PDA

Pogledajte punu verziju : Djecaku po tijelu izbili ajeti iz Kurana

Immortelle
20-10-2009, 07:17 PM
Liječnici su ostali zbunjeni slučajem dagestanskog dječaka na čijoj se koži pojavljuju otisci citata iz Kurana, javlja britanski The Sun.

Bez riječi su ostali i roditelji Alija Yakubova kada su vidjeli da se na dječakovoj bradi nazire riječ Alah. Od tada se riječi ispisane arapskim pismom pojavljuju na dječakovim leđima, rukama, trbuhu i nogama. Stari znakovi nestaju prije nego što se dva puta tjedno pojave novi, tvrdi obitelj Yakubov.

Liječnici, prenosi The Sun, ne znaju uzrok ovoj pojavi, no sigurni su da slova nitko ne ispisuje po djetetu.

Majka Medina i njen suprug ranije nisu bili religiozni. Znakove na dječakovu tijelu su sakrivali od susjeda i prijatelja sve dok ih nisu pokazali liječniku.

Zastupnik u parlamentu Akhmedpasha Amiralaev kaže kako je rođenje malog Alija Božji znak. Smatra kako ga je Alah poslao da prekine sukobe i napetosti u toj kavkaskoj republici.

Dječaka, izgleda, znakovi na tijelu bole, jer svaki put prije njihova pojavljivanja dobije vrućicu i plače, te ga je, kažu roditelji, gotovo nemoguće smiriti

http://www.roditeljski.info/magazin/wp-content/uploads/2009/10/ali_yakubov.jpg
NW2JH_02slU

JustOne
20-10-2009, 07:20 PM
Strasno. :S

southern
20-10-2009, 07:30 PM
Najezih se.

Jet Li
20-10-2009, 07:32 PM
Pa nije valjda da vjerujete u ovo...e svasta.

homer legenda
20-10-2009, 07:52 PM
ok Jet Li de nam bar objasni o cemu se radi ako je neki blef u pitanju?

web wizard
20-10-2009, 07:53 PM
Ne znam šta reći...:$

southern
20-10-2009, 08:11 PM
Pa nije valjda da vjerujete u ovo...e svasta.

Hoces reci da je neko uzeo sibicu i przio dijete?Ili ga rezao?
Ne budi smijesan,nesto tu ima.

MissIndulgence
20-10-2009, 08:12 PM
Ne vjerujem u to. Sta god je bila namjera onomu ko je htio to da podvali, uspjela je. Ljudi vjeruju.

Kurt Cobain
20-10-2009, 08:45 PM
Hoces reci da je neko uzeo sibicu i przio dijete?Ili ga rezao?
Ne budi smijesan,nesto tu ima.

Da ima :D Specijalna boja koja reaguje na vodu ;) Isto parment marker al pravi koji se nece skidat duze vrijeme bez razredjivaca ;)

southern
20-10-2009, 09:02 PM
Da ima :D Specijalna boja koja reaguje na vodu ;) Isto parment marker al pravi koji se nece skidat duze vrijeme bez razredjivaca ;)

Aaaaa,vidis,na marker nisam ni pomislila.Ja se odmah uhvatila sibica i noza :lol:
Ali,kako objasnjavas cinjenicu da se ista stvar desavala i u bolnici?Jedino ako je majka lezala s njim,mozda je zaista pisala po djetetu.
A sta ga boli?I zasto ima temperaturu?Hm,mozda zubici rastu,ko ce znati...nego...taj tvoj nick,nesto ne znam ko si?Promijenjen?:lol:

eX
20-10-2009, 09:07 PM
Ja vjerujem...

MASTER-X
20-10-2009, 09:15 PM
Postoji mogućnost da se "iscrtana" slova mogu dobiti naknadnom hemijskom reakcijom koja djeluje samo na određeni sastav. Ako je iscrtano npr. kao što je to i prikazano na koži tom "tekućinom" koja može i biti ista ona koja služi za pravljenje specijalnih efekata u nekim filmovima a da se ne koriste tehnički komjuterizovani efekti na koži, a da se drugi put samo išprica sprejem i nastane jaka reakcija koja nema većih negativnih posljedica po zdravlje na odraslu osobu. Pošto je ovo još beba postoji mogućnost manjeg porasta temperature i sl. znakova u tendenciji kao da izgleda da je to stvarni uzrok a u ovom slučaju "znak sa neba". Ne bih dalje jer prelazi u SF.

Gothica
20-10-2009, 09:21 PM
što god da bilo, znat će se kroz koji dan, ako su fakeri otkrit će se :bonesm:
Ali, bebice mi žao, njemu je samo 9 mjeseci :(:(:(

Tarik_Dzedaj
20-10-2009, 09:26 PM
ovdje kaze da mu nestaju ajeti nakon odredjenog vremena,
e ja sam se oprzio po ruci sa 2 godine i danas dan imam oziljak koji mi prekriva gornji dio desne sake.

MissIndulgence
20-10-2009, 09:35 PM
Vi ljudi bi povjerovali u bilo sta. Nevjerovatno.
Savrseni ste za manipulacije. Covjek bi mogo pare na vama zaradjivati.

Kung Fu Fanda
20-10-2009, 09:47 PM

Vjerujes i ti da uzdizes kisik...vjerujes u to jer su ti to naucnici rekli..ti sama ne mozes to provjeriti...govoris koda ti nisi covjek...tebe je jos lakse manipulirati neg njih...samo te treba malo oko malog prsta omotati i gotova si ...mala je pala ...dala :badteeth:

Tyler Durden
20-10-2009, 10:00 PM
Miss eto ispod tebe prvog kandidata za zgrtanje love, oderi ga :bonesm:

Sto se tice ovog slucaja.... ovog djecaka.... ne znam.... treba imati na umu da danas svi zele na TV, u novine i ostale medije... zele da se pise o njima, da slusa o njima pri cemu ne biraju nacin na koji ce to ostvariti...

Sara.
20-10-2009, 10:13 PM
Mislim da ovo nije nikakva podvala. Da jeste ljekari bi to već otkrili.
Pročitala sam negdje da ima još ovakvih pojava, na biljkama, na životinjama u prirodi, vidjeh i slike...sa stanovišta religije (a ne može se nikako drugaćije ni posmatrati) dato je objašnjenje da Allah dž.š. šalje znake svoje prisutnosti.

Lorelai
20-10-2009, 10:16 PM
I meni je zanimljivo koliko vas povjeruje u ove stvari, da ne kazem (za mene) gluposti. I 2012 cemo svi umrijeti koji imamo profil na FB. :freak:

EMINA 39
20-10-2009, 10:18 PM
Mislim da je ovaj slucaj slican onom u Kaliforniji i onaj djecak s Balonom. Inscenirali roditelji da dodju na TV- lova je u pitanju izgleda???

