PDA

Pogledajte punu verziju : Pozivanje duhova i demona

sa-do
25-10-2008, 10:11 PM
-Pozivanje duhova pomoću čaše,igle i abecede (wigi board) često doživljavamo kao zabavu i mnogi od nas su to pokušali ili će pokušati.
Da li je to tako bezveze ili mislite da je to dobar oblik zabave u gluhoj noći?
Nisam nikad pozivao duhove, ali neki od mojih dobrih jarana jesu. Svi na kraju imaju isti zaključak: nikad više!

Često se zna dogoditi suprotno traženom cilju, a to je za mnoge dobra zabava. Počnju da pušu hladni vjetrovi, lupaju prozori i vrata, lete predmeti po stanu (što izaziva strah kod svih). Neki teži oblici zloupotrebe duhova su nanošenje fizičke i psihičke boli, pa čak i začaranosti (duhovna opsesija,).

Eto sad, svako ko vjeruje u Boga vjeruje i u zle duhove i sile, pa prema tome nebi ih trebao pokušavati pozvati. Isto tako, nevjernici ne bi trebali zvat jer od početka znaju da se ništa neće dogodit. A ipak,neki ljudi to jako često rade. Zašto?
Ja nemislim pozivati ničijeg duha,a vi dali ih pozivate i dali učestvujete u takvim i sličnim pozivanjima i kakva je svrha svega toga?

svepozakonu
25-10-2008, 11:22 PM
ma to su lazi ne vjerujem u to a cuo sam puno prica nesto sa svijecom sa komadom papira i iglom pa kao igla ide od slova do slova i tako ti pise poruku ili duhovi pomjeraju stvari glupost
bogovi i sve te slicne gluposti ja ne vjerujem vjerujem samo sto vidim svojim ocima

RosettaStoned
25-10-2008, 11:22 PM
Vjerujem u duhove i vjerovatno ih i ne bi prizivala. Sto se tice djavola/demona/sejtana u njih ne vjerujem jer mislim da je to izmislila ljudska glupost da bi opravdala neke svoje lose postupke. Pa se ono kaze, djavo me navratio i sl. Mada ni s tim ne bi okusala srecu.:smilegah:

A ja sam jednom davno cula od jedne prijateljice da kad Kur'an odneses u wc i po njemu gazis na taj nacin priziva se sejtan :hellfire: Ni to ne bi ni u snu pokusala jer kao prvo postujem tu knjigu, vjerovala ja u boga ili ne. A i necu da okusavam srecu tu:devilwink

A koja je svrha svega toga? huh, neki budalasi vjeruju u to, a nekima je to bizarna zabava s drustvom.

BTW, Znal ko imal nesto za prizivanje vanzemaljaca?:zubo:

SpiritWalker
25-10-2008, 11:24 PM
Šalu na stranu . Ne vjerujem. Ako ih nekad vidim ,javiću pa ću početi vjerovati

*MinnieMouse*
25-10-2008, 11:39 PM
ma kakvi duhovi kakvi demoni ne vjerujem ja ni u sta sto ne vidim...ne kazem da ne postoje ali ja ih jos nisam vidjela! :p

FreAk.
25-10-2008, 11:48 PM
Vjerujem u duhove i vjerovatno ih i ne bi prizivala. Sto se tice djavola/demona/sejtana u njih ne vjerujem jer mislim da je to izmislila ljudska glupost da bi opravdala neke svoje lose postupke. Pa se ono kaze, djavo me navratio i sl. Mada ni s tim ne bi okusala srecu.:smilegah:

A ja sam jednom davno cula od jedne prijateljice da kad Kur'an odneses u wc i po njemu gazis na taj nacin priziva se sejtan :hellfire: Ni to ne bi ni u snu pokusala jer kao prvo postujem tu knjigu, vjerovala ja u boga ili ne. A i necu da okusavam srecu tu:devilwink

A koja je svrha svega toga? huh, neki budalasi vjeruju u to, a nekima je to bizarna zabava s drustvom.

Ako vjerujes u duhove onda vjeruj i u sejtane, demone i djavole jer je to skoro isto samo gledano sa drugog aspekta, tj vjerskog.. :) A ja licno ne vjerujem u ta prizivanja duhova jer te strah tjera da pomislis kako si mozda i prizvao duha kad cujes neki sum, vjetar ili slicno..Al` svejedno je FreAky.. :D

unknown123
25-10-2008, 11:59 PM
hehe, vjerujem... onaj ko dozivi vjeruje. I taj ko dozivi, kad prica to da je dozivio, njemu niko ne vjeruje. Zato mene boli briga sto mi ne vjerujete, ali ja se ne bih vise nikad igrao s takvim stvarima.

RosettaStoned
26-10-2008, 12:22 AM
A duhovi ne moraju biti zli pa da se stavljaju zajedno sa sejtanima!:rolleyes: FreAk, zar nisi vidio Caspera:ears:

unknown123
26-10-2008, 12:35 AM
A duhovi ne moraju biti zli pa da se stavljaju zajedno sa sejtanima!:rolleyes: FreAk, zar nisi vidio Caspera:ears:

Casper je blesav

DINHETA
26-10-2008, 12:36 AM
Ne vjerujem u to.

SpiritWalker
26-10-2008, 12:36 AM
Casper mi je inače dobar jaran ,tako ako trebate šta od njega ,javite.

