PDA

Pogledajte punu verziju : BH mobile vs m:tel vs eronet/ BH mobile od nove godine snizenje mob.neta i ultra zima, mtel, Eronet full tarifa

Stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13

qwerty
17-12-2011, 04:35 PM
razmišljam da više ne koristim post paid :S dobro si reko.. u zadnjih godinu, dvije cijene ostale iste .. dok na ultri se stanje drasticno promijenilo...

Da pa to je trend svuda da na pre paid stalno neke akcije i nesto se desava, i moze se ustediti fino, recimo ovo sto Acogz kaze kupiti i dve-tri takve kartice sa po 2-3 broja za dz(samo uspostava poziva 7Kf) na svim i dobro. Meni je sad trenutno najbolja kombinacija ovo post i pre paid jer je cijena poziva visoka za zvanje mimo preferiranih brojeva bas zbog obrac.jed. zato sad samo saljem sms, surfam pomalo i zovem ta tri broja sa te kartice sa ove druge sve druge brojeve zovem. Acogz sto bi bacao te brojeve kasnije akd dopunis 2km i pricas 20 dana sa 3 osobe do mile volje tj, sa po 7 feninga neces uspjeti potrositi, tako na dve kartice za mjesec dana price mozda ces utrositi 6KM, dok bi kod eroneta za istu uslugu sa samo jendim brojem aktivaciju platio 8KM za onih 1000minuta i opet imas uspostavu poziva mislim, tako da racunica je jednostavna. Ja sam kolegama s posla nabavio neke kineze za 30usd i pravo su dobri na prvu niko ne bi rekao da nije Nokia :) radi sve cak i TV i FM i dve kartice istovremeno naravno. Moracu i ja sebi uzimati jednog ali sa Androidom, opasno su me sad zarazili posebno sto mi treba sad jer imam dve kartice da ne nosam 2 fona, tako da ako ima ko zelju da kupi moje fonove HP614c i SAM i900 neka se javi na pp :)

error.exe
17-12-2011, 06:07 PM
koji predlazes s androidom, i ja bih uzeo nekog kineza sa androidom jer su dual sim

qwerty
17-12-2011, 08:40 PM
koji predlazes s androidom, i ja bih uzeo nekog kineza sa androidom jer su dual sim
pa sad predlazem za pocetak ovu stranicu http://www.chinaecarts.com/android-cell-phones-c-1_2.html
tu su ti svi androidi, a ja sam nesto kontao uzeti ovaj medju jeftinijim a ima prilicno toga http://www.chinaecarts.com/f606-full-qwerty-keyboard-quad-band-dual-sim-28-inch-capacitive-multitouch-screen-android-22-smart-phone-with-wifi-gps-tv-p-1969.html

acogz
18-12-2011, 12:39 PM
...Acogz sto bi bacao te brojeve kasnije akd dopunis 2km i pricas 20 dana sa 3 osobe do mile volje tj, sa po 7 feninga neces uspjeti potrositi...

Zato što ću opet kupiti brojeve sa bonusima svaki mjesec (naravno, kad iskoristim dolazeće bonuse na ovim brojevima!) Nekad je reklama govorila: "Platiš 5, dobi'š 6!", a sada je platiš 19 dobiješ 50KM i telefon prida, koji sam prodao za 10KM!!! hehehe

qwerty
18-12-2011, 04:53 PM
Zato što ću opet kupiti brojeve sa bonusima svaki mjesec (naravno, kad iskoristim dolazeće bonuse na ovim brojevima!) Nekad je reklama govorila: "Platiš 5, dobi'š 6!", a sada je platiš 19 dobiješ 50KM i telefon prida, koji sam prodao za 10KM!!! hehehe

znam, ali bonusi traju dok je akcija, a ona ne traje vjecno kad je mtel u pitnaju do kraja godine. Neznam po meni je bolje imati jedan te isti broj engo stalno mjenjati.

qwerty
19-12-2011, 05:41 PM
Od sada TVBingo i putem SMS-a

Od ponedjeljka, 12. decembra 2011. godine, svim igračima TV tombole Bingo koji su korisnici Ultra usluge BH Telecoma biti će omogućena usluga uplate listića za TVBingo putem SMS poruke.

Uplata TV tombole Bingo putem SMS poruke – redovna i vanredna kola, je dodatna usluga koju Lutrija BiH realizuje u saradnji sa BH Telecomom. Nova usluga će biti dostupna svim igračima Bingo tombole koji su korisnici Ultra usluge BH Mobile mreže, a koji imaju potreban iznos kredita na računu.

Usluga omogućava svim učesnicima da putem SMS poruke izvrše narudžbu i uplatu elektronskog listića za igru TVBingo te na taj način učestvuju u igri.

Procedura uplate listića za TVBingo putem SMS-a je slijedeća:

-Poslati SMS poruku na broj 062 02 999 sa informacijom koliko listića igrač želi da uplati (jedan, dva, tri ili četiri). Sadržaj te SMS poruke za redovna kola je RB “broj listića”, a za vanredna kola VB “broj listića” , bez razmaka (na primjer: RB3 ili VB4);

-Igrač će dobiti odgovor od Lutrije BiH koji sadrži ID broj I ukupnu cijenu za naručeni broj listića (autorizacija plaćanja);

-Igrač slanjem SMS poruke nazad sa ID brojem potvrđuje uplatu listića;

-Nakon toga, Lutrija BiH šalje SMS poruku igraču sa kodom kojim igrač može izvršiti naplatu eventualnog dobitka (naplatni kod);

-Igrač je obavezan čuvati u tajnosti poruku sa naplatnim kodom, bez naplatnog koda se ne može izvršiti naplata dobitka;

-Slijede informativne SMS poruke od Lutrije BiH sa serijskim brojem kartice i kombinacijama;

-Igrač može maksimalno uplatiti 4 listića putem jedne SMS poruke.

“Ova usluga će našim igračima omogućiti jednostavniju i bržu uplatu igre TV Bingo, a cijena SMS poruke je standardna dakle 0,06 KM, prema cjenovniku BH Telecoma” rekao je Hasan Jusufagić, pomoćnik direktora sektora za tehničke poslove Lutrije BiH.

Zakonom o igrama na sreću u FBiH i učešćem u igrama na sreću Lutrije BiH igrač na direktan način pomaže ugrožene kategorije i društveno-korisne aktivnosti.

„Usluga predstavlja još jedan od servisa kojim je značajno obogaćena ponuda usluga BH Telecoma, a namijenjena je korisnicima Ultra usluge BH Mobile mreže“.

Za više informacija posjetite www.bhtelecom.ba, www.lutrijabih.ba ili nazovite help desk na telefon 033–203-137.

BH Telecom

Tribbiani
26-12-2011, 02:13 PM
Na RAK stranici je postavljen Kalkulator cijena (za usluge fiksne i mobilne telefonije, te Interneta). Ne čini se lošim, pa isprobajte (http://rak.ba/bih/kalkulator.php).

acogz
26-12-2011, 08:18 PM
Na RAK stranici je postavljen Kalkulator cijena (za usluge fiksne i mobilne telefonije, te Interneta). Ne čini se lošim, pa isprobajte (http://rak.ba/bih/kalkulator.php).

Simpatično, i veoma korisno!

refkie
26-12-2011, 11:52 PM
mtel ima najpovoljniju ponudu za privatne korisnike :) sudeci po tom kalkulatoruu

Tribbiani
27-12-2011, 12:37 AM
mtel ima najpovoljniju ponudu za privatne korisnike :) sudeci po tom kalkulatoruu

I kod mene. :D

doff.
27-12-2011, 01:14 AM
Necete vjerovati al meni BHT ispade kao najpovoljniji i to 19kf jeftiniji od m:tel-a a 1,36 od eroneta

refkie
27-12-2011, 11:54 AM
Necete vjerovati al meni BHT ispade kao najpovoljniji i to 19kf jeftiniji od m:tel-a a 1,36 od eroneta

kako?

doff.
27-12-2011, 06:03 PM
kako?

Dobro pitanje!

refkie
28-12-2011, 06:22 PM
uslikaj, pa postuj ovdde .)

refkie
28-12-2011, 06:30 PM
znate sta je bezobrazno od svih operatera, mali rok validnosti racuna... npr u telenor serbia, dopunis racuna sa 50 din, racun ti vazi cijelu godinu :/

Assistant
28-12-2011, 08:45 PM
Telecomu se tu nema sta zamjeriti.Dopunis 5KM i vazi ti 45 dana ili 0.11 feninga dnevno.Meni je smijesan eronet: 5KM vazi 25 dana, a 10KM 30 dana

Tribbiani
30-12-2011, 03:26 PM
Novi tarifni model u ponudi za prepaid korisnike mreže BH Mobile (Ultra) - Ultra Smart (http://www.bhtelecom.ba/portalnovost+M58b1123bef5.html).

Još neke usluge najavljene za januar mjesec sljedeće godine možete pogledati ovdje (http://www.bhtelecom.ba/portalnovost+M54c29910039.html).

Assistant
30-12-2011, 03:57 PM
Tarifa se vec sada moze aktivirati.

Tribbiani
30-12-2011, 03:59 PM
...

telefon
30-12-2011, 05:05 PM
mislim da to nije nista jeftinije...
aktivacija kosta marka...
i sad recimopola ultra korisnika to aktivira i oni uberu ...podosta .
a sam mislim 3 pf jeftinije ili ne?

acogz
30-12-2011, 05:07 PM
Može li neko da mi objasni šta ovo predstavlja: http://www.bhtelecom.ba/portalnovost+M51b7827f77b.html

Pogotovo ovo sa mobilnom mrežom?

refkie
30-12-2011, 06:51 PM
sta nije jasno? radi se o prenosu broja u bhmobile mrezu. oodnosno za vec postojece korinke koji potpisu ugovor na 12/24 mjseca imaju popust

telefon
31-12-2011, 07:57 AM
znaci tu su preferirani novi pretplatnici a stari koji su vjerni dobiju sipak?!

acogz
31-12-2011, 08:25 AM
sta nije jasno? radi se o prenosu broja u bhmobile mrezu. oodnosno za vec postojece korinke koji potpisu ugovor na 12/24 mjseca imaju popust

Znam da se radi o prenosu broja, nego ovdje piše da je moguće prenijeti mobilni broj u bhmobile. Nije mi poznato otkada je ova usluga moguća u mobilnoj mreži?

Tribbiani
31-12-2011, 09:42 AM
Znam da se radi o prenosu broja, nego ovdje piše da je moguće prenijeti mobilni broj u bhmobile. Nije mi poznato otkada je ova usluga moguća u mobilnoj mreži?

Možda se u narednih mjesec-dva planira implementirati i ova usluga, pa su zato stavili takvu obavijest?

qwerty
31-12-2011, 12:53 PM
Može li neko da mi objasni šta ovo predstavlja: http://www.bhtelecom.ba/portalnovost+M51b7827f77b.html

Pogotovo ovo sa mobilnom mrežom?

to znaci da ce se od februara omoguciti ta usluga na bh mobile mrezi, eto to znaci i to je super vijest jer ce se konacno moci mjenjati operater i u mobilnoj mrezi ne samo u fiksnoj kao do sada.

Tribbiani
31-12-2011, 01:23 PM
Ne čini se lošom ova Ultra Smart tarifa, po ovome ispade da je 1 MB = 0,18 KM (za promet do 25 MB).

refkie
31-12-2011, 01:44 PM

cudno, ako bolje skontas ispade tako.. mada, izgleda da je trend zatvaranja fixnih telefona u porastu.. hmm

refkie
31-12-2011, 01:47 PM
Ne čini se lošom ova Ultra Smart tarifa, po ovome ispade da je 1 MB = 0,18 KM (za promet do 25 MB).

al to opet nije najjeftinija ponuda u drzavi sto se tice same cijene hmm.. cini mi se da mtel ima nesto povoljnije,ali ruku na srce kad u toj mtel tarifi dodju skuplji pozivi i poruke onda se sve izbalansira.. hmm

Tribbiani
31-12-2011, 02:07 PM
Naspram trenutne cijene na Ultri ovo je milina. :D A jeste povoljnije na m:tel mreži.

Aktivirao sam tarifu, cijena net-a nije loša, poprilično prihvatljivo naspram dosadašnje. SMS je 0,08 KM sa porezom.

namego
31-12-2011, 04:40 PM
čini mi se da je eronetov mobilni internet onda najjeftiniji Prijenos 1MB unutar ERONET mreže 0,10 sa pdv-om ili griješim

qwerty
31-12-2011, 04:52 PM
ja od kako koristim wlan, potrosnju mob. neta sam smanjio, ali u svakom slucaju dobro ce doci i cinjenica da je od 1.1. paket sa 3,5KM prelazi u paket sa 2.5KM i sa 25 na 50MB za mene to je odlicno. neznam ultra dosad je bila skupa sa mob.netom, ali ultra smart ce sad tu malo da poboljsa stvari sad koliko je to konkurenta ponuda vidjece se.

Tribbiani
31-12-2011, 06:16 PM
čini mi se da je eronetov mobilni internet onda najjeftiniji Prijenos 1MB unutar ERONET mreže 0,10 sa pdv-om ili griješim

Kolika je plata u HT-u?

@mario: U svakom slučaju pomak naprijed. Fakat se nema šta izgubit aktivacijom ove tarife, osim eto onih 1,17 KM za aktivaciju.

qwerty
01-01-2012, 01:03 PM
Kolika je plata u HT-u?

@mario: U svakom slučaju pomak naprijed. Fakat se nema šta izgubit aktivacijom ove tarife, osim eto onih 1,17 KM za aktivaciju.

ovi nasi operateri nas tjeraju da imamo po 2-3 kartice, jer sad evo recimo na prostoru koje kontrolise bht, ljudi na ultri koji su da bi najpovoljnije razgovarali sa naj brojevima moraju aktivirati ultra fun(ali ta tarifa se ne isplati za normalno neko koristenje isto kao i mtel hit), da bi slali poruke ultra pisi, da bi surfali sad ovaj novi ultra smart tako da tacno ne zna covjek koju tarifu da odabere, a da ne dobije na mostu, a ne izgubi na cupriji :)

Tribbiani
01-01-2012, 01:18 PM
ovi nasi operateri nas tjeraju da imamo po 2-3 kartice, jer sad evo recimo na prostoru koje kontrolise bht, ljudi na ultri koji su da bi najpovoljnije razgovarali sa naj brojevima moraju aktivirati ultra fun(ali ta tarifa se ne isplati za normalno neko koristenje isto kao i mtel hit), da bi slali poruke ultra pisi, da bi surfali sad ovaj novi ultra smart tako da tacno ne zna covjek koju tarifu da odabere, a da ne dobije na mostu, a ne izgubi na cupriji :)

Jeste zanimljivo u svakom slučaju, ali opet svako od nas zna na šta mu novac s računa najviše ide, pa uzevši to u obzir aktivira najpovoljniju tarifu. Kod naših ljudi je izgleda ostala navika iz nekog prošlog vremena kad je postojao samo jedan tarifni model, pa se podrazumijevalo da pojeftinjenja stižu za sve na toj tarifi. Sad kad postoji više tarifa ljudi aktiviraju jednu (recimo za SMS), pa kad ih oguli za pozive žale se. :D

acogz
02-01-2012, 08:00 AM

Ne mogu da je aktiviram! Ili nije dobro napisano na sajtu, ili nije pušteno u opticaj. Ne znam šta je, ali ne radi :(

Tribbiani
02-01-2012, 09:36 AM
Ne mogu da je aktiviram! Ili nije dobro napisano na sajtu, ili nije pušteno u opticaj. Ne znam šta je, ali ne radi :(

Pa nazovi Službu za korisnike, oni ti najbolje mogu pomoći. Ja sam je aktivirao 31. decembra i radilo je.

zoom
02-01-2012, 08:14 PM
Hoce li BHTelecom ikad dati neke nove povoljnije pogodnosti za postpaid korisnike?
Uvijek stoje na istom......daje neke "pogodnosti" za ultru, ali ovo nista

error.exe
02-01-2012, 09:21 PM
Hoce li BHTelecom ikad dati neke nove povoljnije pogodnosti za postpaid korisnike?

ja sam se radi toga prebacio sa postpaid na ultra

qwerty
03-01-2012, 11:10 PM

bice sad, ali za nove korisnike ili one koje produze ugovor

"Akcija „Do 200% više“
Akcija za postojeće, nove i pretplatnike koji prenesu broj u BH Mobile mrežu „Do 200% više“
Svi novi / postojeći pretplatnici BH Telecoma koji od 01. februara do 31. marta 2012. godine zaključe ugovor sa obaveznim trajanjem od 12/24 mjeseci, stiču pravo na korištenje benefita:
- do 2 puta više minuta
- do 2 puta više SMSova
- do 2 GB potpuno besplatnog mobilnog internet saobraćaja
- cijene minute već od 0,03 KM
- cijene SMS-a već od 0,015 KM"

Tribbiani
03-01-2012, 11:15 PM

Ima nešto malo sniženja, pogledaj ovdje (http://www.bhtelecom.ba/portalnovost+M51db073711f.html).

Tribbiani
04-01-2012, 05:43 PM
Razmatra se mogućnost ujedinjenja HT-a i BH Telekoma

Ministar prometa i veza Federacije BiH Enver Bijedić odbacio je mogućnost da Vlada Federacije u ovoj godini privatizira telekom operatere, i pored brojnih problema i proračunskom deficitu.

"O tome još nema govora i mislim da to nije rješenje. Takve informacije dolaze od ljudi koji su neodgovorni i koji misle da je rješenje prodati telekom i potrošiti novac. Možda je bolje da se dva telekoma u Federaciji ujedine", izjavio je Bijedić za "Dnevni list".

Bijedić kaže da bi ujedinjenje s ekonomskog aspekta bilo dobro rješenje, ali da je potreban politički konsenzus, što bi, kako pretpostavlja, bilo teško i zbog toga to za sada nije u planu.

"Mi imamo dva telekoma i dvije pošte. Ujedinjenjem bi se puno dobilo na efikasnosti, brzini, prihodima, smanjenju administracije", kaže Bijedić. U Federaciji BiH funkcionira BH Telecom, sa sjedištem u Sarajevu, i HT Mostar sa sjedištem u Mostaru, koji pokrivaju uglavnom većinska bošnjačka i hrvatska područja.

c/p: bljesak.info (http://www.bljesak.info/web/article.aspx?a=cf7b8f56-af36-4ec3-b32a-edfb79540024&c=038f6326-2ed4-4b18-946d-638763899a91)

acogz
04-01-2012, 11:21 PM
http://www.speedtest.net/result/1686886434.png

Tastirao sam brzinu, a pretplata mi je 17KM + pdv (nekadašnji NetFlat1)

qwerty
04-01-2012, 11:44 PM
c/p: bljesak.info (http://www.bljesak.info/web/article.aspx?a=cf7b8f56-af36-4ec3-b32a-edfb79540024&c=038f6326-2ed4-4b18-946d-638763899a91)

ako se to desi to onda vise djeluje kao politicki potez, nego ekonomska logika, umjesto da se ide na jacanje konkurencije kod nas se predlaze oligopol, mada je i sada na snazi svojevrsni monopol.

Tribbiani
05-01-2012, 10:47 AM
ako se to desi to onda vise djeluje kao politicki potez, nego ekonomska logika, umjesto da se ide na jacanje konkurencije kod nas se predlaze oligopol, mada je i sada na snazi svojevrsni monopol.