MissIndulgence
20-10-2009, 10:37 PM
Miss eto ispod tebe prvog kandidata za zgrtanje love, oderi ga :bonesm:

Sto se tice ovog slucaja.... ovog djecaka.... ne znam.... treba imati na umu da danas svi zele na TV, u novine i ostale medije... zele da se pise o njima, da slusa o njima pri cemu ne biraju nacin na koji ce to ostvariti...

Nema potrebe. Oderat ce ga drugi prije mene.

I mene je Bog poslao da iskusam vjernike. Predstavio me kao nevjernika, cija je uloga da prica sve protiv vjere ne bi li na vidjelo izasli pravi vjernici. 99% muslimana su uspjeli da mi odole. A tih 99% su ovdje.

reni90
20-10-2009, 10:39 PM
nista ja to ne vjerujem dok licno ne vidim, u ovom slucaju dok ne bih vidio kako se to samo mijenja od sebe, toliko ima prevaranata...

MUTHASHP
20-10-2009, 10:39 PM
1. Vjerujem u Boga,
2. Liči na opekotine,
3. Trebalo bi nadzirati djete i samo posmatrati kožu, u svrhu dokazivanja "Čuda",
4. Ako je prava stvar, dobrano se zahvaliti Bogu na svim blagodatima koje je dao ljudima i tražitit oprost za sebe, bez obzira kojoj monoteističkoj Ibrahima A.S. (Abrahamskoj) religiji pripada,
5. Nastaviti živjeti svojim životom, između ostalog i sa čudom na umu...

dok se ne dokaže, može se smatrati kao Hoax, ali opet, zašto bi Hoax ovog tipa i obišao čitav svijet....

Interesantno je da ljudi ne bi vjerovali čak i kad bi bilo dokazano, govorili bi da je u pitanju čudan splet okolnosti....

bachelor_of_science
20-10-2009, 10:44 PM
propaganda.

Kurt Cobain
20-10-2009, 10:52 PM
Aaaaa,vidis,na marker nisam ni pomislila.Ja se odmah uhvatila sibica i noza :lol:
Ali,kako objasnjavas cinjenicu da se ista stvar desavala i u bolnici?Jedino ako je majka lezala s njim,mozda je zaista pisala po djetetu.
A sta ga boli?I zasto ima temperaturu?Hm,mozda zubici rastu,ko ce znati...nego...taj tvoj nick,nesto ne znam ko si?Promijenjen?:lol:

Vidis kad hoce da pokaze ove znakove da ga brise kao peskirom vlaznim. Moguce je da je vec sav ispisan i da samo taj dio predje vlaznim peskirom i to je to. Sto se tice bolova sasvim je normalno da beba kad se rodi ima grceve vidis da je jos uvijek beba. Za temperaturu ti nebih znao reci. Sto se tice natpisa mogu suradjivati sa doktorom da bi dobili breaking news ni ameri ne prave "duhove" u ukletim kucama dzaba. Nedavno je bilo kao silueta neka uslikana tako nesto. Sto se tice nicka thomasony - the man who sold the world i sada ovaj.

Ps. ne mora znaciti da je to marker nego takva boja koja djeluje na vodu a ima sastav kao parmentni markeri da se ne moze obrisati vodom sa koze.

Ista stvar kao piramide u visokom. Ima piramida ima, aman ima sipak nema ih nego ih mi gradimo ;)

Exorcist
20-10-2009, 10:55 PM
Naravno, ne vjerujete u izvanzemaljski oblik zivota a u youtube klipove vjerujete ko budale i pećinski ljudi...hajde negdje je bio slučaj pa su pčele u košnici ispisale Allahovo ime što može da se desi, pa zna se i šta se za pčele kaže i šta su pčele u islamu, ali da Bog obilježava na hiljade i hiljade djece pa da se sve to lijepo postavi na youtube i niko ne ispita vjerodostojnost slučaja vi u to vjerujete kao dijete u šarenu lažu...ma nema dalje, tobe jarabi sve novi poslanici, mesije i slične stvari...ljudi šta vam je!?

Exorcist
20-10-2009, 11:04 PM
Mislim da ovo nije nikakva podvala. Da jeste ljekari bi to već otkrili.
Pročitala sam negdje da ima još ovakvih pojava, na biljkama, na životinjama u prirodi, vidjeh i slike...sa stanovišta religije (a ne može se nikako drugaćije ni posmatrati) dato je objašnjenje da Allah dž.š. šalje znake svoje prisutnosti.
Da, a ti vjeruješ medijima za koje nikad nisi čula, ljekarima za koje uopšte ne znaš jesu li ljekari i na kraju vjeruješ u jedan bezvezni klip na youtube-u kome ne znaš ni porijeklo...i još uvijek samo "misliš" a nisi ni malo sigurna...instant vjernici...nek se pravi ne naljute ali mi je više pun ovakvih i sličnih koji truju sve moguće forume propagandom i raznoraznim ideologijama...FUJ!

Sarajlija.ba
20-10-2009, 11:07 PM
Sta su sve ljudi u stanju uradit radi popularnosti:ohno:

zippoo
20-10-2009, 11:23 PM
ovde neki hoce da napisu da su sad sva cuda na svijetu iscenirana
uredu sad u "Moderno "doba ali sta je sa onim iz proslisti,kad nije bilo photoshopa i drugih caka
ja vjerujem u ovu pricu,a najvise iz razloga sto pise"da je djecak bio bolestan,neka bolest i da je sad nakon nekog ovih citata potpuno zdrav"
znaci poruka bi bila "Allah moze sve izlijeciti i uraditi"
aj da ne bi ovo bilo religioznog karaktera nek neki ovo Allah citaju Bog

Angmar
20-10-2009, 11:28 PM
http://www.roditeljski.info/magazin/wp-content/uploads/2009/10/ali_yakubov.jpg
NW2JH_02slU

Samo dragi Allah zna sta je to...moze biti od Boga a moze biti i da je neka namjestaljka...?

Sara.
20-10-2009, 11:31 PM
Da, a ti vjeruješ medijima za koje nikad nisi čula, ljekarima za koje uopšte ne znaš jesu li ljekari i na kraju vjeruješ u jedan bezvezni klip na youtube-u kome ne znaš ni porijeklo...i još uvijek samo "misliš" a nisi ni malo sigurna...instant vjernici...nek se pravi ne naljute ali mi je više pun ovakvih i sličnih koji truju sve moguće forume propagandom i raznoraznim ideologijama...FUJ!

Evo, da se ti ne bi toliko žestio, ja ću se ispraviti i reći : "Ja vjerujem da ovo nije nikakva podvala." Dodat ću samo, vjerujem u sve ovo što sam napisala, dok neko pouzdano ne dokaže suprotno. :wackyjump

kicho
20-10-2009, 11:53 PM
Ovo je vjerovatno keramet, a Allah dz.s. najbolje zna... i sigurno da je ovo opomena nekome ili nekima...

FxYxA
21-10-2009, 09:05 AM
"Dermografizam

Grebanje ili trljanje kože (čak i ručnikom) izaziva nastanak urtika koje su linearne ili se mogu spajati. Mogu se izazvati već blagim trljanjem kože olovkom po koži - ove grupe oboljelih može se "pisati". Bolest se povezuje s neurogenim poremećajima koji često nastaju nakon stresa, kao i hormonalnim promjenama. Nakon određenog razdoblja može se spontano izgubiti. Liječenje se sastoji u izbjegavanju jače iritacije kože te primjeni antihistaminika, katkad i sa sedirajućim učinkom."

...

mirs@d
21-10-2009, 09:42 AM
znate, naš svijet je ispunjen čudesima, samo što smo se na neka navikli pa ih smatramo normalnim i ne primjećujemo ih.Meni eto, veće je čudo samo dijete(njegovo rođenje,njegova koža,oči,usta,nos,krv idr.) nego ajeti po njegovoj koži.Kome treba dokaz, kud će mu veći dokaz od njega samog.I opet, uzaludna priča, uvijek se obistini ono što kaže naš dragi Gospodar;"Odvratiću od znamenja Mojih one koji se budu bez ikakva osnova na Zemlji oholili. I kakav god oni dokaz vide neće ga vjerovati: ako vide pravi put - neće ga kao put prihvatiti, a ako vide stranputicu - kao put će je prihvatiti. To zato što će dokaze Naše poricati i što će prema njima ravnodušni biti."

Almasa 80
21-10-2009, 09:47 AM
Mislim da nije nemoguce to sto se djecaku dogodilo.Dali je to nastalo prirodno(kao neka bolest) íli neka visa sila,o tme necu da raspravljam.Ali jedno sigurno znam:svi smo mi na kusnji ,samo sto se ona nikada ne javlja u istom obliku.

frki.
21-10-2009, 11:56 AM
Vjerujes i ti da uzdizes kisik...vjerujes u to jer su ti to naucnici rekli..ti sama ne mozes to provjeriti...govoris koda ti nisi covjek...tebe je jos lakse manipulirati neg njih...samo te treba malo oko malog prsta omotati i gotova si ...mala je pala ...dala :badteeth:

da naucnici su rekli, egzaktnom naukom dokazali postojanje kisika i utvrdili njegov sastav.. tacno koliko cega procentualno ima..

OT: bar se oko ovakvih slucajeva ne treba svadjati.. malca u karantin na 2 sedmice i staviti video nadzor 24/7 i direktan prenos na nekoj web stranici i da svi mogu gledati... da li se zaista samo pojavljuje i nestaje ili ne.. jednostavno za provjeriti i dokazati..

i onda cemo dalje, a ubjedjen sam da je patka..

southern
21-10-2009, 12:11 PM
da naucnici su rekli, egzaktnom naukom dokazali postojanje kisika i utvrdili njegov sastav.. tacno koliko cega procentualno ima..

OT: bar se oko ovakvih slucajeva ne treba svadjati.. malca u karantin na 2 sedmice i staviti video nadzor 24/7 i direktan prenos na nekoj web stranici i da svi mogu gledati... da li se zaista samo pojavljuje i nestaje ili ne.. jednostavno za provjeriti i dokazati..

U karantin zdravo dijete?Da mu se izazovu jos gore traume?
Boze sacuvaj.Mozda i da se jos koji eksperiment uradi,kako bi utvrdili je li dijete pod Bozijom zastitom?
Karantin,nidje veze.

A posmatrati treba,to se moze i kod kuce-video nadzor.

frki.
21-10-2009, 12:27 PM
Boze sacuvaj.Mozda i da se jos koji eksperiment uradi,kako bi utvrdili je li dijete pod Bozijom zastitom?
Karantin,nidje veze.

pa cekaj malo, otkud mi znamo jel zdravo ili nije?? naravno i u karantinu dopustiti pristup roditelja, ali da se skroz presvukuk ispred i da budu u medicinskim odjelima.. eksperiment -ko je to spominjao.. jednostavno u toku promatranja uraditi potrebne preglede i to je sve..

karantin - ima veze..

Nermin & Lejla
21-10-2009, 12:38 PM
na kakve nacine narod zeli steci reputaciju...sramota...preko sopstvene djece

southern
21-10-2009, 01:15 PM
pa cekaj malo, otkud mi znamo jel zdravo ili nije?? naravno i u karantinu dopustiti pristup roditelja, ali da se skroz presvukuk ispred i da budu u medicinskim odjelima.. eksperiment -ko je to spominjao.. jednostavno u toku promatranja uraditi potrebne preglede i to je sve..

karantin - ima veze..

Ne mislis da bi bebi to bila trauma veca nego posmatranje u kucnoj atmosferi?
I tamo se mogu intalirati kamere,i posmatrati 24 sata 7 dana;)
Pratiti i svaki pokret roditelja,kako bi se iskljucila sumnja da mu to oni rade,a ostalima zabraniti pristup.
Moze se to,nisu ni neka sredstva,ali kome je u interesu?
Eto,kazu da je dijete "poslano kako bi sprijecilo sukobe".Zar ne bi bilo lijepo kad bi u to povjerovali svi,i prestali ratovati;)

frki.
21-10-2009, 04:46 PM
southern, pitas me kome je u interesu?? u interesu je islamskoj eliti, vjerskoj aristokratiji, koji bi najradije da se to dokaze kao istinito... imali bi puno profita od takve cinjenice.. zamisli samo broj ljudi koji bi presli na islam gledajuci na televiziji kako se djetetu koje je samo u sobi ispisuju bozije rijeci po tijelu.. a sto vise ljudi, to vise i para.. sto vise para to vise vlasti.. sto vise vlasti to vise uticaja na svjetska desavanja..
dakle, ako je ista iole ozbiljno, oni ce se na glavu nasaditi da to kao takvo i dokazu..

Nermin & Lejla
21-10-2009, 05:10 PM
Ako je vama relavantna cinjenica clip sa You Tube onda pocnite sumnjati u sebe....

Ovo meni lici na opekline ili koristenje nekoh hemijskog sredstva ako je tako
onda sam zgrozen

Ako je suprotno neka visa sila onda bi mi bilo lakse....ali sumnjam pubilicitet je to....

southern
21-10-2009, 05:32 PM
southern, pitas me kome je u interesu?? u interesu je islamskoj eliti, vjerskoj aristokratiji, koji bi najradije da se to dokaze kao istinito... imali bi puno profita od takve cinjenice.. zamisli samo broj ljudi koji bi presli na islam gledajuci na televiziji kako se djetetu koje je samo u sobi ispisuju bozije rijeci po tijelu.. a sto vise ljudi, to vise i para.. sto vise para to vise vlasti.. sto vise vlasti to vise uticaja na svjetska desavanja..
dakle, ako je ista iole ozbiljno, oni ce se na glavu nasaditi da to kao takvo i dokazu..

Kojoj eliti?I kojoj aristokratiji?
U koju grupu oni spadaju?

