PDA

Pogledajte punu verziju : BHtelecom-primjedbe & komentari

Stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

Tribbiani
03-07-2012, 08:35 PM
Pa unutar BiH 1 GB na Ultra Net paketu izađe oko 150 KM. :D :D

crni
04-07-2012, 01:36 PM
mjesec dana zovem kaze rijesit ce ljudi i rijesili su

Idemo Prvi Uzimamo Jos Vise
http://www.speedtest.net/result/2044739331.png (http://www.speedtest.net)

andr0id
04-07-2012, 03:31 PM
20.06 prijavio da mi ne radi telefon... moja tv radi.. nalog postoji.. aliiiiiiiiiii..... 14 dana evo jos nikoga nema.. a racun ce uskoro doci uredno zar ne... hrak puuuuuuuuuuuuuuuuuuuu!!!!!!!!!

gogadado
05-07-2012, 11:26 AM
BH Telecom vodeći u Bosni i Hercegovini po ostvarenom profitu (http://www.bhtelecom.ba/portalnovost+M5a2cd4d443f.html)

Kompanija BH Telecom je i ove godine zauzela prvo mjesto u Bosni i Hercegovini po ostvarenoj netto dobiti u iznosu od 134.330.320 KM....

Još par mjeseci i prihod će im bit 134.330.320 - (660 + PDV) KM.
Uštek'o ponovo TX TV. Za 12 marona mjesečno više sljedećih kanala: RTL, RTS 1 i 2, B92, VH1, MTV, Viasat Nature, Nat Geo HD, ZDF i ARD HD (tekme gledane u HD 720p i slika jedno 150 x bolja nego na našim), Arene HD, Travel chanel, BBC... i još kojekakve, izbrisane, džigere.
I plus što mogu natakarit' još koji TV brez da moram platit još šta.

crni
05-07-2012, 03:48 PM
i danas je malo bolje sa pingom
http://www.speedtest.net/result/2046746996.png (http://www.speedtest.net)

sheyi
06-07-2012, 08:33 PM
Šta ima Telekom?
134.330.320 - (660 + PDV) KM. :O Vrtoglavo, a ovamo Moja Tv, kanala ni za lijeka,
Upalim TV, pogledam HRT 1, 2, Nova TV, Arene i nekada ove naše, Hayat i Pink, a ostalo katastrofa,
Neka ima Playboy, Hustler...

Sramota!

andr0id
06-07-2012, 08:47 PM
Ne diraj mi Playboy i Hustler! :)

crni
09-07-2012, 09:52 PM
neki dan dosli sa cak 2 auta izletili ko munje u tome momentu bila je osoba koja blage veze nema sa slucajem sa netom pitali ga jel imam telefon i dal radi covjek kako nema veze odgovorio da radi sve i upali u auta i opet brzinom munje se ispalili.evo sad kako su napravili
DSL Status: SHOWTIME.L0 ADSL2+
Upstream Speed: 253 kbps (Interleave)
Downstream Speed: 333 kbps (Interleave)
Idemo prvi,lopatom uzimamo

Yoe
13-07-2012, 10:57 AM
:hihi:

http://zaslike.com/files/mf1lcu6wevunoykozmz.jpg

alessandro
13-07-2012, 02:58 PM
ma što prodaju puske kad ce im uskoro trebati da ulove musterije :)

mrmrman
13-07-2012, 11:08 PM
besplatan internet u gradskom prevozu u beogradu

Korisnicima javnog gradskog prijevoza u Beogradu omogućen je besplatan pristup Internetu. Uskoro bi ova usluga trebala biti omogućena i u drugim većim gradovima u Srbiji, a sve po ugledu na velike svjetske metropole, što je za Tanjug potvrdila direktorica marketinga Masel Group Nataša Jovanović.

http://teve.ba/article/10220/besplatan-internet-u-gradskom-prijevozu

Uvođenje besplatnog Interneta u vozila sarajevskog javnog prijevoza trenutno je u domenu naučne fantastike. hahahhaha

Magnum3.5.7
16-07-2012, 12:14 PM
Da podijelim jedno iskustvo sa vama u vezi podrške, uvijek sam imao korektno i brzo rješenje od strane Telecom-a, kao i ovaj put.

Prije sedam dana prijavim kvar da mi non stop se gasi ADSL lampica na modemu, sutra dan odmah u 8:20 sati zvoni mobitel da budem kući da će izaći na teren, dolazi momak u 11 sati, dva sata pregledao vodove od izvoda glavnu kutiju podzemnog kabla pa sve do kabla koji ide u modem, kaže da ima neki smetnji i da će za tri dana dobiti neki uređaj da izmjeri gubitke i šumove u parici, pa ako se mogne otkloniti otklonit će, a ako ne onda zamjena parice. Nakon tri dana zvoni mob u 8:05 kaže budi kući da se izmjeri mjerenje, u 11 isto dolazi i izvrši mjerenje i preda mjernoj grupi rezultate, sutra dan u 7:50 zvoni mob i u 9 sati dolazi čovjek iz mjerne, priključuje uređaj na moju utičnicu i vrši podešavanje sa DSLAM uređajem, htio je zamijeniti kabal koji ide iz utičnice do modema, pošto je htio postaviti obični kabal, ja predložim da mi stavi UTP kabal koji sam imao, tako i uradi, sve spoji i javi BiHnet-u da pusti signal, dolazi do varijacija u SNR-u ponovo, zatim pogleda adapter od modema Paradigm, adapter je od 9V (volti), a za taj modem mora biti 12V, zamjeni adapter i ponovo proba i SNR je zakucan na 15dB, prije je varirao od 6 do 12dB, a ja sam kad je on otišao zamijenio kabal koji ide iz utičnice u zidu na tavan do kutije UTP kablom.
Nakon tri dana odnosno jutros me zovu iz Telecom-a glavni koji šalje ljude na teren, da provjere jeli sve uredu sa ADSL-om 9:30, a zatim i drugi poziv iz BiHnet-a u 11:00 sati.

Podrška je vrh šta god neko pričao o njima, ja sam do sad imao uvijek korektan odnos sa njima i jako brz odziv podrške.

Tribbiani
16-07-2012, 12:37 PM
Podrška je vrh šta god neko pričao o njima, ja sam do sad imao uvijek korektan odnos sa njima i jako brz odziv podrške.

Ovo mogu potvrditi i iz ličnog iskustva. ;)

niki1
16-07-2012, 01:44 PM
Da podijelim jedno iskustvo sa vama u vezi podrške, uvijek sam imao korektno i brzo rješenje od strane Telecom-a, kao i ovaj put.

Prije sedam dana prijavim kvar da mi non stop se gasi ADSL lampica na modemu, sutra dan odmah u 8:20 sati zvoni mobitel da budem kući da će izaći na teren, dolazi momak u 11 sati, dva sata pregledao vodove od izvoda glavnu kutiju podzemnog kabla pa sve do kabla koji ide u modem, kaže da ima neki smetnji i da će za tri dana dobiti neki uređaj da izmjeri gubitke i šumove u parici, pa ako se mogne otkloniti otklonit će, a ako ne onda zamjena parice. Nakon tri dana zvoni mob u 8:05 kaže budi kući da se izmjeri mjerenje, u 11 isto dolazi i izvrši mjerenje i preda mjernoj grupi rezultate, sutra dan u 7:50 zvoni mob i u 9 sati dolazi čovjek iz mjerne, priključuje uređaj na moju utičnicu i vrši podešavanje sa DSLAM uređajem, htio je zamijeniti kabal koji ide iz utičnice do modema, pošto je htio postaviti obični kabal, ja predložim da mi stavi UTP kabal koji sam imao, tako i uradi, sve spoji i javi BiHnet-u da pusti signal, dolazi do varijacija u SNR-u ponovo, zatim pogleda adapter od modema Paradigm, adapter je od 9V (volti), a za taj modem mora biti 12V, zamjeni adapter i ponovo proba i SNR je zakucan na 15dB, prije je varirao od 6 do 12dB, a ja sam kad je on otišao zamijenio kabal koji ide iz utičnice u zidu na tavan do kutije UTP kablom.
Nakon tri dana odnosno jutros me zovu iz Telecom-a glavni koji šalje ljude na teren, da provjere jeli sve uredu sa ADSL-om 9:30, a zatim i drugi poziv iz BiHnet-a u 11:00 sati.

Samo da i ja potvrdim da sto se tice podrske svaka im cast uvijek su u jako kratkom vremenu kod mene rijesili problem

alme666
16-07-2012, 05:35 PM

To stoji pravo su fer i korektni sto se podrske tice

dennxster
16-07-2012, 08:02 PM
Ni ja se ne mogu požaliti kad je podrška u pitanju... Ljudi su dostupni 24h na telefonu...a i intervencije su im ne teko spore...ja sam danas imao brzu i efikasnu intervenciju tehnicke ekipe,koja mi je u trenutku rijesila problem, a radilo se o uspostavljanju wi fi mreze na laptopu ...tako da sada imam pc,laptop i mobitel svi povezani na net...i sve funkcionise...eh jos samo da poboljsaju ponudu moje tv :)

andr0id
17-07-2012, 04:13 PM
Kod mene su kasnili 20 dana! 20.06.2012 - 10.07.2012

Telefon nije radio 20 dana, racun dosao 29.00 KM. Odbili mi 1 KM sa racuna za tih 20 dana :) (paket Moja TV Phone = 30 KM) :)

Toliko o njima...

alessandro
17-07-2012, 11:23 PM
nista ti nisu ni odbili ,taj paket je koliko ja znam 29,25 KM :) do skoro su naplaćivali moja tv plus,navodno paket dodatnih kanala koji ne postoji,svi kanali su standardni da bude jasno,mozda jos nekom naplaćuju (6 KM+17% je iznosila usluga)

Arabeka
21-07-2012, 06:01 PM
"Novo" u ponudi "BH Telecoma": Tuzlanka dobila račun iako je korisnik ultre"

21.07.2012

"BH Telecom" ne prestaje začuđavati svoje korisnike. Najnoviji slučaj šokirao je jednu Tuzlanku, kojoj je nedavno ispostavljen račun za mobilnu pretplatu iako je ona već duže vrijeme korisnik ultre ovog operatera.

Istina, ispostavljeni račun nije visok i iznosi svega 0,05 KM, ali je objašnjenje koje je ona dobila pozivom na broj 1444, bilo u najmanju ruku nebulozno.

- Pozvala sam da vidim o čemu se radi i kazali su mi da me vode kao pretplatnika iako sam na ultri već skoro pola godine. Zanima me koja se to pretplata mjesečno vodi po cijeni od 0,05 maraka? Rečeno mi je da odem na šalter "BH Telecoma" kako bih riješila ovaj problem - kazala nam je M. A. iz Tuzle.

Usluga za koju joj je ispostavljen račun, je jedan SMS u toku mjeseca, a uz račun je došao i listing. Tuzlanka kaže da joj nije problem platiti 0,05 KM, ali se pita koliko se mjesečno sličnih "grešaka" u najvećem telekom operateru u BiH "potkrade".

"Idemo i Gulimo PRVI"

UserX
21-07-2012, 06:17 PM

21.07.2012

"BH Telecom" ne prestaje začuđavati svoje korisnike. Najnoviji slučaj šokirao je jednu Tuzlanku, kojoj je nedavno ispostavljen račun za mobilnu pretplatu iako je ona već duže vrijeme korisnik ultre ovog operatera.

Istina, ispostavljeni račun nije visok i iznosi svega 0,05 KM, ali je objašnjenje koje je ona dobila pozivom na broj 1444, bilo u najmanju ruku nebulozno.

- Pozvala sam da vidim o čemu se radi i kazali su mi da me vode kao pretplatnika iako sam na ultri već skoro pola godine. Zanima me koja se to pretplata mjesečno vodi po cijeni od 0,05 maraka? Rečeno mi je da odem na šalter "BH Telecoma" kako bih riješila ovaj problem - kazala nam je M. A. iz Tuzle.

Usluga za koju joj je ispostavljen račun, je jedan SMS u toku mjeseca, a uz račun je došao i listing. Tuzlanka kaže da joj nije problem platiti 0,05 KM, ali se pita koliko se mjesečno sličnih "grešaka" u najvećem telekom operateru u BiH "potkrade".

"Idemo i Gulimo PRVI"

Postavlja se pitanje, otkud oni znaju podatke Ultra korisnika?

Tribbiani
21-07-2012, 06:20 PM

21.07.2012

"Idemo i Gulimo PRVI"

Možeš se opustit, direktor tuzlanske direkcije je SDP-ovac. :)

Magnum3.5.7
21-07-2012, 07:54 PM

Vidiš da je bila na preplati pa je prešla na Ultru.

mrmrman
21-07-2012, 10:06 PM

vjerovatno neznas da se broj moze zadrzat kada sa preplate se vracas na ultru!!a imaju njenje stare podatke

andr0id
21-07-2012, 11:46 PM
Skuplja pita nego tepsija.. :D zar se isplati potrositi onaj papir i toner za 0.05 feninga ahahahaha :) jos dostaviti na adresu :D LOL

alessandro
22-07-2012, 08:26 AM
greske su moguce,meni je jednom dosao racun sa iznosom 0,00 KM,kad sam odjavio tel.I ovo sve ne čudi,nego Avaz ne zna više koju glupost da napise za BHtelecom,pa eto sada napisi ovo,mada bh telecom ima 100 drugih nelogicnosti za koje se ima osnova pisati.Avaz je postao toliko glup medij,da ga ja sada otvaram(online) samo da se smijem,skoro su objavili vijest da je negdje u Sarajevu "uhvacena" wifi mreza FBI pa im je to bilo sumnjivo,toliko su glupi za ne povjerovati,mislim da je ova vijest bila za rubriku provala godine,a ovaj racun nije logican po isplativosti i sl.ali je logican da se izda za iskoristenu uslugu.smijesna situaacija ali eto.

Tribbiani
22-07-2012, 08:32 AM
Avaz je presmiješna novina i tu nema dileme. Nije ni čudo što je na prodaju...

Yoe
22-07-2012, 10:23 AM
Avaz je postao toliko glup medij,da ga ja sada otvaram(online) samo da se smijem,skoro su objavili vijest da je negdje u Sarajevu "uhvacena" wifi mreza FBI pa im je to bilo sumnjivo,toliko su glupi za ne povjerovati,mislim da je ova vijest bila za rubriku provala godine.

Da upravu si :thumbup: sto se tice ove "vijesti" :laugh2:
https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/391194_10151913774930057_457570542_n.jpg

andr0id
22-07-2012, 06:09 PM
Bez obzira na sve.. glupi su i jedni i drugi..

mrmrman
22-07-2012, 07:55 PM
Jeli isada besplatno gledati MojaWeb Tv??

Selćo1
22-07-2012, 08:09 PM
Jeli isada besplatno gledati MojaWeb Tv??

Naravno da jeste,a zašto ne bi bilo?

Yoe
22-07-2012, 08:48 PM
Naravno da jeste,a zašto ne bi bilo?

Zato sto BHT i vazduH naplacuje pa raju vise ba strah :) jbte ko jos prikaz broja naplacuje osim BHtelekom-a ?

xbullx
23-07-2012, 03:30 PM
Zato sto BHT i vazduH naplacuje pa raju vise ba strah :) jbte ko jos prikaz broja naplacuje osim BHtelekom-a ?

Uvijek postoji mogućnost promjene. Ja sam sasvim zadovoljan Telekomom, jedino mobilni internet kako da ubace ekstra povoljne flat pakete.

Sent from my LT26i using Tapatalk 2

Selćo1
23-07-2012, 11:52 PM
Imate li večeras problema sa ADSL-om,kao prekid konekcije i sl.Zvao podršku,niko se ne javlja...

Tribbiani
23-07-2012, 11:56 PM
Večeras mislim da svi korisnici ADSL-a imaju problema.

gogadado
24-07-2012, 07:01 AM
Imate li večeras problema sa ADSL-om,kao prekid konekcije i sl.Zvao podršku,niko se ne javlja...

Mene telefon handri. Pokušavao dobit' podršku ali šipak. Pritisnem tipku tri a ono samo vinta "Za ...... pritisnite tipku 1..."... Na kraju i ukinuše tipku tri, prijavu smetnji.
Sad trenutno radi. Dokle, viđećemo.

alessandro
24-07-2012, 07:15 AM
Problemi se i dalje desavaju ucestalo sa ADSL-om,moja Tv.sigurno rade na povećanju kapaciteta,uglavnom da nama bude bolje :) ,mada je toliko dobro da nam ne može biti bolje :) :)

Tribbiani
24-07-2012, 11:05 AM
Imali su neki dan probleme s vanjskim linkom i od tada mi veza povremeno pukne, a sinoć je izgleda u čitavoj državi napravljen odmor. :D

gogadado
24-07-2012, 08:49 PM
Uspješno poslovanje BH Telecoma u prvih šest mjeseci 2012. godine

<h2>BH Telecom u prvih šest mjeseci 2012. godine ostvario dobit od 72.725.000 KM</h2>

Prema najnovijem konsolidiranom izvještaju o poslovanju za period I – VI 2012. godine, kompanija BH Telecom je u prvih šest mjeseci 2012. godine poslovala vrlo uspješno i ostvarila sve planske veličine.

U periodu od I – VI 2012. godine ostvareni su ukupni prihodi u iznosu od 295.401.000 KM, čime je godišnji plan prihoda ostvaren sa 49%. Ukupni rashodi su iznosili 222.676.000 KM i isti su manji za 4% u odnosu na ostvarenje rashoda u istom periodu 2011. godine. Kompanija je ostvarila dobit iz poslovanja u iznosu od 72.725.000 KM i ista je veća za 7.050.000 KM u odnosu na ostvarenje dobiti u istom periodu prošle godine.

Prilagođavanjem poslovne strategije tržišnim uslovima i konstantnim unapređivanjem ponude usluga i odnosa sa korisnicima, okvir je u kojem Društvo, kao vodeći operator u Bosni i Hercegovini, poduzima aktivnosti s ciljem održanja i jačanja pozicije na liberalizovanom bh telekomunikacijskom tržištu. BH Telecom je postignutim rezultatima uspio ostvariti sve planirane veličine te tako nastavio trend prethodnih uspješnih poslovnih godina.

Mrš!!!!

mrmrman
24-07-2012, 08:59 PM
Sada si i sebi i svima rekao MRS svi koji koriste uslugu jer da vi niste koristili uslugu bhtelecoma nebi oni bili uspjesni narod u bh je najgora mraka na svijetu. nismo slozni pada svi se dogovorimo i da bojkotiramo jedan mjesec placanja usluge telekomu pa bi izgubili dosta

Adi_sarajevo
25-07-2012, 12:54 AM
Sada si i sebi i svima rekao MRS svi koji koriste uslugu jer da vi niste koristili uslugu bhtelecoma nebi oni bili uspjesni narod u bh je najgora mraka na svijetu. nismo slozni pada svi se dogovorimo i da bojkotiramo jedan mjesec placanja usluge telekomu pa bi izgubili dosta

Ne sikiraj se da se i to desi svi bi isli na sud i platili sa zateznim kamatama....

mrmrman
25-07-2012, 01:41 AM
Ne sikiraj se da se i to desi svi bi isli na sud i platili sa zateznim kamatama....

kod nas ima sve ali ovo ali ono sta se desi kad bi ovo kad bi ono to je sto kod nas nevalja sloznost pa ici do kraja

gogadado
25-07-2012, 11:08 AM
Sada si i sebi i svima rekao MRS svi koji koriste uslugu
????????????

jer da vi niste koristili uslugu bhtelecoma nebi oni bili uspjesni narod u bh je najgora mraka na svijetu. nismo slozni pada svi se dogovorimo i da bojkotiramo jedan mjesec placanja usluge telekomu pa bi izgubili dosta
Ja još malo, ne da ću bojkotirat', nego BY BY BH Telecom...

niki1
25-07-2012, 12:33 PM
????????????

Ja još malo, ne da ću bojkotirat', nego BY BY BH Telecom...

Ipak su naj bolji dok u tvojoj vukojebini ima usluga BHTelekoma :) :)
Mnogi ste mi cudni sto koristite ono sto vam netreba i sto je skupo a ako vam stvarno treba onda nije ni skupo :)

gogadado
25-07-2012, 07:04 PM
Ipak su naj bolji dok u tvojoj vukojebini ima usluga BHTelekoma :) :)
Mnogi ste mi cudni sto koristite ono sto vam netreba i sto je skupo a ako vam stvarno treba onda nije ni skupo :)

Ko ba tebe šta pit'o??? Š'o bi rek'o Clint Eastwood "sjaši mi s noge"! I još kad bi mog'o dešifrovat šta si to pokušao napisat jer ti, gramatika (http://bs.wikipedia.org/wiki/Gramatika) i logika (http://bs.wikipedia.org/wiki/Logika) u istu rečenicu baš i ne idete.
I usput se poklopi ušima ti koji imaš duplo brži internet no ja, za manje para a u istoj firmi!

niki1
25-07-2012, 11:33 PM
Ko ba tebe šta pit'o??? Š'o bi rek'o Clint Eastwood "sjaši mi s noge"! I još kad bi mog'o dešifrovat šta si to pokušao napisat jer ti, gramatika (http://bs.wikipedia.org/wiki/Gramatika) i logika (http://bs.wikipedia.org/wiki/Logika) u istu rečenicu baš i ne idete.
I usput se poklopi ušima ti koji imaš duplo brži internet no ja, za manje para a u istoj firmi!

Sta ti mene ima da pitas ja napisem kad nesto zelim i kako zelim odgovorim kome zelim kome se to nesvoda sta me to briga to sto ja imam brzi internet sa manje para to je plod mog razmisljanja i sto neletim pervise da bi sto vise dobio za manje para :) pet puta kontam deset puta citam rti puta idem da nesto prijavim i nakraju na ugovoru trazim dali sta ima malim slovima :)
Ako se tebi nesvida sto ja komentarisem tvoje pisanje ti onda imas jedino rijesenje da prestanes pisat jer kad god imam potrebu ja cu da nesto nasaram pa neka to ljuti koga hoce.

Zivio BHTelekom i koga je god "zajebo" zato sto je letio za akcijom necim sto je dzaba necim sto je povoljno na rate ja im se divim i uopste nezalim te ljude koi su "naletili" :)

Tebi poruka ufati zavrat montere i neka ti srede taj tvoj internet i ja sam imo problema ali sam rijesio i sad mi uvijek sve frcelja i ako se desi neka smetnja u naj kracem roku mi sve podese i jos se telefonom izvinu sto sam imo problem :)

mrmrman
26-07-2012, 12:44 AM
tko god ima novca neka bjezi na wireless na 5ghz ja sam evo presao i za 25km imam ovo cudo nevidjeno http://www.speedtest.net/result/2084109231.png

Extra rad ali samo na 5ghz dali je to zona ili neki drugi provajder

arminicos
29-07-2012, 05:57 PM
Nista bolje trenutno nema osim ADSL-a. Wireless bio to na 2.4 GHz ili 5 GHz uvijek ces imati problema. Bio sam 6 godina na 2.4 GHz patio se ko zadnji prosjak i onda sam koristio 5 GHz godinu i kusur i isto sranje je i 5 GHz kad se optereti bazna nema ti pomoci..to su suplje price dobar je 5 GHz uvjerio sam se sam nikad vise na Wireless necu se prikopcati. Ostaje ADSL jer je vecinom stabilan i brz a u buducnosti ako bog da bit ce i veci brzina pa ce biti jos bolje nama korisnicima.

mrmrman
29-07-2012, 07:37 PM
Nista bolje trenutno nema osim ADSL-a. Wireless bio to na 2.4 GHz ili 5 GHz uvijek ces imati problema. Bio sam 6 godina na 2.4 GHz patio se ko zadnji prosjak i onda sam koristio 5 GHz godinu i kusur i isto sranje je i 5 GHz kad se optereti bazna nema ti pomoci..to su suplje price dobar je 5 GHz uvjerio sam se sam nikad vise na Wireless necu se prikopcati. Ostaje ADSL jer je vecinom stabilan i brz a u buducnosti ako bog da bit ce i veci brzina pa ce biti jos bolje nama korisnicima.

pricas gluposti za 5ghz

acogz
30-07-2012, 11:17 AM
pricas gluposti za 5ghz

Ja sam koristio 5GHz oko 2 godine i na kraju sam se opet vratio na ADSL

mrmrman
30-07-2012, 12:35 PM
Ja sam koristio 5GHz oko 2 godine i na kraju sam se opet vratio na ADSL

meni 5ghz extra sve ista brzina nema gusenja jeftino a evo i brzina 25km sa pdv-om
http://www.speedtest.net/result/2090976533.png (http://www.speedtest.net)
http://www.speedtest.net/result/2090981533.png (http://www.speedtest.net)
http://www.speedtest.net/result/2090982771.png (http://www.speedtest.net)
Jedino malo ima oscilacija u pingu ali i to je obecano da ce se srditi a uskoro ce se linkovi prebaciti u mimo tj N standard onda ce da ide i na 40mbps
probao sam i adsl je Ok ali meni apsolutno nema nikakve razlike izmedju ovog i adsla sto se tice brzine i učitavanja stanica i videa cak imam osjecaj da brze na ovom wireless-u od 5ghz

gogadado
30-07-2012, 01:41 PM
Sta ti mene ima da pitas ja napisem kad nesto zelim i kako zelim odgovorim kome zelim kome se to nesvoda sta me to briga to sto ja imam brzi internet sa manje para to je plod mog razmisljanja i sto neletim pervise da bi sto vise dobio za manje para :) pet puta kontam deset puta citam rti puta idem da nesto prijavim i nakraju na ugovoru trazim dali sta ima malim slovima :)
Ako se tebi nesvida sto ja komentarisem tvoje pisanje ti onda imas jedino rijesenje da prestanes pisat jer kad god imam potrebu ja cu da nesto nasaram pa neka to ljuti koga hoce.

Zivio BHTelekom i koga je god "zajebo" zato sto je letio za akcijom necim sto je dzaba necim sto je povoljno na rate ja im se divim i uopste nezalim te ljude koi su "naletili" :)

Tebi poruka ufati zavrat montere i neka ti srede taj tvoj internet i ja sam imo problema ali sam rijesio i sad mi uvijek sve frcelja i ako se desi neka smetnja u naj kracem roku mi sve podese i jos se telefonom izvinu sto sam imo problem :)

Ajme nepismena lika... Mora da radiš u Telecomu. Ovo ni Enigma nemre dešifrovat"! Ja pokušao al' ne ide...

jasmin68
30-07-2012, 01:47 PM
meni 5ghz extra sve ista brzina nema gusenja jeftino a evo i brzina 25km sa pdv-om
http://www.speedtest.net/result/2090976533.png (http://www.speedtest.net)
http://www.speedtest.net/result/2090981533.png (http://www.speedtest.net)
http://www.speedtest.net/result/2090982771.png (http://www.speedtest.net)
Jedino malo ima oscilacija u pingu ali i to je obecano da ce se srditi a uskoro ce se linkovi prebaciti u mimo tj N standard onda ce da ide i na 40mbps
probao sam i adsl je Ok ali meni apsolutno nema nikakve razlike izmedju ovog i adsla sto se tice brzine i učitavanja stanica i videa cak imam osjecaj da brze na ovom wireless-u od 5ghz

Gdje ovo ima za 25 Km

mrmrman
30-07-2012, 03:36 PM
u zivinicama

Arabeka
30-07-2012, 06:18 PM
PREVARENI I ZABRINUTI POTROŠAČI UPOZORAVAJU:
"Happy je prevara potrošača iza koje stoje veliki igrači!"

30.07.2012.

U našu redakciju je stiglo više prijava na račun novog telecom operatera 'Happy' za kojeg ovdašnji potrošači tvrde da ih vara, te da je njihova marketing kampanja obična promotivna prevara. Drugi, pak, tvrde da iza njih, zapravo, stoji BH Telecom
Ovdašnji telecom operateri iz dana u dan neugodno iznenađuje svoje korisnike i građane; jedno tako razočaravajuće „iznenađenje“ priredio im je ovih dana „novi mobilni operater“ Happy. O kakvoj se podvali radi koju ovaj operater nudi građanima Bosne i Hercegovine, objasnili su zabrinuti i prevareni potrošači koju su se javili depo portalu.

Happy navodno, kako ističu u reklami, nudi potpuno besplatne razgovore unutar Happy mreže. Riječ je klasičnom tržišnom triku; iako marketinški lukavo žele prikazati ovu ponudu, ne mogu skriti informaciju da uspostava svakog poziva stoji 0,08 KM. Dakle, ne radi se o nikakvim besplatnim razgovorima, već o klasičnoj prevari potrošača. Po zakonskim propisima svaka ponuda na tržištu mora biti jasna i ovakvi „besplatni razgovor“ sigurno će biti tema i inspekcije, ali i udruga koje se bave zaštitom potrošača.

No, nije samo ovo prevara Happya. U reklami stoji da je cijena jedne SMS poruke samo 5 feninga. Kada se bolje informirate, vidite da je i to laž. Ovo je cijena samo za poruke „unutar Happy mreže“, a cijena sms poruke prema ostalim operaterima, uključujući i BH Telecom je 0,085 KM, a prema inozemstvu nevjerojatno skupih 0,15 KM.

Treća obmana leži u cijeni razgovora po minuti. Cijena poziva po minuti prema drugim mrežama u BIH je 0.15 KM, ali ako zovete inostranstvo minutu ćete platiti od 0,50 KM pa do čak 1,80 KM i na sve ovo još treba dodati ponovno 0,08 KM za uspostavu poziva i na sve to još PDV.

O romingu bolje ni ne govoriti. Minuta razgovora kreće se od 1,30 KM do 6 KM, a poruke od 0,21 KM do 0,85 KM.

Očekuje se da na ove prevare reagiraju udruženja potrošača ali i nadležne inspekcije i RAK. Postoje i špekulacije da se ovdje zapravo radi o proizvodu BH Telecoma što potvrđuje i podatak da je početna numeracija Happy broja 060. S istom numeracijom počinju i neki Ultra brojevi, a jasno je da samo jedan operater može za sada koristiti jednu numeraciju.

Takožer, pozivni centar Happy mobilne mreže zapravo je pozivni centar BH Telecoma, tvrde prevareni potrošači i govore da bi bilo najbolje otići u zgradu BH Telecom i uvjeriti se u ovo.

Ko god stajao iza Happy-ija, prevario je građane i potrošače; da li će to oni i dalje trpiti ili će jednostavo promijeniti svoga telecom operatera.

"IDEMO PRVI KRADEMO VIŠE" :jumpers:

Tribbiani
30-07-2012, 06:46 PM
Ovakav članak je mogao napisat i moj 11-ogodišnji rođak. Bravo, bravo.

Ko je izvor? Depo ili Avaz? :D Centrala?

mrmrman
30-07-2012, 07:08 PM
PREVARENI I ZABRINUTI POTROŠAČI UPOZORAVAJU:
"Happy je prevara potrošača iza koje stoje veliki igrači!"

30.07.2012.

U našu redakciju je stiglo više prijava na račun novog telecom operatera 'Happy' za kojeg ovdašnji potrošači tvrde da ih vara, te da je njihova marketing kampanja obična promotivna prevara. Drugi, pak, tvrde da iza njih, zapravo, stoji BH Telecom
Ovdašnji telecom operateri iz dana u dan neugodno iznenađuje svoje korisnike i građane; jedno tako razočaravajuće „iznenađenje“ priredio im je ovih dana „novi mobilni operater“ Happy. O kakvoj se podvali radi koju ovaj operater nudi građanima Bosne i Hercegovine, objasnili su zabrinuti i prevareni potrošači koju su se javili depo portalu.

Happy navodno, kako ističu u reklami, nudi potpuno besplatne razgovore unutar Happy mreže. Riječ je klasičnom tržišnom triku; iako marketinški lukavo žele prikazati ovu ponudu, ne mogu skriti informaciju da uspostava svakog poziva stoji 0,08 KM. Dakle, ne radi se o nikakvim besplatnim razgovorima, već o klasičnoj prevari potrošača. Po zakonskim propisima svaka ponuda na tržištu mora biti jasna i ovakvi „besplatni razgovor“ sigurno će biti tema i inspekcije, ali i udruga koje se bave zaštitom potrošača.

No, nije samo ovo prevara Happya. U reklami stoji da je cijena jedne SMS poruke samo 5 feninga. Kada se bolje informirate, vidite da je i to laž. Ovo je cijena samo za poruke „unutar Happy mreže“, a cijena sms poruke prema ostalim operaterima, uključujući i BH Telecom je 0,085 KM, a prema inozemstvu nevjerojatno skupih 0,15 KM.

Treća obmana leži u cijeni razgovora po minuti. Cijena poziva po minuti prema drugim mrežama u BIH je 0.15 KM, ali ako zovete inostranstvo minutu ćete platiti od 0,50 KM pa do čak 1,80 KM i na sve ovo još treba dodati ponovno 0,08 KM za uspostavu poziva i na sve to još PDV.

O romingu bolje ni ne govoriti. Minuta razgovora kreće se od 1,30 KM do 6 KM, a poruke od 0,21 KM do 0,85 KM.

Očekuje se da na ove prevare reagiraju udruženja potrošača ali i nadležne inspekcije i RAK. Postoje i špekulacije da se ovdje zapravo radi o proizvodu BH Telecoma što potvrđuje i podatak da je početna numeracija Happy broja 060. S istom numeracijom počinju i neki Ultra brojevi, a jasno je da samo jedan operater može za sada koristiti jednu numeraciju.

Takožer, pozivni centar Happy mobilne mreže zapravo je pozivni centar BH Telecoma, tvrde prevareni potrošači i govore da bi bilo najbolje otići u zgradu BH Telecom i uvjeriti se u ovo.

Ko god stajao iza Happy-ija, prevario je građane i potrošače; da li će to oni i dalje trpiti ili će jednostavo promijeniti svoga telecom operatera.

"IDEMO PRVI KRADEMO VIŠE" :jumpers:

Najveca glupost koju sam ikada procitao pa sve pise koliko je koja cijena na njihovoj oficijalnoj stranici i nema nikakve obmane niti prevare sve je onako kako pise i oni su najjpovoljniji u bih nadi mi ijedan operater u BiH osim Haloo koji nudi minut razgovora prema inostranstvu od 0.50km, naravno svaki operater uspostava poziva je 0,08 osim u izija koji je 0.06 ako se nevaram da je tako i nema nikakve obmane a text nevalja Q**u

Tribbiani
30-07-2012, 07:23 PM
Tekst je smeće obično, k'o i velik broj ostalih kad treba popljuvat Telekom. Recept je uvijek isti - u redakciju se jave NEKI građani koji se žale zbog ovog ili onog. Nigdje imena i prezimena, nigdje provjerenih navoda, ništa. Samo klasično blebetanje.

jaco_sa
31-07-2012, 10:04 AM
ovo je koda gledam pisao/objavio DEPO.ba portal... inace smece od portala...

Yoe
31-07-2012, 11:17 AM
ovo je koda gledam pisao/objavio DEPO.ba portal... inace smece od portala...
Iz prilozenog se vidi da je Depo:
"O kakvoj se podvali radi koju ovaj operater nudi građanima Bosne i Hercegovine, objasnili su zabrinuti i prevareni potrošači koju su se javili depo portalu."

andr0id
31-07-2012, 10:03 PM
nije smece.. nego depo.. :)

niki1
31-07-2012, 11:06 PM
Ajme nepismena lika... Mora da radiš u Telecomu. Ovo ni Enigma nemre dešifrovat"! Ja pokušao al' ne ide...

Ti si iz VUKOJEBINE i tamo ostani pusti nas da koristimo ono sto imamo i znamo da koristimo ovi iz BHTelekoma znaju kome treba dobra usluga pa tu i ulazu da bi korisnici bili zadovoljni a eto vukojebina je uvijek vukojebina i tako ce da ostane :)

mrmrman
01-08-2012, 12:32 AM
http://youtu.be/GUuE6Hl3G04 :D :D :D :D hoces da prodjem kroz tebe

Yoe
01-08-2012, 01:29 PM
"Nova usluga na MojaTV"

Pretplatnicima Moja TV IPTV platforme na raspolaganju je novi servis – dopuna Ultra kredita.

Dopuna Ultra kredita putem Moja TV usluge je dostupna korisnicima svih Moja TV paketa, a detaljno uputstvo pretplatnici mogu pročitati na INFO opciji u sklopu IPTV-a.