Nema od ovog ništa, Hrvati nema šanse da bi pristali na ujedinjenje (a samim tim i gubitak potpune kontrole nad jednim operatorom). Ovo je samo ono u fazonu nek se nešto dešava. :D

refkie
05-01-2012, 10:56 AM
jel ko koristi ovo http://www.bhtelecom.ba/4491.html ? posto vidim Mobile Office ->
Neograničeni pristup e-mail sadržajima će od 01.01.2012. godine po prvi puta moći koristiti svi mSurf pretplatnici, izuzev mSurf Active pretplatnika.

zoom
05-01-2012, 09:30 PM
bice sad, ali za nove korisnike ili one koje produze ugovor

"Akcija „Do 200% više“
Akcija za postojeće, nove i pretplatnike koji prenesu broj u BH Mobile mrežu „Do 200% više“
Svi novi / postojeći pretplatnici BH Telecoma koji od 01. februara do 31. marta 2012. godine zaključe ugovor sa obaveznim trajanjem od 12/24 mjeseci, stiču pravo na korištenje benefita:
- do 2 puta više minuta
- do 2 puta više SMSova
- do 2 GB potpuno besplatnog mobilnog internet saobraćaja
- cijene minute već od 0,03 KM
- cijene SMS-a već od 0,015 KM"

A sta je za mStudent, kako to funkcionise, kako tu produziti ugovor :/

qwerty
05-01-2012, 09:38 PM
A sta je za mStudent, kako to funkcionise, kako tu produziti ugovor :/
valjda isto vazi, nije losa akcija sad vidjecemo sta ce ponuditi konkurencija pogotovo eronet za prelazak na njihovu mrezu. I kad krene to treba malo sacekati da se vidi koji operater ce se probiti kao br.1 mislim da ce ih mtel pokositi ali da neotpisujemo nikoga dok ne vidimo, bht je prvi izasao u javnost sa tim sta nudi za prelazak tj. ostanak na svojoj mrezi.

qwerty
05-01-2012, 09:47 PM
Nema od ovog ništa, Hrvati nema šanse da bi pristali na ujedinjenje (a samim tim i gubitak potpune kontrole nad jednim operatorom). Ovo je samo ono u fazonu nek se nešto dešava. :D

Što bi ujedinjenjem BH Telecoma i HT-a Mostar dobili građani BiH? * moje misljenje gradjani bi dobili vise cijene, a telekomi veci profit. Ono jest usteda bi bilo ali kod telekoma :)))

“Mi imamo dva telekoma i dvije pošte. Ujedinjenjem bi se puno dobilo na efikasnosti, brzini, prihodima, smanjenju administracije", izjavio je u srijedu ministar prometa i veza Federacije BiH Enver Bijedić, misleći na BH Telecom, sa sjedištem u Sarajevu, i HT Mostar sa sjedištem u Mostaru.

Ilustracija Veličina slova:AAA
Zaista, šta bismo mi, građani BiH, mogli dobiti ujedinjenjem dvaju telekoma?
Portal SUTRA.BA donosi vam kratku analizu prednosti koje bi bh. građani imali od jednog takvog ujedinjenja:

U teoriji, ujedinjenje bi trebalo donijeti pozitivne stvari. Novi telekom bi mogao iskoristiti prednosti koje sa sobom donosi jedno takvo okrupnjavanje, i to na način da se nastupi sa zajedničkim unapređivanjem proizvoda i njihovom zajedničkom distribucijom, smanjenjem troškova optimizacijom strukture i poslovanja poduzeća.

Otpuštanje viška radnika?

Ovakva optimizacija obično stvara negativne reakcije jer se prvo misli na velika otpuštanja, što ne mora nužno biti slučaj, jer se radi o ljudima sa iskustvom iz relevantne struke čija sposobnost može biti efikasnije iskorištena u istom poduzeću, ali u drugom, možda čak novom odjelu.
Neke firme čak koriste akvizicije kao alternativu redovnom procesu zapošnjavanja djelatnika.

Niža cijene usluga ili "uhljebljivanje" kadrova?

Spajanje bi kao rezultat dalo novi telekom koji bi imao veći udio na tržištu od svakog svog dijela posebno, što bi značilo i veći prihod. Sve nabrojano bi ostavilo prostor za ono što je za krajnjeg korisnika najbitnije – nižu cijenu usluga telefonije. Naravno, ukoliko je krajnji cilj vezan za uspješno poslovanje poduzeća kako se to u teoriji pretpostavlja, a ne “uhljebljivanje” podobnih kadrova i izvlačenje sredstava za nekolicinu potrebitih.
Ovo bi bile nove varijable koje značajno mijenjaju pretpostavljenu funkciju i mogu promijeniti situaciju na još goru.

Monopol

Naravno, koncentracija tržišne moći u teoriji donosi opasnost prevelike moći u rukama monopolista na teritoriju Federacije BiH. Međutim, ne čini se da je danas situacija mnogo drugačija, iako se radi o dva poduzeća, jer iz perspektive korisnika ne djeluje kao da dva telekoma predstavljaju konkurenciju jedan drugom. Kao i mnogo toga drugog u BiH, oni su od konkurencije zaštićeni nevidljivim nacionalnim granicama, tako da ne bi bilo nemoguće da stvarni osjećaj i uz koncentriraniju moć ostane isti.

Bh. realnost

Ali nacionalne granice su prevelik čimbenik da bi ih nadjačao bilo kakav argument koji bi ne samo davao mogućnost, nego bi nekim slučajem čak garantirao veću efikasnost, veću dobit, veće davanje u budžet i nižu cijenu usluga za krajnjeg korisnika. Status quo se održava već predugo motivacijom putem zastrašivanja na nacionalnoj osnovi, a za privatne interese, u mnogo bitnijim stvarima od ujedinjenja dva telekoma, tako da od silne politike priča o isplativosti teško da može doći na dnevni red.

zoom
05-01-2012, 10:14 PM
valjda isto vazi, nije losa akcija sad vidjecemo sta ce ponuditi konkurencija pogotovo eronet za prelazak na njihovu mrezu. I kad krene to treba malo sacekati da se vidi koji operater ce se probiti kao br.1 mislim da ce ih mtel pokositi ali da neotpisujemo nikoga dok ne vidimo, bht je prvi izasao u javnost sa tim sta nudi za prelazak tj. ostanak na svojoj mrezi.

Koliko ja kužim ovo je samo za one koji prenesu broj u BHTelecom, npr ako koristim Eronet i prebacim se na BHT uz zadrzanje broja i potpis ugovora na 12/24 mjeseci/a

Ili krivo kužim :/

Evo konkretno za mene, koristim mStudent vec 2 godine, da li bi prema ovome ja imao ovaj "neki" popust?
http://www.bhtelecom.ba/portalnovost+M51b7827f77b.html

qwerty
05-01-2012, 10:40 PM
Koliko ja kužim ovo je samo za one koji prenesu broj u BHTelecom, npr ako koristim Eronet i prebacim se na BHT uz zadrzanje broja i potpis ugovora na 12/24 mjeseci/a

Ili krivo kužim :/

Evo konkretno za mene, koristim mStudent vec 2 godine, da li bi prema ovome ja imao ovaj "neki" popust?
http://www.bhtelecom.ba/portalnovost+M51b7827f77b.html

dobro kuzis to ti je ako produzis ugovor na 12 ili 24 mjeseca, a ako ne potpises ugovor onda samo ovo neko sitno snizenje samo cijena poziva sto ide za sve pretplatnike.

Tribbiani
07-01-2012, 05:07 PM
Federalna vlada se pravo nameračila da stvori monopol u ovom dijelu BiH ujedinjenjem telekoma, kako bi navodno srezali troškove (jer više se i nema toliko love da ih na hiljade prima nelogične i nezarađene plate).

Nikšić: Logično je da u Federaciji imamo jedan telekom i jednu elektroprivredu

Predsjednik Vlade Federacije BiH (FBiH) Nermin Nikšić upozorio je da, ukoliko federalne vlasti uskoro ne postignu dogovor s Međunarodnim monetarnim fondom (MMF) o novom stand by aranžmanu kojim će biti reprogramirane sve obaveze, neće biti šanse da se održi financijska stabilnost federalnog proračuna.

"Možemo doći u situaciju koju nitko ne bi želio, a to je da svaki drugi mjesec imamo isplatu plaća i da ta sredstva moramo smanjiti za puno veći iznos nego što je planirano. Onda nijedna ušteda koja ne bi bila iznad 50 posto ne bi spasila proračun", izjavio je Nikšić za sarajevski "Dnevni avaz".

On je objasnio da je ideja da se novim stand by aranžamnom reprogramira postojeći dug i utvrdi dinamika vraćanja ostalog duga, jer u ovoj godini prispijeva tranša od 35 milijuna KM, a već sljedeće godine tranša se penje na 350 milijuna KM, što, istaknuo je, ozbiljno prijeti da ugrozi fiskalnu stabilnost Federacije.

Nikšić smatra da nije vrijeme za prodaju BH Telecoma i da bi trebalo razmišljati o objedinjavanje dva telekoma u FBiH.

"Ista je situacija i s dvije elektroprivrede. Prema meni, bilo bi logično da bude jedna elektroprivreda", rekao je federalni premijer.

Govoreći o funkcioniranju vladajuće koalicije u FBiH Nikšić je rekao da SDA, kao dio prethodne vlade, ne može ostalim koalicijskim partnerima fakturirati rezultate te vlade.

"SDA mora nositi dio te hipoteke kao dio odgovornosti", istaknuo je Nikšić konstatirajući da nije lako održavati jedinstvo unutar Vlade i platforme.

c/p: bljesak.info (http://www.bljesak.info/web/article.aspx?a=c88b36fe-efad-4c03-935f-2c44ec8db245&c=038f6326-2ed4-4b18-946d-638763899a91)

Nikšiću, logično je da vlast u normalnoj državi radi na razbijanju monopola, ne na stvaranju istog. :facepalm:

EdinBosna
08-01-2012, 01:01 PM
Ali na kraju krajeva, kome je ikad Eronet bio konkurencija----NIKOME!. Eronet je jedan propali telekom koji zivi na infuziji. Infrastruktura im je totalno loša, centrale zastarijele, a cijene paprene. Jos sto vole da zavrnu na racunu, to je druga prica. Jos uvijek nemaju 3G mrezu i pitanje je da li ce je ikad uvesti.

Tribbiani
08-01-2012, 01:17 PM
Ali na kraju krajeva, kome je ikad Eronet bio konkurencija----NIKOME!. Eronet je jedan propali telekom koji zivi na infuziji. Infrastruktura im je totalno loša, centrale zastarijele, a cijene paprene. Jos sto vole da zavrnu na racunu, to je druga prica. Jos uvijek nemaju 3G mrezu i pitanje je da li ce je ikad uvesti.

ERONET je itekako dobra konkurencija Telekomu, barem kada je mobilna mreža u pitanju. Imaju najbolju pokrivenost 2G mrežom, kvalitetnu mrežu i dobre cijene, poprilično. Pola Telekomovih akcija je rezultat ERONETovih htio ti to priznati ili ne.

Assistant
08-01-2012, 01:24 PM
ERONET je itekako dobra konkurencija Telekomu, barem kada je mobilna mreža u pitanju. Imaju najbolju pokrivenost 2G mrežom, kvalitetnu mrežu i dobre cijene, poprilično. Pola Telekomovih akcija je rezultat ERONETovih htio ti to priznati ili ne.

Eronet ima jako lošu pokrivenost.Odem na Trebević nemam signala,siđem u podzemnu garažu nemam signala,zađem iza Bjelašnice nemam signala.

Tribbiani
08-01-2012, 01:28 PM
Eronet ima jako lošu pokrivenost.Odem na Trebević nemam signala,siđem u podzemnu garažu nemam signala,zađem iza Bjelašnice nemam signala.

Opet je bolja pokrivenost od BH Telekoma. Barem ja imam takva iskustva.

EdinBosna
08-01-2012, 01:34 PM
Opet je bolja pokrivenost od BH Telekoma. Barem ja imam takva iskustva.

De budi normalan. BHM pokriva 98% BiH a Eronet 70-tak a 3G mrezom 0%

Tribbiani
08-01-2012, 01:51 PM
:D

Ok. Uzmi BH Mobile i ERONET kartice u dva telefona, provozaj se državom BiH, pa nam u praksi dokaži svoje procente. :)

Assistant
08-01-2012, 02:02 PM
Pa mislim,ako po padinama Sarajeva nemaju signala kud ću se dalje voziti.Ne sekiraj se,na svim ovim mjesima Telecomov signala do vrha pun

doff.
08-01-2012, 02:46 PM
I ne znam samo odakle vam to da eronet nema 3G? Prvo provjerite pa onda objavite info!

qwerty
08-01-2012, 03:17 PM
neznam, ali meni Eronet se cini kao prilicno dobra konkurencija i BHT i mtelu, pa pogledaj sta rade oni su upravo ti koji prvi krenu sa rezanjem cijena. Da podsjetim hronoloski su se desila mozda samo dva ili tri veca snizenja cijena koja su potaknula lavinu snizenja i kod ostala dva. Prvo vece snizenje je bilo sa uvodjenjem hej svi tarife sjecam se da je to bilo znacajno rezanje cijena koje je islo pred zimu i da su prilicno dosta novih korisnika time privukli drugo je bilo sad ovo sa haloo.ba tarifom ili mrezom kakogod, poslije koga je mtel reagovao ekspresno sa mtel hit tarifom i tri favorit broja sa cijenom od 0KM sa naplacivanjem uspostave poziva samo. Da tome jos dodamo i onaj hej ti broj koji je ovim malo otisao u drugi plan, ali eto sve su to neki benefiti koje eronet daje s vremena na vrijeme, a zadnji od njih je ovaj korisnicki klub gdje nagradjuje vijernost. Tu je bilo i ono snizenje mob.neta, jer su ga zadnnji uveli ali su zato znacajno tad srezali cijene konkurenciji. Daleko od tog da ikog branim ili hvalim, ali stvari stoje tako i BHT se pod takvom konkurencijom dobro promijenio poceli su i oni nuditi neke vece povoljnosti, a da li su te povoljnosti dovoljne da bi se zadrzali korisnici kojih oni imaju najvise vidjecemo u narednom periodu.

Sto se tice price sa prijemom signala svakako da ni jedan operater nije sjajan, ali sigurno je da Eronet nije najgori. Eronet usput da te obavjestim ima 3G mrezu koja je prisutna i u Banja Luci i svaka im cast na tom daleko bolji prijem signala ovdje imaju od BHT, zbog cega razmisljam da ne produzim dalje ugovor sa BHT u februaru ako se vec bude mogao mjenjati operater.

EdinBosna
09-01-2012, 01:16 PM
De ba ljudi kakva 3G mreza. Eronet je kilometrima daleko od iste. Mislis li da ako uvedu 3G mrezu, nece na sva zvona to razglasiti i oblijepiti cijeli grad plakatama tipa "prvi operater u BiH". Ne pisite gluposti. Sto se tice cijena tu je ubjedljivo najgori i nije tacno da BHT zbog Eroneta spusta cijene. BHT je prvi uveo m pakete pa tek onda eronet, BHT ima studenski paket a Eronet jos to nema, BHT ima daleko povoljnije paketa mobilnog inerneta a o brzinama da ne govorim. Sto se tice kvalitete slignala i tu je Eronet kilometar ispod zemlje. Malo malo pa pukne veza, udjes u lift kraj razgovora. Usluge govorne poste odavno im nisu u funkciji a zadnji su u BiH uveli elektronsku dopunu. Jos uvijek nemaju m commerc uslugu dok BHT i mtel vec godima istu i imaju. Onih 1000 minuta sto nudi je ubleha godine. za 8 KM koliko naplacuju aktivaciju te usluge ja u BHT-u toliko mogu razgovarati sa 2 naj broja a ne jednim i to bez uspostave poziva. Na tako niske grane su spali da varaju jadne penzionere i sudente nudeci im "ekstra" pogodnosti i usluge a pri tome javno krse zakon o zastiti potrosaca. Kriju se iza Haloo.ba koji je isto tako ubleha za naivne. Trajanje dopuna racuna se minutama, obracunska jedinica 60 sec a jos se placa uspostava poziva. Jadno i cemerno...

Toliko o Eronetu. Ima jos ali ovo je dosta za sada...

qwerty
09-01-2012, 02:35 PM
De ba ljudi kakva 3G mreza. Eronet je kilometrima daleko od iste. Mislis li da ako uvedu 3G mrezu, nece na sva zvona to razglasiti i oblijepiti cijeli grad plakatama tipa "prvi operater u BiH". Ne pisite gluposti. Sto se tice cijena tu je ubjedljivo najgori i nije tacno da BHT zbog Eroneta spusta cijene. BHT je prvi uveo m pakete pa tek onda eronet, BHT ima studenski paket a Eronet jos to nema, BHT ima daleko povoljnije paketa mobilnog inerneta a o brzinama da ne govorim. Sto se tice kvalitete slignala i tu je Eronet kilometar ispod zemlje. Malo malo pa pukne veza, udjes u lift kraj razgovora. Usluge govorne poste odavno im nisu u funkciji a zadnji su u BiH uveli elektronsku dopunu. Jos uvijek nemaju m commerc uslugu dok BHT i mtel vec godima istu i imaju. Onih 1000 minuta sto nudi je ubleha godine. za 8 KM koliko naplacuju aktivaciju te usluge ja u BHT-u toliko mogu razgovarati sa 2 naj broja a ne jednim i to bez uspostave poziva. Na tako niske grane su spali da varaju jadne penzionere i sudente nudeci im "ekstra" pogodnosti i usluge a pri tome javno krse zakon o zastiti potrosaca. Kriju se iza Haloo.ba koji je isto tako ubleha za naivne. Trajanje dopuna racuna se minutama, obracunska jedinica 60 sec a jos se placa uspostava poziva. Jadno i cemerno...

Toliko o Eronetu. Ima jos ali ovo je dosta za sada...

3G mreza postoji ako treba da ti dam i screenshot neznam sta treba da te uvjerim, a sto se tice prijema signala dodji ovdje malo pa probaj sa bh mobile mrezom da vidis kako se gubi i na otvorenom, a kamoli u liftovima i podrumima, zato kazem da je to relativan stvar, recimo mtelu se u Sarajevskoj skenderiji gubi signal, dok BHT-u ovdje Eronetu kako gdje, zato kazem nijedan operater niej sjajan sad ako na tvom podrucju bht ima dobar signal ne znaci da taj isti bht ima dobar signal svugdje i generalno sramota je sva tri operatera sto jos nisu 100% pokrili signalom ne samo na otvorenom nego i u zatvorenom, pa 3G-om su trebali pokriti sve dosad, sramota je to nije Bosna tolika da se to nemoze izvesti, a i sto bi to radili kad je konkurencija jadna lakse uzeti 150 miliona dobiti koliko je uzeo BHT prosle godine.

Nekazem BH Telecom je u monogim stvarima povoljniji i to stoji, ali ti kazem da je svako vece snizenje kod njega inicirao upravo Eronet i da eroneta nema mi bi imali daleko vise cijene sada budi siguran zato mislim da bi bilo tragicno spajanje ta dva telkoma po dzep gradjana. Sto se tice tih nekih usluga dodatnih realno vrlo malo se koriste usluge tipa tu sam, m ton, m commerce i sl. u percepciji potrosaca je bitnije da li mu je sms ili poziv jeftiniji za koji fening nego da li ima neku uslugu sto ce nekad ili nikad koristiti.
Haloo.ba je dobra ponuda sad sto nasi ljudi ne citaju pa misle da su besplatni pozivi to je druga stvar, ali nije losa cinjenica da sa tim brojevima placas uspostavu poziva samo od 7feninga. 1000 minuta isto je dobra stvar pa preracunaj na bht bi te izaslo 1000minuta po 6 feninga da je to je 60KM. Zato kazem kivan sam na njih sto ja kao pretplatnik nemam povoljnosti koje imaju neki pre paid korisnici stvarno bi trebali malo da se zapitaju o tome da poboljsaju ponudu na m paketima. Do tad ja sam na hit tarifi, a bht koristim samo radi zadrzavanja broja.

qwerty
09-01-2012, 02:44 PM
BH Telecom: Najuspješnija bh. kompanija

Uprkos recesiji, konkurenciji, liberalizacije tržišta i novom menadžmentu, BH Telecom je i ove godine najuspješnija kompanija u Bosni i Hercegovini.

Na osnovu ostvarenih rezultata za prvih jedanaest mjeseci i očekivanja u decembru 2011. godine, procjenjuje se da će BH Telecom u ovoj godini ostvariti ukupan prihod od 615 miliona KM, a očekivana dobit je oko 150 miliona KM, izjavio je generalni direktor BH Telecoma mr. Nedžad Rešidbegović.
Na novogodišnjoj konferenciji za novinare generalni direktor mr. Nedžad Rešidbegović je istakao da su u 2011. godini realizovane investicije u uznosu od oko 130 miliona KM, uz napomenu da su više od 60 posto investicija realizovale domaće firme.
Prema njegovim riječima, BH Telecom je u budžet Federacije BiH (FBiH) u ovoj godini uplatio 530 miliona KM.
"Kontinuiran uspjeh BH Telecoma u proteklom periodu, a mislimo da će tako biti i ubuduće, ostvaruje se, prije svega, zahvaljujući sistematičnosti i dobrom planiranju, odnosno definiranju strateških ciljeva", kazao je Rešidbegović.
Napomenuo je da je 2011. godina posljednja godina u trogodišnjem planu 2009. - 2011. godina, te da su strateški ciljevi iz tog plana upotpunosti ostvareni.
"Izvršili smo tehnološke transformacije ka širokopojasnim uslugama i u fiksnoj i u mobilnoj mreži. Značajno smo povećali broj ADSL korisnika, izvršili transformaciju servisa, uveli Triple play serise i IPTV, izvršili marketinšku transformaciju, tako da je kompanija postala tržištno orijentirana. Također, izvršili smo promjenu organizacije s ciljem da kompanija bude i servisno orijentirana", rekao je Rešidbegović.
Kada su u pitanju najznačajniji projekti i aktivnosti BH Telecoma u 2011. godini, portparol te kompanije Nađa Lutvikadić je istakla da je Nadzorni odbor BH Telecoma donio Odluku o dodjeli donacija pravnim licima u iznosu od 1.386.000 KM za 908 udruženja, a u toku je i javni poziv za dodjelu 40 stipendija redovnim studentima visokoškolskih institucija u Federaciji BiH (FBiH).
"U toku 2011. godine otvoreno je devet novih Telecom centara, a jedan je u pripremi i nadam se da ćemo ga otvoriti u ovoj godini. Godinu završavamo sa ukupno 40 Telecom centara u BiH. Također, završeno je deveto takmičenje za škole pod nazivom 'Tehnološki napredak - ugodan život', zatim puštena je sedmodnevna numeracija, realizirana je peta faza rebalansa saobraćaja i došlo je do sniženja cijena u međunarodnom saobraćaju", kazala je, između ostalog, N. Lutvikadić.
Kada su u pitanju rezultati fiksne mreže za 2011. godinu, izvršni direktor za tehnologiju i razvoj servisa BH Telecoma Elvidin Kovač kazao je da na kraju 2011. godine ne postoji nijedna lokacija unutar mreže BH Telecoma na kojoj se ne može pružiti širokopojasna usluga.
"Imamo 250.000 instalisanih širokopojasnih portova, 100.000 ADSL i korisnika 45.000 korisnika MojaTV", naveo je Kovač.
Prema njegovim riječima, kada je u pitanju mobilna mreža, u 2011. godini se, između ostalog, radilo na završetku izgradnje GSM mreže i proširenju 3G širokopojasne mreže, kao i na razvoju mreže širokopojasnih bežičnih pristupnih tačaka.
"Trenutno imamo 99 postotnu pokrivenost stanovništva signalom GSM-a, a pokrivenost teritorije je preko 96 posto. Istovremeno, signalom 3G mreže pokrili smo preko 50 posto stanovništva", naglasio je Kovač.
Izvršni direktor za razvoj poslovanja BH Telecoma Hamdo Katica kazao je da je u proteklom periodu ponuda BH Telecoma bila usmjerena prema dva segmenta, i to prema privatnim i poslovnim korisnicima.
Govoreći o uslugama koje je BH Telecom pružio privatnim korisnicima, Katica je istakao uslugu Lnet, zatim eksperimantalni program MojaWeb TV do marta 2012. godine, uvođenje ADSL paketa bez ograničenja...
"BH Telecom će u narednim godinama biti usmjeren prema porodici, tako da smo formirali osnovnu ponudu za tu uslugu", naveo je Katica.
Govoreći o poslovnim korisnicima, Katica je istakao da je BH Telecom punu pažnju posvetio fiskalizaciji, odnosno procesu uvođenja fiskalnih računa.
"Za fiskalne kase smo predvidjeli najpovoljniju ponudu za naše korisnike, a jedna od važnih stvari je da smo komercijalizirali tehnološki najnapredniju platformu za pružanje SMS i MMS usluga dodatne vrijednosti", kazao je Katica i dodao da je BH Telecom svojim korisnicima omogućio i brojne akcije.
Kako je kazao Katica, za 2012. godinu BH Telecom je predvidio, prije svega, nove tehnološke platforme preko kojih će obezbijediti mnoge servise, među kojima je Ultra fun tarifa, Ultra smart tarifa, kao i akcije za nove i postojeće korisnike mobilne mreže.
Kako je rečeno, Uprava BH Telecoma Planom za 2012. godinu predviđa tehnološka unapređenja kroz modernizaciju pristupne mreže, razvoj 3G radio mreže kako bi se osigurala veća pokrivenost stanovništva i omogućio širokopojasni pristup za sve korisnike putem mobilne 3G/HSPA i fiksne ADSL mreže, te ponuda širokopojasne brzine od 50 do 100 Mbps.
Predviđeno je i proširenje asortimana postojećih usluga novim paketima, posebno 3Play usluga, povećanje brzine mobilnog interneta po ćeliji sa 14 na 42 Mbps, te širenje WiFi mreže za 100 novih hot-spotova.
U 2012. godini se može očekivati i sniženje cijena u gotovo svim segmentima bilo klasičnih, bilo usluga nove generacije u mobilnoj i fiksnoj mreži, ali i u međunarodnom saobraćaju i roamingu.
Planirana je i optimizacija rada i snižavanje troškova gdje je god to moguće, unaprijeđenje prodaje i prilagođavanje organizacije novim uslovima rada, zatim komercijalizacija usluge MojaWeb TV, ponuda SIP telefonija za roomere i dijasporu posebna ponuda TV kanala i telefonije, uvođenje usluge macropaymenta, odnosno plaćanja računa BH Telecoma putem mobitela, te ponuda Mobilno oglašavanje.
BH Telecom završava 2011. godinu sa 3.435 uposlenika.

BH Telecom

doff.
09-01-2012, 03:04 PM
Zenica, lokacija: Pivnica Gatto, signal: m:tel 3G, eronet 2G BHT nemaaaaa, toliko o jacini signala BHT!

qwerty
15-01-2012, 02:02 PM
50% popusta na mobilne telefone iz ponude
Svi korisnici tarifa 25 Plus, 50 Plus i tarifa Eronet 20/40/80 koji u razdoblju od 20.12.2011. do 31.1.2012. potpišu novi ili produlje stari ugovor na 12 ili 24 mjeseca, imaju mogućnost kupnje odličnih mobilnih uređaja u pola cijene i to:

Samsung S5260 Star 2
Samsung C6712
Nokia C5-00
LG Optimus Me P350
Samsung i5800
HTC Wildfire S
Samsung S5830 Ace i
HTC Desire S

Ponuda vrijedi u promotivnom razdoblju ili do isteka zaliha.

qwerty
15-01-2012, 11:21 PM
Obavještenje: Lažna nagradna igra BH Telecoma na Facebook-u

Poštovani korisnici ,
Obavještavamo Vas da je na Facebok stranici pod linkom: https://www.facebook.com/pages/BH-Telecom-Nagradne-igre/332858753405312/ predstavljena lažna nagradna igra koja poziva korisnike usluga BH Telecoma da podijele link, tj. banner "Januar u BH Telecomu" i učestvuju u nagradnoj igri u kojoj osvajaju Ultra dopunu od 5 KM.
BH Telecom Vas obavještava da se radi o prevari, te da je poduzeta istraga kojom će se nastojati pronaći odgovorna osoba za postavljanje dezinformacija na štetu korisnika BH Telecoma.
Sve informacije korisnici trebaju provjeravati na oficijelnoj stranici BH Telecoma www.bhtelecom.ba kako bi bili kvalitetno informisani.
BH Telecom

qwerty
17-01-2012, 01:42 AM
Pola – pola!

Postpaid popust za nove korisnike Smart tarifa do kraja februara 2012.

Postanite korisnik postpaid Smart tarifnih modela u periodu od 16. 1.2012. do 29. 2.2012. godine, odaberite jedan od smart telefona iz naše ponude za 1 KM i ostvarite popust u visini od 50% na mjesečnu pretplatu za prvih šest mjeseci korišćenja usluge.

Koristite internet u pokretu, surfajte po Facebooku sa 2 GB besplatnog interneta, ostvarite pristup mnogobrojnim android aplikacijama na wap.mtel.ba, poput zabavne igrice Red Roll koja je pobijedila na konkursu Android liga.
Na istoj adresi pronadjite i ostale interesantne aplikacije poput m:parking-a BiH za jednostavno plaćanje parkinga širom BiH, a za ljubitelje filma tu je aplikacija BiHoskop sa repertoarom bioskopa i najavama filmova.

Odaberite jedan od smart telefona u našoj ponudi i iskoristite pravo vrijeme za Smart odluku!

Za vise informacija i detalja pozovite 066 10 10 10

doff.
17-01-2012, 06:39 PM
Kompanija BH Telecom izvršila je sve potrebne aktivnosti i spremna je za pružanje usluge prenosivosti telefonskih brojeva u mobilnoj telefonskoj mreži, dok je Telekom Srpske a.d. Banja Luka bio spreman za pružanje ove usluge već od 30. juna prošle godine, izjavila je danas Feni glasnogovornica RAK-a Amela Odobašić.

Sa druge strane, JP Hrvatske telekomunikacije d.d. Mostar još nisu spremne za pružanje ove usluge.

Odobašić je navela da je Regulatorna agencija za komunikacije, u sklopu aktivnosti koje se vode na stvaranju uvjeta za korištenje usluge prenosivosti telefonskih brojeva u mobilnoj telefonskoj mreži Bosne i Hercegovine, zatražila od mobilnih operatora BH Telecom d.d. Sarajevo i JP Hrvatske telekomunikacije d.d. Mostar informaciju o njihovoj spremnosti za pružanje usluge prenosivosti telefonskih brojeva s 1. januarom 2012. godine.

"Na osnovu dostavljenih informacija konstatovano je da BH Telecom izvršio potrebne aktivnosti i da je spreman za pružanje ove usluge. Telekom Srpske a.d. Banja Luka je bio spreman za pružanje ove usluge već od 30. juna 2011. godine", kazala je ona.

Po njenim riječima, kompanija JP Hrvatske telekomunikacije d.d. Mostar još nije izvršila potrebne pripreme vlastitih komutacionih sistema u mobilnoj telefonskoj mreži i nije spremna za početak primjene ove usluge.

"Radi toga pretplatnici mobilne telefonske mreže Bosne i Hercegovine nisu u mogućnosti da koriste uslugu prenosivosti telefonskih brojeva s 1. januarom 2012. godine", naglasila je Odobašić.

Ona je upozorila da zbog toga Agencija razmatra sankcioniranje JP Hrvatske telekomunikacije Mostar d.d, koji svojom nespremnošću onemogućavaju sve korisnike mobilne telefonije u BiH da koriste uslugu prenosivosti telefonskih brojeva.

Najavila je da će o poduzetim mjerama Agencija naknadno obavijestiti javnost.

Izvor sa-x

qwerty
17-01-2012, 06:56 PM
Kompanija BH Telecom izvršila je sve potrebne aktivnosti i spremna je za pružanje usluge prenosivosti telefonskih brojeva u mobilnoj telefonskoj mreži, dok je Telekom Srpske a.d. Banja Luka bio spreman za pružanje ove usluge već od 30. juna prošle godine, izjavila je danas Feni glasnogovornica RAK-a Amela Odobašić.

Sa druge strane, JP Hrvatske telekomunikacije d.d. Mostar još nisu spremne za pružanje ove usluge.

Odobašić je navela da je Regulatorna agencija za komunikacije, u sklopu aktivnosti koje se vode na stvaranju uvjeta za korištenje usluge prenosivosti telefonskih brojeva u mobilnoj telefonskoj mreži Bosne i Hercegovine, zatražila od mobilnih operatora BH Telecom d.d. Sarajevo i JP Hrvatske telekomunikacije d.d. Mostar informaciju o njihovoj spremnosti za pružanje usluge prenosivosti telefonskih brojeva s 1. januarom 2012. godine.

"Na osnovu dostavljenih informacija konstatovano je da BH Telecom izvršio potrebne aktivnosti i da je spreman za pružanje ove usluge. Telekom Srpske a.d. Banja Luka je bio spreman za pružanje ove usluge već od 30. juna 2011. godine", kazala je ona.

Po njenim riječima, kompanija JP Hrvatske telekomunikacije d.d. Mostar još nije izvršila potrebne pripreme vlastitih komutacionih sistema u mobilnoj telefonskoj mreži i nije spremna za početak primjene ove usluge.

"Radi toga pretplatnici mobilne telefonske mreže Bosne i Hercegovine nisu u mogućnosti da koriste uslugu prenosivosti telefonskih brojeva s 1. januarom 2012. godine", naglasila je Odobašić.

Ona je upozorila da zbog toga Agencija razmatra sankcioniranje JP Hrvatske telekomunikacije Mostar d.d, koji svojom nespremnošću onemogućavaju sve korisnike mobilne telefonije u BiH da koriste uslugu prenosivosti telefonskih brojeva.

Najavila je da će o poduzetim mjerama Agencija naknadno obavijestiti javnost.

Izvor sa-x

radi se o nespremnosti da se suoce sa konkurencijom mada ne kontam zasto nece posto oni time najmanje mogu izgubiti, ali u svakom slucaju podrzavam RAK u nastojanju da osigura pocetak primjene ove usluge, razumije se ona nece biti pustena dok sva tri telekoma ne budu spremna tako da ce biti sankcija vjerovatno.

Tribbiani
17-01-2012, 06:58 PM
Zato što su im postojeći korisnici (ne svi, naravno) ogorčeni na lopovluke kojim se bave i znaju da bi mogli zijanit u BiH. Ionako su slabi, samo im još taj problem fali.

acogz
19-01-2012, 01:15 AM
Zato što su im postojeći korisnici (ne svi, naravno) ogorčeni na lopovluke kojim se bave i znaju da bi mogli zijanit u BiH. Ionako su slabi, samo im još taj problem fali.

Pretpostavljam da si u pravu, ali moram dodati da postoji mogućnost da HT Eronet nije mogao ispoštovati odluku do kraja zbog finansijskih razloga. Znamo svi da je u pitanju "mali" operater, koji je jadva i do sada držao trku sa ostala dva operatera. Pa znaš da nikada zvanično nisu objavili uspostavljanje 3G mreže, nego da rade u nekoj "poluilegalnoj" testnoj fazi! Razne političke igre kruže oko HT Eronet-a, pa čak pomišljam da se pokušava utvrditi što veća cijena licence, da bi neki jači operater ušao na ove prostore. Ali, s druge strane ni stranci nisu glupi. I oni gledaju da prođu što jeftinije, pa i ne "grizu" mamac što im posredno bacaju političke vrhuške preko Eronet-a. Da sačekamo još koju godinu, pa da vidimo kako na mala vrata u BiH ulazi T-COM, Telenor, VIP - Vodafone (ili neki sličan operater kojeg već ima u okruženju!)

Lično tipujem na VIP, i on će u tom trenutku biti moj sledeći mobilni operater (mada ne bih imao ništa protiv ostala dva pomenuta!)

telefon
19-01-2012, 08:25 AM
mislim da nebi dopustili u sarajevu da netko kupi ht jer onda bi bht kao sto sam jednom vec pisao bio na dnu i nebi imao ni za plate

Tribbiani
19-01-2012, 09:18 AM
Pretpostavljam da si u pravu, ali moram dodati da postoji mogućnost da HT Eronet nije mogao ispoštovati odluku do kraja zbog finansijskih razloga. Znamo svi da je u pitanju "mali" operater, koji je jadva i do sada držao trku sa ostala dva operatera. Pa znaš da nikada zvanično nisu objavili uspostavljanje 3G mreže, nego da rade u nekoj "poluilegalnoj" testnoj fazi! Razne političke igre kruže oko HT Eronet-a, pa čak pomišljam da se pokušava utvrditi što veća cijena licence, da bi neki jači operater ušao na ove prostore. Ali, s druge strane ni stranci nisu glupi. I oni gledaju da prođu što jeftinije, pa i ne "grizu" mamac što im posredno bacaju političke vrhuške preko Eronet-a. Da sačekamo još koju godinu, pa da vidimo kako na mala vrata u BiH ulazi T-COM, Telenor, VIP - Vodafone (ili neki sličan operater kojeg već ima u okruženju!)

Lično tipujem na VIP, i on će u tom trenutku biti moj sledeći mobilni operater (mada ne bih imao ništa protiv ostala dva pomenuta!)

Moguće je i to što kažeš, Deutsche Telekom već posjeduje oko 30tak % dionica u Eronetu + političke igre u Federaciji oko njih.

EdinBosna
23-01-2012, 12:04 PM
Moguće je i to što kažeš, Deutsche Telekom već posjeduje oko 30tak % dionica u Eronetu + političke igre u Federaciji oko njih.

T-Com ce morati prodati te dionice u HT-u jer ce ubrzo T-Com kupiti m:tel u Srbiji i samim tim ne moze u BiH imati dva operatora u svom vlasnistvu. Cisto zbog monopola

Tribbiani
23-01-2012, 12:09 PM
T-Com ce morati prodati te dionice u HT-u jer ce ubrzo T-Com kupiti m:tel u Srbiji i samim tim ne moze u BiH imati dva operatora u svom vlasnistvu. Cisto zbog monopola

Kupovina Telekoma Srbije od strane Deutsche Telekoma još uvijek nije sigurna ali si definitivno u pravu, ako dođe do prodaje DT-u moraju ići van iz HT-a, a to će mislim biti i kraj za HT, tj. u tom slučaju bi federalna Vlada definitivno išla na sjedinjavanje dvaju operatora u Federaciji.

telefon
24-01-2012, 02:10 PM
¸nemoj te da mijesate pojmove..
nece morati ici van iz HT nego iz eronet mostar...
to je bitna razlika...
a mozda ce netko drugi jaki operater kupiti eronet pa ce biti trka a kao sto vec jednom rekoh onda ce bht biti na cjedilu i ak ga ne prodaju nece imati za plate

Tribbiani
24-01-2012, 02:17 PM
¸nemoj te da mijesate pojmove..
nece morati ici van iz HT nego iz eronet mostar...
to je bitna razlika...
a mozda ce netko drugi jaki operater kupiti eronet pa ce biti trka a kao sto vec jednom rekoh onda ce bht biti na cjedilu i ak ga ne prodaju nece imati za plate

?

ERONET je brend pod kojim HT d.d. pruža usluge mobilne telefonije.

EdinBosna
24-01-2012, 07:18 PM
?

ERONET je brend pod kojim HT d.d. pruža usluge mobilne telefonije.

Da. nekad su bile dvije razlicite firme a sada su spojene u jednu. Eronet je naziv za pokretnu (mobilnu) mrezu HT.doo-a

Tribbiani
24-01-2012, 07:21 PM
Da. nekad su bile dvije razlicite firme a sada su spojene u jednu. Eronet je naziv za pokretnu (mobilnu) mrezu HT.doo-a

Zapravo, bili su jedna firma (HPT) nakon čega su silom razdvojeni (ona nezakonita privatizacija kojom je HDZ htio ostvariti apsolutnu kontrolu nad Eronetom), a 2005. ili 2006. godine su vraćeni u sastav HT-a. Kako god, @telefon je debelo pogriješio.

EdinBosna
25-01-2012, 12:18 PM
hehe govorti da Eronet ne pripada HT-u je isto kao reci da BH Mobile ne pripada BH Telecomu ili da mtel ne pripada Telekomu RS-a

Tribbiani
30-01-2012, 12:25 PM
ERONET daruje !hej korisnike duplim iznosom na računu

Cijeneći njihovu vjernost, ERONET od 25.1. do 7.2.2012. godine svojim !hej korisnicima daruje 100% bonusa prilikom nadoplate računa.

Cijela vijest (http://www.hteronet.ba/upoznajte-nas/press-centar/ht-eronet-daruje-svoje-hej-korisnike-duplim-iznosom-na-racunu)

Assistant
31-01-2012, 06:37 PM
Šta reći na ovo.Sve mi smrdi da se namjerno rade neke stvari

http://img545.imageshack.us/img545/4256/64808226.png (http://imageshack.us/photo/my-images/545/64808226.png/)

ennefsu-l-kabiih
31-01-2012, 08:31 PM
Šta reći na ovo.Sve mi smrdi da se namjerno rade neke stvari

http://img545.imageshack.us/img545/4256/64808226.png (http://imageshack.us/photo/my-images/545/64808226.png/)
i meni se ovo desava
al sms uvijek prodje...

cool.mama
31-01-2012, 08:35 PM
i meni se ovo desava
al sms uvijek prodje...

da, prođe ako uopšte možeš da ga kreiraš...nekad se desi da se ne može uopšte kreirati...

Tribbiani
01-02-2012, 01:21 PM
Izgleda da je usluga prijenosa telefonskog broja zaživjela i u mobilnoj mreži, barem se to može razumjeti iz vijesti objavljene danas na BH Telecom portalu:

Prenesite svoj broj u BH Telecom

Ostvarite brojne benefite do 31. marta

Prenesite broj u BH Line, najbolju bh. fiksnu mrežu!

Svi korisnici koji prenesu svoj analogni ili ISDN BRA priključak do 31.marta u BH Line mrežu prva tri mjeseca plaćaju samo po 1 KM pretplate!

Prenesite svoj broj u BH Mobile i uživajte do 200% više!

Svi novi korisnici, koji prenesu broj od 1. februara do 31. marta u BH Mobile mrežu, kao i postojeći pretplatnici BH Mobile mreže, uz potpisivanje ugovora na 12 ili 24 mjeseca, ostvaruju benefite promotivne akcije Do 200% više:

• do dva puta više minuta za pozive unutar fiksne i BH Mobile mreže u BiH, po cijeni već od samo 0,03 KM, najnižoj cijeni na tržištu BiH za ove pozive

• do dva puta više SMS-ova, uz cijenu već od samo 0,015 KM

• do 2 GB potpuno besplatnog mobilnog Internet saobraćaja

Isto vrijedi i za sve koji već koriste BH Mobile i potpišu ugovor na 12 ili 24 mjeseca.

Usluga prijenosa broja je besplatna!
Sve pogodnosti ostaju trajno za sve korisnike.
Akcijska ponuda vrijedi do kraja marta!

Popust za pozive unutar BH Mobile mreže podrazumijeva popust za pozive prema mobilnim brojevima BH Mobile mreže, ali ne i prema brojevima koji su preneseni u druge mreže, uključujući i pozive prema Naj brojevima, te pozive unutar korisničke grupe.

Svi novi pretplatnici usluga BH Telecoma u toku promotivnog perioda trebaju dodatno potpisati poseban ugovor, kako bi im se omogućili akcijski benefiti.

acogz
01-02-2012, 11:07 PM
Probaj otići u mtel i tražiti da ti daju potvrdu da nemaš dugovanja i hoćeš preći kod BH Telekoma. Gledaće te blijedo!

Zanima me jedna druga stvar. Koja je brzina TopInternet paketa? Tražio sam, ali očito nisam na pravom mjestu. A ne mogu da se sjetim koju su brzinu davali 2 Mbps ili...

Hvala unaprijed na odgovorima!!!

Tribbiani
01-02-2012, 11:39 PM
Kako funkcioniše za prepaid brojeve, nije zar da i za to trebam potvrdu?

Što se TopInternet paketa tiče vjerovatno nije ograničeno (tj. jeste, u zavisnosti od toga na šta si nakačen - GPRS/EDGE, UMTS ili HSPA). Jer ne vidim na njihovoj Web stranici da igdje piše bilo šta vezano za brzine na tim paketima.

qwerty
01-02-2012, 11:52 PM
Ljubav ne košta ništa

Posebna FREND ponuda od 1. februara

Februar je mjesec kada ćeš u FRENDU ljubav moći besplatno dijeliti sa drugima.

Uz Hit tarifu u okviru koje i dalje možeš da pričaš za 0 KM/min* sa tri broja iz FREND ekipe i uz bonus od 50 KM, izaberi jedan od odličnih Samsung telefona po atraktivnoj ponudi, Samsung E1080 za samo 29 KM ili mnogo hvaljeni Samsung E2121 koji ćeš umjesto za dosadašnjih 79 KM moći da kupiš za 59 KM.

Zalihe ovih telefona su ograničene pa stoga požuri u najbliži m:tel prodajni centar!

Pored pomenutih modela Samsung telefona, u ponudi su još i sljedeći telefoni:
Alcatel OT-208 za 19 KM
Hauwei G3510 za 25 KM
Nokia 1616 za 49 KM
Sony Ericsson K630i za 99 KM i
Sony Ericsson W580i za 99 KM

Kupovinom određenog telefona iz FREND ponude, dobijaš priključak na telefonu sa iznosom od 6 KM na računu, te ostvaruješ pravo na dopunu računa u iznosu od 44 KM, podijeljenih na 11 mjeseci tj., dopunu od 4 KM mjesečno, pod uslovom da najmanje jednom mjesečno izvršiš dopunu računa.
Prihvati ljubavnu ponudu, a FREND ti poklanja samoljepljivi stiker za tvoje ljubavne poruke!
Piši najljepše poruke kada ti je srce puno!

*Uspostava poziva naplaćuje se po cijeni od 0,06 KM (bez PDV-a).

Za dodatne informacije nazovi 066 10 10 10

qwerty
01-02-2012, 11:56 PM
februar u BHT http://www.bhtelecom.ba/portalnovost+M52e3b52476f.html

dissident
03-02-2012, 03:38 PM
Topinternet je 2 Mbita sto se tice u kuci prikljucka, a onaj dio sto imas na sim kartici ti zavisi kakav ti je signal, tj da li je gprs edge umts/hdspa/3g

no403
04-02-2012, 02:07 AM
De budi normalan. BHM pokriva 98% BiH a Eronet 70-tak a 3G mrezom 0%

Govoriš neistinu ja npr. na poslu (Marin dvor) na mobitelu bez problema surfam na 3G (na mom wave s8500 pise 3G+)
Zaista ne znam kakva je situacija sa BHT pa ne sporim da je njihova 3G mreža eventalno bolja ali Eronet IMA 3G!

acogz
04-02-2012, 07:19 AM
Topinternet je 2 Mbita sto se tice u kuci prikljucka, a onaj dio sto imas na sim kartici ti zavisi kakav ti je signal, tj da li je gprs edge umts/hdspa/3g

Znam za mobilni internet, mislio sam na ADSL. Hvala na odgovoru!

doff.
04-02-2012, 10:34 PM
Od 1. marta 2012.godine primjenjivaće se promjene u periodu važenja elektronksih m:dopuna.

Cijene i period važenja elektronske m:dopune od marta 2012. su sljedeći:

Iznos dopune Period važenja dopune

2,00-2,99 KM 7 dana

3,00-3,99 KM 10 dana

4,00-4,99 KM 15 dana

5,00-9,99 KM 25 dana

10,00-19,99 KM 45 dana

20,00-29,99 KM 90 dana

30,00-49,99 KM 120 dana

50,00 KM 150 dana

U navedene cijene je uključen porez da dodatu vrijednost ( PDV ).

doff.
07-02-2012, 01:26 PM
BH Telecom nastoji pružiti pomoć svojim korisnicima u prevazilaženju poteškoća nastalih tokom elementarnih nepogoda u BiH

Kada Vam najviše treba, tu smo uz Vas!
Dopunite 2 KM, a platite kada budete u prilici.

2475361

Zbog vanredne situacije u svim dijelovima BiH, kao i stanja elementarne nepogode koje je proglašeno u više općina, od danas, 07.02.2012. godine, aktivirana je posebna usluga BH Telecoma pod nazivom „SOS kredit“ za prepaid/Ultra korisnike BH Mobile mreže.

Veliki broj građana nije u mogućnosti kontaktirati službe za pomoć, zbog nedovoljnog iznosa kredita na Ultra računu. U cilju prevazilaženja ovog problema aktivirana je usluga SOS kredit za Ultra korisnike koji nisu u mogućnosti na redovan način dopuniti svoj Ultra račun, te im se na ovaj način omogućava alternativni izvor dopune Ultra kredita putem zaduženja na Ultra računu.

Usluga podrazumijeva dodjelu jednokratnog SOS kredita (zaduženja na Ultra računu) u iznosu od 2 KM aktivnom Ultra korisniku, koji, zbog stanja elementarne nepogode u BiH, ne može dopuniti svoj Ultra račun na uobičajen način.

Kako aktivirati SOS kredit

Aktivacija SOS kredita se vrši na zahtjev korisnika, upućivanjem poziva sa broja koji se želi dopuniti na kratki broj 1444 za podršku korisnicima. Preduslov za korištenje SOS kredita je da je pozivalac aktivan korisnik BH Telecoma posljednjih godinu dana, te da na svom računu posjeduje manje od 0,20 KM.

Aplikativne provjere navedenih preduslova će vršiti operateri Help Deska putem dostupnih aplikacija, te dodjeljivati kreditni limit od 2 KM korisnicima koji ispunjavaju sve navedene uslove. Rok važenja SOS kredita je 30 dana. Prilikom izvršenja slijedeće nadopune Ultra računa bit će uračunato negativno stanje, odnosno aktivirano zaduženje i isto će biti umanjeno od iznosa sljedeće nadopune. Akcija SOS kredita traje 60 dana počevši od 07.02.2012. godine.

Aktiviranjem ove usluge, BH Telecom nastoji pružiti pomoć svojim korisnicima u prevazilaženju poteškoća nastalih tokom elementarnih nepogoda u BiH.

Ostalim našim korisnicima su dostupni uobičajeni kanali dopune kao što su mCommerce, lCommerce i Pay4me.

Tribbiani
08-02-2012, 02:00 PM
HT kažnjen sa 95.000 KM

Regulatorna agencija za komunikacije (Agencija) je donijela rješenje kojim se izriče novčana kazna firmi JP HT d.d. Mostar u iznosu od 95.000 KM zbog kašnjenja uvođenja usluge prenosivosti brojeva u mobilnoj telefoniji.
Agencija je utvrdila da firma JP HT d.d. Mostar nije izvršila neophodne tehničke i administrativne radnje kako bi 31. decembra 2011. godine, počela pružanje usluge prenosivosti telefonskih brojeva u mobilnoj telefonskoj mreži.

Firmi HT Mostar je naloženo da u novom roku, najkasnije do 30. juna 2012. godine, omogući pružanje usluge prenosivosti broja u mobilnim telefonskim uslugama.

RAK je upozorio HT Mostar da uloži maksimalan napor i provede nalog u datom roku, posebno imajući u vidu da neispunjavanje unosi širi poremećaj na tržište javnih telefonskih usluga, čime se krše prava krajnjih korisnika na korištenje ove usluge.

c/p: sarajevo-x.com (http://www.sarajevo-x.com/biznis/news/ht-mostar-kaznjen-sa-95-000-km/120208089)

Tribbiani
08-02-2012, 03:39 PM
Za samo 2 KM !hej korisnicima 200 minuta razgovora ili 200 SMS poruka ili 200 MB prometa

!hej korisnici koji u razdoblju od 8.2.2012 do 31.3.2012. aktiviraju jednu od tarifnih opcija „Pričaj“, „Tipkaj“ ili „Surfaj“ uz dvodnevnu naknadnu od 2KM ostvaruju besplatne minute, SMS poruke ili podatkovni promet, ovisno o želji korisnika.

Cijela vijest (http://www.hteronet.ba/upoznajte-nas/press-centar/za-samo-2-km-hej-korisnicima-200-minuta-razgovora-ili-200-sms-poruka-ili-200-mb-prometa)

* "Promotivna tarifna opcija „Pričaj“ uključuje 200 besplatnih minuta razgovora unutar Eronet mreže."

Ovo će mi odlično doći, posebno znajući da u imeniku imam jedan broj iz Eronet-a. :sweat:

acogz
08-02-2012, 05:40 PM
Cijela vijest (http://www.hteronet.ba/upoznajte-nas/press-centar/za-samo-2-km-hej-korisnicima-200-minuta-razgovora-ili-200-sms-poruka-ili-200-mb-prometa)

* "Promotivna tarifna opcija „Pričaj“ uključuje 200 besplatnih minuta razgovora unutar Eronet mreže."

Ovo će mi odlično doći, posebno znajući da u imeniku imam jedan broj iz Eronet-a. :sweat:

hi hi hi

Ja sam u prednosti!!! Imam dva Eronet broja u imeniku!

qwerty
08-02-2012, 10:22 PM
HT kažnjen sa 95.000 KM

Regulatorna agencija za komunikacije (Agencija) je donijela rješenje kojim se izriče novčana kazna firmi JP HT d.d. Mostar u iznosu od 95.000 KM zbog kašnjenja uvođenja usluge prenosivosti brojeva u mobilnoj telefoniji.
Agencija je utvrdila da firma JP HT d.d. Mostar nije izvršila neophodne tehničke i administrativne radnje kako bi 31. decembra 2011. godine, počela pružanje usluge prenosivosti telefonskih brojeva u mobilnoj telefonskoj mreži.

Firmi HT Mostar je naloženo da u novom roku, najkasnije do 30. juna 2012. godine, omogući pružanje usluge prenosivosti broja u mobilnim telefonskim uslugama.

RAK je upozorio HT Mostar da uloži maksimalan napor i provede nalog u datom roku, posebno imajući u vidu da neispunjavanje unosi širi poremećaj na tržište javnih telefonskih usluga, čime se krše prava krajnjih korisnika na korištenje ove usluge.

c/p: sarajevo-x.com (http://www.sarajevo-x.com/biznis/news/ht-mostar-kaznjen-sa-95-000-km/120208089)

Slaba je to kazna, a najvise zabrinjava dodatni rok koji je daleko postavljen i dozvoljava da se to oduzi do polovine godine. Mene sad interesuje posto vidim BHT vec reklamira akciju za prenos broja, mtel kazu da je spreman odavno da li ja mogu svoj broj vec sad prenjeti iz bht u mtel posto su obje mreze navodno spremne da li to RAK dozvoljava ili se mora cekati i taj nesretni Eronet dok i on momoguci da bi se krenulo sa tom uslugom.

Tribbiani
08-02-2012, 10:28 PM
Ma ja bih njima oduzeo dozvolu i doviđenja. Gonite se u tri lijepe, pa godinu dana se čekaju ti lopovi iz HT-a, ako je do sada nisu omogućili neće još za godinu.

telefon
09-02-2012, 12:08 PM
a ako ne mogu jedni sto se ne dopusti drugima da pruzaju tu uslugu...
ako HT mo ne moze sam je sebi kriv sto ne moze primiti broj iz tudje mreze...
a trebali su tu kaznu na mjesecnoj razini pa bi oni onda radili bez plata...
pa ak ni dotad onda na dnevnoj bazi i papa

Tribbiani
09-02-2012, 12:12 PM
Godina dana se odugovlači i ovi plaćaju kazne ali uzalud. Dao bih ja njima rok od 15. dana da to riješe ili bi ostali bez dozvole, pa bi ti vidio kako se može radit.

acogz
09-02-2012, 04:37 PM
Mislim da je RAK dozvolio prelazak, i da se ta mogućnost već može koristiti! ERONET zna šta ga čeka ako prihvati tu uslugu, pa zato pokušava da odugovlači. Ko ih šiša , ionako će jednog dana propasti ili postati "neko četvrti!"

doff.
09-02-2012, 05:07 PM
Ne moze se prenositi, dok sva tri operatera ne budu spremna

qwerty
15-02-2012, 07:09 PM
Moj meni – na novom broju sa novom uslugom

Pristupni broj za Moj meni je promijenjen u *100#, a sadržaj je proširen uslugom m:parking

Od 15. februara, servis Moj meni dostupan je putem novog besplatnog pristupnog broja *100# i dopunjen je novim sadržajem.

Pored već postojećeg sadržaja, Moj meni ti nudi i opciju m:parking sa kojom možeš da platiš parking putem mobilnog telefona.

Informacije o načinu plaćanja biće ti ponuđene kroz ovu opciju, a tvoje je samo da nazoveš *100# i odabereš odgovarajući grad, zonu i vrijeme trajanja parkinga za svoj automobil. Korišćenjem m:parkinga plaćaš samo iznos parkinga za izabranu zonu, kao i vrijeme trajanja parkinga.

Ovu uslugu za sada možeš koristiti u sljedećim gradovima: Sarajevo, Banja Luka, Bijeljina, Teslić i Kotor Varoš.

Za dodatne informacije nazovi 066 10 10 10.

qwerty
18-02-2012, 09:25 PM
Razgovori plus tarifna opcija na eronetu

http://www.hteronet.ba/privatni-korisnici/mobilna-telefonija/usluge/tarifne-opcije/razgovori-plus

refkie
19-02-2012, 04:16 PM
http://www.bhtelecom.ba/portalnovost+M55fc5b53934.html neka igrica, najnovija haman. treba ti dosta rama i dobra grafička da bi ju igrao :D

gagi82
22-02-2012, 06:04 PM
Rast broja korisnika i ostvarena neto dobit od 107.42 miliona KM

Na press konferenciji u Banjaluci, održanoj 22.februara 2012.godine, predstavljeni su poslovni rezultati kompanije m:tel za 2011. godinu, o kojima su govorili: generalni direktor Predrag Ćulibrk, izvršni direktor za finansije Jasmina Lopičić i izvršni direktor za marketing i prodaju Milenko Cvijanović.

Osvrt na 2011. godinu
„Godina iza nas, po mnogo čemu, nije bila naklonjena razvoju društva u cjelini. Poslovali smo u teškim ekonomskim prilikama, na još više liberalizovanom tržištu, ali uprkos tome uspjeli smo da zabilježimo dobre finansijske rezultate i povećamo broj korisnika”, istakao je generalni direktor m:tel-a Predrag Ćulibrk i dodao da su ostvareni planovi kompanije. Nastavljen je tehnološki razvoj mreže i ostvaren preduslov za uvođenje novih servisa i unapređenje ponude. Tako su korisnicima omogućene objedinjene usluge fiksne telefonije, interneta i digitalne televizije, kao i personalizovani FREND servis. Ćulibrk je istakao da je m:tel zadržao lidersku poziciju u oblasti mobilne telefonije u BiH i adekvatno reagovao na sve tržišne izazove.

Broj korisnika
Završni poslovni izvještaj za 2011. godinu, pokazuje da korisnička baza iznosi 1 377 769 korisnika mobilne telefonije, što je za oko 2,51% više od broja korisnika na kraju 2010. godine. Tržišno učešće, prema procjenama kompanije m:tel, u uslugama mobilne telefonije iznosi oko 40,5% čime smo zadržali lidersku poziciju u BiH.

Ukupan broj pretplatnika fiksne telefonije na kraju prošle godine iznosio je 320 131. Povećan je broj korisnika brzog interneta - m:tel ADSL, za 22,53%, pa je ukupan broj korisnika 98 894. Posebno ističemo sjajan odziv korisnika na uslugu OPEN, koja objedinjuje fiksnu telefoniju, ADSL i digitalnu televiziju (IPTV). Do 31.12.2011. bilo je ukupno 13 849 korisnika IPTV-a, uz zabilježeni rast od 162,09%.

Finansijski pokazatelji
Prema finansijskom izvještaju za 2011. godinu, o kojem je govorila Jasmina Lopičić, izvršni direktor za finansije, ostvaren je ukupan prihod od 501,69 miliona KM. Ukupni rashodi iznose 382,23 miliona KM.
Neto dobit iznosi 107,42 miliona KM.

Ostali finansijski pokazatelji:
• EBITDA margina za 2011. godinu iznosi 46,29%.
• Zarada po akciji za 2011. godinu iznosi 0,2186 KM

Društvena odgovornost
Izvršni direktor m:tel-a za marketing i prodaju Milenko Cvijanović podsjetio je na partnerstvo m:tel-a sa UNICEF-om i kampanju „Sa zida želja na djela!“. Cvijanović je rekao da je m:tel posebno ponosan na projekat m:stipendije, u okviru kojeg je stipendije dobilo preko 50 najboljih studenata elektrotehnike iz cijele BiH. Bilo je riječi i o konkursu Umjetnost povezivanja, koji je okupio preko 300 mladih likovnih umjetnika iz cijele BiH, kao i konkursu za kreiranje Android aplikacija- Android liga u kojem su učestvovali informatički stručnjaci. Cvijanović je dodao i da m:tel ulaže u sport, humanost i ekologiju.

Nova ponuda
Govoreći o martovskoj ponudi, Cvijanović je istakao da će svim grupama korisnika biti ponuđene brojne pogodnosti. Tako će korisnici Open IPTV-a moći gledati čak 13 novih kanala, a korisnici ADSL-a uživati u bržem internetu, po nepromijenjenim cijenama. Nova ponuda za postpaid korisnike u mobilnoj mreži odnosiće se na nove uređaje, ali i mogućnost plaćanja na rate. Da bi uštedili vrijeme, ali i čuvali prirodu, svi korisnici će moći odabrati da im računi za m:tel usluge stižu elektronskim putem.
Kao i do sada, korisnike m:tel-a u 2012. očekuju brojne pogodnosti prilagođene njihovim mogućnostima i potrebama, a biznis korisnicima, u cilju unapređenja poslovanja, biće ponuđena personalizovana poslovna rješenja.

miguel
24-02-2012, 06:26 PM
Ne znam je li ovo pravo mjesto za pitanje, ako nije molim moderatora da ga premjesti u odgovarajući podforum. Naime, korisnici bh mobile mreže imaju mmail (38761xxxxxx@bhmobile.ba) koji je vezan za njihov broj, i ono što je meni bitno, putem sms-a dobivaju obavjest o pristiglom mailu. Da li takvu uslugu (primanje sms-a o pristiglom mailu) nude i ostali operateri u BiH?

qwerty
24-02-2012, 11:29 PM
Ne znam je li ovo pravo mjesto za pitanje, ako nije molim moderatora da ga premjesti u odgovarajući podforum. Naime, korisnici bh mobile mreže imaju mmail (38761xxxxxx@bhmobile.ba) koji je vezan za njihov broj, i ono što je meni bitno, putem sms-a dobivaju obavjest o pristiglom mailu. Da li takvu uslugu (primanje sms-a o pristiglom mailu) nude i ostali operateri u BiH?

koliko znam ne, za sad samo bhtelecom, slicnu uslugu je imao mtel ranije putem mojmobis ali ni to nije bila usluga mobilnog maila gdje se dobija notifikacija vec ono putem sms2mail i mail2sms, a to nije isto. No, ako sada imas malo bolji fon i bespletnih MB podesi sebi mail klijent na samom telefonu tako da ti dolazi na mail tj. da fon svaki recimo 5 min on sam update vrsi tj. provjeru da li ima novi mail i kada bude on ce ti javiti na tel. zvucnim signalom ako tako podesis sebi.

miguel
25-02-2012, 09:32 AM
No, ako sada imas malo bolji fon i bespletnih MB podesi sebi mail klijent na samom telefonu tako da ti dolazi na mail tj. da fon svaki recimo 5 min on sam update vrsi tj. provjeru da li ima novi mail i kada bude on ce ti javiti na tel. zvucnim signalom ako tako podesis sebi.

Hvala na odgovoru, ali jedina opcija koja mi odgovara je sms obavjest o pristiglom mailu.

elvirr
01-03-2012, 09:25 PM
Moze li neko pogledati ove tarife pa ih uporediti.
Treutno sam na ultri (ova standardna) pa me interesuje ova ultra smart tarifa jer mi se cini da je sve jeftinije osim razgovora prema ostalim mrezama, a tu potrosim najmanje.
Jedino ako nema nekih caka sa ovim zvjezdicama, sta sad znaci digestivno...

http://www.bhtelecom.ba/4431.html

Tribbiani
01-03-2012, 09:27 PM
Moze li neko pogledati ove tarife pa ih uporediti.
Treutno sam na ultri (ova standardna) pa me interesuje ova ultra smart tarifa jer mi se cini da je sve jeftinije osim razgovora prema ostalim mrezama, a tu potrosim najmanje.
Jedino ako nema nekih caka sa ovim zvjezdicama, sta sad znaci digestivno...

http://www.bhtelecom.ba/4431.html

Nema caka, slobodno aktiviraj. Jedino što je skuplje je taj minut na druge mreže, provjereno. ;)

elvirr
01-03-2012, 09:30 PM
Nema caka, slobodno aktiviraj. Jedino što je skuplje je taj minut na druge mreže, provjereno. ;)

A sta znaci to digestivno, jel to ono sto vise trosis jeftinije je?
Ima li neka opcija na ultri da se moze sa najbrojem razgovarati samo za cijenu uspostave poziva, bez ogranicenja, ono skine na pocetku i kasnije pricas koliko hoces?

Tribbiani
01-03-2012, 10:09 PM
A sta znaci to digestivno, jel to ono sto vise trosis jeftinije je?
Ima li neka opcija na ultri da se moze sa najbrojem razgovarati samo za cijenu uspostave poziva, bez ogranicenja, ono skine na pocetku i kasnije pricas koliko hoces?

Da, što duže pričaš tokom obračunskog perioda (mjesec dana) to je cijena niža.

Ima, tarifa se zove Ultra Fun (http://www.bhtelecom.ba/portalnovost+M59d9af68217.html).

qwerty
01-03-2012, 10:28 PM
Iskoristi savršenu kombinaciju

Uz kupovinu ulaznice za koncert Miroslava Ilića, 8. marta 2012. u Banja Luci ili za koncert Hanke Paldum 8. i 9. marta...

Uz kupovinu ulaznice za koncert Miroslava Ilića, 8. marta 2012. u Banja Luci ili kupovinom ulaznice za koncert Hanke Paldum 8. i 9. marta 2012. u Sarajevu, ostvari pravo na nevjerovatno snižene telefone iz m:tel ponude uz koje dobijaš tarifni model Kombinuj 10.

Uz kartu za koncert, povodom veličanstvenih 40 godina muzičke karijere Miroslava Ilića u Banja Luci, 8.marta 2012. u sportskoj dvorani Borik, s početkom u 20 časova ili uz kupovinu karte za koncert Hanke Paldum 8. ili 9. marta u Domu mladih sa početkom u 20 časova u Sarajevu, m:tel ti poklanja vaučer s kojim imaš priliku da, po nevjerovatno sniženim cijenama, odabereš jedan od telefona iz naše ponude.

Mi ti nudimo :
Samusng GT-E1080 za 15 KM*
Samsung GT-E2121 za 25 KM*
Samsung GT-S3370 za 85 KM*
Samsung GT-S5610 za 85 KM*

Uz kupovinu jednog od telefona dobijaš tarifni model Kombinuj 10 sa mjesečnom pretplatom od samo 10 KM i bonusom od 12 KM na računu, te ekstra bonusom od 1000 SMS poruka (250 poruka odmah po aktivaciji, te po 250 poruka naredna tri mjeseca). U modelu Kombinuj 10 obračunavaju ti se cijene iz tarifnog modela Šalji sa najnižom cijenom SMS (0,05KM) i MMS (0,09KM). Ponudu možeš da iskoristiš do 31. marta 2012. godine.

Kupi kartu, uživaj na koncertu i iskoristi m:tel ponudu i savršenu kombinaciju!

Za dodatne informacije pozovi korisnički servis 066 10 10 10

*u cijene je uračunat PDV.

qwerty
01-03-2012, 10:28 PM
Pretvorite svoje ideje u akciju

BlackBerry Curve 9360 po cijeni od 1 KM i BlackBerry Bold 9900 već od 99 KM

Od 1. marta 2012.godine u ponudi m:tel-a su novi telefoni BlackBerry Curve 9360 i BlackBerry Bold 9900 sa nižim cijenama pretplate i usluge prenosa podataka, te 20 puta većim bonusom

Osjetite jedinstvene pogodnosti BlackBerry usluge. Postanite novi postpaid korisnik ili produžite postojeći ugovor na 24 mjeseca i dobićete mogućnost kupovine jednog od najnovijih BlackBerry modela telefona ili kupovinu nekog od starih modela, ali po višestruko nižim cijenama.

Ukoliko ste već pretplatnik i preostalo vam je još najviše šest mjeseci ugovorne obaveze, pravo je vrijeme da obnovite ugovor i da iskoristite odličnu priliku. Ukoliko razmišljate o novom mobilnom telefonu koji će vam olakšati poslovanje uz najnaprednije poslovne aplikacije, ali ujedno pružiti i dobru zabavu putem mnogobrojnih aplikacija i društvenih mreža, odaberite jedan od ponuđenih BlackBerry telefona:
BlackBerry Curve 9360 u ponudi je već po cijeni od 1 KM, a BlackBerry Bold 9900 već od 99 KM.
Naravno tu su i već dobro poznati modeli BlackBerry Curve 8520, BlackBerry Curve 8310, BlackBerry Storm2 9520 i BlackBerry Bold 9000 svi po cijeni već od 1 KM.

BlackBerry je elegantni uređaj koji objedinjuje mobilni telefon i računar. On vam omogućava da telefonirate, šaljete SMS, MMS i pretražujete internet kao klasični telefon. Pored toga možete primati i slati posebno zaštićene e-mail poruke sa prilozima različitih formata, povezati se sa vlastitim e-mail serverom, ali i koristiti stotine korisnih ili zabavnih aplikacija kao što su: igrice, komunikacija preko društvenih mreža i BBM (BlackBerry Messenger), online kupovina...

Pored povoljnih telefona, mi vam nudimo sniženu cijenu pretplate, dvadeset puta veći bonus i pet puta nižu cijenu za mobilni internet.

U okviru BlackBerry usluge možete da birate Internet ili Korporativni paket.
Ukoliko se odlučite za BlackBerry Internet paket, umjesto mjesečne pretplate od 25 KM, sada platite 15 KM i dobićete 1GB podataka uključenih u pretplatu, a cijenu prenesenih 1MB podataka dodatnog saobraćaja platite 0,01 KM.

Ako se odlučite za BlackBerry Korporativni paket, mjesečna pretplata će vam, umjesto dosadašnjih 35 KM, iznositi 20 KM, uz koju dobijate 1 GB podataka, a cijena prenesenih 1MB podataka dodatnog saobraćaja stajaće vas 0,01 KM.

Postanite mobilni u pravom smislu te riječi, sa novim ponudama, pretvorite svoje ideje u akciju!

Više informacija možete dobiti na broj korisničkog servisa 066 10 10 10.

MaZZy
05-03-2012, 10:53 AM
Da li je neko potpisao ovaj ugovor na godinu ili dvije u akciji 200% u telecomu ? cini mi se super... Ali pored poziva na prema mobilnim mrezama i pored interneta stoje one zvjezdice...
Mora da je neki lopovluk, pa necu da se zalijecem ...

qwerty
05-03-2012, 09:12 PM
Da li je neko potpisao ovaj ugovor na godinu ili dvije u akciji 200% u telecomu ? cini mi se super... Ali pored poziva na prema mobilnim mrezama i pored interneta stoje one zvjezdice...
Mora da je neki lopovluk, pa necu da se zalijecem ...

pa procitaj dole ispod sta te zvjezdice znace, nema lopovluka za one koji citaju jedino za one koji se zalete i ne procitaju sta sve pise u ugovoru i akcijama. To je akcija za nove korisnike koja je pokrenuta zato sto se ocekivalo da ce se krenuti sa uslugom prenosa broja, posto ta usluga jos nije pocela ocekujem da ce ista, slicna ili jos bolja akcija biti pokrenuta kada krene prenos broja i to na sva tri operatera.

telefon
12-03-2012, 02:15 PM
@mariobl...
dali spostoji u mtel-a kao u bht da se moze s internetportala slati poruka kao da je s moba kao kod ovih ovamo?

qwerty
12-03-2012, 09:11 PM
@mariobl...
dali spostoji u mtel-a kao u bht da se moze s internetportala slati poruka kao da je s moba kao kod ovih ovamo?

ne mtel nema tu opciju web sms kao bht.

qwerty
12-03-2012, 09:13 PM
Pokaži svoj trik

Iskoristi fantastične cijene telefona, bonus od 50 KM na računu i razgovaraj za 0 KM*/min sa FREND ekipom

Uskoči u uzbudljivu FREND ponudu, pronađi svoj stil odabirom FREND paketa s telefonom:

Alcatel OT208 za 19 KM,
Huawei G3512 za 25 KM,
Samsung E1085 za 29 KM,
Nokia 1616 za 49 KM,
Samsung E2121 za 59 KM,
Sony Ericsson K630i za 59 KM ili
Sony Ericsson W580i za 59 KM

i kreni u uzbudljivu avanturu u kojoj dobijaš FREND broj sa bonusom od 50 KM** na računu i Hit tarifu sa kojom ćeš da uživaš u besplatnim razgovorima sa tri broja iz FREND ekipe i sa najnižom cijenom poziva prema svim fiksnim i mobilnim mrežama u BiH od 0,17KM/min.

Iskoristi ponudu i uživaj sa FREND ekipom u svom stilu i u svom triku!

*U tarifnom modelu HIT cijena uspostave poziva je 0,06 KM, obračunski interval je 60+1 sekunda.
**Bonus je raspoređen tako što prvi mjesec na računu dobijaš 6 KM, a ostalih 44 KM biće ti raspoređene u narednih 11 mjeseci ukoliko redovno dopunjavaš svoj račun.
Cijene paketa sa telefonom navedene su sa PDV-om.
Za više informacija pozovite korisnički servis 066 10 10 10.

acogz
13-03-2012, 06:46 PM
Pokaži svoj trik

Iskoristi fantastične cijene telefona, bonus od 50 KM na računu i razgovaraj za 0 KM*/min sa FREND ekipom

Uskoči u uzbudljivu FREND ponudu, pronađi svoj stil odabirom FREND paketa s telefonom:

Alcatel OT208 za 19 KM,
Huawei G3512 za 25 KM,
Samsung E1085 za 29 KM,
Nokia 1616 za 49 KM,
Samsung E2121 za 59 KM,

i kreni u uzbudljivu avanturu u kojoj dobijaš FREND broj sa bonusom od 50 KM** na računu i Hit tarifu sa kojom ćeš da uživaš u besplatnim razgovorima sa tri broja iz FREND ekipe i sa najnižom cijenom poziva prema svim fiksnim i mobilnim mrežama u BiH od 0,17KM/min.

*U tarifnom modelu HIT cijena uspostave poziva je 0,06 KM, obračunski interval je 60+1 sekunda.
**Bonus je raspoređen tako što prvi mjesec na računu dobijaš 6 KM, a ostalih 44 KM biće ti raspoređene u narednih 11 mjeseci ukoliko redovno dopunjavaš svoj račun.

Ja danas kupio Alcatel za 19KM. Dobio 6 KM kredita. Za 18 dana stiže još 4 KM. U startu me koštao telefon 9 KM. Baš mi je trebao još jedan broj da aktiviram još tri besplatna broja. Živio m:tel!!!

qwerty
14-03-2012, 12:13 AM
Moj meni za postpaid korisnike

Provjerite stanje Vašeg računa, dopunite prepaid račun vašeg prijatelja ili uplatite parking

Provjerite stanje Vašeg računa, dopunite prepaid račun vašeg prijatelja ili uplatite parking na najjednostavniji način, uslugom Moj meni!

Od sada je sve na jednom mjestu! Uz servis Moj meni za postpaid korisnike pristupajte uslugama brzo, pregledno i jednostvno, a stanje računa provjerite besplatno.

Pozivom besplatnog broja *100# izaberite sljedeće usluge:
Provjera stanja računa
Dopuna prepaid računa
m: parking
Uživajte u mogućnostima koje Vam svakodnevno pružamo. Izaberite servis Moj meni!

Detaljnije informacije pročitajte ovdje

telefon
14-03-2012, 07:40 AM
Pokaži svoj trik

Alcatel OT208 za 19 KM,
Huawei G3512 za 25 KM,
Samsung E1085 za 29 KM,
Nokia 1616 za 49 KM,
Samsung E2121 za 59 KM,

a daj mi reci tamo na popisu tarife hit stoji * samo na frend broju di je 0 km poziv da se placa 6 pf uspostava a na ostaslim nista?
dali je to tako ili ide na sve pozive uspostava?

qwerty
14-03-2012, 06:26 PM
a daj mi reci tamo na popisu tarife hit stoji * samo na frend broju di je 0 km poziv da se placa 6 pf uspostava a na ostaslim nista?
dali je to tako ili ide na sve pozive uspostava?

0+uspostava poziva ti je samo za ta tri broja ostale te dere svedno koju mob. mrezu da zoves. isplati se samo radi ta tri broja i sl.

acogz
15-03-2012, 05:08 PM
0+uspostava poziva ti je samo za ta tri broja ostale te dere svedno koju mob. mrezu da zoves. isplati se samo radi ta tri broja i sl.

Upravo tako!

telefon
18-03-2012, 06:53 PM
pa jel nije 17 pf + pdv?= 19,89...
a u bht je 24 normalna tarifa

Vendetta
22-03-2012, 06:22 PM
http://www.bhtelecom.ba/portalnovost+M51ecff0f2c8.html

Je l' zna netko šta predstavljaju zvjezdice na
*Popust za pozive unutar BH Mobile mreže
i
**Uključeni mobilni internet saobraćaj

Nigdje u tekstu nije navedeno

acogz
24-03-2012, 07:23 AM

i

Njihov pokušaj da naglase tekst!!!

Vendetta
24-03-2012, 10:15 AM
Hvala,
Valjda je tako :D

qwerty
24-03-2012, 12:25 PM

i

to pravo na taj bonus se ostvaruje samo ako potpises novi ugovor sa bht na 1god. ili 2.god. u suprotnom nema nikakavih bonusa, ne znam sta tu nije jasno, a bold teksta je normalan ljudi naglasavaju ono sto je najbitniji dio te novosti.

Vendetta
24-03-2012, 12:55 PM
to pravo na taj bonus se ostvaruje samo ako potpises novi ugovor sa bht na 1god. ili 2.god. u suprotnom nema nikakavih bonusa, ne znam sta tu nije jasno, a bold teksta je normalan ljudi naglasavaju ono sto je najbitniji dio te novosti.

Da, skontao sam. Tekst ovdje sam ja boldirao (Kod njih je sve boldirano).

qwerty
28-03-2012, 04:47 PM
BH Telecom news Android aplikacija http://www.bhtelecom.ba/app.html

qwerty
30-03-2012, 08:18 PM
Ekstra bonus za SMS-anje i surfanje

Novi FREND stratni paket uz ekstra bonus od 500 SMS poruka i 500 MB mobilnog interneta

Poruke su ti draže od dugih razgovora? Uz to želiš više vremena da provodiš na internetu? Onda probaj novi FREND startni paket sa Šalji tarifom koja ti pruža najnižu cijenu SMS poruka od 0,05 KM* prema svim mrežama u BiH i riješi se dileme.

I to nije sve! Uz početni bonus od 4 KM na račun dobijaš i ekstra bonus od 500 SMS** poruka i ekstra bonus od 500 MB** mobilnog interneta.

Navedene bonuse možeš iskoristiti do 31. jula ako broj aktiviraš u mjesecu aprilu, ili do 31. avgusta, ako broj aktiviraš u mjesecu maju 2012. godine. Cijena telekomunikacionih usluga ostaje ista kao u tarifnom modelu Šalji.

Dakle, ne gubi vrijeme i do kraja maja aktiviraj svoj novi FREND paket i kvalitetno iskoristi svoj ekstra bonus za SMS-anje i surfanje.

*Cijena SMS poruke je prikazana bez PDV-a.
**Bonus je raspoređen na četiri mjeseca po 125 SMS poruka, odnosno 125 MB.

Za više informacija pozovi besplatni korisnički servis 066 10 10 10

qwerty
06-04-2012, 12:42 PM
Postpaid telefoni na rate

Atraktivne cijene i kupovina na rate

Za sve nove i postojeće Postpaid korisnike m:tel je omogućio kupovinu mobilnih telefona na 12 mjesečnih rata

Obradujte sebe jednim od velikog broja telefona iz m:tel ponude po atraktivnim cijenama sa mogućnošću plaćanja na rate. m:tel je omogućio svim novim i postojećim korisnicima da kupovinom jednog od mobilnih telefona svaki novi postpaid korisnik dobije odabrani telefon i besplatni priključak, a postojeći korisnik odabrani telefon.

Kupovina na 12 rata odobrava se svima koji odaberu jedan od telefona iz bogate m:tel ponude i to pod sljedećim uslovima:
Cijena odabranog mobilnog telefona treba da iznosi minimalno 100 KM*
Prva rata iznosi 30% od cijene mobilnog telefona i plaća se prilikom zaključivanja ugovora
Preostali iznos cijene mobilnih telefona korisnik plaća u 11 jednakih mjesečnih rata
Kupovinom telefona na rate korisnici se ugovorom obavezuju na minimalni period trajanja ugovora od 24 mjeseca
Pronađite svoj telefon, iskoristite pogodnosti plaćanja i atraktivne cijene telefona iz Postpaid ponude.

*U cijenu je uključen PDV

qwerty
06-04-2012, 12:43 PM
Prijavite se za eksperimentalni period korištenja usluge Nomadski pristup

Vaši razgovori i u roamingu mogu dugo da traju... Prijavite se za eksperimentalni period korištenja usluge Nomadski pristup i snizite troškove roaminga do 90%, pa čak i na 0 KM!
Uslovi važe za korištenje usluge u periodu 10.04.-10.06.2012. godine za pretplatnike tarifnih paketa BH Mobile mreže: Mini 15, Midi 30, Maxi 50, Mega 100, koji se prijave na korištenje usluge Nomadski pristup.

Pored provjere koliko vaši troškovi u roamingu mogu biti niži, aktivno učestvujete u kreiranju usluge kako bi bila prilagođena Vašim potrebama.
Prijavite se na prodajnom mjestu BH Telecoma i u eksperimentalnoj fazi biće vam omogućeno sljedeće:

• Besplatni

– Govorni pozivi
– Video pozivi (samo sa web klijenta)
– Slanje kratkih poruka (IM-Instant Messaging) (samo sa web klijenta)

Sa drugim korisnikom Nomadskog pristupa korištenjem web klijenta ili sa mobilnog telefona sa SIP klijentom uz novi identitet ime.prezime@ims.bhtelecom.ba

• Veoma povoljne cijene govornih poziva sa web klijenta (ili mobilnog telefona sa SIP klijentom) prema mobilnim i fiksnim brojevima nacionalnih i internacionalnih mreža uz prikaz Vašeg mobilnog broja:

Mini 15
Midi 30
Maxi 50
Mega 100
Pozivi prema BH Mobile mreži
0,30
0,27
0,24
0,21
Pozivi prema fiksnim mrežama unutar BiH
0,29
0,26
0,23
0,21
Pozivi prema drugim mobilnim mrežama u BiH
0,36
0,36
0,35
0,30
Pozivi prema Naj broju
0,09
0,09
0,09
0,09
Pozivi sa VoIP klijenta prema međunarodnim destinacijama
I zona : susjedne zemlje Hrvatska, Srbija i Crna Gora
0,90
0,90
0,90
0,77
II zona : europske zemlje
1,97
1,97
1,97
1,67
III zona : izvaneuropske zemlje
2,58
2,58
2,58
2,19
Napomena: Navedene cijene su u KM/min bez uračunatog PDV-a. Obračunska jednica je 10 sekundi. Za ove vrste poziva naplaćuje se uspostava poziva po cijeni 0,5 KM.
Za ostvarivanje komunikacije neophodan uslov je da budete konektovani na Internet. Preporučuje se besplatan pristup (WiFi i sl.), dok za ovu vrstu poziva ne preporučujemo korištenje mobilnog Interneta u roamingu.

Web klijent možete preuzeti na web stranici BH Telecoma. Putem mobilnog telefona omogućeno je korištenje nakon podešenja SIP klijenta na telefonu (npr. Nokia SIP klijent, IMS Droid itd.)
Napomena: Prijem poziva naplaćuje se po cijeni prijema poziva u roamingu izuzev u slučaju pozivanja između dva korisnika kada komunikaciju obavljaju putem klijenta Nomadski pristup.
Idemo prvi, dajemo više!

qwerty
06-04-2012, 12:43 PM
April u BH telecomu

http://www.bhtelecom.ba/portalnovost+M58784e0df0e.html

qwerty
14-04-2012, 11:51 AM
OD 1. JULA SVE !HEJ KORISNIKE : HT Eronet nagrađuje sa 200 besplatnih minuta!

HT Eronet sve nove !hej korisnike koji do 1. jula aktiviraju !hej start paket nagrađuje s 200 besplatnih minuta razgovora unutar Eronet mreže

Novi korisnik, 50 minuta razgovora dobiva odmah po aktivaciji !hej broja, a preostalih 150 minuta tijekom naredna tri mjeseca aktivnog korištenja, po 50 minuta mjesečno.

Ukoliko se bonus od 50 besplatnih minuta razgovora unutar mreže iskoristi prije isteka 30 dana, sljedeće minute se naplaćuju prema važećem !hej cjeniku, a neiskorištene besplatne minute se ne mogu prenijeti u sljedeće razdoblje.

acogz
14-04-2012, 12:09 PM
OD 1. JULA SVE !HEJ KORISNIKE : HT Eronet nagrađuje sa 200 besplatnih minuta!

HT Eronet sve nove !hej korisnike koji do 1. jula aktiviraju !hej start paket nagrađuje s 200 besplatnih minuta razgovora unutar Eronet mreže

Novi korisnik, 50 minuta razgovora dobiva odmah po aktivaciji !hej broja, a preostalih 150 minuta tijekom naredna tri mjeseca aktivnog korištenja, po 50 minuta mjesečno.

Ukoliko se bonus od 50 besplatnih minuta razgovora unutar mreže iskoristi prije isteka 30 dana, sljedeće minute se naplaćuju prema važećem !hej cjeniku, a neiskorištene besplatne minute se ne mogu prenijeti u sljedeće razdoblje.

Ne lipši magarče do zelene trave!!!

doff.
14-04-2012, 11:48 PM
Jooooj oni i njihove besplatne minute, poznato??? Ne vjeruj varesu ni kad vodu nosi!

Tribbiani
17-04-2012, 06:34 PM
Jaran mi danas aktivirao novi broj i, guess what, nema besplatnih minuta. :D

qwerty
17-04-2012, 07:16 PM
Jaran mi danas aktivirao novi broj i, guess what, nema besplatnih minuta. :D

Mislis na hej broj i bonus minute, od 1.5. ce biti te gratis minute citajte malo bolje.

Tribbiani
17-04-2012, 07:39 PM
Mislis na hej broj i bonus minute, od 1.5. ce biti te gratis minute citajte malo bolje.

A to piše gdje?

qwerty
18-04-2012, 11:51 PM
A to piše gdje?

na 2640 postu ove teme ili na prethodnoj stranici

Tribbiani
19-04-2012, 10:55 AM
na 2640 postu ove teme ili na prethodnoj stranici

Ti se zezaš ili?

HT Eronet sve nove !hej korisnike koji do 1. jula aktiviraju !hej start paket...

Gdje se ovdje uopšte i pominje početak akcije od 1. maja?

ERONET (http://www.hteronet.ba/privatni-korisnici/hej/hej-dobrodoslica/)

qwerty
19-04-2012, 06:04 PM
Ti se zezaš ili?

Gdje se ovdje uopšte i pominje početak akcije od 1. maja?

ERONET (http://www.hteronet.ba/privatni-korisnici/hej/hej-dobrodoslica/)

e od 1.6. ja sam nesto prebacio izvini uglavnom bice ta akcija nije jos tako da se te minute ili bonusi sad ne nalaze na hej karticama.

Tribbiani
19-04-2012, 06:40 PM
e od 1.6. ja sam nesto prebacio izvini uglavnom bice ta akcija nije jos tako da se te minute ili bonusi sad ne nalaze na hej karticama.

Ma nije frka. Nego ovaj mi reče da su mu juče poslali poruku o tim minutama, i da je od tada imao besplatne pozive (čudi me da ne naplaćuju barem uspostavu). :D Znači ako se ko planira slučajno zaletit pa kupit start paket nek čeka tu SMS od njih.

qwerty
25-04-2012, 06:37 PM
Povoljnije cijene roaminga i do 70%

Komunicirajte tokom cijele godine u partnerskim mrežama BH Telecoma i do 70% povoljnije!

BH Telecom je za svoje korisnike tokom cijele godine obezbjedio povoljnije cijene roaming saobraćaja po kojim možete:

razgovarati i SMS-ati do 60% povoljnije

surfati i do 70% povoljnije!

Dodatna pogodnost za postpaid korisnike je povoljnija obračunska jedinica od 10 sec. umjesto dosadašnjh 60 sec. za pozive i prijenos podataka 1 kb umjesto 100 kb.

Ako se nalazite u Hrvatskoj, Crnoj Gori, Srbiji, Austriji, Bugarskoj, Turskoj, Makedoniji ili Sloveniji izaberite BH Telecom partner operatora i komunicirajte po povlaštenim tarifama.

Kada dođete u jednu od navedenih zemalja BH Telecom će vas obavijestiti SMS porukom koji su to partner operatori, a sve što trebate je na svom mobilnom telefonu izabrati jednog od navedenih operatora i možete koristiti povoljnije cijene.

Zona I partnerske mreže: Telenor Montenegro (Crna Gora), Vipnet Croatia (Hrvatska), Vip mobile Srbija (Srbija).
- Pozivi unutar zemlje
- Pozivi prema BiH
- Slanje SMS poruke
- Paketski prijenos podataka
minut
minut
po poruci
1 MB
1,35
1,35
0,22
4,52
Zona II partnerske mreže: A1 Telecom Austria (Austrija), Mobiltel Bulgaria (Bugarska), Turkcell (Turska), Vip operator Macedonia (Makedonija), Si. Mobil Slovenija (Slovenija).
- Pozivi unutar zemlje
- Pozivi prema BiH
- Slanje SMS poruke
- Paketski prijenos podataka
minut
minut
po poruci
1 MB
1,85
1,85
0,29
5,92
Napomena:
- Posebne cijene roaming saobraćaja u partnerskim mrežama vrijede za postpaid korisnike i za Camel prepaid roaming.
- Obračunska jedinica za govorni saobraćaj je
- 10 sekundi za postpaid korisnike
- 60 sekundi za prepaid korisnike
- Obračunska jedinica za paketski prijenos podataka je
- 1 KB za postpaid korisnike
- 100 KB za prepaid korisnike

Sve cijene su izražene bez PDV-a.

Napomena: Posebne cijene roaming saobraćaja u partnerskim mrežama vrijede za postpaid korisnike i za prepaid korisnike koji koriste Camel prepaid roaming.

refkie
28-04-2012, 10:48 PM
zanima me koji operater trenutno daje najvise smsova kroz one neke akcije i je li ko pravio usporedbe. znaci, interesuje me samo sms. znam da ima trenutno akcija 100+100 na bhmobile za 2KM, sta je sa eronetom i mtelom sto se tice tih akcija?

Tribbiani
28-04-2012, 11:10 PM
U m:tel mreži do 7. maja imaš akciju gdje, uz kupljeni Start paket, dobiješ 500 besplatnih SMS poruka i 500 MB Interneta (po 125 poruka/MB mjesečno, do kraja augusta mjeseca). Što se ERONETa tiče, trenutno jedina akcija je ona dobrodošlica, gdje novi korisnici dobiju 500 minuta razgovora unutar 063 mreže (imaju i !hej FULL tarifu gdje za 10 KM nadoplate računa dobiješ po 150 MB, SMS poruka unutar BiH i minuta u ERONET mreži). To je to, u najkraćim crtama.

Tribbiani
20-05-2012, 09:33 AM
Neograničen mobilni Internet i u ERONET mreži:

Prateći potrebe korisnika i suvremene načine komuniciranja HT Eronet od danas nudi još jednu pogodnost i ponudu, mobilni internet bez ograničenja prometa kako za privatne tako i za poslovne korisnike koji svoje usluge plaćaju mjesečnim računima.

U ponudi su četiri nove Mi tarife: Mobilni Internet S, Mobilni Internet M, Mobilni Internet L te Mobilni Internet XL. Nove Mi tarife omogućuju neograničeno surfanje uz velike brzine prijenosa podataka uz uvijek isti račun.

Svi dosadašnji korisnici opcija mobilnog interneta MI 50 i MI 200 također ubuduće neće plaćati dodatni promet. Uz ovu novu ponudu korisnici po akcijskim cijenama mogu nabaviti i uređaje: Notebook Acer eM355, Samsung Galaxy Tab P7500 te Alcatel X230L USB modem. Svakako je važno kazati kako se nove Internet tarife mogu koristiti i kao dodatna opcija na govornim tarifama ili se pak mogu uzeti kao zasebne tarife. Više informacija na www.eronet.ba, kontakt telefonima 063 3800 i 063 3802, te na ERONET prodajnim mjestima.

Detaljnije... (http://www.hteronet.ba/privatni-korisnici/mobilna-telefonija/mobilni-internet/)

qwerty
20-05-2012, 07:32 PM
Neograničen mobilni Internet i u ERONET mreži:

Detaljnije... (http://www.hteronet.ba/privatni-korisnici/mobilna-telefonija/mobilni-internet/)

neznam cini se kao jos jedna u nizu akcija ht eroneta koja sluzi za mazanje ociju, pa kakav je t neogranicen internet tj. flat ako ima recimo 512MB ograniceno. opet jeftine marketinske akcije, nista novo.

Tribbiani
20-05-2012, 08:09 PM
Neograničen je samo što ti nakon tih, na primjer 512 MB, smanje brzinu pristupa.

qwerty
21-05-2012, 06:29 PM
Promjena pretplatničkog BH Mobile paketa usluga na Ultra (prepaid) paket

Svim pretplatnicima BH Mobile paketa za prijenos podataka (mInternet, Data paketi) kao i korisnicima postpaid govornih paketa BH Mobile mreže omogućit će se da od 20.juna ove godine direktno pređu na Ultra Internet tarifni model.

Naime, od navedenog datuma pretplatnici bilo kojeg postpaid BH Mobile paketa koji žele preći na Ultru (prepaid BH Mobile paket) moći će izabrati:• prelazak na prepaid Ultra osnovni (govorni) tarifni model, ili• prelazak na Ultra Internet tarifni model (*usluga prijenosa podataka), pod sljedećim uslovima:

Jedinica mjere
Osnovna cijena (KM)
Administrativne usluge za postpaid korisnike

Prelazak sa postpaid na prepaid korisnika
̵ Prelazak sa postpaid na prepaid Ultra – osnovni tarifni paket
̵ Prelazak sa postpaid na prepaid Ultra Intermet
Jednokratno po priključku

5 KM
5 KM
Napomene:
̵ Promjene tarifnog paketa iz postpaida u prepaid bit će izvršena pod uslovom da je korisnik podmirio sve dospjele obaveze prema BH Telecomu te da se SIM kartica ne nalazi u stanju privremeno isključenja/mirovanja.
̵ Izabrani tarifni model će biti aktivan sa danom izvršene izmjene.
Promjena tarifnog paketa
̵ sa paketa manje na paket veće novčane vrijednosti
̵ sa paketa veće na paket manje novčane vrijednost
Jednokratno po priključku
besplatno
5 KM
Napomene:
̵ Pretplatnik ima pravo da jednom, u periodu od 12 mjeseci od dana posljednje izvršene promjene, besplatno izvrši promjenu tarifnog paketa, a svaka naredna promjena istom će se naplaćivati po Cjenovniku.
̵ Zahtjev za promjenu paketa pretplatnik može podnijeti jednom u toku istog obračunskog perioda (jednom mjesečno), a izabrani paket će biti aktivan početkom narednog obračunskog perioda.
Daje više. BH Telecom.

nanke
31-05-2012, 10:12 PM
Eno vidim i Mtel nudi flat rate mobilni internet.

