PDA

Pogledajte punu verziju : BH mobile vs m:tel vs eronet/ BH mobile od nove godine snizenje mob.neta i ultra zima, mtel, Eronet full tarifa

Stranice : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

qwerty
02-02-2009, 09:35 PM
ne znam vjeruj pa po tome ispada onda da je bhm jeftiniji, ali evo imam letak u kojem pise da je naknada za mjesec dana 0,90km a melodija 1,40km je li to mozda za postpaid drugacije onda. bilo kako bilo usluga je prilicno sporedna.

gagi82
03-02-2009, 03:06 AM
Meni je još uvijek najbolji Bhtelecom po cijenama...a u Hrvatskoj imam Tomato-brutalno povoljno.

Da ali taj tomato je samo za nezahtjevne korisnike, tu imas samo pozive i sms, ne mozes imati nista drugo ni gprs, mms...

qwerty
03-02-2009, 12:26 PM
Da ali taj tomato je samo za nezahtjevne korisnike, tu imas samo pozive i sms, ne mozes imati nista drugo ni gprs, mms...

Zato je tu tele2 nista manje brutalan:lol: a imas sve usluge na raspolaganju.

gagi82
03-02-2009, 05:18 PM
Novi paketi i bonusi za prepaid korisnike Frend 2 Frend Za sve svoje prepaid korisnike m:tel je pripremio nove promotivne pakete i bonuse. Kupovinom novih paketa korisnici dobijaju dva telefona i dva priključka sa iznosom od 10,00KM na računima, te ostvaruju pravo na dopunu po računu u iznosu od 55,00KM podijeljenih na 11 mjeseci (dopuna računa u iznosu od 5,00KM mjesečno, porez uključen). Promotivna akcija traje do 2. marta 2009. Automatski između brojeva u paketu je uključena Frends & Family tarifa 0.09KM/min.

Dostupni su sljedeci paketi: paket1 Nokia 2680Slide i LG KP 100 White 175KM, paket2 Nokia 1680c i Samsung C260 145KM i paket3 Motorola W175 i Samsung C260 95KM.

qwerty
03-02-2009, 10:03 PM
Sto se tice ove mtel akcije nista novo ja bih rekao, nista sto vec neko nije ponudio. Dakle klasicna periodicna akcija i sad ko po nekom nepisanom pravilu ce ici i Eronet i BH Mobile slicna akcija(tamo negdje oko 10. ili 15.). Ova kacija najvise slici Hej duetu na eronetu i akcijama koje su bile s njim u vezi, samo sto su ovoga puta uranili prije 8.marta. U svakom slucaju dobro je da se nesto desava.

I dalje nema kao sto je u HR ponude nesto boljih telefona iz skupljeg cijenovnog ranga na pre-paid.Prvi operater koji to ponudi mogao bi na kraju dobro da trlja ruke(i dalje je tel sa 2mpx maximum sto se nudi na pre-paid).

gagi82
03-02-2009, 11:36 PM
Dok god kod nas na trzistu u radnjama sa tel budu preovladavali telefoni koji su kupljeni u inostranstvu u paketima tj koji su dekodirani, ni nasi operateri nece ponuditi bolje tel na prepaidu, barem ne po nekoj povoljnoj cijeni jer ce svi zavrsiti u radnjama kod lokalnih dilera koji ce ih dekodirati i preprodavati.

qwerty
04-02-2009, 12:12 AM
Dok god kod nas na trzistu u radnjama sa tel budu preovladavali telefoni koji su kupljeni u inostranstvu u paketima tj koji su dekodirani, ni nasi operateri nece ponuditi bolje tel na prepaidu, barem ne po nekoj povoljnoj cijeni jer ce svi zavrsiti u radnjama kod lokalnih dilera koji ce ih dekodirati i preprodavati.

Slazem se pravi razlog lezi u nelojalnoj konkurenciji prodavnica koje dekodiraju telefone sa stranih mreza i dok god oni budu imali tel. sa nizom cijenom od nasih operatera kod nas prodaja u telekomima ce slabo ici.

Ali ako se to promijeni i nasi operateri ponude jeftinije telefone, pa nije niko lud da ide kupovati u prodavnicu (cak i ako ih oni preprodaju tj.ako su ih uzeli od nasih operatera) jer ako nista operateri ce bar nuditi bonus na racunima i nece se isplatiti prodavnicama da na tim telefonima zaradjuju. tipacan primjer je sa ovim telefonima sto sad nude s vremena na vrijeme nasi oeprateri oni se slabo preprodaju, jer nema na njima zarade(cijena je kod nsaih operatera povoljna i ne isplati se preprodaja)

unix
04-02-2009, 12:16 AM
Ma sve tri telekom operatera igraju svoje igre takticki...takozvani monopol mogu oni mnogo vishe i bolje al sto bih to radili kad uzimaju pare na lagan nacin...a oni malo bolje upuceni gsm i slicno tome znaju da mogu vishe dati nego sto daju...odnosno daju da uzmu 2x vishe...

qwerty
04-02-2009, 12:25 AM
Ma sve tri telekom operatera igraju svoje igre takticki...takozvani monopol mogu oni mnogo vishe i bolje al sto bih to radili kad uzimaju pare na lagan nacin...a oni malo bolje upuceni gsm i slicno tome znaju da mogu vishe dati nego sto daju...odnosno daju da uzmu 2x vishe...

polako otkucava njihovo vrijeme sa uvodjenjem usluge o zadrzavanju broja dosta toga ce se promijeniti i morace biti dosta konkurentniji, a ne kohabitirati kao sada. To je neko moje vidjenje situacije koja bi ako sve kod CRA bude islo kako treba biti od 6. mjeseca ove godine tj.polovinom godine.

FreAk.
04-02-2009, 01:24 AM
Bh Mobile najbolji...

refkie
04-02-2009, 07:18 PM
m:tel u Tuzli
Šireći svoje poslovanje u BiH, m:tel sutra 31.1.2009. godine otvara novo prodajno mjesto u centru Tuzle, Solni trg bb.

Tim povodom m:tel će pokloniti veliki koncert Nine Badrić, koji će se održati istog dana u Dvorani Mejdan sa početkom u 20.00 časova.
Po dvije ulaznice za ovaj koncert biće podijeljene prvim posjetiocima novootvorenog prodajnog mjesta sutra od 12.00 do 18.00 časova.

hheh fino fino :) s ciljem liberalizacije i konkretne konkurencije - od mene pohvale za otvaranje tog prodajnog mjesta :)

refkie
04-02-2009, 07:20 PM
Obavještenje za korisnike

Poštovani,

Obavještavamo vas da je m:tel imao slučajeve uznemiravanja korisnika sa brojeva, koji počinju sa pozivnim brojem +88213xxxxxx, koji pripadaju provajderima sa satelitskom numeracijom.

U cilju vaše zaštite, apelujemo da budete pažljivi te da ne ostvarujete povratne pozive, na osnovu propuštenih poziva sa ovakvih ili sličnih nepoznatih brojeva, jer se oni tarifiraju po visokim cijenama ka satelitskim mrežama. Napominjemo da se samo primanje poziva ili javljanje na ove pozive ne tarifira.

Pomenute satelitske provajdere obavijestili smo o postojanju zloupotreba sa njihovih mreža, a vas pozivamo da m:tel call centru prijavite ovakve slučajeve uznemiravanja putem besplatnog korisničkog broja 065 5999

(m:tel)

hehe ovo je mtelova vijest,dok vijest koja se sirila internetom proteklih dana jeste upravo vijest da su ovo nekakvi hackeri izazvali :)
sticem dojam da mtel mreza nije safe mreza :) hh (http://www.seebiz.net/tehnologija/telekomunikacije/korisnici-mtela-na-meti-hakera)

qwerty
04-02-2009, 08:34 PM
Refkie nije rijec samo o mtel mrezi mada u posljednje vrijeme jesu cesca pojava propustenih poziva tih sa pocetnim +88**** Procitaj imas i posebnu temu i na bht portalu da je to u zadnje vrijeme slucaj u gotovo svim evropskim zemljama (doduse sa drugim pozivnim brojevima) ali fora je ista.

Tribbiani
04-02-2009, 08:55 PM
Al' hajd' mislim fakat koliki idiot moraš biti da pozoveš broj koji počinje sa npr. +88?!

qwerty
04-02-2009, 08:57 PM
Al' hajd' mislim fakat koliki idiot moraš biti da pozoveš broj koji počinje sa npr. +88?!

Ma i to sto kazes. Ja imam obicaj da zovnem ako vidim propusten poziv ako nisam skontao da je zvonio (ali zvati neki nepoznat broj sa totalno nepoznatom numeracijom nema smisla) mada moze se ljudima desiti da ako fon nije zakljucan da sam pozove.

qwerty
05-02-2009, 02:07 PM
Korisnici telefonskih usluga u BiH jedini su u ovom dijelu Europe koji nemaju mogućnost promjena telekom operatera bez prethodnog mijenjanja telefonskog broja. Početak primjene pravila o prenosivosti broja očekivao se još prije godinu dana, ali do ovog značajnog segmenta liberalizacije telekomunikacijskih usluga u BiH nije došlo, jer je Vijeće ministara tek pred kraj prošle godine usvojilo novu politiku sektora telekomunikacija u kojoj se definiraju vremenski rokovi za omogućavanje prijenosa telefonskog broja iz jedne u drugu mrežu.

U Regulatornoj agenciji za komunikacije (RAK) kažu da su već pripremili pravilo koje regulira ovo pitanje, ali da još nisu dobili odluku Vijeća ministara, odnosno novu politiku sektora telekomunikacija, kako bi mogli postupati po njoj.

Mogućnost prijenosa broja u svakom će slučaju značiti veću konkurenciju među operaterima, a samim time i povećanje kvalitete usluga i smanjenje njihove cijene. Izmjena operatera naplaćivat će se jednokratnom administrativnom naknadom maksimalno 30 KM, koju će dijeliti davatelj i primatelj broja, a račune će slati novi operater. Prijenosa broja ne bi trebala trajati duže od 10 dana.

''Mi smo izvršili sve pripreme, ali još nismo dobili tu odluku iako znamo daje usvojena pred kraj prošle godine. Čekamo službenu obavijest da je politika u sektoru telekomunikacija stupila na snagu'', kazala je za Večernji list glasnogovornica RAK-a Amela Odobašić.

Kašnjenje u donošenju nove politike telekomunikacija ide na ruku održavanju monopola na tržištu, što svakako nije u interesu korisnika telefonije.

Pravilom o prenosivosti telefonskih brojeva pretplatnici u javnoj telefonskoj mreži BiH će zadržavati svoje brojeve neovisno o promjeni lokacije, servisa i operatera telekomunikacija.

Večernji list navodi kako zbog komplikacija koje im zadaje promjena postojećeg broja, mnogi korisnici izbjegavaju promijeniti telekomunikacijskog operatera. To najviše odgovara protivnicima liberalizacije telekoma, a oni su posebno brojni u Federaciji, o čemu svjedoče i snažni otpori privatizaciji telekoma.

qwerty
11-02-2009, 03:45 PM
Promotivna akcija HT ERONET-a povodom Valentinova - "!hej Poljubi me" Ispis E-mail
Mostar - Znanost i tehnologija | Utorak, 10 Veljača 2009

Image
I
ovog Valentinova, HT ERONET je pripremio prigodan !hej Box, kao idealan dar za zaljubljene. !hej Box Sony Ericsson Z320i je sve do Valentinova (14.02.) dostupan po cijeni od samo 99,00 KM (što je čak 30,00 KM manje od njegove redovne cijene), a unutar paketa nalazi se još i flis dekica, lip-balm za usne i prigodna gift-card čestitka.

!hej start paket unutar boxa, naravno ima uključenih 10 KM na računu, a svi !hej korisnici mogu odabrati i jedan broj iz 063 mreže s kojim mogu besplatno razgovarati do 1000 minuta mjesečno, što je još jedna pogodnost HT ERONET-a koju zaljubljeni parovi mogu iskoristiti.

Svi postojeći korisnici također mogu na prigodan način čestitati Valentinovo svojim odabranicima, i to slanjem prigodne animacije "!hej Poljubi me" za mobitele. Animacija je dostupna na web-portalu www.i-zone.ba.

*Ledeni*
11-02-2009, 04:07 PM
Stvarno lijepa ponuda.:tweety:

frki.
11-02-2009, 04:14 PM
ej ljudi, ima li iko informacija o ovopj novoj akciji mtela u kojoj, cini mise, ide sony ericsson k810 za 1 km, i pod kojim uvjetima je to.. koliko treba biti pretplatnik, kolika je pretplata.. i ostalo, ako sta ima, koja caka i sl...
:bounce:

qwerty
11-02-2009, 04:36 PM
kakva crna marka, to svi stave vec od 1km, ali to ti je na najjacoj pretpalati i nije akcija nego redovna ponuda.Kod mtela imas akciju frend2frend sa dva tel i dva start paketa.oko 100km su ti dabl paketi

qwerty
14-02-2009, 01:02 AM
Prva postavila lazy fox

Kupila sam m tel broj prije otprilike mjesec dana,i nemogu aktivirati uslugu sakrij broj ono CLIP fazoni.
E sad uzmem danas opet novi broj kad probam se prozvat kad pise privatni broj...CLIP radi.
U cemu je razlika u tim uslugama?Morel ko objasniti.
A oba paketa su FREND..

qwerty
14-02-2009, 01:09 AM
Prva postavila lazy fox

Kupila sam m tel broj prije otprilike mjesec dana,i nemogu aktivirati uslugu sakrij broj ono CLIP fazoni.
E sad uzmem danas opet novi broj kad probam se prozvat kad pise privatni broj...CLIP radi.
U cemu je razlika u tim uslugama?Morel ko objasniti.
A oba paketa su FREND..

koliko znam mtel ne nudi tu uslugu prikrivanja svog broja na pre paidu kao ni bh telecom, to jedino ima na eronetu.Otkud tebi to ne znam, mozda da je greskom pusteno, ali sumnjam jer to radi automatika.

qwerty
14-02-2009, 02:04 PM
Na zahtijev korisnika BH Telecom je omogućio promjenu m-paketa u toku otplate mobitela.

Može se preći:
1) sa većeg na manji tarifni paket - potrebno je otpaltiti izračunati iznso razlike
2) sa manjeg na veći tarifni paket - dobija se bonus u vidu dodatnog saobraćaja na mjesečnom nivou do isteka trajanja pretpaltničkog odnosa.

qwerty
14-02-2009, 04:45 PM
Jos jedna novost je da od sada u pretplatu ulaze premium sms(nagradne igre i sl.) sto je dobra stvar jer je sad pretplata puno vise fleksi jos da uvedu neke tarifne opcije kao eronet bilo bi jos bolje:)

qwerty
18-02-2009, 12:29 AM
Novo u mtel moguć prenos neutrošenih minuta do 2 mjeseca unazad, bht je od skoro isto napravio još više fleksi svoje m pakete sada prenos se može izvršiti ne samo iz prošlog već iz bilo kog mjeseca što znači kumulativno(recimo ako ste unazad pola godine npr.trošili manje taj bonus možete iskoristiti u bilo kojem mjesecu poslije).

ninaa
18-02-2009, 12:03 PM
@mariobl gdje pise ovo za premium sms i prenosenje neutrosenog saobracaja?

qwerty
18-02-2009, 11:41 PM
@mariobl gdje pise ovo za premium sms i prenosenje neutrosenog saobracaja?

nepise nigdje to sam ja zakljucio iz svog racuna, prosli mjesec sam poslao sms za igru bht drustvo znanja i nisu mi je naplatili mimo pretplate vec unutar onih 15km (a broj je premium sms tj. 4-cifreni).

Sto se tiče neutrošenog saobraćaja isto sam na bazi svog iskustva rekao zato što sam imao neutrošen saobracaj iz nekoliko mjueseci prosle godine i stajalo mi je pod sifrom "Neutrošeni iznos mini" 2KM koja se nalazi na drugom papiru gdje i listing sms i poziva.Iako koga god u bht pitas na pozivnom centru ce ti reci suprotno ja kažem kako su meni znači udecembru sam ono ekstra trosio i potrosio nekih 17KM, a platio isto kao inace tj.samo za onih 15KM.
Da to niej slučajno vidjeo sam da tu s druge strane pod neutr.inos min sad piše neki 10-tak feninga da još imam-kad sam pogledao na prošlim računima vidjeo sam da je to to.Znači nebitno ako nepotrošite odmah sljedeći mjesec to ne gubite možete i nakon nekoliko mjeseci to utrošiti.Samo pogledajte šifru na 2.strani koliko imate.

Što se tiše mtel to sam vidjeo na reklami tako kažu da se sad iznos može prenijeti i drugi mjesec(tj.ne samo onaj sljedeci vec jos jedan iza).

ninaa
19-02-2009, 11:00 AM
Premium brojevi su brojevi koji pocinju sa 09x xxx xxx, tako da nisu cetverocifrni...
A sto se tice tog neutrosenog saobracaja, i meni je na tom listingu pisalo da imam 3 KM neutrosene, a ja znam da imam samo 1 KM, pa mi nije bilo jasno kako to...ali cudno mi da to nisu negdje objavili.

qwerty
19-02-2009, 11:56 AM
Premium brojevi su brojevi koji pocinju sa 09x xxx xxx, tako da nisu cetverocifrni...
A sto se tice tog neutrosenog saobracaja, i meni je na tom listingu pisalo da imam 3 KM neutrosene, a ja znam da imam samo 1 KM, pa mi nije bilo jasno kako to...ali cudno mi da to nisu negdje objavili.

Vjeruj slobodno mozes uci u minus do tog iznosa, a sto se tice ovih nagr.igara i slicnog znam prije da kad god sam nesto slao sa cijenom vecom od redovne sms da mi je islo mimo te pretplate, tako da vjerujem da su sada te nagr.igre uvrstili(bilo je dosta i negodovanja korisnika zbog tog mozda i zato).Nisam siguran ali eto znam za tu igru konkretno da je ne obracunavaju posebno.
A to je sifra 900545 SMS-nag.igra tako da mislim da su i ostale sa premium rate brojevima pod tom sifrom ali opet valja provjeriti.

Emir_1312
21-02-2009, 06:23 PM
ej ljudi, ima li iko informacija o ovopj novoj akciji mtela u kojoj, cini mise, ide sony ericsson k810 za 1 km, i pod kojim uvjetima je to.. koliko treba biti pretplatnik, kolika je pretplata.. i ostalo, ako sta ima, koja caka i sl...
:bounce:

Na stranici: http://www.mtel.ba/mtel/Portal/sr-SP-Latn/Default.aspx?TabID=20&DataKey=297:313
imaš link za download PDF file-a sa cijenama mobitela u POSTPAID ponudi. Taj telefon - K810 (iako je meni lično bolji K850) jeste 1KM, ali u ponudi za XXL paket (100 KM pretplate). Eto, pa pogledaj detalje, ako te zanimaju na tom PDF file-u.

Emir_1312
21-02-2009, 06:39 PM
Novo u mtel moguć prenos neutrošenih minuta do 2 mjeseca unazad, bht je od skoro isto napravio još više fleksi svoje m pakete sada prenos se može izvršiti ne samo iz prošlog već iz bilo kog mjeseca što znači kumulativno(recimo ako ste unazad pola godine npr.trošili manje taj bonus možete iskoristiti u bilo kojem mjesecu poslije).

Mislim da nisi u pravu ovo za prenos besplatnih KM iz prethodnih mjeseci na BH Mobile računima. A što se tiče istog za m:tel, u sljedećem postu sam stavio zvaničnu vijesti u vezi toga sa m:tel portala, iz rubrike Vijesti.

nepise nigdje to sam ja zakljucio iz svog racuna, prosli mjesec sam poslao sms za igru bht drustvo znanja i nisu mi je naplatili mimo pretplate vec unutar onih 15km (a broj je premium sms tj. 4-cifreni).

Ninaa je u pravu. Premium SMS brojevi su sa 09X XXX XXX, a ne sa 061 XXXX (četverocifreni, kao što je onaj za slanje poruka za učestvovanje u nagradnoj igri "Društva znanja")!!

Emir_1312
21-02-2009, 06:41 PM
Više pogodnosti, više besplatnih razgovora

Novo! Za sve postpaid korisnike od 15. februara mogućnost prenosa bonusa u naredna dva mjeseca (počevši od martovskog obračunskog perioda), a za sve nove postpaid korisnike m:tel je pripremio aktuelnu ponudu mobilnih telefona namjenjenih različitim ciljnim grupama korisnika.

Izborom jednog od postpaid tarifnih modela L, XL, i XXL odabrani telefon moguće je naručiti putem m:tel expressa pozivom na broj 066 10 10 10 i na svim prodajnim mjestima m:tel-a.

Pregled telefona u postpaid ponudi možete preuzeti ovdje. (pdf format, veličina 830KB)

Objavljeno: 18.2.2009

qwerty
21-02-2009, 07:35 PM
Mislim da nisi u pravu ovo za prenos besplatnih KM iz prethodnih mjeseci na BH Mobile računima.

šta hoćeš reći sad da ja lažem, otkud ti znaš da nije tako. Da nije tebi slučajno bilo drugačije. Ja ti kažem svoje iskustvo i ja znam da je tako, a ti ako hoćeš vjeruj ako ne nemoj šta me briga.To ti mogu i dokumentovati, ali nemam namjeru da baš na takav način ubjeđujem ljude. Samo mogu da pohvalim takav potez BH Telecoma i to je sve.Mislim smisao foruma i jeste da saznamo jedni od drugih ne samo zvanicne info, vec i neke takve informacije koje smo skontali na bazi iskustva, a koje nisu javne.

Guns
21-02-2009, 10:17 PM
m:tel – F2F zabava se nastavlja!

Nakon Sarajeva i Zenice, i za posjetioce m:tel prodajnih mjesta u Tuzli i Mostaru pripremili smo iznenađenja!

Svi koji nas posjete sutra 21. februara 2009. godine u Tuzli i Mostaru, u društvu najboljeg prijatelja, simpatije ili voljene osobe, imaće priliku da dobiju besplatnu uspomenu – FREND 2 FREND fotografiju i besplatnu aktivaciju usluge MOJ TON. Ova usluga omogućava da oni koji Vas zovu, umjesto monotonog pozivnog signala čuju jednu od ljubavnih pjesama koju ste izabrali.

Najsrećniji će osvojiti i FREND 2 FREND pakete sa duplim telefonima i prepaid brojevima!

refkie
21-02-2009, 11:49 PM
m:tel – F2F zabava se nastavlja!

Nakon Sarajeva i Zenice, i za posjetioce m:tel prodajnih mjesta u Tuzli i Mostaru pripremili smo iznenađenja!

Svi koji nas posjete sutra 21. februara 2009. godine u Tuzli i Mostaru, u društvu najboljeg prijatelja, simpatije ili voljene osobe, imaće priliku da dobiju besplatnu uspomenu – FREND 2 FREND fotografiju i besplatnu aktivaciju usluge MOJ TON. Ova usluga omogućava da oni koji Vas zovu, umjesto monotonog pozivnog signala čuju jednu od ljubavnih pjesama koju ste izabrali.

Najsrećniji će osvojiti i FREND 2 FREND pakete sa duplim telefonima i prepaid brojevima!

jesu se pretrgli :) nema sta ....

qwerty
22-02-2009, 12:14 AM
jesu se pretrgli :) nema sta ....

od ovakvih telekoma što god dadnu treba uzeti, jer rijetko šta i daju:)

qwerty
22-02-2009, 02:08 PM
U BiH 3,8 miliona korisnika mobitela Ispiši E-mail
Subota, 21 Februar 2009 (Čitano 124 puta)
U BiH 3,8 miliona korisnika mobitelaGlobalna ekonomska kriza i besparica u BiH prošle godine nisu nimalo naškodile širenju mobilne telefonije, pa je, prema podacima Regulatorne agencije za komunikacije (RAK), do kraja 2008. bilo 3.842.000 korisnika mobitela. Sigurno je da će već u prvoj polovini ove godine njihov broj premašiti četiri miliona i pretpostavljeni broj stanovnika BiH.

Vrtoglavom rastu broja korištenih mobitela ponajviše je, prema analizi RAK-a, kumovalo uvođenje prepaid opcije, koja se pokazala privlačnijom od zasnivanja pretplatničkog odnosa. Broj onih koji vole unaprijed platiti telefoniranje višestruko je veći nego onih koji račune za mobitel dobivaju na kućnu adresu.