Nermin & Lejla
21-10-2009, 05:35 PM

NWO tu spadaju....poznato je da se preko religijskih ustanova pere najvise novca jer one ne podlijezu poreznim uprava inspektorima itd...tako nemoj south da vodis temu u pogresnom pravcu..od cega se grade dzamije i crkve od cega se placaju fratri i hodze..zasto je papa okovan zlatom...odakle arapskim šejhovima milijarde...

frki.
21-10-2009, 05:39 PM
...islamskoj eliti, vjerskoj aristokratiji...

sta ti ovdje nije jasno.. ti se volis praviti malo luda kod stvari koje se bas ne slazu sa tvojim poimanjem svijeta... ako ti treba objasnjavati sta je vjerska elita, aristokratija, u ovom slucaju islamska, onda ne vidim nikakvu snagu u tvojim postovima, koji se u tom slucaju mogu smatrati najmanje neozbiljnim.

southern
21-10-2009, 05:58 PM
NWO tu spadaju....poznato je da se preko religijskih ustanova pere najvise novca jer one ne podlijezu poreznim uprava inspektorima itd...tako nemoj south da vodis temu u pogresnom pravcu..od cega se grade dzamije i crkve od cega se placaju fratri i hodze..zasto je papa okovan zlatom...odakle arapskim šejhovima milijarde...

Ja vodim temu u pogresnom pravcu time sto komentarisem stanje djecaka,a vas dvojica,koji spominjete nekakvu islamsku aristokratiju ,dzamije,sredstva od kojih se grade-ne vodite?Nidje veze Tale.
I da,zaboravih:welcome back,nadam se da ces ovaj put ostati malo duze;)

sta ti ovdje nije jasno.. ti se volis praviti malo luda kod stvari koje se bas ne slazu sa tvojim poimanjem svijeta... ako ti treba objasnjavati sta je vjerska elita, aristokratija, u ovom slucaju islamska, onda ne vidim nikakvu snagu u tvojim postovima, koji se u tom slucaju mogu smatrati najmanje neozbiljnim.

Nije mi jasno kakve veze ima tvoj post sa temom,i nije mi jasno kojoj grupi pripada ta tvoja elita?I u Islamu ima vise grupa i grupica,i svi oni imaju svoje vodje,nemaju jednog zajednickog;)
A sta,to se ovdje neka snaga mjeri,u cemu?Igre bez granica ili nesto drugo?

Nego,ja sam nesto predlozila,da pratimo ovaj slucaj do kraja pa da vidimo na sta ce izaci,mislim,nekom je ipak u interesu da se otkrije istina.Ili mozda nije?(to me u danasnje vrijeme ne bi iznenadilo).A na postove vas dvojice vise uopste necu odgovarati jer vidim da nemate sta ponuditi,osim spama,i neuspjelih pokusaja provokacija,a to mi ne treba;)

Over and out:waving:

Nermin & Lejla
21-10-2009, 06:28 PM
Ja vodim temu u pogresnom pravcu time sto komentarisem stanje djecaka,a vas dvojica,koji spominjete nekakvu islamsku aristokratiju ,dzamije,sredstva od kojih se grade-ne vodite?Nidje veze Tale.
I da,zaboravih:welcome back,nadam se da ces ovaj put ostati malo duze;)

Ja nisam nigdje isao samo sam manje aktivan
Imam ovu diplomsku godinu studija nemam vremena za sebe a kamoli za forum...
Svaki dan dodjem umoran ko konj da mi je spavati.....

nisam ja spomenuo aristokratiju btw....

frki.
21-10-2009, 06:30 PM

Karantin,nidje veze.

karantin - ima veze..

Pratiti i svaki pokret roditelja,kako bi se iskljucila sumnja da mu to oni rade,a ostalima zabraniti pristup.
Eto,kazu da je dijete "poslano kako bi sprijecilo sukobe".Zar ne bi bilo lijepo kad bi u to povjerovali svi,i prestali ratovati;)

dakle, ti si pitala: ''Kome su u interesu'' i ja ti u narednom postu samo odgovaram na tvoje pitanje..

Nije mi jasno kakve veze ima tvoj post sa temom,i nije mi jasno kojoj grupi pripada ta tvoja elita?I u Islamu ima vise grupa i grupica,i svi oni imaju svoje vodje,nemaju jednog zajednickog;)
A sta,to se ovdje neka snaga mjeri,u cemu?Igre bez granica ili nesto drugo

dakle, sam pojam 'elita' podrazumijeva mnozinu..
imas u svakoj drzavi hijerarhijski ustrojene vjerske institucije i u njima njihove poglavare.. kako je u vatikanu, i svakoj drugoj katolickoj zemlji (ali i pravoslavnoj i jevrejskoj) elita (znaci vrhovni poglavari religijskih skupina i njihovi podredjeni) je ta koja zgrce ogromna finansijska i druga materijalna bogatstva.. a to ne moze jedan covjek..

southern
21-10-2009, 06:51 PM
dakle, ti si pitala: ''Kome su u interesu'' i ja ti u narednom postu samo odgovaram na tvoje pitanje..

dakle, sam pojam 'elita' podrazumijeva mnozinu..
imas u svakoj drzavi hijerarhijski ustrojene vjerske institucije i u njima njihove poglavare.. kako je u vatikanu, i svakoj drugoj katolickoj zemlji (ali i pravoslavnoj i jevrejskoj) elita (znaci vrhovni poglavari religijskih skupina i njihovi podredjeni) je ta koja zgrce ogromna finansijska i druga materijalna bogatstva.. a to ne moze jedan covjek..

Kroz ovo sve sto si ti citirao,ja skontah da sam predlagala na koji nacin se moze utvrditi sta se desava,a da dijete ne ide ukarantin(kako si ti to predlagao),osvrcuci se pri tom na moguce negiranje istine.
Ti kazes:islamskoj eliti je u interesu....
na sta ja pitam:Kojoj eliti?Jos uvijek mi nisi odgovorio,mozes pribliziti malo,kojoj drzavi pripada ta tvoja "elita"?Ne vjerujem da nasa islamska "elita" ima neke koristi od toga,a ja bih rado znala sta se to desilo djecaku,zaista.I zbilja bih zeljela znati kome to nije u interesu da se otkrije istina?
Ako mu je ono majka ucinila,pa gdje ce joj dusa da onako pati dijete,a ako ipak nije....ko je?Ili,sta je?

