PDA

Pogledajte punu verziju : Gdje se nalazi Dedzal sada?

Clopex_
02-04-2009, 10:00 AM
Dedzal je ziv i zatvoren je u samostanu na jednom ostrvu. Gdje se taj samostan nalazi? Ko ga je zatvorio u njega? Je li Dedzal Ibn Sajjad el-Jehudi? Prvo cemo navesti hadis u kojem se spominje kazivanje o Dzessasi, a koji je zabiljezen u Muslimovom Sahihu od Fatime bint Kajs, r.a, koja kaze...:

"Cula sam Vjerovjesnikovog glasnika kako vice: 'zajednicki namaz!' Otisla sam u dzamiju i klanjala sa Allahovim Poslanikom, s.a.w.s, a bila sam u prvom safu zena. Kada Allahov Poslanik s.a.w.s, zavrsi namaz, smijuci se sjede na minber i rece: 'Neka svako ostane na svom mjestu', a onda nastavi: 'Znate li zbog cega sam vas okupio?' 'Allah i Njegov Poslanik to najbolje znaju', odgovorise, a on rece: 'Tako mi Allaha, ja vas nisam okupio ni radi zelje, niti radi straha, nego sam vas okupio da vam kazem o Temim ed-Dariju koji je bio krscanin. On je dosao, dao prisegu, primio Islam i nesto mi ispricao, sto je u duhu onoga o cemu sam vam vec govorio, o Mesihu Dedzalu. Ispricao mi je da se sa jos trideset ljudi iz plemena Lahm i Dzuzam ukrcao u ladju. Sa njima su se mjesec dana poigravali valovi na moru da bi, na kraju, pred aksam, sa ladjom pristali uz obalu jednog ostrva, sjeli u camce i iskrcali se na ostrvo. Kada su se iskrcali, srela ih je jedna kosmata zivotinja koja je imala obilatu dlaku na sebi tako da joj nisu mogli raspoznati prednji od zadnjeg dijela tijela.

Ugledavsi je upitase: 'Sta si ti?' 'Ja sam Dzessasa.' 'A sta je to Dzessasa?' upitase. Ona rece: 'Idite do onoga covjeka u samostanu, on zeljno ocekuje vijesti od vas. 'Posto nam spomenu covjeka, mi se rastavismo od nje iz bojazni da je sejtan. Pozurili smo sve dok nismo usli u samostan, kad u njemu najkrupniji covjek koga smo ikada vidjeli... Ruke mu iznad vrata vezane ogromnim lancima, a koljena i nozni clanaci u zeljeznim okovima. Rekosmo: 'Tesko tebi, ko si ti?' 'Vi pretpostavljate ko sam ja, nego me obavjestite o tome ko ste vi?' 'Mi smo arapi', rekose. Ukrcali smo se u ladju i krenuli. Zatekli smo se na moru kada se uzburkalo. Talasi su se s nama poigravali mjesec dana, a onda su nas donijeli pored obale i iskrcali se na ostrvo. Na njemu smo sreli zivotinju koja je kosmata tako da joj se ne raspoznaje prednji od zadnjeg dijela tijela. Ugledavsi je mi smo joj rekli: 'Tesko tebi, sta si ti?' 'Ja sam Dzessasa', odgovorila je. 'A sta je to Dzessasa', upitasmo je, a ona rece: 'Idite do onoga covjeka u samostanu, on sa nestrpljenjem ocekuje vijesti od vas.' Krenuli smo brzo prema tebi u strahu, jer nismo sigurni da nije sejtanica.

On rece: 'Obavijestite me o palmama Bejsana.' Rekosmo: 'Sta te to o njima zanima?' 'Pitam vas o njegovim palmama, da li radjaju?' upita on. 'Da radjaju', rekosmo mu. On rece: 'Uskoro vise nece radjati' 'Obavijestite me o Taberijskom jezeru!' Rekosmo: 'Sta te o njemu zanima?''Zanima me da li u njemu ima vode?' rece on. 'Da u njemu ima puno vode', odgovorismo mi. On rece: 'Njegova voda ce uskoro presusiti, a obavijestite me o vrelu Zugar', ponovo ce on. 'A sta te o njemu zanima, 'upitasmo mi. 'Zanima me ima li u njemu vode i da li je stanovnici koriste za zalijevanje?' upita on.' Da, u njemu je puno vode i stanovnici je koriste za navodnjavanje, ' rekosmo mi. On tada rece : 'A obavijestite me o Vjerovjesniku pouzdanom, sta je uradio?' 'Napustio je Mekku i nastanio se u Jesribu,' odgovorismo mi. 'Jesu li se Arapi borili protiv njega,' ponovo ce on. 'On je Arape koji su mu bili blizu pobijedio i oni su mu se pokorili,' rekosmo, a on ce na to: 'Za njih ce biti dobro, ukoliko mu se pokore,' rece.

'A sad cu vas obavijestiti o sebi. Ja sam Mesih. Uskoro ce mi biti dozvoljeno da izadjem i ja cu izaci. Putovat cu po Zemlji i necu ostaviti nijedno naselje, a da u njega, u roku od cetrdeset dana ne udjem, osim Mekke i Tajibe (Medine). U ta dva grada mi je zabranjen ulazak. Kada god budem pokusao da udjem u jedan od njih ispred mene ce se pojaviti melek sa sabljom i odbiti me od njega. Na svakom prilazu prema tim gradovima ce biti meleki koji ce ih cuvati.'

Allahov Poslanik, s.a.w.s., je tada udarivsi svojim stapom o mimber rekao: 'Ovo je Tajiba, ovo Tajiba! (tj. Medina) Jesam li vam o tome govorio?' 'Jesi', odgovorise ljudi, a Vjerovjesnik, s.a.w.s, rece: 'Drago mi je da se Temimova prica poklapa sa onim sto sam vam ja o njemu, i Mekki i Medini pricao. Eto, on je u Samskom, ili u Jemenskom moru. Ne, ipak je od strane istoka! On je od strane istoka! On je od strane!' i pokazao je rukom prema istoku."

Fatima rece: "Ovo sam zapamtila od Allahova Poslanika s.a.w.s."

Iz knjige: Blizina pojave Mehdije i smak svijeta, Emin Muhammed Dzemaludin

lovespoon
02-04-2009, 09:13 PM
Kad smo kod Dedžala...prema mojim dosadašnjim informacijama Džibril a.s. ga je odgajao i znao ko je on i kakav mu je zadatak. Međutim, u knjizi "Knjiga o zulumćarima" autor Sa´d Jusuf Mahmud ebu Aziz tvrdi da Džibril a.s nije bio upoznat s tim ko je Dedžal.
Šta je tačno?

*Ledeni*
02-04-2009, 09:26 PM
Kad smo kod Dedžala...prema mojim dosadašnjim informacijama Džibril a.s. ga je odgajao i znao ko je on i kakav mu je zadatak. Međutim, u knjizi "Knjiga o zulumćarima" autor Sa´d Jusuf Mahmud ebu Aziz tvrdi da Džibril a.s nije bio upoznat s tim ko je Dedžal.
Šta je tačno?

Stvarno prvi puta čujem da ga je Džibril odgajao,proćitao sam mnogo djela o dedžalu a nisam našao taj podatak.:confused:

lovespoon
02-04-2009, 09:31 PM
I ja sam negdje pročitala - brinuo se o njemu dok je bio na onom ostrvu, a Džesasa (životinja koju @clopex spominje) je imala zadatak da mu, govorom, prenese Allahove dž.š. odredbe i propise. Zaboravila sam detalje.

kicho
02-04-2009, 09:42 PM
posto je Dzibrail u uskoj vezi sa Allahom dz.s. i Poslanikom a.s. logicno je da ce imati saznanja o Dedzdzalu... a Dezddzal potice od jevrejeke porodice, i Dzibrail ga (gotovo pa sigurno) nije odgajao...
vjerovatno je da je to dezinformacija, a Allah najbolje zna...

lovespoon
02-04-2009, 09:50 PM
posto je dzibrail u uskoj vezi sa allahom dz.s. I poslanikom a.s. Logicno je da ce imati saznanja o dedzdzalu... A dezddzal potice od jevrejeke porodice, i dzibrail ga (gotovo pa sigurno) nije odgajao...
Vjerovatno je da je to dezinformacija, a allah najbolje zna...

thanks mate!!!

Evil_Stewie
02-04-2009, 09:53 PM
Eh drago mi je sto si Clopex otovrio temu ovu,Allah te nagradio. Ja sam o njemu citao mnogo tj sto sam mogao naci na internetu. Mnogo toga sam saznao,pricu ovu nisam citao. Mnogo je interesantna mada u drugim se isto prica ovako. Nisam nigdje citao da je Dzibris a.s. odgajao Dedzala,prvi put cujem to.

Da nesto kazem,pricalo se da kada dodje Dedzal tj kad pocne da hoda svijetom,predstavljat ce sve sta je ruzno ljepim a sve sto je ljepo ruznim, upravo se to desava,sve sto se smatralo prije ruznim,tj ruznom radjnom danas je sasvim normalno i ljepo. Kao npr Homosexualizam,provokativno oblacenje,alkohol i mnogo toga. A rekao je Muhamed s.a.w.s (ne citiram gA)kada dodje vrijeme kad Dedzal bude hodao zemljom sve sto ce biti ljepo predstavit ce ruznim a sve sto je ruzno predstavit ce ljepim i tako kad vidite uzarenu vodu a zedni ste ,napij te se iz nje jer u njoj je hladna voda a ako vidite preljepu vodu,bistru i hladnu a vi ste zedni ,nemoj te se napit iz nje jer je ona vatra,prljava,necista. Eto ja to smatram kao danasnju situaciju gdje je sve naopako,pa tako da mi mislimo sve sto nam se predstavi ljepim da je ljepo a naprotiv ,to je ruzno. Pricalo se isto da ce imat vojsku Jevrejsku koja ce biti veoma jaka,nemogu da se tacno sada sjetim .

I sta mi je nesto cudno a malo je i smijesno ,nekako imam sumnju u Obamu isto. Pricalo se da ce Dedzal preputovat cijeli svijet, a to upravo Obama radi,putuje od drzave do drzave. Prica se da ce zene luditi za njim, pa dobro ne lude sada zene za njim al ipak covjek se veoma dobro drzi koliko ima godina. Kaze da ce veoma vjesto pricat,upravo Obama to radi,covjek tako pametno prica i vjesto da odavno nisam cuo da Americki prijesjednik ovako pametno prica(Bush je bio nesto sasvim suprotni,da nisam cuo odavno covjeka kako glupo prica i ponasa) i jos mnogo toga.

Prica je bila jedna i o Odinu. Link koji mozete procitat vise o njemu.
http://en.wikipedia.org/wiki/Odin
Dedzal je bio opisan od strane Muhameda s.a.w.s da je on bio malog rasta,dlakav,imao je oko jedno lose kao osusena dadilja na koje nije vidio(izgubio ga je tokom sukoba sa bratom). Na slici Odina moze te vidjet bas taj opis Dedzala u Odinu.

Al na nekim opisima kao sto je gore opis mu je drugaciji. To me mnogo zbunjuje isto.

Ima li ko kakvu literaturu koja govori vise detalja o Dedzalu?

kicho
02-04-2009, 10:00 PM
takodjer se Bermudski trokut i NLO povezuju sa Dedzdzalom... a malo kasnije ce kicho postaviti i nesto teksta vezano za to, iz knjige "Tajna veza"

Evil_Stewie
02-04-2009, 10:08 PM
Cuo sam za Bermudski trokut,tj citao sam da je tu carstvo Iblisa nalet ga bilo i da mu je tu dvor veliki od kristala. Mnogobrojne osobe koje su dozivjele otvaranje portala u Bermudskom trokutu vidjeli su ostrvo i dvorac kristalni,a opis tog dvorca je bio i prije iko sto je uvidio to. Za NLO ili UFO sam cuo da su to letjelice nalet ih bilo isto,mislim to sam citao razgovor covjeka sa Dzninom muslimanom. Tu se spominjalo o NLO-u. De Kicho izvuci sta koji tekst da vidim to detaljnije.

kicho
02-04-2009, 10:29 PM
Nesto o NLO... Prije nego sto pocnem toplo svima preporucujem knjigu "Tajna Veza" Autor knjige je Muhammed Isa Dawud,knjiga je opomena cijelom covjecanstvu. Radi se o Dedzalu (antichrista) NLO I BERMUDSKOM TROUGLU.Dedzal (antichrist) Rodjen je 300 god. prije Musaa a.s (Mojsije) i dan danas ziv i zdrav. Allahovom (Bozjom) voljom Dedzal posjeduje velliku moc i intelegenciju.100 god. najmanje naprijed od nas.
Tvrdi se (ja ubjedjen sam) da su leteci tanjiri licno njegov izum i da te objekte upravljaju ljudi koji rade za njega.Ubijen je ili zabranjeno mu je,svakome ko pokusa da objelodeni nesto u vezi Nlo-a.Smatra se da je on trenutno u bermudskom trouglu,i da ce se pojaviti prije smaka svijeta,kao naj vece iskusenije.Dedzal,rodjen je defektnim ociju,tj. jedno oko mu je defektno.Njegova cilj je da unisti cijelo covjecanstvo osim jevreje... (nazalost to se i desava i uspije njegova cilj)
Njegov pecat,nalazi se na novcanicu od 1 dolara. Takodjer,lider organizacije "new world order" (novus ordo seclorum) jeste Dajjal.
U gore spomenute knjige,navodi se isto tako,da je knjizi Protokoli Cionskih Vodja (nekazem mudraca,jer zao covjek nemoze mudar biti.) autor je licno Dajjal.Postovani ljudi,bez razlike koja je vasa vjerska pripadnost... Zelim sve naj bolje i nadam se dacemo produziti na ovu temu i da se nadje neko koga interesuje ko je Dedzal (Antichrist) ili Jevrejski dugo ocekivani kralj.
Leteci tanjiri su vlasnistvo samo jednog covjeka,Mesiha Dedzala i njegovih ljudi i radnika. O bazi tajanstvenih letecih tanjira obavjestio nas je poslanik Muhammed a.s. jos prije 1.400 god. U Hadisu koji biljezi Muslim,stoji da je Poslanik na pitanje: "Kojom ce se dedzal brzinom kretati po zemlji," odgovorio je: "Brzinom oblake koji nosi vjetar"
Dzimi Karter je video leteca tijela i to vidjenje je potvrdio u prisustvu 20 osoba.Dzef Karter sin americkog presjednika o tome iznosi stav i kaze: " Moj otac je siguran da ta leteca tjela nisu iz reda ni jedne vrste nasih aviona a ne zaboravite da moj otac pozna atomsku fiziku i da je sluzio u ratnoj mornarici." Nakon kratkog vremena presjednik je izjavio: " Kad stignem u Mijelu Kucu poduzet cu sve ne ophodne mjere da se svim izvestajima o vidjenju nepoznatih leteckih tjela pozabave odgovorni ucenjaci"

Poslije dvije godine njegovog presjednikovanja,americko a i svetsko mjenje u ocekivanju da Presjednik izvrsi dato obecanje,nije dobio nista pa cak ni za trajanje cijelog mandata po tom pitanju Karter se nikad nije pojavio.

Zbog Cega ???

Dali je u Bijeloj kuci postojao neko ko je bio veci od Kartera i ko je imao vecu moc i uticaj od njega ?
Bez sumnje to je moguce.

DEDZAL JE KRALJ I PRESJEDNIK TAJNE SVIJETSKE DRZAVE I SVIH SVIJETSKIH MASONSKIH VLADA.

On je spolutni,jedini lider "NOVOG SVIJETSKOG PORETKA" Nagovjesten je jos 1776 godine na americkoj novcanici na apoenu od jednog dolara.On je ocekivani jevrejski kralj protiv koga ce se boriti Mehdija a koga ce ubiti pravi mesih Isa a.s. (Isus).

U 1950. godinui su ucestali slucajevi vidjene letecih tanjira,te je narod poceo da upucuje zahtjeve americkoj vladi trazeci dodatna objasnenja.Tom prilikom su stizala cudna objasnenjaod americkih zracnih snaga u kojima su te pojave nastojale prikazati kao obicne iluzije i fikcije,sto je jos vise uznemirio narod na americkim ulicama.Domaci mislioci su vrsili stalni pritisak na Trumanovu vladu,zahtjevajuci da mu se uskrati povjerenje,sto ga je primoralo da 4. aprila 1950. godine zakaze konferenciju za stampu na kojoj je izdao sopstenje u kome je izmedju ustalo kaze: "Pouzdano se zna da leteca tjela ne dolaze na Zemlju iz Sjedinene Americke Drzave,niti iz bilo koje druge zemlje.Ne postoji apsolutna nikakva opasnost po Americku nacionalnu sigurnost.OKO GOSPODARA NIJE NEMARNO.ON CUVA OVAJ NAROD !!"

Na koga li je Gospodin Truman mislio ? I koje to oko cuva americki narod ??
Presjednik Truman je bio jevrej. Pripadao je pokretu masona koji vjeruju u dolazak Mesiha (Dedzala) Koji ce ih izbaviti.
U istinu je bilo cudno kada je izdao naredbu: 146/B 1951.godine,a koja je objavljena u biltenu zdruzenih pomorskih i zracnih snaga americke vojske (Japan), gdje je stajalo i ovo: "I ostali radnici koji rade u ovim ustanovima su obavezni da sute i skrivaju sve informacije o letecih tanjira do kojih dodju na posredan ili neposredan nacin. "

Naredbom,koja je imala strogo povjerlivi karakter,propisane su i kazne za svakog ko radi u ovim ustanovima ukoliko se ogluse o navedenu naredbu , i to: 10.000 americkih dolara,ili do 10 godina zatvora.To je vazilo i za pilote i trgovske firme,kao i za sve one koji izdaju bilo kakvo saopstenje o NLO-ima.

Leteci tanjiri nisu nista drugo od gluhe letalice koje mogu istovremeno biti i rakete i kosmicki brodovi i avioni i camci... savrsene tehnologije. Navod potvrdjuje svedocanje Antonia Filipa,spanskog momaka tridesettih godina,koji je bio izlozen otmici od strane cetiri neidentifikovana bica iz letecih tanjira a koji je reko: "Leteci tanjir je u krajnijem,ogromni avion u obliku spuzeve skoljke,bezvucan,savrseniji od bilo koji avion koji poznaje svijet" To se zbilo u spaniji 1987.god.

Hulio F.,koga su otela neidentifikovana bica ujutro 5.februara 1978.godine,opisao je leteci tanjir ili kosmicki brod na sledeci nacin: "... Pokusavam se sjetiti detalje letjelice u koju su me odveli. To je brod poput obrnutog tanjira za supu. Krila i stop mu sacinjavaju dvije pa i vise od dvije trecine oblika. Lijep je,nema sumnje.Izmedju kupole i krila se nalazi jedna halka cija je visina oko metar i po. Od te halke-koja je od cistog metala-siri se spektar raznih medjusobno kazaljka na satu. Medjutim,to je samo privid koji nastaje prelamanjem svjetlosti i sjaja koji iz nje izvire."

kicho
02-04-2009, 10:30 PM
U najboljoj knjizi koja je objavljena u toku 1966.godine "The White Sands Axcident" od Danijela Frija ( Danijel F. vazi za najznamenitijeg americkog strucnjaka na polja konstrukcije svemirskih raketa). Nalazi se prica o istinitom dogadjaju a koju je skrivao 16 god. zbog stroge zabrane pricanja o ovim i slicnim spoznanjama. U njoj stoji da je u noci 4 jula 1950 god. setao poligonom na kome se vrsi proba raketa F2U
Vajt Sancu poligon je dugacak oko 2,5km u toku setnje iznenada je ugledao nepoznato tijelo,a kada je po drugi put pogledao,video je tjelo elipsastog oblika kako se necujno spusta na Zemlju,na udaljenosti od 20 metara do njega najinteresantnije je bio to sto je jedini zvuk koji je proizvela nepoznata lijetjelica bio lagani sum poput pucketanja grancica.Inzinjer Frie zacudjen opisao citav krug oko nepoznatog objekta cija je visina iznosila oko 8 a duzina 9m. Na njemu nije primjecivao nikakvih otvora razmisljavao je... u koliko je lijetece tijelo ima posadu ona se morala nekako i ukrcati,bilo da se udes nalazi sa gornji ili donje strane.Prisao je i rukom dohvatio srebrenjasti metalni strop iz koga je izbijalo zasljepljujuce bljestavilo. Dodirom je osjetio da je veoma gladak,i vruc vise nego obicni.Lagano je udario po stropu.Prsti mu zadrhtase kad se cu glas koji kao da je dolazio iz dubine: "Molim da ne diras oplatu.Jos uvjek je vruca" Fri se prepade i spopade ga strasan nemir.Skoci nazad i pade na zemlju u komicnom prizoru,kako je kasnije govorio.Kao u strasnom bunilu cuo je glas na tacnom engleskom jeziku tako da je u prvi mah pomislio kako je to glas nekog amerikanca poput njega. Nastavio je svoju istinitu pricu: "Samo sto sam pomislio da je to glas nekog americkog moreplovca,zacu isti glas,kao da je znao sta mislim: Ne,ja nisam amerikanac,poput tebe,nego me moja sluzba primorava da tvoj jezik naucim kako bi stobom mogao razgovarati. Tvoje uvjerenje da sam ja amerikanac,upucuje na to da moj trup u protekle 2 godine,dok sam ucio tvoj jezik nije bio uzaludan.Covjece,nikad ranije nisam bio na ovoj planeti pa dok se naviknem na zemljeni zrak i ovu silu teze,procice jos 4 god... Cilj mog putovanja je izucavanje covjekovih mogucnosti prilagodjavanja na (razlicite) okolnosti.Zelimo istraziti covjekove mogucnosti njegovu spremnost i intelektualnu sposobnost razumljevanja ideja koje su veoma daleko od tradicionalnih.Covjece ! Nasi su preci tako proteklih stoljeca vise puta dolazili na zemlju,ali nazalost nisu uspjeli u ostvarenju svojih ciljeva.Nadamo se da su se sad stekli bolji uslovi.Ljudi su,u odnosu na predjasnji period mnogo uravnotezniji i stabilni.Mi stanovnicima zemlje zelimo pruziti ruku pomoci na putu njihovih napretka "Fri nastavlja dok sam ne tremice njiemo slusao tainstveni glas,stajao sam na pjesku kao ukopan.Glas mi se ponovo javi: "Priznam da ti je tesko slusati me stojeci tu na pjesku.Zato predlazem da podjes sa nama na jedno kratko putovanje.Pogledaj ovaj nas leteci tanjir ro je obicna kapsula kojom se upravlja iz daleka.Opremljen je bezvucnim motorom,a predvidjen je i za prevoz tereta u njemu ima jedna prostorija sa nekoliko sjedista za putnike... Ja (inace),boravim u komandnom centru na centralnoj platformi,kako bi vi zemljani kazali,smjestenoj na visini od 1450km od zemlje.Kad zavrsim sa uputstvima,spustit cu ulazni dio ispod donjeg stropa letjelice koji vodi u prostoriju dugu 2,70m i siroku 2,10m u njj su se nalazile 4 stolice sa naslonjacima.Nakon toga mi ovaj glas ponudi putovanje do njujorka,koja ce u odlasku i povratku trajati svega pola sata.Nije mi nista drugo preostalo nego da prihvatim ovu cudnu ponudu.Usao sam i uhvatio se za stolicu pricvrscenu za pod nalik na sjediste u avionu.Za nekoliko sec. zemlja se neshvatlivom brzinom pocela udaljivati od mene.Posebno zanimljivo je da to na sebi nisam osjetio nikakav pritisak,imao sam osjecaj da se ljetjelica uopste ne krece.Ucas,kroz providnu povrsinu podah letjelice ugledah svijetla grada iako smo za svega 2 ili 3 sec. dostigli visinu 33.000 m. Nisam osjecao nikakav strah.Neshvatljivo jeste,ali je istina ! Ni sam sebi nisam mogao odgovoriti na pitanje sta je uzrok odsustvu straha u mene i pored zastrasujuce brzine ljetjelice ? Isti mi je glas dao odgovor na moje (naglas ne postavljeno) pitanje rekavsi: "Pogonska sila koja nas pokrece od prilike je ista kao i polje teze,tako da je teza ne utjece ni na jedan atom vanjskog omotaca letjelice,pa cak ni na jedan atom putnika u njoj. Krajniji domet brzine odredjuje jacina pogonske snage sobzirom da je ta snaga u skladjena sa masom,imajuci u vidu da zemljina teza deluje na oblik letjelice,bez umanjena,pocetna snaga izmedju stolice i tjela ostaje stabilna postaje samo jedno ogranicenje za nju a to je da ce se ova snaga smanjivati u onom omjeru u kojem se smanjuje polje zemljene teze.Iznad njujorka ljetjelica se spustila na visinu od 32.000m "inzinjer danijel fri je zabeljezio sledece" "nakon sto se letjelica spustila na visinu od 32.000m. jedan snop svijetla,koji se vidio iz grada,rasprsio se u milijone svijetlih tacaka,poput plave mase na crnom platnu.Prizor je bio dirljiv ali naj velicanstveni je bio kratki boravak iznad njujorka.Pri povratku u vajt sands postigli smo daleko vecu brzinu nego prilikom odlaska. U napustajuci tainstveni brod osjetio sam tezinu u nogama kao da su u njih okacene vreca cementa.Prije nego sto sam smukom iskoracio nekoliko koraka po pjesku primjetih da je otvor na koga sam izasao potpuno nestao.Tainstvena letjelica je isijavajuci bljestavu narandzastu svijetlost,ucas rasparala nebo,a prostor na kome je stajala pretvorio se u jak magnetni vrtlog koji me je povukao tako snazno da sam izgubio ravnotezu i gotovo se strusio.Umjesto tajanstvene letjelice pred ocima mi titrala narandzasta svjetlost. Fri je svoju knjigu zavrsio vako: "U istinu sam se sve ono sto mi se desilo opisao u podrobnom izvestaju,precizno pojasnjavajuci sve sto sam dozivio i vidio.Imajuci u vidu posebna uputstva o obaveznom cuvanu tajnu o svemu sto se desava u Vajt Sansu,sobzirom da je to voena oblast,moj izvestaj je objavljen tek nakon sto je proslo 12 god. od navedenog dogadjaja.Ako bi zanemarili neobicne stavove inzinjera danijela fri-a o tome da je tainstvena letjelica u kojoj se vozio dosla sa udaljenosti od nekoliko milijona suncevih god. moglo bi se pretpostaviti da je ona samo dio ruskog arsenala tajnog naoruzanja projekat uradjen u sklopu "rata zvijezda" ja kazem: "I kad bih zanemario gornji navod,ostaje otvoreno nekoliko pitanja ,a prije svega problem brzine kojim se jos davno pozabavio i ajnstajn.On je sebi postavio sledece pitanje:Kako bi gledao na ovaj svijet kada bi bio u mogucnosti da letim brzinom svjetlosti,i kako bi svijet gledao na mene ? Mozda bi svijet u meni vidio boga.A ako su svemirska bica u istinu htjela stanovnicima zemlje pruziti ruku saradnje na putu prosperiteta,zasto im je onda nisu pruzili u proteklim godinama otkako se pojavljaju.Ili,ako u istinu posjeduju takvu cudnu moc i snagu,zasto onda ne pokore zemlju i uspostave svoju vlast i u pojavnom svijetu.Nadalje,misteriozni pilot koji (perfektno)govori na cistom engleskom jeziku ,ne saljuci ni jedno slovo iz indiskog,kineskog,ili francuskog jezika,tvrdeci da je naucio za svega 2 god. ne zvuci uvjerljivo pa i kad bi bila istina da ga je u toku 2 god. naucio sa filmova i kaseta,zasigurno ga nebi mogao tako usavrsiti. Bez mjesanja sa ljudima koji govore taj jezik.A ako ga je naucio druzeci se sa zemljanima,kako je moguce da ga niko nije primjetio.Naj bolji komentar koji sam cuo o problemu letecih tanjira svakako je komentar Dr.Dzek-a Fleliha,astronoma i profesora iz oblasti matematike na univerzitetu u sorboni koji je na kraju svoje knjige (messengers of despotion) rekao: "Ne poznata leteca tijela,bez obzira ko stoji iza njih se poigravaju sa covjekom i njegovom razumom dosaptajuci mu da je vidio nesto sto nepostoji oni takodjer uzimaju covjeka tamo gdje ce ga suociti sa njihovim crnim namjerima" U svojoj knjizi Dozvola putovanja u Madzoniji profesor Felih potvrdjuje da: Na polju istrazavanja NLO ne pokazuje se nista kao stvarnost,tamo ne postoji nikakva stvarnost koju je moguxce precizno utviriti kao sto je slucaj kod pojave NLO... Kad covjek,bez snage i moci (da utjece na bilo sto ) dodje do stalno promenljivog prizora,puno neobicnih svetala i boja,a onda se taj prizor zavrsi susretom sa nekim bicem koje je slicno njemu (hum anoid) izvjesna je samo zbunjenost iako nista od svega nije vjerodostojno !! A,ipak,istina je da postoji... postoji neko izuzetno jako umno ustrojstvo,medjusobno ulagivanje i podrugivanje.Mislim da je ono jako podlo i da stoji iza ovih misterioznih pojava.Ono vuce sve konce varki o kojima govorimo.Dali je ono izvan zemlje ?! To nije neophodno znati !!! Licno sam cuo priznanja mnogih ucenjaka kad je brojka vidjenja nepoznatih letecih tijela u svijetu veoma visoka,te da-po njegovu mislenju koje poddrrzavam-nije moguce da te pojave dolaze izvan zemlje imajuci u vidu veliki broj registrovanih vidjenja.Sto se tice materijala od koga je napravljen leteci tanjir sva svedocenja bez izuzetka potvrdjuju da je napravljen od mase koja moze podnjeti veliku temperaturu sto znaci da je ili od metala,ili od mesavine plastike ili aluminiuma,ili pak slicne mase koja moze podnjeti velika opterecenja i visoku temperaturu.....

kicho
02-04-2009, 10:31 PM
Ima dosta slucajeva,razlicite izjave otetih ljude od strane NLO-a Ni jedan nije imao priliku da posjeti njihov svijet.Nikome do sada nisu se pohvalili kako izgleda njihov svijet,kako je napredniji od nasi. To je takodjer dokaz da su vlasnici NLO-a Ljudi sa planete zemlje.A da su stvarnost jesu i nista cudno,sasvim realno. I da je njihova baza negdje na moru a naj vjerovatno tamo i gdje je i prijesto njihovog stvoritelja tj. u Bermudskom Trokutu. Ako te zanima veza izmedju Bermudskog Trokuta & NLO ostavi e-mail pa cu ti potraziti neke materijale da vidis ko se krije tamo.

Antonio Fejlas Buvas,jedan od onih koga je oteo leteci tanjir 1958 god. potvrdio da su ga otela kosmicka bica.Pokusao da pobjegne ali ga je jedan od njih zadrzao za ramena.Oborili su ga (kako kaze) i okruzili i ostala trojca koji su bili i izveli cudan experiment.Uzeli su mu nesto krv,na nacin kako cine Arapi pomocu staklene cijevi,u staklenu casu.

Antonio kaze: "Siguran sam da su peterica koje sam video u kosmickom brodu bili ljudi.Ubukli su odjela koja su im bila pripijena uz tjelo,napravljena,cini mi se,od njeznog debelog platna.Boje pepela sa sirokom crnom prugom po sredini.Na glavi su imale metalne kacige sive boje pricvrscene metalnim vrpcima.Na ocima su imale okrugle naocare.Cini mi se da su im oci bile plave.Na sredini kacige uocio sam tri cijevcice srebrnaste boje,ali nisam siguran jesu li izradjene od kaucuka ili metala." On je cak opisao i zenu koju su mu doveli radi spavanja.Opisao ju je kao obicnu zenu,stime sto je bila izuzetno lijepa. "Kosa joj je lijepa,mekana i kovrdjava,pala niz ledja i povijena unutra.Imala je krupne plave oci.Nos joj je bio pravilan,obrazi duguljasti.Lice joj je bilo nesto duze nego sto je kod Indijki iz Juzne Amerike koje su poznate po lijepoti.Imala je njezne usne a usi su joj bile iste kao kod nase zene. Cini mi se da je bila naj ljepsa zena sto sam ikada vidio.Imala je poduze ruke sa lijepim noktima.Bila je nesto nize od mene..." -Kaze Antonio Fejls.

Slucaj objavljen je u kolumbijskom casopisu "Fija" u januari 1976 god. Opisao je slucaj kolumbijac Liberta Kuntijera iz Bogote koga je otelo nekoliko koje su izasle iz kosmickog broda,zgrabili ga i uveli unutra.On ih je opisao kao velike ljude oko1,5m,svijetlog tena i bez trepavice.Medju nima je bilo i zenska bica duge kose.Pri pokusaju da pobjegnem cetvorica sam ih oborio.Ali stiglo je i pojacanje pa su mi na nos stavili krpu namocenu.Kada sam,nakon izvjesnog vremena,dosao sebi,bio sam u nekoj jakoj osvetlenoj prostoriji.Pored mene su stajale 3 obnazena zenska bica.Izgledali su kao i nase zene.Sa njima sam imao ono sto svaki muskarac ima sa zenom,a pri tome su mi dali neki zuti napitak od koga se dobija sexualni nagon i snaga...

Eto,nema ni jedan slucaj koji opisava "bica" razlicite od ljude. Razlika jeste samo u to sto su naprijed od nas.

U naj cuvenijem intervjuu koji je dao oteti spanjolac Hulio,neki su odgovori bili nejasni pa su zahtjevali dodatnu razradu,dok su ostali bili jasni.Hulio,za ljude iz letecih tjela kaze: "Mi i oni smo jedno... Stime sto su oni ljudi buducnosti." Na pitanje odakle dolaze,on je odgovorio: "Kada sam im postavio isto takvo pitanje oni su rekli:"To nije bitno",Nakon mog insistiranja oni su rekli: "Poznavanje odakle smo mi dosli nista ti nece znaciti !!!" Istrazivac Kolins ga je pitao: " Jesu li oni ovdje u prolazu ili su stalno nastanjeni ovdje?"
"Stalno su boravili ovdje" odgovori on.
"A gdje" upita ga kolins
"Oni imaju vise baza" Odgovorio je Hulio
Dr.Fince ga je upitao: "A sta je cilj njihove posjete? "
Hulio rece: "Kada sam to pitao kazali su mi da to nije posjeta,vec da su stalno sa nama"

Evil_Stewie
02-04-2009, 10:54 PM
Kicho svaka cast. Gdje mogu tu knjigu nabavit? Bio bi sretan za tu informaciju. STvarno ovo je tako,kad sastavis sve price ljudi i kad vidis sta se desava sve se to sklapa u jednu cijelinu. Ovo je ljudi ludilo.

kicho
02-04-2009, 11:08 PM
Kicho svaka cast. Gdje mogu tu knjigu nabavit? Bio bi sretan za tu informaciju. STvarno ovo je tako,kad sastavis sve price ljudi i kad vidis sta se desava sve se to sklapa u jednu cijelinu. Ovo je ljudi ludilo.

tesko da ces naci knjigu "Tajna veza izmedju Bermudskog trougla, NLO-a i mesiha Dedzdzala" na netu...

pokusaj naci: "Razgovor sa dzinom muslimanom" i "Zivot poslije smrti" ... mislim da ove knjige imaju na netu

... a kad imadnem vremena i ja cu pretipkati jos kakav tekst, jer je pravo naporno prepisivati iz knjige...

Tyler Durden
02-04-2009, 11:36 PM
ima li neko knjigu u pdf formatu na ovu temu da mi posalje... hvala unaprijed.

Evil_Stewie
02-04-2009, 11:41 PM
Upravo je i ja trazim al slabo,cak se nema nit kupit nit na engleskom jeziku nit na nasem. Ako sta ko nadje nek je stavi na download.

Stryker
02-04-2009, 11:42 PM
Džibril a.s.?

Šta vam je?

Evil_Stewie
03-04-2009, 12:15 AM
Ko ? Meni nije nista , salim se . Ne nego ima li ko link do te knjige da ne moram zvat dole moje u Bosni i tjerat ih da mi posalju knjigu tu.

nodimj
03-04-2009, 12:24 AM
Ljudi bjezite od teme. Manite se NLO. Mada mi ovo Antihrist i Hrist nekako bjezi iz koncepta islama. Ma ni ove price mi se ne svidjaju, mislim da se ovo netreba javno objavljivati, ali eto ako tvorac ove teme je se sjetovao sa "ucenijim" ljudima iz ove oblasti onda Ok.

Evil_Stewie
03-04-2009, 12:36 AM
Mislim ima sve smisla naravno da ima. Nekom ko ne zna o tome i koji se nije uputio u tu temu ,njemu je sve ne jasno i glupo. Mislim ako ti se ne svidja onda zaobidji ,ipak su ovdje postovi osoba koji se interesuju za to. I Allah ti je objavio da se covjek treba da razvija umno i da se uci i istrazuje. Neprijatelja moras izucavat.

kicho
03-04-2009, 12:37 AM
Ljudi bjezite od teme. Manite se NLO. Mada mi ovo Antihrist i Hrist nekako bjezi iz koncepta islama. Ma ni ove price mi se ne svidjaju, mislim da se ovo netreba javno objavljivati, ali eto ako tvorac ove teme je se sjetovao sa "ucenijim" ljudima iz ove oblasti onda Ok.

a zasto da se "manimo" ovih tema... bitno je ljude upozoravati, objavljivati, a na svima individualno je hoce li nesto prihvatiti ili ne...

... istina je da i po internetu dosta jevreja i ko sve ne postavljaju raznorazne tekstove, tako da je bitan i sam izvor teksta... nije za svakoga ni da postavlja niti da prstice uplice... neke stvari uzimajte sa rezervom, ali ipak citajte o tome, nije zgorega...

@Stryker - o cemu ti?

nodimj
03-04-2009, 12:40 AM
U nekim slucajevima je neznanje blagoslov.

Evil_Stewie
03-04-2009, 12:45 AM
Pa mislim nama ne znanje nije blagoslov nego je znanje. Trebas se u zivotu obucavat i razvijat. Pa naravno da nije svaka informacija istinita al kao sto kicho kaze treba se odrzavat i cuvat prave izvorne informacije i sirit ih. Treba ljude upoznavat i edukovat a posebno kad se radi o neprijatelju.

Sve ima svoje kao sto ima i NLO i Bermudski trokut i ostalo. Pa kako ti nam mozes objasnit NLO pojave kao i pojave u Bermudskom trokutu i naravno o Dedzalu price!

nodimj
03-04-2009, 12:57 AM
Nemam ja sta objasnjavati, ili sto bi Djura reko samo Zdravo. U zivotu te snadje ono sto sam trzis. Znaci sto trzis to i dobijes. Treba se drzati i odrzavati osnovne postulate vjere, a ne ono sto neke sekte pokusavaj da sire. A ovo da li nas mrzi neko druge vjere, samo treba pogledati koliko se mi drzimo vjere kada se dva rodjena brata mrze cijeli zivot, pa sta se moze ocekivati od onih koji nas neznaju. Treba se drzati osnova vjere i pokusati to ocuvati, jacati prakticno i primjenjivati u zivotu. A ovo sta su neki tumaci islama pisali, kada bi se sve to citalo, za islam i ljude koji su odigrali neku ulogu u istoriji muslimana bi se reklo da su antihristi. Sta se sve pise o onim Halifama, pa to je ludilo. Ovi ljudi koji to pisu, samo stvaraju pomutnju, prave razliku medju muslimanima. Desava se situacija, da ljudi u dzamiji skoro nikako ne klanjaju isto, imaju razlicite pokrete, imaju svoja ubjedjenja, sto ce u konacnici ovog ludoga svijeta dovesti do medjusobih sukoba muslimana samih.

Evil_Stewie
03-04-2009, 01:14 AM
Kakve to veze ima sada s tom temom. Hoces da kazes da mi ovdje sada sirimo neke protu Islamske teme i postove ili? Mislim ima mnogo povjerljivih izvora o Dedzalu i ti izvori su vecinom povjerljivi. Ako mislis da je to sve laz ok ,tvoje je.Al doci ce dan/vrijeme kad ces drugacije razmisljat. Svako svoje tako meni moje. Aj stvarno ako nemas sta reci na temu onda ok,stvarno pusti nas da pricamo o toj temi.

kicho
03-04-2009, 01:44 AM
Nemam ja sta objasnjavati, ili sto bi Djura reko samo Zdravo. U zivotu te snadje ono sto sam trzis. Znaci sto trzis to i dobijes. Treba se drzati i odrzavati osnovne postulate vjere, a ne ono sto neke sekte pokusavaj da sire. A ovo da li nas mrzi neko druge vjere, samo treba pogledati koliko se mi drzimo vjere kada se dva rodjena brata mrze cijeli zivot, pa sta se moze ocekivati od onih koji nas neznaju. Treba se drzati osnova vjere i pokusati to ocuvati, jacati prakticno i primjenjivati u zivotu. A ovo sta su neki tumaci islama pisali, kada bi se sve to citalo, za islam i ljude koji su odigrali neku ulogu u istoriji muslimana bi se reklo da su antihristi. Sta se sve pise o onim Halifama, pa to je ludilo. Ovi ljudi koji to pisu, samo stvaraju pomutnju, prave razliku medju muslimanima. Desava se situacija, da ljudi u dzamiji skoro nikako ne klanjaju isto, imaju razlicite pokrete, imaju svoja ubjedjenja, sto ce u konacnici ovog ludoga svijeta dovesti do medjusobih sukoba muslimana samih.

ako Poslanik a.s. laže (estagfirullah), onda i mi lažemo o Dedzdzalu... ako je Poslanik a.s. rekao da se pazimo njegovog (Dedzdzalovog) dolaska, ako je rekao da ce mu na celu pisati KAFIR (nevjernik) i da ce taj naziv vidjeti samo pravi, iskreni vjernici, cista srca, zasto onda ne citati o tome i biti spreman... plasite se istine, a od nje ne mozete pobjeci, jer ima i druga strana koja ce vas vjecito upozoravati, a na vama ce uvijek biti izbor da li to prihvatiti ili ne... ako se plasis ovakvih tema, ako su nebulozne za tvoj BRAIN, jednostavno se distanciraj od tih tema i ogranici svoje postanje...
neke Allah dz.s. ostavi u vjecitoj zabludi, a ja se molim da to ne budem... a On najbolje zna

amin

biba
03-04-2009, 02:09 AM
Džibril a.s.?

Šta vam je?

I ja sam negdje pročitala - brinuo se o njemu dok je bio na onom ostrvu, a Džesasa (životinja koju @clopex spominje) je imala zadatak da mu, govorom, prenese Allahove dž.š. odredbe i propise. Zaboravila sam detalje.

posto je Dzibrail u uskoj vezi sa Allahom dz.s. i Poslanikom a.s. logicno je da ce imati saznanja o Dedzdzalu... a Dezddzal potice od jevrejeke porodice, i Dzibrail ga (gotovo pa sigurno) nije odgajao...
vjerovatno je da je to dezinformacija, a Allah najbolje zna...

U knjizi "Tajna veza" autor navodi za tu pricu (o tome da je Dzibril a.s. podgajao Dedzalla ) sljedece:
ta prica jeste rezime nekoliko antickih rukopisa oje sam pronasao u podzemnoj galeriji dvojice palestinskih seljaka pisana antickim aramskim pismom,nastala otprilike cetiri stoljeca prije rođenja Musaa a.s.Oni su kako ja mogu predpostaviti a Allah najbolje zna vecina onog sto je izdiktirao Ibrahim a.s. u Svetoj dolini od onoga sto mu je Allah Gospodar svih svjetova objavio o buducem i ovom svijjetu,o velikim iskusenjima i najvecem među njima.(dedzallu)
Sto znaci da prica nije Kuranski utemeljena ili hadiski,a covjek nije strucnjak iz oblasti hadisa i ostalih nauka.A Allah najbolje zna

Edit: Dedžall postoji i to je najvece iskusenje za muslimane kako nam je Poslanik s.a.v.s. prenio.Da nas Allah uputi i sacuva od njega i sve muslimane otrijezni da skontaju da je njegov izlazak vrlo blizu.

Evil_Stewie
03-04-2009, 02:23 AM
Allah dz.s najbolje i zna al i saznat cemo i mi jednog dana sve ako Bog da insh'Allah. Sve svojim vremenom . Ocigledno ovdje ima osoba koje ne vjeruju ni u sta. Ovdje niko ne ukazuje vjeru u Dedzala nego da on postoji medju nama i da on odradjuje svoje stvari dok ljudi sljepi ,zalutani ismijavaju nas one koje istrazujemo i saznajemo istinu o njemu i njegovom planu. Eto ako Allah dragi da i dozivjet cemo 2012 godnu insh'Allah pa cemo vidjet sve. A Allah dz.s najbolje zna.

Clopex_
03-04-2009, 06:24 AM
Ne vidjeh da ima ovoliko postova na ovoj temi pa sad sa zakašnjenjem pišem :D

Kao prvo što se tiče ove knjige koju navofi Kicho, koju je pisao Isa Dawud, da napomenem da je on odbačen "učenjak" kod skoro svih učenjaka današnjice i njegove se knjige ne uzimaju kao dokaz čak je u nekim arapskim zemljama zabranjena prodaja njegovih knjiga jer šire sumnju, i on navodi u svojim knjigama neke stvari koje nemaju nikakvih utemeljenja u Islamu cak u nekoj svojoj knjizi govori da ce sudnji dan nastupiti tacno te i te godine (ne sjecam se koja godina je) to je u suprotnosti sa Islamom i učenjem u Islamu, tako da mani te se njegovih knjiga, jer kad većina učenjaka osude nekoga onda znači da nema taj nekog uporišta i valjanog dokaza. Što se tiče NLO-a, ko je gledao serijal "The Arrivals" shvatio je o čemu se radi a ko nije preporučujem da pregleda, pa će shvatiti tajnu "NLO-a"

Evil_Stewie
03-04-2009, 06:28 AM
Gdje mogu taj serijal naci?

Clopex_
03-04-2009, 07:23 AM
bio je na free zoni a i ja sam dijelio, ne znam odakle se ako si iz ZE možemo se naći pa mi daj DVD i ja ću ti snimiti, ja više nemam DVD-ova jer sam sve podjelio, a nemam više mogućnosti da kupim i da šaljem :(

Evil_Stewie
03-04-2009, 07:41 AM
BRate ja sam ti u Floridi nisam u Bosni. Ja nemogu pristupit Freezoni posto nisam Bhtelekom korisnik tj ADSL korisnik.AKo mogu reci mi kako to mogu ucinit. Rado bi pogledao to.

Clopex_
03-04-2009, 09:38 AM
Ako si u floridi onda znaš engleski :D :D

Imaš na youtube sv djelove, osim nekih u kojima nema zvuka jer su ih izbrisali ili su ih skinuli sa youtuba. Samo ukucaj The Arrivals na youtubu i to je to

kicho
03-04-2009, 11:16 AM

Kao prvo što se tiče ove knjige koju navofi Kicho, koju je pisao Isa Dawud, da napomenem da je on odbačen "učenjak" kod skoro svih učenjaka današnjice i njegove se knjige ne uzimaju kao dokaz čak je u nekim arapskim zemljama zabranjena prodaja njegovih knjiga jer šire sumnju, i on navodi u svojim knjigama neke stvari koje nemaju nikakvih utemeljenja u Islamu cak u nekoj svojoj knjizi govori da ce sudnji dan nastupiti tacno te i te godine (ne sjecam se koja godina je) to je u suprotnosti sa Islamom i učenjem u Islamu, tako da mani te se njegovih knjiga, jer kad većina učenjaka osude nekoga onda znači da nema taj nekog uporišta i valjanog dokaza. Što se tiče NLO-a, ko je gledao serijal "The Arrivals" shvatio je o čemu se radi a ko nije preporučujem da pregleda, pa će shvatiti tajnu "NLO-a"

istina da treba uzeti masu stvari sa rezervom, a to je kicho i naveo... sa druge strane, Muhammed EL-GAZALI, koji je poznat i priznat nadaleko, takodjer opisuje mnoge stvari, mnogima sumnjive, tako da covjek i tu treba prostupiti citanju s odredjnom rezervom (kada je u pitanju deskripcija i sl.)... nrp. knjiga "Zivot poslije smrtu".

biba
03-04-2009, 11:36 AM
istina da treba uzeti masu stvari sa rezervom, a to je kicho i naveo... sa druge strane, Muhammed EL-GAZALI, koji je poznat i priznat nadaleko, takodjer opisuje mnoge stvari, mnogima sumnjive, tako da covjek i tu treba prostupiti citanju s odredjnom rezervom (kada je u pitanju deskripcija i sl.)... nrp. knjiga "Zivot poslije smrtu".

Citao sam knjigu od Gazalija i mogu reci samo jedno hadisi koji se navode tamo samo neki su provjereni a neki su ostavljeni i nezna im se izvor,deskripcija okej ali stepen vjerodostojnosti treba paziti.Djelo Ihja od Gazalija sadrzi neke hadise koje ucenjacima nije poznato da iko prenosi od hadiskih strucnjaka.Djelo je obrađeno i veliki dio hadisa je verificirano u tom djelu tj potvrđeno al ih ima koji su potpuno nepoznati ucenjacima.I da napomenem citao sam da se neke knjige pripisuju Gazaliju a da nisu njegove.
A gdje se nalazi Dedžal sada to samo Allah zna.

mostary
03-04-2009, 05:05 PM

Slazem se s tobom Clopex, trebamo se upoznati sa predznacima Sudnjeg dana, od kojih je Dedzal jedan od velikih predznaka, kao i to da ce ga Isa a.s. ubiti, i sve o njemu sto je preneseno od Poslanika s.a.v.s. vjerodostojnim hadisima, dok ostale price mogu da budu izmisljene, mada ne negiram da mozda i nisu - ali se ne uzmaju kao dokaz u vjeri, posebno kad uzmaju datume dolaska Dedzala, ili datume nastupa Sudnjeg dana i td.
Ashab je pitao Poslanika s.a.v.s. o Sudnjem danu, a on mu je odgovorio pitanjem - Šta si ti pripremio za Sudnji dan?

Tako i mi - pitajmo se šta smo pripremili za Sudnji dan?

lovespoon
03-04-2009, 09:28 PM
takodjer se Bermudski trokut i NLO povezuju sa Dedzdzalom... a malo kasnije ce kicho postaviti i nesto teksta vezano za to, iz knjige "Tajna veza"

Da, sinoć sam razmišljala otkud mi one info o Džibrilu a.s. i Dedžalu i sjetila sam se "Tajne veze". Ali evo i @biba je naveo istu knjigu. Ja imam Librisovo izdanje iz 2001, ne znam da li postoje druga izdanja.

Uglavnom u pravu ste, izvor je neka predaja a ne hadis ili slično. Da li je istinita Allah najbolje zna ali na 44 i 45 str. se opisuje kako je Džibril a.s. nosio dječaku hranu i piće te da je dobio naređenje da ga zatim vrati ponovo u san i uništi grad iz kojeg dječak potiče onako kako su uništeni stanovnici Sodome i Gomore.
Hvala za diskusiju i trud.:bearhug:

champion0
03-04-2009, 09:49 PM
Ja se sada mnogo vise bojim saznavati o tim stvarima. Znam toliko koliko ste naveli gore i jos malo. Bojim se, jer ne znam sta je tacno, sta nije. Zbunim se i onda pocnem da ludim.

Evil_Stewie
03-04-2009, 10:22 PM
Hmm istina je jedino da cemo pred Allaha. Za Dedzala neznam stvarno vise,sta god procitam sumnjivo mi je al ipak kad skontas malo u svemu al eto i u nekoj lazi ima malo istine. Allah dz.s zna samo gdje je on i mozda je to i bolje. Meni je Bush sumljiv mnogo. Kazu da je u Masonima i stalno je spominjao novi svijetski red aka NEW WORLD ORDER. 9/11 je bio Bushov plan a i ko zna mozda Dedzalov da napadne muslimanski svijet i da ga pokusa srusit. Evo Izrael se priprema vec a svi mozete vidjet . A ako je neko citao opis Dedzalove vojske izadje da su tu UN plavi sljemovi i Izraelska vojska. Ako nadjem tekst postavit cu.Imao sam ga na bookmark al nemam vise izbrisalo mi se,nazalost.

Ako krene iz Bermuda nahebao sam hahah. Briga me borit cu se,uzet cu M16 pun sanduk municije i briga me i naravno uz mene Kuran. :violent::rocket::mg:

Klošar
04-04-2009, 02:24 PM
koji dedzal?

Stryker
04-04-2009, 02:40 PM
Nije mi jasno zašto pišete "Džibril a.s.", tobe jarabi.

Amer #23
04-04-2009, 08:55 PM

Hah, nekima je i Džibril poslanik... Svasta:suicide2:

clauds
04-04-2009, 09:03 PM
Hah, nekima je i Džibril poslanik... Svasta:suicide2:

estakfirulah,a za Deđala nadam se da ce tamo gdje je sad zauvijek ostati

kaiser
05-04-2009, 02:09 PM

mozda zato sto i moze da se stavi :lol:

Citao sam tu knjigu sto kicho navede "Tajna veza". Pomalo ima cudnih opisa i desavanja u njoj. citao i citao sve dok mi jedna osoba ne donese isjecak iz novina(nezz kojih) gdje je ta knjiga proglasena nepovjerljivom i netacnom. tj zabranjenom od uleme da se uzima kao tacna
tako da ta knjiga i nije bas dobra, ali eto fino je procitati sta ljudi mogu napisat :lol:

biba
05-04-2009, 07:43 PM
mozda zato sto i moze da se stavi :lol:

Citao sam tu knjigu sto kicho navede "Tajna veza". Pomalo ima cudnih opisa i desavanja u njoj. citao i citao sve dok mi jedna osoba ne donese isjecak iz novina(nezz kojih) gdje je ta knjiga proglasena nepovjerljivom i netacnom. tj zabranjenom od uleme da se uzima kao tacna
tako da ta knjiga i nije bas dobra, ali eto fino je procitati sta ljudi mogu napisat :lol:

Mislim da je ulema sa Al Ahzara je zabranila ;) a stryker kad nađes prevod rijeci a.s. mozda i skontas zasto se dodaje za meleka Džibrila a.s.

Evil_Stewie
05-04-2009, 08:17 PM
Ja bih ipak tu knjigu procitao ,interesuje me. Treba citat knjige pa i ako je proglasena nepovjerljivom. Kaiser gdje si nabavio tu knjigu?

Hermina
07-04-2009, 12:39 AM
Mislim da je ulema sa Al Ahzara je zabranila ;) a stryker kad nađes prevod rijeci a.s. mozda i skontas zasto se dodaje za meleka Džibrila a.s.

Da li biste bili ljubazni da objasnite? Jel zato sto je prenosio Allahovu objavu Poslanicima ili...?

kicho
07-04-2009, 12:49 AM
Da li biste bili ljubazni da objasnite? Jel zato sto je prenosio Allahovu objavu Poslanicima ili...?

a.s. = Boziji spas na njega

... vjerovatno zato sto Dzibril zauzima posebno mjesto u islamu, a i kod Allaha i Poslanika... u hadisima se nerijetko (gotovo uvijek) kod Dzibril-ovog imena dodavalo a.s. ... nista lose u tome, iako se taj pridjev davao Poslanicima... nista lose niti zbunjujuce nema u tome...

Hermina
07-04-2009, 12:54 AM

... vjerovatno zato sto Dzibril zauzima posebno mjesto u islamu, a i kod Allaha i Poslanika... u hadisima se nerijetko (gotovo uvijek) kod Dzibril-ovog imena dodavalo a.s. ... nista lose u tome, iako se taj pridjev davao Poslanicima... nista lose niti zbunjujuce nema u tome...

Tako sam i mislila, Hadis nisam citala tako da nisam znala 100% ali sam pretpostavljala boldirano. :) Samo mi je bilo malo komicno sto momak uporno pita a niko uporno ne zeli da objasni, ko da pita ne znam ti ni ja sta pa niko nece da odgovori. ;)

Evil_Stewie
07-04-2009, 12:54 AM
Ima li ko kakve updates o Dedzalu ? Ima li ko kakav "povjerljiv" izvor sto govori o njemu jos?!

Stryker
07-04-2009, 01:01 AM

Kada već pišete red bi bio i da objasnite.

Hajde ti to objasni maloj djeci, počet će Džibrila smatrati za Božijeg poslanika, tobe jarabi. Zato je bolje da ime tog meleka pišete uobičajeno.

Tako sam i mislila, Hadis nisam citala tako da nisam znala 100% ali sam pretpostavljala boldirano. :) Samo mi je bilo malo komicno sto momak uporno pita a niko uporno ne zeli da objasni, ko da pita ne znam ti ni ja sta pa niko nece da odgovori. ;)

Eno objasnili su.

Clopex_
07-04-2009, 06:09 AM
Ima li ko kakve updates o Dedzalu ? Ima li ko kakav "povjerljiv" izvor sto govori o njemu jos?!

Evo jedna knjiga na ovom linku u toj pored ostalog ima i sve o Dedžalu kakav je, gdje je, kad dolazi itd. LINK (http://www.islamhouse.com/p/51242)
A ako hoceš javi mi se na PM mogu ti negdje uplodovati imam neka predavanja koja govore samo o Dedžalu

Evil_Stewie
07-04-2009, 07:12 PM
Hvala na infu. Nisam znao i to. Selam. Cita li ko knjigu sto nam je nas brat Clopex ovdje postavio?

kicho
07-04-2009, 07:37 PM
Hvala na infu. Nisam znao i to. Selam. Cita li ko knjigu sto nam je nas brat Clopex ovdje postavio?

Alejkumu selam

Knjigu? Mislis na "Velike i Male Predznake Sudnjeg Dana" ??? ... citao je to kicho poodavno, odlican citab... vrijedi procitati...

lovespoon
09-04-2009, 01:46 PM
Ova pomenuta knjiga o predznacima je ok skroz, ko je fino pročitao već mu koljena klecaju od prpe.

@stryker ne uzbuđuj se, neće pametna djeca nikoga pogrešno smatrati poslanikom kad im sve lijepo objasni. Uostalom veću smutnju bi mogao izazvati naš parlament. Tamo sve "poslanik" do "poslanika" - ovdje trebaš uzviknuti tewbe ja Rabbi.

Enver
28-07-2009, 11:02 PM
Evo teme za one koji su zainteresovani da još pišu o ovome.
Tema živa,a prethodna koja je malo prije zatvorena bila je Dupla.
Uživajte u diskusiji.
S poštovanjem.

Tarik_Dzedaj
28-07-2009, 11:29 PM
ne vjerujem bas da je dedzal sistem :whyyou:

Evil_Stewie
28-07-2009, 11:41 PM
Da li je Dedzal dosao,Allah ga prokleo ,ne znam. Mnogo govori da jeste al samo Allah zna 100%. Previse se desava,preokrenulo se sve i mnoge stvari najavljene su se desile i desavaju se. Teska vremena nas cekaju to znam i ako nemas vjeru jaku onda ne znam..... Vjerovali ili ne nesto mi je Obama suhveli.

kicho
28-07-2009, 11:52 PM
on (Dedzdzal - Allah ga kaznio) je tu, vreba, ali jos dosta toga ima da nas zadesi prije njegovog javnom pojavljivanja... mada onaj ko bolje prati i vise cita moze ga cak i vidjeti (ne fizicki), ali njegova djela su vec davno aktuelna na dunjaluku...

Eto skoro sam pisao i o predznaku Sudnjeg dana, a vezano za rijeku Tigris... njegovo dolazak sve je blizi, ali, ali......

lovespoon
30-07-2009, 10:26 PM
ne vjerujem bas da je dedzal sistem :whyyou:

Kako misliš: "ne vjerujem da je sistem"?
Pa, njegovom šefu (kretenu odmetnutom) je
dato pravo i rok do Sudnjeg dana da sprovodi svoju naopaku rabotu.
On to ažurno i radi i to very, very sistematski.
Ali kad dođe 5 do 12, onda kud koji mili moji :)

Hermina
31-07-2009, 12:04 AM
Kako misliš: "ne vjerujem da je sistem"?
Pa, njegovom šefu (kretenu odmetnutom) je
dato pravo i rok do Sudnjeg dana da sprovodi svoju naopaku rabotu.
On to ažurno i radi i to very, very sistematski.
Ali kad dođe 5 do 12, onda kud koji mili moji :)

Bila tema prosla, pa su nas prebacili na ovu. :) Autor je rekao da misli da je to sistem (tipa sistem koji se predstavlja za bozanstvo, npr. komunisticki, ili sila koju Amerika danas u svijetu predstavlja). A nismo bas dotle dosli da nam predsjednici govore da su bogovi, ipak jos uvijek imamo strucnjake, sprecijaliste koji bi se odmah takvim slucajevima odmah pozabavili. :lol:

Vjerovali ili ne nesto mi je Obama suhveli.

Vidis? :)

A Obama mi se bas i ne cini "corav". :santa2: Dedzal bi se valjda trebao izdavati za Boga, ne? Ko bi njemu i povjerovao da kaze da je Bog? Ne vjerujem da Bog postoji, ali i ako da, ne znam bas da bi Stvoritelj bio onoliko smotan. Svaki put kad ugledam Obamu na TV cekam kad ce reci gdje je ovaj put udario glavom od nesto ili upao. Majku mu, taj se haman rusi ko Troja bar jednom tokom 24 sata. :pop:

pustinjski_lav
31-07-2009, 12:17 AM
Nije mi jasno zašto pišete "Džibril a.s." ...

Džibril a.s. je bio od poslanika, od Allaha dž.š. poslat.
Dakle, između meleka je odabran, za tu misiju.

Dostavio je Kur'an - govor Uzvišenog. Uobičajeno je da se za poslanike koristi dova a.s. ili s.a.w.s.

Ta ista dova se može koristiti i za npr. ashabe (drugove Muhammeda s.a.w.s.) r.a., ali je uobičajeno da se koristi r.a.

Ako bi za nekog npr. ashaba r.a. upućivali dovu s.a.w.s., onda bi i za ostale ashabe to isto trebali raditi tj. da se ne pravi među njima izuzetak.

kicho
31-07-2009, 02:35 AM
Vidis? :)

A Obama mi se bas i ne cini "corav". :santa2: Dedzal bi se valjda trebao izdavati za Boga, ne? Ko bi njemu i povjerovao da kaze da je Bog? Ne vjerujem da Bog postoji, ali i ako da, ne znam bas da bi Stvoritelj bio onoliko smotan. Svaki put kad ugledam Obamu na TV cekam kad ce reci gdje je ovaj put udario glavom od nesto ili upao. Majku mu, taj se haman rusi ko Troja bar jednom tokom 24 sata. :pop:

Ne mora neko biti sam Dedzdzal (Allah ga kaznio), vec postoje i pijuni... nesto poput figura (pijuna) na šahovskoj tabli, samo metaforcki sad kicho govori... postoje zrtve za centralnu figuru ;)

A On najbolje zna ko je ko!

lovespoon
02-08-2009, 02:21 PM
[QUOTE=Hermina;1295099]Bila tema prosla, pa su nas prebacili na ovu. :) Autor je rekao da misli da je to sistem (tipa sistem koji se predstavlja za bozanstvo, npr. komunisticki, ili sila koju Amerika danas u svijetu predstavlja). A nismo bas dotle dosli da nam predsjednici govore da su bogovi, ipak jos uvijek imamo strucnjake, sprecijaliste koji bi se odmah takvim slucajevima odmah pozabavili. :lol:

Aaaa, now I skontala, tnx. Ali nisu ni predsjednici ni specijalisti raznorazni daleko od toga da izjave da su bog. Pored onog njihovog tona, nastupa i razmišljanja, u očima im ostane još ono nešto nedorečeno u stilu "kako ne vidite da sam ja najbolji i najpametniji i sve naj, naj..."
Ma katastrofa, najgore su mi one ljekarske: "ostalo vam je još toliko i toliko do kraja života":sick2::bluewinky

tazz
03-08-2009, 11:35 AM
na prosloj dzumi je bas bila hutba o sudnjem danu i imam je govorio o predznacima i ja ne cuh jedan predznak koji se jos nije ukazao, a evo e-mail koji sam primio sa facebooka, i kad to procitah, nekako imam utisak da dedzal salje vojsku koja je nama i blize nego sto mislimo a nismo svjesni toga, evo e-mail pa procitajte (mada je na engleskom nadam se da cete razumjet, ako ne nije problem da prevedem)

Assalamualikum,
Now we all know that zionists control pretty much of the media but hollywood seems to have evaded this claim...but not for long.Here is a very short list of some of the household Jewish names that have been portrayed as 'heroes':
Zac Efron-yes the High school musical kids sensaton
Shia LaBeouf-Its Sam Witwicky!The transformers guy!
Daniel Radcliffe-clearly someone this big deserves proper justification.This is an original and verified quote(check it out from wikipedia)"Radcliffe has stated that he is an atheist,as well as that he is "very proud of being Jewish"
Zac Braff-Its Dr.JD from the ever popular scrubs!took me by surprise too
Ben Stiller!-His mother converted to Judaism after marrying his jewish father!
And last but certainly not least,Jerry Seinfeld-The owner,writer and main actor of the "Seinfeld"He's the biggest name in TV after Oprah!
Now most of you might think that so what?!What am I supposed to do?What difference does it make?!Well what I'm trying to tell you all is that these "heroes" are indoctrinating us in our very own personnel entertainment and and that (now this is only a hunch)...dajjal's coming!
Thank you for your time,

Simply_the_best,
09-08-2009, 09:35 PM
kako ce biti u samostanu kad je u KUR ANU navedeno da ce dedzal izaci iz zemlje

Blahhh
09-08-2009, 09:54 PM
...eno ga u frizideru :zidane:

tazz
09-08-2009, 10:06 PM

hahaha, ozbiljno????

...eno ga u frizideru :zidane:

hahahahahahaha jel to si fulio/la pa umjesto dzevada dedzala :D

biba
10-08-2009, 12:36 AM

??????? Gdje to?????

Clopex_
10-08-2009, 05:32 AM
malo se zafrkala, pomješala je Dedžala i životinju koja se spominje u Kur'anu koja ce izaci iz zemlje :D

biba
10-08-2009, 07:44 PM
malo se zafrkala, pomješala je Dedžala i životinju koja se spominje u Kur'anu koja ce izaci iz zemlje :D

Dzesasa tacnije.

Ado_Zmaj
11-08-2009, 12:58 AM
Dzesasa tacnije.

A jos tacnije:
To je jedna jako dlakava zivotinja, toliko dlakava, da kad su je jedni arapi vidjeli nisu mogli razlikovati gdje joj je prednja a gdje zadnja strana ^.^

adnan.
19-06-2013, 02:15 PM
Ne znam koliko ce vas ovo pogledati ali bih volio da skrenem paznju nekima koji se prave kao da znaju! Dedžal je covjek jevrejskog porjekla koji je sljep na jedno oko koji ce ici svjetom iizvoditi svoju magiju i dokazivati da je (neuzubilah) bog. Ljudi svih vjera ce mu poceti vjerovati samo pravi vjernici ce vidjeti da mu na celu pise nevjerik. Tada ce Allah spustiti Isa a.s (koji je jos uvjek kod Allaha) te ce ubiti Dedžala,ubiti svinju i slomiti krst.Tad cesvi krscani preci na islam, i teda ce nastati rat izmedu muslimana i jevreja. U Ku'ran-u se također spominju plemena Jedžudž i Medžudž(koji ce biti u tolikom broju da im necebiti dovoljno jedno jezero vode i nitko nije ne znam osim naravno Allaha kosu oni). Nakon rata Isa a.s ce zivjeti 60 godiuna sa svojom zenom i djecom (koje ce dobiti). Kada Isa a.s umre nastupa smak svjeta, kada Allah narecuje meleku da puhne u Sur ili trubi tada ce zivot prestati. Kada Allah ponovo naredi da melek puhne Sur svi ce ponovo oziviti i svi ce mo biti na sudu kod Allaha(od straha prema Allahu niko se nece prepoznati).

Vidim da ste i spominjali bermunski troguao pa da vam nesto ispricam. U podrucju bermuskog trougla se nalazi Iblisovo prjestolje.Poslanik nas upozorava "Ne zadrzavajte se na mjestima gdje su unisteni neki narodi". I kada svratite, pustite suzu stou prevodu znaci "kad dodete na ta mjesta unistenja, stupite u kontat sa Allahom i stavite se pod Božiju zastitu, kako vas ne bih snaslo ono sto je snaslo njih"

adnan.
19-06-2013, 02:29 PM
Zivotinja koja ce izaci iz zemlje ce obiljeziti ljude na prave muslimane i nemuslimane.

adnan.
19-06-2013, 02:33 PM
dedzal nece izaci iz zemlje vec zivotinja koja ce nas obiljeziti na muslimane i nemuslimane

sajlent
19-06-2013, 02:36 PM
ugrijalo danas.. :zubo:

adnan.
19-06-2013, 02:36 PM
nece dedzal vec zivotinja kojace nas odiljeziti na muslimane i nemuslimane

Tribbiani
19-06-2013, 02:54 PM
Iskopao si temu staru skoro četiri godine. Aferim. :facepalm:

Blahhh
19-06-2013, 11:41 PM
cek...ne shvatam...jesi to ti dedzale?!