Prema podacima RAK-a za 2008., od 100 stanovnika BiH njih 86 ima mobitel. Godinu ranije taj broj je bio 63 na 100 stanovnika, a ukupan broj mobitela u BiH do kraja 2007. bio je 2.450.425, s visokim indeksom rasta u odnosu na 2006. od čak 129,8 posto.

Prije nekoliko godina, recimo 2004., bilo je samo milion i po korisnika mobitela. RAK još nema detaljnu analizu podataka o broju korisnika za 2008. uzimajući u obzir broj korisnika razvrstan po telekom operaterima.

Prema podacima iz 2007. godine, najviše korisnika ima "BH Telecom" - 1,6 miliona, zatim "M:tel" - 1,1 milion i "HT Eronet" - nešto više od 660 hiljada.

Guardian
22-02-2009, 11:01 PM
Mislim da nisi u pravu ovo za prenos besplatnih KM iz prethodnih mjeseci na BH Mobile računima.

Koliko vidim, na stranici http://www.bhtelecom.ba/mini15.html pise:

Neutrošeni dio iznosa se može prenijeti u sljedeći mjesec i iskoristiti; dozvoljen je samo jedan prijenos neutrošenog saobraćaja u sljedeći mjesec.
Tako da ipak moze.

qwerty
22-02-2009, 11:10 PM
Koliko vidim, na stranici http://www.bhtelecom.ba/mini15.html pise:

Tako da ipak moze.

moze i to ne samo sljedeci mjesec vec bilo koji to kazem na osnovu vlastitog iskustva, ne znam da li je to odmah tako bilo ili su u medjuvremenu to dopustili.Nebitno bitno da se sad moze kumulativno prenjeti iznos neutrosneih km i potrositi bilo kad ne samo mjesec poslije.samo opusteno dakle ako se ne potrosi ima se kad.pozz

qwerty
26-02-2009, 11:59 AM
Skoro četiri miliona korisnika mobilne telefonije u BiH
Objavljeno: 13.02.2009. u 11:07
Izvor: Dnevnik "AS"
Možemo reći da u našoj zemlji ima mobitela kao i stanovnika.
Foto: Arhiva

U BiH je zaključno sa 31.decembrom prošle godine bilo 3.842.265 korisnika mobilne telefonije, podaci su iz Regulatorne agencije za komunikacije BiH. U odnosu na broj stanovnika koji je prema procjenama Agencije za statistiku BiH sredinom 2007. godine iznosio skoro isto toliko, možemo reći da u našoj zemlji ima mobitela kao i stanovnika.

Mnogo usluga

U RAK-u kažu da je stopa penetracije mobilne telefonije u našoj zemlji oko 86 posto. Razlog ovako velikog broja mobitela možemo tražiti u velikom broju usluga koje pružaju sva tri telekom operatera u BiH. Nađa Lutvikadić, glasnogovrnica "BH Telecoma" nam je kazala da oni svojim korisnicima pružaju više od 400 usluga po čemu su vodeći u BiH.

- Prema podacima koje imamo oko 1,4 miliona korisnika mobilne telefonije ima naša kompanija - kaže Lutvikadić.

U "m:tel"-u kažu da imaju više od milion i po korisnika svih usluga od čega su oko 1.110.000 korisnici mobilne telefonije. Pored toga, u 2008. godini je povećan ukupan broj korisnika mobilne mreže ovog operatera za oko 27 posto. Kao razlog povećanja broja mobitela navode veliki broj poslovnih i privatnih korisnika.

Više brojeva

- Puno ljudi ima i po više brojeva koje koristi u raznim prilikama, u poslovne ili privatne svrhe. Posebnu pažnju posvećujemo poslovnim korisnicima ali isto tako imamo veoma povoljne usluge koje pružamo mladim ljudima - kažu u "m:tel-u".

Najmanje korisnika ima "Eronet", oko 660.000. Iz ove kompanije nismo mogli saznati koliko trenutno pružaju usluga svojim korisnicima niti kolika je pokrivenost njihove mreže.

Mreža treće generacije

"M:tel" najavljuje uskoro implementaciju mreže treće generacije u mobilnoj telefoniji, što će, kako kažu, korisnicima omogućiti video pozive kao i praćenje TV programa i drugih multimedijalnih sadržaja putem mobilnih telefona.

qwerty
26-02-2009, 12:01 PM
Vijeće RAK usvojilo novi rebalans cijena govornih telefonskih usluga
Objavljeno: 18.02.2009. u 12:31
Izvor: investitor.ba
Vijeće Regulatorne agencije za komunikacije (RAK) usvojilo je Pravilo o modelu rebalansa cijena govornih telefonskih usluga i odluku da se njegova primjena pomjeri do 1. januara naredne godine, radi zaštite interesa krajnjih korisnika usluga telekomunikacija.

Treća faza rebalansa cijena je posljednja koja je predviđena važećim Pravilom o modelu rebalansa cijena govornih telefonskih usluga u BiH, saopšteno je iz RAK-a.

Vijeće je usvojilo Prijedlog smanjenja naknada za dozvole za pružanje telekomunikacijskih usluga od 8,33 posto do 21,4 posto, kao i Pravilo o Javnim RTV stanicama.

Odobreno je da nacrti pravila o dozvoli za zemaljsku radiodifuziju i pravila o ograničavanju medijske koncentracije i zaštiti pluralizma medijskih usluga u BiH budu upućeni na javne konsultacije, koje će biti obavljene do 31. marta.

Tribbiani
26-02-2009, 08:43 PM
Jel' to znači ponovno povećavanje cijene pretplate u fiksnoj telefoniji (ono što su još davno najavili)?

qwerty
01-03-2009, 12:53 AM
Jel' to znači ponovno povećavanje cijene pretplate u fiksnoj telefoniji (ono što su još davno najavili)?

Bingo:wackyjump ono sto raduje je da je to i zadnje povecanje odnosno zadnji rebalans, ako jos koji ne izmisle. Ali trend je svakako i u svijetu a i kod nas ce biti na smanjenju fiksne i povecanju broja korisnika mobilne telefonije.

qwerty
01-03-2009, 01:10 PM
Održan drugi BiH TELEKOM FORUM na kome je generalni direktor m:tel doslovce rekao da ova kompanija u narednom periodu ne planira nikakvo sniženje cijena svojih usluga ni u fiksnoj, a pogotovo ne u mobilnoj telefoniji jer smatraju da imaju povoljne cijene i 30-50000 novih kor.mjesečno.On je naglasio da će se u narednom periodu više bazirati na davanje većeg broja usluga, te da će za istu cijenu nastojati više toga za ponuditi.Takođe, rekao je i da mtel radi na uspostavljanju 3g mreže bez nekih većih detalja ili otkrivanja plana o početku nuđenja iste.

refkie
01-03-2009, 10:35 PM
mozda je to takticka varka,rekao bih da ce u ovoj godini ici cijene dole .. barem sto se tice sms-a ,mms-a i gprs-a al poslije uvodjenja 3g-a :)

qwerty
02-03-2009, 02:44 PM
mozda je to takticka varka,rekao bih da ce u ovoj godini ici cijene dole .. barem sto se tice sms-a ,mms-a i gprs-a al poslije uvodjenja 3g-a :)

moguce i ja smatram da ce cijene "starije" tehnologije poput gprs-a morati ici na dole sa uvodjenjem 3g prosto zbog same promocije usluge dakle to je nesto sto mislim da ce telekom koji bude uvodio napredniju uslugu ciniti sam od sebe zbog popularizacije usluge i svega jer kakva korist od HSDPA brzog neta ako ce cijene ostati ovakve, a sadasnje cijene gprs bht odavno nije mjenjao.

qwerty
02-03-2009, 02:48 PM
Nova akcija mtel sa dodatnim bonusima prepaid korisnicima koji dopune racun elektronski odnosno putem m-dopune na bankomatima.

za mdopunu od 10 do 19km dobijaju bonus 10% odnosno od 1-1,9km na racunu
za mdopunu od 20 do 49km dobijaju bonus 20% odnosno od 4-9,8km na racunu
za dopunu od 50KM dobijaju bonus od 50% odnosno dodatnih 25KM na racunu.

Izvor: Novine EuroBlic

qwerty
04-03-2009, 09:41 AM
Poklon za sve korisnike – “Bistra voda” Regina

Kompanija m:tel pružila je ruku prijateljstva grupi Regina, ovogodišnjem predstavniku Bosne i Hercegovine na 54. takmičenju za pjesmu Evrovizije, koje se ove godine održava u Moskvi.

Za sve korisnike m:tel je omogućio ekskluzivno i besplatno korištenje pjesme “Bistra voda” na mobilnim telefonima. Ukoliko želite da pjesmu postavite za svoj ring back ton, i da obradujete one koji vas pozivaju, odaberite Moj ton “Bistra voda”na adresi:

http://www.mojton.mtel.ba/web/public/home.jsf (numera se nalazi u sekciji "Domaći pop")

ili pošaljite SMS sadržaja MT 100295 na broj 065 1121.

Ukoliko želite ovu pjesmu kao ring ton pošaljite SMS sadržaja Regina na broj 0651123. (potrebno je da vam je podešen GPRS na telefonu, ukoliko nije, za podešavanja posjetite link: http://www.mtel.ba/mtel/Portal/sr-SP-Latn/Default.aspx?TabID=172

Budite i vi dio Eurosonga uz m:tel!

m:tel - Imate prijatelje!

qwerty
04-03-2009, 02:30 PM
Dobit Telekoma Srpske u 2008. godini 119 miliona KM, rast prihoda
Objavljeno: 04.03.2009. u 12:29
Telekom Srpske završio je poslovnu 2008. godinu sa 119.209. 503 KM neto dobiti, navodi se u danas objavljenom Finansijskom izvještaju kompanije.
U odnosu na 2007. godinu, neto dobit Telekoma Srpske koji je u većinskom vlasništvu Telekoma Srbije, veća je za čak 47,5 miliona maraka.

Bruto dobit Telekoma u 2008. godini je bila 132,9 miliona KM. Ukupni rashodi su povećani za oko 31 miliona KM, dok su prihodi porasli za oko 84 miliona KM, na 475,4 miliona KM.

Tribbiani
05-03-2009, 09:37 AM
Mostarski telekom ide u preregistraciju
Prelaskom u dioničarsko društvo, 1.185 malih dioničara moći će izaći na berzu...
04.03.2009. 18:00

Izvor: Dnevni avaz (http://www.dnevniavaz.ba/dogadjaji/biznis/mostarski-telekom-ide-u-preregistraciju)

Nadzorni odbor Hrvatskog telekoma Mostar uputio je jučer Skupštini ove kompanije prijedlog o preregistraciji HT-a iz društva s ograničenom odgovornošću (d.o.o.) u dioničko društvo (d.d.).

Generalni direktor kompanije Stipe Prlić izjavio je za "Dnevni avaz" da su stupanjem na snagu izmijenjenog zakona o privrednim društvima konačno stvorene pretpostavke za preregistraciju HT-a.

- Imali smo rok od 90 dana da predložimo preregistraciju i to je učinjeno. Sada je stvar na vlasnicima da to završe na Skupštini. Krajnji zakonski rok je 2. april - rekao nam je Prlić.

Preregistracijom HT-a Mostar konačno će i 1.185 malih dioničara moći raspolagati svojom imovinom, odnosno moći će svojim dionicama trgovati na berzi. Do sada to nisu mogli, jer su im zbog nezakonitog registriranja bila uskraćena vlasnička i upravljačka prava.

Također, novim oblikom bit će omogućeno i HT-u Zagreb pravo preče kupnje u budućoj privatizaciji mostarskog telekoma, čime bi došlo i do realizacije sporazuma sa Vladom FBiH. HT Zagreb u mostarskom telekomu ima 39,1 posto udjela, dok je većinski vlasnik Vlada FBiH sa 50,01 posto.

Predsjednik Sindikata HT Mostar Pero Obad kratko je za naš list izjavio da pozdravlja ovu odluku, navodeći kako ona što prije treba biti usvojena na Skupštini.

Autor: A. Du.

qwerty
05-03-2009, 11:07 AM
Pozdravljam ovaj potez nadzornog odbora, trebalo je to davno uciniti. Ovo je napravljeno radi prodaje telekoma i definitivno veliki korak ka privatizaciji HT Mostar. Kad smo vec kod Eroneta da kazem da dopune od 5KM koje se mogu naci na bankomatima vaze nekih 23dana, sto je opet bolje od onih standardnih dopuna od 10KM koje vaze samo 30dana.

drazen
05-03-2009, 12:22 PM
u Eronetu od prekjučer posebna akcija !Hej box-ova za penzionere/umirovljenike:

http://www.gsmarena.com/lg_kp100-2363.php
http://www.gsmarena.com/nokia_1200-1976.php
i još neka motorola (nisam dobro vidio koja) za po samo 19KM!!!!!!

sve što vam je potrebno je posljednji ček (odrezak) od penzije/mirovine i nekakav osobni dokument

mobiteli jesu low-end ali za 19KM dođe nov mobitel (s garancijom) + prepaid paket sa 10KM na računu (i dodatnih 8 nakon registracije)
znači na kraju ovo košta samo 1KM

požurite dok ih pijačari i šverceri nisu razgrabili

qwerty
05-03-2009, 03:43 PM

sve što vam je potrebno je posljednji ček (odrezak) od penzije/mirovine i nekakav osobni dokument

mobiteli jesu low-end ali za 19KM dođe nov mobitel (s garancijom) + prepaid paket sa 10KM na računu (i dodatnih 8 nakon registracije)

ma mala je zarada na njima ne vjerujem da ce biti bas neka jagma. Primjera radi u mtel je taj nokija 1209 45km u redovnoj ponudi. A taj lg se kod eroneta u redovnoj pre paid ponudi kretao oko 49km. Tako da akcija jeste za pohvaliti, ali treba reci da to nije neko drasticno snizenje jer ti telefoni su i inace jeftini mada sama cinjenica da se za 19km moze kupiti originalan mob. s garancijom raduje i ne samo to vec da se dobije broj sa kreditom na racunu.

qwerty
05-03-2009, 03:48 PM
BH Telecom objavio nerevidirani finansijski izvjestaj za 2008.godinu

PODACI O FINANSIJSKOM POSLOVANJU EMITENTA

Podaci iz bilansa stanja:

AKTIVA

a) Upisani, a neuplaćeni kapital
-

b) Stalna sredstva
908.231.774

c) Tekuća sredstva
340.373.894

d) Gubitak iznad visine kapitala
-

e) Ukupna aktiva
1.248.605.668

PASIVA

a) Kapital
1.056.938.722

b) Upisani osnovni kapital
634.573.580

c) Dugoročne obaveze
84.466.286

d) Kratkoročne obaveze
107.200.660

e) Ukupno pasiva
1.248.605.668

Podaci iz bilansa uspjeha:

a) Prihodi
627.539.330

b) Rashodi
467.414.819

c) Dobit/gubitak prije poreza
160.124.511

d) Porez na dobit
17.103.825

e) Neto dobit razdoblja /gubitak razdoblja
143.020.686

Tribbiani
05-03-2009, 04:04 PM
m:tel Oglašivač godine

Izvor: m:tel (http://www.mtel.ba/mtel/Portal/sr-SP-Latn/Default.aspx?TabID=20&DataKey=307:324)

Kompanija m:tel proglašena je za Oglašivača godine na 4. No Limit Sarajevo Advertising Festivalu, održanom 27. februara u sarajevskom Domu mladih, na kojem su nagrađene najbolje ideje u reklamnoj industriji Bosne i Hercegovine.

Oglasi i ukupne oglašivačke kampanje m:tel-a sakupile su najviše bodova, zbog čega je m:tel i proglašen Oglašivačem godine. Ovo je prvi put da No Limit dodjeljuje nagradu Oglašivač godine. Festival se odlučio na takav korak s ciljem da podrži oglašivače u stimulisanju kreativnosti u oglašavanju.

Oglašivačke agencije su za ovogodišnji festival prijavile 256 radova u različitim kategorijama, što predstavlja veoma veliki broj radova u odnosu na činjenicu da je bosanskohercegovačka industrija oglašavanja produkcijski znatno skromnija od produkcija zemalja u okruženju.

Tribbiani
05-03-2009, 04:06 PM

Još samo kad bi se sjetili da novosti na mreži postavljaju (redovno, naravno) i na svoju propalu Web stranicu, bilo bi ekstra.

Ovaj ERONET kako koja godina sve gori i gori.

qwerty
05-03-2009, 04:12 PM
Bosna dostigla penetraciju mob.telefonije od 86% na kraju-2008
| 16 vel 2009 09:22 CET | Bosna i Hercegovina

Bilo je 3,842 miliona korisnika mobilne telefonije u Bosni i Hercegovini na kraju 2008 godine, prema podacima iz Regulatorne agencije za komunikacije. To predstavlja stopu penetracije mobilne telefonije za 86 posto. Tržišni lider BH Telecom ima 1,4 milijuna klijenata, M: tel ima 1,1 milijuna korisnika mobilne telefonije, a najmanji operater Eronet, ima 660.000 korisnika ...

qwerty
05-03-2009, 04:25 PM
BH Telecom po ovome sto ja vidim je zakljucio losije rezultate u 2008 nego u 2007. Evo u 2007. dobit prije poreza je bila 162 518 421 sto je vise nego sada za neka 2 miliona. I inace losi pokazatelji stoje i na google finance pogotovo ako se zna da je mtel zabiljezio rast dobiti. Hoce li direktor mr.Nedzad Residbegovic podnjeti ostavku jer ovo se desavalo za njegovog mandata to bi u drugim drzavama i drugim preduzecima bilo sasvim normalno kao cin prihvatanja odgovornosti. Ja mislim da ce ovo politicarima u fbih posluziti kao povod da se krene u privatizaciju.

gagi82
06-03-2009, 05:18 PM
Predstavljeni rezultati poslovanja kompanije m:tel

Danas, 6. 3. 2009. godine, su na press konferenciji u Banjaluci predstavljeni poslovni rezultati kompanije m:tel za 2008. godinu i najavljeni planovi za naredni period. O uspjesima ovog telekom operatora govorili su Predrag Ćulibrk generalni direktor, Jasmina Lopičić izvršni direktor za finansije i Milenko Cvijanović izvršni direktor za marketing i prodaju. Kada se rezimiraju poslovni planovi i ostvareni rezultati m:tel-a za 2008. godinu, može se zaključiti da je kompanija ostvarila gotovo sve planove i postigla izuzetne rezultate bilježeći značajan rast u svim poslovnim segmentima.

Rekordan rast broja korisnika

U završnom poslovnom izvještaju za prošlu godinu, korisnička baza iznosi 1 109 686 korisnika mobilne telefonije, što je za oko 26% više od broja korisnika na kraju 2007. godine. Broj korisnika brzog interneta - m:tel ADSL je 23 682 što je u odnosu na 2007. godinu više za čak 375 %. Već danas broj korisnika m:tel ADSL paketa prelazi 30 000. U oblasti fiksne telefonije, kompanija je proširila svoje poslovanje na teritoriju cijele BiH, ponudivši jedinstven paket m:tel Homeline. Broj pretplatnika fiksne telefonije na kraju prošle godine iznosio je oko 360 000, od čega oko 35 000 koristi m:tel Homeline (CLL) Izuzetni rezultati postignuti su na području cijele Bosne i Hercegovine, nesporno zahvaljujući i širenju mreže prodaje. Naime, prošle godine otvorena su m:tel prodajna mjesta u Sarajevu, Zenici, Mostaru i Brčkom, a početak ove godine obilježilo je i otvaranje prodajnog mjesta u Tuzli.

Finansijski pokazatelji

Prema finansijskom izvještaju za 2008. godinu, ostvaren je ukupan prihod od 475 440 708 KM, dok su ukupni rashodi iznosili 342 454 481 KM. Ostvarena je bruto dobit od 132 986 227, što je za 65% više u odnosu na 2007. godinu. Neto dobit iznosi 119 209 503 KM, što je više za 66,2%. Ostali finansijski pokazatelji su:

• EBITDA marža u 2008. godini iznosi 46.29%
• EBIT marža u 2008. godini iznosi 28.74%.
• Stopa povrata na ukupno uložena sredstva u 2008. godini (ROA) iznosi 13.16%
• Stopa povrata na ukupni kapital u 2008. godini (ROE) iznosi 17.5 %

Ponuda prilagođena potrebama korisnika

Uz konstantno praćenje svjetskih trendova i najnovijih tehnoloških dostignuća na polju telekomunikacija, u m:tel-u se pažljivo osluškuju i želje i potrebe korisnika. Za sve grupe korisnika kreiraju se paketi usluga po najpovoljnijim uslovima u BiH. Prepaid korisnici već od danas mogu iskoristiti izuzetno povoljne uslove i kupiti Frend paket sa telefonom po cijeni već od 35 KM. Već od sljedećeg mjeseca, poslovni korisnici će biti u prilici da koriste znatno unaprijeđenu uslugu Total Office (VPN), a u planu je uvođenje integrisanih biznis rješenja u oblasti fiksne telefonije i prenosa podataka.

Planovi za 2009. godinu

Ulaganje u telekomunikacionu infrastrukturu dovešće do gotovo 100% digitalizacije, što će omogućiti pružanje još kvalitetnijih servisa i široke palete dodatnih usluga u fiksnoj telefoniji. Ove godine m:tel će implementirati mreže treće generacije (3G) u mobilnoj telefoniji kao i interaktivnu IP televiziju preko ADSL tehnologije. Integracijom servisa, širenjem palete usluga i sniženjem cijena biće stvoreni uslovi za još zadovoljnije korisnike.

m:tel – Imate zabavu!

Da m:tel ne omogućava samo kvalitetnu komunikaciju potvrđuju i sponzorske i društveno odgovorne aktivnosti. Na konferenciji je spomenuta saradnja sa grupom Regina, ovogodišnjim predstavnikom BiH na Eurosongu, te još jednom najavljena nagradna igra u kojoj će najsrećniji korisnici m:tel-a putovati sa Reginom u Moskvu. Takođe, nakon mnogobrojnih muzičkih zvijezda sa kojima je kompanija sarađivala, najavljena je i saradnja sa grupom Van Gogh, koja će korisnicima donijeti mnogobrojne poklone i zabavne sadržaje

qwerty
06-03-2009, 07:22 PM
Prepaid korisnici već od danas mogu iskoristiti izuzetno povoljne uslove i kupiti Frend paket sa telefonom po cijeni već od 35 KM.
ne vidim nigdje ovu ponudu na sajtu, a sto se tice rezultata najveci skok su napravile u pruzanju internet usluga, jer su tu i bili najlosiji (cak i u gubitku). U mobilnoj mtelu se isto tako isplatila ponuda jeftinih tarifa i low-end telefona(ovdje prije svega mislim na Nokia 1209) koje izgleda imaju prolaz kod nas, jer narod nema para pa se ponuda paketa sa telefonima od 45KM u situaciji kada konkurencija je nudila telefone tek od 50 ili 60km pokazala kao pravi potez, jer znamo da danas ljudi iskljucivo kupuju jeftinije. Ciljali su na potrebe i zelje velike populacije kod nas, a poznato je da veliki broj ljudi i danas kada su telefoni uznapredovali i dalje voli reci meni je bitno da samo mogu nazvati i poslati poruku (jer drugo i ne znaju) i potpuno pogodili. Cudno mi djeluje da su BH Telecom i pogotovo Eronet nijemo posmatrali sve ovo i nisu uspjeli dati bolju ponudu pa evo cak ni za 8.mart.

qwerty
07-03-2009, 11:48 PM
BH Telecom u danasnjoj TV emisiji "Drustvo znanja" predstavio svoju ponudu pristupa bezicnom internetu putem usb modema u okviru svojih DATA paketa. Napomenuto je da ce se uskoro putem ovih modema moci ostvarivati vece brzine putem HSDPA mreze.
USB modemi vec od 1KM. Da podsjetimo DATA paketi

SIM kartica za uslugu DATA paketi ne podržava mogućnost uspostavljanja govornih poziva.

U ponudi su četiri DATA paketa/tarifna modela:

DATA Active

DATA Smart (sa uključenih 7 MB GPRS saobraćaja)

DATA MAX (sa uključenih 20 MB GPRS saobraćaja)

Data Surf (sa uključenih 500 MB saobraćaja)

Važno: Za Data pakete obračunska jedinica prijenosa podataka putem GPRS-a je 1 kB, izuzev za Data Surf gdje je obračunska jednica 10 kB.

U roamingu za Data SIM kartice trenutno je omogućena SMS komunikacija.

Za korištenje GPRS usluge u kombinaciji sa govornim pozivima, na raspolaganju su vam Postpaid tarifni modeli uz aktivaciju odgovarajućeg GPRS tarifnog modela.

ponuda se moze naci na linku http://www.bhtelecom.ba/data_paketi00.html

Darkoo
09-03-2009, 06:44 PM
Neto dobit MTEL-a u 2008 godini je bila 119 miliona KM, a BH Telecoma je bila 143 miliona KM.
Ako ovako nastavi, mtel ce ih prestici.
BH Telecom bi trebalo prodati.

qwerty
10-03-2009, 01:34 AM
Neto dobit MTEL-a u 2008 godini je bila 119 miliona KM, a BH Telecoma je bila 143 miliona KM.
Ako ovako nastavi, mtel ce ih prestici.
BH Telecom bi trebalo prodati.

DA pa to sam i ja rekao mada sumnjam da ce mtel ikad moci toliki skok napraviti da bude lider, prije svega zbog nacionalne podjeljenosti i jos uvijek nepotpune liberalizacije. Ako bude ova usluga zadrz.broja docekala bht i mtel u ovakoj situaciji sve je moguce mada sam i u tom slucaju skeptik po pitanju toga da bi bht mogao izgubiti poziciju trzisnog lidera, ali to je onda slobodna konkurencija i sve je moguce. mtel ce u tom slucaju biti u prednosti zbog vece fleksibilnosti u poslovanju zbog toga sto se na njega ne odnosi zakon o javnim nabavkama.

qwerty
10-03-2009, 12:13 PM
Totalna rasprodaja – telefoni za dž

Postanite prepaid korisnik m:tel-a po najnižim cijenama do sada!

Odaberite svoj FREND paket sa telefonom po nevjerovatnoj cijeni već od 35 KM, uz jedan od tarifnih modela: ŠALJI, ZOVI, SURFAJ, i bonusom od 65 KM*!

U ponudi su telefoni marke NOKIA, LG, Samsung, Motorola, a cijene su slijedeće:

Model telefona

Cijena

LG KP 100

35KM

Motorola W175

35KM

Samsung C260

55KM

Samsung B130

35KM

Samsung E1110

35KM

Nokia 2680 Slide

135KM

Nokia 1680c

85KM

Nokia 1209

45KM

U cijene je uračunat PDV.

*Bonus se sastoji od 10Km početnog stanja na računu i po 5KM mjesečno u trajanju od 11 mjeseci. Uslov za korišćenje bonusa je redovno dopunjavanje FREND računa.

Požuri po svoj telefon, količine su ograničene.

Više informacija možete pronaći na m:tel prodajnim mjestima ili pozivanjem korisničkog servisa na broj 065 5999 (poziv je besplatan).

qwerty
10-03-2009, 12:51 PM
BH Telecom povećao prihode
Državna telekomunikacijska kompanija BH Telecom ostvarila je u 2008.g. neto dobit 2% veću nego godinu ranije koja je dosegla 143 milijuna KM.

U 2008. godini BH Telecom ostvario je pozitivan financijski rezultat od 160,1 milijun KM. Neto dobit je iznosila 143 milijuna, a ukupni prihodi 627,5 milijuna KM i u odnosu na prethodnu godinu veći su za 2%.

BH Telecom je s posljednjim danom prošle godine imao 740.084 instaliranih i 549.488 iskorištenih priključaka u fiksnoj mreži, te 1.455.204 korisnika mobilne mreže. Broj ADSL pretplatnika povećao se 2,3 puta i desegao brojku od 50.480.

9.3.2009.
Poslovni portal

qwerty
10-03-2009, 12:52 PM
Uprava BH Telecoma više nego zadovoljna rezultatima poslovanja
Objavljeno: 10.03.2009. 000000 11:28
Uprava BH Telecoma je više nego zadovoljna poslovnim rezultatima u 2008. godini, izjavio je direktor ovog preduzeća Nedžad Rešidbegović.

„U 2008. godini ostvarili smo pozitivan finansijski rezultat od 160,1 milion KM, što predstavlja ostvarenje sto posto od godišnjeg plana. Neto dobit je iznosila 143 miliona, a ukupni prihodi 627,5 miliona KM i u odnosu na prethodnu godinu veći su za dva posto. Time smo ispunili naš godišnji plan“, kaže Rešidbegović.

Naglašava da su planovi preduzeća realizovani u uslovima potpuno liberalizovanog tržišta. „Uprkos teškoćama unaprijedili smo komunikaciju s korisnicima, te započeli nekoliko značajnih projekata. Između ostalog, krenuli smo s uvođenjem 3G mreže i projektom Moja TV, koji će u ovoj godini značiti tehnološku revoluciju“, istakao je Rešidbegović.

qwerty
10-03-2009, 01:02 PM
Ko koga ovdje laze dobit nije veca (kao sto se to istice na pincom.biz, vec su to prihodi) nego manja i to cak za 6miliona KM.link sa dokazom je ispod(bila 149milona KM u 2007. sad je 143 miliona). Uprava BH Telecoma nastoji da prikrije lose razultate isticuci rast prihoda od 2%, a zanemarujuci i stavljajuci u drugi plan neto dobit koja je najvazniji pokazatelj poslovanja firme.
nekad
http://www.seebiz.net/poslovanje/kompanije/neto-dobit-bh-telecoma-sarajevo-u-2007-godini-149-miliona-km-

i sad
http://www.seebiz.net/poslovanje/kompanije/uprava-bh-telecoma-vise-nego-zadovoljna-rezultatima-poslovanja-

Stvarno smjesne su izjave uprave i samog gen.direktora kako su zadovovljni(a zna se i zasto da se ne bi potegnulo pitanje prodaje bht) jer je ispunjen plan, samo ne znam da li su tim planom predvidjeli smanjenje dobiti

refkie
10-03-2009, 05:33 PM
mene ne cudi to u opste... evo bas nekako nasojim da pratim SASE i stanje bhtelecoma... pa cini mi se da je dosta opala vrijednost.. nekada je bila i preko 40km,sad je mizernih 16,17,18 .. varira.. cekaj da vidis 2009. godinu,mtel ce ih prestic ako ovako se nastavi.al nije resenje u privatizaciji.resenje lezi u izmjeni zaona o javnim nabavkama,gdje bi se bht stavio u isti polozaj kao i mtel i slicne komapanje.

qwerty
10-03-2009, 11:09 PM
mene ne cudi to u opste... evo bas nekako nasojim da pratim SASE i stanje bhtelecoma... pa cini mi se da je dosta opala vrijednost.. nekada je bila i preko 40km,sad je mizernih 16,17,18 .. varira.. cekaj da vidis 2009. godinu,mtel ce ih prestic ako ovako se nastavi.al nije resenje u privatizaciji.resenje lezi u izmjeni zaona o javnim nabavkama,gdje bi se bht stavio u isti polozaj kao i mtel i slicne komapanje.

moguce ali ovi politicari stalno pricaju o tome kako bi to trebalo, ali nikad to ne urade. Zato mislim da je ipak pravo rjesenje privatizacija, jer i corav vidi da bht-u pada vrijednost, ali ne zbog berze(jer je na berzi i telekomu srpske pala vrijednost) vec zato sto losije posluju-evo nista od snizenja. Uvijek uz pretplatu dobijem letak o necem novom. U prosla 2 mjeseca nisam nista dobio sto ce reci da nista i nema novo niti ce biti u skorije vrijeme, a mtel kao sto vidite radi posao i svaka im cast-trzisno su orijentisani u svakom pogledu recesija je nema narod para slabije kupuje i evo dosjetili se snizili telefone i sad ih prodaju za 35km. Pa ako ne mozes prodati po redovnoj cijeni ne moras ni duplo zaraditi spusti malo makar ces nesto zaraditi bolje nego da roba stoji u prodavnici.

qwerty
13-03-2009, 06:50 PM
Danas sam bio na kafi sa gosp.Halilom Sabanovicem iz BH Telecoma (stariji posjetioci foruma znaju ko je) koji radi u korisnickoj sluzbi tako da sam danas doznao mnogo toga iz prve ruke.
Za nekih 15 dana starta nova usluga o kojoj je vec bilo rijeci, a to je lociranje korisnika pomocu SMS poruke s tim da onaj koga zelite locirati prvo mora da da pristanak na to. Usluga ce u testnom periodu biti dostupna svim korisnicima i bice besplatan u promo periodu i funkcionisace bez obzira na tip mobilnog telefona koji korisnik ima, s tim da ako korisnik posjeduje mob.telefon sa podrskom za GPS moci ce dobiti tacnu lokaciju-bukvalno u metar gdje se trazeni korisnik nalazi. Kaze da je on odusevljen uslugom i da je radnici bh telecoma vec neko vrijeme imaju na raspolaganju. Cak kaze da je jedan njihov kolega kome su ukrali auto uspijeo da ga pomocu te usluge locira(lopovi mu trazili pare da mu kazu gdje se auto nalazi), a on otisao do te lokacije sjeo i odvezao se ko gospodin covjek:)

Takodje sto se tice mobilnih telefona kaze da ce uskoro biti poboljsana ponuda i jos veci izbor. jos kaže da što se tiče BH telecoma 3G može odmah da pusti u rad(povremeno uključe da testiraju), ali čekaju dozvolu od CRA.

refkie
13-03-2009, 11:50 PM
oo bravisimo :) mario.. mada su to informacije koje smo mi i znali -> po obicaju jelde halil ne daje info kao iz zepa ,okolisa,a?

qwerty
14-03-2009, 12:21 AM
oo bravisimo :) mario.. mada su to informacije koje smo mi i znali -> po obicaju jelde halil ne daje info kao iz zepa ,okolisa,a?

kaze ima jos informacija ali nije sve za javnost ima nesto sto se zove politika firme koja se ne smije odavati, jer konkurencija onda zacas pomrsi planove.

Takodje rekao mi je jos neke stvari sa kojim ne bih da izlazim u javnost, a ticu se toga kako i na koji nacin mtel ubrzava neke birokratske procedure kod drzavnih organa koje im omogucava da brze dobiju neke papire cak i u Sarajevu, dok s druge strane oni imaju velikih poteskoca oko toga. Sve u svemu prijatan razgovor je bio i ja sam zadovoljan o.k. je covjek stvarno nema sta reci i mogu reci dosta upucen u posao koji radi, jedan od rijetkih u telekomu koji stvarno volio posao kojim se bavi i koristi usluge tako da ne cudi sto dosta toga zna i ond na osnovu toga iskustva u kroistenju istih naravno da zna i adekvatno pomoci korisnicima kada ga pitaju u vezi necega.

Covjek je rodjen u BL to nisam znao cak je zivio u istom naselju:)

refkie
14-03-2009, 04:31 PM
da da,znam zbog toga sam i rekao da ne daje info.
nemoj mi reci da je politika upletena u sve to?znam da jest donekle ,al da je u velikoj mjeri ...

qwerty
14-03-2009, 05:44 PM
da da,znam zbog toga sam i rekao da ne daje info.
nemoj mi reci da je politika upletena u sve to?znam da jest donekle ,al da je u velikoj mjeri ...

Pa cim ima veze sa drzavnom birokratijom koji izdaje neke dozvole, dakle ima i sa politikom i tu ide ona ako si dobar s nekim to sve prolazi. Kaze mtel ima svog advokata u Sarajevu koji ima veze i sl. Kada nesto njima treba da progura on malo pocasti i to odmah prodje isti dan, dok bht kad nesto treba to stoji dosta vremena. Sad namece se pitanje zasto bht se malo ne ugleda na mtel, tu opet ide ona moja stara prica bht birokrat.kompanija koja posluje na klasican nacin poslovanja (iako imaju onaj ISO cesrtifikat) neke procedure bespotrebno komplikuju stvari pri pruzanju usluga korisnicima, nije tu samo kriv zakon o javnim nabavkama dakle ima tu jos dosta prostora da bht radi na poboljsanju kvalitete pruzanja vlastitih usluga.

U kontekstu price o uslugama samo da kazem da je novi predsjednik kompanije Telenor Srbija rekao da ce se ta kompanija u ovoj globalnoj recesiji posvetiti rezanju troskova, stednji i pazljivom odmjeravanju investicija tj. ici ce se na poboljsanje kvaliteta postojecih usluga, a ne u investiranje u nove usluge u ovoj godini. To se poklapa sa pricom iz mtela kada je direktor mtel Cvijanovic na telekom forumu izjavio da u narednom periodu nece doci do snizenja cijena, vec samo do poboljsanja usluge tj.nudice se vise za istu cijenu pretplate tj.nastojace se ocuvati prihodi. Tako da sve korisnike svaka nova usluga moze da raduje pa tako i ova korisnike bht, a pogotovo UMTS ako bude. O snizenjima da i ne pricam ako sta bude bice super, ali sumnjam da ce ista bitnije raditi sad.
Sto se tice BHT Halil mi je potvrdio da trenutno se kod njih ne osjeti recesija. Ako bude krize vjerovatno morace ici na rezanje troskova(citaj znaci snizenja tesko da ce biti) ili na smanjenje br.zaposlenih. U suprotnom ova kompanija ce stagnirati ili ostvariti jos manju dobit.

qwerty
14-03-2009, 11:00 PM
Umirovljenici u svega desetak dana kupili preko 5.000 mobitela u HT ERONET-u!
Mostar - Znanost i tehnologija | Petak, 13 Ožujak 2009

Marketinške kampanje danas se najčešće obraćaju mlađim ili poslovnim korisnicima, no jedna skupina populacije često se zaobilazi –a to su najčešće umirovljenici. No, kako je danas gotovo imperativ biti dostupan u svako vrijeme, onda nije ni čudo da i umirovljenici žele imati mobitel.

Upravo zato je HT ERONET početkom ovog mjeseca kreirao posebnu ponudu za umirovljenike; tri mobilna uređaja unutar !hej Box-a ponuđena po cijeni od 19,00 KM prikladnoj čak za najnižu mirovinu. Akcija se odvijala putem promotivnih letaka insertiranih u nekoliko navrata u dnevnim novinama.

Rezultati su već iznad očekivanja; u svega desetak dana, prodalo se naime više od 5.000 mobilnih uređaja, a akcija još uvijek traje. Pozitivni rezultati dali su jasan signal da se i ta skupina korisnika nikako ne smije zanemariti u budućnosti.

Ponudu je još uvijek moguće iskoristiti u svim HT ERONET prodajnim centrima, uz predočenje osobnog dokumenta i isječka mirovine.

Akcija traje do isteka zaliha.

mensi
23-03-2009, 10:18 AM
Ja bih nesto o razlici izmedju Telekoma i M:tel-a,do skoro sam bila na mini 15 pretplati(telekom),a od skora na pretplati L(mtel),pa tu i nema neke razlike,prvi imaju kao skuplje telefone u ponudi,ali zato mogu koristiti pretplatu za sta hoce sto kod ovih drugih nije slucaj,tj.mozes koristiti sta hoces(sem roaming)ali ti se to naknadno zaracunava,a i pretplata je skuplja tako kad sve to dobro preracunas sve je to u 5 gr.a ko fol povoljnija ponuda telefona u m-tel.Uglavnom ja se zakacih na to pa sad moram 2 god.biti na m-tel.

qwerty
23-03-2009, 12:29 PM
meni je neuporedivo bolja ponuda m paketa na BH Telecomu, od te na mtelu sa l,xl,xxl paketima ne toliko zbog cijene vec zbog fleksibilnosti koja se ogleda ne samo u vrsti koristenja usluge nego i kod recimo odrdjivanja koristenja usluge(gdje mtel recimo tacno zadaje koliko prema kojim mrezama minuta ima, bht opet drugacije radi sa razlicitom cijenom razg.). Ono jeste da kad preracunas na BH Telecomu ne dodje ti puno uracunatih minuta razgovora kao na mtelu(sto jeste mana), ali si uvijek u prilici da trosis koliko hoces i da neutroseni iznos utrosis bilo kada dok na mtelu samo u anredna 2 mjeseca. Ipak nije sve ni u cijeni. Takodje ono sto mi najvise smeta recimo kod mtelove pretplate je to sto GPRS uopste ne ulazi u pretplatu, tako da je ne znam ti koliko povoljna cijena minute razgovora meni to ne bi odgovaralo, jer odavno telefon ne koristim samo za sms i razgovore.Na BH Telecomu ne samo da ulazi GPRS vec ulazi i gprs pretpl.paketi, pa tako recimo ja na mini15 imam uracunat i gprs smart od 3,5KM sa 5MB gdje se gprs saobr. obracunava zbirno te tako se mnogo vise dobije nego na gprs active gdje se dosta gubi na zaokruzivanju. Ja sam sa mini15 dosta zadovoljan korektni su nema sta reci i sto je isto bitno za napomenuti za razliku od mtela ne naplacuju sms za izvjestaj o stanju na racunu(mtel ne samo da naplacuje taj sms vec ga naplacuje sa 11kf sto je skuplje od standardne sms na pretplate sto nema nigdje). Takodje ono sto korisnici mtela prigovaraju svom operateru jeste skupa cijena miinute ako se predje zadani bonus, dok tog pucanja penala nema kod bht pa zato preporucujem svima mini15(cak i onima koji trose 30KM i vise jer sa mini 15 km uvijek mogu trositi i vise i manje od 15KM ili 30KM). Usput kad smo kod mtel da kazem i to da u BL imaju nekih problema sa mrezom tako da je ovih dana dolazilo do teskoca u uspostavlj. poziva.

Sto se tice pretplate za ocekivati je da ce BH Telecom morati povuci neke poteze, kao sto je recimo eronet sa uvodjenjem tarifnih opcija, pogotovo ce to morati uciniti ako bude implementirana usluga zadrzavanja broja.

gagi82
24-03-2009, 01:24 AM
O kakvim penalima pricas? Toga uopste nema, zna se koliko u svakom paketu ima besplatnih minuta a zna se i koja je cijena minute inace za odredjeni paket, pa kad ispucas uracunate minute nadalje utroseni saobracaj se dodatno naplacuje. Te minute su jeftinije nego na m paketima pa ne mozes pricati tu o pucanju nekih penala.
Svakako fleksibilnosti m paketa nemam nikakvog prigovora.

qwerty
24-03-2009, 12:09 PM
Gagi ja pricam o cijeni minute razgovora koja je mimo redovne kada se predje zadani bonus na mtelu i ne poredim tu mtel i bht, jer na kraju krajeva i cijena pretplate im nije ista pa se ni paketi ne mogu adekvatno porediti. Govorim dakle o principu da se naplacuje vise nego inace kad se izadje iz zadanog okvira dok to kod bht nije slucaj.

gagi82
24-03-2009, 12:36 PM
Ne znam na sta mislis pod tim "vise nego inace".
Zna se koliko besplatnih minuta ima koji paket a zna se i cijena minute za odredjeni paket, ne znam sta se tu naplacuje vise nego inace.

qwerty
24-03-2009, 12:52 PM
Ne znam na sta mislis pod tim "vise nego inace".
Zna se koliko besplatnih minuta ima koji paket a zna se i cijena minute za odredjeni paket, ne znam sta se tu naplacuje vise nego inace.

Da zna se nije to problem, samo sto kad preracunas koliko ti minuta izadje sa tim besplatnim minutama vidjeces da je razlika i vise nego drasticna o tome govorim.npr. recimo da je 200min. podjeli 20 sa 200 i sl. u svakom paketu krije se i cijena minute samo sto je to drugacije priakazano kroz odredjeni bonus i sl. dakle nista nije besplatno kao sto kazu, sve se to na kraju placa i sve je to negdje uracunato u cijenu konkretne tarife. Sad sve je do tarifnog modela hoce li staviti da imas ovoliko ili onoliko minuta ili ce reci minuta je toliko.Naravno razlika je u fleskibilnosti, ali sustina je ista.

portorico
24-03-2009, 09:22 PM
jel mi moze neko pojasniti sta je postpaid i kako to funkcionise i kako se placaju ovi telefoni koji se uzmu preko postpaid usluge uzmite u obzir da npr. imam namjeru da postanem novi korisnik prije nisam koristio mtel trenutnosam na bht ali bih da kupim telefon pa mi je nekako mtel-ova ponuda telefona najbolja pa eto ako moze malo obrazlozenje o postpaidu i njegovim karakteristikama

qwerty
24-03-2009, 09:27 PM
jel mi moze neko pojasniti sta je postpaid i kako to funkcionise i kako se placaju ovi telefoni koji se uzmu preko postpaid usluge uzmite u obzir da npr. imam namjeru da postanem novi korisnik prije nisam koristio mtel trenutnosam na bht ali bih da kupim telefon pa mi je nekako mtel-ova ponuda telefona najbolja pa eto ako moze malo obrazlozenje o postpaidu i njegovim karakteristikama

Ma nista racune placas kad ti stignu u nekom vremenskom roku koji je konkretno kod mtel kratak nekih 10-15dana. Sto se tice telefona kod mtela se on placa odmah u gotovini uz potpisivanje ugovora na 1 godinu ili 2 godine. Sad standardno trebaju ti sve one cake licna i sl.

portorico
24-03-2009, 09:51 PM
Ma nista racune placas kad ti stignu u nekom vremenskom roku koji je konkretno kod mtel kratak nekih 10-15dana. Sto se tice telefona kod mtela se on placa odmah u gotovini uz potpisivanje ugovora na 1 godinu ili 2 godine. Sad standardno trebaju ti sve one cake licna i sl.

i znaci ja sad hocu a uzmem npr. Sony Ericson K850i i sa L pretplatom ja moram u cugu dat 299 KM i jos potpisat taj ugovor na godinu ili dvije?

qwerty
24-03-2009, 09:59 PM
i znaci ja sad hocu a uzmem npr. Sony Ericson K850i i sa L pretplatom ja moram u cugu dat 299 KM i jos potpisat taj ugovor na godinu ili dvije?

upravo tako.

portorico
24-03-2009, 10:01 PM
upravo tako.

sheet a bas sam se bio obradovao

qwerty
24-03-2009, 10:08 PM
ma trenutno je skroz losa ponuda i kod eroneta i kod bht. Bilo je tu puno vise modela vidim sad su dosta izbacili vjerovatno se spremaju da ubace neke nove modele pa eto mozda savjet da sacekas, ali generalno nisu povoljni telefoni kod operatera jos uvijek.

qwerty
25-03-2009, 07:00 PM
Stvoreni uvjeti za pružanje najmodernijih telekomunikacijskih usluga

U BH Telecomu danas je svečano pušten u rad projekt Agregacijsko distribucijskog dijela mreže MAN, čijom je realizacijom ova kompanija zaokružila infrastrukturu za pružanje savremenih telekomunikacionih usluga.

Na više od 60 lokacija u BiH ovim projektom je omogućeno pružanje širokopojasnih usluga kako domaćinstvima, tako i poslovnim korisnicima. Trenutno instalirani kapacitet je dovoljan da zadovolji sve potrebe korisnika za prijenos slike, glasa i podataka, a arhitektura rješenja dozvoljava povećanje kapaciteta za buduće potrebe.

Agregacijsko distribucijski dio IP/MPLS mreže (MAN mreže) pustili su u rad generalni direktor BH Telecoma Nedžad Rešidbegović i izvršni direktor BH Linea Ibrahim Koluder.

Generalni direktor BH Telecoma, Nedžad Rešidbegović je kazao da je implementacija projekta značajnija jer se pored najmodernije svjetske tehnologije ugrađene u proizvode američkog proizvođača Cisco pokazalo da domaće kompanije imaju dovoljno znanja i resursa da zajedno s uposlenicima BH Telecoma implementiraju ovako kompleksna rješenja.

Posebno je istaknuto da masovna implementacija komercijalnih usluga kao što su brzi- širokopojasni Internet, digitalna interaktivna televizija i virtuelne privatne poslovne mreže predstavljaju samo jedan od razloga za izgradnju ove infrastrukture te se stvorile pretpostavke za ozbiljniju internatizaciju i informatizaciju društva počevši od akademskih ustanova pa do vladinog sektora.

Izvršni direktor BH Line, Ibrahim Koluder je kazao da je u svojoj dugoj karijeri rijetko imao priliku realizovati projekt ovog obima i kompleksnosti u tako kratkom periodu.

Realizacijom projekta koji je trajao godinu dana u pet faza i čija je vrijednost oko deset miliona KM, izgrađena je mrežna platforma za podršku drugim telekomunikacionim sistema BH Telecoma i pružanje multimedijalnih usluga krajnjim korisnicima.

Fena / BH Telecom

refkie
26-03-2009, 10:48 AM
hehe pozitiva neka u ovoj ekonomskoj krizi :)

portorico
26-03-2009, 08:09 PM
ma trenutno je skroz losa ponuda i kod eroneta i kod bht. Bilo je tu puno vise modela vidim sad su dosta izbacili vjerovatno se spremaju da ubace neke nove modele pa eto mozda savjet da sacekas, ali generalno nisu povoljni telefoni kod operatera jos uvijek.

samo da potvrdim tvoju misao tacno je da se sprema uskoro nova ponuda tekefona u bh telekomu samo je pitanje kad ce osvanuti

qwerty
26-03-2009, 08:14 PM
samo da potvrdim tvoju misao tacno je da se sprema uskoro nova ponuda tekefona u bh telekomu samo je pitanje kad ce osvanuti

ove ili sljedece 7-ice, a evo uskoro mozemo i 3G ocekivati mozda vec pocetkom aprila vidjecemo mada nisam misljenja da ce hsdpa tako brzo da osvane ali sigurno ubrzo ide i to.

Ad infinitum
26-03-2009, 08:17 PM
Postanite postpaid korisnik u decembru - Dupli bonus u januaru

Povodom predstojećih novogodišnjih praznika, m:tel je pripremio iznenađenja za postpaid korisnike!

U ponudi su novi modeli mobilnih telefona, po cijeni već od 1 KM:

* NOKIA 36 00 slide
* Sony Ericsson C702
* LG KF 510 TH (u crnoj i crvenoj boji)
* LG KF 600
* LG Shine i
* Samsung G810 već od 99 KM

Tarifni modeli L, XL i XXL u januaru će imati dvostruki iznos bonusa!

* model L- 200 besplatnih SMS poruka i 200 besplatnih minuta razgovora
* model XL- 400 besplatnih SMS poruka i 400 besplatnih minuta razgovora
* model XXL- 800 besplatnih SMS poruka i 800 besplatnih minuta razgovora

Za sve koji se odluče za neki od postpaid paketa, m:tel je pripremio i specijalni poklon- muzički CD „INDEXI I PRIJATELJI

Jell ovo neka reklama ili ? Ti radis za njih ? :zubo::mean2:

Tribbiani
26-03-2009, 08:21 PM

Kakva reklama, vidiš li ti naslov topica? Postavljaš vijesti koje su vezane za bosanskohercegovačke mobilne operatere. Vrlo simple za shvatiti.

qwerty
26-03-2009, 08:25 PM

ne radim ja za nikoga nazalost, ne bi se bunio da me ko od ovih telekoma hoce i honorarno platiti :( ova tema nosi jasan naziv i sluzi informisanju o uslugama sva 3 operatera bez reklame cisto informativno i objavljuju se sve info od sva 3 operatera, he he smijesno je sto me optuzi bas da za mtel radim, jer obicno me optuzuju da radim protiv njih tj.za BH Telecom, ali dobro to je Vase slobodno uvjerenje postujem svako ima pravo na svoje misljenje:eek:

MOBI'S
27-03-2009, 02:13 PM
Danas na m:tel-ovoj stranici objavljeno da je CRA dala dozvole za pustanje u rad 3G mreza operaterima u BIH. BHT, M:TEL i ERONET su duzni za dozvolu i llicencu isplatiti po 15 miliona KM u narednih 7 godina, s tim sto su prve dvije godine grace period.

Sad je samo u pitanju dan kada ce i koji ce prvi operater krenuti sa 3G-om.

refkie
27-03-2009, 02:22 PM
da juce je to bilo haman :) ostane sad samo da se vidi...

qwerty
27-03-2009, 02:36 PM
Sad je samo u pitanju dan kada ce i koji ce prvi operater krenuti sa 3G-om.

Na BH Telecom je najmanja kvota :hahahaha:

qwerty
27-03-2009, 08:15 PM
Mostarski telekom od 1. aprila dioničko društvo

Nakon preregistracije bit će regulirano i poslovanje i raspodjela dobiti za 2008., kaže Pušić.
HT Mostar: Prilagođavanje zakonskim obavezama

Sjednica Skupštine HT-a Mostar na kojoj se očekuje donošenje odluke o promjeni oblika ove kompanija iz društva s ograničenom odgovornošću (d.o.o.) u dioničko društvo (d.d.) bit će održana 1. aprila u Mostaru, potvrđeno je "Dnevnom avazu" u upravi mostarskog telekoma.

Tako bi od aprila HT Mostar, nakon stupanja na snagu izmijenjenog Zakona o privrednim društvima u FBiH, djelovao kao d.d., a 1.185 dioničara bi, sedam godina nakon privatizacije ove firme, konačno steklo pravo raspolaganja svojom imovinom i mogućnost da sa dionicama izađu na berzu. S tim u vezi na sjednici će biti utvrđena i nominalna vrijednost dionica HT-a.

Predsjednik Nadzornog odbora HT Mostar Žarko Pušić izjavio je za "Dnevni avaz" kako će ovo pitanje nesumnjivo biti riješeno na sjednici Skupštine.

- Od aprila će, prema svemu onome što smo u proteklom periodu uradili, doći do promjene oblika društva u d.d. Neće dugo potrajati pa će biti održana naredna sjednica Skupština koja će rješavati konačno usklađivanje statuta preduzeća prema Zakonu o privrednim društvima. Tada će biti regulirano i poslovanje i raspodjela dobiti za 2008. godinu - kazao nam je Pušić.

qwerty
27-03-2009, 08:16 PM
AKCIONARIMA TELEKOMA SRPSKE ĆE BITI PODIJELjENA SKORO CIJELA NETO DOBIT U 2008.

00:07 / 25.03.2009.

Akcionari Telekoma Srpske podijeliće 113,2 miliona KM od 119,2 miliona KM neto dobiti, koju je ova kompanija ostvarila u 2008. godini, a konačna odluka uslijediće nakon Skupštine akcionara koja je ...

... zakazana za 3. april.

U Telekomu navode da će, izuzimajući obavezne zakonske rezerve, praktično sto odsto dobiti biti podijeljeno akcionarima kompanije.

"Odluka koju donose akcionari, a ne rukovodstvo preduzeća, bazirana je na više činjenica. Dobit koju je Telekom Srpske ostvario u prošloj godini, veća je za 66 odsto nego u godini ranije. Telekom Srpske ima visoku likvidnost. Uplatom 50 miliona evra od strane većinskog vlasnika Telekoma Srbija, na ime investicione obaveze, obezbijeđena su sredstva za dalji razvoj i unapređenje infrastrukture" - navode iz ove kompanije.

U današnjem izdanju "Fokusa" navodi se da predstavnici tržišta kapitala
ovaj potez Telekoma vide kao primjer uspješne privatizacije.

"Više od 100 miliona maraka koji će biti isplaćeni za dividende znači da će svaki akcionar dobiti 23 feniga po jednoj akciji. To je izuzetno velika cijena, ako se uzme u obzir da je cijena ovih akcija na Banjalučkoj berzi 1,19 maraka. Telekom Srpske vjerovatno je procijenio da ima dovoljno sredstava za razvoj i da može veći dio ostvarene dobiti isplatiti akcionarima", navodi direktor Banjalučke berze Milan Božić.

On je dodao da je veoma važno naglasiti da je ovo dobar primjer da većinski vlasnik akcija nije zloupotrijebio položaj na štetu malih akcionara, jer je većinu dobiti usmjerio na isplatu dividendi, a da pri tome nije zapostavio razvoj firme.

Prema riječima predsjednika Komisije za hartije od vrijednosti RS Miodraga Jandrića, ovaj model treba da slijede i druga preduzeća.

"Sama pojava dividende u preduzećima jeste razlog zašto investitori ulažu. U ovom momentu, za RS je vrlo važno da postoji preduzeće koje uspješno posluje. To je osnovna pretpostavka da tržište kapitala RS bude bolje, uspješnije i likvidnije, te da ima svoj razvojni put", istakao je Jandrić.

On je nagalsio da je ovo svijetla tačka na tržištu kapitala, posebno kada se radi o preduzeću koje je na službenom berzanskom tržištu i koje je na to tržište došlo kao jedno od najorganizovanijih.

U Telekomu kažu da je postprivatizacioni period u M:telu obilježen rastom svih poslovnih i tržišnih pokazatelja, a uprkos godini globalne krize, očekuju da će se trend rasta nastaviti i u ovoj godini, što potvrđuju i preliminarni izvještaji za prva dva mjeseca.

Biznis.ba / Srna

refkie
28-03-2009, 07:34 PM
evo svjeza informacija :) hehe bht pusta 3g pocetkom maja :)

drazen
01-04-2009, 12:37 PM
BHT SUCKS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ovo sam napisao jer sam trenutno vrlo ljut na njih, naime u Zenici već sat vremena nema teorije da na mobilnom "uhvatim" svoju matičnu mrežu (bht) jer je već došlo do zagušenja zbog većerašnje utakmice. i što sada, znaći trebam do sutra biti u roamingu u rodnom gradu??????????

sramota!!!!!!!!

qwerty
03-04-2009, 11:10 AM
NAGRADNA IGRA: m:tel te vodi na EUROSONG u Moskvu!

Povodom manifestacije EUROSONG 09, koji će se za nešto više od mjesec dana održati u Moskvi, kompanija m:tel pripremila je veliko iznenađenje za sve korisnike!

Poznato je da je m:tel prijatelj grupi Regina na predstojećem takmičenju, ali m:tel vodi u Moskvu i svoja dva najsrećnija korisnika!

„Postani dio Eurosong BiH tima!“ naziv je nagradne igre koja počinje 1. aprila 2009. godine. Pravo na učešće imaju svi m:tel korisnici, a oni koji to postanu u periodu trajanja nagradne igre (od 01. 04. do 30. 04. 2009.), automatski učestvuju u nagradnom izvlačenju.

Svi koji žele da učetvuju u nagradnoj igri, mogu da pošalju SMS sadržaja eurosong na broj 065/1111 i čekaju izvlačenje koje će se desiti 1. maja 2009. godine na BHT 1. Dvoje najsrećnijih osvojiće odlazak na Eurosong u Moskvu u trajanju od 3 dana, a ostale učesnike nagradne igre očekuju i druge vrijedne nagrade. Cijena SMS poruke je 0,64 KM sa PDV-om, a broj poruka koji pošaljete povećava šansu za dobitak.

qwerty
03-04-2009, 11:19 AM
UDRUŽENJE MALIH DIONIČARA SPREMA TUŽBU: PRAVO PREČE KUPOVINE DALI ZAGREBAČKOJ KOMPANIJI
00:08 / 03.04.2009.

ht_mostar_logo_usska.jpg

Udruženje malih dioničara u BiH tužiće Skupštinu HT Mostar jer je na svojoj sjednici u srijedu u Statut preduzeća ugradila pravo preče kupnje za "Hrvatske telekomunikacije" iz Zagreba, pišu Nezavisne novine.

Ova zagrebačka kompanija trenutno je vlasnik 39,1 posto kapitala u HT Mostar.

"Pravo preče kupnje nije i ne može biti predmet Statuta preduzeća. To je pitanje procesa dokapitalizacije. Ova je odluka ravna aparthejdu", kazao je juče Rizah Softić, predsjednik Udruženja malih dioničara u BiH.

Objašnjava da zakoni koji definišu poslovanje dioničkih društava priznaju pravo preče kupnje isključivo u slučaju emisije novih dionica. Napominje da su, istovremeno, iz Statuta HT Mostar kao vlasnici izbrisani "Hrvatske pošte" iz Zagreba i 1.185 malih dioničara i fondova.

Premijer FBiH Nedžad Branković, pak, tvrdi da je pravo preče kupnje u Statut ugrađen "na osnovu ugovora o osnivanju preduzeća HT Mostar u doba kada je on bio samo pružatelj usluga fiksne telefonije".

Sporna odluka je donijeta na sjednici Skupštine preduzeća na kojoj je, nakon sedam godina odgađanja, donijeta odluka da HT Mostar iz društva s ograničenom odgovornošću bude preregistrovano u dioničko društvo, pišu Nezavisne novine.

"Za nas je pitanje i da li je prihvatljivo da Nadzorni odbor iz doba d.o.o. ostane Nadzorni odbor u d.d. Neprihvatljive su i odrednice Statuta koje govore da direktor za sva plaćanja iznad 500.000 KM mora tražiti saglasnost Vlade FBiH kao većinskog vlasnika, da Nadzorni odbor čini 11 članova, od čega šest predstavnika Vlade i pet HT Zagreba, te da je kvorum devet članova od čega pet Vladinih, a da za donošenje odluke treba sedam glasova", kaže Rizah Softić.

Vjeruje da Komisija za vrijednosne papire u FBiH neće prihvatiti ovaj nadzorni odbor.

U "Hrvatskim telekomunikacijama" Mostar 50,1 odsto su vlasništvo FBiH, 39,1 posto "Hrvatskih telekomunikacija" iz Zagreba, 5,23 posto "Hrvatskih pošta" iz Zagreba, a 5,57 posto je vlasništvo malih dioničara i fondova.

Sporna podjela dobiti

Skupština dioničara HT Mostar u srijedu je, prije odluke o preregistraciji preduzeća, donijela odluku da od 11,4 miliona KM akumulirane dobiti 3,2 miliona KM podijeli kao dividendu, a 8,2 miliona KM pretvori u kapital preduzeća, pišu Nezavisne novine.

"Mi smo prihvatili tu odluku, ali smatramo da je bježanje od podjele cijele dividende bježanje od odgovornosti pred dioničarima", kaže Softić.

Predstavnik Vlade FBiH u Skupštini dioničara Esad Osmanbegović tvrdi da je Vlada FBiH ranije donijela odluku da se 3,2 miliona KM podijeli, a ostalo pretvori u kapital.

Premijer FBiH Nedžad Branković i ministar finansija Vjekoslav Bevanda tvrde da "Vlada o tome nije raspravljala", pišu Nezavisne novine.

refkie
03-04-2009, 11:43 PM
to je odlicno drazene :) ima i gorih situacija...

portorico
04-04-2009, 02:37 PM
pa kad ce nova ponuda telefona u bhtelecomuuuuuu:burn::hissyfit::eyecrazy:

qwerty
04-04-2009, 08:00 PM
pa kad ce nova ponuda telefona u bhtelecomuuuuuu:burn::hissyfit::eyecrazy:

trebalo bi uskoro jer evo ide ljeto ide nova sezona, a dosadasnja ponuda je utanjila tako da bht odavno nije napravio neku vecu akciju pa je za ocekivati da se to desi uskoro, nadam se da ce ubaciti i nekog novog proizvodjaca-bilo bi pozeljno HP,HTC ili tako nekog veceg proizvodjaca kvalitetnih smartphone.

Tribbiani
06-04-2009, 02:19 PM
Veliki izbor NOKIA telefona već od 1KM

U mjesecu aprilu za sve nove postpaid m:tel korisnike jedinstvena ponuda Nokia mobilnih telefona u m:tel postpaid tarifnim modelima L, XL i XXL (http://www.mtel.ba/mtel/Portal/sr-SP-Latn/Default.aspx?TabID=91).

Odlučite se za novi detalj ovog proljeća i izaberite Nokia mobilni telefon (http://www.mtel.ba/mtel/portal/Documents/pdf/Nokia_telefoni.pdf), koji zavisno od tarifnog modela možete dobiti po cijeni već od 1 KM. Ponuda važi do kraja mjeseca, odnosno do isteka zaliha.

m:tel - imate prijatelje! (http://www.mtel.ba/mtel/Portal/sr-SP-Latn/Default.aspx?TabID=20&DataKey=317:334) :mrgreen:

qwerty
07-04-2009, 11:19 AM
Veliki izbor NOKIA telefona već od 1KM

U mjesecu aprilu za sve nove postpaid m:tel korisnike jedinstvena ponuda Nokia mobilnih telefona u m:tel postpaid tarifnim modelima L, XL i XXL (http://www.mtel.ba/mtel/Portal/sr-SP-Latn/Default.aspx?TabID=91).

Odlučite se za novi detalj ovog proljeća i izaberite Nokia mobilni telefon (http://www.mtel.ba/mtel/portal/Documents/pdf/Nokia_telefoni.pdf), koji zavisno od tarifnog modela možete dobiti po cijeni već od 1 KM. Ponuda važi do kraja mjeseca, odnosno do isteka zaliha.

m:tel - imate prijatelje! (http://www.mtel.ba/mtel/Portal/sr-SP-Latn/Default.aspx?TabID=20&DataKey=317:334) :mrgreen:

ja stvarno ne vidim da je ovdje ikakvo snizenje ili bilo sta. Cijene su iste i telefoni isti i uvijek ona stara prica za 1KM stvarno bezze i to kao samo u aprilu, kao nije bilo ranije. Inace bajata ponuda mob.tel. nista od nekih noviteta.

Tribbiani
07-04-2009, 11:40 AM
ja stvarno ne vidim da je ovdje ikakvo snizenje ili bilo sta. Cijene su iste i telefoni isti i uvijek ona stara prica za 1KM stvarno bezze i to kao samo u aprilu, kao nije bilo ranije. Inace bajata ponuda mob.tel. nista od nekih noviteta.

Ne vidiš ti jer znaš kakvi su, vide oni koji ne znaju. :mrgreen:

Ne zna se šta im je gore, il' ponuda telefona, il' Web stranica. :lol:

qwerty
08-04-2009, 10:47 AM
TWIN SIM nova usluga BH Telecoma za sve ultra korisnike 2 kartice 1 br.mob.tel. Za obe sim kartice isti tarifni model, svi troskovi ostaju objedinjeni na jednom mjesecnom racunu uz istu mjesecnu naknadu.Cijena aktivacije usluge za izdavanje je 40,50KM jednokratno i korisnik nema drugih troskova. Izvor 080022222
Detaljnije imate na wap stranici BH Telecoma

Tribbiani
08-04-2009, 12:09 PM
TWIN SIM nova usluga BH Telecoma za sve ultra korisnike 2 kartice 1 br.mob.tel. Za obe sim kartice isti tarifni model, svi troskovi ostaju objedinjeni na jednom mjesecnom racunu uz istu mjesecnu naknadu.Cijena aktivacije usluge za izdavanje je 40,50KM jednokratno i korisnik nema drugih troskova. Izvor 080022222
Detaljnije imate na wap stranici BH Telecoma

Iskreno, zašto bi nekome trebale dvije SIM kartice sa istim brojem telefona?

qwerty
08-04-2009, 12:16 PM
Iskreno, zašto bi nekome trebale dvije SIM kartice sa istim brojem telefona?

pa i meni to nije bas nesto korisno, ali eto kazu za korisnike koji koriste dva mobilna telefona pa su naveli primjer npr.korisnici koji koriste jednu sim u autu jednu ovako ili jednu za surf mob.netom a drugu za razgovore to su zaista rijetki korisnici mora se priznati ali eto neka ima i to pa ko voli nek izvoli, mada meni ako bih vec trebao tako nesto uzeo bih 2-3 sim od razlicitih operatera:)

Tribbiani
08-04-2009, 12:20 PM
pa i meni to nije bas nesto korisno, ali eto kazu za korisnike koji koriste dva mobilna telefona pa su naveli primjer npr.korisnici koji koriste jednu sim u autu jednu ovako ili jednu za surf mob.netom a drugu za razgovore to su zaista rijetki korisnici mora se priznati ali eto neka ima i to pa ko voli nek izvoli, mada meni ako bih vec trebao tako nesto uzeo bih 2-3 sim od razlicitih operatera:)

Ma druže ja ti imam osjećaj da je ovo uvedeno samo da se kaže da su nešto uveli, nikakve svrhe u ovome. To što će 1% ULTRA korisnika imat' nekog hajra u ovome je smiješno.

I da, slažem se s tobom. Kada bih trebao tako nešto onda bi koristio kartice različitih operatera (jednu za pozive i SMS, drugu za Internet itd.).

qwerty
10-04-2009, 11:55 AM
mTu sam LBS servis BH Telecoma
mTu sam LBS servis BH Telecoma

Od 15. aprila - 15. juna 2009. godine testiranje "mTu sam!" servisa

„m Tu sam“ je location-based servis koji omogućava pronalaženje (lociranje) korisnika odnosno MSISDN-a korisnika, te slanje vlastite lokacije pomoću WEB/WAP interface-a, putem SMS-a i MMS-a.

Ovaj servis omogućava korisnicima da u svakom trenutku mogu locirati jednog ili određenu grupu korisnika, odnosno MSISDN-ova i to na dva načina:

* slanjem SMS poruke,
* putem LBS WAP/WEB portala BH Mobile mreže.

Usluga omogućava i slanje svoje lokacije, ili neke određene lokacije, na jedan ili više korisničkih brojeva, SMS ili MMS porukom.

Krovna usluga „mTu sam“ je podijeljena na cjeline koje korisnici mogu koristiti:

* Moje postavke (My Settings) – podaplikacija koja omogućava korisniku da setuje postavke za ovaj servis (privatnost, grupe...)
* Ja sam tu! (I Am Here!) – podaplikacija koja omogućava osvježavanje i slanje sopstvene lokacije drugim korisnicima
* Gdje si? (Where Are You?) – podaplikacija koja služi za pravljenje grupa korisnika za lociranje, te lociranje jednog ili više korisnika
* Vidimo se... (See You...) – podaplikacija koja služi za određivanje bilo koje lokacije i njeno proslijeđivanje drugim korisnicima
* Nađi lokaciju... (Find Location...) – podaplikacija sa integrisanom vektoriziranom mapom BiH omjera 1:25 000, koja korisniku omogućava pridruživanje mape sa aplikacijama za lociranje i pretraživanje raznih lokacija po nazivima i ulica i gradova.
* Pregled aktivnosti (History) – je podaplikacija na kojoj su pohranjeni svi zatjevi korisnika, koje on može pogledati, te svaka komunikacija SMS i MMS porukama, te podaci o dodatnim i izbrisanim korisnicaima sa korisničkih listi podaplikacije „Gdje si“.

Usluga „mTu sam“ je namijenjena privatnim i poslovnim korisnicima (s aspekta tehničke realizacije svih postpaid i Ultra tarifnih modela). Korisnički interface-i, odnosno kanali pristupa koje usluga podžava su:

* Web interface,
* Wap interface,
* SMS interface,
* MMS interface.

Usluga je automatski omogućena svim korisnicima BH Mobile mreže!

Za web pristup potrebno je prethodno logiranje na portal BH Mobile mreže SSO autentifikacijom putem username-a i password-a.

Usluga se realizuje na principu:

* Kada korisnik A želi locirati korisnika B (ili više njih), sistem obavještava korisnika B (ili više njih) da ga korisnik A želi locirati.
* Korisnik B mora dati dozvolu da ga servis locira i da tu informaciju proslijedi korisniku A.

Za Wap pristup autentifikacija se izvršava automatski.

Korisnik u svakom trenutku može odobriti lociranje od nekog broja ili više njih ili blokirati zahtjeve od nekog broja ili više njih putem WEB/WAP portala ili SMS porukom.

Usluga omogućava slanje jednokratnog upita za lociranje.

Takođe, omogućava slanje svoje ili bilo koje druge lokacije u BiH, drugim BH Mobile korisnicima.

Od 15. aprila do 15. juna provodiće se testna faza za uslugu LBS people pod imenom „mTu sam“ (60 dana) za sve postojeće postpaid i prepaid korisnike BH Mobile mreže, prije same komercijalne primjene ponude i formiranja cijena i uslova za ovu uslugu.

U testnoj fazi korištenje usluge omogućit će se automatski svim korisnicima BH Mobile mreže besplatno!

refkie
10-04-2009, 12:30 PM
dok bude besplatno ,moze se koristit .. a kad bude komercijala - bacit to ... sha ce to kommme....

Ma druže ja ti imam osjećaj da je ovo uvedeno samo da se kaže da su nešto uveli, nikakve svrhe u ovome. To što će 1% ULTRA korisnika imat' nekog hajra u ovome je smiješno.
tacno

qwerty
10-04-2009, 12:38 PM
dok bude besplatno ,moze se koristit .. a kad bude komercijala - bacit to ... sha ce to kommme....

tacno

Ne znam tacno na koju uslugu konkretno mislis, jer post koji si citirao se odnosi na koju uslugu twin sim kod koje nema besplatne faze. Ako si uopsteno mislio reci to stoji da uopste ne istrazuju zelje korisnika i na tome baziraju uvodjenje usluga koje bi buile isplative, vec vise idu na onu marketinsku i promotivnu fazu bht kao firme. Ovo je vise riejc o prestiz uslugi, a ne o nekoj koja bi bila zasnovana na stvarnim potrebama korisnika. No, eto bolje da njesto rade nego da se tapka u mjestu.

refkie
12-04-2009, 06:15 PM
mislio sam na ovaj fazon u vezi lociranja ba .. zato sam i rekao koristit dok je besplatna faza,posle ce to bit garant luksuz .. tako da nea svrhe oko toga bas vise raspravljati ..

@Alphaville_grl
12-04-2009, 06:18 PM
Ja koristim usluge sva tri operatera; tu je to negdje. Blagu prednost ipak dajem bh mobile - čisto stoga, jer se najviše družimo

qwerty
12-04-2009, 10:00 PM
Ja koristim usluge sva tri operatera; tu je to negdje. Blagu prednost ipak dajem bh mobile - čisto stoga, jer se najviše družimo

Pa mora se reci da bh mobile bez obzira na sve ima nekako najkompletniju uslugu i evo zasto ne reci da 2 velike usluge stizu u roku od mjesec dana(3g i lociranje korisnika mob.tel.), to je ipak nesto veliko za jednog malog operatera kakav je bh telecom (mislim kad kazem malog tu kazem poredeci ga sa svjetskim tk divovima). Ako nista ne moze im se osporiti kontinuirano uvodjenje novih usluga, sad cijene su podlozne promijeni i zavise i od stepena konkurencije nadajmo se da ce uskoro i to vrlo brzo biti promjenjeno. Bar sto se tice usluga vazi ona njihova idemo prvi, uvijek daje vise...

Tribbiani
16-04-2009, 10:43 PM
BH Telecom napravio prvi 3G video poziv

http://www.info.ba/slike/novosti/7671.JPG
Na svečanosti povodom dobrih poslovnih rezultata u 2008. godini, održanoj 16. aprila u Hotelu Radon Plaza u Sarajevu, BH Telecom je demonstrirao prvi video poziv upućen preko 3G mobilne mreže. Demonstracija je obuhvatila kratke razgovore sa zaposlenicima firme u Tuzli, Mostaru i Banja Luci, pokazujući tehničke predispozicije vodećeg bh. telekom operatera za skoro komercijalno uvođenje ove usluge (52 3G bazne stanice postavljene u devet gradova).

2008. godina je, kako su naglasili predstavnici BH Telecoma, jedna od najuspješnijih godina u poslovanju firme, sa 100% ostvarenjem plana i ostvarenom dobiti od 160,1 milion KM. To je za 4% više u odnosu na isti period prošle godine. Ukupni prihodi za 2008. godinu iznosili su 627,5 miliona KM, što je za 2% više u poređenju na godinu.

Trenutno, BH Telecom ima 2.000.000 aktivnih korisnika, od kojih je 1.455.204 na mobilnoj mreži, a bitan rast zabilježen je po pitanju broja ADSL korisnika, kojih je na kraju 2008. godine bilo 50.480, što je skoro dupli rast u odnosu na godinu prije, ali i znak da su sniženja cijena imala efekta. Tako je broj ADSL korisnika prvi put premašio broj dial-up korisnika, kojih je 29.859, označavajući kraj jedne ere.

Na scečanosti je promovisana i nova organizacija prenosne mreže, koja je od segmentiranog modela podijeljenog po vrstama usluga, počela evoluirati u jedinstvenu, baziranu na IP protokolu. Na ovaj način se olakšava njeno održavanje i bolje iskorištavaju resursi, a korisnici jedne mreže (npr. fiksne), više nisu ograničeni samo na servise te mreže.

info.ba (http://www.info.ba/novost.aspx?id=9302)

qwerty
17-04-2009, 01:06 AM
Nema sta eto nam 3G pocetkom maja kao sto su najavili. vjerovatno od 10.-og maja

qwerty
18-04-2009, 08:18 PM
Telekom Srpske preotima tržište BH Telecomu
Objavljeno: 17.04.2009. 000000 15:49
Izvor: SEEbiz.eu
Ulazak Telekoma Srbije u vlasničku strukturu Telekoma Srpske značajno je ustalasao tržište telekomunikacija u Bosni i Hercegovini. BH Telecom, do tadašnji broj 1 počeo je gubiti tržišno učešće, a na kraju prošle godine, počeo je i lagani pad profita.

BH Telecom Sarajevo (SASE:BHTSR) je proteklu 2008. godinu završio sa 143 miliona KM neto dobiti, nasuprot 149,9 miliona KM čistog profita ostvarenog na kraju 2007. godine: dobit je pala sa 149,9 na 143 miliona KM.

Telekom Srpske Banja Luka (BLSE:TLKM-R-A) je 2008. godinu zaista završio s rekordnom dobiti. Neto dobit drugog po veličini bh. telekom operatera narasla je na ravno 119 miliona KM, naspram 71,7 miliona KM dobiti s kraja 2007. godine.

Prilikom prodaje Telekoma Srpske imao je oko 10.000 korisnika mobilne telefonije u FBiH. Broj pretplatnika mobilne telefonije u većem bh. entitetu je narastao na 170.000 korisnika, podaci su Regulatorne agencije za kominikacije BiH.

Konkretno, prema ovom izvoru, krajem 2008. godine tržišni udio m:tel-a iznosilo je 38 posto, dok 12 posto tržišnog udjela pripada Eronetu, preostalih 50 posto BH Telecomu. Poređenja radi, prethodnih godina položaj BH Telecoma bio je daleko dominantniji te se kretao između 51 i 55 posto.

Prema pisanju sedmičnjaka BH Dani zaključno s 31. decembrom 2008. godine u BiH su postojala tri dominantna (BH Telecom, Telekom Srpske i HT Mostar) operatera koji su jedini pružali usluge fiksnih i GSM operatera. No, osim njih, postoji još i devet novih operatera koji se klasificiraju kao licencirani pružatelji fiksnih javnih telefonskih usluga. To su T3 Sarajevo, AirABA Sarajevo, Matel BH Sarajevo, Aneks Banja Luka, Crumb Group Bijeljina, Logosoft Sarajevo, EuroproNET Bosnia Sarajevo, AKT. Online Sarajevo i M&H Company Sarajevo.

qwerty
19-04-2009, 12:02 AM
mtel uskoro dovodi BlackBerry na BH trziste.

Evo ocekivanih cijena s obzirom da isti servis mts nudi u Srbiji, pa sam preracunao tamosnje modele na ove nase cijene posto se ocekuje copy paste ponuda mtela. Otrpilike to bi trebalo da izgleda ovako:
sto se tice cijene BlackBerry telefona isao sam na sajt mts-a gdje imaju ponudu i evo kako stoje stvari tamo. Navedeni telefon je samo u postpaid ponudi, a cijene su sljedece:
na cijenovno najnizem postpaid tar.modelu fresh 1000 (ekvivalent nasem L tar.paketu oko 22KM)
je Blackberry curve 8900 778 KM
Blackberry curve 8310 642 KM
Blackberry 8820 735 KM
i Blackberry bold 9000 947 KM

Sve vazi uz ugovor na 2 god i cijene sam preracunao u nase KM.

refkie
22-04-2009, 12:35 AM
da,bila je info - procurila , 3g je 17. maja :)

qwerty
22-04-2009, 12:59 AM
da,bila je info - procurila , 3g je 17. maja :)

da malo mi to netipicno za bhm da krece na taj datum jer to pada u nedjelju, neko rece da je na hayatu bila reklama za pocetak maja, a 17. mi je vise nekako sredina, nego pocetak:) a i kao sto rekoh za bhm su karakteristicni datumi 1, 10 i 15. za uvodjenje neke usluge mada ne mora da znaci da ce tako biti i u ovom slucaju.

refkie
22-04-2009, 01:08 AM
pa bice da je onda 15.-og ,sta je to dan dva prije

Tribbiani
22-04-2009, 09:37 AM
^ Ma kada smo mogli čekati ovolike godine možemo još mjesec dana, ništa to nije. :D

PS: Što se mene tiče bolje da su još malo pričekali pa krenuli odmah sa 4G standardom, ne znam koliko je bilo pametno spremati sve ovo kad smo već toliko zaostali za komšilukom. Ne znam, opet je to moje mišljenje...

qwerty
22-04-2009, 11:10 AM
^ Ma kada smo mogli čekati ovolike godine možemo još mjesec dana, ništa to nije. :D

PS: Što se mene tiče bolje da su još malo pričekali pa krenuli odmah sa 4G standardom, ne znam koliko je bilo pametno spremati sve ovo kad smo već toliko zaostali za komšilukom. Ne znam, opet je to moje mišljenje...

he he pa ne moze se iz fice odmah u mecku:car1:, treba proci sve faze, a slazem se da kad smo ovoliko cekali mozemo i jos malo bitno je da kad puste da sve bude o.k. i naravno da nam poslije daju neke vece gprs/hsdpa pakete da se moze koristiti ovaj mobilni net malo opustenije(da ne moramo iskljucivati otvaranje slika:)

Tribbiani
22-04-2009, 11:24 AM
he he pa ne moze se iz fice odmah u mecku:car1:, treba proci sve faze, a slazem se da kad smo ovoliko cekali mozemo i jos malo bitno je da kad puste da sve bude o.k. i naravno da nam poslije daju neke vece gprs/hsdpa pakete da se moze koristiti ovaj mobilni net malo opustenije(da ne moramo iskljucivati otvaranje slika:)

Ma kažem pošto smo ovoliko čekali možda će ovo biti promašena investicija (posebno ako se kojim slučajem odluče za uvođenje 4G na vrijeme). A i vjerujem da će biti promašena investicija ukoliko ne dadnu te pakete o kojima govoriš. Sumnjam da će im se isplatiti ako cijene budu paprene, k'o što je sa GPRS-om bilo u početku, pa i dan danas je poskupo.

qwerty
22-04-2009, 11:35 AM
a kad je sta kod nas islo na vrijeme.nama je i 3g vrhunac tehnologije, a za 4g necemo biti spremni jos skoro tako da ce se isplatiti ova usluga jer ce biti duze vrijeme u upotrebi prije nego sto se odluce na prelaz na 4g tu smo jos daleko i sudeci po ranijim iskustvima u primjeni tehnologije uvijek idemo zadnji onda se moze samo konstatovati da ce to biti kroz nekih 10godina ako i tad bude (jedino ako kojim slucajem prije toga steknemo status kandidata za EU, a to tada bude uslov kao sto je sada digitalna TV i sl. onda moze biti da bude i prije)

refkie
22-04-2009, 02:04 PM
ta ti nije losa allendale,ali eto predpostavljam da se nije moglo odmah preveslati na 4g infrastrkturno ,jer fakticki 4g je nadogradnja na 3g :) eh sad... mi vec pricamo o četvorci,a ni trojku jos nismo dobili ... Pričekajmo jos koju godinicu :D

Tribbiani
28-04-2009, 05:43 PM
Primjena nove 3G tehnologije

Nakon dobijanja licence za treću generaciju mobilnih mreža (3G) i potpisivanja ugovora o isporuci i instalaciji opreme za treću generaciju mobilne mreže sa kompanijama Nokia Siemens Networks i Huawei, kompanija m:tel će u što kraćem vremenskom periodu obezbijediti pokrivanje urbanih područja sa 3G signalom.

To znači da će korisnicima m:telovih usluga biti omogućeno korištenje palete novih servisa, garantovane brzine i kvaliteta prijenosa govora i podataka. Također, biće poboljšan kapacitet i pokrivenost signalom m:tel mobilne mreže na području cijele BiH.

„Uverivši se u kvalitet opreme i rešenja, koja su implementirana i kod najvećih svetskih telekom operatora, m:tel nastavlja uspešnu saradnju sa kompanijama Huawei i NSN. U m:tel-u se vrlo ozbiljno i sistematično pripremamo za uvođenje nove 3G tehnologije, koja omogućava brži pristup podacima i Internetu, video pozive, video nadzor i praćenje multimedijalnih sadržaja putem mobilnih telefona i koja će biti u praktičnoj primeni u drugoj polovini ove godine“ izjavio je prilikom potpisivanja ugovora generalni direktor m:tel-a Predrag Ćulibrk.

Autor: m:tel (http://www.mtel.ba/mtel/Portal/sr-SP-Latn/Default.aspx?TabID=20&DataKey=320:337)
Objavljeno: 28.4.2009

refkie
28-04-2009, 11:39 PM
utrka znači počinje ... ipak bht ide prvi :)

Tribbiani
29-04-2009, 12:24 AM
Meni je ovaj dio nove 3G tehnologije malo smiješan. Tehnologija koja je u opticaju još od 2001. godine (dakle 8 godina) je sve drugo samo ne nova.

refkie
29-04-2009, 06:47 PM
hehe , pa dobro ... pohvalno je i ovo :) nek imma.. bolje ista nego nista ...

Tribbiani
01-05-2009, 12:02 AM
Nevjerovatna akcija dragog nam Telekoma! :mrgreen:

Niže cijene telefonskih poziva prema Palestini za 50% iz BH Line i BH Mobile mreže

Odlukom Uprave BH Telecoma, cijene telefonskih razgovora prema Palestini će u periodu od tri mjeseca, počev od 1. juna 2009. godine pa do 1. septembra 2009. godine, biti za 50% niže u odnosu na cijene iz važećeg Cjenovnika BH Telecoma.

Navedeni popust tokom, juna, jula i avgusta 2009. godine će se primjenjivati na sve telefonske pozive iz BH Line i BH Mobile mreže, odnosno, primjenjivat će se za pozive sa svih fiksnih i mobilnih brojeva/telefona BH Telecoma u navedenom periodu.

Popust u iznosu od 50% će se primjenjivati za sljedeće numeracije fiksnih i mobilnih mreža Palestine:

Fiksne mreže Palestine

Country Code
970 ili 972

Area Code
04
09
02
08

Mobilne mreže Palestine

Country Code
970 ili 972

Area Code
59
59

Range
8
9
*Dotično sniženje cijena u navedenom periodu neće biti primijenjeno na dolazne i odlazne telefonske pozive korisnika BH Line i BH Mobile mreže BH Telecoma u romingu.

BH Telecom (http://www.bhtelecom.ba/portalnovost+M52ece29c7d9.html)

Što neko reče na drugom Forumu, ne bi bilo loše da u ovu nevjerovatnu akciju uključe i Djevičanska ostrva...

refkie
01-05-2009, 11:44 PM
hehe ,pazi sve što daju dobro je.na nama je da trazimo vise i vise...

Tribbiani
02-05-2009, 09:37 AM
Naravno. Što bi oni pojeftinili pozive prema, na primjer, Kanadi ili Njemačkoj, kad mogu prema Palestini. Cijeli život sam maštao o ovome. :lol:

qwerty
02-05-2009, 03:34 PM
Brži, fleksibilniji, jeftiniji paketi za prijenos podataka!

Od 01. juna 2009. godine svi pretplatnici i Ultra korisnici BH Mobile mreže moći će koristiti uslugu širokopojasnog pristupa internetu bežičnim ili mobilnim putem.

Uvođenjem ove usluge korisnicima se omogućava pristup Internetu brzinom do 7,2 Mbit/s u downloadu, te do 1,4 Mbit/s u uploadu.

Mobilni broadband dostupan je svim postpaid i prepaid korisnicima BH Mobile mreže koji posjeduju mobilni telefon, odnosno drugi prenosivi uređaj koji podržava usluge treće generacije.

U ponudi BH Telecoma nalaze se novi paketi za prijenos podataka jeftiniji od 15-85% u odnosu na prethodne.

mSurf paketi koriste se kao dodatni paketi uz govorne tarifne modele i omogućavaju jednostavan i fleksibilan pristup Internetu.

mSurf

mSurf Active

mSurf

10 MB

mSurf

100 MB

mSurf

500 MB

mSurf

1GB

mSurf

3GB

mSurf

9GB

Mjesečna naknada

0 KM

3,50 KM

8,00 KM

22,00 KM

30,00 KM

45,00 KM

60,00 KM

Uključeno u naknadu

0 MB

10 MB

100 MB

500 MB

1 GB

3 GB

9 GB

Cijena dodatno prenesenih podataka u jakom saobraćaju

1,10 KM

0,60 KM

0,30 KM

0,15 KM

0,07 KM

0,04 KM

0,02 KM

Cijena dodatno prenesenih podataka u slabom saobraćaju

0,55 KM

0,30 KM

0,15 KM

0,075 KM

0,035 KM

0,02 KM

0,01 KM

Obračunska jedinica 10kB.

„mInternet“ paketi usluga namijenjeni su prvenstveno korisnicima prijenosnih računala s PCMCIA karticom ili USB modemom. Ovi paketi uključuju izdavanje zasebne SIM kartice na kojoj je onemogućen govorni saobraćaj i namijenjeni su isključivo za prijenos podataka putem GPRS, EDGE, UMTS, HSPA, SMS i CSD.

mInternet

500 MB

mInternet

1GB

mInternet

3GB

mInternet

9GB

Mjesečna naknada za podatkovni tarifni model

22,00 KM

30,00 KM

45,00 KM

60,00 KM

MB uključeni u naknadu/nadopunu

500 MB

1 GB

3 GB

9 GB

Cijena dodatno prenesenih podataka u jakom saobraćaj

0,15 KM

0,07 KM

0,04 KM

0,02 KM

Cijena dodatno prenesenih podataka u slabom saobraćaju

0,075 KM

0,035 KM

0,02 KM

0,01 KM

Obračunska jedinica 10 kB.

DATA PAKETI

Data paketi su dio ponude usluga BH Mobile mreže i uključuju izdavanje zasebne SIM kartice na kojoj je omogućen GPRS, SMS i CSD saobraćaj, dok je govorni saobraćaj onemogućen. Ove SIM kartice mogu se koristiti za ugradnju u različite uređaje za daljinski nadzor, kontrolu, mjerenja i sl., kao i za pristup internetu/intranetu.

Data Active

Data Smart

Data Max

Obračunska jedinica za paketski prijenos podataka:

Obračunska jedinica za CSD

Mjesečna pretplata

Saobraćaj uključen u pretplatu

Cijena paketskog prijenosa podataka u BH Mobile mreži (upload / download)

Slanje SMS poruke prema mrežama unutar BiH

Slanje SMS poruke prema mrežama izvan BiH

CSD unutar BH Mobile mreže

CSD prema fiksnim mrežama unutar BiH

CSD prema drugim mobilnim mrežama unutar BiH

po poruci

po poruci

minuta

minuta

minuta

1 kB

1 sekunda

5 KM

-

0,12 KM/100 kB

0,05 KM

0,14 KM

0,19 KM

0,19 KM

0,29 KM

1 kB

1 sekunda

9 KM

10 MB

0,10 KM/100 kB

0,05 KM

0,14 KM

0,19 KM

0,19 KM

0,29 KM

1 kB

1 sekunda

16 KM

30 MB

0,08 KM/100 kB

0,05 KM

0,14 KM

0,19 KM

0,19 KM

0,29 KM

CSD prema mrežama izvan BiH

Po cijenama za međunarodni govorni saobraćaj

Napomena: Navedene cijene su bez uračuatog PDV-a i važe za korištenje u BH Mobile mreži. Cijena paketskog prijenosa podataka ne ovisi o korištenoj tehnologiji prijenosa (GPRS,EDGE, UMTS ili HSPA).

BH Telecom

refkie
02-05-2009, 10:43 PM
huh .. nema vise surfa do ispod 2Kb free (: tuga pa hayd :)

qwerty
02-05-2009, 11:09 PM
huh .. nema vise surfa do ispod 2Kb free (: tuga pa hayd :)

da evo mnogi se zale na to i cak kazu da sad naplacuju vise nego nace mada ja ipak mislim da nisu navikli na naplatu pa su zaboravili kako je kad nije za dz:headshake.

refkie
02-05-2009, 11:22 PM
da da .. al vazno je da kad pitas sad nekog "Imate li žica za gitaru?" da dobijes odgovor da se to vise ne proizvodi .. majketi svi su na bezžičnom ... haha

qwerty
02-05-2009, 11:28 PM
da da .. al vazno je da kad pitas sad nekog "Imate li žica za gitaru?" da dobijes odgovor da se to vise ne proizvodi .. majketi svi su na bezžičnom ... haha

bezicnom mobilnom koji je skup i kako sad stoje stvari nece skoro biti konkurencija ovom klasicnom internetu. Mada mora se priznati da je ipak dobar tajming uvodjenja tog bezicnog mob.neta sa 3g surf paketima, sad jeste da trenutno nisu bas povoljni, ali ni konkurencija ne nudi nista bolje.

refkie
02-05-2009, 11:32 PM
to jes,pogodili su vrijeme ... mada evo zadnje dvije godine wireless se dosta raširio i ne vidim sto ce nekome taj net preko sim-a... a tako skup ba ..

Tribbiani
02-05-2009, 11:34 PM
to jes,pogodili su vrijeme ... mada evo zadnje dvije godine wireless se dosta raširio i ne vidim sto ce nekome taj net preko sim-a...

Pa ne znam baš, u većim gradovima postoji dosta WISP-ova, ali nisam siguran da je to slučaj i sa gradićima.

Nego nasmijao si me dobro sa tim žicama, fakat imaju debilne reklame. :D Ako bi iko trebao dobiti nagradu za najgoru reklamu godine to je definitivno BH Telecom. Ja ne znam za šta njihovi stručnjaci primaju plate...

qwerty
02-05-2009, 11:35 PM
to jes,pogodili su vrijeme ... mada evo zadnje dvije godine wireless se dosta raširio i ne vidim sto ce nekome taj net preko sim-a... a tako skup ba ..

pa mozda bi i trebao nekome kada bi njegova cijena bila pristupacna. Ne kazem da je na vriejme jer tehnoloski kasnimo i vrijeme i za 3g i za taj mob.wireless net je davno proslo, samo kazem da je zgodan tajming uvodjenja ove dvije usluge u isto vrijeme.

refkie
02-05-2009, 11:40 PM
Pa ne znam baš, u većim gradovima postoji dosta WISP-ova, ali nisam siguran da je to slučaj i sa gradićima.

heheh ma sve to imma ba ,cak sta vise nisu tako skupi ... s obzirom na telecomove cijene...

Nego nasmijao si me dobro sa tim žicama, fakat imaju debilne reklame. :D Ako bi iko trebao dobiti nagradu za najgoru reklamu godine to je definitivno BH Telecom. Ja ne znam za šta njihovi stručnjaci primaju plate...

ma meni je bas ta s zicama ... da je bi :smash: il :ban: s TV-a...

refkie
02-05-2009, 11:42 PM
pa mozda bi i trebao nekome kada bi njegova cijena bila pristupacna. Ne kazem da je na vriejme jer tehnoloski kasnimo i vrijeme i za 3g i za taj mob.wireless net je davno proslo, samo kazem da je zgodan tajming uvodjenja ove dvije usluge u isto vrijeme.

da razumijem ... mozda se nadje neka gloopa firma koja ce koristiti neki "data" paket iz ponude ... ali nije to to.. jes ono dobro došlo ,mislim svaka novost i usluga to treba cijeniti .. a sem toga niko nije savrsen ... al oni komplikuju ba previse...

Tribbiani
02-05-2009, 11:58 PM
heheh ma sve to imma ba ,cak sta vise nisu tako skupi ... s obzirom na telecomove cijene...
Ima, nema govora. Pogotovo ovdje u Tuzli. Stvarno ima izbora. Vjerujem da upravo ti mali Internet operateri barem malo utiču na cijene ADSL-a na BIHnet-u.

ma meni je bas ta s zicama ... da je bi :smash: il :ban: s TV-a...

Ma sve su im reklame nigdje veze. Znaš onu za mOglasnik? Kad se lik žali doktoru, i doktor mu preporuči mOglasnik. Pa mislim stvarno, ja bi bolju reklamu napravio još veze nemam s marketingom. :lol: Idioti. :D

refkie
03-05-2009, 12:06 AM
hehe ;) poznato mi je stanje s NET-om na području TK .. uglavnom uze gradkse jezgre imaju ADSL ... dok ostatak ili ostatci se "podmiruju" wirelessom ..
ma pusti ,nisu nesto ni mtelove ... dok eronet je malo drugaciji ... tuga (: sve

Tribbiani
04-05-2009, 03:09 PM
http://www.banjalukalive.com/images/stories/vijesti/mtel2106.jpg

FREND i VAN GOGH

Ekskluzivan poklon, novi CD grupe Van Gogh “Lavirint” od 5. maja 2009. godine dobiće svi novi prepaid korisnici m:tel Frend paketa, koji je uz odabran telefon iz od sada, još bogatije ponude mobilnih telefona, startnim brojem i bonusom od 65 KM, moguće dobiti po cijeni već od 25 KM. Startni Frend paket (bez telefona) košta 10 KM, sa isto toliko bonusa na računu.

Novi singl grupe Van Gogh “Nek te telo nosi” ljubitelji ove muzike, korisnici m:tel-a, mogu postaviti na svoje mobilne telefone kao Moj ton, ring ton ili pokloniti nekom slanjem sms poruke sadržaja “POKLONI 100435 BROJ PRIMAOCA” na broj 065 1121, po promotivnoj cijeni od samo 0.99 KM (sa PDV-om)

Ponudu Frend telefona, koji su opremljeni kamerom i bluetooth–om, možete je pogledati ovdje (http://www.mtel.ba/mtel/Portal/sr-SP-Latn/Default.aspx?TabID=613) ili saznati putem broja 065 5999.

Autor: m:tel (http://www.mtel.ba/mtel/Portal/sr-SP-Latn/Default.aspx?TabID=20&DataKey=322:339)
Objavljeno: 4.5.2009

Tribbiani
05-05-2009, 11:21 AM
HT Mostar ima novu web stranicu

U želji da novim organizacijskim i dizajnerskim rješenjem ponudi kvalitetan i ažuran sadržaj, HT Mostar od sada ima moderniju, pregledniju i sadržajniju web stranicu. Na www.ht.ba korisnici i posjetitelji mogu se upoznati s uslugama koje nudimo, dobiti informacije o poduzeću i našim poslovnim aktivnostima te na još jednostavniji način pristupiti svojim korisničkim zonama.

Web stranica će postati značajan izvor korporativnih informacija i otvorit će nove komunikacijske kanale s korisnicima i javnošću, priopćeno je iz ove tvrtke.

http://www.bljesak.info/images/stories/HT_mostar_web.jpg

Na početnoj stranici možete se opredijeliti za usluge koje HT Mostar nudi privatnim i poslovnim korisnicima, logirati se na web mail i web račun ili se pak informirati o važnijim novostima i događajima, natječajima i javnim nadmetanjima.

Posebnost je što nova stranica ima i dio namijenjen predstavnicima medija, ali i ne samo njima, na kojem se nalaze foto i videogalerija, najave, priopćenja i newsletter, doznajemo iz HT Mostar.

Autor: bljesak.info (http://www.bljesak.info/content/view/30957/158/)

Kakaljin
05-05-2009, 02:54 PM
http://www.mtel.ba/mtel/Portal/Images/logo.jpg

Razgovarajte po cijeni SMS-a

Iskoristite mogućnost da razgovarate sa m:tel dva prijatelj broja po cijeni od samo 0.06 KM/min.

A pored toga izaberite nove vrhunske modele telefona samo u m:tel ponudi na postpaid tarifnim modelima L, XL i XXL.

Sklapanje pretplatničkog ugovora je moguće na period od 12 i 24 mjeseca.

Podsjećamo da su u ponudi i novi modeli mobilnih telefona:

Model telefona

Cijena
Sony Ericsson W910i već od 1KM
LG KP 500 Cookie već od 1KM
LG KC 550 Orsay već od 1KM
NOKIA N96 već od 399KM
NOKIA E71 već od 99KM
SAMSUNG I890 Omnia HD već pd 499KM

Izgled ponuđenih telefona pogledajte ovdje (http://www.065mobis.com/mtel/Portal/Documents/pdf/telefoni_maj.pdf).

Autor:
Objavljeno: 5.5.2009 0:00:00

qwerty
07-05-2009, 01:55 PM
evo koga zanima ova usluga da kazem da je BH Telecom upotpunio kolekciju mton tonova narocito strane muzike.cijena jos uvijek na zalost ista.

qwerty
22-05-2009, 05:42 PM
Obavijest za javnost NSN & BH Telecom

BH Telecom korak bliže Next Generation Network-u (NGN)

Krajnji korisnici mogu uživati u novim "Triple play" usluga koje omogućuje Nokia Siemens Networks

ilustracija

BH Telecom je najveći operator mobilne i fiksne mreže u Bosni i Hercegovini, koji sada može ponuditi svojim pretplatnicima široki spektar novih usluga, uključujući sljedeću generaciju brzih Internet, Voice over IP i IPTV usluga, a zadržavši jednostavnost njegove mreže i vođenje troškova. Uvođenjem Nokia Siemens Networks komutacija i širokopojasni pristup rješenja će se optimizirati utrošak sredstava, a BH Telecom se kreće prema all in one mreži budućnosti.

"Mi smo započeli naš razvoj na Next Generation Network na najbolji mogući način – ista nudi napredne usluge krajnjem korisniku bez prekida naših trenutnih ulsuga glasovne komunikacije", kazao je Nedžad Residbegovic, generalni direktor BH Telecoma. "Nokia Siemens Networks' rješenja omogućuju nam da držimo korak sa industrijskim standardima uz održavanje naše mreže jednostavno i nadzor operativnih troškova. Namjeravamo ih zadržati kao našeg strateškog dobavljača, utirući put za našu budućnost migracija na all-IP okruženje."

Nokia Siemens Networks pruža efikasne komutacije poziva i širokopojasni pristup, i omogućuje "Triple play" usluge (brzi Internet, IPTV i VoIP usluge) za BH Telecom pretplatnike širom cijele mreže. Rješenje se sastoji od softswitch (hiE9200), Media Gateway, Multi Service Access čvorova (MSAN) uz sistem za upravljanje mrežom i omogućuje operatoru da zadrži punu kontrolu nad svojim tradicionalnim poslovnim uslugama. U isto vrijeme, BH Telecom je počeo uživati u blagodatima troškovno efikasne IP core opreme, koja pomaže pojednostaviti i poboljšati mrežu potrošača kao i prelazak na all-IP temeljene infrastrukture u budućnosti.

Osim toga, Nokia Siemens Networks Usluge tim je osigurao lake i brze mrežne tranzicije, upravljanje provedbom, kao i održavanje softvera u cilju očuvanja kvalitete mreže na svojoj najvišoj mogućoj razini.

"Dok su mreže sljedeće generacije novi buzzword, nema sumnje da današnja nadmoćna aplikacija je i dalje glas", rekao je Dino Miljković, zadužen za odnose Nokia Siemens Networksa sa BH Telecomom. "Mi donosimo jedinstvenu vrijednost propozicija koja prije svega pruža dugoročnu podršku za instaliranu trenutnu bazu operatora. Putem jednostavnog softswitch rješenja koje ne komplicira postojeće mreže, operatorima smo omogućili skok na IP-bazirane usluge uz vrlo troškovno efikasan put do NGNa. "

Uz ovaj novi posao, Nokia Siemens Networks nadograđuje svoj 15 godina dug odnos sa BH Telecomom kao visoko pouzdan pružalac poslovnih rješenja.

qwerty
22-05-2009, 05:43 PM
Ultra Plus paketi u ponudi BH Telecoma!

Iskoristite super šansu i požurite po svoj Ultra Plus paket! Izaberite mobitel za sebe iz naše raznovrsne ponude mobitela!

Samo BH Telecom svojim Ultra korisnicima nudi bogat izbor mobilnih uređaja, uz mogućnost jednokratnog plaćanja, ili otplate na 12 mjesečnih rata, uz BH Line ili BH Mobile račun.

U našem Ultra Plus paketu, osim mobitela, imate i Ultra Start paket, osnosno Ultra SIM karticu sa 10 KM Ultra kredita.
Kupovinom Ultra Plus paketa BH Telecoma dobivate mogućnost za dodjelu mjesečnog bonusa od 50 besplatnih SMS poruka unutar BH Mobile mreže i to u periodu od godinu dana, što je 600 SMS BESPLATNIH poruka za godinu!

Kako se dodjeljuje bonus?

BH Telecom će Vam dodjeljivati bonus od 50 SMS poruka mjesečno i to protekom 30
dana od dana kupovine Ultra Plus paketa, te svaki naredni mjesec, u periodu od 12
mjeseci, ukoliko Vi ispunite uslove za dodjelu:

* da ste u proteklih 30 dana svoj korisnički broj dopunili kreditom od minimalno 5 KM, s tim da dopuna može biti i kumulativna. Dopuna m-commerce uslugom Ultra transfer (prijenos Ultra kredita na drugi Ultra korisnički broj) se ne računa u ovom slučaju;

* da Vaš kredit bude u statusu aktivan u momentu snimanja statusa, dakle prije nastupanja trideset prvog dana od dana kupovine.

*Ukoliko nije ispunjen jedan od navedenih uslova, korisniku za taj mjesec neće biti odobren bonus;

Ukoliko ste novi korisnik, da biste dobili prvi bonus, potrebno je da u roku od 30 dana od dana kupovine aktivirate svoj Ultra broj i izvršite prvo „punjenje“ kredita u iznosu od minimalno 5 KM. Ukoliko propustite aktivaciju i dopunjavanje kredita u roku od 30 dana, gubite pravo na SMS bonus za taj mjesec, a svaki sljedeći bonus se dodjeljuje ukoliko ste ispunili uslove kako je navedeno.

Bonus od 50 SMS poruka mjesečno je nepromjenjiv, bez obzira da li ste dopunili minimalni iznos od 5 KM kredita ili više.

Rok važenja dodijeljenih SMS poruka je 30 dana i neutrošene poruke se ne mogu prenositi u naredni mjesec.

Stanje preostalih SMS besplatnih poruka možete provjeriti na sljedeći način:

Unesite *101# i pritisnite tipku za poziv. Nakon toga dobićete poruku: „Preostalo Vam je x besplatnih SMS poruka i Vas SMS racun vazi do dd.mm.yyyy“.

*Ukoliko već dobivate bonus, ne možete kupiti novi Ultra Plus paket uz dodjelu bonusa na isti korisnički Ultra broj, sve do isteka perioda dodjele SMS bonusa.

BH Telecom daje više!

qwerty
22-05-2009, 05:48 PM
Eto Refkie kao da si naslutio ovaj *101# nadam se da ce sad uskoro nastupiti i neko snizenje cijena za redovne korisnike. Dobar potez nisu odavno napravili neku ovakvu akciju za nove korisnike.
Odlucili su se preci na mtelovu taktiku umjesto price o novcanom iznosu bonova marketinski puno bolje zvuci broj besplatnih sms poruka. daju dakle isto ili malo manje nego ranije (po svom cjenovniku ako je 10kf poruka dakle 50sms*0,10 je 5km*12mjeseci je 60km+ inicijalnih 10km je ukupno 60km bonusa na racunu dok je u ultra 75 paketima bilo 75km bonusa)

qwerty
22-05-2009, 05:55 PM
Evo jos jedna vijest koja ce nadam se obradovati sve korisnike koji nisu zadovoljni i imaju primjedbe na rad zaposlenih u BH Telecomu, jer ce sada na novi besplatni telefonski broj 080 02 00 02 moci uputiti sugestije,pohvale i kritike kao i prijedloge za poboljsanja rada BH Telecoma. Odlicna stvar nadam se da ce dosta koristiti, jer treba cuti misljenje korisnika tj.feedback sjajna stvar moram priznati da nisam ovo ocekivao od monopoliste kakav je bht, tako da su me pozitivno iznenadili.
Izvor 080 02 22 22

refkie
22-05-2009, 07:02 PM
eh da,kazem ja tebi,kao da me slusaju ovi iz bht-a,hehe :) svaka cast... samo bi trebalo ponudit neke fore s 101 i za vec postojece korsinike,npr uvesti *101*1# da je za sms, *101*2# za calls, *101*3# za gprs, *101*4# recimo za mms :) (ovaj fazon radi na telenor mrezi u sr. *121#),ponuditi fazon da ko vise prica dobije gratis nekoliko minuta besplatnog saobracaja,isto primijeniti i na ostale usluge.uz ovo da napomenem da je fakat neophodno ici s mms limitom do preko 1MB

qwerty
22-05-2009, 07:05 PM
eh da,kazem ja tebi,kao da me slusaju ovi iz bht-a,hehe :) svaka cast... samo bi trebalo ponudit neke fore s 101 i za vec postojece korsinike,npr uvesti *101*1# da je za sms, *101*2# za calls, *101*3# za gprs, *101*4# recimo za mms :) (ovaj fazon radi na telenor mrezi u sr. *121#),ponuditi fazon da ko vise prica dobije gratis nekoliko minuta besplatnog saobracaja,isto primijeniti i na ostale usluge.uz ovo da napomenem da je fakat neophodno ici s mms limitom do preko 1MB

eto dobrog prijedloga za novi servis bh telecoma na 080020002 pa nazovi:)

refkie
22-05-2009, 07:08 PM
ma mrsko je to meni,de ti ako hoces ...hehe

Kakaljin
22-05-2009, 07:12 PM
Dobra usluga za ultra korisnike, al gdje su mobiteli da to sve ide kako treba, i poceo je 3G a telefona i dalje nema, kada god ih nazoves kazu da ne znaju kada ce doci!!!:(

qwerty
22-05-2009, 07:15 PM
Dobra usluga za ultra korisnike, al gdje su mobiteli da to sve ide kako treba, i poceo je 3G a telefona i dalje nema, kada god ih nazoves kazu da ne znaju kada ce doci!!!:(

vjerovatno ce biti u ponedjeljak ili najkasnije do kraja sedmice. Ljudi sad imate kome kukati eto vam broj pa sve im recite u lice sta ne valja :) ja cu nazvati i reci za ono sto je meni recimo sad prioritet, a mislim da mogu vrlo lako i brzo uvesti, a to je provjera potrosnje GPRS saobracaja postpaidu putem sms poruke u vidu sms racuna(to ima recimo na tele2 hr) cisto da znam koliko sam po njihovoj evidenciji potrosio mb i koliko jos imam. Predlozicu im jos nekih dosta fazona ako budu htjeli proslijediti dalje bice dobro. Sto se tice cijena i tog vjeruj mi to oni da hoce mogu odmah znaci samo je pitanje momenta kada ce ih konkurencija primorati na to, a ja cu svakako predloziti vise tarifnih modela po mjeri korisnika tako da svako izabere sta mu vise odgovara-mislim da im je to sad primarno.

refkie
22-05-2009, 07:25 PM
joj samo jos kad bi stavili te tarifne modele,ono da mores izabrat recimo gprs/3ge paket za koji bi cijena bila dosta pristupacna..

Tribbiani
22-05-2009, 11:18 PM
Malo sam se pozabavio sa cijenama prepaid usluga u BiH (posebno je teško doći do istih kada je BH Mobile u pitanju), pa sam ih sastavio na jedno mjesto.

U cijene je uključen PDV tako da nema potrebe da bilo šta preračunavate.

Zadnji puta ažurirano danas, tj. 22. maja 2009. ;-)

qwerty
22-05-2009, 11:21 PM
hmm nije lose ovo mogao bih i dodati za sljedeci broj magazina, ja sam vec pravio nesto slicno sa popisom svih usluga koje imaju operateri, ali mi se negdje zagubio dokument pa mi se ne da sad ponovo praviti.:respect:

Tribbiani
22-05-2009, 11:26 PM
hmm nije lose ovo mogao bih i dodati za sljedeci broj magazina, ja sam vec pravio nesto slicno sa popisom svih usluga koje imaju operateri, ali mi se negdje zagubio dokument pa mi se ne da sad ponovo praviti.:respect:

Razmišljao sam i o cijenama postpaid usluga, ali za to će trebati nešto više vremena, pa ću to ostaviti za neku drugu priliku.

Ako budeš dodavao u magazin obrati pažnju na cijene mobilnog Interneta pošto od 1. juna idu novi tarifni modeli, pa ako bih slučajno zaboravio da ažuriram nemoj ti. ;)

refkie
24-05-2009, 12:51 AM
kako su cijene dosta ujednacene ,hehe ko da se dogovaraju ...

Tribbiani
24-05-2009, 02:53 PM

Ma jok, to se tebi samo čini. Gdje bi se oni dogovarali, pa naše telekomunikacijsko tržište je izuzetno razvijeno, liberalizacija tržišta je sprovedena 100%, ma za poželjeti... NOT! :mrgreen: :lol:

refkie
24-05-2009, 10:27 PM
danas mi se desi cudna stvar,razgovarao sam besplatno,..., kredit mi je bio na izdisaju ,a morao sam nazvati nekoga hitno, i ja vec bio halalio se,uj kad ono ostalo isto stanje na racunu... pff da sam makar razgovarao duze ..

Tribbiani
25-05-2009, 12:34 AM
danas mi se desi cudna stvar,razgovarao sam besplatno,..., kredit mi je bio na izdisaju ,a morao sam nazvati nekoga hitno, i ja vec bio halalio se,uj kad ono ostalo isto stanje na racunu... pff da sam makar razgovarao duze ..

Što se to meni kad ne desi... Ja kakav sam baksuz meni se jedino može desiti da mi duplo naplati poziv, besplatno nikako. :mrgreen:

Doduše jedanput mi se desilo da mi je dopuna od 20 KM (tada nije bilo od 10 KM) trajala kao ona od 50 KM (mislim na vremenski rok, ne na sam kredit :D).:bluewinky

refkie
26-05-2009, 12:16 AM
i ja sam bio iznenadjen .. zaista ... al nisam puno ni razgovarao,hehe.. i nije nesh..

qwerty
27-05-2009, 11:08 AM

Upravo tako dogovorna ekonomija, svaki od 3 operatera ima nesto u cemu je povoljniji i nema najpovoljnijeg za sve korisnike, dakle samo je bitno sta kome vise odgovara. Recimo Eronet ima onih 1000min besplatnih prema hej broju, mtel ima tu tarifu sa sms od 6kf, bht ima najnizu pretplatu u mob.mrezi dakle svako se tu moze pronaci. Mislim da ce eronet i bh telecom ipak morati sniziti cijenu razgovora na postpaid i poruka na pre paid kako bi bili vise konkurenti jer ocigledno je da lagano gube korisnike zbog tog (ali nece nesto puno kako ne bi izazvali mtel da pokrene nova snizenja) i to je to neka veca krupnija i intezivnija snizenja se nece desiti skoro bar ne dok ne dodjemo u situaciju da korisnik moze birati operatera uz zadrzavanje broja i dok sami korisnici ne budu vise mislili na svoj dzep nego na to koji je ciji operater(mada ipak mislim da kada bi se ukinule te barijere sa brojem i kada bi operateri potom dali npr.izbor povlastenih br.(naj, frend i hej br.) iz bilo koje mreze da bi doslo do slobode prelaza i da bi se ipak mogla konacno uspostaviti ta toliko zeljena liberalizacija trzista mob.komunikacija o kojoj toliko pricaju iz sva 3 telekoma i puna su im je usta samo sto ona jos nije ni na vidiku :lol:

Tribbiani
01-06-2009, 05:49 PM
Svaki dan od 16 do 17 sati SMS poruke iz ERONET mreže 50% povoljnije (0,06KM). Popust vrijedi za sve !hej korisnike od 1.6. do 30.6.

ERONET (http://www.eronet.ba)

qwerty
01-06-2009, 06:49 PM
Svaki dan od 16 do 17 sati SMS poruke iz ERONET mreže 50% povoljnije (0,06KM). Popust vrijedi za sve !hej korisnike od 1.6. do 30.6.

he he nesto kao mms happy hour na bh mobile, ali ni ovo nije dovoljno snizenje. Ne znam stvarno sta je ovim ljudima u Eronetu, pa na mtelu je 6kf stalno tako da ovo skoro nije vrijedno pomena, jer nije pravi odgovor na mtel salji tarifu. Nadam se da ce bar bh mobile ici malo pametnije i srezati cijene da bude konkurentan mtelu.

qwerty
01-06-2009, 07:28 PM
Obavještenje korisnicima – novi način reklamacije mobilnih telefona

Obavještavamo korisnike da je od 1. juna 2009. godine u funkciji novi način reklamacije mobilnih aparata u garantnom roku.

Reklamaciju na mobilne aparate, kupljene u okviru m:tel ponude, korisnici sa područja cijele BiH, mogu izvršiti pozivom na broj 066 10 11 12, u periodu od 07:30-20:30 časova, radnim danima i subotom od 08:00-15:30, koji je besplatan za korisnike m:tel mobilne mreže.

Korisnici sa područja grada Banja Luka treba da dođu na šalter reklamacija, koji se nalazi na novoj lokaciji, u ulici Knjaza Miloša bb, Lazarevo Banjaluka (kod kasarne Kozara), od 08:00-20:00 časova radnim danom i subotom od 09:00-15:00 časova.

Osim mogućnosti reklamacije, na novoj lokaciji m:tel vam pruža usluge podešavanja laptopa, ukoliko koristite mobilni telefon kao modem, kao i podešavanja za pristup internetu preko EDGE/GPRS modema.

Korisnici iz drugih gradova u BiH, reklamaciju terminalne opreme vrše isključivo pozivanjem broja 066 10 11 12.

Potrebna dokumentacija za reklamaciju mobilnog aparata: ovjeren garantni list i račun.

Nakon izvršene provjere, mobilni telefon se upućuje u ovlašćeni servis. (ukoliko oštećenje podliježe garanciji) Nakon toga se posredstvom brze pošte dostavlja na adresu korisnika, ili se korisnik obavještava da telefon preuzme na šalteru u Lazarevu. U međuvremenu, korisniku se privremeno (na revers) izdaje odgovarajući zamjenski telefon.

Cilj uvođenja novog načina reklamacije mobilnih telefona jeste unapređenje korisničke podrške i odnosa prema m:tel korisnicima, te adekvatna i stručna pomoć.

m:tel, imate prijatelje

Tribbiani
01-06-2009, 10:56 PM
he he nesto kao mms happy hour na bh mobile, ali ni ovo nije dovoljno snizenje. Ne znam stvarno sta je ovim ljudima u Eronetu, pa na mtelu je 6kf stalno tako da ovo skoro nije vrijedno pomena, jer nije pravi odgovor na mtel salji tarifu. Nadam se da ce bar bh mobile ici malo pametnije i srezati cijene da bude konkurentan mtelu.

ERONET je propala firma. Web stranica nije osvježena proteklih šest mjeseci, marketing = velika nula, o sniženjima te uvođenju novih mogućnosti da ne pričam.

Fakat propast.

A sjetim se da su do prije par godina bili ozbiljan konkurent BH Mobile mreži...

refkie
01-06-2009, 10:58 PM

pa ova eronetova ponuda moze parirat bhmobile-ovoj samo ,kazao sam vec ranije eronet i bhmobile su u fazonu,dok im mtel nije bas neka konkurencija...

qwerty
02-06-2009, 08:51 AM
ERONET je propala firma. Web stranica nije osvježena proteklih šest mjeseci, marketing = velika nula, o sniženjima te uvođenju novih mogućnosti da ne pričam.

Fakat propast.

A sjetim se da su do prije par godina bili ozbiljan konkurent BH Mobile mreži...

Stvarno ne znam koji im je djavo, a po meni jedina svijetla tacka je upravo marketing samo sto u nedostatku ponude nemaju sta ni promovisati tako da su totalno u out-u. Kad se samo sjetim one ljetne tarife i poruka za 1kf, onda gledajuci prema tome ovo je korak nazad. BH mobile i Eronet se drze zajedno, samo sto ni jedan ni drugi ne stoji dobro po pitanju konkurentnosti mtelovom pre paidu. Vidjecemo hoce li bhm vuci kakve poteze. Ovim je Eronet simbolicno, ali nedovoljno reagovao na mtel-ovu salji tarifu.

Nermin & Lejla
02-06-2009, 04:21 PM
Stvarno ne znam koji im je djavo, a po meni jedina svijetla tacka je upravo marketing samo sto u nedostatku ponude nemaju sta ni promovisati tako da su totalno u out-u. Kad se samo sjetim one ljetne tarife i poruka za 1kf, onda gledajuci prema tome ovo je korak nazad. BH mobile i Eronet se drze zajedno, samo sto ni jedan ni drugi ne stoji dobro po pitanju konkurentnosti mtelovom pre paidu. Vidjecemo hoce li bhm vuci kakve poteze. Ovim je Eronet simbolicno, ali nedovoljno reagovao na mtel-ovu salji tarifu.

ma oni nece nista da rade cekaju privatizaciju

qwerty
04-06-2009, 11:38 AM
sa m:tel-om na koncert Lennyja Kravitza

Postanite što prije m:tel postpaid korisnik i dobijate na poklon dvije ulaznice za koncert Lennyja Kravitza u koji se održava 9.juna 2009.godine na Gradskom stadionu u Banja Luci.

m:tel, imate prijatelje

refkie
04-06-2009, 07:08 PM
cuj leni kravić dolazi u BL.hehe fino fino ..

Tribbiani
04-06-2009, 08:17 PM

Samo mala ispravka, cijena SMS poruke je 0,05KM (sa PDV-om), ne 0,06KM. :)

qwerty
04-06-2009, 09:25 PM
Samo mala ispravka, cijena SMS poruke je 0,05KM (sa PDV-om), ne 0,06KM. :)

ma da bitno je da su za fening jeftiniji od konkurencije:)
Ref to je Dodo finansirao sta ti je samo da dodje, grdne su pare otisle, kao sto ce i za Brenin koncert u BL isto otici. Prica se o ogromnim ciframa koje vecinom finansira vlada RS, a jednim manjim djelom i sponzori poput mtel.

qwerty
04-06-2009, 09:32 PM
Od 1.juna, na svim prodajnim mjestima BH Telecoma.

Jednokratno ili na 12 rata.

U slucaju otplate paketa na 12 mjeseci ukupan PDV se placa uz prvu ratu.

Nokia 1208

4,20 KM mjesecno bez PDV-a

59 KM jednokratno sa PDV-om

Nokia 1680

7,05 KM mjesecno bez PDV-a

99 KM jednokratno sa PDV-om

Nokia 2630

8,48 KM mjesecno bez PDV-a

119 KM jednokratno sa PDV-om

Nokia 7210

14,17 KM mjesecno bez PDV-a

199 KM jednokratno sa PDV-om

Motorola W388

LG KP130

LG KP170

7,76 KM mjesecno bez PDV-a

109 KM jednokratno sa PDV-om

Iskoristite super sansu i pozurite po svoj Ultra Plus paket!

Izaberite mobitel za sebe iz nase raznovrsne ponude mobitela!

Samo BH Telecom svojim Ultra korisnicima nudi bogat izbor mobilnih uredaja, uz mogucnost jednokratnog placanja, ili otplate na 12 mjesecnih rata, uz BH Line ili BH Mobile racun.

U nasem Ultra Plus paketu, osim mobitela, imate i Ultra Start paket, osnosno Ultra SIM karticu sa 10 KM Ultra kredita.

Kupovinom Ultra Plus paketa BH Telecoma dobivate mogucnost za dodjelu mjesecnog bonusa od 50 besplatnih SMS poruka unutar BH Mobile mreze i to u periodu od godinu dana, sto je 600 SMS BESPLATNIH poruka za godinu!

Kako se dodjeljuje bonus?

BH Telecom ce Vam dodjeljivati bonus od 50 SMS poruka mjesecno i to protekom 30 dana od dana kupovine Ultra Plus paketa, te svaki naredni mjesec, u periodu od 12 mjeseci, ukoliko Vi ispunite uslove za dodjelu:

- da ste u proteklih 30 dana svoj korisnicki broj dopunili kreditom od minimalno 5 KM, s tim da dopuna moze biti i kumulativna. Dopuna m-commerce uslugom Ultra transfer (prijenos Ultra kredita na drugi Ultra korisnicki broj) se ne racuna u ovom slucaju;

- da Vas kredit bude u statusu aktivan u momentu snimanja statusa, dakle prije nastupanja trideset prvog dana od dana kupovine.

Detaljne informacije u vezi sa dodjelom bonusa na www.bhtelecom.ba

Akcija traje do 30.juna, odnosno do isteka zaliha!

BH Telecom daje vise!

Tribbiani
04-06-2009, 10:12 PM
BH Mobile je fakat debilan sa ovim ponudama. Pa gdje se to još telefoni daju na rate? Mislim stvarno, nek' se ugledaju na ponudu m:tel-a (posebno kada su cijene u pitanju).

Čuj na rate, pa glupost žešća.

qwerty
04-06-2009, 10:29 PM
BH Mobile je fakat debilan sa ovim ponudama. Pa gdje se to još telefoni daju na rate? Mislim stvarno, nek' se ugledaju na ponudu m:tel-a (posebno kada su cijene u pitanju).

Čuj na rate, pa glupost žešća.

Ma ok na rate, ali cijene nisu ni malo privlacne, ista takva nokia u mtelu kosta 25KM kod njih 59KM mislim bolje da je nisu nudili. I opet nista od 3G mob.aparata, vec samo ova rekao bih bajata ponuda mob., jer se ovi modeli vrte vec najmanje godinu dana ako ne i vise samo se akcije mjenjaju sad je bonus ovaj sad onaj itd... nece napraviti nista sa ovom akcijom pogotovo jer je recesija i pad prodaje mob.telefona u BiH cak 50%, dakle morali su sniziti cijene sto ocigledno nisu uradili.

Kakaljin
04-06-2009, 11:06 PM
Nije mi jasno ako imaju te telefone u ponudi za ultra plusu, kada se ode na ponudu telefona na stranici tih istih telefona nema!!!. Pa BHT ako azurira treba da azurira sve stranice, izgleda da ovi sto rade na azuriranju ne rade svoj posao kako treba!!!!!!

Za cijene i ponudu se moze reci samo no coment :(

qwerty
04-06-2009, 11:23 PM
Sto se tice azuriranja sajtova i funkcionalnosti istih prava katastrofa kod sva 3 mobilna operatera, nemam rijeci. Jos su to kao neke najprofitabilnije kompanije u drzavi. Vidi se da je monopol u toj grani jer ocigledno im i niej nesto puno stalo do toga da kupce upoznaju sa svojom ponudom. btw Ove tel.rekalmiraju na TV i ima na wap portalu ova novost, dok nema na webu. To bi trebali uskladiti da automatski kad azuriraju da se azurira na svim stranicama, a ne da svaku pojedinacno update-uju.

Tribbiani
05-06-2009, 12:07 AM
Ma ni to mi ba Mario nije uredu... Čuj na rate! Gdje to još ima osim kod nas? Nije dovoljno što ti uzima pretplatu, nego na sve to plus i ratu telefona.

Pa ja taj telefon na rate mogu uzeti u bilo kojoj prodavnici tehničke robe, ne treba mi Telekom da mi daje na rate.

A još cijene paprene, pa nije dovoljno ni što moraš otplaćivati telefon nego ga otplatiš 20-tak procenata skuplje. Ma divno.

Da nije smiješno bilo bi žalosno.

Što se Web stranica tiče to je priča za sebe. Već sam pomenuo da ERONET-ova Web stranica nije osvježena proteklih pola godine, m:tel-ove pola ne radi, a BH Mobile i ono što ima je, bukvalno, niđe veze. Na njihovom (BH Mobile-ovom) Web sajtu je nemoguće u kratkom roku pronaći informacije.

Prvo što mi smeta kod njih jeste to što postoji samo jedna Web stranica i za fiksnu, i za mobilnu telefoniju, te za Internet. Svaki normalni operator ima zasebne Web stranice za mobilnu i fiksnu telefoniju, samo je naš Telekom dovoljno pametan da to sve objedini i mogućnost pronalaska informacija svede na minimum.

qwerty
05-06-2009, 09:13 AM
Ima recimo u Hrvatskoj na Vipu daju na 6 mjeseci, ali nije to problem da je visina rate normalna tj.da telefon nije skup.Treba ljudima dati mogucnost izbora i vise opcija pa sad na njima je da izaberu gotovinsko ili odlozeno placanje. Problem je u tome sto kod BH Telecoma suprotno svim trzisnim principima i logici za gotovinsko placanje ne postoji ama bas nikakav popust. Svuda je za gotovinu bar 10-20% jeftinije. To mi smeta, dakle oni tim na neki nacin tjeraju ljude da uzmu na rate.

Tribbiani
05-06-2009, 12:34 PM
Ma eto kažem ti mogu ja taj telefon na rate uzeti u bilo kojoj dobro opremljenijoj prodavnici tehničke robe, ne treba mi Telekom za to.

A cijene su haotične, k'o i sve ostalo. :D

qwerty
05-06-2009, 02:39 PM
Ma eto kažem ti mogu ja taj telefon na rate uzeti u bilo kojoj dobro opremljenijoj prodavnici tehničke robe, ne treba mi Telekom za to.

A cijene su haotične, k'o i sve ostalo. :D

Dobro mozes, ali ga sigurno ga ne bi uzeo u prodavnici ako bi ti telekom ponudio nize cijene telefona, a on bi to trebao zarad toga da podstice ljude na koristenje svojih usluga, jer time ne samo da prodaje telefon vec i dobija korisnika koji ce mu trositi, ukratko bili bi zadovoljni i korisnik i telekom, jer korisnik svedno mora koristiti telekom usluge, pa bi ako mu telekom ponudi fer cijenu mogao i da profitira kroz kupovinu nesto povoljnijeg mobitela nego u radnji u zamjenu za davanje lojalnosti svom telekomu. Tako je to tamo gdje vlada prava konkurencija i uredjeno trziste.

refkie
05-06-2009, 03:53 PM
hmm slozio bih se oko toga sto rekoste.. ali ni ovo ne bi bilo lose da su makar telefoni necemu.ja sam ocekivao da ce ponudit dosta povoljnih,tacnije drasticno jeftinih 3g telefona kako bi promovisali brzi internet i video poziv,medjutim tuga zecsa.. da ne kazem sramota

haha_mo
07-06-2009, 01:07 PM
mislio sam kupiti lg kp 500 cookie u mtel u tarifi L za 149KM (u cijenu uracunat PDV) na 12 mjeseci pa ako neko ima iskustvo sa mtel tarifama i sa samim mobitelom zelio bi da podijeli sa mnom :)

qwerty
07-06-2009, 11:30 PM
Novo - znatno povoljnija roaming tarifa

Obavješenje za sve korisnike BH Mobile mreže dok se nalaze u roamingu u Srbiji

BH Telecom i operator VIP mobile Srbija su potpisli partnerski ugovor kojim je svim korisnicima BH Mobile mreže omogućeno da u promotivnom periodu od 05.06.2009 do 31.05.2010. godine, dok se nalaze u mreži VIP mobile Srbija, mogu obavljati pozive prema BiH po nevjerovatno pristupačnim cijenama koje su do 10 puta povoljnije u odnosu na druge operatore na području Srbije. Ova znatno povoljnija roaming tarifa primjenjivat će se za sve pretplatnike i Ultra korisnike BH Mobile mreže kada se nađu na poručju pokrivenosti VIP mreže.

Postpaid korisnici

Cijena

Obračunska jedinica

Roaming pozivi unutar Srbije i prema BiH

0,50 KM/min

1 sec

SMS

0,16 KM/SMS

Po poslanoj poruci

GPRS/MMS

1,58 KM/MB

1 kB

Svim Ultra korisnicima, dok se nalaze u području pokrivenosti VIP mobile Srbija mreže, po istim cijenama omogućen je CAMEL roaming, odnosno pozivanje u roamingu bez upotrebe posebnih kodova koji se koriste za call-back roaming. Dakle, prilikom poziva jednostavno unesete broj pozivaoca i sačekate da se Vaš poziv proslijedi.

Prepaid korisnici

CAMEL i Call back roaming

Cijena

Obračunska jedinica

0,50 KM/min

1 min

SMS

0,16 KM/SMS

Po poslanoj poruci

GPRS/MMS

1,58 KM/MB

100 kB

Cijene su iskazane sa uračunatim PDV-om.

Takođe, svim korisnicima, za koje se utvrdi da se nalaze na području pokrivenosti neke od srbijanskih mreža, bit će poslano obaviještenje o ovoj promotivnoj akciji u vidu welcome poruke sa pripadajućim podacima o cijenama korištenja usluge.

Vaš BH Telecom.

qwerty
07-06-2009, 11:59 PM
Nema sta pravi potez, mozda je trebalo i ranije ali eto konacno ce cijena roaminga u Srbiji biti pristupacna. Nadam se da ce potpisati slican sporazum sa jos nekim operaterima u drugim zemljama, u vidu nekog sezonskog snizenja za turisticke destinacije kao sto su Hrvatska, Crna Gora, Spanija, Tunis, Turska, s tim da sto sa Hrvatskom trebaju imati neki trajniji sporazum poput ovog. Stvarno dosadasnja cijena poziva iz Srbije od 4.5km je bila stvarno previse.

Mislim da je ovaj sporazum iniciran od srbijanskog Vipa koji u trci sa tamosnjim mtelom je u neravnopravnomm polozaju kao i Telenor, koji ce sada vjerovatno morati napraviti nesto slicno sa Eronetom. Zanimljivo da je cijena mobilnog interneta sad u roamingu extra povoljna 1,58KM/MB, takodje sa cijenom sms iz roaminga su za 1kf nizi od mtela iz mts mreze, mada je kod njih dolazni poziv free, ne znam da li je jos to na snazi, posto je bila akcija, ali u svakom slucaju BH Telecom sad ima povoljan roaming sa susjedom. To je ono sto sam vec govorio BH Telecom je Vodafone roaming partner, a samim tim i Mobilkomov odnosno Vipov i ovo je samo nastavak te saradnje na globalnom nivou. Evo sa vip.hr stranice Popis 86 mreža Vodafone partnera:

* BiH: BH Telecom

qwerty
08-06-2009, 08:57 PM
info by gagi: "Evo upravo sam dobio info o kojoj sam ranije pricao, od petka u ponudi mtel-a bice blackberry uredjaji, a sa njima bi trebao krenuti i mail push, mada ne znam hoce li i njega pustiti odmah u petak."

qwerty
10-06-2009, 05:11 PM

Važna obavijest za korisnike usluga BH Telecom

- u periodu od četvrtka 11.06.2009. u 16.00 sati do ponedjeljka 15.06.2009. u 24.00 sati prodajna mjesta i Kontakt centar BH Telecoma će pružati usluge sa ograničenom funkcionalnošću. Naime, zahtjevi za pojedine usluge će se primati, ali se usluge neće moći pružiti korisnicima odmah po podnošenju zahtjeva, nego nakon 15.06.2009. godine.

- korisnici web portala BH Telecoma u istom periodu neće moći vršiti promjene na korisničkim accountima, niti će biti omogućen uvid u detaljni izvještaj o potrošnji putem web-a u periodu od 16.06.2009. do 18.06.2009.

Otežan način rada naših prodajnih mjesta i Kontakt centra je uzrokovan zamjenom aplikacijskih sistema. Nakon završetka ovog zahtjevnog posla, BH Telecom će pružati svojim korisnicima usluge višeg nivoa kvaliteta i nadamo se, značajno doprinijeti većem zadovoljstvu korisnika usluga.

Zahvaljujemo na razumijevanju.

BH Telecom

igor.x
10-06-2009, 10:43 PM
Uuuu ide nešto revolucionarno ali za naše prostore xD Nikad nije nešto ovako važno bilo. Garant kreće triple play, i najnovija web stranica. Juhuuuuuuuu :youtheman:

Tribbiani
10-06-2009, 10:58 PM
Uuuu ide nešto revolucionarno ali za naše prostore xD Nikad nije nešto ovako važno bilo. Garant kreće triple play, i najnovija web stranica. Juhuuuuuuuu :youtheman:

Ta ti je dobra! Kod nas je sve što je u svijetu već uobičajeno revolucionarno. Revolucionaran će biti i moj "bijeg" iz ove države. :mrgreen:

igor.x
10-06-2009, 11:37 PM
Pa dobro, nismo mi krivi što kasnimo par godina za ovim uslugama, moramo se radovati xD

Ajd blago tebi pa bježiš hahaha xD

Javi nam se video pozivom, naravno ako to ikad omoguče sa drugim državama ( naši operateri naravno xD ) :respect:

refkie
10-06-2009, 11:37 PM
Novo - znatno povoljnija roaming tarifa

Obavješenje za sve korisnike BH Mobile mreže dok se nalaze u roamingu u Srbiji

BH Telecom i operator VIP mobile Srbija su potpisli partnerski ugovor kojim je svim korisnicima BH Mobile mreže omogućeno da u promotivnom periodu od 05.06.2009 do 31.05.2010. godine, dok se nalaze u mreži VIP mobile Srbija, mogu obavljati pozive prema BiH po nevjerovatno pristupačnim cijenama koje su do 10 puta povoljnije u odnosu na druge operatore na području Srbije. Ova znatno povoljnija roaming tarifa primjenjivat će se za sve pretplatnike i Ultra korisnike BH Mobile mreže kada se nađu na poručju pokrivenosti VIP mreže.

Postpaid korisnici

Cijena

Obračunska jedinica

0,50 KM/min

1 sec

SMS

0,16 KM/SMS

Po poslanoj poruci

GPRS/MMS

1,58 KM/MB

1 kB

Svim Ultra korisnicima, dok se nalaze u području pokrivenosti VIP mobile Srbija mreže, po istim cijenama omogućen je CAMEL roaming, odnosno pozivanje u roamingu bez upotrebe posebnih kodova koji se koriste za call-back roaming. Dakle, prilikom poziva jednostavno unesete broj pozivaoca i sačekate da se Vaš poziv proslijedi.

Prepaid korisnici

CAMEL i Call back roaming

Cijena

Obračunska jedinica

0,50 KM/min

1 min

SMS

0,16 KM/SMS

Po poslanoj poruci

GPRS/MMS

1,58 KM/MB

100 kB

Cijene su iskazane sa uračunatim PDV-om.

Takođe, svim korisnicima, za koje se utvrdi da se nalaze na području pokrivenosti neke od srbijanskih mreža, bit će poslano obaviještenje o ovoj promotivnoj akciji u vidu welcome poruke sa pripadajućim podacima o cijenama korištenja usluge.

Vaš BH Telecom.

jesu se i sjetili kad inace cijene roaminga u evropi trebaju da idu do 60 % niže.. nema sta...
ali opet bolje VIP neko telenor...

refkie
10-06-2009, 11:40 PM

Važna obavijest za korisnike usluga BH Telecom

- u periodu od četvrtka 11.06.2009. u 16.00 sati do ponedjeljka 15.06.2009. u 24.00 sati prodajna mjesta i Kontakt centar BH Telecoma će pružati usluge sa ograničenom funkcionalnošću. Naime, zahtjevi za pojedine usluge će se primati, ali se usluge neće moći pružiti korisnicima odmah po podnošenju zahtjeva, nego nakon 15.06.2009. godine.

- korisnici web portala BH Telecoma u istom periodu neće moći vršiti promjene na korisničkim accountima, niti će biti omogućen uvid u detaljni izvještaj o potrošnji putem web-a u periodu od 16.06.2009. do 18.06.2009.

Otežan način rada naših prodajnih mjesta i Kontakt centra je uzrokovan zamjenom aplikacijskih sistema. Nakon završetka ovog zahtjevnog posla, BH Telecom će pružati svojim korisnicima usluge višeg nivoa kvaliteta i nadamo se, značajno doprinijeti većem zadovoljstvu korisnika usluga.

Zahvaljujemo na razumijevanju.

BH Telecom

hehe,jel se neko sjeca obavijesti kada su nesto radili na siistemu za ulatra dopunu.. te veceri se moglo razgovarati besplatno ,uslov je bio da imas validan racun i da nadjes nekoga s kim mozes razgovarati cijelo vece.. hh pitam se hoce li sad biti kakvih propusta..

qwerty
11-06-2009, 01:05 AM
Vjerovatno da mjenjaju nesto krupno jer ovako dugu obustavu osim u vrijeme praznika jos nisam dozivjeo na BH Telecomu, ali ako je na dobrobit korisnika onda o.k. Sigurno je to povezano i sa projektom mojaTV i sl. ali vjerovatno je rijec i o toliko dugo najavljivanoj novoj web stranici. Mozda ce biti i uvedeno i ono sto mi je Halil vec davno rekao da ce biti, a to je da ce omoguciti korisnicima da pojedine usluge sami mogu ukljucivati/iskljucivati po potrebi. Vjerovatno mozda jos nekih par novina, mada meni je BH Telecom u globalu zrel za potpuni "refresh" dakle od nekih detalja pa do krupnih promjena. Znaci pogotovo one debilne glasovne poruke automatom kada se u par navrata javlja jedan muski i jedan zenski glas koji je sve, ali ne prijatan (lik koji prica kao iz bureta, stvarno ruse svaki imidz bh telecomu kao ozbiljnom operateru)-ne mogu se sad sjetiti o kojim je tacno porukama rijec, ali mislim da je rijec o "sistem nije u funkciji" ili tako nesto. Pri tome sve pohvale recimo za zapolsene na servisu 080022222 mislim da bi oni trebali nasnimati sve te automatske poruke.
Dakle, ocekujem neke novine od 16.juna pa vidjecemo, ali vjerovatno sajt i jos neki detalji.

Sto se tice saradnje sa vip mobile 10 puta niza cijena od dosadasnje to se mora pohvaliti, dakle bht je ovim adekvatno reagovao (koliko je mogao) na mtelovu konkurentsku saradnju sa maticnom kompanijom mts i ne samo to BH Telecom je pokazao da ukoliko bude potrebno(citaj budu izazvani) mogu ucvrstit saradnju sa Vodafone/Vip grupacijom i adekvatno korigovati svoje cijene roaminga tako da budu konkurentni bilo kome. Naravno posto BH Telecom u BiH jos uvijek drzi najveci dio trzisnog kolaca nema potrebe da on inicira takvo snizenje. Slazem se Refkie s tobom da cijene roaminga u EU opadaju, ali kako mi nismo u EU cijene roaminga za korisnke iz EU u BiH i obrnuto nase u EU nece se bitnije mjenjati. Dakle ostavljeni smo na milost i nemilost nasim operaterima i nasoj nazovi konkurenciji da u rjetkim medjusobnim okrsajima poput ovog vrse veca ili manja snizenja, no bez obzira od koga da je inicirano snizenje svako je na dobrobit svih korisnika.

haha_mo
11-06-2009, 11:24 PM
info by gagi: "Evo upravo sam dobio info o kojoj sam ranije pricao, od petka u ponudi mtel-a bice blackberry uredjaji, a sa njima bi trebao krenuti i mail push, mada ne znam hoce li i njega pustiti odmah u petak."

kakva je ova tarifa L mislim kupiti LG Cookie?

qwerty
12-06-2009, 02:32 AM
pa vidis kakva je imas tih minuta i sms za trositi i to je to ako trosis inace toliko to je dobar izbor, ali ako ne nemoj se bezveze uvaljivati na pretplatu. Inace mislim da se isplati to na 1godinu na L sto si kontao, ako inace trosis 20-tak km mjesecno.

qwerty
12-06-2009, 10:06 AM
BlackBerry rješenja na tržištu BiH!

U Sarajevu je u četvrtak, 11. 06. 2009. godine u 20h svečano predstavljena saradnja m:tel-a sa kompanijom Alcatel-Lucent, zahvaljujući kojoj na tržište BiH stižu BlackBerry smartphone telefoni.

Ovo je značajan dan, ne samo za kompaniju m:tel već i cijelu za BiH jer BlackBerry predstavlja korak naprijed u primjeni savremenih tehnologija i sigurno će donijeti novu dimenziju poslovanja na tržištu komunikacija. Takođe, BlackBerry ulaznica sa kojom BiH postaje dio savremenog svijeta.

m:tel u svojoj ponudi od danas nudi dva BlackBerry modela Curve i Bold, kao i cijeli niz poslovnih rješenja, koja će omogućiti nesputanu komunikaciju i slobodu kretanja uz pristup poslovnim aplikacijama bilo gdje i bilo kada

Uz m:tel postpaid tarifne modele u ponudi su:

* BlackBerry® Curve™ 8310 smartphone, po cijeni već od 199 KM i

* BlackBerry® Bold™ 9000 smartphone, po cijeni već od 399 KM

Ovi impresivno dizajnirani modeli, predstavljaju pokretnu kancelariju, pouzdane telefone i unose pozitivne promjene u život i poslovanje budućih vlasnika. Blackberry sjedinjuje telefon, E-mail, GPS, BlackBerry mape, digitalnu kameru, multimediju. Omogućavaju brzu internet konekciju i pristup poslovnim aplikacijama 24 časa dnevno uz samo par klikova.

refkie
13-06-2009, 04:52 PM
ovo je za pohvalit :) BlackBerry ole ole :)

haha_mo
14-06-2009, 10:29 AM
pa vidis kakva je imas tih minuta i sms za trositi i to je to ako trosis inace toliko to je dobar izbor, ali ako ne nemoj se bezveze uvaljivati na pretplatu. Inace mislim da se isplati to na 1godinu na L sto si kontao, ako inace trosis 20-tak km mjesecno.

da, trosim svaki mjesec 15KM a nikad nemam kredita :)
a svakako sam mislio kupiti mob, mozda lg kc 550 :)
U900 mi je skup a K850i govore u imamexu da je sa greskom pa oni ne prodaju.

pozz

qwerty
16-06-2009, 01:08 AM
Smanjenje naknade za dozvole za mobilne operatere
Objavljeno u kategoriji:Ostalo dana 15.06.2009 Pregleda 24 puta, 24 danas

rakSARAJEVO, Savjet Regulatorne agencije za komunikacije (RAK) je na današnjoj sjednici usvojio Pravilo o izmjeni Pravila naknade za dozvole za operatore mobilnih telekomunikacija, kojim se umanjuje visina naknade sa 600.000 KM na 550.000 KM.

