PDA

Pogledajte punu verziju : Najbolje mjesto za kupovinu mobitela, kako i gdje, savjet

HeyHo
31-01-2009, 03:11 PM
Ne zelim da radim reklamu, ali Imamex mi se trenutno pokazao kao najpovoljnija solucija za kupovinu mobitela. Tuzlanski shopovi su preskupi, tako da se definitivno odlucujem za Sarajevo.
Eh sada. Neki ljudi kazu da su imali losa iskustva sa imamexom, kao daju garanciju a ne daju racun, pa reko da vidim da li im je stalna praksa takva ili...?

Vidim da ima ovih momaka sto prodaju mobitele, mobymesa mi se istice po cijeni, a navodno daje i garanciju, pa ako je neko kupovao od njega, da li je pisana garancija ili..?
Jer pretpostavljam da covjek nema firmu.

Ukratko, da sebi kupujete mobitel, za koji shop bi se odlucili?

Hvala :)

SpiritWalker
31-01-2009, 03:19 PM
Ne zelim da radim reklamu, ali Imamex mi se trenutno pokazao kao najpovoljnija solucija za kupovinu mobitela. Tuzlanski shopovi su preskupi, tako da se definitivno odlucujem za Sarajevo.
Eh sada. Neki ljudi kazu da su imali losa iskustva sa imamexom, kao daju garanciju a ne daju racun, pa reko da vidim da li im je stalna praksa takva ili...?

Vidim da ima ovih momaka sto prodaju mobitele, mobymesa mi se istice po cijeni, a navodno daje i garanciju, pa ako je neko kupovao od njega, da li je pisana garancija ili..?
Jer pretpostavljam da covjek nema firmu.

Ukratko, da sebi kupujete mobitel, za koji shop bi se odlucili?

Hvala :)
Ja sam kupila N73 ME kod njih. Daju ti garantni list, meni je garancija na 1 godinu. Nosila sam već 2-3 puta na servis, jer sam neš' zeznula i normalno sve popravili, pokazala im garantni list i to je to. Nikak'ih problema nije bilo.
Koji mob. planiraš kupit' :)

HeyHo
31-01-2009, 03:47 PM
Koji mob. planiraš kupit' :)

Cura planira uzeti u900.
Neki kazu da su kao dobili garantni list bez racuna, i onda ti fakticki garancija i ne vazi.
Zato je uvijek bolje pitati, jer imas svakakvih dezinformatora okolo :smoker:

qwerty
31-01-2009, 04:04 PM
Malo sam editovao naslov da ne bi bila rekalama svako moze imati svoje misljenje i davati preporuku, ali ne smije se ni bas reklamirati i to preko naslova teme. Eto i ja msilim da je o.k. kupovina kod Imamexa dosta povoljna solucija, mada sam ja nasao kod jednog lika sto prodaje na face-u sad ne znam da li bas ima garancija i sve ali mislim da je extra povoljan kod nas u bL cijena recimo 6220c je 400KM, dok je SE K850i 370KM za razliku od mob.s hopova u gradu ovo je najbolja cijena.pozzz

SpiritWalker
31-01-2009, 05:08 PM
Cura planira uzeti u900.
Neki kazu da su kao dobili garantni list bez racuna, i onda ti fakticki garancija i ne vazi.
Zato je uvijek bolje pitati, jer imas svakakvih dezinformatora okolo :smoker:

Bolje joj je da ne uzima. Po meni taj mobitel je bas bezveze. Ali kako hoce, ja imam svoj vlastito misljenje. ;)
Ja nikad sa njima nisam imala problema, na garantnom listu ti stoji broj racuna, i ne moras teglit svaki put racun sa sobom, nego samo garantni list pokazes, das im mobitel oni ti kazu kad da dodjes uzmes garantni list i adios amigos. Ja sa njima nikad nisam imala problema, usluzni su dosta.

