PDA

Pogledajte punu verziju : BH mobile vs m:tel vs eronet/ BH mobile od nove godine snizenje mob.neta i ultra zima, mtel, Eronet full tarifa

Stranice : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Kapi
22-06-2009, 04:30 PM
Na novim tarifama nema super broja i nema tarifnih opcija (one samo vrijede za tarife eronet 20, 40 i 80).

Na novim tarifama ce biti nesto novo o cemu ne smijem jos govoriti :tongue:

Nadam se da će naći adekvatnu i sličnu zamjenu za uslugu Naj broj,u suprotnom samo su se približili ostalim paketima u konkurenciji.

Koliko sam ja načuo,biće nešto slično starim tarifnim opcijama,ali ostavimo to za malo kasnije...

Kapi
22-06-2009, 04:34 PM
Mariobl,sve je to slično,kao što si rekao u par deka.

Ko prvi napravi potez 1 sek. za obračunsku jedinicu,taj će baš da "pomete" konkurenciju u narednom periodu.

Tribbiani
22-06-2009, 06:01 PM
Sve se zna, a ono sto ne znas odes na prodajno mjesto HT Eronet-a pa pitas, nazoves call centar ili postavis pitanje na forum :nice:

Na novim tarifama nema super broja i nema tarifnih opcija (one samo vrijede za tarife eronet 20, 40 i 80).

Na novim tarifama ce biti nesto novo o cemu ne smijem jos govoriti :tongue:

Pa i nije baš tako, za Forum se slažem, ali kada npr. zovem Službu za korisnike nisu mi baš raspoloženi za davanje objašnjenja (zvao neki dan da pitam za ove nove postpaid tarife, lik se pravi budala i govori kako ne zna o čemu je riječ, a ja već par dana prije toga gledam reklame za to).

Na prodajnom mjestu se može desiti da neke stvari i ne znaju (i to ti govorim iz ličnog iskustva), ali pretežno izađu u susret.

Nego, de ti meni reci hoću li ja moći nastaviti koristiti tarifu !hej Svi (a u sklopu nje i !hej Ti broj, tj. onih 1000 minuta) bez obzira na nove tarifne modele?

Kapi
22-06-2009, 06:27 PM
Nego, de ti meni reci hoću li ja moći nastaviti koristiti tarifu !hej Svi (a u sklopu nje i !hej Ti broj, tj. onih 1000 minuta) bez obzira na nove tarifne modele?

Koliko mi je poznato za hej korisnike ne bi se trebalo nista mijenjati.
Također za sada pored novih paketa,će ostati i stari paketi(tarife,tarifne opcije).

qwerty
22-06-2009, 06:38 PM
Mariobl,sve je to slično,kao što si rekao u par deka.

Ko prvi napravi potez 1 sek. za obračunsku jedinicu,taj će baš da "pomete" konkurenciju u narednom periodu.

he pa BH Telecom je imao vec takav obracun ranije(ja sam radi toga i presao na BHT:smile), pa nije pomeo konkurenciju. Ne mislim ni sad da ce niti da moze neko bukvalno oduvati konkurenciju, to jednostavno nije moguce(bez obzira na ponudu), ali je moguce da znacajno poveca broj korisnika to jeste. Stvarno me nervira ovo zaokruzivanje(bar da je 5sec kao na pre paidu). Eto ja sam im danas to i jos neke stvari predlozio, pa ako su pametni poslusat ce ako ne nastavice gubiti korisnike na svojim pogresnim odlukama, jer i necinjenje poteza je svojevrsna odluka. Neka rade sami sta misle da je najbolje za njih, ali ja mislim da bi ih takva jedna sitnica poput promjene obracunske jedinice dovela u prednost (dakle bez ikakve promjene u cijenovniku). Ta prica sa povratkom na obracunsku jedinicu od 1sekunde ima smisla tim prije sto se koristi u roamingu za postpaid, tako da bi im olaksalo i pojednostavilo obracun.

Allendade ja koliko sam shvatio na hej ce biti uvedene neke tarife kao dodaci na hej poput onoga sto je mtel ucinio sa opet nekim svojim dodatnim šemicama poput ove naknade poziva i sl. Samo da ta nova pre paid ponuda ne bude ogranicena samo na nove korisnike (ili jos gore na kupovinu hej paketa sa telefonom), jer sa tim nece nista napraviti. BH telecom evidentno ima konkurentsku prednost, jer ima bolje usluge. Da bi ih ugrozila konkurencija mora da ponudi značajno niže cijene, što Eronet ovaj put nije uradio.

qwerty
22-06-2009, 07:40 PM
Cujem da je izmjenjen support 1444 kazu da sad se javlja direkcija kojoj pripadas, npr.ako si iz Mostara javice ti se iz Mostarskog BHT,a ne ko prije iz Sarajeva. To je izgleda ono sto su rekli da ce biti prekid radova zbog izmjene na aplikativnim sistemima, ocekujem da ce biti jos nekih izmjena mozda web stranica i sl.

Kapi
22-06-2009, 10:01 PM
Ne mislim ni sad da ce niti da moze neko bukvalno oduvati konkurenciju, to jednostavno nije moguce(bez obzira na ponudu), ali je moguce da znacajno poveca broj korisnika to jeste.Neka rade sami sta misle da je najbolje za njih, ali ja mislim da bi ih takva jedna sitnica poput promjene obracunske jedinice dovela u prednost (dakle bez ikakve promjene u cijenovniku).

Apsolutno se slazem.

qwerty
22-06-2009, 10:18 PM
Evo vidim da je BH Telecom na svom portalu ubacio i neku novu mini uslugu mAdresar za memorisanje svih kontakta sa telefona, mozda nije losa stvar u slucaju gubitka SIM kartice i sl.(moze se sinhronizovati sa telefonom) sad mozda neko nema povjerenja da takve podatke kao sto su tel.brojevi svojih priajtelja izlista, ali u svakom slucaju oni imaju sve te mehanizme za prisluskivanje tako da Vam je svejedno. Primjetio sam slicnu uslugu kod Vip mobile Srbija pod nazivom copy&Notify naime pri promjeni operatera oni rade slicno na prodajnom mjestu besplatno kopiraju Vas imenik iz telefona sa stare kartice i besplatno SMS-om obavjestavaju sve vase prijatelje o promjeni Vaseg broja tj.o novom broju. I oni u Srbiji kao i mi jos uvijek nemaju mogucnost zadrzavanja broja pa se u cilju izlaska u susret i olaksanja korisnicima dovijaju na sve moguce nacine.

Evo da kazem da sam nasao i automatsko konfigurisanje postavki za mob.net. Mozda je ovo sve i ranije bilo, ali ja nisam primjetio jer mi nije nesto trebalo. Nije losa stvar mada se to moze uraditi i pomocu PC Site-a, ali dobro

Kapi
23-06-2009, 10:36 AM
Nadam se da će osvježiti portal za korisnike,tj.bolje uređivanje svojih usluga,opcija,kao npr.samostalne promjene naj broja.

qwerty
23-06-2009, 10:43 AM
Nadam se da će osvježiti portal za korisnike,tj.bolje uređivanje svojih usluga,opcija,kao npr.samostalne promjene naj broja.

u planu je taj self service vec odavno vidjecemo nadam se da ce to uskoro biti

Kapi
23-06-2009, 12:52 PM
Ostaje da se nadamo kao uvijek,za sve operatere,da nam daju na kapaljku,:).

Imaš li informacija hoće li doći do bolje ponude mobitela(postpaid korisnici),jer skoro sve koje imaju u ponudi,nemaju na stanju...

qwerty
23-06-2009, 02:31 PM
Ostaje da se nadamo kao uvijek,za sve operatere,da nam daju na kapaljku,:).

Imaš li informacija hoće li doći do bolje ponude mobitela(postpaid korisnici),jer skoro sve koje imaju u ponudi,nemaju na stanju...

pa trebalo bi dobio sam tu info davno da ce doci novi mobiteli pa evo jos nista, tako da nescu vise nista da obecavam:smile

jaco_sa
23-06-2009, 04:01 PM
pa trebalo bi dobio sam tu info davno da ce doci novi mobiteli pa evo jos nista, tako da nescu vise nista da obecavam:smile
Dosla je N97,al je jos ne pustaju u prodaju...
100% provjerena informacija..

berin8
23-06-2009, 04:21 PM

jel dosla n97 u mobis ili bhtelekom.nevjerujem za tu informaciju,ali eto

Kakaljin
23-06-2009, 05:33 PM

Da i ja potrvrdim ovu informaciju, jos su meni rekli da ce biti u ponudi od 1. augusta. Radi procedura koje BHT ima dok drugi operateri te procedure nemaju.

berin8
23-06-2009, 05:46 PM
Da i ja potrvrdim ovu informaciju, jos su meni rekli da ce biti u ponudi od 1. augusta. Radi procedura koje BHT ima dok drugi operateri te procedure nemaju.

ako obojica imate informaciju,sada vjerujem:nargila:

koliko li ce biti na mega 100

jaco_sa
23-06-2009, 06:57 PM
jel dosla n97 u mobis ili bhtelekom.nevjerujem za tu informaciju,ali eto
Misllio sam na BH Telekom...
prva tura ce vjerovatno otici na uposlenike,kao i uvijek....

HARUN_FCB
23-06-2009, 09:39 PM
Ja je mogu nabaviti za 950-1000 KM :) ... Pa et ako kome treba , da se dogovorimo

qwerty
24-06-2009, 12:27 AM
Ljudi sto vise gledam ove Eronet tarife sve mi se vise cini da te nove tarife su jos jedno bacanje prasine u oci ljudima cisto da se kaze da eto nesto se desava kao konkurisu jedni drugima, ali sustinski oni samo cementiraju stanje. Jednostavno ne vidim da Eronet ima zelju da pravo konkurise BH Telecomu ili mtelu pa da ponudi nesto sto bi imalo znacajno nize cijene od ovih. Tesko ce se neko odluciti na prelazak kad su cijene i tarife kod operatera toliko slicne. Eronet je po pitanju konkuentnosti bolje izgledao prije godniu dvije nego sada. Tada su lansirali hej svi tarifu i onu ljetnu tarifu imali stalno neke jake akcije, sada ni blijeda slika, a i kada ponude nesto to je identicno onom sto vec nudi konkurencija. Stice se utisak kao da im je gazda povukao rucnu(to datira od kad su dobili oanj prefix HT tj.od ujedninjenja sa HT Mostar) i da svjesno to rade kako ne bi bespotreno zakuvavali situaciju jer to nikom od ova 3 operatera nije u interesu zato sto se ovako jako dobro slazu i izvlace jako lijepe profite.

Sto se tice tih telefona vec sam rekao od kako im je upala poreka inspekcija u bht od tad nema vise novih tlefona, znacajno su usporili proces nabavke(zbog zadovoljavanja zakonskih procedura). Do tad je BH telecom imao dosta telfona u ponudi i stalno je imao aktuelne mobitele. Nekom je bio cilj da pokvari posao bht-u, namjerno ih diskriminisu zakonom, prave probleme jedinoj TK(odnosno najvecoj) drzavnoj kompaniji, umjesto da im stvaraju olaksice pri radu oni(drzavni organi) im otezavaju, necuveno primjenljivo samo u Bosni.

Kapi
24-06-2009, 01:07 AM
Mariobl,ja sam pisao za eronet tarife i u prethodnim postovima,da nije ništa spektakularno,odnosno samo su približno izjednačili pakete sa ostalim operaterima.Ostaje da vidimo šta će se u sklopu novih pakete još ponuditi...Također mi je poznato da unutar firme ima malih problema i poteškoća,kao npr.pokušaj promjene gen.direktora što vjerovatno utiče na efikasan i kvalitetan rad...

Kao što si slično napisao "svako uzima svoj dio kolača" i oni zadovoljni,a korisnici ispaštaju.

Ako se nastavi ovako spora nabavka mobitela i komplikovane zakonske procedure itd.,onda ćemo opet biti osuđeni kupovati na crno,što je loše za telecom,što zbog korisnika koji se obavezuju u ugovoru,što zbog zarade...

qwerty
24-06-2009, 11:07 AM
Ma i ovako smo osudjeni na kupovinu tel. na crno, jer cijene mobilnih tel. kod sva 3 operatera nisu bas pristupacne i jso uvijek se ne isplati uzeti kod operatera tj.nije povoljnije nego inace ga kupiti iako se obavezujes ugovorom pa bi po nekoj logici trebalo da imas te neke benefite. Jos uvije vlada ta nelojalna konkurencija telefoni se dobavljaju sa svih strana, sa raznih mreza dekodiraju prepakuju i ovdje prodaju pod nove.

berin8
24-06-2009, 11:17 AM
Ja je mogu nabaviti za 950-1000 KM :) ... Pa et ako kome treba , da se dogovorimo

koliko se ceka i koja je tacna cijena???

qwerty
26-06-2009, 08:27 PM
He he dobra ima je ona reklama sumnja se na nizu cijenu poziva:lol: svako ima svoj motiv.

refkie
26-06-2009, 11:01 PM
heh,da osim toga dobro placena reklama je to :) cini se da su dobro izvukli za nju :D al i vrijedi...

qwerty
26-06-2009, 11:13 PM
Stvarno im se mora odati priznanje za te TV reklame, pravi su majstori bolje ne rade ni vani:bravo2: paljevina zesca, sad druga je stvar sta stoji iza tih reklama a to je najcesce i ne bas tako povoljna ponuda kao sto se cini kad slusas te reklame, ali dobro ne mozemo sve imati i dobru reklamu i dobre cijene.
Nadam se da ce ih od prvog poceti pratiti i ovi narandzasti iz bht:wink2: bar sa snizenjima.

igor.x
29-06-2009, 09:34 PM
definitivno najbolje reklame pravo, najbolji mi je detalj kad pronadju dokz, tj sim karticu hahahahahah

u subotu se otvara mtel centar u Sarajevu, drugi po redu, u BBI, a ispred ce da bude koncert grupe Regina :D

Kapi
30-06-2009, 06:42 PM
Imam informaciju da će za par dana bh telecom imati novu ponudu mobilnih telefona...

refkie
30-06-2009, 11:00 PM
hehe :) ma te ponude su vise pocele da nagrizaju moje zivce , "skockajte svoj" itd.. radi se o tome da ti mobiteli nisu spremni da udju u džep mnogih.

qwerty
30-06-2009, 11:20 PM
Ref mislim da se ovaj put radi o necem drugom(potpuno novi kontigent mobitela-jacih:), a vjerovatno ce ako ne danas onda za nekih 10-tak dana poceti stizati toliko ocekivani telefoni za promociju 3G usluge. Vidim ponovo su poceli da reklamiraju mobilni broadband na 080, to je vjerovatno smisljeno jer se sprema ta nova ponuda telefona, ali ovoga puta ce morati ici sa nesto nizim cijenama nego do sada jer je primjetno i blago snizenje cijena tel. u konkurentskoj mtel ponudi. Ocekujemo i nesto po pitanju rezanja cijena, bilo bi dobro.

igor.x
01-07-2009, 12:49 AM
koliko vidim jadni korisnici prepaid usluge BHmobile, jos uvijek imaju cijene od prosle godine, nista ne bi odgovor na prepaid tarife od mtela....joj jest mi vas (nas) zaoo:hissyfit:

Tribbiani
01-07-2009, 07:24 AM
Od danas, pored 50% jeftinijih cijena SMS poruka, od 16 do 17 sati je i cijena razgovora povoljnija za 50% u HT ERONET mreži.

Kolega nas nije slagao. ;)

qwerty
01-07-2009, 10:18 AM
koliko vidim jadni korisnici prepaid usluge BHmobile, jos uvijek imaju cijene od prosle godine, nista ne bi odgovor na prepaid tarife od mtela....joj jest mi vas (nas) zaoo:hissyfit:

razlika je samo u cijeni sms-a, tj.razlika je u tome sto mtel ima tarife prilagodljive korisniku(sms je jeftiniji razgovor skuplji i sl. sa tarifom zovi razgovor jeftiniji sms skuplji-dakle samo preraspodjela ne i neko veliko snizenje iako je sms vise snizen nego sto je razgovor skuplji pa je zato salji tarifa vrlo popularna). Nije samo bht na starim cijenama vec i Eronet, ali i mtel sa postpaidom tako da posto rijetko budu snizenja to nije nista cudno, jer ovdje je jos uvijek dosta monopolizirano trziste pa im se moze.

Tribbiani
01-07-2009, 10:38 AM
Dobro ljudi, šta vi mislite hoće li se jednog lijepog i sunčanog dana desiti i to čudo da sve usluge BH Mobile mreže rade normalno?

Kod njih su uvijek neki problemi. Prvo problemi sa uspostavom Video poziva, zatim problemi sa spajanjem na Internet (mobilni), a evo sada i problemi sa portalom (mogu do sutra klikati na gumb "Pošalji", al' poruka neće otići).

Ne znam u šta troše silne novce koje zarađuju, nesposobnjakovići nisu u stanju napraviti je*eni portal da radi kako treba.

I još mi anketu izbacuju za uslugu koja malo radi, malo ne radi (LBS).

Go BH Mobile! Divni ste!:coolglasse

qwerty
01-07-2009, 11:44 AM
Allendale problemi se javljaju na sve tri mreze, a ti problemi oko 3g mreze su bili ocekivani, jer tesko je bilo za ocekivati da ce sve biti o.k. nisu nasi kadriovi ni toliko skolovani da znaju sve oko tih novih tehnologija pa da sve ide kao po loju.
Opet kazem moze im se, imaju monopol i imaju usluge koje drugi nemaju, pa korisnici i nemaju neke alternative osim da trpe BH mobile sa svim svojim propustima u radu.

qwerty
01-07-2009, 11:46 AM
Počela roaming sezona

Nova, znatno povoljnija cijena roaming usluge korisnicima m:tela obračunavaće se u toku naredna tri mjeseca, tačnije od 1. jula do 30. septebra ove godine.

Nove pogodnosti u roamingu osim prepaid i postpaid korisnika imaju i korisnici poslovnih tarifa iz paketa Total Office. Posebni ističeno mogućnost značajne uštede ukoliko prilikom putovanja u Hrvatsku, Grčku, Tursku ili Italiju, korisnik odabere mreže: T-Mobile u Hrvatskoj, Cosmote u Grčkoj i Vodafone u Turskoj ili Italiji, jer od ove godine m:tel ima ugovore o roamingu sa partnerskim mrežama u četiri navedene evropske zemlje.

Za ostale destinacije, korisnici se mogu informisati u kojoj se od 4 tarifne zone nalazi odrediište gdje provode svoj odmor, te da odaberu bilo koju od ponuđenih mreža, jer su u tom slučaju cijene dolaznih i odlaznih poziva jednake bez obzira o kom operateru je riječ.

Podsjećamo, dolazni pozivi u mrežama mt:s i m:tel u Srbiji i Crnoj Gori su besplatni, a cijene odlaznih poziva formirane su po najnižim cijenama roaminga u BiH.

qwerty
01-07-2009, 11:48 AM
Dobio sam informaciju da pored ove akcije u 7.mjesecu sa 50% jeftinijim razgovorima Eronet 1.8. uvodi novu, jos povoljniju tarifu hej!zovimo. nova tarifa zamjenice postojecu te ces dobiti bonus od 20 km. Vjerovatno ce paralelno da ide i neka SMS tarifa vidjecemo jos. I ovo je vec ranije spomninjano na forumu.

Tribbiani
01-07-2009, 12:49 PM
Dobio sam informaciju da pored ove akcije u 7.mjesecu sa 50% jeftinijim razgovorima Eronet 1.8. uvodi novu, jos povoljniju tarifu hej!zovimo. nova tarifa zamjenice postojecu te ces dobiti bonus od 20 km. Vjerovatno ce paralelno da ide i neka SMS tarifa vidjecemo jos. I ovo je vec ranije spomninjano na forumu.

Samo nek' ne diraju !hej TI broj (1000 besplatnih minuta prema jednom broju), ostalo me ne zanima. :D

qwerty
01-07-2009, 01:02 PM
Samo nek' ne diraju !hej TI broj (1000 besplatnih minuta prema jednom broju), ostalo me ne zanima. :D

vjerovatno ce to biti nova tarifa koja nece imati mogucnost hej ti broja, ali ce imati te jeftinije razgovore, ali vidjecemo jos sta ce biti uglavnom koliko vidim hej svi tarifa ce ostati, sad pod kojim uslovima ce se pristupati novim tarifama i kakve sve pogodnosti ce biti se ne zna.

Tribbiani
01-07-2009, 03:24 PM
vjerovatno ce to biti nova tarifa koja nece imati mogucnost hej ti broja, ali ce imati te jeftinije razgovore, ali vidjecemo jos sta ce biti uglavnom koliko vidim hej svi tarifa ce ostati, sad pod kojim uslovima ce se pristupati novim tarifama i kakve sve pogodnosti ce biti se ne zna.

Nadam se da !hej SVI ostaje. Ne bi bilo loše da naprave tri, četiri tarife koje će korisnici birati u skladu sa svojim potrebama (pozivi, SMS, Internet i sl.).

Ipak, vidjećemo u augustu šta nas to čeka. :D

igor.x
01-07-2009, 04:57 PM
Bitno je da BHmobile nece nista uraditi za svoje korisnike ROFL

qwerty
01-07-2009, 05:16 PM
Bitno je da BHmobile nece nista uraditi za svoje korisnike ROFL

Vidjecemo. Otkud znas da nece nista napraviti nisi Milan tarot:) , pa nece ni oni nijemo posmatrati mtel, a narocito to kako Eronet snizava cijene i preotima im korisnike. Dosad su uvijek cekali da Eronet prvi nacini korak pa su onda isli u akciju, vidjecemo ovaj put. I bht je poceo odustajati od ranog(mjesec dana unaprijed najavljivanja snizenja) pa mozda od 1.8. ipak ide nesto novo. Kakogod da li od 1.8. ili od 1.9. , ali snizenja ce sigurno biti vjerovatno prvo pre paid (ultra) pa tek onda krajem godine i postpaid.

igor.x
01-07-2009, 05:56 PM
Ma dobro, čekamo mi prvi u mjesecu već godinu dana. Dočekat ćemo, aBd.

qwerty
01-07-2009, 06:43 PM
Ma dobro, čekamo mi prvi u mjesecu već godinu dana. Dočekat ćemo, aBd.

Takva je situacija, kakvi telekomi takva i konkurencija:wink2:
sto se mene tice ja sam zadovoljan uslugom bh mobile postpaid m paketa (kompletnom uslugom ne samo sa cijenama), tako da jos uvijek konkurencija ne nudi nista znacajno da bih imao dovoljan motiv da kalkulisem o eventualnom prelasku na nekog drugog operatera. Nije sve ni u cijenama, ali vjerujem da ce do kraja godine biti odradjene korekcije i na tom planu. Ultra kao i hej je vec duze vrijeme u krizi sa cijenama i morace nesto da urade kako bi bili konkurentniji pa zato i kazem da ce prvo ici tu neka snizenja-prvenstveno sms, pa tek onda na postpaidu cijena razgovora. Te dvije stvari su prioritet, sad ako bude jos nesto islo na dole tim bolje.

qwerty
01-07-2009, 08:12 PM
Evo malo sam poredio cijene roaminga bh telecom i mtel pa tu su negdje sada je mtel mozda povoljniji za nekih 10kf po dolaznom pozivu u odlaznim pozivima bht je cak negdje i povoljniji, tu je to negdje. Dobra stvar je sto se i kod nas pocelo sa ovom ljetnom roaming ponudom za turisticke destinacije, nadam se da ce ise u tu akciju ukljuciti i ostala dva mada kazem nisu se pretrgli osim za roaming za Srbiju i CG gdje je stvrno povoljna cijena kod mtela, ali i od skoro kod BHT u Vip Srbija. To je bilo i za ocekivati da sa maticnim mrezama u susjednim zemljama imaju povoljniji razgovor, sta bi tek bilo da imamo Vip ili T-mobile u BiH mogli bi imati takve cijene skoro sa pola Evrope.:lol: Ne treba zaboraviti da je prednost u nacinu obracunavanja u roamingu bht kod postpaid korisnika, a to je 1 sekunda.

refkie
01-07-2009, 10:21 PM
bice neka nova tarifa na hej od prvog...

qwerty
01-07-2009, 11:53 PM
bice neka nova tarifa na hej od prvog...

vec sam pomenuo hej zovi tarifa starta od 1.8. nadam se da ce biti i hej salji i hej surfaj :lol: to bi bio pravi odgovor mtelu, ali i poziv bht-u na snizenje cijena tj.na uvodjenje novih tarifa na ultri.

berin8
02-07-2009, 07:45 AM
u poruci kaze pogledajte novu tarifu na stranici eroneta a stranica nije azurirana 100godina

refkie
02-07-2009, 02:24 PM
u poruci kaze pogledajte novu tarifu na stranici eroneta a stranica nije azurirana 100godina

hahah na hej.ba pa nista od toga.. nema

refkie
02-07-2009, 02:25 PM
vec sam pomenuo hej zovi tarifa starta od 1.8. nadam se da ce biti i hej salji i hej surfaj :lol: to bi bio pravi odgovor mtelu, ali i poziv bht-u na snizenje cijena tj.na uvodjenje novih tarifa na ultri.

eh dahoce bit :) mozda i bude u zavisnosti kako ce proci ova koju uvode...

Tribbiani
02-07-2009, 03:05 PM
HT ERONET-ova Web stranica je smiješna. Tamo ne postoji mogućnost za pronalazak pravovremene informacije. Što se njih tiče ja informacije o njihovim uslugama i akcijama saznam najprije iz medija, a zatim na Forumima. Tek poslije toga se sjete objaviti nešto i na Web stranici.

Na početnoj stranici www.hteronet.ba zasad ima samo reklama za nove tarife (znači bit' će ih više, vjerovatno), međutim kada kliknete na tu reklamu samo vas vrati na početnu stranicu.

qwerty
02-07-2009, 03:25 PM
HT ERONET-ova Web stranica je smiješna. Tamo ne postoji mogućnost za pronalazak pravovremene informacije. Što se njih tiče ja informacije o njihovim uslugama i akcijama saznam najprije iz medija, a zatim na Forumima. Tek poslije toga se sjete objaviti nešto i na Web stranici.

Na početnoj stranici www.hteronet.ba zasad ima samo reklama za nove tarife (znači bit' će ih više, vjerovatno), međutim kada kliknete na tu reklamu samo vas vrati na početnu stranicu.

I to je nesto do sad nikad nisu ovoliko ranije najvljivali neko snizenje cijena, bice da je nesto bas krupno. Vjerovatno ce sutra objaviti.

qwerty
02-07-2009, 03:27 PM
Šalji i zovi sve u 16!

SMS i voice happy hour

Svim !hej korisnicima konačno kreće pravo ljeto!

Od 01.-31.07. svakog dana u periodu od 16 do 17 sati poruke prema svim mrežama i pozivi unutar HT ERONET mreže su 50% povoljniji.

Popust od 50% na poslane SMS poruke prema svim mrežama i na pozive unutar HT ERONET mreže vrijedi za sve !hej korisnike (HT ERONET prepaid).

Akcija traje od 01.07. do 31.07.2009. godine
Akcija ne vrijedi u roamingu.

Tribbiani
02-07-2009, 04:28 PM
Moguće, vidjećemo.

Mada je moguće i da su vijest objavili zbog toga što je informacija o novim tarifama već procurila, pa lafo sad k'o oni to objavili. :mrgreen:

Inače, gdje je nestao lik koji je najavio nove tarifne modele? :mrgreen:

SEDINAHA
02-07-2009, 04:40 PM
Ma Telecom je cista glupost, al sta cu kad mi je zao mijenjat broj, a bas mi se ne prelazi na m:tel i Eronet. A mene najvise nervira na Telecomu, to sto, i ako se uvede nesto novo, povoljnije ko bajagi, to je za nove korisnike, znaci kupi novi broj i pricat ces jeftinije. Bolje mi je dopunit kredit.:hissyfit:

Kapi
02-07-2009, 04:46 PM
Mariobl,jesi li siguran da je za bht u roamingu obracunska jedinica 1 sek.,jer tako ne pise u "tarifiranju roaminga" na njihovoj stranici.Obracunske jedinice su 10 sek. i 60 sek. zavisno od operatera.

Ja sam najavio nove tarifne opcije(kao i the worm)slicne starim koje su jos u upotrebi,ali ne bih sad o tome,dok ne budem saznao sve detalje.

qwerty
02-07-2009, 07:26 PM
Ma Telecom je cista glupost, al sta cu kad mi je zao mijenjat broj, a bas mi se ne prelazi na m:tel i Eronet. A mene najvise nervira na Telecomu, to sto, i ako se uvede nesto novo, povoljnije ko bajagi, to je za nove korisnike, znaci kupi novi broj i pricat ces jeftinije. Bolje mi je dopunit kredit.:hissyfit:

Druze ako je ista o.k. na bht je to kad uvedu neke novine ili nize cijene to je onda za sve korisnike ili automatski ili besplatno pusteno, nema doplate 5km ili 10km kao na mtelu ili eronetu za aktivaciju tarifa. Tipican primjer za to je bilo kad je eronet uveo hej svi i kasnije mtel frend tarifu, a poslije tog bh telecom snizio cijene bez ikakve naknade. To mi se kod nih svidja sto nisu ucijenjivaci i nema toliko nekih zackoljica i cakica u njihovoj ponudi. Ono jeste da se ultrasi malo duze nacekuju snizenja, ali bar im se ne moze prigovriti za to da ogranicavaju ili nude nesto eksluzivno samo za nove korisnike. Ako to i rade, to cine u najmanjoj mjeri.

qwerty
02-07-2009, 07:30 PM
Mariobl,jesi li siguran da je za bht u roamingu obracunska jedinica 1 sek.,jer tako ne pise u "tarifiranju roaminga" na njihovoj stranici.Obracunske jedinice su 10 sek. i 60 sek. zavisno od operatera.

Jesam druze. Siguran sam za postpaid da je 1sek, na pre paidu je 1min ili zavisno od operatera. To je uvijek bilo i nisu mjenjali princip obracuna za roaming sa novim m paketima(dakle samo u BiH je 10sec obracun na postpaidu). Potvrda tog je evo u ovoj novoj roaming akciji sa Vipom http://www.bhtelecom.ba/portalnovost+M57193f5be74.html

the_worm
02-07-2009, 07:45 PM
Moguće, vidjećemo.

Mada je moguće i da su vijest objavili zbog toga što je informacija o novim tarifama već procurila, pa lafo sad k'o oni to objavili. :mrgreen:

o cemu ti pricas?

svaki operater je duzan najmanje mjesec dana prije pustanja novih tarifa ili novih cijena s istim upoznati korisnike putem sms obavijesti, preko medija ili preko svoje web stranice.

sta vas zanima o novim hej tarifama?

the_worm
02-07-2009, 07:50 PM
Jesam druze. Siguran sam za postpaid da je 1sek, na pre paidu je 1min ili zavisno od operatera. To je uvijek bilo i nisu mjenjali princip obracuna za roaming sa novim m paketima(dakle samo u BiH je 10sec obracun na postpaidu). Potvrda tog je evo u ovoj novoj roaming akciji sa Vipom http://www.bhtelecom.ba/portalnovost+M57193f5be74.html

Ne lupetaj gluposti. Obracunsku jedinicu kao i cijene odlaznih poziva u roamingu definira svaki operater pojedinacno neovisno o tome koja je obracunska jedinica kod operatera ciji je korisnik gost u njihovoj mrezi.
Isto kao sto je u ovom slucaju ta obracunska jedinica 1 sec tako ona moze biti 30 ili 60 sec, ili evenutalno 60 + 1 sec, 60 + 10 sec, 60 + 30 sec, 30 + 30 sec, itd.

qwerty
02-07-2009, 08:28 PM
o cemu ti pricas?

svaki operater je duzan najmanje mjesec dana prije pustanja novih tarifa ili novih cijena s istim upoznati korisnike putem sms obavijesti, preko medija ili preko svoje web stranice.

kako to nije bio slucaj prosle godine kada su preko noci znale osvanuti nove akcije i sl. na Eronetu, pa i ovo zadnje sa ovim plus tarifama, dok evo ovo je prvi put cini se da eronet mjesec dana ranije govori o snizenju.

Sta nas interesuje o novim tarifama, pa naravno cijene sta bi drugo.

qwerty
02-07-2009, 08:31 PM
Ne lupetaj gluposti. Obracunsku jedinicu kao i cijene odlaznih poziva u roamingu definira svaki operater pojedinacno neovisno o tome koja je obracunska jedinica kod operatera ciji je korisnik gost u njihovoj mrezi.
Isto kao sto je u ovom slucaju ta obracunska jedinica 1 sec tako ona moze biti 30 ili 60 sec, ili evenutalno 60 + 1 sec, 60 + 10 sec, 60 + 30 sec, 30 + 30 sec, itd.

Znam 100% da je prije BH Telecom za postpaid u roamingu bez obzira na operatera (camel roaming princip) imao 1sekund kao obrancunsku jedinicu, a koliko sam upoznat nista se ni poslije novi m paketa nije mjenjalo. Ti mi dokazi da je drugacije pa cu priznati da nisam u pravu u vezi ovoga.

Tribbiani
02-07-2009, 08:57 PM
o cemu ti pricas?

Pričam o realnosti. Kod nas su operateri dužni svašta nešto pa ne vidim da se toga pridržavaju. Reci mi, jel' se na HT ERONET Web stranici pojavila vijest o prošlomjesečnoj akciji SMS Happy Hour? Ja je tamo nisam pronašao.

Inače, mene interesuje hoću li imati mogućnost odabira !hej Ti broja (opcija sa 1000 minuta besplatnih razgovora prema jednom broju)?

qwerty
02-07-2009, 08:59 PM
Evo izvod iz bht cijenovnika vezano za roaming(nema ne pise ovdje da je 1sek. na postpaid to sam prije vidjeo kad je takva info bila dostupna na web str.) vec samo pise za ultru call back je 5sec i za camel 60sec. dakle nema veze operater koji se koristi, za svakog je isti postupak obracuna, jedino je cijena drugacija.

2.3.3.3. Cijene roaming saobracaja za postpaid korisnike
Postpaid korisnicima ukljuceno je korištenje usluga u mrežama drugih GSM operatora sa kojima BH Telecom ima
komercijalni roaming ugovor
Pretplatnici mogu na zahtjev besplatno iskljuciti mogucnost nacionalnog roaminga.
Naplata odlaznih poziva u roamingu vrši se po cijenama operatora u cijoj mreži je ostavaren saobracaj, uvecan
za 15% po osnovi troškova meduoperatorskog obracuna.
Cijena odlaznih poziva prema fiksnim i mobilnim mrežama unutar BiH u nacionalnom roamingu regulisane su
odlukom Regulatorne Agencije za komunikacije br. 05-07-1318-1/07 od 28.05.2007. god.
Dolazni pozivi u roamingu naplacuju se kao pozivi iz BH Mobile mreže prema datoj zemlji/mreži u kojoj je
ostvaren saobracaj, prema korištenom tarifnom modelu.
2.3.3.4. Call-back prepaid roaming
Napomene:
F Obracunski interval za pozive je 5 sekundi;
F Pozivi iz roaminga prema službi za podršku korisnicima (1444) i ostalim posebnim službama naplacuju se kao
pozivi prema BiH;
F Pozivi iz roaminga prema V-box sistemu poruka naplacuju se kao pozivi prema BiH;
.

2.3.3.5. CAMEL prepaid roaming
Napomene:
Obracunski interval za pozive je 60 sekundi;
Pozivi iz roaminga prema službi za podršku korisnicima (1444) i ostalim posebnim službama naplacuju se kao
pozivi prema BiH;
Pozivi iz roaminga prema V-box sistemu poruka naplacuju se kao pozivi prema BiH;
Pozivi prema servisnim brojevima 1204, 1423 i 1421 nisu moguci u CAMEL roamingu;
Za prijavu ili odjavu korištenja nacionalnog roaminga korisnici se trebaju prethodno najaviti slanjem besplatne
SMS poruke. BH Telecom ce u postupku rješavanja eventualnih žalbi korisnika obezbijediti evidenciju izvršenih
aktivacija/deaktivacija usluge u periodu od 90 dana unazad od dana podnošenja žalbe.
Zonalna podjela za prepaid roaming data je u prilogu 6. Cjenovnika.

the_worm
02-07-2009, 10:01 PM
kako to nije bio slucaj prosle godine kada su preko noci znale osvanuti nove akcije i sl. na Eronetu, pa i ovo zadnje sa ovim plus tarifama, dok evo ovo je prvi put cini se da eronet mjesec dana ranije govori o snizenju.

Sta nas interesuje o novim tarifama, pa naravno cijene sta bi drugo.

Akcije koje traju samo jedan odredjeni vremenski rok nije potrebno unaprijed najavljivati. Nove tarife i nove cijene uvijek su unaprijed najavljene, to su obavezni uraditi svi operateri u sluzbenim listovima i dnevnim novinama.

Pričam o realnosti. Kod nas su operateri dužni svašta nešto pa ne vidim da se toga pridržavaju. Reci mi, jel' se na HT ERONET Web stranici pojavila vijest o prošlomjesečnoj akciji SMS Happy Hour? Ja je tamo nisam pronašao.

Inače, mene interesuje hoću li imati mogućnost odabira !hej Ti broja (opcija sa 1000 minuta besplatnih razgovora prema jednom broju)?

Obavijesti o sms happy hour na web stranici nije bilo, ali si dobio bar tri sms obavijesti...jel tako?

Imat ces opciju !hej Ti broja na tarifi !hej zovi, ali uz odredjene modifikacije. Snizava se naknada za aktivaciju usluge, ali se uvodi naknada za uspostavu poziva u iznosu od 0,06 feninga po pozivu.

qwerty
02-07-2009, 11:45 PM
Znam ja sta bi trebalo, samo kazem da se to ne primjenjuje bas uvijek. Evo recimo za plus tarife je li iko za to cuo ili vidjeo mjesec dana ranije ili ove nove cijene roaminga kod mtel nebitno samo dajem primjer. Jedino sto je bht skoro uvijek objavljivao mjesec dana ranije obicno 1. za naredni 1. u mjesecu.

Kapi
03-07-2009, 01:34 AM
Evo tarifiranja bh telecoma u roamingu.Npr. u Hrvatskoj se vrsi tarifiranje odlaznih poziva zaokruzivanjem na 60 sek.,a dolaznih poziva na 10 sek.

http://195.222.56.60/Roaming/Main?show=Evropa

Jedna digresija na ovu diskusiju,svaki bh operater je duzan najmanje mjesec dana prije formiranja novih cijena,obavjestiti i dobiti odobrenje RAK-a.

the_worm
03-07-2009, 07:26 AM
Evo tarifiranja bh telecoma u roamingu.Npr. u Hrvatskoj se vrsi tarifiranje odlaznih poziva zaokruzivanjem na 60 sek.,a dolaznih poziva na 10 sek.

http://195.222.56.60/Roaming/Main?show=Evropa

Jedna digresija na ovu diskusiju,svaki bh operater je duzan najmanje mjesec dana prije formiranja novih cijena,obavjestiti i dobiti odobrenje RAK-a.

Ovo nije tarifiranje bh telecoma u roamingu. Kao sto sam rekao, cijene i obracunsku jedinicu postavlja svaki operater ciju ti uslugu koristis u roamingu. Tako ces vidjeti na ovom linku koji si postavio da jedan operater u Albaniji tarifira roamerima 60 sec obracunsku jedinicu, a drugi 20 sec.

Da, svaki operater je duzan dobiti suglasnot RAK-a za nove cjene i nove tarife, i to ne mjesec dana, nego dosta prije od pustanja novih tarifa i novih cijena.

Tribbiani
03-07-2009, 07:40 AM
Obavijesti o sms happy hour na web stranici nije bilo, ali si dobio bar tri sms obavijesti...jel tako?

Imat ces opciju !hej Ti broja na tarifi !hej zovi, ali uz odredjene modifikacije. Snizava se naknada za aktivaciju usluge, ali se uvodi naknada za uspostavu poziva u iznosu od 0,06 feninga po pozivu.

Tako je. Ali opet ostaje "problem" onih postpaid tarifa (nije bilo objavljeno mjesec dana ranije, niti sam dobio SMS). Pazi druže, nije ni bitno. Informacija kad'-tad' dođe do krajnjeg korisnika, al' fakat da ne bi bilo loše da se Web stranica češće osvježava (pogledaj samo ponudu mobilnih telefona koja je stara skoro godinu dana).

Hvala za info. ;)

edit: Još jedno pitanje, ako može? Da li će svi korisnici biti automatski prebačeni na nove tarife, ili će odabir ići na zahtjev korisnika, uz određenu naknadu (u poruci sam dobio info da će mi automatski prebaciti na novu tarifu)?

qwerty
03-07-2009, 08:08 AM
e da pa onda po ovom ispada da je pre paid call back princip dosta jeftiniji jer pise da je 5 sec. obracunski interval. Hvala za link nikako nisam mogao da ga nadjem na web stranici. Uglavnom je promjenljiv obracun negdje je 1sek negdje je 60 sek., 10 ili 30sek. pa sad kako te zapadne. Vidim da sad imaju gprs/mms roaming sa skoro svim zemljama i operaterima.

Kapi
03-07-2009, 11:52 AM
Ovo nije tarifiranje bh telecoma u roamingu. Kao sto sam rekao, cijene i obracunsku jedinicu postavlja svaki operater ciju ti uslugu koristis u roamingu. Tako ces vidjeti na ovom linku koji si postavio da jedan operater u Albaniji tarifira roamerima 60 sec obracunsku jedinicu, a drugi 20 sec.

1. Naplata odlaznih poziva u roamingu vrši se po cijenama operatora u cijoj mreži je ostavaren saobracaj, uvecan za 15% po osnovi troškova meduoperatorskog obracuna.

2.Dolazni pozivi u roamingu naplacuju se kao pozivi iz BH Mobile mreže prema datoj zemlji/mreži u kojoj je ostvaren saobracaj, prema korištenom tarifnom modelu.

The worm ovo je link sa stranice bh telecoma,sto znaci da cijene moraju biti tacne,naravno ako nije doslo do nekih promjena u posljednjih par mjeseci.A sto se tice Albanije i bilo koje druge zemlje u roamingu,svaki operater odreduje obracunsku jedinicu,tako da moze biti i 20 sek.,a i 60 sek.Tabela je napravljena da se korisnici mogu informisati o cijenama i izabrati najpovoljnijeg operatera.

qwerty
03-07-2009, 01:34 PM
Nove Prepaid tarife od 1.8.2009.

!hej Zovimo i !hej SMSajmo

HT ERONET uvodi dvije nove Prepaid tarife: !hej Zovimo i !hej SMSajmo.
Od 1.8. korisnici dosadašnjih tarifa !hej Svi (sa i bez aktiviranog !hej Ti broja) i !hej Svi ljetne tarife će postati korisnici !hej Zovimo tarife.
Cjenik novih !hej tarifa (!hej Zovimo i !hej SMSajmo) pogledajte ovdje >>>

!hej Zovimo

Tarifni model !hej Zovimo korisnicima omogućuje povoljnije komuniciranje putem razgovora.
Odaberi i jedan !hej Ti broj s kojim ćeš razgovarati 1000 minuta mjesečno za 0 KM/min!
Što je !hej Ti broj >>>

!hej SMSajmo

Tarifni model !hej SMSajmo korisnicima omogućuje povoljnije komuniciranje putem SMS poruka.
Svaki drugi SMS na tarifnom modelu !hej SMSajmo je besplatan!

Aktivacija tarife

Svi korisnici koji od 1.8.2009. aktiviraju svoj !hej start paket automatski će imati aktiviranu tarifu !hej Zovimo.
Korisnicima će biti omogućen prelazak na tarifu !hej SMSajmo slanjem SMS poruke na broj 063 7788 (prvi prelazak je besplatan).

Od 1.8.2009. svi Prepaid korisnici koji se registriraju dobiti će 5 KM (s PDV-om) na svoj račun.
Cijena !hej start paketa je 15 KM (s PDV-om) s uključenih 10 KM na računu + 5 KM koje korisnik dobije za registraciju.

* Naknada za korištenje !hej Ti broja iznosi 6 KM mjesečno (naknada za uspostavu poziva je 0,05 KM bez PDV-a, tj. 0,06 KM sa PDV-om). U 1.000 minuta poziva prema !hej Ti broju nisu uključeni VAS i Roaming pozivi.
** Svaki drugi SMS besplatno u tarifi !hej SMSajmo se ne odnosi na VAS poruke (poruke se dodatnom vrijednošću) i Roaming poruke.

Obračunska jedinica za tarifu !hej Zovimo je 15 sekundi, a za tarifu !hej SMSajmo 30 sekundi.

Cijene međunarodnih poziva i roaminga su definirane u standardnom cjeniku za međunarodne i roaming pozive za prepaid uslugu.

qwerty
03-07-2009, 01:40 PM
Eto ga misterija je razrijesena sad znamo na cemu smo po meni je ovo maltene identicna mtel ponuda, samo bez surf paketa sto im je velika greska. Napravili su neku caku tipa svaki drugi sms je besplatan, ali to mu opet izadje na mtelovih 6kf i malo su promijenili sad je 6KM naknada za hej ti broj u hej zovimo, ali zato ima naknada za uspostavu poziva od 6kf sve u svemu ponude slicne kao jaje jajetu nisu se bas prtrgli ocekivao sam neke drasticnije promijene od Eroneta. I neka sada neko kaze da kod nas ne vlada monopol i da je liberalizovano trziste (znaci u fening jednake cijene poziva pa i sms). Sta onda sad ocekivati od velikog brata zvanog BH Telecom nego da se uklopi u ovu ponudu, jer sto bi oni isli u drasticnija snizenja kada to ne cine ona druga dva koja imaju vise motiva za to.

Pozivi unutar HT Eronet mreže (KM/min)hej zovimo 0,24 hej SMSajmo 0,28
Pozivi prema ostalim mobilnim mrežama u BiH(KM/min) hej zovimo 0,24 hej SMSajmo 0,28
Pozivi prema fiksnim mrežama u BiH(KM/min) hej zovimo 0,20 hej SMSajmo 0,20
!hej Ti broj * 0,00
(1000 minuta - 6 KM mjesečno) -
SMS / MMS / GPRS
SMS poruka (KM/poruci) ** hej zovimo 0,09 hej SMSajmo 0,09
svaki drugi SMS besplatno!
MMS poruka (KM/poruci) hej zovimo0,13 hej SMSajmo 0,09
GPRS (100 kB) 0,13 0,13
sve cijene su izrazene u KM bez PDV-a

Tribbiani
03-07-2009, 04:57 PM
Tarifni modeli su smiješni. Fakat što kažeš očekivao sam neke veće promjene (ne tako drastične), ali ovo je ništa. Posebno mi je smiješna ova SMSajmo tarifa. Tu sam očekivao cijenu SMS-a od po 0,05 KM, a ne ovo.

Mogu oni i bolje.

edit: Inače, ne znam jeste li primjetili da je obračunska jedinica na tarifi !hej SMSajmo 30 sekundi?

qwerty
03-07-2009, 06:23 PM
Tarifni modeli su smiješni. Fakat što kažeš očekivao sam neke veće promjene (ne tako drastične), ali ovo je ništa. Posebno mi je smiješna ova SMSajmo tarifa. Tu sam očekivao cijenu SMS-a od po 0,05 KM, a ne ovo.

Mogu oni i bolje.

edit: Inače, ne znam jeste li primjetili da je obračunska jedinica na tarifi !hej SMSajmo 30 sekundi?

jeste primjeceno je sve, a to za svaki drugi sms besplatan im je nevidjena fora:wink2: to samo da se kaze da nije sasvim identicna cijena kao kod mtela, a pogledajte cijene razgovora pa ce vam sve biti jasno, pored ovake konkurencije bh telecom moze mirno da spava i da nakrivi kapu, jer fakat su smijesni. Prvo nisu odmah odgovorili na snizenje i sad kad su to ucinili tek su poravnali cijene sa konkurencijom pa ne znam, a taj hej ti broj je kao onaj frend broj na mtelu, dakle prelij iz supljeg u prazno. Kakogod okrenes ponuda nasih operatera je toliko slicna da uopste nema svrhe razbijati glavu koji je povoljniji, cas eronet povede snizenje cas mtel cas bh telecom, ali sve ti je to smucaj pa prolij u odnosu na ono sto nude mob.operateri vani, kod nas je jos vrhunac kad ti ponude par tarifica da mozes se malo prilagoditi komuniciranje svojim potrebama.

Tribbiani
03-07-2009, 06:36 PM
Tu si upravu, fakat nema potrebe razbijati glavu razmišljanjem koji je najpovoljniji kad su svi isti - jedni daju određene mogućnosti (povoljnosti) na jednom polju, ovi drugi opet na drugom, i kad to sve uzmeš u obzir dobiješ jedno veliko ništa.

Al' staviti obračunsku jedinicu 30 sekundi je u najmanju ruku bezobrazluk. Čuj 30 sekundi... Znači za jednu sekundu razgovora (neko mi se javi, na primjer) naplatit' će mi oko 0,14 KM.

:bravo2::bravo2:

the_worm
03-07-2009, 09:12 PM

Mogu oni i bolje.

Pa cekaj malo: cijena sms-a i jest ustvari 0,055 KM. Dodje na to, jel tako? Ako je cijena 0,11 KM, a svaki drugi sms besplatan, onda je to to.

Tu si upravu, fakat nema potrebe razbijati glavu razmišljanjem koji je najpovoljniji kad su svi isti - jedni daju određene mogućnosti (povoljnosti) na jednom polju, ovi drugi opet na drugom, i kad to sve uzmeš u obzir dobiješ jedno veliko ništa.

Al' staviti obračunsku jedinicu 30 sekundi je u najmanju ruku bezobrazluk. Čuj 30 sekundi... Znači za jednu sekundu razgovora (neko mi se javi, na primjer) naplatit' će mi oko 0,14 KM.

Tako ti je i kod mnogih operatera na zapadu. Ta tarifa je namijenjena dobnoj skupini od 15-20 godina koji 80% kredita trose na slanje sms-a.

igor.x
03-07-2009, 10:04 PM
Pa, da, i po tome znaci da nisu nista povoljniji od mtelovih prepaid tarifa, vec identicna cijena...

I jos bhmobile nek dodje na ovu cijenu sa nekim tarifama ili da sve usluge smanji za odredjeni procenat, i opet cekajmo godinu dana do novog snizenja xD

qwerty
03-07-2009, 11:07 PM
Ćulibrk: Telekom zaradio 60 miliona evra od Telekoma RS

culibrkBANJALUKA, Telekom Srbija zaradio oko 60 miliona evra od rada Telekoma Republike Srpske za nepune dvije godine od privatizacije, rekao je danas generalni direktor Telekoma RS Predrag Ćulibrk.
Telekom RS je od juna 2007. do kraja maja 2009. zabilježio profit od 160 miliona konvertibilnih maraka, odnosno 80 miliona evra. “Profit se djeli na ravne časti, pa je Telekom Srbija dobio 60 miliona evra. Takođe, Telekom Srbija je isplatio akviziciju Vladi Republike Srpske od 646 miliona evra i 50 miliona evra investicionih obaveza koje je preuzeo pri kupovini Telekoma RS”, rekao je Ćulibrk u razgovoru s grupom novinara iz Srbije.

Za dvije godine od privatizacije telekoma RS, broj pretplatnika mobilne telefonije je udvostručen, a zabilježen je i rast pretplatnika fiksne telefonije. Značajan je i rast usluge ADSL. Beta

refkie
03-07-2009, 11:14 PM
hm .. nesto me vuce da kazem da ce bh mobile ,ako se bude odlucio za ove tarifne modele,biti isti .. bolje je onda ostati na jednom,a sve malo sniziti.. . sms je skup. ali nece biti cekanja do god. dana,etonet se probudio sad ce odgovor bhmobile-a..

Tribbiani
04-07-2009, 07:25 AM
Pa cekaj malo: cijena sms-a i jest ustvari 0,055 KM. Dodje na to, jel tako? Ako je cijena 0,11 KM, a svaki drugi sms besplatan, onda je to to.

Da, ali mi je ovo opet glupavo urađeno. Imam osjećaj da ti unaprijed naplate onu jednu poruku. :)

Tako ti je i kod mnogih operatera na zapadu. Ta tarifa je namijenjena dobnoj skupini od 15-20 godina koji 80% kredita trose na slanje sms-a.

Zašto onda obračunski period od 15 sec za tarifu !hej Zovimo? Šta ti misliš, da to nije malo previše?

Čuj, puno više sam očekivao od HT ERONET-a. Kada su uveli tarifu !hej Svi razvalili su tržište cijenama (uprkos toj obračunskoj jedinici). Sada nisu uradili ništa, tek izjednačili cijene sa konkurenskim m:tel-om. BH Mobile nema skoro nikakve potrebe da uopšte bilo šta snižava, a oni i ako se odluče na to neće biti ništa bolji od ovih.

Ukratko rečeno - kakva država takvi joj operatori.

gagi82
04-07-2009, 12:03 PM
Ova nova ponuda nije vrijedna komentarisanja, gotovo godinu dana nakon novih tarifa mtel-a, tek su se sad sjetili odgovoriti i to samo izjednacavanjem cijene, mugli su barem za 1 fening dati bolju ponudu kad je vec uvode ovoliko kasnije, ovo je cak i losije od mtel-ovih tarifa jer nemaju surf paketa, a i obracunska jedinica od 30 sec na sms paketu, mislim sta reci...

qwerty
04-07-2009, 03:36 PM
Pa bh mobile moze da bira sta da radi da li da snizi sve cijene prosjecno(i razgovor i sms), sto ce najvjerovatnije i biti ili da ide na ove tarife. Jedno je sigurno bhm jos nece ici na uvodjenje stavke pozivi ka svim mob.mrezama. Ako bude isao na isti fazon onda cemo tek imati iste ponude. Ako bude sms tarifa na bhm bice poruka 5feninga bi bilo fer zbog one ino cijene sms, a ako ne bice nekih 8kf, ali o tom potom u najboljem slucaju to ce se desiti za nesto manje od 2 mjeseca tj. od 1.9. ali kako do sada nisu zurili sa tim cisto sumnjam da ce i sada nesto posegnuti za nekom munjevitom reakcijom.

qwerty
04-07-2009, 03:42 PM
Ova nova ponuda nije vrijedna komentarisanja, gotovo godinu dana nakon novih tarifa mtel-a, tek su se sad sjetili odgovoriti i to samo izjednacavanjem cijene, mugli su barem za 1 fening dati bolju ponudu kad je vec uvode ovoliko kasnije, ovo je cak i losije od mtel-ovih tarifa jer nemaju surf paketa, a i obracunska jedinica od 30 sec na sms paketu, mislim sta reci...

pa cini se i da su isli za 1kf nize (na 9kf bez pdv svaki drugi sms besplatan ,jedino ne znam kako ce zaokruzivati jer izadje o,529 pa bi trebalo da ispada 5kf). Ne znam meni prica kolega da mu se cini kao da je mtel na mtel salji tarifi poskupio sa cijenom razgovora(na oko o,40km) sad ne znam da li je to tacno jer u cijenovniku ne stoji. Slazem se da se dugo cekalo da bi na kraju dobili ovako los odgovor od Eroneta, a jesu i postali od mtela preslikali pre paid ponudu, a od bh mobile post paid ponudu i misle da ce odmah svi pohrliti njima. Jos bar da je kopija vjerna originalu vec ni to:lol:

gagi82
04-07-2009, 06:57 PM
Cijena 0,09 sa pdv izadje 0,11, tako da je pola od toga 0,055 pa ce vjerovatno zaokruzivati u svoju korist a i po logici se 0,05 zaokruzuje na 0,06.
Ne znam odkud ti to da je na mtelu poskupio razgovor na salji tarifi, potpuno netacna info.

qwerty
04-07-2009, 11:09 PM
Cijena 0,09 sa pdv izadje 0,11, tako da je pola od toga 0,055 pa ce vjerovatno zaokruzivati u svoju korist a i po logici se 0,05 zaokruzuje na 0,06.
Ne znam odkud ti to da je na mtelu poskupio razgovor na salji tarifi, potpuno netacna info.

o,09km*17%=0,1053/2=0,05265 pa se matematicki zaokruzuje na manji iznos tj.na 0.05km bi trebalo da izadje poruka. Pogledaj malo kod mtela je 0,095km bez pdv na salji tarifi pa je zato 11kf poruka. Info o toj navodno skupljoj cijeni sam dobio od prijatelja, sad moze biti da i on grijesi jer vjerovatno nije bio zapamtio koliko je zadnji put imao na racunu pa onda mu se ucinilo da je doslo do poskupljenja.

gagi82
05-07-2009, 02:31 AM
Na onoj staroj mtel tarifi sms je bio 0,09 bez pdv tj 0,1053 pa su opet zaokruzivali na 0,11. A kasnije kad su uveli novu tarifu promjenili su to na 0,095 i opet je sa pdv bilo 0,11.
Vjerovatno ce i ovi tako raditi, ti cijenu dijelis na 2 ali oni to nece raditi nego ce naplacivati svaki drugi sms tako da ce ovo sigurno ici kao 0,11 za 2 sms-a, ili ako hoces 1 sms 0,11 a drugi free

BrankoB
05-07-2009, 01:43 PM
o,09km*17%=0,1053/2=0,05265 pa se matematicki zaokruzuje na manji iznos tj.na 0.05km bi trebalo da izadje poruka. Pogledaj malo kod mtela je 0,095km bez pdv na salji tarifi pa je zato 11kf poruka. Info o toj navodno skupljoj cijeni sam dobio od prijatelja, sad moze biti da i on grijesi jer vjerovatno nije bio zapamtio koliko je zadnji put imao na racunu pa onda mu se ucinilo da je doslo do poskupljenja.

Upravu je gagi82, jer oni neće naplačivati po pola poruke, odakle ti to? :lol:
nece biti ......................već
1. sms 0,05...................0.11
2. sms 0.05....................0.00
3. sms 0,05....................0.11
4. sms 0,05....................0.00
.........................................
zbir ...0.20.....................0.22

ili sa 5 poruka
nece biti ......................već
1. sms 0,05...................0.11
2. sms 0.05....................0.00
3. sms 0,05....................0.11
4. sms 0,05....................0.00
5. sms 0,05....................0.11
.........................................
zbir ...0.25.....................0.33

igor.x
05-07-2009, 02:54 PM
Ali Mario hoce da kaze da ce situacija biti kao i kod mtelovog prepaid sms paketa, jer u biti i sms kosta tih 0.055 kad se tih 11kf podijeli sa 2. jer je svaki drugi besplatan..

Znaci cijena je skoro pa identicna onoj mtelovoj na sms tarifi...

qwerty
05-07-2009, 10:59 PM
Gagi u pravu si ti posto je o,105 oni ce prvi naplatiti 11kf, a drugi bespaltan pa ce korisnika u konacnici to kostati kao 5,5feninga sto je za dlaku povoljnije od mtel salji sms tarife.

igor.x
07-07-2009, 12:37 PM
Nisam znao (a sigurno i vecina vas) da bhtelecom nudi usluge CLL telefonije, nigdje nikad nije bila nikakva reklama, niti sam je bar ja zapazio, a ne znam ni da na webu pise....

Pristup Internet mreži za pretplatnike fiksnog telefonskog priključka putem CLL tehnologije

BH Telecom od Od 09.08.2009. omogućava svojim pretplatnicima fiksne telefonije putem CLL tehnologijeuslugu pristup Internet mreži uz pristupne brzine do 64 Kb/s.

* Svim pretplatnicima, čiji uređaji podržavaju pristup Internetu, automatski će biti dodijeljena usluga.
* Svakom pretplatniku dodijelit će se i usluga mMail, sa uključenim mailboxom kapaciteta 5 MB

* Ukoliko uređaj ne podržava tehnologiju, kofrisnik treba da se javi na besplatni telefon 1444 i besplatno će mu uređaj biti zamijenjen novim koji će mu omogućiti pristup internetu.
* Ukoliko korisnik ne želi koristiti ovu uslugu može je deaktivirati besplatnim pozivom na 1444 ili na prodajnim mjestima BH Telecoma.

Usluga pristupa Internetu pružat će se bez mjesečne naknade, a naplaćivat će se količina obavljenog Internet saobraćaja po cijeni od 0.032 KM/ 1 MB

Broj nomen.

Naziv usluge

Jedinica mjere

Osnovna cijena (KM)

1.1.2.2.14.

Pristup Internet mreži za pretplatnike fiksnog telefonskog priključka putem CLL tehnologije

Obračunska jedinica: 10 kB

1 MB

0,032

Napomena:

Pretplatnicima fiksnog telefonskog priključka putem CLL tehnologije se uz automatsku aktivaciju usluge Pristupa Internet mreži, dodjeljuje i usluga mMail (uključen mailbox kapaciteta 5 MB)

1.1.2.2.14.1.

Deaktivacija usluge: Pristup Internet mreži za pretplatnike fiksnog telefonskog priključka putem CLL tehnologije na zahtjev korisnika

jednokratno

besplatno

igor.x
07-07-2009, 12:49 PM
Steta sto se ne moze koristiti brzi internet sad kad bht ima 3g, ovo 64kbps je stvarno nidje veze, ali opet kad okrenes CLL koriste u podrucjima gdje nema obicne fixne telefonije, ili gdje je korisnik nezadovoljan ponudjenim uslugama.

Kad mtel uvede 3g, CLL korisnici ce moci uzivati u blagodetima brzog interneta, a vec imaju ovo 64kbps, samo sto nije po megabajtima, vec standardni vremenski obracun.

qwerty
07-07-2009, 06:45 PM
eronet poslovni korisnici mogu birati između slijedećih ponuđenih tarifa
kako bi mobilno telefoniranje što bolje prilagodili svojim potrebama:

* PRO poslovne tarife

* eronet (20/40/80)

Nove PRO tarife za poslovne korisnike

Jedinstvena ponuda na BiH tržištu!

Odabirom novih HT Eronet PRO tarifa vi i vaši zaposlenici ostvarujete brojne pogodnosti:

• PRO tarife nemaju klasične mjesečne pretplate.

• Sami odabirete iznos minimalne mjesečne potrošnje koji u potpunosti mogu potrošiti svi članovi poslovne grupe zajednički trošeći iznos odabranog tarifnog paketa na usluge u BiH ili inozemstvu: sve pozive prema mobilnim i fiksnim mrežama unutar BiH, međunarodne pozive, SMS/MMS poruke, prijenos podataka, Roaming usluge.
(iznos minimalne mjesečne potrošnje koji možete odabrati je određen maksimalnim brojem članova u grupi)

• Unutar poslovne grupe razgovarate za 0 KM/min.
(bez naknade za aktivaciju grupe i bez naknade za uspostavu poziva)

• Povećanjem minimalnog iznosa mjesečne potrošnje za grupu s istim maksimalnim brojem članova cijene poziva se snizuju.

• Imate mogućnost proširenja i smanjenja broja priključaka i to bez dodatnih naknada.

• Odabirom jedne od PRO tarifa na raspolaganju Vam stoji i timski budžet za kupovinu mobilnih uređaja u okviru kojega možete odabrati mobilne telefone već od 1,00 KM.

Uvjete korištenja PRO poslovnih rješenja možete pronaći ovdje >>>

Više informacija o novim PRO poslovnim tarifama možete dobiti u Službi za poslovne korisnike.

igor.x
07-07-2009, 10:24 PM
Još malo Još malo :D

http://i41.tinypic.com/2cwkqt.jpg

qwerty
07-07-2009, 10:47 PM
Još malo Još malo :D

http://i41.tinypic.com/2cwkqt.jpg

je li to u SA, cuo sam da pustaju testni signal(koji je slabog DOmeta kod direkcije u BL-kod parka Mladen Stojanovic) ali i to nakratko. Nista neocekivano rekao bih vec je najavljeno za 3.kvartal tako da i vrijeme im je da uskoro puste uslugu koju su najavili. I tu treba ocekivati pocetne probleme u radu, evo na BH Mobile je sad sve ok sto se tice HSDPA i Video call koliko znam nema vise nekih vecih prituzbi.

refkie
07-07-2009, 10:50 PM
oho-ho zakuhava se lagano ... hi hi

igor.x
07-07-2009, 11:34 PM
Ne vidim razloga da bue nekih vecih problema, jedino nesto tipa ko na BHmobileu sto je bilo, da ni sami ne znaju da se mora aktivirati i to :corky:.

Ovo je iz Banja Luke slika (negdje kod mtel centra pojma nemam gdjek), a u Sarajevu sam do sada naletio na 5-6 mjesta, a sto je najbitnije i ovdje blizu zgrade su nedavno postavili novu BS, tako ce mi signal biti pun, a na dual modu prikazuje 3g oznaku, ali normalno ne moze se koristiti... Ma isto ko i na BHm sto je bilo...

Nadam se da ce odmah po uvodjenju i na CLL omoguciti da se koristi 3g (za koristenje kada mi trenutni provider pravi probleme)

qwerty
13-07-2009, 05:45 PM
LETI ...uz m:tel frizbi paket

U ljetnoj m:tel ponudi je novi, promotivni super frend frizbi paket, koji od 15. jula 2009. godine možete naći na svim m:telovim prodajnim mjestima i kod ovlaštenih dilera.

