PDA

Pogledajte punu verziju : skidanje super ljepila sa odjece

zvrk
05-07-2009, 03:40 PM
bili mi prsti umrljani super ljepilom
i dotaknem crne farmerke
i ostade zalijepljeno
i oprale se tole al ostalo ljepilo
imal ko kakav lijek?

-Garfield-
05-07-2009, 04:17 PM
i dotaknem crne farmerke
i ostade zalijepljeno
imal ko kakav lijek?

E nek je baš volim :clapping: Što ti se nije tastatura uljepila :thinking:

Sekundarno ljepilo pretpostavljam, sa ruku se može odstraniti acetonom ili nitro razređivačem. Sa tkanine ljepilo nikako jer djeluje nagrizajuće, svaka radnja dovodi do dodatne štete na crnoj tkanini :hihi:
Možda pokušati lagano sastrugati sa hlača.

btw ovo tek onako usput kažem....nisam imao namjeru da pomognem :thinking:

:nargila:

zvrk
05-07-2009, 04:20 PM
e jes ti drago :lol:

haj foala na beskorisnim savjetima... i namjeri da ne pomognes :hug2:
ja se ko nadam nesto, obzirom da se radi o farmericama da se mozda moze "sastrugati" necim jer je materijal otporan pa poslije i ofarbati - nije problem :)
al ne znam cim da probam :S
drage us mi farmerice :(

-Garfield-
05-07-2009, 04:26 PM
Možda medicinski benzin ( benzin za fleke ) ili lagano acetonom pokušati..jer aceton svakako ubija ljepilo..al šta može ili ne mora biti s tkaninom to nisam siguran.

:thinking:

southern
05-07-2009, 06:16 PM
i dotaknem crne farmerke
i ostade zalijepljeno
imal ko kakav lijek?

Onaaaaaj,uzmes upaaaljaaaac,kresneeees gaaaaa,naneses plameeen ispod mrljeee i cekas dok ne uhvati:hissyfit::hissyfit::hissyfit:

Pa bona ne bila kako ces to napraviti!Nista,uzmi nitro razredjivac,malu krpicu,i lagano to ocisti-ostace bljedja fleka,ali slicne napravi na jos par mjesta,da bude kao da su takve hlace kupljene,mislim,to je sad u modi tako.
Moze?:lol:

cosa_tz
05-07-2009, 08:49 PM
probaj WD-40,nisam probo al sam gledo kako ona Jadrankine kucne carolije na novoj tv sa njim skida i izmedju ostalog i s.ljepilo :) jest da je WD mastan al... haj probaj pa nam javi

Stryker
06-07-2009, 12:03 AM
probaj WD-40,nisam probo al sam gledo kako ona Jadrankine kucne carolije na novoj tv sa njim skida i izmedju ostalog i s.ljepilo :) jest da je WD mastan al... haj probaj pa nam javi

Napiši ljudima šta je WD-40, neko će pomisliti na Western Digital :D.

MostWanted
06-07-2009, 12:08 AM
Napiši ljudima šta je WD-40, neko će pomisliti na Western Digital :D.

Water Displacement (uklanjanje vode / micanje vode), a brojka 40 označava da je to četrdeseta formula koja je bila uspješna u stvaranju ovog proizvoda....:lol:

web wizard
06-07-2009, 12:20 AM
e jes ti drago :lol:

haj foala na beskorisnim savjetima... i namjeri da ne pomognes :hug2:
ja se ko nadam nesto, obzirom da se radi o farmericama da se mozda moze "sastrugati" necim jer je materijal otporan pa poslije i ofarbati - nije problem :)
al ne znam cim da probam :S
drage us mi farmerice :(
Probaj aplikaciju preko mrlje. =) Bude fazon k'o da je oduvijek tako. Neku finu. =) I singericom priheftaj. =)

Sara.
06-07-2009, 12:35 AM
i dotaknem crne farmerke
i ostade zalijepljeno
imal ko kakav lijek?

Evo nađoh ovo :

• Čišćenje mrlja od ljepila

Prije nego što se stvrdne mrlju treba ukloniti hladnom vodom. Za ljepila se može koristiti kao i za žvakače gume Calt spray kojim se fleka zamrzne, a zatim ukloni tupim predmetom. Gumex je sredstvo koje žvakaču gumu rastapa, te se nakon toga ukloni mekanom krpom.

Ne znam šta je Calt spray i gdje ga možeš naći. :lol:

zvrk
06-07-2009, 05:36 AM
znam sta je wd sprej...
:smoker: posto mi je vikend proso a ja nis neuradih za pantakine, valjda cu u toku ove hefte...
a vijdjevu imalgdje ovaj sprej za zaledjivanje
ako ne bude probam wd foala svima
ako jos neko ima neki prijedlog - slobodno se javite :)

Magnum3.5.7
06-07-2009, 06:50 AM
Sprej parfem neki koji imaš dobro naprskaj po ljepilu, neka bude vlažno i brzo ribaćom četkom očetkaj.
Mirisat ćeš godinu dana:hehehehe:

Amer #23
07-07-2009, 01:35 PM
Desilo mi se to isto, i ja sam uspio sa razredijvacem... Nisam puno nanosio i polako sam skidao.... Najlakse ti je da kupis nove farmerice :hehehehe:

jaco_sa
07-07-2009, 02:50 PM
i dotaknem crne farmerke
i ostade zalijepljeno
imal ko kakav lijek?
ZVRKI jesi li sigurna da je to super ljepilo??? :wink2::blurp:

pokusaj sa Vanish Oxi Action :D
ma bolje ti je da izrežeš taj dio i opalis fleku(drugio dio platna) i zašiješ iznutra....
nako su sad u modi "ofucane" farmerke :D

zvrk
07-07-2009, 05:46 PM
ma ovo du mi najdraze crne farmerke koje imam :)
probam ovaj vanish pa onda ove malo "bolnije" nacine :bonesm:
a ne dolazi u obzir moderna fleka :S
mrzim modu :S

southern
07-07-2009, 07:26 PM
Uslikaj tu fleku da vidimo s kakvom babarogom imamo posla.Mozda ce nam biti lakse dati savjete kad budemo vidjeli svojim ocima.Odmah slikaj;)

-Garfield-
08-07-2009, 01:04 PM
BTW ja danas experimentisao na poslu i stvarno gadno na osjetljivim površinama...aceton ili nitro...hmmmm ide al ????

Magnum3.5.7
08-07-2009, 07:32 PM
Probaj pastu za ruke, ona koja sadrži sitni pijesak u sebi, sve živo možeš sa njome oprati.
To možeš nabaviti u većim tržnim centrima ili u radnjama gdje se prodaju alati recimo kao OBI.