PDA

Pogledajte punu verziju : Kotao na pelet

windfucker
07-08-2008, 05:34 PM
Ne znadoh u koju kategoriju postavit ovu temu pa da pokusam ovdje,naime zanima ima li ko centralno grijanje ali ne na ugalj nego kako rekoh kotao u koji se lozi pelet(proizvodi se od drvenih otpadaka),gotiva je sve,sve je super,svi proizvodjaci kotlova hvale kako je potrosnja mala,a sto jest jest lijepo je ne moras lozit cesto,i cistit je lako i brzo i rijetko se cisti,automatski se samo dozira itd,ali mene zanima u stvarnosti,u praksi,ima li ko to vec ugradjeno pa da mi kaze iz prve ruke kako stoje stvari,ako je moguce i da dodjem pogledati,zivim kod lukavca,unaprijed hvala,zaboravih reci jedina mana ovih kotlova je sto su skupi,od 4000 KM pa i vise,pa zato me i zanima ovoliko,da ne bih isao pred rudu

Argun
07-08-2008, 09:47 PM
Kotlovi zaista nemaju mana, postotak sagorijevanja je nevjerovatno veliki da slobodno možemo reći da je ekološki savršen.
Posebno raduje to što je domaći proizvod i patent (firme iz Gračanice) te možeš svaki dan pogledati kako se proizvodi i kako funkcioniše a na pp ti mogu javiti lokacije u Lukavcu gdje je instaliran i gdje možeš slobodno pogledati.