Ne vjerujem.

unknown123
26-10-2008, 12:40 AM
pitaj ga ima li dje meda kupiti

Mesha Mare
26-10-2008, 12:43 AM
Vjerujem,
ali u te habu bu babu:lol: prizivanja duhova, ne.

DINHETA
26-10-2008, 12:45 AM
Vjerujem,
ali u te habu bu babu:lol: prizivanja duhova, ne.

I ja sam mislila.
Konac.igla,to je za djecu.To smo se mi zezali u ratu.

Mesha Mare
26-10-2008, 12:46 AM
I ja sam mislila.
Konac.igla,to je za djecu.To smo se mi zezali u ratu.
Baš tako, joj kad se sjetim..:lol:

DINHETA
26-10-2008, 12:50 AM
Pretezno su nas takozvani"Veliki Zezali" po podrumima,lupne ti od nesta i price ovako onako Ko djeca skorom se upiškiš:hehehehe:.:hehehehe:

FreAk.
26-10-2008, 02:52 AM

Hahaha. Pa dobro, Casper je izuzetak... :D A kad neko priziva duhove, sigurno nece prizivati dobre nego bas one zleee... Zato je i strasnoo

Nermin & Lejla
26-10-2008, 02:01 AM
ja sam duh i trazim kakvog zenskog duha da pravimo duhčiće

edit
tko hoce da vidi duhove neka navrati kod mene imam nargilu sa dobrom travom,,, ima da letimo sa duhovima,,,

FreAk.
26-10-2008, 02:07 AM
Jesi siguran da i duhovi vole nargilu?.. :D

sa-do
26-10-2008, 07:54 PM
hehe, vjerujem... onaj ko dozivi vjeruje. I taj ko dozivi, kad prica to da je dozivio, njemu niko ne vjeruje. Zato mene boli briga sto mi ne vjerujete, ali ja se ne bih vise nikad igrao s takvim stvarima.

- Ima ih mnogo koji ne žele da se sjećaju, dali su stvarno izazvali sile zla ili su
doživjeli nešto nadprirodno. Nepoznate sile postoje,zar to nije dokazano.
I napisao sam i podržavam,neigrajte se takvim stvarima.

Hermina
26-10-2008, 09:38 PM
-Pozivanje duhova pomoću čaše,igle i abecede (wigi board) često doživljavamo kao zabavu i mnogi od nas su to pokušali ili će pokušati.
Nisam nikad pozivao duhove, ali neki od mojih dobrih jarana jesu. Svi na kraju imaju isti zaključak: nikad više!

Često se zna dogoditi suprotno traženom cilju, a to je za mnoge dobra zabava. Počnju da pušu hladni vjetrovi, lupaju prozori i vrata, lete predmeti po stanu (što izaziva strah kod svih). Neki teži oblici zloupotrebe duhova su nanošenje fizičke i psihičke boli, pa čak i začaranosti (duhovna opsesija,).

Eto sad, svako ko vjeruje u Boga vjeruje i u zle duhove i sile, pa prema tome nebi ih trebao pokušavati pozvati. Isto tako, nevjernici ne bi trebali zvat jer od početka znaju da se ništa neće dogodit. A ipak,neki ljudi to jako često rade. Zašto?
Ja nemislim pozivati ničijeg duha,a vi dali ih pozivate i dali učestvujete u takvim i sličnim pozivanjima i kakva je svrha svega toga?

Ne vjerujem u Boga, no ne vidim kakve bi to uopste veze imalo sa djecijim igrama. Znaci, uzmes tablu i iglu, te se odmah na neki nepoznat nacin i iz nepoznatog razloga stvari pocnu micati same od sebe? Ne bih bas rekla jer sam kao djevojcica ucinila isto bar 50 puta i nikad razgovarala sa Napoleonom, Shakespeareom, Josipom Brozom Titom (koje cudo, mora da sam iglu vrtila u pogresnom smjeru).

I ne, ne vjerujem u duhove, natprirodne sile sto nas vrebaju, sejtane sto iskacu iz ormara, Djeda Mraza, Zubic vilu, Uskrsnjeg zeca...

I da, prebacujem temu na drugi podforum, ovdje joj nije mjesto.

Hava
27-10-2008, 05:15 PM
Djecija igra.

Jasko81
27-10-2008, 05:46 PM
Ne vjerujem u duhove, ne vjerujem ni u šta što nisam imao priliku da vidim, osjetim, dodirnem.
Isto tako, ne vjerujem ni da je moguće njihovo prizivanje jer da je moguće, sigurno ne bismo živjeli okruženi misterijama, čiji se broj iz dana u dan neprestano povećava. Da je moguće, na svijetu ne bi bilo kriminala, ne bi bilo korupcije, ne bi bilo ničega što ima negativnu konotaciju. :aliensmil Duhovi bi nam sve otkrili....:thinking::rcain:

I da...kao dijete sam se igrao igle, konca ili ne znam ti ni ja čega već. Međutim, ništa mi se nikad nije ukazalo. Moguće je čak i da me se duhovi plaše?:rcain:

FreAk.
27-10-2008, 08:40 PM
Hahaha. Ko se boji duhova, nek se druzi sa Jaskom.. :D heehe

Zaljubljen
29-10-2008, 07:34 PM
Nije ovo za svakoga !!!
A to što ste vi radili su obične gluposti, pa vam nije uspijevalo. :wtf:

adnadian
30-10-2008, 10:05 PM
ma sta pisu poruku na papiru okrecuci iglu i duhovi sad savremeni i moderni postali posalju ti e-mail ili otipkaju sms.:king:

Triforce
30-10-2008, 10:13 PM
OJ LJUDI!!!!! NECETE MI VJEROVATI!!!!

JAAAA LETTIIIIMMMM. OJ MAJ GAD AJ EM SOU FAKIN HAJ :d

Nevjerujem u duhove. Vjerjem u melek i sejtane al u ostale duhove ne (A Caper je VIP :D )

StoneSleeper
30-10-2008, 10:20 PM
ccc redovno smo ih prizivali poslije skole, gdje bi pri povratku morali proci pored starog harema i fora nam je bila da svako izabere svoje basluke tj. imena koja ce upamtiti i kasnije prizivati :devilsung
Poslije kod nekoga kuci, sve zamraci i dozivaj, zovi, prizivaj... i nikad niko ni muka :D ..doduse, uvijek se neko od nas trudio proizvesti neke cudne zvukove ili bar nesto neprimjetno pomjeriti kao dokaz za prisustvo duha, pri cemu bi se svi napravili mahniti i kao povjerovali da je to stvarno duh,spustio se medju nas, pa bi mu onda postavljali neka interesantna pitanja, na koja smo naravno odgovarali sami, proizvoljno gurajuci casu i praveci se da je gura neka nevidljiva sila, nebi li nam ovi naivniji medju nama slucajno povjerovali i sutra to dalje prenosili :devilsung

Gambirnus
09-11-2008, 04:44 PM
Imal sta za prizivanje para

Goldenchild
09-11-2008, 05:05 PM
šta ja znam...

strah smatram inicijatorom negativnih sila.... Dnevnik i kanali kao CNN,CBS, BBC... njih bih nazvala demonskim

hally
09-11-2008, 08:00 PM
Nisam to nikad pokušavala, a nešto ne bih ni sad...

$SAFI$
09-11-2008, 09:58 PM
nisam al bilo bi strašno čudno da se prizoveneko blizak tebi il jedino da se napušiš trave pa ćeš da vidiš i duhove i demone u jednom:mad:

*zwjezdicCa*
09-11-2008, 10:09 PM

ne daj Boze!! To je u Islamu zabranjeno,a mislim i u svim drugim vjerama...Sjecam se,kada sam bila mala da su moj brat i rodica,kao pozivali te duhove,i kazu da to nikada vise ne bi uradili... meni je to uzasno,Ne daj Boze!! :suicide2:

SpiritWalker
09-11-2008, 10:11 PM
Duse otvori vrata izmedju svjetova ,duse ako si tu daj nam neki znak. :sweat:
Naravno da ne vjerujem. :sweat:

Milet
09-11-2008, 11:35 PM

Ljudi su bica koja sve interesuje i rado bi da gurnu svoj nos svagdje.. Stoga ne cudi me sto raja i to pokusava, ja licno nisam niti namjeravam.

Gambirnus
10-11-2008, 12:10 AM
Hoce li mi iko od vas odgovoriti na gore postavljeno pitanje?

Milet
10-11-2008, 12:12 AM
Pitanje je glupo, to ne moze niko prizvat xD Zasuci rukave i eto ti jedan nacin prizivanja :sweat:

van_helsing
12-11-2008, 11:51 PM
hmmm zanimljivo, nisam nikad pokusavao ozbiljno prizivati duhove i nevjerujem bas u to, al gledao sam dosta nekih dokumentaraca te cuo dosta prica da se covjek ponekad zapita sta je zapravo istina, al to nemozemo saznati na forumu ofkors nego samo iz prve ruke, ovdje ce uvjek neko govoriti drugacije, neko izmisljati neko govoriti istinu al de sta ces, nebi valjalo ni da smo svi isti.....
joj ev opet mi se desava da skrecem s teme, hahah ko u srednjoj na pismenoj :P:P:ohno::ohno:

Horga
13-11-2008, 02:04 AM
Ma joj,ne vjerujem.:what:

_RaZZoR
13-11-2008, 02:11 AM
Jaa sam se kao djetee toga igraoo u gluhaa dobaa noci...i nistaa mi se nije cudnoo desilooo......glupostii:D:D...ZASAD:D:D..

mmbih
15-11-2008, 10:36 AM
Savjetujem da to ne radite niposto. To je haram(zabranjeno). A osim toga moze vam nanijeti samo stetu i to trajnu nedaj Boze. Prizivanje duhova kao npr.(duh nekoga ko je zivio prije) je nemoguce. Dzini(duhovi) su bica koja zive uporedo sa nama. Ima ih dobrih, zlih, muskaraca, zena , djece, muslimana, krscana...itd.Dakle zive poput ljudi. Neke od njihovih osobina su : da oni nas vide a mi njih ne vidimo, mogu uci u ljudsko tijelo i praviti zdravstene smetnje, mogu se nastaniti u nama, mnogo lazu, vole pusta nenaseljena mjesta, vole mracna i prljava mjesta. Zli (dzini) duhovi vole saradjivati sa ljudima(otkrivati im o ljudima ono sto su culi i vidjeli) ali zeuzvrat traze od ljudi da cine zabranjene stvari kao sto je unosenje Kurana u WC, gazenje po njemu i sl. Koristim priliku da upozorim sve koji ovo citaju da ako nekad cuju da ima Hodza koji sve pogadja(ko ti je otac, majka, dedo ,ko ti je napravio ucin ili sihr.. itd.,pa onda preporucuju kojekakve nadnaravne lijekove i cudne radnje), da to pogadjaju uz pomoc dzina(duhova). Takav nacin lijecenja je strogo zabranjen(haram). Mozda nekad naizgled i pomogne ali kasnije moze nanijeti jos vecu stetu. Ne idite takvim ljudima. Oni su u tome prepoznali samo materijalnu korist a nikako pomaganje ljudima. Samo iskoristavaju tudju nevolju. U islamu postoji dazvoljeno lijecenje Kuranom(rukja), a to je na nacin da covjek poznat po bogobojaznosti i ucenju rukje uci Kuran pored oboljelog i tako ga lijeci(ili istjeruje dzina iz covjeka).Dobro se informisite prije posjete tim ljudima(na koji nacin lijece). Mozete se sami zastiti od dzina(duhova). Najbolji nacin je pokornost Allahu dz.s.

Klošar
15-11-2008, 11:34 AM
duhovi i demoni postoje samo kada koristiš nešto jako

_RaZZoR
15-11-2008, 12:06 PM
Savjetujem da to ne radite niposto. To je haram(zabranjeno). A osim toga moze vam nanijeti samo stetu i to trajnu nedaj Boze. Prizivanje duhova kao npr.(duh nekoga ko je zivio prije) je nemoguce. Dzini(duhovi) su bica koja zive uporedo sa nama. Ima ih dobrih, zlih, muskaraca, zena , djece, muslimana, krscana...itd.Dakle zive poput ljudi. Neke od njihovih osobina su : da oni nas vide a mi njih ne vidimo, mogu uci u ljudsko tijelo i praviti zdravstene smetnje, mogu se nastaniti u nama, mnogo lazu, vole pusta nenaseljena mjesta, vole mracna i prljava mjesta. Zli (dzini) duhovi vole saradjivati sa ljudima(otkrivati im o ljudima ono sto su culi i vidjeli) ali zeuzvrat traze od ljudi da cine zabranjene stvari kao sto je unosenje Kurana u WC, gazenje po njemu i sl. Koristim priliku da upozorim sve koji ovo citaju da ako nekad cuju da ima Hodza koji sve pogadja(ko ti je otac, majka, dedo ,ko ti je napravio ucin ili sihr.. itd.,pa onda preporucuju kojekakve nadnaravne lijekove i cudne radnje), da to pogadjaju uz pomoc dzina(duhova). Takav nacin lijecenja je strogo zabranjen(haram). Mozda nekad naizgled i pomogne ali kasnije moze nanijeti jos vecu stetu. Ne idite takvim ljudima. Oni su u tome prepoznali samo materijalnu korist a nikako pomaganje ljudima. Samo iskoristavaju tudju nevolju. U islamu postoji dazvoljeno lijecenje Kuranom(rukja), a to je na nacin da covjek poznat po bogobojaznosti i ucenju rukje uci Kuran pored oboljelog i tako ga lijeci(ili istjeruje dzina iz covjeka).Dobro se informisite prije posjete tim ljudima(na koji nacin lijece). Mozete se sami zastiti od dzina(duhova). Najbolji nacin je pokornost Allahu dz.s.

Aa znaam za to.. Al najgore od svega je to sto komsija ode tom hodi i kaze de napravi mu nesto da ima problema..
Kao sto je neko mom dajdji i stvarno mu ne ide bas najbolje... Al eto Alllah dz.s. ga cuva..
Nikad nisaam isao tim ljudima sto prave koje kakkve zapise..;);)...ima boljih rijesenja..

*zwjezdicCa*
15-11-2008, 12:07 PM
Aa znaam za to.. Al najgore od svega je to sto komsija ode tom hodi i kaze de napravi mu nesto da ima problema..
Kao sto je neko mom dajdji i stvarno mu ne ide bas najbolje... Al eto Alllah dz.s. ga cuva..
Nikad nisaam isao tim ljudima sto prave koje kakkve zapise..;);)...ima boljih rijesenja..

pa po meni,ucenje kur'ana najbolji lijek,nema boljeg...vjeruj..... :clapping:

_RaZZoR
15-11-2008, 01:39 PM

Mah i jest najbolji...aa jos nije haram:D:D.

Project_R
16-11-2008, 11:28 AM
po islamu(dublim stranama islama..i manje poznatim) duhovi se mogu prizvat ali duhovi samo sehida i to da kazu ko ih je ubio kako i sl...

_RaZZoR
16-11-2008, 12:30 PM
po islamu(dublim stranama islama..i manje poznatim) duhovi se mogu prizvat ali duhovi samo sehida i to da kazu ko ih je ubio kako i sl...

Uuu...na to se ja ne bih usudio..:S:S

The Shade
16-11-2008, 12:52 PM
hh ne vjerujem :poke:

Project_R
16-11-2008, 01:10 PM
volio bi jednom probati...samo nemam koga da prizovem...ako neko ima mozemo se naci negdje pa isprobat ovo:):uhh:

Simplasticna
16-11-2008, 01:18 PM
volio bi jednom probati...samo nemam koga da prizovem...ako neko ima mozemo se naci negdje pa isprobat ovo:):uhh:

hehehe, ja bih voljela da to probam, cisto da se uvjerim:nice:Pa mozemo zajedno;)

SVETA
16-11-2008, 01:24 PM
Vjerujem u duhove .

_RaZZoR
16-11-2008, 11:56 PM
hehehe, ja bih voljela da to probam, cisto da se uvjerim:nice:Pa mozemo zajedno;)

Hocu i ja da probam:D:D:D..

nermich-x
17-11-2008, 01:35 PM
Ta osoba koja je noila Kur an u WC (Bože sacuvaj) i gazala po njemu ako je muslimanske vjeroispovjeti to je dokaz da je šejtan unišo u nju i navratio je na takvo zlo.Ali bez obzira na vjerosipovjest ljudi su isti.

Kada se radi o duhovima,nevjerujem u njih uopšte,i svi ti filmovi me više uvlace u zabavu,a prizivanje i sve to,niti umijem a niti bih ikad uradila,jer prije svega neželim da se o meni poslije govori,kako sam ja zla osoba koja je na mracnoj strani prizivajuci duhove.
I smatram da to rade samo osobe bez osjecaja.

Zombie_666
17-11-2008, 05:21 PM
Zanimljiva tema...jaaaako. Ja sam to jako mnogo puta radio, obično za novu godinu...et, npr, prošlu novu sa, bio ja u kući i pet mojih rodica/drugarica...bili svi mrtvi pijani i meni je palo na pamet da zovemo duhove. udesili smo papir, iglu i to i krenuli...ja sam u pozadini pustio tihu mjuzu od Satanic Warmaster i Horna...i krenulo je, igla se okretala, mi postavljali pitanja, fakat je sve pogadjalo jer smo baš postavljali pitanja za stvari koje npr, znam samo ja ali niko drugi od nas šestoro (da ne govorim sad o čemu se radilo...). et jes da smo bili pijani svi, al je bilo jezivo do daske...pogašena svjetla i tiha satanic black metal. kasnije, mozda litar-dva votke kasnije, krenuli smo ponovo, al ja sam uzeo svijecu (obicnu) i flomasterom je ofarbao u crno, pa smo je zapalili naopako (e jes to belaj napraviti da se ne ugasi kad pocne vosak da kapa...). Ponovo sam pustio muziku, al sad je to bio Beherit. krenuli smo u dozivanje šejtana/sotone, pa koji da dodje. naravno, neko je i došao i bio je vrlo zao, s obzorom na ono što nam je govorio. glavno pitanje je bilo, gdje je zavrsio Tose ? Pitali smo ga jel Tose u paklu ili raju i rekao je da je u raju (jes cudo...), nakon toga nam je poceo pricat kako ce ko od nas da umre, i to detaljno. T je nama onako urokanim bilo previse pa smo ga poslali u maminu, a on se naravno naljutio i otišao, ali je odma došao neki drugi, al ovaj je bio dobar pravo i rekao nam da se ne zaje.avamo s ovim jer smo dozvali nekog baš mnogo zlog lika, pa je i on otišao. Posle smo prekinuli, nastavili slušat neki trance i popadali unesvijest svi od votke. Et, to je jedno od mojih iskustava s dozivanjem duhova/djavola. Napominjem da smo svi bili mrtvi pijani, a ova prica je nastala kad smo kasnije trijezni sakupili zajednička sjećanja jer se niko nije svega mogao sjetiti. ima toga još, al nemam kad sve da pišem. nek ima šta za još jedan post.

Klošar
18-11-2008, 09:03 PM

pri korištenju marijuane duhovi mogu biti samo dobri:opleti::zubo::bih:

champion0
18-11-2008, 09:25 PM
ma kakvi duhovi kakvi demoni ne vjerujem ja ni u sta sto ne vidim...ne kazem da ne postoje ali ja ih jos nisam vidjela! :p

Dobro , onda nemoj vjerovati da imas pamet jer je ne vidis! Znaci da nemas pamet(mozak) hahaha

ja sam kao mali bez icijeg znanja pokusao da prizovem duhove i uspjelo. Zatvorio sam i zamraio sobu. Uplaio svjecu, na maramicu ispisao crvenim flomasterom slova abecede, i iglu i konac. I onda vdis kako se igra doslovno krece. Nije se nista specijalno desavalo, kao sto spominjete letenje stvari .

Ali kao sto mmbih kaze ne pokusavajte jer ja sam bio mali i nisam znao da je to haram. Sad vjerovatno ne pokusavam. Ovi koji rade te stvari sa Kur'anom, to su oni kao sto su Criss Anglel, David Coperfild i sl. Svi veci "carobnjaci" rade na principu da im dzini pomazu a oni rade lose stvari !

tan_kju
19-11-2008, 07:10 AM
zelim samo jedno da vam napisem..Nemate vi pojma ni o cemu ! Ne morate da verujete u duhove..ali..nesto postoji na zemlji planeti..Ne znate kakvo zlo postoji..Sta zelim da napisem? Imam 35 godina...Jos se borim sa "duhovima"..koje sam prizivala kao devojka..I napravila stetu u svom zivotu..Mozda neko smatra da nisam normalna?Ja znam o cemu pisem!Znam koje su posledice svega toga prizivanja duhova..Uporno trazim nekoga da pomogne meni i sinu,jer sam ja pogresila u mladosti..Ovde niko ne moze da pomogne,niti trazim..Samo sam nasla ovaj forum i zanimalo me sta pise..Nista vise..O duhovima bih imala PUNO pisati,ali kome ?

Simply_the_best,
19-11-2008, 09:53 AM
normala da postoje meleki,dzinni i sejtani

mmbih
25-11-2008, 10:00 AM
Za "tan kju"
Saosjecam s tobom i zelio bi da pomognem.Naravno da ima pomoci.Kao sto sam gore naveo, najbolja zastita je pokornost Allahu dz.s. Razlog zbog kojeg nas je Allah dz.s stvorio je samo da mu robujemo.
Covjek pored svoga razuma i velikih inteletkualnih spopsobnosti nije u stanju da upravlja vecinom svojih organa od kojih mu zavisi zivot, organa ciji nepravilan rad uzrokuje mukotrpne bolesti, a cesto i smrt.Pogledaj srce koje radi danonocno bez tvog utjecaja na njegov rad, bez dogovora s tobom, usmjereno je svojoj funkciji i odredjena mu je uloga i ti nisi u stajnu mijenjati zakonitosti po kojima ono radi. Jesi li se ikad upitala koje to "naredio" srcu da pumpa krv u sve dijelove tijela i danju i nocu? Jesi li mozda ti srcu odredila ulogu, ili tvoji roditelji, ili...?
Tvoja krv koju pumpa srce je dragocijena tecnost bez koje nemozes zivjeti, ali se u njoj takodjer nalaze stetne tvari koje te mogu ubiti, ako se ne odstrane iz tvog tijela. Medjutim, ti imas bubrege koji preciscavaju krv izdvajajuci iz nje sve stetne materije. Znas li ko je taj ko ti je prije svega podario bubreg, a potom ga "poducio" da izdvaja stetnu tvar, a da ostavlja krv da nesmetano tece?
Jesi li sebi ikada postavila prethodno spomenuta pitanja? Nekad se upitas kako su nastale planine, mora i jezera, upitas se kako je i kojom tehnologijom proizveden neki automobil ili avion, ali kako to da se nikad ne upitas ko je tebe "proizveo"? Nista od spomenutih stvari nije slucajno nastalo, pa tako ni ti. Odakle dolazis? Zast postojis?
Pogledaj u sebe i oko sebe, i razmisli! Zar je sve sto vidis moglo postati samo od sebe? Nista ne nastaje samo po sebi, nego sve ima svoj uzrok, pa tako i ti imas svoj uzrok postojanja.
Ti imas svog Gospodara koji te je stvorio i koji ti je dao da zivis na ovoj Zemlji, Gospodara koji je prauzrok svemu, Bpga jedinog, Uzvisenog. Sve sto vidimo na Njegovu velicinu upucuje, sav sklad Njegovog stvaranja govori nam o Njegovom velicanstvu.
Kada vidis kvalitetan proizvod ili kakav sofisticirani uredjaj, divis se, kako njemu, tako jos vise njegovom proizvodjacu. Preko tog proizvoda ili uredjaja spoznajes sposobnosti, znanje i velicanstvenost njegovog proizvodjaca. Medjutim, jesi li se ikada zadivila Stvoritelju Nebesa i Zemlje, Stvoritelju covjeka? Kakvo li je tek njegovo znanje i kako li su tek uzvisena Njegova svojstva i sposobnosti?
Svaki proizvod ima svoju svrhu i nista nije bez cilja i namjene proizvedeno. Pitas li se kada, jeli nas Gospodar stvorio bez cilja i na ovoj zemlji nas ostavio bez upute?
Svaki proizvodjac na svoj proizvod obavezno stavi uputstvo za koristenje kako bi kupci znali da ga na pravi nacin upotrijebe i da ga ne pokvare.
Uzviseni Gospodar poslao je nama ljudima, iz svoje milosti, uputstvo i to po najcasnijim i najmoralnijim pojedincima iz ljudskog roda u ciju iskrenost niko ne sumnja, a cije je biografije historija vjerno sacuvala. To su poslanici i vjerovjesnici koji su nam od Gospodara donijeli uputstvo, Bozije knjige u kojima je uputa za ljude, a koje niko nece procitati a da nece shvatiti da su od Gospodara svih svjetova. Preko njih poucuio nas je da je cilj bivstvovanja na zemlji robovanje Gospodaru Uzvisenom: " A dzine i ljude stvorio sam samo da Meni robuju"[B](Kur'an, 51/56). Poucio nas je kako da se koristimo svime sto nam je dao, pocevsi od naseg razuma i tijela, preko svega ostalog sto je na Zemlji i Nebesima stvorio.
Posljednja Bozija objava, posljednja Casna knjiga koja je derogirala prijasnje objave i koja vazi do Sudnjega dana, a koja je uputa svim ljudima bez obzira na naciju i boju koze, jeste Kur'an. Kur'an je objavljen posljednjem Bozijem poslaniku i vjerovijesniku Muhammedu, s.a.v.s., i on nas uci kako da na najljepsi nacin provedemo zivot na ovome svijetu i kako da se adekvatno pripremimo za zivot koji dolazi poslije smrti.[B]"Onome ko radi dobra djela, bio muskarac ili zena, a vjernik je, Mi cemo dati da prozivi lijep zivot i doista cemo ih nagraditi boljom nagradom nego sto su zasluzili"[B](Kur'an,16/97); [B]"A onaj ko okrene glavu od Knjige Moje, taj ce teskim zivotom zivjeti" (Kur'an, 20/124).
A dali si ti ikada otvorila i citala Kur'an? Jesi li ikada otvorila tu knjigu da vidis sta ti tvoj Stvoritelj i Stvoritelj Nebesa i Zemlje porucuje? Zamisli samo, Onaj koji te stvorio i oblik ti dao, Onaj koji te "programirao", obraca ti se i daje ti savjete i upute! Ta cinjenica mora da te potakne da dodjes do jednog primjerka Kur'ana i da podjes citati, i nedvojbeno ces se uvjeriti da je to govor Gospodara koji stvara, stvara covjeka od ugruska.
"Allah uzima duse u casu njihove smrti, a i onih koji spavaju, pa zadrzava one kojima je odredio da umru, a ostavlja one druge do roka odredjenog. To su, zaista, dokazi za one koji razmisljaju."(Kur'an, 39/42)
Da, ti ces umrijeti, mozda vec nocas. A zatim? Tvoj Gospodar Allah stvorio te je samo iz jedne kapljice koja prije toga nije bila nista, pa je On dao da ona "poraste" i da se iz nje razvije tvoje tijelo. A On ce to tijelo, nakon tvoje smrti, ponovo ozivjeti i sa dusom ga spojiti i ti ces se pred Njim na Velikom danu obreti.
"Zar covjek misli da ce sam sebi prepusten biti, da nece odgovarati? Zar nije bio kap sjemena koje se ubaci, zatim ugrusak kome On onda razmjer odredi i skladnim mu lik ucini, i od njega dvije vrste, muskarca i zenu stvori, i zar Taj nije mocan da mrtve ozivi?"(Kur'an, 75/36-40)