Ovog ljeta poklanjamo vam super zabavu uz super frizbi poklon, ali i super bonuse od 10 KM za paket sa brojem i 65 KM za paket sa telefonom. Uz novi telefon iz frend ponude, motorolu U9, korisnik dobija ekstra bonus od 125 KM raspodjeljenih na 10 KM početnog stanja i po 5 KM narednih 23 mjeseca.

Kako bi ljetna zabava bila prijateljska i opuštena omogućili smo vam i promotivnu cijenu poziva od samo 0,06 Km/min prema dva prijatelj broja za period od 15. jula do 31. avgusta 2009. goodine.

Podsjećamo na cijene frend tarifnih modela Zovi, Šalji, Surfaj i aktuelnu ponudu telefona Frend paketa koja važi do isteka zaliha.

qwerty
17-07-2009, 02:12 PM
Od 20.07.2009. mBlog - nova mobilna usluga BH Telecoma

Iznesi svoj stav o temi koja te zanima! Pridruži se bh.blogerima!

Ako si korisnik BH Mobile mreže, od sada možeš svoje multimedijalne mBlog zapise o temama koje te zanimaju slati sve većoj bloger zajednici u BiH!

Za sada su ti na raspolaganju teme:

· dnevnici

· kultura i edukacija

· politika i društvo

· ekonomija

· tehnologija

· sport i zdravlje

· film, muzika i TV

· ljubav i život

· ostalo

mBlog zapise dostavljaš putem MMS poruka i oni se objavljuju u sklopu pregledničke aplikacije mBlog na posebno organizovanoj Web stranici, te kao mBlog link na BH Mobile WAP portalu. MMS poruku koja sadrži tekst i slike do maksimalno 300 kB šalješ na broj:

061 11 28.

Cijena po poruci je 0,10 KM (sa PDV-om).

Sadržaj objavljenog mBloga možeš naknadno urediti putem Weba, pri čemu je maksimalna veličina jednog mBlog zapisa ograničena na 1.5 MB.

Osim MMS-om, svoj mBlog možeš poslati i sa BH Mobile Web portala, koristeći aplikaciju „Pošalji MMS“.

Detaljne informacije i uputstva na: www.mblog.ba i www.bhtelecom.ba

Druži se! Pridruži se bh.blogerima!

Idemo prvi. Dajemo više.

BH Telecom

igor.x
17-07-2009, 02:45 PM
Cool je ovo bloganje, kad si npr. na moru pa da porodici saljes utiske xD

Samo da li to moze biti privatno upitno je :)

qwerty
17-07-2009, 03:23 PM
Cool je ovo bloganje, kad si npr. na moru pa da porodici saljes utiske xD

Samo da li to moze biti privatno upitno je :)

pa ako ces porodici onda mozes i direkt na njihov broj slati mms :bluewinky
ovo je nesto kao usluga mms2facebook koju je uveo telenor srbija, slicno samo sto ovi iz bht razvijaju i podrzavaju svoj blog servis.

igor.x
17-07-2009, 03:51 PM
E pa neces svim slati posebno, bolje odjednom, za 10 kf :D

qwerty
17-07-2009, 09:03 PM
sta mislis da ce i u roamingu biti ista cijena, ako uopste bude omogucena mblog usluga :bluewinky

igor.x
17-07-2009, 09:23 PM
a svakako ovo niko nece koristiti, ko i mms oglasnik

refkie
18-07-2009, 06:04 AM
hehe i ja kazem da je cooL .. i jos nesto .. ne bi me iznenadilo kad bi napravili konekciju s fb...he a vidi fazona,sto se mogla registrovat domena mblog.ba .... ccc kako se prije nisam sjetio ...

igor.x
18-07-2009, 12:16 PM
e kad bi napravili konekciju sa facebookm kapu bi im skinuo za ovu uslugu hehe

qwerty
18-07-2009, 01:10 PM
Svakako da bi bilo dobro da imamo uslugu mms2facebook, sigurno bi bila dosta koristena zbog popularnosti ali dobro. Ne moze se svaka usluga svakome ni svidjeti dobro je da se nesto novo uvodi pa makar to za nas izgledalo beskorisno. Ne bi bilo lose kada bi poceli uvoditi mms info, sport itd... tu bi bilo puno vise korisnika nego za uslugu ovog tipa. Sta je naredni korak, mozda pokretanje mobilne kladionice kao u CG, e to bi tek bio pun pogodak.

refkie
19-07-2009, 09:20 PM
hehe :) pa kolko je meni poznato da u regionu ima taj mms2fb i cini mi se dobro fercera :) sto ne bi i neki od nasih operatera to uveo,nije to neka investicija:)

igor.x
20-07-2009, 08:39 PM
Pozivam sve koji žele da postanu obožavatelji grupe Korisnici usluga m:tel, BHmobile i ERONET na facebooku, gdje redovno se objavljuju najnovije informacije iz svijeta telekom operatera i brojevi mMagazina.

Evo link, a ako se smatra kršenjem pravila psotavljanje linka, zamolit ću Marija da ga obriše

http://www.facebook.com/pages/Korisnici-usluga-mtel-BHmobile-i-ERONET/100309744938

Tribbiani
21-07-2009, 08:15 AM
Šta mislite hoće li biti moguće odabrati !hej EKIPA brojeve na novim tarifama za prepaid korisnike HT ERONET-a?

Do sada je bilo da korisnici starih tarifa mogu odabrati ta dva broja, dok su korisnici !hej SVI tarife mogli odabrati samo onaj !hej TI broj (1000 minuta), al' nešto kontam kako će to sve izvesti kada korisnike prebace na nove tarife?

qwerty
21-07-2009, 09:56 AM
Šta mislite hoće li biti moguće odabrati !hej EKIPA brojeve na novim tarifama za prepaid korisnike HT ERONET-a?

Do sada je bilo da korisnici starih tarifa mogu odabrati ta dva broja, dok su korisnici !hej SVI tarife mogli odabrati samo onaj !hej TI broj (1000 minuta), al' nešto kontam kako će to sve izvesti kada korisnike prebace na nove tarife?

ako ostanes na staroj HEJ tarifi ostace ti ta dva broja, ako predjes na ovu novu hej tarifu onda ces imati 1 hej ti broj na raspolaganju pod novim uslovima.

Tribbiani
21-07-2009, 11:08 AM
ako ostanes na staroj HEJ tarifi ostace ti ta dva broja, ako predjes na ovu novu hej tarifu onda ces imati 1 hej ti broj na raspolaganju pod novim uslovima.

Znači korisnici !hej i !hej Non-Stop tarifa neće biti automatski prebačeni na novu tarifu, kao što će to biti slučaj sa korisnicima !hej SVI i !hej LJETNE tarife?

qwerty
21-07-2009, 01:51 PM
Znači korisnici !hej i !hej Non-Stop tarifa neće biti automatski prebačeni na novu tarifu, kao što će to biti slučaj sa korisnicima !hej SVI i !hej LJETNE tarife?

ne bi trebalo, ali vidjecemo jos kako ce to sve ici.

Tribbiani
21-07-2009, 10:24 PM
Gdje su nam nestali oni momci što su objavili vijest o novim tarifama na 063 mreži?

qwerty
30-07-2009, 11:26 PM
nova akcija novi ultra cool mobiteli s poklon majicom, ima neka reklama na TV se vrti mada jos nista zvanicno na sajtu.

refkie
01-08-2009, 10:26 PM
Telekomunikacije
BH Telecom predstavio novu uslugu "Moja TV“
Objavljeno: 31.07.2009. 000000 10:59
Izvor: sarajevo-x.com
Centar za istraživanje i razvoj BH Telecoma iz Sarajeva organizirao je danas u hotelu "Sedra“ kod Cazina skup menadžera svih direkcija BH Telecoma i Stručnu radionicu o temi "Informacioni sistem u funkciji bržeg razvoja BH Telecoma“.http://www.seebiz.net/img/content/tv.jpgBila je ovo prilika da se analiziraju šestomjesečni rezultati poslovanja, uoče problemi i predlože mjere za njihovo uspješno prevazilaženje. Generalni direktor BH Telecoma Nedžad Rešidbegović izrazio je zadovoljstvo šestomjesečnim poslovnim rezultatima i ostvarenom dobiti, kazavši da je ostvaren planirani nivo dobiti, koliko smatraju da je realno.

Govorilo se o ulozi informacionih sistema BH Telecoma u različitim aspektima i uvođenja novih usluga a radi lakše komunikacije BH Telecoma s korisnicima na obostranu dobrobit.

Uspješno je testirana nova usluga BH Telecoma pod nazivom "Moja TV“ i predstavljene njene mogućnosti. Direktor Rešidbegović je za 5. septembra, na dan BH Telecoma, najavio početak eksperimentalnog pružanja ove usluge.

Interaktivna televizija ima mogućnost snimanja živog programa, zaustavljanja, personalizacije prijenosa televizijske slike koja na kablovskim sistemima nije moguća. To znači da korisnik određeni program može snimiti i pogledati ga kad mu to odgovara, pojašnjeno je tokom prezentacije.

Ova usluga omogućava potpuno novu telefoniju i njenu integraciju sa TV-slikom, čak i mogućnost pristupa internetskim servisima bez posjedovanja personalnog računara, istaknuto je na današnjem skupu.

refkie
01-08-2009, 10:27 PM
očekivano ... reklo bi se ... samo zvanicne informacije ...

Tribbiani
02-08-2009, 12:11 PM
Nove tarife mobilnog Interneta iz HT ERONET-a

Cjenik Mobilnog Interneta
(MI 512MB / 1GB / 4GB / FLAT )

** Tarifa Mobilni Internet 512MB (MI 512MB) – uključuje prijenos podataka od 512 MB. Namijenjena je korisnicima koji pregledavaju informativne web sadržaje (dnevne vijesti, portale, blogove i sl.) i šalju e-mailove bez puno slika.

** Tarifa Mobilni Internet 1GB (MI 1GB) – uključuje prijenos podataka od 1 GB. Namijenjena je korisnicima koji pretražuju informacije na webu, razmjenjuju e-mailove i fotografije, te skidaju glazbu.

** Tarifa Mobilni Internet 4GB (MI 4GB) – uključuje prijenos podataka od 4 GB. Namijenjena je korisnicima koji intenzivno komuniciraju putem interneta, razmjenjuju fotografije i glazbu, pregledavaju video sadržaje ili šalju multimedijalne datoteke.

** Tarifa Mobilni Internet FLAT (:S) (MI FLAT) – uključuje prijenos podataka od 10 GB. Namijenjena je najintenzivnijim korisnicima interneta koji skidaju filmove i glazbu, prate sportske i druge on-line prijenose, igraju on-line igrice. Uključuje javnu dinamičku IP adresu.

NAPOMENA: Tarife ( MI 512MB / 1GB / 4GB / FLAT ) mogu biti samostalne na SIM kartici (bez aktivirane govorne usluge/tarife), a također mogu biti aktivirane i na istoj SIM kartici (uz aktivnu govornu uslugu/tarifu). U tom slučaju plaćaju se dvije mjesečne pretplate: za govornu tarifu i za Mobilni Internet.

Više informacija na Web stranici HT ERONET-a (http://www.hteronet.ba/privatni/dokument.asp?stranica=cijenik_mobilnog_interneta.a sp&t=1&s=17&active=92).

PS: Obratite pažnju na tarifu FLAT u kojoj je prijenos podataka ograničen na 10GB. Ovo ni BH Telecom ne bi bio u stanju uraditi. :S :S :lol: :lol:

qwerty
04-08-2009, 10:00 AM
Novo iz BH Telecoma - obavijest za korisnike ULTRA usluge

Od 01.09.2009. godine za korisnike Ultra usluge počinju važiti novi, povoljniji rokovi upotrebe dopunskih scratch kartica, elektronskih vauchera i mCommerc nadopuna, kao i nove pogodnosti u korištenju usluge. Novi rokovi upotrebe Ultra dopuna su:

Iznos dopune

Trenutni
rok upotrebe

Novi rok upotrebe

dopune od 5 do 9,99 KM

45 dana

dopune od 10 do 19,99 KM

75 dana

dopune od 20 do 49,99 KM

120 dana

dopune od 50 KM

180 dana

Nakon isteka roka upotrebe kredita, bez obzira na preostali iznos, korisnik može samo primati pozive i poruke, pozivati Ultra automatski servis (1204), Help Desk (1444, 1423) i hitne pozive (122, 123, 124 i 112).

Od trenutka isteka roka upotrebe kredita, korisnik ima na raspolaganju 120 dana da izvrši dopunjavanje kredita. Ukoliko dopunjavanje izvrši u navedenom roku zadržava pravo i na preostali iznos kredita.

U slučaju da u navedenom roku ne izvrši dopunu Ultra kredita, korisnik više nije u mogućnosti pozivati niti primati pozive, te gubi preostali dio kredita.

Korisnik može u narednih šest mjeseci podnijeti zahtjev za besplatnu reaktivaciju Ultra korisničkog broja.

Ukoliko ne izvrši reaktivaciju u navedenom periodu, trajno gubi mogućnost povrata korisničkog broja.

BH Telecom

qwerty
04-08-2009, 06:35 PM
BH Telecom i HT Mostar: Sindikati protiv rezanja plaća
Objavljeno: 04.08.2009. 000000 12:13
Izvor: SEEbiz.eu
Zasad nema inicijative za izmjene Kolektivnog ugovora u sektoru telekomunikacija u FBiH, ali se može očekivati da će Vlada FBiH to pitanje razmotriti, rekao je juče Samir Čaušević, predsjednik Nadzornog odbora BH Telecoma.
Foto: Arhiva

Iz sindikata dva telekoma u FBiH, u kojima su prosječne plate od 1.460 do 1.600 KM, kažu da će štititi prava radnika, te da ima drugih načina štednje, a da se ne diraju plate zaposlenika.

O potrebama izmjena Kolektivnog ugovora u ovom sektoru "u skladu s aktuelnom situacijom" razgovarano je krajem prošle sedmice kada su federalni premijer Mustafa Mujezinović i ministar saobraćaja i komunikacija Nail Šećkanović posjetili BH Telecom (SASE:BHTSR).

"Premijer se interesovao za detalje Kolektivnog ugovora i mi smo ga o tome informisali. Vjerovatno će izmjene Kolektivnog ugovora biti razmatrane na sjednici Vlade", kratko je kazao Čaušević.

Avad Bahto, predsjednik Sindikata BH Telecoma, kaže da postoje procedure prema kojima se Kolektivni ugovor može mijenjati, ali da izmjene prethodno treba argumentovati i obrazložiti.

"Iako rasipanja novca ima i u javnim kompanijama, postoje drugi načini da se naprave uštede, a da se ne diraju primanja zaposlenika. Sindikat nije zabrinut zbog najava izmjena Kolektivnog ugovora, a ako do njih dođe vjerujemo da će premijer Mujezinović saslušati naše argumente", istakao je Bahto.

Inače, raspon plata u BH Telecomu je od 630 do 3.000 KM, a prosječna plata je 1.600 KM.

Predsjednik Sindikata HT Mostar Pero Obad nije iznenađen novim najavama izmjena Kolektivnog ugovora. Ističe da se ta priča u posljednje vrijeme često pojavljuje, ali takođe podsjeća da procedure predviđene Kolektivnim ugovorom moraju biti ispoštovane.

"Ne znam da li misle da svi treba da budemo na prosjačkom štapu. Ja bih bio sretan da svi imamo bolji ručak, ali svako treba podijeliti onoliko koliko je zaradio. Njihovo je pravo da pokreću izmjene Kolektivnog ugovora, a naše je da zaštitimo interese radnika", ističe Obad.

Navodi da je prosječna plata uposlenika HT Mostar, mada nema precizne pokazatelje, oko 1.460 KM.

qwerty
04-08-2009, 06:57 PM
Raste dobit Telekoma Srpske
Telekom Srpske ostvario je u prvom polugodištu neto dobit od 55,92 milijuna KM, što je za 6,1% više u odnos na isti prošlogodišnje razdoblje.

Prihodi kompanije u prvih šest mjeseci ove godine iznosili su 242,54 milijuna KM (10% više nego u istom razdoblju lani). Rashodi su također veći, za 9,95%, a dosegli su 179,79 milijuna KM.

Većinski vlasnik Telekoma Srpske je Telekom Srbija (65% % dionica)

Tribbiani
05-08-2009, 08:51 AM
Ovi iz HT ERONET-a jednostavno ne mogu smiriti vlastite strasti i želju za pljačkom korisnika. Pazite ovo (radi se !hej tarifnim modelima):

Aktivacija tarife i prelasci između tarifa

Svi korisnici koji od 1.8.2009. aktiviraju svoj !hej start paket automatski će imati aktiviranu tarifu !hej Zovimo.

Novim korisnicima (koji ostvare prvi poziv nakon 1.8.2009.) će biti omogućen besplatan prelazak na tarifu
!hej SMSajmo slanjem SMS poruke sadržaja SMSajmo na broj 063 7788 (prvi prelazak je besplatan, dok se svaki sljedeći naplaćuje 10 KM sa pdv-om).

Ostali korisnici (tarifa !hej Zovimo, !hej i !hej non-stop) također mogu preći na tarifu !hej SMSajmo slanjem SMS poruke sadržaja SMSajmo na broj 063 7788 (prelazak se naplaćuje 10 KM sa pdv-om).

Korisnici tarifa !hej SMSajmo, !hej i !hej non-stop mogu preći na tarifni model !hej Zovimo slanjem SMS poruke sadržaja Zovimo na broj 063 7788 (prelazak se naplaćuje 10 KM s pdv-om).

Prelazak na stare tarife !hej i !hej non stop je moguć pozivanjem !hej izbornika na broj 063 456 te praćenjem govornih uputa. Promjena tarife je besplatna prilikom nadoplate računa, dok se svaka sljedeća promjena naplaćuje se 10 KM s pdv-om.

Dakle, ponovo ista stvar. Stare korisnike su maksimalno za*ebali, al' su se itekako smilovali novim korisnicima koji bi, iz bilo kojeg razloga, htjeli postati korisnicima starih (prastarih) tarifa, te prelazak na iste učinili besplatnim.

Đubrad.

"Usluge" ove kvazi-mreže sam koristio isključivo zbog !hej Ti broja, međutim sve sam više siguran da ni to više neće biti slučaj.

Bravo HT ERONET! - Pljačkaši broj 1 u BiH

edit: I da, zaboravih pomenuti da smatram da je spajanje HT-a i ERONET-a bila najgora stvar koja se za ERONET mogla dogoditi.

qwerty
05-08-2009, 11:29 AM
Ovi iz HT ERONET-a jednostavno ne mogu smiriti vlastite strasti i želju za pljačkom korisnika. Pazite ovo (radi se !hej tarifnim modelima):

Novim korisnicima (koji ostvare prvi poziv nakon 1.8.2009.) će biti omogućen besplatan prelazak na tarifu
!hej SMSajmo slanjem SMS poruke sadržaja SMSajmo na broj 063 7788 (prvi prelazak je besplatan, dok se svaki sljedeći naplaćuje 10 KM sa pdv-om).

Ostali korisnici (tarifa !hej Zovimo, !hej i !hej non-stop) također mogu preći na tarifu !hej SMSajmo slanjem SMS poruke sadržaja SMSajmo na broj 063 7788 (prelazak se naplaćuje 10 KM sa pdv-om).

Korisnici tarifa !hej SMSajmo, !hej i !hej non-stop mogu preći na tarifni model !hej Zovimo slanjem SMS poruke sadržaja Zovimo na broj 063 7788 (prelazak se naplaćuje 10 KM s pdv-om).

Prelazak na stare tarife !hej i !hej non stop je moguć pozivanjem !hej izbornika na broj 063 456 te praćenjem govornih uputa. Promjena tarife je besplatna prilikom nadoplate računa, dok se svaka sljedeća promjena naplaćuje se 10 KM s pdv-om.

Dakle, ponovo ista stvar. Stare korisnike su maksimalno za*ebali, al' su se itekako smilovali novim korisnicima koji bi, iz bilo kojeg razloga, htjeli postati korisnicima starih (prastarih) tarifa, te prelazak na iste učinili besplatnim.

Đubrad.

"Usluge" ove kvazi-mreže sam koristio isključivo zbog !hej Ti broja, međutim sve sam više siguran da ni to više neće biti slučaj.

edit: I da, zaboravih pomenuti da smatram da je spajanje HT-a i ERONET-a bila najgora stvar koja se za ERONET mogla dogoditi.

Vec vidjeno rekao bih, jer ne znam da li ste zaboravili, ali je i mtel kada je tek preuzeo mobis i pokrenuo frend tarifu za prelazak postojecim korisnicima na tu tarifu trazio isto ni vise ni manje nego 10KM i to isto u situaciji kada je Eronet imao vec hej svi tarifu na koju je prelazak postojecim korisnicima bio nekih 8KM. Nevjerovatno umjesto da se dugogodisnji korisnici nagrade za vjernost kao sto se to radi svuda u Evropi (dobijaju se razni bonusi, popusti i snizene cijene razgovora za duze koristenje iste mreze) kod nas sasvim obrnuto i jos jedan dokaz da imamo kvazi monopol na djelu.

Sto se tice ovog ima i za to rjesenje samo po vec oprobanom receptu mtel korisnika, a ta kljucna rijec zove se Bojkot kada vide da malo ljudi uplacuje i prelazi na hej sms-ajmo doci ce im iz dupeta u glavu pa ce ukinuti tu naknadu. Eto i zato ja najvise volim BH Telecom makar nema tih naknada i taksi za koristenje jeftinijeg telefoniranja, vec ljudi jeste da otezu sa snizenjima ali kad budu budu za sve i svi automatski budu prebaceni na istu, a i zasto da placaju. Sto se tice tog makar su posteni i tu im skidam kapu.Zato volim vise koristit bh telecom od ovih sitnih sibicara iz mtela i eroneta koji misle da ce usicariti 10KM na ovim prelascima, takve stvari kod mene izazivaju kontraefekat i revolt. Nek se ljuti ko god hoce, ali ja moram stvari nazvati pravim imenom i to uvijek cinim bez obzira koji operator je u pitanju.

Evo jedna info usput da kazem da je juce na moju intervenciju kod Halila mmail opet proradila kako treba (nije radio onaj link iz poruke).

Tribbiani
05-08-2009, 01:06 PM
Vec vidjeno rekao bih, jer ne znam da li ste zaboravili, ali je i mtel kada je tek preuzeo mobis i pokrenuo frend tarifu za prelazak postojecim korisnicima na tu tarifu trazio isto ni vise ni manje nego 10KM i to isto u situaciji kada je Eronet imao vec hej svi tarifu na koju je prelazak postojecim korisnicima bio nekih 8KM. Nevjerovatno umjesto da se dugogodisnji korisnici nagrade za vjernost kao sto se to radi svuda u Evropi (dobijaju se razni bonusi, popusti i snizene cijene razgovora za duze koristenje iste mreze) kod nas sasvim obrnuto i jos jedan dokaz da imamo kvazi monopol na djelu.

Sto se tice ovog ima i za to rjesenje samo po vec oprobanom receptu mtel korisnika, a ta kljucna rijec zove se Bojkot kada vide da malo ljudi uplacuje i prelazi na hej sms-ajmo doci ce im iz dupeta u glavu pa ce ukinuti tu naknadu. Eto i zato ja najvise volim BH Telecom makar nema tih naknada i taksi za koristenje jeftinijeg telefoniranja, vec ljudi jeste da otezu sa snizenjima ali kad budu budu za sve i svi automatski budu prebaceni na istu, a i zasto da placaju. Sto se tice tog makar su posteni i tu im skidam kapu.Zato volim vise koristit bh telecom od ovih sitnih sibicara iz mtela i eroneta koji misle da ce usicariti 10KM na ovim prelascima, takve stvari kod mene izazivaju kontraefekat i revolt. Nek se ljuti ko god hoce, ali ja moram stvari nazvati pravim imenom i to uvijek cinim bez obzira koji operator je u pitanju.

Evo jedna info usput da kazem da je juce na moju intervenciju kod Halila mmail opet proradila kako treba (nije radio onaj link iz poruke).

Slažem se u potpunosti. I kod mene ovakve stvari izazivaju samo revolt i ništa drugo.

Na djelu je čisti bezobrazluk. Pa zamisli samo koliko ima korisnika 063 mreže još iz perioda kada je !hej krenuo u prodaju, i i dan-danas su na tarifama !hej i !hej Non-stop (onim megaskupim tarifama) jer ne žele platiti naknadu za prelazak na nove, "povoljnije" tarife.

Bravo majstori!

Da samo hoće BH Mobile uvesti nešto slično tih 1000 minuta, ne bih se predomišljao ni sekunde već bih HT ERONET-ov broj istog trenutka bacio u smeće.

qwerty
05-08-2009, 04:05 PM
Ma cuj i tih 1000 navo0dno besplatnih minuta je isto marketinski trik iz HT kuhinje jer kada se uzme u obzir da se placa 8km mjesecno i da si dakle ogranicen vremenski da utrosis za 30dana i to samo na 1 broj. Dakle nije besplatno i nije ni tako povoljno koliko se cini na prvi mah, ali da je dobra fora jeste. Mada su sad taj hej ti broj poceli naplacivati 6km plus 5kf naknada za uspostavu pa se cini daleko nepovoljnije nego ranije, ali dobro.
BH Telecom nema taj hej ti broj, ali zato ima dva broja sa 50% popusta na pozive i sms, sad sve zavisi sta je kome bolje veci popust na 1 broj ili malo manji ali na 2 broja. Trebali bi prosiriti tu pogodnost na vise brojeva kao na nekim susjednim mrezama gdje recmo ima preko 5 favorit brojeva sa dobrim popustima, a negdje cak i 0kn/min i sl. Ili da uvedu neke tarife gdje bi bilo povoljnije tarifiranje iza 17h recimo, ma znaju oni to sve, ali jos nije konkurencija na tom nivou da se razmislja o takvim stvarima.

qwerty
05-08-2009, 04:24 PM
Zaigraj SMS-om i svaki dan osvoji LG KE970 Shine

Svi Prepaid !hej korisnici imaju mogućnost da slanjem SMS poruke sadržaja zelim mobitel na broj 063 555 555 (od 03.08.-31.08.2009.) svakoga radnog dana sudjeluju u izvlačenju dnevne nagrade – mobilnog uređaja LG KE970 Shine. Sve zaprimljene SMS poruke za jedan dan ulaze u bubanj za izvlačenje dnevne nagrade. Cijena SMS poruke iznosi 0,50 KM sa PDV-om.

refkie
05-08-2009, 04:55 PM
Novo iz BH Telecoma - obavijest za korisnike ULTRA usluge

Od 01.09.2009. godine za korisnike Ultra usluge počinju važiti novi, povoljniji rokovi upotrebe dopunskih scratch kartica, elektronskih vauchera i mCommerc nadopuna, kao i nove pogodnosti u korištenju usluge. Novi rokovi upotrebe Ultra dopuna su:

Iznos dopune

Trenutni
rok upotrebe

Novi rok upotrebe

dopune od 5 do 9,99 KM

45 dana

dopune od 10 do 19,99 KM

75 dana

dopune od 20 do 49,99 KM

120 dana

dopune od 50 KM

180 dana

Nakon isteka roka upotrebe kredita, bez obzira na preostali iznos, korisnik može samo primati pozive i poruke, pozivati Ultra automatski servis (1204), Help Desk (1444, 1423) i hitne pozive (122, 123, 124 i 112).

Od trenutka isteka roka upotrebe kredita, korisnik ima na raspolaganju 120 dana da izvrši dopunjavanje kredita. Ukoliko dopunjavanje izvrši u navedenom roku zadržava pravo i na preostali iznos kredita.

U slučaju da u navedenom roku ne izvrši dopunu Ultra kredita, korisnik više nije u mogućnosti pozivati niti primati pozive, te gubi preostali dio kredita.

Korisnik može u narednih šest mjeseci podnijeti zahtjev za besplatnu reaktivaciju Ultra korisničkog broja.

Ukoliko ne izvrši reaktivaciju u navedenom periodu, trajno gubi mogućnost povrata korisničkog broja.

BH Telecom

Šta se hoce ovim? Jel to nesto poboljsano ili pogorsano? Nesto se nesjecam kako su ti periodi bili ranije .. tj trenutno

refkie
05-08-2009, 05:02 PM

Đubrad.

pa ovo se radi ciljano,zeli se sto veci broj korisnika nabildat, nije bitan kvalitet usluge i cijene istih.. kome je danas do postenja? hmm hajde da vidimo ko ce prije pasti...

Tribbiani
05-08-2009, 05:25 PM
pa ovo se radi ciljano,zeli se sto veci broj korisnika nabildat, nije bitan kvalitet usluge i cijene istih.. kome je danas do postenja? hmm hajde da vidimo ko ce prije pasti...

HT ERONET je pao već odavno. Imali su bum na tržištu nekako u vrijeme kada je bilo upitno ko će dobiti treću dozvolu za pružanje GSM usluga (2004., 2005. godine), ali su spajanjem sa HT-om zaustavili i razvoj i širenje mreže.

Dok je bio ERONET, bez prefiksa HT bio je dobar operater. Sada je smeće.

qwerty
06-08-2009, 04:15 PM
HT Eronet ima novu stranicu, konacno.

Alendale slazem se s tobom otkako su se udruzili sa HT mostar postali su javno preduzece i podlijezu zakonu o javnim nabavkama, takodje poceli su se gurati kadrovi iz HT u upravu, a tu je onda doslo i do konflikta na relaciji HT Zagreb HT Mostar.

Refkie imas koliko je bllo koliko je sad, sad je povoljnije npr.dopuna od 5km vrijedice 45 dana, a dosad je vrijedila 30 dana.

igor.x
07-08-2009, 01:40 PM
Evo i nagradne igre Eroneta za 25 mobilnih telefona... Potrebno je poslati samo mail :)

http://www.htmobilne.ba/privatni-korisnici/nagradna-igra

refkie
08-08-2009, 12:05 AM
navlakusa da se broj posjeta na novi site navuce:)

qwerty
08-08-2009, 12:27 PM
navlakusa da se broj posjeta na novi site navuce:)

ako je i navlakusa, bar neka nesto daju.

Dobar je sajt, samo je pitanje koliko ce biti azuran.

Tribbiani
09-08-2009, 10:23 AM
ako je i navlakusa, bar neka nesto daju.

Dobar je sajt, samo je pitanje koliko ce biti azuran.

Stranica je malkice poglupa. Na primjer, još uvijek nisam uspio pronaći listu !hej usluga

zoom
09-08-2009, 12:52 PM
Evo i nagradne igre Eroneta za 25 mobilnih telefona... Potrebno je poslati samo mail :)

dobar marketinski potez, samo me zanima kad popunjajemo one podatke i pisemo br moba, jel mora biti 063??? vjerovatno da mora al ipak da upitam. jer imam i 063 i 061 a 063 slabo koristim pa zato.
vrijedi iskusati srecu, ima finih telefona

Tribbiani
09-08-2009, 03:06 PM
dobar marketinski potez, samo me zanima kad popunjajemo one podatke i pisemo br moba, jel mora biti 063??? vjerovatno da mora al ipak da upitam. jer imam i 063 i 061 a 063 slabo koristim pa zato.
vrijedi iskusati srecu, ima finih telefona

Mora biti 063 broj.

refkie
10-08-2009, 08:04 PM
heh tuga onda ako mora bit' ...

Tribbiani
10-08-2009, 08:08 PM
heh tuga onda ako mora bit' ...

Pričamo o HT (s)ERONET-u, nemoj da te to čudi. :mrgreen:

qwerty
11-08-2009, 06:58 PM
Pričamo o HT (s)ERONET-u, nemoj da te to čudi. :mrgreen:
Nije to nista neobicno, pa svi su operateri takvi pravo ucesca u igrama imaju samo njihovi korisnici tako da ni Eronet tu nije izuzetak. Jedina igra u kojoj su mogli ucestvovati svi je ona sto BHT svake godine pravi na sajmu, ali u pitanju su simbolicne nagrade.

igor.x
11-08-2009, 08:36 PM
vala nigdje ne pise da ne mogu ucestvovati neEronet korisnici

Tribbiani
12-08-2009, 12:03 AM
Pa probaj i javi nam jel' uspjelo ili ne.

qwerty
12-08-2009, 09:03 AM
Jesu li Čović i Dodik postigli sporazum o uništenju HT-a Mostar?

Hrvatska stranka prava Đapić-dr.Jurišić, Hrvatska narodna zajednica i Hrvatsko zajedništvo Herceg-Bosne smatraju nedopustivim destabilizaciju HT-a Mostar, koju preko ministara u federalnoj Vladi provodi predsjednik HDZ-a BiH Dragan Čović.

Pokušaj HDZ-a da blokira imenovanje Stipe Prlića na mjesto direktora HT-a Mostar, prijeteći da će povući ministre iz federalne Vlade, je najnoviji primjer HDZ-ove sulude i destruktivne politike. Ona pokazuje da su ta stranka i njezini čelni ljudi u potpunosti izgubili smisao za realnost, te da je destrukcija jedina politika koju znaju zastupati i provoditi.

Umjesto neprestanih zakulisnih igara unutar hrvatskoga korpusa, HDZ-u BiH bi bilo bolje da je svoje ministre iz federalne Vlade povlačio kada je Vlada sa stotinama milijuna KM subvencionirala isključivo poduzeća na većinskim bošnjačkim područjima, dok Hrvati nisu dobivali ni marke.

No, očigledno je kako je HDZ-u BiH i njezinom predsjedniku Draganu Čoviću važnija zlouporaba ministarskih fotelja za osobne i stranačke probitke, a na izravnu štetu građana.

HSP, HNZ i HZHB izražavaju bojazan da su predsjednik HDZ-a BiH Dragan Čović i predsjednik SNSD-a Milorad Dodik postigli dogovor o sustavnom slabljenju HT-a Mostar kako bi se mobilni operater iz RS-a proširio i na većinska hrvatska područja u BiH.

Takva politika HDZ-a BiH, poglavito glede blokiranja izbora menadžmenta, izravno se reflektira na poslovanje HT-a Mostar, te na njegovu nekonkurentnost s ostalim mobilnim operaterima u Bosni i Hercegovini.Zbog toga u posljednje vrijeme i dolazi do velikih razlika u cijenama usluga između operatera.

Takvom rušilačkom politikom HDZ BiH svjesno i dalje sustavno siromaši i samim time slabi većinska hrvatska područja u BiH ostavljajući stotine radnika na ulici bez posla, stoji u priopćenju iz Ureda za odnose s javnošću "pravaša".

(Bljesak.info)

qwerty
13-08-2009, 11:56 AM
LBS usluga „mTu sam“

Obavještavaju se svi korisnici BH Mobile mreže da se testna faza za korištenje usluge mTU sam produžuje do 15. septembra 2009. godine, nakon čega preciznije od 16. septembra počinje njena komercijalizacija.

refkie
13-08-2009, 06:21 PM
heh :) ma znas , eronet da nije ht eronet bio bi uspjesniji ... heh cuj produzili jos "mtu sam" - cudi me ..

Tribbiani
13-08-2009, 08:38 PM
heh :) ma znas , eronet da nije ht eronet bio bi uspjesniji ... heh cuj produzili jos "mtu sam" - cudi me ..

Dok su bili u privatnom vlasništvu (kakvom takvom) bili su ok, i ja kažem. Sada su smeće.

Što se mTu sam usluge tiče, ne čudi me. Ionako je niko ne koristi. :mrgreen:

igor.x
14-08-2009, 12:11 AM
hahaha kao sto sam i mislio...produzavat ce je maximalno...ma usluga je nidje veze

qwerty
14-08-2009, 06:43 PM
mtel ima 3g signal u Banja Luci, samo naravno jos nema pristupa koji ce biti kada usluga bude zvanicno pustena u rad. Dakle, uskoro mozemo ocekivati konkurenciju oko ove usluge tako da bi i cijena mogla na dole.

Tribbiani
14-08-2009, 07:45 PM
mtel ima 3g signal u Banja Luci, samo naravno jos nema pristupa koji ce biti kada usluga bude zvanicno pustena u rad. Dakle, uskoro mozemo ocekivati konkurenciju oko ove usluge tako da bi i cijena mogla na dole.

Budi siguran da će cijena ići dole... NOT! Pa ne mogu (neće) da snize cijene govornih usluga, onog što koristi svaki građanin, što misliš da će spuštati cijene UMTS usluga?

qwerty
14-08-2009, 07:58 PM
Budi siguran da će cijena ići dole... NOT! Pa ne mogu (neće) da snize cijene govornih usluga, onog što koristi svaki građanin, što misliš da će spuštati cijene UMTS usluga?

he he stari moj druze prije ce oni spustiti cijene mobilnog interneta kojeg manji broj ljudi koristi, nego govornih usluga ili sms. znaju i oni gdje najvise ima kajmaka ne boj se :thumbdown: ici ce to prije dole, nego neke nove tarife vidjeces.

Tribbiani
14-08-2009, 08:20 PM
he he stari moj druze prije ce oni spustiti cijene mobilnog interneta kojeg manji broj ljudi koristi, nego govornih usluga ili sms. znaju i oni gdje najvise ima kajmaka ne boj se :thumbdown: ici ce to prije dole, nego neke nove tarife vidjeces.

Znaš zašto sumnjam? Zato što su na 061 mreži cijenu na ULTRI snizili 0,02 KM. Pa da su barem napravili kakvu tarifu k'o m:tel što ima, pa hajde i nekako.

Skroz, al' skroz sumnjam da će biti sniženja (drastičnih).

qwerty
14-08-2009, 09:23 PM
Znaš zašto sumnjam? Zato što su na 061 mreži cijenu na ULTRI snizili 0,02 KM. Pa da su barem napravili kakvu tarifu k'o m:tel što ima, pa hajde i nekako.

Skroz, al' skroz sumnjam da će biti sniženja (drastičnih).

hmm, znas kako to sto su nedavno neznatno snizili gprs na ultri i sto su onako od oka bubnuli snizneje je zato sto su bili svjesni monopola i komparativne prednosti u vidu brzine mob.neta koje hsdpa pruza, pa tako da mogu jos kupiti kajmak neko vrijeme na konto toga, ali cim mtel uvede i postavi svoje, nadam se nize cijene BH Telecom ce morati poceti razmisljati o snizenju cijene gprs-a. Dakle, bht koristi to sto je prvi uveo 3G u BiH i definitivno ce sa tom uslugom imati veci profit od ostala dva, jer svaki sljedeci koji uvede (mtel ili/i ero) u najmanju ruku ce morati postaviti iste ili nize cijene usluge tako da BHT ce imati vise profita ako nista bar za ono vrijeme dok drugi nisu imali tu uslugu(ako ne vec kroz visu cijenu po uvodjenju usluge).

E sad da li ce biti drasticno ili ne to zavisi i od mtela i Eroneta koji to sad trebaju da uvedu, ali sumnjam da ce se pogotovo mtel zaljetati sa nizim cijenama (posto on vec ima nizu cijenu za pre paid kroz mtel surf tarifu), tako da BH Telecom ce u svakom slucaju morati reagovati na to u situaciji kada vise ne bude monopolist kao davalac 3g usluge. Jedno je sigurno, a to je da kad je u pitanju cijena mob.neta nasi operateri imaju najvise materijala za igru tj.najveci prostor za snizenje cijena(cijena sms, razgovora je tu kao kod susjeda, ali surfa vec nije ni blizu) tako da je za ocekivati da ce cijene u narednom periodu tu padati, pogotovo sto se sad uvodi modernija tehnologija koja se treba adekvatno promovisati, a to svakako nece moci dok cijene surfa ne budu pristupacne i dok net preko moba ne prestane da bude luxuz.

Tribbiani
14-08-2009, 10:13 PM
Nadam se da će biti šta od toga.

refkie
14-08-2009, 10:46 PM
hehe :) djelimicno si u pravu,ali ja bih dodao da ipak mtel ,ako bude drugi po redu uvodio 3g nece ici s cijanama nizim od bhtelecoma za te usluge, tek kad eroent starta onda ce biti nest drastivnije (ako mogu tako kazat) .. mozda ce se cijene razlikovat samo po paketima , neko ce davat vise saobracaja za site pare neko manje ili kad sve saberes koji Kf gore dole, hej ja .. nisu oni sisali vesla pa da nama snize cijene .. sjetite se uvodjenja gprs-a :)

Tribbiani
14-08-2009, 10:48 PM
hehe :) djelimicno si u pravu,ali ja bih dodao da ipak mtel ,ako bude drugi po redu uvodio 3g nece ici s cijanama niziom od bhtelecoma za te usluge, tek kad eroent starta onda ce biti nest drastivnije (ako mogu tako kazat) .. mozda ce se cijene razlikovat samo po paketima , neko ce davat vise saobracaja za site pare neko manje , hej ja .. nisu oni sisali vesla pa da nama snize cijene .. sjetite se uvodjenja gprs-a :)

HT ERONET će uvesti novu tarifu, sličnu m:tel-ovoj tarifi Surfaj. Naziv će biti (pročitao na drugom Forumu) !hej Oderi me. :mrgreen: :mrgreen: :lol:

refkie
14-08-2009, 10:51 PM
HT ERONET će uvesti novu tarifu, sličnu m:tel-ovoj tarifi Surfaj. Naziv će biti (pročitao na drugom Forumu) !hej Oderi me. :mrgreen: :mrgreen: :lol:

haha prilicno dobar naziv za jednu tarifu,haha nasmija me :) nego sustina je u tome da se prakticno zna svaciji potez , kao neka vrste dogovorene konkurencije ,onaj fazon hajde ti ovako ,a ja cu ovako :) pa ko koga šukne :)

Tribbiani
14-08-2009, 10:57 PM
haha prilicno dobar naziv za jednu tarifu,haha nasmija me :) nego sustina je u tome da se prakticno zna svaciji potez , kao neka vrste dogovorene konkurencije ,onaj fazon hajde ti ovako ,a ja cu ovako :) pa ko koga šukne :)

Definitivno. I na kraju dobiješ onu narodnu: "Vuk sit, ovce na broju".

Eh sad, da ti citiram i ostatak teksta, vezano za tu novu tarifu. :mrgreen:

!hej Oderi me; Nova Eronet tarifa!! Cijena uspostave poziva 3,13km + pdv + pdv (Da dobro ste čuli, 2 puta vam uračunavamo PDV !)... Prve 4 sekunde nakon uspostave poziva su besplatne* !!!!! Obračunska jedinica je 10 minuta. (Osim ako ste korisnik !hej Oderi Mi Gaće gdje je obračunska jednica 9:56). Svaki 1000 korisnik na poklon dobije ring-tone potpuno džabee**!

* - samo ako korisnik zove sa Papue Nove Gvineje
** - samo ako korisnik ima preko 90 godina i uz prisustvo OBA roditelja.

Niko Vas neće !hej Oderat kao mi. Vaš sEronet.

:king:

qwerty
15-08-2009, 01:06 AM
Definitivno. I na kraju dobiješ onu narodnu: "Vuk sit, ovce na broju".