@Tale-drago mi je da ti e faks sad prioritet,a znam da nisi prvi spomenuo aristokratiju;)

Paloma_Picasso
21-10-2009, 06:54 PM
Ako je istina, cudo.
Ako nije, roditelje na dozivotnu robiju (ako su oni u pitanju).
Pranje novca, itd itd, bla bla bla-ne morate o tome. To je posebna tema :thumbdown:
Vatikan je najbogatija drzava, hocemo ga rusiti? :sick:
Moze biti, iskljuceno nije. Bas bih voljela da je istina, jer u moru prevaranata koji stvarno zele otici na TV i dobiti novac, neka "cuda" (vjerovali vi ili ne) se desavaju i trpaju u isti kos sa prevarantima.
Stigme koje ima Zlatko Sudac su istinite, zasto ovo ne bi bilo?
Skeptican biti je ok, ali ne prema svemu par koraka unaprijed :corky:

clauds
21-10-2009, 07:07 PM
to bi bilo divno :angelsmil

od nafte :angelsmil

Ako je istina, cudo.
Ako nije, roditelje na dozivotnu robiju (ako su oni u pitanju).
Pranje novca, itd itd, bla bla bla-ne morate o tome. To je posebna tema :thumbdown:
Vatikan je najbogatija drzava, hocemo ga rusiti? :sick:
Moze biti, iskljuceno nije. Bas bih voljela da je istina, jer u moru prevaranata koji stvarno zele otici na TV i dobiti novac, neka "cuda" (vjerovali vi ili ne) se desavaju i trpaju u isti kos sa prevarantima.
Stigme koje ima Zlatko Sudac su istinite, zasto ovo ne bi bilo?
Skeptican biti je ok, ali ne prema svemu par koraka unaprijed :corky:

tako je
moze biti da nije varka
da je istina i sta onda?

Argun
21-10-2009, 07:10 PM
Najbolji je odgovor dala Cmokotres, da to su tzv Stigme, pojava koju medicina još nije do kraja istražila i ne znaju se stvarni uzročnici nastanka nego se sumnja u podsvjesno iniciranje same osobe ili nekoga ko ima nad naravne moći u neposrednoj blizini.
Dakle pošto nije nauka dala svoje oblašnjenje o pojavi Stigmi, možemo ih komentarisati kako god nam odgovara a ja mislim da je Božje davanje.

frki.
21-10-2009, 07:19 PM
Kroz ovo sve sto si ti citirao,ja skontah da sam predlagala na koji nacin se moze utvrditi sta se desava,a da dijete ne ide ukarantin(kako si ti to predlagao),osvrcuci se pri tom na moguce negiranje istine.
Ti kazes:islamskoj eliti je u interesu....
na sta ja pitam:Kojoj eliti?Jos uvijek mi nisi odgovorio,mozes pribliziti malo,kojoj drzavi pripada ta tvoja "elita"?Ne vjerujem da nasa islamska "elita" ima neke koristi od toga,a ja bih rado znala sta se to desilo djecaku,zaista.I zbilja bih zeljela znati kome to nije u interesu da se otkrije istina?
Ako mu je ono majka ucinila,pa gdje ce joj dusa da onako pati dijete,a ako ipak nije....ko je?Ili,sta je?

@Tale-drago mi je da ti e faks sad prioritet,a znam da nisi prvi spomenuo aristokratiju;)

njlakse se malo praviti glup i lud.

cao.:oneeye:

Pro-gamer
21-10-2009, 10:54 PM
omm.. imam i ja ovako nesta na ruci.. nisu u mene harfovi.. ali od rodjenja ima biljeg.. iste crvene boje.. malo izgleda ko patka.. al ugl obuhvacen je palac desne ruke imam crvene "šare" kao tigar i patku pored xd

mislim da je i ovo isti slucaj.. jeli ko procitao sta znaci to na nozi u djeteta?

sejfo1002
21-10-2009, 11:20 PM
Danas je sve moguće...

_RaZZoR
22-10-2009, 12:14 AM
Neznam... Moze biti montaza..

Ali ako eto uzmemo u obzir da nije. To je neka opomena od naseg Gospodara koja treba da nam bude sitnica, puno je vaznije da se zapitamo kakvi smo mi, sta radimo kakav je nas popis dijela kod Allaha dz.s.

biba
22-10-2009, 05:12 AM
Liječnici, prenosi The Sun, ne znaju uzrok ovoj pojavi, no sigurni su da slova nitko ne ispisuje po djetetu.Ovo je jos jedan dokaz da je Sudnji dan blizu radi jednog hadisa u kojem se kaze da ce se događati velicanstvene stvari ili sl (zaboravio sam ga),uostalom ne vidim sporno nista u pojavljivanju ajeta Kur'ana po djetetu jer se svako malo po svijetu oteli krava tele ili neka druga zivotinja na kojima pise "La illahe ilallah Muhammedun Resulullah" i jos nitko nije dokazao da je rijec o " svojerucnom farbanju" nego samo potvrdio cinjenicno stanje.A ovo sto sam boldirao objasnjava da su lijecnici dijete pregledali a ne tako "ofrlje" rekli informacije da niko nije pisao po njemu.Da vjerujem da je ovo istina,a ide i onaj ajet "i ne dođe im ni jedna opomena od Gospodara tvog a da oni glave ne okrenu...".Jah :nargila:

FxYxA
22-10-2009, 08:07 AM
Najbolji je odgovor dala Cmokotres, da to su tzv Stigme, pojava koju medicina još nije do kraja istražila i ne znaju se stvarni uzročnici nastanka nego se sumnja u podsvjesno iniciranje same osobe ili nekoga ko ima nad naravne moći u neposrednoj blizini.
Dakle pošto nije nauka dala svoje oblašnjenje o pojavi Stigmi, možemo ih komentarisati kako god nam odgovara a ja mislim da je Božje davanje.

evo naučno objašnjenje još jednom - alergija kože - dermografizam

"Dermografizam

Grebanje ili trljanje kože (čak i ručnikom) izaziva nastanak urtika koje su linearne ili se mogu spajati. Mogu se izazvati već blagim trljanjem kože olovkom po koži - ove grupe oboljelih može se "pisati". Bolest se povezuje s neurogenim poremećajima koji često nastaju nakon stresa, kao i hormonalnim promjenama. Nakon određenog razdoblja može se spontano izgubiti. Liječenje se sastoji u izbjegavanju jače iritacije kože te primjeni antihistaminika, katkad i sa sedirajućim učinkom."

dakle, dovoljno je da neko šibicom to napiše po djetetovoj koži i za koji trenutak će to izgledati onako...

a zašto bi se to bog ili šta već javljao, još na ovakav način???

FxYxA
22-10-2009, 08:09 AM
svako malo po svijetu oteli krava tele ili neka druga zivotinja na kojima pise "La illahe ilallah Muhammedun Resulullah"

ma daj, to ti ozbiljno ???

lolčina

frki.
22-10-2009, 09:45 AM
svako malo po svijetu oteli krava tele ili neka druga zivotinja na kojima pise "La illahe ilallah Muhammedun Resulullah"

pa dajte molim vas, imate li i jednu sliku toga, kakav video, ali koji 100% nije montaza. nema zasigurno..

a evo i jos jedno pitanje, bog tako svemocan, a javlja nam se tako sto sara po zivotinjama..

i jos nesto, ako i jest recimo to sve istina, zamislite kako bi to bilo vazno za cijelo covjecanstvo, a 90% stanovnistva i ne cuje za takav dogadjaj!! sta vam to sve skupa govori? meni vala nista.

kad bi se meni ileglo ptice sa takvim nekim znakom, pa ja bi planeti naglavacke okrenuo.. svi bi znali za to, pomogao bi ljudima da u tom slucaju dodju do istinske spoznaje, a ne bi to sakrivao i sutio o tome..

