PDA

Pogledajte punu verziju : BHtelecom-primjedbe & komentari

Stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

Yoe
29-03-2012, 06:04 PM
Kao sto sam nekad davno napisao MID Europa Partners koji je vlasnik SBB-a, Total TV-a i kablovskog operatera Telemach BiH te brojnih drugih kompanija kupio je "Telekabel" Zenica...sto znaci da je Telemach BiH u Zenici zvanicno.

"MID Europa Partners kupio Telekabel"

Kako nezvanično saznajemo, zenički kablovski operater TeleKabel navodno je postao dio porodice fonda MID Europa Partners koji je vlasnik SBB-a, Total TV-a i kablovskog operatera Telemach te brojnih drugih kompanija.

Navodno je ugovor o preuzimanju TeleKabela potpisan u Londonu, ali vrijednost ugovora za sada nije poznata.

TeleKabel Zenica svojim korisnicima u Zenici nudi usluge analogne i digitalne kablovske televizije kao i usluge kablovskog Interneta. U analognoj ponudi kanala nalazi se 48 TV i šest radio kanala dok digitalna ponuda kanala sadrži 92 kanala od čega 87 u Standardnoj i 5 kanala u Visokoj Definiciji među kojim su četiri Arenasport HD kanala te Outdoor HD kanal.

niki1
29-03-2012, 07:10 PM
Sad mi nista nije jasno:
MID Europa Partners
Telekabel
BHTelakom
ko je koga kupio i ko je koliko vlasnik kod koga.

Tribbiani
29-03-2012, 07:34 PM
Pa MID Europa Partners (vlasnik Telemacha) kupio Telekabel.

niki1
29-03-2012, 07:56 PM
Pa MID Europa Partners (vlasnik Telemacha) kupio Telekabel.

Izvini drug gdje ti naide to znam ali je nesto drugo u pitanju tem nam ode

Diskusija: BHtelecom-primjedbe & komentari
u
Diskusija: BHtelmach-primjedbe & komentari

daj da otvorimo i ovu novu diskusiju :)

Arabeka
29-03-2012, 08:00 PM
Sad mi nista nije jasno:
MID Europa Partners
Telekabel
BHTelakom
ko je koga kupio i ko je koliko vlasnik kod koga.Osim sto si vidovit ja sam primjetila da je tebi inace intelegencija "jaca" strana ??????

niki1
30-03-2012, 12:42 PM
Veliki broj korisnika mobilne i internet-mreže "BH Telecoma" već dva mjeseca trpi stalne probleme u telefonskom saobraćaju. Kako nezvanično saznaje "Dnevni avaz", riječ je o ozbiljnom kvaru koji nije otklonjen još od februarskog snježnog nevremena u BiH.

Pokušali smo kontaktirati i Nađu Lutvikadić-Fočo, portparola "BH Telecoma", kako bi nam pojasnila o kakvom se kvaru radi, ali nije odgovarala na naše brojne pozive.

Bez odgovora

Da je zaista riječ o problemima s mrežom, potvrđuju i svakodnevne obavijesti na zvaničnoj internet-stranici "BH Telecoma" da zbog kvarova na baznim stanicama dolazi do učestalih prekida i otežanog pružanja usluga. No, iz ove državne kompanije odbijaju javnost upoznati s razmjerima havarije i mjerama koje su poduzete.

Korisnici usluga ove kompanije ogorčeni su zbog stalnih prekida i kvarova, što najbolje pokazuje broj poziva upućenih našoj redakciji, a u kojima se žale da ih u "BH Telecomu" "mjesecima prave budalama".
- U posljednjih mjesec dana pri skoro svakom pozivu puca mi veza, dolazi do blokade poziva. Kada pozovem "BH Telecom", kažu da se strpimo, da vrše neke radove. Uzimaju nam pare godinama, a usluge su im svaki dan sve gore. Mjesecima im ništa ne štima - kaže jedan od ogorčenih građana koji je pozvao našu redakciju.

Prekid saradnje

Prema njegovim riječima, opravdanja ove kompanije u kojima navode da prebacuju optičke kablove, da se desio se kvar na baznoj mreži, da popravljaju softver... prevršila su svaku mjeru.

- Samo je u mreži "BH Telecoma" moguće da si dostupan, da ti je upaljen telefon, a da te niko satima ne može dobiti. Ne znam samo ko će odgovarati za ovaj javašluk. Što ne kažu da imaju kvar, što nas pate i uzimaju naše pare? Ja sigurno više neću koristiti njihove usluge - podvlači naš sagovornik.

Problem i s uslugom "Moja TV"

U Savezu udruženja potrošača BiH rekli su nam da se građani žale i na uslugu "Moja TV".

- S uslugom "Moja TV" nešto nije uredu, tu imamo najveći broj pritužbi. U "BH Telecomu" nude reklamaciju, ali ljudi se konstantno žale. Žele prekinuti saradnju. Posebna su priča usluge telekom operatera, među kojima je i "BH Telecom", a koje se odnose na usluge pretplate koje nude građanima na ulici. Tu se vrše najveće prevare - istakla je predsjednica UO Saveza Gordane Bulić.

http://www.dnevniavaz.ba/vijesti/teme/87617-korisnici-ogorceni-zbog-stalnih-prekida-u-komunikaciji-bh-telecom-krije-kvar-koji-ne-moze-popraviti.html

niki1
30-03-2012, 12:58 PM
Osim sto si vidovit ja sam primjetila da je tebi inace intelegencija "jaca" strana ??????

Zaboravih ti odgovorit ako nisi skontala dasam ja skonto o cemu se radi i ako nisi skontala stasam porucio ovom porukom onda je i tvoja inteligencija "jaca" strana ??? :)

Casual
30-03-2012, 01:20 PM
Kao sto sam nekad davno napisao MID Europa Partners koji je vlasnik SBB-a, Total TV-a i kablovskog operatera Telemach BiH te brojnih drugih kompanija kupio je "Telekabel" Zenica...sto znaci da je Telemach BiH u Zenici zvanicno.

"MID Europa Partners kupio Telekabel"

Kako nezvanično saznajemo, zenički kablovski operater TeleKabel navodno je postao dio porodice fonda MID Europa Partners koji je vlasnik SBB-a, Total TV-a i kablovskog operatera Telemach te brojnih drugih kompanija.

Navodno je ugovor o preuzimanju TeleKabela potpisan u Londonu, ali vrijednost ugovora za sada nije poznata.

TeleKabel Zenica svojim korisnicima u Zenici nudi usluge analogne i digitalne kablovske televizije kao i usluge kablovskog Interneta. U analognoj ponudi kanala nalazi se 48 TV i šest radio kanala dok digitalna ponuda kanala sadrži 92 kanala od čega 87 u Standardnoj i 5 kanala u Visokoj Definiciji među kojim su četiri Arenasport HD kanala te Outdoor HD kanal.
Prije par mjeseci se pricalo kako su kupili Telekabel,al' izgleda ništa od toga :)

andr0id
30-03-2012, 03:07 PM
Osim sto si vidovit ja sam primjetila da je tebi inace intelegencija "jaca" strana ??????

hahahaahaha nek si mu rekla! :) kloc :)

Selćo1
30-03-2012, 04:29 PM
Ne mogu da vjerujem da u telecomu rade ljudi koji ne mogu popraviti navedeni "KVAR"?!

Tribbiani
30-03-2012, 04:58 PM
Ne mogu da vjerujem da u telecomu rade ljudi koji ne mogu popraviti navedeni "KVAR"?!

Ovdje se vjerovatno radi o tom kvaru da je Telekom prestao plaćati Avazu reklamni prostor, pa se Fahro malo istresa na njih. :D

Yoe
30-03-2012, 05:44 PM

NEmoj da te cudi nista jer vjerov'o ti meni ili ne kod mene su dolazili tehnicari bhtelekoma koji NEznaju konfigurisat' modem...nedano sam tom strucnjaku poTurio win 8 da vidis samo njegove panike...kaze lik ja ti znam samo na XP- mojne mi kaze 7-ca i 8-ca...dobro je to jedan uposlenik tog istog BHtelekoma rek'o pokusat' cu ga citirat kaze čoJ'k "IMAMO SAD VIŠKA 2000 LJUDI U BHtelekom-u... ALI NAM FALI 5000 STRUCNIH-ŠKOLOVANIH"

niki1
30-03-2012, 07:56 PM
hahahaahaha nek si mu rekla! :) kloc :)

Pa ti inteligencijo nemozes biti pametan koliko te ja mogu podjebavat

Tyler Durden
30-03-2012, 11:18 PM
meni jos nisu povecali brzinu na adsl-u :ohno:

Tribbiani
30-03-2012, 11:20 PM
meni jos nisu povecali brzinu na adsl-u :ohno:

Šališ se? :D

Pa april mjesec sad će, oni fakat nisu normalni.

bvc911
31-03-2012, 05:34 PM
Ne istresa se Fahro na njih, već novinari pišu onako kako jes. Evo da ja ispričam svoju priču sa BH Telecomom.

Prošle godine sam uzeo prijavu za Moju TV, uredno je popunio i predao. Dva i po mjeseca sam čekao i nisu došli. Patio sam se sa bežičnim internetom jedne lokalne cazinske firme. Već u toku trećeg mjeseca su se nakanili doći, pravdajući se da imaju 300 prijavljenih korisnika.

Nakon 3 mjeseca čekanja i saznanja da su drugi preko veze dobili Moju TV za nekih 2 sedmice do mjesec dana, bio sam razočaran njihovom uslugom i prije nego što sam dobio ADSL. Vratio sam ih nazad u poštu i nisam htio potpisati ugovor za televiziju.

Par mjeseci kasnije sam i ja pao u ruke Telecomovog monopola i bio sam primoran uzeti ADSL jer je wireless bio i više nego očajan. Uzeo sam wireless ADSL i čekao mjesec dana nakon prijave, možda i dva, s tim da sam svakodnevno zvao i tražio da dođu a oni su tvrdili da modema nema i da čekaju pošiljku iz Sarajeva. Dobro, pošteno od Cazinjana, nije od Sarajlija.

Kada je priključen ovaj wireless ADSL problemi su se opet nizali. Moram naglasiti kako sam dobio samo jedan spliter, s tvrdnjom da će sve biti u redu ako neko na donjem spratu podigne slušalicu, što naravno nije bilo tako, pa sam jedno vrijeme trpio i to da svaki put kada zazvoni telefon meni puca internet konekcija.

Dobio sam modem koji je prestao raditi za dvije sedmice, koji je potom otišao na servis, pa je opet vraćen. Navodno je bila neka blokada na njemu. Dobro, pošteno i to.

Dva mjeseca je potom normalno radio, bez ikakvih problema, a onda sve krenulo nizbrdo.

Ako plaćam internet želim konstantno dobru uslugu. BH Telecom to ne pruža. Svako malo mi internet katastrofa, jedva otvara stranice, a dokaz da ne lažem leži u narednom screenshotu sa Speedtesta.

Zvao sam podršku nekih 50 puta otkako sam dobio internet. - JAVILI SU MI SE SAMO JEDANPUT!

I onda kada su se javili dobio sam odgovor da će kvar biti prijavljen. Naravno, čekao sam dvije sedmice i nazvao sam momka jednog da dođe i da riješi to, platio sam mu 20 maraka i nastavio koristiti ADSL.

Zadnje dvije sedmice gore nego ikad. Download nikad ne ide iznad 140 kbps, a kada rade dva kompjutera download je na 70kbps.

BH Telecom nije pošten prema svojim korisnicima, i na sve moguće načine gledaju da uzmu novac.

--------------------------------

Sad nevezano za internet, idemo malo na telefoniju. Naime, nisam jedan od onih koji puno pričaju na mobitelu pa mi je dovoljno deset maraka na računu mjesečno, nekad više, nekad manje. Jedan dan sam odlučio testirati da vidim koliko uzimaju za pozive s obzirom da većina nas kratko priča, a puno troši.

Za poziv od 22 sekunde uzeli su mi 21 fening.

To je i smiješno i žalosno. Na ovakvim pozivima zarade milione maraka na sirotinji. Meni ne smeta što će meni uzeti 5 maraka za 10 poziva, ali mi smeta što je takvih milion u Bosni. Kada svakom uzmu po marku na ovakav način, uzeli su milion maraka.

--------------------------------

Evo sad i screenshot za nesposobne radnike BH Telecoma, lošu podršku i drske ljude na šalterima u pošti!!!!

http://www.speedtest.net/result/1867199122.png

Yoe
31-03-2012, 06:18 PM
Nego od veceras u ponoc nam istice promo period "MojaWeb TV" ...

Tribbiani
02-04-2012, 08:55 AM
Produžen je testni period, ne piše do kada tačno.

Yoe
02-04-2012, 09:24 AM
Produžen je testni period, ne piše do kada tačno.

VidiJo :) sto se mene tice mogli su je komotno ukinut' "MojaWebTV" izbor kanala im je na "vrhunskom" nivou ima se tu svasta probrat' "zivotinja cvjeČki" itd...(TVSlon,Jasmin)!!!

Yoe
02-04-2012, 01:58 PM
http://www.bhtelecom.ba/portalnovost+M526bc790a85.html

"Od 10. aprila u BH Telecomu -VoIP telefon"

VoIP telefon u ponudi terminalne opreme paketa moja TV

VoIP telefon će od 10. aprila biti uvršten u ponudu opreme koja se korisniku daje kao tehničko rješenje za mojaTV korisnike paketa, moja TV Premi i moja TV Full radi što jednostavnijeg korištenja VoIP usluga.

U okviru tehničkog rješenja pretplatnici paketa ( mojaTV Premi, mojaTV Full) dobijaju VoIP telefon, koji je već konfigurisan, čime se korisniku omogućava da odmah neometano koristi usluge željenog paketa mojaTV usluge.

Sva terminalna oprema, data Pretplatniku na korištenje, ostaje trajno u vlasništvu BH Telecoma i održavanje iste je u nadležnosti BH Telecoma tokom cijelog perioda trajanja ugovornog odnosa.

Idemo prvi,

dajemo više...

ala7
02-04-2012, 03:14 PM
Ovo dokazuje samo kako je neozbiljno se pristupalo ovom projektu "mojaWebTV" i kako stvari stoje u firmi "BH Telecom" gdje se jos bore Žohari za fotetelje a nista konstruktivno da ponude NAMA VJERNIM PLATIŠAMA ILI TI GA KORISNICIMA.

Usluga mojaWebTV bi trebala biti u funkciji tj. testni perid bi trebao biti davno završen. Primjer je Telemach koji je osposobio "D3 GO" za manje od mjesec dana nakon objavljivanja prve najave ove usluge tj. dok se pricalo o tome.. Ovdje se prica o VDSL-u vec 2-3 godina koliko sam korisnik BH Telecom-a..

Ova se firma tjera u propast zgob pojedinaca kao i sve druge drzavne firme koje RUŠE Žohari..

FUJ FUJ FUJ FUJ TELECOM

gogadado
02-04-2012, 04:23 PM
http://www.bhtelecom.ba/portalnovost+M526bc790a85.html
Idemo prvi,

dajemo više...

Još jedan mjesec prođe a nama korsnicima Njihove TV jedna velika *****a
I dalje plaćamo više a dobijemo manje nego korisnici adsl paketa netFlat2 ili 4 + Njihova TV Phone! A o ponudi kanala ********!!!

- Zabijamo ga vama prvi
- zabijamo vam ga više

mrmrman
03-04-2012, 11:16 PM
Surfaj neograničeno punom brzinom protoka uz jednu od Smart ili m:net tarifa, a kada iskoristiš predviđenu količinu megabajta iz svog paketa, možeš da nastaviš da koristiš Internet do kraja meseca bez naknade, sa smanjenom brzinom protoka. Uz to odaberite odlične Smart telefone ili laptop ili tablet računare.

a ostalo ovdje : http://mtel.ba/preview_story/23259/_Neograniceni_mobilni_internet_po_fiksnoj_mjesecno j_cijeni.html?s=sqqsgsfsghs95qhjb953ffrte0

Jel ovo znak nekom boljem pocetku za internet u 3G mrezi dali ce sada i bh telecom nesto poduzeti da omoguce nesto slicno svojim korisnicima ako ne i bolje jer su uvijek ONI Išli prvi i davali vise!!!

Tribbiani
03-04-2012, 11:22 PM
:D

Vjerovatno hoće. Za nekih godinu ili dvije...

majstor7
04-04-2012, 12:29 AM
Zadnjih 2 mjeseca ping mi je užas, nije stabilan, često u igrama imam ping spikes, diskonektuje me... wtf?!

Čuo sam da se može besplatno zamijeniti stari bhtelecomov modem za neki noviji, to bih mogao probati ako je istina, ali sumnjam da će mi to išta pomoći (mada je bhtel-ov Paradigm modem njesra, bolje bi komad drveta radio)

mrmrman
05-04-2012, 11:22 AM

Vjerovatno hoće. Za nekih godinu ili dvije...

druze brisu postove jer ih je sramota. sramota ih sami sebe jer nevaljaju

Quronja
05-04-2012, 03:36 PM
Ko kaže da ne valjaju...Oni su najbolji, kao i ovaj forum...

gogadado
06-04-2012, 05:49 PM
Ključni indikatori performansi mreže BH Telecoma d.d. Sarajevo

BH Telecom je najjače i najpouzdanije rješenje za ukupne komunikacijske potrebe korisnika na bosanskohercegovačkom tržištu. U ovom ubrzanom pripremnom razdoblju za evropske integracije još jedanput se potvrđujemo u ulozi ključnog generatora i pokretača općeg razvoja društva.

Infrastruktura BH Telecoma je dio globalnog telekomunikacijskog sistema i kao takva bh.građanima i privrednim subjektima omogućava visokokvalitetno korištenje fiksne i mobilne mreže u lokalnom, međumjesnom i međunarodnom saobraćaju, te brojne, različito modelirane pakete usluga i servisa.

Na osnovu podataka relevatnih svjetskih institucija, provjerenih od Regulatorne agencije za komunikacije, ključni indikatori performansi mreže BH Telecoma ocjenjeni su visokim ocjenama u odnosu na mreže drugih operatora u regiji i svijetu......

:D :D :D Odavno se ovol'ko ne ismijah... :D :D :D
Nisam mog'o dalje čitat' :D :D :D
Novi vrhunski kanal u ponudi... Smart TV :D :D :D Ne treba ni ganja za ... :D :D :D
http://www.bhtelecom.ba/portalnovost+M55879fd9bc5.html

Yoe
06-04-2012, 06:01 PM
Ovo mi je jos veci crnjak ba

"Raspoloživost, performanse i kvalitet 2G/3G mreže BH Mobile se redovito prate i održavaju na najvišem nivou što se između ostalog može konstatovati iz redovitih izvještaja „Network Quality Benchmarking“ u kojima se vrši mjerenje i uporedba performansi mreže BH Mobile sa mrežama ostalih operatora u regiji i svijetu."

2G/3G Ljudi u regiji konkretno u Hrvatskoj pustili LTE 4G "VIP-net i Hrvatski Telekom" a oni se QrČe 2 i 3

Tribbiani
06-04-2012, 06:44 PM
Bolesno. :D

telefon
07-04-2012, 07:12 AM
pa oni misle da su na vrhu tehnike jer nisu jos culi za lte 4..
tek kada im simens ili erikson ponudi te uredjaje znat ce da ima jos nesto

lumpenra
07-04-2012, 09:34 AM
Ovi iz BHT lazu vise nego politicari u predizbornoj kampanji

alessandro
07-04-2012, 10:15 AM
Još će nas ubijediti da je 2G/3G bolje od 4G !!

Tribbiani
07-04-2012, 10:43 AM
Još najavljuju HSPA+, što će ih napravit vodećim, a ljudi već implementiraju LTE (btw, LTE nije 4G, to je pre-4G ili 3.9G).

Yoe
07-04-2012, 10:58 AM
Hrvatski Telekom i Ericsson Nikola Tesla
Demonstracija LTE (4G) mobilne mreže uživo

http://www.youtube.com/watch?v=AvQX6klXgZY&feature=player_embedded

Yoe
07-04-2012, 11:00 AM
Prvi pogled na T-Mobile LTE, 4G mobilnu mrežu
http://www.youtube.com/watch?v=iWlVAkeHcxg

UserX
09-04-2012, 12:39 AM
Viva la BH Telecom. wiiiiiiii

Tribbiani
10-04-2012, 09:48 PM
...vodeći operater u regionu, a haman i u Evropi. Weeee! :D

nastavnikhe
13-04-2012, 10:32 PM
Nećeš nikad dobiti odgovor na email.

Potpuno netačno,jave se u jako kratkom roku

matrixneo
14-04-2012, 10:07 AM
Odogvor na emil su brzi max 24 sata,dobio sam na sve jedan email odogvor.

Yoe
14-04-2012, 10:14 AM
http://www.bhtelecom.ba/portalnovost+M59396d0577d.html

"Super minilaptopi uz Vaš netFlat paket"

Obavještavamo korisnike ADSL-a da je BH Telecom po prvi put pripremio ponudu super minilaptopa uz Vaš netFlat paket, i to bez obaveznog ugovornog odnosa!

andr0id
15-04-2012, 10:14 AM
Nije mi jasno kako ovaj portal bh telecoma vise ne radi nego sto radi.. logicno je da treba da leti.. a ne da mi ucitava nekad 5 minuta a nekad da izbaci 500 - Internal Server Error

niki1
15-04-2012, 02:15 PM
Nije mi jasno kako ovaj portal bh telecoma vise ne radi nego sto radi.. logicno je da treba da leti.. a ne da mi ucitava nekad 5 minuta a nekad da izbaci 500 - Internal Server Error

Mozda je i do tebe ja nepamtim kad mi se to desilo.

Tribbiani
15-04-2012, 02:16 PM
Meni portal kao portal radi ali za provjeru potrošnje moraš bit čarobnjak. 20 dana ne radi, a onda tri sata radi. :D

andr0id
15-04-2012, 11:54 PM
Isti internet koristimo.. fb, google, youtube, gmail itd.. mi leti... otvara odmah.. ali bhmobile, i bh telecom sporo mi rade skroz.. danas pola dana ovo 500 internal..... pise.

Google Chrome koristim, probao preko mozille isto.. windows xp licenciran :) nemam virusa :) cist ko suza.. brzina mi dobra kolika je i ponudjena :)

eto.. do njih je nesto, desava se..

gogadado
18-04-2012, 02:33 PM
Danas dođe račun za Njihovu TV i uz njega obavijest o prodaji VOIP telefona.

Uz Vaš MojaTV paket kupite
IP telefon Gigaset A580 IP
već od 1km
uz obavezno trajanje ugovornog
odnosa na 24 mjeseca

Napomena:
Korisnici MojaTV paketa mogu potpisati ugovor za obavezno trajanje
ugovornog odnosa, ako je istekla obaveza trajanja ugovornog odnosa
po drugim osnovama.

I kako sad ovo gore ide s ovim dole

VoIP telefon u ponudi terminalne opreme paketa moja TV

VoIP telefon će od 10. aprila biti uvršten u ponudu opreme koja se korisniku daje kao tehničko rješenje za mojaTV korisnike paketa, moja TV Premi i moja TV Full radi što jednostavnijeg korištenja VoIP usluga.
U okviru tehničkog rješenja pretplatnici paketa ( mojaTV Premi, mojaTV Full) dobijaju VoIP telefon, koji je već konfigurisan, čime se korisniku omogućava da odmah neometano koristi usluge željenog paketa mojaTV usluge.

Sva terminalna oprema, data Pretplatniku na korištenje, ostaje trajno u vlasništvu BH Telecoma i održavanje iste je u nadležnosti BH Telecoma tokom cijelog perioda trajanja ugovornog odnosa.

Idemo prvi,

dajemo više...
http://www.bhtelecom.ba/portalnovost+M526bc790a85.html (Idemo prvi, dajemo više)

Telefon mi je inače k'o domu. Promjenjen mi je modem i niš'. Isti k..... Kamaru puta me zovu i ne mogu dobit vezu. Na TV-u se pojavi poziv i nama "poziv otkazan"... I sad da mi još uvale dvije godine za nešto što mi ne garantuje ništa. E, evo im ga evo....

Yoe
19-04-2012, 11:17 AM
http://www.bhtelecom.ba/portalnovost+M5d7dc276a8f.html

"Nova usluga BH Telecoma u testnoj fazi - e-račun"

BH Telecom Vam predstavlja novu uslugu u testnoj fazi - e-račun
E-račun je usluga koja podrazumijeva dostavljanje mjesečnih računa pretplatnicima usluga BH Telecoma elektronskim putem.
Aktivacijom ove usluge, korisnik potpuno besplatno dobija izvode svojih računa na e-mail.

Ova usluga će u testnom periodu trajati šest mjeseci, od 01.06. do 30.11.2012. godine.
Dostava računa putem e-maila (e-račun) omogućena je svim pretplatnicima koji koriste usluge BH Telecoma, odnosno pretplatnicima kojima se za korištenje usluga ispostavlja mjesečni račun.
Svi zainteresirani korisnici koji žele na ovaj način primati izvode svojih računa moći će podnijeti zahtjev za uvođenje usluge na svim prodajnim mjestima BH Telecoma i portalu BH Telecoma.
Za vrijeme trajanja testnog perioda pružanja ove usluge, pretplatnicima sa aktiviranom uslugom „e-račun“ mjesečni računi za korištenje usluge biće ispostavljeni na dva načina:

na e-mail adresu,
putem pošte.

E-račun nije na raspolaganju korisnicima TopTim usluge, NTS usluga, usluga Zakup vodova i ostalih usluga za koje se fakture izdaju kroz SAP sistem.

I ovo ce naplacivat' garant kao sto naplacuju prikaz broja...BHtelekom bi i "vazduh" naplaciv'o da ikako moze !!!!!!

andr0id
19-04-2012, 11:23 AM
ma i nije neka usluga...

niki1
19-04-2012, 12:36 PM
http://www.bhtelecom.ba/portalnovost+M5d7dc276a8f.html

"Nova usluga BH Telecoma u testnoj fazi - e-račun"

BH Telecom Vam predstavlja novu uslugu u testnoj fazi - e-račun
E-račun je usluga koja podrazumijeva dostavljanje mjesečnih računa pretplatnicima usluga BH Telecoma elektronskim putem.
Aktivacijom ove usluge, korisnik potpuno besplatno dobija izvode svojih računa na e-mail.

Ova usluga će u testnom periodu trajati šest mjeseci, od 01.06. do 30.11.2012. godine.
Dostava računa putem e-maila (e-račun) omogućena je svim pretplatnicima koji koriste usluge BH Telecoma, odnosno pretplatnicima kojima se za korištenje usluga ispostavlja mjesečni račun.
Svi zainteresirani korisnici koji žele na ovaj način primati izvode svojih računa moći će podnijeti zahtjev za uvođenje usluge na svim prodajnim mjestima BH Telecoma i portalu BH Telecoma.
Za vrijeme trajanja testnog perioda pružanja ove usluge, pretplatnicima sa aktiviranom uslugom „e-račun“ mjesečni računi za korištenje usluge biće ispostavljeni na dva načina:

na e-mail adresu,
putem pošte.

E-račun nije na raspolaganju korisnicima TopTim usluge, NTS usluga, usluga Zakup vodova i ostalih usluga za koje se fakture izdaju kroz SAP sistem.

I ovo ce naplacivat' garant kao sto naplacuju prikaz broja...BHtelekom bi i "vazduh" naplaciv'o da ikako moze !!!!!!

Ovo mi bas dode bezveze sto da mi salju racun na ovaj nacin doduse njima ovo dode brze i jeftinije a kako onda da ja idem i da platim :) da nosim laptop u postu :) da bi ona radnica na salteru vidjela koliko ce da naplati :) ili da pisem one glupe uplatnice.
Jabi volio da racun stize navrijeme i sto ranije naj dalje do 10-og u mjesecu da bi zavrsio navrijeme sa placanjem obaveza ali nebi nikako volio da me opterete sa pisanjem uplatnica i jos placanje 1,5 KM za uplatnicu i troskove uplate.

Magnum3.5.7
19-04-2012, 02:44 PM
Ako je to ono o čemu se šuška odavno, da će uvesti plaćanje računa preko kartice online, to je dobro, a ako je samo uvid u račun to je posve nepotrebno.

andr0id
20-04-2012, 10:17 AM
to je niki1 samo stanje racuna.. da vidis koliko si potrosio.. i koliko jos mozes da potrosis.. provjeravas se jednostavno.. a racun ce doci na vrata i da se plati.. ja racun i ne cekam, odem na salter izvadi mi racun i naplati odmah..

telefon
21-04-2012, 12:53 PM
pa kad ti stigne na mail izstampas ga i eto ti racuna neznam u cem je fora...
ak daju racun bez tv-a onda je to bolje pogotovo ako ne moras da platis postarinu...

andr0id
21-04-2012, 10:51 PM
nemamo svi printer kod kuce :)

Magnum3.5.7
22-04-2012, 08:46 AM
pa kad ti stigne na mail izstampas ga i eto ti racuna neznam u cem je fora...
ak daju racun bez tv-a onda je to bolje pogotovo ako ne moras da platis postarinu...

Nemoj misliti da ćeš izbjeći plaćanje TV-a, dolazi inkasant na vrata onda.

Arabeka
22-04-2012, 05:55 PM
Odbijenica iz "BH Telecoma

Dok su iz Googlea i Facebooka pokazali zanimanje za Damira , "BH Telecom" mu je poslao odbijenicu kada je tražio podršku za odlazak na jednu od olimpijada informatičara.

Za bh. genijalca iz Bosanskog Petrovca zainteresirani su Google i Facebook.Damir Ferizović, informatički genijalac iz Bosanskog Petrovca, koji godinama s mlađim bratom Danielom osvaja državna, evropska i svjetska odličja na brojnim takmičenjima, trenutno pohađa studij na Institutu za tehnologiju u njemačkom Karlsrueu.

- Studij je težak i zahtjevan, ima dosta matematike i treba mnogo i redovno učiti. Trenutno radim na takmičarskom programiranju na fakultetskom nivou i već sam osvojio prvo mjesto, pa ću s ekipom predstavljati naš univerzitet na njemačkom i zapadnoevropskom takmičenju - rekao je za "Dnevni avaz" Damir.

Njegov otac Muharem Ferizović kazao je da Damirovo mjesečno školovanje košta oko 800 eura, a polovinu te sume izdvaja Damirova tetka koja živi u Njemačkoj. Također, istakao je da su se za bh. genijalca nakon osvojenih medalja na olimpijadama informatičara zainteresirali iz Googlea i Facebooka.

- Pozivi iz Googlea i Facebooka su čast, ali fakultet je na prvom mjestu - kazao je Damir.