Eh sad, da ti citiram i ostatak teksta, vezano za tu novu tarifu. :mrgreen:

!hej Oderi me; Nova Eronet tarifa!! Cijena uspostave poziva 3,13km + pdv + pdv (Da dobro ste čuli, 2 puta vam uračunavamo PDV !)... Prve 4 sekunde nakon uspostave poziva su besplatne* !!!!! Obračunska jedinica je 10 minuta. (Osim ako ste korisnik !hej Oderi Mi Gaće gdje je obračunska jednica 9:56). Svaki 1000 korisnik na poklon dobije ring-tone potpuno džabee**!

* - samo ako korisnik zove sa Papue Nove Gvineje
** - samo ako korisnik ima preko 90 godina i uz prisustvo OBA roditelja.

Niko Vas neće !hej Oderat kao mi. Vaš sEronet.

:king:

Da da to ti je HT-ERONET, mobilni odera.te.r br.1 u BiH........ :)
malo sale nije zgoreg

Tribbiani
15-08-2009, 10:12 AM
Da da to ti je HT-ERONET, mobilni odera.te.r br.1 u BiH........ :)
malo sale nije zgoreg

Naravno da nije. Pa šta nam drugo preostaje, kad vidim šta naši operateri nude dođe mi da zaplačem (od muke, naravno). A da ne bi plakao bolje se zezat' na njihov račun, jel' tako? :)

refkie
15-08-2009, 09:19 PM
hajde napravi nesto vizeulno za ovo,kao neki plakat ili neku sliku kroz koju ce biti prezentovana situacija koju si rijecima opisao :) dobra fora za reklamirat se ;) hehe

qwerty
16-08-2009, 09:34 AM
Da sumiramo ...

BH Telecom uvijek krade vise
mtel imate neprijatelje
Eronet mobilni oderator br.1
:cool2:

refkie
16-08-2009, 04:08 PM
eee dobre su ;) sto se to dobro uklopilo .. da bi jos neki fazon napravit oko toga ,vizuelno ...

qwerty
20-08-2009, 04:18 PM
Političke igre oko HT Mostar

Prljave političke igre razlog su za još jedan neuspjeh Skupštine dioničara HT Mostar, ustvrdio je za novine jučer nakon sjednice Rizah Softić, predsjednik Udruženja dioničara, akcionara i udjeličara BiH. Skupština HT Mostar jučer je završila rad i prije rasprave o točkama dnevnog reda, a zakazana je ponovo za 25. rujna.

Na njoj je, između ostalog, trebalo da bude odlučivano o raspodjeli dobiti društva iz 2008. te o izmjenama Statuta. Ranije je bila otkazana sjednica Skupštine zakazana za 22. lipnja.

"Punomoćnik državnog kapitala, predsjedavajući Skupštine Jadranko Puljić, došao je nepripremljen na sjednicu, jer od Ministarstva prometa i komunikacija FBiH nije dobio pismene upute o tome kako će glasati", kazao je Softić, prenose Nezavisne novine.

Međutim, kako je kazao, Puljić i član Nadzornog odbora Dragan Kolobarić dobili su upute od predsjednika HDZ Dragana Čovića, koji pokušava ostvariti dominantan utjecaj u ovoj kompaniji, da opstruira izglasavanje odluka.

Inače, izmjenama Statuta, o kojima su dioničari trebalo da se izjasne, predviđeno je brisanje prava prvenstva kupnje u budućoj privatizaciji Hrvatskom telekomu (ZSE:HT-R-A), odnosno Deutsche Telekomu kao njegovom većinskom vlasniku.

Stipe Prlić, direktor HT Mostar, nije želio da komentira zbivanja na sjednici Skupštine dioničara. Rekao je da je dobit HT Mostar u prošloj godini iznosila 4,3 milijuna KM i da je Uprava predložila dioničarima nekoliko varijanti za njenu raspodjelu.

Tribbiani
20-08-2009, 05:20 PM
Da sumiramo ...

mtel imate neprijatelje

:mrgreen:

Odlični su! Trebalo bi postaviti i one reklame za m:tel - imate neprijatelje sa Facebook-a. :D Dramatične su. :lol:

PS: Da ostane zabilježeno, moj post broj 1000. :bigglasse

Tribbiani
20-08-2009, 05:22 PM
http://profile.ak.fbcdn.net/object3/1310/55/n48043864658_9641.jpg
http://photos-e.ak.fbcdn.net/photos-ak-snc1/v2188/139/18/1043908652/n1043908652_290540_7559.jpg

:mrgreen:

qwerty
20-08-2009, 05:49 PM
ima tih posalica na racun mtela jos samo su malo vulgarne pa ne znam da li su primjerene za ovaj podforum.

refkie
20-08-2009, 10:59 PM
bil se isplatilo ovakve stvari malo reklamirati na malo jacim web portalima kao anti neka kampanja ili slicno ...? mislim na ove slike i tako to?

Nermin & Lejla
20-08-2009, 11:21 PM
Da sumiramo ...

mtel imate neprijatelje

haha Mario hahah dobar si tacno je ovako

qwerty
20-08-2009, 11:34 PM
bil se isplatilo ovakve stvari malo reklamirati na malo jacim web portalima kao anti neka kampanja ili slicno ...? mislim na ove slike i tako to?

ja sam za formiranje udruzenja korisnika, koji bi tuzili sva tri telekoma zbog niza stvari kao sto su iskazivanje cijena bez pdv-a, reklamne kampanje koje dovode u zabludu potrosaca(namjerno prikrivanje bitnih stavki i sl.) i uopste monopolskog djelovanja tj.dogovornog konkurentskog djelovanja koje kao nus proizvod ima vise cijene tj.ujednacavanje cijena i ostvarivanje visokih profita telekom kompanija. Garantujem da kada bi podigli neku kolektivnu tuzbu(kao niz tuzbi pojedinacnih korisnika) bi ako ima pravde u ovoj drzavi na sudu trebali dobiti telekome i visoku odstetu. Kada vec nece CRA koja bi po pravilu trebala da cuva interes potrosaca onda bi mogli mi, slicno kao ove tuzbe protiv banaka sto se sad vode. Kakvo je vase misljenje po pitanju ovoga.

Nermin & Lejla
20-08-2009, 11:46 PM
ja sam za formiranje udruzenja korisnika, koji bi tuzili sva tri telekoma zbog niza stvari kao sto su iskazivanje cijena bez pdv-a, reklamne kampanje koje dovode u zabludu potrosaca(namjerno prikrivanje bitnih stavki i sl.) i uopste monopolskog djelovanja tj.dogovornog konkurentskog djelovanja koje kao nus proizvod ima vise cijene tj.ujednacavanje cijena i ostvarivanje visokih profita telekom kompanija. Garantujem da kada bi podigli neku kolektivnu tuzbu(kao niz tuzbi pojedinacnih korisnika) bi ako ima pravde u ovoj drzavi na sudu trebali dobiti telekome i visoku odstetu. Kada vec nece CRA koja bi po pravilu trebala da cuva interes potrosaca onda bi mogli mi, slicno kao ove tuzbe protiv banaka sto se sad vode. Kakvo je vase misljenje po pitanju ovoga.

ma mario slazem se sa tobom
samo kod nas to ne bi pilo vode..
politicari upravljaju telecom operatera ili njihove marionete
a cra upravljaju isto politicari tako da nemas od toga nista
vidis da nedaju konkurenciji da se sire ove npr kod internet tehnologije putem zice itd

qwerty
20-08-2009, 11:53 PM
evo reci ce zlobnici da ja opet imam nesto protiv mtel-a, ali eto na Vas zahtijev postavicu mada kazem mozda bi trebalo formirati posebnu temu na racun sala na nase operatere. ako ko ima nesto slicno za druga dva neka stavi, cisto da ne ispane da sam namjerno izabrao mtel, ali stvarno samo sam za njega nasao na fb i forumima.

refkie
21-08-2009, 06:15 PM
moze se to narapvit mario :) cim smislis cilj rada drustva ,zatim kako se finansirat i onda bi se moglo na daleko s tim ici :D ti znas da sam pun ideja :D

igor.x
31-08-2009, 01:10 PM
“Kuliraj” uz M:tel

M:tel "Frend" korisnici, pored dosadašnjih tarifnih modela, od utorka mogu i da izaberu model "Kuliraj.”

Ovaj model pruža mogućnost komuniciranja po najnižim cijenama u BiH u kasnim noćnim časovima, vikendom i praznicima.

Iz M:tela je saopšteno tarifni model "Kuliraj" omogućava slanje sms poruke po cijeni od 0,05 KM bez PDV-a i razgovor unutar svih mobilnih mreža u BiH za 0,18 KM bez PDV-a po minuti i to od 19.00 do 7.00 časova radnim danom i 24 časa vikendom i praznikom.

U saopštenju se dodaje da su u "Frend" ponudi i paket od 125 KM u kojem je telefon "nokija 2330", pripejd broj i bonus od 65 KM, zatim paket od 35 KM sa telefonom "nokija 1209", pripejd brojem i bonusom od 65 KM, te paket od 45 KM sa telefonom "samsung E1120", pripejd brojem i bonusom od 65 KM.

U ponudi su i paket od 95 KM sa telefonom "samsung E2210", pripejd brojem i bonusom od 65 KM, te paket od 125 KM sa telefonom "samsung C3050", pripejd brojem i bonusom od 65 KM.

M:tel navodi da osim novog modela "Kuliraj", postoje i tarifni modeli "Zovi", "Šalji" i "Surfuj".

qwerty
31-08-2009, 01:58 PM
Bas me interesuje da li ce sutra BHT reagovati, krajnje je vrijeme da i oni krenu sa novim tarifama ili/i nizim cijenama.

Jedna nedoumica oko ovog mtel kuliraj da li se i postojeci korisnici mogu prebaciti na njega i ako da da li se to naplacuje i koliko. Vidim da ovdje ne govore nista o tome, pa zato pitam. Takodje ne navodi se cijena minute razgovora koja je inace tj. kad nije off peak od 19-7h.

qwerty
31-08-2009, 02:16 PM
Prlić: Neka se ispita rad HT-a!
Mostar - Obratite pažnju | Petak, 28 Kolovoz 2009

Nakon što je Dragan Čović, predsjednik HDZ-a BiH u medijskim istupima optužio Stipu Prlića, dojučerašnjeg direktora HT-a Mostar, za malverzacije oko raspisivanja natječaja za izbor predsjednika Uprave, te malverzacije oko utroška novca, Prlić je u razgovoru za Dnevni list ustvrdio da Čović ima najmanje prava pričati o malverzacijama u HT-u Mostar.

“Nemam ništa protiv istražnih tijela koja će ispitati rad HT-a, bilo da su ti istražitelji iz Bihaća, Sarajeva ili Mostara. Slobodno neka svi dođu i obave istragu”, izjavio je Prlić.

Dodao je da Čović nema pravo pričati o poslovanju HT-a Mostar koji je u situaciji u kakvoj jest, kako Prlić tvrdi, upravo zbog malverzacija prvog čovjeka HDZ-a BiH i njegovoga rada.

“Ni dan danas se nismo oporavili od njegovih prljavih rabota”, zaključio je Prlić.

Što se tiče prijave na natječaj za izbor predsjednika Uprave HT-a Mostar, Prlić i jest jedini kandidat, jer se niti jedan drugi nije prijavio. Međutim, iako zadovoljava uvjete potrebne za obavljanje takve dužnosti, nije izabran zahvaljujući, kako neslužbeno doznaje Dnevni list, Čovićevim ljudima.

Naime, od jedanaest članova Nadzornog odbora, osam je glasovalo za Prlića, dok ih je troje bilo protiv. Za njegov izbor potrebno je devet glasova. Izvor upućen u događanja u HT-u Mostar izjavio nam je da se na ovakav način oduzima vrijeme u korist Dragana Čovića.

Naime, neslužbeno se doznaje da bi protiv Čovića uskoro trebao biti pokrenut kazneni proces u slučaju “Eronet”. S obzirom da se istraga u tome slučaju vodila po starom ZKP-u, Tužiteljstvo u posjedu ima samo kopije dokumentacije, dok se originalna nalazi u HT-u. U slučaju da Prlić ne bude u HT-u, mostarski list doznaje da bi originalni dokumenti Čovićevih navodnih malverzacija bili uništeni i vjerojatno bi na taj način predsjednik HDZ-a BiH pokušao izbjeći odgovornost.

Čović je još uvijek samo osumnjičen za ilegalnu privatizaciju tog GSM operatera. Treba navesti i kako je potpisivanjem sporazuma kojim se HT Mobilne komunikacije, bivši Eronet, pripajaju HT-u Mostar, napokon okončan povratak tog GSM operatera pod okrilje HT-a.

Kad je u pitanju procesuiranje odgovornih u slučaju “Eronet”, treba kazati kako se Čović sumnjiči da je, zlorabeći položaj predsjednika Upravnog odbora HPT-a Mostar, u kolovozu 1999. prenio dionice tog poduzeća u GSM operateru Eronet na tri privatne tvrtke - Croherc AG, Alpina Commerc i Hercegovina osiguranje.

Presudom Županijskog suda u Mostaru od 15. listopada 2004. prijenos dionica Eroneta s nekadašnjeg HPT-a na tri spomenute tvrtke označen je protupravnim te je naložen povratak Eroneta stvarnom vlasniku koji je dovršen sporazumom Prlić-Mudrinić-Hadžipašić. Ta presuda Županijskog suda,

kako su kazali sugovornici Dnevnog lista, imat će dalekosežne posljedice za glavne vinovnike slučaja “Eronet”, u prvom redu Dragana Čovića.

Naime, ovom presudom faktički je potvrđena protupravnost djelovanja osoba koje su dionice HPT-a u Eronetu prenijele krajem devedesetih na tri spomenute tvrtke. Mnogi pravni stručnjaci čak navode kako su Čovićevi izgledi da izbjegne sudski proces, nakon donošenja ovakve presude, ravni nuli.

Tribbiani
31-08-2009, 02:20 PM
Mislim da će HT ERONET doživjeti potop na tržištu BiH. :D

qwerty
31-08-2009, 02:21 PM
FTV: STIPE PRLIĆ ZADOVOLJAVA SVE KRITERIJE - OSIM POLITIČKIH
23:32 / 29.08.2009.
Svi zakonski rokovi za imenovanje direktora HT-a Mostar su prošli. Jedini prijavljeni kandidat Stipe Prlić, koji zadovoljava sve kriterije za to mjesto, još nije imenovan. Stručne kriterije zadovoljava, ali ne i političke. Pod brutalnim pritiskom Dragana Čovića, pitanje HT-a još je otvoreno, a time i uspješno ...

... poslovanje ove kompanije, javlja FTV.

Dragan Čović je nedavno izjavio: "Najveći dio ljudi koji su danas u Nadzornom odboru HT-a Mostar informirao je Predsjedništvo HDZ-a BiH da postoji izvještaj interne revizije tog preduzeća koji je katastrofalan i govori o zloupotrebama korištenja sredstava kojima se raspolaže." Na ovaj način Čović je objasnio kome su odgovorni i ko kontrolira pojedine članove Nadzornog odbora.

Kao predsjednik Upravnog odbora Eroneta, Dragan Čović 1999. pokušava tu firmu nelegalno privatizirati sa svojim poslušnicima. Stipe Prlić, tadašnji direktor HT-a pokreće višegodišnju pravosudnu bitku u kojoj "Čovićevci" gube i Eronet se vraća HT-u. Deset godina poslije, Čović u HT-u i dalje vidi jak izvor novca za svoj politički lobi i mogućnost privatizacijske pljačke velikih razmjera.

Lider HDZ-a BiH svoje brutalne političke pritiske više i ne taji. Evo šta je izjavio u intervjuu za jedne dnevne novine: Od ministra financija FBiH Vjekoslava Bevande tražio sam da na sjednici Vlade FBiH bude otvoreno pitanje izvješća interne revizije u HT-u Mostar. Nakon svega, tvrde da nije naše da se u sve to petljamo. Pitam se u šta bi se politika trebala petljati ako ne u nadzor rada javnih poduzeća. Sve drugo su špekulacije, pogotovo da ja imam osobnog interesa u tome, javlja FTV.

HSP Đapić-dr.Jurišić ne krije bojazan da su prudski kompanjoni Čović i Dodik postigli dogovor o raspodjeli HT-ovog plijena nakon što bi ovu firmu, režiranom privatizacijom preuzeo mobilni operater iz RS-a. Indikativan je i jučerašnji sastanak Dodika i Čovića sa srbijanskim predsjednikom Borisom Tadićem u Beogradu. "Namjere gospodina Čovića, bez obzira na to što govori o zaštiti i nacionalnih i narodnih interesa - je da na prostor Hercegovine dovede mrežu MTEL, to je mreža u vlasništvu gospodina Dodika. A poznata je ljubav između gospodina Čovića i Dodika", kaže Zvonko Jurišić, predsjednik HSP Đapić-dr. Jurišić.

Korak ka tome je slabljenje firme blokadama i postavljanje svojih ljudi u tijela preduzeća. Sindikat HT-a uputio je nedavno saopćenje u kojem radnici, umorni od skandala i uplitanja politike poručuju da ih puste da rade u miru. No, očito je kako su Draganu Čoviću vlastiti interesi važniji od apela građana, javlja FTV.

Biznis.ba

gagi82
31-08-2009, 03:12 PM
@mario, ko god kupi mtel broj a takodje i stari korisnici od uvodjena tarifnih modela ima 2 besplatne promjene tarife, svaka sledeca je 5km, vjerovatno ce i ova od sutra biti dostupna kad se pozove govorni automat na 444. Vijest jos nije stavljena na web samo na wap tako da nema jos cjenovnika, po meni ce cijene u periodu jakog saobracaja biti kao na "zovi" tarifi, i ovo ce biti nesto izmedju zovi i salji, samo sto su ovdje jos jeftiniji pozivi u offpeak.

refkie
31-08-2009, 03:52 PM
znaci sad je mtel upotpunio skroz tarifnu ponudu :) hmm bhtelekom more jos ovako durat do nove godine (ako se ne desi u medjuvremenu neka promjena) , hmm moze se samo desit nova niza cijena npr poziva ili sms-a na fazon ove kuliraj tarife ,sto znaci da po meni nema jos potrebe za uvodjem tih nekih tarifa na ultru .... ( ako se uzme u obzir da su dosadasnje ove nove tarife u pocetku eronetove hej svi i td pa od ove godine i te neke mtelove imale za cilj samo da dovuku nove korisnike,a ne i da na neki nacin zadovolje vec postojece s obzirom na cijene preslaska iz stare u novu tarifu) ... hmm ono bi trebalo omogucit neku flexibilnost pri koristenju tarife... vise slobode vise govora

gagi82
31-08-2009, 07:35 PM
@ref, pa valjda si procitao moj predhodni post, od uvodjenja tarifnih modela na mtelu, znaci prije nekih godinu dana, svi novi brojevi ali i stari postojeci mogu dva puta besplatno promjeniti tarifu.

Tribbiani
31-08-2009, 11:45 PM
!hej, zgrabi 100 besplatnih SMS poruka

Postani !hej korisnik i osvoji 100 besplatnih SMS poruka!

Od 01. do 30.09.2009. aktiviraj !hej Start paket, napravi barem jedan poziv i u 10. mjesecu dobivaš 100 besplatnih SMS poruka!
Postojeći !hej korisnici također mogu ostvariti 100 besplatnih SMS poruka ako u istom razdoblju pošalju 200 ili više SMS poruka.

100 besplatnih SMS poruka možeš iskoristiti od 01.-31.10.2009. Ukoliko tijekom 10. mjeseca ne potrošiš sve besplatne poruke, preostale SMS poruke se poništavaju. Pošto iskoristiš 100 besplatnih poruka, ostale poslane SMS poruke naplaćuju se po cijenama utvrđenim HT ERONET službenim cjenikom za !hej tarifni model koji koristiš.

HT ERONET (http://www.hteronet.ba/privatni-korisnici/tarife/promocije/hej-zgrabi-100-besplatnih-sms-poruka)

Tribbiani
31-08-2009, 11:48 PM
Bas me interesuje da li ce sutra BHT reagovati, krajnje je vrijeme da i oni krenu sa novim tarifama ili/i nizim cijenama.

Neće. Već su reagovali produživanjem roka upotrebe ULTRA dopuna. :mrgreen:

Šalu na stranu, red bi bio da i BH Mobile uradi nešto po pitanju cijena. Što @refkie kaže najbolje bi bilo da ostave jedan tarifni model, a snize cijene ali to je mislim nerealno očekivati, posebno nakon što su i m:tel i HT ERONET krenuli sa zasebnim tarifnim modelima.

qwerty
01-09-2009, 01:24 AM
Neće. Već su reagovali produživanjem roka upotrebe ULTRA dopuna. :mrgreen:

Šalu na stranu, red bi bio da i BH Mobile uradi nešto po pitanju cijena. Što @refkie kaže najbolje bi bilo da ostave jedan tarifni model, a snize cijene ali to je mislim nerealno očekivati, posebno nakon što su i m:tel i HT ERONET krenuli sa zasebnim tarifnim modelima.

Mislim da su nove tarife na mtelu i na eronetu plod zelje da se proda kartica vise i da se postojeci korisnici prebacuju na nove tarife tako da na kraju dodju u situaciju da plate naknadu za prebacivanje sto je i krajnji cilj operatera da se izbije koja marka vise i tako zaradi. Po meni prije da je to cilj nego stvarna zelja da se ugodi korisnicima i njihovim preferencijama tako sto ce se odrediti segmentacija trzista, kakogod dobro je da se nesto desava da cijene idu na dole pa makar i kroz nove tarife. Mislim da ce danas i BH Telecom objelodaniti neko snizenje koje ce ici od 1.10. da li je to ono sto mi cekamo (snizenje cijena razgovora, sms i gprs) ostaje da se vidi... bilo kako bilo morace nesto ciniti i to brzo. Sto se Eroneta tice cini se da se i oni lagano bude i niej losa ova akcija za 100 sms free.

qwerty
01-09-2009, 02:14 PM
Novi telefoni u mtel postpaid ponudi

Promotivni paketi mobilnih telefona za postpejd i VPN korisnike u ponudi su od 1. septembra 2009. godine. Kupovinom promotivnih paketa korisnik dobija telefon i priključak, uz obavezan ugovor na minimalni period statusa pretplatnika od 12 ili 24 mjeseca.

