PDA

Pogledajte punu verziju : sustanje u radijatorima hitnoooooooo!!!!!!

free_of_DUTY
11-01-2009, 12:53 AM
e vako kao sto i tema kaze imam problem s centralnim grijanjem
radi se o lipovicinim radijatorima bakarnim cijevima i celicnom kotlu nemogu se sad sjetiti koje marke hehe
problem je sl
kada pumpa radi cuje se kako voda cirkulira kroz cijevi i to pravo iritira kako da to rjesim
drugi problem je
u radijatorima mi se javlja zrak (plin) i cuje se ono kao kapanje vode ozracim al nakon izvjesnog vremena opet se to kapanje pojavi i tako u nedogled

i kako da se rijesim plina u radijatorima nekontam kako se pojavljuje jer je voda u sistemu hehe a nastaje plin

50_West
11-01-2009, 01:15 AM
nazovi one likove neka ti dodu

brrrdo
11-01-2009, 01:21 AM
ako stalno dolazi do ponovnog pojavljivanja zraka u radijatorima onda je logicno da ti negdje ulazi zrak :) sad zavisi ako ti je dole u kotlovnici spojen jedan radijator sa slaufom kroz koji ulazi voda u instalaciju i ako ti to stalno stoji tako onda je to problem... napunis sistem vodom koliko ti je potrebno( kod mene je to 2 bara) ozracis sve radijatore, krecuci se odozdo prema gore i ponovo napunis na (npr 2 bara) onda zatvoris sve... kod mog komsije je zrak ulazio na taj slauf...

tiranosaur
11-01-2009, 01:41 AM
radi se o lipovicinim radijatorima bakarnim cijevima i celicnom kotlu nemogu se sad sjetiti koje marke hehe
problem je sl
kada pumpa radi cuje se kako voda cirkulira kroz cijevi i to pravo iritira kako da to rjesim
drugi problem je
u radijatorima mi se javlja zrak (plin) i cuje se ono kao kapanje vode ozracim al nakon izvjesnog vremena opet se to kapanje pojavi i tako u nedogled

i kako da se rijesim plina u radijatorima nekontam kako se pojavljuje jer je voda u sistemu hehe a nastaje plin

Imas zraka u sistemu negdje ti pusta sistem ili ti je dost do istakanja tekucine iz radijatora zavisi sta koristis vodu ili antifriz.

Da nije bilo prekida u grijanju pa da nije voda zaledila pa puko negdje pa uslo zraka.

Moro bi to detaljnioje ispitati, poznato mi je to iritiranje uh uzasssssssssss.

Jedan savje koristi razrijedeni antifriz ili permant sa vodom u sistemu.Voda nije bas preporucljiva.

sejfo1002
11-01-2009, 12:37 PM
problem je sl
drugi problem je

Prvo naspi vode u pec za grijanje do 2,2 bara,stavi pumpu da ti radi na jedinici i trebas svaki radijator prozracit da ti pritisak spane na 2 bara i prestace sustanje jer ima ti u sistemu grijanja zraka...sretno

RedHotChiliPeppers
11-01-2009, 12:53 PM
problem je sl
drugi problem je

Sa gornje desne strane radijatora pored regulatora toplote nalazi se mali šaraf..slobodno ga odšarafi i zrak iz radijatora ce nestati uz zvuk šištanja kao kod pretis lonca..svo vrijeme pumpa mora biti ukljucena..

Kad se samo sjetim srednjoškolskih dana i ovakvih popravki radijatora kod cimerki..:cool2::wink2:

free_of_DUTY
11-01-2009, 02:50 PM
ako stalno dolazi do ponovnog pojavljivanja zraka u radijatorima onda je logicno da ti negdje ulazi zrak :) sad zavisi ako ti je dole u kotlovnici spojen jedan radijator sa slaufom kroz koji ulazi voda u instalaciju i ako ti to stalno stoji tako onda je to problem... napunis sistem vodom koliko ti je potrebno( kod mene je to 2 bara) ozracis sve radijatore, krecuci se odozdo prema gore i ponovo napunis na (npr 2 bara) onda zatvoris sve... kod mog komsije je zrak ulazio na taj slauf...

gledaj vako kad sam uradio grijanje tad sam uzeo kompresor i spojio ga na centralno nabio pritisak na 2.2 bara i tako je stojao oko dan i po pritisak nije se mjenjao onda sam nasuo vodu i oko 1.8 bara neka ta sredina i od znaci prvog dana imam problem s sustanjem vode u radijatorima a u cijevima se previse cuje kako cirkulira voda pa ozracuj pa puni pa nema sta nisam radio i uvjek jedan te is ti problem kazes moguce da mi je negdje suplja cijev pa mi zrak ulazi hmm onda bi se valjda trebao mjenjati i pritisak na manometru jel tako.
taj slauf sto govoris drug ja sam ga samo spojio kad sam prvi put punio sistem vodom i vise nije skopcan
i usput ako nekom treba plina nek se spoji na moje radijatore sami proizvode plin hehehh e

free_of_DUTY
11-01-2009, 02:52 PM
Prvo naspi vode u pec za grijanje do 2,2 bara,stavi pumpu da ti radi na jedinici i trebas svaki radijator prozracit da ti pritisak spane na 2 bara i prestace sustanje jer ima ti u sistemu grijanja zraka...sretno

ja koliko sam cuo drug milion je ljudi reklo da se pumpa ugasi kad se vrsi ozracavanje

sejfo1002
11-01-2009, 10:31 PM
ja koliko sam cuo drug milion je ljudi reklo da se pumpa ugasi kad se vrsi ozracavanje

...pumpa treba da radi da baca vodu u sistem grijanja (radijatora) da prozracis i uradi kako sam ti rekao...to mora da funkcionise...

eX
11-01-2009, 11:57 PM
sejfo je upravu...to se nekada dešava i kod mene...
samo prozraci ;)

Jhgjghiu
12-01-2009, 02:36 PM
ajoj i meni radijator vise glave , krenem spavati a on skrljskjrjdskljrhlkjz pa kzldjdlkjsrhshrkjahidadigudygduhd , izludi me pravo :badteeth: , pa ja smanjim na 3 , i on prestane :hehehehe:

baggio
12-01-2009, 02:44 PM
Drug nemoj ozračavat topal sistem.Pusti nek se ohladi pa onda tek ozračavaj odozdo prema gore.Nikako nemoj ozračavati sa upaljenom pumpom jer tako zrak cirkuliše i nemaš pojma gdje je.Ako je isključena pumpa logično je da će ići na više prema gornjim radijatorima.

free_of_DUTY
13-01-2009, 01:07 PM
cu da se upucam ako ovo sve neuspije heheh

windfucker
17-01-2009, 04:11 AM
nikako sa upaljenom pumpom,lijepo sacekas malo i onda ozracis sve radijatore i nemoj zaboravit negdje na bakarnim cijevima ima ostavljen ventil kao ozraka,obicno bude negdje kao najvisa tacka,i njeg ozracis,prije nego to uradis nabij pritisak malo veci i kad zracis slobodno nek potece i vode,isti sam problem imao,i nemoj pumpu drzat na najjace

free_of_DUTY
24-01-2009, 06:19 PM
e raja uspio sam napokon rijesiti ovo s radijatorima da nesuste hvala na vasoj pomoci, ali me zanima dali je moguce na pumpi nekako smanjiti brzinu znam imaju na njoj one dvije brzine al je opet prebrzo pa se i dalje cuje cirkulacija vode na glavnom vodu dali je moguce sta preko struje uraditi po tom pitanju radi se o pumpi ako vam moze sta pomoci model
grundfos
type: upbasic 25-6 180 p/n: 96635043 230V 50 Hz 2.5uf nesto