Ma dijete nema nikog od familije u bhtelekomu zato je dobio odbijenicu!!!!!!!

lumpenra
22-04-2012, 07:01 PM
Pa trebao se uclaniti u SDA, pa tek onda da trazi podrsku.
Sta briga ove, sto idu prvi i daju vise, za nekakve evropske i svjetske informaticke medalje...stranka i politicka podobnost su na prvom mjestu, i valjda je prece da se primi kcerka od Hanke Paldum a ne nekakva djecurlija iz BiH koja osvaja medalje po svijetu.
Sta ce to BHT, kad oni uvijek idu prvi i daju vise.
Nek sa sa tim bakce ona sirotinja, Google i Facebook.

ala7
23-04-2012, 08:20 PM
Odbijenica iz "BH Telecoma

Dok su iz Googlea i Facebooka pokazali zanimanje za Damira , "BH Telecom" mu je poslao odbijenicu kada je tražio podršku za odlazak na jednu od olimpijada informatičara.

Za bh. genijalca iz Bosanskog Petrovca zainteresirani su Google i Facebook.Damir Ferizović, informatički genijalac iz Bosanskog Petrovca, koji godinama s mlađim bratom Danielom osvaja državna, evropska i svjetska odličja na brojnim takmičenjima, trenutno pohađa studij na Institutu za tehnologiju u njemačkom Karlsrueu.

- Studij je težak i zahtjevan, ima dosta matematike i treba mnogo i redovno učiti. Trenutno radim na takmičarskom programiranju na fakultetskom nivou i već sam osvojio prvo mjesto, pa ću s ekipom predstavljati naš univerzitet na njemačkom i zapadnoevropskom takmičenju - rekao je za "Dnevni avaz" Damir.

Njegov otac Muharem Ferizović kazao je da Damirovo mjesečno školovanje košta oko 800 eura, a polovinu te sume izdvaja Damirova tetka koja živi u Njemačkoj. Također, istakao je da su se za bh. genijalca nakon osvojenih medalja na olimpijadama informatičara zainteresirali iz Googlea i Facebooka.

- Pozivi iz Googlea i Facebooka su čast, ali fakultet je na prvom mjestu - kazao je Damir.

Ma dijete nema nikog od familije u bhtelekomu zato je dobio odbijenicu!!!!!!!

Eno Klix(toris) moderatori izbrisali ovaj post na forumu.. Jesu namazani.. Ovo Fahro nebi izbrisao gdje puklo da puklo.. Fahro drzi se.. :)

genius
26-04-2012, 12:31 AM
je li moguce promjenuti modem kod ovih iz telekoma,npr treba mi modem ili router sa wireless-om.

Tribbiani
26-04-2012, 08:43 AM
Moguće je, ako imaš štelu. x)

niki1
26-04-2012, 02:23 PM
je li moguce promjenuti modem kod ovih iz telekoma,npr treba mi modem ili router sa wireless-om.

Usluga wireless ne postoi a ko pusti oni ga ne ukidaju pa ako nabavis taj modem onda podesi da radi.

Tribbiani
26-04-2012, 02:34 PM
Ne zbunjuj čovjeka, postoje bežični modemi kod BH Telekoma, treba ih tražit (i imat štelu da ih dobije).

telefon
26-04-2012, 03:24 PM
dali netko zna kako ide provjera stanja racuna za mobilni internet onaj Lnet...
jeli tu kada se upali odmah idu minute jer izgleda da se broji u sec po duzini trajanja veze?!
ili kak ?

Tribbiani
26-04-2012, 04:38 PM
Ne, mislim da se obračunava količina podataka, a ne vrijeme provedeno online. Za provjeru nisam siguran, vjerovatno na BH Telecom Portalu (uloguješ se sa username i lozinkom l.net paketa, ako to uopšte tako funkcioniše). Najbolje ti je pozovi 1444 i informiši se tamo.

telefon
26-04-2012, 05:55 PM
da ti pravo kazem zvali smo a nemaju ti oni pojma...
da ne bi neka tekta tamo nebi se nis snasli...
ali tamo sad imas stanje ko za telefon i ne sabjere sve zajedno tako da opet neznas kolko imas ukupno

Onix
02-05-2012, 07:16 PM
Dragi moji ADSLovci pojavio mi se jedan problem u zadnjih 10ak dana, jedva sam primjetio šta je. Dakle internet mi puca tj. diskonektuje mi se modem kada neko zove na fiksni ili ja zovem sa fiksong, nakon toga se ponovo konektuje i ide normalno do slj. poziva...
Modem je star sigurno neke 3 godine i to je onaj crni Paradigm 2+2.

Šta mislite da bi moglo biti ili ako je neko imao slišno iskustvo?

Tribbiani
02-05-2012, 07:39 PM
Provjeri razdjelnik (splitter). Koliko telefona koristiš u kući, te na koji način je to sve spojeno?

RAZIEL
02-05-2012, 08:59 PM
U Tuzli je nevrijeme već par sati grmi i sijeva i od tada svo ovo vrijeme mi puca konekcija! Primjetio sam da čim vidim na nebu kako sijevne nakon toga pukne mi konekcija. Svakih 5-10-15-20 minuta! Jel moguće da i ovo (ne)vrijeme može uticati na nestabilnost konekcije? Jel ima još neko ovakav problem? :/

Tribbiani
02-05-2012, 09:06 PM
Puca ti konekcija ili gubiš sinhronizaciju (gasi se lampica ADSL/DSL na modemu)?

RAZIEL
02-05-2012, 09:19 PM
Puca ti konekcija ili gubiš sinhronizaciju (gasi se lampica ADSL/DSL na modemu)?

da gasi se ona lampica gdje piše -Internet- ona postane crvena nakon par sekundi, tek nakon što ponovo pozeleni donijem konekciju i mogu otvarati stranice. Modem je onaj Telecomov ZTE zxv10 prije par mjeseci su mi ga postavili tj promjenili moj stari.

ojdza
03-05-2012, 06:57 PM
za te kvarove najbolje otic do prve direkcije da ti da drugi modem a ako imas novca tad uzmi sebi optikumov modem i bices rahat kolko god da bude nevrijeme ne prekida

andr0id
07-05-2012, 08:21 PM
katastrofa veceras....

http://www.speedtest.net/result/1937657293.png

Moja TV Full...

Casual
07-05-2012, 08:29 PM
Kod mene sve ok,isti paket
http://www.speedtest.net/result/1937674161.png (http://www.speedtest.net)

UserX
07-05-2012, 08:54 PM
Ko vam je kriv sto ne mijenjate providera.
http://www.speedtest.net/result/1937723848.png

niki1
07-05-2012, 09:04 PM
Ko vam je kriv sto ne mijenjate providera.
http://www.speedtest.net/result/1937723848.png

Tisi upravu kod mene je NetFlet 4

http://www.speedtest.net/result/1937735160.png

ala7
07-05-2012, 10:25 PM
http://www.speedtest.net/result/1937866749.png

Sve ok.. mojaTVFull

mrmrman
07-05-2012, 11:24 PM
http://www.speedtest.net/result/1937946816.png best

gogadado
08-05-2012, 05:16 AM
Ma ljepota, samo taka.bih.net.ba (http://www.speedtest.net/results.php?sh=3067a244701417f528b0ad052f571d25&ria=0)
http://speedtest.net/result/1936524144.png
http://www.speedtest.net/result/1938315944.png

Yoe
08-05-2012, 09:39 AM
Mene opet "PING" yebe

http://www.speedtest.net/result/1938584455.png

EasyWay
08-05-2012, 11:40 AM
kod mene je sve u dure
frankfurt: http://www.speedtest.net/result/1938734054.png (http://www.speedtest.net)

andr0id
08-05-2012, 07:15 PM
Nista od obecanja za korisnike Moja TV... rekla kazala.. sramota je vise imati ovu brzinu..

DSA
08-05-2012, 10:20 PM
Lijepo pređete na HS i imate za 48 KM ovaj internet+analagnu tv+digitalnu tv( sve arene u HD, eursportovi u HD itd..)+telefon

http://img.tapatalk.com/d9c58955-8ddf-b2f5.jpg

Tapatalk...

niki1
08-05-2012, 11:18 PM
Lijepo pređete na HS i imate za 48 KM ovaj internet+analagnu tv+digitalnu tv( sve arene u HD, eursportovi u HD itd..)+telefon

Tapatalk...

BAS TI HVAL da tebe nema mi bi umrli placajuci ove usluge BHTelekoma ma gdjesi bio DOSAD dosdo jedna sad idi naplati reklamu od svoG sefA

mrmrman
08-05-2012, 11:24 PM
BAS TI HVAL da tebe nema mi bi umrli placajuci ove usluge BHTelekoma ma gdjesi bio DOSAD dosdo jedna sad idi naplati reklamu od svoG sefA

hahahhahha koja ljubomora boze dragi hjahahhahahahhahahahhaa

niki1
08-05-2012, 11:31 PM
hahahhahha koja ljubomora boze dragi hjahahhahahahhahahahhaa

Ljubomora na sta ma budi normalan ma ja bolje volim pogledat TV Vogosca evo bas ide Halid "dvadeset i neka t je godina" ma veselo brate dobar kanal i vise mi se svida nego svi ti vasi HD a jos da znas da gledam na PHILIPS LCD 105 (da nemislis da gledam na nekom lampasu) išššššššššššššš

Jos da dodam evo Halid zavrsi

mrmrman
08-05-2012, 11:37 PM
Ljubomora na sta ma budi normalan ma ja bolje volim pogledat TV Vogosca evo bas ide Halid "dvadeset i neka t je godina" ma veselo brate dobar kanal i vise mi se svida nego svi ti vasi HD a jos da znas da gledam na PHILIPS LCD 105 (da nemislis da gledam na nekom lampasu) išššššššššššššš

Jos da dodam evo Halid zavrsi
waaaaaaaaaaahahhhh
ahha

Peace all ya

Ja sam svoje rekao Haug

DSA
09-05-2012, 07:55 AM
Super, onda i dajte uzivajte na 2 mbps i tv vogošća i ubjeđujte da je to dvoje bolje nego 11 mbps i svi ti hd kanali..idete prvi, dajete više..jel moguće da ti sam sebi vjeruješ ovo što pišeš?
To što imaš lcd philipsa, to posebno govori kolko ne poznaješ materiju..ja sa 'patim' sa svojom panasonic plasmom ST50 na ovim arenama HD, prevelika oštrina, kontrast..e moji bh telekomovci, gdje vi živite

Tapatalk...

Tribbiani
09-05-2012, 08:09 AM
Taj tvoj HS ima pokrivenost dvije, tri mahale, BH Telecom pola države. Naravno, stoji činjenica da trenutno imaju bolju ponudu ali je*eš ti tu ponudu kad je možeš uzet samo u Sarajevu.

gogadado
09-05-2012, 08:11 AM

Tapatalk...

Baš se dvoumim da li da se preselim u Sarajevo i prijeđem na HS, ili ostanem ovđe u TZ na BH Telecomu.

Tribbiani
09-05-2012, 08:18 AM
baš se dvoumim da li da se preselim u sarajevo i prijeđem na hs, ili ostanem ovđe u tz na bh telecomu.

tx tv?

DSA
09-05-2012, 09:41 AM
Nemojte samo dolaziti u Sarajevo, dosta vas je i ovako

Tapatalk...

Yoe
09-05-2012, 09:52 AM

Tapatalk...Mozes li nam postavit' link da vidimo ovo sto si napis'o ;)

DSA
09-05-2012, 10:19 AM
http://www.hs-hkb.ba/kid-i-quadro-play/kid-8/

+

Q2 paket telefonije

Napomena: ovu su brzinu podigli, tako da sad kod KID 8 imate brzinu od mog screenshota

Tapatalk...

Yoe
09-05-2012, 10:27 AM
E' sad mozes li mi objasnit' ovo "imate za 48,00 KM ovaj internet+analagnu tv+digitalnu tv( sve arene u HD, eursportovi u HD itd..)+telefon"...

1.kako dođes do cifre 48KM a tamo stoji 39,90+6,00KM najam modema= 45.90KM
2.napisao si i telefon...a ja ga u ovom paketu NE vidim da ima...A ako dodam Q2 koji iznosi 15KM...onda to iznosi 60,90KM a NE 48,00KM kako si napisao ili sam te pogresno razumio...
3.pozivi npr. prema BH telekomu su "poskupi" sto potvrđuje i ovaj cjenovnik http://www.hs-hkb.ba/wp-content/uploads/2012/04/Cjenovnik-telefonija.pdf

DSA
09-05-2012, 10:40 AM
Rado ću ti objasniti..kad uzmeš Q2 ne plaćaš nikakav najam posebno..sve što plaćaš jeste KID 8 39 KM i Q2 9 KM= ukupno 48 KM( u ovoj cijeni pretplate 9 KM imaš 4 KM uključeno prema ostalim mrežama, a unutar mreže svi pozivi besplatni)

A što se tiče cijene poziva prema bh telekomu, tu je možda razlika u jedan ili dva pfeninga, ali je zato povoljnije pozivanje prema drugim operaterima..a i cijene pozivanja prema vani su dosta povoljnije

Tapatalk...

Yoe
09-05-2012, 10:57 AM
Rado ću ti objasniti..kad uzmeš Q2 ne plaćaš nikakav najam posebno..sve što plaćaš jeste KID 8 39 KM i Q2 9 KM= ukupno 48 KM( u ovoj cijeni pretplate 9 KM imaš 4 KM uključeno prema ostalim mrežama, a unutar mreže svi pozivi besplatni)

A što se tiče cijene poziva prema bh telekomu, tu je možda razlika u jedan ili dva pfeninga, ali je zato povoljnije pozivanje prema drugim operaterima..a i cijene pozivanja prema vani su dosta povoljnije

Tapatalk...Haj' da NE duljimo vise iskreno nisi me zadivio... ovo je puno bolje od toga sto "HS" nudi https://www.lol.ba/v4/PrivatniKorisnici.aspx?usluga=ce13470c-036f-47ae-a3e6-dee77cafab78 uspoređivat' ponudu kanala između "HS-a i LOL-a" necu SE trudit'... jer HS-ova je u najmanju ruku smjesna u odnosu na LOL

a slazem se s' tobom BHtelekom je zesce njesra...

niki1
09-05-2012, 11:25 AM
Super, onda i dajte uzivajte na 2 mbps i tv vogošća i ubjeđujte da je to dvoje bolje nego 11 mbps i svi ti hd kanali..idete prvi, dajete više..jel moguće da ti sam sebi vjeruješ ovo što pišeš?
To što imaš lcd philipsa, to posebno govori kolko ne poznaješ materiju..ja sa 'patim' sa svojom panasonic plasmom ST50 na ovim arenama HD, prevelika oštrina, kontrast..e moji bh telekomovci, gdje vi živite

Tapatalk...

To koliko sta vrijedi je veliko pitanje a posebno razlika izmedu lcd i plazme ali nema veze
Odakle ti izbi da nam solis pamet ito svoj prvi komentar pa preveliko pametovanje i ponizavanje svih koi nisu na TVOM KABLU koji mozes za jedan dan da pokupis jer imas toliko da dva covjeka sve pokupe na kamion i odvezes u svoju kucu posto nemate ni svoje skladiste a i stacevam.
Ako vas nisu preuzeli onda ce uskoro jer kupuju sve redom dabi imali monopol i kad vas Srbi preuzmu onda cete imat Srpsko upravljanje pa neka zarada ide u Srbiju i neka oni tamo pomazu i dijele donacije meni je svejedno sto mozda placam malo skuplje nego bi trebo (posebno sto Arene finansiramo kolektivno) ali nema veze meni nesmeta pa sto onda tebi smeta ako ja svjesno placam visu cijenu.
Ima jos jedan VELIKI razlog sto mi je svejedno ako placam vise a to je sto BHTelekom se angazuje i daje donacije za skole i druge ustanove i pomaze ugrozenim pa evo ti jedan snimak da nepostavljam sve jer bi se onda forum blokiro koliko toga ima.

http://www.youtube.com/watch?v=GiiLaunpCBM

Isssssssss na svoj forum ako ga uopste imas

DSA
09-05-2012, 11:30 AM
Isssssssss na svoj forum ako ga uopste imas

Jel ovo u skladu sa pravilima foruma? Čisto da znam

Tapatalk...

mrmrman
09-05-2012, 11:38 AM
Nemojte se ba spustat na njegov nivo (niki1) treba te ga jednostavno ignorisati!!!!!!!!!

niki1
09-05-2012, 11:53 AM
Nemojte se ba spustat na njegov nivo (niki1) treba te ga jednostavno ignorisati!!!!!!!!!

Pa jasam tu da smetam takvim bezobrazima i da znas da se ja spustav na vas nivo bezobraznih ljudi ali ja idem direktno necu politicki finsimi lijepsimi pa zavala.
Ovaj forum jest otvoren za svakoga ali vi koi niste korisnici usluge GHTelekoma nemoj da budete bezobrazni imate toliko tema o koima mozete da raspravljate i samo mi kazite stocete vi u raspravi i ubjedivanju nas dasmo pogrijesili (dasmo papci sto koristimo ono sto nije vasa ponuda) ako imate sta pametno napisite ali da to nije bezobrazno i da ne provocirate nas korisnike usluge GHTelekoma posto je ovo nas Forum.
Ovo vam dode kao da sjedite na utakmici medu Zeljinim naviacima i naviate za Sarajevo ma nigdje veze hajde ba razguli. Sto se tice pravila tisi vec trebo da budes izbacen poslije prvog posta pratim jos ovakvih foruma informacije radi i cim neko spomene drugog ponudivaca usluge (konkurenciju) odmah bude izbacen ali staces ovdje moze ko sta hoce.

niki1
09-05-2012, 11:56 AM
Jel ovo u skladu sa pravilima foruma? Čisto da znam

Tapatalk...

Sad sam trazio vas forum da vidim kako su ljudi zadovoljni uslugom i na vasoj stranici nema foruma pa da nelutam de mi postavi link

Yoe
09-05-2012, 11:58 AM
Dobro ba NE trolajte vise!!!

gogadado
09-05-2012, 01:18 PM
tx tv?

Care moj, da mi čuješ komšije šta im 'suje... Dva sprata ispod mene a ja ga čujem... :D
Neka, fala...Mada kontam njihovu kablovsku jerbo se u ove uBleHaše nemreš pouzdat'. A i snimanje kanala na uBleHi baš i nije čemu. Što snimaš moraš i gledat.

gogadado
09-05-2012, 01:23 PM

Tapatalk...

Ne bi ja, hvala. Pogotovo kad vidim kol'ko vas se šljeglo i skotrljalo...

Dobro ba NE trolajte vise!!!
Mora se ba Joe! Nemre više, doku....o.ba :D

DSA
09-05-2012, 01:49 PM
Ok, izvinjavam se ako sam nekoga uvrijedio

Tapatalk...

Tribbiani
09-05-2012, 02:35 PM

Nemam ni želju. Šta ti misliš majke ti da si u centru svijeta? Cc...

Tribbiani
09-05-2012, 02:37 PM
Care moj, da mi čuješ komšije šta im 'suje... Dva sprata ispod mene a ja ga čujem... :D
Neka, fala...Mada kontam njihovu kablovsku jerbo se u ove uBleHaše nemreš pouzdat'. A i snimanje kanala na uBleHi baš i nije čemu. Što snimaš moraš i gledat.

Znam. Srećom, nisam imao dodirnih tačaka sa njima. :D

andr0id
09-05-2012, 06:58 PM
sto bi narod kod nas rekao.. isto sranje, samo drugo pakovanje,.. nije bas isto.. ali eto slicno je :) jebe mi se vise za telecom hs telekabel m:tel eronet logosoft i ostale.. imam moju tv 2 godine, vjerujte mi da je nisam pogledao 30 puta... to sam staroj prikljucio i da se ne patim sa vanjskim antenama.. valja ne valja.. okreni jos malo.. e jebiga vrati sad je bila dobra.. pogledam utakmice i to je to.. niko me ne tjera da ganjam nesto.. ipak sam zadovoljan ponudjenim jer gledam samo par kanala i to je to.. ne opterecujem se nekim jata srebrenik, jasmin itd.. zaboli me ona stvar iskreno.. da mi se ne svidja, odjavio bih je.. nadati je se samo cijenama nekim prikladnim u skorijoj buducnosti i jacim internetom, i to je to.. ma da mi je sad dovoljno sve,.. pozz

Tribbiani
09-05-2012, 07:07 PM
A zašto ne uzmeš manji paket Moja TV (Phone) + netFlat 4? Proći ćeš jeftinije, a brži Internet.

andr0id
09-05-2012, 07:20 PM
ako mislis na mene, da ja i imam phone paket.. na spratu mi brat ima full paket.. oni jedna porodica ja i mama druga.. uzeo bih setbox placao bih 8 KM ali onda gubim fixni telefon.. a fixni mi je potreban.. i tu su glupost napravili sto ne mogu to kombinovati.. ovako jbg ja svoje on svoje placa..

Tribbiani
09-05-2012, 07:24 PM
A Internet koristiš bratov, sa njegovog Full paketa?

To i kažem, uzmeš onda uz taj postojeći Phone kod sebe i netFlat 4, a bratovo ostaviš bratu. :D

andr0id
09-05-2012, 07:27 PM
ma jok, uzeo sam router skopcao njemu i sebi i ne smetano picimo.. nekad mu dadnem sta para za net nekad nista hehe :)

Tribbiani
09-05-2012, 07:30 PM
Ha ya, jedna od prednosti brata na spratu. :D

Ma onako kažem, ti pomenu nešto za brzinu pa sam kontao da koristiš Full paket i onda reko možda ti je bolje (ne možda, sigurno jeste) preći na Phone i uzeti netFlat posebno. Mada šljaka i 2 Mbps solidno. Levati, mogli su do sada napraviti par Internet paketa u sklopu Moja TV usluge (recimo 1, 2, 4 i 6 Mbps), pa ko hoće, a parica može izdržat, uzme veću brzinu, kome ne treba koristi 1 ili 2 Mbps.

andr0id
09-05-2012, 08:01 PM
ma mogu oni sto hoce.. ali je problem sto nece..

lumpenra
10-05-2012, 08:11 PM
Dobih posljednji racun za internet i onaj famozni reklamni dodatak za moja tv gdje pisu kako se produzava testni period moja tv...pa covjece, koliko puta se produzava ovo testiranje i ubacivanje novih kanala?
Cini mi se da su manje vremena ameri testirali putovanje na mjesec nego ovi moju tv...i jos pise kako su samo zbog nas produzili testni period moje tv, i da ce ubrzo biti ubaceno jos kanala...hebote, pa ja mislim da ce i 2017 isto pisati kako se zbog nas produzava testni period, pa ce negdje mozda sredinom 2020 ubaciti jos 2-3 kanala...naravno, nisu zaboravili napisati da idu prvi i daju vise.

Tribbiani
10-05-2012, 08:13 PM
U pitanju je Moja TV Web, ne Moja TV. I ne razumijem zašto je to problem? Dok je testiraju i besplatna je, poslije će je garant naplaćivat.

Arabeka
11-05-2012, 10:25 AM
Ja sad tek pimjetila da nema OBN na mojawebtv?!

ala7
11-05-2012, 10:43 AM
Nema, retardirani ljudi iz BH Telecoma ne znaju to ubaciti a medju top 10 domacih kanala je OBN ..
BH Telecom je prodana dusa sve do jednog, nisu djaba proglaseni kao najpozeljniji poslodavac jer nista ne radis a dobivas platu..

Yoe
11-05-2012, 10:50 AM
nisu djaba proglaseni kao najpozeljniji poslodavac jer nista ne radis a dobivas platu..STA TO IMA POZELJNO U BHtelekom-u NERED NERAD I LOPOVLUK!!!

"IDEMO PRVI, GULIMO DO KRVI!"

i DA kome da dam 10.000 KM za posao kod vas u BHtelekom-u?

niki1
11-05-2012, 11:24 AM
STA TO IMA POZELJNO U BHtelekom-u NERED NERAD I LOPOVLUK!!!

"IDEMO PRVI, GULIMO DO KRVI!"

i DA kome da dam 10.000 KM za posao kod vas u BHtelekom-u?

Nebacaj daba pare prvo obidi svu svoju rodbinu i provjeri dali je iko tamo zaposlen ako nista nenedes onda se odluci za neku od stranaka ali pazi da neizgube na lokalnim izborima i kreni guraj podrzi pa kao zasluzan pojedinac mozda i doguras do nekog mjesta.

Ovo 10 000 KM zaboravi i nemoj nikad nikom da ponudis to je KORUPCIJA

Tribbiani
11-05-2012, 12:50 PM
Ovo 10 000 KM zaboravi i nemoj nikad nikom da ponudis to je KORUPCIJA

A uz to niko ti ne garantuje da neko drugi neće ponudit 15 hiljada. :)

niki1
11-05-2012, 01:58 PM
A uz to niko ti ne garantuje da neko drugi neće ponudit 15 hiljada. :)

Nie uopste sto ce neko da ponudi vise nego znam dosta primjera gdje ljudi uzimaju na BLEF pa ako prodes oni zaradili ako neprodes onda se pojavio neko jaci od "njegovog" covjeka pa proguro nekoga svog i naravno dio novca nemozes da dobies jer je ovj castio podmazivo itd....

Poceli su da postavljaju nove STB ZyXEl koliko sam vidio pravo smece i neznam kada su krenili sa Motrolom sto je mjenjaju

Arabeka
25-05-2012, 10:00 AM
MARKETINŠKA MAFIJA PONOVO NA DJELU: Kojoj agenciji BH Telecom namješta tender za internet oglašavanje?!

Petak | 25.05.2012.

Državna kompanija BH Telecom raspisala je javni poziv za usluge internetskog oglašavanja vrijedan 900.000 KM i za medijski prostor na televizijskim stanicama u vrijednosti od čak četiri miliona maraka. Način na koji je raspisan tender za oglašavanje na internetu, jasno ukazuje da se iza javnog tendera krije plan vladajućih stranaka koje kontroliraju BH Telecom, posebno SDA, da državnim novcem plate svoju predizbornu kampanju pred lokalne izbore!
Prema saznanjima " :bih: ", 2011. godina za "BH Telecom" u vezi s ovim javnim pozivom odjednom nije referentna zbog činjenice da je marketinška agencija "MITA Group", s kojom ovaj telekom operater, ali i SDA, koja kontrolira tu firmu, sarađuju, prošle godine imala prihode manje od 700.000 KM!

Podsjećamo da je "MITA Group" radila predizbornu kampanju za SDA na prošlim općim izborima, a sada radi i za predsjedavajućeg Predsjedništva BiH Bakira Izetbegovića, dok je neupitna kontrola ove stranke nad „BH Telecomom" i putem Izetbegovićevog zeta Jasminka Akšamije, koji je član Uprave i izvršni direktor Direkcije za investicije.

Istražno tijelo

Možda je i to jedan od razloga zbog kojih je glasovima poslanika SDP-a i SDA 11. aprila na Predstavničkom domu Parlamenta FBiH odbijena inicijativa da se formira istražno tijelo za provjeru poslovanja „BH Telecoma", za koji postoje ozbiljne sumnje da nenamjenski troši novac i puni crne fondove stranaka na vlasti. Od portparola "BH Telecoma" Nađe Lutvikadić jučer nismo uspjeli dobiti pojašnjenje o svemu ovome jer nije odgovarala na naše pozive.

Sanader je zbog crnih fondova iza rešetaka

Ovaj slučaj, očito, unaprijed riješenog tendera javne kompanije neodoljivo podsjeća na slučajeve u susjednoj Hrvatskoj zbog kojih je bivši premijer Ivo Sanader završio iza rešetaka. Meta tamošnjih istražnih organa bile su upravo veze između vladajuće stranke HDZ, njenih crnih fondova i marketinških agencija.

Velika korupcijska afera u slučaju "Fimi medije" dobiva svoj epilog pred pravosuđem, a međunarodne i domaće agencije za borbu protiv korucije odavno su konstatirale da vladajuće stranke i u našoj zemlji imaju i koriste crne fondove, uglavnom za plaćanje izbornih kampanja.

Činjenica da je "BH Telecom" u tenderskoj dokumentaciji poimence nabrojao internet-portale koji dolaze u obzir ugrozila je, naime, fer natjecanje i primjenu zakonskih propisa, ali istovremeno osigurala strankama koje upravljaju ovom kompanijom prostor i naklonost tih medija. U tenderskoj dokumentaciji navedeno je 30 portala i internet-stranica iz BiH na kojima se "BH Telecom" želi reklamirati, neovisno o ponudi ili cijeni.

Osnovna odredba Zakona o javnim nabavkama BiH kaže da su "ugovorni organi dužni osigurati da se poslovi dodjele ugovora o javnim nabavkama vrše na način da se osigura efikasnost, transparentnost, nepristrasnost, jednak odnos prema svim stranama te konkurencija u skladu sa Zakonom".

Prema saznanjima " :bih: ", 2011. godina za "BH Telecom" u vezi s ovim javnim pozivom odjednom nije referentna zbog činjenice da je marketinška agencija "MITA Group", s kojom ovaj telekom operater, ali i SDA, koja kontrolira tu firmu, sarađuju, prošle godine imala prihode manje od 700.000 KM!

Podsjećamo da je "MITA Group" radila predizbornu kampanju za SDA na prošlim općim izborima, a sada radi i za predsjedavajućeg Predsjedništva BiH Bakira Izetbegovića, dok je neupitna kontrola ove stranke nad „BH Telecomom" i putem Izetbegovićevog zeta Jasminka Akšamije, koji je član Uprave i izvršni direktor Direkcije za investicije.

http://www.zaslike.com/files/2dgrhxtbkxqx485apd7.jpg (http://www.zaslike.com/)

Tako to radi BHTELEKOM zato što idu prvi?! A ovako to rade oni što su iza ovih što idu prvi u ovom slučaju M:tel

M:tel uveo optičku mrežu

Kompanije 'M:tel' i 'Alkatel-Lucent' uspješno su implementirali prvu optičku mrežu u BiH brzine prenosa 100G (gigabita po sekundi), čime je omogućeno zadovoljavanje potrebe za visoko kvalitetnim i troškovno efikasnim širokopojasnim i video servisima.

"Alkatel-Lucentovo" 100G rješenje koje je "M:tel" implementirao je osmišljeno tako da odgovori na zahtjeve za sve većim propusnim opsegom, održavajući troškove pod kontrolom, saopšteno je iz "M:tela".

Optička koherentna tehnologija sa 100G koristi prednosti jedinstvenih inovacija iz "Bel Labs" laboratorija, sa ciljem da podrži brzine prenosa podataka od 100 gigabita po sekundi na svakoj od 80 talasnih dužina u jednom optičkom vlaknu.

Generalni direktor "M:tela" Predrag Ćulibrk rekao je da će proaktivna ulaganja u razvoj optičke transportne mreže poboljšati njen učinak i fleksibilnost i omogućiti da se odgovori na veliku potražnju za prenosom podataka velikim brzinama.

Glavni predstavnik "Alkatel-Lucenta" za Srbiju i BiH Emil Visloguzov rekao je da je ova kompanija lider u uvođenju 100G i da ostaje jedini vendor koji isporučuje ovaj nivo brzine i kapaciteta na postojećim mrežama.

sencobih
25-05-2012, 12:36 PM
sudeci po ovom spisku portala, ovo i jesu najposjeceniji portali, pa nece valjda placati reklamu na sajtovima koje niko ne posjecuje

arminicos
26-05-2012, 03:07 PM
moze li jedan brzinski odgovor da li se webtv by BH Telecom naplacuje ili je jos uvijek free ??? Hvala

Yoe
26-05-2012, 04:32 PM
moze li jedan brzinski odgovor da li se webtv by BH Telecom naplacuje ili je jos uvijek free ??? HvalaFree je jos uvijek...samo NEradi u "IE" pojma nemam sto (barem kod mene)...a u mozilli bRez problema :opleti:

andr0id
27-05-2012, 10:50 AM
sta ce ono naplacivati, sinoc gledam glasanje na eurosongu sve u KOCKAMA! bolju grafiku rezoluciju ima SUPER MARIO na prvom Nintendu.

andr0id
27-05-2012, 11:42 AM
Toliko je dobra i kvalitetna webTV da leti ove sekunde sa Bookmark-a :)

DSA
27-05-2012, 01:28 PM
Ne kritikuj BHT na ovom forumu, jesil pročitao pravila

jaco_sa
27-05-2012, 03:20 PM
ne kritikuj bht na ovom forumu, jesil pročitao pravila

hahahahaha

andr0id
27-05-2012, 07:17 PM
oni mi daju sliku :)

A L I
28-05-2012, 05:08 PM
BHT podrška na fejsu, udrite

https://www.facebook.com/pages/BH-Telecom/303286513021867

mrmrman
28-05-2012, 05:44 PM

nesto lijepo i pozitivno od njih a jos ako bas budu pomagali raji

UserX
28-05-2012, 05:53 PM
Upravo sam ih pitao kako mogu dobiti posao bez stele u BH Telecomu? Vidjet cemo hoce li mi obrisati post. :D

Yoe
28-05-2012, 05:59 PM

Jesi li ti 100% siguran da je ovo oficijelna stranica BHT-a podrska na fejsu???

niki1
28-05-2012, 07:06 PM
Jesi li ti 100% siguran da je ovo oficijelna stranica BHT-a podrska na fejsu???

Nevjerujem dokle god na svojoj oficijalnoj stranici ne objave dasu pokrenuli ovo na FB.

UserX
28-05-2012, 07:27 PM
Nevjerujem dokle god na svojoj oficijalnoj stranici ne objave dasu pokrenuli ovo na FB.

Nisu oni na tom nivou. Ako je i pokrenuta, ne znaju oni to objavit na portalu ba. :D

andr0id
29-05-2012, 10:05 AM
treba im email poslati, je li ovo officijelna stranica za podrsku.. a ne nagadjati bezveze.. ma da mi ovo ne djeluje.. ovo je necije maslo da se zajebaje malo.. mozda grijesim ali eto.. kad nece ni ovdje da se administratori jave da potvrde to iz nekih pouzdanih izvora.. puu

Tribbiani
29-05-2012, 10:42 AM
^^ Rekoše iz Helpdeska da to jeste zvanična stranica BH Telecom-a.

Casual
29-05-2012, 03:19 PM
Poštovani,

Da, navedena stranica je oficijelni profil tehničke podrške BH Telecom-a na Facebook-u.

Lijep pozdrav i ugodan dan

Tribbiani
29-05-2012, 03:27 PM

Kopiraju jedan e-mail i šalju redom (pošto sam dobio identičnu poruku). Na kraju, kad im dosadi odgovarati, vijest će osvanuti na Portalu, iako su to mogli odmah uraditi i obavijestit korisnike. :D

andr0id
30-05-2012, 12:23 AM
Je jake podrske majko mila...

Ovaj na email odgovara SVIMA:

"Poštovani,

Da, navedena stranica je oficijelni profil tehničke podrške BH Telecom-a na Facebook-u."

A onaj na facebook podrsci odgovara SVIMA:

"Zahvaljujemo na prijedlogu. Isti će biti proslijeđeni nadležnoj Službi koja će razmotriti mogućnost realizacije."

wahahahaha da nisu kakvog Bota napravili strucnjaci :D oj boGe :)

niki1
30-05-2012, 09:15 AM
Je jake podrske majko mila...

Ovaj na email odgovara SVIMA:

"Poštovani,

Da, navedena stranica je oficijelni profil tehničke podrške BH Telecom-a na Facebook-u."

A onaj na facebook podrsci odgovara SVIMA:

"Zahvaljujemo na prijedlogu. Isti će biti proslijeđeni nadležnoj Službi koja će razmotriti mogućnost realizacije."

wahahahaha da nisu kakvog Bota napravili strucnjaci :D oj boGe :)

Cista glupost ako su stvarno pokrenuli oni stranicu na FB pa ako ovdje nisu mogli da odgovore na nasa pitanja i ako ovdje nisu mogli da naprave podforum gdje bi pristup imali samo oni koi imaju uslugu Moja TV sta onda tamo ocekuju glupost glupost i naj veca glupost koju su mogli da urade jer profila na FB koliko ima pravih toliko ima i lazni.

Tribbiani
30-05-2012, 10:56 AM
Ne razumijem zbog čega je to glupost? Većina korisnika ima profil na Facebooku, ovaj forum ne posjeti ni 1% njih. Na kraju krajeva, neki je kao "trend" kod operatora imati račune na Twitteru i Facebooku zbog približavanja krajnjem korisniku i ne vidim apsolutno ništa loše u tome.

Arabeka
30-05-2012, 11:54 AM
BH Telecom sve lošije posluje - Napuštaju ih hiljade korisnika

Nekada pokretačka snaga i ponos - danas polako, ali sigurno postaju brod koji tone. Primjer prvi: BH telecom. Posljednjih godina gubi povjerenje, a s tim i novac. Broj korisnika se smanjuje. Konkurencija napreduje - BH Telecom kaska. Evo kako i evo zašto.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=TJiE-AiO4SE

Magnum3.5.7
30-05-2012, 12:18 PM
Cista glupost ako su stvarno pokrenuli oni stranicu na FB pa ako ovdje nisu mogli da odgovore na nasa pitanja i ako ovdje nisu mogli da naprave podforum gdje bi pristup imali samo oni koi imaju uslugu Moja TV sta onda tamo ocekuju glupost glupost i naj veca glupost koju su mogli da urade jer profila na FB koliko ima pravih toliko ima i lazni.
Imaš BIHnet Support Forum za ADSL i MojuTV i samo korisnici ti usluga mogu tu da pristupe, ali koja fajda kad njih nema tu.

BH Telecom sve lošije posluje - Napuštaju ih hiljade korisnika

Nekada pokretačka snaga i ponos - danas polako, ali sigurno postaju brod koji tone. Primjer prvi: BH telecom. Posljednjih godina gubi povjerenje, a s tim i novac. Broj korisnika se smanjuje. Konkurencija napreduje - BH Telecom kaska. Evo kako i evo zašto.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=TJiE-AiO4SE

Ovo je dobra vijest, jer neće još dugo moći da skrivaju dugove i loše poslovanje, na kraju će pući.
Konkurencije je otišla podaleko, tako da mogu samo naglo da unapređuju uslugu, drugog im izlaza nema.

andr0id
30-05-2012, 12:29 PM
Kakav facebook bolan.. kakva podrska.. to je samo njihova reklama.. da skupe sto vise clanova, lajkova.. itd.. kakva podrska? Pisat ce ti prvih par dana i odgovarati na pitanja.. poslije ce shvatiti da s narodom ne mogu.. jer su pali skroz.. to je vec Arabeka gore i postavila.. a ustvari, valjda im je lakse napisati odgovor nekome, nego reci preko telefona.. jer se i sami spetljaju na njemu..

Magnum3.5.7
30-05-2012, 12:32 PM
Kakav FB to botovi odgovaraju isto kao na mail, rijetko kad da dobiješ odgovor na mail, a da nije bot.
Imaju Support Forum pa i tu ih nema, bili su prije dvojica pomagali i odjedanput nestali.

andr0id
30-05-2012, 12:35 PM
I da, 2012-ta ce biti jos gora za njih. Odjavit ce se jos vise korisnika za razliku nad 2011 godinom. Uzimate vise, a dajete manje.. *ebe vas konkurencija.. a mi pratimo one koji daju vise, a uzimaju manje.. ima takvih!

-Garfield-
30-05-2012, 12:36 PM
Cista glupost ako su stvarno pokrenuli oni stranicu na FB pa ako ovdje nisu mogli da odgovore na nasa pitanja

Kako će ovdje odgovoriti kad lijepo krupnim slovima piše:

Pitanja za BIHnet od strane osoba koje nisu BIHnet korisnici

oni koji N I S U BiHnet korisnici

NISU :thinking:

Arabeka
30-05-2012, 12:54 PM
Kako će ovdje odgovoriti kad lijepo krupnim slovima piše:

Pitanja za BIHnet od strane osoba koje nisu BIHnet korisnici

oni koji N I S U BiHnet korisnici

NISU :thinking:Molim te gdje ti ovdje vidiš problem,možeš li mi objasniti???Ako nisu korisnici da li to znači da nemogu odgovoriti ovima što jesu???

-Garfield-
30-05-2012, 01:34 PM
Molim te gdje ti ovdje vidiš problem,možeš li mi objasniti???Ako nisu korisnici da li to znači da nemogu odgovoriti ovima što jesu???

Pokušaću :nargila:

Pa NEkorisnici se ovdje i ne žale ni na šta :? to i jeste nesporazum OD POČETKA preko 3000 postova, ovdje se žale korisnici a podforum je namijenjen NEkorisnicima tj. onima što i ne postavljaju pitanja.

I zašto ? i kako će Nekorisnici pomoći korisnicima.....mislim stvarno :eyespop:

Ovaj podforum namijenjen da pitanja postave oni koji NISUBhtelekom korisnici ...kao kao je tamo, kakvi su uslovi kod vas , cijene kvalitet, jestel bolji od ovih polulegalnih provajdera, kako da pređemo kod vas u BHtelekom itd...itd...itd...

I sad, čim ljubazni operater Bhtelekoma bude slobodan on će i odgovoriti na pitanja ALI NA PITANJA NE KORISNIKA.
Znači ON JE MJERODAVAN......Nigdje u podforumu ne stoji da forumaši treba da daju koje kakve odgovore jer su pitanja namijenja onom ljubaznom operateru a NE FORUMAŠIMA.

A situacija je da NEkorisnici savjetuju korisnike :thinking:

3000 postova i još niko nije shvatio zagonetku :bigglasse

Arabeka
30-05-2012, 01:43 PM

A kao zagonetka je samo naziv podforuma...što znači suština problema je u naslovu :smoker: :cool2: nije rog nego koza :bravo2:

-Garfield-
30-05-2012, 01:49 PM
A kao zagonetka je samo naziv podforuma...što znači suština problema je u naslovu :smoker: :cool2: nije rog nego koza :bravo2:

Sitnica :D

Isto kao kada bi auto odvezao u brodogradilište na servis :car1:

Tribbiani
30-05-2012, 03:33 PM
Imam osjećaj da su pojedini forumaši zaposlenici Avaza ili TV1 kojima reketiranje telekoma nije uspjelo pa sad na njih osipaju drvlje i kamenje?

Pad korisnika u fiksnoj telefoniji je trend u svijetu, nije to samo slučaj sa BH Telekomom. Tome pogoduje i politika CRA kojom se pretplata za fiksni telefon svako par godina povećava što uzrokuje veći broj odjavljenih korisnika. Plus, dobar dio onih koji odjave fiksni telefon pređu na IP telefoniju u sklopu Moja TV paketa.

Lopovluci u BH Telekomu su očigledni (kao i u svakoj drugoj kompaniji u BiH, nek mi neko nađe jednu da posluje pošteno skidam kapu) ali mi se malo je reći povraća na ovakve "članke" i "istraživačko" novinarstvo koje je sve samo ne istraživačko.

niki1
30-05-2012, 03:38 PM

Pa NEkorisnici se ovdje i ne žale ni na šta :? to i jeste nesporazum OD POČETKA preko 3000 postova, ovdje se žale korisnici a podforum je namijenjen NEkorisnicima tj. onima što i ne postavljaju pitanja.

I zašto ? i kako će Nekorisnici pomoći korisnicima.....mislim stvarno :eyespop:

Ovaj podforum namijenjen da pitanja postave oni koji NISUBhtelekom korisnici ...kao kao je tamo, kakvi su uslovi kod vas , cijene kvalitet, jestel bolji od ovih polulegalnih provajdera, kako da pređemo kod vas u BHtelekom itd...itd...itd...

I sad, čim ljubazni operater Bhtelekoma bude slobodan on će i odgovoriti na pitanja ALI NA PITANJA NE KORISNIKA.
Znači ON JE MJERODAVAN......Nigdje u podforumu ne stoji da forumaši treba da daju koje kakve odgovore jer su pitanja namijenja onom ljubaznom operateru a NE FORUMAŠIMA.

A situacija je da NEkorisnici savjetuju korisnike :thinking:

Svaka cast :) :bih:

Arabeka
30-05-2012, 04:30 PM
Imam osjećaj da su pojedini forumaši zaposlenici Avaza ili TV1 kojima reketiranje telekoma nije uspjelo pa sad na njih osipaju drvlje i kamenje?

Pad korisnika u fiksnoj telefoniji je trend u svijetu, nije to samo slučaj sa BH Telekomom. Tome pogoduje i politika CRA kojom se pretplata za fiksni telefon svako par godina povećava što uzrokuje veći broj odjavljenih korisnika. Plus, dobar dio onih koji odjave fiksni telefon pređu na IP telefoniju u sklopu Moja TV paketa.

Lopovluci u BH Telekomu su očigledni (kao i u svakoj drugoj kompaniji u BiH, nek mi neko nađe jednu da posluje pošteno skidam kapu) ali mi se malo je reći povraća na ovakve "članke" i "istraživačko" novinarstvo koje je sve samo ne istraživačko.http://www.klix.ba/forum/viewtopic.php?f=21&t=78624&start=7350

@Dady ucinilo mi se isto :)

Tribbiani
30-05-2012, 04:48 PM
Znaš šta meni još nije jasno? Odavno se mogu koristit usluge drugih mobilnih mreža (m:tel i Eronet), od skora je i u fiksnoj telefoniji moguć prijenos broja, pa da na infrastrukturi Telekoma koristiš fiksnu telefoniju HT-a, što se Interneta tiče također postoji konkurencija (negdje više, negdje manje ali je ima). I ljudi se i dalje srklete na samu pomen BH Telekoma, dane provode istražujući šta je to što tamo ne štima i što bi se moglo iskoristit za pljuvačinu. Mazohizam?

andr0id
31-05-2012, 09:45 AM
I tebe Arabeka svugdje ima :)

niki1
31-05-2012, 10:22 AM

Udara se pravo na novoj podrsci evo primjer da neopisujem evo slika:
2475755

Na profilu osobe koja postavlja pitanje imate sta i da vidite ma da nije zalosno valjda bi bilo smijesno:
2475756

Pa barem su mogli da naprave nekoliko laznih profila :) :) :) :bih: :) :) :bih: :) :)

andr0id
31-05-2012, 10:24 AM
hahaha bravo nik1 :) LOL

Arabeka
31-05-2012, 10:29 AM
I tebe Arabeka svugdje ima :)

Kao npr.?

andr0id
31-05-2012, 10:30 AM
nemam kad nabrajati

Tribbiani
31-05-2012, 03:51 PM
2475755

Na profilu osobe koja postavlja pitanje imate sta i da vidite ma da nije zalosno valjda bi bilo smijesno:
2475756

Pa barem su mogli da naprave nekoliko laznih profila :) :) :) :bih: :) :) :bih: :) :)

Ma to dovoljno govori o njima samima. Mislim, protivnik sam privatizacije ali ću se itekako radovati danu kad će uhljupi koji tamo rade zahvaljujući očevima, korupciji ili čemu trećem dobit nogu. Ne zato što mi je drago da ljudi ostaju bez posla već zbog toga što ljudi koji zaista žele raditi i znaju raditi takav posao ne mogu ni prići Telekomu jer se tamo radna mjesta raspodjeljuju rodbinsko-prijateljskim vezama. Fuj.

