PDA

Pogledajte punu verziju : Honorarni poslovi za studente?

agenda
17-10-2008, 10:45 PM
Naime, kao što naslov već kaže interesuje me mogućnost honorarnog zaposlenja u Sarajevu ili okolini, kao i vaše preporuke i iskustva s takvim poslovima, kao i eventualne sugestije gdje bi mogao aplicirati i naći posao (nije bitno koji, samo da je ozbiljan i fer).

Do sad sam po netu gledao, no nema velikog izbora direktno naći neku povoljnu i fleksibilnu mogućnost lahkog zaposlenja...

Pišite :)

frki.
17-10-2008, 11:15 PM
Naime, kao što naslov već kaže interesuje me mogućnost honorarnog zaposlenja u Sarajevu ili okolini, kao i vaše preporuke i iskustva s takvim poslovima, kao i eventualne sugestije gdje bi mogao aplicirati i naći posao (nije bitno koji, samo da je ozbiljan i fer).

Do sad sam po netu gledao, no nema velikog izbora direktno naći neku povoljnu i fleksibilnu mogućnost lahkog zaposlenja...

Pišite :)

prijatelju ja ti mogu pomoci oko posla... 'zvrku' sam nasao jedan takav i ona vec radi u toj firmi, zadovoljna je... a ti ako si bas voljan da radis javi mi se preko pp-a sa nekim detaljnijim podacima o sebi... godine, skola, ocekivanja, jesi sta radio prije... ono ukratko CV... pozzzzz

Nermin & Lejla
18-10-2008, 01:53 PM
pocni ce ukljucivat u razne projekte nema tu zarade ali to dobro dodje tako ide kod mene

Soleil
18-10-2008, 03:53 PM
pocni ce ukljucivat u razne projekte nema tu zarade ali to dobro dodje tako ide kod menenema fajde u finansijskom smislu u tome...

Tražim i ja slično u Zenici...:cry3:

agenda
20-10-2008, 02:19 PM
pocni ce ukljucivat u razne projekte nema tu zarade ali to dobro dodje tako ide kod mene

Naravno da je to lijepo imati u CV-ju, ali neće ti to uvijek dobro doći ovisno na koji se posao prijavljuješ, a ni zarade nemaš i svodi ti se na "vidiš, piše mi u radnom iskustvu"...

@ frki - Hvala i vidimo se sutra.

Morgana Alabastra
21-10-2008, 08:17 PM

Kao npr?Na kakve projekte mislis?

Jasko81
22-10-2008, 09:13 AM
Malo mi je nelogično to "poslovi za studente". Ne razlikuju se ti poslovi nimalo od ostalih poslova jer kad već budeš primljen u radni odnos, niko te neće pitati jesi li student da bi mogao imati određene privilegije i popuste, u smislu manjih obaveza na radnom mjestu.

Pa, šta znam...? Studenti se danas snalaze na milion nekih načina. Naravno, samo oni koji su spremni da zarade nešto sami sebi. Jedni se pokažu snalažljivošću, pa se čak zaposle kao saradnici-dopisnici-novinari, drugi rade u prodavnicama, videotekama, internet-klubovima, kladionicama, kafićima...Uglavnom, obaveze su iste kao i kod ostalih radnika, koji nisu studenti.

frki.
22-10-2008, 01:01 PM
mi vodimo racuna... -GLASAJTE ZA NAS!!!! :cool2: hahahaha

uvijek izlazimo u susret studentima kad im treba koji slobodan dan, sat dva u toku dana da skoknu do faxa na ispit ili nesto drugo... pokusavamo da im posao (honorarni) ne bude prevelika obaveza da zanemare fax zbog toga.. a i oni shvataju nas cilj, tako da to ne zloupotrbljavaju -a oni koji to pokusaju, vrlo brzo 'odlete' iz firme.. ;-))))))

tako je kod nas, a slazem se s tobom da u vecini firmi, ako te vec prime na radno mjesto, ne prave razliku izmedju studenata i onih koji to nisu..

Merie
14-06-2009, 03:51 PM
mi vodimo racuna... -GLASAJTE ZA NAS!!!! :cool2: hahahaha

uvijek izlazimo u susret studentima kad im treba koji slobodan dan, sat dva u toku dana da skoknu do faxa na ispit ili nesto drugo... pokusavamo da im posao (honorarni) ne bude prevelika obaveza da zanemare fax zbog toga.. a i oni shvataju nas cilj, tako da to ne zloupotrbljavaju -a oni koji to pokusaju, vrlo brzo 'odlete' iz firme.. ;-))))))

tako je kod nas, a slazem se s tobom da u vecini firmi, ako te vec prime na radno mjesto, ne prave razliku izmedju studenata i onih koji to nisu..

pa daj i meni sredi nesto honorarno al da je dobra firma:P

frki.
15-06-2009, 09:28 PM
sve informacije na PP, da ne bi bilo sankcija zbog reklamiranja..

posla ima, bujrum.. al samo onima koji zaista zaista zaista zaista zele raditi..

pozz za sve

igor.x
05-07-2009, 07:35 PM
Ima li ista za srednjoskolce, tj one koji ce sad na fax...
Jedino ima ono na SFF-u da se radi, za bijednih 80KM za mjesec koji provedes radeci..
Nazalost posao.XX je samo za one sa diplomama fakulteta...
Valjda ce i kod na biti neki portali koji mladima pomaze da dodju do honorarnog zaposlenja ili zaposlenja preko ferija, kao sto je slucaj na zapadu :deviltong

Enver
05-07-2009, 07:40 PM
Ima li ista za srednjoskolce, tj one koji ce sad na fax...
Jedino ima ono na SFF-u da se radi, za bijednih 80KM za mjesec koji provedes radeci..
Nazalost posao.XX je samo za one sa diplomama fakulteta...
Valjda ce i kod na biti neki portali koji mladima pomaze da dodju do honorarnog zaposlenja, kao sto je slucaj na zapadu :deviltong
Mislim da u Sarajevu postoje i Omladinske zadruge preko kojih mogu zarađivati i učenici.:rolleyes:

igor.x
05-07-2009, 07:46 PM
Prvi put to cujem od tebe da ima

Ad infinitum
05-07-2009, 07:51 PM
Ima pekara u sa kol'ko hoces,ako znas praviti hljeb extra :) hihihi :)

Enver
05-07-2009, 08:05 PM
Prvi put to cujem od tebe da ima

Pa pored Studentskih servisa putem kojih se na povremenim ili
privremenim poslovima angažuju isključivo studenti postoje
i Omladinske zadruge putem koji se mogu angažovati i
učenici srednjih škola,a takođe i nezaposlena lica i studenti.
Svi status dokazuju potvrdom.
Znam da su u Sarajevu radile ove zadruge,a rade i sada.
Uslovi angažovanja i putem Omladinskih zadruga su isti kao
i u Studentskom servisu jer se u radu primjenjuju isti zakoni.
Malo se raspitaj.Ukoliko ne saznaš drugačije pitaj u Zadružnom
savezu FBIH (bili su u zgradi Privredne komore) kod bivše RK Sarajka.
Oni ti mogu dati i njihove adrese i telefone.;)

igor.x
05-07-2009, 08:11 PM
Hvala na savjetu, pokusat cu to da saznam :)

Enver
05-07-2009, 08:15 PM
Hvala na savjetu, pokusat cu to da saznam :)
Samo naprijed prijatelju.Za one koji hoće da rade posla se uvijek nađe.
Sretno i sve najbolje.;)

igor.x
05-07-2009, 08:19 PM
Upravo tako! Do sad sam uspijevao uvijek naći nešto, a sad baš kad mi treba nikako da nađem hehe... Taman je sutra ponedjeljak pa ću nazvati ove udruge što imaju broj u imeniku :) A oni koji ne žele raditi ne mogu se ni žaliti da nema posla hehehehe

igor.x
07-07-2009, 01:18 PM
Oni nazalost ne mogu pomoci da se nadje posao, bude ponuda ali ne tako cesto, ali daju mogucnost da pomognu na nacin, da ako ja nadjem posao, da to ide preko njih da ne bi placao neki porez... Eto toliko :)

jasko1501
13-08-2009, 07:09 PM
Oni nazalost ne mogu pomoci da se nadje posao, bude ponuda ali ne tako cesto, ali daju mogucnost da pomognu na nacin, da ako ja nadjem posao, da to ide preko njih da ne bi placao neki porez... Eto toliko :)

ovdje u sloveniji imaju to malo bolje napravljeno, naime lakse dodju do posla ucenici i studenti nego odrasli, ja sam bas sebi sad nasao posao za ova dva mjeseca a odlucio sam raditi i tjekom skolske godine jer se to moze (sa dogovorom), sad sam juli radio po 4 sata i 4 dana u sedmici, dobio sam 800 km, ovaj mjesec radim po koji sat vise pa mislim da ce biti 900-950 km nisam jos racunao, kad ides u skolu moras imati 80 radni sati i to ti plate po 4 eura, znaci opet 640 markica da imas za dzeparac, na pocetku mjeseca dobijes listu na kojoj napises koji dan mozes raditi od koliko do koliko sati i to je to, volio bi da se to moze i u bih pa da se vec jednom mogu preseliti, a ne da ovdje gnjijem, iako je puna slovenija bosanaca, ipak to nije Bosna!!!

Killer Copy
13-08-2009, 07:10 PM
ovdje u sloveniji imaju to malo bolje napravljeno, naime lakse dodju do posla ucenici i studenti nego odrasli, ja sam bas sebi sad nasao posao za ova dva mjeseca a odlucio sam raditi i tjekom skolske godine jer se to moze (sa dogovorom), sad sam juli radio po 4 sata i 4 dana u sedmici, dobio sam 800 km, ovaj mjesec radim po koji sat vise pa mislim da ce biti 900-950 km nisam jos racunao, kad ides u skolu moras imati 80 radni sati i to ti plate po 4 eura, znaci opet 640 markica da imas za dzeparac, na pocetku mjeseca dobijes listu na kojoj napises koji dan mozes raditi od koliko do koliko sati i to je to, volio bi da se to moze i u bih pa da se vec jednom mogu preseliti, a ne da ovdje gnjijem, iako je puna slovenija bosanaca, ipak to nije Bosna!!!

šta si radio za te pare

zvrk
13-08-2009, 07:13 PM

naravno da daju
studentske zadruge kao i rvi dzaba uzimaju pare...
u principu ti sebi nadjes posao, a poslodavac njima placa ( oni uzimaju sebi dio) da tebe isplate...

Enver
13-08-2009, 07:49 PM
naravno da daju
studentske zadruge kao i rvi dzaba uzimaju pare...
u principu ti sebi nadjes posao, a poslodavac njima placa ( oni uzimaju sebi dio) da tebe isplate...

Nije u svakoj situaciji slučaj da član studenstke ili omladinske zadruge/servisa sam sebi
nađe posao,ali poslodavac je na kraju taj koji bira koga će primiti.
Obaveze koje se plaćaju po tom osnovu su propisane Zakonom o dohotku,
a proviziju zadruga/servis može naplatiti samo na teret poslodavca,
a ne od angažovanog odnosno svog člana.Dio obaveza po osnovu
Zakona o dohotku u FBiH idu na teret angažovanog lica,a dio na teret poslodavca.
Uz isplatu zarade na tekući račun zadruga/servis propisane sprecifikacije predaju
sa dokazima o uplati na ovjeru Poreznoj upravi istog
ili najkasnije narednog dana.
Prema sadašnjem tumačenju studenti i učenici su oslobođeni poreza od 10% na
iznos do 4 (Četiri) prosječne plate u FBiH u prošloj godini.
Sve ovo se znači odnosi na privremene odnosno povremene
poslove u skladu sa Zakonom o radu FBiH.
Član zadruge/servisa obavezan je platiti godišnju članarinu zadruzi/servisu i
dostaviti validnu dokumentaciju koja je potrebna za učlanjenje.
To bi trebale da budu sve njegove finansijske obaveze i ništa više
prema zadruzi/servisu.;)

Nermin & Lejla
13-08-2009, 08:02 PM
hhh
ja imam honorani posao
Vocnjak sa 3 dunuma zemlje svake godine daje oko 2000 KM keša
ali valja se brinuti o tome u ovim ljetnim danima....

Enver
13-08-2009, 08:05 PM
hhh
ja imam honorani posao
Vocnjak sa 3 dunuma zemlje svake godine da 2000 KM keša
ali valja se brinuti o tome u ovim ljetnim danima....
E takav honorarni posao imam i ja.;)
Bez poreza i doprinosa naravno.

Nermin & Lejla
13-08-2009, 08:28 PM
E takav honorarni posao imam i ja.;)
Bez poreza i doprinosa naravno.

posla ima samo treba raditi ;)

zvrk
13-08-2009, 08:39 PM
hvala na pojasnjenju envere - al opet uzimaju pare :S

e sad ocito zavisi gdje, kako ikoliko...

a tale: za oti eksperiment ti trebaju sadnice i zemlja u najmanju ruku

Nermin & Lejla
13-08-2009, 08:49 PM
hvala na pojasnjenju envere - al opet uzimaju pare :S

e sad ocito zavisi gdje, kako ikoliko...

a tale: za oti eksperiment ti trebaju sadnice i zemlja u najmanju ruku

ma djavola Zvrk ovdje lik nudi 30 KM dnevnicu da bereš sljivu
nece niko, svi ispijaju kafe, sjede po cijeli dan

5 dana po 30 KM je 150 KM
ali nece.....navikli da od roditelja uzmu novac i uzivaju

Killer Copy
13-08-2009, 08:52 PM

eto mene da berem sljive

zvrk
13-08-2009, 09:00 PM
fakat nije ni meni to nikakav problem :)
meni je dnevnica vise od duplo manja ;)

Enver
13-08-2009, 09:12 PM

Isti slučaj i kod nas.
Neki već te poslove smatraju poniženjem čak
i kad ih iz najbolje namjere ponudiš.:ohno:

zvrk
13-08-2009, 09:14 PM
cudna smo mi sorta neka

crni lijences cini mi se :S

ronaldoadoo
18-09-2009, 04:13 PM

jao to je extra tamo. ovamo ce se to moci za jedno 20 godina heh......stvarno je glupo nemoze se naci nista za radit pored faxa.....

frki.
18-02-2010, 06:51 PM
evo frkija opet, da izadje u susret ljudima koji hoce da rade..

drage kolegice, a moze eto i kolege.. posao opet krenuo.. bar za narednih mjesec do mjesec i po.. u prethodnim postovima, nekad davno sam napisao sta se to otprilike i kako radi.. evo sad samo slika novog konkursa, mrsko mi je vala da ja kucam.. pa izvolite.. novi projekat treba da krene u ponedjeljak ili utorak.. mozda i u srijedu ako uspijemo sve srediti..
eto, ili se javite meni na PP ili zovite nevena..

evo slika..

PS: volio bih da se javi zvrk jer je ona radila jedno vrijeme..
@agenda ili kemo moj drug, koji je otvorio temu je radio i duze od zvrkija, ali eto njega vise nema na ovom forumu..

champion0
18-02-2010, 07:08 PM
ima jedna firma u zgradi Energoinvesta na pofalicima. Znam da nude honorarni posao.

Firma se zove nekako Central Europe i jos neka skracenica.

A posao, oni dobiju skenirane ankete i to sad treba procitat i popunjavat u programu koji je namjenjen za to.

frki.
19-02-2010, 10:37 AM
refresh

zvrk
19-02-2010, 12:02 PM
ja se slucajno zatekoh u serdi jucer
i doso ciko da se raspituje za besplatne kurseve engleskog i racunara
kome trebaju papiri
a na birou je

a ima i vremena - eto
nije posao al mozda pomogne za posao :smurf:

zvrk
19-02-2010, 12:06 PM
PS: volio bih da se javi zvrk jer je ona radila jedno vrijeme..
..

cestitam na poslu frki :grnbday:

ja sam radila 21 dan
moj prvi ozbiljni posao
ozbiljni - jer sam nastojala da budem ozbiljna :D :)

nazalost iskrsli su mi zdravstveni problemi koji su me natjerali da odustanem
a kasnije je iskrsnuo i pravi posao

ljudi su mi platili sve sto sam radila

ako nemate nista da radite
a mozete otici u grad bez da potrosite 10-ak KM na zezancije
posao za vas :D

puno bolje nego raditi u prodavnici
i cistiti i istovarati sve za 300-400 km :D

a frki je olican sef :hehehehe:
ne pegla :lol:

frki.
20-02-2010, 11:59 AM
cestitam na poslu frki :grnbday:

ja sam radila 21 dan
moj prvi ozbiljni posao
ozbiljni - jer sam nastojala da budem ozbiljna :D :)

nazalost iskrsli su mi zdravstveni problemi koji su me natjerali da odustanem
a kasnije je iskrsnuo i pravi posao

ljudi su mi platili sve sto sam radila

ako nemate nista da radite
a mozete otici u grad bez da potrosite 10-ak KM na zezancije
posao za vas :D

puno bolje nego raditi u prodavnici
i cistiti i istovarati sve za 300-400 km :D

a frki je olican sef :hehehehe:
ne pegla :lol:

hvala ti zvrkE.. a eto, malo je krenulo, pa cemo vidjet kako ce biti u nastavku.. heheheh +dobili smo novi centar, novi racunari, sad imaju i slusalice -ne mora se vise peglat sa telefonom i tak..

samo evo ne mogu da vjerujem da od ovoliko 'kukatora' na forumu koji malo malo pa kukaju kako nema posla, kako vako, kako nako, niko se jos nije javio.. ni da se raspita malo detaljnije o svemu ovome..
da vam nije malo 15ak KM dnevno, ustvari za 5 sati sjedenja u klimatiziranom prostoru sa slusalicama na glavi.. aa??:rcain::rcain:

:clapping::clapping::clapping::clapping::clapping: :clapping:

zippoo
20-02-2010, 04:55 PM
hvala ti zvrkE.. a eto, malo je krenulo, pa cemo vidjet kako ce biti u nastavku.. heheheh +dobili smo novi centar, novi racunari, sad imaju i slusalice -ne mora se vise peglat sa telefonom i tak..

samo evo ne mogu da vjerujem da od ovoliko 'kukatora' na forumu koji malo malo pa kukaju kako nema posla, kako vako, kako nako, niko se jos nije javio.. ni da se raspita malo detaljnije o svemu ovome..
da vam nije malo 15ak KM dnevno, ustvari za 5 sati sjedenja u klimatiziranom prostoru sa slusalicama na glavi.. aa??:rcain::rcain:

nece ljudi da rade moj frki,nece ni na bilo koji nacin da kvalitetno potrose vrijeme,da urade nesto za sebe,samo bi da kukaju,da pljuju po drugim i da za 5 KM sto izvuku starcima iz dzepa da popiju pivo-dva
podsjeti se sad na pjesmu ovu novu od hladnog piva - bolje ROB nego DŽOB ;)
pa kaze .....iz moje kauč perspektive....svi teze za zapadom a niko nece da radi,kao da se na zapadu sjedeci zaradjuje plata

denny911
20-02-2010, 05:10 PM
Pominjete dnevnicu od 20, 30 KM. Ono sto ja mogu ponuditi svakom je otprilike ta ista dnevnica, ali nije ograniceno na tu cifru. Granicu postavlja samo sposobnost individue, i ništa drugo.

Garantujem svakom da će imati pristojnu zaradu (u skladu sa svojim angažmanom) ako se iole potrudi.

Više informacija na PP.

Soleil
20-02-2010, 06:47 PM
nece ljudi da rade moj frki,nece ni na bilo koji nacin da kvalitetno potrose vrijeme,da urade nesto za sebe,samo bi da kukaju,da pljuju po drugim i da za 5 KM sto izvuku starcima iz dzepa da popiju pivo-dva
podsjeti se sad na pjesmu ovu novu od hladnog piva - bolje ROB nego DŽOB ;)
pa kaze .....iz moje kauč perspektive....svi teze za zapadom a niko nece da radi,kao da se na zapadu sjedeci zaradjuje plata
To zaključuješ na osnovu, čega?

denny911
20-02-2010, 07:29 PM
Pominjete dnevnicu od 20, 30 KM. Ono sto ja mogu ponuditi svakom je otprilike ta ista dnevnica, ali nije ograniceno na tu cifru. Granicu postavlja samo sposobnost individue, i ništa drugo.

Garantujem svakom da će imati pristojnu zaradu (u skladu sa svojim angažmanom) ako se iole potrudi.

Više informacija na PP.

Budući da je ovaj moj post izazvao određeni nivo zanimanja, kreirao sam temu unutar jednog foruma koja će se baviti ovom problematikom. Pozivam vas da sada putem PP-a tražite link do foruma kako biste pročitali o čemu se radi a zatim i postavili pitanja.

frki.
21-02-2010, 12:41 PM
Budući da je ovaj moj post izazvao određeni nivo zanimanja, kreirao sam temu unutar jednog foruma koja će se baviti ovom problematikom. Pozivam vas da sada putem PP-a tražite link do foruma kako biste pročitali o čemu se radi a zatim i postavili pitanja.

joj tajnovitosti............... :rcain:

frki.
21-02-2010, 12:42 PM
To zaključuješ na osnovu, čega?

zakljucio je na osnovu mog komentara da mi se niko nije javio...

cak evo i do danas samo si se ti javila drugarice.. i iskreno se nadam da ce uskoro i za tebe biti nesto.. ;)

Gambirnus
24-02-2010, 09:19 PM

Imas li sta Frki u TZ za srednjsokolce:)

frki.
24-02-2010, 10:11 PM
Imas li sta Frki u TZ za srednjsokolce:)

moje obecanje kao i @soleil, da cim pocne neki projekat za koji ce nam trebati i anketari u tuzli, javim ti se...
trenutno skupljamo raju samo za sarajevo -za CATI centar -telefonsko anketiranje..

frki.
26-02-2010, 05:05 PM
evo jos jednom da podsjetim sve koji su iz sarajeva a htjeli bi da rade kao anketari u firmi GFK nek se jave..

projekat pocinje u utorak..

duurma
26-02-2010, 05:29 PM
drug da te pitam za ovu firmu GFK jeli primaju osobe samo sa faxom ili mogu i osobe sa zavrsenom srednjom skolom pozz

zvrk
26-02-2010, 05:41 PM
durma mogu ti ja odgovoriti
potrebno ti je pristojno ponasanje
malo strpljenja
i osnovno znanje rada na racunaru - da klikas anketu
zoves ljude i telefonom ih anketiras i unosis odmah podatke ur acunar
nema prijave - pare primas na ruke takoreci
to ti je honorarni posao

frki.
26-02-2010, 05:57 PM
pristojno ponasanje

ovo bih istakao iz zvrkovog odgovora..

sve ostalo ti je i ona rekla.. imas adresu na onom konkursu sto sam postavio, pa dodji-vidi..

sve ostalo se dogovara, samo sto od 1.1.2009. lovu ne isplacujemo u kesu na ruke, nego ide preko bankovnog racuna...

duurma
26-02-2010, 07:19 PM
ok odmah idem u PON da vidim o cemu se radi:)

Nanna
26-02-2010, 08:05 PM
Ima li kakvog poslica za studenta,apsolventicu prava??

frki.
26-02-2010, 08:20 PM
ok odmah idem u PON da vidim o cemu se radi:)

u ponedjeljak ne radimo.. bilo koji drugi dan..

Ima li kakvog poslica za studenta,apsolventicu prava??

hajde kolegice sa faxa, dodji pa da se druzimo.. naravno, nesto i zaradimo :)

moj prijedlog za oboje, dodjite u utorak oko 14H.. malo prije.. tad cemo imati jedan trening.. pa da vidite na sta to sve lici..

ako vam treba jos kakvih podataka, informacija.. javite se na PP, mogu vam dati i broj pa da se cujemo.. kako god..

pozz

Nanna
27-02-2010, 09:47 AM
ima jedna firma u zgradi Energoinvesta na pofalicima. Znam da nude honorarni posao.

Firma se zove nekako Central Europe i jos neka skracenica.

A posao, oni dobiju skenirane ankete i to sad treba procitat i popunjavat u programu koji je namjenjen za to.

A znas li je li ima za to konkurs zvanicno objavljen ili si samo cuo za to?
Sad sam gledala njihovu stranicu,nema nista..

frki.
04-03-2010, 10:55 AM
ja evo samo da javim da niko sa foruma nije dosao ni da vidi kako to sve izgleda..

dakle, svi zivimo u blagostanju i para nam vise ne treba.. :crazy::crazy::crazy::crazy::santa2::santa2::santa 2::santa2:

modovi, slobodno zakljucajte temu..

-Abu-
05-03-2010, 05:33 PM
ja evo samo da javim da niko sa foruma nije dosao ni da vidi kako to sve izgleda..

dakle, svi zivimo u blagostanju i para nam vise ne treba.. :crazy::crazy::crazy::crazy::santa2::santa2::santa 2::santa2:

prije zakljucavanja :D

mozete pricati sta hocete i kako hocete ovo nije bas sve ovako fino i bajno ...

Raje koja hoce raditi ima ali problem dodju u firmu rade i na kraju odu...sigurno odu zato sto im je sve redovno sto tacno sve isplate....

tako da bezveze vam oglasi i sve kad je firma down ...

sretno sa trazenjem radnika xD

frki.
05-03-2010, 09:40 PM
prije zakljucavanja :D

mozete pricati sta hocete i kako hocete ovo nije bas sve ovako fino i bajno ...

Raje koja hoce raditi ima ali problem dodju u firmu rade i na kraju odu...sigurno odu zato sto im je sve redovno sto tacno sve isplate....

tako da bezveze vam oglasi i sve kad je firma down ...

sretno sa trazenjem radnika xD

jesi to ti mozda radio i ostao neisplacen u mojoj firmi, ne nisi..

a nadji samo jednu osobu koja je u gfk ostala neisplacena, ako mozes, pa pisi nesto ovako..

dalje, ja ovdje ne molim raju da rade, jer mi je apsolutno svejedno hoce li neko od forumasa doci ili ne, meni su sve smjene popunjene, ali sam oglas postavio cisto iz najbolje namjere i zelje da izadjem u susret ljudima koji bi eventualno htjeli da rade i zarade sta para za sebe, da ne moraju stalno traziti od roditelja za svakojake sitnice..