Ponuda važi do 31.10.2009.godine, ili do isteka zaliha.

qwerty
01-09-2009, 02:25 PM
“KULIRAJ”- novi prepaid tarifni model u novim Frend paketima

Prepaid Frend tarifnim modelima Zovi, Šalji, Surfaj od 1. septembra pridružili smo promotivni tarifni model KULIRAJ, namijenjen korisnicima koji najveći broj poziva ostvaruju u večernjim i noćnim časovima, vikendom i praznicima.

Korisnicima koji “prepoznaju” novi tarifni model KULIRAJ, razgovori ostvareni u periodu od 19:00 do 7:00 časova radnim danima, a vikendom i praznikom 24 časa dnevno, prema svim mobilnim mrežama u BiH, naplaćivaće se po do sada najnižim cijenama u BiH i to 0,18 KM/min, a SMS poruke 0,05 KM (bez uračunatog PDV-a). Za pozive prema drugim mobilnim mrežama u BiH obračunava se uspostava poziva od 0,05 KM, a na sve pozive primjenjuje se se obračunski interval 15+15 sekundi.

Korisnici prepaid tarifnih modela Zovi, Šalji i Surfaj, mogu izvršiti promjenu postojećeg tarifnog modela pozivom na broj 444, pri čemu su prve dvije promjene besplatne, a svaka sljedeća se naplaćuje 5KM. Postojećim korisnicima prepaid tarifnog modela Fun, od 1. septembra 2009. godine biće automatski aktiviran tarifni model KULIRAJ.

Cijena startnog Frend paketa, iznosi 10 KM sa PDV-om, uz koji korisnik dobija vaučer u iznosu od 10 KM.

U m:tel Frend ponudi su i promotivni paketi sa telefonima, koji uz telefon i priključak sa iznosom od 10 KM na računu, sadrži bonus u iznosu od 55,00 KM podijeljenih na 11 mjeseci, tj. 5 KM mjesečno.

qwerty
01-09-2009, 02:30 PM
Eto po uzoru na Eronet i mtel se odlucio na uvodjenje naknade za poziv i losije obracunske jedinice. Znao sam ja da mora biti neka kvaka u ovom tar.modelu.
Sto se tice telefona u frend paketima mora se priznati da je ovaj Samsung e1120 od 45km odlican telefoncic za te pare. Sto se tice bht jos nista nisu objelodaninli, no ne treba zaboraviti da je 5.septembar dan BHT kada kece IPTV pa nam mozda prirede jos neko iznenadjenje.

refkie
01-09-2009, 02:49 PM
@ref, pa valjda si procitao moj predhodni post, od uvodjenja tarifnih modela na mtelu, znaci prije nekih godinu dana, svi novi brojevi ali i stari postojeci mogu dva puta besplatno promjeniti tarifu.

mislio sam na raniji period :)

igor.x
01-09-2009, 02:54 PM
ma BHmobile postaje operater br. 1 ali sa zada, sto se tice cijena i sl.

refkie
01-09-2009, 02:54 PM
heh sjecatel se iz bht-a 5 sms dzabe sto su narodu dali za peti septembar ,neke lanjske godine? takve stvari su dobro došle,kad se slavi da se slavlje osjeti ,njima to nista ne znaci .... ali bi se tu dalo stosta uradit kako bi korisnici ostali zadovoljni bez obzira sto sad se zahuktava konkurencija (reklo bi se na prvu) .. ostaje samo sad da se vidi , mozda se sprema neko iznenadjenje ,hi hi

igor.x
01-09-2009, 03:07 PM
da, da onih 5 sms poruka, ono se jedva uspjelo potrositi, ja sam ih licno trosio 4 mjeseca xD hahaha

a sad ce navaliti sa IPTV i opet ce zaboraviti na mobilne korisnike

qwerty
01-09-2009, 03:36 PM
heh sjecatel se iz bht-a 5 sms dzabe sto su narodu dali za peti septembar ,neke lanjske godine? takve stvari su dobro došle,kad se slavi da se slavlje osjeti ,njima to nista ne znaci .... ali bi se tu dalo stosta uradit kako bi korisnici ostali zadovoljni bez obzira sto sad se zahuktava konkurencija (reklo bi se na prvu) .. ostaje samo sad da se vidi , mozda se sprema neko iznenadjenje ,hi hi

ja nesto kontam da je mtel i uveo ovu tarifu kuliraj kako bi ponovo bio u prednosti, vjerovatno su naculi o nekom snizenju konkurencije pa htjeli da ih preduprijede sa ovim, ali nisu se bas pretrgli kad sve saberes oduzmes naknadu i obracunsku jedinicu opet ti to sve dodje na isto kao i dosadasnje tarife.

qwerty
02-09-2009, 02:47 PM
Poziv na press konferenciju: Prezentacija nove usluge - MOJA TV

Povodom Dana kompanije, BH Telecom će u četvrtak, 3. septembra sa početkom u 11 sati u Generalnoj direkciji, Obala Kulina bana 8, sala - III sprat, održati press konferenciju na kojoj će za predstavnike medija prezentirati novu uslugu - Moja Tv, koja će biti puštena u eksperimentalni rad 7.septembra ove godine.

Demonstraciju usluge Moja Tv mogu pratiti zainteresirani građani u brojnim telecom centrima BH Telecoma.

Idemo prvi...dajemo više
BH Telecom

refkie
02-09-2009, 11:49 PM
ma ja ,vec znano :)

Tribbiani
02-09-2009, 11:53 PM
Da. A tek nazivi usluga, to je posebna priča. Inovativnost na nivou. :D

Kakaljin
03-09-2009, 07:11 AM
Novi telefoni u BH telecomu

Nokia 6303 clasic vec od 1 KM
Nokia 6700 clasic vec od 1 KM
Nokia 5800 xpress music vec od 2,52 KM
Nokia E71 vec od 2,90 KM
Nokia E75 vec od 8,51 KM
Nokia N97 vec od 25,14 KM

Ovo su vjerovatno cijene za pretplatu od 100 KM

qwerty
03-09-2009, 04:23 PM
Povodom Dana kompanije, 5. septembra, u Generalnoj direkciji u Sarajevu predstavnicima medija i poslovnim partnerima BH Teleocm je prezentirao novu uslugu - Moja TV, a koja će biti puštena u eksperimentalni rad od 7. septembra do 30. novembra.

Detalji sa današnje prezentacije usluge - Moja TV

Eksperimentalnom uslugom, kako je danas najavio zamjenik izvršnog direktora BH Line Nedim Džaferović, bit će obuhvaćeni postojeći pretplatnici ADSL usluga , fizičke osobe, i oni će imati prilku da besplatno prate 60 stranih i domaćih TV kanala i testnih filmova.

Nakon komercijalizacije, od 1. decembra "Moja TV" će biti dostupna u četiri paketa: phone, full, net. i premi. Cijena najjeftinijeg paketa iznosi 25, a najskupljeg 95 KM.

Korisnicima spomenute usluge na raspolaganju će biti I EPG, odnosno elektronski programski vodič i TimeShift TV usluga to jeste gledanje ranije emitiranog i snimljenog programa do nekoliko dana unazad, ali za samo određene TV kanale, kao i usluga Moja TV igrice.

Usluga će biti dostupna na cijelom području gdje BH Telecom posjeduje infrastrukturu, jer, kako je kazao Džaferović, cilj ove kompanije jeste da se transformira u davaoca multimedijalnih usluga najvišeg kapaciteta.

Kako je istaknuto, vrijednost projekta je oko 2,5 miliona eura

Demonstraciju usluge Moja TV, osim u Sarajevu, pratili su i zainteresirani građani u centrima BH Telecoma u Tuzli, Travniku, Bihaću, Zenici, Goraždu i Mostaru.

Ujedno danas je otpočela i promotivna kampanja usluge "Moja TV" i u opticaju su dva TV spota - 'Lovačke priče' 1 i 2.

qwerty
03-09-2009, 04:27 PM
Novi telefoni u BH telecomu

Nokia 6303 clasic vec od 1 KM
Nokia 6700 clasic vec od 1 KM
Nokia 5800 xpress music vec od 2,52 KM
Nokia E71 vec od 2,90 KM
Nokia E75 vec od 8,51 KM
Nokia N97 vec od 25,14 KM

Ovo su vjerovatno cijene za pretplatu od 100 KM

Vrlo dobar izbor modela, za svakog ponesto samo nema na sajtu jos nista o tome pa ne znam koliko su tacno love, ovo od 1km mi ne znaci nista.

refkie
03-09-2009, 05:37 PM
hmmm jos jedna bezvrijedna usluga :) pitam se samo hoce li to iko koristit, mislim de hajmo rec pored dosta kablovskih ,a i digi... hmmm a zemaljska mreza se jos dobro drzi :)

qwerty
03-09-2009, 07:04 PM
hmmm jos jedna bezvrijedna usluga :) pitam se samo hoce li to iko koristit, mislim de hajmo rec pored dosta kablovskih ,a i digi... hmmm a zemaljska mreza se jos dobro drzi :)

hoce koristice se samo mozda ne po cijeni od 25km mjesecno, morace ici nize sa cijenom ako zele da to koristi veci broj ljudi, jednostavno precijenili su standard nasih ljudi. Zasto platiti toliko kad su cijene pretplate kablovskih operatera dosta nize.

igor.x
03-09-2009, 08:52 PM
pa pretplata za telefon je 7 km i kablovsku 12 km, znaci ovo je 6 km skuplje, ali ce biti neke dodatne minute za telefon vjerovatno, a i slika ce biti mnogo bolja, a i ima dodatnih usluga, e sad da li ce one biti skupe ostaje nam da vidimmo...

igor.x
04-09-2009, 09:25 AM
u ovom paketu od 25, neograniceni su pozivi prema bhline mrezi :)

Kapi
04-09-2009, 11:29 AM
Cijene za midi paket (30 KM).Modeli bi trebali biti u prodaji naredne sedmice.

Nokia 6303
183 KM + pdv

Nokia 6700
388 KM + pdv

Nokia 5800
468 KM + pdv

Nokia E71
477 KM + pdv

Nokia E75
612 KM + pdv

Nokia N97
1011 KM + pdv

Za nekih mjesec dana u ponudi bi trebali biti i modeli NOKIA N86 , 6710 , 6720...

Nyxem
04-09-2009, 02:33 PM
ovo dosla n97,dami bi znak kolko ce 58nulanula bit
http://www.bhtelecom.ba/mobiteli_detalji+M5aeae2ba57e.html

refkie
04-09-2009, 10:18 PM
heh
http://www.bhtelecom.ba/mobiteli_det...eae2ba57e.html
tuga jad i čemer :(

qwerty
04-09-2009, 10:35 PM
heh
tuga jad i čemer :(

nije izvrsen update sajta kod mobitela, izgleda da su dosli novi mob. ali se njihovo zvanicno predstavljanje i aktivna marketing kampanja po svemu sudeci ocekuje sredinom septembra. Sto se tice tih novih nokia nije los izbor.

igor.x
05-09-2009, 01:29 PM
iiiiiiii opet nista za prepaid...:bravo2::bravo2::bravo2:

refkie
05-09-2009, 10:41 PM
hmm pa šta se moglo očekivat? tek za jedno 5-10 godina more bit bidne ,a more bit ne bidne da nam daju mobitele ove sto su sad na postpaidu na ultru :P

qwerty
06-09-2009, 12:13 PM
hmm pa šta se moglo očekivat? tek za jedno 5-10 godina more bit bidne ,a more bit ne bidne da nam daju mobitele ove sto su sad na postpaidu na ultru :P

to ce da ide malo teze :)

Sto se tice cijena na ultri, ja koliko znam ni mtel, a ni Eronet nisu napravili klasicno snizenje vec samo uveli nove tarife na kojima je sms jeftiniji, ali zato razgovor skuplji i obrnuto. To sto kod nas raja vise koristi sms je druga stvar. Dakle, samo preraspodjela. Ne kazem da to uvodjenje novih tarifa gdje bi korisnici odabrali i prilagodili potrosnju svojim potrebama nije potrebno, ali pogresno je to predstavljati kao neko veliko snizenje jer ono to zaista nije. Stvar je u tome sto BH Telecom ima samo jedan tarifni model, za razliku od Eroneta i mtela koji imaju po nekoliko. Sada je zanimljivo da li ce se odluciti da nastave po starom sniziti cijene ili ce se odluciti na prekompoziciju cijena i izlazak u susret korisnicima uvodjenjem novih tarifa sto je sa marektinskog aspekta ali i sa aspekta profita dosta bolje. To sto bht jos ne uvodi te tarife je pokazatelj stepena monopola jer jos uvijek nije toliki stepen konkurencije koji bi ih primorao da idu sa tako necim. To se poklapa i sa poslovnom filozofijom bht koji je jos drzavna kompanija, koja po nekoj definiciji posluje birokratski, slabo osluskuje i udovoljava potrebama korisnika te tako i slabo je zainteresovana da kreira tarife po mjeri i da izvrsi segmentaciju trzista i vidi koje su potrebe svake grupe korisnika i kako ih zadovoljiti. Takvom ponasanju u dobroj mjeri doprinosi i monoploska pozicija tog preduzeca, a monopol po prirodi nikad nije ofanzivan i ne juri korisnike, ne ulizuje im se, vec obrnuto. Sad koliko mtel i ero ovim potezima uspiju da ugroze bht u tolikoj mjeri ce i on promijeniti svoje ponasanje. Zato sam ja za privatizaciju bh telecoma, jer ovakim ponasanjem samo ce nastaviti gubiti korisnike, moraju promijeniti nacin poslovanja iz temelja, jer rizikuju da budu ugrozeni kada se dodje do primjene usluge zadrzavanja broja koja bi najvise stete mogla upravo njima nanjeti, jer nesporno je da se mtel ucvrstio na drugoj poziciji i popravio od kako je doslo do privatizacije(prije je i bilo brojeva sa drugom numeracijom, dok sada u RS caruje 065/6 numeracija.

refkie
06-09-2009, 06:02 PM
interesantno razmislanje, bht nista ne cini ili vrlo malo cini u drugom dijelu drzave, hmm kao da mu dosta ... znas ne bih ja rekao da bi privatizacija puno rijesila to pitanje , tesko je sad o tome govorit unas i u ovakvoj drzavi da je srece pa da imamo ne 3 nego i vise operatera a da su kako treba ... bht zna da stangira i za to nisu odgovorni puno ljudi u firmi ,nego vlada i sama politika, poznato je da se rukovodstvo u bilo kojoj firmi kod nas danas bira iz stranke - najskraja to se sad najbolje vidi na eronetu ... ja ne mislim ,ipak da ce biti bolje, moze biti samo gore ( ovo se odnosi na sve aspekte zivota ,a samim tim to utice i na stanje u telekomunikacijama)

zoom
07-09-2009, 09:31 AM

Danas je izvlacenje ove nagradne igre, zna li neko u koliko sati ili neku informaciju vezanu za ovO?

qwerty
10-09-2009, 10:19 AM
MojaTV – eksperimentalna faza

U eksperimentalnom periodu od 07.09.2009. godine do 30.11.2009. godine omogućit će se besplatno korištenje IPTV usluge postojećim pretplatnicima ADSLG i MAX paketa, isključivo fizičkim licima. Sljedeće karakteristike ove usluge su:

- do 60 TV kanala SD rezolucije (20 lokalnih + 30 osnovnih i 8 dodatnih)

- 2 TV kanala HD rezolucije

- do 5 testnih filmova – Video on Demand usluga

- EPG – elektronski programski vodič

- TimeShift TV - gledanje ranije emitovanog, snimljenog programa do nekoliko dana unazad (određeni TV kanali)

- mojaTV igrice.

Odabir ADSL pretplatnika za eksperimentalnu fazu bit će izvršen na osnovu slijedećih kriterija:

· Zavisno od količine opreme koju posjedujemo
· Tehnička mogućnost za realizaciju MojaTV usluge
· Dužina pretplatničkog staža
· Visina mjesečne fakture.

Odabranom segmentu ADSL korisnika ID BH Line će nakon 07.09.2009. godine poslati e-mail sa obavještenjem o mogućnosti i načinu učestvovanja u eksperimentalnoj fazi Moja TV. Odabrani ADSL pretplatnici će prijavom na zatvorenom dijelu portala BH Telecoma sa svojim usernameom i passwordom, moći poslati zahtjev u kojem pristaju da učestvuju u eksperimentalnoj fazi MojaTV.

BH TELECOM

qwerty
10-09-2009, 10:21 AM
Danas je izvlacenje ove nagradne igre, zna li neko u koliko sati ili neku informaciju vezanu za ovO?

07.09.2009. Mostar - Izvučeni su dobitnici HT ERONET web nagradne igre 5x5
Samsung J700:

Amina Filipovic
Julija Šetka
Jasmina Spahovic
Mate Ćavar
Ivana Kordic

SonyEricsson G900:

Ante Matić
Bajna Božić
Slavica Šimić
Krešimir Moric
Ivona Ćubela

Motorola VE66:

Elmin Kerekz
Lidija Radic
Denisa Nozic
Andrea Gilja
Mirna Peric

Nokia N78:

Josip Dilber
Stipe Blaskic
Dubravko Šimić
Nikola Jelić
Mirnes Begovic

LG KM900:

Tea Brkić
Monika Šego
Jurica Mihalj
Gordana Rajić
Alma Hodžić

Čestitamo sretnim dobitnicima!

Dobitnici će biti obaviješteni i telefonskim putem, radi dogovora i preuzimanju nagrada.

Postolar
10-09-2009, 08:17 PM
danas stigao racun i ponuda novih mobitela koje sam procitao na stranici prije. samo cekam da se objavi na sajtu sluzbeno na ugovor na 24mj. fin odabir mobitela, samo da bude jos koji prozivodjac sem nokie.

qwerty
10-09-2009, 08:37 PM
BH Telecom: Povećanje korisničke baze
Novi ugovor BH Telecoma i Ericsson Nikola Tesla
Predmet ugovora je proširenje infrastrukture mobilne mreže druge generacije

BH Telecom i Ericsson Nikola Tesla potpisali su još jedan ugovor na području GSM tehnologije, vrijedan osam miliona maraka.

Kako saopćavaju iz kompanije Ericssona Nikola Tesla, realizacija projekta počinje odmah.

Predmet ugovora je proširenje infrastrukture mobilne mreže druge generacije, što je preduvjet za povećanje korisničke baze.

Ovaj ugovor predstavlja kontinuitet u odnosima BH Telecoma i Ericssona Nikole Tesle i očekivani je slijed u stalnom razvoju i unaprijeđenju mreže BH Telecoma te osigurava krajnjim korisnicima brže i kvalitetnije komuniciranje i dostup informacijama bez obzira na mjesto i vrijeme.

Kompanija Ericsson Nikola Tesla je svjetski lider u mobilnim tehnologijama 2G, 3G i 4G i pruža podršku za mreže s više od milijardu pretplatnika, a ima i vodeće mjesto u upravljanim uslugama. Prisutna je u 175 zemalja, a više od 75.000 njenih zaposlenika stvorilo je 2008. godine prihod od 32,2 milijardi američkih dolara.

Aktivnosti kompanije obuhvaćaju prodaju i marketing, istraživanje i razvoj, dizajn cjelovitih komunikacijskih rješenja, usluge u području višeuslužnih i mobilnih mreža najnovijih generacija, uključujući mobilni Internet te sistemsku integraciju složenih sistema u svim segmentima poslovanja, saopćeno je iz te kompanije.

qwerty
10-09-2009, 08:47 PM
Popust u TELE 2 mreži za HTERONET korisnike

Iskoristite pogodnost jeftinijeg telefoniranja u roamingu u Hrvatskoj. Odaberite TELE 2 mrežu...
Odaberite TELE 2 mrežu i razgovarajte za 1 KM/min prema svim fiksnim i pokretnim mrežama u BiH i Hrvatskoj (odlazni pozivi). SMS poruke šaljite po cijeni od 0,30 KM.

Popust vrijedi do 31.07.2010.
Cijena SMS poruke odnosi se na sve poruke prema svim destinacijama.

Cijene su bez PDV-a, obračunska jedinica za sve cijene: 60sec.

zoom
10-09-2009, 08:47 PM
@mariobl znas li kako bi islo preko telecoma da uzmes nokiu 5800 uz paket mini 15, na 12 mjeseci, kolika bi rata bila, isplati li se?

Tribbiani
10-09-2009, 08:49 PM
Sada je HTERONET?

Ne bi bilo loše da se odluče koji brand će koristiti u svojim uslugama: ERONET, HT ERONET, HT MObile, HT Mobilne komunikacije ili HTERONET.

:suicide2:

qwerty
10-09-2009, 08:50 PM
@mariobl znas li kako bi islo preko telecoma da uzmes nokiu 5800 uz paket mini 15, na 12 mjeseci, kolika bi rata bila, isplati li se?

ne znam jos kolika je rata za taj telefon, nista jos nisu objavili zvanicno, a racun jos nisam dobio tako da nisam vidjeo jos ovaj letak o kojem se prica.

zoom
10-09-2009, 08:52 PM
ne znam jos kolika je rata za taj telefon, nista jos nisu objavili zvanicno, a racun jos nisam dobio tako da nisam vidjeo jos ovaj letak o kojem se prica.

na letku pise samo vec od 2,5 KM, a to je vjerovtno za neki najveci pretplatnicki paket

qwerty
10-09-2009, 09:13 PM
Pa da to je obicno tako, nista ili zovi pa pitaj posto je ili sacekaj neku zvanicnu informaciju o tim telefonima nema druge.