"Svako zivo bice ce smrt okusiti! I samo na Sudnjem danu dobit cete u potpunosti ono sto ste svojim djelima zaradili, i ko bude od Vatre udaljen i u Dzennet(Raj) uveden-taj je uspio; a tivot na ovom svijetu je samo varljivo nasladjivanje." (Kur'an, 3/185)

Ko me stvorio? Zasto postojim? Kuda idem? Gdje je kraj? Kako da uspijem?
Odgovori su u Kur'anu i nista te ne kosta da ih potrazis, zato , ne oklijevaj!

Klošar
25-11-2008, 10:18 AM
vi možete pričati šta hoćete ali ja vidim mrtve ljude:eyespop:

Zombie_666
25-11-2008, 08:43 PM
zelim samo jedno da vam napisem..Nemate vi pojma ni o cemu ! Ne morate da verujete u duhove..ali..nesto postoji na zemlji planeti..Ne znate kakvo zlo postoji..Sta zelim da napisem? Imam 35 godina...Jos se borim sa "duhovima"..koje sam prizivala kao devojka..I napravila stetu u svom zivotu..Mozda neko smatra da nisam normalna?Ja znam o cemu pisem!Znam koje su posledice svega toga prizivanja duhova..Uporno trazim nekoga da pomogne meni i sinu,jer sam ja pogresila u mladosti..Ovde niko ne moze da pomogne,niti trazim..Samo sam nasla ovaj forum i zanimalo me sta pise..Nista vise..O duhovima bih imala PUNO pisati,ali kome ?

Piši ovdje, baš me zanima šta si to uradila...naravno, nemoj ništa posebno privatno, ali bar ukratko opiši kako si se uspjela zakačiti sa takvim zlom. Pouči i nas, da bar neko drugi ne pogriješi tako.

MisterYES
02-12-2008, 03:23 PM
Ne preporucujem! :face:

GenghisKhan
02-12-2008, 04:53 PM
Mogu samo rechi jedno: ljudska psiha je mocna...

Klošar
02-12-2008, 05:16 PM
Mogu samo rechi jedno: ljudska psiha je mocna...

i neistražena

sa-do
16-12-2008, 10:48 PM
-Samo vas vlastite misli mogu uznemiriti.
Drugi ljudi su u tome nemoćni.
Moć je duboko unutar vas samih, iskoristite je, ali je nemojte zloupotrijebiti.
:suicide: Dali su duše duhova, instrumenti koje đavo koristi, da bi se domagao naših duša.:devilglas

Nermin & Lejla
17-12-2008, 01:12 AM
Znam lika sto se bavi time ali on to koristi za lijecenje znaci u dobre svrhe fazon lik moze da razgovara sa mrtvima pa tako kad dodjete njemu on sve zna o vama vec jer pita nekoga dosta ljudi nemoze pomoci npr onima koji su fizicki bolesni ali ovima sto mi kazemo sto su naletili na sihre itd covjek ti samo kaze sta trebas da uradis....

a covjek je dozivio 3 klinicke smrti...

Baal
25-12-2008, 07:16 PM
demon se poziva njihovim arhitipovima i centriranjem tog arhitipa ispred sebe ili u trece oko crn je :) tako da nema izbacivanja slika :devil3:
onda se vibrira njegovo ime tj u sebi izgovaras neko ime demona kao nrp demon se zove KILL onda vibriras KKKIIILLLL i onda dolazi njegovo etericno tijelo kod tebe ili te on usisa kod sebe :) .. i imas otvorena vrata da mu odes ili on tebi tako da prica skroz brutalno :)
nema kod njega zdravo kako si :P

nego opsujes mu pa on tebi :) i trazis od njega sta oces da saznas ..
i onda skpalas dogovor al bezveze je to .. jedino ako si toliko intaligentan pa da ti njega vrtis kako oces on za tebe da radi sta oces a ti njemu nista ne dajes a ako neko slabi pozove i neispuni svoje obecanje onda ispasta ne samo on nego citava famelija :)

tako da njih nije briga koliko si ti dobra napravio a koliko loseg :P pravo zaboli ga za to :)

KraljicaTeror
25-12-2008, 08:02 PM
Pokušavala sam više puta ali ni jednom mi nije uspjelo.

Baal
25-12-2008, 08:09 PM
Pokušavala sam više puta ali ni jednom mi nije uspjelo.

pokusavala si al pogresno :)

neide to na slova i iglu kako se igraju ... nego drugacije :)

opisao sam gore :)

Cholla
28-09-2009, 12:38 AM

da to za gazanje Kur'an-a u wc je tacno, al nije samo to nego se radije jos neki teski grijesi koje Bog nemoze da oprosti npr: uporedjujes nekoga sa Bogom, zavezes Kur'an za nogu i hoda cijeli dan po kuci i.t.d.(ove stvari nisam probao, al sam cuo da to kad uradis nema nazad) ovo mi je pricao prijatelj koji je mnogo pobozan i zna dosta tih stvari.........ko nevjeruje neka proba ovo sto sam ja naveo ali to radite na svoju odgovornost nebi da neko unisti zivot mojom krivicom...u to vjeruje svako ko je vidio jednom...ove teske grije rade vecinom sihirbazi koji trebaju pomoc od dzina da bi postavljali sihre...imam komsinicu kojoj je neko postavio sihire i nisam vjerovao u to dok nisam vidio sta se desi sa osobom..imala je gadnih problema dok se nije izlijecila...i jos jednom ponavljam ko nevjeruje neka proba ali tu nema nazad je ucinis teske grijehe koje Allah nece htjeti oprostiti onda cete vidjeti postojel dzini i sejtani...

Pro-gamer
09-10-2009, 12:23 PM
ne postoji pozivanej duhova ili demona...

to je prizivanej Džina.. i to je ko ucini nema nazad tacno je... jer dzin ce ti ostvariti sve zelje... ali zauzvrat ce traziti mnogo od tebe... dzini skojima razgovaras ovim putem su crveni.. tj zli.. koji rade sa "stonom" (ili dejjalom) tako da ... samo mozes naskodit ovime.. sebi.. i ljudima oko sebe. kad jednom otvoris vrata izmedju 2 svijeta tesko ces ih zatvoriti...

Kompleks
09-10-2009, 01:20 PM
ne postoji pozivanej duhova ili demona...

to je prizivanej Džina.. i to je ko ucini nema nazad tacno je... jer dzin ce ti ostvariti sve zelje... ali zauzvrat ce traziti mnogo od tebe... dzini skojima razgovaras ovim putem su crveni.. tj zli.. koji rade sa "stonom" (ili dejjalom) tako da ... samo mozes naskodit ovime.. sebi.. i ljudima oko sebe. kad jednom otvoris vrata izmedju 2 svijeta tesko ces ih zatvoriti...

Iz kojeg je to filma? :rcain:

Ljudi, realnosti malo ubacite :D

To su priče za malu djecu, bijeli konac igla, pa prstima to vrti oko svijeće i viči: duše duše ako si tu, de pomakni zavjesu.
Davno prevaziđeno a i provaljeno. :bigglasse

Nermin & Lejla
09-10-2009, 01:26 PM
juče sam igrao pokera sa ovim jednim duhom...
Poderao ga 8 ruku i onda je otisao sav iznerviran :respect:

southern
11-10-2009, 11:43 AM
Duhove ne treba pozivati.Oni dodju sami.
"Oni su svuda oko nas".

40 dana drzi jaje pod pazuhom,izleci ce se "hudam",koji ce ti ispunjavati svaku zelju.Ali moras UVIJEK imati posla za njega,jer ako ne budes imao,naudice tebi.
A sve poslove izvrsava jaaaako brzo.
Pa se vi sad igrajte s tim.

Milet
11-10-2009, 06:19 PM

Ljudi to rade jer im je dosadan realni život.:devilwink

Nermin & Lejla
11-10-2009, 06:28 PM
Duhove ne treba pozivati.Oni dodju sami.
"Oni su svuda oko nas".

40 dana drzi jaje pod pazuhom,izleci ce se "hudam",koji ce ti ispunjavati svaku zelju.Ali moras UVIJEK imati posla za njega,jer ako ne budes imao,naudice tebi.
A sve poslove izvrsava jaaaako brzo.
Pa se vi sad igrajte s tim.

xD :rcain:

tazz
12-10-2009, 02:59 PM
meš'čini da je sve to letenje lupanje i vjetrovi suplja, izmisljotine..

JustOne
14-10-2009, 01:15 AM
meš'čini da je sve to letenje lupanje i vjetrovi suplja, izmisljotine..

Haj probaj pa nam se javi.:wacky:Ako uspijes.:lol:

kicho
14-10-2009, 01:25 AM
sejtanska posla (Allah dz.s. ih kaznio)... te radnje izvode iz vjere...

puma
14-10-2009, 09:59 AM
Ima li kakav efikasniji nacin da se duh pozove, da isprobam.:hehehehe: