PDA

Pogledajte punu verziju : Mašina za pranje suđa-koju marku kupiti?

Sara.
29-08-2009, 10:43 PM
Eh, pokvarila mi se mašina za pranje suđa. Bilo je i vrijeme, jer je odradila svoje. Sada želim kupiti novu. Na tržištu ima raznih marki, a ja ne znam za koju se odlučiti. Najviše me interesuje marka mašine koja pored onog posla za koji je namjenjena ne pravi mnogo buke. Molim vaša razočarenja i pohvale za neki tip mašine (vaša iskustva). Šta mislite, šta kupiti, za šta se odlučiti, a da ne bude promašaj?

Nermin & Lejla
29-08-2009, 11:07 PM
Gorenje najbolje...po meni

zvrk
29-08-2009, 11:09 PM
snaha ima cini mi se gorenje - odlicna
a kolegica sa posla ima whirlpool vec par godina i prezadovoljna je

ja imam perilicu marke zvrk i mogu ti isto samo rijeci hvale reci :)

nista struje ne trosim :lol:
mada se ponekad sta razbije... dobitka radi :bonesm:

Bosnian_Lord
29-08-2009, 11:18 PM
Gorenje. kupljena prije 7-8 god. i jos uvijek radi ko singerica. nije najtisa, ali vjerujem da su do sada i na tome poradili. jedino vuce puno soli :lol:

Sara.
29-08-2009, 11:21 PM
snaha ima cini mi se gorenje - odlicna
a kolegica sa posla ima whirlpool vec par godina i prezadovoljna je

ja imam perilicu marke zvrk i mogu ti isto samo rijeci hvale reci :)

nista struje ne trosim :lol:
mada se ponekad sta razbije... dobitka radi :bonesm:

Ova moja je bila Gorenje i dobro me služila mnogo godina, ali čujem da ni Gorenje proizvodi nisu više ono što su nekada bili...ta Whirlpool, da li ti je poznato koliko buke proizvodi. To mi je veoma važno iz razloga što mi je kuhinja i trpezarija u jednom, a povezano je sa dnevnim boravkom ?
Hahaha, ta markica Zvrk , gdje ima kupiti i čiji je to proizvod ?
Potrošiš ti mnogo struje nisi ni svjesna, a to je najskuplja "struja". Moj ti je savjet mjenjaj marku !

MostWanted
29-08-2009, 11:30 PM
Ova moja je bila Gorenje i dobro me služila mnogo godina, ali čujem da ni Gorenje proizvodi nisu više ono što su nekada bili...ta Whirlpool, da li ti je poznato koliko buke proizvodi. To mi je veoma važno iz razloga što mi je kuhinja i trpezarija u jednom, a povezano je sa dnevnim boravkom ?
Hahaha, ta markica Zvrk , gdje ima kupiti i čiji je to proizvod ?
Potrošiš ti mnogo struje nisi ni svjesna, a to je najskuplja "struja". Moj ti je savjet mjenjaj marku !

Whirlpool Corporation je vodeci svjetski proizvodjac i distributer krupnih aparata za domacinstvo, poznat po stalnim tehnoloskim i dizajnerskim inovacijama proizvoda. Sa sjedistem u Benton Harboru, u Micigenu, ova kompanija ima proizvodnju u 13 zemalja U potpunom vlasnistvu korporacije Whirlpool, u Evropi posluje kao Whirlpool Europe sa sjedistem u gradu Comerio u Italiji.:D
A imas kupiti u TechoMarketu.

Bosnian_Lord
29-08-2009, 11:34 PM
Whirlpool Corporation je vodeci svjetski proizvodjac i distributer krupnih aparata za domacinstvo, poznat po stalnim tehnoloskim i dizajnerskim inovacijama proizvoda. Sa sjedistem u Benton Harboru, u Micigenu, ova kompanija ima proizvodnju u 13 zemalja U potpunom vlasnistvu korporacije Whirlpool, u Evropi posluje kao Whirlpool Europe sa sjedistem u gradu Comerio u Italiji.:D

ma Njoj ba nije vazno odakle je Whirlpool, nego pravi li buno buke :lol:

zvrk
29-08-2009, 11:34 PM
hm ne znam koliko buke proizvodi
ali kolegica zivi u garsonjeri
a na buku je alergicna...
ako ti nesto znaci mogu je u ponedjeljak pitati... :zubo:

a marka zvrk - samo po ugoscavanju se moze dobiti za pranje sudja:lol:

uzmem i ja nekada aBd drugu marku - dok se steknu uslovi :)

i da, i kolegica je u tehno sopu uzela

jer imaju vlastiti servis i dijelove

Pascha
29-08-2009, 11:39 PM
Preporucujem da kupis "Mille" masinu, naravno nesto je skuplja ali je i najtisa, dugotrajnija i nema boljeg proizvodzaca za sve vrste masina.

Sara.
29-08-2009, 11:39 PM

Hvala MostWanted, znaći dobra je to markica, malo ću pogledati njene karakteristike na netu.:) Najviše me zanima buka. Ova Gorenjeva što sam imala nije mi baš bila tiha, a sinoć kad je poćela "izdisati" mljela je kao traktor.

Nermin & Lejla
29-08-2009, 11:46 PM
Hvala MostWanted, znaći dobra je to markica, malo ću pogledati njene karakteristike na netu.:) Najviše me zanima buka. Ova Gorenjeva što sam imala nije mi baš bila tiha, a sinoć kad je poćela "izdisati" mljela je kao traktor.

Nije to samo uzmi mašinu i to je to
Imas broj obrtaja buka motora anti vibra zvucna izolacija i ostale mogucnosti...
Ne znam kod mene gorenje vec godinu tiha je i ne kvari se 3 godine garancije...
a i platio je stari polijepo....

jos mi ovaj pomuti sve :D

MostWanted
29-08-2009, 11:46 PM

Evo pogledaj par perilica i njene karakteristike. (http://www.bijela-tehnika.com/trgovina/perilice-posuda/miele/g-1383-scvi/7992.bt#prikaz_artikla)
A ima i nesto za tu buku!

Sara.
30-08-2009, 12:02 AM
Evo pogledaj par perilica i njene karakteristike. (http://www.bijela-tehnika.com/trgovina/perilice-posuda/miele/g-1383-scvi/7992.bt#prikaz_artikla)
A ima i nesto za tu buku!

Malo sam pogledala, ali "cifra" mi ne odgovara, malo je poskupa, a sigurno da je dobra.

Edit :
A ove dole su pristupačnije što se tiće cijene.

Hvala MW

-Garfield-
30-08-2009, 12:16 AM
Preporucujem da kupis "Mille" masinu, naravno nesto je skuplja ali je i najtisa, dugotrajnija i nema boljeg proizvodzaca za sve vrste masina.

Mercedes među mašinama , samo je nije moguće u BiH nabaviti.
btw. Svi njihovi uređaji su prva klasa, dovoljno je reći da su oni izumili veš mašinu.

Bosch ili siemens je moguće nabaviti u BiH i najtiše su ujedno i najštedljivije.
Whirpool je neka srednja klasa kao i indesit ili gorenje .

brod
30-08-2009, 02:19 AM
Ako hoćeš da uskladiš cijenu, štednju struje i vode, buku i kvalitet pranja preporučujem ti najnoviju indesit mašinu za suđe nećeš se pokajati. Inače oženjeni ko god može neka kupi supruzi mašinu za suđe. Pogotovo što su žene slabašne a pranje suđa je jako naporan rad i malo cijenjen.

jaco_sa
30-08-2009, 09:20 AM
Ja imam Siemens....nikad se nije pokvarila....
takodjer ti nije los Bosch....

OXIDO88
30-08-2009, 09:56 AM
Ja imam Siemens....nikad se nije pokvarila....
takodjer ti nije los Bosch....

I moja mama je imala siemens, i zamjenila je kad je kuhinju renovirala (inace masina prala sve :D i jos je u zivotu) i prije jedno 4-5 mjeseci kupila Beko, masina se ne cuje nikak, i zasad je zadovoljna...ako si u Sarajevu, imas Beko u Rajlovcu, pa odi pogledaj, jako su usluzni.sretno sa trazenjem

dr.X
30-08-2009, 10:31 AM
isto imam beko za 8 osoba i odlicna je...kupio je prije 2 godine i pere ko luda :mrgreen: a i cijena je pristupacna...sto se tice buke, to je sad individualno, ali je meni tiha...

Sara.
30-08-2009, 04:24 PM
Hvala vam svima na vašem trudu...znaći svi ste zadovoljni ovim markicama koje imate...Naredne sedmice idem u potragu i vaše ideje uzimam za ozbiljno.
:wave:

@jaco_sa

Molim te mi reci koliku buku pravi tvoja mašina, Dinaraaa reće da su tihe.

Telma
15-10-2009, 06:49 PM
Pozdrav, bas me zanima koju si na kraju masinu odabrala...

Ja imam AEG masinu, i po meni je ona zlatna, ekonomicno pranje traje 40 minuta, a sudje blista...
Imam i Beko, neka ekonomik tipa, nije losta ekonomicno pranje traje 65 minuta, a cuje se puno vise nego AEG, cak nam je doslo da zamjenimo masine iz donjeg sprata da prebacimo gore, a ovu beko dole, al nismo...

Zeznuli smo se sto nismo pkupili AEG ponovo, al u vrijeme kad smo kupovali drugu masinu, AEG nismo mogli naci, bile sve one male, steta.

