PDA

Pogledajte punu verziju : BH mobile vs m:tel vs eronet/ BH mobile od nove godine snizenje mob.neta i ultra zima, mtel, Eronet full tarifa

Stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13

Tribbiani
15-07-2012, 11:38 PM
Čini mi se da ih još uvijek nema u prodaji, barem u Tuzli nisam primjetio.

mrmrman
15-07-2012, 11:53 PM
Čini mi se da ih još uvijek nema u prodaji, barem u Tuzli nisam primjetio.

nema nema ni u zivinicama ma sta se moze ocekivati od necega sto pripada bh telecomu?

qwerty
22-08-2012, 02:06 PM
Od 10. septembra u stalnoj ponudi BH Telecoma

„SOS kredit“

Kada Vam najviše treba, tu smo uz Vas!

Dopunite 2 KM, a platite kada budete u prilici.

Trebate obaviti neodložan poziv ili poslati SMS, a nemate dovoljan iznos kredita i niste u mogućnosti na redovan način dopuniti svoj Ultra račun?

Zaboravite neugodne situacije, jer od 10. septembra BH Telecom aktivira trajnu, posebnu uslugu pod nazivom „SOS kredit“ za prepaid/Ultra korisnike BH Mobile mreže!

Na ovaj način korisnicima se omogućava alternativni izvor dopune Ultra kredita putem zaduženja na Ultra računu.

Usluga podrazumijeva dodjelu jednokratnog „SOS kredita“ (zaduženja na Ultra računu) u iznosu od 2 KM aktivnom Ultra korisniku, koji, zbog vanredne situacije, ne može dopuniti svoj Ultra račun na uobičajen način.

Kako aktivirati "SOS kredit"

Aktivacija „SOS kredita“ vršit će se na zahtjev korisnika, upućivanjem besplatne SMS poruke iz BH Mobile mreže na broj 061 11 077. Preduslov za korištenje „SOS kredita“ je da je pozivalac aktivan korisnik BH Telecoma posljednjih godinu dana, da nema već aktiviran kreditni limit te da na svom računu posjeduje manje od 0,20 KM.

Nakon izvršene provjere o ispunjavanju uslova za aktivaciju „SOS kredita“, korisniku će se kreditni limit postaviti na - 2 KM, uz naplatu transakcije u iznosu od 0,10 KM (cijena sa PDV-om).

U slučaju da korisnik koji ne ispunjava uslove pošalje zahtjev za korištenje usluge, iznos transakcije neće biti naplaćen, a korisnik će dobiti odgovarajuću povratnu poruku.

Rok važenja „SOS kredita“ je 30 dana. Prilikom izvršenja sljedeće nadopune Ultra računa bit će uračunato negativno stanje, odnosno aktivirano zaduženje i isto će biti umanjeno od iznosa sljedeće nadopune.

Ukoliko korisnik podnosi zahtjev za „SOS kredit“ dok se nalazi u roamingu, naplatit će mu se cijena slanja SMS poruke iz roaminga.

Aktiviranjem ove usluge BH Telecom nastoji pružiti pomoć svojim korisnicima u prevazilaženju vanrednih situacija.

Dajemo više!

BH Telecom

qwerty
24-08-2012, 12:30 PM
Novi Mondo – bogatiji za svijet aplikacija!
Dobro došli u App Centar

Kompanija m:tel je svojim korisnicima za avgust pripremila novu mobilnu avanturu – novu verziju Mondo portala.

Redizajn wap portala donosi poboljšanu funkcionalnost i jasniju navigaciju, a novi dizajn prilagođen je najnovijim, touch sreen i Blackberry telefonima, ali i modelima sa užim ekranima, u cilju da svi korisnici na isti način uživaju surfujući kroz portal.

Šta je novo u zemlji, svijetu, regionu, da li su odigrane važne sportske utakmice, kada u bioskopu igra film koji vas zanima, da li da ponesete kišobran ili sunčane naočare? Sve to sada vam je dostupno na samo jedan klik u kategorijama info, sport, zabava, magazin, vodič i vrijeme. Naravno, tu je i pregled najaktuelnijih vijesti iz m:tel ponude.

Ipak, najznačajniji novitet je kreiranje APP Centra. Samo za korisnike u BiH osmišljen je Android Application Centar koji će sadržavati mnoštvo zabavnih i informativnih aplikacija, koje će vam sigurno olakšati svakodnevnicu.

Između ostalih aplikacija tu se nalaze i one nagrađene na takmičenju m:tel Android liga.

Sve aplikacije prikzuju se uz kratak opis, a uskoro će korisnici AppCentra na Mondo portalu moći da čitaju i detaljne recenzije najzanimljivijih aplikacija koje su u ponudi.

AppCentar za Android pruža mogućnosti korisnicima poput: pretrage aplikacija, pregleda po kategorijama, pregleda informacija o aplikacijama, kao i preuzimanje samih aplikacija, koje su besplatne i dostupne preko Google Play prodavnice. Centru mogu pristupiti svi Android uređaji na adresi app.mtel.ba.

Posebno važan odjeljak AppCentra je onaj u kojem su domaće aplikacije. Osim što su lokalizovane, odnosno imaju interfejs na našem jeziku, njihov sadržaj je vezan za aktuelne domaće teme, a neke su napravljene da vam olakšaju svakodnevne obaveze.

Takođe za sve korisnike Android operativnog sistema izrađena je i Mondo aplikacija koja će vam vaše omiljene Mondo vijesti približiti još više.

U svakom trenutku možete osvježiti sadržaj i, uz pomoć pomenute aplikacije, pristupiti Mondo portalu na jednostavniji i brži način od klasičnog web browser interfejsa.

Informacije na Mondu su najsvježije, a vijesti se izlistavaju ne samo po kategorijama, nego i hronološki tako da možete prvi saznati šta se u svijetu zbiva. Vijestima možete pristupiti direktno sa naslovne stranice ili kao do sada izborom jedne od kategorija. Sve se učitava brže, preglednije i jednostavnije sa velikim slikama.

U okviru Mondo portala nalazi se i m:tel odjeljak, gdje korisnici mreže mogu pročitati najnovije vijesti i informisati se o aktuelnim promocijama.

Podsjećamo, Mondu pristupate putem adrese wap.mtel.ba

Novi Mondo – bogatiji za cijeli svijet, svijet aplikacija!

qwerty
24-08-2012, 12:30 PM
Uživaj u besplatnim razgovorima uz 1000 SMS ekstra bonusa
Uz Hit tarifu i povoljne telefone, besplatnim razgovorima dodaj i 1000 besplatnih SMS-ova

Vrijeme je da uz školske knjige, svekse i olovke, nabaviš i aktiviraš i novi broj u Hit tarifi za 4 KM (sa PDV-om). Pored početnog bonusa od 4 KM, od 24. avgusta do 31. oktobra 2012., dobijaš i ekstra bonus od 1000 SMS-ova (250 poruka odmah po aktivaciji, te po 250 poruka naredna tri mjeseca), te besplatne razgovore sa tri FREND broja.

Ovu ponudu možeš da zaokružiš sa telefonima koje ti ovog puta preporučjemo:

Alcatel OT 217 za 19KM + 50KM bonusa
Huawei G3620 za 25KM + 50KM bonusa

Bonus od 50 KM raspoređuje ti se tako što ćeš odmah po aktivaciji broja, na računu dobiti 6 KM, a ostalih 44 KM biće ti raspoređeno na 11 mjeseci tj. 4 KM mjesečno koje možeš da utrošiš za pozive, poruke i internet, a pod uslovom da najmanje jednom mjesečno izvršiš dopunu računa.

Dočekaj novu školsku godinu spreman i naoružan dodatnim bonusom od 1000 SMS-ova. Dođi u m:tel najbliže prodajno mjesto i do kraja oktobra 2012. godine, iskoristi pogodnosti koje ti nudimo!

Da bi imao pravo na bonus od 1000 SMS-ova, broj trebaš aktivirati do kraja akcije.

U HIT tarifi razgovaraj besplatno svaki dan sa tri odabrana broja iz m:tel mreže i sa cijenom poziva prema svim fiksnim i mobilnim mrežama u BiH od 0, 17KM/min (bez PDV-a). Uspostava poziva je 0,06 KM bez PDV-a.

Za više informacija kontaktiraj besplatni korisnički servis 066 10 10 10

qwerty
01-09-2012, 07:38 PM
Septembar u BH Telecomu

http://www.bhtelecom.ba/portalnovost+M56ac37b0ccb.html

acogz
04-09-2012, 10:12 PM
Bravo BH Telecom-u za SOS kredit!!!

ilham
05-09-2012, 04:19 PM
Bravo BH Telecom-u za SOS kredit!!!

bravisimo za TopPhone ;) ko hoce da ima vrhunsko.

AJDO89
05-09-2012, 04:39 PM
TopPhone je vrhunska ponuda svaka cast samo nek nastave u ovom stilu

http://www.bhtelecom.ba/portalnovost+M5cf8ae54d0e.html

neo7
05-09-2012, 05:30 PM
u toj ponudi ce se moci samo uzeti iPhone :D

xbullx
06-09-2012, 03:02 AM
TopPhone je vrhunska ponuda svaka cast samo nek nastave u ovom stilu

http://www.bhtelecom.ba/portalnovost+M5cf8ae54d0e.html

Sitnica, nije ni 100km

Sent from my LT26i using Tapatalk 2

Tribbiani
06-09-2012, 08:48 AM
Ma ko je do sad koristio Mega 100 paket, i ovaj će. Stvar je odlična, posebno za Internet.

acogz
06-09-2012, 01:50 PM
Odlična je svaka čast. Međutim, odem da vidim kakva je situacija kod ostalih operatera i vidim sledeće:

BH Mobile
TopPhone (250+250 minuta + 500 sms + flatnet): 99,45KM

ERONET:
Tarifa Eronet80 + tarifna opcija sve mreže (1500 minuta prema svim mrežama) + tarifna opcija poruke (200 sms) + neograničeni internet MI S (flatnet): (80+50+10+10)+pdv = 175,50KM

m:tel
moj mix 80 (500 minuta + 500 sms + flatnet): 80KM+pdv = 93,60KM

Procijenite sami!

ilham
06-09-2012, 02:17 PM
Odlična je svaka čast. Međutim, odem da vidim kakva je situacija kod ostalih operatera i vidim sledeće:

BH Mobile
TopPhone (250+250 minuta + 500 sms + flatnet): 99,45KM

ERONET:
Tarifa Eronet80 + tarifna opcija sve mreže (1500 minuta prema svim mrežama) + tarifna opcija poruke (200 sms) + neograničeni internet MI S (flatnet): (80+50+10+10)+pdv = 175,50KM

m:tel
moj mix 80 (500 minuta + 500 sms + flatnet): 80KM+pdv = 93,60KM

Procijenite sami!

za takve novce je trebalo ponuditi saobracaj bez limita. unlimited sms,calls i data.

xbullx
07-09-2012, 03:56 AM
Ma ko je do sad koristio Mega 100 paket, i ovaj će. Stvar je odlična, posebno za Internet.

Da brate ali za te pare bi trebalo biti neograničeno sve i pozivi i poruke i net i tada bi bili sigurno van konkurencije, ovako.. Ja ponudu hrvatskih operatera ne smijem ni gledati pa da probam poredit.

Sent from my LT26i using Tapatalk 2

Tribbiani
07-09-2012, 08:53 AM
Da brate ali za te pare bi trebalo biti neograničeno sve i pozivi i poruke i net i tada bi bili sigurno van konkurencije, ovako.. Ja ponudu hrvatskih operatera ne smijem ni gledati pa da probam poredit.

Ne može se to ni poredit jer u Hrvatskoj je konkurencija daleko jača u odnosu na nas. Ovo je još i dobro kako su naša tri operatera zacementirana na tri područja u BiH.

Nego, jeste vidjeli reklamu? Dno dna. Majke mi zapošljavaju blago retardirane osobe u marketing sektor.

http://www.youtube.com/watch?v=ppQj6vZe2ro

Tribbiani
07-09-2012, 09:54 AM
Nova ponuda u BH Mobile mreži, tj. tarife za Internet (http://www.bhtelecom.ba/portalnovost+M5a8bf35fc81.html) (flat) i TopPhone (http://www.bhtelecom.ba/portalnovost+M5cf8ae54d0e.html) tarifni model. Uglavnom o tome pričamo ovih dana. :D

qwerty
07-09-2012, 11:05 AM
Nejasno mi je za ovaj flat ispada da samo treba aktivirati da nema nikakve dodatne naknade pa ako je tako trebali su ga automatski svima aktivirati :-)

Sent from my LT18i using Tapatalk 2

AJDO89
07-09-2012, 04:37 PM
Ja sam danas uzeo ovaj mSurf 250 koji mi sa ugovorom daje 500 mb po max brzini pa poslje smanje na 64kbps. Sad zasad je sve ok nadam se da ce tako biti i kad dodje racun.

qwerty
08-09-2012, 05:39 PM
Ma ovo je extra prijatno iznenađenje od bht da su flat pakete uvrstili u redovnu ponudu, ovo ih definitivno izdvaja od konkurencije i veliki je plus.

acogz
09-09-2012, 11:02 PM
KAkav ti je to flat, kad moraš platiti sve preko 500 minuta i 500 sms

AJDO89
10-09-2012, 12:18 AM
Samo internet ja flat a 500 sms i min su dovoljne jos se preostali saobracaj prenosi

DSA
10-09-2012, 11:05 AM
Nejasno mi je za ovaj flat ispada da samo treba aktivirati da nema nikakve dodatne naknade pa ako je tako trebali su ga automatski svima aktivirati :-)

Nisam siguran da nema dodatne naknade, ja koliko ovo shvatam ovo se itekako naplaćuje. Evo recimo mSurf 1GB se naplaćuje 12 KM mjesečno. Recimo imaš pretplatu midi30+mSurf 1GB = 42 KM bez pdv-a mjesečno. Ispravite me ako griješim.

qwerty
10-09-2012, 01:09 PM
Meni je top novost ovo za flat to je prava stvar vjerovatno ce sad i konkurencija to ponuditi.

Kakaljin
10-09-2012, 01:49 PM
Nisam siguran da nema dodatne naknade, ja koliko ovo shvatam ovo se itekako naplaćuje. Evo recimo mSurf 1GB se naplaćuje 12 KM mjesečno. Recimo imaš pretplatu midi30+mSurf 1GB = 42 KM bez pdv-a mjesečno. Ispravite me ako griješim.

ne nego od 30 KM ti oduzmu 12 KM i imas na pricanje i sms 18 KM

DSA
10-09-2012, 02:08 PM
Ako je ovo tačno, ovo je dobra ponuda

Tapatalk

qwerty
10-09-2012, 02:38 PM
Da Tacno je, ali jos cekam racun za prosli mjesec da budem siguran 100 %. Zvao sam ih da mi ukljuce i potvrdili su mi da je tako, a vec je ukljuceno ko god je ranije na nekom tar. model bilo ukljuceno je nema potrebe zvati mada su napisali da treba.

nanke
10-09-2012, 03:35 PM
Da Tacno je, ali jos cekam racun za prosli mjesec da budem siguran 100 %. Zvao sam ih da mi ukljuce i potvrdili su mi da je tako, a vec je ukljuceno ko god je ranije na nekom tar. model bilo ukljuceno je nema potrebe zvati mada su napisali da treba.

Ne znam na kojem si flat paketu, ali zanima me jesi li mozda potrosio saobracaj ukljucen u pretplatu i kakvo je surfanje sa ovom umanjenom brzinom, moze li se obaviti razgovor preko vibera ili skypea, otvoriti portal tipa klix.ba...

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk 2

qwerty
10-09-2012, 03:42 PM
Nisam jos, ali prosli mjesec sam testirao portale otvara normalno, a I viber moze ali nije neki kvalitet razgovora. Ja sam na msurf 50MB, a na sajtu vidim tu pise 100MB vjerovatno 100MB ima jos ofena poslije nije izgleda potpuni flat ali I to je sasvim dovoljno.

refkie
10-09-2012, 05:07 PM
po isteku megabajti nekog paketa dobijes sms obavijest da si isti prekoracio i da ti dalje slijedi ta neka fer osnova sa brzinom 64 :D
s tom brzinom mores otvarat tako te "lahke" web stranice, ne mozes ocekivat da odes na yt i viber a da ti zbog sporoce to ne bude sve islo na zivce :D hhh i na kraju sve to bacis

qwerty
10-09-2012, 05:46 PM
Ne treba traziti dlaku u jajetu bitno da se moze ici na net kome smeta brzina neka predje na jaci paket i svi zadovoljni

AJDO89
10-09-2012, 06:03 PM
Kako je lijep osjecaj kad imas flat ne moras konobare pitat sifre za wifi :) Jedina mana u odnosu na wifi sto mnogo vise trosi bateriju

qwerty
10-09-2012, 06:20 PM
Ma wlan trosi vise od obicni gprs/edge konekcije, jedino 3g srce vise bateriju.

AJDO89
10-09-2012, 06:37 PM
Ma wlan trosi vise od obicni gprs/edge konekcije, jedino 3g srce vise bateriju.

U mene je uvijek 3g dok sam u krugu grada a u okolici Mostara je slab 3g

qwerty
10-09-2012, 09:14 PM
U mene je uvijek 3g dok sam u krugu grada a u okolici Mostara je slab 3g

pa zato ti i jede bateriju kao lud, kod mene je slab signal 3g pa mi je na edge

AJDO89
10-09-2012, 09:40 PM
Sad sam iskljucio 3g pa cu uporedit performanse i bateriju

nanke
10-09-2012, 11:02 PM
ne nego od 30 KM ti oduzmu 12 KM i imas na pricanje i sms 18 KM

Meni su danas na 1444 rekli suprotno, tj. pretplata za mobitel + pretplata za internet + PDV. Ja sam na paketu od 15 KM mjesecno i danas sam se prijavio na mobilni net od 50MB tako da necu vise placati obaveznih 15 KM nego 17.50 KM + PDV... fino mi covjek tako rece.
Nego brzo cu spiskati ovih 50MB pa cu vidjeti kakvo je iskustvo surfanja sa smanjenom brzinom, bude li zesce sranje odjavit cu ovaj flat.

gagi82
11-09-2012, 01:31 AM
Meni je top novost ovo za flat to je prava stvar vjerovatno ce sad i konkurencija to ponuditi.

Pa ovo ima jos negdje od marta mjeseca mislim za mtel postpaid korisnike, isto tako neogranicen net, nakon potrosenog bonusa se smanjuje brzina:
http://www.mtel.ba/article/1121/Mobilni_internet_bez_limita
a nesto se kuva, vjerovatno uskoro slicna stvar i u tarifnim dodacima na prepaidu.

AJDO89
11-09-2012, 09:08 AM
3G http://img.tapatalk.com/d/12/09/11/ta4apahy.jpg

Edge

http://img.tapatalk.com/d/12/09/11/yry9azu2.jpg

DSA
11-09-2012, 09:23 AM
Meni su danas na 1444 rekli suprotno, tj. pretplata za mobitel + pretplata za internet + PDV. Ja sam na paketu od 15 KM mjesecno i danas sam se prijavio na mobilni net od 50MB tako da necu vise placati obaveznih 15 KM nego 17.50 KM + PDV... fino mi covjek tako rece.
Nego brzo cu spiskati ovih 50MB pa cu vidjeti kakvo je iskustvo surfanja sa smanjenom brzinom, bude li zesce sranje odjavit cu ovaj flat.

I ja sam ovako shvatio ovaj Njihov flat

Tapatalk

qwerty
11-09-2012, 11:00 AM
E to ne znam ja sam pitao samo ovo da li je flat, a moguce da se sad pretplata za mob. net vise ne odbija nego dodaje na 15KM vidjecemo kad dodje racun meni ide elektronski pa kasnije stize vama je mozda vec i dosao.

qwerty
11-09-2012, 11:02 AM
Gagi nisam znao da i mtel ima to u ponudi.

gagi82
11-09-2012, 11:50 AM
Ma jeste, to sinoc sam bas kopao tamo na stranici, nasao sam link od one vijesti, samo nema tacan datum, ali imaju neke vijesti prije one i poslije one koje imaju datum, to je negdje mart ili april, uglavnom isti fazon, bonus po punoj brzini, a kasnije ide na 64kbps, a u najvecem paketu na 128kbps, a evo vidim nesto govore da bi i ovi tarifni dodaci na prepaidu isto tako mogli biti flat nakon potrosenog bonusa.

acogz
11-09-2012, 02:34 PM
Ma jeste, to sinoc sam bas kopao tamo na stranici, nasao sam link od one vijesti, samo nema tacan datum, ali imaju neke vijesti prije one i poslije one koje imaju datum, to je negdje mart ili april, uglavnom isti fazon, bonus po punoj brzini, a kasnije ide na 64kbps, a u najvecem paketu na 128kbps, a evo vidim nesto govore da bi i ovi tarifni dodaci na prepaidu isto tako mogli biti flat nakon potrosenog bonusa.

Ja to koristim već 4-5 mjeseci. Ne znam tačno, mislim od 1.aprila

nanke
13-09-2012, 10:55 AM
Mozda je vec neko pitao ali nisam sad u prilici pretrazivati forum, zanima me da li vama sa flat paketom kada udjete preko bhmobile.ba u listing za trenutni mjesec pise iznos u KM-ovima pored potrosenih MB-ta...
Mislim predpostavljam da je to mozda normalno i da se onda na kraju mjeseca taj iznos oduzme, ali opet mi nesto suhveli, gledam vec 10 KM-ova imam nabijenih samo na internet a na flat sam paketu.
Suhva mi je jer i kad sam se na 1444 prijavio na flat niko mi nije trazio nikakve podatke, ipak je u pitanju prikljucak na novu uslugu a kako oni znaju da meni telefon neko nije ukrao... uglavnom sad mi je sve ovo suhveli i ne bi da mi na kraju mjesca dodje ogroman racun zbog koristenja mobilnog interneta.

qwerty
13-09-2012, 11:16 AM
Nanke mislim da nece doci iz razloga sto je flat ne bi trebalo da dodje nista preko pretplate za taj paket sad meni jos nije stigao racun pa vidjecu kad posalju.

Poslao sa Xperia ARC S

nanke
13-09-2012, 11:32 AM
Ok, ali kad udjes u listing preko bhmobile.ba imas li pored potrosenih MB-ta iznos u KM-ovima... Buni me sto mi i dalje na listingu tarifira mobilni saobracaj, a na flat-u sam.

AJDO89
13-09-2012, 11:49 AM
Mislim da je u pitanju neuskladjenost sistema u svakom slucaju provjeri na 1444

nanke
13-09-2012, 01:09 PM
Provjerio na 1444, ipak na kraju mjeseca oni odbiju taj iznos u KM-ovima

qwerty
17-09-2012, 03:42 PM
Stigao je racun i sve su uredno obracunali. Bez obzira na mtel flat mini15 je ipak najpristupacnija pretplata sa mob. netom. 2.5KM se odbija od 15KM kao i do sada dakle nije bilo nikakve promjene samo su ubacili taj flat.

Poslao sa Xperia ARC S

jaco_sa
18-09-2012, 09:58 AM
Bas mi rodica prica kako u njemackoj ide ovaj mobilni net... npr:
Uzmete recimo ADSL ili XDSL nebitno,i pored toga dobijete stick za 3G internet sa istim userom,sto znaci da placas jednu konekciju,a dobijas dvije bilo kad i bilo gdje...
i to je tamo vec 2 godine.

acogz
18-09-2012, 10:35 AM
Stigao je racun i sve su uredno obracunali. Bez obzira na mtel flat mini15 je ipak najpristupacnija pretplata sa mob. netom. 2.5KM se odbija od 15KM kao i do sada dakle nije bilo nikakve promjene samo su ubacili taj flat.

Poslao sa Xperia ARC S

Dakle, definitivno najjeftinija postpaid ponuda sa FlatNet. Pohvala za BH Telecom!

acogz
18-09-2012, 10:36 AM
Bas mi rodica prica kako u njemackoj ide ovaj mobilni net... npr:
Uzmete recimo ADSL ili XDSL nebitno,i pored toga dobijete stick za 3G internet sa istim userom,sto znaci da placas jednu konekciju,a dobijas dvije bilo kad i bilo gdje...
i to je tamo vec 2 godine.

Ovdje ima http://www.bhtelecom.ba/4606.html samo 3G nije flat!

AJDO89
18-09-2012, 05:40 PM
Evo da ne otvaram novu temu ovdje cu postaviti pitanje u vezi ovog online listinga.

Maloprije kad sam otvorio svoj listing na sljedecem linku http://www.bhmobile.ba/portal/show?idc=14930935&month=1
primjetio sam sljedecu stavku Dom.sao. Humanitarn i ispod su prikazana dva poziva koja sam jutros obavio a ne radi se o humanitarnim brojevima vec brojevima kolega.

Zanima me da li je iko od vas primjetio nesto slicno?

Dom.sao. Humanitarn
Broj telefona: Start: Količina: Cijena:

38763xxxxxx 18.09.2012 09:05:04 0:00:17 0.10
38762xxxxxx 18.09.2012 10:56:24 0:00:20 0.10

cosa_tz
19-09-2012, 11:23 AM
evo i kod mene isto ovo ima - jesili skonto sta je u pitanju

a i inace sam primjetio da mi zadnaj dva dana na izvjestajima nema internet prometa kao i to buduci da sam se ja tek 11-og ovoga mjeseca prebacio na pretplatu ima cak rigstrovan promet i sa ultre dok sam bio do 11-og pozivi + sms
ko sto gledam desit ce se "greska" pa ce sve fino to da zaracunaju kao i internet iako navodno 100mb je ukljuceno u pretplatu ...bit ce hvatanja za vratove na salteru poslije prvog kad stigne racun :))

AJDO89
19-09-2012, 12:14 PM
Nisam otkrio sta je vjerovatno je neka greska u pitanju

Zanimljivo je da su mi se dva broja pod ovom stavkom promjenila iako u zadnja 24h nisam nikoga zvao jer pretezno mob koristim za net i sms

Dom.sao. Humanitarn
Broj telefona:Start:Količina:Cijena:
036576xxx16.09.2012 14:34:420:00:110.10
036576xxx16.09.2012 14:37:140:00:570.10
Ukupno: 0.20

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

nanke
21-09-2012, 02:11 AM
Edited

Tribbiani
21-09-2012, 02:46 PM
100 novih 3G baznih stanica u sjevernoj i istočnoj BiH

http://www.bhtelecom.ba/uploads/pics/potpisivanje-ugovora-2-21-09-2012-.jpg
BH Telecom i Nokia Siemens Networks potpisali ugovore o isporuci opreme

Kompanije BH Telecom i Nokia Siemens Networks danas su u Sarajevu potpisale dva nova ugovora o isporuci opreme. Ugovore su potpisali generalni direktor BH Telecoma mr Nedžad Rešidbegović te Goran Ninković i Dino Miljković u ime Nokia Siemens Networksa.

Potpisani ugovori se odnose na isporuku opreme za implementaciju 3G HSPA+ tehnologije putem kompaktnog RAN rješenja u mreži BH Mobile na dijelu sjeverne i istočne BiH i nabakvu migracije TDM pretplatničke opreme na MGW i SS opremu. Projektom implementacije 3G HSPA+ mreže na području sjeverne i istočne BiH, BH Telecom nastavlja sa širenjem širokopojasne mobilne radio pristupne mreže, čime će se korisnicima obezbijediti korištenje lepeze usluga baziranih na mobilnom prenosu podataka.

„Korištenjem napredne HSPA+ tehnologije, koja podrazumijeva teoretske brzine 42 Mbps/ćeliji u Downlinku i 5,76 Mbps/ćeliji u UP linku, ovim projektom BH Telecom će ostati u samom vrhu tehnološkog razvoja kao jedan od vodećih operatera po pitanju tehnološkog razvoja u okruženju, a i šire. Korisnici će imati priliku da se uvjere u sav komfor koji pruža HSPA+ tehnologija, pri čemu će uz upotrebu napredne terminalne opreme, koja je već prisutna na tržištu, moći postizati praktične brzine downloada i preko 30 Mbps. Time će mobilna mreža na ovom području BiH dobiti potpuno novu dimenziju, te će korisnicima, osim klasičnog pristupa Internetu velikim brzinama, pružiti mogućnost korištenja i drugih zahtjevnih usluga, kao što su mobilna televizija, videostreaming, gaming, Youtube i slično“, rekao je generalni direktor BH Telecoma mr Nedžad Rešidbegović.

Prilikom potpisivanja ugovora, direktor Nokia Siemens Networksa d.o.o Sarajevo Dino Miljković je istakao da novi ugovori s BH Telecomom potvrđuju dugogodišnje partnerstvo i saradnju ove dvije kompanije, koje će krajnjim korisnicima na području cijele Bosne i Hercegovine omogućiti korištenje mobilnog širokopojasnog pristupa zadnje generacije i još bolje iskustvo u korištenju usluga BH Telecoma. Projektom će u ovoj fazi biti obuhvaćena sva veća urbana mjesta sjeverne i istočne BiH, a završetak projekta se očekuje polovinom 2013. godine, kada bi 100 novih 3G HSPA+ baznih stanica trebalo biti u funkciji. Ugovorena oprema predstavlja tehnološko dostignuće, koje će, osim trenutnih funkcionalnosti vezanih za 3G HSPA+ tehnologiju, omogućiti i kasnije planiranu migraciju ka 4G mrežama.

c/p: Portal (http://www.bhtelecom.ba/portalnovost+M57cdfd6c471.html)

qwerty
21-09-2012, 03:00 PM
Nadam se samo da u tu sjevernu spada i Banja Luka, nakon nesto bolje pokrivenosti 2g mrezom u zadnje vrijeme, narocito u mom naselju valjda ce i doci sad na red i bolja pokrivenost 3g mrezom
Poslao sa Xperia ARC S

Tribbiani
21-09-2012, 03:07 PM
Vrlo moguće, pošto je sjever Federacije poprilično dobro pokriven 3G mrežom (http://maps.mobileworldlive.com/network_info.php?nid=22763&org_id=350&cid=77).

mrmrman
21-09-2012, 04:03 PM
stvarno sto se tice 3g signala od bh telecoma tu apsolutno prednjace nad svima samo da naprave nesto sto ce liciti na flat a da se brzina ne smanjuje to bi bilo vise nego odlicno

Tribbiani
21-09-2012, 04:10 PM
Prednjače jašta, pa pogledaj samo našu regiju (TK), skoro komplet magistralne ceste pokrivene 3G mrežom.

qwerty
21-09-2012, 05:03 PM
stvarno sto se tice 3g signala od bh telecoma tu apsolutno prednjace nad svima samo da naprave nesto sto ce liciti na flat a da se brzina ne smanjuje to bi bilo vise nego odlicno

flat vec postoji sad nerealno je ocekivati da ponude flat sa maximalnim brzinama, ipak ne treba zaboraviti da i dalje imamo najskuplje cijene usluga i da je ovaj flat trenutno nesto sto je maksimalno sto mogu ponuditi u ovom trenutku u odnosu na konkurenciju.

mrmrman
21-09-2012, 05:31 PM
pa neka ponude flat a neka brzinu smanje na recimo 1 ili 2mbps ( 2000kbps) i da bude to to a ne da smanjuju na 56k ili 128kbps glupo je to i premalo .

@ Tribbiani da bogami si upravu bas su pokrili tk da valja evo recimo opcinu Živinice su 90 % prekrili 3g mrezom

Tribbiani
21-09-2012, 05:33 PM
I Tuzlu su odradili pošteno.

refkie
22-09-2012, 11:04 AM
pitanje je vremena kad ce bh telecom bit ovlasteni distributer iPhone-a :D hhhh

DSA
22-09-2012, 01:57 PM
Postoji priča koja kruži u kuloarima a glasi otprilike ovako:
BHT se javio apple sa željom da uvrsti iphone oficijelno u ponudu a ovi im tražili kao uslov da odmah povuku 40.000 komada. BHT je to bilo puno pa su se odlučili da zaobiđu apple direktno i preko nekog posrednika kupe 1000 komada iphone. Navodno su ovi iz apple to brzo saznali i žestoko zaprijetili tužbom ako ovi krenu u prodaju tih aparata. Sad BHT ne zna šta da radi. To je razlog kašnjenja topPhone usluge i priča da iphone neće biti zaključan na BHT, jer to radi apple za operatere

Tapatalk

AJDO89
22-09-2012, 02:31 PM
Mogli su komotno povuci 40000. Ovaca za sisanje nikad nije falilo tako da ni sigurno prodali i taj broj

qwerty
22-09-2012, 02:39 PM
Ja sam dobio info da u top phone usluzi bht se dobija iphone 4 gratis sto znaci da je bht prvi operater koji je ponudio iphone u Bosni.

DSA
22-09-2012, 03:06 PM
Ja sam dobio info da u top phone usluzi bht se dobija iphone 4 gratis sto znaci da je bht prvi operater koji je ponudio iphone u Bosni.

Da, ali izgleda nije oficijelno..ovom mislim i iz jos jednog razloga..u zemljama gdje operateri oficijelno prodaju iphone kad ubacis sim karticu u iphone, sve se samo podesi..mms, gprs i ostalo..to sam licno probao u luxembourgu..to znaci da je mreza optimizirana za iphone..u promo letku za mjesec septembar z BHT, tamo imaju upute da se rucno podesavaju postavke..znaci mreza nije optimizirana za iphone..zasto? Zato sto nije oficijelno od strane apple

Tapatalk

qwerty
22-09-2012, 03:18 PM
Da, ali izgleda nije oficijelno..ovom mislim i iz jos jednog razloga..u zemljama gdje operateri oficijelno prodaju iphone kad ubacis sim karticu u iphone, sve se samo podesi..mms, gprs i ostalo..to sam licno probao u luxembourgu..to znaci da je mreza optimizirana za iphone..u promo letku za mjesec septembar z BHT, tamo imaju upute da se rucno podesavaju postavke..znaci mreza nije optimizirana za iphone..zasto? Zato sto nije oficijelno od strane apple

Tapatalk

To vec neznam moguće da ga dobavljuju od posrednika, mada neznam da i jedna firma ima ovlasteno zastupnistvo za njihove proizvode.

Poslao sa Xperia ARC S

AJDO89
22-09-2012, 04:40 PM
Ima firma mekline.ba cijena iphona 4s im je 1650 KM cijene salju mailom na upit

DSA
22-09-2012, 06:13 PM
Operateri ne uzimaju nikako drugacije nego direktno od apple..nikakvi apple store-ovi, reseleri i slično

Tapatalk

acogz
22-09-2012, 09:48 PM

Nažalost nas korisnika u Istočnoj Bosni (konkretno u Višegradu!) mi jedva da imamo 2G signal, a i on je toliko slabašan da moram izaći napolje u centru grada kada hoću da telefoniram. Čak šta više, u posljednjih 5-6 dana, ne mogu da ostvarim poziv, nego kada nekoga pokušam da pozovem ono kobajagi poziva, ali ne uspostavlja vezu. Zvao sam 1444 (iz Goražda!) oni kažu da je sve OK, da vidim da nije do aparata (promijenio sam 4 aparata, uzimao one koje funkcionišu sa m:tel karticom!), ali opet ništa. Pitao sam i druge BHMobile korisnike, i oni imaju isti problem! Ne daj Bože da ima još i 3G signal, još bi me napravili ludim!

Eto toliko

Tribbiani
22-09-2012, 10:12 PM
Nadajmo se da će i tvoja čaršija bit među ovim kojim slijedi pokrivanje 3G mrežom.

AJDO89
23-09-2012, 09:06 PM
Danas sam potrosio svojih 500 mb po max brzini a nisu mi smanjili brzinu.

Valjda ce biti sve ok kad dodje racun

EDIT: Jutros su ipak smanjili :)
http://img.tapatalk.com/d/12/09/24/a9abuhed.jpg
Btw dobio sam i ovaj sms

" Postovani, dosegli ste limit mobilnog Interneta po maksimalnim brzinama. Do kraja ovog mjeseca isti mozete nastaviti koristiti po smanjenoj brzini."

qwerty
24-09-2012, 10:51 AM
Ma to je vec drugi-treci mjesec tako.

Poslao sa Xperia ARC S

AJDO89
24-09-2012, 11:39 AM
Najbitnije je da je flat manje brzine mogu trpit desetak dana. Mislim da ce mi ovih 500 mb i duze trajati u narednom periodu jer mi je ovo prvi mjesec flata pa sam se bas zajebavao cisto da isprobam da li je zaista flat :D

qwerty
24-09-2012, 12:17 PM
Ma meni je taman posto kuci uglavnom koristim wlan, a i po kaficima uglavnom ima tako da mi je bitno da ne razmisljam o prekoracenju koje uslijedi zbog update koji vrse aplikacije da ga zbog toga ne moram gasiti.

Poslao sa Xperia ARC S

refkie
25-09-2012, 03:47 PM
Kupio sam iPhone mobilni aparat, ali moja standardna SIM kartica ne može da stane u isti, šta da radim?

Odgovor:

BH Telecom je, kako bi pratio moderne telekomunikacione trendove, izvršio nabavku MicroSIM rezača, uređaja kojima se na jednostavan način vrši modifikacija standardne SIM kartice na dimenzije MicroSIM-a, potrebne za iPhone i slične uređaje. Navedena modifikacija je besplatna i možete je uraditi na bilo kojem, Vama najbližem prodajnom mjestu BH Telecoma.

xbullx
25-09-2012, 04:22 PM
Kupio sam iPhone mobilni aparat, ali moja standardna SIM kartica ne može da stane u isti, šta da radim?

Odgovor:

BH Telecom je, kako bi pratio moderne telekomunikacione trendove, izvršio nabavku MicroSIM rezača, uređaja kojima se na jednostavan način vrši modifikacija standardne SIM kartice na dimenzije MicroSIM-a, potrebne za iPhone i slične uređaje. Navedena modifikacija je besplatna i možete je uraditi na bilo kojem, Vama najbližem prodajnom mjestu BH Telecoma.
To je vec odavno, jer xperia s trazi microsim takodjer. Jedino sto me zanima kod sljedeceg 4s jeste cijena koju ce BhTelecom staviti

qwerty
01-10-2012, 01:43 PM
Budi ultra free!

Za sve Ultra korisnike od 01. do 31. oktobra 2012.

Duuugo razgovaraj! Punooo SMSaj i surfaj!

TOKOM ULTRA FREE PERIODA ODABERITE:

Ultra free 100+100
Ova opcija se može iskoristiti u roku od 24 sata.

Za aktivaciju opcije pošaljite SMS poruku sadržaja "Prijava " na broj 061 1115. U toku jednog dana možete više puta aktivirati i deaktivirati Ultra Free opciju, s tim da se svaka ponovna aktivacija naplaćuje 2 KM automatski sa Vašeg Ultra korisničkog računa.
U svakom trenutku možete deaktivirati Ultra Free 100+100 slanjem SMS poruke sadržaja "Odjava" na broj 061 1116.

Ultra free 100+100+100
Ova opcija se može iskoristiti u roku od 48 sati.

Za aktivaciju opcije pošaljite SMS poruku sadržaja"Prijava" na broj 061 1117.
Za korisnike Ultra Smart tarife cijena mobilnog Interneta tokom Ultra Free perioda već od samo 0,01 KM/MB.

*Napominjemo da se saobraćaj uključen u bonus ne može koristiti u roamingu.

Ultra jednostavno. Jednostavno Ultra!

qwerty
01-10-2012, 01:44 PM
Uljepšaj jesen Ultra bojama!

BESPLATNO 600 SMS poruka +600 minuta razgovora tokom 12 mjeseci

Svoj Ultra Plus možete platiti jednokratno ili na 12 mjesečnih rata, uz BH Line, BH Mobile, ADSL, MojaTV, Moja porodica i Toptim račun. Cijene su izražene bez PDV-a.

http://www.bhtelecom.ba/portalnovost+M5f6fe78028e.html

qwerty
01-10-2012, 01:44 PM
Novo u ponudi: Lenovo ThinkPad Tablet

BH Telecom predstavlja poslovni model tabličnog prenosnika Lenovo ThinkPad Tablet, namijenjen profesionalcima u pokretu!

Dok traje ova ponuda uz tablet u paketu dobijate:
kožnu futrolu + digitalnu olovku + tastaturu!!!

Cijena uređaja je već od 21,54KM mjesečno (bez PDV).

Detalje ovog jedinstvenog uređaja potražite ovdje.
Idemo prvi, dajemo više!

BenJo_O
04-10-2012, 01:53 PM
Trenutno sam na Ultri i razmišljam o prelasku na mStudent 10 ili Mini 15 paket.. toliko otprilike mjesečno i potrošim kredita.
Imam par pitanja vezano za to:
Šta mislite o prelasku, koliko je isplativiji?
Šta mi je potrebno da se prebacim na njihov taj paket?
Da li dobijam novu SIM karticu ili ostaje ova sadašnja?

Ako može neko da mi pojasni o ovome... Hvala unaprijed :)

qwerty
04-10-2012, 02:29 PM
ovisno o tome koliko trosis ako se uklapas u nekih 10-tak maraka mjesecno i ako si student uzmi mstudent onda sigurno ti je isplativiji od ultre tu nema govora, samo trebas se znati kontrolisati da sad ne pocnes enormno da trosis. Trebas otici do najblizeg telekom centra tamo ce ti reci sta vec sve treba uglavnom kartica ti ostaje ista, a od dokumenta mozda licna cips prijava o prebivalistu i sl.

Tribbiani
10-10-2012, 09:51 PM
Uskoro će u BH Mobile ponudi biti kombinovane tarife (postpaid + prepaid), čini mi se od novembra.

acogz
11-10-2012, 10:57 AM
Uskoro će u BH Mobile ponudi biti kombinovane tarife (postpaid + prepaid), čini mi se od novembra.

Moraju malo i od konkurencije prepisati, ali i to je dobro. To bi značilo da nisu uspavani, da ipak nešto rade. Baš sam radoznao šta će napraviti. Ako još bude ta kombinovana tarifa približna ovoj smart tarfi koju trenutno koristim, ODMAH uzimam!

qwerty
11-10-2012, 01:57 PM
Nikad bez Neta uz novi KOMBINUJ
30 dana besplatnog neograničenog interneta za sve nove KOMBINUJ korisnike

Svima onima koji žele kontrolu svojih troškova preporučujemo nove Kombinuj 10, 20 ili 30 tarifne modele. U okviru prve mjesečne pretplate dobijaš bonus od 400 MB* neograničenog interneta kojeg možeš koristiti unutar m:tel mreže 30 dana od dana aktivacije. Ukoliko dobijeni bonus potrošiš, a treba ti još interneta, pozivom na *100# u Mom meniju Posebno za tebe, odaberi Internet tarifnu opciju koja ti najviše odgovara

Tarifni model KOMBINUJ je spoj postpaid-a i prepaid –a omogućava ti maksimalnu kontrolu troškova, jeftinije telefoniranje, tri prijatelj broja, te mjesečni bonus i do 40 KM. Korišćenjem Kombinuj tarife možeš kontrolisati i ograničiti svoje mjesečne troškove dogovorenom pretplatom koja je uvijek ista, a uz mogućnost dopune računa klasičnom FREND dopunom.

Pozivi i SMS obračunavaju ti se po Kombinuj Flex/Flat tarifama koje možeš pronaći ovdje.

Za potpun ugođaj i savršenu kombinaciju preporučujemo ti i neke od telefona iz m:tel ponude i to:

Motorola Fire uz Kombinuj 10 na 24 mjeseca za 75 KM

LG A250 uz Kombinuj 10 na 24 mjeseca za 15 KM

LG C195 uz Kombinuj 10 na 24 mjeseca za 45 KM

(u cijene nije uključen PDV)

Iskoristi najbolje od prepaida i postpaida i kontroliši troškove telefoniranja sa svog mobilnog telefona.

*Maksimalna brzina prenosa podataka u okviru bonusa je do 3,6 Mb/s, a nakon isteka pristup internetu je moguć po smanjenoj brzini protoka od 64 kb/s.

Za više informacija pozovite korisnički servis 066101010

qwerty
11-10-2012, 01:58 PM
Uz FREND surfaj neograničeno po najnižoj cijeni

Nove internet flat pogodnosti, Minute i Poruke po najpovoljnijim cijenama u BiH

Od 10. oktobra 2012.godine, u Mom meniju pozivom na broj *100#, u ponudi Posebno za tebe, možeš da odabereš i neograničeni internet po sljedećim tarifama:

Tarifna opcija
Bonus

Vrijeme trajanja
Cijena

Internet 40MB 40MB 1 dan 2KM*
Internet 150MB 150MB 7 dana 6KM*
Internet 400MB 400 MB 30 dana 10KM*
*Cijene su izražene bez PDV-a.
Tarifnu opciju Internet možeš koristiti unutar m:tel mreže, a maksimalna brzina prenosa podataka u okviru bonusa je do 3,6 Mb/s, a ukoliko bonus potrošiš prije isteka trajanja tarifne opcije od 1, 7 ili 30 dana, internet možeš koristiti po smanjenoj brzini protoka od 64 kb/s. Nakon isteka trajanja tarifne opcije Internet, ukoliko si korisnik tarifnog modela Surfaj, internetu možeš pristupiti po novoj, snizenoj cijeni od 0,10 KM/MB.

Pored neograničenog interneta, Moj meni ponuda Posebno za tebe, za sve vjerne FREND korisnike, nudi tarifnu opciju Minute i Poruke u skladu sa mjesečnom potrošnjom i omiljenim načinom komuniciranja, a po najnižim cijenama u BiH.

Za FREND-a uvijek najbolja cijena!

Za više informacija pozovi besplatni korisnički servis 066 10 10 10

AJDO89
11-10-2012, 04:04 PM
Desilo se ono cega sam se najvise bojao

bh telecom mi pogresno preracunao net odnosno naplatili mi svaki jebeni mb iako imam msurf flat

Majku im sda-ovsku

Racun s pdv mi iznosi 84.5 umjesto 15.48

Sutra cu ih tuzit

qwerty
11-10-2012, 04:39 PM
Meni su ponovo korektno obracunali, vidi sa nekim vjerovatno je sistemska greska mozda se ne vodis na flatu.

Poslao sa Xperia ARC S

AJDO89
11-10-2012, 07:10 PM
Ma sutra im idem tamo ima da mi ovo isprave jer ne bi mi dosao onaj sms da sam prekoracio limit da nisam flat i ne bi mi smanjivali brzinu nakon prekoracenja

acogz
12-10-2012, 05:45 AM
Ma sutra im idem tamo ima da mi ovo isprave jer ne bi mi dosao onaj sms da sam prekoracio limit da nisam flat i ne bi mi smanjivali brzinu nakon prekoracenja

ovo su finte tipa app (ako prođe, prođe!)

cosa_tz
12-10-2012, 06:14 PM
Desilo se ono cega sam se najvise bojao

bh telecom mi pogresno preracunao net odnosno naplatili mi svaki jebeni mb iako imam msurf flat

Majku im sda-ovsku

Racun s pdv mi iznosi 84.5 umjesto 15.48

Sutra cu ih tuzit

druze jesili isao do telecoma sta su ti rekli - meni danas dosao racun ( prvi prosli mjesec sam se prebacio na pretplatu) i naravno nista od ovoga http://www.bhtelecom.ba/portalnovost+M5ac8dfad738.html
sto pise nije obracunato ovako i naravno svaki potroseni MB( 85 MB ) je uredno sracunat i naplacen jedva cekam sutra na salteru da se pojavim jer sam se zbog ovoga i prebacio i to jos na 2 god obavezo ...a od ovoga mjeseca sam aktiviro barem se nadam da sam aktivirao flat net jer moram tako da ga nazove muflon koji se javio na 1444 veze nema sta trazim da aktiviram 2x mi je ponavljo pa vi u pretplati vec imate 100MB reko znam i hocu flat al reko samo da pitam jel ja pored ovih ukljucenih 100 mb kada aktiviram flat od 2,5Km = 50 MB jel na tih 100 imam + ovih 50 MB tj 100 MB buduci da sam potpisao ugovor na 2 god jeste i poslije isteka svaki anredni vam je 0,10 na sta sam ja njega pitao pa sta mi je onda flat ako se svaki naredni naplacuje onda je lik malo zakovao pa reko sackajte malo i lista lista nesto i opet ali vi gdine imate vec 100MB ukljuceno zar vam to nije dovoljno ja popizdio i ja mu izcitam sa stranice da poslije isteka imam idalje free net samo sa smanjenom brzinom i tu se i on malo iznerviro i rece semo g-dine izvrsena je promjena - eh kakva je se promjena desila to cemo da vidimo na sl racunu sve u svemu bit ce sex-aaaaaa

AJDO89
12-10-2012, 06:37 PM
druze jesili isao do telecoma sta su ti rekli - meni danas dosao racun ( prvi prosli mjesec sam se prebacio na pretplatu) i naravno nista od ovoga http://www.bhtelecom.ba/portalnovost+M5ac8dfad738.html
sto pise nije obracunato ovako i naravno svaki potroseni MB( 85 MB ) je uredno sracunat i naplacen jedva cekam sutra na salteru da se pojavim jer sam se zbog ovoga i prebacio i to jos na 2 god obavezo ...a od ovoga mjeseca sam aktiviro barem se nadam da sam aktivirao flat net jer moram tako da ga nazove muflon koji se javio na 1444 veze nema sta trazim da aktiviram 2x mi je ponavljo pa vi u pretplati vec imate 100MB reko znam i hocu flat al reko samo da pitam jel ja pored ovih ukljucenih 100 mb kada aktiviram flat od 2,5Km = 50 MB jel na tih 100 imam + ovih 50 MB tj 100 MB buduci da sam potpisao ugovor na 2 god jeste i poslije isteka svaki anredni vam je 0,10 na sta sam ja njega pitao pa sta mi je onda flat ako se svaki naredni naplacuje onda je lik malo zakovao pa reko sackajte malo i lista lista nesto i opet ali vi gdine imate vec 100MB ukljuceno zar vam to nije dovoljno ja popizdio i ja mu izcitam sa stranice da poslije isteka imam idalje free net samo sa smanjenom brzinom i tu se i on malo iznerviro i rece semo g-dine izvrsena je promjena - eh kakva je se promjena desila to cemo da vidimo na sl racunu sve u svemu bit ce sex-aaaaaa

Prvostepena komisija mi je odbila zalbu uz obrazlozenje da se taj novi paket primjenjuje tek od prvog dana u nqrednom mjesecu sto nije istina jer imam niz dokaza o tome da mi je usluga odmah aktivirana.

Zbog toga sam danas predao zalbu na njihovu odbijenicu. Napisao sam 6 stranica i predocio im sve dokaze koji pobijaju njihove tvrdnje. Glavni problem je sto im sistemi nisu uskladjeni.

Kada je gospodja iz telekoma cula moju situaciju i pregledala moju detaljnu zalbu priznala je da sam upravu te da ce tu moju drugu zalbu predati drugostepenoj komisiji.

Ako me opet odbiju prijavit cu ih RAK-u i za ovo ce saznati svi mediji ako treba icu i na sud.

U privatnoj poruci sam ti proslijedio svoju zalbu pa napisi nesto slicno i predaj im sutra.

dissident
12-10-2012, 06:43 PM
Nadam se da i cosa_tz nije potpisao ugovor u istom mjesecu vec u proslom ako jeste onda ce mu biti prihvaceno bez problema

AJDO89
12-10-2012, 06:57 PM
Nadam se da i cosa_tz nije potpisao ugovor u istom mjesecu vec u proslom ako jeste onda ce mu biti prihvaceno bez problema

Ja sam u maju potpisao na 2 god a u septembru aktivirao msurf flat

cosa_tz
12-10-2012, 07:03 PM
Ja sam prosli mjesec 11 tog potpisao ugovor i pitao je odma na salteru za internet to ti je najbolje aktivirat 1 u mj i ja odma 1.10 nazvo i valjda mi je lik aktiviro al nista me nebi iznenadilo al ovo me vise nervira jer ako pise 50% popusta GDJE JE ONDA a sto su ti odbili zalbu zbog cega ...meni nisu puno zaracunali jer sam pazio da nepredjem 100mb al bez obzira koji bezobrazluk ako vec ima ukljuceno u pretplatu sta ga onda dodatno fakturises ...kazem ti jedva cekam sutra na salteru da cujem odg...

Sent from my HTC Desire HD A9191 using Tapatalk 2

AJDO89
12-10-2012, 07:13 PM
Ja sam prosli mjesec 11 tog potpisao ugovor i pitao je odma na salteru za internet to ti je najbolje aktivirat 1 u mj i ja odma 1.10 nazvo i valjda mi je lik aktiviro al nista me nebi iznenadilo al ovo me vise nervira jer ako pise 50% popusta GDJE JE ONDA a sto su ti odbili zalbu zbog cega ...meni nisu puno zaracunali jer sam pazio da nepredjem 100mb al bez obzira koji bezobrazluk ako vec ima ukljuceno u pretplatu sta ga onda dodatno fakturises ...kazem ti jedva cekam sutra na salteru da cujem odg...

Meni su odbili jer je navodno "normalno" da obracun kasni mjesec dana odnoso da se na novi nacin tek racuna iduceg mjeseca,a kad sam prikljucivao niko mi nista nije rekao o tome niti igdje na portqlu pise ta info.

Da sam znao za ovo ne bi ni koristio net do 1.10.

Eto procitaj pm

cosa_tz
12-10-2012, 07:23 PM
procoto sam neznam bil se smijo il bi plako :) ja sutra idem pa cu vidjeti sta ce mi reci
a gdje vidis ovo dal ti je aktiviran flat -pregled korisnickih podataka ...

acogz
12-10-2012, 09:03 PM
Prvostepena komisija mi je odbila zalbu uz obrazlozenje da se taj novi paket primjenjuje tek od prvog dana u nqrednom mjesecu sto nije istina jer imam niz dokaza o tome da mi je usluga odmah aktivirana.

Zbog toga sam danas predao zalbu na njihovu odbijenicu. Napisao sam 6 stranica i predocio im sve dokaze koji pobijaju njihove tvrdnje. Glavni problem je sto im sistemi nisu uskladjeni.

Kada je gospodja iz telekoma cula moju situaciju i pregledala moju detaljnu zalbu priznala je da sam upravu te da ce tu moju drugu zalbu predati drugostepenoj komisiji.

Ako me opet odbiju prijavit cu ih RAK-u i za ovo ce saznati svi mediji ako treba icu i na sud.

U privatnoj poruci sam ti proslijedio svoju zalbu pa napisi nesto slicno i predaj im sutra.

Imaš pravo na to, i ja te u potpunosti podržavam. Ne smijemo dozvoliti da nas potkradaju!!!

nanke
13-10-2012, 07:54 AM
Isti problem, 10.09 sam se na 1444 prijavio na mflat paket i covjek mi fino kaze da od tog momenta imam flat i mogu trositi koliko hocu, naravno objasnio mi da sa velikom brzinom imam 50mb nakon cega mi smanjuju brzinu ali i dalje ostaje flat bez ikakvih troskova. Medjutim dosao mi racun na kojem je 20 km samo za internet. Zvao ih jucer i isto mi rekose da je je flat usluga tek postala aktivna od 10 mjeseca sto nije tacno jer sam dobio poruku jos u 9tom mjesecu da sam potrosio 50mb koje imam u flat paketu, takodjer sam ih pitao zasto me nisu napomenuli i zasto nigdje ne pise da je flat paket tek od iduceg mjeseca, samo su priznali gresku i gospodja se izvinula u ime cijele ekipe. Kontam da ih i ja tuzim, vidim da im se razgovori snimaju i onda sigurno imaju snimak gdje mi je na 1444 receno da od momenta prijave mogu koristiti internet bez dodatnih troskova.

Sent from my Galaxy Nexus

AJDO89
13-10-2012, 08:03 AM
Ako nam ne usvoje zalbe sastavit cemo kolektivno saopstenje i poslati u medije

nanke
13-10-2012, 08:08 AM
Sto je najgore i nekoliko prijatelja sam uputio na ovaj flat internet i objasnio im da mogu trositi koliko hoce, mogu mislit koliki su njima racuni dosli. Moram ih danas nazvati i objasniti da su i mene prevarili.

AJDO89
13-10-2012, 08:10 AM
Pisite detaljne zalbe i iznesite cijelu pricu u njima moraju nam ponistit racune.

SarajMan
13-10-2012, 03:15 PM
I meni se ista stvar desila. 08.08 potpisao ugovor Mini 15 na 24 mjeseca 200% nize cijene.

Dolazi racun za 08. mjesec gdje nisu uracunati ti popusti, zovem 1444, tek tada mi kazu da popusti vaze od sljedeceg mjeseca, sto mi niko nije naglasio, niti sam vidio na nekom promo letku navedene kampanje.

Nazalost nemam vremena da pisem i saljem te prituzbe i peglam se sa njima, ali ovo nije OK i ako vam treba jos jedan potpisnik, tu sam.

AJDO89
13-10-2012, 03:30 PM
Ma ako nas odbiju idemo u medije i to je to

acogz
13-10-2012, 03:52 PM
Ma ako nas odbiju idemo u medije i to je to

Dobiješ poruku da si iskoristio po maksmalnoj brzini FlatNet i da ti je samo smanjena brzina, a račun kaže drukčije! I da, tačno je da snimaju razgovore, pa neka utvrde ko je pogriješio. Samo provjerite u Ugovoru za FlatNet prije nego što tužite, da vas ne bi na tu foru uhvatili! Treba provjeriti šta piše onim sitnim slovima, obično negdje pri dnu!

JA VAS MAKSIMALNO PODRŽAVAM, TO JE PREVARA!

AJDO89
13-10-2012, 04:11 PM
Telefonski sam aktivirao uslugu nema ugovora,a gospodin iz kontakt centra mi je rekao da vazi od dana aktivacije odnosno od dana kad sam zvao 1444

cosa_tz
13-10-2012, 05:29 PM
Ma glupost i cista navlakusa ako vazi od sl mjeseca i ako mi vec naplacujes sto onda dolazi sms da je dostignult limit i smanjuje brzina ako mi vec naplacujes sto onda nije brzina ostala ....ja sam ubjedjen da njih pola tamo nema pojma o toj usluzi da uopste postoji...ja isao danas zbog svog problema i naravno gospoda neradi subotom alaj zivimo ...

qwerty
13-10-2012, 05:48 PM
Ocigledan propust, ali sam moram reći očekivao nešto tako jer od trome birokratije u bh telecomu koja veoma slici javnoj administraciji ne spremna je za bilo kakve novitete u ponudi da se njih pita nista se ne bi mijenjalo samo da im niko ne remeti njihov sklad i navike. A mobilne komunikacije su po prirodi stvari takva oblast gdje se konstantno desavaju promjene. Flat je uveden jos prije dva mjeseca i nastupa u mjesecu kada se aktivira, borite se za svoja prava pisite jasno i koncizno jer neće oni citati romane.

Poslao sa Xperia ARC S

cosa_tz
13-10-2012, 06:54 PM
Ja sam aktiviro 1.10 i sta sad citav mjesec treba da razmisljam koliki ce mi doci racun...a to si upravu za novitete
Hajde ovaj popust od 200% sto mi nisu zaracunali za prosli mj pa da i progutam nekako mada nidje veze jer nevidim razlog zbog cega bi trebalo od sl mjeseca da se racuna al nemogu internet promet al NIKAKO ako je vec receno da ima 100mb ukljuceno sta ga koje p.m. fakturises...

AJDO89
13-10-2012, 07:01 PM
Ma oni su ortodoksni lopovi. Sreca pa sam imao neki predosjecaj da ce se ovako nesto desiti pa sam pratio potrosnju i brzine interneta (imam i screenshot-ove mjerenja)

cosa_tz
13-10-2012, 07:28 PM
lopovska drzava pa haj kako bi ovo neko jedva doceko u normalnoj pravnoj drzavi da ih odere za primjer nebi im nikad naumpalo da tako nesto sl urade jos bi se mozda i opario a mi ovako ga pusimo kako god okrenem ja vec mogu da pretpostavim kako ce to bit na kraju oni nikad necec priznat gresku nit napraviti korekciju ili storno racuna jer je pdv vec fakturisan nego lagano ce se napraviti pametni i reci da to vazi od sl mjeseca...

AJDO89
13-10-2012, 07:43 PM
lopovska drzava pa haj kako bi ovo neko jedva doceko u normalnoj pravnoj drzavi da ih odere za primjer nebi im nikad naumpalo da tako nesto sl urade jos bi se mozda i opario a mi ovako ga pusimo kako god okrenem ja vec mogu da pretpostavim kako ce to bit na kraju oni nikad necec priznat gresku nit napraviti korekciju ili storno racuna jer je pdv vec fakturisan nego lagano ce se napraviti pametni i reci da to vazi od sl mjeseca...

Apsolutno me ne zanima sto je pdv fakturisan stavise mozemo ih prijavit inspekciji i RAK-u.

Jedva cekam odgovor na drugu zalbu.

cosa_tz
13-10-2012, 08:42 PM
drug jesil ti potpisivo neki poseban ugovor vezano za ovu akciju "do 200% vise" ja sam se samo prebacio sa ultre na pretplatu i kad me je pitala radnica na salteru hoces na 1god ili 2 ja trazio 2 jesam li trebao neki poseban ugovor traziti da me nisu i za to zahebali

AJDO89
13-10-2012, 09:00 PM
drug jesil ti potpisivo neki poseban ugovor vezano za ovu akciju "do 200% vise" ja sam se samo prebacio sa ultre na pretplatu i kad me je pitala radnica na salteru hoces na 1god ili 2 ja trazio 2 jesam li trebao neki poseban ugovor traziti da me nisu i za to zahebali

Ja sam potpisao ugovor na 2 g kad sam u maju presao sa ultre na postpaid. Nema nekih posebnih stavki u ugovoru sve je standardno.

cosa_tz
13-10-2012, 09:09 PM
OK hvala,to me interesovalo da znam da mi nemoze bacat lafinu da je trebalo nesto posebno i dodatno potpisivati

BenJo_O
14-10-2012, 07:17 PM
Da li se može ova 100+100 usluga BHTelecoma da se koristi za slanje poruka u inozemstvo?

cosa_tz
14-10-2012, 07:20 PM
Nevjerujem

Tribbiani
14-10-2012, 07:23 PM
Ne može, samo na mreže unutar BiH.

nanke
14-10-2012, 11:21 PM
Koji su ovo lihvari, u BH Telekomu nema nikakve nove usluge iza koje se ne krije neka podvala, šta god sam kod njih priključio uvijek bi na kraju iskihao. Jučer zovem druga, nabio 40 km samo na internet, također mu niko nije rekao da usluga važi od idućeg mjeseca. Rekao sam i njima na 1444 da ozbiljno razmišljam da odjavim pretplatu za mobitel, a koristim isti broj preko 10 godina. Pogledat ću ovih dana šta mtel i eronet nude, bude li približno kao BH telekom odjavit ću ovaj broj jer sam prevaren a tu ne mogu ništa osim da prestanem koristiti njihove usluge.

AJDO89
15-10-2012, 06:39 AM
Koji su ovo lihvari, u BH Telekomu nema nikakve nove usluge iza koje se ne krije neka podvala, šta god sam kod njih priključio uvijek bi na kraju iskihao. Jučer zovem druga, nabio 40 km samo na internet, također mu niko nije rekao da usluga važi od idućeg mjeseca. Rekao sam i njima na 1444 da ozbiljno razmišljam da odjavim pretplatu za mobitel, a koristim isti broj preko 10 godina. Pogledat ću ovih dana šta mtel i eronet nude, bude li približno kao BH telekom odjavit ću ovaj broj jer sam prevaren a tu ne mogu ništa osim da prestanem koristiti njihove usluge.

I ja sam im nesto slicno rekao a oni samo hladno odgovorili zao nam je znog toga ali to je vas izbor :\

qwerty
15-10-2012, 01:28 PM
To su izgleda samo zeznuli kod Vas koji ste potpisali ugovora. Stvarno nije uredu s njihove strane sto su to tako uradili.

Poslao sa Xperia ARC S

nanke
15-10-2012, 04:23 PM
Nisam ja potpisao nikakav ugovor nego prijavio uslugu na 1444

AJDO89
15-10-2012, 05:02 PM
Jel iko od vas ista postigao povodom ovog lopovluka? Jel ikome storniran racun? Ja evo cekam jos uvijek odg drugostepene komisije.

cosa_tz
15-10-2012, 09:36 PM
Ja nisam stigao otici danas do poste a u subotu nisu radili posla sam im mail pitanje je hoceli iko ikada na njega odgovoriti...

AJDO89
15-10-2012, 09:47 PM
Ja nisam stigao otici danas do poste a u subotu nisu radili posla sam im mail pitanje je hoceli iko ikada na njega odgovoriti...

Ja sutra ocekujem kovertu sa (nadam se) pozitivnim odgovorom ako ne bice svasta

nanke
15-10-2012, 10:37 PM
Ne uzdajte se previše da će vam iz BH Telekoma uvažiti žalbu, meni su otvoreno preko telefona priznali propust ali su ga prepisali kolegi koji me nije informisao i najviše što sam mogao dobiti je izvinjenje. I šta čovjek da radi, da ih tužim državnu firmu zbog 20 km? Pa ko zna koliko bi me samo troškovi izašli. Jedino šta mi preostaje ili da se prebacim na drugog operatera ili da pređem preko ovoga i ubuduće pripazim na troškove te da im što što manje para ostavim. Nema koristi od žalbi, oni da su pravedna firma vodili bi brigu o korisnicima i ne bi čekali da korisnici ulože žalbu već bi sami refundirali iznos koji je potrošen na internet a uposlenike koji su odgovorni za propust sankcionisali.

AJDO89
16-10-2012, 06:47 AM
Ne uzdajte se previše da će vam iz BH Telekoma uvažiti žalbu, meni su otvoreno preko telefona priznali propust ali su ga prepisali kolegi koji me nije informisao i najviše što sam mogao dobiti je izvinjenje. I šta čovjek da radi, da ih tužim državnu firmu zbog 20 km? Pa ko zna koliko bi me samo troškovi izašli. Jedino šta mi preostaje ili da se prebacim na drugog operatera ili da pređem preko ovoga i ubuduće pripazim na troškove te da im što što manje para ostavim. Nema koristi od žalbi, oni da su pravedna firma vodili bi brigu o korisnicima i ne bi čekali da korisnici ulože žalbu već bi sami refundirali iznos koji je potrošen na internet a uposlenike koji su odgovorni za propust sankcionisali.

Kod mene je taj iznos veci. Umjesto 15 KM doslo mi 85 KM.

Nek odbiju tom kolegi od plate jer me on nalozio da mogu koristiti flat odmah.

telefon
16-10-2012, 03:57 PM
ma sta njih jede briga za medije kad mogu da rade sto hoce...
kome da se zalite daj mi kazite?
sudu?

hha

AJDO89
16-10-2012, 04:01 PM
ma sta njih jede briga za medije kad mogu da rade sto hoce...
kome da se zalite daj mi kazite?
sudu?

hha

Ne prisjedaj nam na muku bgt :)

AJDO89
19-10-2012, 05:39 PM
Zalba mi je usvojena korigirat ce mi racun :)

cosa_tz
19-10-2012, 06:35 PM
Svaka cast
Ja nikako od posla da stigned da odem do telecoma...

acogz
19-10-2012, 09:40 PM
Zalba mi je usvojena korigirat ce mi racun :)

BRAVO MAJSTOREEEEEEE!!!!!!!!!

Baš mi je drago, ali najozbiljnije. Toliko mi se smučilo od monopolističkog bezobrazluka, da sam presretan što sam poslije 10 godina prešao na prepaid!

qwerty
19-10-2012, 10:47 PM
Pa morali su svi argumenti su isli tebi u prilog, ali uvijek je problem sa birokratijom i ljudima koji ne znaju svoj posao.

Poslao sa Xperia ARC S

dissident
20-10-2012, 02:57 PM
zato je bitno zaliti se pismenim putem i traziti svoja prava, nema nista od price prazne

qwerty
22-10-2012, 03:42 PM
Dragi !hej korisnici,

Pričajte, tipkajte, surfajte za samo 2KM!
Ukoliko do 20.11.2012. aktivirate promotivne opcije "Pričaj", "Tipkaj" ili "Surfaj", dobivate: 200 besplatnih minuta ili 200 MB prometa unutar ERONET mreže ili 200 SMS poruka unutar BiH, i to od trenutka aktivacije pa do kraja slijedećeg dana.
Više informacija o promotivnoj ponudi možete dobiti na besplatnom telefonu 063 3800 ili u HT ERONET prodajnim centrima.

Vaš !hej

qwerty
22-10-2012, 04:12 PM
http://www.sutra.ba/m/novost/72834

Ne nasjedajte na obmane o Ultra dopuni

Poslao sa Xperia ARC S

qwerty
29-10-2012, 11:55 AM
BH Telecom i Verso potpisali ugovore o isporuci opreme

Kompanije BH Telecom i Verso d.o.o. Sarajevo danas su u Sarajevu potpisale dva nova ugovora o isporuci opreme. Ugovore su potpisali generalni direktor BH Telecoma Nedžad Rešidbegović i Haris Ćeremida, direktor kompanije Verso.

Potpisani ugovori se odnose na isporuku opreme i dodatnih dijelova za proširenje agregacijskog i LAN servisnog dijela IP/MPLS mreže i nabavku Unified Storage sistema, blade servera i licenci.

Realizacijom ugovora u naredne tri godine kroz III faze, BH Telecom nastavlja sa širenjem agregacijske metroethernet i IP/MPLS mreže na novih 60 lokacija, kao i uspostavom visokokapacitivnih 10 Gbps linkova/prstenova prema postojećim MPLS čvorovima u mreži BH Telecoma. Geografskim širenjem i povećanjem propusne moći agregacijske IP/MPLS mreže, obezbjeđuje se nesmetani daljnji razvoj i distribucija svih širokopojasnih i multimedijalnih servisa prema krajnjim korisnicima u svim mrežama BH Telecoma (BHLine i BH Mobile).
Instalacijom i integracijom visokopropusnih i robusnih agregacijskih IP/MPLS rutera u regionalnim centrima, stvaraju se tehnološke pretpostavke za daljnji ubrzani rast korisničkog internet saobraćaja i migraciju na IPv6 tehnologiju.
U segmentu podrške IP agregacije serverskih platformi i farmi u servisnoj mreži BH Telecoma, realizacijom ugovora stiču se tehnološki preduslovi za izgradnju modernog data centra.

Kroz ugovor o nabavci serverske i storage opreme od proizvodjaca Cisco Systems, BH Telecom će izvršiti značajno proširenje data centar kapaciteta i stvoriti preduslove potrebne za nastavak konsolidacije postojeće serverske i storage opreme za potrebe BH Telecom IP servisne mreže. Isporučena platforma će se bazirati na najmodernijim serverskim tehnologijama i internoj konvergentnoj 10G IP mreži sa visokim stepenom serverske virtualizacije u skladu sa svjetskim trendovima u ovoj oblasti.

Idemo prvi...dajemo više
BH Telecom

Tribbiani
02-11-2012, 12:43 PM
Novo u BH Telecomu - super povoljni Student Plus paketi

BH Telecom je sa početkom nove akademske godine kreirao specijalnu kombinaciju postpaid i prepaid ponude za sve studente Univerziteta u BiH. Kontrolišite troškove telefoniranja, uštedite i dobivajte uvijek isti iznos mjesečne nakanade putem računa odabirom paketa:

·Student Plus I, po cijeni od samo 10 KM mjesečno ili

·Student Plus II, po cijeni od samo 20 KM mjesečno.

Paket Student Plus 1 uključuje:

-1000 besplatnih minuta za pozive prema tri odabrana broja iz BH Mobile mreže, uz naplatu uspostave poziva, i 250 MB mobilnog Internet saobraćaja na flat principu. Uz to, telefonirate:
-unutar BH Mobile mreže i prema drugim mobilnim mrežama u BiH po cijeni od 0,20 KM
-prema fiksnim mrežama unutar BiH po cijeni od samo 0,12 KM i
-prema Naj broju po cijeni od 0,06 KM.

Cijena SMSa unutar BiH iznosi 0,06 KM po poruci, a prema Naj brojevima samo 0,03 KM.

Paket Student Plus 2 uključuje:

·3000 besplatnih minuta za pozive prema pet odabranih brojeva iz BH Mobile mreže, uz naplatu uspostave poziva, i 1 GB mobilnog Internet saobraćaja na flat principu.

Uz to, telefonirate:

-unutar BH Mobile mreže i prema drugim mobilnim mrežama u BiH po cijeni od 0,18 KM
-prema fiksnim mrežama unutar BiH po cijeni od samo 0,07 KM i
-prema Naj broju po cijeni od 0,06 KM,

Cijena SMSa unutar BiH iznosi 0,06 KM po poruci, a prema Naj brojevima samo 0,03 KM.

Napomena: Cijene su bez uračunatog PDV-a.

Kako aktivirati Student Plus?

Posjetite najbliže prodajno mjesto BH Telecoma i dostavite potvrdu visokoškolske ustanove o redovnom ili vanrednom studiju u tekućoj školskoj godini. Svim studentima želimo sretan i uspješan rad uz Student Plus pakete!

c/p: Portal (http://www.bhtelecom.ba/portalnovost+M5f102fc625e.html)

qwerty
07-11-2012, 12:30 PM
FREND dopuna i sa fiksnog telefona

Od sada imate mogućnost dopune kredita za bilo koji FREND broj, od kuće, sa Vašeg fiksnog telefona

Ukoliko Vam je potrebna dopuna željenog mobilnog prepaid računa (FREND) , a nemate vremena da izlazite iz kuće, mi Vam našom novom ponudom koja traje do kraja godine, omogućujemo da to uradite iz Vašeg doma sa fiksnog telefona.

Sve što Vam je potrebno je da posjedujete lični identifikacioni broj (LIB), kojeg, ukoliko već niste, možete da dobijete u najbližem prodajnom mjestu m:tel-a i koji Vam pored ove usluge služi i za pristup usluzi Moj račun.
LIB broj unosite nakon poziva besplatnog broja 0800 50001, te prateći uputstva automata, vršite dopunu kredita u iznosima od: 2KM, 3KM,4KM,5KM i 10KM (sa PDV-om).

Račun za izvršenu dopunu dobićete jednostavno u sklopu Vašeg mjesečnog računa za fiksnu telefonsku liniju.

Dopunite prepaid račun na najjednostavniji način.

Više informacija o ovoj usluzi pronađite ovdje ili putem besplatnog korisničkog servisa 066 10 10 10.

qwerty
07-11-2012, 12:32 PM
Neograničeno dobar internet

Surfajte neograničeno internetom uz m:net tarifu i tablet uređaje na rate.

Vrijeme je da obradujemo sve sadašnje i buduće korisnike neograničenog mobilnog interneta, jer smo od 1.11.2012. godine u našu ponudu uvrstili nove, unaprijeđene tarifne modele m:net, nove povoljnije tablet uređaje i USB modeme i mogućnost njihovog plaćanja na rate.

Da vas podsjetimo, u okviru m:net tarifnih modela plaćate fiksnu mjesečnu pretplatu(10, 20, 30 ili 40 KM)* za korištenje mobilnog interneta na laptopu ili tabletu u okviru koje možete neograničeno surfati, a količina prenosa podataka (kvota) koju dobijate po maksimalnoj brzini sada je udvostručena i podijeljena na dva dijela u zavisnosti od doba dana.

Novi m:net tarifni model sa neograničenim mobilnim internetom ponuđen je u vidu četiri tarifna modela: m:net 1 GB (10 KM), m:net 4 GB (20 KM), m:net 16 GB (30 KM) i m:net 32 GB (40 KM). Novina je u tome da su kvote, odnosno količine saobraćaja po maksimalnoj brzini unutar m:net tarifa udvostručene, a vrijeme korišćenja definisano je osnovnom i dodatnom kvotom, sa napomenom da se za razliku od prve koja se koristi stalno, dodatna kvota koristi isključivo u periodu od 0.00 do 6.00 časova.

Ukoliko želite da, nakon trošenja definisanih kvota, i dalje surfate po maksimalnim brzinama, dodatni internet saobraćaj od 250 MB po cijeni od 5 KM možete kupiti jednostavnim slanjem SMS-a sa ključnom riječi NET250 na broj 0651111.Cijena SMS-a je 0,06 KM, bez PDV-a.

Neograničen internet pristup i količina podataka dostupna po maksimalnoj brzini prenosa, može se koristiti samo u m:tel mreži, dok se roming saobraćaj naplaćuje po standardnom postpaid roming cjenovniku za prenos podataka.

Detalje o kvotama i brzinama pogledajte ovdje

Želite novi uređaj? Odaberite najnovije modele i plaćajte ih na rate.

Nove niže cijene izuzetno popularnog Huawei Media Pad uređaja po cijeni već od 1 KM, zasigurno će privući mnoge koji još uvijek nisu sebi obezbijedili potpunu poslovnu i privatnu komunikaciju u svakom trenutku, gdje god da se nalazili.

m:net tarifni paket m:net 1GB m:net 4GB
m:net 16 GB

m:net 32 GB

Huawei MediaPad 499 KM-rata 31,75 399 KM -rata 25,39 249 KM-rata 15,84 1KM - rata /
Samsung Galaxy Tab 7,7” 1149 KM-rata 73,11 1049 KM-rata 66,75 949 KM-rata 60,39 749 KM-rata 47,66
Samsung Galaxy Tab 10''
1199KM-rata 76,33
1099KM-rata 69,93
999KM-rata 63,57
799KM-rata 50,84
Cijene pretplate su bez PDV-a.
Posebno prilagođeni 3G USB modemi iz m:tel ponude garantuju najbolji način korišćenja 3G mreža, iz ponude izdvajamo USB modeme poznatog Huawei proizvođača i PC card Sony Ericsson, po cijeni od jedne KM uz ugovor na 12/24 mjeseca u svim m:net tarifnim paketima, osim m:net 1 GB u kojem modem na 12 mjeseci ugovorne obaveze, košta 29 KM.

Detalje o uređajima pogledajte ovdje.

Upustite se u avanturu koja sobom donosi komu­nikaciju sa poslovnim partnerima i prijateljima, razmjenu mailova, download zanimljivih sadržaja i aplikacija, pretraživanja baza podataka i drugih blagodati interneta, i naravno budite u svakom trenutku aktivni na društvenim mrežama.

*Cijene pretplata navedene su bez PDV-a

Ukoliko želite više informacija pozovite besplatni korisnički servis 0800 50 005.

qwerty
22-11-2012, 06:00 PM
Super tarife

Ne znate koju Super tarifu odabrati? Koju god da odaberete, nećete pogriješiti jer vam svaka nudi jedinstvenu kombinaciju minuta, poruka i neograničenog mobilnog interneta uključenih u mjesečnu naknadu!

Odaberite jedan od najnovijih pametnih Samsung mobilnih telefona po cijenama kojima jednostavno ne možete odoljeti!

CIJENE

UVJETI KORIŠTENJA
Super tarife postpaid korisnici ERONET mreže mogu iskoristiti za pozive prema svim mobilnim i fiksnim mrežama u BiH, slanje SMS/MMS poruka unutar BiH te neograničeno surfanje.

Tarifa Super 15 uključuje 80 minuta, 80 SMS/MMS i neograničeni mobilni internet
Tarifa Super 25 uključuje 150 minuta, 150 SMS/MMS i neograničeni mobilni internet
Tarifa Super 50 uključuje 250 minuta, 250 SMS/MMS i neograničeni mobilni internet
Tarifa Super 80 uključuje 500 minuta, 500 SMS/MMS i neograničeni mobilni Internet

acogz
29-11-2012, 05:18 PM
zatišje pred buru

xbullx
30-11-2012, 02:13 AM
Vidjecemo šta će nam ta bura donijeti :)

Sent from my GT-I9300 using Xparent ICS Tapatalk 2

qwerty
30-11-2012, 07:30 AM
Ništa spektakularno, mozda par novogodisnjih akcija prodaje mobitela i daj boze neko simbolicno snizenje necega i to je sve. Najvecu buru izazvao je eronet sa ovim super tarifama.

Poslao sa Xperia ARC S

xbullx
30-11-2012, 09:25 AM
Kao pretplanik bi bio zadovoljan kakvim dodatnim MB :D

Sent from my GT-I9300 using Xparent ICS Tapatalk 2

refkie
30-11-2012, 04:40 PM
grebi ga ope ništa nova na ultri. osim za "nove ultraše".. snizeni inteernet itd itd. a od 1.1. pretplata trajno moze da ostvaruje popuste uz potpisani ugovor na 12 ili 24 mj.
ukisla im čorba.

qwerty
30-11-2012, 06:26 PM
Od 1. januara 2013. za korisnike Ultre

Bonusi, niže cijene i brojne nove mogućnosti za mobilni Internet!

Ultra korisnici mobilnog Interneta imat će od 1. januara 2013. godine cjenovne pogodnosti, novi, viši kvalitet usluge, brojne bonuse i nove mogućnosti.

Slijedi sniženje osnovne cijene Ultra Internet usluge za:

Ultra Internet saobraćaj u BH Mobile mreži (upload / download) sa 0,13 KM na 0,085 KM (prikazane cijene su bez uračunatog PDV-a).

BH Telecom uvodi dva paketa sa terminalnom opremom:

Ultra Plus Internet paket 1, koji uključuje:

- Ultra Internet Start paket
- terminalnu opremu* za mobilni pristup Internetu
- bonus saobraćaj za redovnu dopunu u narednih 6 mjeseci.

Ultra Plus Internet paket 2, koji uključuje:

- terminalnu opremu* za mobilni pristup Internetu
- bonus saobraćaj za redovnu dopunu u narednih 6 mjeseci.

(*Pod pojmom terminalna oprema podrazumijevaju se svi uređaji iz postojeće asemblirane ponude uz prepaid mobilni Internet: laptopi, minilaptopi, tableti, USB stickovi, kao i ostali terminalni uređaji za koje BH Telecom procijeni da bi se mogli ponuditi u sklopu ovih paketa).

Za kupovinu Ultra Plus Internet paketa korisnici se, osim već uključenog inicijalnog bonusa, nagrađuju jednokratnim dodatnim novčanim bonusom u iznosu od 5 KM.

Korisnicima Ultra Plus Internet paketa dodjeljuje se nagradni bonus za aktivno korištenje Internet saobraćaja i redovno dopunjavanje. U periodu od 6 mjeseci od kupovine Ultra Plus Internet paketa, korisnicima se, za jednokratnu dopunu računa u iznosu od 10 KM ili više, dodjeljuje bonus od 200 MB besplatnog Internet saobraćaja.

qwerty
30-11-2012, 06:27 PM
Decembar u BHT http://www.bhtelecom.ba/portalnovost+M50bf9825331.html

xbullx
30-11-2012, 08:50 PM
Sramota

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

qwerty
30-11-2012, 11:15 PM
Sramota

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

previse ste ocekivali od bht, nece se nista znacajnije promijeniti dok ne bude usluga prenosa broja zazivjela.

refkie
30-11-2012, 11:19 PM
previse ste ocekivali od bht, nece se nista znacajnije promijeniti dok ne bude usluga prenosa broja zazivjela.

nece ni tad bit nista novoga. eto ima u fiksnoj,pa opet nista. male promjene u glavnom gradu mozda gdje primat ima telemach i ili eventualno logosoft.

Tribbiani
30-11-2012, 11:38 PM
Vrlo mali broj ljudi i treba takvu uslugu (oni kojima je preko glave postojećeg operatera i po svaku cijenu ih se žele kutarisati). Ostalima će bit isto k'o i bez usluge prijenosa broja. :D

qwerty
01-12-2012, 08:06 AM
Vrlo mali broj ljudi i treba takvu uslugu (oni kojima je preko glave postojećeg operatera i po svaku cijenu ih se žele kutarisati). Ostalima će bit isto k'o i bez usluge prijenosa broja. :D

Zar mislis da je malo ljudi nezadovoljnih postojecim operaterom, tj. da je većina zadovoljna. Pored tog kad ta usluga bude na djelu mislim da ce i eronet i mtel biti dosta ofanzivniji pa i ovi alternativni operatori. Eronet je sa super tarifama vec sad ugrozio konkurenciju nudeci minute ka svim mrezama jos kad bi bila usluga prenosa odlucili bi se i na to da favorit broj moze biti s bilo koje mreze sto bi potpuno ugrozilo konkurenciju koja bi nakon odredjenog perioda morala uciniti isto i tada bi nastala prava borba za korisnike.

Poslao sa Xperia ARC S

acogz
01-12-2012, 08:25 AM
Zar mislis da je malo ljudi nezadovoljnih postojecim operaterom, tj. da je većina zadovoljna. Pored tog kad ta usluga bude na djelu mislim da ce i eronet i mtel biti dosta ofanzivniji pa i ovi alternativni operatori. Eronet je sa super tarifama vec sad ugrozio konkurenciju nudeci minute ka svim mrezama jos kad bi bila usluga prenosa odlucili bi se i na to da favorit broj moze biti s bilo koje mreze sto bi potpuno ugrozilo konkurenciju koja bi nakon odredjenog perioda morala uciniti isto i tada bi nastala prava borba za korisnike.

Poslao sa Xperia ARC S

Ovaj ideja sa favoritom iz bilo koje mreže bi napravila totalnu havariju!!!

Tribbiani
01-12-2012, 09:37 AM

Poslao sa Xperia ARC S

Vidi, masa ljudi je nezadovoljno ali neće svi od tih nezadovoljnih mijenjati mrežu. Znaš kakvi su ljudi, neki su i hronično nezadovoljni pa im u suštini ništa ne valja. Pa masu ih znam koji su skeptici po pitanju promjene tarife, možeš tek mislit kako će takvi promijenit mrežu. :)

refkie
01-12-2012, 09:54 AM
Evo da na neki nacin remiziramo.
Bhtelecom vec godinama drzi cjenovnike govorne usluge istim na m paketima i na ultri ,osim uvodjenja nakih tarifnih modela koje su tipa imam ultra fun na jednom broju, a na drugom ultra smart i prvi broj koristim samo za naj brojeve, dok drugi broj koristim za sve ostale.
Drugo, internet. Nikakvih promjena. Osim malih akcija 100+100+100.
Idealna situacija:
Ultra: uzeti smart rarifu, napraviti bespatne sms i pozive i internet u ovisnosti od dopunjavanja ultra kredita. Npr. Ako dopunis od 5KM dibijas tako te bonuse za jedan mjesec.
M paketi: preslikati fazon sa student plus paketa.

Nj eronet ni mtel nemaju nista bolju ponudu. Zato je tako stanje. Jer se ceka potez konkurencije.

Tribbiani
01-12-2012, 10:07 AM
Eronetove Super tarife (http://www.hteronet.ba/privatni-korisnici/mobilna-telefonija/tarife/super-tarife/) su, ako zanemarimo obračunsku jedinicu od 60 sekundi, odlična stvar. Ne treba očekivati nešto pretjerano niže cijene, postoji i ta donja granica ispod koje se ne ide (ne zaboravi da je cilj svake kompanije profit). Čini mi se da će se uskoro sve svoditi na te bonuse, kupovinu minuta, poruka, Internet saobraćaja i sl.

qwerty
01-12-2012, 11:49 AM
Eronetove Super tarife (http://www.hteronet.ba/privatni-korisnici/mobilna-telefonija/tarife/super-tarife/) su, ako zanemarimo obračunsku jedinicu od 60 sekundi, odlična stvar. Ne treba očekivati nešto pretjerano niže cijene, postoji i ta donja granica ispod koje se ne ide (ne zaboravi da je cilj svake kompanije profit). Čini mi se da će se uskoro sve svoditi na te bonuse, kupovinu minuta, poruka, Internet saobraćaja i sl.

Fora je u tome da se korisniku pruzi vise opcija da sam sebi izabere onakvu ponudu kakva mu odgovara, dakle ne mora biti samo snizenje cijena vec fleksibilnija ponuda koja u konacnici dovodi do ustede kod korisnika sto se svodi na isto i bolje. M paketi dobra stvar kad su uveli rasturili su konkurenciju, ali su se kasnije kao i obicno u bht uspavali umjesto da kontinuirano uvode poboljsanja u svoju ponudu. M paketima fale tar.opcije i to bi trebalo sljedeće uvesti i to čim prije pogotovo sto je vec uvedeni ovi bonusi na mStudent.

Poslao sa Xperia ARC S

refkie
03-12-2012, 09:19 PM
stizu nam novi fori i fazoni iz kompanije mtel http://adf.ly/FYt2W -> Moji najbliži .. te http://adf.ly/FYtGZ FREND sa novim bonusima

acogz
16-12-2012, 06:17 PM
refresh

qwerty
16-12-2012, 10:44 PM
Blagdanska ponuda mobitela

Ovih blagdana iskoristite promotivnu ponudu i uštedite 30-50% prilikom kupnje novog mobilnog uređaja.

Ukoliko ste novi ili postojeći postpaid korisnik potpišite novi ili produljite postojeći ugovor na 24 mjeseca te se razveselite novim mobitelom po cijeni nižoj za 30-50% u odnosu na standardne cijene. Promotivnu ponudu mobilnih uređaja možete iskoristiti uz Super, Plus i Eronet tarife:

HTC Desire C
Nokia X3-02
Nokia C3-01
Nokia E5
Nokia Asha 303
Motorola Defy mini
Samsung Galaxy Nexus
Samsung Galaxy Y S5360
Samsung S6500 Galaxy Mini 2
Nokia 808 Pureview

Ponuda vrijedi do 10.1.2013. ili do isteka zaliha.

Tribbiani
17-12-2012, 02:43 PM
Od 1. januara moguć prenos broja u mobilnim mrežama

Vijeće Regulatorne agencije za komunikacije (RAK) održalo je danas 60. redovnu sjednicu na kojoj je razmatralo Plan i Program rada za 2013. godinu, te usvojilo Pravilo o izmjenama Pravila 59/2011 o naknadama za dozvole u radiokomunikacijama.
Razmotrena je informacija o formiranju radne grupe za izradu dokumenta Politika sektora telekomunikacija u BiH, koja je nedavno počela s radom u okviru Vijeća ministara BiH.

Vijeće Agencije podržava aktivnosti na izradi ovog strateškog dokumenta i naglašava da će Agencija, u okviru ove radne grupe, pružiti puni doprinos da bi dokument bio donesen u utvrđenim rokovima.

Razmatrajući informaciju o stepenu implementacije usluge prenosivosti telefonskih brojeva, Vijeće je potvrdilo da su sva tri telekom operatora tehnički i administrativno spremna na implementaciju usluge prenosivosti telefonskih brojeva u svim mobilnim mrežama u BiH.

Ova usluga bit će na raspolaganju korisnicama od 1. januara 2013.

Vijeće je razmotrilo i informacije o objavi i zbirnom izvještaju o kvalitetu usluga u GSM/UMTS mrežama i efektima primjene modela rebalansa cijena govornih i telefonskih usluga.

Prihvaćena je informacija o primjeni novog seta propisa i pravila iz oblasti emitovanja, i konstatovano da i u narednom periodu trebaju biti nastavljene aktivnosti Agencije na praćenju poštivanja ovog dijela regulative, od korisnika dozvola u oblasti emitovanja, saopćeno je iz RAK-a.

Klix (http://www.klix.ba/vijesti/bih/od-1-januara-moguc-prenos-broja-u-mobilnim-mrezama/121217094)

refkie
17-12-2012, 08:19 PM
Klix (http://www.klix.ba/vijesti/bih/od-1-januara-moguc-prenos-broja-u-mobilnim-mrezama/121217094)

citam tamo komentare, pa haman se ljudi razveselili ko da su otisli na VC. hhhhh

elvirr
23-12-2012, 10:48 PM
Jel se bhtelecom postpaid paketi (npr midi 30) mogu kombinovatisa msurf paketima?
Treba mi neki paket od 20km razgovora i poruka i 1gb interneta, imal sta povoljno?

dissident
24-12-2012, 11:24 AM
uzmes paket 30 , dolazice ti racun 35,10 tj 30 sa PDV
onda uzmes 1 gb interneta sto je 12 KM, znaci ostace ti 18 za price.

kad bude opet mogucnost ugovornog odnosa, ako potpises na godinu dana, dobices jos 12 KM razgovora prema bh mobile, a gigu interneta koju imas ce ti se duplirati na dvije.

elvirr
25-12-2012, 08:17 AM
uzmes paket 30 , dolazice ti racun 35,10 tj 30 sa PDV
onda uzmes 1 gb interneta sto je 12 KM, znaci ostace ti 18 za price.

kad bude opet mogucnost ugovornog odnosa, ako potpises na godinu dana, dobices jos 12 KM razgovora prema bh mobile, a gigu interneta koju imas ce ti se duplirati na dvije.

Jel se pod 1gb podrazumijeva samo download ili i upload i download?
Posto pise "saobracaja" pretpostavljam da se radi i o jednom i drugom

genius
25-12-2012, 12:04 PM
cujem od priljatelja da na mtel-u ima neka opcija na frend kartici da aktiviras mobilni internet na 7 ili na 30 dana,kolika je cijena te usluge i valja li u mtel-a ista taj mobilni internet ja sam ga koristio prije 2 godine i tad nije valjao bio uzasno spor....

mrmrman
25-12-2012, 05:42 PM
cujem od priljatelja da na mtel-u ima neka opcija na frend kartici da aktiviras mobilni internet na 7 ili na 30 dana,kolika je cijena te usluge i valja li u mtel-a ista taj mobilni internet ja sam ga koristio prije 2 godine i tad nije valjao bio uzasno spor....

To ti je usluga u m:tela koja se zove posebno za tebe i ima sljecece pakete za net :

1. 1km+pdv 20mb =1dan traje
2. 5km +pdv 150mb = 7 dana traje
3. 10km +pdv 400mb = 30 dana traje

Ti bonusi od 20, 150 i 400mb idu po punoj 3g brzini poslije potrosnje bonusa net brzina se smanjuje na 64kbps sto je to u jednu ruku flat!!

acogz
26-12-2012, 12:08 AM
To ti je usluga u m:tela koja se zove posebno za tebe i ima sljecece pakete za net :

1. 1km+pdv 20mb =1dan traje
2. 5km +pdv 150mb = 7 dana traje
3. 10km +pdv 400mb = 30 dana traje

Ti bonusi od 20, 150 i 400mb idu po punoj 3g brzini poslije potrosnje bonusa net brzina se smanjuje na 64kbps sto je to u jednu ruku flat!!

Taman tako!!! Ja to koristim, i gdje ima 3G signala, brzina je fantastična!

genius
26-12-2012, 11:42 PM
Taman tako!!! Ja to koristim, i gdje ima 3G signala, brzina je fantastična!

a gdje nema 3g signala jesi li tad probao,jer me i to zanima jer na dosta mjesta nema 3g

mrmrman
27-12-2012, 10:47 AM
a gdje nema 3g signala jesi li tad probao,jer me i to zanima jer na dosta mjesta nema 3g
gdje nema 3G signala jednostavno zaboravi da si ovaj post citao jer je net katastrofa!!

acogz
28-12-2012, 08:02 AM

Nemam šta probati kad znam da je teoretski maksimalna brzina EDGE signala do 384 kbps ili 0,375Mbps, tako da kad se ugasi plava lampica (3G) i upali zelena (EDGE) ja ugasim komp. Neću da se patim!!!

mrmrman
31-12-2012, 03:26 PM
Nemam šta probati kad znam da je teoretski maksimalna brzina EDGE signala do 384 kbps ili 0,375Mbps, tako da kad se ugasi plava lampica (3G) i upali zelena (EDGE) ja ugasim komp. Neću da se patim!!!

Na edge nema sanse da moze povuc 0.30kbps ja milion puta probao ma nemoguca misija!!

acogz
02-01-2013, 08:46 PM
Na edge nema sanse da moze povuc 0.30kbps ja milion puta probao ma nemoguca misija!!

Taman tako!!!

qwerty
05-01-2013, 12:05 PM
FREND sa novim bonusima

Ako do 31. januara kupiš FREND startni paket za 4 KM, pored 4 KM na računu, iskoristi i bonus od 200 minuta razgovora u toku vikenda i Novogodišnjih praznika

Budi dio neograničene zabave uz super bonuse i besplatne razgovore.
Mi ti poklanjamo bonus od 200 minuta razgovora u mobilnoj mreži m:tel-a u toku Novogodišnjih praznika od 1. do 2. januara 2013. godine i u danima vikenda. Sve što je potrebno da uradiš je da kupiš startni FREND paket u iznosu od 4 KM i mi ti pored 4 KM na računu dodjeljujemo i navedeni bonus od 200 minuta.

Bonus će ti biti na raspolaganju do 31. marta 2013.godine ukoliko FREND startni paket aktiviraš u decembru, odnosno do 30. aprila 2013. godine ukoliko paket aktivraš u januaru.

Bonus se ne odnosi na razgovore prema FREND ekipi.

Raspodjela bonusa izgleda ovako:

50 minuta razgovora dodjeljuje ti se odmah nakon aktivacije startnog FREND paketa, a ostatak ti se ravnomjerno raspoređuje u naredna tri mjeseca, pod uslovom da ti je račun aktivan.

Cijena usluga za FREND startni paket obračunavaće ti se po cjenovniku za HIT tarifni model koji ima najnižu cijenu poziva prema svim fiksnim i mobilnim mrežama u BiH od 0,17KM/min, dok sa tri prijatelj broja možeš razgovarati za 0,00 KM/min.

Tarifni interval za korišćenje bonusa je 60+60 sekundi.

Ponuda važi do kraja januara 2013, iskoristi je!

Za više informacija pozovite besplatni korisnički servis 066 10 10 10.

qwerty
05-01-2013, 12:06 PM
Svi korisnici drugih BiH mobilnih mreža koji do 31.03.2013. prenesu broj u prepaid !hej, i nadoplate račun sa 10 KM ili više svaki mjesec do kraja 2013.god. dobivaju 50 besplatnih minuta razgovora prema svim mobilnim i fiksnim mrežama u BiH.

Dobiveni paket mjesečnih bonus minuta poruka vrijedi 30 dana.
Neiskorištene besplatne minute se ne mogu prenijeti u sljedeće razdoblje.
Ukoliko korisnik potroši bonus od 50 besplatnih minuta razgovora prema svim mobilnim i fiksnim mrežama u BiH prije isteka 30 dana sljedeće minute razgovora se naplaćuju prema cjeniku tarife.
Prvih 50 bonus minuta korisnik dobiva prilikom nadoplate !hej računa sa bonom od 10 KM ili više, zatim svakih 30 dana preostale mjesečne pakete minuta. Korisnik će putem SMS poruke biti informiran o primitku bonus minuta, te će mu se prilikom aktivacije prenesenog broja dobiti SMS poruku dobrodošlice u HT ERONET mrežu. Korisnik prelaskom na !hej tako može ostvariti i do 600 minuta bonusa.

Po realizaciji prijenosa broja korisnik će dobiti !hej SIM karticu sa tarifom !hej Zovimo + !hej ti broj bez naknade sa 4 KM na računu.Tarifa omogućuje korištenje opcije 1000 besplatnih minuta; razgovori prema jednom ERONET broju za 0 KM/min. !hej Ti broj bez naknade vrijedi dok korisnik ne mijenja početni tarifni model.

mrmrman
06-01-2013, 10:41 PM
Eronet svaki dan neke novosti dok m:tel i bhtelekom šute kao dijete na tuti. Neracunam ove gluposti sto nude!!

qwerty
06-01-2013, 10:45 PM
Eronet svaki dan neke novosti dok m:tel i bhtelekom šute kao dijete na tuti. Neracunam ove gluposti sto nude!!

pa od eroneta se i ocekuje da bude najofanzivniji, otpirlike ovako nesto se moglo i ocekivati, jer eronetu bi ova usluga prenosa broja trebalo anjvise da odgovara sad imaju najbolju ponudu i najvise toga nude da se predje na njihovu mrezu sad da li je to dovoljno vidjecemo.

Kakaljin
06-01-2013, 11:25 PM

pa od eroneta se i ocekuje da bude najofanzivniji, otpirlike ovako nesto se moglo i ocekivati, jer eronetu bi ova usluga prenosa broja trebalo anjvise da odgovara sad imaju najbolju ponudu i najvise toga nude da se predje na njihovu mrezu sad da li je to dovoljno vidjecemo.

posto eronet trenutno ima najmanje korisnika mobline mreze on i mora agresivnije krenuti u ovo jer bi odlazenjem trenutnih korisika bio vise na gubiku nego mtel i BHT, pa mora pokusati namaknuti jos korisnika u svoju mrezu jer mu je svaki korisnik koji predje sa drugog operatera visestruko dobitni

alessandro
07-01-2013, 12:43 PM
Negativna iskustva imam sa BH telecomom,a pogotovo sa Eronetom,tako da ne pise se dobro ni sa jednim.Danas bas htio da posaljem telefon na reklamaciju ,ali nemoze na salteru u Zivinicama idi u Tuzlu,kao neko ima vremena obilaziti citav kanton zato sto su oni prvi daju vise...

refkie
07-01-2013, 01:51 PM
Negativna iskustva imam sa BH telecomom,a pogotovo sa Eronetom,tako da ne pise se dobro ni sa jednim.Danas bas htio da posaljem telefon na reklamaciju ,ali nemoze na salteru u Zivinicama idi u Tuzlu,kao neko ima vremena obilaziti citav kanton zato sto su oni prvi daju vise...

Sto nijesi sredio sa Milenkom ba :D hhh

alessandro
07-01-2013, 10:20 PM
Sto nijesi sredio sa Milenkom ba :D hhh
Da ti haberim da je Milenko na godisnjem valjda :)
Ima "drugi" milenko na salteru,i "vjerujem" ja da on nema "aplikaciju" da to odradi,e sad gdje je tu logika da se ja saltam zivinice-tuzla,imam li ja vremena itd?
Mislim da se Milenko moze uzeti kao ikona BHT-a i olicenje vecine njihovih nehljebara.
Mozete li zamisliti da sam navodno "sredjivao" da predjem sa ultra na pretplatu? Pa to dodje kao da sam trazio posao u istom BHT,ali imaju ljudi koji su dobri sa tim Milenkom pa mogu srediti preko veze :)

Tribbiani
08-01-2013, 08:02 AM
Ima jedan alkoholičar u Banovićima, čini mi se da se zove Slavko ili tako nekako. Milenko je za njega mala beba. Od osam sati koliko traje radno vrijeme, idol na radnom mjestu provede cca. sat vremena, ostatak je u kafani.

alessandro
08-01-2013, 09:10 AM
Svakom je njegova briga najteza,po mom misljenju Milenko je u top 5 na drzavnom nivou.Milenko mozda provede vise vremena na salteru,ali to sto provede bude u rastjerivanju korisnika.

qwerty
08-01-2013, 12:40 PM
Svakom je njegova briga najteza,po mom misljenju Milenko je u top 5 na drzavnom nivou.Milenko mozda provede vise vremena na salteru,ali to sto provede bude u rastjerivanju korisnika.

Zestoka je konkurencija :-)

Poslao sa Xperia ARC S

Tribbiani
09-01-2013, 02:09 PM
Hehe, šta kaže, Dan RS-a, pa ispod postavili zastavu Srbije.

http://i49.tinypic.com/wv95cx.png

Mrš četalji, zbog ovog mi ni na pamet ne bi palo da koristim njihove usluge, pa taman kad bih iste duplo skuplje plaćao kod Telekoma.

Ovo je sa wap.mtel.ba, njihovog Mondo portala.

qwerty
09-01-2013, 03:49 PM
Hehe, šta kaže, Dan RS-a, pa ispod postavili zastavu Srbije.

http://i49.tinypic.com/wv95cx.png

Mrš četalji, zbog ovog mi ni na pamet ne bi palo da koristim njihove usluge, pa taman kad bih iste duplo skuplje plaćao kod Telekoma.

Ovo je sa wap.mtel.ba, njihovog Mondo portala.

Ne vidim kakve ovo veze ima sa uslugama. Ovo je samo vijest koju je mogao prenijeti bilo koji portal, pa i bht portal jer zasto ne prenijeti vijest o desavaju iz jednog dijela zemlje bez obzira koliko se ko slaze sa tim. To je nacelo objektivnog novinarstva. Poznato je da je mtel firma sa sjedistem u Banja Luci i da je maticno pred. iz Srbije i ne treba mjesati politiku sa ekonomijom jer ce oni to iskoristiti odmah uspostavljajuci vise cijene. Poznato je da su profiteri i u ratu saradjivali, a narodu se prodavala priča o velikim nacionalistima tako je slicno I ovdje slucaj. Najbolje da svi gledamo svoj dzep i svoj interes jer to i telekomi cine. Jos malo patriotizma moze biti dok su jos telekomi drzavni, ali neće ni to dugo. A i te pare od telekoma koje sad dobijaju uglavnom procerdaju politicari i glomazan drzavni aparat.

Poslao sa Xperia ARC S

Tribbiani
09-01-2013, 03:51 PM
:hehehehe: :hehehehe:

genius
15-01-2013, 01:34 PM
kako da podesim mobilni internet na nokia lumia 900 odem settings-cellural-APN upisem:active.bhmobile.ba-proxy server/URL:195.222.056.041-proxy port 9201 i neradi u cemu je problem kod mtela sam to uradio bez problema a kod telekoma nejde da nisam sta pogrijesio???

AJDO89
15-01-2013, 03:48 PM
kako da podesim mobilni internet na nokia lumia 900 odem settings-cellural-APN upisem:active.bhmobile.ba-proxy server/URL:195.222.056.041-proxy port 9201 i neradi u cemu je problem kod mtela sam to uradio bez problema a kod telekoma nejde da nisam sta pogrijesio???
Posalji poruku Prijava na 0611100
Kad sve podesis probaj ugasit pa ponovo upaliti mob.

qwerty
15-01-2013, 04:11 PM

Zar to ne radi automatika na novijim telefonima?

Poslao sa Xperia ARC S

Vendetta
15-01-2013, 05:12 PM

Samo pod APN uneseš active.bhmobile.ba, ne treba ti nikakav proxy. Ostalo ostavi prazno.

genius
15-01-2013, 06:17 PM
Zar to ne radi automatika na novijim telefonima?

radi automatski ali eto telekom mi nije htjelo automatski za razliku od mtel-a kojeg je odma automatski podesio (cudno ali istinito) :)

Samo pod APN uneseš active.bhmobile.ba, ne treba ti nikakav proxy. Ostalo ostavi prazno.

hvala ti puno si mi pomogao evo sad radi ;)

armin_pliva
18-01-2013, 02:10 PM
Mene interesuje sljedece (ako neko zna)...prije dva dana sam aktivirao uslugu Ultra smart (na reklami, bhtelecoma, rekose da je od 15.01. pa do 31.06.2013., za ovu ultra tarifu, besplatan mobilni internet preko nekih "javnih access pointa BH Mobile mreže"). Inace koristim wifi dok sam kod kuce a i u gradu ima na nekih par mjesta, medjutim na poslu nemam wifi mrezu pa sam zbog toga ovo i aktivirao. Aktivacija je prosla uredno, dobio sam obavjest putem sms poruke da sam aktivirao uslugu a dosla je posebno i poruka da je aktivirana i besplatna mogucnost koristenja Ozone usluge. E sad, kad god se nakacim na internet, skine mi kredit, pa se pitam da li ima neka fora u ovom, vjerovatno ti "javni access pointi BH Mobile mreže" postoje samo u vecim gradovima, tako da je raja u manjim gradovima diskriminisana po tom pitanju...i nije mi jasno zasto to javno reklamiraju ako nije dostupno svim korisnicima bh mobile mreze...

Tribbiani
18-01-2013, 03:10 PM
Tamo gdje je dostupno, dostupno je. To je njihova WiFi mreža, dostupna uglavnom na njihovim prodajnim mjestima, ali i u nekim kafićima i drugim javnim mjestima (tako je barem u Tuzli). Nigdje nije ni rečeno da je dostupno svugdje ali tamo gdje jeste besplatno je.

qwerty
18-01-2013, 03:36 PM
Pa sta je to cudno bht reklamira mojaTV uslugu i bihnet u Banja Luci a uopste ne pruzaju te usluge ovdje.

Poslao sa Xperia ARC S

Kakaljin
18-01-2013, 04:01 PM
Mene interesuje sljedece (ako neko zna)...prije dva dana sam aktivirao uslugu Ultra smart (na reklami, bhtelecoma, rekose da je od 15.01. pa do 31.06.2013., za ovu ultra tarifu, besplatan mobilni internet preko nekih "javnih access pointa BH Mobile mreže"). Inace koristim wifi dok sam kod kuce a i u gradu ima na nekih par mjesta, medjutim na poslu nemam wifi mrezu pa sam zbog toga ovo i aktivirao. Aktivacija je prosla uredno, dobio sam obavjest putem sms poruke da sam aktivirao uslugu a dosla je posebno i poruka da je aktivirana i besplatna mogucnost koristenja Ozone usluge. E sad, kad god se nakacim na internet, skine mi kredit, pa se pitam da li ima neka fora u ovom, vjerovatno ti "javni access pointi BH Mobile mreže" postoje samo u vecim gradovima, tako da je raja u manjim gradovima diskriminisana po tom pitanju...i nije mi jasno zasto to javno reklamiraju ako nije dostupno svim korisnicima bh mobile mreze...

to je za WIFI mrezu ne za 3G ili GPRS mreze
znaci kada sa wifi nadjes ozone mrezu onda se logujes sa brojem telefona i paswordom i besplatno koristis ozone wifi mrezu.

te mreze su vecinm po javnim mjestima i nekim kaficima i na njihovim prodajnim mjestima

armin_pliva
18-01-2013, 05:40 PM
OK...sad mi je jasnije...a koji pasword treba ukucati?

Sent from my GT-I5700 using Tapatalk 2

Kakaljin
18-01-2013, 05:47 PM
OK...sad mi je jasnije...a koji pasword treba ukucati?

onaj password sa kojim pristupas servisima bhtelecoma

armin_pliva
18-01-2013, 05:55 PM
A joj...to nisam odavno koristio...u svakom sluccaju hvala na informaciji...

cosa_tz
19-01-2013, 11:16 PM
Jel neko mjerio u zadnje vrijeme brzine mob.interneta kod bhtelecoma nakon sto mu istekne net po punoj brzini navodno pise
"brzina po iskoristenju saobracaja ukljucenog u paket 64Kb/s" meni je jedva 9Kb/s i to na 3G mrezi
Kakva je situacija kod vas

qwerty
31-01-2013, 08:08 PM
Februar u BH Telecomu http://www.bhtelecom.ba/portalnovost+M5f82ffecba5.html

rovac
06-02-2013, 11:25 PM
meni ovaj bh telekom postade nesto smijesna firma,cuj prenesite broj u bh mobile jer 1km vrijedi 1.10km,podera ih eronet,na eronet salterima guzva kolko narod prelazi sa bh mobile na eronet,ako im je ovo odgovor na sve to hm

Tribbiani
07-02-2013, 01:07 AM
:laugh2: :laugh2:

Jašta je, gužva da valja. :facepalm:

Eronet je najgora od tri opcije u BiH.

qwerty
07-02-2013, 02:16 AM

Eronet ima najbolju postpaid ponudu razbise i mtel, jos odradili dobar marketing bogam raja prelazi. 80min,80 sms flat net za 15km trenutno top ponuda i ja razmisljam da predjem cudi me da mtel ne reaguje i ne ponudi flat na paketu od 15km.

Poslao sa Xperia ARC S

rovac
07-02-2013, 01:28 PM

ja govorim u svoje ime,presao sam za bh mobile na eronet i u najmanju ruku prepolovio dosadasnje troskove,ovo je moj slucaj,a ti nam isto mozes prenijeti tvoju situaciju,osim toga kupio sam mobitel za smijesne pare kolko taj isti mob kosta na bh mobile,ne racunajuci da prvih 6 mjeseci placam samo pola pretplate koju sam izabrao,necu dalje o prednostima ima ih jos

Tribbiani
07-02-2013, 02:24 PM
Potpisao ugovor na 24 mjeseca i trošim duplo više za 15 KM. Mogu se samo popišat na tu Eronetovu ponudu.

doff.
07-02-2013, 03:13 PM
Student plus paket je nenadjebiv! Najčešće obavljam pozive prema 5-6 brojeva, 50% spada u 1000 besplatnih minuta. Za istu dopunu x puta više razgovaram i sms-am. Net toliko ne koristim, dosta mi je ovaj kući.

Čitam po forumima i sigurno je više onih koji su broj prenijeli u BHT naročito iz M:tel mreže, za eronet nemaju hrabrosti valjda im važi ona: "Koga jednom zmija ujede i guštera se boji." Sami su sebi takvu reputaciju stvorili.

qwerty
07-02-2013, 04:12 PM
Student plus paket je nenadjebiv! Najčešće obavljam pozive prema 5-6 brojeva, 50% spada u 1000 besplatnih minuta. Za istu dopunu x puta više razgovaram i sms-am. Net toliko ne koristim, dosta mi je ovaj kući.

Čitam po forumima i sigurno je više onih koji su broj prenijeli u BHT naročito iz M:tel mreže, za eronet nemaju hrabrosti valjda im važi ona: "Koga jednom zmija ujede i guštera se boji." Sami su sebi takvu reputaciju stvorili.

Da samo sto nismo svi studenti. Ja govorim za standardnu ponudu. Bht nije privlacan osim student paketu, jer ima razlicite cijene ka drugim mob. mrezama. Eronet ide maksimalno da privuce nove korisnike,nude najvise i njima prenos broja zasad najvise koristi. Ljudi su s Eronetom nezadovoljni najcesce zbog sebe samih sto nisu znali citati ugovore, a poslije im Eronet kriv. Ne kazem ima i slucajeva gdje su iskljucivo oni krivci ali tu Eronet nije izuzetak. Nakupilo se nezadovoljnih na sva 3 operatera jer godinama su imali monopol i los odnos prema kupcima jer je birokratija i zaposljavanje preko veza ucinili svoje.

Poslao sa Xperia ARC S

rovac
07-02-2013, 04:13 PM
ja sam duuuugo imao bh mobile,hvla bogu pa vise nemam :-)

rovac
07-02-2013, 04:18 PM
za 25KM 150min prema bilo kojoj mrezi,150sms,a ako to potrosis 18kf min prema svima,al eto hvala bogu ja ni to ne potrosim jer imam besplatan internet 24h dnevno,pa puno pricam na viber,skype,itd

AJDO89
07-02-2013, 05:56 PM
Ja jedva cekam kad ce minuta poziva prema 063 i 065 biti jeftinija.
Imam par 063 brojeva u imeniku koji me zaklaše na kraju mjeseca

rovac
07-02-2013, 06:13 PM
heh i ja sam cekao i cekao,ja imam puno kolega na drugim mrezama,zato sad na eronetu nema tih problema

Tribbiani
08-02-2013, 06:47 PM
Ja jedva cekam kad ce minuta poziva prema 063 i 065 biti jeftinija.
Imam par 063 brojeva u imeniku koji me zaklaše na kraju mjeseca

Makar je obračunska 10 sekundi, za razliku od Eronetovih povoljnih 60 sekundi. :D

rovac
08-02-2013, 07:55 PM
Makar je obračunska 10 sekundi, za razliku od Eronetovih povoljnih 60 sekundi. :D
moja zena na hej zovimo nema obracunsku jedinicu koju ti navodis,vec 10 ili 15sekundi,nisam siguran,a ja na supertarifi imam 60sekundi samo u prvoj minuti,svaka druga je opet 10 ili 15 sekundi,i meni to naravno odgovara,sto rezultuje puno manjim mjesecnim troskovima nego sto sam imao na bh mobile
jesmo li mi ovdje da pomognemo jedan drugom ili sta vec,daj nam i ti svoja iskustva,ovo su moja

Tribbiani
08-02-2013, 08:52 PM
Odlično lamudane, odlično. Blago vama. :alien:

mrmrman
15-02-2013, 01:12 PM
htio sam preci sa mtela na neku drugu mrezu u pitanju je prepaid kartica mozete li mi preporuciti tko je najpovoljniji najjeftiniji!?

vase pozitivno iskustvo!

Tribbiani
15-02-2013, 01:53 PM
BH Mobile, Ultra Smart tarifni model. Milina jedna.

Pozivi unutar BH Mobile mreže: 0,28 KM (najniža cijena: 0,20 KM)
Pozivi prema drugim mobilnim mrežama u BiH: 0,32 KM
Pozivi prema fiksnim mrežama u BiH: 0,21 KM
Pozivi prema Naj brojevima: 0,14 KM (najniža cijena: 0,10 KM)

SMS poruke prema mrežama u BiH: 0,08 KM
SMS poruke prema Naj brojevima: 0,05 KM

Paketski prijenos podataka (mobilni Internet): 0,18 KM/MB (najniža cijena: 0,07 KM)

U cijene je uključen PDV.

Tarifa je takva da ti cijene, što više koristiš usluge, padaju (za pozive kad pređeš svakih 10 minuta u toku mjeseca cijena je niža za 10%, a za Internet je niža svakih 25 MB), zato sam u zagradi postavio najniže cijene, tj. do koje granice padaju. Aktivacija tarife besplatna, a utrošene minute i megabajte provjeravaš USSD kôdovima *107# za minute, odnosno *109# za mobilni Internet. Ima, čini mi se, i *108#, mada taj ne koristim.

Toplo preporučujem.

Tarifa se aktivira slanjem SMS poruke sadržaja PRIJAVA na broj 061-11082. Aktivacija je besplatna (vrijede pravila kao i za ostale tarife, tj. tri promjene besplatne, svaka sljedeća se naplaćuje).

acogz
15-02-2013, 08:45 PM
Ako pretežno zoveš BH Mobile, onda uzmi Ultra Smart, kao što ti je preporučio Tribbiani. Međutim ako su ti pozivi usmjereni ka Eronetu onda idi na http://www.hteronet.ba/privatni-korisnici/hej/hej-prenesi-broj/. Ako zoveš najviše m:tel, onda ništa ne mijenjaj

doff.
15-02-2013, 08:50 PM
Samo uzmi u obzir ako ti većina prijatelja nije na ultri onda ti smart i nema neku svrhu, možda jedino zbog mobilnog interneta.

Aktivaciju ove usluge sam platio 1,17 KM, ne znam da li je sad besplatna.

Tribbiani
15-02-2013, 09:06 PM
I ja sam platio prijelaz na tu tarifu, sad je besplatna, a pošto kolega forumaš dolazi s područja na kom su većina BH Mobile korisnici, mislim da mu je najisplativiji upravo taj operater i Ultra Smart tarifa.

mrmrman
16-02-2013, 12:23 AM
najljepsa vam hvala. Ja imam rodbine i u hrvatskoj pa cu da malo pogledam bhmobile kakvi su prema tamo sa cijenama!

P.S

Dobio sam pozitivan odgovor od Haloo mreze da upravo i kod njih se moze prenijeti broj!!!
Jako su povoljni o velika je mogucnost da njih izaberem!!

qwerty
16-02-2013, 02:33 PM
Ako pretežno zoveš BH Mobile, onda uzmi Ultra Smart, kao što ti je preporučio Tribbiani. Međutim ako su ti pozivi usmjereni ka Eronetu onda idi na http://www.hteronet.ba/privatni-korisnici/hej/hej-prenesi-broj/. Ako zoveš najviše m:tel, onda ništa ne mijenjaj

Nazalost jos uvijek je to kriterij za izbor.

nuken
01-03-2013, 12:31 PM
Zna li itko da li mtel ima u svojoj ponudi ima mobilne telefone koji su prepaid i koje je moguće kupiti jednokratno?

Tribbiani
01-03-2013, 12:52 PM
mtel.ba/frendtelefoni

acogz
01-03-2013, 01:29 PM
Zna li itko da li mtel ima u svojoj ponudi ima mobilne telefone koji su prepaid i koje je moguće kupiti jednokratno?

imaš na opressinim kioscima

qwerty
13-03-2013, 09:32 PM
bye bye bh mobile, od danas sam na mtelu.

acogz
13-03-2013, 10:39 PM
bye bye bh mobile, od danas sam na mtelu.

šta si uradio?

qwerty
14-03-2013, 12:20 PM
šta si uradio?

Prenjeo broj postpaid.

Poslao sa Xperia ARC S

dissident
20-03-2013, 09:00 PM
Sa novim operaterom, dosla i promjena imena nisi vise mario :)

qwerty
21-03-2013, 12:03 AM
Sa novim operaterom, dosla i promjena imena nisi vise mario :)

Tako se potrefilo, trazio sam i ranije promjenu identiteta :-)

Poslao sa Xperia ARC S

mrmrman
21-03-2013, 08:25 AM
sta vi mislite dali je dogovor izmedju ova 3 operatera da se neprepucavaju raznim akcijama odkako je krenulo mogucnost prenosa broja pa nista konkretno nije ponudjeno a od ovih virtuelni operatera kao sto je haloo, happy i Izibomile jedino je haloo spreman za prenos broja ali su toliko ucijenjeni da samo cijene i akcije salju na e-mail upit sto je sramota. Ovo je sve u qu*cu daj boze samo jedan da se privatizuje da nema doticaja sa politikom bilo bi kud i kamo bolje!!!!

qwerty
21-03-2013, 09:53 AM
sta vi mislite dali je dogovor izmedju ova 3 operatera da se neprepucavaju raznim akcijama odkako je krenulo mogucnost prenosa broja pa nista konkretno nije ponudjeno a od ovih virtuelni operatera kao sto je haloo, happy i Izibomile jedino je haloo spreman za prenos broja ali su toliko ucijenjeni da samo cijene i akcije salju na e-mail upit sto je sramota. Ovo je sve u qu*cu daj boze samo jedan da se privatizuje da nema doticaja sa politikom bilo bi kud i kamo bolje!!!!

Ma oni su u talu od samog pocetka, naravno da se nece preko noci promijeniti. malo me mtel cudi da na ovoj pretplati od 15km nema neta, mada nije mi nesto prijeko neophodan jer imam wlan gdje god se krecem. Ne znam da li ste vidjeli ali haloo cini se da je dao dobru ponudu za pre paid korisnike i on za sad cini se kvari idilu ovih tzv.dominantnih operatera. http://haloo.ba/a1/za%C5%A1to-haloo

Zašto haloo? ko šiša troskove
Besplatni razgovori unutar mreže, ZAUVIJEK!

Ma, ko šiša troškove kad su tu besplatni razgovori unutar mreže i BONUS minute za besplatne razgovore prema drugim mobilnim mrežama u BiH.
Dopunite haloo račun određenim iznosom i haloo Vam poklanja BONUS minute za besplatne razgovore prema drugim mobilnim mrežama.
tabela bonus minute

Dobrodošli u mrežu super pogodnosti. Vrijeme skupih poziva je prošlo

mrmrman
22-03-2013, 10:43 AM
ma sve je ovo lose u odnosu na susjednu hrvatsku, necemo njihov nivo dostic ni za 100 godina!!

gagi82
01-04-2013, 07:30 PM
Od 1. aprila odličnom ponudom želimo dobrodošlicu svim korisnicima drugih mreža. Riječ je o posebnoj ponudi za uslugu Prenesi broj koja podrazumijeva mogućnost prelaska u m:tel mrežu uz zadržavanje svog starog broja bez obzira da li ste postpaid ili prepaid korisnik.

Za sve vas koji svoj broj želite da prenesete u m:tel mrežu i postanete korisnici postpaid tarifa Moj Mix, pripremili smo popust od 50 % na mjesečnu pretplatu od 3 do 6 mjeseci u zavisnosti od dužine minimalnog trajanja ugovornog odnosa (12/24 mjeseca). Osim toga tu je i mogućnost odabira tri Prijatelj broja (dva iz drugih mreža u BiH i jedan Prijatelj broj iz m:tel mreže) sa kojima možete razgovarati po ekstra povoljnoj cijeni od 0,06 KM bez PDV-a. Pored mogućnosti kreiranja sopstvene tarife, kombinacijom mjesečnih bonusa minuta, poruka i neograničenog interneta u Moj Mix tarifama u ponudi su i neodoljivi telefoni poput Sony Xperia Z, Nokia Lumia 620, Huawei Y 300 i mnogi drugi koje možete potražiti u web shopu po cijeni već od 1 KM.

Broj u m:tel mrežu možete da prenesete i kao prepaid korisnik. Postanite FREND korisnik i za samo 1 KM dobijate 1KM na računu i fenomenalne bonuse u Hit tarifi: 150 minuta prema svim mobilnim mrežama u BiH, 150 poruka prema svim mobilnim mrežama u BiH i 150 MB flat interneta u m:tel mreži. Sa FRENDOM okupite svoju ekipu koristeći mogućnost izbora tri prijatelj broja sa kojima možete pričati neograničeno po cijeni od 0 KM/min (uspostava poziva naplaćuje se 0,06 KM bez PDV-a). Telefoni u FREND ponudi su i dalje najpovoljniji. Uz Alcatel OT 308 (25 KM sa PDV-om) ili Samsung E1200 (19 KM sa PDV-om) FREND korisnici dobijaju bonus od, čak, 50 KM.

Poslovni korisnici takođe imaju razlog da budu zadovolji Prenesi broj ponudom. Za 50% popusta na mjesečnu pretplatu i do 6 mjeseci u tarifama Bez Limita, Flex/Flat Plus i Kombinuj Biz, u ponudi su najnoviji modeli telefona: Sony Xperia Z, Samsung Galaxy S3, Nokia Lumia 920 i mnogi drugi.

Prenos broja u m:tel mrežu je besplatan. Sve pogodnosti ponude Prenesi broj se mogu realizovati u najbližem m:tel prodajnom mjestu.
Akcija traje do 30.06.2013.

gagi82
01-04-2013, 07:31 PM
Bonus od 1000 SMS-ova prema svim mrežama u BiH

Kupovinom FREND startnog paketa u periodu od 1.04.2013. do 31.05.2013. godine, pored startnog paketa sa iznosom od 4 KM, dobićeš i bonus od 1000 SMS-ova prema svim mrežama u BiH.

Iskoristi ovu ponudu i aktiviraj startni paket u aprilu ili maju mjesecu, a bonus će ti biti dodijeljen tako što se odmah nakon aktiviranja računa dobija 250 bonus SMS-ova, a u naredna tri mjeseca po 250 SMS-ova na preostali iznos bonusa, pod uslovom da je račun aktivan.

Da bi mogao uživati u bonusima potrebno je da startni paket aktiviraš najkasnije do 31.05.2013. godine i da ostaneš u FREND tarifnom modelu Zovi.

Za više informacija pozovite besplatni korisnički servis 066 10 10 10

gagi82
01-04-2013, 07:31 PM
Dovedite novog korisnika, ostvarite pupust od 50% i do 6 mjesečnih pretplata i registrujte novi Prijatelj broj

U toku je akcija Prenesi broj. Brojne pogodnosti nisu dostupne samo novim korisnicim m:tel mreže već i vama, našim postojećim korisnicima, koji u periodu od 1. aprila do 30. juna 2013. godine u našu m:tel mrežu dovedete jednog novog postpaid korisnika iz drugih mreža u BiH i pridruže ga našem krugu prijatelja.

Popust od 50% na mjesečnu pretplatu za 3 do 6 mjeseci kao postojeći korisnik ostvarujete, počev od narednog obračunskog perioda u odnosu na obračunski period u kojem ste doveli novog postpaid korisnika, ukoliko zaključite ugovor o korišćenju Moj Mix Flex/Flat tarifnog modela sa minimalnim periodom trajanja od 12 , odnosno 24 mjeseca. Na isti način popust možete ostvariti i svi vi koji imate ugovornu obavezu po osnovu kupovine mobilnog telefona.

Mi vam pored snižene mjesečne pretplate poklanjamo i mogućnost da pretplatnički broj dovedenog postpaid korisnika registrujete kao vaš dodatni Prijatelj broj.

Pogodnosti ove akcije ne mogu ostvariti korisnici koji su već iskoristili promotivnu postpaid ponudu u periodu od 1. januara do 31. marta 2013. godine.

Dovedite prijatelja na najbliže prodajno mjesto m:tel-a i ostvarite sve ponuđene pogodnosti !

Za više informacija pozovite besplatni korisnički servis 066 10 10 10.

acogz
01-04-2013, 10:56 PM
A kada pređete kod "nas" biće vam kao što vam je i "tamo" bilo!!!

qwerty
02-04-2013, 07:15 AM
Da sam znao pricekao bih jos, bas bezveze kao ko je presao ne moze iskoristiti ove benefite. Neka moja iskustva sad zasad nije lose, jest da nemam mob.net ali uglavnom sve je to isto samo sto kod bh mobile je ulazilo tih vise nekih stvari u pretplatu, poput roaminga i sl. ovdje se sve dodatno zaracunava samo imas taj bonus i drzis se toga :) pohvalna stvar je ovo sto po prvi put neki operater nudi mogucnost izbora favorit-frend broja i za druge mreze tj. ne mora biti iz njihove mreze. To do sad nije bio slucaj tako da ce za godinu dana biti mislim i ovdje kao i svuda da se ti brojevi mogu birati normalno iz bilo koje mreze sto bi onda do daske otvorililo trzisnu utakmicu. Nije lose ni sada neke stvari se mjenjaju polako bice to i bolje.

bob sap
05-04-2013, 05:23 PM
Da ne listam sad sve u nazad isao sam par stranica i nisam nasao nista konkretno. Sta je ovo hallo ovako jeftin prema svim mrezama + ovi neki bonusi? da nije kakva varka, da nisu napisali sta sitnim slovima :D ? Mislio sam ovih dana aktivirati ULTRA smart tarifu, negdje sam procitao da je trenutno besplatno aktiviranje i moze li mi neko reci koliko trosi MB na neke sitnice tipa viber (samo poruke) par foruma i to je to...

acogz
07-04-2013, 07:07 AM
Da ne listam sad sve u nazad isao sam par stranica i nisam nasao nista konkretno. Sta je ovo hallo ovako jeftin prema svim mrezama + ovi neki bonusi? da nije kakva varka, da nisu napisali sta sitnim slovima :D ? Mislio sam ovih dana aktivirati ULTRA smart tarifu, negdje sam procitao da je trenutno besplatno aktiviranje i moze li mi neko reci koliko trosi MB na neke sitnice tipa viber (samo poruke) par foruma i to je to...

Ultra Smart bi mogao da zadovolji tvoje potrebe

qwerty
22-04-2013, 10:32 PM
m:tel omogućio Banjalučanima zone sa besplatnim bežičnim internetom
Riječ je o zajedničkom projektu m:tel-a, Turističke organizacije grada Banja Luka i Gradske uprave.

Povodom Dana grada, u ponedjeljak 22. aprila 2013. godine, u Banjaluci su svečano otvorene zone sa besplatnim bežičnim internetom, i to na lokacijama Trg Krajine i “parkić”. Riječ je o zajedničkom projektu m:tel-a, Turističke organizacije grada Banja Luka i Gradske uprave.

Svečanom otvaranju prisustvovali su gradonačelnik Banjaluke Slobodan Gavranović, direktor Turističke organizacije grada Banja Luka Ostoja Barašin i v.d. izvršnog direktora m:tel-a za marketing i prodaju Slađana Babić.

Na navedenim lokacijama, prolaznicima će biti omogućen besplatan pristup bežičnom internetu pod nazivom „m:tel free wifi“, 24 časa dnevno.

“Kompanija m:tel prepoznala je potrebu savremenog društva da u svakom trenutku, gdje god se nalazili imamo pristup internetu. Od sada će građani Banjaluke, ali i slučajni posjetioci i turisti prilikom svakodnevne šetnje gradom imati mogućnost da dođu do informacija iz zemlje i svijeta koje ih interesuju, a broj korisnika m:tel free wifi interneta je neograničen”, izjavila je Slađana Babić.

Ostoja Barašin ocijenio je da je ovim projektom Banjaluka je približena većim evropskim gradovima u kojima već postoje free wifi zone, a koje će svakako biti od koristi banjalučanima, ali i raznim posjetiocima i turistima.

Gradonačelnik Banjaluke pohvalio je projekat zona sa besplatnim bežičnim internetom, te po završetku press konferencije i sam isprobao m:tel free wifi putem mobilnog telefona.

gagi82
15-05-2013, 12:54 AM
Kompanija "m:tel" predstavila je u utorak uveče mobilne mreže četvrte generacije (4G), odnosno LTE (Long Term Evolution) tehnologiju.

Ova tehnologija obezbjeđuje znatno veće brzine prenosa podataka u odnosu na postojeću 3G mrežu, čime je ova kompanija postala prvi telekom operater na tržištu BiH sa ovom tehnologijom, koja donosi bogatije iskustvo i mnoštvo novih mogućnosti.

Na širem području grada Banjaluka uspješnim testiranjem u realnim uslovima dokazano je da je prvi telekom operator na tržištu BiH spreman za uvođenje LTE tehnologije.

Napredna LTE tehnologija premijerno je predstavljena m:tel korisnicima, poslovnim partnerima, predstavnicima medija, resornih ministarstava i Regulatorne agencije za komunikacije.

Posjetioci ovog događaja su bili u prilici da dožive brzinu prenosa 3D filma, HD filma, download i on-line igrice putem mreže četvrte generacije. Testiranjem brzine downloada velikih fajlova utvrđeno je da je ostvarena brzina prenosa spomenutih sadržaja putem LTE tehnologije 71 Mb/s, što je za oko 10 puta više nego putem 3G mreže.

„Za sve nas u m:tel-u ovo je istorijski trenutak, jer će datum puštanja 4G signala biti zabilježen uz ime naše kompanije, koja na ovaj način staje na listu najvećih telekom operatora. Isto tako, Banjaluka, Republika Srpska i Bosna i Hercegovina dobiće priliku da sa m:tel-om zakorače u novi svijet komunikacija“, istakao je generalni direktor kompanije m:tel mr Goran Vlaović.

Važnost ovog događaja, ne samo za kompaniju m:tel, već i za kompaniju Telekom Srbija potvrdio je i generalni direktor Telekoma Srbija Predrag Ćulibrk.

„Izuzetno mi je drago što m:tel i na ovaj način potvrđuje svoju proaktivnost i tehnološko liderstvo. Testiranje mreže četvrte generacije LTE je zasigurno veliki uspjeh, jer predstavlja prvi ključni korak za primjenu najsavremenijih tehnologija.“

Komercijano korišćenje usluga napredne generacije mobilne telefonije zavisi od regulatornih normi koje će biti precizirane u narednom periodu. Ministar komunikacija i transporta BiH Damir Hadžić, tim povodom je rekao:

„Čestitam m:tel-u na implementiranju najmodernije LTE tehnologije u BiH. Ministarstvo komunikacija i transporta BiH će, zajedno sa Regulatornom agencijom za komunikacije, uložiti napor kako bi se stvorio regulatorni okvir za njenu komercijalnu primjenu. Upravo LTE, kao bežična tehnologija sa velikim brzinama i područjem pokrivanja signalom, omogućava tehnološko povezivanje svih dijelova naše zemlje.“
Prezentaciji je prisustvovao i predsjednik RS Milorad Dodik.

On je istakao da je kompanija "m:tel" na ovaj način pokazala da se na ovim prostorima može uspjeti, te da su nove tehnologije najvažnije za generacije koje dolaze i da omogućavaju integraciju u razvijeni svijet.

On je izrazio očekivanje da će kompanija "m:tel" nastaviti da se razvija kao lider u novim tehnologijama.

Uvođenjem LTE tehnologije pomjera se fokus sa jednog, govornog servisa, na multiservisnu komunikaciju. Razlog tome je neprestani rast korisnika usluga prenosa podataka, ali i sve šira lepeza usluga koje su bazirane na prenosu podataka.

Prema procjenama kompanije m:tel, količina prenosa podataka putem mobilne mreže će se svake naredne godine utrostručavati. Iz m:tel-a poručuju da će pružanje LTE tehnologije obezbijediti velike brzine prenosa podataka, kraće vrijeme konekcije na mrežu, smanjenje vremena odziva, čime će korisničko iskustvo biti poboljšano.

Biće zadovoljene potrebe sve zahtjevnijih korisnika u pogledu korišćenja složenijih aplikacija poput interaktivne televizije, različitih mobilnih multimedijalnih usluga, on-line interaktivnih igara, video-blogova, ftp download velikim brzinama i sl.

Pored LTE USB modema i mobilnih telefona, veliki broj korisničkih terminala, kao što su notebook računari, portabilni tab uređaji, igračke konzole i kamere, posjedovaće i integrisane LTE module.

Isporučilac LTE opreme za m:tel mrežu je „ZTE“, jedna od vodećih svjetskih kompanija za proizvodnju telekomunikacione opreme. „ZTE“ kompanija je dobitnik velikog broja nagrada i priznanja za dostignuća u LTE razvoju.

Na promociji je nastupila poznata hrvatska pjevačica Nina Badrić, a poseban doživljaj bio je teatar sjenki, putem koga je dočarana komunikacija simbolima.

http://wap.mtel.ba/preview_story/219224/

refkie
15-05-2013, 10:07 PM
ma steta sto ce se samo zadrzat u banja luci i sto ni za 5 godina ta tehnologija nece bit dostupna i u bijeljeni a kamoli mostaru ili bihacu, da ne govorim tuzli. Al je bitno da su uveli prvi lte i da se mogu pofalit sad pred svijetom.

Tribbiani
16-05-2013, 09:04 AM
Nisu ga uopšte uveli ba, LTE ovdje neće zaživjet još najmanje dvije godine. Pusti marketinške trikove, digitalizacija u zemlji još nije ni počela.

Bolje bi im bilo da, za početak, prošire pokrivenost 3G mrežom gdje ih BH Mobile šije uzduž i poprijeko. :hehehehe:

Nego, prebacio bih jedan Eronet broj s lopovije na BH Mobile, pa kakva je procedura prilikom prijenosa prepaid broja u BH Mobile mrežu?

n1rvana
16-05-2013, 03:35 PM
ja sam prenio broj sa eroneta na bh mobile pa cu ti ovako ukratko objasniti kako ide. na salteru kazes da hoces da prenes broj, oni ce ti zatraziti onaj certifikat sa pin i puk brojevima koji se na eronetu nalazi u onoj knjizici sa uputstvima, dace ti da popunis zahtjev za prenos broja i to fino sve predas i cekas da ti nestane mreze sa stare eronet kartice. to je znak da je procedura gotova (oko 10 dana treba da se prenese broj). onda fino odes opet na isto mjesto kazes da si dosao po novu karticu, popises neke anekse, gluposti, dobijes novu karticu (ima 5 km kredita jeee) i time si zavrsio sa eronetom za sva vremena :) posto je prepaid broj u pitanju, ukoliko ti slucajno budu trazili da odes do eroneta, po potvrdu o izmirenju dugova, kao sto su meni rekli, fino im reci da je to samo za postpaid korisnike.