Tribbiani
01-06-2012, 10:35 AM
A od danas i BH Mobile:

Od 1. juna u još boljoj ponudi BH Telecoma

Novi mNetmFlat paketi, koji u mjesečnoj naknadi imaju uključene količine saobraćaja od 500 MB i 3 GB. Ukoliko zaključite ugovor na 12 mjeseci dobivate 25% više uključenog saobraćaja, a uz ugovor na 24 mjeseca dvostruko više uključenog saobraćaja.

Maksimalna brzina je 14,4 Mbit/s, a nakon što iskoristite uključene MB i dalje surfajte NEOGRANIČENO sa smanjenom brzinom. Ako ne želite smanjenje brzine možete dokupiti:

-300 MB po cijeni od 6 KM za pretplatnike mNetmFlat 1 paketa
-300 MB po cijeni od 3 KM za pretplatnike mNetmFlat 2 paketa

Dodatne MB možete dokupiti pozivom na 1444 i na svim prodajnim mjestima BH Telecoma, više puta u toku mjeseca.

http://www.bhtelecom.ba/fileadmin/user_upload/bhtelecom/juni/_tabela.jpg

Napomene:
-Video streaming, mVoip, Mobile Office, mLive sport i ostale usluge BH Telecoma koje su bazirane na besplatnom korištenju mobilnog Interneta unutar BH mobile mreže uvijek su dostupne po maksimalnoj brzini.
-Benefiti se ne mogu koristiti u roamingu.

BH Telecom Portal (http://www.bhtelecom.ba/portalnovost+M5675704eacf.html)

acogz
01-06-2012, 02:12 PM
Još da ove dvije usluge integrišu u jedan paket (kao što je TopInternet samo da je Flat mobilni internet!), i odmah uzimam!

refkie
02-06-2012, 11:58 AM
a vidim nista znacajno se nije promijenilo .. zasto su stavili ovo 100+100 na ultra free (Tokom Ultra free perioda, od 01. juna do 31. jula 2012. godine) da mozes recimo slati sms samo na brojeve unutar mreze? http://www.bhtelecom.ba/portalnovost+M58c8b20e982.html

qwerty
03-06-2012, 11:27 AM
Nokia uz Plus tarife
TIPKAJ QWERTY uz HT ERONET i tarifu 25 Plus.

Odaberite Plus tarifu i surfajte besplatno
na novom Nokia mobitelu!
Postanite korisnik jedne od Plus tarifa (15,25,50) na 12/24 mjeseca u promotivnom periodu (do 30.6.2012.) i ostvarite pogodnost besplatnog korištenja mobilnog interneta MI 512 MB na 3/6 mjeseci.

Uz to, iskoristite promociju i odaberite novu Nokia Asha 303, Nokia E5 ili Nokia E6 po povoljnijim cijenama:

*cijene uređaja vrijede u tarifi 25 Plus uz ugovor na 24 mjeseca

Detaljne informacije potražite na prodajnim mjestima HT Eroneta.

Napomene:

Za aktivaciju MI 512 MB potrebno je potpisati Zahtjev za dodatne usluge na HT Eronet prodajnom mjestu,
U promotivnom periodu opcija zadržava karakteristike određene uvjetima korištenja,
Nakon isteka promotivnog perioda (3/6 mjeseci) opcija MI 512 MB ostaje aktivna i naplaćuje se po službenom cjeniku.

qwerty
03-06-2012, 06:12 PM
Igraj sa FRENDOM i pobijedi!
FREND tim sa odličnim telefonima, brzim 3G USB modemom i bonusom od 50 KM

Vrijeme je za fudbal, a još uvijek nisi odabrao svoj tim? Mi ti predlažemo FREND tim.

U sjajnom FREND timu nudimo ti odlične telefone ili brzi 3G USB modem za mobilni internet, a pored toga dobijaš i bonus od 50 KM(pdv uključen) na računu za pozive, poruke i internet.

Preporučujemo ti:
Telefon Huawei G3620 po cijeni od 25 KM sa bonusom od 50 KM
Telefon Samsung E1180 po cijeni od 35 KM sa bonusom od 50 KM i
3G USB modem E1750 po cijeni od 50 KM sa bonusom od 50 KM

Bonus od 50 KM raspoređuje ti se tako što ćeš odmah po aktivaciji broja, na računu dobiti 6 KM, a ostalih 44 KM biće ti raspoređeno na 11 mjeseci tj. 4 KM mjesečno koje možeš da utrošiš za pozive, poruke i internet, a pod uslovom da najmanje jednom mjesečno izvršiš dopunu računa.

Prvim aktiviranjem broj će ti biti podešen na tarifni model Zovi, a deteljne informacije o FREND tarifama možeš pronaći ovdje.
Odigraj svoju kombinaciju, odigraj šampionski!
Za dodatne informacije pozovite besplatni korisnički servis 066 10 10 10

EsadCo
09-06-2012, 11:35 AM
Na trzistu mobilne telefonije FBiH, BH Telecom je brz premca.

Tribbiani
09-06-2012, 11:41 AM
Pa et', ponuda im malo kaska za m:tel-ovom ali imaju bolju pokrivenost od njih, posebno 3G mrežom.

refkie
09-06-2012, 11:53 AM
Pa et', ponuda im malo kaska za m:tel-ovom ali imaju bolju pokrivenost od njih, posebno 3G mrežom.

sve je to tu negdje u par deka sto se kaze.
sigurno je da bht moze bolje. gledam jucer dionice im pale, oko 16KM. a sjecam se kad su nekad bile i do 30 , 40KM.

EsadCo
09-06-2012, 12:07 PM
Cijena, pokrivenost, tarifni modeli, obracunski intervali, ponuda mobilnih telefona i njihova otplata...sve je na strani BH Telecoma.

qwerty
09-06-2012, 08:24 PM
Cijena, pokrivenost, tarifni modeli, obracunski intervali, ponuda mobilnih telefona i njihova otplata...sve je na strani BH Telecoma.

pa ne bas sve, jos nema prave konkurencije koja bi konkurisala na paravi nacin jos uvijek svako dominira na svom dijelu i to je to nema nekog znacajnijeg rezanja cijena.

DSA
09-06-2012, 09:37 PM
Ima li išta od prebacivanja broja na drugi operater?

Tribbiani
10-06-2012, 12:01 AM
Ima li išta od prebacivanja broja na drugi operater?

Još uvijek ništa.

doff.
10-06-2012, 09:30 PM
Je li neko koristi ultra smart tarifu, izgleda mi vrlo povoljna, samo nisam siguran je li ima neka caka a da je nisu (namjerno) naglasili? Izgleda mi puno bolja od osnovne ultra tarife.

Tribbiani
10-06-2012, 10:25 PM
Je li neko koristi ultra smart tarifu, izgleda mi vrlo povoljna, samo nisam siguran je li ima neka caka a da je nisu (namjerno) naglasili? Izgleda mi puno bolja od osnovne ultra tarife.

Koristim, povoljnija je od osnovne tarife. Nema nikakvih caka, jedino su pozivi na druge mreže nešto malo skuplji (ali to nisu sakrili, piše u cjenovniku). Sve ostalo je isto kao na osnovnom tarifnom modelu, osim cijene SMS poruka koja je za 0,02 KM niža. I da, cijene budu niže što duže pričaš. Sve u svemu toplo preporučujem da aktiviraš ako nemaš previše ljudi na drugim mrežama.

doff.
10-06-2012, 11:10 PM
Kad je vec koristis da ti postavim koje dodatno pitanje :D
Kolika je cijena sms vam BiH? Koliko minuta treba razgovarati da bi cijena padala?

Tribbiani
11-06-2012, 12:06 AM
Kad je vec koristis da ti postavim koje dodatno pitanje :D
Kolika je cijena sms vam BiH? Koliko minuta treba razgovarati da bi cijena padala?

Ista kao i na osnovnom tarifnom modelu, 0,20 KM. Svakih deset minuta cijena je za 10% niža, pa računaj. :D Naravno, ovo niža se odnosi na pozive unutar BH Mobile i BH Line mreža.

acogz
11-06-2012, 08:23 AM

Imam telefon koji podržava više sim kartica, i jedna od njih je Ultra 061. Otkako se pojavila Ultra smart tarifa koristim je, i troškovi su mi znatno smanjeni, jer već nakon 10 minuta razgovora unutar mreže tokom jednog mjeseca, cijena razgovora se snizi za 10%. Tako je i nakon napravljenih 20 minuta (sniženje za još 10%). Šteta što se brzo resetuje (na kraju mjeseca!), ali šta ćeš. Poruke ne pišem, niti koristim net, ali je po cjenovniku i to povoljnije. Sigurno povoljnije od osnovne Ultra tarife. Ne vidim u kojem smislu telekom ima korist od ove tarife u odnosu na osnovnu Ultra tarifu (osim što se plaća prelazak na ovu tarifu 1,17KM)

refkie
11-06-2012, 12:24 PM
Imam telefon koji podržava više sim kartica, i jedna od njih je Ultra 061. Otkako se pojavila Ultra smart tarifa koristim je, i troškovi su mi znatno smanjeni, jer već nakon 10 minuta razgovora unutar mreže tokom jednog mjeseca, cijena razgovora se snizi za 10%. Tako je i nakon napravljenih 20 minuta (sniženje za još 10%). Šteta što se brzo resetuje (na kraju mjeseca!), ali šta ćeš. Poruke ne pišem, niti koristim net, ali je po cjenovniku i to povoljnije. Sigurno povoljnije od osnovne Ultra tarife. Ne vidim u kojem smislu telekom ima korist od ove tarife u odnosu na osnovnu Ultra tarifu (osim što se plaća prelazak na ovu tarifu 1,17KM)

moje misljennhe neko jeste da ova tarifa nije zazivjela u pravom smislu rijeci ko tarifa, vec je kao neka "promo tarifa" gdje ovi iz telekoma mozda ispituju isplativost iste i testiraju datu tarifu. svakako je da imas ustade,ali opet i nisu neke ustede jer si ti to opwt platio 1.17KM tako da se svede tu negdje na isto..
opet kad bi bilo znaci da biras ultra smart kao sto biras ultra pisi i sl onda bi bila druga prica..
cinjenica je da su prvi u bih krenuli s takvom tarifom, pa im se bas i ne zuri da je malo koriguju..

Tribbiani
11-06-2012, 03:35 PM
Njima se tarifa isplati vjerovatno i više nego osnovni tarifni model pošto oni koji je aktiviraju više i koriste mobilni telefon (govorim iz ličnog iskustva).

acogz
11-06-2012, 04:24 PM
Njima se tarifa isplati vjerovatno i više nego osnovni tarifni model pošto oni koji je aktiviraju više i koriste mobilni telefon (govorim iz ličnog iskustva).

Meni se isplatilo. Dao sam 1.17KM u startu, a sada svaki mjesec napravim 10 minuta po 10% nižoj cijeni i dvadesetak minuta po 20 % nižoj cijeni, i to u kontinuitetu već 4-5 mjeseci. Ako je cijena minute 0.24KM, računica je sledeća:
10 * 0.024KM + 20 * 0.048 = 1.20KM (samo za jedan mjesec)
Dakle prvi mjesec sam bio na istom, a sada mi se već isplati. To je moja računica!!!

n1rvana
13-06-2012, 02:08 PM
evo izgleda u bih jos jedna nova mreza pocela sa radom. nesto slicno haloo mrezi. http://www.izimobil.ba/

refkie
13-06-2012, 02:36 PM
evo izgleda u bih jos jedna nova mreza pocela sa radom. nesto slicno haloo mrezi. http://www.izimobil.ba/

hh koristi infrastrukturu 065 haha i iole su organizovaniji u odnosu na drugu alternativu..
0.17km plus uspostava plus obracunska 30 sekundi.. ma nema ba poderace trziste haha jos su samo trebali dat besplatne pozive do 2050 haha

refkie
13-06-2012, 02:39 PM
pocela je znaci prica sa alternativnim operatorima. IZI mobil, kao virtuelni mobilni operater,
potpisao je sporazume sa BH Telecomom i
m:telom, te na području BiH koristi njihovu
infrastrukturu

Tribbiani
13-06-2012, 05:35 PM
Slovenija - zdra'o.

acogz
13-06-2012, 06:40 PM
Za sms koriste servisni centar mtel-a +38765500009

Tribbiani
13-06-2012, 06:58 PM
Hajde ako ništa kod ovih se makar zna ko stoji iza njih za razliku od fiktivne mreže haloo. Iako su konkurentni k'o da ne kažem šta...

refkie
13-06-2012, 09:34 PM
niceg znacajnog tu nema. nije sad neki bum vrijedan pa da predjes s nekog od dominantnih na alternativni operater.

acogz
14-06-2012, 08:26 AM
Provjerio sam malorije stanje brojača na mobilnom telefonu. Za posljednja 3 mjeseca imam 10 sati primljenih poziva, ili 600 minuta. To je dakle 200 minuta mjesečno. 200 x 0,06KM = 12KM.

E, toliko bi mi računi bili manji da sam koristio ovaj IZI.

Da li sam lud ako ne pređem na IZI???

Tribbiani
14-06-2012, 08:46 AM
Nisi.

acogz
14-06-2012, 11:46 AM
Nisi.

Objasni mi, molim te

refkie
14-06-2012, 06:51 PM
Provjerio sam malorije stanje brojača na mobilnom telefonu. Za posljednja 3 mjeseca imam 10 sati primljenih poziva, ili 600 minuta. To je dakle 200 minuta mjesečno. 200 x 0,06KM = 12KM.

E, toliko bi mi računi bili manji da sam koristio ovaj IZI.

Da li sam lud ako ne pređem na IZI???

zasto da prelazis?
prvo ponuda im je losa, jedino sto imaju jeste taj 0.06 za dolazni poziv. ko da ces biti u stanju da ce tebe samo zvat?
ne kazem za kasnije nekad, mozda bude i sta povoljnije.
ako sracunas malo za minut platis 0.17+0.06+pdv to dodje ako se ne varam oko 0.28.

acogz
15-06-2012, 07:52 AM
zasto da prelazis?
prvo ponuda im je losa, jedino sto imaju jeste taj 0.06 za dolazni poziv. ko da ces biti u stanju da ce tebe samo zvat?
ne kazem za kasnije nekad, mozda bude i sta povoljnije.
ako sracunas malo za minut platis 0.17+0.06+pdv to dodje ako se ne varam oko 0.28.

Prvi minut košta 0,2691KM, dok je svaki sledeći 0,1989KM (prema svim mrežama!) Meni je minut 0,18KM + pdv, odnosno prva dva minuta me koštaju 0,4212KM (a ja na postpaid-u!!!) Na sve to dobijem na prijemu poziva bonus?!? A rekao sam da imam mjesečno 200 minuta primljenih poziva. Ja ću da pokušam!

refkie
15-06-2012, 09:53 AM
Prvi minut košta 0,2691KM, dok je svaki sledeći 0,1989KM (prema svim mrežama!) Meni je minut 0,18KM + pdv, odnosno prva dva minuta me koštaju 0,4212KM (a ja na postpaid-u!!!) Na sve to dobijem na prijemu poziva bonus?!? A rekao sam da imam mjesečno 200 minuta primljenih poziva. Ja ću da pokušam!

bujrum, javi nam kakoo je...

armin_pliva
15-06-2012, 12:40 PM

U pravu si, samo, kad predjes na drugu mrezu, prvo moras poznanike obavjestiti o tome (ne znam da li mozes prenijeti broj-jos uvijek) i pitanje je da li ces ostvariti toliki "protok" zato sto ces biti skuplji za pozivanje...ma, na sve su "oni" mislili... ;)

Tribbiani
15-06-2012, 02:45 PM
Otkad je na super jeftinom m:tel-u obračunska 60+60 sekundi?

Cijene su izražene u KM/min i nije uračunat PDV.
*U tarifnom modelu HIT cijena uspostave poziva je 0,06 KM, obračunski interval je 60+1 sekunda. Obračunski interval za tarife Zovi, Šalji, Surfaj i Kuliraj iznosi 60+60.

m:tel - imate (ne)prijatelje! (http://www.mtel.ba/frend-tarife/) :D

doff.
15-06-2012, 03:43 PM
Od danas! Definitivno su sad najgori, da su barem spustili cijene pa korigovali obracunsku jedinicu. ccc

refkie
15-06-2012, 03:45 PM
Otkad je na super jeftinom m:tel-u obračunska 60+60 sekundi?

m:tel - imate (ne)prijatelje! (http://www.mtel.ba/frend-tarife/) :D

lopovluk.. hej a kaze prema mrezama u bih uspostava poziva 0.05 plus regularna cijena poziva plus pdv.

a vam kaze, npr 0.17 /min. najniza cijena u bih. haaa ..

Tribbiani
15-06-2012, 04:40 PM
Ma budale ba, umjesto da smanjuju obračunsku oni zaokružiše na minut. Bolesno. Nadam se samo da ostala dva operatera neće krenut njihovim stopama (imaju dobru šansu da iskoriste ovaj m:tel-ov lopovluk i preuzmu im jedan broj korisnika).

qwerty
15-06-2012, 05:10 PM
pricajte sta hocete mtel rastura danas su lanisirali tarifne opcije po svacijoj mjeri i super povoljno je i za svakog drugacije. Tar. opcije na *100# kad preracunam bolje nego biti na bht preplati.

Tribbiani
15-06-2012, 05:18 PM
Je, baš rastura. 60+60 obračunska fakat rastura. Novčanik.

qwerty
15-06-2012, 05:18 PM
Novo Mom meniju - Posebno za tebe
Posebna ponuda tarifnih opcija Minute, Poruke i Internet

Za sve vjerne FREND korisnike kreirali smo posebnu ponudu tarifnih opcija Minute, Poruke i Internet u skladu sa mjesečnom potrošnjom i omiljenim načinom komuniciranja, a po najnižim cijenama!

FREND korisnik za isti iznos svoje mjesečne potrošnje, izborom odgovarajuće tarifne opcije, dobija mnogo više minuta, poruka ili megabajta!

Pronadji tarifnu opciju u Mom meniju *100#, bas po svojoj mjeri, i uštedi bilo da razgovaraš, šalješ poruke ili surfaš mobilnim internetom!

Poziv na Moj meni broj *100# je besplatan.

Ponuda traje od 15.6.do 15.8.2012. godine.

refkie
15-06-2012, 06:44 PM
Novo Mom meniju - Posebno za tebe
Posebna ponuda tarifnih opcija Minute, Poruke i Internet

Za sve vjerne FREND korisnike kreirali smo posebnu ponudu tarifnih opcija Minute, Poruke i Internet u skladu sa mjesečnom potrošnjom i omiljenim načinom komuniciranja, a po najnižim cijenama!

FREND korisnik za isti iznos svoje mjesečne potrošnje, izborom odgovarajuće tarifne opcije, dobija mnogo više minuta, poruka ili megabajta!

Pronadji tarifnu opciju u Mom meniju *100#, bas po svojoj mjeri, i uštedi bilo da razgovaraš, šalješ poruke ili surfaš mobilnim internetom!

Poziv na Moj meni broj *100# je besplatan.

Ponuda traje od 15.6.do 15.8.2012. godine.

nista se datim akcijama ne mijenja. to je sve kratkorocno.. kad akcija istekne, onda ti je gore.

refkie
15-06-2012, 06:47 PM
postpaid bhmobile ukida m50 internet paket?? je li to tacno, posto sam dobio obavijest da od prvog sedmog mijenjam paket ili me vracaju na active.

doff.
15-06-2012, 07:07 PM
pricajte sta hocete mtel rastura danas su lanisirali tarifne opcije po svacijoj mjeri i super povoljno je i za svakog drugacije. Tar. opcije na *100# kad preracunam bolje nego biti na bht preplati.

