PDA

Pogledajte punu verziju : lijekovi za smirenje

southern
06-07-2008, 03:49 PM
Sta vas najbolje umiri i da li,ili koliko cesto posezete za lijekovima za smirenje?

KAMIKAZA
06-07-2008, 03:53 PM
stanje na racunu :badteeth:

Roxas
06-07-2008, 04:46 PM
Fina tema southern! ;) Ja inače izbjegavam uzimanje lijekova čak i kada sam bolestan (gripa, etc.). Jeste da bolest traje za nijansu duže al` eto, steknem i neki mali imunitet ;) Vjerovatno jer znam da samo tanka nit djeli lijek i otrov. Stoga nisam navikao da uzimam lijekove, posebno ne lijekove za smirenje(tipa kad te boli glava...). :D

southern
06-07-2008, 05:39 PM
Naravno,ali pitanje se takodje odnosilo i na nesto drugo sto vas smiruje,recimo cokolada,muzika,setnja i slicno.

AggressoR
06-07-2008, 05:39 PM
Izbjegavam ljekove po svaku cijenu.

A rijetko se kad nadem u situaciji a mi je potrebno nesto za SMIRENJE

Once31/69
06-07-2008, 05:41 PM
...zavisi zbog cega se uznemirim, tako da od toga zavisi i sta ce me smiriti, sredstva (cak ni ona na biljnoj bazi) za smirenje ne uzimam ali ih ponekad preporucim...

EndingTheme
06-07-2008, 05:42 PM
Sex. I razgovor.

Ne koristim antipsihotike iako ih sam pravim. :mrgreen:

Assistant
06-07-2008, 06:48 PM
Lexilium.Ne pijem ali masa studenata pije pred usmene i pismene ispite.

DINHETA
06-07-2008, 06:50 PM

Lexilium je dobar pravo.Smiruje pravo,znam iz iskustva.

Roxas
06-07-2008, 07:08 PM
Naravno,ali pitanje se takodje odnosilo i na nesto drugo sto vas smiruje,recimo cokolada,muzika,setnja i slicno.

Ah, da...Muzika, pisanje i naravno šetnja tako da mogu razmisliti o onome što me muči :D

zippoo
06-07-2008, 07:16 PM
ne koristim nista od lijekova
nekad popijem kafetin,andol il tako sta i to vise radi reda
a o tim cudima za smirenje i ne pomisljam,mada mi sad i ne trebaju
a smijesno mi je da neko pije nesto pred ispit,pa ne ides na strijeljanje ,boze svakakvih ima danas heh

Assistant
06-07-2008, 07:36 PM
ne koristim nista od lijekova
nekad popijem kafetin,andol il tako sta i to vise radi reda
a o tim cudima za smirenje i ne pomisljam,mada mi sad i ne trebaju
a smijesno mi je da neko pije nesto pred ispit,pa ne ides na strijeljanje ,boze svakakvih ima danas heh
Postoje ljudi sa psihickim problemima

eXoticna
06-07-2008, 07:49 PM
Sta vas najbolje umiri i da li,ili koliko cesto posezete za lijekovima za smirenje?

nikada kucko :eyespop: sorry, southern,
imam averziju i smatram da su hemiske supstance za smirivanje najgora navlaka.
..ako sam bas nestu uzbudjena i iznervirana onda mi je bolje casica nekog zestokog pica, to me spusti i umiri.

i cokolada u nekim situacijama ;)..muzika nikako ako sam iznervirana!..a setnja bolje ne! jer moze neko da naj. usput ako sam bas loseg raspolozenja;)

southern
06-07-2008, 07:51 PM
Kazes da sam kucka-kao da je to nesto lose?

StoneSleeper
06-07-2008, 08:34 PM
Samo jedanput sam probala lexilium i nisam osjetilo nikakvo dejstvo :eyespop:

Kad sam napeta, najbolje me umiri neka fizicka aktivnost, teretana for example :p

EndingTheme
06-07-2008, 09:03 PM

Lexilium je dobar pravo.Smiruje pravo,znam iz iskustva.

Pri dugotrajnoj upotrabi, kao i kod drugih benzodiazepina, moze se javiti ovisnost o lijeku koja se manifestira s tolerancijom, psihickom i fizickom ovisnosti.

Btw, lexilium se kod nas sve manje koristi za, citiram, ljude sa psihickim problemima. Danas je to k'o bombona, nazalost. Raja uopce veze nema sta konzumira.

Kao i Persen, u narodu prozvat pa na biljnoj je bazi. Mislim, kakva biljna, kakve trice..

Mystery
06-07-2008, 09:27 PM
Treba izbjegavati lijekove jer naravno svaki lijek nešto zaliječi ali nečemu drugom škodi, tj. svaki ima neželjeni efekt stoga uzmi ako baš moraš. Ja nemam potrebu za lijekovima, skoro ih nikad ne uzimam a ako se kad uznemirim ili naljutim, pobjesnim i slično, smiri me pisanje i šetnja u prirodi.

eXoticna
06-07-2008, 09:39 PM
Kazes da sam kucka-kao da je to nesto lose?

ma nije lose kucko s' juga :lol:
imas ti vrelu krv , pasuje ti.

southern
06-07-2008, 10:02 PM
HHHhhhhhhhhh,da jos samo znas kako pece!

Blahhh
11-07-2008, 05:46 PM
fino rece et...sex & razgovor...:sweat:

salu na str. benzodiazepini imaju kontra ili kolateralne efekte...nije to nesto sto se pije tek tako...ne uzimajte lijek bez prijeke potrebe a pogotovo ne samoinicijativno!

Paloma_Picasso
11-07-2008, 05:52 PM
Popijem kafetin kad me glava razudari i neofen kad dobijem..
A za smirenje...dobro bih se zamislila za sebe kad bih popila nesto za smirenje..Ako imas problem nastoj ga sto prije rijesiti na normalan nacin da te prije briga prodje:)
Nesigurnost je strasno povezana s tim, jako opasna stvar. Kosa mi se na glavi dize kad cujem za neke cure od 23,24 godine da piju apaurine...pobogu sta ces kasnije..

Izet Fazlinović
11-07-2008, 08:25 PM
smirim se tako što poslušam dobru muziku

southern
11-07-2008, 08:37 PM
Beskrajno duge voznje,bez cilja.
Setanje kasno uvecer.
Slikanje.
U krajnjem slucaju kuhanje i pospremanje kuce.
Ups,zaboravila shoping.
Igra sa kucnim ljubimcima.
Sex se podrazumijeva,ali vise njeznosti.

Eto,to su neke od stvari koje mene smiruju bolje nego ikakvi lijekovi za smirenje!Znaci:bacajte tableturine,uhvatite se necega od ovih stvari sa liste koje vam prve dodju pod ruku,hahahah,mogu zamisliti sta ce to biti!

Once31/69
11-07-2008, 11:30 PM
Beskrajno duge voznje,bez cilja.
Setanje kasno uvecer.
Slikanje.
U krajnjem slucaju kuhanje i pospremanje kuce.
Ups,zaboravila shoping.
Igra sa kucnim ljubimcima.
Sex se podrazumijeva,ali vise njeznosti.

Eto,to su neke od stvari koje mene smiruju bolje nego ikakvi lijekovi za smirenje!Znaci:bacajte tableturine,uhvatite se necega od ovih stvari sa liste koje vam prve dodju pod ruku,hahahah,mogu zamisliti sta ce to biti!

dobro hvala za korisne savjete...
...ali sta da radim ako sada ukljucim usisivac ili pocnem da perem prozore bojim se da bih komsije uznemirila...:ohno:

southern
11-07-2008, 11:54 PM
dobro hvala za korisne savjete...
...ali sta da radim ako sada ukljucim usisivac ili pocnem da perem prozore bojim se da bih komsije uznemirila...:ohno:

Ih,ti izabrala ono zadnje,sto ja sasvim rijetko primjenjujem,kad ono ostalo nikako ne mogu.