Nermin & Lejla
22-10-2009, 03:31 PM
pa dajte molim vas, imate li i jednu sliku toga, kakav video, ali koji 100% nije montaza. nema zasigurno..

a evo i jos jedno pitanje, bog tako svemocan, a javlja nam se tako sto sara po zivotinjama..

i jos nesto, ako i jest recimo to sve istina, zamislite kako bi to bilo vazno za cijelo covjecanstvo, a 90% stanovnistva i ne cuje za takav dogadjaj!! sta vam to sve skupa govori? meni vala nista.

kad bi se meni ileglo ptice sa takvim nekim znakom, pa ja bi planeti naglavacke okrenuo.. svi bi znali za to, pomogao bi ljudima da u tom slucaju dodju do istinske spoznaje, a ne bi to sakrivao i sutio o tome..

Criss Angel hodao po vodi
sBQLq2VmZcA

David Coperfield je prije godinu ucinio da milionima ispred uciju nestane Kip Slobode u Nju Jorku, hodao po vodi
I7GaM3bbtOw

Zasto bi to bilo neko cudo

passanger
22-10-2009, 03:42 PM
Ima danas svacega,a najvise lazi.

Nermin & Lejla
22-10-2009, 04:19 PM
Ima danas svacega,a najvise lazi.

fazon ovoga prvog snimka je da je criss hodao po tankom plestiglasu na povrsini
A drugi snimak je opticka varka sa crnim zastorima....tako da je narod puno naivan...i oko ovih hadisa
sutra cu ja napisati ja sam Tito na ledjima sibicom...i nazvati dnevni avaz

kicho
22-10-2009, 04:37 PM
Najzalosnije je to da su sve strucnjaci i znalci na ovome forumu, ali nikako da svoju strucnost i znanje preusmjere na korisne stvari... toliko razglabate o ovoj temi/pojavi, a sve je neosnovano... polahko, radite sta korisnije, a cekajte razultate i da se oglase strucnjaci u ovom domemu pa onda izvodite konkluzije...

Nermin & Lejla
22-10-2009, 04:40 PM
Najzalosnije je to da su sve strucnjaci i znalci na ovome forumu, ali nikako da svoju strucnost i znanje preusmjere na korisne stvari... toliko razglabate o ovoj temi/pojavi, a sve je neosnovano... polahko, radite sta korisnije, a cekajte razultate i da se oglase strucnjaci u ovom domemu pa onda izvodite konkluzije...

kakav domen kicho...pogledaj samo strucnjake oko ubistva Vedrana...
mislis da se ovakve stvari ne desavaju svugdje sve se moze kupiti pa i strucnjaci
kupe se i strucnjaci pa kazu da Irak ima nuklearno i hemijsko oruzije pa ga sravne sa zemljom
Mozes misliti strucnjaci su bili iz Europe Azije i Afrike

puma
22-10-2009, 04:46 PM
hahahaha
Novi nacin tetoviranja.:jumpers:

Exorcist
22-10-2009, 06:38 PM
Nešto me zanima je li se svi vi sa određenih foruma sazivate po defaultu čim neko nešto napiše što vrijeđa vaše osjećaje pa se svi tako debilno izasirete po ljudima...libo me racku, vjerujte ako hoćete i ne ubjeđujte ostale da je istina...učite, čitajte, jer nećete drugačije naprijed u životu ili ostanite zalupani kao i do sada, sa pričama rekla-kazala koje se prosipaju po bosanskim gudurama na sijelima i prelima...sikter iblisi ljudski

BrAcO u IsLaMu
23-10-2009, 02:09 PM
Dok sam o ovome danas čitao u Dnevnom avazu sjetio sam se sure Al-Qamar/Mjesec , valjda zato što ima jedan ajet: 'A oni, uvijek kada vide čudo, okreću glave...' http://bs.wikisource.org/wiki/Al-Qamar

Ima ovih čuda i dokaza dosta, evo još nekih: http://www.studentibih.8m.com/zanimljivosti.htm

-Garfield-
23-10-2009, 02:28 PM
'A oni, uvijek kada vide čudo, okreću glave...'

Muhamed poslanik nije po sebi imao nikakva slova. A bio je po islamskom učenju najodabraniji i POSLJEDNJI poslanik.
Ne vidim "razlog" pojavljivanja ovoga na tijelu čovjeka ... čak možda vodi u neki od islama ne željeni put :?
Veće mi je čudo smjenjivanje dana i noći , i prirodnih ciklusa koji fasciniraju i okružuju da vjerujem u postojanje Svevišnjeg.
A i dosta primjera gdje se pojavljuje lik Marije djevice ili Isusa Krista u prirodi.
Vjera je u vjerovanju u dobro i radeći dobro i nadajući se dobrom ... ne u nekoj materiji slovu ili liku :?

Odyssey
23-10-2009, 03:07 PM
Nisam dužan da vjerujem u ovo, skeptičan sam, jer "Oči iznad Fojnice" nisu proslavile klipove sličnog sadržaja.

frki.
23-10-2009, 03:52 PM
Ima ovih čuda i dokaza dosta, evo još nekih: http://www.studentibih.8m.com/zanimljivosti.htm

eh, evo moje misljenje o ovim cudima..

slike:

1. sac i med; fino se vidi kako je neko sastrugao gornji dio ova prva dva, tri reda meda i ostavio samo ovaj dio koji bi eto i mogao da predstavlja neka arapska slova

2. riba; upecao neko ribu, pa je sastrugao malo, da dobije opet koje arapsko slovo

3. dzamija; isti slucaj kao sa tvrdnjama kako je bog sacuvao onu dzamiju na indoneziji poslije cunamija. dakle, i ovdje kao i u indoneziji -situacija je jasna.. ljudi koji su zivjeli pored su bili veoma siromasni i zivjeli su u nekakvim bjednim kucercima kojima i malo jaci vjetar nanese znatnu stetu, a dzamije su izgradjene od cvrstih materijala (evo cini mi se ova u turskoj izgradjena ko i ove nase od kamena) i samim tim su otpornije i imaju jacu strukturu

4. bozija ruka; kakva crna bozija ruka, meni ovo vise lici na delfina.. a ovakvih slucajeva u prirodi ima na pretek; gdje drvece izrste u nekom cudnom obliku (zivotinje, covjeka itd)

5. drvored; e koli ovdje sta procita majko mila...

