PDA

Pogledajte punu verziju : Windows 7

Stranice : 1 2 3 [4] 5 6

Jet Li
24-11-2009, 11:29 AM
Za Gom Player, probaj stisnuti "Z" na tastaturi, dok traje film. Jel se radi o jednom filmu koji brza u oba player-a, ili ti bilo koji film ide ubrzano? Ako je rijec o jednom koji pravi probleme, mozda je los DVD-Rip.

mb73
24-11-2009, 12:32 PM
Za Gom Player, probaj stisnuti "Z" na tastaturi, dok traje film. Jel se radi o jednom filmu koji brza u oba player-a, ili ti bilo koji film ide ubrzano? Ako je rijec o jednom koji pravi probleme, mozda je los DVD-Rip.
vise filmova sam isprobo i svi oni dobro idu na xp koji mi je na c particiji,dakle win 7 je na d part.

svi filmovi su sa freezone i u AVI formatu koje sam isprobavao.

aaam
24-11-2009, 01:59 PM
skinuo sam windows 7 sa microsoftove stranice(90 dana)
i imaju 5 sljedecih datoteka: README, Windows 7 EULA, Windows7Fullx86Ent90Days.part3, Windows7Fullx86Ent90Days.part1 i Windows7Fullx86Ent90Days.part2
i sad me interesuje kako sve ove spojiti i staviti na cd, i kad ubacim cd sa se automatski pokrene
skinuo sam winrar i nezz kako dalje ..

mb73
24-11-2009, 02:33 PM
ako nije u arhivi snimi pomocu nere ili nekog drugog programa sve to na disk ako nije raspakuj desnim klikom misa "extract here" pa onda snimi sadrzaj foldera.

ps

ako su ti ovo rar partovi,na bilo koji od ova 3 uradi desni klik misa i extract here,dobices novi file sa sadrzajem koji ces snimiti na disk.

aaam
24-11-2009, 02:49 PM
ako nije u arhivi snimi pomocu nere ili nekog drugog programa sve to na disk ako nije raspakuj desnim klikom misa "extract here" pa onda snimi sadrzaj foldera.

ps

ako su ti ovo rar partovi,na bilo koji od ova 3 uradi desni klik misa i extract here,dobices novi file sa sadrzajem koji ces snimiti na disk.

ne kontam, jel treba extractovat sve ove datoteke ili samo jedan part
ovako tip fajlova su sljedeci: README i Windows 7 EULA su Firefox Document; Windows7Fullx86Ent90Days.part2 i part3 su WinRAR archive i Windows7Fullx86Ent90Days.part1 je Application

bok!
24-11-2009, 02:59 PM
pokreni part1 i slijedi upute. btw, mislim da to nije instalacijski disk vec da je vhd za virtual pc.

M@RKO
25-11-2009, 10:24 AM
Imam problem sa konekcijom na win 7.. pise mi da je limited vidi se uzvicnik u attacmentu... onda pise da je undefined.. nezz zbog cega.. pa mi se vise ne ponavljuje u dijelu za konekciju da sam konektovan a net radi normalno.. moze li pomoc kako da ovo sve nastimam.. ? hvala puno

EdinBosna
25-11-2009, 11:19 AM
Imam problem sa konekcijom na win 7.. pise mi da je limited vidi se uzvicnik u attacmentu... onda pise da je undefined.. nezz zbog cega.. pa mi se vise ne ponavljuje u dijelu za konekciju da sam konektovan a net radi normalno.. moze li pomoc kako da ovo sve nastimam.. ? hvala puno

Provijeri da li su ti driveri za LAN karticu pravilno instalirani. Ako nisu idi na stranicu proizvodžaća matične i skini nove drivere i i instaliraj.

A ukoliko si prije win 7 imao linux instaliran onda se zna desiti da windows ne može prepoznati karticu iako su driveri instalirani. U tom slučaju ugasi računar i isključi ga iz struje na 10 minuta i pomnovno uključi i trebalo bi da radi.

Magnum3.5.7
25-11-2009, 11:21 AM
Dupla tema, imaš već postavljenu temu o windows 7.
http://forum.bihnet.ba/showthread.php?t=56265&page=38

Pogledaj postavke u firewall-u i antivirusnom programu kojeg koristiš.

M@RKO
25-11-2009, 04:35 PM
Provijeri da li su ti driveri za LAN karticu pravilno instalirani. Ako nisu idi na stranicu proizvodžaća matične i skini nove drivere i i instaliraj.

A ukoliko si prije win 7 imao linux instaliran onda se zna desiti da windows ne može prepoznati karticu iako su driveri instalirani. U tom slučaju ugasi računar i isključi ga iz struje na 10 minuta i pomnovno uključi i trebalo bi da radi.

Instalirani najnoviji drajvari i sad mi se pojavila lan mreza normalno ije vise undefidned.. ali i dalje mi ne prikazuje da sam na netu..

M@RKO
25-11-2009, 04:36 PM

Koristim Nod Smart Security ali nezz vise sta da probam sve uradio i opet nece da mi pokaze da je konektovan na net...

The Shade
25-11-2009, 04:40 PM

[Merged]

hvala mag :)

2012
26-11-2009, 08:42 AM
Imam Windows 7 Ultimate x86 (32 bita ) Konfiguracija:

2 GB rama / 160 GB HDD
2,70 GHz Procesora
Nvidia 1 GB (512 MB video grafike)

Dalke instaliram Mozillu firefox radi mi prvi put kada u nju uđem već slijdeći put izbaciva error pokušao sa i ono potraži pomoć putem interneta ili kako već i ništa tako sa bilo kojim browserom osim sa internet explorerom (gledam kada će i on prestati raditi ) tako je isto i sa FLV playerom neznam fakat igram Tomb Raider Underworld na pojedinim dijelovima mi samo izađe i kada uzmem detalje greške piše APP crash...i tako to ide sa većinom programa...PS:U mene je neki HACK za serial key ono mi prikaže komp kao da je pod lincencom!Ko je dobre duše neka pomogne hvala ^^
http://forum.bihnet.ba/attachment.php?attachmentid=2463818&thumb=1&d=1259178744

mb73
26-11-2009, 09:23 AM
Probaj ovako, nista te ne kosta, navodno da radi:

Instaliraj drajvere za ss2 verziju 4.5.0 i to preko Device Manager-a, kad biras rucno ne treba izabrati skynet.inf vec skynetBDA.inf iz BDA foldera, dakle instalira se kao audio device, jedino ovako navodno sljaka.

evo uspio sam,vrlo jednostavno a izgledalo je previse komplikovano.
inst. sam 4.5.1 drajvere i normalno iz bda foldera i registrovo je karticu kao audio device.2463836

2463837

:bravo2::bravo2::bravo2:

e jedino sto imam jos primjedbu na audio na win 7,naime za razliku od xp na win 7 imam veliki procenat suma koji nisam uspio regulisati u properties.
da li bi sta pomoglo sa nekim drugim drajverima??????????????

bok!
26-11-2009, 09:31 PM
M@RKO je objasnio o cemu se radi, problem se javio i kod mene. Znaci, konektujem se na net, veza je uspostavljena ali nema pristupa Internetu.
Rjesenje: deinstalirati KB976098, resetujete racunar i sve bi trebalo proraditi.

Nermin & Lejla
26-11-2009, 09:35 PM
Ja mao uredio svoj win 7 :glasses2:
Kako sam na njemu nemam problema sa virusima netom itd
Disabliran UAC
Disablirani Firewali
Disabliran Security Centar
Disabliran Update
Moj AV
Mjesec dana Perfekcija
LINK za sliku (http://s3.postimage.org/1s2Kyr-d191d441ed2ea1ea1fabf6cc7552d00b.jpg)

M@RKO
26-11-2009, 09:59 PM
M@RKO je objasnio o cemu se radi, problem se javio i kod mene. Znaci, konektujem se na net, veza je uspostavljena ali nema pristupa Internetu.
Rjesenje: deinstalirati KB976098, resetujete racunar i sve bi trebalo proraditi.

Nazalost nisam uspio rijesiti problem s ovim.. nista se nije promijenilo.. a od juce mi se pocele pojavljivati neke dvije mreze.. pise network i undefined netvork.. nekad obje budu a nekad samo ova network.. joj a ovo me bas nervira.. :D
i nezz ima li veze.. ali adsl konekcija mi je u grupi dial-up i VPN konekcija.. sto mi nikako nije jasno..

Nermin & Lejla
26-11-2009, 10:19 PM
Nazalost nisam uspio rijesiti problem s ovim.. nista se nije promijenilo.. a od juce mi se pocele pojavljivati neke dvije mreze.. pise network i undefined netvork.. nekad obje budu a nekad samo ova network.. joj a ovo me bas nervira.. :D
i nezz ima li veze.. ali adsl konekcija mi je u grupi dial-up i VPN konekcija.. sto mi nikako nije jasno..

kad udjes tamo isto kao u xp sve pravis normalno u onom dijelu centra za networking

M@RKO
26-11-2009, 10:21 PM
kad si nob kad udjes tamo isto kao u xp sve pravis normalno u onom dijelu centra za networking

pa daj neki prijedlog....

M@RKO
26-11-2009, 10:36 PM
ma sve sam ja to uradio.. i akd sam tek wind instalirao sve je ok bilo.. pisalo network, adsl u ono semi sve ispravno prikazano.. i mislim otako su mi ovu glupost od moje tv uveli tad me je ovo pocelo zezati..

bok!
26-11-2009, 10:53 PM
kod mene nije radio net od kako sam instalirao onaj update za win7 pa sam ga obrisao i sve je proradilo. poslije sam malo proguglao i kazu da taj update pravi problema sa bezicnim i lan mrezama.

2012
27-11-2009, 08:40 AM

2 GB rama / 160 GB HDD
2,70 GHz Procesora

Dalke instaliram Mozillu firefox radi mi prvi put kada u nju uđem već slijdeći put izbaciva error pokušao sa i ono potraži pomoć putem interneta ili kako već i ništa tako sa bilo kojim browserom osim sa internet explorerom (gledam kada će i on prestati raditi ) tako je isto i sa FLV playerom neznam fakat igram Tomb Raider Underworld na pojedinim dijelovima mi samo izađe i kada uzmem detalje greške piše APP crash...i tako to ide sa većinom programa...PS:U mene je neki HACK za serial key ono mi prikaže komp kao da je pod lincencom!Ko je dobre duše neka pomogne hvala ^^
http://forum.bihnet.ba/attachment.ph...1&d=1259178744

Milet
27-11-2009, 09:50 AM
Ja mao uredio svoj win 7 :glasses2:
Kako sam na njemu nemam problema sa virusima netom itd
Disabliran UAC
Disablirani Firewali
Disabliran Security Centar
Disabliran Update
Moj AV
Mjesec dana Perfekcija
LINK za sliku (http://s3.postimage.org/1s2Kyr-d191d441ed2ea1ea1fabf6cc7552d00b.jpg)

Ne radi ovaj link.

Magnum3.5.7
27-11-2009, 09:58 AM

2 GB rama / 160 GB HDD
2,70 GHz Procesora

http://forum.bihnet.ba/attachment.ph...1&d=1259178744

Koji si zadnji program instalirao ili si mijenjao drivere? Prije nego što ti se ovo počelo dešavati.

bok!
27-11-2009, 10:08 AM
Imam Windows 7 ...

Nema potrebe da se ponavljas, pogotovo ne na jednoj stranici. BTW, premalo informacija si dao da bi ti se ikako moglo pomoci. Mozda je problem do nekog programa, mozda se problem javi kada pokrenes neki program itd itd. Sve je to vazno a ti nista nisi naveo.

2012
27-11-2009, 12:48 PM
Nisam ja vidovit nemam ja niš važno toliko na kompu:
grabit,sims 2 i neke expanzije,sims 3,tomb raider underworld i legend,mic.office,pjesme,film jedan i photoshop i flash i bihnet komunikator!

butterfly7
28-11-2009, 06:33 PM
Sa windows 7 sve radi ok, jedino sto ne mogu instalirat program za pokretanje skenera... Help?

http://img32.imageshack.us/img32/5530/newbitmapimagever.png (http://img32.imageshack.us/i/newbitmapimagever.png/)

bok!
28-11-2009, 06:53 PM
probaj desni klik na setup.exe i odaberi "run as administrator"

butterfly7
28-11-2009, 07:51 PM
probaj desni klik na setup.exe i odaberi "run as administrator"

Ako se ovaj post odnosio na moj problem, pokusala sam i:

http://img31.imageshack.us/img31/7976/newbitmapimaged.png (http://img31.imageshack.us/i/newbitmapimaged.png/)

a zatim pokusava instalirat i otvori se prozorcic Access is denied, a zatim prozorcic da je instalacija zavrsena sa klikom na "Finish"...