Sta je sa drugim stvarima koje su u ovo vrijeme "dostupne",a nalaze se na spisku?:beamup::beamup:

WELL YES
12-07-2008, 12:58 AM
Dobra tema jer se nadam odgovoru na pitanje koje me odavno muči. Pio sam tablete za smirenje tipa Apaurin (Bosaurin, Lexaurin), ali mi nisu riješile problem. Moj problem je što ja ne mogu naveče spavati ne zbog problema već zbog toga što sam noćna ptica, volim gledati TV ili biti na internetu i onda mi problem kad ujutro imam obavezu da ustanem. Dakle mene zanima da li postoje tablete za spavanje, a da nisu za smirenje!? Kontate hoću ono k'o na filmu kad Merlinka ne može zaspat popije tabletu za spavanje. :ironmaide

Hermina
12-07-2008, 01:33 AM
Lexaurin

Ne znam koliko je dobro piti ove tablete u kljucnim trenucima. S ovom sam imala prilicno lose iskustvo, smijesno je reci ali me malo previse opustila. Bila sam takoreci drogirana, prije usmenog ispita jedva suzdrzavala smijeh na svaku sitnicu, na ispitu prije postavljanja pitanja malo se oslonila na klupu, gotovo legla na nju, pri postavljenom pitanju spomenula sam rat u Vijetnamu umjesto rat u Iraku, na kraju se spetljala, pocela mucati sto mi je bilo smijesno a i tako mi je malo falilo, pa sam se pocela smijat. Jel moram reci uopste kako sam prosla? I da, cak me nije bacilo u crnjak ni kad mi je vratila indeks. Samo sam izgledala zbunjeno dok sam gledala u pod izvlaceci se iz klupe a zapravo sam se trudila da ne upadnem jer nisam jela prije tablete pa me pukla i vrtoglavica. :headshake

southern
12-07-2008, 08:44 PM
Pa koliko mg si ti to popila majke ti?Da ti nisu zabunom dali neke vanserijske od 20??

hahahaha

Ma mnogo je bolje koristiti prirodna sredstva,cak i za spavanje,a ne samo za smirenje.Ima tamo neka tema,neko nije mogao spavati pa ima bas dosta lijepih savjeta.

WELL YES
12-07-2008, 09:46 PM
jedva suzdrzavala smijeh na svaku sitnicu :headshake
Sad si načela jednu drugu podtemu koja me živo zanima! Meni često dođu napadi smijeha ali bez ikakvog razloga!!! Ono, odem na pogreb i umjesto da plačem, ja se jedva suzdržavam da ne prsnem od smijeha. Ili, neko ispriča vic svi se valjaju od smijeha ja mrtav-ozbiljan. Ukratko što je drugima smiješno meni uopće nije, a što je drugima ozbiljno meni živa šega. Imaš za to kakav recept, jer mi nekad stvarno bude neugodno, al džaba ne mogu se suzdržat. :veryshy:

Patišpanja
13-07-2008, 10:34 AM
Jednom u životu sam popila Lexaurin, pod nagovorm mame , bilo je to prije koncerta.onda mi se na pola koncerta počelo spavati.Tako da otad više ništa nisam uzela niti mi pada napamet.Rijetko kada sam nervozna a kada jesam pomaže mi meditacija ili šetnja(SAMA) u prirodi.

web wizard
13-07-2008, 01:12 PM
Sad si načela jednu drugu podtemu koja me živo zanima! Meni često dođu napadi smijeha ali bez ikakvog razloga!!! Ono, odem na pogreb i umjesto da plačem, ja se jedva suzdržavam da ne prsnem od smijeha. Ili, neko ispriča vic svi se valjaju od smijeha ja mrtav-ozbiljan. Ukratko što je drugima smiješno meni uopće nije, a što je drugima ozbiljno meni živa šega. Imaš za to kakav recept, jer mi nekad stvarno bude neugodno, al džaba ne mogu se suzdržat. :veryshy:

Nije to ništa novo ni iznenađujuće. Postoji teorija da se ljudi tako psihički podsvjesno čuvaju da ne dožive slom, šok ili neko teško/teže emocionalno stanje. Ja kad se počnem smijati, a da se ne mogu suzdržati počnem se štipati za obraz ili ruku diskretno - jednostano fizička bol ubija želju za smijeh - ili se ugrizem za obraz.

DINHETA
13-07-2008, 01:15 PM
Pri dugotrajnoj upotrabi, kao i kod drugih benzodiazepina, moze se javiti ovisnost o lijeku koja se manifestira s tolerancijom, psihickom i fizickom ovisnosti.

Btw, lexilium se kod nas sve manje koristi za, citiram, ljude sa psihickim problemima. Danas je to k'o bombona, nazalost. Raja uopce veze nema sta konzumira.

Kao i Persen, u narodu prozvat pa na biljnoj je bazi. Mislim, kakva biljna, kakve trice..

Nisam ga toliko pila,da sad mogu ocekivati ovisnost o njemu,samo kad mi se desilo nešto,Nekozumiram ga.

Hermina
13-07-2008, 08:46 PM

Nazalost ja sam posljednja osoba koju to trebas pitati. Ja sam osoba koja se smije kad je pod stresom i bez bilo kakve tablete, ponekad i na dzenazama, pri spomenu neke nesrece, posebno fizicke povrede a cak sam umirala od smijeha kad sam primljena u bolnicu kao hitan slucaj.

Klošar
13-07-2008, 10:31 PM
stoji mi u potpisu

Bosnian_Lord
14-07-2008, 03:46 AM
jednom samo popio apaurin, i nikad vise... hehehe pa ebote 2 dana sam bio isto zombi. razlog sto sam krkno... neko mi drugi stvorio nervozu i zivce izvadio, i da nebi eskaliralo stara me "natjera" da uzem...

neki dan moj buraz isao na vikendicu i htjeo da povede svog machora sa sobom. machor haos neurozan kad se vozi, a on ti njemu komadic apaurina i rahat je bio u toku puta hehe.

EndingTheme
17-07-2008, 04:41 PM
Nisam znao da takvo djelovanje ima i na macke. Obicno ne ide to tako, no eto, covjek svaki dan nesto nauci.

KOTRCINEHODA
18-07-2008, 03:16 PM
kad sam iznerviran i kada su mi zivci pri kraju odem lijepo na bihnetov server COD2 i spucam se i rahat sam najmanje 7 dana, pa opet kad se to tako nakupi negativne energije ja opet :shoot::shoot::shoot::shoot::shoot::shoot::shoot:: shoot::shoot::shoot::shoot::shoot::shoot::shoot::s hoot::shoot::shoot::shoot::shoot:

ili ako je situacija extremna nadjem smotuljak i i razrahatim se

HA JA POZZZ :bounce::bounce::bounce::bounce:

Prof.dr.Johnny Bermuda
19-07-2008, 11:48 PM
lexiluim je dobar za smirenje.
Sve zavisi koliko si otporan,prvo krenes sa 1,5 mg(bijele),ako nije dovoljan skocis na 3 mg(zelene),a ako si bas mrcina onda krkni 6mg(roze).

NM156
20-07-2008, 12:00 AM
Moze li piva ili trava? :)

Hermina
20-07-2008, 12:23 AM
Moze li piva ili trava? :)

Kako da ne. :hehehehe:

greenbirds
20-07-2008, 12:31 AM
nevaljaju ljekovi, tablete.. sve^je to otrov, ja vam preoprucujem caj za smirenje zivce i mirno spavanje, plus zdrav je i ukusan:)

Sarajlija.ba
21-07-2008, 02:05 AM

Lexilium i apaurin:jumpy:Ne koristim zbog situacije nego radi spavanja:jumpy:

Blahhh
21-07-2008, 02:16 AM
ova me tema podsjeti na mog dobrog jarana...koji je odavno otiso na diodama gore..i vazda nosa tablu lexa...i onako bi reci...da mi nije ovih boba odavno bi poludio :rotf: