PDA

Pogledajte punu verziju : Gradove koje ste obišli, posjetili, utisci i razmišljanja i preporuke.

SpiritWalker
02-03-2009, 07:07 PM
Izvol'te. :)
Gdje ste sve bili, kakvo mišljenje imate o tim gradovima? Zašto vam se sviđaju / ne sviđaju...Može i iz BIH, a može i strane zemlje! :)

BIH...
-Zenica... Sviđa mi se, koliko sam imala priliku proći kroz nju i obići... Bila sam čak i jednom pred utakmicu... Čelik - Željezničar i ono prizor navijača je baš bio...Fascinantan, svidjelo mi se. :) Mislim da sam jela u onom fast-foodu Evropa (valjda se tako zove). Hrana je super, i onaj šoping centar mi se svidio pravo. :)
-Sarajevo, ta živim u njemu, kakvo mišljenje bih trebala imati? :D
-Mostar...Eeeeeeeeh, o Mostaru mogu do (preko)sutra pisati. Sviđa mi se izgledom, ne sviđa mi se radi nacionalizma u njemu, nekako imam neki fin osjećaj kad idem u Mostar, volEm taj grad. :)
-Ljubuški (mjesto pored mostara, 30-ak km). Lijep gradić, miran, tih... "Penzionerski". :lol:
-Međugorje, malo mjestašce, ali itekako vrijedi posjetiti, ima extra sportski komplex, gdje ima i bazen(a), baš super.
-Kakanj (ja vel'kog mjesta :lol:) Nije ostavio neki poseban utisak na mene, vjerojatno jer sam pješačila 2 kilometra da dođem do teniskih terena. :lol:
-Široki Brijeg, nešto nisam spešli oduševljena ovim gradićem, ne znam zašto.

Montenegro/ Crna Gora... :D
-Kotor, prelijep grad, pogotovo stari dio, najljepši je u ljeto (kao i svaki primorski grad) još kad ima brodova, stvarno je extra! :) Moja preporuka svakom da ode. :)
-Herceg Novi, predivan grad(ić), ima odlične plaže, i tako. :)
-Budva, malo sam bila u njoj, tako da ne mogu reći da imam neko pozitivno/negativno mišljenje.:)

E u Hrvatskoj sam jedino bila u Dubrovniku, i u Ćilipima...
-Dubrovnik, extra grad, ali samo za one koji su došli tu da nešto nauče, ili u obilaske, Stradun je fascinantan, još kad ima dosta ljudi, ljeti je baš pravi merak otići. :D
-Ćilipi... Malo mjestašce, nedaleko od granice između Hrvatske i Bosne i Hercegovina... Mal gradić, ima izlaz na more, ali nekako "čudno". Uglavnom imaju one velike stjene, što se meni ne sviđa. Definitivno nije za djecu i omladinu. :D

Srbija...
-Novi Sad... Najjači utisak na mene je ostavio ovaj grad, prelijep je, dođete i nema teorije da ga obiđete čitavog za 7 dana, i nije dosadno, centar je "maestralan", + oni kafići oko 10 ujutro, kad sunce nije jako (ako idete u proljeće ili jesen). Petrovaradinska kula je extra (klopa još bolja :lol:) pogled na Dunav, i na most, jednostavno taj me grad "osvojio". Za šopingoholičar(k)e je super, jer ima dosta radnji i svašta.
-Beograd, bila na 45 minuta, i nije mi se nimalo svidio, prevelika frka, buka, svi negdje žure...Ne sviđa mi se, preveliko za moje ukuse. :thumbdown:
-Užice... Mal' gradić, i lijep. Mana mu je što se u njema "ništa ne dešava" tako da omladina odlazi iz njega, i postaje "grad staraca". Šteta, velika. :(

Planiram uskoro posjetiti:
-Tuzlu, toliko hvaljenu! :lol:
-Banja Luku, jer je drugi po veličini grad u BiH. :)

Eto, sad vi iznesite svoje mišljenje, podjelite utiske, preporučite neka mjesta, razmjenite iskustva... :)

KraljicaTeror
02-03-2009, 07:59 PM
Rijeka mi je najjaci grad u kojem sam bila.

Jhgjghiu
02-03-2009, 08:03 PM
BiH
Mostar - meni mozda najljepsi grad u Bosni i Hercegovini :D prelijep , klima mi je fina , lijepe cure :badteeth:
Banja Luka - Shopping :badteeth:
Prijedor - Prosjecno lip grad , osrednji , lijepo je u prijedoru :mrgreen2:
Bihac - Ne svidja mi se nesto posebno , slican je Sanskom Mostu , a ne svidjaju mi se puno ni ljudi ( cast izuzetcima upoznao sam super ljudi )
Bugojno - ne svidja mi se
Kljuc - premalen , ali ok
Bos. Petrovac - not
Fajtovci - wtf

Croatia
Zagreb - valja
Vodice - ne valja
Biograd na moru - ne valja

Spanija
LLoret de Mar - onako , ne bih volio zivjeti , 5/10
Barcelona - no comment 10000000/10 , najljepsi grad :D

Italija
Verona - prelijepa , super grad , nije puno velik koliko i ostali gradovi u italiji ali je savrsen
Venecija - osrednje , kao Lloret de Mar

Francuska - Cannes , osrednje :D

Knezevina Monaco - lijepo sredjeno sve , tip top , nidje zive duse :badteeth:

Paloma_Picasso
02-03-2009, 08:11 PM
BiH
Hercegovina :loveyou: :loveyou: :loveyou: :loveyou:
Sarajevo-jedino sto ne volim jeste vlaga, prva ljubav iz Sarajeva-previse subjektivna. Vilsonovo.....Nagibova pita (huh)....mislim da se zvao kafic Boccaccio (ne znam u kakvom je stanju sada), sjecam se prelijepoga klavira na katu, uh Mrkva-famozni cevapi, i da...Vrelo Bosne-prelijepo. Zensko k'o zensko-shopping famozan http://www.mysmiley.net/imgs/smile/cool/cool0037.gif
Banjaluka mi se svidja, mada sam prosla u letu par puta, voljela bih malo vise vidjeti.
Zenicu sam isto u letu prosla, zao mi sto propustih New Yorker...bit ce :bigglasse za mene opcenito prelijep grad :cool2:
Kakanj-joj to mi je kroz maglu, sjecam se nekih kafica preko puta nekih zgrada, nisu bili losi...(jesam opisala)...ali Kraljeva Sutjeska me odusevila :bigglasse
Duvno volim radi krajolika...wow :jammin:
Manja mjesta jos obisla usput i et' :tongue:

Hrvatska:
Makarsku ne volim u zadnje vrijeme, ali nikako :dissapoin
Mada se izgradjuje puno puno, doduse, bila sam u 3 mjesecu jednom poslom i bilo mi je fenomenalno, nigdje guzve, kafeza na rivi ujutro, navecer odlican provod, super.
Split volim radi prostranosti, razlicitosti urbanog i onoga staroga sto su zadrzali.
Zadar me odusevio, strasno fin grad sa svim mogucim sadrzajima u bilo koje doba da se ode.
Sibenik je prelijep mada nikada ne bih otisla u sezoni, kao ni u Trogir.
Zagreb mi se ne svidja radi ritma, 3 dana su mi bila dosta da poludim, mislim da nikada ne bih mogla zivjeti u njemu. Mada, sadrzaji su super, ima se gdje piti, jesti, hodati, kupovati, voziti, razgledavati..ali eto-nije moj cejf.
E, Vodice. Vodice su mi raj na zemlji bile dok se za njih nije proculo (to mislim o svakome mjestu cini mi se)...jao kako je tamo bilo lijepo bez guzve, savrseno.
Za odmor-9 mjesec.
Caklje-mjesto prije Podgore (ulazi se kroz Podgoru)...odmor u Cakljama negdje sredinom 8.mjeseca-nevjerovatno dobro, kuce su 5m od plaze..kafic na plazi, plaza savrsena....tko ne zeli guzvu-savrseno.
Rijeka mi se dopala radi kulture ljudi i odnosa izmedju istih...jako jako urban grad sa mnogo sadrzaja doslovno za svakoga.
Od otoka sam obisla Brac (Bol), Hvar, Korculu, Kolocep, Lopud, Mljet, Vis i Rab.
O da, slapovi Krke-prekrasni.
Mada su mi Vrtovi Sunca ostali naj naj najljepsi memoari iz djetinjstva.

U Budimpesti sam bila 2 puta, ili mene taj grad ne voli ili definitivno imam peh. Jednom je bio atentat tako da sam je vidjela iz autobusa, drugi put je bila ekskurzija koja je bila za plakati...jedino Budimska tvrđava-wow.

Ali zato me Prag odusevio, Vltava, Karlov most, Kafkina kuća, Karlov Univerzitet, Katedrala...jedino sto mi se nije svidjelo-prostituke i muske i zenske na svakom koraku grada i dosta je navecer opasan grad, nije bas za "setnje".

Bec volim radi povezanosti staroga i modernoga, tako dobro spojeno.
Stvarno je vrijedan posjete. Zgrada Opere, Stefan Platz, Šenbrunnn, parkova mala tona, jako dobra povezanost javnog prijevoza, imaju dobar sladoled :bigglasse a i shopping bome :mean2:
U Prateru sam umalo slomila kicmu..tamo ne idite :nerd:

Frankfurt-vidjela samo zracnu luku gdje smo presjedali, mada bih i u njoj mogla provesti kojih 4-5 dana, ne bih se bunila :jammin:

Cascais i Lisabon: Cascais je pola sata voznje vozom od Lisabona, Atlantik gledas iz hotela, predivan gradic sa svim sadrzajima, nevjerovatno ljubazni ljudi, klima za pozeliti...a Lisabon je simpa radi arhitekture, glavni trg je fenomenalan, shopping centri (i tu bih mogla par dana umjesto hotela), a ljetovanje jedno 60% jeftinije nego u ostalom dijelu Europe(ukljucujuci i HR obalu).

chempres
02-03-2009, 08:15 PM
aa
dobra tema..
_______
eh ovak...prwo ove naše...
Tuzla - nisam grad obišao sem onog jezera, koje mi je bash bash...
možda ću studirat' u tuzli:hehehehe:
Mostar - jedan od najljepših u Bih...
bash je sexy...
hay dosta..:goaway:o našim
_______
eh ovi van naše...:bih:
lido di jesolo (italia)..- grad niš posebno
al je plaža extra...
verona - pravo extra..
kranjska gora (slovenija)-
extra..naravno..za zimovanje...
monaco - auuu bash bash sexy grad...:hug:
ajj dosta od mene:wave:

Argun
02-03-2009, 08:48 PM
Nisam se mogao oteti dojmu da je park u Soko Banji (ispod plućne bolnice) kopija parka Vrelo Bosne...
Privlače me neispričane priče i misterije pa tako gradove gledam sa unaprijed stvorenim dojmom iz literature ili filma...gradovi i njihove duše (duhovi).
Velika mi je želja bila i ostala do dan -danas da radim kao kustos ili turistički vodič.

unknown123
02-03-2009, 10:25 PM
Od blizih-definitivno zagreb i dubrovnik :) sto se tice BiH, ne zanima me nijedan. Grubo i zalosno, ali istinito. Zelja mi je zivjeti u zg nakon faxa, a u dubrovniku za vrijeme penzije xD ako Bog da...
poseban je i monaco (lijepe uspomene-cak sam sjedio i u ferrariju jaooo), venezia, rim, minhen, cagliari, beograd, berlin, harlingen (jedan maleni gradic u holandiji, tako spokojan xD) ... da nije neko bio preko bare? meni je to velika zelja... idem ak' Bog da iduce ljeto

Enver
02-03-2009, 11:20 PM
Nakon ovog rata obišao sam ponovo gotovo cijelu BiH i nagledao se svega i svačega.Lijepo je obići gradove i sela ove naše države ako ni zbog čega onda da vidimo živi li se negdje u BiH bolje ili lošije nego mi u svom mjestu.Što se tiče odlazaka izvan BiH uglavnom su to odlasci u Hrvatsku,dok ostale susjedne zemlje od rata naovamo nisam obilazio.

RosettaStoned
03-03-2009, 01:12 PM
Ev vako... :widesmile

Tuzla (jednu kozu muzla pa se hvali da se sirom hrani)- Tu zivim, tu sam rodjena, I love this town. Samo mrzim onaj smog. :snail:

:laugh2: (I ovo je grad) :sweat:Lukavac- :sweat: Lijep VF, Azel i tehno market imaju :laugh2:

Sarajevo- Solidan grad. Samo su ljudi uzasno nekulturni, i nece da pomognu. Lijepo ih pitas di se nesto nalazi oni odma pocnu s**t

Mostar- I like it. Plaho cool. :D Nes sam se pripala kad sam gledala prema dol s mosta. :grnbday:

Split- I love it. Imaju super zooloski vrt. Jedno 100000000 bolji od ovog u Tz :widesmile Volim gledat one trajekte :D Marijan im je prelijep. :widesmile

Supetar na Bracu- Super mi je onaj kamenjar, imaju odlicnu kadulju :wacky: Svidja mi, sve je mirno i lijepo :D

Dubrovnik- I'm in luv :widesmile Prelijep je. Tak lijepe gradjevine :D

Praha :bonesm: - I luv it. Imaju prelijepu arhitekturu. Dvorci.... Crkve.... McDonalds-i.... ma prelijepo :grnbday:

Wienna- I luv this one too. I luv njihove gradjevine. I tak mi je cool sto nema puno auta, i di god se okrenes ona cuda di se mogu zavezat bicikli. Lijepi parkovi, bas ono da se coj'ek odmori i odspava.

Budimpesta- Westend im je tak VEEEEELLLIIIkkk :oneeye: Imaju cool mostove :grnbday: I jeftine su im Lion cokoladice. Toliko sam ih bila nakupovala i najela da sam se uslagirala :wacky:

Eto ga... par gradova...... ja i moja fascinacija gradjevinama, arhitekturom.... :badteeth: I moje silno pisanje "I luv it" :wacky:

SpiritWalker
03-03-2009, 03:37 PM
E sjetih se u BIH još da sam bila u Travniku, i na Vlašiću. :ears:

Travnik - Meni je super taj gradić. Sviđa mi se ono na ulazu, restoran, onda i ribnjak, imaju dobre ćevape. :hungry: Sviđa mi se "čaršija" mada nešto nisam oduševljena koliko su ljudi uslužni, i "raspoloženi".
Vlašić - Super planina, još kad bi ova država ulagala više u njeg'... Ko zna dokle bismo dogurali. :doubt:

AdYx™
03-03-2009, 04:03 PM
Eh ovako

1. Germany:
-Menden-super grad jedva cekam opet,joj kada napunim 18. godina picim ja iz Bosne u Njemacku posto imam drzavljanstvo.
-Dortmund-super je i on
-Izerlon-Cool
-Hemer-mali gradic ali je dobar
-Keln-Tehnologija super...etc.

2.BiH:
-Tuzla-pa i nije mi bas puno draga jer sam jednom otisao na Gradinu da mi usivaju glavu.Ali i ona mi je pomalo draga :D
-Travnik-pa eto i nisam puno nesto vidio posto sam isao sa skolom sve na brzinu
-Donji Vakuf-Tu budem na raspustu kod nene.I love D. Vakuf :DLijep je Bogami naj Vrbas.
-Tesanj,Gradacac-To isto sa ex. dobri su i oni
-Sarajevo-Super je
-Mostar-Lijep
-Visoko-'nako
-Brcko-Super grad.Sava.ma super.
.........................

Cro:
Pa i nisam nesto puno u Hrvatskoj bio:
-Baske vode
-Zaustrog
-Split

Arman RA✩81
04-03-2009, 03:12 PM
Ih, vi nadugo i naširoko :ears:
Ja i nisam baš putovao previše, ali ovako:
Bosna & Hercegovina:
Obišao sam CIJELU Bosnu (tako ti je to sa sportskim turnirima :p)
Mostar - Živim tu već... 10 godina. Pa dobro, i nije baš puno :D. Prelijep grad, ljudi, ma sve.
Sarajevo - I hate it. Jednom sam se izgubio tu :D :D :D.
Tuzla - Bio možda 5 - 6 puta. Nije mi se nešto dojmilo
I bio sam još u Bugojnu, Cazinu, Bihaću, Zenici, Lukavcu, vidjela je mene Bosna :D

Norveška:
Trondehim - Rodio se tu. Prelijepo :)
Oslo - ''Standardan'' velegrad
Lillehammer - (mislim da se ovako piše:D) Šta da ti kažem... :ears:

Austrija
Samo sam u Beču bio, i to dva dana samo. Naravno da nisam uspio obići ni desetinu grada. Ono što sam vidio, bilo je predivno :)

Danska
Tu sam bio još kraće nego u AU :D. Samo u Kopenhagenu bio. Očaran :D

Nastavak slijedi nešto poslije :ears:

Zed's Dead
09-03-2009, 07:19 PM
nažalost nisam nešto puno putova, uglavnom po ex yu i malo po italiji. najviše mi se sviđa rijeka jer mi je to rodni grad a i grad je zaista lijep i nalazi se na lijepoj poziciji. ko posjeti rijeku obavezno neka posjeti trsat i stari grad. sviđa mi se i ljubljana, spoj starog i modernog u jednom. nažalost nisam nikad bio u posjeti u mostaru samo u prolazu, imam želju jedan dan otići i obići ga cijeloga ko čovjek. dubrovnik također grad koji se mora posjetiti.

lorena
09-03-2009, 07:23 PM
Lisabon i Prag po meni najljepsi gradovi na svijetu...

twigy
10-03-2009, 09:58 AM
mogu da preporučim Paris, posebno negdje u maju i junu... cijeli grad živi 24 sata...imaju prdivne male kafee i svi su jako ljubazni... :love:
Barcelona je takođe odlična, veliki grad sa puno otkačenih građevina Gaudija... to se svakako mora vidjeti... grad sa lijepim plažama malte ne u centru...
Cannes je ludnica posebno u doba festivala ili kongresa... ne znam kako je u sezoni ali mi smo imali problem sa jezikom jer niko neće da priča engleski... sa restoranima koji nisu otvoreni stalno---:crazy:
Štokholm mogu preporučiti ima e šta vidjeti a posebno je lijepo ljeti kad se praktički možete pecati na mostu ispred parlamenta... negdje u avgustu imaju festival vode :anismile:
...

frki.
10-03-2009, 01:30 PM
evo i ja cu sta napisati samo o bh gradovima i o onima iz susjednih nam drzava..

Sarajevo -tu sam gdje sam, ne mrdam -stari grad.. -dok se ne ozenim, a ni tad dalje od otoke..

Zenica -fin grad, ima puno vise prostora i 'sirine' za razliku od sarajeva... al zeljezara nekad zna pokvariti ambijent.. sjecam se da sam ljetos u nekoj slasticarni pojeo tako dobar sladoled kugla 0,5KM

Kakanj -joj brate, pa sve nekako nakaradno, sivo tmurno.. ljudima je stvarno tesko tamo zivjeti -cementara haos

Visoko -nisam imao priliku da nesto puno hodam, osim sto sam posjetio piramide, ali ono sto sam primjetio da su pravo poduzetni.. od svega lovu naprave ;-)

Zepce -vrlo neprijatni ljudi.. a i sam grad je onako... ma nije mi se svidio

Maglaj -fin gradic, prostran.. u ravnici.. ima fin i zanimljiv stari grad, Gradina je fakat super.. ljudi onako opusteni, primjeti se znacajniji napredak unazad 2-3 godine otkad je sa radom pocela fabrika papira

Tuzla - ko i svaki malo veci grad, nista posebno

Banja Luka -je*ena za snaci se kad se vozite autom.. a sto se tice saobracajne (ne)kulture, ja u gorem gradu nisam bio, ali zaista.. niko nikog ne benda ni 2%. Fina im je ona glavna setacka ulica, nesto kao ferhadija.. i onaj (kako se zove, ja mislim) kastel je onako zanimljiv.. a sto se tice ljudi, svih sa kojima sam bio u kontaktu (a poprilican je broj) svi oni slijepo vjeruju dodiku (ili se boje ili im je neugodno reci suprotno), podrzavaju ga u svakom njegovom potezu... ali nasuprot tome (opet, ako su bili iskreni) stvarno osjecaju bosnu svojom zemljom i sarajevo glavnim gradom te drzave, ali pored toga i 'slijepo' i cvrsto se drze RS-a..

Mostar - zanimljiv grad.. ima svasta da se vidi.. i jedna i druga strana imaju svojih zanimljivosti.. jezgra grada (oko Starog) pogotovo.. u zapadnom dijelu su skoro sve ulice i zgrade identicne, tako da ni dan danas bas ne mogu iz prvog pokusaja da dodjem do mjesta koje mi treba u datom trenutku.. takodjer, ono sto sam primjetio je da je to jos uvijek istinski podjeljen grad u kojem se i dan danas mogu naci zastave i grbovi herceg bosne i stara zastava i grb bosne i hercegovine... ljeto vam je ludnica, zene skroz opustene, ali boze dragi pa sunce vam pocinje peci u 7 ujutro... hahahah i jos nesto, sto je narod zatvoren, ne komunkativan i pun nekih fobija i strahova u zapadnom dijelu grada, ja to nisam vidio nigdje

Konjic -nista posebno, usputni grad isto cini mi se ko sto je i kiseljak napravljen..

Jablanica -isto tako... ali je narod ovdje fakat dobar.. ljuvbazan..

Posusje -jedan od rijetkih hercegovackih gradova koji mi se svidio onako na prvu.. miran gradic, narod pun para, onako svi su opusteni, u pocetku imaju malu rezervu prema novima u gradu, ali se to vrlo brzo prevazidje..

Siroki Brijeg -vala nidje veze, nesto onako skrhano, zbrda zdola.. kuce, zgrade, kuce zgrade. nista ni s cim.. narod je odvratan, pa kad ih na ulici pitas gdje se sta nalazi nece da ti kazu.. pridjes im, oni odmah bjeze, zatvaraju se.. to je nevjerovatno..

Ljubuski - e ljubuski nije los-- nisam bio dugo, jedan dan, ali je ok

Stolac -e stolac je lijep grad, ali opet ista prica -hrvati i bosnjaci se ne podnose.. i to se odmah osjeti kad dodjete u grad..

U srbiji i crnoj gori nisam nikad bio i nemam nikakvu zelju da uopce i idem..

eh, o gradovima hrvatske u kojima sam bio, cu da pisem nekad poslije, sad vala ne mogu..

Enver
10-03-2009, 01:59 PM
Bosanski Brod ili samo Brod grad u koji sam uvijek volio često doći.Sad su to naravno porodični odlasci i nešto su drugačiji od onih prije.Nije to onaj prijeratni B.Brod jer sad je granica na Savi pa su nerijetko kolone na ulazu u grad,a i ako želite preći u S.Brod morate čekati. Kad uđete u grad parkinga ima dovoljno.Kroz grad se može šetati do mile volje,a ima se gdje i odmoriti.Kafići,picerije i restorani su uglavnom OK.Što se tiče šopinga tu je i pijaca koja je odmah do graničnog prijelaza. Ima sve što vam treba i netreba,a možete i samo gledati.Vikendom je grad uglavnom preplavljen "vikend turistima" iz RH koji kupuju uglavnom prehranu i garderobu.Sve u svemu vrijedi navratiti.U narednom postu bit će slijedeći grad na Savi.

nihad_je
11-03-2009, 08:58 AM
Evo i od mene malo

BIH
Sarajevo - Grade moj, tu zivim i zivjet cu :D
Tuzla - fin grad bio sam nekoliko puta
Travnik - prelijep grad
Mostar - mislim ljeti najljepsi grad u BiH, neretva prekrasna
Sanski Most - fin gradic
Bihac - nisam nesto dugo bio, namjeravam opet otici cini se kao lijep grad
Banja Luka - malo bio, bilo bi lijepo opet otici
Visoko - nije lose :D

HRVATSKA
Zagreb - lijep grad, ali mi se cini da ljudi nisu bas nesto posebno gostoljubivi
Split - prekrasan grad, ali isto kao i u Zagrebu, ljudi ne bas najbolji
Brac - super otok, dosta mlade raje
Zaostrog,Orebic i sl..

SLOVENIJA
Ljubljana - fin grad, sto se tice ljudi slovenci ko slovenci
Maribor - nije mi nesto ostao posebno u pamcenju
Bled - prelijepo mjestasce, ljepota treba covjek otici samo da se nagleda ljepote

AUSTRIJA
Graz - ekstra grad, tako blizu, a tako daleko
Bec - pravi evropski grad, nije mi se bas svidjela ona guzva ali lijep i ugodan grad
Innsbruck - davno bio, lijep, pravi austrijski grad, zimi prelijepo skijanje i sl,.

NJEMACKA
Munchen - nisam dugo bio ali veliki i lijep grad

LIECHTENSTEIN
rodna knezevina :D... lijepo sto se tice prirode i urednosti, ali nije bas najbolje za mlade

SVICARSKA
Zurich - lijep grad, ima svega :D
Luzern - jedan od najljepsih gradova u kojima sam bio.. prelijepo...
Bern - lijep grad, al zeznuti oni tramvaji...

eto dosta vise ne mogu se vise sjetiti...

Blahhh
11-03-2009, 08:27 PM
sarajevo, mostar, banjaluka...gradovi koji nesto i nude....ostalo su sve omanje radnicke vukojebine u sumraku...trajnom

pola bi ih trebalo izbrisati s mape da ko greskom na zaluta (ala zenica, tuzla od vecih...totalno prazni, nista ne nude)

KraljicaTeror
11-03-2009, 09:39 PM
sarajevo, mostar, banjaluka...gradovi koji nesto i nude....ostalo su sve omanje radnicke vukojebine u sumraku...trajnom

pola bi ih trebalo izbrisati s mape da ko greskom na zaluta (ala zenica, tuzla od vecih...totalno prazni, nista ne nude)

kako znas da nista ne nude??
ne znam stvarno kave su tvoje kriterije....

ps....
u Tuzli su najbolji metal bendovi!!!

frki.
11-03-2009, 10:52 PM

ne mozes tako omalovazavati ljude koji zive u tim gradovima.. svaki grad, svako mjesto, svako selo ima nesto svoje (sto bi neki rekli dusu), pa kod nekog je to vise pozitivno izrazeno, kod nekog manje.. isto kao i sa ljudima..

a nemaju svi mogucnost i srecu (a pitanje je kolika je to sreca) da zive u ta tri grada.. a i pitanje je kolika je ta sreca... ima ljudi koji su zadovoljniji i sretniji u nekoj manjoj sredini u kojoj zive, nego vecina ljudi u sarajevu, banja luci i mostaru..

Neyra
11-03-2009, 11:28 PM
bila sam u Istanbulu i grad mi se jako svidjeo, naročito cijenkanje po Kapali čaršiji...
Bila sam i Solunu u Grčkoj ali nisam dugo ostala da bih stekla utisak
ima ih još al mi mrsko pisat, hehe

Setra
15-03-2009, 09:10 PM
Eh ovako:

Bila sam po Bosni,Crnoj Gori,Srbiji,Makedoniji,Hrvatskoj onako standardno bilo da sam išla na odmor ili neš drugo...

Najdraži mi je bio boravak u Moskvi i Iževsku(doduše sam samo prošla kroz grad nisam ništa obilazila detaljno)(išla na mezu:hungry: ),tamo je Mihail Kalašnjikov dizajnirao svoju slavnu AK.:bravo2:

Katedrala Vasilija Blaženog najviše me fascinirala djeluje mi kao iz dvorac iz bajki,Lenjinov mauzolej,uglavnom Crveni Trg koji se smatra najljepšim u Evropi...:rolling:

RedHotChiliPeppers
19-03-2009, 12:54 AM
Sarajevo - tu sam se rodio,tu i danas zivim... Malo smo se zasitili jedno drugog,pa u zadnje vrijeme i nisam odusevljen sto vecinu vremena provodim u Sarajevu..

Banja Luka - Vele da je prelijepa...ja od kise nista nisam vidjeo... Svaki put kad odem u Banja Luku,nebo se otvori..

Brcko - lijep grad ali.. ..ima jedna mana-komarci.... Komarci k'o rode.. Brcaci su navikli na te male letece medvjede,ja jok..

Vareš - najjeftiniji grad na svijetu... Kafa 0,50 km... Najedeš se i napiješ za cenera..cak i kusur dobijes..:laugh2: Navodno,grad koji ima potencijala u turizmu..mozda,ako planiraju otvoriti neki Horror Fest u Varešu... Meni djeluje jezivo,posebno prilaz gradu..

Komšiluk...

Beograd - Obozavam velike gradove,uvek se nesto desava.. Beograd je ogroman..Mnogima smeta prevelika guzva,meni ne.. Tamo nikada nije dosadno..
Grad sa najljepsim djevojkama na svijetu...

Novi Sad Pa eto..da nije Exit-a vjerovatno bi se i vidjelo nesto...
Nadam se putovanju u Novi Sad kada cu imati dovoljno vremene za obilazak cijelog grada..

Zagreb - Bio prosle godine,u prolazu... Definitivno najuredniji i najcistiji grad u kojem sam ikada bio... Kad uporednim pojedine dijelove Sarajeva i Zagreba,zastidim se..

Budva - Moja ljetna destinacija(bila)... Onda su Budvu otkrili Rusi,a ja krenuo u povlacenje ispred Crvene Armije..

Far Away..

Frankfurt - Proveo 6 sati na aerodromu cekajuci avion.. Interesovalo me koliko je prostrana zracna luka,pa sam šetao... Šetao dva sata i izgubio se..jedva pronašao Gate 208 Air Canada

Toronto - Najveci i najljepsi grad Canade.. Nisam ni mogao pretpostaviti koliko je brojna nasa dijaspora u Torontu.. Ako pocnem pisati o svim ljepotama Toronta,ode ovaj post u nedogled.. Na moju zalost,nisam uspjeo otici u Air Canada Centar na NBA utakmicu Toronto Raptorsa...

Windsor - Mjesto po mom ukusu.. Fantastican geografski polozaj,nalazi se na samoj granici sa SAD,tik pored Detroita... Sa jedne strane Detroit,sa druge strane jezero Ontario.. Malo mjesto,ali veoma ugodno i lijepo za zivjeti..

Niagara -..idem da vidim Niagara Falls,yeeeaaa... e sad,ja zamisljao to je neki velelepni grad...Kad ono...:ohno:
Mali gradic koji zivi od turizma,prepun kockarnica i preskupih hotela..
Setaliste pored vodopada je lijepo sredjeno,ali nista narocito..
Bljesti sa svih strana,al' opet djeluje nekako kicasto..big teferic..
Sa Americke strane vodopadi se skoro nikako ne vide,pa su Ameri prinudjeni da prelaze na Canadsku stranu kako bi se divili vodopadima..

Veni,Vidi,Kuci idi...

Lorelai
19-03-2009, 01:13 AM
Mrsko mi nabrajat zasto, u glavnom jer su gradovi ili barem dio grada ostavili taj stari tradicionalni look, bez nebodera i milijardu staklenih nebodera...

Porto, Nazare, Lisabon, Salzburg (stari centar), moze i Bec, Stratford upon Avon.

Naravno da ne zaboravim Obidos u Portugalu je 'must see', malo gradic, sa tvrdnjavom, starim kamenim kucicama, staro vise od 1000 godina, kazu najromanticniji grad u Portugalu...

Gradovi ala Lloret de Mar, Cannes, ma bjezi ba grad casinoa i hotela, bez duse... A majke mi Barcelonu mrzim, uh,... :smoker:

edit: zaboravih Mostar, stari grad, i love it svakog ljeta, ali ubija me guzva i vrucina...

Nermin & Lejla
19-03-2009, 03:47 PM
Mrsko mi nabrajat zasto, u glavnom jer su gradovi ili barem dio grada ostavili taj stari tradicionalni look, bez nebodera i milijardu staklenih nebodera...

Porto, Nazare, Lisabon, Salzburg (stari centar), moze i Bec, Stratford upon Avon.

Naravno da ne zaboravim Obidos u Portugalu je 'must see', malo gradic, sa tvrdnjavom, starim kamenim kucicama, staro vise od 1000 godina, kazu najromanticniji grad u Portugalu...

Gradovi ala Lloret de Mar, Cannes, ma bjezi ba grad casinoa i hotela, bez duse... A majke mi Barcelonu mrzim, uh,... :smoker:

edit: zaboravih Mostar, stari grad, i love it svakog ljeta, ali ubija me guzva i vrucina...

Dodjes ovdje onda
Pocitelj
http://img.photobucket.com/albums/v231/yugoboy/69047121_KOrxjrS0.jpg
Sutjeska
http://img.photobucket.com/albums/v231/yugoboy/sutjeska.jpg
Jajce
http://www.250kb.de/u/090210/j/456690ea.jpg
Rakitnica
http://img516.imageshack.us/img516/1535/bjelanicarakitnicaviso2cg7.jpg
http://img291.imageshack.us/img291/7718/bjelanicarakitnicaviso2ti7.jpg
Una
http://img.photobucket.com/albums/v231/yugoboy/2655222449_49cd0297a1_b.jpg
Prokosko
http://i40.tinypic.com/qryhsg.jpg

zadnja slika smanjena!

Pro-gamer
22-03-2009, 08:26 PM
Sarajevo, Visoko, Konjic, Mostar, Vares, Banja Luka, Doboj, Zenica, Zagreb, Stuttgart, Berlin, Minhen, Duizburg, Esslingen, Kannstat, Koln, Tuzla, Travnik, Bihac, Neum, Dubrovnik, Split, ... bio sam jos dosta gradova ali mrsko mi nabrajat -.-

*nerox*
27-03-2009, 10:54 PM
Sarajevo; Mostar; Tuzla; Brčko; Banja Luka; Bijeljina; Zenica,...itd.
Zagreb; Osijek; Makarska; Pula; Rijeka; Split...itd.
Beograd; Novi Sad; Titovo Užice;Kragujevac...itd.
Maribor; Ljubljana...
Minhen; Beč; Manhaim: Heidelberg...itd.
:rolling:

Visnjaa
18-10-2009, 07:15 PM
Bosna: Sarajevo-definitivno najljepsi grad :grnbday:

e onda Grcka: Solun-najljepsi grad na svijetu :)
Katerini-presladak mali gradic,osjecate se kao da ste u nekoj bajci :clapping:
Atena-kratko sam se tu zadrzala jer je grad prevelik da ga obidjes i za mjesec a kamoli za 3 sata koja sam ja imala na raspolaganju:(
Paralija-jaaakooo mali gradic,vise mi je drag jer imam neke lijepe uspomene na njega nego sto je stvarno lijep :grnbday:

Turska
Kemer-tamo je predobro,al pretpostavljam samo ljeti,cisto turisticki grad,puno hotela i punooo turista...al super :)

Tunis:
Sousse-fino mjesto al su trgovci tako naporniiiii uffff :thumbdown:
Port El Kantaoui-wiiii preeelijep grad,ubraja se u 10 najljepsih luka na svijetu :)))

Njemacka:
Frankfurt am Main-:thumbup:
Koblenz-nista posebno,meni licno drag :)
Keln

EMINA 39
18-10-2009, 07:24 PM
Prije rata, studirao i zavrsio u B.Luci.
Poslije rata, na zalost krecem se u krugu od stotinjak km. od kasabe do kasabe, gdje bolje tu dulje i to je sve.:nice2:

Jura
31-10-2009, 12:00 PM
Od nasih gradova u BiH,
--Sarajevo naravno (metropola drzave, konstantno se grade nove gradjevine, i poprima izgled velikog desavanja),
--Gorazde mali grad s dosta ljepota, ljeti je najljepsi (rijeka, parkovi, setalista, izletista itd)
--Pocitelj sve orginalno i tradicijonalno,
--Mostar, Jajce..itd

U Cro
--Zagreb, velik, lijepo uredjen i uljudan grad,
--Dubrovnik ljetna atrakcija i ugodan odmor (prije),
--Karlovac osrednji grad s finim pejzazem,

U Srb i Monte
--Novi sad lijep prilaz gradu, ulice pregledne, slican Karlovac x 3
--Podgorica miran, uredan i ne toliko zabavan al vrijedi posjetit..
--Ulcinj kao svaki primorski grad al s Velikom Plazom...:)

Vani:
Rusija
--Moskva je gradina samo takva, noci je najljepsi, ljudi susretljivi, ima sveg i svaceg,
St.Petersburg-jedan od najljepsih na planeti, imate na wikipedija da ne opisujem, more desavanja i kulture je proslo kroz taj prelilijepi grad,
--Njemacka
Munchen geografski smisljen grad, s dosta osvjetljenosti i jakom kulturom,
Hanover grad reklama i grad razvoja, nesto poput Sarajeva....

itd ..Nadam se uskoro u Juznu Koreju, Seul...

hamza17
31-10-2009, 12:19 PM
Bosna-skoro cijela ovi veliki gradovi
Zagreb-fin
Ljubjana-nako,malo ljepsi od Zagreba
Grac-Nije nesto
Leoben(Austrija)Fin gradic srednje velicine
Stutgart-prevelik i tesko se snac
Antalya-Prelijepa i prevelika
Alanya-najljepse gdje sam bio

zilla_allen
31-10-2009, 01:09 PM
Od ovih daljih destinacija jedino sam posjetio Tursku i Istambul... Istambul je fantastičan i stvarno se ima šta vidjeti... Definitivno vrijedi otići tamo...

O BiH što se tiče gradova, sve je manje-više bezveze (moje mišljenje)...

Alamar
15-03-2010, 10:03 AM
Puno toga za navesti...
-Pariz- Definitivno najljepsi grad na svijetu u kojem sam bio, Louvre, Versilles, itd.
-Amsterdam- Prelijep, super, svakom bih preporucio coffee shopove.
-Frankfurt a.m- Tamo mi zivi dajdza pa sam tamo cesto, europski New York,meka za shopping.
-Goteborg-Isto sve super vrlo lijep, puno mjesta za shopping.
-Graz,Salzburg,Linz- Lijepi austrijski gradovi, valja posjetiti.
-London- No comment!!!
-Istanbul- Ogromno, nepregledno, 16 miliona
-Antalya- Super veliki grad na moru, mnogo interesantnih ponuda, ledeno more.
-Hrvatska,Srbija- Onako,nista posebno, jedino Jadransko more i Zagreb.
-Slijedeca stanica San Francisko i California i moja zelja Rio de Janeiro, kako se ono kaze ako bog da.

Paloma_Picasso
17-03-2010, 05:21 PM
Moskva-vjerovatno sto sam bila u 12.mjesecu, hladno, tamno...
Jedino je Crveni Trg kao iz bajke, stvarno je divan.
Ljudi-pitas na engleskom, razumiju te i odgovaraju na ruskom.
Podzemna, sve je na ruskoj cirilici...
Malo nezgodan grad za turiste.

London ima sve, Westminster i Victoria, za mene najljepsi dijelovi.
Oxford st. za obozavatelje dobrog shoppinga.
Javni prijevoz jako jeftin, za preporuciti dnevne karte sa kojima mozes citav dan bilo gdje. Sve je doslovno "nacrtano", ljudi su susretljivi i jako jako ljubazni.
Privatni smjestaj (apartmani) daleko bolji od hotela i povoljniji. Fitzroy street jedna divna ulica u centru sa predivnim privatnim smjestajem.
Harrow on the Hill jedan divan dio grada gdje sam sasvim slucajno otisla i provela cijeli dan.
Grad u kojem se mora ostati minimalno 10 dana ukoliko se zeli sve obici i vidjeti.

Heidelberg divan divan i divan. Imaju i oni svoj Stari Most.
Poznati Schloss u kojem se nalazi najveca drvena bacva na svijetu, predivni Neckar i slatki mali fini restorancici i barovi, jako jeftin shopping i odlicna hrana. Ovdje bih mogla zivjeti.

Alamar
18-03-2010, 06:40 PM
E bas Heidelberg cuo sam da je dobar to je medicinski centar za njemacku jel tako nesto. Ima li pubova, ako ima to mi je nexte stazion. Villeicht

Paloma_Picasso
18-03-2010, 06:54 PM
E bas Heidelberg cuo sam da je dobar to je medicinski centar za njemacku jel tako nesto. Ima li pubova, ako ima to mi je nexte stazion. Villeicht

Da, imaju definitivno najbolje Klinike.
Ima dosta kafica i diskoteka, ima jedna super diskoteka, mislim "cigla" se zove, 2 minute pjeske od bismark platz (centar grada)... a preko puta te diskoteke imas extra restorane u nizu, povoljni su.
Odmah tu ti je Kaufhof robna kuca, otidji liftom na zadnji kat, kafic i restoran sa prekrasnim pogledom na grad.
na hauptstrasse - kraj bismark platz imas milion kafica, iskreno preporucam villa i redroom za navecer(ovdje obicno cetvrtkom bude ziva muzika, fenomenalno bude).
Po danu extra blatt.
____
i nemoj zaboraviti pojesti jufku na glavnom trgu, tu je najbolja.

qwerty
18-03-2010, 07:48 PM
Heh dobra tema pa evo da krenem mada nisam nesto puno putovao, ali evo mog spiska destinacija :)

Bosna i Hercegovina:

Sarajevo(vrlo jednostavan grad za ukapirati gdje je sta, ne bas pretjerano cist)
Mostar(davno bio, ne sjecam se bas)
Bihac(meni licno najljepsi grad poslije moje Banja Luke)
Drvar(sada poslije rata tuga, cemer, jad :) )
Jajce(predivno, mada sam i tu davno bio i to u ratno vrijeme)
Gradiska(bio u provodu, nisam preko dana:) dobre cure definitivno)
Trebinje(prelijep grad)
Knezevo(davno bio na skijanju)
manastir Mostanica
Jezero Balkana kod Mrkonjic grada(preljepo izletiste)

ostale gradove sam vidjeo u prolazu

Hrvatska:

Zadar(prelijep grad, idem gotovo svake godine imam neke rodbine pa navracam)
Zagreb(nakrtako u prolazu, dojmovi sredjen i cist grad)
Krka(predivno mjesto, mozda i ljepse od mora)

ostala mjesta davno bio ne sjecam se bas...

Srbija:

Beograd

Crna Gora:

Tivat(samo cu reci Plavi horizonti, morate posjetiti podhitno:) )
Budva
Igalo
Herceg Novi
Podgorica

Italija:

Venecija(ima nesto u ovom gradu licno mi se dojmio, samo skupa kafa do zla Boga:)
Firenca
Verona
Lido di Jesolo(bila dobra zurka :) )

Francuska/Monaco:

Monaco: (no comment)
Nica:
Kan:

Spanija:

Barcelona(predobro :) )
Lorett de Mar

i to je to zasad to, ajd valjda ce se putovati vise kad nam ovi gadovi ukinu vize :) stvarno zalosno je koliko malo putujemo sto zbog finansija sto zbog ovih barijera, omladina i ljdui u Evropi daleko vise putuju, ali sta da se radi :wink2:

Alamar
20-03-2010, 02:23 PM
Hehe, necu,necu!. Ma ja se ubi od Donera i lahmacuna kad odem, ovi u Njemackoj prave kebab prva klasa. Jeo sam svugdje al su mi u Njemackoj ziher numero uno. Znaci Heidelberg super!! Kapish, onda cemo to provjeriti. Al nevjerujem da je bolji od Frankfurta!!! :frogtongu :muhtaz: heheeh

_Ananda_
02-09-2011, 12:46 PM
2474343

Colmar....must see!

Pravac istok Francuske <3

Đambo đet
08-09-2011, 11:50 AM
2474343

Colmar....must see!

Pravac istok Francuske <3

KUDUZ - bio sam u Trnovu, Foči? sta si radio u Foči, bio sam u zatvoru:)

Bosnian
08-11-2011, 03:40 PM
Pocitelj - historija, kultura, Neretva... sve na jednom mjestu :)

http://go2bosnia.com/discover-bosnia/item/61-pocitelj-worlds-cultural-heritage-site.html

sajlent
13-04-2012, 02:52 PM
nisam bio naravno,.. al' ne znam gdje da stavim ovo,.. mozda na listu zelja.. :D

Hilton Gdańsk, naravno fascinira me arhitektura hotela,.. ne toliko koliko me interesuje neki hotelski smjestaj..

http://photos.hotele.pl/gdansk_hilton-gdansk_1_4.jpg

http://www.hiltongdansk.pl/gallery/tops/39.th.jpg uvecaj.. :D

Oruce
23-04-2012, 01:47 AM
http://www.aiesec.nl/_sana_/handlers/GetImage.ashx?fileId=d2576923-3be6-4acf-8c82-86b4b3a58b32

Rotterdam,Amsterdam,Gent, Antwerpen, Nica,Basel,SBB, PA ONAJ Basel hauptbahnhof, Kalsrue,München, Dublin,London,Ankara,Pescara,Genoa,....??? Ako treba jos Np ;)

Gaudi
23-05-2012, 08:37 PM
Što se tiče BiH svakako moram preporučiti Jajce. Idem već par godina tamo i neki dan sam vidjela znatan napredak. Sam grad Jajce, renoviran vodopad, tvrđava sa katakombama, Plivsko jezero, Mlinovi.
Postoji mogućnost iznajmljivanja čamaca na Jezeru za manje ili veće grupe, što mi je odlična turistička ponuda.
Eko centar na rijeci Plivi me oduševio ljepotom i idejom vlasnika. Svježina od uvijek hladne Plive, njeni slapovi, prelijep ambijent, suvenirnica... sve na jednom mjestu.

Svakako preporučujem.

Ukoliko se pri povratku vraćate preko Travnika, prije skretanja za Vlašić svakako preporučujem da svratite "kod Ibre" na ribu. To je mjesto za koje zna manji broj ljudi, ali oni koji odu obavezno se vraćaju.

Nešto razmišljam o zanimljivom putovanju u septembru gdje bismo posjetili nekoliko gradova, što u BiH što u Hrvatskoj. No, o tome otvorim novu temu pri računjanju troškova puta.

Papirni Pajac
26-05-2012, 10:31 PM
ovo pravo dobro zvuci, cijeli plan, tempo, mjesta :D
mada, mozda je neko pominjao vec, ponekad sam put zna biti bolji od toga sto ce se obici i sl.

Gaudi
26-05-2012, 11:21 PM
Mnoogo mi je zanimljivo planiranje. :D

Ja sam prošle godine sve do u detalje izračunala troškove puta za dva automobila s kojima smo išli na put. Bila sam živa navigacija kojim putem ići, gdje skrenuti, bla bla. I stvarno je računica bila tačna. Fino sam se koristila online daljinarima, računala kilometre i potrošnju automobila, uzela u obzir putarije, centarine, karte za trajekt. Sve.

Ove godine smo planirali nekada u septembru, aBd, otići na more, ali da to ne bude puko izležavanje na suncu i jednoličan put kuća- morska obala, nego da rasporedimo noćenja na nekoliko različitih mjesta koja imaju različitu ponudu.
Svratiti do Jajca, čula sam za planinarski dom da je sređen i dostupan za noćenje, pa ako neko bude imao informacija o cijenama ili kontaktu neka jav. To nam možda bude prva destinacija. :)

Papirni Pajac
26-05-2012, 11:44 PM
skretanje s teme
hmm ti reziras nesto kao putanju i to 'underground vodic kroz bosnu i dalje od toga'
cisti cejf

to bi mogla biti dobra stranica..nista stampano da te ne opljackaju
mislim na onaj tvoj problemcic s biroom i pokretanje vlastitog posla

nastavite :P sad

Almasa 80
29-05-2012, 08:09 AM
skretanje s teme
hmm ti reziras nesto kao putanju i to 'underground vodic kroz bosnu i dalje od toga'
cisti cejf

to bi mogla biti dobra stranica..nista stampano da te ne opljackaju
mislim na onaj tvoj problemcic s biroom i pokretanje vlastitog posla

nastavite :P sad

A mogla bi i da skrati vrijeme cekanja na birou za nezaposlene i raditi kao turisticki vodic :D

Uf, što me pogodi sa ovom temom.

U identičnoj smo situaciji.
Na birou sam skoro tri godine, bila sam među najboljim i najvrijednijim studentima. Diplomanti iz generacija poslije mene završavaju pripravnički staž u intitucijama gdje ja nisam mogla prismrdit poslije diplomiranja. Do tada sam bila vrijedni volonter.
No, ne želim posmatrati s tugom svu tu situaciju.
Snalazim se. Radim honorarno. Često to nema veze sa mojom strukom, ali ja od have ne mogu živjeti. Na postdiplomskom sam, pa valjda bude nafake sa titulom magistra nauka.
Hoću da kažem da je jako bitno održati pozitivno razmišljanje i biti stalno u pokretu kako bi se osjećao korisnim članom (društva, porodice, zajednice...) čime ti održavaš pozitivnu sliku o samom sebi što je jako bitno.
Jako teško se nositi sa situacijom kada je prirodnim slijedom došlo vrijeme za osamostaljivanje, samostalno privređivanje... No, nešto koči. Živjeti sa roditeljima, ovisiti od njih je zaista kočenje razvojnih faza ličnosti. Život je kurva, da prostiš, pa ga treba iskoristit onako kako se da.
Da, živim sa roditeljima, ali trudim se da nekim honorarnim poslovima, kroz hobije, izmišljotinje kojekakve barem ne zavisim za novac za svakodnevnice.

Trud, rad i sabur.

Problem našeg razmišljanja je što bismo se svi htjeli pouvaljivati u državne institucije ko hadžije. No, ne možemo svi. Danas imati VSS ne znači mnogo, naprotiv. Ja svoju diplomu ne doživljavam nešto posebno, čak nisam ni dramila kad sam diplomirala. Roditelji su saznali dva dana poslije, familija ponosna, ali tiho je sve prošlo. Posebnim doživljavam sposobnosti i vještine koje sam stekla kroz školovanje, volontiranje, praktičan rad, zalaganje, samostalnost, neodbijanje posla (poštenog i legalnog).

Valjda nekad odem sa biroa. (:

Gaudi
12-06-2012, 09:33 PM
Mjesto koje bih ubrojala u must see jeste Kanjon rijeke Pive, Tare i Drine, Pivsko jezero i sva ta ljepota okolo.
Prosto

Papirni Pajac
16-06-2012, 01:08 AM
a, u koje doba dana pivsko jezero? (:

Gaudi
18-06-2012, 10:35 PM
Jutro. (:

Gaudi
22-09-2012, 11:13 PM
Gaudi se zaljubio u Tešanj.

Moram da preporučim obilazak tvrđave i tešanjske mahale. Čistoća ulica, prijatnost ljudi, sunačn dan... Baš je prijalo.
Svakako preporučujem da popijete kafu pri silasku sa tvrđave, kafe slastičarna HB koja ima crvenog fiću za dostavu, ajoooj. Predivan ambijent i mnogo doba kafa.

Papirni Pajac
23-09-2012, 02:02 PM
oznaci na karti pls tu kafu..i gdje je sve ukusna klopa (ono ca se ne smije zaobic)
mahale djeluju divno i na gugl mapi :D, mora da su koliko toliko ostale po starom
e, da..i gdje spavanac?
http://imageshack.us/a/img688/4821/tesanj.jpg

Almasa 80
23-09-2012, 04:20 PM
Gaudi se zaljubio u Tešanj.

Moram da preporučim obilazak tvrđave i tešanjske mahale. Čistoća ulica, prijatnost ljudi, sunačn dan... Baš je prijalo.
Svakako preporučujem da popijete kafu pri silasku sa tvrđave, kafe slastičarna HB koja ima crvenog fiću za dostavu, ajoooj. Predivan ambijent i mnogo doba kafa.
Jos treba poslije kahve da odes na Tepet vode ciste da se napijes :D

Papirni Pajac
29-09-2012, 09:08 PM
grad koji nije obiđen :D
nadam se da je ovo dokumentarac koji mislim da jeste..kako nastaje voda 'znojenjem oblaka od stijene' ako se dobro sjecam

http://www.youtube.com/watch?v=eQj_er9kmoA

Almasa 80
04-10-2012, 06:43 AM
oznaci na karti pls tu kafu..i gdje je sve ukusna klopa (ono ca se ne smije zaobic)
mahale djeluju divno i na gugl mapi :D, mora da su koliko toliko ostale po starom
e, da..i gdje spavanac?
http://imageshack.us/a/img688/4821/tesanj.jpg
Cim na prvoj krivini smotas volan,to ti je tu :D

http://imageshack.us/a/img195/1964/02102012588.png

Papirni Pajac
04-10-2012, 07:05 AM
pitam zbog neceg sto je povezano s pociteljem
pocitelj je divno mjesto, nastojali su da ocuvaju sve one male kamene kuce, od divljanja
slicno kao i lukomir, i jos ponesto
nije dozvoljena cak ni izmjena wc-a(osim uvodenja savremenih instalacija)

problem je u tome sto je pocitelj lijep, ali je mrtav
umjetnicka kolonija je ok..ali to nije to, to je samo vaza, ako u tim kucama vise ne zive mjestani, i ne spavaju, kuhaju i kake na stari nacin
a to je neizvedivo i neodrzivo, ako ti mjestani ne mogu zaraditi za zivot
turizam je fina stvarcica..pogotovo ako se fino osmisli
nomadski turizam je jos bolji, ali treba ga prilagoditi mjerilu grada
a ne dozvoliti gradnju novih kretenskih turistickih kolonija

gaudi je negdje imala nesto sto bi moglo biti haos dobra ideja
i ostvariva..ako se malo prilagodi.
ali nema smisla da trunim dalje o tome, i crtam neke svoje nebulozne zelje i skice u vezi s tim

faja za paznju

dzoran
26-09-2014, 12:40 AM
Za sve koji su ljubitelji putovanja po ex-yu državama. Mnogo dobra stvar, orijentir maksimalanhttp://autokartamapa.com/