Al ono sto mene zanima jeste kuhinjska napa, treba mi napa da bukvalno svu paru odvuce a i mirise kad se nesto kuha, kakave vi nape imate???
Da li ste zadovoljni? koja marka?

Dav0r
15-10-2009, 06:51 PM
Whirlpool

Sara.
15-10-2009, 07:02 PM
Pozdrav, bas me zanima koju si na kraju masinu odabrala...

Ja imam AEG masinu, i po meni je ona zlatna, ekonomicno pranje traje 40 minuta, a sudje blista...
Imam i Beko, neka ekonomik tipa, nije losta ekonomicno pranje traje 65 minuta, a cuje se puno vise nego AEG, cak nam je doslo da zamjenimo masine iz donjeg sprata da prebacimo gore, a ovu beko dole, al nismo...

Zeznuli smo se sto nismo pkupili AEG ponovo, al u vrijeme kad smo kupovali drugu masinu, AEG nismo mogli naci, bile sve one male, steta.

Al ono sto mene zanima jeste kuhinjska napa, treba mi napa da bukvalno svu paru odvuce a i mirise kad se nesto kuha, kakave vi nape imate???
Da li ste zadovoljni? koja marka?

Prođe dugo vremena...ne kupih još mašinu, išla sam razgledati, nisam se još odlučila, a onda zbog nekih drugih obaveza više nisam ni tražila. Drago mi je da sam sada čula iz prve ruke o tipu AEG, meni je najvažnije da ne pravi mnogo buke.
Što se tiće nape kod mene je Zanussi, zadovoljna sam odvuće dosta toga....ali se nasmijah, ona ne miriše kad se sve kuha. Ja redovno mijenjam onaj filter unutra, a kad nešto kuham ili pržim jačeg mirisa naprskam je sa onim sprejom OUST 3 in 1, zamirišem, odnosno neutraliziram mirise od kuhanja, a ujedno i dezinfikujem.

Telma
15-10-2009, 07:44 PM
u donjem spratu imam neku gorenje napu, medjutim ona je bucna a jednostavno ne vuce, sva para ostaje, doduse taj filter smo mjenjali, al njena jacina nija bas najbolja, najgore mi je kad pripremamo jaja, ugusi onaj miris, mi smo koristili neke mirise oosvjezivace, al miris jaja ostaje, pogotovo ako je kuhano jaje. UH...
jedna prijateljica ima Whirlpool napu sa dva motora, potrefilo se da sam joj pomagala praviti rucak uz koji je pripremala neku salatu sa kuhanim jajima, al medjutim po ukljucenju te nape, jednostavno nije bilo mirisa...
Pa sad bas razmisljam, ide zime, treba mi dobra napa, vec znam da je Whirlpool dobar, al reko da vidim i ostale ponudjace...

AEG je po meni jako doba masina, sama ona plastika sto dode u masini je puno kvalitetnija od Bekove. Kod Beka je siva plastika, doduse ima umetnute plave boje, mogu se mjenjati police, al to za obucnu primjenu nije potrebno, jer nisu sve serpe u upotrebi, ni tepsije, korpica za escajg je nekako labava, unutrasnjost masine je posivljena, i nekako ne daje onaj prvi dojam cistoce. Dok dok AEG je bijela plastika, vidi se da je kvalitetnija po obradi samih drzaca tanjira, takodjer korpica za escajg je puno sira i laksa za upotrebu, unutasnjost je bijelo sjajna i kad otvoris masinu, jednostavno te zadivi to sjajilo. Trebalo mi je vremena da se naviknem. Sam raspored je drugaciji, pa je neobicno. Mada sad kad budem kupovala za stan definitivno cu kupovat AEG. Kupljena 97 godine, oprala je sudja i previse, a sve se sjaji nema onih zapecenih naslaga na tepsijama i serpama. A Kad uporedim sisteme pranja AEG ima 4 pranja, dok Beko ima 5, al ono sto nudi u tih 5 pranja AEG je stavio u 4, koja se lahko koriste. AEG je puno tisa od Beko masine.

Udavih ja o AEG masini. Jednostavno, pogledaj svaku masinu, vidi rasporede korpica i onih polica, ocijeni mozel ti stat najveca serpa i najveca tepsija :) i naracno zice iz el sporeta, posude iz frizdera :) olaksaj sebi :)

Ad infinitum
15-10-2009, 07:51 PM
Moja mama već četvrtu godinu koristi mašinu Gorenje ... Prezadovoljna je :D .

Sara.
15-10-2009, 08:13 PM
u donjem spratu imam neku gorenje napu, medjutim ona je bucna a jednostavno ne vuce, sva para ostaje, doduse taj filter smo mjenjali, al njena jacina nija bas najbolja, najgore mi je kad pripremamo jaja, ugusi onaj miris, mi smo koristili neke mirise oosvjezivace, al miris jaja ostaje, pogotovo ako je kuhano jaje. UH...
jedna prijateljica ima Whirlpool napu sa dva motora, potrefilo se da sam joj pomagala praviti rucak uz koji je pripremala neku salatu sa kuhanim jajima, al medjutim po ukljucenju te nape, jednostavno nije bilo mirisa...
Pa sad bas razmisljam, ide zime, treba mi dobra napa, vec znam da je Whirlpool dobar, al reko da vidim i ostale ponudjace...

AEG je po meni jako doba masina, sama ona plastika sto dode u masini je puno kvalitetnija od Bekove. Kod Beka je siva plastika, doduse ima umetnute plave boje, mogu se mjenjati police, al to za obucnu primjenu nije potrebno, jer nisu sve serpe u upotrebi, ni tepsije, korpica za escajg je nekako labava, unutrasnjost masine je posivljena, i nekako ne daje onaj prvi dojam cistoce. Dok dok AEG je bijela plastika, vidi se da je kvalitetnija po obradi samih drzaca tanjira, takodjer korpica za escajg je puno sira i laksa za upotrebu, unutasnjost je bijelo sjajna i kad otvoris masinu, jednostavno te zadivi to sjajilo. Trebalo mi je vremena da se naviknem. Sam raspored je drugaciji, pa je neobicno. Mada sad kad budem kupovala za stan definitivno cu kupovat AEG. Kupljena 97 godine, oprala je sudja i previse, a sve se sjaji nema onih zapecenih naslaga na tepsijama i serpama. A Kad uporedim sisteme pranja AEG ima 4 pranja, dok Beko ima 5, al ono sto nudi u tih 5 pranja AEG je stavio u 4, koja se lahko koriste. AEG je puno tisa od Beko masine.

Udavih ja o AEG masini. Jednostavno, pogledaj svaku masinu, vidi rasporede korpica i onih polica, ocijeni mozel ti stat najveca serpa i najveca tepsija :) i naracno zice iz el sporeta, posude iz frizdera :) olaksaj sebi :)

Ti si mene definitivno zagrijala za AEG, vidim da si prezadovoljna...a i po ovoj napi vidim da si zahtjevna...što mi se i dopada...dobra domaćica treba da zna šta hoće...i hvala ti na detaljnom opisu.
Što se tiće ove moje nape, nema ona takvih mirisa na predhodno kuhanu hranu, a spojena je i na dimnjak, fino vuće, a nije ni bučna. Meni je više smetao tuđi miris koji mi je kroz dimnjak dolazio i vraćao se u moju napu, pa u kuhinju. Ali i to smo riješili kada smo kupili ovu novu. Muž je negdje naručio "leptir" koji se montira na izlazu odvoda, otvara se kad moja napa radi i ispušta, a zatvara se kad je iskljućim. Drago mi je razmijeniti iskustva. :lol:

Telma
15-10-2009, 08:39 PM
Muž je negdje naručio "leptir" koji se montira na izlazu odvoda, otvara se kad moja napa radi i ispušta, a zatvara se kad je iskljućim. Drago mi je razmijeniti iskustva. :lol:

Taj leptir smo mi kupili za jednu komsinicu, :) koja djeli dimnjak sa drugom komsinicom, koja non stop pravi ribu... a ovoj zlo vise od ribe... to je dobra stvar.
Mi smo sami na dimnjaku, s tim da cemo za ovu gornju kuhinju morat busiti zid tako da ce napa ici koso kroz zid. Stvarno mi treba neka dobra napa, ne znam kako ide ovo al gledajuci po forumima, ljudi preporucuju nape sa dva motora i naravno izlazom kroz dimnjak.

Eh sad sto se tice mene kao domacice, u jednoj kocki, imam kuhinju trpezariju boravak, i hodnik, s tim da je sve povezano, blago odvojeno, a u hodniku imam plakar, u kojem stoji vecio dio odjece ( sve sam kontala da cu gornju kuhinju koristiti samo za kahve i cajeve) zeznula sam se, tu su sada sva desavanja... zato moram mjenjat neke stvari... al hvala ti.
Gorenjeve masine su kako sam cula jako dobre, nisam imala priliku za neke datelje.
Vecina mog okruzenja ne koristi masinu, cak je smatraju bespotrebnom. A ja koristim sve moguce olaksice u kuhinji pogotovo...

Uzivam u razgovorima oko kuhinje, smjestaja razmjestaja i slicnih desavanja. Oko kuhanja malo kasnije :D

Sara.
15-10-2009, 08:49 PM
Taj leptir smo mi kupili za jednu komsinicu, :) koja djeli dimnjak sa drugom komsinicom, koja non stop pravi ribu... a ovoj zlo vise od ribe... to je dobra stvar.
Mi smo sami na dimnjaku, s tim da cemo za ovu gornju kuhinju morat busiti zid tako da ce napa ici koso kroz zid. Stvarno mi treba neka dobra napa, ne znam kako ide ovo al gledajuci po forumima, ljudi preporucuju nape sa dva motora i naravno izlazom kroz dimnjak.

Eh sad sto se tice mene kao domacice, u jednoj kocki, imam kuhinju trpezariju boravak, i hodnik, s tim da je sve povezano, blago odvojeno, a u hodniku imam plakar, u kojem stoji vecio dio odjece ( sve sam kontala da cu gornju kuhinju koristiti samo za kahve i cajeve) zeznula sam se, tu su sada sva desavanja... zato moram mjenjat neke stvari... al hvala ti.
Gorenjeve masine su kako sam cula jako dobre, nisam imala priliku za neke datelje.
Vecina mog okruzenja ne koristi masinu, cak je smatraju bespotrebnom. A ja koristim sve moguce olaksice u kuhinji pogotovo...

Uzivam u razgovorima oko kuhinje, smjestaja razmjestaja i slicnih desavanja. Oko kuhanja malo kasnije :D

Mašina za pranje posuđa je kao kućna pomoćnica u kući, zahvalna sam onom ko je izmislio ovu spravu...:lol: :lol: :lol:

-Garfield-
15-10-2009, 09:12 PM
Da nema mirisa u kuhinji napa mora imati zračni odvod napolje, ili ako je bez odvoda onda mora imati filter sa aktivnim ugljenom , pored onog redovnog FILC filtera. I nije svaki filter original :?

Što se tiče AEG Elektrolux je također dobar odnosno često jedno te isto.

Blue_moonlight
17-10-2009, 09:10 PM
kod mene već duži vremenski period Beko........ i vrlo sam zadovoljna :angel:

by_the_way
18-10-2009, 03:28 PM
Beko-ve masine za pranje posudja nisu skupe a dosta su dobre... a ima i garancija 5g.

EMINA 39
18-10-2009, 05:39 PM
Rado citam ovakve teme, radujem se kao malo dijete, da ipak u ovoj nasoj drzavi nije sve tako lose. Jer eto imamo sve vise porodica koje si mogu priustiti i masinu za pranje sudja. Mislim da je prije rata masinu za pranje sudja imala samo gospoda, rijetki ili sam lose obavijesten.:cool2:

Tyler Durden
18-10-2009, 06:05 PM
Rado citam ovakve teme, radujem se kao malo dijete, da ipak u ovoj nasoj drzavi nije sve tako lose. Jer eto imamo sve vise porodica koje si mogu priustiti i masinu za pranje sudja. Mislim da je prije rata masinu za pranje sudja imala samo gospoda, rijetki ili sam lose obavijesten.:cool2:
ne vidim tu nista cudno, ni vrijedno radovanja... prije 50 god rijetki su imali TV, prije 20 god rijetki su imali kompijuter, prije 15 god rijetki su imali mobitel.... danas se u kontejnere za smece bacaju nenaceti hljebovi, nepoderana skoro nova odjeca, namjestaj i dr.
kako vrijeme prolazi popravlja se kvalitet zivljenja svih nas... i to je nekakav prirodni tok kojim se civilizacija krece.... medjutim sve mi se cini da ljudi nikada nsu bili depresivniji i nezadovoljniji svojim zivotom....

EMINA 39
18-10-2009, 06:13 PM
ne vidim tu nista cudno, ni vrijedno radovanja... prije 50 god rijetki su imali TV, prije 20 god rijetki su imali kompijuter, prije 15 god rijetki su imali mobitel.... danas se u kontejnere za smece bacaju nenaceti hljebovi, nepoderana skoro nova odjeca, namjestaj i dr.
kako vrijeme prolazi popravlja se kvalitet zivljenja svih nas... i to je nekakav prirodni tok kojim se civilizacija krece.... medjutim sve mi se cini da ljudi nikada nsu bili depresivniji i nezadovoljniji svojim zivotom....

Neznam kojim standardom zivota zivis, kad se ne radujes da imamo ovakvo blagostanje (koje si i sam nabrojao) a obicno dok se sretnemo s nekim prica ide u pravcu; neimastine, nezaposlenosti, teske politicke situacije, nezadovoljstvo na sve strane, itd.
Moj standard zivota mi nalaze da svaki cent okrenem vise puta i razmislim u sta cu ga utrositi. Priznajem da imam malo vise snage i volje da zivim drugacijim nacinom zivota, da bi imao i veci standard/mogucnosti.

Tyler Durden
18-10-2009, 06:27 PM
Neznam kojim standardom zivota zivis, kad se ne radujes da imamo ovakvo blagostanje (koje si i sam nabrojao) a obicno dok se sretnemo s nekim prica ide u pravcu; neimastine, nezaposlenosti, teske politicke situacije, nezadovoljstvo na sve strane, itd.
Moj standard zivota mi nalaze da svaki cent okrenem vise puta i razmislim u sta cu ga utrositi. Priznajem da imam malo vise snage i volje da zivim drugacijim nacinom zivota, da bi imao i veci standard/mogucnosti.
Nisi me razumio... Jer da jesi shvatio bi da sam vec u proslom postu objasnio zbog cega to sve nije vrijedno radovanja...

sve mi se cini da ljudi nikada nisu bili depresivniji i nezadovoljniji svojim zivotom.... a i sam si dopunio ovu moju misao...

obicno dok se sretnemo s nekim prica ide u pravcu; neimastine, nezaposlenosti, teske politicke situacije, nezadovoljstvo na sve strane, itd.OT Moji nedavno uzeli ovu BEKO masinu za pranje sudja dobro pere i ne budi komsije i vrlo smo zadovljni (a posebno moja mama :zubo: )

EMINA 39
18-10-2009, 06:31 PM
@VEDO, nisam imao namjeru prosirivati diskusiju u ovom pravcu, da tako je, ocito da se nismo razumjeli, halali neuku na brzopletosti.:nice2:

mufi
21-10-2009, 03:02 PM
Ja se priključujem ovima koji su za Gorenje. Evo ja imam Gorenje nekih pet godina i nemam baš nikakvih problema. Nisu loše ni ove neke druge marke ali ne daj bože kakvog kvara problem je za dijelove. Zato se ja opredjeljujem za Gorenje jeste nešto skuplja od Beko mašina ali vrijedi iz navedenog.

iko
22-12-2009, 09:34 AM
Najbolja je ona koja ima svoj servis.

britanac
22-12-2009, 09:47 AM
Najbolja je ona koja ima svoj servis.

U tom slučaju domaća "Bira" je sasvim uredu jer koristi istu osnovu kao "Gorenje" a jeftinija je 20%,servis i dijelovi su zagarantovani..............!!!

southern
22-12-2009, 09:48 AM
Gorenje,provjereno.
Buke nema(Bekova pravi mnogo vise),dobro pere...a mozes privremeno i Rucomat-ovu,nije skupa a buku pravi samo kad si nervozna:sweat:

Sara.
22-12-2009, 10:14 AM
Gorenje,provjereno.
Buke nema(Bekova pravi mnogo vise),dobro pere...a mozes privremeno i Rucomat-ovu,nije skupa a buku pravi samo kad si nervozna:sweat:

Zamisli kad sam davno postavila ovu temu, a da još nisam kupila mašinu :smile:. Išla sam , razgledala, ali ne mogu da se odlučim, što zbog buke, što zbog limitiranog prostora. Mašina je "Gorenje" (ova što je izdahnula), uklopljena u djelić milimetra u kuhinjske elemente, a naslanja se na štok vrata. Mašine koje sam gledala su malo veće od ove 1-2 cm i ne može mi se uklopiti.
Ti očito nisi pažljivo čitala. Raspored u stanu je takav da ona ne pravi buku samo u kuhinji, nego i u dnevnoj sobi, jer su povezane. Voljela bih da mi je kuhinja mala, samo radna, ali kod mene je tu smješten i trpezarijski dio. E zbog toga moram voditi računa o tišini. :smile:

southern
22-12-2009, 10:45 AM
Zamisli kad sam davno postavila ovu temu, a da još nisam kupila mašinu :smile:. Išla sam , razgledala, ali ne mogu da se odlučim, što zbog buke, što zbog limitiranog prostora. Mašina je "Gorenje" (ova što je izdahnula), uklopljena u djelić milimetra u kuhinjske elemente, a naslanja se na štok vrata. Mašine koje sam gledala su malo veće od ove 1-2 cm i ne može mi se uklopiti.
Ti očito nisi pažljivo čitala. Raspored u stanu je takav da ona ne pravi buku samo u kuhinji, nego i u dnevnoj sobi, jer su povezane. Voljela bih da mi je kuhinja mala, samo radna, ali kod mene je tu smješten i trpezarijski dio. E zbog toga moram voditi računa o tišini. :smile:

Draga,ja sam i predobro procitala(ovih dana svaki novi post citam po dva puta,tako ih malo ima:sweat: ) ,ali ti nisi skontala ovaj zadnji dio sto sam napisala:RUCOMAT masina je-rucno pranje:sweat: (to sam napisala bas zato sto sam vidjela da je jos nisi kupila,a i da ti je potrebna "tisa" masina).
Gorenje,zaista...malo su skuplje,ali kvalitet je dokazan.Negdje mora postojati neka tih dimenzija koje bi ti odgovarale...znam kako ti je s kuhinjom i trpezarijom u istoj prostoriji...i sama kuburim s tim....jos i kauc uvalila zena,da se ima gdje zavaliti kad gleda tv(kad je onaj drugi "zauzet" ).
Sigurno ne prave buku kao ostale....ili da ostanes na Rucomat-ovoj:hihi:

Sara.
22-12-2009, 10:54 AM
Draga,ja sam i predobro procitala(ovih dana svaki novi post citam po dva puta,tako ih malo ima:sweat: ) ,ali ti nisi skontala ovaj zadnji dio sto sam napisala:RUCOMAT masina je-rucno pranje:sweat: (to sam napisala bas zato sto sam vidjela da je jos nisi kupila,a i da ti je potrebna "tisa" masina).
Gorenje,zaista...malo su skuplje,ali kvalitet je dokazan.Negdje mora postojati neka tih dimenzija koje bi ti odgovarale...znam kako ti je s kuhinjom i trpezarijom u istoj prostoriji...i sama kuburim s tim....jos i kauc uvalila zena,da se ima gdje zavaliti kad gleda tv(kad je onaj drugi "zauzet" ).
Sigurno ne prave buku kao ostale....ili da ostanes na Rucomat-ovoj:hihi:

Zamisli, dva puta pročitah i kažem da nisam nikad čula za ovaj "tip" mašine :aeh::laugh2:. Htjedoh te pitati, ali zaboravih u predhodnom postu. Ma, skupo je servisiranje ove mašine kad istekne garancija. Ne bih se odlučila za "Rukomat", mada je sad privremeno koristim :smile:

MissIndulgence
22-12-2009, 01:48 PM
Nijednu. Peri ih na ruke, sta glumis modernu zenu i emancipaciju.

Sara.
04-01-2010, 04:02 PM
Mašina za suđe kupljena :smile:. Hvala svim učesnicima na temi za njihove preporuke.
Odlučila sam se za 'Beko'. Prijatelji koji već imaju ovu mašinu su prezadovoljni, ne pravi mnogo buke, odlično uradi svoj posao, a ima i lijep dizajn. Garantni rok je 5 godina. Sutra dolazi u moj dom i starta sa poslom. :smile:

Moderatori ako žele mogu zaključati temu, ali ja bih je ipak zadržala, jer nikad se ne zna kome može zatrebati savjet.

Gothica
04-01-2010, 04:03 PM
:bravo2: za mašinu, da te dugo služi :D

Sara.
04-01-2010, 04:04 PM
:bravo2: za mašinu, da te dugo služi :D

Hvala Gothi :smile:

mufi
05-01-2010, 06:09 PM
Ja sam za Gorenje. Imam je već nekih pet godina i nemam ama baš nikakvih problema, a i ne daj bože kakvog kvara lakša je do dijelova. Ima i boljih mašina ali džaba ti, kad dođe do kvarova onda nastaju problemi.

mufi
05-01-2010, 06:11 PM
Evo nisam ni pročitao ovaj post gore da si kupila Beko one su nešto jeftinije od Gorenja, pak neka ti je sretna!!!

Prof.dr.Johnny Bermuda
05-01-2010, 10:19 PM
turski proizvodi su gori od kineskih,sto dalje od njih.imao sam mnogo negativnog iskustva i ne mogu ih nikako preporuciti...
ako ti prijatelji kazu da dobro sluzi-ok,nadam se da se neces razocarati,a i garancija je fina.
ja imam Electrolux,ali koristim je 2x u godini tako da se o kvalitetu iste ne moze suditi.

na nashem trzistu dao bih prednost Gorenju sto se tice bijele tehnike.a definitivno najjace marke su Bosch,AEG i Miele koji je i izumio mashinu za ves.al haj ti nadji svabu na nasem trzistu.a i kad ga nadjes,cijene su masne...

Sara.
05-01-2010, 10:42 PM
turski proizvodi su gori od kineskih,sto dalje od njih.imao sam mnogo negativnog iskustva i ne mogu ih nikako preporuciti...
ako ti prijatelji kazu da dobro sluzi-ok,nadam se da se neces razocarati,a i garancija je fina.
ja imam Electrolux,ali koristim je 2x u godini tako da se o kvalitetu iste ne moze suditi.

na nashem trzistu dao bih prednost Gorenju sto se tice bijele tehnike.a definitivno najjace marke su Bosch,AEG i Miele koji je i izumio mashinu za ves.al haj ti nadji svabu na nasem trzistu.a i kad ga nadjes,cijene su masne...

Znaš dr.Johnny šta ja kažem, sve što se danas kupi je kupovina mačka u vreći. Slažem se sa tobom da su te navedene marke dobre. Znaš li ti koliko košta 'Miele'? 7500 KM. Mislim da je za naše uslove to prevelik luksuz. Mašina Beko je stigla, postavljena je, nisam je još pustila u probni rad. To ću ućiniti sutra.
A sad da ti kažem o tim markicama. Prije 3 godine sam kupila LG veš mašinu za veš. Reklo bi se dobra marka. Radila je 2,5 godine i stala. Otišla elektronika, reće serviser i zamjena košta 350,00 KM i to od druge serije, a sama mašina je koštala 750,00 KM. Nisam se odlućila za zamjenu. Kupih novu 'Samsung', a onu neispravnu poklonih preko oglasa.:smile:

Stryker
05-01-2010, 10:44 PM
Koliko je koštala ta Beko?

Sara.
05-01-2010, 10:50 PM
Koliko je koštala ta Beko?

655,00 KM sa odbitkom popusta 2% :smile:

Stryker
05-01-2010, 10:56 PM
655,00 KM sa odbitkom popusta 2% :smile:

Eto, neka ti je sa srećom. Za te pare ima sve da pere :wave:. Samo nemoj da koristiš one deterdžente koji su 4 KM - 3 Kg

Sara.
05-01-2010, 11:15 PM
Eto, neka ti je sa srećom. Za te pare ima sve da pere :wave:. Samo nemoj da koristiš one deterdžente koji su 4 KM - 3 Kg

Hvala ti Stryker. Ja i ne znam da ima deterdženata tako jeftinih za mašinsko pranje posuđa. Cijene su im mnogo veće. :smile:

Prof.dr.Johnny Bermuda
06-01-2010, 12:09 AM
Znaš dr.Johnny šta ja kažem, sve što se danas kupi je kupovina mačka u vreći. Slažem se sa tobom da su te navedene marke dobre. Znaš li ti koliko košta 'Miele'? 7500 KM. Mislim da je za naše uslove to prevelik luksuz. Mašina Beko je stigla, postavljena je, nisam je još pustila u probni rad. To ću ućiniti sutra.
A sad da ti kažem o tim markicama. Prije 3 godine sam kupila LG veš mašinu za veš. Reklo bi se dobra marka. Radila je 2,5 godine i stala. Otišla elektronika, reće serviser i zamjena košta 350,00 KM i to od druge serije, a sama mašina je koštala 750,00 KM. Nisam se odlućila za zamjenu. Kupih novu 'Samsung', a onu neispravnu poklonih preko oglasa.:smile:

jesam li ja pricao o LG-u?ne volim ja ni koreance,sumnjivi su mi oni,ali kao sto kazes,peri-deri.to i nije neka cifra,a stvarno nisam znao da je Miele tako skup.ti izgleda gledala neku extra perilicu namjenjena za tajkune.dobro procitaj uputstvo da ne bude nekih belaja.mislim da ce ti lakse ici sa tabletama nego deterdzentom.tvoj chojs:wave:

-Garfield-
06-01-2010, 03:38 PM
Ja sam za Gorenje. Imam je već nekih pet godina i nemam ama baš nikakvih problema, a i ne daj bože kakvog kvara lakša je do dijelova. Ima i boljih mašina ali džaba ti, kad dođe do kvarova onda nastaju problemi.

Ma nema se tu baš šta popravljati , ona radi dok radi i vijek trajanja im je ca 5 - 7 god kada se normalno koristi svaki drugi treći dan.
Pumpa je najvažniji dio i ona nije samostalna već cijeli jedan skolp sa spremnikom za sol. Taj sklop je skup i kada mašina doživi 5 - 7 god ne isplati se mijenjati to već nabaviti novi stroj.

Inače dobra stvar 12l vode za 12 kompleta posuđa je odlična ušteda .:birthday:

Argun
06-01-2010, 05:48 PM

Baš sam srećković....
Naime prijatelj mi "prodao" pod polovnu Miele perilicu koju je dovezao iz inostranstva za 200KM jer mu se nije uklapala u elemente.
Eto saznao sam i zašto je onako doobrooo peree.:ears:

Sara.
06-01-2010, 08:30 PM
Baš sam srećković....
Naime prijatelj mi "prodao" pod polovnu Miele perilicu koju je dovezao iz inostranstva za 200KM jer mu se nije uklapala u elemente.

I jesi srećković :smile:
Ali nadam se da će i ova moja mašina dobro da pere. Danas sam je na prazno ukljućila (prvo pranje), skoro da se i ne čuje, tako je tiha. 'Gorenje' koje sam imala prije ove bila je jako bučna.
Možda su tamo u inostranstvu niže cijene. Kod nas je sve nerealno.

Prof.dr.Johnny Bermuda
06-01-2010, 09:10 PM
Baš sam srećković....

kako nece,shvabo je to pravio sto bi reko Djasmin:ears:

shvabo ne pravi polovicne stvari,bio u Dojčlandu,koristio njihove proizvode i uvjerio se.TÜV njima dere guzove,ne smije da ne valja inace pushiona...:blunt: