratka jer ne mislim pljuvati pa lizati.Znaci lomim sebe SAD,a kad zavrsim sa sobom,zavrsio sam i sa njom.
Ako joj ja nisam valjao,ne znam ko joj moze valjati.

Ja sam to primijetila još kad je na temi Nasilje u vezi rekao kako ga žena maltretira... Suze su mi frcale okolo zbog njegove priče. Dosljedno igra ulogu papučara, nema šta...
Ti to ne mozes razumjetinije to "uloga papucara",a ja i nisam papucar,zar ti ne bi voljela da imas muza koji tako postupa?Pa te jos posalje na more s rajom,u cik sezone,a on ostane kod kuce s djecom.I da li bi ti to znala cijeniti?Ma vas zene sto covjek vise postuje sve ste gore.Tacno vas treba tretirati kao zadnje smece,e onda bi sigurno sve bilo ok.
Razmisli malo.

da... meni je sve shok jer je prije neki dan pisao o tome kako napravi veceru zeni da je ceka s posla i kako je to super...

Pa zar nije super uspavati djecu,imati romanticnu veceru,a zatim i vecer sa svojom zenom?
Prekipilo mi je sinoc,otisla je na frizuru popodne i vratila se znas kad?U 23!Ma koji to frizeraj radi do tad?Pravi me budalom,a moju dobrotu uzima zdravo za gotovo.

..dozvoli da te dopunim samo POKUSAVA da se zeza sa nama;)

Ah,ne,kad bi to barem bilo istina.Once,ne,nema smisla nastavljati ovu diskusiju.Vi samo cekate da najasete na nekoga i to vam je super zabava.E pa,ljudi nisu igracke da znate.Naravno,i vi ste zene,sta sam drugo mogao ocekivati!!!

Caridad39
19-05-2008, 08:46 PM
Baaah, pa dobro, ako ima imalo zbilje u tome što govoriš, onda izvini... Ali previše je patosa u tvojoj priči, pa mi se sve čini da si ironičan...

Heathcliffe
19-05-2008, 08:48 PM
Jesam:ironican,ogorcen,razocaran,ljut,zloban...... ........i jadan!

Gunner
19-05-2008, 08:54 PM
Jaro,nisi na pravom mjestu za savjete,jer ti mi NE MOZEMO pomoci!Ti zivis sa tom zenom,majkom svoje djece,ti si je birao,ti si,mozda,i gresku napravio.Ali opet ti i samo ti mozes skontati sta je najbolje prvo za tebe a onda i za tvoju djecu.Neces nista rijesiti tako sto ces nas pitati "Sta da radim?".Svako od nas je kovac svoje srece i ti treba da rascistis neke stvari sam sa sobom i onda povuces konkretne poteze.Zelim ti da sto prije rijesis tu svoju situaciju i sve najbolje!;)

@ALAN FORD
19-05-2008, 09:11 PM
Što se kaže živi bili pa vidjeli....( dočekali ):santa:

speed
19-05-2008, 11:12 PM
tvoja veza sa suprugom je onakva kakvu ste oboje izgradili.A to se ne gradi preko noci, znaci da je sve to dugo vremena tako kako jeste. Ne mozes traziti nesto drugo od nje ako si je vec navikao na takvo ponasanje.A i ti bi za nju kada bi promijenio neko svoje ponasanje napravio joj šok.Jer nije navikla na tebe takvog. Ne nije izlaz u drugim zenama, nije izlaz tamo negdje nego je upravo tu gdje jesi.( Ne opravdavam ovaj postupak poslati zenu samu a ti kod kuce! Bolje bi zvucalo vas dvoje sami a djecu ostavite kod nekog ili svi skupa.Jer u prvom slucaju to nije normalo-nesto tu ne stima) Suociti se sa svojom zenom to trebas uraditi i popricati.O čemu? Kazes joj da ti treba ljubavi?Kazes joj da ti fali njene paznje i milovanja i njeznih rijeci.Ali naravno ti sam moras joj to nuditi. Mislis gdje je ljubav ama tu je bolan samo ste je zatrpali raznim obavezama, stvarima itd. Nije potrebno ostavljanje zene jer ti nju volis a i ona tebe, samo sto ste upali u programirano ponasanje.Fali vam malo spontanosti.planiraj da odete na vikend negdje sami i sl.U svakom slucaju sretno!

Goldenchild
20-05-2008, 03:02 AM
Jesam:ironican,ogorcen,razocaran,ljut,zloban...... ........i jadan!

Mislim das je vrlo okrutno reci joj nekoliko dana prije.

Ti bi samo da pobjegnesh od stvarnosti...

Nemoj me krivo skontati. Sloboda je JAKO vazna meni. Ali ti zvucish pomalo izgubljeno. Sta ako se budesh htio vratiti u slatki dom kad se malo "izivish". Zato pazi kakve poteze pravish... Nemoj se zeznuti.
I nemoj zaboraviti na djecicu. Radi njiih trebash dobro porazgovarati s zenom, i na vrijeme. Ili zabij glavu u pjesak ko noj, zamisljaj da si tinejdzer. Onda ce raskid biti ruzan a djeca ce dozivit josh goru traumu.

Shto ti ustvari zelim reci: Ucini shto morash. Napusti tu nezahvalnu zenu
(kako je ti dozivljavash) i priushti sebi malo okica tamo i vamo, budi opet momce. Al dragi Heathcliffe. RAZGOVARAJ KO COVJEK S ZENOM. NA VRIJEME.

Once31/69
20-05-2008, 07:34 AM
Ah,ne,kad bi to barem bilo istina.Once,ne,nema smisla nastavljati ovu diskusiju.Vi samo cekate da najasete na nekoga i to vam je super zabava.E pa,ljudi nisu igracke da znate.Naravno,i vi ste zene,sta sam drugo mogao ocekivati!!!

...ako je bilo pregrubo oprosti... da se poznajemo licno SIGURNO bih ti odavno rekla (a da me i nisi pitao) da razmislis da li te tvoja zena dovoljno voli, postuje... ovako na daljinu je nezahvalno jer ja znam samo pricu ispricanu sa tvoje strane..
To sto sam zena ne znaci da ne mogu biti objektivna i da sam iskuljucivo na zenskoj strani.... niciji problem za mene nije zabava, samo malo ne volim ako primijetim da neko iz dosade pokusava da uzme moje vrijeme...

Heathcliffe
20-05-2008, 08:36 PM
Oprosti,necu vise trositi nicije vrijeme.

Once31/69
20-05-2008, 08:43 PM
Oprosti,necu vise trositi nicije vrijeme.

..oprosti ti..jer ja nisam ocito shvatila tvoj problem ili ga ti nisi na meni jasan nacin docarao..

Goldenchild
30-05-2008, 10:02 PM
Heathcliffe!
Ajde nam reci shta bi. Mislim da je dobro i za tebe da pricash o tome...iako ti se cini da ti se ne da.

Heathcliffe
30-05-2008, 10:04 PM
Ne,ne da mi se.Previse boli sve to.Ne mogu da pricam,vise volim da sve blokiram,zezam se i bar na tren zaboravim na sve.Snovi me ionako dovoljno muce,ne zelim dodatno mucenje jos i na javi.
A i ne znam sta bih ti rekao.Ona je priznala sve,a ja....ne znam kuda i sta dalje.

Goldenchild
30-05-2008, 10:10 PM
Ne,ne da mi se.Previse boli sve to.Ne mogu da pricam,vise volim da sve blokiram,zezam se i bar na tren zaboravim na sve.Snovi me ionako dovoljno muce,ne zelim dodatno mucenje jos i na javi.
A i ne znam sta bih ti rekao.Ona je priznala sve,a ja....ne znam kuda i sta dalje.

Pa sad pijesh? Ja bi rekla da ne suocavajuci se sa tom istinom, samo rastu problemi.
Mislim znash i ti da je tako. Ne uzivash ni u alkoholu, vec je postao odrvatan zar ne?
Daj, oshamari sam sebe.

SHta ja priznala? shta je "sve"? Priznala da vam je mrtav i brak? Da jedno od vas nosi na grbaci sve?
Ako niste nista promijenili, shta imash od priznanja?

Sorry. ali zelim da pitam.

Heathcliffe
30-05-2008, 10:16 PM
Grijesis,uzivam,u alkoholu i msvemu onom sto mi on donosi,do sljedeceg dana,i onda ponovo.
Sta hje priznala?
Da ima drugoga,eto sta.Cijelo vrijeme sam bio rogonja,cijelo vrijeme me je pravila budalom,i sta sad?Kuda dalje?
Da je nalupam,ne ide,nisam taj tip,da odem-razmisljam,ali djeca?
Zato,ne pristaj mi na muku,ne mozes pomoci,pusti da bar nakratko zaboravim.

Goldenchild
30-05-2008, 10:21 PM
Grijesis,uzivam,u alkoholu i msvemu onom sto mi on donosi,do sljedeceg dana,i onda ponovo.
Sta hje priznala?
Da ima drugoga,eto sta.Cijelo vrijeme sam bio rogonja,cijelo vrijeme me je pravila budalom,i sta sad?Kuda dalje?
Da je nalupam,ne ide,nisam taj tip,da odem-razmisljam,ali djeca?
Zato,ne pristaj mi na muku,ne mozes pomoci,pusti da bar nakratko zaboravim.

Zao mi je.
Da li razgovarate ti i ona sada? Da li se svadjate?

ps. Ako pijesh mozda je bolje da se razvedete RADI djece. Uzasno je zivjeti sa ovisnikom. To je pakao.

Heathcliffe
30-05-2008, 10:32 PM
PS nisam ovosnik

PS 2 suvise si mlada da bismo razgovarali o tome

PS 3 zato sto mi treba ZENA trenutno,a ti to ne mozes biti(ili mozes?)

Goldenchild
30-05-2008, 10:38 PM
PS nisam ovosnik

PS 2 suvise si mlada da bismo razgovarali o tome

PS 3 zato sto mi treba ZENA trenutno,a ti to ne mozes biti(ili mozes?)

Ha ha... Jesam zena. Ali nisam raspolozena da upadam u situaciju "nesretan brak s dvoje djece"... Medjutim ima cura koje to vole... samo izadji i pronadji... to je druga vrsta bijega btw....
Onda cesh biti alkoholicar kurvar...

Trebash se otrijezniti i promijeniti neshto, uciniti pozitivan korak ka sreci a ne zagnjurit glavu pijesak.

Heathcliffe
30-05-2008, 10:46 PM
I ne mislim gjurati glau u pijesak,ne mislim biti ni alkos ni kurvar,treba mi zena,zar ne mozes to shvatiti,moram malo,znas li otkad nisam,zato---prodji me se bolje ti je,jer ako stari ciko pobudali........

JacobsCoffee
06-06-2008, 03:22 PM
Drug, sve što ti mogu reci, otrjezni se, razvedi se, malo sebi daj oduška u samačkom životu, a kad ti to dosadi nadji sebi normalnu ženu. Vjeruj mi te vrline što ti imaš ako uspiješ ukomponovati sa tim da ih žene ne iskorištavaju.(Tako što ces jasno podvuci granicu dokle mogu ici sa prohtjevima.) su nešto što ti može osigurati da te žene obožavaju. Samo moraš malo više biti muško i reći kad je dosta. A ovo što ti se par feministkinja prisjelo na muku, vjerovatno su iste kao i tvoja žena, btw drugi put traži ženu poput ove Betty koja bi cijenila tvoje vrline.

Goldenchild
06-06-2008, 03:48 PM
Drug, sve što ti mogu reci, otrjezni se, razvedi se, malo sebi daj oduška u samačkom životu, a kad ti to dosadi nadji sebi normalnu ženu. Vjeruj mi te vrline što ti imaš ako uspiješ ukomponovati sa tim da ih žene ne iskorištavaju.(Tako što ces jasno podvuci granicu dokle mogu ici sa prohtjevima.) su nešto što ti može osigurati da te žene obožavaju. Samo moraš malo više biti muško i reći kad je dosta. A ovo što ti se par feministkinja prisjelo na muku, vjerovatno su iste kao i tvoja žena, btw drugi put traži ženu poput ove Betty koja bi cijenila tvoje vrline.

ma srce moje pametno...
nisam ti ja feministkinja dusho moja... nit ih volim...

JacobsCoffee
06-06-2008, 04:07 PM
ma srce moje pametno...
nisam ti ja feministkinja dusho moja... nit ih volim...

Nisam rekao na koga mislim tako da ti možda nisi u tom košu.

Slatkica_ali_luda
07-06-2008, 10:45 AM
A varas li ti nju?? I jesi li je varao?

pticica18
07-06-2008, 08:13 PM
Ne razumijem te, zao mi je ali je tako.
Zbog nekih cura koje bi svoju mladost dale nekome starijem i koje ocito ne vrijede mnogo ti bi prevario zenu s kojom si proveo pola svoga zivota.
Razmisli malo, ona je bila tu kada ti je bilo tesko, pristala da osnuje porodicu s tobom i da ti bude supruga. Ove mladje to sigurno ne bi znale kao ona.
Pogrijesit ces ako ucinis nesto tako.
Izvini samo sam iskrena.

Heathcliffe
08-06-2008, 07:00 PM
Naravno,ti si dusica kao i uvijek.U pravu si,svako ko bi prevario zenu (ili je ne dao Bog ostavio)radi ovih mladjih fufica sto se naturaju svakom tipu koji samo ima malo bolje auto,bi bio ludjak bez granica.
Lijepo bi bbilo ponovo se vratiti u mlade dane,ali to je neizvedivo,zaista,i dzaba nam sve mlade djevojke koje mozemo imati za jednu noc,dzaba sva blaga svijeta,treba cuvati i paziti porodicu jer to je svetinja.
A fufice koje trckaraju za dobrim autima,koje bi noc provele s nekim ko ce im kupiti dopunu za mobitel,nece daleko dogurati,nece ni svjesne biti kako je kratak njihov rok trajanja.

pticica18
08-06-2008, 07:03 PM
Naravno,ti si dusica kao i uvijek.U pravu si,svako ko bi prevario zenu (ili je ne dao Bog ostavio)radi ovih mladjih fufica sto se naturaju svakom tipu koji samo ima malo bolje auto,bi bio ludjak bez granica.
Lijepo bi bbilo ponovo se vratiti u mlade dane,ali to je neizvedivo,zaista,i dzaba nam sve mlade djevojke koje mozemo imati za jednu noc,dzaba sva blaga svijeta,treba cuvati i paziti porodicu jer to je svetinja.
A fufice koje trckaraju za dobrim autima,koje bi noc provele s nekim ko ce im kupiti dopunu za mobitel,nece daleko dogurati,nece ni svjesne biti kako je kratak njihov rok trajanja.

Drago mi je da imas takvo misljenje. Sve prolazi pa i mladost. Cuvaj ono sto imas jer ces shvatiti jednog dana da je to najveca vrijednost tvog zivota.