A to će se desit prije ili kasnije, ničiji lopovluk nije vječan pa neće bit ni njihov. Svaka čast onim koji tamo zaista rade svoj posao (ima takvih ljudi, lično sam se uvjerio) al bi i takvi mogli stradat zahvaljujući ovim raznoraznim dajdžićima, pi**ama materinama... Zaje**va se gospoda s našom (naše države) kompanijom i misle da će to tako moć uvijek. Hoće hoće, samo nek sanjaju, konkurencija iz dana u dan jača i jača, i sve je više ima, a oni nek misle da su Bogom dani...

Šteta, imali su sve preduslove da rasture ovo konkurencije što trenutno imaju.

Yoe
31-05-2012, 04:32 PM
Hoće hoće, samo nek sanjaju, konkurencija iz dana u dan jača i jača, i sve je više ima, a oni nek misle da su Bogom dani...

Šteta, imali su sve preduslove da rasture ovo konkurencije što trenutno imaju.Nisu nisu evo dokaza

"Vipnet ulazi na BH trziste"

Željko Batistić, bivši operativni i tehnički direktor B.neta postao je novi generalni direktor kablovskog operatera Telemach d.o.o. u BiH. Funkciju generalnog direktora ovog kablovskog operatera do sada je obavljao Husein Jusić.

Željko Batistić je od juna 2007. do maja ove godine obavljao dužnost operativnog i tehničkog direktora vodećeg hrvatskog kablovskog operatera. Početkom juna prošle godine, Telekom Austria je preko svoje kćerke firme, telekom operatera Vipnet, kupio vodećeg kablovskog operatera B.Net za 93 miliona eura. Također, Batistić je od maja 1999. do januara 2000. bio uposlenik Vipneta.

Ono što smo uspjeli nezvanično saznati, B.net odnosno Vipnet namjeravaju ući na bh. tržište upravo preko kablovskog operatera Telemach. Također, navodno je i Deutsche Telekom bio zainteresovan za preuzimanje ovog kablovskog operatera ali su pregovori propali.

Britanski investicioni fond Mid Europa Partners, koji je vlasnik brojnih telekomunikacionih kompanija širom Evrope (Aster u Poljskoj, Invitel u Mađarskoj, Orange u Austriji), zajedno sa Evropskom bankom za obnovu i razvoj (EBRD) vlasnik je Total TV regionalne platforme, Telemacha u Sloveniji i SBB-a u Srbiji, koji zajedno sa kompanijom Telemach u Bosni i Hercegovini, posluju kao jedinstvena telekomunikaciona grupa u regionu.

S druge strane, nekadašnja satelitska platforma Total TV Hrvatska također je dio B.net ponude pod nazivom usluge B.net Total TV.

mrmrman
31-05-2012, 05:47 PM
taman da udje OBAMA na bh trziste dzaba kad samo pokrivaju jedan -dva grada

Yoe
31-05-2012, 06:24 PM
taman da udje OBAMA

Evo ga i obama :cool2:

http://www.youtube.com/watch?v=25TdnwKwtQo&feature=player_embedded

mrmrman
31-05-2012, 07:06 PM
Evo ga i obama :cool2:

http://www.youtube.com/watch?v=25TdnwKwtQo&feature=player_embedded
hahhahahhaha

andr0id
31-05-2012, 10:22 PM
mene banovali smradovi sa te podrske :D

Prof.dr.Johnny Bermuda
01-06-2012, 12:42 AM
2475755

2475756

Kad zaista pomislis da te ne mogu vise iznenaditi, oni to opet uspiju...

BTW, zasto u ovom podforumu nije ukljucena integracija slika i ostale shminke?

Yoe
01-06-2012, 10:02 AM
"Od 1. juna Mobilni Internet bez granica!"

http://www.bhtelecom.ba/portalnovost+M5675704eacf.html

"Od 1. juna do 31. jula - Osjetite puls neograničenog mobilnog surfanja u BH Telecomu!"

http://www.bhtelecom.ba/portalnovost+M5882ad9a134.html

DSA
01-06-2012, 05:49 PM
Bilo bi dobro kad bi uveli sličnu pogodnost za ultra korisnike, tipa recimo uplatiš 10 KM mjesečno i imaš flat internet na telefonu..nešto recimo kao ono sa 2KM za razgovore i poruke

arminicos
02-06-2012, 10:23 AM
Gledam neki dan cijene Rominga u HR i mislim se opet pa sta nam ovo rade ovi iz BH Telecom-a kofol neko snizenje ja nikakvo snizenje ne vidim sve je ostalo kao i prije..i jos govore to su nam partnerske mreze pa obratite paznju kad ste u Romingu..pa ako Vam je parnet u Hrvatskoj VIP mogli bi skresati to da za 1 min Ultra korisnik placa oko 0,40 feninga/minut i SMS oko 15 feninga a ne oderati sirotinju sa ovako velikim cijenama..ko da zivimo u Tanzaniji pa smo dosli u Hrvatsku..Vjerujte nikad necu koristit BH Mobile mrezu dok je ovakva situacija uvijek cu uzimati kao sto sam i uzimao Tomato ili Bonbon na kiosku i fino za 0,45 feninga po minuti zovem BiH dok sam na moru.

refkie
02-06-2012, 12:50 PM
zasto na ultra free 100+100 sms nije omoguceno da se salje na sve brojeve u BiH?? mislim da je to veliki minus..

Tribbiani
02-06-2012, 12:53 PM
Zar nije?

refkie
02-06-2012, 01:15 PM
Zar nije?

Za 2 KM aktivirajte svoj bonus 100 +100 slanjem SMS poruke sadržaja „Prijava“ na broj 0611115 i 24 sata razgovarajte 100 minuta u BH Mobile i BH Line mreži i pošaljite 100 SMS-ova na mobilne ili fiksne brojeve BH Telecoma! http://www.bhtelecom.ba/portalnovost+M58c8b20e982.html

niki1
02-06-2012, 01:44 PM
Gledam neki dan cijene Rominga u HR i mislim se opet pa sta nam ovo rade ovi iz BH Telecom-a kofol neko snizenje ja nikakvo snizenje ne vidim sve je ostalo kao i prije..i jos govore to su nam partnerske mreze pa obratite paznju kad ste u Romingu..pa ako Vam je parnet u Hrvatskoj VIP mogli bi skresati to da za 1 min Ultra korisnik placa oko 0,40 feninga/minut i SMS oko 15 feninga a ne oderati sirotinju sa ovako velikim cijenama..ko da zivimo u Tanzaniji pa smo dosli u Hrvatsku..Vjerujte nikad necu koristit BH Mobile mrezu dok je ovakva situacija uvijek cu uzimati kao sto sam i uzimao Tomato ili Bonbon na kiosku i fino za 0,45 feninga po minuti zovem BiH dok sam na moru.

Ma nema ovdje nikakvog deranja sirotinje jer sirotinja neide van granica :bih: i nekoristi telefon.

Tribbiani
02-06-2012, 01:45 PM
Za 2 KM aktivirajte svoj bonus 100 +100 slanjem SMS poruke sadržaja „Prijava“ na broj 0611115 i 24 sata razgovarajte 100 minuta u BH Mobile i BH Line mreži i pošaljite 100 SMS-ova na mobilne ili fiksne brojeve BH Telecoma! http://www.bhtelecom.ba/portalnovost+M58c8b20e982.html

Ja levata... Čini mi se da je za vrijeme prethodnih akcija 100 besplatnih poruka bilo prema svima, ne samo unutar BH Mobile mreže. Napreduju, to je najbitnije. :P

refkie
02-06-2012, 03:26 PM
Ja levata... Čini mi se da je za vrijeme prethodnih akcija 100 besplatnih poruka bilo prema svima, ne samo unutar BH Mobile mreže. Napreduju, to je najbitnije. :P

to je tako kako je. ko da su u hajzu pa im se nista neda :D

Marlon_Brando
09-06-2012, 12:18 PM
Ima li iko problem sa DNS postavkama, na mojoj tv (full)...ne mogu se konektovati na net :S

ala7
09-06-2012, 01:00 PM
imao sam maloprije problem sa netom samo BH Telecom portal otvaralo i ovaj forum ostalo nista.. sad je sve ok..

Yoe
09-06-2012, 01:14 PM
imao sam maloprije problem sa netom samo BH Telecom portal otvaralo i ovaj forum ostalo nista.. sad je sve ok..

Isti slucaj i kod mene biJo...

Tribbiani
09-06-2012, 02:18 PM
Kod mene također.

Marlon_Brando
09-06-2012, 02:52 PM
Proradi :) ...

Tribbiani
09-06-2012, 03:06 PM
Siguran sam da nam pripremaju neko iznenađenje pa dolazi do povremenih zastoja u saobraćaju. :sweat:

refkie
09-06-2012, 03:14 PM
Siguran sam da nam pripremaju neko iznenađenje pa dolazi do povremenih zastoja u saobraćaju. :sweat:

prosiruju kapacitete :zubo:

acogz
11-06-2012, 07:17 AM
Ja zvao 1444 da prijavim kvar, kad mi tamo rekoše: "Pao nam je sistem!"

hahaha

arminicos
11-06-2012, 07:24 PM
Svi vi koji putujete ovo ljeto u Hrvatsku a zelite 30 minuta besplatnog telefoniranja i besplatne SMS poruke nemojte propustiti ovu priliku T Mobile-a ovo ljeto za nas turiste

http://www.visitingcroatia.info/products.asp

Dobijete 2 SIM kartice, bez limita slanje SMS poruka prema Europi, 30 min besplatnog telefoniranja i sve to za 50 Kn..Ja sam do sad koristio Tomato koji je 20 Kn sa karticom i na racunu 20 Kn dobijete i to je odlicno..E moj BH Telecom kad ces ti ovako nesto ponuditi ???!! mislim nikada

mrmrman
11-06-2012, 08:49 PM
Svi vi koji putujete ovo ljeto u Hrvatsku a zelite 30 minuta besplatnog telefoniranja i besplatne SMS poruke nemojte propustiti ovu priliku T Mobile-a ovo ljeto za nas turiste

http://www.visitingcroatia.info/products.asp

Dobijete 2 SIM kartice, bez limita slanje SMS poruka prema Europi, 30 min besplatnog telefoniranja i sve to za 50 Kn..Ja sam do sad koristio Tomato koji je 20 Kn sa karticom i na racunu 20 Kn dobijete i to je odlicno..E moj BH Telecom kad ces ti ovako nesto ponuditi ???!! mislim nikada

Zar je tomato pojeftinio ja sam sve do prosle godine u splitu kupovao broj 50kuna i toliko i bude na racunu

arminicos
12-06-2012, 07:14 AM
Imas za 20 Kn jedna SIM kartica i 20 Kn na racunu mozes se ispricati i SMS-ati kolika ti je volja :) mada vidim da vise daju onu ponudu za 25 Kn dobijes 2 SIM kartice na jednoj 20 Kn na racunu na drugoj SIM kartici 5 Kn..Ma ustedis drug love na tome..BH Telecom samo nek nastavlja sa svojom prljavom politikom kako i ide od pocetka sto se tice Roaminga pozivi i SMS od mene marke nece dobiti u Roamingu dok je ovako stanje !!!

Yoe
12-06-2012, 11:41 AM
'NOMADSKI BROJ':

"Uskoro će računi za mobitel postati smiješna stavka u kućnim budžetima"

12.06.2012.

Za nekoliko godina računi za telekomunikacijske usluge postat će paušalna stavka u budžetima zahvaljujući pametnim telefonima i internetu. To će pak dovesti do toga da će telekom operateri svoju dodatnu zaradu morati osmisliti u novim inovativnim servisima

Naime, jedan operater u našem komšiluku (Hrvatska) uskoro će, tačnije sredinom mjeseca, javnosti ponuditi uslugu koja će korisnicima omogućiti putem pametnog mobitela ili playera i interneta međunarodne pozive po cijeni lokalnih. Kad korisnik bude u inostranstvu, ako ga netko nazove, moći će se javiti jer ga to neće koštati ništa.

Riječ je zapravo o novom terminu u telekom evoluciji – nomadskom broju, koji će biti vezan za uređaj, a ne za SIM karticu, piše Novi list. To u pravilu znači da će korisnik koristiti samo internet za telefonske pozive, što će stvoriti velike probleme operaterima jer će izgubiti veliki novac na međunarodnim pozivima iz domicilne zemlje i još veći kada se radi o roamingu.

Zbog svega toga neki su mobilni operateri najavili da će onemogućiti takve VoIP razgovore putem vlastite mobilne internet 3G odnosno 4G mreže. No, čak i moguća ograničenja samo će smanjiti komoditet internet telefoniranja, jer je svakim danom sve više besplatnih Wi-fi zona i danas ih ima svaki kafić, hotel, pa i šira gradska područja. Jednostavno, mobilni operateri mogu ograničenjem samo privremeno zakomplicirati situaciju, ali ne mogu zaustaviti komunikaciju putem interneta.

:bih:

jaco_sa
12-06-2012, 02:30 PM
'NOMADSKI BROJ':

"Uskoro će računi za mobitel postati smiješna stavka u kućnim budžetima"

12.06.2012.

Za nekoliko godina računi za telekomunikacijske usluge postat će paušalna stavka u budžetima zahvaljujući pametnim telefonima i internetu. To će pak dovesti do toga da će telekom operateri svoju dodatnu zaradu morati osmisliti u novim inovativnim servisima

Naime, jedan operater u našem komšiluku (Hrvatska) uskoro će, tačnije sredinom mjeseca, javnosti ponuditi uslugu koja će korisnicima omogućiti putem pametnog mobitela ili playera i interneta međunarodne pozive po cijeni lokalnih. Kad korisnik bude u inostranstvu, ako ga netko nazove, moći će se javiti jer ga to neće koštati ništa.

Riječ je zapravo o novom terminu u telekom evoluciji – nomadskom broju, koji će biti vezan za uređaj, a ne za SIM karticu, piše Novi list. To u pravilu znači da će korisnik koristiti samo internet za telefonske pozive, što će stvoriti velike probleme operaterima jer će izgubiti veliki novac na međunarodnim pozivima iz domicilne zemlje i još veći kada se radi o roamingu.

Zbog svega toga neki su mobilni operateri najavili da će onemogućiti takve VoIP razgovore putem vlastite mobilne internet 3G odnosno 4G mreže. No, čak i moguća ograničenja samo će smanjiti komoditet internet telefoniranja, jer je svakim danom sve više besplatnih Wi-fi zona i danas ih ima svaki kafić, hotel, pa i šira gradska područja. Jednostavno, mobilni operateri mogu ograničenjem samo privremeno zakomplicirati situaciju, ali ne mogu zaustaviti komunikaciju putem interneta.

:bih:

HT - bez ograničavanja VOIP-a

Prilično loše je odjeknula nedavna vijest da T-Mobile u svoje tarifne modele uvodi odredbe koje mu omogućavaju ograničenja u korištenju VOIP i MOIP usluga na mobitelima. Ideja je bila da se korisnicima onemogući ili bitno smanji opseg korištenja programa poput Skypea, Vibera, Googlea Talka i drugih sličnih programa kojima možemo telefonirati diljem svijeta po cijeni rezerviranoj za mobilni prijenos podataka. Sada je, očito kao reakcija na brojne kritike i pozive korisnicima da promijene operatera i odaberu onoga koji nema takva ograničenja, odlučeno da se sporne odredbe izbace i korisničkih ugovora.

