PDA

Pogledajte punu verziju : Nogometna/Fudbalska reprezentacija BiH

Stranice : 1 2 [3] 4 5 6

Killer Copy
10-10-2009, 11:06 PM
u sarajevu ludnica. nisam se nikad ovako osjećao. nevjerovatni osjećaji prolaze kroz mene. bio sam na ulici u titovoj, pred vjecnom vatrom i ne mogu opisati tu radost i veselje medju svima koji su bili tu. zaista nevjerovatno. i sad ne znam jel mi draze sto hrvati nisu prosli ni u baraz il sto smo mi prosli.

Killer Copy
11-10-2009, 12:08 AM
Evo kakvo je trenutno stanje, a mozda ce se promijeniti do nove Fifine tabele najboljih reprezentacija.

Nosioci:
1. Rusija 6
2. Francuska 10
3. Grčka 12
4. Portugal 17

Nenosioci:
1. Ukrajina 25
2. Irska 38
3. BiH 46
4. Slovenija 54

Ja mislim da bi sa Portugalcima i Francuzima imali nekakve šanse za prolaz.

Bosnian_Lord
11-10-2009, 12:25 AM
evo jedan clip, sto sam ga snimil, poslije utakmice... atmosfera kod Bosanke, u NicaZe. :)

pGHRBDZjZqk

Tyler Durden
11-10-2009, 12:36 AM
Evo kakvo je trenutno stanje, a mozda ce se promijeniti do nove Fifine tabele najboljih reprezentacija.

Nosioci:
1. Rusija 6
2. Francuska 10
3. Grčka 12
4. Portugal 17

Nenosioci:
1. Ukrajina 25
2. Irska 38
3. BiH 46
4. Slovenija 54

da hocemo dobiti Grke da im se revansiramo :D

qwerty
11-10-2009, 01:34 AM
Da ja biram uzeo bih Grke ili Ruse, mada sve 4 ove zemlje nosioci su pokazali odredjene slabosti u kvalifiakcijma tako da imamo sanse u svakom slucaju. Ne sumnjam da ce se cirini ratnici boriti do posljednje da se plasiraju pa makar to bio i Portugal imamo njabolje strijelce, skoro svi igraci nam igraju vani za najbolje klubove, imamo super trenera i u toj varijanti imamo dosta sanse i mnogi ce moliti Boga u barazu da nas izbjegnu. I da da ne zaboravim svaka cast momci Dzeko i Iibisevic za golove, a Misimovic za kreaciju igre i asistencije(po meni je on bio kljucni igrac utakmice, oba gola namjestio):bravo2:

Weberba
11-10-2009, 01:46 AM
Ma Misimovic je igracina svjetske klase, mozak reprezentacije, kako samo dodaje lopte kao da ima svaka oci, virtuoz i umjetnik.

Susret protiv Spanije jedva cekam, iz razloga da zaista vidimo kako stojimo sa jednom Spanijom koja samo zna za pobjede u prethodnih 9 utakmica kvalifikacija, u cemu je najbolja od svih reprezentacija ovaj puta. Ako barem izborimo remi mozemo se nadati necemu dobrom u barazu.

Zed's Dead
11-10-2009, 01:51 AM
Baraz Mubarek Olsun!

Bosnian_Lord
11-10-2009, 01:58 AM
Baraz Mubarek Olsun!

Baraz Bajrecula! Mir Bozji, Baraz se Rodi! Sretan Baraz!

:bih:

Sarajlija.ba
11-10-2009, 02:11 AM
Baraz Mubarek Olsun!

:hihi:
Ukraina bi nam najvise lezala poslje slavlje:jammin:

Bosnian_Lord
11-10-2009, 02:20 AM
:hihi:
Ukraina bi nam najvise lezala poslje slavlje:jammin:

nemERemo, mi protiv Ukrajine... samo protiv: Francuske, Rusije, Portugala, ili Grcke.

Sarajlija.ba
11-10-2009, 02:26 AM
nemERemo, mi protiv Ukrajine... samo protiv: Francuske, Rusije, Portugala, ili Grcke.

Onda portugal ili greecka:jammin:

Woodoo
11-10-2009, 02:41 AM
Portugal bi nam dobro lezo nisu ni oni bog zna sta!!!
Jel ko pratio prenos Marijana na RSG ja mute tv i RSG navrno i uzivo uz komentatora svih komentatora.
Nema sto kod drugog gola lik je poludio ponovio je Vedo jedno 10 puta pa onda plavooki jedno 6-7.Nema sta profesionalac je!!!

Barca u srcu
11-10-2009, 09:30 AM

Nosioci:
1. Rusija 6
2. Francuska 10
3. Grčka 12
4. Portugal 17

Nenosioci:
1. Ukrajina 25
2. Irska 38
3. BiH 46
4. Slovenija 54

Mislim da bi jedino Rusija nas mogla malo zezati zbog vremena. Ja bi najviše volio grke, jer su u Moldaviji igrali 1-1. A i druge rep. su imale kikseva, tako da bi se možda i sa svima mogli nositi.

puma
11-10-2009, 10:00 AM
Sa ovakom igrom mozemo igrati protiv bilo koga.Prije pocetka utakmice Ciro rece da smo jedna od najjacih reprezentacija svijeta, bio je u pravu.

Enver
11-10-2009, 10:06 AM
Mislim da bi jedino Rusija nas mogla malo zezati zbog vremena. Ja bi najviše volio grke, jer su u Moldaviji igrali 1-1. A i druge rep. su imale kikseva, tako da bi se možda i sa svima mogli nositi.
U svakom slučaju čestitke našim momcima i selektoru.
Bilo bi lijepo pobijediti i Španiju pa bi i moral u baražu bio
sigurno veći i pobjeda sigurnija bez obzira
o kojoj se ekipi radilo.:p

Bosnian_Lord
11-10-2009, 12:34 PM
A dobra vijest za nas je ta, da se zuti kartoni NE prenose u baraz... znaci ako neko od nasih dobije 2-gi, zuti protiv Spanije... opet ce igrati protiv...?

:hrpa:

kicho
11-10-2009, 12:38 PM
A dobra vijest za nas je ta, da se zuti kartoni NE prenose u baraz... znaci ako neko od nasih dobije 2-gi, zuti protiv Spanije... opet ce igrati protiv...?

:hrpa:

Jesi li 100% siguran u taj info? :D

Jer Miske (i mislim jos jedan igrac) su optereceni mogucnoscu dobijanja 2. zutog. Ondabi mogli svi rastereceno igrati protiv Španije.

Bosnian_Lord
11-10-2009, 12:44 PM
Jesi li 100% siguran u taj info? :D

Jer Miske (i mislim jos jedan igrac) su optereceni mogucnoscu dobijanja 2. zutog. Ondabi mogli svi rastereceno igrati protiv Španije.

Tako sinoc rece, Marjan... :)

Nermin & Lejla
11-10-2009, 01:25 PM
Tako sinoc rece, Marjan... :)

Baraz je odvojen i kartoni iz Grupne faze ne vaze za Baraž

Barca u srcu
11-10-2009, 01:31 PM
Ma toooooooooooooooooooooooo. Onda možemo svi rasterećeno igrati. ja sam mislio da protiv estonije dobije naših 5-6 žute i da pauziraju protiv Španije, a da igraju u baražu. sad samo da niko ne dobije 2 žuti, pa da odmara u 1. utakmici baraža.

Killer Copy
11-10-2009, 01:37 PM
Baraz je odvojen i kartoni iz Grupne faze ne vaze za Baraž

od kud sad to, nadjite mi to pravilo ako ima gdje zapisano. ne vjerujem bas da se nece pikati zuti iz kvalifikacija

Bosnian_Lord
11-10-2009, 01:41 PM
od kud sad to, nadjite mi to pravilo ako ima gdje zapisano. ne vjerujem bas da se nece pikati zuti iz kvalifikacija

Pa sinoc Marjan, u toku prijenosa... tako rece. Valjda on zna.

Mada, ja sam pretrazio FIFA, stranicu, i kao i obicno, kad kod njih pokusavam nesto naci, ne uspijem u svojoj namjeri, jer im je sve razbacano. Tako, da nisam mogao naci direktnu potvrdu Marjan-ove, tvrdnje...

Killer Copy
11-10-2009, 01:48 PM
Pa sinoc Marjan, u toku prijenosa... tako rece. Valjda on zna.

Mada, ja sam pretrazio FIFA, stranicu, i kao i obicno, kad kod njih pokusavam nesto naci, ne uspijem u svojoj namjeri, jer im je sve razbacano. Tako, da nisam mogao naci direktnu potvrdu Marjan-ove, tvrdnje...

pa nije marijan Sep Blater pa da zna sve. nisam cuo za takvo pravilo da se kartoni ne pikaju u barazu. izvaljivao je i marijan gluposti ko i ćiro. zato me zanima odakle mu informacija. ako neko nadje nek postavi.

Killer Copy
11-10-2009, 02:02 PM
ĆIRO NEMA PRIMJEDBI NA BRILJANTNU POBJEDU

Slavlje, pjesma, suze radosnice, a prijestolnica Estonije ofarbana je u plavo žute boje. Večeras se slavi!

Selektor Bosne i Hercegovine, fudbalska legenda, Miroslav Ćiro Blažević, odveo je BiH na prag raja. Malo je bilo optimista koji su vjerovali da Ćiro može dići BiH iz pepela. On je uradio upravo to i mnogo više...

„Izgledali smo fantastično, dominantno, tokom svih 90 minuta. Nema sumnje da smo odigrali jednu od svojih najboljih utakmica“, priča Ćiro.

Poznat kao sjajan motivator, Ćiro je svoje Zmajeve „naložio“ do fanatičnosti!

„Ja ne mogu pričati javno ovdje sa vama o stvarima koje pričam svojim igračima u svlačionici. To bi narušilo moj uticaj među igračima. Mogu samo reći da sam im rekao prave stvari. Reći samo da sam im između ostalog, rekao da su najbolja ekipa na svijetu“.

„Svi igrači, ali ama baš svi, su se ponašali tačno onako kako smo se dogovorili u svlačionici. Nije bilo odstupanja ni za milimetar od dogovorenog. Imamo životnu priliku i grabimo krupnim koracima ka njoj. Pokazali smo jednu fudbalsku demonstraciju sile, a od početka smo bili svjesni šta nam ova utakmica donosi. Ostavili smo sjajan utisak i zaista nemam primjedbu ni na koga, dapače čestitam svim svojim igračima i mogu reći da sam ponosan na njih“, sijao je Ćiro od sreće.

Navijači Bosne i Hercegovine, suprotno svim strahovanjima, odigrali su ogromnu ulogu u sinoćnjoj pobjedi. Do 24. minute nije se čuo ni glas sa tribina sa bh. Navijačima, u spomen na tragično preminulog navijača Sarajeva Vedrana Puljića. A, onda je zagrmilo...

„Našim sjajnim navijačima pripadaju posebne zasluge za večerašnju pobjedu. Bili su na najvišem nivou. Kad su se bh. Navijači oglasili, mi smo zabili prvi gol. Ne možemo bez njih. Ovo je samo bila potvrda koliko su nam bitni u svemu. Od sveg srca im se zahvaljujem“.

SyL@r
11-10-2009, 02:15 PM
vec je krenulo sveopce preseravanje po medijima
pa sta ako smo pobijedili slabasne Estonce?
treba se dokazati sada u barazu kada nam dodje pravi protivnik

Killer Copy
11-10-2009, 02:16 PM
MISKE: NE BOJIMO SE NIKOGA

Iako su strijelci u sinoćnjoj pobjedi Bosne i Hercegovine bili Edin Džeko i Vedad Ibišević, junak pobjede ipak je bio virtuoz Zvjezdan Misimović.

Naša "desetka", virtouz sredine terena, podijelio je u svom stilu dvije asistencije za Dijamanta i Zmaja i odveo reprezentaciju Bosne i Hercegovine u baraž. Miske je, kao i obično, pokazao da je pravi lider na terenu.

"Ova je utakmica pokazala svu našu snagu. Odigrali smo 90 minuta gotovo bez greške. Kontrolisali smo igru, pogotovo u sredini terena i nismo dopustili Estoncima da dođu do lopte. Još smo jednom pokazali svu svoju snagu", kazao je vidno raspoloženi Misimović.

Ova nas je pobjeda odvela u baraž. Koga bi volio tamo da dobijemo za protivnika?

"Mislim da je to manje važno. Sve reprezentacije koje budu igrale tamo biće jake, u to nema sumnje. Međutim, mi ukoliko budemo igrali kao večeras, možemo svakoga pobijediti. Ne bojimo se nikoga, drugi bi se nas trebali bojati", dodao je Miske.

Killer Copy
11-10-2009, 02:22 PM
Španci dolaze desetkovani u Zenicu

Španija na noge neugodnoj i motiviranoj bosanskohercegovačkoj nogometnoj reprezentaciji u srijedu u Zenicu dolazi bez Daniela Güize, Carlosa Marchene, Xavija, Carlesa Puyola i Cesca Fabregasa.

Objavila je to Marca u broju od nedjelje. Isti izvor navodi da su Güiza i Marchena ozlijedili butne mišiće, što ih je onemogućilo i da nastupe u Jerevanu protiv Armenije (2-1 za Španjolce). Xavi neće igrati da ne bi pogoršao ozljedu, Fabregas će biti odsutan zbog problema porodične prirode dok Puyol mora pauzirati zbog žutih kartona.

Neizvjesni su također nastupi lakše ozlijeđenih Fernanda Torresa i Andresa Inieste, a selektor Vicente del Bosque otprije u kadru nema ozlijeđenog Davida Villu. O zamjenama zasad nije razmišljao.

Utakmica na Bilinom Polju bez ozbiljnog je značaja. Europski su prvaci, međutim, pobijedili u svih devet dosadašnjih dvoboja skupivši maksimalnih 27 bodova. Zato bi im pobjeda nad BiH mogla ipak biti važan cilj.

Jednako dobar učinak u kvalifikacijama jedino imaju Nizozemci, koji su prvo mjesto u devetoj skupini osigurali s maksimalnih osam pobjeda

SyL@r
11-10-2009, 02:24 PM
killeru dosta vise spama od tebe

mogao si ovo sve staviti u jedan post

Bosnian_Lord
11-10-2009, 02:58 PM
http://img40.imagefra.me/img/img40/2/10/10/dinela/f_v2ghuxqim_e4ea201.png

Killer Copy
11-10-2009, 03:00 PM

jest lijepo vidjeti dijamanta rame uz rame sa rooneyem. i misketa i muslimovica takodje :bravo2:

Nermin & Lejla
11-10-2009, 03:05 PM
Danas na HRT pitaju Bakira Hadziomerovica
"Cujem da je Bosna prosla u baraz, ne znam da li to sta vama znači"
On Odgovara "Cujem da vi niste prosli u Baraz, žao mi je zbog toga jer bi vas mi izbacili u barazu."

Killer Copy
11-10-2009, 03:07 PM
Danas na HRT pitaju Bakira Hadziomerovica
Cujem da je Bosna prosla u baraz ne znam da li to sta vama znači
On Odgovara Cujem da vi niste prosli u Baraz, žao mi je zbog toga jer bi vas mi izbacili u barazu

e nek im ga je Bakir šuknuo, drago mi je zbog hrvata. al mi je jos draze zbog nas :bravo2:

kicho
11-10-2009, 03:17 PM

A zanimljivo je vidjeti da medju najboljim strijelcima nema igraca iz, nama, direktnih konkurenata u barazu (Francuske, Portugala, Grcke i Rusije)... veoma smo efikasna repka, dajemo puno golova, to nam je prednost sto igramo napadacki...

Killer Copy
11-10-2009, 03:41 PM

fali ti ovdje Gekas sa 9 golova i Pavulycnehko sa 5 golova
evo tabele sa fifine stranice, al nisu dzeki racunali ovaj zadnji gol protiv estonije

http://i35.tinypic.com/330fccl.jpg

Bosnian_Lord
11-10-2009, 05:02 PM
evo jedan clip, sto sam ga snimil, poslije utakmice... atmosfera kod Bosanke, u NicaZe. :)

pGHRBDZjZqk

evo, jos jedan od sinoc... ovaj dok sam isao Bulevarom, prema Bosanki :)

gaolskUKk3M

Bosnian_Lord
11-10-2009, 05:04 PM
fali ti ovdje Gekas sa 9 golova i Pavulycnehko sa 5 golova
evo tabele sa fifine stranice, al nisu dzeki racunali ovaj zadnji gol protiv estonije

http://i35.tinypic.com/330fccl.jpg

ono sto sam ja stavio je copy/paste, sa jednog drugog foruma. moze biti da je neko to prepravljao... ali, eto dobro da si ti postavio... ;)

Killer Copy
11-10-2009, 05:06 PM
ono sto sam ja stavio je copy/paste, sa jednog drugog foruma. moze biti da je neko to prepravljao... ali, eto dobro da si ti postavio... ;)

ma nije problem, vidis da si ovi na fifi zabrljali i to bas dzeki nisu uracunali jedan gol.

Killer Copy
11-10-2009, 05:19 PM
Ludnica u Domu Mladih

5ieOz5VpeSE

rfzQjsVQRj8

9-VZhOfNes4

Ludnica po gradu, pred Vječnom Vatrom

uaUzKJE3jCc

dahZq2vtP9Y

O_nd7ucL074

Malo vatrometa
oTLNioc4zrc

EW2HIGs8nfw

Malo bakljade
jFh0LEiF2rs

puma
11-10-2009, 05:23 PM
Hocu da nam dode Francuska i da ih unistimo.:mg:

Nermin & Lejla
11-10-2009, 11:51 PM
MIralem Pjanic nije mogao igrati u sinocnoj utakmici...ali je zato iskoristio priliku i posjetio svoj rodni grad Tuzlu i odgledati utakmicu...
Fotografija je uradjena kod Trznog centra na Brcanskoj Malti.........

http://www.sportin.ba/SlikeVijesti/Pjanic_11_10_09.jpg

Killer Copy
12-10-2009, 11:28 AM
Muratović: Zbogom nakon baraža

Samir Muratović je nakon pobjede u Estoniji rekao da će se od reprezentacije oprostiti nakon baraža.

- Vrijeme je da se oprostim. Moje vrijeme prolazi i osjetim da je došao trenutak da kažem dosta - iskren je, kao i uvijek, bio Muratović.

Kada je selektor Blažević čuo za ovo, uzviknuo je "nema šanse". Dodao je da će se Muratović oprostiti kada mu on dozvoli. Ipak, Samir je nastavio:

- Vrijeme je da mlađi počnu dobivati priliku. Ja sam svoje odigrao, ponosan sam što sam dio ove reprezentacije.

Zar ni mogući nastup na Svjetskom prvenstvu nije izazov?

- Ako se plasiramo, u Južnu Afriku ću ići samo kao navijač - zaključio je vezni igrač austrijskog Šturma.

Muratović je rođen 25. februara 1976. u Zvorniku. U državnom timu je, prema evidenciji NSBiH, odigrao 21 utakmicu, ali se nije upisao u listu strijelaca

Killer Copy
12-10-2009, 11:34 AM
PROTIV ŠPANIJE U NAJJAČEM SASTAVU

Iako Španci dolaze u Zenici rasterećeni, upravo kao i naši Zmajevi, ovaj susret sigurno neće proći kao revijalna utakmica, iako nema rezultatskog značaja.

Furija na Bilino polje stiže sa maksimalnim omjerom i sigurno je da će gledati da niz neporaženosti nastave i u meču protiv BiH. Međutim, naši Zmajevi, osokoljeni pobjedom nad Estonijom i plasmanom u baraž, najavljuju skidanje skalpa neprikosnovenim Špancima.

Ćiro utakmicu sa Španijom vidi kao odličnu probu pred susrete baraža i najavljuje: Opuštanja neće biti!

"U srijedu u Zenici izvesti ću najjači sastav s kojim raspolažem u ovom trenutku. U timu zbog žutih kartona neće biti Senijada Ibričića, a njegovo mjesto od prve minute će dobiti Miralem Pjanić. Na golu će ponovo stajati Kenan Hasagić, a drugih promjena u ekipi neće biti. Bilo bi neprofesionalno kada bih mijenjao sastav, jer generalka protiv jedne od najjačih svjetskih reprezentacije kakva je Španija, jako će nam dobro poslužiti uoči utakmica baraža", rekao je selektor Blažević za SportSport.ba.

Zanimljiva priča odigrala se na dan utakmice u Talinu. Naime, kapiten bh. tima Emir Spahić molio je Ćiru da zaradi žuti karton protiv Estonaca, kako bi propustio Špance i očistio kartone uoči baraža, ali Ćiro nije htio ni da čuje za to.

"Rekao sam mu: Ja sam sportista i sportski ćemo se ponašati. Nema govora o tome".

Upitan da li bi prihvatio Sašu Papca nazad u reprezentaciju, Ćiro se upalio:

"Ja sam zaista sve učinio ne bih li ga vratio. Sada mi više ne pada na pamet da ga molim, ni njega ni bilo koga drugog. Da li bih ga primio u reprezentaciju? Reci ti meni koga bih onda stavio na klupu umjesto Papca? Ne, ne bi bilo dobro, to bi nam poremetilo atmosferu u ekipi. Ćiro više nikog neće moliti".

Killer Copy
12-10-2009, 11:36 AM
BEGOVIĆ U IPSWITCHU

Reprezentativni golman BiH Asmir Begović dobio je od Ćire prve minute u bh. dresu u Talinu, ali ovog vrsnog golmana neće biti u sastavu za Španiju.

Begović će, naime, do januara naredne godine preseliti iz Portsmoutha u Ipswitch, a selektor Blažević odobrio mu je nakon pobjede u Estoniji da ode nazad u Englesku na potpisivanje ugovora.

"Razgovarao sam sa kolegama iz reprezentacije, trenerom golmana Enverom Lugušićem i Ćirom i svi su me savjetovali da odem tamo gjde ću stajati na golu, a ne sjediti na klupi. Bilo je nekih kontakata i sa klubovima iz Premier lige, ali zbog pravila ne bih mogao braniti, tako sam otišao u Championship i mislim da nisam pogriješio", rekao je za SportSport.ba Begović.

kicho
12-10-2009, 11:49 AM
Džeko nadmašio Ronalda na liderskoj poziciji

Wolfsburgov napadač i bh. internacionalac Edin Džeko postao je lider liste napadača sportskog web sajta FTBL.com, pri čemu je ovog vikenda zamijenio zvijezdu Real Madrida Cristiana Ronalda.

Nakon što su u obzir uzeti uspjesi u svim dosadašnjim mečevima našeg reprezentativca (sa Wolfsburgom i našom nacionalnom selekcijom), utvrđeno je da Džeko teren ne napušta bez gola. Ovaj sretni ishod trajao je najmanje pet mečeva, a posljednji protiv Estonije nije bio iznimka. BiH je u subotu navečer pobijedila sa 2:0 golovima Džeke i Ibiševića.

Na web stranici FTBL stoji rezime prema kojem je Džeko sa novih 22,99 dosad prikupio ukupno 225,57 poena, dok je Ronaldo izgubio 24,3 poena nakon povrede u meču Portugal - Mađarska. To ga je koštalo gubitka prve pozicije u generalnom poretku napadača.

-winner-
12-10-2009, 06:02 PM
BAJRAMOVIĆ IPAK OSTAO NA PRIPREMAMA?

Prema posljednjim informacijama veznjak našeg nacionalnog tima Zlatan Bajramović ipak je i pored nekih nesuglasica ostao na pripremama reprezentacije. Trening Ćirinih Zmajeva je u 17 sati u Hrasnici kada ćemo detaljnije znati sve informacije.

Zlatan Bajramović upravo trenira i sada je izvjesno da su sve nesuglasice rješene na najbolji mogući način. Novinar našeg portala nalazi se na treningu reprezentacije i potvrdio nam je da Bajramović zajedno sa ostatkom ekipe prisustvuje treningu.

nihad_je
13-10-2009, 09:56 AM
da pitam postoji li mogucnost da bosna bude nosioc u barazu, jer ako pobjedimo spaniju mislim da bi dobili bruku bodova jer ipak pobjedjuemo jednu od najbolje rangiranih reprezentacija na svijetu, pa bi samim tim i mi dobili puno bodova pa bi nam se poboljsalo mjesto na rang listi..

Weberba
13-10-2009, 10:05 AM
da pitam postoji li mogucnost da bosna bude nosioc u barazu, jer ako pobjedimo spaniju mislim da bi dobili bruku bodova jer ipak pobjedjuemo jednu od najbolje rangiranih reprezentacija na svijetu, pa bi samim tim i mi dobili puno bodova pa bi nam se poboljsalo mjesto na rang listi..

Prvi put cujem za takvu ideju, pa i trica od kosa do kosa se ne broji u kosarci 9 poena, sto bi bilo fer, vec sa klasicnih 3. :smile2:

celike
13-10-2009, 12:41 PM
Lijep clanak
http://www.index.hr/sport/clanak/video--navijat-cemo-za-bih-/454909.aspx

Killer Copy
13-10-2009, 12:43 PM

trebamo skočiti 30 mjesta na fifinoj listi. a igrali smo samo 4 utakmice. da smo igrali sve cetri sa italijom, brazilom, njemackom i da smo ih pobijedili onda bi se mogli nadati. ovako mozda skočimo od 20 do 30

puma
13-10-2009, 06:42 PM
Zbog žutih kartona: Ćiro Blažević najavio kombinovani sastav protiv Španije

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine u srijedu u Zenici dočekuje selekciju Španije u okviru posljednjeg, 10. kola grupe 5 kvalifikacija za SP 2010. u Južnoafričkoj Republici.

Susret neće imati rezultatskog značaja pošto je Španije ranije osigurala plasman na SP, dok je BiH pobjedom u prošlom kolu u Estoniji izborila baraž. Selektor reprezentacije BiH Miroslav Blažević stoga je najavio da će protiv Španije izvesti kombinovani sastav, uzumajući u obzir da sedam bh. igrača ima problema sa žutim kartonima.

"Imamo velikih problema sa žutim kartonima, pa sam odlučio da nekoliko standarnih reprezentativaca poštedim", izjavio je Blažević na press-konferenciji u hotelu "Hercegovina" na Ilidži.

Dodao je da se ne slaže sa pravilom FIFA-e o prenošenju žutih kartona.

"Mislim da to nema smisla. Završava se jedno takmičenje i ulazimo u sasvim drugo. Stoga, ne vidim razloga da se prenose kartoni. Ovim su najviše pogođene male reprezentacije, poput naše", rekao je Blažević.

Reprezentacija Španije takođe će nastupiti u kombinovanom sastavu, pošto je dolazak u Zenicu otkazalo nekoliko standardnih reprezentativaca.

Međutim, Blažević misli da Špancima to neće predstavljati veliki problem zbog velikog broja vrhunskih igrača.

"Igramo protiv jedne od najboljih reprezentacija svijeta. Bez obzira na to što za naše rivale neće igrati nekoliko prvotimaca mislim da su i dalje apsolutni favoriti. I moraću kombinovati, a nadam se da ću pronaći pravu formulu da im se suprotstavimo", naglasio je Blažević.

Susret između reprezentacija BiH i Španije na rasporedu je u srijedu u 20 sati na stadionu Bilino polje. Sudiće austrijski arbitri sa Konradom Plautzom na čelu.

5. grupa / 10. kolo:

- BiH - Španija, 20 sati
- Turska - Armenija, 20
- Estonija - Belgija, 20

Tabela:

1. Španija 9 9 0 0 23:3 27
2. BiH 9 6 1 2 23:8 19
3. Turska 9 3 3 3 11:10 12
4. Belgija 9 3 1 5 13:18 10
5. Estonija 9 1 2 6 7:24 5
6. Armenija 9 1 1 7 6:20 4

Killer Copy
13-10-2009, 09:59 PM
Goal.com vjeruje u nepobjedivost 'zmajeva'

Uoči sutrašnje utakmice na Bilinom polju između nogometne reprezentacije Bosne i Hercegovine i gostujuće Španije, sportski portal Goal.com pronozira rezultat 1:1.

Slavljenička atmosfera očekuje se u srijedu navečer u Zenici jer bh. reprezentacija posljednji meč grupnih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo dočekuje neopterećena ishodom. Kvalifikovali smo se u baraž pobjedom nad Estonijom od 2:0 i tako ostavili Tursku na trećem mjestu u grupi 5 i zbirom bodova kojim nam ne može ni blizu.

Pobjeda nad evropskim prvacima na Bilinom polju donijela bi krila bh. momcima pred novembarske susrete u baražu. Španija, na drugoj strani, ni ne pomišlja na poraz, s obzirom da su suvereno u svim dosadašnjim utakmicama grupe 5 odnijeli pobjede i tako ostvarili maksimalan učinak.

Reprezentacija Španije osigurala je svoj odlazak na u Južnu Afriku i na Bilino polje dolazi bez pritiska. Tim koji će istrčati na teren odredile su povrede i suspenzije i Vicente del Bosque će biti primoran, bez obzira da li je to planirao ili ne, pozvati drugi tim, jer je većina standardnih igrača u nemogućnosti da odigra ovaj susret.

To će svakako biti odlična prilika za trenera Španije da u potpunosti vidi sa čim raspolaže njegova ekipa. Bolju priliku za to neće imati do početka SP-a.

Ključni igrači

Zvjezdan Misimović je naš odgovor na Xavija. Playmaker Wolfsburga ne samo da razigrava svoje saigrače, nego i često postiže golove. U ovim je kvalifikacijama protivničku mrežu pogodio četiri puta. Zajedno sa svojim saigračem Edinom Džekom, za španske odbrambene igrače predstavljaće jedan od najvećih izazova tokom kvalifikacija.

Alvaro Negredo je kao zamjena odigrao tek nekoliko minuta u utakmici protiv Armenije u kojoj nije imao dovoljno vremena da pokaže sve što zna. Sada je izvjesno da će početi susret i biće poptuno motivisan da treneru pokaže da zaslužuje mjesto u ekipi za SP.

Prognoza

Kada su se ove dvije ekipe susrele prije 13 mjeseci, Španija je pobijedila rezultatom 1:0. Sad igraju bez svojih zvijezda protiv opasnih "zmajeva" i njihov 100 postotni skor lako bi mogao doći u pitanje.

BiH je već ispunila svoj cilje, kvalifikovanjem u baraž, a pobjeda nad Špancima bi predstavljala šlag na slavljeničkoj torti.

BiH-Španija 1:1

Killer Copy
13-10-2009, 10:10 PM
"BiH ima dobre individualce i složen tim"

Selektor nogometne reprezentacije Španije Vicente del Bosque izjavio je večeras na pres-konferenciji u Zenici da je nakon prvog kvalifikacijskog meča između Španije i BiH (1:0) primijetio kako reprezentacija BiH ima dobre individualce i dobro složen tim.

“Za mene nije iznenađenje što je Bosna na drugom mjestu, ispred Turske i Belgije”, rekao je del Bosque.

Odgovarajući na novinarska pitanja šta očekuje od sutrašnjeg susreta i da li vjeruje da će selektor BiH Miroslav Ćiro Blažević izvesti kombinovani tim, španski selektor je izjavio:

“Nisam o tome razmišljao i to me ne interesuje. Razmišljam o svojim igračima, o tome da ćemo igrati protiv odlične Bosne”, rekao je Vicente del Bosque, naglasivši kako nije siguran da li će zbog povrede nastupiti Fernando Torres.

Prije nego što je na press stigao Vicente del Bosque, novinarima su se obratili Fernando Torres, Iker Casillas i Gerard Pique.

"Želimo kvalifikacije završiti superiorno, bez ijednog poraza, i učinit ćemo sve da sutra pobijedimo BiH. Ovo je za nas najteži kvalifikacijski ispit jer BiH ima odlične igrače i nije slučajno izborila baraž. Sigurno je da će i domaća selekcija probati sve da nas pobijedi i što bolje se spremi za baraž. Dobro se sjećam utakmice protiv BiH u Zenici kada smo zbog jedne nesmotrenosti odbrane primili gol. I mada smo bili bolji, utakmica je završila neriješeno. Znam da je ovo mali stadion, na kojem publika stvara jak pritisak na protivnički tim, ali nadam se našoj pobjedi", rekao je golman madridskog Reala Iker Casillas.

Po riječima Fernanda Torresa, on još uvijek nije siguran da li će nastupiti, o čemu će večeras zadnju riječ dati lječnički tim. Novinari su Torresa pitali da li ima saznanja o mogućem dolasku Edina Džeke u Liverpul, na što je Torres odgovorio:

"To prvi put čujem, ali u svakom slučaju igrači tog kalibra dobro su došli u Liverpul."

Odbrambeni igrač Barcelone Gerard Pique izrazio je žaljenje što u timu neće biti Xavia i Puyola.

"BiH ima odlične napadače, igra ofanzivno i sigurno je da nas očekuje težak meč. Oba tima igrat će rasterećeno, što je prilika za gladatelje da uživaju u dobroj igri", izjavio je Gerard Pique.

Utakmica BiH – Španija igra se sutra, 14. oktobra, na stadionu Bilino polje, sa početkom u 20 sati.

Killer Copy
13-10-2009, 11:03 PM
Evo U21 reprezentacija Bosne i Hercegovine uspjela izvući 1-1 protiv finaliste proslog evropskog prvenstva Italije. Nakon katastrofalnih 0-1 protiv Luxemburga i poraza od 2-0 protiv Welsa, moze se reći dobar rezultat protiv Italijana

Barca u srcu
13-10-2009, 11:59 PM
Evo U21 reprezentacija Bosne i Hercegovine uspjela izvući 1-1 protiv finaliste proslog evropskog prvenstva Italije. Nakon katastrofalnih 0-1 protiv Luxemburga i poraza od 2-0 protiv Welsa, moze se reći dobar rezultat protiv Italijana

Odličan rezultat nakon blamaže protiv Luxemburga.

Killer Copy
14-10-2009, 12:30 AM
Odličan rezultat nakon blamaže protiv Luxemburga.

mada kad pogledas tabelu, ne cvjetaju ruze ni Italijanima. pa rezultat i nije toliko iznenadjujuci s obzirom na trenutno stanje u kojem je nasa mlada repka

Barca u srcu
14-10-2009, 12:59 AM
mada kad pogledas tabelu, ne cvjetaju ruze ni Italijanima. pa rezultat i nije toliko iznenadjujuci s obzirom na trenutno stanje u kojem je nasa mlada repka

Ma mi imamo puno mladih talenata:Burić,Štilić;Pjanić,Husejinović,Dura k,Ćorić, Vrančić,Gudelj,Osmanagić i mnogi drugi.

Bosnian_Lord
14-10-2009, 01:04 AM
NNHadqEGDkk

hahahaha

Spaha, kralj!

Killer Copy
14-10-2009, 01:09 AM
NNHadqEGDkk

hahahaha

Spaha, kralj!

spaha bi mogao u novinare kad zavrsi s fudbalom:cool2:

MostWanted
14-10-2009, 03:45 PM
qwnnO-q0_Xs

Barca u srcu
14-10-2009, 05:16 PM
qwnnO-q0_Xs

Jest lud vala pravo.

Zed's Dead
14-10-2009, 05:33 PM
ću da izađem na televiziju? majke mi? haha kraljevi! :cool2:

ibrani
14-10-2009, 10:41 PM
Poderaše nas Španci ko mačku...
Sretno našim u baražu!
:bih::bih::bih::bih::bih:

Bosnian_Lord
15-10-2009, 05:12 PM
evo sto sam snimio videa jucer...

I9FmE8wGg20

OThNiGRG6nk

rp42sLTiebM

1qU3Z9sGxWI

7KyBRQD3O8M

MostWanted
16-10-2009, 01:49 AM
Direktor Chelsea u Zenici zbog Džeke
Engleski mediji donose vijest kako je sportski direktor Chelseaja Frank Arnesen u srijedu bio u Zenici, a pod njegovim je mikroskopom navodno bio Wolfsburgov nogometaš Edin Džeko...
Bosna i Hercegovina je u posljednjem kolu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo poražena od Španjolske s 5-2. Utakmica je bila bez rezultatskog značaja budući da je već ranije bilo poznato da će Španjolci izravno na SP, a BiH u dodatne kvalifikacije.

No, i takav je dvoboj privukao skaute, a Chelseajev je vjerojatno otišao zadovoljan budući da je Džeko bio strijelac. Bosanski dijamant je zapeo za oko Chelseaju nakon nedavnog pogotka Manchester Unitedu na Old Traffordu, ali dakako, prije svega zbog 26 pogodaka u Bundesligi prošle sezone.

Englezi navode i mogućnost kako je Arnesen gledao i Džekina klupskog kolegu Zvjezdana Misimovića koji je postigao drugi pogodak za BiH. Oba igrača imaju ugovor s Wolfsburgom do 2013., ali klub će ih vjerojatno za pravu cijenu biti voljan pustiti na kraju sezone.

Killer Copy
16-10-2009, 10:20 AM
FIFA Rang Lista

http://i36.tinypic.com/32zlu6g.jpg
http://i38.tinypic.com/2vbat92.jpg

Ima dosta nelogicnog ocjenjivanja na ovoj listi.

Killer Copy
16-10-2009, 10:24 AM
Nosioci u baražu:
1. Francuska 9
2. Portugal 10
3. Rusija 12
4. Grčka 16

Nenosioci u baražu:
1. Ukrajina 22
2. Irska 34
3. BiH 42
4. Slovenija 49

puma
16-10-2009, 02:29 PM
Prorok Ćiro: "Imam osjećaj da ćemo igrati sa Rusijom"

Selektor Bosne i Hercegovine Ćiro Blažević ima predosjećaj da će njegovi izabranici u dodatnim kvalifikacijama izvući opasnu Hiddinkovu Rusiju.

U ponedjeljak u Zurichu bit će održan ždrijeb dodatnih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Južnoj Africi. Ćirina BiH u zadnji je čas saznala da neće biti nosilac i čekat će je jedan od velikana: Rusija, Francuska, Portugal ili Grčka.

"Prva utakmica je najvažnija. U tom meču mora se poginuti za pobjedu i dobar rezultat. Nakon te utakmice ćemo razmišljati o još važnijem meču, onom drugom" izjavio je selektor Ćiro za BiH za Dnevni Avaz.

"Osim me uvjerio da je najbolja Francuska. Ali, nećemo mi biti te nesreće da nas dopadnu Francuzi, imam osjećaj da će to biti Rusi", vjeruje Blažević uoči ždrijeba, kome to ne bi bio prvi dvoboj sa Guusom Hiddinkom. Pobijedio ga je 1998. godine sa Hrvatskom u utakmici za treće mjesto na SP-u u Francuskoj dok je ovaj bio na kormilu Holandije. Ali, i plasman u baraž je veliki uspjeh za Zmajeve, svjestan je toga Ćiro.

"Malo čudo je što smo ispred Turske i Belgije. Kakvi malo, veliko čudo. Ta Turska je ekipa jednake kvalitete poput Španije. Oni što su igrali u Zenici, bilo je jednako ovoj Španiji. Belgija je potentna ekipa, ali bili su šareni u kvalifikacijama", zaključio je Blažević i dodao pregršt komplimenata na račun Španije:

"Oni su drugi svijet. Osim Brazila, igraju fudbal iz neke druge dimenzije. Onaj Iniesta je najbolji igrač na planeti. To kako oni igraju, drugi o tome mogu samo sanjati. Onakva kontrola lopte i jednostavnost su savršenstvo".

Killer Copy
16-10-2009, 05:19 PM
"Misimović je najveći u iznenadjenju zvanom BiH"

GOAL.COM, nogometna internet stranica, izabrala je deset najboljih nogometaša (svih zona) tijekom kvalifikacija za SP 2010. godine u Južnoafričkoj Republici.

Među deset najboljih su samo četiri igrača europskih reprezentacija. Na sedmom mjestu je Srbin Milan Jovanović, na šestom Španjolac Xavi, a na petom Englez Wayne Rooney. Najbolji od Europljana je, pak, 27-godišnji vezni igrač Bosne i Hercegovine Zvjezdan Misimović.

Premda se momčad Miroslava Blaževića još nije plasirala na SP, već ih čekaju dvije utakmice dokvalifikacija, goal.com piše da je vezni igrač Wolfsburga bio "najveći u iznenađenju zvanom BiH". Spomenuto je i sljedeće.

"Makar su igre Edina Džeke posebne i rođeni je strijelac, Bosna i Hercegovina je igrala sjajno kada je Misimović bio sjajan". A, to se događalo često.

Na prvom mjestu se nalazi 36-godišnji meksički nogometaš Cuauhtemoc Blanco, za kojeg se tvrdi da je igrao "nadahnuto i snažno, kao tinejdžer".

Goal.com, 10 najboljih u kvalifikacijama za SP:

1. Cuauhtemoc Blanco (Meksiko)

2. Zvjezdan Misimović (BiH)

3. Luis Fabiano (Brazil)

4. Alexis Sanchez (Čile)

5. Wayne Rooney (Engleska)

6. Xavi (Španjolska)

7. Milan Jovanović(Srbija)

8. Essam El Hadary (Egipat)

9. Landon Donovan (SAD)

10. Jean Makoun (Kamerun)

MostWanted
16-10-2009, 05:29 PM
Zvjezdan Misimović prvi asistent kvalifikacija
Najefikasnija reprezentacija netom završenih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo je Egleska, dok je najbolji strijelac Theofanis Gekas sa deset postignutih golova.

Najefikasnija je bila reprezentacija Engleske sa 34 postignuta gola, slijede Španija sa 28, Njemačka sa 26, te Bosna i Hercegovina sa 25 pogodaka.

Protivnici Švicarske se s pravom moraju pribojavati kornera i slobodnih udaraca. Švicarci su od 18 golova u kvalifikacijama postigli čak 9 nakon prekida.

Najlošiji skor imaju Francuzi i Italijani koji su postigli po samo jedan gol nakon prekida. Naša reprezentacija je na šestom mjestu sa 4 gola.

Od mogućih protivnika u baražu trebali bi se čuvati reprezentacije Grčke koja je također postigla 4 gola poslije prekida.

Najbolji asistent je Zvjezdan Misimović koji je u kvalifikacijama asistirao za 8 golova. Miske je sam postigao 5 golova, tako da je imao direktnog udjela u 13 od 25 golova.

Jedino je Wayne Rooney bio aktivniji koji je postigao 9 golova i upisao 5 asistencija.

Što se tiče strijelaca najefikasniji je bio Gekas sa 10 golova, dok su po jedan manje zabili Edin Džeko i Wayne Rooney.

EMINA 39
16-10-2009, 09:06 PM
E sto ce nas Rusi oderi, bas ko Musa Jarca!:hissyfit:

qwerty
17-10-2009, 01:43 AM
Prema izboru goal.com Misimovic u prvih 10 reprezentativaca kvalifikacija za sp (2.na listi) medju kojih je samo 4 iz Evrope. Stvarno je pokazao klasu nema sta.

ibrani
18-10-2009, 10:21 AM
Sanjam ja sinoć da se naša reprezentacija plasirala na svjetsko prvenstvo i prva utakmica koju igramo je sa Špancima. Lijep san nadam se da če preći u javu.
:bih::bih::bih::bih::bih::bih:

Killer Copy
19-10-2009, 12:01 AM
Žrijeb odlučio: BiH - Portugal

Danas su u Cirihu iz bubnjeva postavljenih za žrijebanje parova baraža za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Južnoafričkoj republici izvučene zajedno kuglice Portugala i Bosne i Hercegovine. Ipak, kako se radilo o generalnoj probi sutrašnje ceremonije izvlačenja parova baraža, ovaj žrijeb nema nikakvu službenu važnost.

Ipak, poklonici teorija niza tvrde kako je današnja proba uveliko smanjila mogućnost ponavljanja današnjeg žrijeba sutra na zvaničnom izvlačenju parova baraža koje će se desiti u 14 sati u sjedištu FIFA-e u Cirihu. Svakako, toj konstataciji se ne možemo pretjerano radovati kada znamo da se u ostale tri kuglice prvog bubnja nalaze imena reprezentacija Francuske, Rusije i Grčke.

Koristimo priliku da najavimo direktan prijenos sutrašnjeg žrijebanja koji ćete moći pratiti na Reprezentacija.net portalu, sa početkom u 13:50 sati.

Nermin & Lejla
19-10-2009, 12:07 AM
Žrijeb odlučio: BiH - Portugal

Danas su u Cirihu iz bubnjeva postavljenih za žrijebanje parova baraža za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Južnoafričkoj republici izvučene zajedno kuglice Portugala i Bosne i Hercegovine. Ipak, kako se radilo o generalnoj probi sutrašnje ceremonije izvlačenja parova baraža, ovaj žrijeb nema nikakvu službenu važnost.

Ipak, poklonici teorija niza tvrde kako je današnja proba uveliko smanjila mogućnost ponavljanja današnjeg žrijeba sutra na zvaničnom izvlačenju parova baraža koje će se desiti u 14 sati u sjedištu FIFA-e u Cirihu. Svakako, toj konstataciji se ne možemo pretjerano radovati kada znamo da se u ostale tri kuglice prvog bubnja nalaze imena reprezentacija Francuske, Rusije i Grčke.

Koristimo priliku da najavimo direktan prijenos sutrašnjeg žrijebanja koji ćete moći pratiti na Reprezentacija.net portalu, sa početkom u 13:50 sati.

daj kileru moras ici u svaki detalj mislio sam da je ovo ozb

Killer Copy
19-10-2009, 12:10 AM

pa je ozbiljno, ozbiljna proba pred izvlačenje. da nedodje do greske sutra kad nam budu davali protivnika
jos ako dobijemo portugalce bice ovo samo potvrda

zoom
19-10-2009, 01:17 PM
BiH-Francuska, Ukrajina-Grčka, Portugal-Irska, Rusija-Slovenija....... nesto mi govori da bi ovako moglo da bude, poslije ove dvije odrzane probe...

Nermin & Lejla
19-10-2009, 01:28 PM
BIH - Grcka Francuska - Rusija Ukrajina - Portugal

Killer Copy
19-10-2009, 02:09 PM
BiH - Portugal u barazu

Tyler Durden
19-10-2009, 02:12 PM
Eto nije lose.... Dobili smo Portugal i igramo prvu utakmicu u gostima.... nije lose :bih:

Nermin & Lejla
19-10-2009, 02:12 PM
BiH - Portugal u barazu

Vidjet cemo kako Ronaldo plače u Zenici
Sreca pa je prva utakmica u gostima:cool2:

Killer Copy
19-10-2009, 02:13 PM
jesi vidio tale, ozbiljno ovo bi od juce

eto proba od juče nam se ponovila i danas. dobro nek smo izbjegli ruse i francuze. i da se ronaldo ne oporavi do 14. i 18. novembra

kicho
19-10-2009, 02:13 PM
Ja sam ponajmanje prizeljkivao Portugal... CR7, Nani, Deco, Simao, Quaresma, nekako mi se ne svidja ovaj sastav, veliki tehnicari i igraju brzo, za razliku od nasih zadnjih veznih koji ce tesko zaustaviti Portugalce... neka nam je Bog na pomoci...

qwerty
19-10-2009, 02:18 PM
Nije dobro Portugal je mozda i najjaca ekipa od ove 4 koja nas je mogla zadesiti, fudbalska su velesila igraju leprsav fudbal. Jedino sto moze da nas ohrabri jeste da su pokazali slabost u kvalifikacijama i da su gubili od "mahih selekcija", ali sada je ozbiljnija situacija. Samo se andam da Ronaldo nece igrati i onda imamo sanse. Dobro rece Pienar na izvlacenju Portugal-BiH je derbi i tu bi tekmu volio gledati, to samo govori o tome da nismo autsajderi. Dobra stvar je sto revans igramo kod kuce i ako damo sve od sebe i budemo borbeni mozemo pobjediti objektivno kvalitetniji Portugal. Sjetite se Evropskog prvenstva kada je slabasna Grcka defanzivnom igrom porazila Portugal i ne samo to na kraju i osvojila prvenstvo. Dakle samo pozrtvovana igra pa sta bude, one zvijezde Portugala igraju balet pa sa njima samo treba ostro pa nece imati priliku da se razmasu ni da izvode driblinge:cool2: sve u svemu nije lose imamo sanse, treba igrati na visoke lopte jer su oni nesto nizi rastom. Nemamo sanse u igri na zemlji tu su ipak mislim tehnicki potkovaniji. Vidjelo se i na Ciri da nije bas zadovoljan zrijebom. Ukrajina je dobro izvukla opet su imali srece.

Tyler Durden
19-10-2009, 02:20 PM
ja sam bas prizeljkivao Grcku i Portugal....

Objektivno gledajuci protiv Portugala imamo dobre sanse. Ronaldo, Nani, Deco, Simao, Quaresma.... Pa sta? Imamo i mi Dzeku, Ibisevica, Salihovica, Misimovica.....

qwerty
19-10-2009, 02:26 PM

Objektivno gledajuci protiv Portugala imamo dobre sanse. Ronaldo, Nani, Deco, Simao, Quaresma.... Pa sta? Imamo i mi Dzeku, Ibisevica, Salihovica, Misimovica.....

Ne potcjenjujuci nase zvijezde, nesporno su jaci ali nemaju taj zar borbe za repku mislim da ce nasi igraci vise ginuti na terenu i taj neki minus u kvalitetu nadoknaditi borbom i kolektivnom igrom. Ako su Albanci mogli 0-0 izvuci mozemo i mi. Treba vjerovati u nase momke igra se 2*90 minuta i sve je moguce imamo sanse samo treba dobru taktiku napraviti.

celike
19-10-2009, 02:27 PM
Mrtva sreća je što se prva utakmica igra tamo.Da je prva kod nas spucali bi nam 2-3 kontre i završili posao.

h2b
19-10-2009, 02:27 PM
:bih:.......................Portugal

Sadisk
19-10-2009, 02:28 PM
Protivnici su
Irska - Francuska ,
Portugal - BiH
Rusija - Slovenija
Grčka - Ukrajina
Dobro je da drugu utakmicu igramo u Zenici.

Tyler Durden
19-10-2009, 02:29 PM
Evo kakve cemo scene gledati za mjesec dana u Zenici :ears:

<object width="445" height="364"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/UNhhtmV_b2c&hl=en&fs=1&rel=0&color1=0x234900&color2=0x4e9e00&border=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/UNhhtmV_b2c&hl=en&fs=1&rel=0&color1=0x234900&color2=0x4e9e00&border=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="445" height="364"></embed></object>

Killer Copy
19-10-2009, 02:32 PM
Evo kakve cemo scene gledati za mjesec dana u Zenici :ears:

<object width="445" height="364"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/UNhhtmV_b2c&hl=en&fs=1&rel=0&color1=0x234900&color2=0x4e9e00&border=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/UNhhtmV_b2c&hl=en&fs=1&rel=0&color1=0x234900&color2=0x4e9e00&border=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="445" height="364"></embed></object>

ja bih vise volio da place al na tribinama, tako mi je ljepsi:cool2:

qwerty
19-10-2009, 02:34 PM
ma samo ostro i na prvu:cool2: oni su njezni i treba ih odmah uplasiti sa par grubih startova. Taj isti Ronaldinjo nemu je vise stalo do Reala nego li do repke, zato kazem nasi ce ginuti na terenu za razliku od njih. Samo sumnjam u objektivnost sudija koji ce vjerovatno biti na strani velikih. Treba igrati ofanzivno i gore u Portugalu dati bar jedan gol zbog pravila gola u gostima.

Nermin & Lejla
19-10-2009, 02:39 PM
Dobra stvar je sto revans igramo kod kuce i ako damo sve od sebe i budemo borbeni mozemo pobjediti objektivno kvalitetniji Portugal. Sjetite se Evropskog prvenstva kada je slabasna Grcka defanzivnom igrom porazila Portugal i ne samo to na kraju i osvojila prvenstvo. Dakle samo pozrtvovana igra pa sta bude, one zvijezde Portugala igraju balet pa sa njima samo treba ostro pa nece imati priliku da se razmasu ni da izvode driblinge:cool2: sve u svemu nije lose imamo sanse, treba igrati na visoke lopte jer su oni nesto nizi rastom. Nemamo sanse u igri na zemlji tu su ipak mislim tehnicki potkovaniji. Vidjelo se i na Ciri da nije bas zadovoljan zrijebom. Ukrajina je dobro izvukla opet su imali srece.

Novembar ce biti hladno kisno vrijeme
Nema tu puno tehnike...posuti bilino vodom usput da se Ronaldo klize...

Killer Copy
19-10-2009, 02:40 PM
Novembar ce biti hladno kisno vrijeme
Nema tu puno tehnike...posuti bilino vodom usput da se Ronaldo klize...

ma nema potrebe za tom vodom. bice 20 cm snijega. bolje bi mu bilo da ponese skije :jumping:

Nermin & Lejla
19-10-2009, 02:42 PM
ma nema potrebe za tom vodom. bice 20 cm snijega. bolje bi mu bilo da ponese skije :jumping:

Samo odigrati tamo dobro utakmicu u Portugalu i nadati se ovamo snijegu ili kiši

nisu portugalci navikli na tu klimu ipak su oni primorska drzava sa dobrom klimom bez snijega...a hladnoca i snijeg ce ih ukopati...

champion0
19-10-2009, 02:55 PM
a sjećatel se kad smo gubili od španije, pa neko reče to je ćirina zavjera, pa to što je portugal sa labanijom igro 0 - 0, može biti ista ta zavjera

qwerty
19-10-2009, 02:59 PM
a sjećatel se kad smo gubili od španije, pa neko reče to je ćirina zavjera, pa to što je portugal sa labanijom igro 0 - 0, može biti ista ta zavjera

sumnjam jer Portugal je davno igrao sa Albanijom jos dok su se borili za 1.mjesto. tako da nista od te teorije zavjere, nego bilo bi dobro da malo zastudi oni su navikli na vrucine:cool2:

Nermin & Lejla
19-10-2009, 02:59 PM
a sjećatel se kad smo gubili od španije, pa neko reče to je ćirina zavjera, pa to što je portugal sa albanijom igro 0 - 0, može biti ista ta zavjera

o kakvim ti zavjerama pricas ne znam sta bi albanija mogla kupiti...
mozda su se portugalcima svidjele kifle iz pekara pa im pustili 0:0

nema ni portugal zadnji red mi imamo misketa dzeku pjanica ibisevica salihovica...pa rokat cemo jedni drugima golove..samo da se nasi ne prepadnu

Odlicno su odigrali utakmicu u Estoniju bez gresaka u pasovima sa finim akcijama...

Španaca su se prepali ili je lose vrijeme utjecalo na igrace mada sumnjam i u Estoniji je bilo hladno....

Sad se brinem zutih kartona i da nam neko u Zenici od ovih boljih izostane

Nermin & Lejla
19-10-2009, 03:01 PM
,nego bilo bi dobro da malo zastudi oni su navikli na vrucine:cool2:

"daće" Bog :D idemo na ruske taktike :D

-winner-
19-10-2009, 03:02 PM

mi imamo dobar i vezni i napad al nam je odbrana slaba tacka...

kicho
19-10-2009, 03:03 PM
ma samo ostro i na prvu:cool2: oni su njezni i treba ih odmah uplasiti sa par grubih startova. Taj isti Ronaldinjo nemu je vise stalo do Reala nego li do repke, zato kazem nasi ce ginuti na terenu za razliku od njih. Samo sumnjam u objektivnost sudija koji ce vjerovatno biti na strani velikih. Treba igrati ofanzivno i gore u Portugalu dati bar jedan gol zbog pravila gola u gostima.

Sigurno da ako se Ronaldo i oporavi dobit ce instrukcije iz Reala da igra oprezno, bez pretjeranih duela (a svakak da od njih bjezi u posljednje vrijeme)... samo ostro, bez pardona...

Otac mi govori da je Muratovic javno izjavio (gostujuci u jednoj emisiji, mislim na OBN-u) kako ne zasluzuje biti u prvoj postavi i uzimati mjesto nekome spremnijem, jer je on vec star i nema vise te brzine, vjerovatno da Bajramovic bi mogao dobijati vise prilike... moje misljenje je da bi Vladavic mogao odigrati na Muratovicevoj poziciji, isao bi i u napad, amogao bi se vracati i u odbranu, iskoristiti svoju brzinu te presjecati napade Portugala... a na desnom beku da ibra Berberovic (ako bude potpuno spreman)...

Barca u srcu
19-10-2009, 03:16 PM
Šta vam je. Isti smo hrvati pred utakmicu sa Engleskom. Ljudi će nas razvaliti. Na utakmici sa Turskom, Miske je ofulo prazan go, a i Ibišević protiv Španije. Kad budemo mogli iz svake skoro situacije dati go, onda se možemo nadati baražu. Odbrana nam je šuplja kao švicarski sir, još ako Spaha ne bude igro u Zenici zbog suspenzije, nemamo šta tražiti. Vako je bilo i protiv Španije pa smo ga spušili 5-2, a sa Portugalom ćemo igrati možda 2-0 ili 3-0

Nermin & Lejla
19-10-2009, 03:20 PM
Sigurno da ako se Ronaldo i oporavi dobit ce instrukcije iz Reala da igra oprezno, bez pretjeranih duela (a svakak da od njih bjezi u posljednje vrijeme)... samo ostro, bez pardona...

Otac mi govori da je Muratovic javno izjavio (gostujuci u jednoj emisiji, mislim na OBN-u) kako ne zasluzuje biti u prvoj postavi i uzimati mjesto nekome spremnijem, jer je on vec star i nema vise te brzine, vjerovatno da Bajramovic bi mogao dobijati vise prilike... moje misljenje je da bi Vladavic mogao odigrati na Muratovicevoj poziciji, isao bi i u napad, amogao bi se vracati i u odbranu, iskoristiti svoju brzinu te presjecati napade Portugala... a na desnom beku da ibra Berberovic (ako bude potpuno spreman)...

Vladavic je dobar igrac koji se trudi vidjelo se to u vise utakmica pa i protiv spanije kad je gurao desnu stranu

Nermin & Lejla
19-10-2009, 03:26 PM
Šta vam je. Isti smo hrvati pred utakmicu sa Engleskom. Ljudi će nas razvaliti. Na utakmici sa Turskom, Miske je ofulo prazan go, a i Ibišević protiv Španije. Kad budemo mogli iz svake skoro situacije dati go, onda se možemo nadati baražu. Odbrana nam je šuplja kao švicarski sir, još ako Spaha ne bude igro u Zenici zbog suspenzije, nemamo šta tražiti. Vako je bilo i protiv Španije pa smo ga spušili 5-2, a sa Portugalom ćemo igrati možda 2-0 ili 3-0

pa dobro odbrana se cuvala protiv spanije
zbog kartona i igraci su se malo prepali pogotovo sredina terena je nula
ti kao da navijas za portugal jbt..da nisu fulali onoliko ne bi bilo 5:2 a portugal nema Casiljasa

celike
19-10-2009, 03:28 PM

Mislim da je to rekao za novine,a Osim je na obn-u pohvalio tu gestu.Muratović bi možda mogao igrati u Portugalu,ali u uzvratu bi trebalo razmisliti o Vladaviću ili Bajramoviću.
Ključni igrač (uz Misketa,naravno) u prvoj utakmici po mom mišljenju bit će Rahimić,od njega će zavisiti mnogo toga.

-Garfield-
19-10-2009, 03:32 PM
Eto nije lose.... Dobili smo Portugal i igramo prvu utakmicu u gostima.... nije lose :bih:

Nije loše :ears:
Nemož´ bit´ gore :sad:

Nermin & Lejla
19-10-2009, 03:33 PM
Da upoznamo Portugalce..
Ja mislim da su imali dosta laksu grupu od nas...
Jedva se progurali pored Švedske i Madjarske
http://forum.bihnet.ba/attachment.php?attachmentid=2462965&stc=1&d=1255959117

Evo kako su igrali nije mi nesto ova statistika da kazes kao nasa dobra ipak smo imali Turke Belgijce i Špance
http://forum.bihnet.ba/attachment.php?attachmentid=2462966&stc=1&d=1255959117

Nermin & Lejla
19-10-2009, 03:48 PM
Evo dvije predzadnje utakmice
kada je portugal madjarsku dobio
prva utakmica nije pokazala nesto
madjari profulali puno prilika
0:1
3264KuLo7aI
3:0 puno gresaka odbrane madjara
9P96iUBG070

Samo treba C.Ronalda zatvoriti neko i to je to

UnDeRgRoUnd
19-10-2009, 04:27 PM
Samo treba C.Ronalda zatvoriti neko i to je to

Samo treba Boga moliti da se ne oporavi od ovih povreda i mi smo prošli :bigglasse

zippoo
19-10-2009, 05:09 PM
Da upoznamo Portugalce..

Evo kako su igrali nije mi nesto ova statistika da kazes kao nasa dobra ipak smo imali Turke Belgijce i Špance

ako se gleda po ovoj tabeli i rezultatima,portugal nista nije napravio protiv jacih repki,sve il 0/0 il 1-0
nisu ni oni toliko jaki haman,koliko je navikano

armin_pliva
19-10-2009, 06:21 PM
Po ovoj statistici, losi su kod kuce gdje ih i treba napasti svim silama...:bih:

Nermin & Lejla
19-10-2009, 06:34 PM
Po ovoj statistici, losi su kod kuce gdje ih i treba napasti svim silama...:bih:

Treba polomit plačonju C.Ronalda tamo on im sve konce drzi, gledao sam i oni nemaju neku odbranu...mozda golman je onako

kicho
19-10-2009, 06:38 PM
Cinjenica je da smo protiv direktnih konkurenata u nasoj grupi kvalifikacija (Spanija i Turska) uzeli samo 1 bod, sto govori da smo lose igrali protiv velikih timova (bez obzira na samu igru i otpor koji smo pruzali)...

Ako je neko slusao sada Ivicu Osima (na BHT-u) moglo se cuti kakav je poznavaoc fudbala... kaze da je bitno se smiriti, bez pretjerane euforije, da je Portugal favorit, da uopste nije velika prednost neigranje C. Ronalda, ili sto se govori da im je trener los (u Manchesteru je bio zaduzen za napad Tevez-Ronaldo-Rooney, a tada su imali najbolji napad), mi trebamo cekati svoju priliku, ne davati nekakve pompozne izjave, jer u Portugalu su sve znalci, i samo ih mozemo "nalutiti"... mi imamo dobrih pojedinaca, ali nisu se navikli nositi sa ovom situacijom da igraju ovako velike utakmice i preuzimaju ulogu... jos dosta toga je rekao Osim i zasta je u pravu... mislim da ce on Ciri dosta pomoci, savjetovati ga (mozda da mi necemo ni znati to), jer je zaista smiren covjek i umjeren...

kicho
19-10-2009, 06:44 PM
Treba polomit plačonju C.Ronalda tamo on im sve konce drzi, gledao sam i oni nemaju neku odbranu...mozda golman je onako

Kako nemaju odbranu: Pepe - Carvalho - Bosingva ... ako ovo nisu dobri igraci onda ne znam koji jesu...

Nermin & Lejla
19-10-2009, 06:48 PM
Kako nemaju odbranu: Pepe - Carvalho - Bosingva ... ako ovo nisu dobri igraci onda ne znam koji jesu...

za dzeku misketa i ibisevica je to pickin dim....
suocavali smo se sa mnogo jacim npr Turska belgijska i spanska obrana
bitno je da nasa odbrana i vezni red bude ok da ima neko osim misketa da baca lopte...

kicho
19-10-2009, 06:52 PM
bitno je da nasa odbrana i vezni red bude ok da ima neko osim misketa da baca lopte...

Tursku i Belgijsku (jos i bez Van Buytena) odbranu ti poredis sa ovim gore navedenim igracima? Mora da se salis.

Zed's Dead
19-10-2009, 07:27 PM
Ja sam ponajmanje prizeljkivao Portugal... CR7, Nani, Deco, Simao, Quaresma, nekako mi se ne svidja ovaj sastav, veliki tehnicari i igraju brzo, za razliku od nasih zadnjih veznih koji ce tesko zaustaviti Portugalce... neka nam je Bog na pomoci...

cr7-upitno je hoće li uopće igrati protiv bih i ako bude igrao u kakvom će stanju biti. ako je jedan gattuso mogao ronalda strpati u džep može to i rahimić i spahić ;)
nani-taj momak je zvijezda velika izgleda samo nikad da to i dokaže u praksi.
deco-veliki tehničar, izuzetno jak na nogama, ne krasi ga brzina ko nekada, eto šanse za naše.
simao-vrlo brz, neugodan mijenja krilne pozicije sa ronaldom često ali već dugo ne igra na nivou.
quaresma-samo ću reći da je prošle sezone proglašen najgorim igračem serije a.
portugalci igraju najviše preko krila, znači zgusnuti sredinu gdje će miske imati dosta prostora koji će iskoristiti. mene portugalaca nije strah, dapače gori su mi i rusi i francuzi jer je portugalski trener idiot.

:shy:

-winner-
19-10-2009, 07:27 PM
ewo reakcije C. Ronalda kad je saznao protivnika u barazu...

Nermin & Lejla
19-10-2009, 09:11 PM
Tursku i Belgijsku (jos i bez Van Buytena) odbranu ti poredis sa ovim gore navedenim igracima? Mora da se salis.

ispred njih je bila danska a jedva su dobili madjarsku i provukli se kraj švedske

puma
19-10-2009, 09:39 PM
Moze biti da ce nas ovi kartoni unistiti.

ibrani
19-10-2009, 11:24 PM
Veliki respekt prema Portugalcima, a naši momci samo treba da igraju kako su i navikli i nešto naj bitnije da se ne boje portugalaca nego da igraju fudbal.
Sretno našima do pobjede i plasmana na SP.

bachelor_of_science
19-10-2009, 11:28 PM
Veliki respekt prema Portugalcima, a naši momci samo treba da igraju kako su i navikli i nešto naj bitnije da se ne boje portugalaca nego da igraju fudbal.
Sretno našima do pobjede i plasmana na SP.

a joooooj...ima da nas nema :)

Bosnian_Lord
20-10-2009, 08:03 PM
evo nova navijacka pjesma :lol:

A nama baraž je
a nam baraž je
za ručak sarma je
a nama baraž je
i svi su sada
i sretni veseli jer
smo sada mi u
baraž upali

itXN3iHigpk

jojjjjjjjjjjjjj bas je zarazna :youtheman:

eq0eYDupmp8

armin_pliva
21-10-2009, 06:37 PM
Moze biti da ce nas ovi kartoni unistiti.

Ma nema bolan kartona...da je neko dobio u zadnjoj utakmici kvalifikacija drugi zuti, onda ne bi igrao u barazu...to ti je isto...u zadnjoj utakmici sezone neko zaradi drugi zuti i u narednoj sezoni prenese kaznu za prvu utakmicu...treba biti rasterecen jer nema kartona... jedno da neko na utakmici ne popusi dva i neigra u uzvratu (ko napravi dva u barazu, nece igrati prvu utakmicu na SP...naravno ako prodjemo)...

Sadisk
21-10-2009, 08:29 PM
Obadvije utakmice baraža prenosiće sva tri javna servisa u BiH. BHT, FTV i PTPC, čime će TV signal biti pokriven u cijeloj BiH.
Nadam se da će svi navijati za BiH jer su to ovi momci zaslužili.
:jumpers::bih::opleti::bih:

Killer Copy
21-10-2009, 11:25 PM
Ma nema bolan kartona...da je neko dobio u zadnjoj utakmici kvalifikacija drugi zuti, onda ne bi igrao u barazu...to ti je isto...u zadnjoj utakmici sezone neko zaradi drugi zuti i u narednoj sezoni prenese kaznu za prvu utakmicu...treba biti rasterecen jer nema kartona... jedno da neko na utakmici ne popusi dva i neigra u uzvratu (ko napravi dva u barazu, nece igrati prvu utakmicu na SP...naravno ako prodjemo)...

ako nisi znao zuti kartoni iz kvalifikacija se prenose u baraz. tako su rekli na konferenciji. a pogledaj stanje nasih igraca sa 1 ili sa 3 zuta kartona. ima 5 ili 6 igraca kojima prijeti suspenzija u drugoj utakmici ako dobiju zuti karton u portugalu. spahic, nadarevic, misimovic su samo od nekih koji imaju zute kartone

Nermin & Lejla
21-10-2009, 11:43 PM
ako nisi znao zuti kartoni iz kvalifikacija se prenose u baraz. tako su rekli na konferenciji. a pogledaj stanje nasih igraca sa 1 ili sa 3 zuta kartona. ima 5 ili 6 igraca kojima prijeti suspenzija u drugoj utakmici ako dobiju zuti karton u portugalu. spahic, nadarevic, misimovic su samo od nekih koji imaju zute kartone

i kod njih je isto stanje

Tyler Durden
21-10-2009, 11:45 PM
mogli su vala nasi to malo pametnije rijesiti....
trebali su zute zaraditi protiv Estonije, pauzirati onu utakmicu sa Spanijom koja nam rezultatski nije znacila i sad bi bili rahat u barazu....

Killer Copy
22-10-2009, 01:00 AM
i kod njih je isto stanje

pa jeste. i kod njih ima dosta igraca sa 1 ili sa 3 zuta kartona
Stanje sa žutim kartonima
Portugal:
PEPE 3 ŽK
RAUL MEIRELES 1 ŽK
QUARESMA 1
NANI 1
LIEDSON 1
HUGO ALMEIDA 1
DUDA 1
DANY 1
BOSINGWA 1

Bosna i Hercegovina:
Misimović 3
Bajramović 1
Jahić 1
Muratović 1
Nadarević 1
Spahić 1
Rahimić 1
Berberović 1
Damjanović 1
Mravac 1

kad se pogleda tu smo negdje. al treba se čuvati

armin_pliva
22-10-2009, 03:25 AM

To je nemoguce, i niko me nemoze ubijediti u to...na kojoj konferenciji si Ti to cuo?...stvarno, ako je to istina, ovaj baraz je velika budalastina...

kicho
22-10-2009, 01:11 PM
pa jeste. i kod njih ima dosta igraca sa 1 ili sa 3 zuta kartona
Stanje sa žutim kartonima
Portugal:
PEPE 3 ŽK
RAUL MEIRELES 1 ŽK
QUARESMA 1
NANI 1
LIEDSON 1
HUGO ALMEIDA 1
DUDA 1
DANY 1
BOSINGWA 1

Gledajuci ovo ispadne da bismo trebali sto duze drzati loptu u nogama te pokusavati iscenirati pokoji zuti karton, kako bismo hendikepirali njihov sastav za uzvratnu utakmicu... a onda u Zenici navaliti bez razmisljanja o zutim kartonima...

Bosnian_Lord
22-10-2009, 03:10 PM

ja mislim da se ipak ne prenosi ZUTI (jednina). pravilo je ja mislim, da ako si zaradio u utakmici prije baraza, 2-gi zuti, da se onda ta dva prenose, sto znaci automatska suspenzija na 1 utakmicu. ali, ako preneses 1 zuti, on se u barazu brise. ovo sam bas neki dan negdje procitao. pokusam naci gdje, pa cu postaviti text.

Killer Copy
22-10-2009, 06:10 PM
ja mislim da se ipak ne prenosi ZUTI (jednina). pravilo je ja mislim, da ako si zaradio u utakmici prije baraza, 2-gi zuti, da se onda ta dva prenose, sto znaci automatska suspenzija na 1 utakmicu. ali, ako preneses 1 zuti, on se u barazu brise. ovo sam bas neki dan negdje procitao. pokusam naci gdje, pa cu postaviti text.

i ja sam citao i cuo prije utakmice sa spanijom, bila konferencija za stampu reprezentacije. i neko je iz reprezentacije spominjao da se kartoni prenose u baraz pa moramo biti oprezni. e jel istina ili nije vidjecemo

Nermin & Lejla
22-10-2009, 06:33 PM
i ja sam citao i cuo prije utakmice sa spanijom, bila konferencija za stampu reprezentacije. i neko je iz reprezentacije spominjao da se kartoni prenose u baraz pa moramo biti oprezni. e jel istina ili nije vidjecemo

okej na fifi pise da se igra na bilinom
14 November 2009
Portugal v Bosnia and Herzegovina Estádio da Luz, Lisbon

18 November 2009
Bosnia and Herzegovina v Portugal Bilino Polje, Zenica

Winner advances to the 2010 FIFA World Cup

Dalje procitao sam ovako
na Europskom i svjetskom prvenstvu nakon sto se grupna faza prosla kartoni se ne racunaju

armin_pliva
22-10-2009, 06:43 PM

To je OK...da je neko dobio parni karton protiv Spanije, nebi igrao u 1. susretu baraza...ali da se prenose neparni to nema nikakvog smisla jer je baraz potpuno drugo takmicenje za koje su ponovo morali zrijebati protivnike...

Nermin & Lejla
23-10-2009, 04:51 PM
Povreda Dzeke 6 mjeseci nece moci igrati
Jebali smo ježa u ledja

Edit Dezinformacija

''Zdrav sam i niko mi nije slomio nogu''

Kao grom iz vedra neba jutros je Sarajevom prostrujala vijest da je naš golgeter Edin Džeko teško povrijeđen. Nepoznati informatori lansirali su otprilike sljedeću vijest: ''na treningu Wolfsburga, Andrea Barzagli uletio je žestoko Džeki i tom prilikom mu slomio nogu''. Vijest je kako to obično biva prvo objavljena na internet forumima, a onda su je preuzeli neki portali i radio stanice. I Ćiro Blažević se uznervozio, tim prije što Džeko nije odgovarao na brojne pozive iz Sarajeva. Na koncu se javio iz Njemačke i pitao:

- Šta je sad? Telefon mi se usijao od poruka i poziva - bila je prva Edinova reakcija.

Bh. golgeter se odmarao u svom domu u Wolfsburgu gdje su mu u posjetu došle majka Belma i sestra Merima.

- Nisam povrijeđen! Nedaj Bože nije mi niko slomio nogu. Ne znam otkud ljudima takve informacije. Stvarno sam ogorčen zbog toga. Shvatam zabrinutost onih koji me poštuju, ali zaista nemam razloga da bilo šta krijem niti da demantujem bilo kakve glasine. Jedina istina je da sam pred utakmicu Lige prvaka protiv Besiktasa dobio jedan udarac u butni mišić i da sam pio tablete, ali sam zaigrao protiv turske ekipe. Osjećam se dobro, nakon utakmice sam imao nekoliko modrica po nogama, ali ništa strašno - rekao je Džeko.

Naš 23-godišnji as je priznao da je umoran, uostalom kao i cijela ekipa.

- Možda se moglo vidjeti protiv Besiktasa koliko nas je umor savladao. Ali nema predaha, utorak i srijeda Liga prvaka, subota i nedjelja Bundesliga. Srećom pa smo ispali iz njemačkog kupa, inače ne znam kako bi stigli igrati sve te silne utakmice.

Džeko je zadovoljan svojom igrom u posljednje vrijeme.

- Žao mi je samo što sam protiv Besiktasa promašio nekoliko dobrih prilika, ali ne može svaki put lopta u mrežu. Dobro je što sam dolazio u šanse.

Oprezan je golgeter Wolfsburga nakon što je saznao ime protivnika u baražu.

- Šta da kažem osim da će biti veoma teško. Dobili smo opasnog protivnika. Sada je bitno da prvu utakmicu u gostima odigramo dobro, ako je moguće da ne izgubimo, a da još damo gol. A onda oni dolaze u Zenicu na Bilino Polje i onda u jednoj otvorenoj igri pokušati izboriti plasman na Svjetsko prvenstvo. Ne smijemo se razbacivati nekim velikim najavama. Trebamo pustiti Portugalce da nas potcijene, to bi za nas najbolje bilo – kazao je Džeko.

Brazilskom napadaču Wolfsburga, Grafiteu, vodstvo aktualnog njemačkog prvaka dalo je sedam dana odmora kako bi ispraznio glavu i potom se u potpunosti posvetio nogometu. Prošlosezonski najbolji strijelac Bundeslige (28 golova) ove je sezone postigao tek dva pogotka u prvenstvu, a svoje mjesto u medijima zaokupljao svađama s trenerom Arminom Vehom, kao i crvenim kartonom protiv Besiktasa u 0:0 remiju 3. kola grupe B Lige prvaka.

- On je vrlo emocionalan, pa se nakon uspješne sezone sada teško nosi s ovom. Pod velikim je pritiskom. Mislim da će biti najbolje da na sedam dana u potpunosti promijeni svakodnevicu, a mislim da će se nakon toga vratiti jači - kazao je trener ''vukova'' Armin Veh.

Emir Delić

Killer Copy
23-10-2009, 06:00 PM
ma nebuloze pucaju, jutros ona rece na vijestima da je dzeko povrijedjen a onda ciro demantuje da je ozbiljna povreda. hvala Bogu pa nije nista opasno. ovo su garant dusmani htjeli da nas prepadnu

Nermin & Lejla
23-10-2009, 06:45 PM
Ćiro poručio Ušanoviću: "Medunjanin nam treba"

Kako saznaje Sport Centar, šef državne nogometne selekcije Miroslav Ćiro Blažević odmah nakon dolaska u BiH zahtijevao je od generalnog sekretara Nogometnog saveza BiH Muniba Ušanovića da u FIFA-u uputi dopis za promjenu sportskog državljanstva Harisa Medunjanina.

Sekretar krovne kuće bh. nogometa je do sada na ovo pitanje uvijek odgovarao da je prije svega potrebno da selektor računa na potencijalnog reprezentativca i da se tek onda šalje dopis.Ipak, izgleda da će ova stvar konačno biti riješena. Već ranije svoje državljanstvo promijenili su Miralem Pjanić i Asmir Begović.

Nogometaš Valladolida ima 24 godine. Karijeru je počeo graditi u AZ Alkmaru. Nastupao je i jednu sezonu u dresu Sparte iz Rotterdama, a od prošle godine je u španskoj ligi. Nosio je i dres mlade reprezentacije Holandije. Prije pet godina izabran je za najboljeg mladog igrača u Holandiji (od strane trenera), a priznanje mu je uručio legendarni Marco van Basten.

"Želim igrati za BiH. Rođen sam u Sarajevu i uvijek me privlačila mogućnost igranja za državnu selekciju domovine", izjavio je Medunjanin za prije tri mjeseca.

Jedini bh. igrač koji nastupa u Primeri trebao bi biti zamjena za Samira Muratovića, koji je najavio povlačenje nakon dvoboja u baražu.

Dobar je ovo igrac
uKbeRAVG2YM

Tyler Durden
23-10-2009, 08:19 PM
"Papac mi je u ormariću u svlačionici napisao da će BiH slaviti u Portugalu s 0:3"

http://www.index.hr/images2/sasapapacglasgowrangers_afp.jpg

PEDRO MENDES i Saša Papac suigrači su u Glasgow Rangersima. Niti jedan od njih, ipak, neće sudjelovati u dvama dvobojima dokvalifiakcija za nogometni SP u JAR-u između Portugala i Bosne i Hercegovine.
Portugalac je ozlijeđen, dok se Papac povukao iz reprezentacije svoje domovine još krajem 2006. godine. To ga, međutim, ne smeta da se šali sa suigračem.
"Kad sam otključao svoj ormarić, primijetio sam sa strane komadić papira. Na njemu je stajao datum i ishod utakmice Portugal", Bosna i Hecegovina. Saša je napisao da će BiH slaviti u Lisabonu s 3:0", kazao je Mendes za Maisfutebol.
Rekao mi je kasnije da Bosanci i Hercegovci imaju dva, tri iznimno dobra igrača, da je momčad prosječno vrlo mlada i da se još moraju jako popraviti u timskom smislu.
"Rekao mi je također da njihov stadion u Zenici nije velik, te da će nam stoga biti još teže igrati", dodao je.

Killer Copy
23-10-2009, 08:39 PM
sreća pa se mendeš povrijedio i neće igrati u baražu

Nermin & Lejla
23-10-2009, 08:44 PM
sreća pa se mendeš povrijedio i neće igrati u baražu

da šteta :santa2:

SemPer_fi
23-10-2009, 09:29 PM
Daj boze da nalete i to na tenkosvsku :P

Jedan od najboljih trenera Bosne i Hercegovine svih vremena, Ivica Osim, u razgovoru za hrvatski Jutarnji list izjavio je da bi Portugalci mogli naletjeti na „minu“ koja se zove BiH.
„Prognozirao sam da ćemo dobiti Francuze, a dobili smo Portugalce. Po kvaliteti su to nekako slične momčadi. Sudeći prema prvim reakcijama, svi su svjesni visoke vrijednosti suparnika. To je dobro, jer se već polako pripremamo za nokaut utakmice, koje su po mnogočemu drugačije od onih u kvalifikacijama. Tek ćemo vidjeti kako će se ponašati naša momčad u takvoj situaciji, kada se igra na sve ili ništa”, rekao je Osim za Jutarnji list te dodao:

“Nisam pristalica stvaranja atmosfere na nesreći drugoga. Dakle, ne treba stvarati atmosferu, što više pehova Portugalcima, nama će biti bolje. Nije baš tako. Mi smo skloni tome da gledamo je li Ronaldo povrijeđen, je li Carlos Quiroz pravi trener, jesu li Portugalci bolji kod kuće ili u gostima. Ronaldo ne igra ni za Manchester, pa Manchester nije ništa slabiji. Uostalom, tko nam garantuje da neko od naših igrača, ne daj Bože, neće biti povrijeđen.”

Osim je u razgovoru s novinarom Jutarnjeg lista ukazao na činjenicu da se naša reprezentacija teško nosila sa reprezentacijama koje znaju držati loptu u svom posjedu.

“Španjolci su nam pokazali kako se igra. Ne zaboravite da je BiH igrala vrlo teško i s Turcima, naročito u drugom poluvremenu, kad su preuzeli inicijativu na sredini terena. Dakle, BiH se teško nosi s tim da protivnik zna držati loptu u svojim nogama. BiH ima kvalitetne igrače, ali nisu navikli igrati s momčadima koje znaju dobro držati loptu. Španjolci, Turci, a vidjet ćemo za Portugalce, trkački su bolji od naših fudbalera. No, ne treba se predavati. Portugalci su dobri, zovu ih europskim Brazilcima, ali bi mogli naletjeti na "minu" koja se zove BiH”, zaključio je Osim.izvor: sportsport.ba

UnDeRgRoUnd
23-10-2009, 09:33 PM
Da nam je odigrati dobro u Portugalu a za Zenicu se ne brinemo-ovdje ćemo ih razvaliti aBd :ar15firin

SemPer_fi
24-10-2009, 10:23 PM
Haha zavrsnica je najbolja

bUX8bt2deM4

HarryPotter
24-10-2009, 10:28 PM
Imamo stvarno predobru repku...steta bi bilo da ne dobijemo portugal ...ali lopta je okrugla ;)

Nermin & Lejla
25-10-2009, 12:45 PM
ahjahahhaha morate ovo vidjeti umro sam od smijeha

Haha zavrsnica je najbolja

bUX8bt2deM4

Killer Copy
26-10-2009, 08:43 PM
Invazija bh. navijača na Portugal!

Kako se utakmica u Lisabonu, protiv Portugala približava, tako raste i euforija među navijačima reprezentacije BiH. Svi sa nestrpljenjem očekuju utakmicu, igraju se selektora razrađujući taktike, očekuju svaku vijest o Ronaldovoj povredi, a oni najsretniji planiraju i organizuju odlazak na utakmicu u Lisabon 14. novembra.

Nekoliko agencija obezbjedilo je putne aranžmane za odlazak na utakmicu, a navijačka invazija na glavni grad Portugala bit će izvršena sa kopna, mora i vazduha. Na stadionu "Estadio de Luz", na kojem inače igra Benfica, očekuje se nekoliko hiljada navijača koji će pristići iz cijelog svijeta.

Odlazak na utakmicu građanima koji žive u BiH, obezbjedio je i Centrotrans. Kako nam je rekao Muamer Lutvić, direktor sektora za turizam te kompanije, za odlazak u Portugal vlada rekordna zainteresovanost.

"Ni u snu nismo sanjali da će situacija biti ovakva. Imat ćemo dva puna aviona, a možda čak i treći, iako je bio planiran jedan avion", rekao je Lutvić za Sarajevo-x.com.

On je dodao da će vize obezbijediti agencija, a papiri će se predavati u portugalskoj ambasadi u Zagrebu, jer Konzulat u Sarajevu ne izdaje vize. Kako je Lutvić rekao, prijave su skoro pa zatvorene, trajat će još dan ili dva, a kompanija će procijeniti hoće li biti obezbijeđen i treći avion na relaciji Sarajevo-Zagreb-Lisabon.

Ništa drugačija situacija nije ni u agenciji "Sol Azur" iz Sarajeva koja navijačima omogućava putovanje na utakmicu avionom, ali i kombinacijom autobus - brod.

Omar Ibrahimagić, iz agencije Sol Azur, rekao je da potražnja jako velika i neočekivana.

"Još malo, pa nestalo", rekao je Ibrahimagić dodavši da iz Sarajeva sigurno polaze jedan autobus i avion. Do kraja sedmice će se primati prijave, nakon čega će u Zagreb biti predata papirologija potrebna za izdavanje viza.

Ne treba ni sumnjati da će "zmajevi" podršku imati i od brojnih pripadnika bh. dijaspore koji će krenuti put Portugala kako bi pružili svu nepohodnu podršku reprezentaciji BiH u historijskoj utakmici.

Kako je za Sarajevo-x.com rekao Sefalija Mujdanović, vođa BH Fanaticosa, članovi ove navijačke skupine doći će iz cijelog svijeta.

"Naši članovi u Portugal dolaze iz Njemačke, Švedske, Holandije, BiH. Na tribinama stadiona u Lisabonu bit će i 50-tak naših članova iz daleke Amerike", rekao je Mujdanović.

Portugalski savez Fanaticosima je zabranio unošenje megafona, bubnjeva i zastava sa kopljima bojeći se eventualnih nereda.

Mujdanović je obećao da problema neće biti, jer Fanaticosi žele do kraja dati podršku igračima u želji da se obezbjedi plasman na Svjetsko prvenstvo u Južnoj Africi.

Navijači BiH bit će smješteni u blokovima 33-38 na Coca-Cola tribini, a očekuje se da će našim navijačima biti obezbjeđeno oko 4.500 karata.

Killer Copy
26-10-2009, 11:22 PM
Muslimović se vraća u igru

Zlatan Muslimović, napadač PAOK-a i naše reprezentacije, nakon pauze zbog povrede koljena sutra se vraća trenažnom procesu. Obavljena ljekarska terapija učinila je da se naš napadač osjeća jako dobro i spremno za povratak u puni tempo treninga grčkog prvoligaša. Svakako ova informacija dolazi u pravo vrijeme za našeg selektora Miroslava Blaževića koji će tako u utakmicama baraža protiv Portugala moći računati na potpuno oporavljenog po mnogima najkvalitetnijeg i najiskusnijeg napadača naše reprezentacije.

"Naše jedinstvo i kvalitet su iznad portugalskog. Uvjeren sam da uz maksimalno zalaganje i ozbiljnost na terenu možemo napraviti dobar rezultat u baražu . Bitno je da svi budemo zdravi i psihički koncentrisani i mislim da ćemo obradovati našu naciju!" kaže Zlatan Muslimović.

Zanimljiva je i činjenica da u PAOK-u sa našim Muslimovićem igra čak sedam portugalaca. "Sam sam protiv svih." kaže uz smijeh Muslimović i dodaje "Stalno me zadirkuju, ali im ne ostajem nimalo dužan. Strah od naše reprezentacije pokušavaju sakriti smijehom i šalama."

Killer Copy
29-10-2009, 11:34 PM
Portugalci očekuju bunker Ćire Blaževića

Zlat­ko Pe­tri­če­vić, ek­spert za ju­žno­ame­ri­čki fu­dbal, ko­ji ži­vi i ra­di u Švi­car­skoj, pro­te­klog je vi­ken­da bo­ra­vio u Por­tu­ga­lu gdje je po­sma­trao dvi­je uta­kmi­ce ta­moš­njeg na­ci­onal­nog prven­stva.
- Gle­dao sam du­ele Rio Ave - Spor­ting Bra­ga (1:1) i Ben­fi­ka - Na­ci­onal (6:1). Za­ni­mao me vi­še meč Spor­tin­ga, zbog nji­ho­vog gol­ma­na Edu­ar­da, ko­ji će bra­ni­ti pro­tiv nas. I, uvje­rio sam se da on jes­te sla­bi­ja ka­ri­ka eki­pe Kar­lo­sa Kvi­ro­za. Gol ko­ji je pri­mio ide na nje­go­vu du­šu - ka­že u raz­go­vo­ru za “San Sport” Pe­tri­če­vić, ko­ji je u Ci­ri­hu ne­da­vno (za vri­je­me žri­je­ba ba­ra­ža) raz­go­va­rao sa na­šim se­le­kto­rom i po­nu­dio svo­ju po­moć ka­da je u pi­ta­nju ske­ni­ra­nje Por­tu­ga­la­ca.

Pri­ti­snut će u star­tu

U Por­tu­ga­lu ste bi­li do po­ne­dje­ljka, pre­tpos­tav­ljam da ste či­ta­li por­tu­gal­ske spor­tske me­di­je?

- Da. Po­red me­di­ja, raz­go­va­rao sam s mno­go svo­jih pri­ja­te­lja, no­go­me­tnih struč­nja­ka, i po sve­mu su­de­ći Kvi­roz već sa­da ima sko­ro 99 od­sto po­če­tnog sas­ta­va ko­jeg će izves­ti pro­tiv nas. A, to je sas­tav ko­ji se for­si­ra po­la­ko i u me­di­ji­ma.

Ima li u nje­mu Re­alo­va Kris­ti­ja­na Ro­nal­da?

- Ako bu­de zdrav, si­gur­no ima. Ma­da bih ja vo­lio da ne­ma, jer ipak je on igrač ko­ji je­dnim po­te­zom, ma u ka­kvoj je for­mi, mo­že ri­je­ši­ti meč.

Šta spre­ma Kvi­roz za Ći­ru Bla­že­vi­ća 14. no­vem­bra u Li­sa­bo­nu?

- For­ma­ci­ju od ko­je oče­ku­je gol u prvih 20 mi­nu­ta me­ča. To mu je gla­vni cilj. Jer ra­di se o psi­hi­čki dos­ta sla­boj eki­pi, ko­ja ako ne za­bi­je na vri­je­me, po­či­nje pa­da­ti u igri. Mo­ra­mo se od­bra­ni­ti prvih 20 mi­nu­ta, jer ako nas na­čnu u tom pe­ri­odu, bi­će pro­ble­ma.

Edu­ar­do je či­ni se si­gu­ran na go­lu, a i bra­nio je naj­vi­še du­ela u kva­li­fi­ka­ci­ja­ma, šta je sa os­tat­kom eki­pe?

- Za­dnju li­ni­ju će si­gur­no či­ni­ti Čel­zi­jev Bo­sin­gva de­sno i ovaj Du­da iz Ma­la­ge li­je­vo. Kao sto­pe­ri igrat će Bru­no Al­ves iz Por­ta i Kar­va­ljo iz Čel­zi­ja.

Pe­pe iz Re­ala je ve­ći­nu uta­kmi­ca u kva­li­fi­ka­ci­ja­ma igrao?

- Dos­ta pu­ta kao sto­per, ali Pe­pe će vje­ro­va­tno pro­tiv nas po­če­ti na za­dnjem ve­znom, upra­vo zbog onih prvih 20 mi­nu­ta o ko­ji­ma sam pri­čao, u ko­ji­ma Ka­vi­roz že­li i gol. Pe­pe je mno­go agre­si­vni­ji i on će bi­ti za­du­žen i za Zvjez­da­na Mi­si­mo­vi­ća. S njim će Kvi­roz po­ku­ša­ti ri­je­ši­ti pro­blem ko­ji ga pri­tiš­će od star­ta kva­li­fi­ka­ci­ja, a to je si­tu­aci­ja ka­da Por­tu­gal­ci iz­gu­be lop­tu na sre­di­ni te­re­na.

Bit­ka u ve­znoj li­ni­ji bit će se­gment igre na ko­ji će dos­ta paž­nje obra­ti­ti oba se­le­kto­ra?

- Da. Por­tu­gal­ci će ići sa svo­jim kla­si­čnim sti­lom od no­ge no­ge, ne­će tu bi­ti pu­no du­gih lop­ti. Is­pred Pe­pea će bi­ti De­ko iz Čel­zi­ja, li­je­vo Si­mao, de­sno Na­ni. De­ko ni­je u ne­koj po­se­bnoj for­mi, što je do­bro, a Na­ni ma­lo igra u Man­čes­te­ru. Si­mao je mo­žda i naj­stan­dar­dni­ji u svom klu­bu.

Za ra­zli­ku od Ći­re Bla­že­vi­ća, Kvi­roz je u kva­li­fi­ka­ci­ja­ma u na­pa­du dos­ta ro­ti­rao…

- Mi­slim da je na­pad de­fi­nit­vno ja­ča stra­na na­šeg ti­ma, po­go­to­vo ako Ro­nal­do ne bu­de igrao. Za sa­da, Kvi­roz je uvje­ren da će Kris­ti­ja­no igra­ti, a druš­tvo će mu pra­vi­ti Li­ed­son, na­pa­dač Spor­tin­ga iz Li­sa­bo­na.

Ima li eki­pa ko­ju ste sa­da na­bro­ja­li, a za ko­ju se pre­tpos­tav­lja da bi tre­ba­la či­ni­ti udar­nu pos­ta­vu Por­tu­ga­la­ca 14. no­vem­bra, svo­jih ma­na?

- Si­gur­no da ima. Re­ci­mo De­ku dos­ta pri­go­va­ra­ju na to­me što u de­fan­zi­vi uzi­ma dos­ta ma­lo lop­ti. S dru­ge stra­ne, ovaj Du­du na li­je­voj stra­ni je su­per ofan­zi­van, re­do­vno ide do kra­ja, ima do­bar cen­tar­šut, ali ne­ri­jet­ko ta li­je­va stra­na zna os­ta­ti šu­plja. I tu mo­žda le­ži na­ša šan­sa.

Osi­gu­rač za Ro­nal­da

Vra­ti­mo se ma­lo Ro­nal­du. Ka­ko ga za­su­ta­vi­ti ako bu­de igrao?

- Ako ne pri­mi­mo gol u prvih 20 mi­nu­ta, Ro­nal­do će se po­če­ti vra­ća­ti na svo­ju po­lo­vi­nu po lop­tu. Ono što mi­slim je da ni­ka­ko ne smi­je­mo na­pra­vi­ti jes­te da pro­tiv nje­ga igra­mo je­dan na je­dan. To je osu­đe­no na pro­past, u ma ka­kvoj for­mi on bio. Da­kle, mo­ra­mo ima­ti uvi­jek osi­gu­rač na nje­mu.

Šta oče­ku­ju u Por­tu­ga­lu od Ći­re Bla­že­vi­ća?

- Svi su ubi­je­đe­ni da će­mo do­ći sa to­tal­nim bun­ke­rom. Obi­čno se u me­di­ji­ma pro­vla­či for­ma­ci­ja 4-5-1 ko­ju oče­ku­ju od Ći­re. Oni se spre­ma­ju za naš bun­ker, i mi­slim da mi ne smi­je­mo se­bi do­zvo­li­ti lu­ksuz da uta­kmi­cu po­čne­mo ona­ko ka­ko oni mi­sle da ho­će­mo. Te­ško bi se od­bra­ni­li.

Ko­ji dio na­šeg ti­ma sma­tra­ju naj­lo­ši­jim?

- Za njih je to na­ša za­dnja li­ni­ja. Ubje­đe­ni su da ne­ma­mo kva­li­tet po­za­di i da u na­šoj za­dnjoj li­ni­ji vi­de svo­ju šan­su.

Ko­ga se naj­vi­še pri­bo­ja­va­ju u na­šim re­do­vi­ma?

- Troj­ka Mi­si­mo­vić - Dže­ko - Ibi­še­vić. Njih se naj­vi­še bo­je i o nji­ma se naj­vi­še pi­še u ta­moš­njim me­di­ji­ma - ka­zao je u raz­go­vo­ru za “San Sport” Zlat­ko Pte­ri­če­vić.

Bo­san­ska zi­ma

- Još je­dna stvar ko­ju tre­ba ima­ti u vi­du je­su vre­men­ski uslo­vi. Prvu uta­kmi­cu igrat će­mo na tem­pe­ra­tu­ri mo­žda čak i 20 ste­pe­ni ve­ćoj ne­go u BiH. Mi­slim da će to na­ma ići u pri­log jer mi­slim da se na­ma mno­go la­kše adap­ti­ra­ti i pri­pre­mi­ti za prvi meč. U uz­vra­tu Por­tu­gal­ce će u Ze­ni­ci vje­ro­va­tno sa­če­ka­ti “mi­nus” i zbog to­ga je va­žno da u prvom me­ču os­tva­ri­mo akti­van re­zul­tat. Le­de­no vri­je­me u Bo­sni i na­ši na­vi­ja­či bit će na­ša ve­li­ka pre­dnost u dru­gom me­ču - ka­že Pe­tri­če­vić.

Pre­ki­di su kao pe­na­li

- Ono na što Por­tu­gal­ci po­la­žu ve­li­ke na­de je­su pre­ki­di. To­ga se mo­ra­mo do­bro ču­va­ti. Oni će ići na pre­krša­je bli­zu na­šeg še­sna­es­ter­ca, jer ima­ju stra­šan izbor šu­te­ra. Ka­da je bli­zu, šu­ti­ra De­ko, ka­da je ma­lo ve­ća raz­da­lji­na, šu­ti­ra Ro­nal­do. A, svi smo na TV-u ima­li pri­li­ke gle­da­ti ka­ko to oni ra­de. Oni pre­ki­de s Ro­nal­dom u eki­pi vo­le zva­ti pe­na­li­ma - objaš­nja­va Pe­tri­če­vić.

Le­id­son će gris­ti

- U prven­stvu na­pa­dač Le­id­son baš i ne blis­ta, a s dru­ge stra­ne, igra­či ga još ni­su baš naj­bo­lje pri­hva­ti­li, jer on je tek ne­da­vno do­bio pa­soš Por­tu­ga­la, ob­zi­rom da je ro­đen u Bra­zi­lu. Opet, to mo­že bi­ti i mač sa dvi­je oš­tri­ce, jer si­gur­no da on ima mno­go ve­ću že­lju da se do­ka­že os­tat­ku eki­pe i nji­ho­vim na­vi­ja­či­ma. Ba­raž je sva­ka­ko naj­bo­lja pri­li­ka i da se za­hva­li Kvi­ro­zu ko­ji ga je pro­mo­vi­rao u por­tu­gal­skog re­pre­zen­ta­tiv­ca.

Killer Copy
02-11-2009, 03:14 PM
MEDUNJANIN I ZEC MEĐU ZMAJEVIMA

Za predstojeće utakmice baraža za odlazaka na Svjetsko prvenstvo naredne godine u Južnoj Africi reprezentacija Bosne i Hercegovine biće bogatija za nekoliko novih Zmajeva.

Ćiro se odlučio ponovo u reprezentaciju pozvati sjajnog mladog napadača Šibenika Ermina Zeca, koji hara Hrvatskom nogometnom ligom i koji bi definitivno mogao biti od velike pomoći u dvomeču sa Portugalcima. Također, poziv će dobiti i Haris Medunjanin, vezista španskog Valladolida, koji je u posljednje dvije utakmice u Primeri postigao dva prekrasna gola i najavio da bi također mogao biti otkrovljenje.

Selektor BiH ima dilemu da li pozvati 22 ili 24 fudbalera, a u slučaju da bude 24 tada će na spisku reprezentacije Bosne i Hercegovine vjerovatno biti još nekih novih imena. Nažalost, čak devet Zmajeva ima žute kartone, pa prijeti opasnost suspenzije za revanš u Zenici 18. novembra.

Zec i Medunjanin gotovo sigurno neće dobiti mjesto u prvih 11, s obzirom da Ćiro na njihovim pozicijama ima Džeku, Ibiševića, Ibričića i Misimovića, ali oba ova fudbalera pokazala su da mogu zabiti ama baš svakom. Slikovit je primjer Harisa Medunjanina, koji je u posljednja dva kola španske Primere u svom Valladolidu priliku dobio sa klupe i nedugo nakon što je ušao zabio je dva predivna gola.

Osim toga, Medunjanin igra u Španiji, gdje igra veliki broj Portugalaca i sasvim je sigurno da bi mogao biti od velike koristi Zmajevima, baš kao i Zec, koji ove sezone igra u životnoj formi.

Međutim, naš najveći problem je u odbrani, gdje Ćiri nedostaje igrača. Doduše, od povrede se potpuno oporavio Džemal Berberović, ali našem stoperskom trojcu Safetu Nadareviću, Sanelu Jahiću i Emiru Spahiću prijeti suspenzija zbog žutih kartona, pa će Ćiro morati naći neku alternativu za zadnju liniju.

ibrani
03-11-2009, 01:43 PM
Čiro treneru u tebe su uprti svi pogledi nas Bosanaca i Hercegovaca.
Daj nam još osmjeh na lica uz Božiju pomoć.
Čiroooo!:bih::bih::bih::bih::bih:

Killer Copy
03-11-2009, 02:08 PM
Ćiro zove još jednog stopera

Haris Medunjanin i Ermin Zec pojačat će fudbalsku reprezentaciju Bosne i Hercegovine u duelima protiv Portugala 14. i 18. novembra ove godine. Za dvomeč baraža za odlazak na Svjetsko prvenstvo u JAR 2010. godine, selektor Blažević razmišlja da pozove još jednog odbrambenog igrača, kako bi se stvorio veći izbor mogućih alternativa u slučaju novih žutih kartona, kojim su do sada opterećeni svi naši stoperi.

Navodno i kapiten Emir Spahić je urgirao kod selektora da pojača našu zadnju liniju pozivanjem još jednog stopera, a kao kandidati se spominju mnogi. U prvom redu Ninoslav Milenković, nekadašnji pouzdani stoper i lijevi bek naše reprezentacije, te Vule Trivunović koji je zbog nesuglasica i nespretnih izjava u medijima prekrižen još ranije sa Ćirine liste. U rezervi Ćirinom pozivu se nadaju i Semjon Milošević, stoper Leotara, čiji je trener upravo Borče Sredojević, Ćirin pomoćnik, ali i Senid Torlak koji je već ranije dobio poziv selektora Blaževića za nastup za našu najbolju selekciju.

Killer Copy
03-11-2009, 10:01 PM
Himna za Ćiru

29OqjfjgAG0&feature=player_embedded

dile87
04-11-2009, 02:10 AM
Odlicne vijesti veceras iz Istanbula gdje su i Dzeko i Misimovic postigli po pogodak. Dobro je da nasi napadaci drze ovako visoki standard pred dva historijska meca sa Portugalom. U sazecima sam vidio i Rahimica u igri protiv Man U-a na Old Trafordu.
Gledao sam Pepea u obje utakmice protiv Milana i mogu sa sigurnoscu reci da ce se Dzeko moci nositi sa njim. Svakako se radi o vrlo dobrom stoperu ali sklonom bespotrebnim greskama koje pod svaku cijenu treba iskoristiti. Samo treba vidjeti kako je naivno igrao rukom u 16-ercu, neki bolji stoperi bi tu ruku "sklonili" prilikom klizeceg starta. Mislim da je on nasa prilika i da njegov moguci slab dan treba iskoristiti sto je bolje moguce, naravno gol na strani bi bio idealan.

Armin 18
05-11-2009, 11:49 AM
Glasajte za Pjanića na ovom linku:

www.tuttosport.com/sondaggi/calcio/vota-595/Vota

Nermin & Lejla
09-11-2009, 03:45 PM
Milenković
"Dolazim jer je sve osim uspjeha BiH manje važno"

http://www.sarajevo-x.com/media/images/vijesti/091109049.jpg

Iako je temu zvanu reprezentacija BiH prethodno prekrižio, nogometaš Ninoslav Milenković odlučio se odazvati na poziv selektora Miroslava Blaževića za utakmice protiv Portugala. Na svojoj oficijelnoj web stranici napisao je kako je njegov stav "odranije poznat", ali da je ipak promijenio mišljenje.
"Mislim da trenutno sve osim uspjeha reprezentacije i plasmana na Svjetsko prvenstvo pada u drugi, treći plan. Sva energija treba biti usmjerena samo ka uspjehu. Znam da će biti i onih koji će negativno prokomentarisati sve ovo. Recimo, da sam pogazio svoju riječ. Smatram da je uspeh reprezentacije iznad svih nas", piše Milenković. "Jednom sam rekao šta mislim, ali sam isto tako rekao da ako ikad budem zatrebao i ako ikako mogu pomoći odazvat ću se. Čvrsto vjerujem u uspjeh."

Novi/stari bh. reprezentativac je dodao i to kako je Portugal ekipa sastavljena od odličnih pojedinaca, ali on smatra da nisu nepobjedivi.

"Naša reprezentacija može pobijediti svakoga. Imamo odlične igrače, ali i odličan kolektiv koji je krasio reprezentaciju kroz čitave kvalifikacije i doveo je do baraža. Iskreno, vjerujem u uspjeh i plasman u Južnu Afriku. Budite uz nas do kraja", poručio je nogometaš kiparskog Enosis Paralimnija.

Nermin & Lejla
09-11-2009, 03:45 PM
Ćiro danas okuplja Zmajeve

http://sportsport.ba/slike/bh_fudbal/9_3_bihspa_9.jpg

Danas i zvanično počinje "operacija Portugal" okupljanjem i početkom priprema fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine za predstojeće susrete baraža za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Južnoj Africi naredne godine.

Pripreme će najbolji bh. fudbaleri obaviti u Hrvatskoj, na jadranskoj obali u mjestu Novo Vinodolsko, gdje će održati osam treninga i odigrati jednu kontrolnu utakmicu, uoči prve utakmice baraža koja je na programu 14. novembra u Lisabonu.

Selektor A nacionalnog tima Bosne i Hercegovine za utakmice sa Portugalom pozvao je 26 fudbalera, ali danas, kada je zakazano okupljanje, sasvim sigurno neće doći svi. Na okupljanje će kasniti reprezentativci koji su jučer i sinoć imali obaveze u svojim klubovima.

Na okupljanje u Novom Vinodolskom dolazi i Lyonov Miralem Pjanić, koji je sinoć bio strijelac u golidaji svog Lyona sa Marseillom, što je svakako ohrabrujuća vijest za selektora Blaževića, kao i sjajna forma Zvjezdana Misimovića, Sejada salihovića, Edina Džeke i Vedada Ibiševića, koji iz kola u kolo njemačke Bundeslige nastavljaju sa golovima.

Ćiro će do subote, kada je na programu prvi susret sa Portugalom u Lisabonu, iskristalisati idealnih 11, ali se već zna čije je mjesto u ekipi zagarantovano. Tako će na golu od prve minute gotovo sigurno početi Kenan Hasagić, kao i stoperski trojac u sastavu safet Nadarević, Emir Spahić, Sanel Jahić. Ukoliko Blažević ostane dosljedan svojoj formaciji 3-5-2, onda bi na bokovima za mjesto u ekipi trebali konkurisati Sejad Salihović, Admir Vladavić i oporavljeni Džemal Berberović.

Najveća gužva vlada na sredini terena, gdje su sigurni Zvjezdan Misimović, Elvir Rahimić i Senijad Ibričić, a Samir Muratović, Zlatan Bajramović i Miralem Pjanić također bi se mogli naći u izboru za prvih 11. U napadu je, međutim, sve jasno. Edin Džeko i Vedad Ibišević su sigurni.

Najveća briga selektora Blaževića su žuti kartoni, pa je Ćiro upravo zbog toga pozvao čak 26 igrača, te nije isključeno da na djelu vidimo i neke koji inače nisu u kvalifikacijama bili u prvom planu, a svoj bi debi mogao imati i Haris Medunjanin, vezista Valladolida.

MostWanted
09-11-2009, 09:40 PM
Misimović juri Matipa
Na službenoj stranici Bundeslige u toku je glasanje za najboljeg igrača 12. kola, a u konkurenciji 6 igrača nalazi se Zvjezdan Misimović…
…koji se u trenutku pitanja ovog teksta nalazi na drugoj poziciji sa 6% manje glasova od Joela Matipa iz Schalkea.

I vi možete sudjelovati anketi na ovom LINKU (http://www.bundesliga.de/de/index.php)

MostWanted
10-11-2009, 11:57 PM
Potvrđeno: Ronaldo ne igra
Konačno je završena saga oko nastupa Cristiana Ronalda za reprezentaciju Portugala jer je večeras nakon pregleda u Lisabonu potvrđeno da on neće biti u sastavu za baraž mečeve protiv naše reprezentacije.
Cristiano je u utorak bio u Lisabonu, ali nakon medicinskih pregleda je utvđeno da njegovo fizičko stanje nije dovoljno dobro da bi sa reprezentacijom trenirao pred baraž mečeve. – objavljeno je iz tabora portugalskog nogometnog saveza, koji je takođe Ronaldu zaželio kvalitetan i brz oporavak od povrede koju je ovaj zaradio igrajući 30. septembra za Real u Ligi prvaka protiv Marseillea.

Ovim je konačno završena saga oko nastupa ovog sjajnog nogometaša koji tako i definitivno neće biti u konkurenciji za nastupe u baraž mečevima protiv naše reprezentacije u subotu 14. i srijedu 18. novembra tako da od večeras iza sebe konačno možemo ostaviti „Slučaj Ronaldo“ i okrenuti se svim ostalim igračima koji će biti prijetnja našoj selekciji.

Za one koji su nešto lošije upućeni napominjemo još jednom da je Ronaldo uprkos tvrdnjama iz Real Madrida da on nije spreman za ove baraž mečeve danas ipak doputovao u Lisabon gdje je još jednom provjerena njegova povreda članka. Sve u svemu, većina će ovom vijesti biti zadovoljna, neki neće, ali Ronalda sigurni neće biti na terenu ni u Lisabonu ni u Zenici.

pancev
11-11-2009, 01:17 PM
Ne valja sto se podigla ovolika tenzija i prasina! U redu, mec je istorijski, ali igracima su se vec sad odsjekle noge i skupila m.u.d.a! Prevelik im je pritisak natovaren na ledja!!! Stvorila se fama da je BiH bukvalno u rangu Portugala i da sada kada definitivno nece biti Ronalda, da su sanse ogromne za odlazak na SP! Svi zaboravljaju cinjenicu da BiH ima kriminalne golmane i jos gore bekove!!! Najbizarnije od svega je to, sto je Portugal po krilima BRUTALNO JAK (Nani i Simao), tako da i bez Ronalda mogu zagorcati zivot sve jednoj reprezentaciji na planeti, a ne jednoj BiH! Mutinjo je prvoklasni plejmejker, rezantnog i preciznog udarca u okviru od 30-ak metara od gola, bice svasta, vjerujte!!! Dzeko je top-klasa, Misimovic igra u zivotnoj formi i tu se prica zavrsava!!!! Ne mogu njih dvojica nadavati, koliko ova robovska odbrana moze primiti golova!!! Evo i neke najrelanije prognoze:

1. utakmica: PORTUGAL - BiH 3:0
2. utakmica: BiH - PORTUGAL 1:1

Mozete se ljutiti koliko hocete, Ciro nije vudu-madjionicar da preko ovakvog Portugala odvede BiH na SP! I jos nesto...zar stvarno mislite da FIFA nece i ovako solidan Portugal malo pogurati i dati mu vjetar u ledja, iako mu to nije potrebno??? Vjerujte da hoce, jer FIFA ne zeli SP bez Kristijana Ronalda!! Kao sto ga ne zeli ni bez Mesija, pa je to regulisano u Urugvaju i utakmica bi se igrala koliko god je trebalo, dok Argentina ne postigne gol!! Bez ljutnje, eto vidjecemo odmah u Subotu, ko je bio u pravu!!!

celike
11-11-2009, 01:30 PM
Portugal za razliku od Argentine ne spada u prvu ligu evropskog i svjetskog fudbala bez obzira što bi bilo dobro za sp da Ronaldo zaigra i mislim da će suđenje biti manje-više korektno.

ennefsu-l-kabiih
11-11-2009, 01:36 PM
Ne valja sto se podigla ovolika tenzija i prasina! U redu, mec je istorijski, ali igracima su se vec sad odsjekle noge i skupila m.u.d.a! Prevelik im je pritisak natovaren na ledja!!! Stvorila se fama da je BiH bukvalno u rangu Portugala i da sada kada definitivno nece biti Ronalda, da su sanse ogromne za odlazak na SP! Svi zaboravljaju cinjenicu da BiH ima kriminalne golmane i jos gore bekove!!! Najbizarnije od svega je to, sto je Portugal po krilima BRUTALNO JAK (Nani i Simao), tako da i bez Ronalda mogu zagorcati zivot sve jednoj reprezentaciji na planeti, a ne jednoj BiH! Mutinjo je prvoklasni plejmejker, rezantnog i preciznog udarca u okviru od 30-ak metara od gola, bice svasta, vjerujte!!! Dzeko je top-klasa, Misimovic igra u zivotnoj formi i tu se prica zavrsava!!!! Ne mogu njih dvojica nadavati, koliko ova robovska odbrana moze primiti golova!!! Evo i neke najrelanije prognoze:

Mozete se ljutiti koliko hocete, Ciro nije vudu-madjionicar da preko ovakvog Portugala odvede BiH na SP! I jos nesto...zar stvarno mislite da FIFA nece i ovako solidan Portugal malo pogurati i dati mu vjetar u ledja, iako mu to nije potrebno??? Vjerujte da hoce, jer FIFA ne zeli SP bez Kristijana Ronalda!! Kao sto ga ne zeli ni bez Mesija, pa je to regulisano u Urugvaju i utakmica bi se igrala koliko god je trebalo, dok Argentina ne postigne gol!! Bez ljutnje, eto vidjecemo odmah u Subotu, ko je bio u pravu!!!

vidi se da poznajes materiju o kojoj govoris...:bravo2:
imam neke veze...zelis li biti savjetnik u reprenzetaciji??? :bih:

niko nije ni rekao da je nasa reprenzetacija bolja i kvalitetnija
medjutim sigurno je da smo u kvalifikacijama pokazali kvalitet i karakter ozbiljne repke
nismo ni looseri kako nas to ti opisa
iznenadjujuci rezultati se desavaju sirom svijeta
zasto i bih ne bi iznenadila portugal
vjerujemo u nase igrace i uz malo srece eto juzne afrike

a ti napiso prvi post i odma siris negativne energiju...
aj razguli... ne volem pesimiste:violent:

EMINA 39
11-11-2009, 01:37 PM

Dobro ima respekta, ali bar igraci koji igraju vani(Bundesliga-recimo) susrecu se na skoro svakoj utakmici s jakim i kvalitetnim igracima, tako da nema potrebe da im se sta stisce.

1: Portugal- BiH 2:1
2. BiH- Portugal 4:2

ennefsu-l-kabiih
11-11-2009, 01:39 PM
Dobro ima respekta, ali bar igraci koji igraju vani(Bundesliga-recimo) susrecu se na skoro svakoj utakmici s jakim i kvalitetnim igracima, tako da nema potrebe da im se sta stisce.

1: Portugal- BiH 2:1
2. BiH- Portugal 4:2

ovakve volem...:bravo2:

Nermin & Lejla
11-11-2009, 01:45 PM

Smrdis care....dosao si spamati po nasem threadu...
Ma kakv portugal jedva se provukli u grupi igrali sa Albanijom 0:0
sa Danskom 0:0 jedva se provukli na osnovu 2 pobjede nad slabom Madjarskom
i grupa im je bila smece...

Nermin & Lejla
11-11-2009, 01:53 PM
Da upoznamo Portugalce..

nuto :D

pancev
11-11-2009, 02:14 PM
Dobro, eto necu da ikoga prozivam, posto vidim da pojedinci vec pocinju s tim...nego cu fino sacekati subotu, pa cemo vidjeti ko ce na kraju pojesti g...a koja je izas..ao :wave:

BiH je u tom dvomecu TOTALNI AUTSAJDER i tako ce se na kraju i ispostaviti! Druga je stvar, sto vas to tako boli, jer necete da pogledate istini u oci! A sto se tice Portugala i kvalifikacija, oni su na kraju (kada je bilo i najpotrebnije), dodali gas i sada ce pokazati svu svoju snagu! Bez ikakve ljutnje, cujemo se svi i nadjemo ovdje u subotu!

P.S - Od ostalih parova, Francuska i Rusija 100% prolaze, a po meni Ukrajina ima 60% sanse da prodje neinventivne Grke!!!

ennefsu-l-kabiih
11-11-2009, 02:25 PM
Dobro, eto necu da ikoga prozivam, posto vidim da pojedinci vec pocinju s tim...nego cu fino sacekati subotu, pa cemo vidjeti ko ce na kraju pojesti g...a koja je izas..ao :wave:

nisi se ni zagrijao na forumu a tako se ponasas :buddy:

bas me cudi sto niko ne dijeli tvoje misljenje...s obzirom da vidis buducnost i poraz bih...
al kao sto rece @nermin...smrdis care...ustasa ili cetnik?:violent::ar15firin
i kako od takvog ocekivati optimizam i da misli dobro nasoj repki

:bih::bih::bih::bih::bih::bih::bih::bih::bih::bih:

Weberba
11-11-2009, 02:47 PM
Uistinu Portugal ima sve do jednog igrace u velikim prvoligaskim evropskim klubovima, dok su neki od nasih u drugoligasima ili cak nisu izborili u klubu mjesto poput Supica. Nadam se samo da se moze desiti iznenadjenje pa da slavimo u Portugalu, ali bezrezervni optimista ne mogu biti jer smo mnogo ocekivali i od meca sa Spanijom pa prodjosmo kako je vec bilo.

Sadisk
11-11-2009, 03:22 PM

U fudbalu je ljepota što se NIKAD nezna pobjednik. Dobru igru i pobjedu ne donosi kvalitet pojedinaca nego timska igra . Dobra atmosfera u našem taboru može učiniti čudo, dok je u portugalskoj reprezentaciji lošija.
Engleska je imala bolju ekipu pa ih Hrvatska izbaci da ne odu na EP, a tu istu Hrvatsku kasnije izbaci Turska , a Turska neće ići na prvenstvo zbog toga što su naši momci bili bolji.
Proračunate prognoze ne prolaze.

kicho
11-11-2009, 04:09 PM
nisi se ni zagrijao na forumu a tako se ponasas :buddy:

bas me cudi sto niko ne dijeli tvoje misljenje...s obzirom da vidis buducnost i poraz bih...
al kao sto rece @nermin...smrdis care...ustasa ili cetnik?:violent::ar15firin
i kako od takvog ocekivati optimizam i da misli dobro nasoj repki

:bih::bih::bih::bih::bih::bih::bih::bih::bih::bih:

Ne budite tako brutalni, momak je dao svoje misljenje... mozda to malo grubo rekao, ali...
Neosporno je to da smo protiv glavnik konkurenata u grupi, Španija i Turska, osvojili SAMO 1 bod (iako se prvenstva gube protiv "malih" timova)... dakle, i pored nase dobre igre nismo napravili nesto posebno protiv njih... trebamo biti oprezni i ne dizati toliku euforiju koja moze samo biti kontraproduktivna po nasu reprezentaciju... drzimo im palceve...

ennefsu-l-kabiih
11-11-2009, 04:15 PM
Ne budite tako brutalni, momak je dao svoje misljenje... mozda to malo grubo rekao, ali...
Neosporno je to da smo protiv glavnik konkurenata u grupi, Španija i Turska, osvojili SAMO 1 bod (iako se prvenstva gube protiv "malih" timova)... dakle, i pored nase dobre igre nismo napravili nesto posebno protiv njih... trebamo biti oprezni i ne dizati toliku euforiju koja moze samo biti kontraproduktivna po nasu reprezentaciju... drzimo im palceve...

kako ne biti brutalan...vidje li kako nas ''pocasti''???

kicho
11-11-2009, 04:34 PM
kako ne biti brutalan...vidje li kako nas ''pocasti''???

Ne vidje da vas nazva balijom, kao vi njega cetnikom ili ustasom... svako ima pravo na misljenje, a u dosta toga je @pancev imao pravo... previse ueforije, sto je i opravdano; momci su morali otici trenirati u Hrvatskoj, da bi imali mira i bez pritiska odradili pripreme; Portugalci su najjaci na onim pozicijama na kojima smo mi najlosiji, njihova krila-bekovi su prodorni i prebrzi za razliku od nasih bekova odbrane (koja i nije bila toliko losa, kada igramo sa 3 u zadnjem redu); jedina nam je sansa kontranapadi, jos ako Pepe bude igrao jer je sklon greskama...

Na nama je da se dokazemo i odigramo kao nikada do sada. Ne sumnjam u nase igrace, vec jednostavno znam da su Portugalci jaki. Kako god zavrsilo ponosni smo na ovaj dosadasnji uspjeh.

ennefsu-l-kabiih
11-11-2009, 04:59 PM
Ne vidje da vas nazva balijom, kao vi njega cetnikom ili ustasom... svako ima pravo na misljenje, a u dosta toga je @pancev imao pravo...

rekcija na njegovo...
e sad, da je kakvu vagu da izvagamo cije je bilo brutalnije...

i znam(o) da je bio u pravu...al na brutalan nacin kao sto ti rece
a s onakvim razmisljanjem i pristupom kvalifikacije bi zavrsili na zadnjem mjestu
iza armenije i estonije :zidane:

Prof.dr.Johnny Bermuda
11-11-2009, 05:41 PM
vazno je ne primit gol u prvih 10-15 minuta dok se ne stabilizuje igra.(recimo ono kad smo u Zenici protiv Turske igrali,nasi su se gubili ko abdest pa su ga primili samo sto je pocela tekma,ccc)kasnije je sve moguce.Sigurno je da Portugal ima i te kako kvalitetan kadar,sve su to imena,ali mi nismo favoriti i mozemo igrati opustenije za razliku od Portugala od kojeg se ocekuje da ne samo da prodje vec i da nas nadigraju.znaci,psihologija je na nasoj strani.

Samo se bojim za onu nasu odbranu.Na klupi nema alternativa,a tu su jos uvijek oni zuti kartoni.

Zed's Dead
11-11-2009, 06:41 PM
šta ste se natovarili na momka, šta je on loše rekao? pa nismo svi optimisti, postoje i pesimisti i realisti. portugal je mnogo bolja ekipa od naše reprezentacije. njihovi igrači igraju u najboljim svjetskim klubovima od reala, chelsea, intera.... dok naši najbolji igrači igraju u wolfsburgu koji se do prije par godina borio za opstanak u jednoj bundesligi. ja kažem da ćemo proći portugal, ne što smo bolji jer nismo, nego zato što ćirini momci imaju zajedništvo i ogromnu želju za plasmanom, to je upravo ono što fali portugalcima a po meni to je najvažnije u fudbalu. fudbal i jeste lijep što ne pobjeđuje uvijek bolji, fudbal nije matematika tako da vjerujem da ćemo proći.
usput prozivanjem ovdje nekih prisutnih kao ustaše i četnici bez ikakvog valjanog povoda, dovoljno govori o nepristrasnosti administracije. živo me interesuje da je momak ovdje nekog nazvao balijom šta bi uradili i bili prošlo 5min od njegovog banovanja. fudbal i sport općenito nemaju veze s nacionalizmom. nek vam je na čast.

Sarajlija.ba
12-11-2009, 02:01 AM

Mislim da vise tenzije ima kod nas navijaca nego samih igraca.Kad pogledas nasu repku i ko gdje igra vjeruj mi da su mnogi igrali(da ne kazem jace)utakmice pa se nisu ponjeli kao kukavice.U pitanju jesu bila klubska takmicenja ali bitno je da nisu igrali kukavicki.Sto se portugala tice nisu uopste sjajni bez obzira koja imena nastupaju.Kao kolektiv nisu impresionirali ni sa ronaldom a i bez njega.Sto se nasih golmana tice mogu se sloziti da nisu sjajni ali ovaj novi(ja mislim da se asmir zove)mi daje nekako povjerenje i mislim da treba bit na golu od pocetka.Naveo si Dzeku i Misimovica a zaboravljas na Ibricica koji je takodje u top formi kao i Ibisevica koji se vraca polako ali sigurno.Odbrana jest kriticna malo ali sa obzirom koliki je znacaj same utakmice mislim da ce dat sve od sebe i sto manje grijesiti.Na kraju ne treba zaboravit iskusnog ciru koji ce se potruditi da poslozi sve kako bi se suprostavili portugalcima.
Kad pricamo o Bosni i kvalifikacijama tacno jeste da sa jacim nismo postigli rezultat ali se nismo ni obrukali.Ova zadnja sa spanijom jeste bila katastrofa ali kad pogledamo da su se mnogi cuvali od kartona te da smo se vec kvalifikovali u baraz i nije neka sramota.

Zed's Dead
12-11-2009, 02:07 AM
priča mi jaran hasagić povrijeđen? wtf ko će na gol? nekako ne vidim da će ćiro u vatru gurnuti neiskusnog begovića a ni supić u zadnje vrijeme ne ulijeva nadu. ako bi birao između begovića i supića išao bih na nemanju zbog iskustva a on ove bitne utakmice i nije toliko kiksao.

celike
12-11-2009, 02:24 AM
priča mi jaran hasagić povrijeđen? wtf ko će na gol? nekako ne vidim da će ćiro u vatru gurnuti neiskusnog begovića a ni supić u zadnje vrijeme ne ulijeva nadu. ako bi birao između begovića i supića išao bih na nemanju zbog iskustva a on ove bitne utakmice i nije toliko kiksao.
Crnjak je kako god okreneš.Protiv Španije 2-3 primljena gola bila su Supićeva....iako bih i ja njega prije stavio na gol,ali mislim da će se Ćiro opredijeliti za Begovića.

Weberba
12-11-2009, 03:07 AM
Definitivno bih se odlucio za Begovica, Supic ruku na srce i nije kvalitetan golman, dok je za Begovica bila zainteresovana za U-21 selekcija Engleske sto dovoljno govori o kakvom golmanu je rijec.

Zed's Dead
12-11-2009, 10:45 AM
sve to stoji ali staviti na gol momka koji još faktički i nije branio za bih (osim onih par minuta protiv estonije na kraju čini mi se) u najvažnijoj utakmici u historiji za bih po meni znači stvoriti preveliki pritisak na njega i bojim se da bi mogao popustiti. supić jeste rupa od golmana ali kažem opet važne utakmice je dobro branio kao npr. belgija, turska.

pancev
12-11-2009, 01:59 PM
Hvala pojedinim ljudima sto su realni na ovom forumu, a po njihovim postovima se odmah u startu vidi da su fudbalski ``skolovani i pismeni`` i da razumiju o cemu govorim, za razliku od ovih drugih, koje necu ni da komentarisem vise...
Evo novi problem i to krucijalan je taj sto se hasagic povrijedio! Bez sumnje da je on MNOOOGOOO bolji od Begovica i Supica i to je dodatni minus za BiH! To ce samo dodatno pogorsati stvari po BiH, tako da nije iskljucena mogucnost, da Portugalci vec u prvoj utakmici navaljaju 4 gola, a mozda i citavu petardu! Ali dobro, neka ostane ona moja prognoza od 3:0, da me pojedinci opet ne bi pocastili nekom nacionalistickom terminologijom, koje usput receno, vjerovatno nisu ni svjesni!

P.S - Ibricic i Ibisevic su solidni i prosjecni igraci, ali to sigurno nije dovoljno da se napravi razlika u odnosu na jedan Portugal!!! Docekacemo i tu Subotu, pa cemo vidjeti ko je na kraju bio u pravu :rolleyes:

mb73
12-11-2009, 02:23 PM
Hvala pojedinim ljudima sto su realni na ovom forumu, a po njihovim postovima se odmah u startu vidi da su fudbalski ``skolovani i pismeni`` i da razumiju o cemu govorim, za razliku od ovih drugih, koje necu ni da komentarisem vise...
Evo novi problem i to krucijalan je taj sto se hasagic povrijedio! Bez sumnje da je on MNOOOGOOO bolji od Begovica i Supica i to je dodatni minus za BiH! To ce samo dodatno pogorsati stvari po BiH, tako da nije iskljucena mogucnost, da Portugalci vec u prvoj utakmici navaljaju 4 gola, a mozda i citavu petardu! Ali dobro, neka ostane ona moja prognoza od 3:0, da me pojedinci opet ne bi pocastili nekom nacionalistickom terminologijom, koje usput receno, vjerovatno nisu ni svjesni!

P.S - Ibricic i Ibisevic su solidni i prosjecni igraci, ali to sigurno nije dovoljno da se napravi razlika u odnosu na jedan Portugal!!! Docekacemo i tu Subotu, pa cemo vidjeti ko je na kraju bio u pravu :rolleyes:

Pa sto taj portugal ne pokaza koliko su dobri u kvalifikacijama nego jedva se provukose,kazem ti nesto ne stima kod njih u repki i to treba iskoristiti.

Sramota njihova sto se provukose do baraza i ne zaboravi lopta je okrugla.

pancev
12-11-2009, 02:36 PM
Lopta jeste okrugla...ali danasnji fudbal je ultra brz i moderan i zaista je prava rijetkost, da se desi neka prvorazredna senzacija!!! BiH je vec sada ovim rezultatom koji je postigla, uveliko nadmasila samu sebe, ali dalje od ovoga ne moze iz vise prostih i jednostavnih razloga!!!

1. Naletila je na ekipu, koja zna igrati pod pritiskom i na rezultat kada je to najbitnije! To najbolje potvrdjuje finis kvalifikacija, kada su se Portugalci tek zahuktali.

2. Rezultati Portugala u prethodnih 10-ak godina izgledaju impresivno i to je jedan kontinuitet igranja i pravljenja vrhunskih rezultata na velikim takmicenjima, koji ih dodatno podstice da odrze nivo koji su dostigli!

3. Njihova kreativnost na sredini terena, kao i po krilima je zadivljujuca. Kvrezma, Simao, Nani i Mutinjo su kreativci koji rade razliku na terenu, protiv koje nema adekvatne odbrane!

4. BiH ima kriminalne stopere i bekove i to ce presuditi. Tu je negdje i mizerni ucinak golmana, koji nemaju jasno isprofilisana mjesta! I dalje niko ne zna sa sigurnoscu, koga staviti na gol u Porugalu, a to samo unosi dodatni nemir u ekipu..

5. Ako Misimovic ili Dzeko zakazu, ode sve u tri lijepe... Svi ostali igraci BiH su korektni, ali limitirani igraci, koji nisu u stanju da zagorcaju zivot ovakvom protivniku! Sa 2 vrhunska igraca protiv ovakvog protivnika...dovidjenja prijatno!

Et toliko...ako neko i dalje nece da prizna, zasto je BiH bez IKAKVE SANSE, onda se to vec granici...znate vec sa cim :)

armin_pliva
12-11-2009, 05:54 PM
Lopta jeste okrugla...ali danasnji fudbal je ultra brz i moderan i zaista je prava rijetkost, da se desi neka prvorazredna senzacija!!! BiH je vec sada ovim rezultatom koji je postigla, uveliko nadmasila samu sebe, ali dalje od ovoga ne moze iz vise prostih i jednostavnih razloga!!!

1. Naletila je na ekipu, koja zna igrati pod pritiskom i na rezultat kada je to najbitnije! To najbolje potvrdjuje finis kvalifikacija, kada su se Portugalci tek zahuktali.

2. Rezultati Portugala u prethodnih 10-ak godina izgledaju impresivno i to je jedan kontinuitet igranja i pravljenja vrhunskih rezultata na velikim takmicenjima, koji ih dodatno podstice da odrze nivo koji su dostigli!

3. Njihova kreativnost na sredini terena, kao i po krilima je zadivljujuca. Kvrezma, Simao, Nani i Mutinjo su kreativci koji rade razliku na terenu, protiv koje nema adekvatne odbrane!

4. BiH ima kriminalne stopere i bekove i to ce presuditi. Tu je negdje i mizerni ucinak golmana, koji nemaju jasno isprofilisana mjesta! I dalje niko ne zna sa sigurnoscu, koga staviti na gol u Porugalu, a to samo unosi dodatni nemir u ekipu..

5. Ako Misimovic ili Dzeko zakazu, ode sve u tri lijepe... Svi ostali igraci BiH su korektni, ali limitirani igraci, koji nisu u stanju da zagorcaju zivot ovakvom protivniku! Sa 2 vrhunska igraca protiv ovakvog protivnika...dovidjenja prijatno!

Et toliko...ako neko i dalje nece da prizna, zasto je BiH bez IKAKVE SANSE, onda se to vec granici...znate vec sa cim :)

Ma dajjjj...previse si pesimistican...Portugal se jedva vratio sa stramputice u kvalifikacijama i to samo zahvaljujuci Ronaldu (kojeg na srecu nema)...imaju dobre igrace ali previse zasicene fudbalom, povrjedama i svim sto danasnji fudbal nosi sa sobom a narocito vrhunski...vecina ih igra u dobrim timovima (a to povlaci vellikkkeee frustracije-Deku i drustvu je vaznije da im timovi pobjedjuju jer od njih dobijaju lovu...imamo primjer i kod nas...zar niste primjetili kako je Dzeko poceo poskakivati na ostrije startove)... imali su vrhunac na onom Evropskom prvenstvu kad su izgubili od Grka i od tada su u stagnaciji, nasuprot njima nasa repka je u uzlaznoj putanji, mada su mladi i neiskusni, zagrist ce ovaj zalogaj i nadam se da ga nece olako ispustiti, ukoliko prodju na Mundijal, svakom od njih ce cijena visestruko porasti i to je dovoljan motiv da "uzoru" i Lisabon a bogami i Zenicu...SRETNO ZMAJEVIMA OD BOSNE...:bih:

ennefsu-l-kabiih
12-11-2009, 07:33 PM

molim te...pomozi, uputi i prosvijetli sve nas na ovom forumu da i mi budemo ''fudbalski skolovani i pismeni'' pa da budemo dorasli da diskutujemo s tobom o tome

da me pojedinci opet ne bi pocastili nekom nacionalistickom terminologijom, koje usput receno, vjerovatno nisu ni svjesni!

ako jesi...sto se stidis onoga sto jesi. ako nisi ne znam zasto si se uvrijedjen nasao.sto ne spomenu kako ti pocasti sve nas koji (navijacki, patriotski) prognoziramo prolaz bih

nismo ni mi (forumasi) jebeni u glavu pa da ne znamo sabrati 1+1 i vidjeti da je portugal bolja (skuplja) reprenzetacija. i niko od nas bezrezervno ne tvrdi da ce bih proci kao sto to ti tvrdis za portugal. zelimo, nadamo se, patriotski navijamo...sta je tu lose.belgija je bila bolja prije neg smo odigrali utakmice sa njima. barca je bolja od kazana. milan je bolji od ciriha. znamo kako se sve zavrsilo. i nasi momci su pokazali da znaju igrati pod pritiskom.nasa snaga je u kolektivu.imamo dobru realizaciju.nadamo se golu u gostima koji bi mozda mogao presuditi.

i nemoj mi molim te sad opet nesto ''realno je ovako...'' i ''jedva cekam subotu pa da vidimo ko je u pravu''...sta i ako budes u pravu???imamo sanse,a dok ima i 1% sanse momci se trebaju boriti, mi navijati i siriti poz. atmosferu a ne biti tako ''realan'' kao ti...

champion0
12-11-2009, 07:40 PM
<object width="560" height="340"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/bUX8bt2deM4&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/bUX8bt2deM4&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="560" height="340"></embed></object>

Nermin & Lejla
12-11-2009, 07:40 PM
i belgija i turska su bolje repke od BiH...
i skuplje igrace imaju

ennefsu-l-kabiih
12-11-2009, 10:15 PM
TAslJnMJp0k

ibrani
12-11-2009, 10:40 PM
Ja volim repku i kad dobija i kad gubi ,jednostavno volim našu repku.
Napred zmajevi, volim vas sve!:bih:

kicho
12-11-2009, 11:19 PM
Portugalci će od navijača BiH nelegalno oteti 52.500 eura!
Suprotno pravilima, Portugalci prodaju našim navijačima skuplje karte nego domaćim

Prodajom ulaznica po cijeni višoj od propisane, Portugalska fudbalska federacija nelegalno će od navijača Bosne i Hercegovine inkasirati 52.500 eura!

Naime, Portugalci su navijačima, koji će u subotu na Lužu u Lisabonu bodriti reprezentaciju BiH, odredili više cijene karata nego za domaće simpatizere. Međutim, Međunarodna fudbalska federacija (FIFA) propisuje da cijene ulaznica za gostujuće navijače trebaju biti na istom nivou kao i one za domaće, tako da svako prekoračenje, praktično, predstavlja diskriminaciju.

Očita diskriminacija

Uprkos tom pravilu, mnogi naši navijači ulaznicu za Luž platili su 25 eura i to za sektor u kojem je cijena karte za domaće simpatizere, kako stoji na internet stranici Portugalske federacije, svega 10 eura! Dakle, jednostavnom računicom se dolazi do toga da će od 3.500 naših navijača na Lužu Portugalci bukvalno oteti 52.500 eura!

Ovu diskriminaciju otkrio je naš navijač koji nije želio biti imenovan, a kojeg su postupci Portugalaca natjerali da od FIFA-e zatraži intervenciju. On im je uz pismo uputio i sve dokumente koji dokazuju kršenje pravila.

- S obzirom na to da pratim fudbal i da znam nešto o pravilima, a posebno o osnovnim ljudskim pravima u Evropskoj uniji, morao sam ukazati na nemoralan postupak Portugalaca. Ukoliko im ovo prođe, ispast će da će kompletno putovanje Portugalaca u Zenicu na revanš utakmicu finansirati upravo bh. navijači, što je, po mom mišljenju, nedopustivo - kaže nam navijač Mirza, koji je zamolio da mu ne objavljujemo prezime.

Moguća i tužba

Predstavivši se samo kao navijač reprezentacije Bosne i Hercegovine, on je pisao FIFA-i i vrlo brzo dobio odgovor da će slučaj biti istražen. Sa situacijom je upoznat i Pravni odjel FIFA-e, koji je stupio u kontakt sa obje nacionalne federacije.

- Dobio sam skenirano pismo od generalnog sekretara FIFA-e i pismo s potpisima svih direktora pravnih i disciplinskih organa. Osim što su se zahvalili na ukazanom problemu, obavijestili su me da ću ubrzo dobiti odgovor o tome šta će biti preduzeto - završava naš sagovornik.

Šta je uradio NSBiH?

Šta je uradio NSBiH, pitanje je koje se postavlja samo po sebi? Zašto naša kuća fudbala nije ukazala na ovaj problem?

Portugalski savez je cijene ulaznica za utakmicu objavio 23. oktobra, a u prvi mah su objavljene sume od 5 i 10 eura. Međutim, nakon sastanka predstavnika dva saveza, objavljeno je da će navijači BiH moći kupiti ulaznice po cijeni od 25 eura i to za sektore u kojima je regularna cijena u Portugalu mnogo niža. Zašto, niko nije mogao objasniti.

Da nešto ne štima u cijeloj ovoj priči, moglo se zaključiti kada su cijene za navijače BiH "pale" na 20, pa se opet popele na 25 i 30 eura, u ovisnosti od sektora na stadionu.

Vodilja, ali koja se ne smije kršiti

Sama FIFA za svoj Pravilnik o sigurnosti kaže da je "guidelines", što bi se lako moglo protumačiti kao neka vrsta vodilje, a ne pravila koje se obavezno mora primjenjivati.

Međutim, da se radi o stvarima koje se moraju poštovati, dokazuje nedavni primjer kada je FIFA, citirajući član istog Pravilnika, zabranila zastave Azerbejdžana na utakmici u Turskoj. Znači, za Pravilnik se ne može reći da je samo vodilja, pa se oglušivanje Portugalaca na njegove odredbe može smatrati ozbiljnim kršenjem pravila FIFA-e.

Član 18, paragraf 14 Pravilnika jasno kaže: "Cijena ulaznica za navijače gostujućeg tima ne smije prelaziti cijenu ulaznica iste kategorije za navijače domaćeg tima". Sve je jasno.

Višak dati za liječenje djece

- U svemu ovome nije pitanje novca, već principa. Međutim, moram reći da me naročito zaboljelo to što nam Portugalci bezočno žele uzeti novac, iako je on mnogo potrebniji našoj zemlji. Svakodnevno smo svjedoci slučajeva u kojima su nekome potrebna sredstva za liječenje.

Ne znam na šta će sve ovo izaći, ali bih bio najsretniji da FIFA potvrdi da sam u pravu, da nam Portugalci vrate novac i da ga kompletnog uplatimo za liječenje nekog djeteta kojem je potreban tretman u inostranstvu - kaže Mirza.

.......................

Kako ih nije stid!?

dile87
12-11-2009, 11:22 PM

U pravu si, odlicno su odigrali pod pritiskom protiv vrhunskih ekipa poput Madjarske i Malte. Zasto ne pogledas njihove rezultate u grupi protiv respektabilnih ekipa kao stu su Danska i Svedska.

Ovdje cu se sloziti sa tobom, njihova ekipa je u konstantnom uzlaznom trendu od generacije Luisa Figa i Rui Coste. Sada takodjer imaju odlicnu ekipu ali jedan veliki minus, Carlos Quieroz. Gledao sam par utakmica Portugalaca u ovim kvalifikacijama i mnogo toga nije stimalo u ekipi posebno na taktickom planu na kojem je trener najodgovorniji. Uz to bez Ronalda je njihov napad manje ubojit jer on im je bio pokretacka snaga.

Pitaj nekog navijaca ManU-a sta misli o igrama Nanija ove sezone. O Quaresmi da i ne pricam jer covjek nikako ni ne igra u Interu. Licno bi volio da obojica budu u prvom sastavu jer su oba u vrlo losoj formi. Simao je mozda i njihov najbolji igrac mada i on ne briljira kao i citava ekipa Atletico Madrida. Ja se najvise pribojavam napadaca Liedsona koji je vrlo nezgodan igrac i moze praviti problema nasoj ekipi.

Odbrana nam jeste najgori dio tima ali nisu toliko slabi da Portugalci sa sigurnoscu mogu reci da ce zabiti tri komada. Vazni ce biti Rahimic i Muratovic koji ako budu na nivou i ukoliko budu pomagali u odbrambenim zadacima bit ce tesko portugalskim napadacima.

Ne znam zasto tvrdis da su igraci poput Salihovica, Ibricica ili Ibisevica limitirani igraci. Svi su itekako sposobni da zabiju pogodak a ukoliko bude igrao Pepe u odbrani mi zabijamo minimalno jedan gol.

Eto je sam ti dao dovoljno razloga da tvrdim da BiH ima itekako sanse protiv Portugala da u dvije utakmice izbori SP. Ali ja se barem nadam a ne kao neki drugi... ( Sada na BHT gledao sta misle ljudi u Banjoj Luci ):thumbdown:

I btw dobrodosao na forum i ne obracaj paznju na ove sto bez potrebe burno reaguju samo zato sto imas drugacije misljenje od njih.

Sadisk
12-11-2009, 11:28 PM
Lopta jeste okrugla...ali

Što ne volim ovo ali.
Da je postavljena anketa ko prolazi dalje BiH ili Portugal, vidio bi koliko je fudbalski pismenih ovdje...

Zed's Dead
12-11-2009, 11:28 PM
mene je uz deca najviše strah moutinha. momak igra već godinama odlično i u dobroj je formi. čudim se što ga sporting dosad nije dobro prodao, među mušterijama bio je i milan često spominjan. on je najpotcjenjeniji igrač portugala a igra mnogo bolje i od nanija a naročito od quaresme. daje golove odakle hoće, ima top u nogama, njega se treba čuvati.

ibrani
12-11-2009, 11:29 PM
Svaka čast Mirzi koji se razumije u pravila FIF-e.:bih:

celike
12-11-2009, 11:36 PM
Kako ih nije stid!?
Šta ih ima biti stid kad nam je savez budalast i ne reaguje nikad ni na šta.
Docekacemo i tu Subotu, pa cemo vidjeti ko je na kraju bio u pravu :rolleyes:
Ma najvažnije je da si ti u pravu.Sporedna stvar je ko će ići dalje 8)

Usput,u prolaz sam sada sigurniji nego ikad i to samo zbog Ćire....da je bilo ko drugi i da imamo 11 Brazilaca iz prve postave u repki,ne bih bio ovoliki optimist.

ennefsu-l-kabiih
12-11-2009, 11:50 PM
I btw dobrodosao na forum i ne obracaj paznju na ove sto bez potrebe burno reaguju samo zato sto imas drugacije misljenje od njih.

vec u nekoliko postova prozvan sam da burno reagujem zato sto imam drugacije misljenje od @panceva. ok, priznajem, burno sam reagovao (i dalje cu tako) al ne zbog onoga sto je rekao o repki vec zbog ovog njegovog posta

i da...nisam vidi nikoga da je rekao nesto u smislu ''nije lijepo ni to sto si ti napisao...''

kicho
12-11-2009, 11:53 PM
mene je uz deca najviše strah moutinha. momak igra već godinama odlično i u dobroj je formi. čudim se što ga sporting dosad nije dobro prodao, među mušterijama bio je i milan često spominjan. on je najpotcjenjeniji igrač portugala a igra mnogo bolje i od nanija a naročito od quaresme. daje golove odakle hoće, ima top u nogama, njega se treba čuvati.

Zaista, Moutinho izgleda nekako skroman momak. :D
Brz je, okretan, dobar tehnicar, ima odlican sut, proigrava suigrace... ubjedjen sam bio da je stariji igrac, a on tek '86. godiste, ako ne grijesim!?
Pred njim je jos dosta izazova, sigurno da ce ga nakon ovog Svjetskog prvenstva (tj. ovog baraza, jer nece ici dalje:D) Sporting prodati za dobre pare... tesko ce ga zadrzati...

dile87
13-11-2009, 12:26 AM
vec u nekoliko postova prozvan sam da burno reagujem zato sto imam drugacije misljenje od @panceva. ok, priznajem, burno sam reagovao (i dalje cu tako) al ne zbog onoga sto je rekao o repki vec zbog ovog njegovog posta

Ma pusti nema veze, bitno je da mi pobjedimo a sada da se ovdje bez potrebe prepucavamo i da nam modovi dijele bobe mislim da to nije nikome u interesu. Ako je vec pogrijesio tu su modovi da to sankcionisu. Da ne idem vise u offtopic toliko od mene.

qwerty
13-11-2009, 01:09 AM
Ovo je utakmica gdje ce pobjediti vece srce. Ako bi se gledalo sa cisto fudbalskog tehnickog apsekta oni imaju tehnicki bolje potkovane igrace, ali u fudbalu nije sve tehnika i dribling. Dzaba ti sve i lijep i atraktivan fudbal ako je neefikasan ako nema rezultat. Upravo to Portugal nije imao u ovim kvalifikacijama, jedva su se provukli. Puno jaci kolektivitet imaju nasi i vjerujem da to moze nasa biti prednost, ali treba biti realan i reci da je Portugal jaci i da ih mi jedino nekako takticki mozemo iznenaditi sto mislim da ce Ciro i uciniti. Ciro ce napraviti ono sto malo ko ocekuje a to je napasti ih na njihovom terenu i to ce biti dobro zbog pravila gola u gostima. Definitivno imamo sanse samo tu sansu treba pametno iskoristiti. Nije Portugal nepremostiva prepreka i mislim da nemaju toliki naboj i zelju za izgaranjem na terenu kao Cirini lavovi, a to moze biti kljucno. Keiros se nije pokazao kao neki dobar motivator. Ako je Grcka samo zahvaljujuci borbenosti i cvrstoj i disciplinovanoj igri u odbrani mogla pobijediti Portugal na Evropskom prvenstvu moze i BiH.

Posto su u oba tima odbrane slaba tacka ja prognoziram da ce oba tima zabiti bar po jean gol, e sad nadam se da ce biti 1:1, a realno je za ocekivati 2:1 ili 3:1 za portugalce sto ne bi bilo nedostizno u revansu. Imam neki predosjecaj da cemo mi prvi postici gol, a da cemo onda se povuci i primiti jedan ili vise golova. Kazem to je neki moj kont, ali jos mi u glavi stoji ona Cirina recenica u koju ne znam da li i on sam vjeruje ili lozi raju a to je "zasto mi ne bismo i pobijedili u Portugalu" :hahahaha:

qwerty
13-11-2009, 01:28 AM
Evo sta kazu na freebettingu o ovoj utakmici :

Čak i bez Ronaldo-a, većina stručnjaka daje Portugalu velike šanse da se plasira na Svetsko Prvenstvo ali mi jednostavno ne želimo da potcenimo ekipu poput Bosne, koja može da postigne gol protiv bilo koje ekipe na Svetu. Portugalci igraju daleko ispod očekivanja od kad ih je preuzeo Carlos Queiroz i jednostavno moraju da pokažu značajan napredak ako žele da izađu kao pobednici iz ovog dvomeča.

Ronaldo ipak povređen

U jednom trenutku je izgledalo da bi Portugal mogao da ostane i bez mesta u baražu ali je ova ekipa ipak uspela da osvoji drugo mesto u grupi sa tri pobede u poslednja tri kola. Međutim, treba znati da su Portugalci bili vrlo neubedljivi tokom celog toka kvalifikacija pa nikako ne smeju dozvoliti sebi da potcene protivnika, posebno jer Ronaldo izostaje zbog povrede. Čak i bez njega domaća ekipa ima veliki napadački potencijal pa ne bi trebalo da imaju previše problema protiv ne tako sjajne odbrane gostiju. Zato treba znati da Sportingbet daje kvotu 1.50 na igru Portugal daje bar dva gola.

Miguel, Ricardo Costa i Hugo Almeida se vraćaju u sastav, u kome nema nekih velikih iznenađenja. Simao, Nani, Liedson i Almeida će se boriti za tri mesta u napadu, dok bi Deco, Raul Meireles i Miguel Veloso trebalo da igraju u vezi. Sigurni smo da će domaća ekipa napasti protivnika od samog starta u pokušaju da što pre dođu do prednosti a to će gostima ostaviti dosta prostore za kontranapade. Očekujemo da vidimo otvorenu utakmicu čak i u prvom delu pa treba razmisliti o kvoti 2.70 kladionice Sportingbet na igru 2 ili više golova u prvom poluvremenu.

Najvažnija utakmica u istoriji

Reprezentacija Bosne i Hercegovine je mnogo napredovala od kako ih je preuzeo iskusni Ćiro Blažević pa su sada na samo korak od istorijskog uspeha i plasmana na Svetsko Prvenstvo. Ekipa je igrala sjajno u prethodnim kavlifikacijama pa su iza sebe ostavili reprezentacije poput Turske i Belgije a iako ih smatraju autsajderima u ovom duelu, sigurni smo da se neće lako predati. Napad je njihovo najjače oružje, što nije ni čudo jer su Džeko, Ibišević, Misimović i Pjanić svetski poznati fudbaleri i sposobni su da savladaju svaku odbranu. Kada se zna da su u kvalifikacijama postigli čak 25 golova, onda se nikako ne sme propustiti kvota 1.83 kladionice Boylesports na igru Bosna daje gol.

Selektor Ćiro Blažević je uspeo da napravi sjajnu atmosferu u i oko reprezentacije pa je to sigurno jedan od razloga za odlične rezultate u poslednje vreme. Igrači su potpuno podređeni dobrobiti ekipe a svi oni su svesni da je ovo šansa koja se dobija jednom u životu. Zbog toga smo ubeđeni da će oni dati sve od sebe u naredne dve utakmice a ostaje da se vidi da li će to biti dovoljno.

Predlog za klađenje

Ovo će biti velika utakmica u svakom pogledu a sigurni smo da ćemo videti i zanimljivu predstavu. Napad je jači deo obe ekipe pa sve ukazuje na to da će ovo biti utakmica u kojoj će biti postignuto najviše golova od svih mečeva baraža. Obe ekipe se odlikuju napadačkim stilom igre pa je naš predlog da odigrate gol-gol.

Raikkonen_Sa
13-11-2009, 08:23 PM
Pozz raja,nije me bilo dugih 5-6 mjeseci na forumu,nisam ni imao neke velike razloge da se pojavljujem tu,u poslijednje vrijeme sam dobio par infrakcija pa je mozda i bolje sto sam odsustvovao jedno vrijeme.Ostavimo se sada toga,da prokomentarisem malo sutrasnju utakmicu godine ili bolje receno desetljeca za BIH.

Pratim dugo reprezentaciju Portugala,a BiH naravno odkako postoji.Prije izvlacenja parova baraza samo sam molio Boga da ne izvucemo Portugal,jer sam smatrao da su po nas najgora opcija.Zasto?? Zato sto igraju dosta na tehniku,slicno kao Spanci,mada se sa spancima nemogu mjeriti u tome,doduse niko u svijetu nemoze...Nasa reprezentacija nije bez sansi u ovom dvoboju zato sto Portugal igra najlosije kvalifikacije u poslijednjih par godina i tu vidim nasu sansu.Vecina igraca im je van forme a kap koja ce preliti casu je neigranje Ronalda,bez kojeg su,pricao ko sta pricao dosta oslabljeni.Ronaldo mozda jeste sminker,folirant...itd,ali je sigurno igracina i bez njega ce im biti dosta teze.Sto se tice nase reprezentacije mislim da imamo sjajan napad,jos bolju sredinu terena i dosta slabu odbranu!! Ukoliko nasa odbrana odigra utakmicu zivota,mislim da imamo sansu za pobjedu u Portugalu 100%.Ukoliko odbrana bude suplja tesko cemo i do minimalnog poraza..Dakle moje je misljenje da je skoro sve na odbrani,jer ce napad,siguran sam,bar jednom zatresti mrezu Portugala.Zatresao je Dzeko Manchesteru mrezu u sred Manchestera koji ima jednu od najboljih odbrana u evropi,ne vidim razlog da ne zatrese Portugalu.Jos kada vidimo da je MISKE u sjajnoj formi i da zabija skoro svako kolo,da se naslutiti dobar rezultat u Portugalu.IPAK ne treba se previse nadati nekom spektakularnom rezultatu,bit ce to teska utakmica i za jedne i za druge u kojoj ce da pobijedi onaj koji bude imao vise srece i strpljenja... Zelim puno srece nasim zmajevima u Portugalu i da slavimo sutra dobar rezultat pred revans u Zenici...Hajmo Bosno,hajmo Hercegovino!!!!

qwerty
13-11-2009, 09:43 PM
Boingva je povrijedjen :smile

britanac
13-11-2009, 10:09 PM
Boingva je povrijedjen :smile

Da su kompletni,potpuno zdravi,u punom sastavu........ipak........BiH pobjeđuje.....:bih:........NAPRED ZMAJEVI..........!!!!

Sadisk
13-11-2009, 11:06 PM
Tako je! I stadion im se zove 'Estadio de looz'.

LOOZERI PORTUGALCI.

Zed's Dead
13-11-2009, 11:17 PM
ma samo neka momci daju sve od sebe i nećemo im zamjeriti ma kakav rezultat bio. prije početka kvalifikacija većina nas nije vjerovala da ekipa može ovako daleko. sjetimo se samo silnih trenera i skandal a od sliškovića, muzurovića pa onda preko mafijača u savezu itd. danas reprezentacija na čelu sa fenomenalnim ćirom napokon liči na tim koji ima glavu i rep što bi se reklo tako da sam siguran da imamo odlične šanse i za sljedeći euro 2012 u poljskoj i ukrajini.

Nermin & Lejla
13-11-2009, 11:25 PM
ma samo neka momci daju sve od sebe i nećemo im zamjeriti ma kakav rezultat bio. prije početka kvalifikacija većina nas nije vjerovala da ekipa može ovako daleko. sjetimo se samo silnih trenera i skandal a od sliškovića, muzurovića pa onda preko mafijača u savezu itd. danas reprezentacija na čelu sa fenomenalnim ćirom napokon liči na tim koji ima glavu i rep što bi se reklo tako da sam siguran da imamo odlične šanse i za sljedeći euro 2012 u poljskoj i ukrajini.

i dalje imas mafiju u savezu...
kad onaj na tv rece bolje da dobijemo neku jacu reprezentaciju
vise cemo para zaraditi od ulaznica i promocije...a plasman ih ne zanima

celike
13-11-2009, 11:58 PM
Ovo ima samo u Bosni....
http://www.weekend.ba/novost/14178/bh-passport-prevario-vise-od-100-navijaca
http://www.weekend.ba/novost/14189/let-uopste-nije-bio-najavljen-u-lisabonu
http://www.dnevniavaz.ba/sport/fudbal/traze-isplatu-duga-i-prijete-uklanjanjem-zastitne-ograde-i-mreze/komentari

ennefsu-l-kabiih
14-11-2009, 12:12 AM
Ovo ima samo u Bosni....
http://www.weekend.ba/novost/14178/bh-passport-prevario-vise-od-100-navijaca
http://www.weekend.ba/novost/14189/let-uopste-nije-bio-najavljen-u-lisabonu
http://www.dnevniavaz.ba/sport/fudbal/traze-isplatu-duga-i-prijete-uklanjanjem-zastitne-ograde-i-mreze/komentari

ja vec 'prekrho' limit a ni pola mjeseca nije...:(
aj ko procita nek preprica...pls

kicho
14-11-2009, 12:23 AM
ja vec 'prekrho' limit a ni pola mjeseca nije...:(
aj ko procita nek preprica...pls

BH Passport prevario više od 100 navijača

Putnička agencija BH Pasport prevarila je više od stotinu navijača, koji su trebali putovati na utakmicu Portugal-BiH u Lisabon. Iako su još danas u 14. sati, trebali poletjeti sa Sarajevskog aerodroma, navijači su prije nekoliko trenutaka obaviješteni da od putovanja nema ništa.

Da bezobrazluk bude veći, predstavnik ove kompanije Sead Krupalija, oko 18.30 sati tvrdio je navijačima da je avion krenuo iz baze u Amanu, iako su nam iz Sarajevskog aerodroma kazali da nemaju ovu informaciju.
Definitivan kraj nadanja navijača stigao je oko 20 sati, kad im je saopšteno da avion neće poletjeti.

- Koliko smo uspjeli saznati, ovaj avion uopšte nije bio najavljen za slijetanje na Lisabonski aerodrom. Vjerovatno se pokušavalo dobiti na vremenu, kako bi se iznašlo neko rješenje, kazao nam je jedan od nesuđenih putnika na Sarajevskom aerodromu.

Kako su prevareni navijači
Let uopšte nije bio najavljen u Lisabonu

Osim što su prevarili preko 100 navijača koji nisu otputovali na utakmicu u Lisabon iako su uplatili svoje aranžmane, agencija BH Passport je večeras do 20 sati „zavlačila“ i uposlene na Sarajevskom aerodromu.

Portal weekend.ba je krenuo za tragom ove prevare i pronašao još nekoliko vrlo zanimljivih detalja. Prije svega, let ovog aviona u organizaciji agencije BH Passport uopšte nije bio propisno najavljen Lisabonskom aerodromu, kako zahtijeva procedura. Kontaktirali smo lisabonski aerodrom i dobili sljedeći odgovor:
- Iz Sarajeva su doletjela četiri aviona, a peti, o kojem govorite, nije nam uopšte bio najavljen, kazala nam je Dulcenea Verandas, iz press-službe Aerodroma Lisabon.
Zanimljiv je i podatak da je prvobitno nesuđene putnike u Lisabon trebao prevesti avion kompanije Buraq Air iz Libije, koji uopšte nema dozvolu za slijetanje u državama Evropske unije.
- Nijedan avion iz te kompanije nema ože sletjeti na naš aerodrom, bez obzira odakle polijeće, dodala je Verandas.
Kako smo saznali od Almira Bašića, dežurnog dispečera Sarajevskog aerdroma, Buraq Air je još u petak ujutro otkazao let, a zatim je agencija BH Passport naknadno pokušala angažirati kompaniju Jordan Aviation.
- Iz ove kompanije su se najavili i dobili dozvolu od bh. vlasti za slijetanje na naš aerodrom i trebali su sletjeti oko 18.15. Međutim, prvo je taj termin prolongiran, a u 20 sati definitivno nam je javljeno da je let otkazan, kazao je za naš portal Bašić.
Na kraju, još jedan zanimljiv podatak: svaki od ovih navijača uplatio je oko 1.400 KM za odlazak. Pomnožite to sa 100 prevarenih...

Traže isplatu duga i prijete uklanjanjem zaštitne ograde i mreže
NSBiH zeničkoj firmi od marta duguje 20.950 KM

Zenička firma "Orbis", koja je projektirala i postavila zaštitnu ogradu i mrežu oko terena na stadionu Bilino polje, namjerava u ponedjeljak, dva dana uoči revanš utakmice baraža s Portugalom, započeti demontažu i uklanjanje ograde i mreže jer od Nogometnog saveza BiH već osam mjeseci potražuje skoro 20.000 KM za taj posao.

- Osam mjeseci molimo i kumimo, tražimo, pišemo i prijetimo za svojih 20.950 KM. Još 9. oktobra sam zaprijetio da ću skinuti ogradu. NSBiH se uporno oglušuje o moja upozorenja - kazao nam je jučer vlasnik "Orbisa" Midhat Ibrahimagić.

Predsjednik NSBiH Sulejman Čolaković je, vidno iznerviran pitanjem, kazao da "ima puno prečih stvari nego što je neka ograda dan pred polazak u Portugal".

- Kazao sam im da Nogometni savez ne može platiti jer Zeničko-dobojski kanton nije uplatio obećanih 10.000 KM, a Općina 30.000. Uostalom, "Orbis" je sklopio ugovor sa Čelikom, a ne sa nama. Mi imamo odnos sa Čelikom, oni sa "Orbisom" - rekao je Čolaković.

Direktor Čelika Zaim Mujezinović ga je, međutim, demantirao:

- Čelik je dogovorio postavljanje ograde prema nalogu Nogometnog saveza, kojem je ispostavljena faktura. Nije istina da Zeničko-dobojski kanton nije uplatio 10.000 KM. Novac je u dvije rate uplaćen još u maju i junu, direktno Savezu, i trebao je biti uplaćen "Orbisu" - kazao nam je Mujezinović, a u Vladi ZDK potvrđeno nam je da je uplata izvršena.

Novac do firme ipak nikada nije došao, a na upit šta će se dogoditi ako "Orbis" ipak počne uklanjati ogradu, Čolaković nam je kazao:

- Samo nek' pokušaju, ima policija, pa ćemo vidjeti hoće li im dozvoliti.

Evo, to su ta tri teksta. ;)

Sarajlija.ba
14-11-2009, 02:39 AM
Prema informacijama kojima raspolažemo, u prvoj utakmici baraža za Svjetsko nogometno prvenstvo na gol reprezentacije Bosne i Hercegovine stati će Kenan Hasagić.Tako je selektor naše reprezentacije sastavio i konačan spisak prvih 11 igrača koji će večeras istrčati na travnjak stadiona Luž u Lisabonu: Hasagić, Jahić, Spahić, Nadaravić, Rahimić, Muratović, Misimović, Ibričić, Salihović, Džeko i Ibišević.

Ovom odlukom Ćiro je riješio i posljednju dilemu i na gol postavio Kenana Hasagića.

"Hasagić će braniti. U njega imam puno povjerenje", rekao je Ćiro.

Pored Hasagića, u igri su bili Asmir Begović i Nemanja Supić.

Weberba
14-11-2009, 08:56 AM
Otkud sad to, zar nije receno da je povrijedjen???

Zed's Dead
14-11-2009, 10:42 AM
i mene to buni. jel ćiro opet nešto muti ko će mu ga znati. ja sam također čuo da je hasagić fizički ok već duže vrijeme ali da nije baš imao samopouzdanja pa su govorili da je povrijeđen. kako god, hasagić je najbolja opcija. supić loše branio zadnje vrijeme a neiskusnoga begovića ni za živu glavu ne treba stavljati u najvažniju utakmicu u historiji bih. AJMO BIH!!!!

Nermin & Lejla
14-11-2009, 11:53 AM
i mene to buni. jel ćiro opet nešto muti ko će mu ga znati. ja sam također čuo da je hasagić fizički ok već duže vrijeme ali da nije baš imao samopouzdanja pa su govorili da je povrijeđen. kako god, hasagić je najbolja opcija. supić loše branio zadnje vrijeme a neiskusnoga begovića ni za živu glavu ne treba stavljati u najvažniju utakmicu u historiji bih. AJMO BIH!!!!

dobar je i Begovic
meni je bolji od Supića

Sadisk
14-11-2009, 12:15 PM
11 koji će početi i formacija

RuSkO_17
14-11-2009, 12:16 PM
11 koji će početi i formacija

Svi na "ić" osim Džeke :D

Nermin & Lejla
14-11-2009, 12:16 PM
Nema mi Pjanica :monkeyfinger:
http://img231.imageshack.us/img231/7972/13112009623.jpg/
http://s4.postimage.org/AiBQ0-78a28ca53850a8472dde386fc51a0537.jpg

Bosnian_Lord
14-11-2009, 01:24 PM
joj, opet muratovica stavlja... hhhhhhh. a u zadnje 2-3 utakmice, standardno najgori igrac.

Nervoza, nervoza, nervozaaaaaaaa... :lol:

kicho
14-11-2009, 02:53 PM
Meni se nikako ne svidja opcija Ibricic na desnom boku... samo uzima mjesto nekom prodornijem igracu po toj strani, mada nemamo ga onda gdje staviti, osim da igra umjesto Muratovica (a koliko je onda to pametno!?)... vidjet cemo veceras kako sve to izgleda...

pancev
14-11-2009, 07:05 PM
Za nepuna 3 do 4 sata, samo ce se jos jednom potvrditi, koliko je odbrana BiH KRIMINALNO-OCAJNA!!! Portugalci zabijaju minimalno 3 gola!!! Zivi bili pa vidjeli !?

kicho
14-11-2009, 07:08 PM
Za nepuna 3 do 4 sata, samo ce se jos jednom potvrditi, koliko je odbrana BiH KRIMINALNO-OCAJNA!!! Portugalci zabijaju minimalno 3 gola!!! Zivi bili pa vidjeli !?

Jos jednom nastavi provocirati i trabunjati i maksuz cu se zauzeti da dobijes BAN... rekao si svoje misljenje i sada Allahimanet sa ove teme... a nas optimiste ostavi makar ovih par dana da uzivamo i nadamo se...

ibrani
14-11-2009, 07:33 PM
Hajmo ljudi jesteli spremni da telepatski prenesemo svu energiju na naše zmajeve
govoreći jednu jedinu rijeć pobjeda,pobjeda...
Hajmo držimo fige našim zmajevima neka adrenalin raste nk suze poteku uzvikujući u sebi pobjeda,pobjeda...Bosna i Hercegovina

sajlent
15-11-2009, 12:31 AM
definitivno,.. najveca pobjeda nase reprezentacije ikad!! ovo je utakmica u kojoj smo pobijedili sami sebe,.. svoj amaterizam, komplekse i jos dosta stvari koje su se provlacile kroz skoro svaku utakmicu.. losa sreca je samo uvecala tu pobjedu te nuzno dovela do rezultata koji brojem i matematicki kazuje da je portugal u stvari pobijedio!!.. s druge strane njima to i treba, jer nemaju problem s pomenutim kompleksom, te se i njima moze pribiljezit pobjeda, jedino sto je jos uvijek upitna!!

znaci misljenja sam da smo u ovoj utakmici pobijedili neke svoje daleko opasnije protivnike, a s portugalom, u zenici, cemo to i dokazat..

mislim da su nam sad sva vrata otvorena, ocekujem i predvidjam trijumf u zenici!!

konacno imamo reprezentaciju... :bravo2:

ibrani
15-11-2009, 01:05 AM
Čiro treneru svih trenera imaš još jedan potez pa da nadmašiš samog sebe.
Držimo svi fige za Zenicu,satari Portugalce u Zenici i dokaži svima da si Legenda koja hoda.

Raikkonen_Sa
15-11-2009, 01:10 AM
Sta reci posllije onako sjajne partije nasih momaka i poraza...zalosno,jer smo zasluzili mnogo vise.Najzalosnije je to sto nam se ovo cesto dogadja protiv ovih jacih reprezentacija da budemo cesto bolji ali ne izvucemo rezultat koji bi trebali.Bilo kako bilo mislim da smo u drugom poluvremenu nadigrali Portugal i zasluzili barem 1 gol.Iovako ostaje nada da cemo u Zenici slaviti dovoljnom razlikom za prolaz,ledila mi se krv u venam nakon pogodjene precke Dzeke i stative Muslimovica...jos ona precka prije toga....sansa Ibisevica...

Sva<ka cast Bosno i Hercegovino pokazala si da mozes da igras sa bilo kim u svijetu i da neces da nas osramotis....Naprijed BiH,neka crknu dusmani!!!!!!!!!

qwerty
15-11-2009, 01:52 AM
Sta reci da nam je neko ponudio prije tekme ovih 1-0 uzeli bi bez razmisljanja, ovako nikako ne mozemo biti zadovoljni rezulatatom jer kako biti zadovoljan pored onoliko propustenih sansi(2precke i 1 stativa).

Potvrdilo se ono sto sam i ranije govorio, a to je da Muslimovicu treba dati prednost u odnosu na Ibisevica. Svaka cast Ibisevicu, ali ruku na srce treba priznati da za repku ne pruza partije kao za klub i po meni bolje zabija Muslimovic. Mozda je Ciro napravio malu gresku kada je izveo Misimovica, jer se ocekivalo da izadje upravo Ibisevic koji je imao katastrofalno los prijem u dvije izgledne gol sanse gdje da je bolje primio loptu imao je otvoren sut ka golu. Ovako ne samo da to nije realizovao vec je cak 2 puta zasmetao Muslimovicu kada ga je lopta pogodila na putu ka golu. Od toga ne mogu prezaliti onu zadnju kada je Muslimovic nakon precke Dzeke pucao i pogodio u ovoj tekmi nesretnog Ibisevica i pogodio stativu. Izvinjavam se sto napadam na Ibisevica ovoliko ali stvarno mi je krivo zbog rezultata koji je vrlo lako mogao biti drugaciji i bojim se da ce nas ova zadnja nerealizovana sansa tj.gol u gostima pokopati, to se jednostavno moralo zabiti ovako ako primimo gol kuci pusimo, jer tesko je vjerovati da im onda mozemo zabiti 3 gola, jer imaju opake kontre to se vidjelo i veceras. Nisu nepobjedivi imamo sanse, ali smo veceras propustili priliku da ih dotucemo, sada ce biti puno teze i Portugalci mogu biti zadovoljniji ovim rezultatom nego mi, kada se uzmu u obzir sve prilike mi smo ti koji smo imali bolje sanse za gol.

Ne stoji Cirina izjava da je Miske podbacio, jednostavno igrali su flastera na njemu i na Dzeki i zato su obojica imala puno manje prostora. Ibisevic je imao vise prostora ali to nazalost nije koristio, zato je Muslimovic trebao uci odmah u drugom poluvremenu i stvari bi bile drugacije. Drago mi je sto se nisu ispunila zlobna predvidjanja nekih da ce nas portugalci pojesti za dorucak i da ce nam dati 3, 4 ili 5 komada, sasvim ravnopravno smo se nosili, a po broju sasni smo bili cak i bolji nazalost broje se samo golovi.

celike
15-11-2009, 01:56 AM
Potvrdilo se ono sto sam i ranije govorio, a to je da Muslimovicu treba dati prednost u odnosu na Ibisevica.
Mislim da sam istu stvar ovdje napisao već milijardu puta,ali bojim se da će opet po ko zna koji put Muslimović startati na klupi....

Lacki Luck
15-11-2009, 02:00 PM
sad nam ostaje zadnja sansa /ZENICA/ i mislim da ce ciro dati sve od sebe da idemo u Afriku ja im drzim palceve

zippoo
15-11-2009, 02:18 PM
portugal je igrao samo dok nije dao gol,znaci nekih 25-30 minuta,ostalo je nase
imali su tu srecu na utakmici da im ne zabijemo ali eto,nismo nadigrani,uzdignute glave ih cekamo u zenici a svi znaju da je zenica pakao,ko god je dosao nije se dobro proveo,nece ni portugalci

najveci nedostatak ce biti spahic,rahimic i onaj jos jedan sto je dobio zuti,ne znam koga ce ciro staviti na te pozicije jer ovo su vrhunski igraci,tesko ce ih biti zamjeniti

a hasagic je sinoc bio najbolji na terenu,kako samo covjek ima pregled igre i kako prati igru protivnika,sve im je lopte pokupio,osim one jedne nesretne kada nekako prodje na drugu stativu al jbga,ja se nadam prolazu BiH,i optimistican sam

UnDeRgRoUnd
15-11-2009, 03:19 PM
Šteta Spaha dobi parni žuti.Po njegovom izrazu lica vidjelo se kakav je patriota i domoljubac-zamalo čovjek ne zaplaka :bravo2:.A za onaj gol možemo slobodno kriviti Ibričića,pa čovjek se nije okrenuo da vidi ima li koga kraj njega-samo pogledom isprati Alves-a

qwerty
15-11-2009, 03:23 PM
Šteta Spaha dobi parni žuti.Po njegovom izrazu lica vidjelo se kakav je patriota i domoljubac-zamalo čovjek ne zaplaka :bravo2:.A za onaj gol možemo slobodno kriviti Ibričića,pa čovjek se nije okrenuo da vidi ima li koga kraj njega-samo pogledom isprati Alves-a

jeste ono je Ibricic kriv njegov covijek nema sta lijepo se vidjelo, ali se taj isti Ibricic mogao iskupiti kada je poslije precku pogodio. Salihovic je extra odigrao, samo je trebao biti malom istureniji i uopste cijelokupna repka je trebala igrati sa malo manje grca i respekta prema portugalcima i bilo bi bolje, dobro mozda bi popusili jos koji gol, ali bi ga sigurno i dali. Ovako bojim se tog gola u gostima on je sada portugalu najvece oruzje.

Zed's Dead
15-11-2009, 04:50 PM
ma nema veze idemo dalje. u zenici im je gazanje i bez spahića i rahimića. mali pjanić treba dobiti više minuta i muslimovića treba zajedno sa džekom u špici jer je čovjek fizički mnogo jači od ibiševića, ipak je igrao u italiji dosta godina u atalanti i parmi protiv najjačih odbrana. trebaju nam visoki igrači dobri u skoku jer su portugalci mali ali vrlo mobilni. samo hrabro i pobjeda je naša!

kicho
15-11-2009, 11:21 PM
Skandalozno: U Lisabonu bh reprezentativce na aerodromu držali kao taoce
Piše: Sinan Sinanović
Od 96 godine pratim nogometnu reprezentaciju Bosne i Hercegovine. Iza mene je sedam ciklusa, putovalo se čime se stiglo, autobusom, vozom, avionom, spavalo po bungalovima, hotelima žnj kategorije...
Gubilo se, ponekad se donio koji bod sa gostovanja, ali nikad nismo bili izloženi većoj neugodnosti, maltretiranju, kao što je to bilo u Lisabonu.

I dok su novinari navikli da se bore za pozicije, strahuju hoće li dobiti akreditacije ili konekciju, nismo mogli ni pomisliti da će i naši igrači doživjeti uvrede i provokacije od samog dolaska. Očito je to bila taktika portugalskog selektora ili njegove logistike.

Naše igrače na aerodromu su tretirali kao taoce. Umjesto uobičajne rutinske kontrole više od sat vremena trajale su provjere. Prava kulminacija neciviliziranog, nedemokratskog, primitivnog ponašanja odigralo se jučer kada su naše igrače skoro dva sata držali na aerodromskoj pisti. Kao taoce.

Navodno čekala se neka dozvola. Moguće. Čak i da je to istina, bilo je nehumano držati stotinjak ljudi, mladih osoba, nogometnih profesionalaca, koji su umjesto aerodromskoj zgradi, kuhali se u avionu.
Prije toga, prolazeći kroz brojne kontrole igači, novinari i ostali skidani su skoro do gola, oduziman je higijenski pribor, pretresale torbe...

Posebna priča bili su incidenti prije, u pauzi, tokom i nakon utakmice kada su naše igrače vrijeđali i maltretirali redari i ostali koji su se zatekli na putu od svlačionice do terena. Neki su se bh. igrači žalili da su ih pljuvali i na rasističkoj osnovi vrijeđali portugalski igrači. Ni novinari nisu ništa bolje prošli. Nakon što su nas iskrcali između, kako su ih nazvali najtežih portugalskih navijača, po akreditacije se moralo preprepješačiti preko dva kilometra. Najprije nas je autobus, kao kakvu grupu turista vozao oko stadiona, onda nas ostavio do press ulaza. I onda novo vozanje.

Novinare je dočekala ljubazna dama koja nas je prošetala oko stadiona, tempom u kojem su mnogima stradale prepone, klecala koljena, a jakne se natapale znojem. I tu nije bilo kraj. Do pred sam početak meča bh. medije domaćini nisu htjeli pustiti na stadion. Desetak minuta pred samim komentatorskim pozicijama, novinari su dodatno provjeravani. Kolega Marjan Mijajlović je najgore prošao.

Njega su domaći navijači tokom cijele utakmice gađali zastavicama, flašama, kovanicama...
Ništa bolje nisu prošle ni kolege Avdo Avdić sa federalne televizije te tehnička i komentatorska ekipa BHT1 kojima je na aerodromu oduzeta potrebna oprema na nekoliko sati.

I jednu veću grupu bh navijača redari nisu htjeli pustiti na stadion skoro cijelo prvo poluvrijeme. Nisu im dozvolili da unesu transparente na kojima su bila imena gradova odakle dolaze. Neki ni sa ulaznicama nisu mogli ući.
Mnogi navijači su prošli sa lakšim i težim povredama ali najgore je prošla jedna bh navijačica koja je bila meta domaćih huligana samo zato što je bila pokrivena šalom i zastavom bh reprezentacije. Bila je sva u krvi sa težim povredama i tek nakon brojnih poziva upomoć redari su pozvali hitnu pomoć kako bi se neretnoj ženi ukazala pomoć.

Nažalost, ona je samo jedna od stotinu onih koji su doživjeli najteže uvrede, povrede i maltretiranja. Ovo se možda i moglo očekivati u nekoj neciviliziranoj zemlji, ali niko nije mogao ni pomisliti da će nam se ovo desiti u zemlji koja je ne tako davno bila domaćin (2004) Evropskog prvenstva. Iako su Hasagić, Spahić, Nadarević, Rahimić, Muslimović, Pjanić bili odlični, ipak pravi igrač utakmice jesu bh fenomenalni navijači. Oni su se još jednom pokazali kao heroji bh nacije. Po dolasku u Sarajevu, Emir Spahić, kapiten bh reprezentacije, dao je izjavu u ime igrača.

Imam kartone i neću igrati, ali ću biti uz tim, uz svoje prijatelje i saigrače. Obećao sam da ćemo poginuti, potrošiti posljednju kao krvi i u fer igri izboriti pobjedu. Portugalcima neće pomoći ove provokacije kojima smo bili izloženi. Molim sve Bosance i Hercegovce da nas bodre, da budu uz nas kao i do sada, obećavam da ćemo u srijedu zajedno slaviti najveći uspjeh naše reprezentacije – izjavio je reporteru Sana kapiten Spahić.

I Miroslav Blažević, pod dojmom maltretiranja od strane Portugalaca, dirnut podrškom i dočekom na aerodromu, je kazao:

Vi ste najbolji na svijetu, zbog vas ćemo učiniti sve za pobjedu. Portugalci su nas vrijeđali, ali ništa im neće pomoći. Zgazit ćemo ih u Zenici – poručio je Ćiro Blažević.

Nermin & Lejla
15-11-2009, 11:25 PM
vratiti istom mjerom

kicho
15-11-2009, 11:33 PM
Evo ispovijesti jednog naseg navijaca sa juceraqsnje utakmice

Pisem vam ovo 26 sati nakon sto su mi portugalski policajci iz cista mira napravili 5 centi dug rez na glavi a uvjeren sam da su mi to uradili samo zato sto zam BOSANAC. Za njih je to nesto slicno zivotinji jer samo tako se moze objasniti onakav pristup prema svima nama koji smo otisli u Portugal da bodrimo nase momke.
Prvo su nas vozali od ulaza do ulaza a kad su konacno skupili jedno 3000 ljudi u 500 kvadrata onda su nas zatvorili metalnim pregradama. U tri trake kojima se moglo uci pustali su u prosjeku 5 ljudi svako 5 minuta. Mi smo tri sata ranije dosli na stadion a negdje pola sata prije polaska tekme od silnog pritiska i vrucine pozlilo je mnogima koji su stajali u toj guzvi, izmedju ostalih i mojoj zeni. Kada sam najblizoj kornjaci, a svi su bili ko tenkovi u pancirkama i sljemovima, rekao da joj treba medicinska pomoc on je pokusao izvaditi je iz guzve. U tom trenutku prilazi drugi portugalski frajer iza njega i pendrekom poluonesvijescenu zenu udara direkt u glavu. Ja je pokusavam zastiti i dici da je u onoj guzvi ne bi jos nasi izgazili i samo osjetim kako mi nazad puca glava. Onaj prvi se dere na njih i objasanjava im kako nas treba izvaditi a ne udarati a onda oni udaraju sve okolo ukljucujuci i nas... JAO JAOOOOOOOOO mislim biti navijac znaci ponekad popiti i batina onako cisto reda radi ali da ce onako krvnicki udarati i to nicim izazvani stvarno nisam mogao razumjeti. Razumjem ustvari samo ako im u rijecniku stoji definicija bosanac= zivotinja...
Nakon tekme pokusavam kontaktirati ove nase patriote iz 60 minuta, sa Hayata, sa BHT-a ne bi li makar ne sekund spomenuli i ovaj dio price o reprezentaciji no iskreno njih APSOLUTNO nije zanimala ova prica. Da li sam razocaran pitate ? Nakon svega ovog mogu samo reci da su u meni ubili i ono malo patriotizmo sto je ostalo a da mi je neko pricao da ce Munib Usanovic biti JEDINI koji je trazio da vidi kako je mojoj zeni je nesto cemu se apsolutno nisam nadao. Munibe, puno ti hvala na rijecima podrske a ove novinarske patriote neka je sramota kako su ponijeli. Ja se iskreno nadam da ce raja naplatiti portugalskim idiotima koji dodju u BiH sve ono kroz sta su oni nas provukli od pljuvanja, gadjanja pa do samih batina.
Mater li im seljacku jebem. To su najveca gamad koja su ikad usla u EU. Rumuni su za njih izmislili vrucu vodu...
Za sve vas koji ste vec spremni odgovoriti "Pa Usanovic ti je to i napravio" imam samo jedan odgovor : Napravili smo ovo mi sami sebi...

Soleil
15-11-2009, 11:37 PM
Zapamtit će Zenicu. I unučad će im to pamtiti. :smile

Nermin & Lejla
15-11-2009, 11:40 PM
Mater li im seljacku jebem. To su najveca gamad koja su ikad usla u EU. Rumuni su za njih izmislili vrucu vodu...

Cuo sam da su jedna od najgorih gamadi u EU isto ko ciganija ziva...pricaju mi neki koji su tamo bili...inace Portugal je najsiromasnija drzava EU

Gamad u Bosnu pobacati te sa pendrecima ganjati po Kamberovica polju

kicho
15-11-2009, 11:42 PM
Trebali bi nasi navijaci (a i gradjani iz Zenice) se integrisati pa Portugalcima noc prije utakmice otici pred hotel, galamiti, smetati im, oplesti po harmonici i gitarama, uz nas avaz i pjevanje, svim silama im ne dati da se odmore... pa neke onda u srijedu zijevaju po terenu, hhh...

kicho
15-11-2009, 11:44 PM
Cuo sam da su jedna od najgorih gamadi u EU isto ko ciganija ziva...pricaju mi neki koji su tamo bili...inace Portugal je najsiromasnija drzava EU

Gamad u Bosnu pobacati te sa pendrecima ganjati po Kamberovica polju

Oni na neki nacin i jesu romi, pogledaj ih kako izgledaju (npr. Nani, pravi cigan izgledom). :D
I zaista su siromasni, pravi paraziti, takav je i kichin "tetak" (mrzi me i zvati ga tetkom), hhh.

Soleil
15-11-2009, 11:49 PM
Trebali bi nasi navijaci (a i gradjani iz Zenice) se integrisati pa Portugalcima noc prije utakmice otici pred hotel, galamiti, smetati im, oplesti po harmonici i gitarama, uz nas avaz i pjevanje, svim silama im ne dati da se odmore... pa neke onda u srijedu zijevaju po terenu, hhh...
Pripremit bure rakije za pojedince, bilo bi sirke. :P

Harmoniko moja... :lol:

Nermin & Lejla
15-11-2009, 11:52 PM
Oni na neki nacin i jesu romi, pogledaj ih kako izgledaju (npr. Nani, pravi cigan izgledom). :D
I zaista su siromasni, pravi paraziti, takav je i kichin "tetak" (mrzi me i zvati ga tetkom), hhh.

Ma imaju manji GDP po glavi stanovnika od Hrvatske a malo vise od nas ali eto primili ih u EU...veoma je siromašna drzava......

Vjeruj brat je tamo bio radili neke projekte i kaze gori su od nasih cigana....u svemu....3x mu mobitel ukrali i dva digitalca....kaze samo ostavi nesto van svog pogleda bilo gdje vani to je istog trena nestalo..

Nermin & Lejla
15-11-2009, 11:55 PM
Pripremit bure rakije za pojedince, bilo bi sirke. :P

Harmoniko moja... :lol:

Ovo treba ozbiljno bez zezanja

Bosnian_Lord
16-11-2009, 12:07 AM
da je se ovo desilo kod nas. mislim da su portugalska govna tako tretirana. fifa i uefa, bi nam vec prijetila nekom kaznom. a kako citam po stranim portalima, o tim incidentima nema ni rijeci. i vjerujem da ce tako i ostati.

ccc.

j*** li im mageljan mater

Sadisk
16-11-2009, 12:19 AM
[SIZE="3"] Neki su se bh. igrači žalili da su ih pljuvali i na[B] rasističkoj osnovi vrijeđali portugalski igrači.

Ne smijemo nasjesti na provokacije pa da bude rasističkih ispada. Nikako da na primjer pobijedimo , da ne odemo na prvenstvo zbog toga. Nismo to NIKADA radili jer nismo rasisiti i nećemo to ni biti. Vratiti im treba , ali na način koje neće ugroziti naše momke i plasman na SP.
:smile

Soleil
17-11-2009, 12:08 AM
Portugalci se žale FIFA-i: "Dočekalo nas je neprijateljstvo!"

Fudbalska reprezentacija Portugala od večeras se nalazi u Bosni i Hercegovini. Portugalci su prije sat i pol vremena sletili na sarajevski aerodrom odakle su se zaputili u Zenicu, gdje će boraviti u istoimenom hotelu. Prema posljednjim informacijama na sarajevskom aerodromu goste iz Portugala dočekalo je nekoliko desetaka domaćih navijača koji su kako prenose portugalski mediji izrazito neprijateljski dočekali izabranike Carlosa Queiroza. Portugalski fudbalski savez sutra će u sjedište FIFA-e uputiti pisanu protestnu notu u kojoj će kako kažu osim neprijateljskog dočeka navijača osvrnuti se i na, prema njima, pretjerano rigoroznu kontrolu Granične policije Bosne i Hercegovine koja je kako saznajemo vrlo detaljno prekontrolisala sve putnike iz Portugala.
Reprezentacija.net portal saznaje da je i u Zenici portugalsku reprezentaciju dočekala nekolicina mlađih bh. navijača te im također uputila verbalne prijetnje.

Oko za oko.

qwerty
17-11-2009, 12:12 AM
ne treba nasjedati na provokacije, jer to im je namjera bila da nas isprovociraju pred revans kako bi u slucaju da nesto krene lose po njih mogli odrezati kaznu. Mnogi iz Evrope koji nas ne zele u EU jedva cekaju tako nesto da kazu "evo zar ovim divljacima dozvoliti da udju u EU i da slobodno putuju". Treba im pokazati da smo civilizovani i da nismo onaki kakvi nas predstavljaju i da nismo kao oni. Nisu isti arsini za sve i nije isto danas biti Bosanac ili Amerikanac zato pamet u glavu. Daj boze da nam sudjenje bude korektno, jer sjetite se Spanije i 97minuta i Madjarske i 2 crvena u Sarajevu (nikad nepravednije sudjenje u zivotu nisam gledao). Inace protiv sam toga da se zbog nekolicine mangupa cijeli narod proziva ovakvim i onakvim, a pogotovo sam protiv bilo kakvog revansizma kojem smo mi inace skloni a koji nije u skladu ni sa vjerskim ni sa moralnim nacelima. Nadam se da nece biti zvizdanja portugalskoj himni ni bakljade ili nekih rasistickih ispada jer nismo toliko bogati za davanje para sjecikesama iz Uefe i Fifa. Ono sto su oni radili nek im je na cast. Ljudi losih i dobrih ima svugdje. Da citiram moju omiljenu: "Svi smo mi ljudi tesko je biti covijek".

qwerty
17-11-2009, 12:14 AM
Portugalci se žale FIFA-i: "Dočekalo nas je neprijateljstvo!"

Fudbalska reprezentacija Portugala od večeras se nalazi u Bosni i Hercegovini. Portugalci su prije sat i pol vremena sletili na sarajevski aerodrom odakle su se zaputili u Zenicu, gdje će boraviti u istoimenom hotelu. Prema posljednjim informacijama na sarajevskom aerodromu goste iz Portugala dočekalo je nekoliko desetaka domaćih navijača koji su kako prenose portugalski mediji izrazito neprijateljski dočekali izabranike Carlosa Queiroza. Portugalski fudbalski savez sutra će u sjedište FIFA-e uputiti pisanu protestnu notu u kojoj će kako kažu osim neprijateljskog dočeka navijača osvrnuti se i na, prema njima, pretjerano rigoroznu kontrolu Granične policije Bosne i Hercegovine koja je kako saznajemo vrlo detaljno prekontrolisala sve putnike iz Portugala.
Reprezentacija.net portal saznaje da je i u Zenici portugalsku reprezentaciju dočekala nekolicina mlađih bh. navijača te im također uputila verbalne prijetnje.

Oko za oko.

to je ono sto sam govorio, ne treba nam ovo jedva cekaju da objave na sva zvona da smo divljaci i svasta nesto. Trebaju nam hladne glave i vruce srce na terenu. Naprijed Bosno :thumbup: i ne nasjedaj na provokacije, nadam se da ce na terenu proteci sve u najboljem redu. Najmanje sto nam sada treba jeste neka prica o huliganstvu koja ce nas ocrniti u svijetu.

Soleil
17-11-2009, 12:21 AM
Upravu si, no jesi li upoznat kako su naši, kako igrači tako i navijači, tamo dočekani? Čekam brata da stigne, baš da vidim njegove utiske.

No, nađoh još nešto na dnevnik.hr :)

Stožer i BiH reprezentaciju naljutila je ali uvelike i zabrinula izjava predsjednika FIFA-e Seppa Blattera. Bez Messija i Cristiana Ronalda Svjetsko prvenstvo nema smisla, odnosno ne bi bilo zanimljivo, ispalio je prvi čovjek svjetske nogometne organizacije. Želi li FIFA možda nešto poručiti 'maloj' zemlji Bosni i Hercegovini. Iako je teško govoriti o nekakvoj uroti protiv BiH ovako otvorena Blatterova izjava doista je nesportska i nije dobrodošla.
[/URL]
Na izjavu Blattera reagirao je i izbornik BiH, sveprisutni Ćiro Blažević:
'Ja ne vjerujem da je on takvu omašku napravio i tako diskreditirao našu momčad. Ja ću i taj detalj iskoristit da motiviram momke za tu odlučujuću utakmicu.'
No Blatterova otvorena izjava zapravo ne čudi s obzirom da je FIFA tek mjesec dana prije kraja grupnog dijela kvalifikacija donijela pravilo o nositeljima. Tako su proglašeni nositelji i nenositelji kako bi se izbjegli sudari najjačih reprezentacija po FIFA-inom rankingu. Takvo mijenjanje pravila usred kvalifikacija logično je naišlo na ogorčenje kod predstavnika 'malih' zemalja. Nositelji su tako postali: Rusija (6.mjesto po Fifinom rankingu), Francuska (10.), Grčka (12.), Portugal (17.), dok su nenositelji Ukrajina (25.), Irska (38.), Bosna i Hercegovina (46.), Slovenija (54.)
http://image.dnevnik.hr/media/images///520xX/Apr2009//60213165.jpg Blatter otvoreno na strani Portugala (foto: Reuters)

Činjenica je da bi prolazak Portugala s Ronaldom na SP bio popularniji u svjetskim okvirima, a time bi donio i veći novac FIFA-i nego prolaz BiH. No, izjava glavnog svjetskog nogometnog čelnika ništa je do li skandalozna i nesportska. Iako u prvom dvoboju između Portugala i BiH nije bilo velikih sudačkih pogreški, nije bilo teško uočiti lako sviranje prekršaja za Portugal na rubu BiH šesnaesterca.

>> Dramatični događaji za vrijeme i nakon utakmice BiH! (http://sport.dnevnik.hr/clanak//nogomet/uzivo-bih-trazi-pozitivan-rezultat-u-lisabonu.html)
[URL="http://sport.dnevnik.hr/clanak/nogomet/dramaticni-dogadzaji-za-vrijeme-i-nakon-utakmice-bih.html"]
Nećemo sad govoriti o svjetskoj uroti i zbog tri isključujuća žuta kartona, ali u BiH će sigurno dočekati Blatterovu izjavu na nož. Najbolji način da BiH pokaže što misli o Blatterovoj izjavi je da odigra savršenu utakmicu na Bilinom polju i pobijedi i izbaci Portugal. Tada mogu poslati Blatteru pismo kako im je žao što neće moći gledati Cristiana Ronalda ali da se ne brine, moći će gledati BiH Zmajeve.

Zed's Dead
17-11-2009, 12:44 AM
samo nek momci ostave dušu na bilinom polju i nećemo im zamjeriti ma kakav rezultat bio. ukoliko naši krenu sa 120% agresivno bih ima dobre šanse, samo u kost pa ko živ ko mrtav!

Sadisk
17-11-2009, 12:47 AM
to je ono sto sam govorio, ne treba nam ovo jedva cekaju da objave na sva zvona da smo divljaci i svasta nesto. Trebaju nam hladne glave i vruce srce na terenu. Naprijed Bosno :thumbup: i ne nasjedaj na provokacije, nadam se da ce na terenu proteci sve u najboljem redu. Najmanje sto nam sada treba jeste neka prica o huliganstvu koja ce nas ocrniti u svijetu.

Toga se bojim! U Zenici protiv Belgije ko je bio na istočnoj tribini mogao je čuti hu-hu-hu-hu kad je isključen igrač Belgije (crveni karton) koji je izlazeći šutnuo korner zastavicu. Zato svi mi koji ćemo akoBogda biti u Srijedu u Zenici spriječimo bilo kakvo 'huktanje' i gestikuliranje koje FIFA može protumačiti kao rasizam.

qwerty
17-11-2009, 12:49 AM
Soleil da procitao sam. Sto se tice ovog ja ne vjerijem u te teorije zavjer, ali definitivno ima tu nesto. Blatera ne gotivim zato sto je vec odavno protiv uvodjenja kompjuterskog asistiranja sudijama i on i dalje fudbal drzi u proslom vijeku iako je odavno u skoro sve jednom sportu postoji kompjuterska aisistencija u spornim situacijama koja bi kod fudbala bila korisna pogotvo kod ofsajda ali i udaraca koje sudija ne vidi. Zna se i zasto Blater i dalje insistira na slobodnom sudijsko uvjerenju, jer mu to uvjerenje treba kako bi se utakmice nastimavale a pogotovo utakmice velikih repki i timova, jer fudbal je biznis i naravno da je marketinski bolje da prodje zvucniji tim. Mada sam ja misljenja da smo mi bolji, da su konacno dosli mecki na rupu i da cemo upravo to i dokazati u Zenici.

Sto se tice sudjenja u Portugalu treba biti realan pa reci da je bilo fer do samog kraja kada su sudije napravile dvije greske kod ofsajda kojeg nisu svirali Portugalu i mozda onog prestrogog dosudjivanja ruke ili ofsajda sta su vec svirali kod prijema Ibisevica. Ruku na srce bili smo agresivniji i zasluzeno smo dobili vecinu kartona. Nasa je greska sto smo nekada i nerezonski pravili prekrsaje na ivici sesnaesterca, to je opasno i sva sreca da su to masili. Nadam se da cemo biti borbeni i u srijedu jer samo tako mozemo dobiti ove manekene koji nisu bog zna cemu imaju dosta slabosti, samo malo disciplinovanije u odbrani i imamo velike sanse. Napad imamo extra klase zabice sigurno, samo se bojim tog gola u gostima i sudija, ali se opet nadam da ce biti sve korektno bar ko u Portugalu.