6. zvjezde; evo za kraj.. ti ispod ove slike navede ajet: 37. A kad se nebo razdvoji i kao ucvrkan zejtin rumeno postane. dakle ako nastavimo citati dalje ovu istu suru, shvatit cemo ustvari da na ovoj slici vidimo dzehenem: 43. "Evo, to je Džehennem koji su grješnici poricali!".

cccccc

a da ti usput postavim i jedno pitanje: Da li ti vjerujes u ukazanja isusa, djevice marije, da li vjerujes u krvave suze koje liju kameni kipovi pojedinih svetaca, da li vjerujes u ukazanja krstova na nebu, urezanih u drvece (a drvece zaboga eto niko nije dirao) i slicana cudesa..????

molim te odgovori.. nemoj sad nestati..

Iphan
23-10-2009, 07:00 PM
Kad provede dan-dva u labaratoriji.. pricat cemo.

Pro-gamer
23-10-2009, 10:31 PM
Nisam dužan da vjerujem u ovo, skeptičan sam, jer "Oči iznad Fojnice" nisu proslavile klipove sličnog sadržaja.

kao sto rekoh i sam imam biljeg na ruci.. tako da mi nije tesko vjerovat u ovo..

a ima i vecih cuda od ovog.. samo otvorite oci..

BrAcO u IsLaMu
24-10-2009, 12:31 AM

slike:

1. sac i med; fino se vidi kako je neko sastrugao gornji dio ova prva dva, tri reda meda i ostavio samo ovaj dio koji bi eto i mogao da predstavlja neka arapska slova

2. riba; upecao neko ribu, pa je sastrugao malo, da dobije opet koje arapsko slovo

3. dzamija; isti slucaj kao sa tvrdnjama kako je bog sacuvao onu dzamiju na indoneziji poslije cunamija. dakle, i ovdje kao i u indoneziji -situacija je jasna.. ljudi koji su zivjeli pored su bili veoma siromasni i zivjeli su u nekakvim bjednim kucercima kojima i malo jaci vjetar nanese znatnu stetu, a dzamije su izgradjene od cvrstih materijala (evo cini mi se ova u turskoj izgradjena ko i ove nase od kamena) i samim tim su otpornije i imaju jacu strukturu

4. bozija ruka; kakva crna bozija ruka, meni ovo vise lici na delfina.. a ovakvih slucajeva u prirodi ima na pretek; gdje drvece izrste u nekom cudnom obliku (zivotinje, covjeka itd)

6. zvjezde; evo za kraj.. ti ispod ove slike navede ajet: 37. A kad se nebo razdvoji i kao ucvrkan zejtin rumeno postane. dakle ako nastavimo citati dalje ovu istu suru, shvatit cemo ustvari da na ovoj slici vidimo dzehenem: 43. "Evo, to je Džehennem koji su grješnici poricali!".

cccccc

a da ti usput postavim i jedno pitanje: Da li ti vjerujes u ukazanja isusa, djevice marije, da li vjerujes u krvave suze koje liju kameni kipovi pojedinih svetaca, da li vjerujes u ukazanja krstova na nebu, urezanih u drvece (a drvece zaboga eto niko nije dirao) i slicana cudesa..????

molim te odgovori.. nemoj sad nestati..

prvo nije Božija ruka.........tu se vidi da drvo čini rukju Allahu, vidi se da nemaš pojma o vjeri

http://img.webme.com/pic/q/quraninauka/drvonamaz2.jpg

A da znaš Arapski znao bi i pročitat

Isus kaze ne vjerujete u UKAZANJA, nego samo u mene. To negdje piše pa potrudi se da nađeš.

Evo još par čuda:

http://www.kuraninauka.com/wp-content/uploads/image/Allah%20i%20Muhammed-02.jpg
Kao što to obično biva sa čudima i ribica Oscar je najbolje čudo koje je viđeno u gradu Waterfoot, u blizini Bury-ja. Mještani masovno posjećuju seosku trgovinu za kućne ljubimce “Water Aquatic” nakon što je ove sedmice primijećeno da šare na krljuštima dvogodišnje albino-ribice Oscara podsjećaju na arapsku riječ koja predstavlja ime. To što se na drugoj strani ribice nalazi napisana riječ samo je upotpunilo spektakl. Oscar je inače ribica iz Singapura, za samo nekoliko sati horde mještana, paparazzija i reportera s drzavne televizije počele su se nadvirivati nad njegov akvarij.

Mohammed Riaz-Shahid, 38, direktor Oasis Fast Food restorana preko puta ubrzo je angazovan kao prevodilac i on je zagovornik tvrdnje da je sve ovo poruka “odozgo”. ”U to nema sumnje” kaze on. “Jasno se vide oznake. Allah, subhanahu wa’ teala, s jedne strane, Muhammed s druge strane.”

“I kršćani i Jevreji - svi oni vjeruju u Boga” objasnio je. “Tako Bog šalje znak svima, znak da je On ovdje.”

Peter Hurst, 17, slaze se s njim. ”To je neki znak - u to nema sumnje - vjerovatno Boziji znak” kaze on. ”To je čudesno, posebno za ovo doba godine.”

http://www.kuraninauka.com/wp-content/uploads/image/Allahovo%20ime-02.jpg

http://www.kuraninauka.com/wp-content/uploads/image/Satelitski%20snimak.jpgSatelitski snimak na kojem se vidi da su Mekka i Medina jedine dvije osvijetljene tačke na zemlji.

Slike koje vidite načinjene su prilikom satelitskog snimanja (1 meter IKONOS). Začuđujuća je činjenica to što su dvije džamije, ona u Mekki i Poslanikova s.a.v.s. džamija u Medini jedine dvije osvijetljene tačke na Zemlji, dok ostatak svijeta spava u mraku!

http://www.kuraninauka.com/wp-content/uploads/image/Cudo%20u%20rukama-02.jpg Na arapskom se broj 8 piše kao obrnuto slovo V, a broj 1 kao I. Prema tome, na lijevoj ruci imamo dva znaka: obrnuto V i I koji zajedno čine arapski broj 81.

Na drugoj ruci se ta dva broja ponovo pojavljuju, ali obrnutim redoslijedom, što kao rezultat daje broj 18.

Kada se ta dva broja 81 i 18 saberu, dobije se broj 99 – broj Allahovih, subhanehu we te’ala, lijepih imena.

Kada se od 81 oduzme 18, dobije se broj 63 – Poslanik Muhamed, sallalahu alejhi wesellem, je živio 63 godine i tad je islam upopunjen – nakon Poslanikovog, sallalahu alejhi wesellem, preseljenja.

I sad, čudno zar ne?

Kao da imate ispisan kelime-i-šehadet na rukama: Nema drugog boga osim Allaha i Muhammed je Allahov rob i Allahov Poslanik.

Čak i oni koji poriču istinu i koji ne vjeruju, htjeli ili ne htjeli, utisnute na svojim rukama nose znake svjedočenja o Allahovom jedinstvu i svemoći.

Allah, subhanahu wa´teala, u Kur’anu kaze da će nevjernici stalno nastojati odvratiti ljude od vjere u Njega, priblizavanja Njemu i sjećanja na Njega i pritom koristit različita sredstva i sve svoje snage: Oni koji ne vjeruju troše imanja svoja da bi od Allahova puta odvraćali.Oni će ih, sigurno, utrošiti, zatim će, zbog toga, zaliti i na kraju će pobijeđeni biti. (sura Al-Anfal, 36. ajet) Ovi protivnici islama to čine nekad otvoreno, a nekad tajno. Međutim, cilj je uvijek isti: spriječiti ljude da se sjećaju Allahovog, subhanehu we te’ala, imena, a samim tim i odvraćanje ljudi od vjerskih moralnih vrijednosti.

Jedna od duznosti vjernika je da prenose ovu poruku, drugim riječima rečeno, da svim ljudima kazu o Allahovom, subhanehu we te’ala, postojanju i jednoći, da ih pozivaju u pravu vjeru, da naređuju dobro i odvraćaju od zla. Put koji muslimani moraju slijediti u vršenju ovog časnog zadatka jasno je opisan u Kur’anu i Poslanikovom, sallalahu alejhi wesellem, zivotu. Musliman također treba da bude pošten i iskren kad prenosi ovu poruku i nikad ne smije zaboraviti da je Svemogući Allah taj koji ukazuje na pravi put.

ennefsu-l-kabiih
24-10-2009, 12:43 AM

ispricavam se, jel, sto upadam...

ne znam jel ova slika motaza il sta vec...al to i nije pitanje
znam citati arapski alfabet, a da znas i ti procitao bi, bez sumnje,
da na ovoj slici pise ''la ilahe illellah'' (samo je Allah bog)

:wave:

HarryPotter
24-10-2009, 05:54 PM
Moze biti da je istina. Ja ne znam u cemu je problem ako vjerujete u Boga a za ovo govorite kako je varka i tako te stvari...Samo ateist neki moze za ovo reci da nije istina..ja ne govorim da jest,ali je moguce da jest...

-Abu-
25-10-2009, 02:21 PM
da li neko ima vjest sta bi od ovoga "cuda" jako me zanima ali malo se pise i govori ?

FxYxA
26-10-2009, 11:29 AM
e načitah se svakakvih gluposti...
a ovaj sa sabiranjem i oduzmanjem linija na rukama mi je najsmješniji, a sve ostale linije je zanemario...
uzmi u obzir i ostale linije pa ćeš dobiti neke potpuno drugačije brojeve koji neće imati smisla sa tvojim "dokazom"

ko hoće nešto da vidi to će vidjeti i tamo gdje ga nema i obratno...

a malog su ispalili u zrak pa je pao u Latviju i napravio onaj krater

tuzla67
28-10-2009, 06:44 PM
.....

JustOne
28-10-2009, 06:46 PM
Ima li ista novo?

Lacki Luck
30-10-2009, 09:19 AM
ja vjerujem u ovo 50% a 50% ne vjerujm jer je neki dan bas bila emisija na national geo i takvi slucajevi u svijetu
jednoj zeni se krst crta po tjelu i sad su ustanovili neki doktori da u stvari neka vrsta joda ili nesto takvo postoji i kad se iscrtas zeljeni oblik tim jodom on ti se nakon 20-30 min pojavi kao kod ovog djeteta

frki.
30-10-2009, 10:55 PM
Ima li ista novo?

nema nista i ne moze ni biti jer je ubleha...:sick:

hamza17
31-10-2009, 11:07 AM
isto što ima čovjek u Hrvatskoj liječi sve! Jučer mi čovjek priča i nisam vjerovao!
Taj covjek je musliman,kazu besplatno lijeci tako sto svi dođu u jednu halu i on im kaze sta da prouce neku suru i bude izlijecen.Navodim primjer:Zena dovela kcerku 12 godina slijepu kod tog covjeka.On joj stavi ruku na oci i kaze prouci to a i on nesto prouci i nakon nekolko trenutaka curica pita mamu sta je ono?To sto je vidjela bilo je auto i meni nakon ovoga sto sam cuo neizlazi nista iz glave ova beba pa evo ovaj covjek sad neznam sta bi razmisljo!Znaci istina da bog postoji!

cherr.y
02-11-2009, 09:51 AM
Svaštaa..I sigurni su da niko nije to piso po njemu??

zarez
02-11-2009, 09:55 AM
... i meni nakon ovoga sto sam cuo neizlazi nista iz glave ova beba pa evo ovaj covjek sad neznam sta bi razmisljo!Znaci istina da bog postoji!

Istina je da postoji, samo nemoj uzimati tog čovjeka niti ovo dijete kao dokaz. Dokazi su mnogo kompleksniji ili čak i jednostavniji od toga. Zavisi kako se okreneš oko sebe.

tazz
02-11-2009, 10:06 AM
ok sve ima svakakvih ljudi, al mislim moras bit ono bas bas bas bas glup da uzmes dijete i urezujes mu ovo ili nesto slicno, a svakako je u islamu zabranjeno da se crtaju bilo kakve ikone i znakovi po tijelu, i zato bas ne razumijem cemu ove reakcije "nidje veze, jeste glupi, prave vas budalama"...al hajd svakom svoje, ko hoce nek vjeruje...

frki.
02-11-2009, 10:52 AM
ok sve ima svakakvih ljudi, al mislim moras bit ono bas bas bas bas glup da uzmes dijete i urezujes mu ovo ili nesto slicno, a svakako je u islamu zabranjeno da se crtaju bilo kakve ikone i znakovi po tijelu, i zato bas ne razumijem cemu ove reakcije "nidje veze, jeste glupi, prave vas budalama"...al hajd svakom svoje, ko hoce nek vjeruje...

pa ako je zabranjeno, zasto onda bog sara po ljudima??

brod
02-11-2009, 11:57 AM
Ko šara po ljudima bar ja nisam obaviješten niti Islamskim izvorima niti nekim pouzdanim i provjerenim izvorima . Smatram da je najbolji odgovor: ne znam, za sada za ovu pojavu Ajeta iz Kurana na koži djeteta sve dok nedođe vjerodostojna vijest a kompetentni Islamski učenjaci ne daju svoj stav. Podsjećam na ajet u kome Uzvišeni Allah kaže:
* 36. Ne povodi se za onim što ne znaš! I sluh, i vid, i razum, za sve to će
se, zaista, odgovarati. Sura El-Isra.

brod
02-11-2009, 12:08 PM
hahahaha
Novi nacin tetoviranja.:jumpers:

Stvarno da li neko zna da li je iko ikad se "tetovirao" Kuranskim ajetima? Ako nije onda bi to bio jedan dokaz u tvrdnji da to nisu učinili ljudi. Možda sihirbazi.. neznam da bi to normalni ljudi učinili, znate djete se uneredi...
Zato najbolje: ne znam.
I ko je The Sun pa da mu vjerujemo?

AdYx™
02-11-2009, 01:46 PM
Ja vjerujem.