Nyxem
11-09-2009, 11:56 AM
http://www.bhtelecom.ba/mobiteli_detalji+M5a608881718.html
evo za 5800

qwerty
12-09-2009, 07:27 PM
evo gledam i pored toga sto neki stalno kritikuju i zale se da su cijene mobitela na bht najskuplje kada se baci na papir i uporede identicne ponude ostala dva operatera vidi se da to bas i nije tako.

Primjer recimo e71 u bht na mini 15 kosta 477,60 KM dok na slicnom paketu kod eroneta 15+ taj isti tel. kosta 650km, dok poredjenja radi(koliko se to moze porediti posto nisu isti tar.modeli tj. na L paketu je za 5km veca pretplata) na mtelu je 399km.

Sto se tice konkretno vec pomenutog 5800 express music on je na bht 468km, na eronetu 550km i na mtelu 399km(sve na 2 god.najnizi paket).

Da zakljucim bar meni se cini da je bht najbolji izbor(ne zaboravimo da bht pruza i mogucnost placanja u ratama), naravno tu morate ukalkulisati i pdv koji se placa uz prvi racun. Eto toliko, nadam se da ce stici jos neki kontigent telefona, ocekujem e52 da vidim jer me on posebno interesuje, ostali manje vise mozda da vidimo i HTC posto sada ima distribucija i u BiH.

Sto se tice eroneta kod njih je zanimljiva ova ponuda mjeseca gdje sada nude SE g502 po cijeni od 50km na 15+paketu na 2god. sto se cini prilicno povoljno, jer je u pitanju solidan model.

Kod mtela sam to vec rekao za SE da su bili povoljni, ali vidim da ih sad vise nema u ponudi.

zoom
12-09-2009, 09:51 PM
ma nista od nasih operatera, ponude su dobre ali i dobro skupe, za te pare mozes mob naci nov da se ne vezes ugovorom za njih, cak i jeftinije se moze naci

Rusher
13-09-2009, 06:54 PM
Može li mi neko objasniti sljedeće:

http://i26.tinypic.com/fycnwi.png

Toptim paket 1
Tarifni paket 15,30,50,100

pa Toptim paket 2 pa opet tarifni paketi 15,30,50,100 pa opet Toptim paket 2 i onda neki Toptim privatni ...

Kakva je razlika?

qwerty
14-09-2009, 12:31 AM
Može li mi neko objasniti sljedeće:

http://i26.tinypic.com/fycnwi.png

Toptim paket 1
Tarifni paket 15,30,50,100

pa Toptim paket 2 pa opet tarifni paketi 15,30,50,100 pa opet Toptim paket 2 i onda neki Toptim privatni ...

Kakva je razlika?

Razlika je vjerovatno u cijenama razgovora, to znaju firme jer se to posebno ugovara i BH Telecom ima te posebne menadzere koji rade na pridobijanju takvih klijenata. Sto se tice tog toptim zasniva se na slicnom principu kao i obicna pretplata samo sto su pozivi unutar mreze 0km u tome je razlika, a ostalo definise sam direktor firme u dogovoru sa zaposlenima oko toga na kojem tar.modelu ce biti 15, 30, 50 ili 100. Vjerujem da vecina placa samo osnovni paket ili ovaj 30 a da sve preko uglavnom placa sam zaposleni, mada sve zavisi od dogovora.

qwerty
14-09-2009, 03:31 PM
Postanite korisnik BH Telecoma za 1KM!!!

Povodom obilježavanje Dana BH Telecoma, brojne pogodnosti
za korisnike tokom cijelog mjeseca!

U 2009. godini Dan BH Telecoma proslavljamo i radno i svečarski. Kao i ranijih godina, sa korisnicima naših usluga i svim građanima BiH. Zato smo omogućili brojne septembarske pogodnosti za korisnike:
Zasnivanje pretplatničkog odnosa u BH Line mreži po septembarskoj cijeni od 1 KM za:

- standardni telefonski priključak (prvi, drugi, treći i svaki sljedeći priključak)
- ISDN BA priključak, za sve postojeće pretplatnike fiksnog analognog telefonskog priključka, kao i nove pretplatnike koji podnesu zahtjev za navedenu uslugu tokom septembra i
- ADSL priključak, za sve novoregistrovane korisnike ADSL 1G, ADSL 5G, ADSL 15G, ADSL MAX i ADSL CITO paketa.

Zasnivanje pretplatničkog odnosa u BH Mobile mreži po septembarskoj cijeni od 1 KM za: mini 15, midi 30, maxi 50, mega 100 i mStudent 10 tarifne modele.

Korisnici usluga BH Telecoma, uživajte u ugodnoj, septembarskoj, fiksnoj,
mobilnoj i Internet komunikaciji!

zoom
14-09-2009, 03:36 PM
Postanite korisnik BH Telecoma za 1KM!!!

Povodom obilježavanje Dana BH Telecoma, brojne pogodnosti
za korisnike tokom cijelog mjeseca!

U 2009. godini Dan BH Telecoma proslavljamo i radno i svečarski. Kao i ranijih godina, sa korisnicima naših usluga i svim građanima BiH. Zato smo omogućili brojne septembarske pogodnosti za korisnike:
Zasnivanje pretplatničkog odnosa u BH Line mreži po septembarskoj cijeni od 1 KM za:

- standardni telefonski priključak (prvi, drugi, treći i svaki sljedeći priključak)
- ISDN BA priključak, za sve postojeće pretplatnike fiksnog analognog telefonskog priključka, kao i nove pretplatnike koji podnesu zahtjev za navedenu uslugu tokom septembra i
- ADSL priključak, za sve novoregistrovane korisnike ADSL 1G, ADSL 5G, ADSL 15G, ADSL MAX i ADSL CITO paketa.

Zasnivanje pretplatničkog odnosa u BH Mobile mreži po septembarskoj cijeni od 1 KM za: mini 15, midi 30, maxi 50, mega 100 i mStudent 10 tarifne modele.

Korisnici usluga BH Telecoma, uživajte u ugodnoj, septembarskoj, fiksnoj,
mobilnoj i Internet komunikaciji!

ne skonta bas najbolje, jel se moze kupiti ultra start paket za 1 KM, znaci onaj sto se kredit dopunjava, vidim pise da moze za one tarife mini, midi, maxi..

qwerty
14-09-2009, 04:59 PM
ne skonta bas najbolje, jel se moze kupiti ultra start paket za 1 KM, znaci onaj sto se kredit dopunjava, vidim pise da moze za one tarife mini, midi, maxi..

ne, ovo je samo za zakljuciti pretplatnicki ugovor za usluge mobilne fixne telefonije ili internet usluge. Nije bas nesto ocekivao sam puno vise za dan bht, ovo svake god.losije pogodnosti za dan telecoma, prosli put bio i popust od 30% za kupovinu mob.telefona.

zoom
14-09-2009, 05:07 PM
ne, ovo je samo za zakljuciti pretplatnicki ugovor za usluge mobilne fixne telefonije ili internet usluge. Nije bas nesto ocekivao sam puno vise za dan bht, ovo svake god.losije pogodnosti za dan telecoma, prosli put bio i popust od 30% za kupovinu mob.telefona.

Dok privatizacija ne pokuca na vrata neces nista bolje od njih ni dobiti.

qwerty
15-09-2009, 03:28 PM
Dok privatizacija ne pokuca na vrata neces nista bolje od njih ni dobiti.

znam ja to sve, zato i jesam za istu ali sam ipak ocekivao bar da budu na nivou od prosle god.

Boe
26-09-2009, 12:18 AM
Da li neko zna kada ce m:tel uvesti UMTS?

qwerty
26-09-2009, 12:27 PM
Da li neko zna kada ce m:tel uvesti UMTS?

Pa po najavama trebali su da su vec uveli posto je prvobitno receno da ce biti u 3.kvartalu ove godine, ali kako sada stvari stoje izgleda da ce probiti taj rok i tako ponovo slagati svoje korisnike sto im nije prvi put.
Signala u nekim gradovima vec ima samo se ceka zvanicno pustanje u rad, kada ce to biti nije mi poznato.

gagi82
26-09-2009, 02:39 PM
Evo danas sam u par navrata imao i mtel-ov 3g signal u Prijedoru, mada ga izgleda ukljucuju samo povremeno. Izgleda da u startu hoce da pokriju sto vise gradova pa da onda puste uslugu.
Samo da napomenem da u Prijedoru nema 3g mreze bh mobile sto je bas cudno jer Prijedor je ipak velik grad a uveli su ga u neke puno manje.

Tribbiani
26-09-2009, 02:46 PM
Evo danas sam u par navrata imao i mtel-ov 3g signal u Prijedoru, mada ga izgleda ukljucuju samo povremeno. Izgleda da u startu hoce da pokriju sto vise gradova pa da onda puste uslugu.
Samo da napomenem da u Prijedoru nema 3g mreze bh mobile sto je bas cudno jer Prijedor je ipak velik grad a uveli su ga u neke puno manje.

Nisu pokrili vjerovatno jer im se ne bi isplatilo. Ja živim u Tuzli, puno većem gradu od Prijedora, te sa puno, puno više BH Mobile korisnika, pa slabo da poznajem koga ko intenzivno koristi mobilni Internet, a posebno ne onaj preko UMTS mreže.

gagi82
26-09-2009, 02:50 PM
Pa sad... Prijedor je u ovom entitetu najveci grad poslije Banja Luke, znaci trebaju samo u jedan grad uvesti 3g? Ni taj 3g tj 3g oprema nije vise skupa kao nekad, to je ljudi vec zastarjelo tako da ne moze biti skupo kao prije 6-7 godina.

qwerty
26-09-2009, 02:59 PM

druze opet se vracamo na pricu o nacionalnim operaterima, BH Telecom je pokrio vise gradova u federaciji, nego u RS, a mtel ce isto tako samo obrnuto uraditi(dakle neki manji grdovi su dobili prednost u odnosu na neke vece u drugom entitetu), dakle nije samo kriterij velicina grada i slazem se da Prijedor kao veci grad zasluzuje da bude pokriven UMTS mrezom sto ce vjerovatno i biti.

Ovdje se islo i ide se logikom da BH Telecom nema puno pretplatnika u RS, pa im se to uvodjenje ne isplati tj.nije komercijalno u kratkom roku, ali bi ipak trebali gledati na duze staze jer nece uvijek biti ovaka monopolska situacija na trzistu. Ja sam za da se vode kriterijem o velicini gradova pri izboru o uvodjenju 3g opreme i svega, jer kada bi se gledala samo isplativost onda ne bi ni GSM signal bio isplativ, a ipak ga radi kvalitete usluge moraju imati i u drugom entitetu bez obzira koliko ljudi na tom podrucju koristi tu mrezu.(dakle mora biti obezbjednjena 100% pokrivenost gsm i pokrivenost svih vecih gradova umts signalom sto prije i stvarno je sramota da jos nemamo 100% gsm pokrivenost signalom, a i umts kad je vec ovoliko kasnio najmanje sto mozemo ocekivati je da nam kompenzuju to tako sto ce ici na brzo pokrivanje teritorije, za sada je to jadno). Sto se tice mtel 3g signala mislim da ga u BL stalno ima, ali se naravno jos ne moze koristiti. I ja sam misljenja da ce mtel kao i sa EDGE ici kasnije, ali da ce vise gradova pokriti nego BH Telecom kome je izgleda samo bitno da se kaze da su oni nesto prvi uveli, a sve u skladu sa sloganom idemo prvi dajemo vise :)

qwerty
26-09-2009, 03:03 PM
Pa sad... Prijedor je u ovom entitetu najveci grad poslije Banja Luke, znaci trebaju samo u jedan grad uvesti 3g? Ni taj 3g tj 3g oprema nije vise skupa kao nekad, to je ljudi vec zastarjelo tako da ne moze biti skupo kao prije 6-7 godina.

cudi me to da nisu uveli u Prijedoru, posebno ako se zna da tamo ima najvise povratnika Bosnjaka, pa su bar mogli radi njih uvesti ali izgleda da su i njih batalili ovi iz bht:mad:

qwerty
26-09-2009, 03:07 PM
Nisu pokrili vjerovatno jer im se ne bi isplatilo. Ja živim u Tuzli, puno većem gradu od Prijedora, te sa puno, puno više BH Mobile korisnika, pa slabo da poznajem koga ko intenzivno koristi mobilni Internet, a posebno ne onaj preko UMTS mreže.

mislim da se ne moze tako rezonovati, jer da je taj rezon bio onda ne bi ni GPRS nikad uveli, mora se ici na uvodjenje nove tehnologije, a korisnici usluga iste ce s vremonom biti u porastu, bas kao i sa GPRS a njihov broj zavisi i od cijene tj.pristupacnosti usluge, a ne samo o drugim faktorima kao npr. znanje o tome kako upotrijebiti tj.koristi tu uslugu.

gagi82
26-09-2009, 03:09 PM
Slazem se sa tobom oko ovoga, mislim da bi se trebala gledati velicina grada a ne gdje ko ima vise korisnika, jer kad tad ce i ostale gradove morati pokriti, a kako to sporo i lose rade nasi operateri, moracemo jos dugo cekati sto je bas sramotno. Vec sada nam uvode tehnologije koje je vrijeme vec pregazilo i pricaju o tome kao o necem sto je vrh a uz to naravno i visoka cijena.

Tribbiani
26-09-2009, 04:00 PM
mislim da se ne moze tako rezonovati, jer da je taj rezon bio onda ne bi ni GPRS nikad uveli, mora se ici na uvodjenje nove tehnologije, a korisnici usluga iste ce s vremonom biti u porastu, bas kao i sa GPRS a njihov broj zavisi i od cijene tj.pristupacnosti usluge, a ne samo o drugim faktorima kao npr. znanje o tome kako upotrijebiti tj.koristi tu uslugu.

Za GPRS nije bilo potrebe instalirati novu opremu jer je isti radio i preko GSM baznih stanica. Poređenje ti nije na mjestu.

qwerty
26-09-2009, 06:09 PM
Za GPRS nije bilo potrebe instalirati novu opremu jer je isti radio i preko GSM baznih stanica. Poređenje ti nije na mjestu.

Nije to sporno, vec samo kazem gprs kao usluga nije dosla sama od sebe i za nju kao i za 3G uslugu su bila potrebna odredjena sredstva da se izdvoje kako bi korisnicima bilo omoguceno koristenje iste. Da se gledala njena isplativost mi mozda jos uvijek ne bi imali ovu uslugu, koja je od svog uvodjenja do danas dozivjela znacajan rast broja korisnika iste, koji mozda nije na nivou kao kod drugih zemalja u okruzenju, ali ni cijena isto tako nije na istom nivou pa se i tu treba traziti razlog zasto ta usluga nije vise zazivjela kod nas.

qwerty
27-09-2009, 02:14 PM
Ericsson Nikola Tesla: Novi ugovor s BH Telecomom vrijedan 32 milijuna kuna

Najveći telekomunikacijski operator u Bosni i Hercegovini, BH Telecom i Ericsson Nikola Tesla potpisali su nove ugovore vrijedne 32 milijuna kuna.

Ugovori su vezani uz proširenje 3G mreže, kao i nadogradnju jezgrenog dijela mreže BH Telecoma. Proširenje 3G mreže potvrđuje zadovoljstvo BH Telecoma (SASE:BHTSR) suradnjom s Ericssonom Nikolom Teslom (ZSE:ERNT-R-A) u inicijalnoj fazi uvođenja 3G tehnologije. Ugovor uključuje isporuku, instalaciju i integraciju opreme tj. ugovoren je po principu „ključ u ruke“.

Nadogradnja jezgrene mreže dodatna je potvrda snage Ericssona Nikole Tesle u području sistemske integracije te jakih kompetencija kompanijskih stručnjaka, priopćeno je. Realizacija projekata počinje odmah.

qwerty
28-09-2009, 02:17 PM
Eronet reklamira neke nove hej boxove sa telefonima od 39km, 45km, itd...

qwerty
28-09-2009, 02:19 PM
BH Telecom trajno opredjeljen za jačanje međuoperatorske saradnje u Evropi

Povodom održavanja Međunarodne konferencije evropskih telekomunikacionih operatora ENPM 2009. u Sarajevu

Od 28.septembra do 2.oktobra ove godine se u Sarajevu održava Međunarodna konferencija evropskih telekomunikacionih operatora SARAJEVO ENPM 2009.

To je redovno godišnje sastajanje svih telekom operatora Evrope, sa cca 100 operatora iz 45 država, koje se, po pravilu, održava krajem septembra sveka godine u nekoj od evropskih država.

Ove godine, na inicijativu BH Telecoma, čast da bude domaćin skupa pripala je Bosni i Hercegovini, odnosno Sarajevu.

ENPM je skraćenica od European Netvork Planning Meeting - dakle, to je skup na kojem se planiraju, operativno razmatraju, dogovaraju i ugovaraju aktuelni kapaciteti u telekomunikacijskim interkonekcijskim linkovima u Evropi, pa i šire.

Glavni organizator događaja, odnosno domaćin skupa, je BH Telecom Sarajevo. Skup je samofinansirajući, jer troškove podmiruju učesnici ENPM-a 2009.

Za BH Telecom je ovaj skup značajan i radi upoznavanja sa tokovima budućeg razvoja telekom tržišta i odnosa među operatorima uopće, a sve s ciljem stvaranja kvalitetnog telekom okruženja za građane Evrope, pa samim tim i građane Bosne i Hercegovine.

I na ovaj način BH Telecom želi povrditi svoju opredjeljenost graditelja mostova međuoperatorske saradnje u Evropi.

Međunarodna konferencija evropskih telekomunikacionih operatora SARAJEVO ENPM 2009. će biti održana u sarajevskom Hotelu „Evropa“, a zainteresiranim redakcijama omogućeno je prisustvo na otvaranju skupa, u ponedjeljak, 28.septembra, sa početkom 13.30 sati.

BH Telecom

hubke
28-09-2009, 02:49 PM
Ja mislim da je BHT najbolji telekom operater u BiH i evo zašto:
1. U ratu je kompletna infrastruktura BHT-a bila uništena i poslije rata se moralo krenuti u obnovu i modernizaciju telekom usluga. Prije svega mislim na uvođenje mreže optičkih kablova u Sarajevu i u ostatku FBIH u BHT-ovoj nadležnosti.

2. BHT je jedini koji je u mogućnosti ponuditi IPTV uslugu i FLAT (ne fair use) ADSL tj. ADSL bez ama baš bilo kakvog ograničenja (tipa fair 60%,70% itd).

3. mtel koristu 99% prijeratnu infrastrukturu koja se zasniva na bakru i koja ima jako malu propusnost.

4. BHT je jedini u bih koji ima ADSL 2+ infrastrukturu koja je pretača VDSL najbržeg pristupa internetu na svijetu.

qwerty
28-09-2009, 03:37 PM
mtel nova web stranica, tj.redizajn mtel.ba

Tribbiani
28-09-2009, 04:08 PM
Očekivao sam normalnu Web stranicu a ne s*anje poput onog koje nudi BH Telekom, pa dok pronađeš uslugu koja te interesuje preznojiš se.

Nermin & Lejla
28-09-2009, 06:15 PM
1. U ratu je kompletna infrastruktura BHT-a bila uništena i poslije rata se moralo krenuti u obnovu i modernizaciju telekom usluga. Prije svega mislim na uvođenje mreže optičkih kablova u Sarajevu i u ostatku FBIH u BHT-ovoj nadležnosti.

2. BHT je jedini koji je u mogućnosti ponuditi IPTV uslugu i FLAT (ne fair use) ADSL tj. ADSL bez ama baš bilo kakvog ograničenja (tipa fair 60%,70% itd).

3. mtel koristu 99% prijeratnu infrastrukturu koja se zasniva na bakru i koja ima jako malu propusnost.

4. BHT je jedini u bih koji ima ADSL 2+ infrastrukturu koja je pretača VDSL najbržeg pristupa internetu na svijetu.

bht nema nista od ovoga zato ne pisi dzaba nesto sto nije istina

qwerty
28-09-2009, 07:54 PM
mtel opet vratio na staru stranicu, jbg kod njih nista ne moze bez frke izgleda.

refkie
28-09-2009, 10:40 PM
interesantno je to sto

ti hubke reče, no ipak bht je daleko od idealnog operatera .. znate, nekad je bio u planu jedan operateer u BiH, kao ovo fazon elektroprenos,pa su zahuktali i svako svome tura sad.. zanima me jel infrastruktura koju konzumiraju opereteri drzavno vlasnistvo? posto , ako nije to nije nimalo dobro..

Boe
30-09-2009, 01:13 AM
mtel opet vratio na staru stranicu, jbg kod njih nista ne moze bez frke izgleda.
Prebacili su na novu.

n1rvana
01-10-2009, 02:33 PM
Nova !hej promotivna akcija
Ako u periodu od 01.10. do 31.10.2009. nadoplatiš račun kumulativnim iznosom od >=50 KM ili ako postaneš novi korisnik i aktiviraš !hej start paket (uspostaviš prvi poziv), od 01.11.do 30.11.2009. vikendom ćeš razgovarati po 50% nižoj cijeni unutar HT ERONET mreže!

Napomene:
• Pogodnost je 50% niža cijena razgovora unutar HT ERONET mreže vikendom i vrijedi od 01.11.do 30.11.2009.
• Pogodnost se može iskoristiti samo unutar HT ERONET mreže (pozivi prema HT ERONET brojevima)
• Pogodnost ne vrijedi za pozive prema VAS brojevima i pozive iz roaminga.
• Pogodnost ne produljuje vrijeme uporabe SIM kartice.
• 1 MSISDN može samo jednom sudjelovati u promociji odnosno može samo jednom ispuniti uvjet za sudjelovanje u promociji i iskoristiti pogodnost.
• Nakon isteka trajanja promocije od 01.11.do 30.11.2009., vikend pozivi unutar HT ERONET-a naplaćuju po cijenama utvrđenim HT ERONET službenim cjenikom za tarifni model koji korisnik koristi.