PDA

Pogledajte punu verziju : Partizanski filmovi.....

_RaZZoR
23-08-2008, 09:10 AM
Ajmoo da li volite partizanske filmove i koji su vam omiljeni..i mozetel mi nabrojati neke manje poznate..jer sam ih ja dostaa gledao...

Agent47
23-08-2008, 09:25 AM
Ajmoo da li volite partizanske filmove i koji su vam omiljeni..i mozetel mi nabrojati neke manje poznate..jer sam ih ja dostaa gledao...
Bitka na Neretvi, Otpisani ima ih još samo se ne mogu sjetiti naziva

@ALAN FORD
23-08-2008, 11:58 AM
Slavica
crno bijeli prvi partuzanski film ( Svetlana Bojković...glavna uloga)

Valter mi je naj..naj.

flash.
23-08-2008, 12:08 PM
Slavica
crno bijeli prvi partuzanski film ( Svetlana Bojković...glavna uloga)

Valter mi je naj..naj.

Most je meni jedan od boljih, Diverzanti takodje...:bonesm:

_RaZZoR
23-08-2008, 01:29 PM
Vi sve filmova sto ste nabrojali ja imam kuci.. A meni jedan od najboljih je Desant na Drvar......

haha_mo
23-08-2008, 01:54 PM
Meni su svi dobri ali mi je najboji most

RedHotChiliPeppers
23-08-2008, 02:38 PM
Mirko,pazi metak!..
Hvala Slavko..:rolling2:

Filmovi koji su davili ex-Yu kinematografiju.. Snimljeno ih je previse a u svim partizanskim filmovima goloruki Bata Zivojinovic i Boris Dvornik kukom i motikom omlate elitne Njemacke jedinice..

Meni omiljeni-Balkan Expres..

_RaZZoR
23-08-2008, 03:22 PM
Mirko,pazi metak!..

Filmovi koji su davili ex-Yu kinematografiju.. Snimljeno ih je previse a u svim partizanskim filmovima goloruki Bata Zivojinovic i Boris Dvornik kukom i motikom omlate elitne Njemacke jedinice..

Da da...dobri su....bili......a Balkan Expres je isto extra....

Agent47
23-08-2008, 03:25 PM
Šta su oni pobili fašista u ratu!!! Meni je svaki partizanski film dobar:jumping:

soft|cy
23-08-2008, 04:21 PM
Šta su oni pobili fašista u ratu!!! Meni je svaki partizanski film dobar:jumping:

koja su to gamad, koliko god ih pobio nije dovoljno :D napast prava

pravedna
23-08-2008, 11:01 PM
meni su isto pravo dobri partizanski filmovi, daleko najbolji po meni je valter brani sarajevo:D

_RaZZoR
23-08-2008, 11:53 PM
meni su isto pravo dobri partizanski filmovi, daleko najbolji po meni je valter brani sarajevo:D

Lelllee......ja taj zaboraviooo.........ma meni su SVI NAJJ.....samoo nek je partizanski........

gogison
24-08-2008, 12:01 AM
Mirko,pazi metak!..

Ne znam, dvoumim se izmedju Partizanske Eskadrile i Bitke Na Neretvi.
Ej u pravu si RHCP, Bato i Boris su sami pobili jedno desetak hiljada
Švaba, nevjerovatno zar ne?:hehehehe:

RedHotChiliPeppers
24-08-2008, 07:19 AM
Ej u pravu si RHCP, Bato i Boris su sami pobili jedno desetak hiljada
Švaba, nevjerovatno zar ne?:hehehehe:

Minimum... :)
A onda su Nijemci barnuli Pavla Vujisica i njegovu flasu rakije,u filmu "Macak pod sljemom"... I to je bio pocetak kraja treceg rajha.. :)
Natjerali ih Pavle,Bata i Boris nazad do Berlina.. Sve to u reziji Hajrudina Sibe Krvavca...

soft|cy
24-08-2008, 10:37 AM
aha, blizu si, samo sto je sutjeska pocetak kraja treceg rajha, unistivsi vojnu opremu dole, svabe su trebale poslat pojacanje dole na balkan, i tako su dobro oslabili u rusiji i onda ih je zima docekala... ostalo je kako kazu.. historija

southern
24-08-2008, 02:11 PM
Moj Heath me ubi partizanskim filmovima,nekad sam ih voljela gledati a sad pogledam s nekim drugim pristupom.
Kad ne mogu spavati,predlozim mu da gledamo Igmanski mars i san je tu vec nakon pola sata.
Brisani prostor pogledam cesto.

C.Numb8_
24-08-2008, 02:28 PM
Slavko,oko moje dodaj bombu!!!:doublesmi Ah,da,sjetih se,,upravo...(vjerovatno)najpoznatijeg citata iz partizanskih filmova..."mama paja"...Uzgred dobar dan!:wave:

southern
24-08-2008, 03:15 PM
A "Naprijed drugoviiiii"?

C.Numb8_
24-08-2008, 03:35 PM
Shta htjedoh reci???Filmovi sa vrlo izrazhenom patriotskom tematikom,,i crno-bijelim pristupom...(logichno,zbog vremena u kojem su snimani,iii naravno,zarad razloga,zbog kojih su snimani,,ooo njima ne bih sad:hammer:)... Spomenuo bih film,Bate Chengica "Gluvi barut",koji "partizanskoj" tematici prilazi na jedan drugi nachin...sa jednog drugachijeg stanovishta...nije zgoreg pogledati... III za kraj,evo josh jedan citat: STUDENT NIJE ZAPALIO ZHITO!!!...:lol:

C.Numb8_
24-08-2008, 03:58 PM
A "Naprijed drugoviiiii"?

Aaaa..."napred tifusari"?...iiii...onda,mozhda,josh poznatije.."preko vode,do slobode"...:doublesmi(samo da spomenem,,dopala mi se jako ,uloga Fabijana Shovagovica,,u tom filmu)...et..;)

C.Numb8_
24-08-2008, 07:42 PM
Iii...da spomenem josh A.Vrdoljkov "U gori raste zelen bor."..i josh,meni jako drag Idrizovicev "Miris dunja"...necu vishe TITA mi!!!!:shoot:

Heathcliffe
25-08-2008, 01:15 PM

OOooo,filmovi moje mladosti(koje mi nisu dali gledati radi "nasilja").
Devojacki most,Sutjeska,Vrhovi Zelengore,ma imas svega u onoj videoteci Orion,od onih starih pa do novijih.

@ALAN FORD
25-08-2008, 01:22 PM
GLUHI BARUT

Josip Pejaković:
-Španac,španac je*** ću ti majku kad tad.

Porta
25-08-2008, 07:15 PM
Okupacija u 26 slika od L. Zafranovica

8mls
25-08-2008, 08:42 PM
partizanska eskadrila...

pomalo su "vukli" na americku produkciju (tipicno preseravanja a'la rambo, rocky i sl.), ali po neki je i bio ok...

Wenge
27-08-2008, 10:21 PM
Okupacija u 26 slika od L. Zafranovica

Bra'o!:smoker: