PDA

Pogledajte punu verziju : Prijemni Ispit Na Politickim Naukama

zippoo
22-04-2009, 07:58 PM
pozz svima
interesuje me da li ima prijemni ispit za upis fakulteta politicke nauke i ako ima iz kojih predmeta bude

treba mi ova informacija,nadam se da ima ovde studenata sa pol. nauka ili makar onih koji znaju nesto vise
hvala

sedina
22-04-2009, 09:22 PM
zipoo legendo i ja se isto pitam i ja zlim upisat nadam se da ce nam raja pomoci

rusmir@ga
22-04-2009, 09:51 PM
prijemni ima i sve zavisi koji odsjek zelis da upises, za svaki odsjek su drugaciji predmeti!

Stryker
22-04-2009, 10:14 PM
pozz svima
interesuje me da li ima prijemni ispit za upis fakulteta politicke nauke i ako ima iz kojih predmeta bude

treba mi ova informacija,nadam se da ima ovde studenata sa pol. nauka ili makar onih koji znaju nesto vise
hvala

U kojem si se gradu htio upisati na fakultet?

zippoo
23-04-2009, 03:56 PM
U kojem si se gradu htio upisati na fakultet?

sarajevo

a vec sam dobio neke informacije od jedne osobe koja je vec na tom faxu
izgleda da ima neka knjiga koja se moze kupiti kod njih i iz koje se daju pitanja za ispite
saznao sam da imaju i 2 predmeta i treci je usmeni i ako se sve polozi uletili ste heh

Stryker
23-04-2009, 04:18 PM
sarajevo

a vec sam dobio neke informacije od jedne osobe koja je vec na tom faxu
izgleda da ima neka knjiga koja se moze kupiti kod njih i iz koje se daju pitanja za ispite
saznao sam da imaju i 2 predmeta i treci je usmeni i ako se sve polozi uletili ste heh

Ne znam ja za to. Za prijemni ispit nisam ništa učio (2007-e), izuzev što sam malo vježbao gramatiku. Na koje si se usmjerenje htio upisati?

sedina
08-07-2009, 06:15 PM
jesil uspio sazanti sta je na prijemnom ,jel tesko upast, moja sestra isla na prijemni političkih nauka ali u zagrebu sad cekamo rezultate ali za sto sam siguna je to da trebas imat dobru stelu da upadnes bez obzira na prijemni

zoom
08-07-2009, 08:17 PM
ove godine u sarajevu nije bio prijemni na politicke nauke

zoom
10-07-2009, 11:36 PM
ima li neko da je ove godine upisao politicke nauke u sarajevu, i koji smjer???

Istvan
11-07-2009, 05:21 PM
FPN je izvrstan fakultet koji pruza mogucnost sticanja znanja iz raznih oblasti, neopisivo sirok spektar znanja, svojstven samo FPN...

Ovaj killer je "priglup covjek", a to nema veze sa njegovim fakultetom, ne zbilja nema! on je opterecen, iskompleksiran... nadmen i "prepametan"... i jebaji ga, idiot... ovom prilikom se izvinjavam killeru, ali je tako....

Imam legitimitet da govorim, jer nisam na FPN, na medicini sam... ali moji drugari, su na FPn i cesto razgovaramo, sta to oni rade, koje su teme, o cemu pisu, uce, raspravljaju... i zbilja, stvarno je ozbiljno....
Rejting FPN se podize iz dana u dan, dolaze novi profesori, izvanredni kako cujem... a ti neki koji kaljaju ugled, pa toga ima svugdje, uzmite pravo, ekonomiju... svugdje...

Pozz... i treba ovoj zemlji skolovanih ljudi, narocito FPN, IDemo u Evropu! pozz:bravo2:

Vrijeđanje/+5

Jhgjghiu
11-07-2009, 10:22 PM
Jeste li prosli vi koji ste mislili upisivati :D

Neyra
12-07-2009, 01:10 AM
moja drugarica se upisala na politicke u sarajevo i nema nikakvog prijemnog
samo se gleda uspjeh koji si imao u srednjoj skoli

cz.tk
12-07-2009, 08:19 AM
ima li neko da je ove godine upisao politicke nauke u sarajevu, i koji smjer???

Upisao sam ja Sigurnosne i Mirovne studije, vanredno, s obzirom da sam zaposlen. Namjeravam ovih dana završiti sva potrebna plaćanja oko upisnog materijala i ljekarski.
S obzirom da ću putovati iz Tuzle u SA pozvao bih zainteresovane sa područja TK za zajedničko putovanje, i podjelu troškova. Posjedujem automobil pa bi dijelili troškove puta i dr. Ako ima zainteresovanih neka me kontaktiraju na PM.

zoom
12-07-2009, 07:45 PM
Za ovo dobijes drugi rep ;)
ona ima 4 mozga ne sumnjaj u to

Fpn ja poredim sa Filozfskim faxom kod nas ono bas fax bez puno nekog prosperiteta
a u ovoj drzavi imamo previse politicara...

cuj u ovom drzavi imamo previse politicara. gledaj sad ovo. FPN ima 5 smjerova:
Politologija
Žurnalistika
Sociologija
Sigurnosne studije
Socijalni rad

I sad od ovih 5 smjerova samo jedan (politologija) ima veze sa politikom, ostali su svaki zaseban, naziv sve govori. nije ni meni jasno sto se zove fakultet politickih nauka ako samo 1/5 je usko vezana za politiku???

@karabeli
12-07-2009, 08:32 PM
cuj u ovom drzavi imamo previse politicara. gledaj sad ovo. FPN ima 5 smjerova:
Politologija
Žurnalistika
Sociologija
Sigurnosne studije
Socijalni rad

I sad od ovih 5 smjerova samo jedan (politologija) ima veze sa politikom, ostali su svaki zaseban, naziv sve govori. nije ni meni jasno sto se zove fakultet politickih nauka ako samo 1/5 je usko vezana za politiku???

politologija-ok jasno ti je....
zurnalistika-da bi bio dobar novinar,moras prije svega biti dobar "politicar"......
sociologija-da bi bio ovo gore navedeno moras poznavati materiju,odnosno raju,narod...jer se oba poziva zasnivaju na manipulaciji na tom istom narodu,raji...
sigurnosne sudije-zavadi pa vladaj........jedna od metoda za manipulaciju nad istim...
socijalni rad-kada ovi gore odrade svoje,onda glumis Robina Huda da te svi vole....

Znaci princip je isti,a ostalo su nijanse,zbog toga se zove tako kako se zove,jel ti sada jasno!!???

zoom
13-07-2009, 07:44 PM
ima li neko strucan ili zan koja vrsta posla se moze raditi nakon zavrsenog FPN - sigurnosne i mirovne studije. koja struka posla je to? koji posao iz te struke se moze raditi?

Ad infinitum
13-07-2009, 07:47 PM
ima li neko strucan ili zan koja vrsta posla se moze raditi nakon zavrsenog FPN - sigurnosne i mirovne studije. koja struka posla je to? koji posao iz te struke se moze raditi?

Mislim da to rade zaštitari zaštitarskim agencijama.Može se raditi i bez fax-a,ako imaš certifikat za položenu fizičku i tehničku zaštitu.Ali ako imaš završen FPN,možeš biti šef ili tako nešto.

zoom
13-07-2009, 08:15 PM
hvala, ali opet nista mi skoro nisi rekla, haj to za zastitara-security nidje veze, moze svatko biti, a to sto kazes sef ili tako nesto-sef cega , pojasni malo bolje.
P.S jel to govoris otprilike ili imas neko iskustvo sa fpn

Ad infinitum
13-07-2009, 08:20 PM
hvala, ali opet nista mi skoro nisi rekla, haj to za zastitara-security nidje veze, moze svatko biti, a to sto kazes sef ili tako nesto-sef cega , pojasni malo bolje.
P.S jel to govoris otprilike ili imas neko iskustvo sa fpn

Nemam ličnog iskustva,ali član porodice završava taj fax,i nisam 100% sigurna,ali mislim može biti kao neki šef u toj zaštitarskoj agenciji .. opet kažem nisma sigurna,raspitaću se pa ću ti reći ... :beamup:

Semla
13-07-2009, 08:58 PM
i odgovori li ovdje bilo ko na temu??? svi pljuju po ovom fakultetu, a niko da kaze nista konkretno, hajd sto ne pomazete, jos ga i pljujete. ja licno ne znam, vala tek se pokusavam upisati na pravo, ovo sto do sad prozivjeh dovoljno mi je da kazem da po meni ni jedan fakultet u Bosni ne valja-moje misljenje, kome se ne svidja nek ga procita i zaboravi.

Istvan
13-07-2009, 10:14 PM
Zuma---
Sig. i mirovne studije.. po meni su najbolji odsjek na FPN... veoma mali je broj koji zavrse na birou... mnogo prije se zaposljavaju nego kriminalisti... Mogu raditi sve kao i kriminalisti+ Sve poslove u Oruzanim Snagama BIh narocito sada ce to da bude atraktivno ulaskom u NATO... (sigurnost ima prednost nad svim faxovima u oruzanim snagama jedne zemlje) jer treba tih kadrova, a ono sto se tamo izucava najvise je i vezano izmedju ostalog za UN, Nato i sl. plus Policijski poslovi, plus Sluzbe civilne zastite u svim gradovima, plus u javnoj upravi... zaista siroko polje gdje se mozes zaposliti...
Zastitarske agencije bas i ne... jer tu se ide sa srednjom, a i nema bas visokoobrazovanih da setaju po mercatoru ili sl. sve je to SSS... Po meni Sigurnosne su najbolje za upisati...

Istvan
13-07-2009, 10:19 PM
Cak je Kriminalistika od ove akademske godine uvrstila u svoj plan i program SIGURNOSNE STUDIJE... eto...

zoom
13-07-2009, 11:11 PM
Zuma---
Sig. i mirovne studije.. po meni su najbolji odsjek na FPN... veoma mali je broj koji zavrse na birou... mnogo prije se zaposljavaju nego kriminalisti... Mogu raditi sve kao i kriminalisti+ Sve poslove u Oruzanim Snagama BIh narocito sada ce to da bude atraktivno ulaskom u NATO... (sigurnost ima prednost nad svim faxovima u oruzanim snagama jedne zemlje) jer treba tih kadrova, a ono sto se tamo izucava najvise je i vezano izmedju ostalog za UN, Nato i sl. plus Policijski poslovi, plus Sluzbe civilne zastite u svim gradovima, plus u javnoj upravi... zaista siroko polje gdje se mozes zaposliti...
Zastitarske agencije bas i ne... jer tu se ide sa srednjom, a i nema bas visokoobrazovanih da setaju po mercatoru ili sl. sve je to SSS... Po meni Sigurnosne su najbolje za upisati...

bas ti hvala, :cool:
imas li ti nekog iskustva o tome sto kazes? Koliko se konkretno razumije u tu struku? Da li trenutno poznajes neki kadar da bi FPN -sigurnosne i mir studije dobro dosle...?
Sta bi preporuco nekome ko zavrsi ovaj smjer koju vrstu posla da "ganja" (mislim koja je najbolja u svakom smislu pa i finansijski)?
Jos jednom hvala ti

Pcelica
14-07-2009, 12:23 AM
Istvan i Kiler Copy-Kaznjeni zestoko zbog zestoki uvreda.
PoverPuff i Tale&Lejla-upozorenje zadnje zbog spama,sada idu bodovi.
Eee,kako ste mi samo kulturni:lol:

Istvan
14-07-2009, 04:18 PM
bas ti hvala, :cool:
imas li ti nekog iskustva o tome sto kazes? Koliko se konkretno razumije u tu struku? Da li trenutno poznajes neki kadar da bi FPN -sigurnosne i mir studije dobro dosle...?
Sta bi preporuco nekome ko zavrsi ovaj smjer koju vrstu posla da "ganja" (mislim koja je najbolja u svakom smislu pa i finansijski)?
Jos jednom hvala ti

najbolje definitivno traziti zaposlenje u OS BIH... definitivno, sada ce im bas biti i konkurs, ide se ka profesionalizaciji, zbog ulaska u NATo. trazi se Sig. i mir. studije koliko znam.. jer je moj drugar to zavrsio, pa znam situaciju... Drugo, policija... neki inspektor, mladji po cinu, kada se pocne... ali plata solidna... cak i vise...

Istvan
14-07-2009, 04:20 PM
sa sigurnosnim i mirovnim studijima mozes traziti zaposlenje u svim sigurnosnim strukturama u drzavi i imati prednost od ostalih, tipa OSE, SIPE, DGS-a.. itd. nakon reformi, nece vise moci sa sumarskim ili poljoprivrednim faxom raditi kao inspektori za ne znam koje oblasti... To ce raditi, ovi sa Sigurnosti, kriminalistika, pravo, i ekonomija za privredni kriminal... i to je to

zoom
14-07-2009, 05:52 PM
hvala istvan
imam i ja jednog druga koji je primljen u vojsku na zadnjem konkursu (OS) koji je imao samo zavrsenu srednju skolu ito sa 3 razreda, ali naravno preko stele, jer tesko je igdje bez stele. A sto se tice OS meni se bas i ne svidja, ne bih volio raditi neke straze po citavu noc i biti na nogama, radisti neke provjere fizicke, trcanje itd....
P.S necu biti kuci narednih 7 dana pa se valjda cujemo poslije, ugodno mi je s tobom razgovarati, razumijemo se, hehe

Istvan
14-07-2009, 06:33 PM
hvala istvan
imam i ja jednog druga koji je primljen u vojsku na zadnjem konkursu (OS) koji je imao samo zavrsenu srednju skolu ito sa 3 razreda, ali naravno preko stele, jer tesko je igdje bez stele. A sto se tice OS meni se bas i ne svidja, ne bih volio raditi neke straze po citavu noc i biti na nogama, radisti neke provjere fizicke, trcanje itd....
P.S necu biti kuci narednih 7 dana pa se valjda cujemo poslije, ugodno mi je s tobom razgovarati, razumijemo se, hehe

hehe... ok...
ali kada zavrsis SMS neces bas strazariti u OS BIH, to ce raditi malo manje skolovani ljudi, sa VSS, tj. BAchelor SMS... za pocetak dobijas cin nekog u nizu oficira... i ides onda na neke obuke, seminare, itd. i napredujes godinama... recimo MInistar odbrane je doktorirao na sigurnosnim studijima, sekretar ministarstva odbrane takodje, nekolicina generala takodje su studirali i kasnije magistrirali Sigurnosne studije... itd. doduse ova prva dva su vise za administraciju, ali hej.. fina plata :D :dollar:

zoom
14-07-2009, 06:41 PM
hej evo upravo idem od kuce pa sam odsutan 7 dana, poslacu ti svoj mail na PP pa se nekad cujemo na msn ako koristis, da malo pricamo o tome , moze li

Istvan
14-07-2009, 06:52 PM
ok, ali ne koristim msn... moze mail... poz

zoom
14-07-2009, 06:55 PM
posla sam ti mail na privatnu poruku pa se cujemo kad se vratim kuci
pozz

zoom
20-07-2009, 12:26 AM
Istvan, javi se na mail

zippoo
24-07-2009, 08:05 PM