Na sjednici je usvojeno Pravilo o izmjeni Pravila o visini naknade za dozvole za operatora javne fiksne telefonije, kojim se visina naknade od 500.000 KM umanjuje na 450.000 KM, saopšteno je iz RAK-a.

U saopštenju se navodi da je usvojeno i Pravilo o izmjeni Pravila o visini naknada za dozvolu za pružanje fiksnih javnih telefonskih usluga, kojim je smanjena visina naknade sa 70.000 KM na 55.000 KM.

Usvajanjem novih pravila podstiče se dalja liberalizacija tržišta telekomunikacija i povećava konkurentnost, što će omogućiti krajnjim korisnicima pristup većem broju usluga po povoljnijim cijenama.

Tribbiani
17-06-2009, 12:59 PM
Zna li neko o kakvim novim tarifama je riječ u HT ERONET-u? Izgleda da će se vijest pojaviti svugdje, samo ne na njihovoj nevjerovatnoj, nikad osvježenoj Web stranici?

Tribbiani
17-06-2009, 02:09 PM
Stigle nove tarife iz HT ERONET-a:

U pitanju su tri nove postpaid tarife, tj. 15 plus, 25 plus i 50 plus. Žao mi je samo što su, i ovaj put, prepaid korisnike ostavili na cjedilu.

http://img3.imageshack.us/img3/4583/eronettarife.jpg

HT ERONET (http://www.hteronet.ba/privatni/dokument.asp?stranica=../privatni/cjenik_plus_tarifa.asp&t=1&s=18&active=68)

qwerty
17-06-2009, 09:44 PM
ha svaka cast i hvala na objavi alendale i ja sam danas dobio istu info i tragao za cijenovnikom. Super sta reci zadali su udarac prvenstveno BH Mobile m paketima, ali i mtelovi,m x,xl,xxl paketima. Nema sta dosad najpovoljnije postpaid tarife u BiH. Da vidimo hoce li sad BH Mobile od 1.avgusta nesto mjenjati. Vec sam spominjao i ranije da BH mobile mora da vrsi izmjene u cjenovniku, jer je nelogicno da cijena minute na pretplati bude skuplja od one na ultri. Vjerujem da ce nesto uraditi dosad su samo reagovali na Eronetova snizenja, mtel su ignorisali. sto se tice pre paid Alendale moram reci da je jos u toku ona akcija sa 50% nizim sms-om, pa vjerovatno da ce nakon toga to postati i standardna tarifa. Interesantno je primjetiti promjena tarifiranja sms u i van BiH

qwerty
17-06-2009, 10:15 PM
mtelov L paket nije povoljniji od 25+, ali jeste od 15+(i to su namjerno tako i stavili opet da ne konkurisu puno jedni drugima) evo i zasto. Ovdje dobijas na fleksibilnosti tj.mozes sve utrositi na mobilnu mrezu ili sve na fixnu ili sms, dakle prvo nisu ni uporedivi tar.modeli (ove nove eronet tarife su vise uporedive sa m paketima bhm), ali evo ovako stoje stvari:
u mtelu na L paketu dobijas 60 minuta ka mtel, 30 minuta ka fixnoj mrezi i 10 min. ka ostalim mob.mrezama i 100 sms poruka sto kad preracunas na ovaj 25+ paket izgleda ovako:
60*0,18=10,8km
30*0,15=4,2km
10*0,18=1,8km
100*0,06=6km
sto je na kraju 22.8km, a za ostatak jos mozes pricati. Istina cijena pretplate je visa. Sa 15+ kalkulacija sa ovim minutama i sms na L je 25.9km(dakle nesto manje minuta, ali manja i pretplata) sve je stvar izbora, a ja bih prije izabrao ovakav jedan paket nego neki sa striktno odredjenim brojem minuta ili razgovora ka odredjenim mrezama, jer npr.ovdje mozes i 100minuta pricati sa mob.mrezama a da ne izadjes iz bonusa dok to u mtel L tarifi ne mozes, da ne spominjem ove vikend bespl.pozive i najnizu(15KM) i sada i najpovoljniju postpaid tarifu. Ipak mislim da su ovim vise ugrozili BH Telecom nego mtel, zbog slicnosti tarifa.

Kakaljin
17-06-2009, 11:51 PM
Stigle nove tarife iz HT ERONET-a:

U pitanju su tri nove postpaid tarife, tj. 15 plus, 25 plus i 50 plus. Žao mi je samo što su, i ovaj put, prepaid korisnike ostavili na cjedilu.

http://img3.imageshack.us/img3/4583/eronettarife.jpg

HT ERONET (http://www.hteronet.ba/privatni/dokument.asp?stranica=../privatni/cjenik_plus_tarifa.asp&t=1&s=18&active=68)

Jeli iko primjetio cijenu za uspostavu poziva !!!!!????? Prema svim mrezama od 0,05 KM

qwerty
18-06-2009, 12:05 AM
Jesam to ti je kod Eroneta standardno na postpaidu (skriveni trosak), ali kao kompenzacija tu je onih 30 ili 100 besplatnih minuta vikendom. Bice zanimljivo vidjeti sta ce i kako BHT reagovati.

refkie
18-06-2009, 01:43 AM
cooL tarife,moram priznati na prvi mah su im i nazivi isto tako brojcani s plus dodatkom ... ja sam siguran sad,da nakon ovog eronetovog ,da kazemmm zimskog sna da ce i bht da pokrene ili uvede ili cak ponudi nize cijene za vec postojece usluge, racunam i na ultru ,a da ne govorim na m pakete.. treba nesto uradit s tim sms-om ,skup je...

Tribbiani
18-06-2009, 09:29 AM
Nije loše, nije loše. Ipak mislim da su trebali uraditi nešto i po pitanju prepaida (koliko mi je poznato ovo je već drugi put da sređuju cijene na postpaidu dok prepaid jednostavno zaobilaze).

Al' hajde, vidjećemo, što Mario reče možda i to srede kada prođe ova akcija slanja SMS poruka u pola cijene.

Interesantno je kako je sada cijena SMS-a različita ako se šalje u BiH ili u inozemstvo.

haha_mo
18-06-2009, 10:42 AM
Jesam to ti je kod Eroneta standardno na postpaidu (skriveni trosak), ali kao kompenzacija tu je onih 30 ili 100 besplatnih minuta vikendom. Bice zanimljivo vidjeti sta ce i kako BHT reagovati.

a da li neko ima cijene mobitela u eronet postpaid ponudi?

qwerty
18-06-2009, 10:45 AM

ne, ali vidim da reklamiraju LG cookie na eronet 40 tarifi za 1km, dakle na eronet 20 je nekih 100 ili 150km. Za detaljnije upoznavanje sa ponudom mob.telefona ces ipak morati otici do prodajnog mjesta.

Tribbiani
18-06-2009, 02:29 PM

Najbolje ti je posjetiti HT ERONET Centar i tamo ćeš dobiti najsvježiju ponudu mobilnih telefona. Na Web stranicu nemoj džaba ići, tamo nema ništa.

Na primjer, imaju preko 50 telefona u prepaid ponudi, a na Web stranici imaš možda četiri komada.

Zato, pravac HT ERONET. :D

the_worm
18-06-2009, 02:49 PM
Sada su izasle nove postpaid tarife u HT Eronet-u.

Nove prepaid tarife krenut ce u 8. mjesecu. Do tada postoji SMS happy hour u ovom mjesecu, a iduci mjesec je CALL happy hour.

Informacija je iz pouzdanih izvora ;)

Tribbiani
18-06-2009, 03:25 PM
Sada su izasle nove postpaid tarife u HT Eronet-u.

Nove prepaid tarife krenut ce u 8. mjesecu. Do tada postoji SMS happy hour u ovom mjesecu, a iduci mjesec je CALL happy hour.

Informacija je iz pouzdanih izvora ;)

Samo mi reci jednu stvar, hoće li pasti cijena SMS poruka na prepaidu? :mrgreen:

qwerty
18-06-2009, 04:04 PM
Dakle do 8.mjeseca vjerovatno nece biti nista dok ne ispucaju te akcije, nadam se da ce bar ostaviti te cijene happy houra da bude za stalno od 8.mjeseca , to bi vec bio potez. Nadam se da i telekom nece sve to nijemo posmatrati.

qwerty
18-06-2009, 11:08 PM
Nisam odmah na prvu vidio ovo gore sto pise a to je:
Cjelokupni iznos minimalne potrošnje možete potrošiti na sve usluge koje koristite u BiH ili inozemstvu (sve pozive prema mobilnim i fiksnim mrežama unutar BiH, međunarodne pozive, SMS/MMS poruke, prijenos podataka, Roaming usluge) sto sve mjenja i ove tarife bi mogla biti ozbiljno uzdrmati BH Telecom koji sada mora mjenjati te cijene sto prije, jer ce Eronet ici opet u agresivnu marketing kampanju.

Tribbiani
18-06-2009, 11:20 PM
...jer ce Eronet ici opet u agresivnu marketing kampanju.

HT ERONET je već krenuo u marketinšku kampanju. Reklame su all over the place. :D

refkie
19-06-2009, 01:14 AM
yeah zapazio sam par reklama:) daju lg cookie za 1km na tarifi 40

Tribbiani
19-06-2009, 08:16 AM
yeah zapazio sam par reklama:) daju lg cookie za 1km na tarifi 40

Ima i ona "Svatko ima svoj motiv...". :mrgreen: :mrgreen:

qwerty
19-06-2009, 09:01 AM
Produzena testna faza mTusam LBS servisa BH Telecoma do 15. augusta 2009.

haha_mo
19-06-2009, 01:17 PM
ne, ali vidim da reklamiraju LG cookie na eronet 40 tarifi za 1km, dakle na eronet 20 je nekih 100 ili 150km. Za detaljnije upoznavanje sa ponudom mob.telefona ces ipak morati otici do prodajnog mjesta.

ok, stari mi je na tarifi 40 ali ne znam bi li taj mobitel zato sto nema prave tipkovnice nego rad sa olovkom :)
vidjet cu ima li K850i ili U900...
da li neko zna je li istini da je k850i mob sa greskom to su mi rekli u imamexu!?

qwerty
19-06-2009, 01:26 PM
ok, stari mi je na tarifi 40 ali ne znam bi li taj mobitel zato sto nema prave tipkovnice nego rad sa olovkom :)
vidjet cu ima li K850i ili U900...
da li neko zna je li istini da je k850i mob sa greskom to su mi rekli u imamexu!?

ne bih rekao kakva greska, to oni sigurno nemaju na zalihama taj mobitel, pa cisto da ti podture neki drugi da ne bi otisao u drugu radnju:cool:
moze biti da je jedna serija mozda sa greskom ali ne i sve inace ne bi bio toliki broj ljudi koji ssu zadovoljni sa ovim mob. ono sto je greska ovog mobitela je hardverke prirode a to je malena tastatura pa ne mozes bas precizno pogadjati tastere ako imas nesto deblje prste:tongue:

Kapi
19-06-2009, 03:05 PM
Za korisnike postpaid paketa.
Po prosječnoj računici (upoređujući pakete i moju potrošnju prema drugim mrežama,fiksnim,mobilnim,poslanih poruka,naj broja itd.) najpovoljniji je Xl paket(m tel) sa 40 km,zatim slijedi Maxi50(bh telecom) sa 52 KM i na kraju 50 plus(eronet) sa 60 KM+troškovi uspotave poziva.Naravno,ako treba mogu postaviti tabelarni primjer.

haha_mo
19-06-2009, 04:56 PM
ne bih rekao kakva greska, to oni sigurno nemaju na zalihama aj mobitel, pa cisto da ti podture neki grugi da ne bi otisao u drugu radnju:cool:
moze biti da je jedna serija mozda sa greskom ali ne i sve inace ne bi bio toliki broj ljudi koji us zadovoljni sa ovim mob. ono sto je greska ovog mobitela je hardverke prirode a to je malena tastatura pa ne mozes bas precizno pogadjati tastere ako imas nesto deblje prste:tongue:

koji bude u postpaid ponudi taj kupujem :P
a neki dan sam uzeo mobitele u prepaid ponudi cijene su paprene :suspiciou

qwerty
19-06-2009, 07:10 PM
Za korisnike postpaid paketa.
Po prosječnoj računici (upoređujući pakete i moju potrošnju prema drugim mrežama,fiksnim,mobilnim,poslanih poruka,naj broja itd.) najpovoljniji je Xl paket(m tel) sa 40 km,zatim slijedi Maxi50(bh telecom) sa 52 KM i na kraju 50 plus(eronet) sa 60 KM+troškovi uspotave poziva.Naravno,ako treba mogu postaviti tabelarni primjer.

postavi tabelarni prikaz sto da ne, ja kazem tesko je reci koji je najbolji zbog razliciith potreba korisnika kao i razlicitog principa mtel i bht i ero ponuda zato nije bas uporediva.

the_worm
20-06-2009, 11:31 AM
Samo mi reci jednu stvar, hoće li pasti cijena SMS poruka na prepaidu? :mrgreen:

Bit ce tarifa sa manjom cijenom sms-a od ove trenutne. :nargila:

Kapi
20-06-2009, 02:04 PM
Naravno,ja sam računao po mom mjesečnom trošku,mojim potrebama i došao do računice koju sam u prethodnom postu napisao.

Eronet
200 besplatnih vikend minuta,ali za svaki uspotavljeni poziv cijena je 0,05 KM,što na kraju mjeseca izađe fina brojka.Ne znam da li u ovom paketu ostaje NAJ broj (1000 min),jer ne vidim da je naveden,ali sam ga ja stavio u moju tabelu.
Takođe,što je bitno reći,u skorije vrijeme planiraju uvesti na nove tarife i nove tarifne opcije(opcija roaming,opcija poruke,opcija family itd.),što će dati još pogodnosti ovim paketima.

M tel
U obaveznu pretplatu (40 KM) su već uračunate besplatne minute i poruke,što je po meni mala prednost u odnosu na druga dva paketa (50 KM).

Bh telecom
Mislim da će morati napraviti malu korekciju paketa(zbog konkurencije),mada ni ovi nisu toliko loši.

Evo tabelarni prikaz cijena,sva tri operatera.

qwerty
20-06-2009, 02:47 PM
Kapi svaka cast na racunici samo sto si trebao ukljuciti sve tarife u razmatranje koja od njih je najpovoljnija. Nevjerovatno kako su cijene na sva 3 operatera slicne kao jaje jajetu, tako da kad se uzme da u ove nove eronet tarife ide i ova nakanada za poziv opet izadje tu negdje na isto kao bht-ov m paket.Stvarno tesko je reci ko je tu povoljniji sve zavisi da li neko cesce obavlja duze ili krace razgovore, jer ova naknada ide samo na prvu minutu razgovora.

mtel kada se gleda cistom racunicom daje najvise minuta i sms, ali je njihov paket nepovoljan za korisnika(pogotovo u federaciji zbog broja minuta ka mtel mrezi), ali i radi toga jer ih ogranicava samo na sms i poziv, tj.nista drugo ne ulazi u pretplatu sto je malo glupo, jer bar po meni logicno je za ocekivati ako si vec pretplatnik trebalo bi da imas u tu neku pretplatu ukljucen i gprs i roaming(pogledajte Hrvatsku i Srbiju dakle svaki pretpl.paket to ima).

Kakogod ovdje kod nas ima jos dosta prostora za rat cijenama na postpaidu i ovo je samo pocetak rata cijenama nadam se. Osim toga najnizi pretplatnicki paket (ne racunajuci studentski i sl.) je jos uvijek od 15km sto je dosta visoka cijena imajuci u vidu situaciju kod operatera u okruzenju (vip u srbiji postpaid od 350 din=7,5KM) a posto je kod nas standard jos i gori trebali bi razmisljati o paketu od 10KM minimalne potrosnje sto bi bio pun pogodak i svakako da bi tad bilo puno vise pretplatnika. To se ocekuje od Eroneta najprije da on to uradi, ali evo nije i on je samo usao u egal sa BH Telecomovim paketima i kao novinu ponudio jednaku cijenu poziva ka svim mob.mrezama.

BH Telecom vec sam i ranije o tome govorio mora i radi sebe sniziti cijenu poziva na postpaid(jer gdje jos ima da cijena minute bude povoljnija na pre paidu), sad mu je ova Eronetova ponuda samo motiv vise da to napokon ucini. Nadam se da necemo cekati kraj godine da to ucine, posto imaju naviku da tek krajem godine vuku takve poteze(da podsjetim i ovi m paketi su startali pocetkom godine), ali i ako bi se to desilo da toliko otegnu s tim mislim da ne bi ni previse izgubili i dalje imaju svojih aduta, jer nije sve ni u cijeni, a ni sa njom nisu previse ugrozeni. Pogledajmo malo susjede i to koliko su povoljniji Vip ili Tele2 u Srbiji odnosno Hrvatskoj pa eto opet ne biljeze neko znacajno preotimanje korisnika iako imaju sve preduslove za to (prenos broja i sl.)

Tribbiani
20-06-2009, 03:16 PM
Bit ce tarifa sa manjom cijenom sms-a od ove trenutne. :nargila:

Ma najbolje bi bilo da naprave tri, četiri tarifna modela za prepaid korisnike, mogućnost besplatnog odabira jednog od njih (znači bez onih fora i fazona gdje ti 10KM uzme džaba za aktiviranje tarife), te u svakoj od te npr. četiri tarife ponude nešto povoljnije (recimo ako neko šalje puno SMS poruka fino odabereš tarifu napravljenu baš za SMS, itd.).

Al' daBogda...

Kapi
20-06-2009, 06:29 PM
Mariobl,kao što znaš,što je veća cijena paketa to su i manje cijene za korisnike,pa sam zato išao na ove pakete za postpaid korisnike i bazirao se na osnovnu potrošnju razgovora i poruka...

U slijedećem primjeru(korisnik sam bh telecoma) pokušao sam napraviti koji paket bi najviše odgovarao mojim potrebama.Naravno sve zavisi od pojedinačnih potreba korisnika,pa procjenite...

M tel : nisam iskoristio 80 min. poziva unutar mreže i 60 min. poziva prema fiksnim mrežama,a dodao sam još 80 min. prema drugim mobilnim mrežama.

Eronet : računao sam i NAJ broj(8 KM),ali nisam siguran da ulazi u paket.Ostalo mi je još 200 min. vikend besplatno i nisam računao još uspostave poziva,koja otprilike(po prosjeku) izađe na kraju mjeseca oko 8 KM.Treba sačekati tarifne opcije na ovim paketima,pa vidjeti šta se još nudi...

qwerty
20-06-2009, 11:21 PM
Najveca je nedoumica sto se kod eroneta nista ne zna, ne zna se da li te tarifne opcije ulaze ili ne u pretplatu tj.da li se obracunavaju ili ce se obracunavati kad budu dodatno ili su/ce biti unutar tih 15,25 ili 50km i da li taj HEJ TI broj moze izabrati. Ako bi to sve bilo onda bi HT Eronet bez sumnje bio mobilni operater broj jedan u BiH.Cini se da Eronetu treba tako malo da ponudom nadmasi konkurenciju, ali oni su tu uvijek negdje nadomak da postanu najpovoljniji kao da se plase da ponude nize cijene, kada to kazem mislim na znacajno nize cijene koje bi imale veci efekat i pruzile vise razloga za prelazak od ovih dosada. Tako to rade najmanji operateri kada zele da ozbiljno konkurisu, svuda osim kod nas.

Svakako da ce i BH Telecom morati napraviti neke tarifne dodatke pretplati i unjeti neku modifikaciju tako da se korisnici mogu sami odluciti prema svojim potrebama, to dosad nije cinjeno iz razloga sto nisu imali ni previse potrebe zbog konkurencije, ali i zato sto to automatski izaziva i znaci neki bonus tj.indirektno snizenje cijena sto njima nije u cilju. Poznajuci BHT iz dosadasnje prakse sigurno da ce oni vuci do zadnje i da ce klapati ovako kako jeste i tamo pred kraj godine ici na neku varijantu snizenja ili modifikacije u m paketima.

Sto se mtel ponude tice oni ce ukoliko zele snazniji proboj na trziste federacije u svoju pretplatu morati ukljuciti stavku pozivi ka svim mob.mrezama i ponuditi br.minuta(ako to budu isli na L ce zbirno sigurno biti manje minuta nego dosad tj.recimo bice 50 ili 60 min ka svim mob.mrezama), takodje morace uvrstiti i stavku roaming, gprs i mms u ove pakete ili ici na ponudu potpuno novih tar.modela slicnih kao bht m paket ili ero + paketi.

Tribbiani
21-06-2009, 12:41 AM
Joj to ti je dobro skroz, u HT ERONET-u se sve zna, a ništa se ne zna. :D

refkie
21-06-2009, 11:51 PM
ko ima telenor srbija nek pogleda *111# nesto sto nama treba :) pri tome i dok si u roamingu mozes mijenjati servise.. cooL

Tribbiani
22-06-2009, 12:19 AM
ko ima telenor srbija nek pogleda *111# nesto sto nama treba :) pri tome i dok si u roamingu mozes mijenjati servise.. cooL

A pošto nas većina nema Telenor karticu možeš li nam pojasniti o čemu je riječ? :)

refkie
22-06-2009, 12:30 AM
to je nesto kao kupovina servisa ,dodatnih uglavnom koristeci prepaid racun,npr http://www.telenor.rs/?section=about&page=6487 .. i sl.

qwerty
22-06-2009, 12:34 AM
ma to je nadogradnja usluge *101# tj.pruzanje vise informacija na jednom mjestu.

refkie
22-06-2009, 12:40 AM
imaju dobru foru, prepaid kombinuj :) nesto kao kombinacija pretplate i placanja

qwerty
22-06-2009, 12:44 AM
ne znam o cemu se radi, ali prepostavljam da je na onaj fazon uplatis recimo neki paket za sms, razgovor ili gprs i koristis broj minuta, sms ili MB dok ne potrosis pa onda ispocetka. To moze i kod nas da se uvede samo je stvar volje i motiva operatera da to ucini.

the_worm
22-06-2009, 03:16 PM
Joj to ti je dobro skroz, u HT ERONET-u se sve zna, a ništa se ne zna. :D

Sve se zna, a ono sto ne znas odes na prodajno mjesto HT Eronet-a pa pitas, nazoves call centar ili postavis pitanje na forum :nice:

Na novim tarifama nema super broja i nema tarifnih opcija (one samo vrijede za tarife eronet 20, 40 i 80).

Na novim tarifama ce biti nesto novo o cemu ne smijem jos govoriti :tongue:

qwerty
22-06-2009, 03:32 PM
Pa u tom slucaju ove nove post paid tarife i nisu nesto specijalno, jer na bht m paketima ima opcija izbora 2 naj broja(uz 50% jeftiniji razgovor i sms) dok eto na ovim eronet ima tih 30 besplatnih minuta vikendom unutar mreze pa se to onda skoro svodi na isto. Cijena jeste povoljnija, ali kada se doda naknada za upostavu poziva opet se sve svodi na skoro isti djavo tako da ako mogu da primjetim nisu nesto pretjerano u prednosti sa ovom novom ponudom. BH Telecom bi mogao biti u prednosti i oduvati konkurenciju samo da ponovo vrati 1 sekundu kao obracun.To bi im bio dobar potez.