Ne znam na osnovu cega si zakljucio da je tarifna opcija *100# bolja od bht pretplate? Obracunska jedinica na minutama 60+60 i samo unutar mreze, to mi se ne cini povoljno, a sms samo unutar BiH. Pogledaj ti to jos jednom

qwerty
15-06-2012, 07:24 PM
nista se datim akcijama ne mijenja. to je sve kratkorocno.. kad akcija istekne, onda ti je gore.

akcija sa tar.opcijama na mtel traje vec duzi period i odlicno im ide ne vjerujem da ce ukidati. BHT pokusava da ih kopira i taman kad ih stigne sa ovih 100+100 oni ubace nesto novo.

qwerty
15-06-2012, 07:25 PM
postpaid bhmobile ukida m50 internet paket?? je li to tacno, posto sam dobio obavijest da od prvog sedmog mijenjam paket ili me vracaju na active.

i ja sam dobio ne znam pa mene su prebacili vec sa msurf25 na msurf50 automatski sta se sad mjenja vidjecu akd budem palcao racun za koji dan.

qwerty
15-06-2012, 07:29 PM
Ne znam na osnovu cega si zakljucio da je tarifna opcija *100# bolja od bht pretplate? Obracunska jedinica na minutama 60+60 i samo unutar mreze, to mi se ne cini povoljno, a sms samo unutar BiH. Pogledaj ti to jos jednom

na osnovu proste racunice 8KM+6KM tj.14KM mi ode na sms i pozive i imam ih da nemogu potrositi dok ovamo 15KM mi ode samo tako a da skroz malo koristim. Ja sam na mtelu broj kupio na akciji do tada sve same akcije i dopunjavam na akcijama dopunim 20KM dopne mi 30KM, sad ove opcije tako da razgovaram skroz povoljno, sa 3 frend broja po pozivu placam 6 feninga i rpicam koliko hocu, tarifa hit meni super za sad sigurno najpovoljnija.

sms 1,5KM 7dana
minute 0,5KM 20minuta 1dan
1,5KM 40minuta 3dana

napominjem za svakoga su razlicite tar.opcije posto kreiraju se na osnovu proracuna o ranijem nacinu koristenja usluga, ko je puno koristio iste ponudice mu se vise iste usluge za kraci period trajanja.

Tribbiani
15-06-2012, 08:02 PM
Obračunski intervali 60+1 ili 60+60. Ma nema, razvaljuju hahaha.

acogz
15-06-2012, 09:19 PM

To je obračunska jedinica prema prijatelj brojevima, a tarifni intervali su na zovi, šalji surfaj 10+10, kuliraj je 15+15, a hit je 60+1

qwerty
15-06-2012, 10:00 PM
To je obračunska jedinica prema prijatelj brojevima, a tarifni intervali su na zovi, šalji surfaj 10+10, kuliraj je 15+15, a hit je 60+1

znam hit nije povoljan naraocito za zvanje mob. brojeva koji nisu priajtelji tako da mi je i sada u tar.opcijama ista obr. jed. ali opet ovo je sasvim ok ponuda jedino sto skida te minute sad kad zovem i frend brojeve.

qwerty
15-06-2012, 10:04 PM

zavisi na kojoj si tarifi u moj mixu i hit tarifi da, ali tar.opcije se primjenjuju zavisno kako se obracunava na tarifi ako si na zovi i salji onda je normalno. Za sad daleko najbolje ponuda cekam odgovore konkurencije, ali mtel bas brzo reaguje isto kao na haloo sto je reagovao sa uvodjenjem 3.broja i sad u potpunosti kontrolise trziste i zijenom i uslugama.

doff.
15-06-2012, 10:49 PM

2475772

acogz
16-06-2012, 08:15 AM
2475772

Vidiš da je to sa zvjezdicom, to ti se odnosi na frend ekipu

Tribbiani
16-06-2012, 08:47 AM
Pa zašto ne piše (kao do sad što je) kolika je obračunska za ostale pozive?

qwerty
16-06-2012, 11:23 AM
Pa zašto ne piše (kao do sad što je) kolika je obračunska za ostale pozive?

na hit je 60+1, mislim da je za ostale normalna obracunska jedinica, pogotovo na tarifi zovi da je najpovoljnija 10+10s,a ovamo je mozda 30sec ili tako nesto uglavnom to je mozda samo za prijatelj brojeve ili je greska.

refkie
16-06-2012, 12:09 PM
na hit je 60+1, mislim da je za ostale normalna obracunska jedinica, pogotovo na tarifi zovi da je najpovoljnija 10+10s,a ovamo je mozda 30sec ili tako nesto uglavnom to je mozda samo za prijatelj brojeve ili je greska.

pa treba to provjerit. ha ya. da se zna sta je i kako je tacno.

doff.
16-06-2012, 02:33 PM
Vidiš da je to sa zvjezdicom, to ti se odnosi na frend ekipu

Pa koliko znam, cijna poziva prema frend ekipi u Hit tarifi je 0,00KM tako da obracunska jedinica od 60+1 nema logike. Ili???

qwerty
16-06-2012, 02:58 PM
Pa koliko znam, cijna poziva prema frend ekipi u Hit tarifi je 0,00KM tako da obracunska jedinica od 60+1 nema logike. Ili???

u frend ekipi da, ali sad kad se aktiviraju ove tar.opcije minuti i kad zoves nekog iz frend ekipe ono skida te minute tako da dok to traje kao da ne vazi frend broj.

doff.
16-06-2012, 03:42 PM
^^^^
Pricamo o tarifnim opcijama HIT, ZOVI, ŠALJI, SURFAJ i KULIRAJ. Ti si otisao na ponudu iz mog menija. Na slici koju sam postavio date su cijene i obracunski intervali tarifa HIT, ZOVI, ŠALJI, SURFAJ i KULIRAJ. Jasno mi je za moj meni i ponudu minute gdje je za njih interval 60+60 i minute vaze samo u m:tel mrezi, to je skroz druga prica.

EsadCo
18-06-2012, 09:30 AM
Kad se sve sabere za prosjecnog korisnika u FBiH, BH Telecom je najpovoljniji. M:tel na trzistu FBiH sa postpaid tarifama nema sta da trazi. Mozda sad naprave nesto sa Mix tarifama http://www.mtel.ba/moj-mix/

refkie
18-06-2012, 10:56 AM
Kad se sve sabere za prosjecnog korisnika u FBiH, BH Telecom je najpovoljniji. M:tel na trzistu FBiH sa postpaid tarifama nema sta da trazi. Mozda sad naprave nesto sa Mix tarifama http://www.mtel.ba/moj-mix/

pa u osnovi nije los ako bonuse mozes iskoristit na sve mreze...

EsadCo
18-06-2012, 11:37 AM
Mix flat moze

Tribbiani
18-06-2012, 04:48 PM
Od 15. jula nastavak promotivne akcije BH Mobile mreže za postpaid korisnike (http://www.bhtelecom.ba/portalnovost+M5ac8dfad738.html).

Od 18. juna kreće akcija Ultra ljeto (http://www.bhtelecom.ba/portalnovost+M53623756fde.html).

mrmrman
18-06-2012, 05:02 PM
Od 15. jula nastavak promotivne akcije BH Mobile mreže za postpaid korisnike (http://www.bhtelecom.ba/portalnovost+M5ac8dfad738.html).

Od 18. juna kreće akcija Ultra ljeto (http://www.bhtelecom.ba/portalnovost+M53623756fde.html).

zamene je je ovo bezveze totalno al eto svako ima svoj ukus

Tribbiani
18-06-2012, 05:12 PM
Ne znam kako 25/50 % popusta za pozive, poruke i Internet može biti bezveze, al hajde...

doff.
18-06-2012, 05:23 PM
Ne znam kako 25/50 % popusta za pozive, poruke i Internet može biti bezveze, al hajde...

Vjerovatno je u Nigdjezemskoj sve dzaba pa mu je ova akcija totalno bezze :-D

Salu na stranu, buraz je u prosloj akciji potpisao ugovor na Midi 30 i prezadovoljan je, uistinu su mu smanjeni troskovi racuna.

Tribbiani
18-06-2012, 05:35 PM
Ma nije od m:tel-a, zato je bezveze. :D

mrmrman
18-06-2012, 06:43 PM
Ma nije od m:tel-a, zato je bezveze. :D

Ma ocemu ti nabijem ih sve redom ti mislis da nekoga favoriziram nisam ti ja jedan od tih ja sam samo na strani pravde a tko ima novca njemu je svejedno jer on je u stanju uzet preplatu i od 30-50km nebitno i placat dok ja jedva skuckam 2km pa dopunim hehe

Peace all Nation

goranj
22-06-2012, 06:14 PM
Pozdrav ljudi, ja sam novi kolac! :)

Planiram da uzmem HTC EVO 3D od mtel-a, kod nas za sada nije bilo bolje ponude kada je u pitanju mobilni net i telefon.

EVO3D kosta 250KM uz 2 god. paket od 25KM (ovj paket nudi 1GB prometa mjesecno)

Telefon inace kosta koliko i Google Nexus (slican je i po specifikacijama), tj oko 310€ kada se kupuje otkljucan zato mislim da je ova ponuda dobra.

Ne favorizujem mtel, svi su oni djubrad koja drze monopol, imamo najskuplje uredjaje i mob. net u regionu, do prije nekoliko mjeseci sam mislio uzeti BH tel sony walkman na androidu, i u zadnji tren sam odustao jer sam preko stare i njenog ugovora uzeo Huawei Sonic za samo 100KM (FANTASTICAN TEL - STVARNO), ali mi Sonic ne odgovara jer nema autofocus i prednju kameru. Autofokus mi treba za skeniranje dokumenata vezano za posao, a kamera za video pozive (skype, hanguot i sl.)

Ako imate komentar na EVO 3D ili ovu ponudu, dajte ga sad dok se nisam zaletio u ugovor od 2 god.!!!

acogz
23-06-2012, 09:45 AM
Pozdrav ljudi, ja sam novi kolac! :)

Planiram da uzmem HTC EVO 3D od mtel-a, kod nas za sada nije bilo bolje ponude kada je u pitanju mobilni net i telefon.

EVO3D kosta 250KM uz 2 god. paket od 25KM (ovj paket nudi 1GB prometa mjesecno)

Telefon inace kosta koliko i Google Nexus (slican je i po specifikacijama), tj oko 310€ kada se kupuje otkljucan zato mislim da je ova ponuda dobra.

Ne favorizujem mtel, svi su oni djubrad koja drze monopol, imamo najskuplje uredjaje i mob. net u regionu, do prije nekoliko mjeseci sam mislio uzeti BH tel sony walkman na androidu, i u zadnji tren sam odustao jer sam preko stare i njenog ugovora uzeo Huawei Sonic za samo 100KM (FANTASTICAN TEL - STVARNO), ali mi Sonic ne odgovara jer nema autofocus i prednju kameru. Autofokus mi treba za skeniranje dokumenata vezano za posao, a kamera za video pozive (skype, hanguot i sl.)

Ako imate komentar na EVO 3D ili ovu ponudu, dajte ga sad dok se nisam zaletio u ugovor od 2 god.!!!

Radije skupljaj pare i kupi otključan (govorim ti iz ličnog iskustva!)

cool.mama
23-06-2012, 11:35 AM
Pozdrav ljudi, ja sam novi kolac! :) :muhtaz:

eRC25Gg6fno

http://www.pic4ever.com/images/happy0196.gifhttp://www.pic4ever.com/images/happy0196.gifhttp://www.pic4ever.com/images/happy0196.gif

Tribbiani
07-07-2012, 05:34 PM
Zbog opstrukcija iz HT-a usluga prenosivosti broja u mobilnoj telefoniji još nije moguća

Vijeće Regulatorne agencije za komunikacije (RAK) održalo je u utorak, 03.07.2012. godine, 57. redovnu sjednicu na kojoj je između ostalog razmatrana informaciju o stepenu implementacije usluge prenosivosti telefonskih brojeva. Vijeće je konstatovalo da telekom operator JP Hrvatske telekomunikacije d.d. Mostar ovu uslugu još nije stavio na raspolaganje korisnicima.

Naime, JP Hrvatske telekomunikacije d.d. Mostar je spreman da omogući pozive za prenos govornih informacija, ali ne i SMS i MMS usluge. Na ovaj način, nepotpunom primjenom usluge prenosivosti broja, bez obzira što su Telekom Srpske a.d. Banja Luka i BH Telecom d.d. Sarajevo u roku ispunili obaveze, korištenje usluge prenosivosti broja u mobilnoj telefoniji još nije moguće u Bosni i Hercegovini. Agencija će primjeniti zakonske mjere zbog neizvršavanja ove obaveze prema telekom operatoru JP Hrvatske telekomunikacije d.d. Mostar, navodi se u saopćenju iz RAK-a.

Zbog kašnjenja uvođenja usluge prenosivosti brojeva u mobilnoj telefoniji JP HT d.d. Mostar je u februaru ove godine kažnjen sa 95.000 KM, a RAK je tom prilikom naložio ovom telekom operateru da najkasnije do 30.06.2012. godine, omogući pružanje usluge prenosivosti broja u mobilnim telefonskim uslugama.

Lukavac-x.ba (http://lukavac-x.ba/bih/drustvo-bih/zbog-opstrukcija-iz-ht-mostar-usluga-prenosivosti-broja-u-mobilnoj-telefoniji-jos-uvijek-nije-moguca.html)

Sljedeći korak: oduzet im licencu.

refkie
07-07-2012, 09:43 PM
Sljedeći korak: oduzet im licencu.

nece to .. bilo bi garazile im to uradit. ovako mozda zalijepe jos neku novcanu kaznu ...

Tribbiani
09-07-2012, 10:42 PM
IZI mobile, Eronet verzija:

!hej časti svoje korisnike sa 0,06 KM za svaku minutu primljenog poziva

!hej korisnici koji u razdoblju od 9.7. do 9.8.2012. aktiviraju uslugu !hej Častilica ostvaruju dodatne iznose na računu za svaku punu minutu dolaznog poziva iz drugih mobilnih i svih fiksnih mreža u BiH.

Za svaku punu minutu primljenog poziva, korisniku se dodjeljuje iznos od 0,06 KM. Iznos koji korisnik zaradi kroz uslugu !hej Častilica dodjeljuje se na glavni račun i pridodaje postojećem iznosu na računu.
Iznos skupljen kroz ovu uslugu ne produljuje valjanost !hej kartice, dok !hej korisnik putem ove usluge može sakupiti najviše 100 KM na svom računu. Iznos se ne dodjeljuje za dolazne pozive upućene iz HT Eronet mobilne mreže, međunarodne dolazne pozive, dolazne pozive upućene korisniku koji se nalazi u roamingu i dolazne pozive sa bilo kojeg broja sa dodanom vrijednošću.

Više informacija o ovoj ponudi korisnici mogu dobiti na www.hej.ba, besplatnom telefonu 063 3803 ili u HT Eronet prodajnim centrima.

Eronet (http://www.hteronet.ba/upoznajte-nas/press-centar/hej-casti-svoje-korisnike-sa-006-km-za-svaku-minutu-primljenog-poziva)

acogz
10-07-2012, 11:35 AM
Neka, neka! Znači da ipak reaguju i na IZI. Dešava se, dešava!!!

n1rvana
10-07-2012, 06:30 PM
http://www.happy.ba/happy.html sudeci po dnevnom avazu ovo bi mogla biti osvjezena ultra ili nova prepaid usluga bh telecoma. jos tri dana pa cemo vidjeti o cemu je rijec :)

acogz
11-07-2012, 09:42 AM
http://www.happy.ba/happy.html sudeci po dnevnom avazu ovo bi mogla biti osvjezena ultra ili nova prepaid usluga bh telecoma. jos tri dana pa cemo vidjeti o cemu je rijec :)

hehe

još dva dana, 14 sati i 18 minuta

mrmrman
12-07-2012, 02:15 AM
jos jedan dan i 21 sat do happy kataklizme heheheh

nisu htjeli da pocnu na petak 13 nego u subotu

telefon
12-07-2012, 08:31 PM
a u subotu ne rade pa ce sigurno u pon.

n1rvana
12-07-2012, 10:24 PM
pa ce, kao sa odbrojavanjem adsl flat paketa, otici u minus :D

Tribbiani
12-07-2012, 10:30 PM

Hahaha, baš... :D

acogz
12-07-2012, 10:47 PM

hahaha
hihihi
hehehe
ludilo!!!

goranj
13-07-2012, 12:50 AM
Radije skupljaj pare i kupi otključan (govorim ti iz ličnog iskustva!)

Ako skupim 300€ ne pada mi na pamet da kupim EVO 3D!!, onda uzimam Nexus - bolje android iskustvo!

Tj. po svoj prilici cu preko rodjaka u SAD da kupim nexus za 400$. A google nexus / sam vec narucio, tj, drugi su narucili za mene, pa ce mi ga donijeti, isto iz SAD.

Inace, zasto? Nema update, sta je mtel zasrao?

Taj telefon bi trebalo momentalno nakon kupovinem da se update-uje na ICS android? Da li se to desava kod mtela? Ako neko zna?

goranj
13-07-2012, 12:53 AM
:muhtaz:

eRC25Gg6fno

http://www.pic4ever.com/images/happy0196.gifhttp://www.pic4ever.com/images/happy0196.gifhttp://www.pic4ever.com/images/happy0196.gif

Mama, jezik nazad u usta! :D

mrmrman
13-07-2012, 10:22 PM
1h 41 min do happy avanture hahahha:D :D :D

cool.mama
13-07-2012, 10:49 PM
Mama, jezik nazad u usta! :D

http://www.pic4ever.com/images/jawsmiley.gif

jel' sad bolje? :D

acogz
14-07-2012, 04:21 AM
http://www.happy.ba/cjenovnik.html

Nemate pojma koliko sam happy!!! Samo ne mogu da otkrijem šta piše pod tačkom 5

telefon
14-07-2012, 08:40 AM
ovo je sigurno nesto tipa hallo
a imaju stranicu ko fol s cjenovnikom a njega nigdje...
a onaj sto je piso zaboraVIO DA POSLE 4 IDE 5
gledam sad ovu brosuru i vidim da 5 KM mora se potrosit za 15 dana!?
super tarifa nema sta

mrmrman
14-07-2012, 09:25 AM
ovo je sigurno nesto tipa hallo
a imaju stranicu ko fol s cjenovnikom a njega nigdje...
a onaj sto je piso zaboraVIO DA POSLE 4 IDE 5
gledam sad ovu brosuru i vidim da 5 KM mora se potrosit za 15 dana!?
super tarifa nema sta

sta im fali Bogati nije se rodio tko je narodu ugodio

refkie
14-07-2012, 08:14 PM
sta im fali Bogati nije se rodio tko je narodu ugodio

ma nista, pare trosis u svojoj drzavi ako nista :D ne moras davat slovencu i slicnima...

mrmrman
14-07-2012, 08:20 PM
ma nista, pare trosis u svojoj drzavi ako nista :D ne moras davat slovencu i slicnima...

taman da je neznam tko ako ima blju ponudu neka ide njemu novci

acogz
14-07-2012, 11:28 PM
Od ovih "alternativnih" mi se http://www.happy.ba/paketi.html čini najpovoljnijim!

Tribbiani
14-07-2012, 11:38 PM
taman da je neznam tko ako ima blju ponudu neka ide njemu novci

Slažem se. Osim kad su u pitanju Janezi ili Srbi. :D

refkie
15-07-2012, 08:20 PM
ii jel ko vec posto happy? sta se prica po sokacima,haaa?