-Abu-
07-03-2010, 10:01 AM
jesi to ti mozda radio i ostao neisplacen u mojoj firmi, ne nisi..

a nadji samo jednu osobu koja je u gfk ostala neisplacena, ako mozes, pa pisi nesto ovako..

dalje, ja ovdje ne molim raju da rade, jer mi je apsolutno svejedno hoce li neko od forumasa doci ili ne, meni su sve smjene popunjene, ali sam oglas postavio cisto iz najbolje namjere i zelje da izadjem u susret ljudima koji bi eventualno htjeli da rade i zarade sta para za sebe, da ne moraju stalno traziti od roditelja za svakojake sitnice..

da jesam za jedno 300km sam zakinut, ne samo ja vec jos par osoba koje su napustile GFk nezadovoljne, a i raja koja radi tu je primorana jer se nije bolje snasla i nemoze druge poslove obavljati pa rade tu kao ajde biće bolje, ti se nežališ a znam oh dosta koji se žale, pa kad su ti smjene popunjene zašto otvaraš teme i tražiš ljude da rade, šuplja priča kao priča naše države !...

A kome se radi fino odtete u Studentsi servis i nadjete posao kakav valja...satnica vam je od 3.5 do 4 km zavisno gdje i sta radite !

moj savjet na skenderiji u servis ponesite potvrdu da ste stalni učenik srednje škole ili faksa i naravni ličnu :D

frki.
07-03-2010, 03:57 PM
da jesam za jedno 300km sam zakinut, ne samo ja vec jos par osoba koje su napustile GFk nezadovoljne, a i raja koja radi tu je primorana jer se nije bolje snasla i nemoze druge poslove obavljati pa rade tu kao ajde biće bolje, ti se nežališ a znam oh dosta koji se žale, pa kad su ti smjene popunjene zašto otvaraš teme i tražiš ljude da rade, šuplja priča kao priča naše države !...

A kome se radi fino odtete u Studentsi servis i nadjete posao kakav valja...satnica vam je od 3.5 do 4 km zavisno gdje i sta radite !

moj savjet na skenderiji u servis ponesite potvrdu da ste stalni učenik srednje škole ili faksa i naravni ličnu :D

OVO JE LAŽ sto si napisao.

ja sam u toj firmi 3 godine i nikad jedne marke nisam zakinut.. i za te tri godine ne znam niti jednu osobu koja je ostala neisplacena na bilo kojem projektu...

eventualno da se desi da se nekom odbije 10, 15, 20 KM zbog lažiranja anketa, a i top uvijek gledamo da bude sto manje.. i ova odbijanja se vrse samo u onim drskim i najgorim slucajevima laziranja..

a da je neko ostecen za 300 KM, -takav ne postoji.. a i da postoji, to bi rijesio putem suda ili na neki drugi civiliziran nacin..

zbog cega sam stavio oglas?? -vrati se na prvi post pa procitaj da je kemo pitao da li ima neko da predlozi neki posao za studente.. i ja se javio..

frki.
07-03-2010, 04:00 PM
:drinker:

derneklija
07-03-2010, 05:35 PM
GFK isao prijavio se nikad me nisu zvali ali raja radi kod njih nije lose

sta god da radite preko studentskog servisa oni odbijaju od 20 do 40% sebi tako da ako radite 5 sati pola radite za njih ne isplati se.

zvrk
07-03-2010, 06:22 PM
lock po molbi autora
pardon nemre lock frki nisi ti autor :S

Setra
07-03-2010, 08:50 PM
Ne morate zatvarati themu može se neko javiti pa da ga neko uputi na neko mjesto.:wackyjump

-Abu-
07-03-2010, 11:09 PM
GFK isao prijavio se nikad me nisu zvali ali raja radi kod njih nije lose

sta god da radite preko studentskog servisa oni odbijaju od 20 do 40% sebi tako da ako radite 5 sati pola radite za njih ne isplati se.

gdje god radis pises sebi satnicu, i sta ce ti odbiti kada ti njemu crno na bjelo doneses koliko si radio moze odbiti nekome ko je malo "glup"

dalje nemozes mi reci da lazem jer me kao prvo i neznas drugo mozd asam i stariji od tebe trece nebi lagao nesta sta je bilo niti imam namjeru da tebe vrijeđam rekao sam samo sta mi se dogodilo ! a tada jja nisam imao dovoljno godina da bi ista rjesavao sudom ili bilo cim drugim jer ja znam da Boga ima i da ce onom koji je namjerno zakinuo,vratiti 10setoduplo, tu ima par postenih ljudi koji su ok ali sve to pada u vodu kada rade ljudi kao neven i slican ekipa, ...

cus

@derneklija btw. u gfk radish pa koliko zaradish i koliko srece imas :D zlatno pravilo ganjaj sine faks i drzavni posao :D ako neide to ide građevina znas sta si radio i kako si zaradio :D nebudi tatin i mamin sinćič budi muško :D

frki.
08-03-2010, 02:20 PM
gdje god radis pises sebi satnicu, i sta ce ti odbiti kada ti njemu crno na bjelo doneses koliko si radio moze odbiti nekome ko je malo "glup"

dalje nemozes mi reci da lazem jer me kao prvo i neznas drugo mozd asam i stariji od tebe trece nebi lagao nesta sta je bilo niti imam namjeru da tebe vrijeđam rekao sam samo sta mi se dogodilo ! a tada jja nisam imao dovoljno godina da bi ista rjesavao sudom ili bilo cim drugim jer ja znam da Boga ima i da ce onom koji je namjerno zakinuo,vratiti 10setoduplo, tu ima par postenih ljudi koji su ok ali sve to pada u vodu kada rade ljudi kao neven i slican ekipa, ...

cus

@derneklija btw. u gfk radish pa koliko zaradish i koliko srece imas :D zlatno pravilo ganjaj sine faks i drzavni posao :D ako neide to ide građevina znas sta si radio i kako si zaradio :D nebudi tatin i mamin sinćič budi muško :D

-studentski servis sebi uzima jedan odredjeni dio za svaki posao koji nadjete preko njih.. bio ti ''malo glup'' ili ne... a koliki je to procenat ja tacno ne znam

-a hajde ti nama reci na koji su te to nacin zakinuli za 300KM?

evo, necu da nagadjam i prejudiciram, međutim ima ljudi koji rade terenske ankete i onda kod pisanja izvjestaja za predjenu kilometrazu upisu npr. umjesto 150KM 200KM ili 250KM i onda ocekuju da im se to plati i na kraju kazu zakinuli me za 50, 100 KM..
-ili npr. uzmu 50 anketa i 'zavrse' ih za 3 dana.. a tu je jasno i bogu i narodu da ih je lazirao jer se 50 anketa ne moze zavrsiti za 3 dana.. i anketar tada tvrdi da je sve uradio po pravilima, pravi frku, galami ovo ono.. nakon sto se provede telefonska i terenska kontrola takvih anketa ustanovi se da je onu ustvari uradio 5,6 anketa, a ostale sam popunio kuci ili negdje u kafani a samo sa kuca ili zgrada popisao nazive ulica i brojeve ulaza.. i na kraju ocekuje da mu se to plati -e pa nece se to nikad platiti i jos cemo ti odbiti i ono sto si ispravno uradio kako bi smo platili troskove kontrole..
-ovakvih primjera i nacina na koji anketari u gfk budu ''zakinuti'' ima koliko ste vi svi mastoviti.. a oni koji rade ispravno i kako treba, nikad nisu ostali neisplaceni, ali bas nikad

Jhgjghiu
09-03-2010, 12:16 AM
Ja se htio prijaviti na onu studentsku ono ... nesto >D , isao sam danas da pitam sta mi sev treba . Oni su valjda prije pomagali da nadjes posao , pa sad o kakvim se poslovima radi , ne znam . Uglavnom , oni ni to sad vise ne rad e, pa ne shvatam koje je svrha te organizacije . A ja bih da radim @@

JustOne
09-03-2010, 12:46 AM
Ja se htio prijaviti na onu studentsku ono ... nesto >D , isao sam danas da pitam sta mi sev treba . Oni su valjda prije pomagali da nadjes posao , pa sad o kakvim se poslovima radi , ne znam . Uglavnom , oni ni to sad vise ne rad e, pa ne shvatam koje je svrha te organizacije . A ja bih da radim @@

Dodi kod mene u videoteku :hehehehe:

Weberba
09-03-2010, 12:59 AM
Dodi kod mene u videoteku :hehehehe:

zar tu nisu pozeljne samo trebe? :D

sanndy
02-07-2010, 01:44 PM
student sam,hocu i ja posao :)

Archer
02-07-2010, 08:27 PM
student sam,hocu i ja posao :)

Prijavi se u studentski servis :D
nama je preko studentskog servisa (u štampariju) došlo gomilu omladine :D
a štamparija "OKO" (pri Avazu) takođe redovno upošljava omladinu koja ubacuje one reklamne letke u novine. Nije neka zarada ali bolje nego ležati kući :)
moze se zaraditi za mora vala :D