PDA

Pogledajte punu verziju : Vaše obrazovanje

Arman RA✩81
04-02-2009, 03:14 PM
Koliko škole ste završili? Koju srednju, ili fakultet? :doublesmi

SpiritWalker
04-02-2009, 03:18 PM
Koliko škole ste završili? Koju srednju, ili fakultet? :doublesmi

Osnovna pri kraju, planiram drugu gimnaziju u Sarajevu završiti, a onda planiram psihologiju upisati...Za tim sam baš freak. Sad možda se nešto promjeni, mada me privlači forografisanje, ali to i nije baš razvijeno u BIH i nema velikog interesovanja nažalost. :( Prije da ću psihologiju, to baš volim. :bigglasse

nermich-x
04-02-2009, 03:44 PM
Završila sam osnovnu i Srednju Trgovacku.Nemam sredstava ici dalje i nebih.gadi mi se škola i onako,mi je dosta.

zippoo
04-02-2009, 03:59 PM
zavrsio gimnaziju,sad sam na faxu pa vidit cemo kakoc e toproci
inace planiram neke kurseve zavrsavat pa tako da nema kraja tu ;)
samo da se para domaknem za kurseve heh

Kraljica
04-02-2009, 04:02 PM
trenutacno fax Pravo ljubi ga kraljica ko ga smisli

Killer Copy
04-02-2009, 04:14 PM
Osnovna pri kraju, planiram drugu gimnaziju u Sarajevu završiti, a onda planiram psihologiju upisati...Za tim sam baš freak. Sad možda se nešto promjeni, mada me privlači forografisanje, ali to i nije baš razvijeno u BIH i nema velikog interesovanja nažalost. :( Prije da ću psihologiju, to baš volim. :bigglasse

tek osnovnu, pa ja sam mislio da si ti starija :oneeye2:
ja zavrsio osnovnu, srednju ekonomsku i sad sam zadnja godina ekonomskog fakulteta. gura se polako:clapping::jumpers:

RosettaStoned
04-02-2009, 04:53 PM
Osnovna :mrgreen2:
Gimnazija, prva dva razreda u Mesa Selimovic pa onda u katolickoj gimnaziji.
Fax :zubo: engleski jezik i (na zalost) knjizevnost:oneeye2: Na pola sam puta da zavrsim :oneeye2:
I za 2 god. upisujem postdiplomski :bigglasse

Setra
04-02-2009, 05:07 PM
Završila osnovnu školu,Srednju mašinsku tehničku školu Sarajevo,i naknadno Školu za cestovni promet Zagreb,sad sam na Mašinskom faxu....:wink2:

Arman RA✩81
04-02-2009, 05:18 PM
ja takođe završavam osnovnu (tek :S), planiram upisati Opštu Gimnaziju, pa fakultet (aBd) 90% informatiku.

ApostiLLe
04-02-2009, 05:26 PM
zavrsio 2 osnovne...dovoljno mi

ex no.1
04-02-2009, 05:32 PM
Osnovna pri kraju, planiram drugu gimnaziju u Sarajevu završiti, a onda planiram psihologiju upisati...
Sad su mi jasni neki tvoji potezi.

Ja imam završenu gimnaziju i uskoro ću da postanem fakultetski obrazovan čovjek.

PKLATonja
04-02-2009, 06:19 PM
Ja,gimnazijalac tacnije druga gimnazija tek otpoceo a poslije planiram zavrsiti Elektrotehniku i eventualno Engleski a poslije nekad zavrsiti DIF za trenera:D(Ambiciozan nema sta)

zvrk
04-02-2009, 06:35 PM
ja od skole imam citanku :smurf:

i malu maturu :sweat:
vrtic nisam pohadjala
salim se, osnovna ( cuuuuuuuuuuuuj)
srednja uciteljska (prevarili me onom forom da su sve uciteljice zgodne :S pa ja poletila da se proljepsam
i pravni faks zavrsen ( to sam upisala iz ljubavi ... i studirala iz ljubavi prve dvije sedmice (ko sto rekose u seriji jednoj ) :lol:...
zivotnu skolu ucim i polazem svaki dan...
sta bih jos voljela?
zavrsit forenziku al nema to u nas ;)

Jhgjghiu
04-02-2009, 07:08 PM
Prvu sansku skolu osnovna , opcu gimnaziju sam maturant , Akademiju scenskih umjetnosti kao faks na koju me naravno nece primiti :frogtongu pa mi kao alternativa stoji Ekonomija na koju me takodjer nece primiti , jer ja i matematika ko Slipknot i Dara bubamara :poke: .

Alternativa na sve ovo : udati se u Svajcarsku za Lidu i poceti ausbildung :laugh2:

AdYx™
04-02-2009, 07:13 PM
Kad aBd zavrsim osnovnu,onda ide gimnazija ili koledz u Sarajevu pa onda na neki fax ali neznam koji cu nisam se odlucio joj ima jos dosta skolovanja nek mi je Allah dragi na pomoci :S ali dosad je sve u svome redu:jammin:

_SAKE_
04-02-2009, 08:08 PM
Treći razred elektrotehničke, ako Bog da upisat informatiku (programiranje), ili engleski, ali ne znam koji imaju fakulteti, kad se raspitam, javiću vam, vjerovatno ću u Saraj'vo.

Roxas
04-02-2009, 08:12 PM
Završavam Srednju medEcinsku, a poslije fax med. aBd

Osnovna... Ma to sam preskočio xD

KraljicaTeror
04-02-2009, 08:23 PM
nemam ni osnovne :D

Blue_moonlight
04-02-2009, 10:57 PM
Završena osnovna i srednja ekonomska škola,
trenutno sam završna godina Ekonomskog fakulteta, još par ispita pa diplomski.:cool2:

Killer Copy
04-02-2009, 11:05 PM
Završena osnovna i srednja ekonomska škola,
trenutno sam završna godina Ekonomskog fakulteta, još par ispita pa diplomski.:cool2:

koji si smjer

aly
04-02-2009, 11:14 PM
Ja od osnovne skole jedino imam diplomu iz civitasa,hhhhh
Gimnazija"Dobrinja"-i opet bih ponovooo:biggrinlove:
Apsolvent na politologiji...:cool2:
Inace,brucos sam sam zivotnog fakulteta...hhh:smash:
:hihi::hihi::hihi::hihi:

Neostvaren zelja:likovna akademija,
mozda nekad,mozda...

Nermin & Lejla
05-02-2009, 12:54 AM
da Ekonmska Skola
i 3 godina Masinskog Fakulteta smijer Energetika

armin17
05-02-2009, 10:07 AM
Pa prije 2 godine zavrsio sam srednju stručnu skolu (elektricar). Trenutno idem vanredno Elektrotehnicku skolu, do jula cu dobit i diplomu tako da mogu odma upisat i fax.
abd u Doboj na informaticke tehnologije ili mozda grafika i dizajn

KraljicaTeror
05-02-2009, 12:22 PM
Neostvaren zelja:likovna akademija,

i ja bih na likovnu akadeiju al je*ga nema od toga hljeba :ohno:....crtanje i matematika su jedine stvari koje volim radit u svakom trenutku....:nice2:

svijeca
06-02-2009, 08:11 PM
Vidim nema niko sa fakulteta zdravstvene struke pa odlucih da to promjenim
Gimaziju zavrsila a onda evo nakon 6 godina (ne bas brzo:)) i na zadnjoj godini Farmacije

Herkul
07-02-2009, 01:00 PM
Zavrsio sam osnovnu i upis'o Gimnaziju. Polako zavrsavam prvi razred a sto se tice fakulteta informatika 100%.

:king:

CatFish
07-02-2009, 02:23 PM
Hmmm, moram priznati da me od svih najviše iznenadila Spirit Walker na ovoj temi.
Ja imam završenu osnovnu školu, pa srednju ekonomsku i za koji mjesec Ekonomski fakultet (dodiplomski) i dalje necu ici sad za sad!

dinosaur
07-02-2009, 05:48 PM
Jos finansijsko racunovodstvo kod Jahica i Ekonomija legla.

ako prezivim doduse :)

SpiritWalker
07-02-2009, 05:51 PM
Hmmm, moram priznati da me od svih najviše iznenadila Spirit Walker na ovoj temi.
Ja imam završenu osnovnu školu, pa srednju ekonomsku i za koji mjesec Ekonomski fakultet (dodiplomski) i dalje necu ici sad za sad!

Sto ja? :badteeth:
Ima li iko ovdje da je zavrsio psihologiju ?

Arman RA✩81
07-02-2009, 05:55 PM
Zavrsio sam osnovnu i upis'o Gimnaziju. Polako zavrsavam prvi razred a sto se tice fakulteta informatika 100%.

:king:

brate, kako se prezivas :hihi:

_Ananda_
07-02-2009, 06:03 PM
-8 razreda osnovne škole+6 razreda osnovne muzičke škole

-4 razreda gimnazije+4 razreda srednje muzičke škole

-druga godina prava

......i još ništa ne znam...:devilsurp

memento
08-02-2009, 04:12 PM
rasturam engleski na filozofskom, uskoro ce i magisterij doci abd (vec stedim od pijanki :P)... nakon sto sam bio luzer u srednjoj, evo sad se zaljubio u skolu... vec mi pomalo zao sto cu diplomirati za nesto vise od godinu dana (da, ja sam streber koji zavrsava sve u roku) pa gledam kako da produzim skolovanje. ne odustajem dok me ujutro zena ne pozdravi sa "dobro jutro doktore" :P :P

Crazyer
08-02-2009, 07:14 PM
gimnazijalac
opsti :)
2. g.

Klošar
08-02-2009, 07:20 PM
ja klošar nagovoriše me da idem u gimnaziju tamo navlačim one što puno uče na cocaine i tako. propao sam i sviđa mi se ovako.

Taxirat
08-02-2009, 11:21 PM
Pa nitko ne piše kakav je đak bio?! :grnbday:
Završio sam srednju mašinsku, dovoljnim (2).

shnala
08-02-2009, 11:45 PM

Kao (vjecita?) kukavica, ceko sam da
neko drugi prvi prokine !!! :badteeth:
Isto tako, samo sto prodjoh - tricom
mescini. Mrsko bilo ucit u pm.... Volim
citat, al samo ono sto me bas zanima ! :bonesm:
Faxxu nisam prismrdio. Znam, znam.... :smoker:
recete - ko bi reko, tako pametan a
SSs, al et... svaki dan vidjamo razna
cuda. Ovo je samo jos jedno..... :widesmile

Mesha Mare
08-02-2009, 11:45 PM
I to sto kazes Taxirat.:bonesm:
Zavrsila opstu gimnaziju. Nekako.:bonesm: Isla stalno na popravne.:bonesm:
Bila, (bila?:bonesm:) lijena i pušila travu, pa nisam imala kad učit.:bonesm:
Više ne pušim travu, al' i dalje ne učim.:bonesm:
Studentica knjizevnosti i jezika u nas.:bonesm:Planiram diplomirat.:bonesm: Ovih godina akoBogda.:ears:

Pirate_Boy
08-02-2009, 11:55 PM
zavrsio sam ekonomsku i isao na masinski fakultet....Sad planiram upisati ekonomiju:D

admirhu
09-02-2009, 12:07 AM
Zavrsio osnovnu skolu,zatim srednju Medicinsku(trebo muzicku), studiram pravo 3 godina.Neostvarena zelja muzicka skola i akademija.

Adi_23
09-02-2009, 11:21 AM
Zavrsio osnovnu, srednju ekonomsku i trenutno 3 godina Prava..neostvarena zelja...pobjeci iz BiH i zivjeti normalnim zivotom...

RosettaStoned
09-02-2009, 11:31 AM
rasturam engleski na filozofskom, uskoro ce i magisterij doci abd (vec stedim od pijanki :P)... nakon sto sam bio luzer u srednjoj, evo sad se zaljubio u skolu... vec mi pomalo zao sto cu diplomirati za nesto vise od godinu dana (da, ja sam streber koji zavrsava sve u roku) pa gledam kako da produzim skolovanje. ne odustajem dok me ujutro zena ne pozdravi sa "dobro jutro doktore" :P :P

Hahaha ista prica ko kod mene :ears: Provlacila se kroz srednju, nekako navlacila 4 :wacky: a bilo je bgm i 3 :wacky: i popravnih :wacky:
I upisala English....I sad sam total nerd :ears:
Al ja bas sad i ne pucam na doktorat. Dovoljan mi je magisterij :wacky: Pa onda ako bude bilo kake sanse.....:wacky: Nikaj mi ne fali, pametna sam, mogu :respect:

tvrdoglavi
09-02-2009, 06:04 PM
osnovna(ejs),srednja medicinska,trenutno zdravstveni fakultet:bravo2:

Odyssey
09-02-2009, 10:09 PM
Nema šanse da si imaš samo SSS...
Haj'd sad fino reci, koji si fax završio:D

shnala
10-02-2009, 08:40 AM

Madaj...... hoces da kazes da ako
nemas faxa, nisi sposoban napisat
neki malo pametniji text ? :face:
Po toj logici (a ne bi me cudilo od
Tebe) nije ni lijep onaj ko nije bio
na lip'o'sukciji, ugradio silikone, a
pozeljno i da je svjeze iskvarcan ! :badteeth:
Licno sam imao direktora koji ima
dva faxa al je osto na nivou... tu
nedje.... krapinskog covjeka !? :drop:
Mislim sori Seyo al se i ja nadjoh
prozvan, jer sam i ja zavrsio isto
sto i Taxy. A njega slabo ima ovih
dana, pa da ne ostanes uskracen
za odgovor ! :aliensmil
Mašinac sam tim se dicim !
I da.... :smoker: imam SSs !!! :love::love: :loveyou:

edit:
Osim toga dragi Seyo, ne vidim da
Ti postavi sta si savrsio, zavrsavas,
svrsavas.... :smoker:
Klasican primjer "skretnicara", nista
o temi, neg se ufatis... za tudji....
post, mislim. :wave:

CatFish
10-02-2009, 11:29 AM
Sto ja? :badteeth:
Ima li iko ovdje da je zavrsio psihologiju ?

ma pojma nemam, mislila sam da imas 22-23 god:ears:

Nermin & Lejla
10-02-2009, 11:56 AM
joj kad se docepam diplome daleko mi vrata od faxa bila

Nermin & Lejla
10-02-2009, 11:58 AM
Madaj...... hoces da kazes da ako
nemas faxa, nisi sposoban napisat
neki malo pametniji text ? :face:
Po toj logici (a ne bi me cudilo od
Tebe) nije ni lijep onaj ko nije bio
na lip'o'sukciji, ugradio silikone, a
pozeljno i da je svjeze iskvarcan ! :badteeth:
Licno sam imao direktora koji ima
dva faxa al je osto na nivou... tu
nedje.... krapinskog covjeka !? :drop:
Mislim sori Seyo al se i ja nadjoh
prozvan, jer sam i ja zavrsio isto
sto i Taxy. A njega slabo ima ovih
dana, pa da ne ostanes uskracen
za odgovor ! :aliensmil
Mašinac sam tim se dicim !
I da.... :smoker: imam SSs !!! :love::love: :loveyou:

Snala Masinski Tehicar je odlicna skola i ne treba ti veca sprema ako imas fin posao i SS nema veze za pisanjem postova
Vec citanjem literature i knjiga ne vezanih za fax i skolu

fantasy
10-02-2009, 01:39 PM
Ja sam takticki se druzila sa profesorima, jbg mali grad, malo cuvala djecu, malo vrtove ispred skole hasala, sta sve ne za peticu u opstoj gimnaziji, i travu pusila :angelsmil ali nisam bila lijena, pogotovo kad je u pitanju bilo pravljenje puskica, ponekad i do po noci :angelsmil sad cetvrta godina prava.

DINHETA
10-02-2009, 04:44 PM
Normalno Osnovna škola,Srednja škola-smjer Nadaj se.