Inače, problem VOIP-a na mobilnim mrežama je prisutan i na daleko većim tržištima od hrvatskog, poput onoga u SAD-u gdje mnogi operateri imaju različite modele naplate korištenja mobilnog Interneta kako bi indirektno ograničili mogućnost korisnika da jeftino telefoniraju.

mrmrman
12-06-2012, 05:52 PM
Imas za 20 Kn jedna SIM kartica i 20 Kn na racunu mozes se ispricati i SMS-ati kolika ti je volja :) mada vidim da vise daju onu ponudu za 25 Kn dobijes 2 SIM kartice na jednoj 20 Kn na racunu na drugoj SIM kartici 5 Kn..Ma ustedis drug love na tome..BH Telecom samo nek nastavlja sa svojom prljavom politikom kako i ide od pocetka sto se tice Roaminga pozivi i SMS od mene marke nece dobiti u Roamingu dok je ovako stanje !!!

Tomato je odlicna mreza ja sam ga koristio vise od godinu dana u hrvatskoj kad dopunim 50 kuna i zaboravim a sms-a interneta poziva po to je neopisivo kolikos u jeftini a svake sedmice imaju neku akciju posaljes sms i snizis pozive po 2 lipe po minuti preko vikenda ili po mjesec dana je znalo trajati

A u bosni je bas al Bukvalno guljenje koze i opet se nadje gamad koja ih hvali

Yoe
13-06-2012, 01:12 PM
NOVO NA TRŽIŠTU BIH:

"IZI mobil prvi virtuelni mobilni operater na bh. tržištu"

13.06.2012.

Korisnici mobilne telefonije u BiH od danas na raspolaganju imaju još jednog mobilnog operatra. Naime, IZI moblil d.o.o. iz Slovenije, virtuelni mobilni operater, počeo je s pružanjem svojih usluga

izi mobil

Bh. tržištu su se predstavili promotivnom tarifom "IZI svi me časte" u sklopu koje korisnik dobija bonus od 0,06 KM na svoj račun za svaki minut primljenih poziva iz svake mobilne i fiksne mreže u BiH.

izi mobil- Nakon sedam godina uspješnog rada u Sloveniji želimo našu viziju i pozitivnu tradiciju prenijeti i na tržište Bosne i Hercegovine. U Sloveniji nudimo kvalitetne, jednostavne i transparentne usluge po povoljnim cijenama i takav princip ponude prenosimo i u BiH. Zalažemo se za tržište jednakih mogućnosti i konkurentnosti, jer time se povećavaju izbori i zadovoljstvo krajnjih korisnika - izjavila je Metka Marinšek, direktorica IZI mobila.

IZI mobil, kao virtuelni mobilni operater, potpisao je sporazume sa BH Telecomom i m:telom, te na području BiH koristi njihovu infrastrukturu.

IZI mobil ima jedinstvene cijene od 0,17 KM prema svim mobilnim i fiksnim mrežama u BiH, dok uspostava poziva košta 0,06 KM. Cijena SMS-a i MMS-a iznosi 0,08 KM, a ista je prema svim mrežama u BiH i inostranstvu.

izi_paketKako su nakavili, također će uskoro biti dostupna i usluga dupune računa putem web stranice www.izimobil.ba.

IZI mobil d.o.o. Sarajevo prvi je nezavisni registrirani ponuđač usluga mobilne telefonije na tržištu BiH i djeluje u skladu sa regulativama koje propisuje Regulatorna agencija za komunikacije BiH.

IZI mobil d.o.o. Slovenija osnovan je u novembru 2005. godine i prvi je mobilni operater koji je tržištu Slovenije ponudio ekskluzivne pre-paid usluge.

mrmrman
13-06-2012, 03:30 PM
Ma Bravo konacno je krenulo bit ce svega

mrmrman
13-06-2012, 03:38 PM
dali netko konta sta im znaci ovo prenos podataka npr kolko je 1mb saobracaja nemislim na mms nego gprs

http://www.izimobil.ba/Cjenovnici/Bosna-i-Hercegovina

munjamax
13-06-2012, 06:52 PM
Dugo bio korisnik u Sloveniji IZI-a, šta reći od mene sve pohvale za IZI, uvjek su imali nekih besplatnih minuta, npr na svaku minutu kad tebe neko zove dobijao se neki iznos, kojeg možeš da iskoristiš za pozive, bilo je još nekih opcija samo se ne mogu sjetiti,,,

munjamax
13-06-2012, 06:58 PM
Izi mobil predstavio usluge mobilne telefonije
Na današnjoj press konferenciji, održanoj u hotelu Evropa, predstavnici kompanije Izi mobil su predstavili usluge novog, četvrtog mobilnog operatera u našoj zemlji.

Pažnju javnosti u posljednje vrijeme privukla je reklama "Svi me časte", koja je intenzivno emitirana na TV-ekranima, a sada je jasno da iza nje stoji novi telekom operater.

Promotivna tarifa "Izi svi me časte" donosi bonus u obliku dodatnog novčanog iznosa na izibonus za svaki dolazni poziv iz svih mobilnih i fiksnih mreža u BiH.

Za svaki minut dolaznog poziva dobijate bonus od 0,06 KM. Obračunska jedinica je 30 sekundi.

Iznos sa izibonusa korisnici mogu koristiti za:

pozive po jedinstvenoj cijeni od 0,17 KM/min prema svim mobilnim i fiksnim mrežama u BiH uz naknadu za uspostavu poziva od 0,06 KM.

slanje SMS poruka po jedinstvenoj cijeni od 0,08 KM prema svim mrežama u BiH i inozemstvu.

U navedene cijene poziva i poruka nije uračunat PDV.

Start paket zainteresovani mogu kupiti na više od 3.000 mjesta.

klix.ba

mrmrman
14-06-2012, 03:42 PM
Bogami ja sam onako na grubo napravio racunicu oni ispadose skuplji po svemu jer nisu uracunali pdv oni bi trebali duplo jeftinije da pruze nize cijene

arminicos
14-06-2012, 05:03 PM
o tome ja drug pricam :) dobro je da si vidio i sracunao..oni bi prakticno trebali imati sve ispod 20 feninga sa svim obracunatim i PDVom i uspostavom poziva mada ne vidim sta ce im ta upostava poziva moglo je i bez toga..da je minuta prema fixnim i mobilnim mrezama u BiH 0,15 feninga po minuti pa svi bi mi navalili na tu mrezu..i da su SMS poruke 0,05 feninga i neki jeftini mobilni Internet.Vidjet cemo sta ce biti u buducnosti ocekujem da ce BH Mobile, m:tel uvesti svoje nove mreze, Eronet ima onaj Halo ali nije to to i dalje skupo kao i ovo sad.

andr0id
14-06-2012, 08:57 PM
koji je pocetni broj ovog operatera? :)

isto smece ko i haloo :) poruka me isto dodje.. kao i poziv.. sa ultre...

Tribbiani
14-06-2012, 10:01 PM
067

mrmrman
14-06-2012, 11:57 PM
koji je pocetni broj ovog operatera? :)

isto smece ko i haloo :) poruka me isto dodje.. kao i poziv.. sa ultre...

upravo tako a ja gledao na tv-u kao virtuelni mobilni operateri bi trebali davati duplo jeftinije pozive jer uopste nisu imali troskova ulaganja nego se koriste tudjim odasiljacima sto im daje mogucnosti nizih cijena, ali sve je to dogovor sa lokalnim operaterima kao sto je mtel ili bh telecom da nesmiju spustati cijene jer ce oni u suprotnom njih oderati ma politika ubija.

refkie
15-06-2012, 09:37 AM
pa cuj, oni su se u svak slucaju debelo dogovorili. cijene u startu su gotovo pa identicne..

messilla
15-06-2012, 02:12 PM
Kontam da uzmem ovaj minilaptop Acer Aod 270 3G , korisnik sam Moje TV pa bi rata bila 7,33 KM mjesečno (bez PDV-a mislim) na dvije godine (ako se ne varam).

Pa me zanimaju vaša mišljenja :D

refkie
15-06-2012, 02:39 PM
Kontam da uzmem ovaj minilaptop Acer Aod 270 3G , korisnik sam Moje TV pa bi rata bila 7,33 KM mjesečno (bez PDV-a mislim) na dvije godine (ako se ne varam).

skupo za "mini" laptop..

Del_Boy
15-06-2012, 05:23 PM

Dali si vidio ovo
Napomena:

Korisnici multimedijalnih MojaTV paketa ne mogu realizirati kupovinu asemblirane usluge, ako su pod obaveznim trajanjem ugovornog odnosa po osnovu iznajmljivanja STB-a.

messilla
15-06-2012, 08:59 PM
Jesam, ali ovo je ponuda za juni.
http://www.bhtelecom.ba/portalnovost+M5e46218267a.html

andr0id
16-06-2012, 12:33 AM
4 KM i nesto.. za Premi paket.. 7 KM za net je li? a 11 KM dodje za Full paket.. ?? Mislio sam i ja ovaj uzeti.. ali necu! Samo me vezu ugovorom jos 24 mjeseca.. a mini.. sranje obicno.. na slikama je super.. a kad ga uzmes.. beze..

Nije mi samo jasno, kako ovaj glupi Premi paket moze biti 90 KM.. jesu li oni normalni? dali 30 KM mobilnog i to je to.. haha joj debilizma..

Zar je moguce da kod njih nesto vrijedi skoro pa 100 KM mjesecno? :)

messilla
16-06-2012, 10:37 AM
Pa ovo je valjda za sve pakete isto, znaci 7 KM, ponuda za juni.
Ma da, u pravu si, ali nemam mogucnosti za drugi kablovski operater osim za telemach, a njih necu da uvodim iz principa.

Pa eto da se vec nesto iskoristi kad placam toliko za full paket.

Arabeka
16-06-2012, 11:41 AM
Telemach ulaže milione u BiH

Kao što smo objavili prije nekoliko dana, kablovski operater Serbia Broadband - SBB u 2012. godini u Srbiji planira ulaganja vrijedna oko 23 miliona eura za podizanje kvalitete usluga i proširenje ponude.

"Mi smo već i u Makedoniji, i u Crnoj Gori i u BiH, i u Sloveniji, i u Hrvatskoj i u Srbiji", izjavila je nedavno direktorica SBB-a Dragica Pilipović - Čefi te navela da SBB u Sloveniji i BiH ima i sestrinske kompanije za kablovsku distribuciju, a zajednički vlasnik sve tri kompanije je Adria Cable čiji je najveći vlasnik veliki investicioni fond Mid Europa Partners.

Prema raspoloživim informacijama, Telemach u BiH planira uložiti 25 miliona eura uz značajan dio resursa koji su namjenjeni za preuzimanje malih kablovskih operatera u našoj zemlji.

Telemach Slovenija planira ove godine investirati oko 15 miliona eura, a jučer je ovaj najveći kablovski opereter u Sloveniji ušao na trište mobilnih usluga čime je postao i mobilni virtualni mrežni operater u ovoj zemlji. Tako će Telemach u Sloveniji biti u mogućnosti korisnicima ponuditi TV, Internet te usluge fiksne i mobilne telefonije.

Telemach je objavio da je njegov novi mobilni servis, koji se isporučuje preko mreže GSM operatera Tusmobil, namjenjen postojećim korisnicima ali i novim pretplatnicima. Plan ovog kablovskog operatera je, prema riječima Marka Stera, izvršnog direktora Telemach Slovenija, da privuće korisnike postojećih operatera nudeći jednostavne i razumljive pakete.

Kada je u pitanju BiH, budući da još uvijek nisu stvoreni uslovi za četvrtu licencu za mobilne operatere, izglednije je kako će, ukoliko se Telemach odluči da pored pružanja usluga fiksne telefonije pruža i usluge mobilne telefonije, odlučiti za varijantu virtualnog operatora ili Mobile Virtual Network Operator - MVNO kao što je slučaj sa novim mobilnim operaterom u našoj zemlji IZI mobil koji koristi infrastrukturu M:Tel-a, te Haloo koji koristi numeraciju predviđenu za telekom operatera Eronet.

Uprkos velikoj ekonomskoj krizi, ne samo u našoj zemlji nego i u cijeloj Evropi, s obzirom na visinu sredstava koju Telemach planira investirati u Bosnu i Hercegovinu, izgledno je kako će ona imati veliki značaj barem kada je u pitanju Federacija BiH, na čijoj teritoriji je ovaj kablovski operator već sada dominantan. Telemach je od dolaska na bh. tržište investirao velika sredstva. Pokrenuta je digitalna fiksna telefonija, uvedena D3 Go usluga te prošireno poslovanje u Mostar i Čapljinu kao i u Zenicu, o čemu smo već ranije pisali. Dosadašnjim investicijama Telemach je postavio veoma visoke standarde i za ostale TV operatere u našoj zemlji.

niki1
16-06-2012, 11:57 AM
Telemach ulaže milione u BiH

Kao što smo objavili prije nekoliko dana, kablovski operater Serbia Broadband - SBB u 2012. godini u Srbiji planira ulaganja vrijedna oko 23 miliona eura za podizanje kvalitete usluga i proširenje ponude.

"Mi smo već i u Makedoniji, i u Crnoj Gori i u BiH, i u Sloveniji, i u Hrvatskoj i u Srbiji", izjavila je nedavno direktorica SBB-a Dragica Pilipović - Čefi te navela da SBB u Sloveniji i BiH ima i sestrinske kompanije za kablovsku distribuciju, a zajednički vlasnik sve tri kompanije je Adria Cable čiji je najveći vlasnik veliki investicioni fond Mid Europa Partners.

Prema raspoloživim informacijama, Telemach u BiH planira uložiti 25 miliona eura uz značajan dio resursa koji su namjenjeni za preuzimanje malih kablovskih operatera u našoj zemlji.

Telemach Slovenija planira ove godine investirati oko 15 miliona eura, a jučer je ovaj najveći kablovski opereter u Sloveniji ušao na trište mobilnih usluga čime je postao i mobilni virtualni mrežni operater u ovoj zemlji. Tako će Telemach u Sloveniji biti u mogućnosti korisnicima ponuditi TV, Internet te usluge fiksne i mobilne telefonije.

Telemach je objavio da je njegov novi mobilni servis, koji se isporučuje preko mreže GSM operatera Tusmobil, namjenjen postojećim korisnicima ali i novim pretplatnicima. Plan ovog kablovskog operatera je, prema riječima Marka Stera, izvršnog direktora Telemach Slovenija, da privuće korisnike postojećih operatera nudeći jednostavne i razumljive pakete.

Kada je u pitanju BiH, budući da još uvijek nisu stvoreni uslovi za četvrtu licencu za mobilne operatere, izglednije je kako će, ukoliko se Telemach odluči da pored pružanja usluga fiksne telefonije pruža i usluge mobilne telefonije, odlučiti za varijantu virtualnog operatora ili Mobile Virtual Network Operator - MVNO kao što je slučaj sa novim mobilnim operaterom u našoj zemlji IZI mobil koji koristi infrastrukturu M:Tel-a, te Haloo koji koristi numeraciju predviđenu za telekom operatera Eronet.

Uprkos velikoj ekonomskoj krizi, ne samo u našoj zemlji nego i u cijeloj Evropi, s obzirom na visinu sredstava koju Telemach planira investirati u Bosnu i Hercegovinu, izgledno je kako će ona imati veliki značaj barem kada je u pitanju Federacija BiH, na čijoj teritoriji je ovaj kablovski operator već sada dominantan. Telemach je od dolaska na bh. tržište investirao velika sredstva. Pokrenuta je digitalna fiksna telefonija, uvedena D3 Go usluga te prošireno poslovanje u Mostar i Čapljinu kao i u Zenicu, o čemu smo već ranije pisali. Dosadašnjim investicijama Telemach je postavio veoma visoke standarde i za ostale TV operatere u našoj zemlji.

Sta dalje i kakve veze ovo sto pises ima sa
BHtelecom-primjedbe & komentari
Pa otvorite vise te nove teme nemojte nas molim vas gnjavit sa ovakvim stvarima

Ovakvi meni nikad nece u kucu pa mogu da nude sta god hoce.

http://www.youtube.com/watch?v=iLFzVTzoo_w

kasda
18-06-2012, 01:53 PM
Jel ima tko kakvu informaciju da se ukidaju pretplate za fiksni telefon .... ? Ovo je fakat preskupo placati 12 KM mjesecno .... a nista nisi potrosio.

doff.
18-06-2012, 01:56 PM
Jel ima tko kakvu informaciju da se ukidaju pretplate za fiksni telefon .... ? Ovo je fakat preskupo placati 12 KM mjesecno .... a nista nisi potrosio.

Iskusvo me naucilo da pretplata moze samo poskupiti a nikako da je ukinu. Zbog te pretplate i gube korisnike.

UserX
18-06-2012, 02:45 PM
Fino iskljucis telefon i prst u uVo.

andr0id
19-06-2012, 01:38 PM
Jucer bas kad sam radio kucu.. pronasao sam racun iz 2006-te godine od fixnog telefona.. Pretplata bila tad 6 KM pise.. :)

doff.
19-06-2012, 02:04 PM
Uff kad se ja sjetim tamo nekad poslije rata (oni zuti racuni), pricalo se lokalno po vazdan a racun nikad nije dolazio veci od 3-4 KM (pretplata bila oko 2,5KM)

lumpenra
21-06-2012, 10:07 PM
Da, ali tada nisu isli prvi i davali najvise kao sada...

Yoe
22-06-2012, 03:19 PM
Kakva je situacija kod vas sa NET-om...meni skoro cijeli dan nije bio internata

niki1
22-06-2012, 03:32 PM
Do 11 h odlicno funkcioniso iso na dzumu pa malo setnja evo od 15:20 h ponovo sve uredu provjerio brzinu stanje kao i na podpisu jedino PIN 40

cool.mama
22-06-2012, 04:04 PM
nisam se mogla kon. do prije pola sata...dragi operateri su me ubjeđivali da je problem na cijelom području bih i da ne znaju kada će biti osposobljeno...iz pouzdanih izvora sam znala da problema sa adsl-om nema u mg, tz, ze, ali oni su to negirali :S
ostaje da se nadamo da je problem riješen...

Sev3n7
22-06-2012, 04:08 PM
nisam se mogla kon. do prije pola sata...dragi operateri su me ubjeđivali da je problem na cijelom području bih i da ne znaju kada će biti osposobljeno...iz pouzdanih izvora sam znala da problema sa adsl-om nema u mg, tz, ze, ali oni su to negirali :S
ostaje da se nadamo da je problem riješen...

radio je i u Sarajevu kod nekih, kod mene npr. nije:D

Magnum3.5.7
22-06-2012, 06:03 PM
Kod mene od 8 sati ujutro, pa do 14 sati poslijepodne nije bilo interneta, onda bilo sa prekidima sve do 17, pa se tek od 17 stabiliziralo.

arminicos
22-06-2012, 06:06 PM
citav dan nije bilo Interneta tek oko 17.30h dosao na ZE-DO Kantonu. Valda ce nam ovo nadoknaditi na jesen novim povecanjem brzina :)

Casual
22-06-2012, 06:08 PM
Kod mene sve ok,cijeli dan skidam torrente,brzina nije bila ispod 200kbps

Tribbiani
22-06-2012, 08:48 PM
Vlada FBiH dala saglasnost za razrješenje nadzornih odbora

Vlada FBiH danas je, kroz više odluka, dala prethodne saglasnosti da se razriješe dužnosti dosadašnji i privremeno imenuju novi nadzorni odbori u JP Elektroprivreda HZ-HB d.d. Mostar , JP Elektroprivreda BiH d.d. Sarajevo, BH Telecom d.d. Sarajevo, HT Mostar d.d. Mostar , JP Hrvatske pošte d.o.o. Mostar i JP BH POŠTA d.o.o. Sarajevo.

Odlukom je prethodna saglasnost data i Nadzornom odboru JP B&H Airlines d.o.o. Sarajevo da se Erdal Yavuz, Serhat Kaya i Mustafa Aydin razriješe dužnosti članova Uprave ove kompanije, te da se na ova mjesta imenuju Altan Buyukyilmaz, Mehmet Fatih Guclu i Ali Riza Mortas.

Zukan Helez predložen je za imenovanje na poziciju jednog člana Upravnog odbora Memorijalnog centra Srebrenica-Potočari spomen obilježje i mezarje za žrtve genocida iz 1995. godine, ispred Vlade Federacije Bosne i Hercegovine. Rješenje o prijedlogu za imenovanje biće upućeno Vijeću ministara Bosne i Hercegovine, radi provođenja dalje procedure.

Danas je formirana Radna grupa za pripremu izmjene propisa sa ciljem poboljšanja statusa sportskih kolektiva. Radna grupa u sastavu Omer Sokolović, Adnan Džindo i Jasenko Muharemagić ima zadatak da pripremi prijedlog za izmjenu relevantnih, a naročito propisa iz oblasti penzijsko-invalidskog i zdravstvenog osiguranja, s ciljem poboljšanja statusa sportskih kolektiva (sportskih saveza i klubova).

c/p: Klix (http://www.klix.ba/vijesti/bih/vlada-fbih-dala-saglasnost-za-razrjesenje-nadzornih-odbora/120622139)

Eto ga. Nadam se da @Arabeka sad može mirnije spavat jer zelenaši lete van iz Telekoma BiH. Sad nam stiže doba besplatnih poziva, poruka, Internet usluga, optika, LTE, LTE Advanced i tako dalje. Jednom riječju, Sunce će konačno da zasja korisnicima BH Telekoma.

:sweat:

Arabeka
22-06-2012, 08:57 PM
c/p: klix (http://www.klix.ba/vijesti/bih/vlada-fbih-dala-saglasnost-za-razrjesenje-nadzornih-odbora/120622139)

eto ga. Nadam se da @arabeka sad može mirnije spavat jer zelenaši lete van iz telekoma bih. Sad nam stiže doba besplatnih poziva, poruka, internet usluga, optika, lte, lte advanced i tako dalje. Jednom riječju, sunce će konačno da zasja korisnicima bh telekoma.

:sweat:

amin :)

alessandro
23-06-2012, 07:43 AM
a možda nam dodje i pomračenje sunca :)

refkie
23-06-2012, 08:42 AM

to je vise vjerovatnije, jer stanje nikad ne moze bit bolje. moze bit samo gore.

cool.mama
23-06-2012, 10:14 AM

pomrači se nama počesto sa njima :D

andr0id
25-06-2012, 09:19 AM
5 dana moja tv radi, telefon ne radi.. prijavljen kvar.. racun na vrijeme dosao.. a njih nigdje.. platiti racun ili ne platiti.. koja su to go*na u pm!

jasovani
25-06-2012, 10:52 AM
5 dana moja tv radi, telefon ne radi.. prijavljen kvar.. racun na vrijeme dosao.. a njih nigdje.. platiti racun ili ne platiti.. koja su to go*na u pm!

Racun plati,onda odes do telekoma uzmes od njih formular uvezi tih reklamacija,kada ti proradi telefon ispunis taj formular navedes u kojem vremenskom periodu ti nije radio telefon znaci od onoga dana kada si prijavio kvar pa do popravka,kod mene je to jednom trajalo 20 dana isto radio tv a telefon nije i na sljedecem racunu umanjili mi iznos za tih 20 dana.

Arabeka
27-06-2012, 11:06 AM
NOVO U PONUDI MOJATV

Koriscnici usluga IPTV platforme Moja TV od sada imaju mogućnost korštenja nove usluge odnosno pretrage telefonskog imenika putem daljinskog upravljača sa rezultatom prikaza na ekranu.

Pretragu je moguće vršiti po kategorijama - fizička lica, pravna lica te po broju telefona.

Iz BH Telecoma navode kako ova kompanija nastavlja sa unapređenjem servisa na IPTV platformi Moja TV jer ova multimedijalna usluga ima brojne mogućnosti koje se stalno, bez ograničenja, prilagođavaju potrebama korisnika. Uprkos uvođenju novih usluga, korisnici i dalje zahtjevaju uvrštavanje novih kanala u programsku ponudu.

Tribbiani
27-06-2012, 02:21 PM
Cijeli sam život maštao o pretraživanju telefonskog imenika putem daljinskog upravljača. ^_^

refkie
27-06-2012, 03:30 PM
Cijeli sam život maštao o pretraživanju telefonskog imenika putem daljinskog upravljača. ^_^

plaho si zahtjevan :D

Tribbiani
27-06-2012, 03:35 PM
Priznat ćeš da si i ti barem jedanput u životu sanjario o telefonskom imeniku BH Telekoma do kojeg dolaziš koristeći daljinski upravljač? :D

refkie
27-06-2012, 03:39 PM
Priznat ćeš da si i ti barem jedanput u životu sanjario o telefonskom imeniku BH Telekoma do kojeg dolaziš koristeći daljinski upravljač? :D

hhh jasta sam. danima mastam o tome, samo se pitam kako li su to uspjeli?

Tribbiani
27-06-2012, 04:03 PM
Al sad ćeš ti vidjet procvata u Telekomu BiH, kad smijene ostatke SDA u njemu, jel tako @Arabeka? :D

alessandro
28-06-2012, 07:35 AM
http://dnevnik.hr/vijesti/zanimljivosti/video-tisuce-dosle-pomirisati-smrdljivi-cvijet.html

kad smo vec kod procvta,cvjetanja i sl.tako se i nama pise sa BHT :)

andr0id
28-06-2012, 12:02 PM
Strasno sam zadovoljan ovom opcijom.. bravo bh telecom.. nemam rijeci... sad mogu listati imenik preko daljinskog.. Oo yeahhh :D

champion0
28-06-2012, 01:21 PM
Strasno sam zadovoljan ovom opcijom.. bravo bh telecom.. nemam rijeci... sad mogu listati imenik preko daljinskog.. Oo yeahhh :D

imam prijedlog za vas korisnike moja tv (na sreću, nisam jedan od njih). Kad budu reklame po tv-u (čitaj 2 puta u sat vremena), možete čitati imenik. Čak još bolje, tražiti mogućnost bilješke u imeniku, tako da ga možete čitati kao knjigu. Dino Memheda Mujkić kaže da se negdje oko Č ili Ć pravo zakuha, valjda čovjek zna.

matrixneo
30-06-2012, 11:51 AM
Strasno sam zadovoljan ovom opcijom.. bravo bh telecom.. nemam rijeci... sad mogu listati imenik preko daljinskog.. Oo yeahhh

Hahaha... blago tebi kad imas tu opciju. :)

TheMahe97
02-07-2012, 09:13 AM
Pozdrav,
ovako interesuje me (pošto hoću i ja da priključim Moja tv neki paket) da li plaćanjam sta dodatno (resiver etc.) osim onih 10 KM +PDV za one koji imaju njihov priključak.

Ugodan dan :D

alessandro
02-07-2012, 09:24 AM
Ne plaća se nista ako potpises ugovor na 2.godine,a ako ne potpises taj ugovor onda se placa iznajmljivanje opreme.
Moja preporuka,razmisli jos nekoliko puta oko uvodjenja moja tv net,ja imam isti paket,stabilnost internet i tv je ok(bar kod mene),ali izbor kanala je bezz,jedino ako imas volju da gledas smart tesanj,tv visoko,jasmin i sl.Imaju arenasport,za koje je diskutabilno sta ce naredne sezone prenositi,nemaju filmskih kanala itd.Mislim da mozes proci i jeftinije sa nekim drugim opcijama.

TheMahe97
02-07-2012, 09:29 AM
Ja bi uzeo onaj obični Moja tv Phone paket (odjaviti fiksni telefon a koristiti postojeci adsl), a nakon sto istekne tih 2 godine poslije se ponovo produzuje ugovor ili se plaća iznajmljivanje ?
Da li je razlika u sadržajima kanala kod razničitih paketa ili svi imaju iste :)

Casual
02-07-2012, 10:39 AM
Ja bi uzeo onaj obični Moja tv Phone paket (odjaviti fiksni telefon a koristiti postojeci adsl), a nakon sto istekne tih 2 godine poslije se ponovo produzuje ugovor ili se plaća iznajmljivanje ?
Da li je razlika u sadržajima kanala kod razničitih paketa ili svi imaju iste :)
Sve je isto,nakon 2 godine placas isto sto si i plac'o,s tim da mozes iskljucit' moju tv kad' god zelis.

TheMahe97
02-07-2012, 12:10 PM
Hvala vam na odgovorima.

Yoe
03-07-2012, 09:28 AM
Sta covjek da kaze napise na ovo???Samo jedno... PLJACKA telekom operatera u BiH!!!

"U EU od 1.7. roaming niži, a u BiH i dalje veće cijene poziva"

Iako su od 1. srpnja u Europskoj uniji na snagu stupili novi propisi kojim se smanjuju cijene roaminga, koje plaćaju korisnici mobilnih telefona kada ih koriste u inostranstvu, to za korisnike mobilnih uređaja u BiH neće značiti ništa, jer BiH nije članica EU, rekli su za današnji "Večernji list BiH" iz Regulatorne agencije za komunikacije BiH (RAK).

"Na nas se propisane cijene za roaming koje imaju cilj smanjenje cijene roaminga u mobilnoj telefoniji unutar zemalja EU ne odnose", rekla je Amela Odobašić, šefica sektora za Odnose s javnošću RAK-a BiH.

Naglašava da se ugovori o roamingu sklapaju između pojedinačnih telekomunikacijskih operatera, što znači da njih ne spriječava da s ciljem zaštite interesa krajnjih korisnika ponude niže cijene.

Također, ističe da se ugovori između telekom operatera sklapaju na komercijalnoj osnovi.

Po izračunima Evropske komisije novo sniženje cijena roaminga trebalo bi donijeti poslovnim ljudima koji putuju unutar EU-a godišnju uštedu veću od hiljadu eura, dok će prosječnoj porodici koja ljetuje u drugoj zemlji članici EU-a donijeti uštedu i do 200 eura godišnje.

Po cijenama smo najskuplji,plate najmanje,po uslugama najgori a sve ŠATRO gledaju u EU i region...oni sve rade i radit' ce da BiH nikad NEuđe u EU jer cijne su manje plate su vece NEmogu pljackat' k'o sada itd...helem ovim nasim EUROPA nikako NEodgovara!!!A NEce moc ni' familiju zaposljavat'!!!

arminicos
03-07-2012, 04:18 PM
Mi smo crna rupa ! kakvi mi i roaming nize cijene..nas samo deru i niko nas ne pita..to ce kod nas biti za 10-15 godina..

Tribbiani
03-07-2012, 04:58 PM
Šta hoćete, Internet na Ultra Net kartici u roamingu možete koristit za samo 19.000,- KM (devetnaest hiljada KM) po 1 GB. :D :D :sweat:

arminicos
03-07-2012, 06:07 PM
e moj boze koji lopovluk..ja za roaming Ultra Internet ne bi dao vise od 10 KM za 1 GB.I ovako ne koristim njihov mobilni Internet jer je na Ultri i dalje skup !!! Koristim WiFi na mobitelu preko ADSLa.