Arman RA✩81
31-01-2009, 05:21 PM
Bolje joj je da ne uzima. Po meni taj mobitel je bas bezveze. Ali kako hoce, ja imam svoj vlastito misljenje. ;)
Ja nikad sa njima nisam imala problema, na garantnom listu ti stoji broj racuna, i ne moras teglit svaki put racun sa sobom, nego samo garantni list pokazes, das im mobitel oni ti kazu kad da dodjes uzmes garantni list i adios amigos. Ja sa njima nikad nisam imala problema, usluzni su dosta.
hmmmmm... ja bas suprotno mislim, mada ima i PUNO boljih telefona za 420 KM (u imamexu). Npr n73, n93, n78, e51, 7610 supernova, skoro i P1i; ma mnogo mobitela.
Helem', taj ti ima SUPER izgled, posto je za curu, mozda ce to i prevagnut'

SpiritWalker
31-01-2009, 05:31 PM
hmmmmm... ja bas suprotno mislim, mada ima i PUNO boljih telefona za 420 KM (u imamexu). Npr n73, n93, n78, e51, 7610 supernova, skoro i P1i; ma mnogo mobitela.
Helem', taj ti ima SUPER izgled, posto je za curu, mozda ce to i prevagnut'

On ima i super kameru (5.0 mpx) ali telefon se NIKAD ne uzima na "lijepe oci". Jednom uzela, zeznula se i nikad vise. :meansmile P1i, funkcijama jednoj curi to (sigurno) nije potrebno jedino ako je bussines(wo)man. :bluewinky n73 je xtra tel. i ja ga imam prezadovoljna sam. n93 fin po opcijama, ali ako već gleda izgled, odvratan (bar meni).
Nokia E51...Nisam imala prilike raditi na njoj, tako da necu dati nikakav komentar na nju. n78... kome se da zgadjat' na one tipkice, nek je uzme, ja je nikad ne bih uzela. :devilwink
no ajd, odosmo sad "off topično". U Imamex-u slobodno uzmi, ja nikakvih problema nisam imala sa njima, do sada! ;)

qwerty
31-01-2009, 05:37 PM
Samo da podsjetim da je tema gdje kupiti mobitel i da vam ukazem da svi lagano skrecete sa teme i prebacujete se na temu koja vec postoji i koja je sticky, pa ako neko zeli savjet preporuka je da ide na raspravu koji tel uzeti.

Arman RA✩81
31-01-2009, 05:41 PM
On ima i super kameru (5.0 mpx) ali telefon se NIKAD ne uzima na "lijepe oci". jednom uzela, zeznula se i nikad vise.

sa kojim si se zeznula?
btw. i ja sam, uzeo sam e250 (super izgleda, sminka je, kristal boja) ali...

dobro ba mario sta se ljutis :D
znaci: imamex ili mobiles:meansmile

SAMUKI
31-01-2009, 05:49 PM
Pošta je najbolja za kupovinu. Može i na rate : A imamemex nije najpovoljniji samo da znate ima i povoljniji:

Ojha
31-01-2009, 05:58 PM
Pošta je najbolja za kupovinu. :

:wackyjump:wackyjump:wackyjump:wackyjump:wackyjump

qwerty
31-01-2009, 06:10 PM
Pošta je najbolja za kupovinu. Može i na rate : A imamemex nije najpovoljniji samo da znate ima i povoljniji:

nije sve ni u cijeni, zavisi ko daje bolje uslove garanciju i sl. ima jeftine robe ali sumnjivog porijekla ili bez garancije. Neko rece rate pa hmm i to dosta igra ulogu posto telefoni danas nisu uopste jeftini pa nemkome vise odgovara takav vid kupovine kroz odgodjeno placanje.

Armane ne ljutim se vec samo kazem da ste malo sletili s teme:cops: a ja sam tu da upozorim da sve bude po p.s.:p

Kakaljin
31-01-2009, 06:56 PM
Ja sam otisao u imamex da kupim kao drugi tel Samsung d880 duos i prodavac mi vadi taj telefon i ja ga palim kad ono telefon skinut sa a1 mreze !!!??? Ja ga pitam da mi da tel koji nije skinut sa mreze on meni kaze da nema takav.

Tako da sam odustao od daljeg kupovanja telefona u imamexu jer mi nisu profesionalni. I po tome su mi postali isti kao da sam otisao na pijacu da kupim telefon. Imaju puno prodajni mjesta a nisam vidio da imaju telefon koji nije skinut sa mreze. To sam vidio u prodavnicama u Sarajevu.

Tako da je moja prepruka da se kupi tel u ovlastenoj radnji koja daje dobru i odgovarajucu garanciju. Ili telekom operateri koji bi trebali da 100% stoje iza tih prodatih telefona.

Mozda se neki nece sloziti sa mnom ali je to moje misljenje.

Pozdrav

qwerty
31-01-2009, 10:15 PM
Nazalost Kakaljin o tome sa vec govorio samo kod nas je jos uvijek jeftinije kupiti fon u nekoj maloprodajnoj radnjici nego kod ovlastenog distributera koji prodaje i na veliko i na malo.Odgovor zasto su telefoni skuplji u radnjama koje uglavnom prodaju takve telefone skidane sa mreze nego kod ovlastenog distributera nema, odnosno ima odgovor je u neuredjenom trzistu jer niko ne kontrolise porijeklo robe i sl. neuredjen sistem i tako da su tu trgovci vidjeli svoju sansu.
Ko telekoma jeste skupo ali makar je original 100% msilim nije skidan sa mreze i to. Imamex mozda daje garanciju ali servis vjerovatno radi sam, a ne u saradnji sa proizvodjacem jer od njega nij ni nabavio telefon.To je neko moje vidjenje cijele ove situacije na trzistu mob.telefona.Do kad ce to biti ne zna se, ali da se red mora uvesti, mora se.

svepozakonu
31-01-2009, 11:36 PM
ako uzimas kod onih koji preko oglasa prodaju mobitele ne gledaj koji je najpovoljniji
ako je npr kod jednog 6220 400 a kod drugog 430km uzmi onu od 430
onaj sto je daje za 400 je cigan obara drugima cijene jer je gladan para jeftino se prodaje i u slucaju kvara sa njim ces imat vise rasprave o tome kako je doslo do kvara gledace te kao da mu otimas njegovo kad dođes u vezi garancije

stranica gdje si vidio mobymesu
na toj stranici nađi profil mobb posten je daje garanciju kod njeg sam dosad uzeo 3 mobitela 2x c905 i pixona
i sve je bilo u redu

a to da li je telefon sa mreze ili ne to nije toliko bitno ako je pravi majstor sa pravim alatom otkljuco telefon
to za telefone sa mreze mislim da ih je raja zamrzila kad su tek izasli SE f500i jer su oni bili vodafon i nije moglo mp3 da zvoni i tad su pijacari iskoristili to uzimajuci ljudima f500 i para za k500

gledaces da ustedis 50-ak km i zeznut se

SpiritWalker
01-02-2009, 12:03 AM
Nazalost Kakaljin o tome sa vec govorio samo kod nas je jos uvijek jeftinije kupiti fon u nekoj maloprodajnoj radnjici nego kod ovlastenog distributera koji prodaje i na veliko i na malo.Odgovor zasto su telefoni skuplji u radnjama koje uglavnom prodaju takve telefone skidane sa mreze nego kod ovlastenog distributera nema, odnosno ima odgovor je u neuredjenom trzistu jer niko ne kontrolise porijeklo robe i sl. neuredjen sistem i tako da su tu trgovci vidjeli svoju sansu.
Ko telekoma jeste skupo ali makar je original 100% msilim nije skidan sa mreze i to. Imamex mozda daje garanciju ali servis vjerovatno radi sam, a ne u saradnji sa proizvodjacem jer od njega nij ni nabavio telefon.To je neko moje vidjenje cijele ove situacije na trzistu mob.telefona.Do kad ce to biti ne zna se, ali da se red mora uvesti, mora se.

Ovo ima logike... Realno gledano, zasto bih ja uzela N95 8GB u Nokijinom ovlastenom predstavnistvu, gdje kosta 1500-1600 KM ili da uzmem u nekoj "manjoj radnjici" gdje kosta 700-750 KM?

qwerty
01-02-2009, 12:14 AM
Ovo ima logike... Realno gledano, zasto bih ja uzela N95 8GB u Nokijinom ovlastenom predstavnistvu, gdje kosta 1500-1600 KM ili da uzmem u nekoj "manjoj radnjici" gdje kosta 700-750 KM?
Ja samo ukazujem da tu ne funkcionise sistem jer samo kod nas se kupuju telefoni dekodirani sa mreza iz inostranstva, ja ukazujem da to nije bas normalna situacija ni zdrava konkurencija, tj.oni koji se bave prodajom legalnih aparata su suoceni sa nelojalnom konkurencijom koja je uspostvljena zahvaljujuci lose uredjenom trzistu.
Spiritwalker nista lose ne mislim pa svako pri kupovini prvenstveno gleda vlastiti dzep, to je normalno i logicno nema tu puno mudrovanja.

virtualx@ga
01-02-2009, 01:27 PM
ja planiram uzimati nokia n78 u Sarajevu jer kod nas u Bihacu nema tome ni traga.
pa sad isto me zanima gdje bi bilo najbolje uzeti.
zanima me polovan znaci cijene do 350KM .
a vidim nesto ,moze se naci po oglasima nov za 400KM ,pa sad malo razmisljam , mozda bi mogao i nov uzeti.

nasao sam na oglasima mobymesha 400KM prodaje nov n78 ,pa me zanima jeli tko uzimao sta od njega i kako se pokazalo.

syd
01-02-2009, 01:46 PM
Kakva su iskustva u pregovaranjima oko cijena s mobymesa ? Ja nisam nikad u oglasima uzeo nesto za napisanu cijenu, bar 10-20 km sam smanjivao.

virtualx@ga
06-02-2009, 04:21 PM
ima li jos netko da je uzimao mob u imamex-u zanima me kako se pokazalo.
jesu to novi mobiteli ili sta?
bilo je neke price oko imamexa i nesigurnosti .

Tyler Durden
06-02-2009, 05:03 PM
Sto se tice Imamexa nebih nikome preporucio kupovinu kod njih. Razlozi su slijedeci: ne daju racun uz telefon, nego samo garantni list i prodaju dekodirane mobitele. Ja licno imam lose iskustvo s tom radnjom, desilo mi se da mi se pokvario mobitel koji sam kod njih kupio. Popravak su mi naplatili 20 km a garancija mi jos nije bila istekla (u pitanju je bio joystick i dvije tipke sa strane - koji su nicim izazvani prestali raditi, telefon mi nije ispadao ili sl. - znaci nije doslo do mehanickog ostecenja).
Slijedeci put kada budem kupovao telefon definitivno cu se odluciti za neku provjerenu prodavnicu, jeste da cu mozda platiti 100 ili 200 KM skuplje ali barem cu dobiti kvalitetan telefon.

SpiritWalker
06-02-2009, 05:17 PM
ima li jos netko da je uzimao mob u imamex-u zanima me kako se pokazalo.
jesu to novi mobiteli ili sta?
bilo je neke price oko imamexa i nesigurnosti .

NOVI?
Pa naravno da su novi. :rcain:
Provjeriš.;)
Meni je sve OK sa njima, do sad bilo...Imam njihov mob 5 mjeseci. :widesmile

Arman RA✩81
06-02-2009, 07:20 PM
@ >>Vedo<< jarane, to se ne desi svaki put. Od 10 onih koji su taj dan kupili mob, ti si jednostavn losu srecu imao ;)

Kakaljin
06-02-2009, 09:24 PM
@ >>Vedo<< jarane, to se ne desi svaki put. Od 10 onih koji su taj dan kupili mob, ti si jednostavn losu srecu imao ;)

Samo me interesuje kako je imao los dan kada prodaju dekodirane telefone. Takve telefone mogu kupiti i na pijaci i u oglasima i ispod ruke.

derneklija
07-02-2009, 04:04 PM
jos iskustava radnji itd:D interesuje me diskusija

qwerty
07-02-2009, 05:46 PM
evo maloprije u novinama week citam intervju sa vlasnikom ili nekim od radnika iz Imamexa koji na postavljeno pitanje novinara kako se bori sa crnim trzistem kaze da eto konkurencija je nelojalna ali oni nekkao uspijevaju da kvalitetnim "originalnim" telefonima se ipak izbore na trzistu, ja nisam kupovao kod nih ali ako je tacno da kao sto neko ovdje rece da su skidani sa mreze onda se to nikako ne moze podvesti pod original telefone iz prve ruke:)

virtualx@ga
07-02-2009, 06:52 PM
znaci nista ni od imamexa.
pa gdje onda uzeti u sarajevu nov n78 a da nema nikakve muljaze sa njim.
nisam iz sarajeva pa nemam uvid o trgovinama tamo.
posaljite pm ako ne zelite reklamirati ovdje na temi.

derneklija
10-02-2009, 12:00 AM
je li u imamxu moze na rate ako ne gdje moze???

derneklija
10-02-2009, 06:08 PM
iko??ista??:D

qwerty
10-02-2009, 06:15 PM
koliko znam u imamexu ne moze na rate.

derneklija
10-02-2009, 11:54 PM
puno mi kesirati par stoja odmah jebena su vremena...

qwerty
11-02-2009, 12:41 AM
puno mi kesirati par stoja odmah jebena su vremena...

U takvim vremenima jos je gore uzeti na kredit jer ne znas kakva te situacija kasnije ceka.Mada treba pruziti izbor pa da ljudi izaberu ancin palcanja koji njima odgovara.

derneklija
11-02-2009, 10:33 AM
malo sam se raspitivao izgleda na kredit moze samo u mtelu i bhtelecomu :(:(

nermich-x
11-02-2009, 10:50 AM

Kad radnje koje drže mobilne telefona nedaju na kredit.Osim firmi koje se beve telekomunikacijom.

To nema haman nigdje ovdje.Ne znam u drugim gradovima al kod mene ti je u radnji keš,ili na kredit u pošti.

Kakaljin
11-02-2009, 11:07 AM

Od kada je na kredit u mtel-u???!!!

qwerty
11-02-2009, 02:42 PM
Ma ne moze na kredu u mtel samo za keš.

derneklija
12-02-2009, 09:11 PM
sto se tice kredita :D provjereno samo u mobilmedi-a:D smjesno za jednu metropolu kao sto je Sarajevo

mirne
15-02-2009, 05:42 PM
imamex

mirne
15-02-2009, 05:48 PM
cao raja..
dali neko zna gdje ima neko mijesto u bih gdje se moze kupiti telefoni na veliko?

qwerty
15-02-2009, 08:11 PM
cao raja..
dali neko zna gdje ima neko mijesto u bih gdje se moze kupiti telefoni na veliko?

pa to su ti ovlasteni prodavci Nokije, Samsunga, Sony-Ericsoona i slično oni rade prodaju na veliko, ostali ili kupuju od njih ili do telefona dolaze na razne druge načine kroz neke druge kanale-tu je većinom riječ o telefonima skidanim sa tuđih mreža koji se potom dekodiraju i prodaju na našem tržištu.

azandu
15-02-2009, 08:36 PM
Nije mi jasno što tolko kritikujete tel. koje su sa mreže?
-Neznači da je sa crnog tžišta.
-Procedura dekodiranja 60% je kalkulacija unlock koda što znači da se tel ne otvara(garancija ne isteče)
-Takođe su jeftiniji i uopšte se ne razlikuju od tel koji se uzme direktno od nokije

qwerty
16-02-2009, 10:17 PM
Nije mi jasno što tolko kritikujete tel. koje su sa mreže?
-Neznači da je sa crnog tžišta.
-Procedura dekodiranja 60% je kalkulacija unlock koda što znači da se tel ne otvara(garancija ne isteče)
-Takođe su jeftiniji i uopšte se ne razlikuju od tel koji se uzme direktno od nokije

Jer samim tim sto su skidani sa mreža, to nisu original telefoni tako da kojim i kakvim kanalima to dolazi ovdje veliko je pitanje samo da je normalno nije.Pravo pitanje je kako se nabavljaju ti telefoni da li je sve na njih placeno po propisima kao i kod uvoza novih telefona(tj. da li se kupuju novi ili kao polovni i od koga). Sad je doslo to ukidanje carina koje bi trebalo ici u korist novih telefona tako da ocekujem da oni budu nesto jeftiniji da bude taj trend pada cijena kao i kod racunrske tehnike.
Inace takvi telefoni su sasvim o.k. ako su odradjeni tj.dekodirani kako treba(a vecinom jesu).Nisam ništa rekao u negativnom kontekstu samo da je bolje original to jeste.

azandu
17-02-2009, 08:47 AM
Ne znači da je tel scrnog tržišta ako je sa mreže kupljen.
Po tvojoj prići ispade da (recimo) vodafone dobija besplatno tel i nesmije rasprodat ili radit sa njima šta hoče.
Vodafone kupi tel prave akcije,marketing... šta god i ostatak se rasproda.

qwerty
17-02-2009, 10:33 AM
Ne znači da je tel scrnog tržišta ako je sa mreže kupljen.
Po tvojoj prići ispade da (recimo) vodafone dobija besplatno tel i nesmije rasprodat ili radit sa njima šta hoče.
Vodafone kupi tel prave akcije,marketing... šta god i ostatak se rasproda.

Vodafone ili bilo koja mreža prodaje telefone sa ili bez ugovora samo svojim korisnicima i isključivo za namjenu korištenja u toj mreži, ali isto tako korisnici imaju samo obavezu da koriste tu mrežu(ne i telefon) gdje je ostavljena mogućnost da se ti telefoni distribuiraju dalje. Sad ti telefoni mogu biti isto novi-nekoristeni i vecina u marketima i jeste takva, ali su i takvi telefoni druga ruka znači klasična preprodaja-da li je tu sve po p.s. ne znam jer se telefoni ne nabavljju od preduzeća nego od pojedinaca(možda griješim, ali mislim da operateri ne prodaju viškove telefona kao nove mimo svoje redovne ponude)-time bi štetili i sebi i proizvođačima telefona sa kojima imaju sklopljen ugovor(mada njima je u neku ruku svejedno oni prodaju telefone da li preko operatera ili preko marketa)-gubitnik koliko ja vidim je samo nasa drzava jer prodaju ostvaruju strani operateri i nesto sitno nase prodavnice.Takođe to je pogubno za originalnu robu koju prodaju ovdje naši operateri i naše ovlaštene trgovine koje se nalaze u različitoj tržišnoj poziciji.

Sev3n7
17-02-2009, 11:21 AM
mobiteli s mreža su isti kao i ti "originalni". ja sam kupio u600 sa neke italijanske mreže "tim". kad sam kupio mob radio mi je na ovoj mreži al je imo software od te mreže, ja uzeo ukljucio usb malo gledo po forumima i flashovo mob i sad imam isto original mob, imam ga vec pola godine i nemam nikakvih problema, osim sto me malo nervira sto pise "tim" na mobitelu, al eto. Inace kupio sam ga od nekog lika u oglasima, oni sto prodaju nove mobitele sto imaju veliki oglas u superoglasima.

Imamex je preskup, a i nije ništa bolja roba nego kod ovih momaka iz oglasa.

azandu
17-02-2009, 01:06 PM
Ja znam tri velika uvoznika mobitela za BIH,imaju u ponudi i mobitele sa mreža.
Ljudi rade čist posao,regularno uvoze (DOO).Proizođačima mobitela je to profitabilno,bez operatora koje uzimaju strahovite količine robe bi bilo loše.
Jest druga ruka ali nema tu neke razlike.Naruđbe operatora se kreču od 50000 mobitela prema tome su i cijene minimalne tako da ne igra to tolku ulogu.
Što se tiće našeg tržišta volio bi da se počne ulagat u IT-GSM industriju (naj profitabilnija grana) da imamo domće proizvode,bili bi ponosni.

qwerty
17-02-2009, 01:31 PM
Ja znam tri velika uvoznika mobitela za BIH,imaju u ponudi i mobitele sa mreža.
Ljudi rade čist posao,regularno uvoze (DOO).Proizođačima mobitela je to profitabilno,bez operatora koje uzimaju strahovite količine robe bi bilo loše.
Jest druga ruka ali nema tu neke razlike.Naruđbe operatora se kreču od 50000 mobitela prema tome su i cijene minimalne tako da ne igra to tolku ulogu.
Što se tiće našeg tržišta volio bi da se počne ulagat u IT-GSM industriju (naj profitabilnija grana) da imamo domće proizvode,bili bi ponosni.

Nekažem da su loši telefoni i da su po performansama isti kao i original telefoni ako su dobro dekodirani. Samo sam rekao da je druga ruka, a kanali kako te firme dolaze do njih mi nisu poznati, ne mogu da tvrdim ni da je na crno ni da je sve regularno jer ne znam detalje, ali definitivno kvare posao ovlastenim shopovima proizvodjaca u posao i operaterima jer mogu zbaviti po nizim cijenama robu. To nije normalno stanje i to se samo desava sa mobilnim telefonima jer se samo oni prodaju na taj fazon preko mreze, a adekvatan sistem zastite (posto postoji dekodiranje nije pronadjen) tako da se takvi telefoni dobavljaju najnormalnije.

Kakaljin
17-02-2009, 07:23 PM
Sve to stoji sto govorite, ali ako prodaju telefon skinut sa mreze red bi bilo da kazu da je telfon skinut sa mreze, a ne da ga podvaljuju pod nov i original.

azandu
17-02-2009, 07:47 PM
Zakonski svaka roba koja se prodaje mora imat svoje porjeklo.
Ako nema onda se stvarno trebate upitat,da nije slučajno palo sa nekog kamiona :smoker2:

drazen
18-02-2009, 10:26 AM
primjer:
h**p://www.handy-co.com/dnevna.php

jedna od najboljih firmi u BiH za distribuciju mobilnih telefona, u ponudi je fino napisano ORIGINAL i t-mobile, vodafone itd

derneklija
18-02-2009, 05:30 PM
primjer:
h**p://www.handy-co.com/dnevna.php

jedna od najboljih firmi u BiH za distribuciju mobilnih telefona, u ponudi je fino napisano ORIGINAL i t-mobile, vodafone itd

danas sam posjetio adresu super je:D ali samo Capljina tako da mi nista od toga nemamo

derneklija
18-02-2009, 05:35 PM
danas krenuo do mobil-medie da vidim telefone
nokia5310 330 km hahahah
samsung u600 270km hahahha
sonyericsson w880i 279 hahahah:D

Sev3n7
18-02-2009, 06:04 PM
pa ako je skinut s mreze to se vidi na prvi pogled, na 95% telefona je napisan logo te mreže, i ako nije softwer je drugačiji, a ako i ovo nije mozes npr. vidjet profile mms i wapa-uvijek te mreže već stave svoje profile za mms već na mob kad ga prodaju.

drazen
19-02-2009, 11:09 AM
danas sam posjetio adresu super je:D ali samo Capljina tako da mi nista od toga nemamo

šalju brzom poštom po cijeloj BiH, troškovi poštarine 20KM

Magnum3.5.7
26-02-2009, 01:14 AM
Gdje u Sarajevu po pristojnoj cijeni uzeti Nokia mobilni konkretno me interesira Nokia 6300 znači da radnja nije smeće i da garanciju koju izdaju da je uvažavaju prilikom reklamacije.
Hvala na odgovorima.

derneklija
26-02-2009, 08:06 AM
imamex -260 km
mobilmedia-279 :D ili kod nekoga krecu se od 220 do 260

RAZIEL
07-03-2009, 12:36 PM
Ljudi kakvo iskustvo imate sa Mobilmedia-om? Koliko su oni sigurni, a s obzirom na jako visoke cijene, trebali bi da budu jel?

Imam neugodno iskustvom sa jednim shopom u TZ (RK Omega) Dodjem ja tako da kupim Nokiu N85 i sve mob izgleda lijepo, bajno ali...

- ni orginalne kutije uređaja
- ni instalacionog DVD-a
- ni orginalnog punjača (bez Nokia logoa)
- niti onih raznih user priručnika koji trebaju doći u pakovanju (iako mi ne trebaju ali oni moraju doći, a na jednom dodatnom se nalazi code za otključavanje jedne besplatne NGAGE igre koju Nokia poklanja)

Mislim ono, za uređaj od nekih 850 km ja dobijam ni blizu full paketa.

Jako sam ljut na Mobilmediu jer su spori u nabavci mobitela i već duže čekam ovaj mob kod njih. Iako su daleko najskuplji nekako su mi najsigurniji, bar što se tiče ovog područja Tuzlanski kanton. Što se mene tiče prije ću dati i 200km više ali da je mob siguran i da je onakav kako Bog zapovjeda :P

Kakva su vaša iskustva s njima? Znam da u Sarajevu imaju dvije njihove radnje pa kakva je tamo situacija što se tiče mobitela?

Pozz.......

Arman RA✩81
07-03-2009, 12:50 PM
Nisam kupovao nikad MOBITEL u MobilMediji, ali zato moja Sony muzička linija, DVD player, sve je od njih, i nemam problema za sada ;)