SpiritWalker
10-02-2009, 05:21 PM
ma pojma nemam, mislila sam da imas 22-23 god:ears:

Pih sestro, šta je ovo? Svi bi da me oĆeraju u matorce...
Mogla sam komotno slagat' da sam doktorirala... Psihologiju. :sweat:

Zombie_666
10-02-2009, 06:42 PM
Osnovna-završio prvi razred 1992., pa nisam išao u školu do 1998., no od 1996-1998. sam vanredno zavrsio 2., 3., 4., 5., i 6. razred pa sam krenuo u školu opet i zavrsio 7. i 8. razred. Srednja škola (dva razreda u jednoj školi, dva u drugoj), od 2000. do 2004., zatim upis na Mašinski fakultet, krenuo u oktobru 2004. a polozio zadnji ispit 10.7.2008., diplomirao 24.9.2008.

Trenutno pohadjam postdiplomski studij na Mašinskom fakultetu u Tuzli.

Highirly man
11-02-2009, 07:09 PM
Gimnazija u Varesu, Nesvrseni gimnazijalac, jos uvijek pohadjam ali planiram psihologiju in neke drustvene nauke muka mi je od prirodnih... Ufff

Argun
11-02-2009, 07:19 PM
SSS (Maš. tehničar) i žal za neispunjenim fakultetskim željama :imsorry:

Taxirat
17-02-2009, 01:49 PM
Hvala Seyo:thumbup:
Da, školstvo je jedan od načina da naslijedimo korisna saznanja, donesemo nova i najbitnije- da naučimo razmišljati. Podvrgnuti se školovanju je i najpametniji način, jer na kraju od onoga kome plaćate da vas utrenira, dobijate pismeni dokaz da ste osposobljeni za nekakav rad. Ako je statistički institucija koja vas je osposobila i dala vam svoj certifikat do sada na tržište izbacivala odlične stručnjake n.p. Oxford, na tržištu rada imate definitivno prednost u odnosu na nekoga koji ima isto zvanje sa diplomom n.p. Brightona. Oxford će vam dati diplomu, ali kad zaista od vas napravi nindžu iz određene oblasti. To ne znači da su bivši Oxfordski studenti najtraženiji na tržištu rada, (nije ni Ferrari najprodavaniji auto) jer nema svaka tvrtka mogućnost da plaća stručnjaka osposobljenog na Oxfordu. Za razliku od Oxforda postoje firme koje imaju sasvim drugu poslovnu politiku (izvoz). N.p. u Brightonu se uglavnom školuju stranci iz zemalja u tranziciji i iz bivših britanskih kolonija. Sa Brighton diplomom jedva da možete i dobiti posao u Engleskoj. No kad se vratite u domovinu sa engleskom diplomom, to vam je kao gastarbajterski mercedes. Na Brightonu kriteriji su mnogo slabiji, predavači mnogo jeftiniji pa je i školovanje jeftinije. Stručnjaci koje proizvede Brighton, kad ih stavite pored Oxfordova stručnjaka je kao usporedni test Ferrarija i FIATa.
Ima nas i manje pametnih koji se nisu podvrgnuli školovanju, kako bi nešto saznali.
Najplemenitiji motiv da se čovjek obrazuje kroz školski sistem jeste novac:thumbup:. Onaj neplemeniti kompleksaški motiv jeste titula:thumbdown:. Kompleksaš bi radije nosio zvanje fakultetskog profesora uz mjesečna primanja od 800KM, nego bio zanatlija juvelir s mjesečnim primanjima od 3000KM.
Ljubav prema nauci i znanju?! Da li postoji? Da naravno, no ovakvi ljudi se obrazuju iz ljubavi, a ne iz koristoljublja i oni svoje znanje ne pokušavaju unovčiti. Zašto bi se jedan takav zaljubljenik u motore sa unutrašnjim sagorijevanjem podvrgnuo torturi da mora učiti, statiku, metalne konstrukcije, rešetkaste nosače, konzole, mehanotroniku, odbranu, fizičko vaspitanje...Zar ne bi mogao za to vrijeme i dalje čitati ono što voli, Otto, Diessel i Wankel motore? Čitati i obrazovati se iz ljubavi i samo onda kada mu je ćejf. To je ljubav! Baš kao i pecanje-Ako mi se danas ne ide na pecanje ne idem...a i kad idem riba bi me jeftinije izašla da sam ju kupio...a pecam i kad ne grize...uostalom ja i ne jedem ribu, jednostavno obožavam pecati.
Ovo je samo primjer. (Lično ne pecam niti bih ikad.)
Dakle ako se čovjek obrazuje isključivo iz ljubavi prema nauci onda će to raditi sam i neće izlaziti ni na kakve ispite.
P.S. @Seyo najneškolovanija sam osoba u svojim krugovima.

Nermin & Lejla
17-02-2009, 05:33 PM
Hvala Seyo:thumbup:
Da, školstvo je jedan od načina da naslijedimo korisna saznanja, donesemo nova i najbitnije- da naučimo razmišljati. Podvrgnuti se školovanju je i najpametniji način, jer na kraju od onoga kome plaćate da vas utrenira, dobijate pismeni dokaz da ste osposobljeni za nekakav rad. Ako je statistički institucija koja vas je osposobila i dala vam svoj certifikat do sada na tržište izbacivala odlične stručnjake n.p. Oxford, na tržištu rada imate definitivno prednost u odnosu na nekoga koji ima isto zvanje sa diplomom n.p. Brightona. Oxford će vam dati diplomu, ali kad zaista od vas napravi nindžu iz određene oblasti. To ne znači da su bivši Oxfordski studenti najtraženiji na tržištu rada, (nije ni Ferrari najprodavaniji auto) jer nema svaka tvrtka mogućnost da plaća stručnjaka osposobljenog na Oxfordu. Za razliku od Oxforda postoje firme koje imaju sasvim drugu poslovnu politiku (izvoz). N.p. u Brightonu se uglavnom školuju stranci iz zemalja u tranziciji i iz bivših britanskih kolonija. Sa Brighton diplomom jedva da možete i dobiti posao u Engleskoj. No kad se vratite u domovinu sa engleskom diplomom, to vam je kao gastarbajterski mercedes. Na Brightonu kriteriji su mnogo slabiji, predavači mnogo jeftiniji pa je i školovanje jeftinije. Stručnjaci koje proizvede Brighton, kad ih stavite pored Oxfordova stručnjaka je kao usporedni test Ferrarija i FIATa.
Ima nas i manje pametnih koji se nisu podvrgnuli školovanju, kako bi nešto saznali.
Najplemenitiji motiv da se čovjek obrazuje kroz školski sistem jeste novac:thumbup:. Onaj neplemeniti kompleksaški motiv jeste titula:thumbdown:. Kompleksaš bi radije nosio zvanje fakultetskog profesora uz mjesečna primanja od 800KM, nego bio zanatlija juvelir s mjesečnim primanjima od 3000KM.
Ljubav prema nauci i znanju?! Da li postoji? Da naravno, no ovakvi ljudi se obrazuju iz ljubavi, a ne iz koristoljublja i oni svoje znanje ne pokušavaju unovčiti. Zašto bi se jedan takav zaljubljenik u motore sa unutrašnjim sagorijevanjem podvrgnuo torturi da mora učiti, statiku, metalne konstrukcije, rešetkaste nosače, konzole, mehanotroniku, odbranu, fizičko vaspitanje...Zar ne bi mogao za to vrijeme i dalje čitati ono što voli, Otto, Diessel i Wankel motore? Čitati i obrazovati se iz ljubavi i samo onda kada mu je ćejf. To je ljubav! Baš kao i pecanje-Ako mi se danas ne ide na pecanje ne idem...a i kad idem riba bi me jeftinije izašla da sam ju kupio...a pecam i kad ne grize...uostalom ja i ne jedem ribu, jednostavno obožavam pecati.
Ovo je samo primjer. (Lično ne pecam niti bih ikad.)
Dakle ako se čovjek obrazuje isključivo iz ljubavi prema nauci onda će to raditi sam i neće izlaziti ni na kakve ispite.
P.S. @Seyo najneškolovanija sam osoba u svojim krugovima.

jah lijepo si to rekao nemogu da ne kazem da je odlicno bas na svom faxu vidim koje stvari ne volim ali 80% stvari su mi zanimljive nisam neki ucenik bio u srednjoj cak slab bio tipicna ljencura.. dok na fakultetu sam dosta lakse ucio veci je opseg ucenja ali je zanimljivo opet ljencarski ali udje lako u glavu a onome kome nije zanimljivo taj je padao na faxu jednostavno ne ide mu nemozes mu objasniti....

i tako na 3 godini nas 6 sve su to zesce ljencure sto se ucenja tice ali volimo to nema nikog sa visokim prosjekom sve 7.5 maximum ali nekima je problem bio poloziti nacrtnu geometriju sve ide sve 9 ali to nece neki su zapeli na statici i dinamici neki na matematici dok sam ja redao sestice iz tih nekih ispita drugi su nesto odgadjali i govorili kako ce oni ostaviti mjesec dana za taj ispit razvalit i 9 dobiti i na kraju sve pozaboravljali i nisu znali sta da uce taj mjesec....

sedina
18-02-2009, 12:04 AM
osnovnu i srednju završila u Zagrebu a fakultet u Bihaću i još planiram upisat i završiti, ako Bog da, Političke nauke.

Soleil
18-02-2009, 08:30 AM
Najplemenitiji motiv da se čovjek obrazuje kroz školski sistem jeste novac:thumbup:. Onaj neplemeniti kompleksaški motiv jeste titula:thumbdown:. Kompleksaš bi radije nosio zvanje fakultetskog profesora uz mjesečna primanja od 800KM, nego bio zanatlija juvelir s mjesečnim primanjima od 3000KM.Sviđa mi ne opaska da hoćeš da skreneš pažnju na razlikovanje pojmova školovan i obrazovan.

Baš kad sam se dvoumila dal' da pišem na ovoj temi, htjedoh napisat da nisam nešto posebno obrazovana, recimo puno manje nego moja mama koja je završila samo Gimnaziju. Al' eto od škole, reklo bi se ko da i imam nešto. Na ljeto aBd trebala bih se kotarisat dodiplomskog studija.

Al' rečenica koju sam citirala me malo zbunjuje. Šta je sa onima koji pripadaju nekoj od 'pomagačkih profesija'? Ti nisu, dobro neki i jesu, završili fakultet samo zbog titule, nego zbog kako novca, tako i , možda zvuči otrcano, zbog vještina, sposobnosti i znanja da što efektivnije i efikasije rade svoj posao.

Al' takvi, ti iz 'pomagačkih profesija' ukoliko se ne nastave ga gnjure u akademskim vodama (magisterij, doktorat i taj shit...jer je to sad običan shit :lol:), imat će upravo tu plaću koju ti spominješ...800 KM...ako uopće nađu posao.

getia__
23-02-2009, 06:32 PM
i ja bih na likovnu akadeiju al je*ga nema od toga hljeba :ohno:....crtanje i matematika su jedine stvari koje volim radit u svakom trenutku....:nice2:

ako odes na graficki dizajn itekako ima hljeba :D

Ja sam sad maturant u opcoj gimnaziji, nakon toga zelim da upisem graficki dizajnu u Sarajevu na ALU . To mi je zelja od prvog srednje i dacu sve od sebe da upadnem tu. Ako ne budem imala srece, onda cu najvjerovatnije upisati psihologiju,ali svejedno cu nastaviti biti uporna sa ovim dizajnom i iduce godine :)

SVETA
23-02-2009, 06:35 PM
Srednja mašinska i pravo preko štele...........

PiTaR
24-02-2009, 11:47 AM
Trenutno sam Elektrotehničar računarstva i informatike, a za "koju" godinu i mašinski inžinjer, aBd:mrgreen2:

Arman RA✩81
09-06-2009, 07:16 PM
ja takođe završavam osnovnu (tek :S), planiram upisati Opštu Gimnaziju, pa fakultet (aBd) 90% informatiku.

Promijenio mišljenje :whyyou:
Upisat ću Elektrotehničku školu :widesmile, smjer Računarska tehnika i automatika.

zippoo
09-06-2009, 07:32 PM
Promijenio mišljenje :whyyou:
Upisat ću Elektrotehničku školu :widesmile, smjer Računarska tehnika i automatika.

svaka cast sto si promjenio misljenje,ne bi gimnaziju preporucio nikome,jer kasnije kad zavrsis nemas bas nikakvog usmjerenja,a danas fax nije nimalo lahko zavrsiti,zato rizikovati odma
usmjerenu neku skolu i rahat si,imao fax il ne imao

Sedin_
09-06-2009, 10:22 PM
svaka cast sto si promjenio misljenje,ne bi gimnaziju preporucio nikome,jer kasnije kad zavrsis nemas bas nikakvog usmjerenja,a danas fax nije nimalo lahko zavrsiti,zato rizikovati odma

slazem se s ovim
Elektrotehnicar racunarske tehnike i automatike
trenutno 2 godina Energetike na Elektrotehnici (al nisam:nerd:) :hihi:

Semla
09-06-2009, 10:38 PM
Završavam srednju, u planu sam zapar dana upisati pravo, pa sta dalje bude, ako ga u roku završim odmah bi i postdiplomski, ... vidjet ćemo

kenaneo
09-06-2009, 10:55 PM
zavrsio srednju tehnicku skolu smijer elektrotehnicar racunarske tehnike i automatike,
planiram Elektrotehnicki faklutet, racunari i informatika
a do kraja god. i zavrsit cisco akademiju, a mozda aBd i certificirati...

Arman RA✩81
09-06-2009, 11:14 PM
Pa dobro, nisam baš zbog toga promijenio mišljenje, jer sada sa srednjom školom nemaš skoro ništa, tako da planiram upisati fakultet, Informacijske tehnologije vjerovatno.

Soleil
09-06-2009, 11:21 PM

Danas je, više nego ikad prije, vrlo lahko završiti fakultet. Istina, ne svaki, ali veliki broj njih jeste.
Zbog toga na okupljanju te tzv. intelektualne elite, akademskog građanstva, na organizovanu večer apsolvenata, svira muzika 'malo viski, malo koka kola'...

:widesmile

celike
09-06-2009, 11:49 PM
Zbog toga na okupljanju te tzv. intelektualne elite, akademskog građanstva, na organizovanu večer apsolvenata, svira muzika 'malo viski, malo koka kola'
To je zato što one koji ne slušaju tu pjesmu u 90 % slučajeva boli uho za akademskim titulama i visokim obrazovanjem,a ne zato što je danas lakše završiti faks.

zippoo
10-06-2009, 02:22 AM
Danas je, više nego ikad prije, vrlo lahko završiti fakultet. Istina, ne svaki, ali veliki broj njih jeste.
Zbog toga na okupljanju te tzv. intelektualne elite, akademskog građanstva, na organizovanu večer apsolvenata, svira muzika 'malo viski, malo koka kola'...

:widesmile

zato se danas ne razlikuje akademski obrazovan covjek od ne obrazovanog;)
zato nema vise autoriteta prema takvim ljudima
zato nema vise strucnjaka u oblasti nauke
itd
a sto se tice jel tesko zavrsit ilnije,ovaj sto ja studiram i gdje studiram ,meni nije nimalo lahak

Ending.Theme
10-06-2009, 10:18 AM
Osnovnu skola: daleko odavde.
Srednju: KŠC
Fakultet pola vamo pola vani.
Zvanje: magistar farmacije
Da li cu na tome ostati vas cijeli zivot? Ne. Iritira.

zek0
10-06-2009, 05:07 PM
Uskoro zavrsen prvi razred gimnazije! :D

Zaljubljen
10-06-2009, 09:44 PM
1. Osnovna :bonesm:
2. Srednja mašinska tehnička skola " Mašinski tehničar" :ohno:
3. Vojna obuka "Ves Vojna policija":cool:
4. Puno nekih kurseva za računare :rcain:
5. Sad radim i gradim " Budućnost" :respect:

Ojha
10-06-2009, 10:02 PM