U startu se ne nalazi ikonica koja pokrece skener:
http://img267.imageshack.us/img267/6497/newbitmapimageni.png (http://img267.imageshack.us/i/newbitmapimageni.png/)

----------------------------------------------

@mod.: Sorry zbog duple teme, al' svarno mi je frka zbog skenera...

astor
28-11-2009, 08:12 PM
Firewal koji ja koristim na Windows 7 - kombinacija ESET NOD32 i AVIRA. Rade besprijekorno, ne smetaju jedan drugom, ne usporavaju komp. Savrsena bezbijednost....

astor
28-11-2009, 08:17 PM
Ni ja nisam mogao instalirati scaner, no, problem je u starosti scanera, odnosno driver-a. Nije lose da pokusas napraviti jos jednu particiju na C disc i na nju instalirati Windows 7. Tako da mozes imati dva operativna. Pretpostavljam da ti scaner radi na XP-u, pa kad ti treba nesto da sceniras onda pokreces XP i to odradis, a ostali dio posla obavljas na W7. Mozda ti ovo pomogne....

astor
28-11-2009, 08:27 PM
Imam problem sa "skidanjem" slika sa interneta. Naime, to mi se dogadja otkad sam instalirao Windovs 7. Kada neku sliku zelim da skinem sa googlea ili druge internet stranice, neke slike bez problema sacuva na lokaciju koju mu odredim sa onim standardnim Save As. Medjutim veoma cesto mi to ne moze da odradi nego mi se pojavi obavijest : You don`t have premission to mody files in this network location. Contact the administrator per premission to make these changes.
. Isao sam u administratorsko okruzenje i tamo pokusavao nesto, ali bez pomoci. Nadam se da neko zna kako rijesiti ovaj problem, jer mi se to cesto desava....Unaprijed zahvalan....

astor
28-11-2009, 08:44 PM
Moram priznati da je W7 odlican. Naime ja vec mjesec dana imam instaliran Windows 7 Ultimate 64 bit i mogu resi da radi fenomenalno. Lagan za instalirati, bolje i brze otvara aplikacije i ima jako korisne fore pri radu. Da, bilo je problema sa nekim programima jer ne rade na 64 bit, ali se to rijesilo koristenjem torennta i skidanjem adekavatnih. Uglavnom moja ocjena je 5....

butterfly7
28-11-2009, 09:11 PM
Ni ja nisam mogao instalirati scaner, no, problem je u starosti scanera, odnosno driver-a. Nije lose da pokusas napraviti jos jednu particiju na C disc i na nju instalirati Windows 7. Tako da mozes imati dva operativna. Pretpostavljam da ti scaner radi na XP-u, pa kad ti treba nesto da sceniras onda pokreces XP i to odradis, a ostali dio posla obavljas na W7. Mozda ti ovo pomogne....

Scaner jeste prije radio samo na XP-u, a sada je instaliran samo windows7; tako da cu najvjerovatnije oborit sistem i instalirat samo XP dok ne bude driver-a za windows7...

butterfly7
28-11-2009, 10:05 PM
Device Manager pokazuje da je driver(sa CD-a) uspjesno instaliran. Predvidjeni program, ScanPanel, se nije mogao instalirati sa orginalnog CD-a(ne radi na windows7 a radi na XP-u). Na internetu sam nasla vise programa od kojih svaki prepoznaje scaner AstraSlim SE, ali se u svakom pojavljuje sljedeca greska:

http://img301.imageshack.us/img301/7799/newbitmapimageuc.png (http://img301.imageshack.us/i/newbitmapimageuc.png/)

Skeniranje nije pokrenuto na nekom drugom programu...

Casual
28-11-2009, 10:24 PM
Moze li Windows 7 na:
CPU:1,80 Ghz
RAM.512 Mb
Grafika:128 mb
Hdd:120 gb

Magnum3.5.7
28-11-2009, 10:49 PM
Moze li Windows 7 na:
CPU:1,80 Ghz
RAM.512 Mb
Grafika:128 mb
Hdd:120 gb

Može, ali da radi fluidno uzmi još jednu ploćicu RAM-a od 512 ili tu prodaj pa uzmi jednu od 1GB.

Casual
28-11-2009, 11:22 PM
Upravu si,konto sam kupit 2 gige rama,al prije toga moram maticnu promijenit(nije nadogradiva).....

Jet Li
29-11-2009, 08:43 AM
Kako mislis nije nadogradiva?

mb73
30-11-2009, 09:06 AM
ne znam ni ja sto ce mjenjat mb.
ja imam da racunar sa sdram-mom pa ima 3 utora za ram a i novi mi je sa nadogradivom plocom sa duplim utorima za grafiku i ram(ddr1 il ddr2)
ne kontam????????

ex no.1
30-11-2009, 09:37 AM
Instalirah Win7 i sad mi neće da čita DVD-ove, a hoće kada metnem CD. Šta da radim?

Nermin & Lejla
30-11-2009, 11:28 AM
Instalirah Win7 i sad mi neće da čita DVD-ove, a hoće kada metnem CD. Šta da radim?

metnes novi drajver sa neta za DVD....

i Moze li mi neko objasniti kako ukloniti permision da udjem u
C:\Users\application data npr...
to je sad sve zakljucano vecina foldera...

Jet Li
30-11-2009, 11:46 AM
Vidi ovde

http://www.blogsdna.com/2159/how-to-take-ownership-grant-permissions-to-access-files-folder-in-windows-7.htm

ibrani
30-11-2009, 01:46 PM
Zanima me dali se može spasiti update ako želiš formatirati particiju i ponovo instalirati system,ako postoji naćin koim putemi kako.Da ponovo neradiš update več da ove spašene instal.

bok!
30-11-2009, 03:55 PM
Prije nego uradis update, za svaki hotfix lijevo imas vise info pa cak i link koji te vodi na stranicu gdje ga skinuti. Medutim, pojedine update ne mozes skidati vec ih mozes instalirati samo kroz Windows Update (npr. update za Windows Defender ili drajvere za uredaje). Ipak, i oni se negdje moraju skinuti da bi se instalirali. Ta "negdje" lokacija je "C:/Windows/SoftwareDistribution/Download". Ovdje se moze nalaziti mnogo mapa, zavisno od broja hotfixa koje smo instalirali.
Znaci, provjeris update, one koje mozes poskidas preko web browsera, one koje ne mozes kliknes da skines kroz WU i kada se poskidaju i instaliraju onda odes na gornju lokaciju i prekopiras nove update. Najbolje je da skidas jedan po jedan i da ih kopiras te da ne cekas dugo (dan-dva) jer se sve u ovoj mapi automatski brise nakon odredenog perioda.
Evo primjer je danasnji update za Defender. Skines ga sa update i instaliras te odes na lokaciju i otvoris mapu Install (ova mapa se uvijek koristi za Defender update). U toj mapi se nalazi datoteka mpas-d_bd1.exe koja iznosi 143 kb.

Magnum3.5.7
30-11-2009, 05:16 PM
Digao sam Win-7 na laptop-u Asus A2500D i nema nigdje na netu driveri za grafičku, u pitanju je ATI Radeon Mobility 9600.
Pošto nema nigdje na netu driveri, kako onda da provjerim imaju li driveri preko windows update-a samo mi izbacuje zakrpe za Win-7, a nigdje drivera.

mb73
01-12-2009, 08:34 AM
Digao sam Win-7 na laptop-u Asus A2500D i nema nigdje na netu driveri za grafičku, u pitanju je ATI Radeon Mobility 9600.
Pošto nema nigdje na netu driveri, kako onda da provjerim imaju li driveri preko windows update-a samo mi izbacuje zakrpe za Win-7, a nigdje drivera.

negdje sam imo te drajvere,sknuo sam ih za acer koji ima ati grafiku al mi nije odgovarala,mislilm da je bila 9600

tiranosaur
01-12-2009, 12:20 PM
pozdrav raja

da li moze neko da mi kaze da SQL server 2005 moze da radi na win 7

kolega mi sinoc kaze uzas nemoze kod njega sql server 2005 na win 7

ako moze kako da se rijesi to

thx na odgovoru

Casual
02-12-2009, 08:53 PM
Kako mislis nije nadogradiva?
Maticna mi neka MSI,i nije moguce nista novo na nju postaviti (ram,graf...)nece nista od toga da ucita.
I zato nije nadogradiva...
Al,sta cu osim
:monkeyfinger:

pajo002
02-12-2009, 09:54 PM
pozdrav raja

da li moze neko da mi kaze da SQL server 2005 moze da radi na win 7

kolega mi sinoc kaze uzas nemoze kod njega sql server 2005 na win 7

ako moze kako da se rijesi to

thx na odgovoru

Da budem iskren, pojma nemam za što se to koristi, ali kod mene na Win7 Ultimate 64-bitnom instaliran je i vidim da se pojavljuje pri instalaciji nekih igara, ali na to nisam obraćao previše pažnje. Ali - radi.

tiranosaur
03-12-2009, 02:16 AM
Da budem iskren, pojma nemam za što se to koristi, ali kod mene na Win7 Ultimate 64-bitnom instaliran je i vidim da se pojavljuje pri instalaciji nekih igara, ali na to nisam obraćao previše pažnje. Ali - radi.

nemas pojma sta je sql server ok uredu nisi cuo uredu

ali sad kazes ima instaliran i pojavljuje se pri instalaciji igara malo si pobrko

Microsoft SQL Server je relacijska baza podataka kojoj je primarni jezik za upite Transact SQL (T-SQL), što znači da osim osnovnih i klasičnih (SELECT tipa) SQL upita dozvoljava i složenije stvari poput mijenjanja programskog toka (IF naredba) i slično. Transact SQL nastao je kao plod suradnje između Microsofta i Sybasea. SQL server je baza podataka koja se smjestila na prag između manjih i srednjih baza.

Casual
06-12-2009, 04:43 PM
Odlucio sam instalirati windows 7,pa imam par pitanja.
Ako izaberem opciju upgrade vec postojeceg windowsa,da li cu morati ponovno instal... drajvere,hocu li ponovno morati stimati postavke za internet,i da li ce mi ostati svi fajlovi....

The Shade
06-12-2009, 05:09 PM
Odlucio sam instalirati windows 7,pa imam par pitanja.
Ako izaberem opciju upgrade vec postojeceg windowsa,da li cu morati ponovno instal... drajvere,hocu li ponovno morati stimati postavke za internet,i da li ce mi ostati svi fajlovi....

kao sto rece imas xp, neces uopste mocu uraditi upgrade preko njega
vec onu drugu opciju, a preko druge opcije ostaje stari sistem ako instaliras na istu particiju, al' stari se moze izbrisat na jednostavan nacin
tj xp ce ti ostati al u direktoriju windows.old a win 7 u novom windows folderu
ako ne zelis da xp ostane, jednostavno izbrises windows.old folder :)

Casual
06-12-2009, 05:14 PM
a ako vistu hocu instalirati,moze li ona izvrsiti upgrade na xp-u,DOSADIO MI XP,ili vista ili sedmica svejedno mi je samo da xp promijenim......

Zed's Dead
06-12-2009, 06:07 PM
ne može, moraš formatirati particiju i na nju instalirati ili vistu ili sedmicu. topla preporuka vistu zaobiđi u širokom luku i instaliraj windows 7.

Casual
06-12-2009, 06:11 PM
ne može, moraš formatirati particiju i na nju instalirati ili vistu ili sedmicu. topla preporuka vistu zaobiđi u širokom luku i instaliraj windows 7.

Dobro,hvala....

Bushido
29-12-2009, 02:20 PM
Pozdrav svima!
Pitanje jedno dali neko zna postojil li language pack za windows 7 na hrvatskom jeziku posto se ne snalazim najbolje na norveskom.. hvala unaprijed : )

becho100
29-12-2009, 02:33 PM
pa trebalo bi da mozes skinuti sa windows update-om

britanac
29-12-2009, 03:19 PM
Imaš na torrentima sve prevode i kasnije samo otvoriš u Win 7..........!!!

http://www.mydigitallife.info/2009/08/29/download-windows-7-mui-language-packs-official-32-bit-and-64-bit-direct-download-links/

Zed's Dead
29-12-2009, 04:19 PM
pa trebalo bi da mozes skinuti sa windows update-om

ima hrvatski preko updatea. fino piše croatian language pack, ovo ti je najsigurniji i najlakši način.

Nermin & Lejla
29-12-2009, 05:07 PM
kako izbacit PPPoE Shortcut na desktop :

Sedin_
29-12-2009, 05:41 PM
Network and sharing center
s lijeve strane change adapter settings
i desni na konekciju->create shortcut

Jet Li
29-12-2009, 05:53 PM
Pozdrav svima!
Pitanje jedno dali neko zna postojil li language pack za windows 7 na hrvatskom jeziku posto se ne snalazim najbolje na norveskom.. hvala unaprijed : )

Postoji, ali ako imas Windows 7 Ultimate ili Enterprise verziju.

Prof.dr.Johnny Bermuda
29-12-2009, 07:37 PM
Pitanje forumskim kolegama:
Mislim instalirati Windows 7 Ultimate pored XP,znaci imati oba paralelno.Da li usljed toga mogu nastati konflikti?Na primjer,nekad davno sam imao ME i 2000 paralelno pa mi je nakon sto sam 2000 nabacio pored ME na istom pokazivao jednu gresku nakon učitavanja.Gresku sam otklonio promjenom imena jednog sistemskog foldera kojeg su oba OS koristila.

Jet Li
29-12-2009, 08:02 PM
Koliko ja znam nema nikakvih problema, tako da instaliraj slobodno. Naravno W7 ces instalirati na neku od particija, potom i sve programe koje koristis...

Zed's Dead
29-12-2009, 08:53 PM
Mislim instalirati Windows 7 Ultimate pored XP,znaci imati oba paralelno.Da li usljed toga mogu nastati konflikti?Na primjer,nekad davno sam imao ME i 2000 paralelno pa mi je nakon sto sam 2000 nabacio pored ME na istom pokazivao jednu gresku nakon učitavanja.Gresku sam otklonio promjenom imena jednog sistemskog foldera kojeg su oba OS koristila.

ne bi trebalo biti problema.

The Shade
29-12-2009, 09:07 PM

nece imati problema, imao sam ja win7 i xp na dual bootu

bok!
30-12-2009, 01:23 PM
Pozdrav svima!

Za instaliranje language pack trebas imati Windows 7 koji je na jednom od pet glavnih jezika (Parent Language) a to su: engleski, njemacki, spanjolski, kineski i japanski. Hrvatski jezik zahtijeva samo engleski kao glavni. Kako norveski nije glavni onda znaci da je on instaliran, a posto norveski zahtijeva samo engleski kao glavni to opet znaci da ces moci instalirati hrvatski na tu verziju. Malo je zapetljano ali svaki dodatni jezik zahtijeva jedan od pet glavnih jezika. Eh sad je jedino jos problem verzija Windowsa 7 jer jezike mozes instalirati samo na Ultimate i Enterprise.

No1
31-12-2009, 12:15 AM
u mene je win7 professional..i u opcionim downloadu mi nudi jezike, ne treba mi ali zar nebih mogao ja instalirat jezik neki?

sinancevic.z
31-12-2009, 09:56 AM
imas windos 7 starter, home(basic premium), profesional, enterprise i ultimate edition na zadja dva se mogu instalirati jezici skines s neta (microsoft) i sam instaliras i imas drugi nacin to jest preko windows update da instaliras jezike , ja imam ultimate i svaki jezik (preko update instalirani) al sam engleski koristim jer je neobicno na drugim :beamup:

MsMansory
31-12-2009, 09:41 PM
Zna li neko kako automatski poravnjati ikone na desnu stranu desktopa na Windows 7?

sinancevic.z
01-01-2010, 08:22 AM
ne znam ali znam da moze lijevo a za desnu stranu nisam cuo da moze

a ne znam zasta ce ti desna strana??

imas programe koji ti spasavaju poziciju icona na desktopu koji u slucaju da mjenjas rezoluciju mos brzo vratit na svoja mjesta pa bi mozda i mogo probat s ovim da spasis pozicije pa kad ti se pomjere da ih sa jednim klikom vratis na staru poziciju http://www.giza-blog.de/DownloadDIManagerXDesktopIconManager.aspx

opisi malo bolje sta zelis , zasta ce ti itd.

MsMansory
01-01-2010, 09:50 AM
ne znam ali znam da moze lijevo a za desnu stranu nisam cuo da moze

a ne znam zasta ce ti desna strana??

imas programe koji ti spasavaju poziciju icona na desktopu koji u slucaju da mjenjas rezoluciju mos brzo vratit na svoja mjesta pa bi mozda i mogo probat s ovim da spasis pozicije pa kad ti se pomjere da ih sa jednim klikom vratis na staru poziciju http://www.giza-blog.de/DownloadDIManagerXDesktopIconManager.aspx

opisi malo bolje sta zelis , zasta ce ti itd.

Pa ništa posebno, kao što rekoh da li se mogu ikone poravnjati na dasnu automatski kao što mogu na lijevu? Uradio sam to ručno, pa zanima me da li može i automatski pošto nisam uspio da nađen ni na mr. googlu.

sinancevic.z
01-01-2010, 12:32 PM
ne znam po meni ne moze al sta ja znam XD

Lincoln Burrows
05-01-2010, 01:23 PM
Evo jedne fore, super je

napravite folder na desktopu i
imenujte ga kao
GodMode.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C}on ce sam napraviti ikonu i preimenovat ce se kao GodMode i onda imate pristup svim podesavanjima Windows-a (oko 250 podesavanja) (radi na Win7 32 i 64 bitnim)

evo SS
slika smanjena
http://www4.slikomat.com/09/0105/jcq-godmod.jpg (http://www.Slikomat.com/slika/4219250.htm)

MsMansory
05-01-2010, 01:33 PM
Evo jedne fore, super je

imenujte ga kao
GodMode.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C}on ce sam napraviti ikonu i preimenovat ce se kao GodMode i onda imate pristup svim podesavanjima Windows-a (oko 250 podesavanja) (radi na Win7 32 i 64 bitnim)

evo SS

http://www4.slikomat.com/09/0105/jcq-godmod.jpg (http://www.Slikomat.com/slika/4219250.htm)

Baš je super, cool :thumbup:

Zed's Dead
05-01-2010, 05:01 PM
drug smanji sig.

10 kf
05-01-2010, 07:15 PM
jesam ja,radi sve bez problema...koristim za skype itd.

bok!
06-01-2010, 12:43 AM
Evo jedne fore, super je

imenujte ga kao

careeeeeeee, svaka cast sto si ovo pronasao. ovo je prejako, sada je konacno sve dostupno sa jednog mjesta. jos jednom svaka cast.
btw, ovo moze u win7 tips & tricks :)

soft|cy
06-01-2010, 01:26 AM
ova tema je niđe veze, kao tips & tricks a ono sve neki problemi ha hu

trebali bi mod promjeniti ime teme, podjeliti temu u dvije, pa da se tamo samo tips i tricks :\

selvirh
07-01-2010, 07:32 AM
molim za pomoč ,nikako nemogu da instaliram windows 7 .trenutno je instaliran windows xp profesional 32bit-a
imam windows 7 ultimate 64bit-a pa me interesuje dali mogu da ga instaliram inace je procesor pentium3.0 imam jednu gigu rama HD250giga.inac sam pokusao i sve ide dobro sve se instalira ,akad se racunar restartuje prilikom instalacije ponovo mi dize xp.unapred hvala

Zed's Dead
07-01-2010, 08:39 AM
prije instalacije formatiraj disk/particiju. ta je konfiguracija sasvim dovoljna za sedmicu.

EDIT: predvidio sam da je riječ o 64bit sedmici sorry.

Urbana
07-01-2010, 09:50 AM
molim za pomoč ,nikako nemogu da instaliram windows 7 .trenutno je instaliran windows xp profesional 32bit-a
imam windows 7 ultimate 64bit-a pa me interesuje dali mogu da ga instaliram inace je procesor pentium3.0 imam jednu gigu rama HD250giga.inac sam pokusao i sve ide dobro sve se instalira ,akad se racunar restartuje prilikom instalacije ponovo mi dize xp.unapred hvala

A da probas sa windows 7 32bita s obzirom da ti je i XP bio 32bita?
Ova giga rama mi je premalo za 64bit-a. MIslim da je minimum 4 gige.

britanac
07-01-2010, 09:57 AM
A da probas sa windows 7 32bita s obzirom da ti je i XP bio 32bita?
Ova giga rama mi je premalo za 64bit-a. MIslim da je minimum 4 gige.

Sasvim solidno radi na Win 7 64-bit sa 2 GB rama i dovoljno je za neke normalne aktivnosti.....................:bsod:

Urbana
07-01-2010, 10:03 AM
A korisnik Selvirh ima 1 gigu i pokusava instalirati W7 64-bita. Ali eto ako i to moze onda je problem u necemu drugom. Moja kriva procjena.

britanac
07-01-2010, 10:11 AM
A korisnik Selvirh ima 1 gigu i pokusava instalirati W7 64-bita. Ali eto ako i to moze onda je problem u necemu drugom. Moja kriva procjena.

Nemože raditi 64 bit na 1 GB, a 32 bit može sasvim dovoljno..........!!!

Dj_ErRoR
10-01-2010, 12:43 AM
kao sto rece imas xp, neces uopste mocu uraditi upgrade preko njega
vec onu drugu opciju, a preko druge opcije ostaje stari sistem ako instaliras na istu particiju, al' stari se moze izbrisat na jednostavan nacin
tj xp ce ti ostati al u direktoriju windows.old a win 7 u novom windows folderu
ako ne zelis da xp ostane, jednostavno izbrises windows.old folder :)

Ako sam dobro razumio pricas o upgrade-u preko postojeceg XP sistema ili sto?, tj jel se moze radit iz Online Work moda XP-a instalacija W7 preko postojeceg XP Pro, ili se pak mora radit format C pa onda nanovo instalacija W7. Te jos jedna informacija, ako radim format C jer je nja njemu XP, a na D su svi ostali fileovi koju su potrebni, jel nanovo instalirani W7 normalno prepoznaje particiju D i fileov-e koji su pohranjeni na njoj ?

Dj_ErRoR
10-01-2010, 03:00 PM
Evo prosurfao sam malo i saznao da nebi trebalo biti nikavi problema sa D particijom i fileovima na njoj, tak da sam sada znatno mirniji, a sada josh samo pronaci W7 zadnju verziju i onda instalacija...

Magnum3.5.7
10-01-2010, 03:29 PM

Napisao si dati je pentium 3.0, aj ti provjeri jeli taj pentium u opšte 64 bitni procesor, ako nije 64 bitni ne možeš instalirati na njega 64 bit Windows.

zek0
10-01-2010, 09:15 PM
Napisao si dati je pentium 3.0, aj ti provjeri jeli taj pentium u opšte 64 bitni procesor, ako nije 64 bitni ne možeš instalirati na njega 64 bit Windows.

Na Pentium 3 a i 4 nikako nije moguće instalirati x64 bit Windows, samo 32 bita!

Zed's Dead
10-01-2010, 10:26 PM
Na Pentium 3 a i 4 nikako nije moguće instalirati x64 bit Windows, samo 32 bita!

koliko znam postoje 64bitni pentium procesori, ht nekako tako se zovu mrsko mi googlat.

ibrani
11-01-2010, 05:52 AM
Mislim da se 64.bitni i 32.bitni na jednoj mašini usporedo nemogu instalirati pogotovo ako idu u dual boot.

zek0
11-01-2010, 03:14 PM
koliko znam postoje 64bitni pentium procesori, ht nekako tako se zovu mrsko mi googlat.

Da, postoji Pentium Dual Core (http://en.wikipedia.org/wiki/Pentium_Dual-Core) koji je x64, i na taj se moze instalirati Windows 64 bit

Zed's Dead
11-01-2010, 06:34 PM
Mislim da se 64.bitni i 32.bitni na jednoj mašini usporedo nemogu instalirati pogotovo ako idu u dual boot.

može. ja imam xp32 bitni i win7 64bit dualboot na jednom kompu.

ibrani
11-01-2010, 07:27 PM
može. ja imam xp32 bitni i win7 64bit dualboot na jednom kompu.

Kako si to riješio jeli jednostavnom instalacijom išlo sa XP-32 na drugu particiju, de malo pojasni jesili morao kakva podešavanja izvoditi u biosu.

zek0
11-01-2010, 07:31 PM
Kako si to riješio jeli jednostavnom instalacijom išlo sa XP-32 na drugu particiju, de malo pojasni jesili morao kakva podešavanja izvoditi u biosu.

Imam i ja XP 32bit i Windows 7 64 bit dual boot. Prvo sam instalirao XP na jednu particiju, pa onda Windows 7 na drugu. Instalirao sam ih tim redosljedom, zato nisam morao nikakva podesavanja izvoditi, odmah bi mi se pojavio izbornik kod da odaberem XP ili 7.

HARUN_FCB
11-01-2010, 10:00 PM
Imam problem sa zvučnicima na Windows 7. Ako je neko ovo pitao prije , halalite...

Imam Logitech x-530 5.1 zvučnike i Realtek AC 97 zvučnu. Ja sam skinuo drivere i sve to instalirao. I kad tamo podešavam zvučnike, oni rade svi ali kad pustim neki film ili pjesmu rade kao 2.1. Znači samo 2 zvučnika i subwoofer :S ...

Zna li ko kako riješiti ovo ?

Magnum3.5.7
11-01-2010, 10:52 PM
Imam problem sa zvučnicima na Windows 7. Ako je neko ovo pitao prije , halalite...

Imam Logitech x-530 5.1 zvučnike i Realtek AC 97 zvučnu. Ja sam skinuo drivere i sve to instalirao. I kad tamo podešavam zvučnike, oni rade svi ali kad pustim neki film ili pjesmu rade kao 2.1. Znači samo 2 zvučnika i subwoofer :S ...

Zna li ko kako riješiti ovo ?

Isti sam i ja problem imao sa zvučnicima X-540 i sa zvučnom AC97, pomogli su mi driveri verzije 6305.

HARUN_FCB
11-01-2010, 11:15 PM
Isti sam i ja problem imao sa zvučnicima X-540 i sa zvučnom AC97, pomogli su mi driveri verzije 6305.

Skinuo sam i te i instalirao... ove 6305_Vista_Win7_PG537

Ali opet isto :S

Zed's Dead
11-01-2010, 11:29 PM
Imam i ja XP 32bit i Windows 7 64 bit dual boot. Prvo sam instalirao XP na jednu particiju, pa onda Windows 7 na drugu. Instalirao sam ih tim redosljedom, zato nisam morao nikakva podesavanja izvoditi, odmah bi mi se pojavio izbornik kod da odaberem XP ili 7.

kod mene je obratno prvo je bila 64bitna sedmica pa onda 32bit xp. dakle naravno moraju na različite particije a problem sa dual boot menijem riješen je sa repairom sa dvdom od windows 7, repair start up tako nešto.

Magnum3.5.7
12-01-2010, 08:04 AM
Skinuo sam i te i instalirao... ove 6305_Vista_Win7_PG537

Ali opet isto :S

Te drivere zatim instaliraj K-Lite Codec Pack 5.6.1 Full i ako koristiš winamp za muziku, skini najnoviju verziju i ovaj plugins http://www.winamp.com/plugin/vl-sound-for-vista-7-v1-0-0-15/183408

Zed's Dead
12-01-2010, 09:15 PM
imam jedan problem na sedmici x64bit ultimate. kada stavim com na sleep ugasi se monitor, nakon par sekundi lampica na on/off dugmetu zatreperi ko da će komp u hibernaciju ali umjesto toga monitor se ponovo upali a na ekranu stoji onaj log in window na sedmici. shut down radi uredno a pošto mi je sleep mode zgodniji, manje čekam ima li kakav fazon da ovo riješim?

Milet
12-01-2010, 09:48 PM
Nisam u toku sa windows 7 .. Koja je najnovija verzija i kad je izašla ? :)

Zed's Dead
12-01-2010, 10:17 PM

7600RTM build je zadnja i finalna verzija. ne sjećam se tačno kada je izašao negdje u oktobru.

zek0
13-01-2010, 09:31 AM

Najnovija verzija je 6.1.7600.16385 odnosno RTM build Windowsa 7. Pušten je u prodaju 22.oktrobra 2009, a RTM je iz Jula. Windows 8 je najavljen za tamo negdje 2012.

DjaniB
13-01-2010, 10:55 AM
imam jedan problem na sedmici x64bit ultimate. kada stavim com na sleep ugasi se monitor, nakon par sekundi lampica na on/off dugmetu zatreperi ko da će komp u hibernaciju ali umjesto toga monitor se ponovo upali a na ekranu stoji onaj log in window na sedmici. shut down radi uredno a pošto mi je sleep mode zgodniji, manje čekam ima li kakav fazon da ovo riješim?

Pregledaj opcije u BIOS-u. Imas u Power Managmentu opciju za computer Wake On.... On LAN, On Modem, On Keyboard itd.... Zavisno od bios-a. Iskljuci ih sve i ukljuci samo onu koja treba da podigne racunar iz Sleep moda ili ako ih ostavis iskljucene sve, onda ce ti ga power on/off taster dizati iz sleep (StandBy) moda.

Mozes koristiti i opciju hibernate sto je puno bolje. Kompletan sadrzaj RAM-a se smjesta u DUMP velicine koliko ti iznosi RAM memorija, a kad se vraca wndows iz hibernacije, samo restaurira RAM iz DUMP filea i sve je odmah na ekranu. U hibernate stanju je racunar ugasen skroz, a ne kao u Sleep ili StandBy modu.

Pokusaj i sa hibernate.

Zed's Dead
13-01-2010, 12:42 PM
Pregledaj opcije u BIOS-u. Imas u Power Managmentu opciju za computer Wake On.... On LAN, On Modem, On Keyboard itd.... Zavisno od bios-a. Iskljuci ih sve i ukljuci samo onu koja treba da podigne racunar iz Sleep moda ili ako ih ostavis iskljucene sve, onda ce ti ga power on/off taster dizati iz sleep (StandBy) moda.

Mozes koristiti i opciju hibernate sto je puno bolje. Kompletan sadrzaj RAM-a se smjesta u DUMP velicine koliko ti iznosi RAM memorija, a kad se vraca wndows iz hibernacije, samo restaurira RAM iz DUMP filea i sve je odmah na ekranu. U hibernate stanju je racunar ugasen skroz, a ne kao u Sleep ili StandBy modu.

Pokusaj i sa hibernate.

riješio sam problem! samo nisam ništa prčako u biosu nego mi je palo na pamet da mi se ovo počelo dešavati prije 5-6 dana kada sam nabavio razer miš i onda sam samo isključio preko device managera opciju allow this device to wake the computer. ne znam kako se to nisam prije sjetio. hvala ti!
sad si me malo zbunio sa tom hibernacijom. koliko znam hibernacija se na win7 zove sleep mode i kod sleep moda pc se skroz ugasi. čim ga upališ za par sekundi imaš pc ko da se tek booto a ako si neki program ostavio upaljen i on se odmah restaurira i ne moraš ga otvoriti. dakle nema hibernacije na windows 7 već ima sleep mode.

DjaniB
13-01-2010, 01:07 PM
Drago mi je sto sam bio od pomoci, mada nisi u pravu. Hibernacija i sleep su dvije razlicite stvari, a mogucnosti zavise i od graficke kartice.

Da nebih puno pametovao o Hibernate i Sleep (StandBy), pritisni F1 i kad ti se pojavi help u pretrazivacu napisi "Hibernate" i saznat ces sve o mogucnostima i nemogucnostima tvog PC za hibernaciju pod windows 7, te kao i vrste sleep modova.

bok!
13-01-2010, 01:17 PM
DjaniB je upravu, slepp mode i hibernacija su dva razlicita pojma. mislim da negdje trebas ukljuciti hibernaciju da bi je dobio u izborniku na startu, ili je ona mozda vec ukljucena pa je samo treba podesiti na start.

DjaniB
13-01-2010, 01:22 PM
Evo ti kompletna navigacija da ti se hibernacija pojavi u meniju:

- control panel
- hardware and sound
- Power options
- change plan settings
- change advanced power settings
- sleep
- allow hybrid sleep "OFF"

klikni na applay i dobit ces opciju za hibernaciju uz sleep mod u Shut Down meniju.

DjaniB
13-01-2010, 01:27 PM
Za korisnike XP-a i hibernate opcija u Shut Down meniju:

- Control panel
- Power options
- Hibernate (tabulator u horizontalnom izboru)
- Enable Hibernation (selektij CheckBox i apply)

Zed's Dead
13-01-2010, 01:28 PM
hvala puno momci sada ima i hibernate pored sleepa. ali sto posto sam siguran da sam negdje pročitao da je zapravo sleep drugo ime za hibernaciju lol.
čovjek se uči dok je živ 8)

DjaniB
13-01-2010, 01:50 PM
hvala puno momci sada ima i hibernate pored sleepa. ali sto posto sam siguran da sam negdje pročitao da je zapravo sleep drugo ime za hibernaciju lol.
čovjek se uči dok je živ 8)

I drugi put care. Tu smo da se guramo :D.
Sutra kad ja zapnem, ja cu se kriviti tebi pomaaaagaaaaj. :clapping:

Milet
14-01-2010, 11:25 AM
Najnovija verzija je 6.1.7600.16385 odnosno RTM build Windowsa 7. Pušten je u prodaju 22.oktrobra 2009, a RTM je iz Jula. Windows 8 je najavljen za tamo negdje 2012.

Podavno sam ja skinuo beta verziju i samo update redovno pićim i to je to :)

bok!
14-01-2010, 12:18 PM
nebih rekao da je to Beta jer je ona vec odavno blokirana. mozda da je RC ali i on ce trajati do maja.

No1
14-01-2010, 05:18 PM
ne mogu instalirati asus tv fm card na ovaj win 7, moze li neko pomoci..imam driver za xp ali ne ide, cak mi sistem restarta kad probam ga instalirat.

zippoo
14-01-2010, 06:01 PM
moras naci drivere za win 7,ne mogu ti draiveri od xp na win 7
gogolaj malo

ne mogu instalirati asus tv fm card na ovaj win 7, moze li neko pomoci..imam driver za xp ali ne ide, cak mi sistem restarta kad probam ga instalirat.

Dj_ErRoR
14-01-2010, 06:04 PM
Evo upravo instalirao Windows 7 ultimate i za sada sam zadovoljan, za ovih 3min :), nego imam sljedeca pitanja...
Zasto mi pise pod Vindows Activation
"30 days to activate, activate windows now" ? Ja nisam kucao nikakav key, jer i nemam nikakav key za sedmicu ...
I evo upravo mi je instalirao update sam, jel treba ugasiti automatic update ili ostaviti da radi udate ?

ibrani
14-01-2010, 06:14 PM
Evo upravo instalirao Windows 7 ultimate i za sada sam zadovoljan, za ovih 3min :), nego imam sljedeca pitanja...
Zasto mi pise pod Vindows Activation
"30 days to activate, activate windows now" ? Ja nisam kucao nikakav key, jer i nemam nikakav key za sedmicu ...
I evo upravo mi je instalirao update sam, jel treba ugasiti automatic update ili ostaviti da radi udate ?

Ostavi neka ti radi update. Još nešto u vezi updata možeš ga podesiti da ti updatuje ono što ti izabereš od ponuđenog,a to što ti instalacija OS važi 30.dana kada nađeš odgovarajući crek za win 7. možeš ga crekovati ili kupiti orginalnu licencu za win 7.

Dj_ErRoR
14-01-2010, 06:19 PM
Ostavi neka ti radi update. Još nešto u vezi updata možeš ga podesiti da ti updatuje ono što ti izabereš od ponuđenog,a to što ti instalacija OS važi 30.dana kada nađeš odgovarajući crek za win 7. možeš ga crekovati ili kupiti orginalnu licencu za win 7.

Pa brate ti meni sve rece, da sam kontao kupiti orginalni win, nebi ovaj instalirao :) LoL, jel mogu instal sad taj Generator ili sto *? I koji aw koristite na sedmici?

Zed's Dead
14-01-2010, 07:02 PM
Pa brate ti meni sve rece, da sam kontao kupiti orginalni win, nebi ovaj instalirao :) LoL, jel mogu instal sad taj Generator ili sto *? I koji aw koristite na sedmici?

drug windows 7 loader je ono što tebi treba ;)

ibrani
14-01-2010, 07:08 PM

Crekuj ga tamo pred isticanje tih 30.dana dok se navikneš na win 7.
Možeš pogledati koji antivirusi najbolje sada leže uz win 7. i koje podržava.
Mislim da ove novijeg datuma idu svi jer su ih prilagodili OS win7.

HARUN_FCB
14-01-2010, 10:57 PM
Treba mi pomoć... Ne meni , nego nekom drugom...

Problem je u dizanju Windows 7. Lik koristi SATA HDD i ima ASUS-ovu matičnu. I kad prođe onaj dio gdje se instalira Windows 7, kad se restartuje i krene ono log in uraditi , njemu prikaže onaj bluescreen i ono "bumping physical memory". Kao da neki hardware nije u redu... Ali xp digne bez problema :S ...

U čemu je fazon ?

Ovako to izgleda :

http://www.bug.hr/_cache/6b05b7f5c93d75fe2c142d96da10fd6c.jpg

ibrani
14-01-2010, 11:46 PM
Treba mi pomoć... Ne meni , nego nekom drugom...

Problem je u dizanju Windows 7. Lik koristi SATA HDD i ima ASUS-ovu matičnu. I kad prođe onaj dio gdje se instalira Windows 7, kad se restartuje i krene ono log in uraditi , njemu prikaže onaj bluescreen i ono "bumping physical memory". Kao da neki hardware nije u redu... Ali xp digne bez problema :S ...

U čemu je fazon ?

Ovako to izgleda :

http://www.bug.hr/_cache/6b05b7f5c93d75fe2c142d96da10fd6c.jpg

Ima jedan program neznam tačno kako se zove, sa kojim skeniraš hardverd na računaru iz XP i on ti izlista jeli hardverd podržava OS win7.
Ako se sjetim programa javit ču.

*Evanescence*
14-01-2010, 11:50 PM
Program se zove Windows 7 upgrade advisor, a može se naći na microsoftovoj stranici.

ibrani
15-01-2010, 12:17 AM
Program se zove Windows 7 upgrade advisor, a može se naći na microsoftovoj stranici.

Evo kolega je dao informaciju o programu koji sam navodio.
Svaka čast!

Magnum3.5.7
15-01-2010, 09:15 AM
Imali kakav trik da u Win-u 7 u my computer-u ubacim kraticu control panela kao što to ima na XP-u.
2465316

bok!
15-01-2010, 11:53 AM
taj BSOD je vezan za nVidia drajvere pa potrazi na netu. jesi li odabrao cistu instalaciju win7 ili si nadograđivao windows sa nekog prethodnog?

HARUN_FCB
15-01-2010, 12:32 PM
taj BSOD je vezan za nVidia drajvere pa potrazi na netu. jesi li odabrao cistu instalaciju win7 ili si nadograđivao windows sa nekog prethodnog?
Pa formatirao sam C: i ono instalira sve , ali kad dođe do onog dijela kad treba pokrenuti Windows 7 pojavi se ovo.

bok!
15-01-2010, 03:05 PM
problem ti prave drajveri za graficku. nakon onoga expanding, trebas nekako kroz cmd zamijeniti te drajvere sa nekim drugim i onda ce ti se nastaviti instalacija. to sam nasao na google.

Jet Li
15-01-2010, 06:55 PM
Imali kakav trik da u Win-u 7 u my computer-u ubacim kraticu control panela kao što to ima na XP-u.
2465316

Imas ovde, kad otvoris Computer, isto ti dodje...

2465325

Magnum3.5.7
15-01-2010, 08:34 PM
Imas ovde, kad otvoris Computer, isto ti dodje...

2465325

Znam za to, ali ruka navikla pa vuče.

Mahack
16-01-2010, 12:08 PM
http://forum.bih.net.ba/showthread.php?t=67036

bok!
16-01-2010, 01:45 PM
to je krek za win7

zek0
16-01-2010, 06:39 PM
Unatoč dobroj prihvaćenosti Windowsa 7 "među narodom", jedna grana korisnika, možda i važnija, još uvijek oklijeva s nadogradnjom – poslovni korisnici.

Naime, kako tvrde Microsoftu bliski izvori, kompanija je svjesna da velik broj korisnika čeka prvu veliku nadogradnju Sedmice kako bi je počeli koristiti. Zbog toga u Microsoftu žele predstaviti SP1 što je prije moguće, a prema za sada raspoloživim informacijama, to bi se moglo dogoditi u rujnu. S testiranjem bi se trebalo započeti već u lipnju.

Očekuje se da će Service Pack 1 za Windowse 7 donijeti uglavnom manje nadogradnje i nove mogućnosti.

Izvor: Bug.hr (http://www.bug.hr/)

pklat
22-01-2010, 11:30 AM
pozzz,trebam dobit win7 original,ali je instaliran na jednom racunaru pa me zanima,hoce li moci kod mene treba li mi neki serial key,i moze li link na pm,a takodje sam cuo da je kod dosta ljudi usporio odmah sutradan heh isplati li se mjenjat xp?

Sedin_
22-01-2010, 11:50 AM
sto se tice stabilnosti i brzine svakako predji,al opet to sve zavisi od konfiguracije kompa bez 1 Gb RAM za 32 bit nemoj install iz iskustva govorim,i naravno da ti treba serial al da te upozorima ako imas laptop na nekim crackovi nece da rade

pklat
22-01-2010, 12:16 PM
ja mislim da moze core 2 duo 2,8ghz,2 gige rama,nije laptop,a jel moze link za serial

H-a-R-a
22-01-2010, 12:28 PM
Nasao mi rodjak Orbit30 crack za aktivaciju windows 7.Njemu moze meni izbaci neku gresku i pise morate reinstalirati windows 7 pa aktivirati a nemogu ni desktop background stavit eo vidite.Mogu li ikako crackovat a da nemoram reinstal windows 7..

3PLX
22-01-2010, 12:36 PM
Mislio sam prijeći na Windows 7, ali tada sam shvatio da mi na Windowsu 7 neće moći neke igre koje mi sada mogu na XP-u.

Magnum3.5.7
22-01-2010, 12:41 PM
Mislio sam prijeći na Windows 7, ali tada sam shvatio da mi na Windowsu 7 neće moći neke igre koje mi sada mogu na XP-u.

O kojim se igrama radi?

3PLX
22-01-2010, 12:47 PM
O kojim se igrama radi?
NFS Shift, GTA4, COD4

Magnum3.5.7
22-01-2010, 12:51 PM
NFS Shift, GTA4, COD4

Ne znam koji imaš računar, ali te igre uredno rade na Win-u7.

H-a-R-a
22-01-2010, 12:52 PM
NFS Shift, GTA4, COD4

Shift igrao na Sedmici,COD4 rokam na Sedmici,GTA4 nisam..Moze i COD2 na Sedmici xDD

eo jos jedna slicica mog problema

3PLX
22-01-2010, 12:54 PM
@Magnum3.5.7: Moja konfiguracija
C2D 8200 2.66 GHz
RAM 3GB
HDD 500 GB
VGA 512 MB

Magnum3.5.7
22-01-2010, 01:00 PM
@Magnum3.5.7: Moja konfiguracija
C2D 8200 2.66 GHz
RAM 3GB
HDD 500 GB
VGA 512 MB
Po ovim gore komponentama bi trebalo fino da radi.
Samo navedi tačan model grafičke ovo 512 ništa ne govori.

3PLX
22-01-2010, 01:01 PM
po ovim gore komponentama bi trebalo fino da radi.
Samo navedi tačan model grafičke ovo 512 ništa ne govori.
asus eah3650

Magnum3.5.7
22-01-2010, 01:04 PM
asus eah3650

Radiće.

3PLX
22-01-2010, 01:06 PM
Radiće.
To je fino čuti. Mada ću se teško navići na Windows 7. Već 5 godina koristim XP.

Magnum3.5.7
22-01-2010, 01:27 PM
To je fino čuti. Mada ću se teško navići na Windows 7. Već 5 godina koristim XP.

Nije se problem navići, manje više sve je isto kao i na XP-u.
Ako hoćeš da isprobaš Win7 skini program VMware Workstation i instaliraj ga na njemu i vidi dali ti paše i kako ti se čini, ako ti se svidi instaliraš ga na HDD.
Evo kako ti to izgleda:
Za ulazak u fullscreen mod korist se tipke ctrl+alt+enter isto se koriste da izađeš iz fullscreen-a.
2465464

3PLX
22-01-2010, 01:36 PM
Nije se problem navići, manje više sve je isto kao i na XP-u.
Ako hoćeš da isprobaš Win7 skini program VMware Workstation i instaliraj ga na njemu i vidi dali ti paše i kako ti se čini, ako ti se svidi instaliraš ga na HDD.
Evo kako ti to izgleda:
Za ulazak u fullscreen mod korist se tipke ctrl+alt+enter isto se koriste da izađeš iz fullscreen-a.
2465464
Mnogo ti hvala. Rep +

Zed's Dead
22-01-2010, 02:37 PM
NFS Shift, GTA4, COD4

sve ovo igrao/igram na sedmici bez ikakvih problema a ta tvoja konfiguracija će bolje raditi na sedmici nego na xp-u. možeš probati i 64bitnu sedmicu koja je još stabilnija.

bok!
22-01-2010, 02:58 PM
Nasao mi rodjak Orbit30 crack za aktivaciju windows 7.Njemu moze meni izbaci neku gresku i pise morate reinstalirati windows 7 pa aktivirati a nemogu ni desktop background stavit eo vidite.Mogu li ikako crackovat a da nemoram reinstal windows 7..

orb je davno provaljen, vidis da ti javlja kako win nije original. prelistaj malo unazad pa ces naci sta valja.

MsMansory
22-01-2010, 03:13 PM
Jel može Windows 7 x64 na 2.5 Gb RAM-a?

Magnum3.5.7
22-01-2010, 05:45 PM
Jel može Windows 7 x64 na 2.5 Gb RAM-a?

Može.

soft|cy
27-01-2010, 03:05 PM
ljudi moji, je li ovo do windowsa ili je

1-2*3 zaista -3

pa nisu u stanju ni calculator napraviti kako treba:S

edit: tek kad prebacim u scientific mod radi... svašta...

Tandrli
27-01-2010, 04:16 PM
ljudi moji, je li ovo do windowsa ili je

1-2*3 zaista -3

pa nisu u stanju ni calculator napraviti kako treba:S

edit: tek kad prebacim u scientific mod radi... svašta...

calculator dobro radi .. e sad kakvu si ti matematiku ucio .. i znas li koristiti ovu aplikaciju je totalno nesto drugo

soft|cy
07-02-2010, 12:20 PM
Ja sam učio onu matematiku gdje su operacije mnozenja i dijeljenja vaznije od operacije sabiranja i oduzimanja.

ali oke je, on na standard radi sa odgovorom (iako je gore izraz samo napisan) dok u sci modu radi kako mi treba

champion0
10-02-2010, 08:25 PM
Ljudi, ja htjeo instalirati OEM Verziju Windows 7 Ultimate i nisam mogao. Imam XP i kad sve kopira i upali win7, dode na ekranu : "prepering for first use" i restartuje. Nakon toga pise : "bootmgr compressed" press Ctrl+Alt + Del to reboot

Sta trebam da radim ???

pklat
10-02-2010, 08:36 PM
pozz ev instalirao sam win 7,predobar mi djeluje skinuo sam drivere za web cam koje mi je ponudio,ali kad je instaliram crna mi slika a na kraju javlja kao da je uspjesno sve instalirano,jel se kome to desilo kamera mi je bas neophodna a ona bas da zeza svasta i ev skontao sam da nije kompatibilna sa win 7 jel se to moze kako ustimat da izvaram racunar...

zippoo
10-02-2010, 08:49 PM
Ljudi, ja htjeo instalirati OEM Verziju Windows 7 Ultimate i nisam mogao. Imam XP i kad sve kopira i upali win7, dode na ekranu : "prepering for first use" i restartuje. Nakon toga pise : "bootmgr compressed" press Ctrl+Alt + Del to reboot

Sta trebam da radim ???
sta ce ti oem verzija
instaliraj full,normalnu verziju i nece ti se to pojavljivati

champion0
10-02-2010, 08:54 PM
sta ce ti oem verzija
instaliraj full,normalnu verziju i nece ti se to pojavljivati

Nemam !
Ovu sam od profesora uzeo.
Ajd, dok ne cuje mod, de mi to na PM link gdje mogu skinut

bok!
10-02-2010, 10:59 PM

Sta trebam da radim ???

pogledaj ovdje http://forums.techguy.org/windows-vista/557019-bootmgr-compressed.html, nije mi se sve dalo citati.
ako ne pomogne onda probaj ovdje http://www.google.ba/#hl=bs&source=hp&q=%22bootmgr+compressed%22+press+Ctrl%2BAlt+%2B+De l+to+reboot&btnG=Google+pretraga&meta=&fp=26fc9f3ed14bd2a6 :)

zippoo
11-02-2010, 07:42 PM
Nemam !
Ovu sam od profesora uzeo.
Ajd, dok ne cuje mod, de mi to na PM link gdje mogu skinut
ima se "skinuti" u najblizem net klubu ili u najblizoj pijaci za 2-3 KM ;)
da se dzaba ne ganjas sa skidanjem ili ako bas insistiras,pitaj GOOGLE,on sve zna

Zed's Dead
11-02-2010, 09:23 PM
Windows Activation Technologies Update (WATU)-od 16. februara bit će dostupna zakrpa preko windows update-a koja otkriva da li je windows genuine tj. da li se radi o kopiji a ne originalu. ovo je opcionalna, dakle ne obavezna zakrpa i ako ne želite nemojte je ni skidati.
ko želi znati više: http://www.winsupersite.com/win7/watu.asp

bok!
17-02-2010, 10:18 PM
Windows Activation Technologies Update je KB971033 i u mogucnosti je otkriti oko 70 krekova za aktivaciju Win7. Ako koga zanima vise info moze naci na linku http://support.microsoft.com/kb/971033/en-us.

bok!
19-02-2010, 07:18 PM
koja verzija HD Tune Pro radi na win7? naime, instalirao sam ovu zadnju 4.01 ali prilikom svakog pokretanja zaledi mi windows i mogu micati samo misem. vidim na netu da svi imaju taj problem pa probam onu besplatnu 2.55 i radi ali nema opcija kao ova pro.

Konan
21-02-2010, 12:20 PM
ja sam učio onu matematiku gdje su operacije mnozenja i dijeljenja vaznije od operacije sabiranja i oduzimanja.

Ali oke je, on na standard radi sa odgovorom (iako je gore izraz samo napisan) dok u sci modu radi kako mi treba

vidi se da ti je matematika jaca strana...nauci prvo neke stvari pa onda pricaj o tome...

amirpupa
03-03-2010, 12:42 PM
Juce sam skino i instaliro windows 7 enterprise demo verziju 90 dana i uspio sam ga sa nekim Windows loader programom aktivirat!!!
Jel mogu sad normalno radit win update il ce ga opet blokirat i prepoznat da je samo demo verzija!!???

ibrani
03-03-2010, 03:12 PM
Preporučuje se da sam pratiš updata,možeš podesiti da ti sam odabereš šta češ updateovati i tako izbjegneš neke zakrpe koje otkrivaju kopije OS.

Cavalera
03-03-2010, 03:21 PM
Juce sam skino i instaliro windows 7 enterprise demo verziju 90 dana i uspio sam ga sa nekim Windows loader programom aktivirat!!!
Jel mogu sad normalno radit win update il ce ga opet blokirat i prepoznat da je samo demo verzija!!???

Nepostoji demo verzija,imas jednu sa trialom,a zavisi kako je registrujes imat ces legalnu ili ilegalnu verziju.Skidaj sam i pazi sta skidas ja skino sve i sve je ok tako da... al odradi odma pa ako ti padne sistem da nemoras ponovo sve programe instalirat

Zed's Dead
03-03-2010, 05:37 PM

pročitaj 2-3 posta iznad svoga šta je Boki postao.

amirpupa
03-03-2010, 06:50 PM
Eto imate sad i dvije slikice!!!Zasto pise da je vindows aktiviran a u loadeu odbrojava dane juce je bilo 180 a danas 179!!??
I kad palim komp imam opciju da izaberem izmedju
WINDOWS 7 i nesto WINDOWS 7 LOADER XE probao sam obadva nisam primijetio nikakvu razliku!

Zed's Dead
03-03-2010, 07:00 PM
ako ti piše u my computeru da ti je win aktiviran onda je uredu. nisi nam rekao koji ti je build windows7-ce? zadnji, tj. full verzija je 7600 a da vidiš ti koja ti je verzija uradi ovako: start>run>ukucaj winver i očitaj build.

amirpupa
03-03-2010, 07:51 PM
Evo verzije.Al sto onda u loaderu opet odbrojava dane??

bok!
04-03-2010, 10:44 AM
e i ti si nasao koju ces verziju skinuti i instalirati. za tu verziju nema kreka koji radi vec samo postupci kako da je aktiviras kao neku drugu verziju. tako je bilo i sa vistom enterprise, server 2008 enterprise pa je tako i sa win7 enterprise. instaliraj neku drugu verziju, imas "kupiti" diska za 5 maraka sa svim verzijama osim enteprise.
btw, taj krek sto koristis ne aktivira windows vec koristi -rearm naredbu grace perioda i sada umjesto da nakon svakih 60 dana ti unosis ovu naredbu, ona je vec unesena. ali problem je u tome sto ti je ovaj krek vec "ukrao" 60 dana.

amirpupa
04-03-2010, 01:17 PM
Ima li ko kakav link da skinem neki drugi windows 7 a
da nije ovaj enterprise il da se vratim na vistu!!!?

***MiMi***
04-03-2010, 01:28 PM
Microsoft je izdao release candidate verziju svog Officea 2010 te je ona sada dostupna članovima technology adoption programa (TAP).

Iako u Ballmerovoj kompaniji trenutno ne planiraju ovu verziju distribuisati običnim korisnicima, nije teško pretpostaviti da će se uskoro pojaviti i na torrentima i tako postati dostupna svim zainteresovanim.

Osim ove informacije o Officeu, na Internetu su se pojavile i vijesti o Windowsima 8 - novoj verziji njihovog operativnog sistema. Tako bi se navodno novi Windowsi na tržištu trebali pojaviti negdje tokom ljeta 2011. godine, dok je sljedeće verzija Officea (Office 2010) najavljena za juli 2012. godine.

Naravno, ovo su samo okvirni datumi te do tada može doći do brojnih promjena i odgoda izlaska ovog softvera.

Izvor: 24sata.info

zek0
04-03-2010, 06:07 PM
Ima li ko kakav link da skinem neki drugi windows 7 a
da nije ovaj enterprise il da se vratim na vistu!!!?

Ti loaderi su za Windows 7 Ultimate, dakle pronadji tu verziju. Ne bih nikome preporucio da se vraca sa Windws 7 na Vistu.

bok!
05-03-2010, 01:00 PM
SP1 Beta sredinom aprila a RTM u novembru. na SP1 se aktivno pocelo raditi pocetkom januara i do sada je napravljeno 35 buildova. to znaci da je u prosjeku svaki drugi dan izlazio jedan build. zadnji build je napravljen prije tri dana tj. drugog marta i nosi oznaku 7601.16518.100302-1530.

zippoo
05-03-2010, 07:16 PM
da vas pitam nesto,posto u zadnje vrijeme imam problema sa sitemom,samo mi se zaledi i ne mogu nista,ni restartovati ga,moram ga ugasiti na dugme
napravio sam davno onaj system repair disc i sada me interesuje kada budem htio da uradim repair sa tim diskom,jel to radi repair samo sistemskih fajlova,ili ce mi uraditi nesto slicno formatu ili slicno vracanju sistema,hoce li mi obrisati programe naknadno instalirane
pretpostavljam da nece ali bolje da pitam,ako je neko vec radio tako nesto
znaci ne radim system repair sa bootabilnim dvd-om nego onim koji sam posebno narpavio za popravak sistema

i da li neko zna sta bi moglo biti uzrok ovakvih problema
kada pokrenem nesto samo mi ono kao otvara,loaduje ali zakoci sve i nece da se normalizuje dok ne ugasim komp,nasilno

zek0
06-03-2010, 10:08 AM
da vas pitam nesto,posto u zadnje vrijeme imam problema sa sitemom,samo mi se zaledi i ne mogu nista,ni restartovati ga,moram ga ugasiti na dugme
napravio sam davno onaj system repair disc i sada me interesuje kada budem htio da uradim repair sa tim diskom,jel to radi repair samo sistemskih fajlova,ili ce mi uraditi nesto slicno formatu ili slicno vracanju sistema,hoce li mi obrisati programe naknadno instalirane
pretpostavljam da nece ali bolje da pitam,ako je neko vec radio tako nesto
znaci ne radim system repair sa bootabilnim dvd-om nego onim koji sam posebno narpavio za popravak sistema

i da li neko zna sta bi moglo biti uzrok ovakvih problema
kada pokrenem nesto samo mi ono kao otvara,loaduje ali zakoci sve i nece da se normalizuje dok ne ugasim komp,nasilno

Mozda si neki program nedavno instalirao od kojeg bi mogao taj problem nastati, ukoliko jesi obrisi ga.

semir1988
07-03-2010, 01:45 PM
evo vec duze vremena planiram da instaliram win 7 na komp..ali nikad da nadjem vremena...(lijenost) ;)..a pomalo i strah..radio sam i onu win 7 kompatibilnost kompa..i izbacuje mi da mi grafa nije kompatibilna..inace je komp star 5-6 god..intel celeron 2 Ghz..sta preporucujete...hoce li raditi ok iako graficka nije kompatibilna...sorry ako je vec bilo nesh slicno postavljeno...ali bilo mi je suludo da citam 1000 postova ispocetka

Magnum3.5.7
07-03-2010, 01:50 PM
evo vec duze vremena planiram da instaliram win 7 na komp..ali nikad da nadjem vremena...(lijenost) ;)..a pomalo i strah..radio sam i onu win 7 kompatibilnost kompa..i izbacuje mi da mi grafa nije kompatibilna..inace je komp star 5-6 god..intel celeron 2 Ghz..sta preporucujete...hoce li raditi ok iako graficka nije kompatibilna...sorry ako je vec bilo nesh slicno postavljeno...ali bilo mi je suludo da citam 1000 postova ispocetka

Navedi koja je grafička?
Win-7 zahtijeva minimalno 128MB i DX-9 grafičku.

semir1988
07-03-2010, 01:53 PM
Navedi koja je grafička?
Win-7 zahtijeva minimalno 128MB i DX-9 grafičku.

nvidia je...ali je 64 nije 128

mesas
10-03-2010, 10:10 AM
Pozdrav,

probao sam 7icu, meni je revolucija OSa kao i sa XPom :)
Sve odma radi plus stabilno.

Sarajlija.ba
10-03-2010, 10:24 AM
Ja kako sam je turio ne skidam se sa nje:bonesm:
Odlican sistem:respect:

bok!
10-03-2010, 03:49 PM
slobodno instaliraj i nista ne brini za graficku, moze Win7 raditi i na grafickoj sa 32MB samo sto onda neces imati onaj Aero vec ce ti sve biti klasicno (nece biti prozirno itd).
btw, Aero je nekako povezan i sa RAM memorijom racunara. neki dan sam instalirao Win7 na jedan racunar sa 512 MB RAM-a i grafickom od 64MB i nije bio Aero. poslije sam na isti racunar ubacio jos 1,5 GB RAM-a (sada ukupno ima 2 GB) i kada sam ga upalio, Aero je proradio, sve je postalo prozirno i prikazivali su se thumbnails (oni mali prozorcici iznad taskbara).

semir1988
10-03-2010, 04:55 PM
slobodno instaliraj i nista ne brini za graficku, moze Win7 raditi i na grafickoj sa 32MB samo sto onda neces imati onaj Aero vec ce ti sve biti klasicno (nece biti prozirno itd).
btw, Aero je nekako povezan i sa RAM memorijom racunara. neki dan sam instalirao Win7 na jedan racunar sa 512 MB RAM-a i grafickom od 64MB i nije bio Aero. poslije sam na isti racunar ubacio jos 1,5 GB RAM-a (sada ukupno ima 2 GB) i kada sam ga upalio, Aero je proradio, sve je postalo prozirno i prikazivali su se thumbnails (oni mali prozorcici iznad taskbara).

ok.....pokusam;;a inace ima gigu rama ;)..pa eto..mozda proradi :D

Legenda
10-03-2010, 09:47 PM
dobro nekako bez aera windows 7 nije windows 7 :) mislim izuzev fixosva i tih sr... onda je xp sa temom :D

zippoo
10-03-2010, 10:47 PM
dobro nekako bez aera windows 7 nije windows 7 :) mislim izuzev fixosva i tih sr... onda je xp sa temom :D

iskreno i nije
to mu bas daje neki specijalan izgled i svjezinu,cak imam osjecaj da se i boje promjene kada je aero iskljucen

mada u mene na tom polju nesto ne fercera kako treba,nekad se sam ugasi,a doskora se nije ni palio,iako kada udjem u service pise da je pokrenut i tek kada ugasim i opet upalim proradi

ne znam do cega je ovo,al evo sada se opet sam dize

bok!
10-03-2010, 11:15 PM
sa ili bez aero, win7 je daleko od xp i viste. a to znaci da je mnogo jednostavniji za odrzavanje, nema vise tolikih problema sa reinstalacijama i kojecime jer win7 i nije bas tako lako srusiti pa da ga ponovo moras instalirati. sada ima i mnogo vise opcija za recovery, mnogo je sigurniji.
btw, jeste li primijetili da win7 na 512mb ram-a radi isto kao i vista na 1gb? na novoj instalaciji oba sistema bi zauzimala izmedu 50 i 60 % memorije. znaci da win7 radi mnogo bolje od viste jer ga je moguce koristiti i sa 512mb ram-a, naravno ako ne mislite raditi nista ozbiljno vec samo pregledati internet i raditi sasvim obicne uredske poslove na racunaru. a ni memorija vise nije toliko skupa, osim ako racunar niste kupili u it-computersu koji je najveci broj racunara isporucivao sa ddr memorijom. firma je sada propala pa vise nema tko da to odrzava a ddr je ponekada i dvostruko skuplja memorija od ddr2.

3PLX
18-03-2010, 08:21 PM
Pozdrav,
već sam jednom postavio pitanje vezano za to može li mi sedmica? Ali ovaj put pitam da li meni može 64 bitna verzija, obzirom da uvijek Microsfove najave vezane za sistemske resurse uzimam s dozom rezerve. Evo moje konfiguracije:
C2D 2.66 GHz
RAM 3072 MB
VGA Asus EAH3650
Unaprijed hvala!

Toooka
18-03-2010, 08:40 PM
Pozdrav,
već sam jednom postavio pitanje vezano za to može li mi sedmica? Ali ovaj put pitam da li meni može 64 bitna verzija, obzirom da uvijek Microsfove najave vezane za sistemske resurse uzimam s dozom rezerve. Evo moje konfiguracije:
C2D 2.66 GHz
RAM 3072 MB
VGA Asus EAH3650
Unaprijed hvala!

Možeš ti instalirat 64 bitnu verziju, samo je moguće da će ti biti teže naći 64 bitne drivere za 7 icu. Ja sam instaliro ovu verziju i ne mogu da nađem driver za TV karticu, ostale sam uspio pronaći...

Lud i ponosan
18-03-2010, 08:41 PM
Pa pogledas oznaku procesora, ostalo ti nije bitno... Dakle nadjes na stranici proizvodjaca (Intel u ovom slucaju) informaciju da li tvoj model podrzava 64-bitnu opciju, mada pretpostavljam da je odgovor DA.

3PLX
18-03-2010, 08:58 PM
Ja sam gledao na MS-ovoj stranici zahtjeve, mada znam da oni znaju "ublažiti" zahtjeve. Hoću da budem siguran da će mi moći prije instalacije. Naravno vršim backup XP drivera i skidam os sedmice prije počnem instalaciju novog sistema. Hvala, gospodo! ;)

pajo002
18-03-2010, 09:02 PM
Pozdrav,
C2D 2.66 GHz
RAM 3072 MB
VGA Asus EAH3650
Unaprijed hvala!
Svi driveri sa Viste rade i na Win7. Ja sam recimo prije odluke da instaliram Win7 potražio 64-bitne drivere za harware koji imam i našao što mi treba, pa sam se odlučio za 64-bitnu verziju. Inače da bi neko bio siguran da će mu Win 7 raditi kako treba sa hardwerom koji ima treba instalirati program Windows 7 Upgrade Advisor i nakon njegovog pokretanja može se vidjeti šta ne odgovara.

3PLX
18-03-2010, 09:05 PM
Instalirao sam Upgrade Advisor. Sav hardver mi je kompatibilan sa sedmicom. Postoje dva programa s kojima ću se morati rastati jer oni nisu kompatibilni. Jedva čekam da instaliram sedmicu jer čujem da je brža i pouzdanija od XP-a.

pajo002
18-03-2010, 10:14 PM
Mislim da je Win7 mnogo bolji i sigurniji od Viste, pa i od WinXP, je radim sa svim tim verzijama OS. Doduše, mogu se snaći u svim problemima, ali sa Win 7 nemam nikakvih problema. Ipak možda treba ponešto i znati da bi sve radilo kako treba, a to je kod Win7 lako, jer je dosta toga riješeno.

3PLX
18-03-2010, 10:22 PM
To je fino čuti.

The Shade
18-03-2010, 10:34 PM
Instalirao sam Upgrade Advisor. Sav hardver mi je kompatibilan sa sedmicom. Postoje dva programa s kojima ću se morati rastati jer oni nisu kompatibilni. Jedva čekam da instaliram sedmicu jer čujem da je brža i pouzdanija od XP-a.

brzi od Xp-a - Ne
Od Viste - Da

champion0
20-03-2010, 05:05 PM
Kako mogu pokrenuti Virtualnu mašinu. Trebam XP neko vrijeme. Našao sam Microsoftowoj stranici ali prije downloada treba provjeriti genuin. Ja downloado ali nije ništa se desilo. Pokreno taj exe ali ništa.
Ako neko zna gdje mogu download ako mi šta treba za evi eksperiment

Magnum3.5.7
20-03-2010, 05:09 PM
Kako mogu pokrenuti Virtualnu mašinu. Trebam XP neko vrijeme. Našao sam Microsoftowoj stranici ali prije downloada treba provjeriti genuin. Ja downloado ali nije ništa se desilo. Pokreno taj exe ali ništa.

Instaliraj VMware Workstation i preko njega napravi virtualnu mašinu XP-a

eX
20-03-2010, 05:42 PM

Virtuelna mašina ili još bolje XP mode (http://www.microsoft.com/windows/virtual-pc/download.aspx).

champion0
20-03-2010, 06:08 PM
Virtuelna mašina ili još bolje XP mode (http://www.microsoft.com/windows/virtual-pc/download.aspx).

ovo sam ja i pokušao :D
Ima li negdje drugi link za download. Sve što mi treba je XP ono za 5 minuta. Ne da ga instaliram, već ono nabrzinu kad zatreba

zek0
20-03-2010, 06:43 PM
ovo sam ja i pokušao :D
Ima li negdje drugi link za download. Sve što mi treba je XP ono za 5 minuta. Ne da ga instaliram, već ono nabrzinu kad zatreba

Pokusaj sa Virtual Box (http://www.virtualbox.org/) , ja ga koristim kad mi treba XP, jednostavan je za koristenje.

bok!
20-03-2010, 09:49 PM
ja koristim Virtual PC 2007 SP1 pa bih i tebi preporucio http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyId=28C97D22-6EB8-4A09-A7F7-F6C7A1F000B5&displaylang=en.
cesto koristim virtualne windowse u razne svrhe: kada zelim isprobati neki program, isprobati neku metodu koja je mozda opasna za stabilnost i sigurnost windowsa, kada pokrecem neki keygen ili sumnjivi program, kada trazim neki krek itd. naravno, nakon sto sam instalirao windows i programe te sve podesio onda kopiram cijeli virtualni disk na sigurno mjesto pa ako mi se windows zarazi ili se nesto cudno pocne desavati onda samo obrisem taj disk i vratim onaj koji sam kopirao na sigurno. veoma korisna metoda ako sumnjas da ce postupak koji mislis napraviti ugroziti stabilnost i sigurnost windowsa. takoder na ovaj nacin izbjegavas instaliranje ponovnog windowsa u slucaju problema.
takoder windows 7 ima opciju da virtualni disk koristis kao particiju. na ovaj nacin mozes direktno upravljati izmedu datoteka na virtualnom disku i datoteka koje se nalaze na glavnom (host) racunaru. za dodavanje virtualnog diska na Start unesi rijeci "comp manag" i iz ponudenih rezultata odaberes Computer Management, zatim u programu na lijevoj strani pod Storage kliknes na Disk Management, zatim na desnoj strani programa pod Actions kliknes na More Actions te odaberes Attack VHD. disk je dostupan kao particija sve dok ne restartujes racunar.

champion0
21-03-2010, 10:37 AM
Pokusaj sa Virtual Box (http://www.virtualbox.org/) , ja ga koristim kad mi treba XP, jednostavan je za koristenje.

Ovaj sam probao, instalirao i podigao WinXP. Sviđa mi se pravo ali nisam uspio skontat kako se miš i tastatura smjenjuju između VM i pravog računara. Ja odem U Task Menager pa mi se vrate ali ne znam, valjda treba neki način drugi. Ako poznaješ, javi mi

eX
21-03-2010, 10:47 AM
Ovaj sam probao, instalirao i podigao WinXP. Sviđa mi se pravo ali nisam uspio skontat kako se miš i tastatura smjenjuju između VM i pravog računara. Ja odem U Task Menager pa mi se vrate ali ne znam, valjda treba neki način drugi. Ako poznaješ, javi mi

Probaj desni CTRL taster za povratak u domaći i vraćanje nazad u gostujući sistem mislim da je tako po standardnim postavkama i takođe možeš odrediti neki drugi taster, po volji. ;)

champion0
21-03-2010, 02:39 PM
Probaj desni CTRL taster za povratak u domaći i vraćanje nazad u gostujući sistem mislim da je tako po standardnim postavkama i takođe možeš odrediti neki drugi taster, po volji. ;)

Hvala, evo uspio sam. Vidio sam da piše "Right control" ali nikako mi nije palo na pamet da je to Ctrl, ja mislio neka kontrola ili nešto drugo. :ohno:

champion0
21-03-2010, 03:08 PM
I naišao sam na još problema. Imam folder na C disku Win7 (host), "TP". I ne znam kako da ga podjhelim sa ovim XP-om. Ima ikona "Share" i stavio sam ga i on se pojavljuje u listi ali kad radim na XP-u ne znam gdje je.

Osim toga, kad ubacim USB ne prepoznaje ga WIn XP, već Win7. Kako to mjenjati ?

zek0
21-03-2010, 06:52 PM
I naišao sam na još problema. Imam folder na C disku Win7 (host), "TP". I ne znam kako da ga podjhelim sa ovim XP-om. Ima ikona "Share" i stavio sam ga i on se pojavljuje u listi ali kad radim na XP-u ne znam gdje je.

Osim toga, kad ubacim USB ne prepoznaje ga WIn XP, već Win7. Kako to mjenjati ?

Imas ikonicu usb u dnu, tu desni klik i izaberi usb uredaj. Ukoliko prijavi gresku, izvadi usb pa ga vrati u racunar.Evo attachment:

No1
24-03-2010, 02:31 AM
Ovako, imam win7 i nesto sam radio i skinem neki program, nesto genuine isl. i sad mi kad se pokrece sistem javlja da je kopija windowsa nelegalna, pise u donjem desnom uglu to, nekad pocrni ekran..imam instalacioni dvd od win7 i aktivator neki ali ne pali..sve isto..moze li neko pomoci kako da to rjesim? hvala puno

bok!
24-03-2010, 08:03 AM
pogledaj malo prethodne stranice

ibrani
24-03-2010, 12:40 PM
Da neotvaram novu temu,pitaču ovdje na šta se odnosi pcouffin device koji mi se pojavio kao uređaj koji nije instaliran i pored njega stoji žuti uzvičnik i prikazan je u hardwer menageru kao ostali uređaji.Goglo sam ali bez uspjeha.:bih:

bok!
24-03-2010, 07:03 PM
to ti je neki drajver potreban za ispravan rad convertxtodvd programa

ibrani
25-03-2010, 12:22 PM
to ti je neki drajver potreban za ispravan rad convertxtodvd programa

Hvala ! Znači mogu ga dinstalirati.

3PLX
27-03-2010, 12:36 PM
Pozdrav forumaši,
evo skidam posljednji part Windows 7 64 bitne verzija sa FreeZone. Namjeravam je instalirati danas ili sutra. Sada može li mi neko reći je li instalacija sedmice komplikovana? Koliko vremenski je potrebno da se instalira...
Hvala! ;)

ibrani
27-03-2010, 01:04 PM
Pozdrav forumaši,
evo skidam posljednji part Windows 7 64 bitne verzija sa FreeZone. Namjeravam je instalirati danas ili sutra. Sada može li mi neko reći je li instalacija sedmice komplikovana? Koliko vremenski je potrebno da se instalira...
Hvala! ;)

Činimi se manje od pola sata,stim što trebaš potražiti i drivere ako ti koji uređaj nebude radio,a jednostavnija je od instalacije XP tako da ti neče stvarati neki problem.

3PLX
27-03-2010, 01:05 PM
Hvala na odgovoru! Nije problem za drivere, lahko će se naći.

zippoo
27-03-2010, 03:44 PM
instalacija sedmice je jednostavna,fakticki u 4-5 klikova je sve gotovo
vremenski traje oko pola sata
samo da napomenem kad bdues instalirao kada ti se pojavi hard disk (i particije)klikni na oparticiju na koju hoces instalirati i otidji na advanced dole na dnu i tu klikni na format,da obrises sve sa particije,inace ce ti instalirati sedmicu ali ce ostati stari sistem (on se moze naci u posebnom folderu i kada se udje u sistem 7 i naknadno obrisati) i samo ce ti beze zauzimati prostor

3PLX
27-03-2010, 10:28 PM
Evo instalirao sam Windows 7. Zadivljen sam kako je jednostavan. Instalacija sedmice je jednostavnija od instalacije XP-a!
EDIT: Evo jedan screenshoot...

A L I
27-03-2010, 11:02 PM
Kakva ti je to rezolucija. :) Krupno to nesto.

3PLX
27-03-2010, 11:09 PM
kakva ti je to rezolucija. :) krupno to nesto.
1336×768

zippoo
27-03-2010, 11:46 PM
Evo instalirao sam Windows 7. Zadivljen sam kako je jednostavan. Instalacija sedmice je jednostavnija od instalacije XP-a!
EDIT: Evo jedan screenshoot...

ikonice mozes smanjivati tako sto drzis crtl i wheel down a povecajes sa wheel up
kruzic dole ili gore i to je to ;)

3PLX
27-03-2010, 11:50 PM
ikonice mozes smanjivati tako sto drzis crtl i wheel down a povecajes sa wheel up
Korisno, hvala!:youtheman:

mrmrman
28-03-2010, 01:02 AM

e bas ti hvala za ovu uputu svaka cast nisam znao dosad nao sam da se web tako moze smanjivati Pozzzz:respect::respect:

bok!
29-03-2010, 06:46 PM
imas temu Windows 7 Tips & Tricks pa pogledaj, ima korisnih savjeta za win7 :)

champion0
29-03-2010, 07:01 PM
Evo sad sam konfiguriso sam prepoznavanje govora. Pa ovo je odlično, mislim, meni je nešto novo pa mi sad zanimljivo. Ne znam, jel neko još od vas probao:aliensmil

ibrani
29-03-2010, 07:12 PM
Evo sad sam konfiguriso sam prepoznavanje govora. Pa ovo je odlično, mislim, meni je nešto novo pa mi sad zanimljivo. Ne znam, jel neko još od vas probao:aliensmil

Kako se to podešava? Malo pojasni da znamo.

champion0
29-03-2010, 07:30 PM
Kako se to podešava? Malo pojasni da znamo.

U control panelu, postoji opcija Speech recognition i tamo ima tutorial za sve, treba malo vremena da se to sve zavrsi i da skontas kako ide

SP003
30-03-2010, 10:48 AM
Hajd da i ja podjelim svoja iskustva sa ovim cudom od OS-a.
Naime,radio sam na WinXP SP3,sve do neki dan,kad mi jaran rece kako je odusevljen sedmicom i da je moram probati.Meni se nesto nije zurilo da vrsim tranziciju,jer bio sam fakat zadovoljan XP-om.
Ali hajd,pomislim zasto ne?Vecina ljudi presla,pa da i ja pokusam.I uzmem od jarana narezan Windows 7 Ultimate na DVD.Piratska verzija,naravno.Ali sta ces,sve je kod mene piratsko jos od '99 :)

INSTALACIJA:

Ubacim DVD,prodjem sve potrebne korake i dodjem do dijela kad on radi "expanding files".Negdje na 6% pukne mi error!Nema nekog fajla,ne moze nastaviti instalaciju.
Dobro.Ajd pokusam ponovo.Ovaj put,nece nikako da pokrene instalaciju.Ja vec polako kuham u sebi.Kontam,mozda je narezao DVD na prevelikoj brzini?Odlucim da pokusam jos jednom.I vidi cuda.Sve prodje bez problema.Nakon nekih pola sata,eto mene na desktopu.

WIN7:

Trebalo mi je nekih 20tak minuta da se prilagodim novom izgledu,nacinu rada,postavkama.Ali sve OK.Nekako mi logicno bilo da prvi korak bude podesavanje mreze.Treba mi internet,pa se odlucim da pokusam sa ADSL Komunikatorom.Blago receno,nema sanse da proradi.Uspijem ga instalirati,ali uvijek javlja gresku: Pogresni autorizacijski podaci.
Hajd dobro,necu ga ni koristiti.Odem pa rucno konfigurisem net.Proradilo!Juhuu.Mozila Firefox stvarno radi brze nego na XP.Opcenito,nema vise onog cekanja nekoliko sekundi da se program loaduje(na sto sam bio navikao na XP-u).

Drugi korak mi je bio da instaliram antivirusni alat.Na starom OS-u koristio Avast AntiVirus Professional(Cracked).I radio bez problema.
Pokusam da ga instaliram,nece!Odaberem XP SP3 u Compatibility modu,nece!Nego mi fino srusi sistem.Tralala,BLUESCREEN!
Mislio sam da ga necu dozivjeti na WIN7,ali eto.Da skratim pricu,probao sam jos nekoliko AV alata(sto nije uspjelo) i na kraju se zadovoljim sa AVIRA AntiVirus.

Onda me Windows napomene kako bih trebao uraditi mali UPDATE.OK,nije problem.Kolega mi rece da on redovno radi update bez problema.I meni krene sve fino.Ali kad sve skine i pocne instalaciju..Sta se desi? BLUESCREEN!Majku ti Microsoftsku!
Udri Restart,iskljuci update.
Iduci dan palim racunar,logujem se,dolazim na desktop..Pola desktopa ima ruznu sivu pozadinu,a pola je pozadinska slika.Transparency efekat iskljucen.Pizdim!Restart!Opet se sve vraca u normalu!

Uglavnom,ne mogu biti siguran da li se sve ovo desava zbog cinjenice da koristim piratsku verziju Windowsa,ili je stvarno toliko los i nestabilan.
Strah me instalirati Visual Studio 2008,jer bojim se gubljenja podataka.

I da napomenem da nigdje ne mogu pronaci Outlook Express :D

bok!
30-03-2010, 11:08 AM
a jesi li mozda pomislio da ti problem pravi komunikator? uglavnom, trebao si malo proguglati za gresku koja ti se pojavila na bsod pa bi saznao o cemu se radi. sistem je odlican, ne vidim sta kod tebe ne valja ali ocito imas neki harverski ili softverski problem.
btw, outlook express se na visti zove windows mail, a na win7 je uklonjen iz programa koji se instaliraju sa windowsom. trebas instalirati windows live essentials u kojem imas messenger, mail, movie maker i jos hrpu programa koji su uklonjeni sa win7.

SP003
30-03-2010, 11:20 AM
Komunikator sam odmah deinstalirao.Gresku jesam pokusao detektovati,ali: " In this case, we were unable to detect the specific device or driver that caused the problem."

Provjerio sam disk za greske i ispravilo je sve,dok ovo pisem Windows instalira zadnja tri Security Update-a koja je nasao.Skenirao Avirom,nasao tri virusa.Rijesio ih se.

Kad sve odradi,restartova cu ga,pa cemo vidjeti sta dalje.

schweppes
30-03-2010, 11:27 AM
e ovako instaliro sam davno jos nekad win 7 evaluation copy i sad od skora me poceo furat sa onim key isteko bla bla i ne moze comp da radi duze od mozda sat, sat i po i onda ga on sam reset da bi mene handrio u mozak...., koji god sam ukuco key s neta nevalja, jaran mi rece ima neki crack medjutim sta god ja skinem neko je sranje i navlakusa da skines link do nekog site-a s golim tetama.. da skratim, mogul to rijesit bez da reinstall? posto mi godi win7 ko OS i nebi da mjenjam a naravno da necu kupit original :) hehe

Zed's Dead
30-03-2010, 02:55 PM
e ovako instaliro sam davno jos nekad win 7 evaluation copy i sad od skora me poceo furat sa onim key isteko bla bla i ne moze comp da radi duze od mozda sat, sat i po i onda ga on sam reset da bi mene handrio u mozak...., koji god sam ukuco key s neta nevalja, jaran mi rece ima neki crack medjutim sta god ja skinem neko je sranje i navlakusa da skines link do nekog site-a s golim tetama.. da skratim, mogul to rijesit bez da reinstall? posto mi godi win7 ko OS i nebi da mjenjam a naravno da necu kupit original :) hehe

nisi nam rekao koji je build. ako nije finalna verzija tj. build 7600 morat ćeš je nanovo instalirati ako hoćeš win7. da vidiš koja ti je trenutna verzija start>run>ukucaj winver i izbacit će ti build. sve ispod 7600 nije finalna verzija i džaba ti svi keyevi i crackovi morat ćeš nanovo sistem što je naravno i bolje. pripremi se jer uskoro dolazi i sp1 za win7.

zippoo
30-03-2010, 05:35 PM
ne treba tebi kljuc nego crack za win 7
inace te probleme sto si naveo,to je sve do tebe nesto,nije do sistema
ja podignem sistem za 20 min,bez ijedne greske i sve fercera ekstra
doduse kada sam prvi put instal win 7,bilo je nekih gresaka ali evo sad kada sam drugi put instal,sve fercera odlicno
i kao sto rekose,nadji finalnu verziju 7600

Zed's Dead
30-03-2010, 06:33 PM
javili su mi se prvi ozbiljni problemi na sedmici x64. nedavno sam promijenio matičnu, hdd je isti, pri bootanju javio mi se bsod. ništa nije pomoglo, ni safe mode ni šta drugo. vjerovatno konflikt drivera od chipseta od matične. podignem novi sistem sve ok, međutim nakon par dana igram cod2 i u po frke sistem smrzne izbaci mi sivi ekran i zuji mi u slušalicama. resetujem pc, vratim sve na default u biosu grafu i ostalo međutim problem isti. restore nije pomogao tako da sam privremeno podigao xp sve piči ko zmaj a sedmicu ću opet kasno navečer ili sutra ujutro. napominjem driver su na novoj instalaciji bili svi oficijelni i up to date a također i fps mi je u codu dosta varirao na sedmici i bio loš u odnosu na xp gdje je zakucan na 250.

zek0
02-04-2010, 11:42 AM
Analitičari iz NetApplications objavili da je tokom marta ove godine Microsoft sa Windows 7 operativnom sistemom konačno dosegao 10% tržišta operativnih sistema.

Povećanje broja korisnika Windows 7 operativnog sistema, odnosno tržišnog udjela sa 8.92% u februaru na 10.23% u martu, ostvareno je kroz smanjivanje tržišnog udjela Windows Vista i Windows XP operativnih sistema sa 16.51% i 65.49% na 16.01% i 64.46%.

U isto vrijeme, Mac OS X operativni sistemi su povećali svoj tržišni udio sa 5.02% u februaru na 5.33% u martu, dok je ukupni tržišni udio Windows operativnih sistema smanjen sa 92.12% na 91.58%.

hardwarebase.net

Alamar
02-04-2010, 11:47 AM
Hajd da i ja podjelim svoja iskustva sa ovim cudom od OS-a.
Naime,radio sam na WinXP SP3,sve do neki dan,kad mi jaran rece kako je odusevljen sedmicom i da je moram probati.Meni se nesto nije zurilo da vrsim tranziciju,jer bio sam fakat zadovoljan XP-om.
Ali hajd,pomislim zasto ne?Vecina ljudi presla,pa da i ja pokusam.I uzmem od jarana narezan Windows 7 Ultimate na DVD.Piratska verzija,naravno.Ali sta ces,sve je kod mene piratsko jos od '99 :)

INSTALACIJA:

Ubacim DVD,prodjem sve potrebne korake i dodjem do dijela kad on radi "expanding files".Negdje na 6% pukne mi error!Nema nekog fajla,ne moze nastaviti instalaciju.
Dobro.Ajd pokusam ponovo.Ovaj put,nece nikako da pokrene instalaciju.Ja vec polako kuham u sebi.Kontam,mozda je narezao DVD na prevelikoj brzini?Odlucim da pokusam jos jednom.I vidi cuda.Sve prodje bez problema.Nakon nekih pola sata,eto mene na desktopu.

WIN7:

Trebalo mi je nekih 20tak minuta da se prilagodim novom izgledu,nacinu rada,postavkama.Ali sve OK.Nekako mi logicno bilo da prvi korak bude podesavanje mreze.Treba mi internet,pa se odlucim da pokusam sa ADSL Komunikatorom.Blago receno,nema sanse da proradi.Uspijem ga instalirati,ali uvijek javlja gresku: Pogresni autorizacijski podaci.
Hajd dobro,necu ga ni koristiti.Odem pa rucno konfigurisem net.Proradilo!Juhuu.Mozila Firefox stvarno radi brze nego na XP.Opcenito,nema vise onog cekanja nekoliko sekundi da se program loaduje(na sto sam bio navikao na XP-u).

Drugi korak mi je bio da instaliram antivirusni alat.Na starom OS-u koristio Avast AntiVirus Professional(Cracked).I radio bez problema.
Pokusam da ga instaliram,nece!Odaberem XP SP3 u Compatibility modu,nece!Nego mi fino srusi sistem.Tralala,BLUESCREEN!
Mislio sam da ga necu dozivjeti na WIN7,ali eto.Da skratim pricu,probao sam jos nekoliko AV alata(sto nije uspjelo) i na kraju se zadovoljim sa AVIRA AntiVirus.

Onda me Windows napomene kako bih trebao uraditi mali UPDATE.OK,nije problem.Kolega mi rece da on redovno radi update bez problema.I meni krene sve fino.Ali kad sve skine i pocne instalaciju..Sta se desi? BLUESCREEN!Majku ti Microsoftsku!
Udri Restart,iskljuci update.
Iduci dan palim racunar,logujem se,dolazim na desktop..Pola desktopa ima ruznu sivu pozadinu,a pola je pozadinska slika.Transparency efekat iskljucen.Pizdim!Restart!Opet se sve vraca u normalu!

Uglavnom,ne mogu biti siguran da li se sve ovo desava zbog cinjenice da koristim piratsku verziju Windowsa,ili je stvarno toliko los i nestabilan.
Strah me instalirati Visual Studio 2008,jer bojim se gubljenja podataka.

I da napomenem da nigdje ne mogu pronaci Outlook Express :D
To ti je beta verzija sedmice i moj drug imao isti taj problem sto ti pricas, i njega sjebavo, odjednom nestane pozadine, sve crno, sivo i ti fazoni. To ces morati ovu pravu verziju instalirati, ne znam drugacije. Ja sam na visti, jest da je 7 bolji, al nikad vise ne bi xp instalirao. Vista i xp nebo i zemlja. Sve jednostavnije,brze kopira datoteke,lakse postaviti konekciju itd. Jest da nece komunikator ali i ne treba mi bezveze.

elvis91
02-04-2010, 02:59 PM
Koja je najbolja od ove tri, koju bih izabro?

apokalipso
02-04-2010, 03:59 PM
sve zavisi koliko ti opcija treba ali ako ces kupovati licencu ja bih ti preporucio Home Premium jer ima sve sto jednom normalnom korisniku treba

Frenkie
02-04-2010, 05:17 PM
Mene interesuje dali se moze sistem na windows 7. sam oboriti?
sada sam skinuo program sa interneta i cim sam ga pokrenuo,samo mi se plavo pojavi i restartova se racunar,i opet kad sam ga upalio opet se plavo pojavi i opet se restartova,i sljedeci put mi se pojavio automatski popravak problema,i kada se popravio problem upalio sam racunar i vidjeo da nema tog programa koji je vjerovatno bio zarazen..
Moze li se Windows 7 oboriti sam?

mirzet52
02-04-2010, 05:21 PM
zavisi koji je program i za sta sluzi...

nekompatibilnost sa windows 7 ili drivera ili programa koji su stariji a zahtjevaju editavanje sistemskih filova moze prouzrokovat probleme i windows 7 ti uredno prikaze plavi ekran ( plavi ekran ti je postoji i na starijim windows verzijama ) i govori ti da nesto nije uredu sa kompom...

sam si sebi odgovorio, taj program sto si install ti je uzrokovao probleme, znaci ili trazi noviju kompatibilnu verziju ili izbjegavaj....

pozzz

zek0
02-04-2010, 06:10 PM
Slazem se sa apokalipsom, ukoliko zelis licencirani W7 onda Home premium, radi cjene, sto je za prosjecnog korisnika dovoljno. Ukoliko odlucis kupovati pogledaj na internetu kakve dodatne prednosti donosi professional i ultimate.

zek0
02-04-2010, 06:12 PM
Ubaci disk od w7 i prije install idi na repair my system te pokusaj uraditi startup repair, a zatim system restore, pa ga vrati na datum prije pokretanja tog programa.

Frenkie
02-04-2010, 09:31 PM
Ubaci disk od w7 i prije install idi na repair my system te pokusaj uraditi startup repair, a zatim system restore, pa ga vrati na datum prije pokretanja tog programa.

To mi se samo pojavilo nisam CD ubacivo.. Jaooo Čoma xD:scared:rolleyes:

Zed's Dead
03-04-2010, 05:50 PM
je li iko pravio image sistema sa windowsom 7 ali ne sa nekim programom ko acronis ili nortonom već sa samim windowsima? i koja je procedura je li slično kao kod ovih komercijalnih programa?

zek0
03-04-2010, 06:49 PM
To mi se samo pojavilo nisam CD ubacivo.. Jaooo Čoma xD:scared:rolleyes:

E pa pokusaj sa CD, pogledaj Method Two na ovom linku (http://www.sevenforums.com/tutorials/668-system-recovery-options.html)

bok!
04-04-2010, 12:28 AM
dali netko u zadnje vrijeme ima problema sa nvidijinim drajverima za graficku? naime, jucer mi se prvi put na win7 pojavi bsod a problem pravi nvlddmkm.sys. pokusavao sam reinstalaciju ali opet bsod, pa sam ih na kraju uklonio. nisam mijenjao drajvere od kada sam ih instalirao u augustu mjesecu prosle godine jer nisam imao problema. sada radim na generickim drajverima, slika je katastrofalna, filmovi su sa ogromnim pikselima, nemam aero... isto kao da sam se vratio u kameno doba. presao sam limit pa ne mogu skinuti nove drajvere :(.
btw, negdje sam procitao da su nvidijini drajveri prvaci u rusenju windowsa sa udjelom od preko 60%.