Casual
01-08-2012, 01:36 PM
"Nova usluga na MojaTV"

Pretplatnicima Moja TV IPTV platforme na raspolaganju je novi servis – dopuna Ultra kredita.

Dopuna Ultra kredita putem Moja TV usluge je dostupna korisnicima svih Moja TV paketa, a detaljno uputstvo pretplatnici mogu pročitati na INFO opciji u sklopu IPTV-a.
Super stvar.

Tribbiani
01-08-2012, 01:40 PM
Sjajna usluga. :sweat:

UserX
01-08-2012, 02:04 PM
Covjece, kako inovativno, do sad ovo niko imao nije. Nenadmasivi telecKom.

Storm_17
02-08-2012, 08:13 AM
Ovo je sve osim sjajnog. Jer uzmes markicu, naplate ti markicu i 17 feninga. Da ne govorim o nesto vecoj dopuni kredita.

gogadado
02-08-2012, 10:13 AM
Ti si iz VUKOJEBINE i tamo ostani pusti nas da koristimo ono sto imamo i znamo da koristimo ovi iz BHTelekoma znaju kome treba dobra usluga pa tu i ulazu da bi korisnici bili zadovoljni a eto vukojebina je uvijek vukojebina i tako ce da ostane :)

Ajmeeee....!!!! Iz kakve li si ti vukojebine kad ti ubleha telecom tol'ko valja i kad ne znaš da i u našoj državi ima bolje, mnoooogo bolje??? Čuj ovog DOBRA USLUGA.bih.net.ba Oj zemljo dembelijo!!! Menščini da si ti iz mnoooogo veće vukojebine no što sam ja ;) Il' š'o bi rek'o Zoster: iz Ass Of The World.
A kako nam ide nismo ni Ass, no hemoroid in Ass Of The World.ba

Del_Boy
02-08-2012, 04:17 PM
Ajmeeee....!!!! Iz kakve li si ti vukojebine kad ti ubleha telecom tol'ko valja i kad ne znaš da i u našoj državi ima bolje, mnoooogo bolje??? Čuj ovog DOBRA USLUGA.bih.net.ba Oj zemljo dembelijo!!! Menščini da si ti iz mnoooogo veće vukojebine no što sam ja ;) Il' š'o bi rek'o Zoster: iz Ass Of The World.
A kako nam ide nismo ni Ass, no hemoroid in Ass Of The World.ba

ma dzaba se prepirete vjerovatno je @niki1 vidio ovo kad je rekao da si iz vukojebine

http://zaslike.com/files/vkmqtkykygj76dktjpv3_thumb.png (http://zaslike.com/viewer.php?file=vkmqtkykygj76dktjpv3.png)

mrmrman
02-08-2012, 05:47 PM
http://www.hteronet.ba/privatni-korisnici/home.tv/tv-kanali/hbo-premium-paket/ a BH Telecom uveo dopunu kredita pa nisu ni oni budale nego gledaju kako ce te jos vise ogulit

niki1
02-08-2012, 06:09 PM
ma dzaba se prepirete vjerovatno je @niki1 vidio ovo kad je rekao da si iz vukojebine

http://zaslike.com/files/vkmqtkykygj76dktjpv3_thumb.png (http://zaslike.com/viewer.php?file=vkmqtkykygj76dktjpv3.png)

Staces kad je covjek toliko pametan da nezna ni sta je napiso o sebi :) nisi mu trebo ovo postavit da vidimo za koliko godina bi to skonto :) :bih:
Meni je najgluplje kad se nekom nesto nesvida (ili reklamira drugu uslugu) i hoce da kaze dasmo svi glupi koji ovo uslugu koristimo.
Ova dopuna pa ljudi nije to toliko ni lose ja inace nevolim mobitel ali ako vam nekad zapne negdje ste na izletu sa djevojkom ili drustvom a trebate dopuno pozovete svoje kuci i oni vam iz kuce urade dopunu :bih: :) gledajte to malo sa pozitivnije strane. :)

mrmrman
02-08-2012, 06:20 PM
Staces kad je covjek toliko pametan da nezna ni sta je napiso o sebi :) nisi mu trebo ovo postavit da vidimo za koliko godina bi to skonto :) :bih:
Meni je najgluplje kad se nekom nesto nesvida (ili reklamira drugu uslugu) i hoce da kaze dasmo svi glupi koji ovo uslugu koristimo.
Ova dopuna pa ljudi nije to toliko ni lose ja inace nevolim mobitel ali ako vam nekad zapne negdje ste na izletu sa djevojkom ili drustvom a trebate dopuno pozovete svoje kuci i oni vam iz kuce urade dopunu :bih: :) gledajte to malo sa pozitivnije strane. :)

kako kome druze kako kome neko ce ti dopuniti a Bogami neki roditelj ce te i marsnuti hhehehe naravno ako svatas o cemu pricam. Ali vecinom raji treba brzi net ili kvalitetniji sadrzaj programa. Uglavnom ja uzivam sa drambox-om ali ako nekada dodje liberalizacija trzista telekomunikacija u BiH pa mozda sebi uvedem Open tv ili Hometv ali moju tv nema sanse
nadam se da se nisam izvalio :D

Tribbiani
02-08-2012, 06:38 PM
Ma de ba to je toliko smiješno da o tom ne treba pričati, ne znam kako njih nije sramota hvaliti se takvim stvarima. Mislim, Eronet je lopovska firma na kvadrat, i Home.TV nije baš onakvim kakvim se čini (oni su razdvojili pakete programa pa svaki ekskluzivni se mora zasebno i platiti dok to Telekom nema) ali reklamirat imenik ili dopune dok ovamo ljudi uvode premium pakete je debilana teška i nešto što je stvarno strahota.

I ono kanala što uvedu to su obavezno domaće gluposti ala Hayat Folk, ova posljednja druga.tv i slično, nigdje veze.

gogadado
03-08-2012, 06:45 AM

Care, nije džabe. Nit' me interesuje šta taj piše nit'...
I naravno da sam i napis'o da sam iz vukojebine, najveće. Baš kao i ostatak nam napaćenog naroda. Barem što se tiče interneta. Nema veće vukojebine od ove naše države, ili barem onoga dijela koji pokriva Telecom. Dokazano. Nit slabije ponude kanala, sporijeg interneta... a deru... A reklame piče "idemo prvi, dajemo više...mjesto dobre zabave..."
I još mi se nepozvan natakari onakav lik pa nas sve ovdje ubjeđuje da sve to valja i da smo mi vaki...naki...

gogadado
03-08-2012, 07:04 AM

Još kad bi ti znao šta je pametno a šta glupo. :D :D :D Pa ne znaš sastavit, a nit' razumjet', običnu prostu proširenu rečenicu kako treba a ti bi o nečijoj pameti, internetu, informatici.. raspravlj'o.
Da razumiješ skont'o bi da samo za jednog mislim da je glump, i da mi ne pada napamet nazivat' glupim one, među koje i ja spadam barem još malo :D, koji nemaju drugog izbora nego koristit tvoj mili i dragi Telecom. Da razumiješ skont'o bi da je danas ljudima internet potreba, ali je najveći broj prinuđen koristiti jedinu opciju koja im je dostupna a to su oni "koji idu prvi i daju najviše".

Sjoooo...!!! Počele i lovačke.. :D :D Zaboravio si dodat "idemo prvi, dajemo najviše"... :D

niki1
03-08-2012, 11:44 AM
Internet potreba da za one koi nemaju pametnija posla cast pojedincima koi zaraduju preko interneta i vezani su poslom ali je takvih jako malo Mnogima bi bilo bolje da iskljuce internet i prvo ustede nekih 240 KM ili 360 KM kada tome dodamo Moja TV to je jeos 360 KM tako da izade 740 KM godisnje i lape se pametnijeg posla i zarade sebi za zivot.
Naj gora stvar u nasoj :bih: je sto se cjelokupan luksuz pokusava prikazat kao potreba daj ljudi kupuju se djeci naj noviji telefoni zato sto od komsije dijete ima bolji razlog kupovine da kad god zelis znas gdje se dijete nalaz a dijete se prvo nece da javi a drugo i kad se javui slaze gdjese nalazi :) dopunu mu dajes da se ima javit a onaj deparac isto spiska u dopunu.
Kompjuter covjek kupuje i kad ga trgovac pita koi zelis on kaze znas li kakav ima moj komsija Hamdo kad ovaj kaze da zna onda ide poznata "Neka bude jaci od njegovog" ja neznam kako je kod vas gdje zivite ali gdjesam ja cetvorku sa procesorom 2,4 nemozes da prodas nezeli ga niko. Djeci damo sve od te tehnike i ko kontrolise sta djeca rade svi ponosni sa maminim i tatinim sinovima i kcerama a djeca skroz zalutala jos snime nekoliko stranica koje ce zadovoljit potrebe roditelja kao mi nekad citamo knjigu a u sredini pisani roman :) a tamo otvaraju stranice da te glava zaboli i da odmah izvrsis samoubistvo (ovo znam jersam ulazi i pregledo neke od kompjutera koje koriste djeca).
Nama bi najbolje bilo kada bi nam Merhamet poceo da dijeli internet jer smo takvi sve nam malo i kod svih drugih je dobro samo kod nas nevalja i sto je nase to je smece NEKAZEM da je ovo idealno moze i bolje moze i jeftinije moze i dase sportski kanali odvoje pa ko voli neka plati a da ostalo bude jeftinije.

Sto se mene tice sve i jedan sportski kanal neka ukinu isto tako i muzicki neka nediraju dokumentarne i ove domace neka ide cijena paketa dole za 5 KM a ko zeli sve neka mu cijena ostane ista ali mi nebi bili :bih: da nezelimo sve a jos da bude jeftinije.

Tako da je moja primjedba prema BH Telekomu sto ne napravi pakete
Osnovni sa telefonom u koi idu svi dosadasnji izuzev Arena sport 2,3,4 i Arena sport HR i ovih muzicki i cijena 23 KM (sa PDV)
Sportski i Muzicki zajedno cijena 5 KM
Flimski HBO i ostali 4 KM

Yoe
03-08-2012, 11:54 AM
ja neznam kako je kod vas gdje zivite ali gdjesam ja Ako nije tajna odakleN si ti :wink2: :lol:

Casual
03-08-2012, 11:56 AM
Vidim na ovom forumu se sve svelo na blacenje telekoma.Pa ako vam se on ne svidja lijepo ponistite ugovor i razligu.Dopuna preko TVa je najbolja stvar koju su uveli do sad,ali vama je bitno samo nesto popljuvat.

Tribbiani
03-08-2012, 12:13 PM
Vidim na ovom forumu se sve svelo na blacenje telekoma.Pa ako vam se on ne svidja lijepo ponistite ugovor i razligu.Dopuna preko TVa je najbolja stvar koju su uveli do sad,ali vama je bitno samo nesto popljuvat.

Nije bolan problem dopuna putem TV-a, neka i toga. Problem je što u posljednje vrijeme uvode samo debilne TV programe (ako ih uvode), te ove usluge koje, ruku na srce, neće ni koristit nešto pretjerano velik broj korisnika. Razumiješ? I ako na to ovdje neko ukaže ne znači da pljuje po Telekomu, pa svakom korisniku Telekoma je u interesu bolja ponuda, ovo bi trebali shvatiti i kao konstruktivnu kritiku, ne mora uvijek bit u pitanju napad na njih.

Kod mene je sve i jedna usluga koja ima veze sa telekomunikacijama od BH Telekoma, prvo zato što uslugu smatram dobrom (u uslovima u kakvim se radi), poprilično povoljnom, a onda i zbog toga što je Telekom naša kompanija koja, za sada, puni budžet Federacije. Ali to ne znači da nemam pravo žalit se na, konkretno ponudu TV kanala u sklopu Moja TV. Gledam im na Facebook stranici, raja postavlja pitanja, žali se, pišu prijedloge i sl., ovi se ne udostoje ni odgovorit. Ali zato postavljaju kojekakve YouTube klipove za dobro jutro i šta ja znam, mislim presmiješno...

Casual
03-08-2012, 12:31 PM
Nije bolan problem dopuna putem TV-a, neka i toga. Problem je što u posljednje vrijeme uvode samo debilne TV programe (ako ih uvode), te ove usluge koje, ruku na srce, neće ni koristit nešto pretjerano velik broj korisnika. Razumiješ? I ako na to ovdje neko ukaže ne znači da pljuje po Telekomu, pa svakom korisniku Telekoma je u interesu bolja ponuda, ovo bi trebali shvatiti i kao konstruktivnu kritiku, ne mora uvijek bit u pitanju napad na njih.

Kod mene je sve i jedna usluga koja ima veze sa telekomunikacijama od BH Telekoma, prvo zato što uslugu smatram dobrom (u uslovima u kakvim se radi), poprilično povoljnom, a onda i zbog toga što je Telekom naša kompanija koja, za sada, puni budžet Federacije. Ali to ne znači da nemam pravo žalit se na, konkretno ponudu TV kanala u sklopu Moja TV. Gledam im na Facebook stranici, raja postavlja pitanja, žali se, pišu prijedloge i sl., ovi se ne udostoje ni odgovorit. Ali zato postavljaju kojekakve YouTube klipove za dobro jutro i šta ja znam, mislim presmiješno...
Problem je sve sto uvedu,a da to nije kanal,dosta pratim ovaj forum i znam o cemu pricam.Zalio sam se i ja na njihovoj FB stranici za te kanale,ali sam dobio isti odgovor k'o i ostali,i vidio da od toga nema nista.Boze moj,nije mi zapelo,ima se i sad sta gledat...

Yoe
03-08-2012, 01:05 PM
Problem je sve sto uvedu,a da to nije kanal,dosta pratim ovaj forum i znam o cemu pricam.Zalio sam se i ja na njihovoj FB stranici za te kanale,ali sam dobio isti odgovor k'o i ostali,i vidio da od toga nema nista.Boze moj,nije mi zapelo,ima se i sad sta gledat...

Tvoj je izgleda problem sto se NEmozes pomirit' sa cinjenicom da IMA i NEzadovoljnih korisnika...drug ba budi malo objektivan nece ti skodit'... :nargila:

Casual
03-08-2012, 01:49 PM
Tvoj je izgleda problem sto se NEmozes pomirit' sa cinjenicom da IMA i NEzadovoljnih korisnika...drug ba budi malo objektivan nece ti skodit'... :nargila:
Ja sam prvi nezadovoljan ponudom programa,ali sam zadovoljan ostalim ponudama,i koje koliko toliko koristim.

Tribbiani
03-08-2012, 02:10 PM

A hajde ovako, objektivno, zar nije smiješno (da ne kažem imbecilno) reklamirat mogućnost nadoplate računa kao da je neka aman usluga, dok ti konkurencija uvodi kanale tipa Cinemax, HBO, SportKlub i sl.?

mrmrman
03-08-2012, 02:44 PM
katastrofa

Casual
03-08-2012, 04:43 PM
A hajde ovako, objektivno, zar nije smiješno (da ne kažem imbecilno) reklamirat mogućnost nadoplate računa kao da je neka aman usluga, dok ti konkurencija uvodi kanale tipa Cinemax, HBO, SportKlub i sl.?
Obzirom da ta konkurencija ne posjeduje tu mogucnost nije smijesno,smijesno je reklamirat druga.tv ili tlc...

Storm_17
04-08-2012, 11:44 AM
TLC je dobar kanal. Ne mozes ga nikako stavljati u isti kos s "druga.tv". No, hajde nebitno sada.

I dalje cekam hrvatski RTL u ponudi moje tv. Sto je zalosno, stvarno je zalosno vise. I nemamo nijedan filmski kanal (dakle, iskljucivo filmovi). TV 1000 to nije. Jer ono je sve daleko od filmova. Katastrofa. Ne pamtim da sam ijedan dobar nekad vidio, a ne daj boze sagledao do kraja.

ala7
04-08-2012, 04:13 PM
Ne mogu se vaditi, kada je u pitanju lista kanala, preko "loše infrastrukture" jer infrastruktura ama baš nikakve veze nema sa ponudom kanala. To što nam klepaju pare od internet brzine, ne prikazivanje kanala u HD formatu, ne proširivanja opcije timeshift na ostale kanale mogu se izvaditi i nekako na infrastrukturu a ovako za ponudu kanala nikako.

Nije ni čudo tolika dobit, ništa nisu promjenili na mojaTV od povećanja internet brzine na adsl netflat paketima, tom razlikom mojaTV adsl-a i običnih paketa adsl-a su pokrili gubitak.Računica pokazuje sve.Rasprava je bila prije par mjeseci oko toga koliko uzimaju od korisnika samo na internetu u sklopu mojaTV usluge a da ne pričam dalje.

Što nisu snizili cijene mojaTV Net Full i Premi paketa ako ne mogu povećati brzine i pustiti HD kanale ?

Ako već nisu podigli brzine što nisu zauzvrat nešto dali nama korisnicima navedenih paketa mojaTV, nove kanale, proširiti timeshift opciju itd ?

I dalje ostaje da je mojaTVPhone + NetFlat4 isplatnija kombinacija od samog mojaTVFull paketa..
Hvala za TLC i druga.tv ali ovo je i dalje odron za razliku drugih.. Fuj BH Telecom !

arminicos
04-08-2012, 06:26 PM
da je BH Telecom ozbiljna kompanija davno bi vi imali RTL Televiziju, HBO Adria, HBO Comedy, Cinemax, Cinemax 2

DSA
04-08-2012, 08:27 PM
Sta ce im to kad imaju rtv kakanj, tuzlanska televizija, tv usk, tv goražde, tv brčko itd..tu je to negdje

munjamax
04-08-2012, 10:16 PM
Sta ce im to kad imaju rtv kakanj, tuzlanska televizija, tv usk, tv goražde, tv brčko itd..tu je to negdje
Normalno,, kupujmo domaće, domaće je najbolje,,,

andr0id
04-08-2012, 11:11 PM
Ja ne znam kako vam vise ne dosadi pisati o LOPOVIMA... Oni trenutno biraju fotelje.. dolazi smjena vlasti.. tako da.. ne ocekujte od njih da ce napraviti neku promjenu.. narednih godinu dana.. Svaka cast sto guraju domace kanale na listu.. neka i oni imaju vecu posjetu.. kad nemaju svugdje predajnike antene domete pm... moraju i oni biti gledani, to su sve radna mjesta gdje ljudi rade i primaju plate.. ali daj brate neka dodaju ono sto imaju svi iz konkurencije.. i onda ce biti najjaci po svim segmentima! to je samo par kanala.. i povecanje brzine interneta.. impulsi manje vise jebat ga.. mrezu mozemo svi birati.. pokrivaju drzavu sve.. a internet i tv... ne pokrivaju sve pjedini.. pa nemamo svi nekog izbora...

niki1
05-08-2012, 09:13 AM
Normalno,, kupujmo domaće, domaće je najbolje,,,

Nemora da bude najbolje ali je nase i cim je nase ima hiljadu razloga da bude ispred nekog kanala koi je u istom ili malo vecem rangu, sve i jedan kanal nas domaci je bolji od recimo Z1 (on mi prvi naumpo)

mrmrman
05-08-2012, 10:30 AM
Alfa-net
Maksimalna moguća brzina pristupa do:
4 Mbps / 256 kbps (*)
Limit saobraćaja: nema - Flat (*)
Mail adrese: 1 (50 MB mailbox)
Web hosting (MB): ne

Cijena: 12,00 KM Logosoft

------------------------------------------

netFlat 4 paket uključuje:

do 4096/384 kbps

2 e-mail adrese kapaciteta 200 MB

neograničeno korištenje na fer osnovi*

G hosting
25km+pdv BHT Idemo prvi da šišamo ovce vas BH Telecom

Del_Boy
05-08-2012, 04:40 PM
ma i logosoft ima koristenje interneta na fer osnovi

"MAKSIMALNA KOLIČINA SAOBRAĆAJA KOJU JE MOGUĆE GENERISATI KROZ INTERNET BAZIRANE USLUGE

Za sve pakete namijenjene fizičkim licima, koji omogućavaju Internet pristup, maksimalna količina saobraćaja koju je moguće generisati u dolazu ili odlazu tokom jednog obračunskog perioda je 300GB."

https://www.lol.ba/v4/PrivatniKorisnici.aspx?usluga=00d71300-db1d-4d10-93ea-32409941ad99

mrmrman
05-08-2012, 09:12 PM
ma i logosoft ima koristenje interneta na fer osnovi

"MAKSIMALNA KOLIČINA SAOBRAĆAJA KOJU JE MOGUĆE GENERISATI KROZ INTERNET BAZIRANE USLUGE

Za sve pakete namijenjene fizičkim licima, koji omogućavaju Internet pristup, maksimalna količina saobraćaja koju je moguće generisati u dolazu ili odlazu tokom jednog obračunskog perioda je 300GB."

https://www.lol.ba/v4/PrivatniKorisnici.aspx?usluga=00d71300-db1d-4d10-93ea-32409941ad99

a cijenu nisi prokomentarisao mislim razliku u cjenama

Tribbiani
05-08-2012, 09:21 PM
Jel možeš ti koristit Logosoft u Živinicama?

mrmrman
05-08-2012, 10:09 PM
Jel možeš ti koristit Logosoft u Živinicama?kakve to ima veze sa francuskim mogu ali bezicni :)

niki1
05-08-2012, 10:14 PM
kakve to ima veze sa francuskim mogu ali bezicni :)

I funkcionise kako vjetar puse :) i kako ti komsinica prostre ves na strik :) uvijek bolje fata ako su tange na striku :)

Tribbiani
05-08-2012, 10:48 PM
kakve to ima veze sa francuskim mogu ali bezicni :)

Hoću da kažem da Logosoft može ponudit i 100 Mbps za 15 KM, džaba im. Tu uslugu možeš koristit uglavnom u jednom broju sarajevskih kvartova i to je sve.

mrmrman
06-08-2012, 01:15 AM
ma znam sta ste htjeli reci malo se zezam al jbga ma men je dobro ja imam wifi na 5ghz i za 25km sa uracunatim pdv-om
imam ovu brzinu
http://www.speedtest.net/result/2103360094.png (http://www.speedtest.net)
Ma zna da varira prema gore jbga recimo ovako

http://www.speedtest.net/result/2103362122.png (http://www.speedtest.net)

malo me browser zeza zatko mi je ping veci a i slabija mi je masina toplap

ali bez obzira sto trenutno nekoristim adsl cu pisati komentare i biti na strani za dobrobit nas potrosaca jer ako se nekad ustabile i pojacaju brzine cu ija na adsl

Storm_17
08-08-2012, 10:17 PM
Nikako mi nije jasan ovaj opis podforuma: "Pitanja za BIHnet od strane osoba koje nisu BIHnet korisnici". Fakat presmijesno :D A sta cemo mi koji smo korisnici i koji smo svjesni odredjenih propusta? Da zovemo 1444 i cekamo sedmicama da nam se neko javi i pomogne pri otklanjanju poteskoca...

Tribbiani
08-08-2012, 10:45 PM
Korisnici BIHnet-a imaju poseban dio foruma nevidljiv ostalim korisnicima (pod uslovom da su na forum prijavljeni sa BIHnet e-mail adresom). Ali svejedno ti nigdje neće odgovorit niko iz Telekoma tako da i u Historiji možeš postavljat pitanja o BIHnetu nema veze. :D

davorp
11-08-2012, 07:41 PM
postovani sve komentare prikljupjamo i odgovoramo koliko je naravno moguce

mrmrman
11-08-2012, 09:41 PM
postovani sve komentare prikljupjamo i odgovoramo koliko je naravno moguce

a tko prikuplja tj odgovara????

Yoe
13-08-2012, 09:13 PM
Kako kod vas kod mene net jedva radi...stranice jedva otvara!!!

Tribbiani
13-08-2012, 09:22 PM
Kod mene je u redu (Tuzla).

began
24-08-2012, 09:43 PM
Pozz sta je sa ovim netom ucinite nesto(zenica)
http://www.speedtest.net/result/2138438453.png (http://www.speedtest.net)

mrmrman
24-08-2012, 10:16 PM
nasao si mjesto dje ces se molit!

andr0id
25-08-2012, 12:46 AM
nasao si mjesto dje ces se molit!

hahahhahahahahahahahaha

xbullx
25-08-2012, 03:58 AM
Kako kod vas kod mene net jedva radi...stranice jedva otvara!!!

Kod mene u redu - Cazin

Magnum3.5.7
25-08-2012, 09:59 AM

Molimo vas za strpljenje, kolege će izaći na teren ubrzo.

UserX
25-08-2012, 02:47 PM

Oni ne cine nista, zato predji na TeleKabel, a posto ih je kupio Telemach, nadam se da ce biti bolje nego sad, a sad je fantasticno, pa ti se i dalje gombaj sa beha telecomom.

Molimo vas za strpljenje, kolege će izaći na teren ubrzo.

Ubrzo? :D

refkie
25-08-2012, 10:18 PM
Ubrzo? :D

ako imas štelu i doće ti brzo hhhh

Onix
27-08-2012, 10:31 PM
Može li mi neko pojasniti šta mi je potrebno da bih uveo Wireless u stanu, trenutno sam na onom crnom 2+2 Paradigm modemu, koji im je uredno otplaćen? I da li je potreban neki poseban, pa zatim posebna podešavanja ili .... ?

Adi_sarajevo
28-08-2012, 01:06 AM
Zavisi da li ti taj paradigm ima antenu nazad, ako ima to je wireless ali ti ga ne bi preporucio jer sam ja imo iskustvo kod druga koji je bio udaljen 3m od njega pa mu je gubio signal svakih par minuta...Preporuka ti je da uzmes neki npr. TP Link router to ti je do 50KM max ili da uzmes neki ADSL modem + router wifi(all in one) koji ti je oko 70-120KM...
Imas opciju jos ako imas koga u BH Telecom da ti oni daju za dzaba neki modem+router wifi...

xbullx
28-08-2012, 03:11 AM
Mene moj kinez ZTE služi i više nego odlično:D

Yoe
28-08-2012, 01:44 PM
http://www.bhtelecom.ba/portalnovost+M5aa306ff080.html

"Od 1. septembra-MOJA TV na postojećem fiksnom broju!"

Želite MOJU TV u svom domu, a pri tome zadržati svoj postojeći fiksni broj

Naravno da je moguće!

Uz Moju TV, uživajte u

· preko 80 kanala,

· videoteci sa brojnim i raznovrsnim filmovima,

· neograničenom internetu i

· potpuno besplatnim svim razgovorima i SMSovima u fiksnoj mreži BH Telecoma.

Sve ovo od 1. septembra u BH Telecomu možete koristiti i na vašem postojećem fiksnom broju!

Magnum3.5.7
28-08-2012, 10:30 PM
Još samo da hoće uvesti MojuTV bez telefona i interneta, već samo TV po razumnoj cijeni.

Tribbiani
28-08-2012, 10:58 PM
Naravno da je moguće!

Ovi počeli k'o Top-Shop. I to nije sve! :D

Onix
29-08-2012, 10:37 AM
Nema, nema ovaj moj Paradigm antenu pozadi(nažalost). Mogu vidjeti šta imaju ovi u Telekomu, ali nemam pojma imaju li uopšte išta u ponudi.
Vidio sam da ima u Imtecu neki Asus za 45KM, a kakav je zaj ZTE i gdje se može nabaviti?

xbullx
29-08-2012, 10:51 AM
Meni su dzabe zamjenili samo ih nazovite

sejfo1002
29-08-2012, 01:58 PM
Još samo da hoće uvesti MojuTV bez telefona i interneta, već samo TV po razumnoj cijeni.

E to bi bilo super....

Tribbiani
29-08-2012, 04:37 PM
Meni su dzabe zamjenili samo ih nazovite

Čini mi se da su prestali s praksom zamjene modema, mada i to vjerovatno zavisi od mjesta do mjesta.

genius
29-08-2012, 07:03 PM
Vidim ova moja web tv u testnoj fazi vec oko godinu dana a slika svako malo zasteka,npr gledas arenu bas kad je prilika pred golom ono zakoci pa opet pusti i tako uvijek i oni bi to poceli naplacivati pa stvarno su junacine ovi telekomovci da ih nema...

niki1
29-08-2012, 07:08 PM
Vidim ova moja web tv u testnoj fazi vec oko godinu dana a slika svako malo zasteka,npr gledas arenu bas kad je prilika pred golom ono zakoci pa opet pusti i tako uvijek i oni bi to poceli naplacivati pa stvarno su junacine ovi telekomovci da ih nema...

Na Moja web TV nisam gledo Arene jer nepratim sport a na ostalim kanalima meni se nije desavalo da dolazi do zastoja ili radi ili nerado (bilo je ponekad na nema ni jedan kanal) a stekanja nema.

Tribbiani
29-08-2012, 07:09 PM
Sumnjam da će to ikad i biti naplaćivano jer, čini mi se, uslugu ne koristi puno ljudi, a početkom naplate bi taj broj značajno opao.

@niki1: Šteka itekako. Pustim AJB na Moja TV Web, šteka. Pustim na sajtu AJB, radi bez problema. O nedostupnosti nekih kanala da ne pričam... Ali hajde, mogu se vadit na to da testiraju uslugu.

niki1
29-08-2012, 07:52 PM
Sumnjam da će to ikad i biti naplaćivano jer, čini mi se, uslugu ne koristi puno ljudi, a početkom naplate bi taj broj značajno opao.

@niki1: Šteka itekako. Pustim AJB na Moja TV Web, šteka. Pustim na sajtu AJB, radi bez problema. O nedostupnosti nekih kanala da ne pričam... Ali hajde, mogu se vadit na to da testiraju uslugu.

Evo AJB cu odmah da ukljucim i da pratim dalice da steka samo da bi se uvjerio dali je to slucajno kod mene bilo na kanalima koje sam gledo (pomalo sam gledo i AJB ali ne previse) i u vrijeme koje sam gledo pacu da javim. koliko se to stekanje cesto javlja kod vas.

Tribbiani
29-08-2012, 08:22 PM
Kod mene ponekad, nije tako često

niki1
29-08-2012, 09:08 PM
Evo AJB za sat vremena nije ni jednom zasteko sad cu da prebacim na HD da vidim koliko ce da izdrzi.

andr0id
29-08-2012, 09:28 PM
Na Google Chrome i Internet Explorer šteka svaki program... a kada povecas sliku preko cijelog ekrana, da ne govorim..

Na Mozilla Firefox je vec druga prica.. kada upalim na njoj, ne šteka ni jedan kanal.. povecam screen preko cijelog monitora, ne šteka ni tada.. Osim nekad mozda 1 sekundu u nekih 20-30 minuta da se desi, to jest kad mi je brat povezan na svom racunaru, pa logicno..

Dakle, koristite mozillu za Moja Web TV ;)

P.S Ne bih trebalo štekati ni na jednom web pregledniku.. Naravno to je sve do bh telecoma.. i takvu uslugu jos ne mogu naplacivati.. Ovo sto sam vam malo pomogao, tako kod mene trenutno radi.. mozilla ok, ostali nula.

niki1
29-08-2012, 09:35 PM
AJB HD Poslije 25 min lagano kockanje koje bas nesmeta mnogo slika se nije zaustavila dok ide besplatno do tada cu i da gledam ako se bude placalo Zbogom imam Moja TV ovaj Web nebi dodatno da placam

niki1
29-08-2012, 09:55 PM
Na Google Chrome i Internet Explorer šteka svaki program... a kada povecas sliku preko cijelog ekrana, da ne govorim..

Na Mozilla Firefox je vec druga prica.. kada upalim na njoj, ne šteka ni jedan kanal.. povecam screen preko cijelog monitora, ne šteka ni tada.. Osim nekad mozda 1 sekundu u nekih 20-30 minuta da se desi, to jest kad mi je brat povezan na svom racunaru, pa logicno..

Dakle, koristite mozillu za Moja Web TV ;)

P.S Ne bih trebalo štekati ni na jednom web pregledniku.. Naravno to je sve do bh telecoma.. i takvu uslugu jos ne mogu naplacivati.. Ovo sto sam vam malo pomogao, tako kod mene trenutno radi.. mozilla ok, ostali nula.

Posto koristim MAC OS ja gledam preko Safari i sigurno sam zadovoljan i nemam tih stekanja osim na HD ponekad kockice i lagano pucketanje ali to je jako malo i gotovo da nesmeta.

Magnum3.5.7
30-08-2012, 10:32 AM
To što zastajkuje i trza WebTV, to je radi servera preko kojeg ide, prema tom serveru je očito nestabilan ping i onda dolazi do trzaja.
Ovo je dobro samo onako nešto na brzinu pogledati, jer je slika očaj, samo na par kanala imaju 16:9 omjer slike i to sportskih koje ionako ne pratim, svi ostali su im 5:4 omjer, pa na monitoru od 24 inča izgleda odvratno, sa onim crnim trakama sa strana.
Kao što kaže kolega @Tribbiani, kakva naplata, čim bi naplatili samo jedan fening to ljudi ne bi koristili jer je živi očaj, a koja bi budala još to platila.

jaco_sa
30-08-2012, 05:55 PM
to što zastajkuje i trza webtv, to je radi servera preko kojeg ide, prema tom serveru je očito nestabilan ping i onda dolazi do trzaja.
Ovo je dobro samo onako nešto na brzinu pogledati, jer je slika očaj, samo na par kanala imaju 16:9 omjer slike i to sportskih koje ionako ne pratim, svi ostali su im 5:4 omjer, pa na monitoru od 24 inča izgleda odvratno, sa onim crnim trakama sa strana.
Kao što kaže kolega @tribbiani, kakva naplata, čim bi naplatili samo jedan fening to ljudi ne bi koristili jer je živi očaj, a koja bi budala još to platila.

:) :)

Yoe
30-08-2012, 07:53 PM
Primite ovo s' rezervom...sad procitaH na nekom forumu da ce u septembru bit' super dešavanja u BHtelekom-u...sta i AKO ostaje da se vidi...

Tribbiani
30-08-2012, 07:57 PM
Ma možda SB samo loži raju, pa napisao onaj komentar? :D

Yoe
30-08-2012, 07:58 PM
Ma možda SB samo loži raju, pa napisao onaj komentar? :D

Mislis da je "SB" loŽioniČar :)

gogadado
30-08-2012, 08:28 PM

Rijetko upalim Moju TV, TX TV vozi redovno (bolja slika, ima i pokoji HD, više kanala, ne fercera USB snimalica TV-a na Njihovoj, nemrem naštimat format slike, ne vidim titlove, upaljeno 16:9 al' niš'.....).
Danas mi zatreba Njihova Web TV al' slika šteka svako malo pa upalih stream. I bolja slika nego na FTV.

Primite ovo s' rezervom...sad procitaH na nekom forumu da ce u septembru bit' super dešavanja u BHtelekom-u...sta i AKO ostaje da se vidi...

Hey Yoe, kod njihA sve s rezervom. Kako god, ako ne bude kakve drame od ponude.... još malo i ugovor istječe. Prelazni rok, za razliku od fudbalera, kod nas traje pa.... Hasta la vista....!

Tribbiani
30-08-2012, 08:29 PM
Ma nemam pojma, ali vazda te neke neprovjerene najave ostanu na tome, tj. ništa se ne desi. Vidjet ćemo, sad će septembar. :D Ako ništa, idu priključci za 1 KM. :D

ilham
30-08-2012, 10:28 PM
nagadna igra. kupite tablet. dobijete ori djidji torbicu. do isteka zaliha.

jaco_sa
31-08-2012, 10:57 AM
Da nam hoce BOGDO uduplat brzine,i upload je očajan...

Yoe
31-08-2012, 11:37 AM
Da nam hoce BOGDO uduplat brzine,i upload je očajan...

Neznam haveru ali ovo sto BHtelekom radi je u najmanju ruku BRUKA I SRAMOTA!!!Ove "kozmeticke" promjene ako se uopĆe mogu nazvat' "promjenama" tipa "Imenika,isti broj itd..." su smijeŠne da NE naisem sta gore (osta' mi na vrH tastature da NE kazem sta :) )...njih vade ovi dvogodisnji ugovori,da nije toga odlazak/prelazak korisnika sa Njihove TV na "KO" bi bio ogroman...jbte Telemach sad drzi 3 veca grada u Pederaciji BiH (Sarajevo,Mostar,Zenica) i za sva tri imaju razlicitu prog.semu...kod BHtelekoma ono sto se kaze od "Trglava do Đevđelije" isti kanali od 80 kanala 40 lokalnih!!!

Tribbiani
31-08-2012, 11:41 AM
Kao što kažeš, samo kozmetičke promjene, čisto da se o njima priča i da se nešto dešava. Konkretno ništa. I ovo sa zadržavanjem postojećeg broja je s*anje. Lahko je javit broj onim koji te trebaju na fiksni, bolje da su cijene spustili ili poboljšali ponudu u smislu kvaliteta programa, uvođenja novih, povećavanja brzine Interneta i sl.

Ali dobro je da se makar konkurencija širi, da Bog d'o hoće i Logosoft krenut stopama Telemacha.

Yoe
31-08-2012, 11:55 AM
Ali dobro je da se makar konkurencija širi, da Bog d'o hoće i Logosoft krenut stopama Telemacha.Po nekakvoj logici stvari... sljedeci veci grad naredu "Telemach-a" je Tuzla...sto se ponude tice...KO "HS" je jaci od BHtelekom-a

http://www.hs-hkb.ba/2012/03/23/kablovska-internet-digitalna/

Tribbiani
31-08-2012, 12:10 PM
Ovdje mogu preuzeti jedino TX TV, ili graditi vlastitu infrastrukturu (mislim na Telemach). Ni u jednom ni u drugom slučaju se ne bih bunio. :D

Yoe
31-08-2012, 12:26 PM
Ovdje mogu preuzeti jedino TX TV, ili graditi vlastitu infrastrukturu (mislim na Telemach). Ni u jednom ni u drugom slučaju se ne bih bunio. :D
NEmoraju... oni jednostavno Tuzlu mogu pokrit' "MMDS-om" kao sto su to uradili sa padinskim djelovima Sarajeva, na koja nisu htjeli ici kablom...sto i ja koristim :)

P.S. istu stvar su uradili i u Sloveniji kod njih se "MMDS" zove "LASTOVKA" :hihi:

http://www.telemach.si/sl/zasebni-uporabniki/paketna-ponudba/lastovka-trojcek-2

jaco_sa
31-08-2012, 01:20 PM
Meni je Telemach došao u ulicu,a po svemu sudeči prelazim kod njih...

12288/768 35KM Telemach

4096/384 29KM BH Telekom

Šta reči,koju posluku porati na ovo??

Arabeka
31-08-2012, 01:45 PM
Meni je Telemach došao u ulicu,a po svemu sudeči prelazim kod njih...

12288/768 35KM Telemach

4096/384 29KM BH Telekom

Šta reči,koju posluku porati na ovo??

Ovdje je sve kristalno čisto.Računica je neumoljiva,a ista je na strani TELEMACHA.

Tribbiani
31-08-2012, 04:20 PM
U septembru, za sad, ništa spektakularno, kao što se i očekivalo. Portal (http://www.bhtelecom.ba/portalnovost+M56ac37b0ccb.html)

andr0id
31-08-2012, 04:47 PM
Je li ko gledao reklamu od bh telecoma jucer na utakmici košarka Latvija - BiH... ili bude u jos nekim terminima reklama.. Reklama za ovaj Samsung Galaxy Tab.. hahahahahaha :)

Iznenadjenje za bh telecom korisnike.. na svim prodajnim mjestima u BiH.. kupovinom galaxy tab bla bla.. dobijate besplatno FUTROLU...

hahahahahahaha ja reko sta ce sad biti.. kakvo iznenadjenje... sta se dobije dodatno kada se kupi galaxy tab.. ahahahah kad ono futrola..

nisam vecu sramotniju reklamu NA SVIJETU vidio hahahahahahaha

Brukaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaa ste!

xbullx
31-08-2012, 04:47 PM
Evo imam jedno pitanje, pa ako je neko siguran 100% u odgovor neka odgovori ko nije molim da ne nagadja. Sad sam evo gledao papire kupio sam mobitel i potpisao ugovor o pretplati 17.07.2012, paket Midi30 na 24 mjeseca. Sto se tice interneta na mobitelu koristim samo Wi-Fi upravo iz razloga da mi ne dodje veci racun, sad gledam ovo akcijska ponuda 200% više koja vrijedi od 15-07.2012... e sad da krenemo na pitanje. Da li ja koji sam kupio mobitel i prebacio se sa ultre na pretplatu midi30 24 mj. imam 200mb besplatnog mobilnog interneta jer kaze ovako:Benefiti za pretplatnike koji potpišu Ugovor na 24 mjeseca:midi 30 ima popust od 25% bla bla i na kraju "Ukljucen mobilni internet saobracaj 200MB. Mogu li ja slobodno ukljuciti mobilni internet i uzivati u ovoj pogodnosti od 200mb besplatnog interneta bez da se bojim koliki ce mi racun doci. Posto nemam uvida koliko bi 200mb bilo na mobitelu, pitam vas da li se tih 200mb moze ravnomjerno rasporediti na mjesec dana(koristenje samo facebook, tapatalk i IM messengera) i koji program i da li se moze pratiti potrosnja "Megabajta" u tekucem mjesecu. Hvala

jaco_sa
31-08-2012, 05:13 PM
Bilo bi najbolje da nazoves telekom... sve ostalo su ti nagađanja ovdje na forumu,čast izuzetcima...
Al ko ce znaci s BH Telekomom,sve je kod njih mutno i nejasno...

xbullx
31-08-2012, 05:21 PM
Upravo zato i pitam, sve nesto maglovito i upitno.

Yoe
31-08-2012, 07:24 PM
Vidjet ćemo, sad će septembar. :D Ako ništa, idu priključci za 1 KM. :D

Evo ga ti bi upravu :hihi:

http://www.bhtelecom.ba/portalnovost+M5e3f3043684.html

"Iskoristite septembarsku ponudu u BH Telecomu za 1KM!"

U periodu od 01.09.2012. godine do 30.09.2012. godine povodom obilježavanja Dana BH Telecoma na području cijele BiH, za Vas smo pripremili niz pogodnosti.

Za 1 KM postanite korisnik usluga BH Telecoma:

MojaTV
Pretplatnički paketi BH Mobile (mStudent 10, mini15, midi 30, maxi 50 i mega 100)
Fiksni telefonski priključak (POTS I, II, III i svaki sljedeći priključak)
ADSL ( net2G,netFlat 2/4/6/8/12 i netFlat Pro)
Posebni paketi I i II
mInternet paketi (500 MB, 1/5/10 GB)
DATA paketi ( Active/Max/Smart)
ISDN BA
WLL pristup Internetu

Dajemo više! :laugh2:

:) ovo me podsjeti na Sarajevsku aVtopijcu i onaj lik sto se snimiJo na traku gdje stalno ponavlja "MARKU MARKU SVE PO MARKU" :laugh2: koje biJo na aVtopijaci zna o cemu pisem :cool2:

jaco_sa
31-08-2012, 10:39 PM
Jao majko,koje fukare....

Sent from my Samsung I9300 using Tapatalk 2

Yoe
01-09-2012, 05:46 PM
G'laj prog. seme Telemach-a za Zenicu ...jbte ko da je "Nettv plus"

http://www.telemach.ba/D3+-+digitalna+televizija/1449/Raspored+kanala+-+Zenica.shtml/nav_start=0/nav_start2=0

Adi_sarajevo
01-09-2012, 05:52 PM

http://www.telemach.ba/D3+-+digitalna+televizija/1449/Raspored+kanala+-+Zenica.shtml/nav_start=0/nav_start2=0
Ne znam da li ce prestati sa arena paketom kada u potpunosti zavrse preuzimanje telecabela(ili su samo postali partneri)

Ovo je haos ponuda

Yoe
01-09-2012, 06:13 PM
Ne znam da li ce prestati sa arena paketom kada u potpunosti zavrse preuzimanje telecabela(ili su samo postali partneri)

Ovo je haos ponuda

Vjerovatno "TeleKabel" ima ugovor sa "Arenom"...i to ce trajat' do isteka istog, a na dnu stranice stoji ovo

" * Kanali koji se emituju samo u ponudi Zenice i nudimo ih u saradnji sa TeleKabelom."

gogadado
01-09-2012, 07:27 PM

Đe ja živiiiiim......!!!!!
Neće ovi nama za 20 godina ovako nešto ponudit... Š'a ba 20...?!?! 200, 300....!!!
A mi u TZ zaglavili s TX TV i uBleHom....! Katastrofa....!

Yoe
01-09-2012, 07:54 PM
Đe ja živiiiiim......!!!!!
Neće ovi nama za 20 godina ovako nešto ponudit... Š'a ba 20...?!?! 200, 300....!!!
A mi u TZ zaglavili s TX TV i uBleHom....! Katastrofa....!

Evo drug pogledaj i ti Đeku :) upravo ga zavuce majstor :)

Manchester City vs Queens Park Rangers
http://88.80.11.29/50363/watch-manchester-city-vs-queens-park-rangers

gogadado
01-09-2012, 09:25 PM
Evo drug pogledaj i ti Đeku :) upravo ga zavuce majstor :)

Manchester City vs Queens Park Rangers
http://88.80.11.29/50363/watch-manchester-city-vs-queens-park-rangers

Care moj, naoruž'o sam ti se ja s tijem stream linkovima, al do..... .ba Džaba što makinu prištekam na TV, i š'o šljika ništa gora no na BHT il' FTV.
Tehnologija ode u helać a mi se zezamo s streamovima i.... Kad oni idu prvi... Š'o se mene tiče nek i idu, al' pitanje je đe?!? Imaš tri put da pogađaš... :D

Onix
04-09-2012, 04:14 PM
Danas bio u telekomu i pitao da li mogao da se dobije zamjenski modem, jer mi wireless treba i kažu da "više" ne mijenjaju korisnicima ako im treba. Svašta, ko' da nas ima stotine kojima treba...
Šta bi mi vi preporučili da uzmem a da je što jeftinije, dakle ne treba mi ništa specijalno koristiće ga laptop i vjerovatno ponekad mobitel.
Da li bi ovaj Asus RT-N10E radio kako treba, ima ga u Imtecu za 45KM?

On topic: Mislim da nije realno da Telemach ima 4 tj. 6 Mbs za 22KM mjesečno sa PDV-om, a mi netFlat 4Mbs plaćamo 30KM sa PDV-om mjesečno.

Tribbiani
04-09-2012, 04:36 PM
Možeš na PIK-u naći one bijele ZTE modele sa WLAN mogućnostima, sasvim solidni modemi, a za male pare.

Magnum3.5.7
04-09-2012, 07:39 PM
Danas bio u telekomu i pitao da li mogao da se dobije zamjenski modem, jer mi wireless treba i kažu da "više" ne mijenjaju korisnicima ako im treba. Svašta, ko' da nas ima stotine kojima treba...
Šta bi mi vi preporučili da uzmem a da je što jeftinije, dakle ne treba mi ništa specijalno koristiće ga laptop i vjerovatno ponekad mobitel.
Da li bi ovaj Asus RT-N10E radio kako treba, ima ga u Imtecu za 45KM?

On topic: Mislim da nije realno da Telemach ima 4 tj. 6 Mbs za 22KM mjesečno sa PDV-om, a mi netFlat 4Mbs plaćamo 30KM sa PDV-om mjesečno.

Bilo koji TP-LINK do 50KM bi ti odgovarao.
Recimo TP-LINK TL-WR740N N-Lite on je oko 40KM, ili nešto skuplji TL-WR741ND on je oko 50KM

xbullx
05-09-2012, 03:14 AM
Mene navedeni ZTE služi i više nego odlično, prezadovoljan sam.

Yoe
06-09-2012, 02:36 PM
http://www.bhtelecom.ba/portalnovost+M5a8bf35fc81.html

"flatSurf mobilni Internet"

Surfajte i vi, bez granica i potpuno slobodno!

Aktivirajte flatSurf komponentu na bilo kojem mPaketu BH Telecoma i dobit ćete mSurf – odabrani paket za mobilni Internet bez granica.

flatSurf+mPaket=mSurf

Možete izabrati jedan od paketa, u skladu sa svojim potrebama:

· mSurf 50 MB

· mSurf 250 MB

· mSurf 1 GB.

Nakon iskorištenog saobraćaja uključenog u odabrani paket, surfate i dalje na nižim brzinama.

*Za potpisnike akcije Do 200% više, kao i pretplatnike usluga MojaTV Premi i Moja porodica

Kako aktivirati odabrani paket?

Zahtjev za aktivaciju jednog od mSurf paketa podnosi se jednostavno, pozivom na broj 1444 ili na prodajnim mjestima BH Telecoma.

Napomene:

- U uključenu količinu Internet saobraćaja ne ubraja se saobraćaj ostvaren korištenjem sljedećih servisa :

· SIP bazirani servisi BH Mobile mreže

· Streaming bazirani servisi BH Mobile mreže

· WAP bazirani servisi BH Mobile mreže

· Roaming saobraćaj

· WiFi.

- Saobraćaj po maksimalnoj brzini koji je uključen u paket može se iskoristiti do kraja mjeseca, bez prenosa u naredni mjesec.

- Video streaming, mVoip, Mobile Office, mLive sport i ostale usluge BH Telecoma koje su zasnovane na besplatnom korištenju mobilnog Interneta unutar BH mobile mreže uvijek su dostupne po maksimalnoj brzini.

Za korisnike koji su aktivirali jedan od paketa, a koji žele nastaviti koristiti mobilni Internet uz maksimalnu brzinu, omogućen je i dokup saobraćaja nakon iskorištenja saobraćaja uključenog u odabrani paket.

*Za pretplatnike Toptim usluge

Napomene:

- Dokup saobraćaja moguće je izvršiti jednom u toku 24 sata.

Kako izvršiti dokup Internet saobraćaja na odabrani paket?

Dokup Internet saobraćaja se vrši na dva načina:

slanjem SMS poruke na broj 061 11 19 sljedećeg sadržaja:

· „50“ za dokup Paketa 50

· „250“ za dokup Paketa 250

· „1000“ za dokup Paketa 1 GB

ili pozivom na broj 1444 te na prodajnim mjestima BH Telecoma.

Idemo prvi, dajemo više!

http://www.youtube.com/watch?v=ppQj6vZe2ro&feature=player_embedded

Onix
06-09-2012, 03:13 PM
xbullx - Koji model imašš tačno. Da li su podešavanja jednostavna ili je neki pretežak posao?

xbullx
07-09-2012, 03:53 AM
xbullx - Koji model imašš tačno. Da li su podešavanja jednostavna ili je neki pretežak posao?

Mislim da je onaj W300 obični model javim ti sutra. Meni je fakat odličan, što se dometa tiče takodjer sve pohvale.

Arabeka
07-09-2012, 12:52 PM
"IDEMO PRVI KRADEMO KO LUDI"

FEDERALNI MINISTAR PROMETA I KOMUNIKACIJA ZAHTIJEVA HITAN ODGOVOR:
"Zašto BH Telecom nikad nije uselio u novu zgradu na Marijin Dvoru koju je platio 34 miliona KM?!"

07.09.2012.

Ministar prometa i komunikacija FBiH Enver Bijedić zatražit će od Nadzornog odbora 'BH Telecoma' informaciju o kupovini nove poslovne zgrade na Marijin Dvoru, koju je ovaj telekom operater kupio od kompanije 'OKI' prije skoro dvije godine i za nju platio čak 34 miliona KM, a nikada u nju nije uselio

Ovu informaciju ministar Bijedić potvrdio je za Dnevni avaz, dodavši da ovakve situacije traže da se generalno mijenjaju propisi kako bi se Vladi i Parlamentu FBiH omogućio bolji uvid i kontrola rada BH Telecoma.

- Došlo je do toga da su upravljačka prava veća od vlasničkih. To bi bilo kao da ja Vama dam da vozite moj automobil i Vi onda imate veća prava nad njim od mene koji sam njegov vlasnik. To se dešava u ovoj kompaniji i to treba mijenjati - rekao je Bijedić za Avaz.

On se također osvrnuo i na špekulacije da se iz ove kompanije isisava novac za crne fondove Stranke demokratske akcije, međutim nije želio komentirati tvrdnje da kadrovi ove stranke direktno upravljaju BH Telecomom.

majstor
07-09-2012, 06:30 PM
Zašto se zadnjih nekoliko dana javlja slijedeći problem (meni i par drugih ljudi s kojim sam pričao u vezi ovog): imam problem kod konektovanja preko modema Paradigm, prozorčić mi kaže "verifying username and password" i tu stane... otkrio sam da ako sam uporan i ako nekoliko puta pokušam da se konektujem, nekad i uspije.
Znam da je modem smeće, i prijatelj mi je rekao da je moguće besplatno zamijeniti u BH telecomu za neki bolji, ali ja nikad nisam imao problema s konekcijom, a sumnjam da je ovaj moj problem do modema...

Tribbiani
07-09-2012, 07:56 PM
Probaj ga postavit u router mod (prema Uputstvu (http://www.bhtelecom.ba/fileadmin/user_upload/bhtelecom/Paradigm.pdf)), u tom slučaju će ti se modem sam konektovati. BIHnet je prestao sa praksom zamjene modema, osim u slučaju kvara.

Yoe
11-09-2012, 12:20 PM
http://www.bhtelecom.ba/portalnovost+M5f0eb9e9a46.html

"Obogatite Vašu ponudu"

Počastite Vaše klijente/goste BESPLATNIM I NEOGRANIČENIM pristupom Internetu

Izaberite iz ponude BH Telecoma jedan od paketa:

brzina

· Paket WLAN Host Start 4096/384 kbps

· Paket WLAN Host Business 6144/512 kbps

· Paket WLAN Host Business Plus 8192/1024 kbps

Na korištenje dobivate dvije e-mail adrese, kao i uslugu ADSL G hosting.

Jedna od osnovnih pogodnosti ove usluge je korištenje Public Spot opcije, koja uključuje voucher (besplatni bon) za kontrolu pristupa bežičnoj mreži pretplatnika WLAN Host usluge.

Vlasnici objekta daju na korištenje svojim klijentima/gostima štampani voucher, sa unaprijed definisanim vremenom trajanja usluge: 1 sat, 3 sata, 6 sati, 12 sati, 24 sata, 7 dana, 30 dana.

Štampani voucher sadrži:

- SSID – ime bežične mreže

- User name – korisničko ime

- Password – šifra

- datum i sat do kada korisnik može koristiti autorizacijske podatke za pristup mreži.

Poboljšajte pokrivenost lokacije instalacijom dodatnih antena.

Idemo prvi, dajemo više...

BH Telecom

Fiat
11-09-2012, 01:53 PM
Jeste li znali za Bhtelecom ponudu od 0.04 Mb/s za 20 KM poznatu kao Net flat2 ?

jaco_sa
11-09-2012, 02:08 PM
Jeste li znali za Bhtelecom ponudu od 0.04 Mb/s za 20 KM poznatu kao Net flat2 ?
Znamo,to je trenutno BEST OFF ponuda.. iz kojeg si grada?

Fiat
11-09-2012, 02:30 PM
Kakanj

jaco_sa
11-09-2012, 02:31 PM
Kakanj

jesi zvao Help Desk?? jesi gledao kakva ti je linija?

Fiat
11-09-2012, 02:44 PM
Ovo je bilo neki dan, sad je oko 0,20 Mb/s. Prijavio sam smetnju, monter je dolazio (nakon 10-tak dana) i tada je brzina bila otprilike 0,30- 0,40. Nazvao je nekakav "svoj" centar i oni su resetovali liniju i došlo je 2,12Mb/s. što je bilo kao napravljeno..
Međutim isto veče mi nestade potpuno konekcije da bi tek sljedećeg dana došla i od tad se kreće do nekih 0,8. Često potpuno nestane konekcije i nema je satima. Ponovo sam prijavio i čekam već 15-tak dana. Siguran sam da ni oni ne znaju šta je u pitanju.

jaco_sa
11-09-2012, 06:48 PM
javi mi se preko PM-a

kasda
12-09-2012, 11:01 AM
Zašto se zadnjih nekoliko dana javlja slijedeći problem (meni i par drugih ljudi s kojim sam pričao u vezi ovog): imam problem kod konektovanja preko modema Paradigm, prozorčić mi kaže "verifying username and password" i tu stane... otkrio sam da ako sam uporan i ako nekoliko puta pokušam da se konektujem, nekad i uspije.
Znam da je modem smeće, i prijatelj mi je rekao da je moguće besplatno zamijeniti u BH telecomu za neki bolji, ali ja nikad nisam imao problema s konekcijom, a sumnjam da je ovaj moj problem do modema...

Provjeri taj modem kod nekog drugog ...... ako kod drugog bude islo glatko postoji vjerovatnoca da su se "trojanci" ugurali pod LAN ... i remete normalno konektovanje. Imas sam ja slicnih problema ako je modem radio prije odlicno. Reinstalirat windows ..... jedino rjesenje. Al prvo provjeir kod drugog taj modem. Meni se slican problem desio na Thompson modemu ..... samo sto kasnije nisam se mogao nikako konektovati .... sve dok nisam re-instalirao windows a u modemu postavke ispravno postavljene.

jaco_sa
12-09-2012, 12:27 PM
Ma pređi na linux i neces imati problema...

jaco_sa
12-09-2012, 12:42 PM
Neznam haveru ali ovo sto BHtelekom radi je u najmanju ruku BRUKA I SRAMOTA!!!Ove "kozmeticke" promjene ako se uopĆe mogu nazvat' "promjenama" tipa "Imenika,isti broj itd..." su smijeŠne da NE naisem sta gore (osta' mi na vrH tastature da NE kazem sta :) )...njih vade ovi dvogodisnji ugovori,da nije toga odlazak/prelazak korisnika sa Njihove TV na "KO" bi bio ogroman...jbte Telemach sad drzi 3 veca grada u Pederaciji BiH (Sarajevo,Mostar,Zenica) i za sva tri imaju razlicitu prog.semu...kod BHtelekoma ono sto se kaze od "Trglava do Đevđelije" isti kanali od 80 kanala 40 lokalnih!!!
Ma televizija mi nije bitna jer imam Card Sharing,tako da tu gledam sta hocu, al mi treba brzi net pogotovo upload jer ovakav upload na skypu je krizaaaa. Znam da ADSL nemoze dati veci upload od 1Mb/s al zato mogu da puste XDSL... ma *ebo ti "kompaniju" koju vodi politicka stranka...

mrmrman
14-09-2012, 11:39 AM
BH Telecom i Moja TV nastavljaju sa praksom osvježavanja liste kanala. RTV Maglaj je novi kanal u ponudi naše IPTV platforme!

Moja TV – mjesto najzanimljivih programskih sadržaja! https://www.facebook.com/mojatv.ba

Vaš BH Telecom

jaco_sa
14-09-2012, 02:30 PM
bh telecom i moja tv nastavljaju sa praksom osvježavanja liste kanala. Rtv maglaj je novi kanal u ponudi naše iptv platforme!

Moja tv – mjesto najzanimljivih programskih sadržaja! https://www.facebook.com/mojatv.ba

vaš bh telecom

awesome !!

Yoe
14-09-2012, 05:45 PM

http://imageshack.us/a/img52/5958/51764870.png

Tribbiani
14-09-2012, 05:48 PM
Prepravili su i uredno se zahvalili forumašima Klixa za ukazanu grešku. :D

Yoe
14-09-2012, 06:06 PM
Prepravili su i uredno se zahvalili forumašima Klixa za ukazanu grešku. :D

A znas ko je postavio ?Neko iz mase :)

Tribbiani
14-09-2012, 07:16 PM
Bitno je da su ti se zahvalili. :D

began
15-09-2012, 08:53 PM
Kad ce popravit konekciju sporo sporo ping uzas bi mi je 30 sad 100 vec 2 mjeseca je tako:BIHNET

Storm_17
15-09-2012, 09:55 PM
Kakva je ovo brzina interneta? Youtube video kvalitete 360p ne moze normalno otvoriti. Prikaze 3 sekunde pa koci jedno 10 sekundi. Uzas. I tako cijeli dan.

Zavidovici.

niki1
15-09-2012, 10:09 PM
Kakva je ovo brzina interneta? Youtube video kvalitete 360p ne moze normalno otvoriti. Prikaze 3 sekunde pa koci jedno 10 sekundi. Uzas. I tako cijeli dan.

Zavidovici.

Od sinoc je nasto problem i mene nervira sto ovo ne poprave moja konekcija koja je bas bila stabilna na 4 mbps pada ma 0,5 mbps.
Nadam se brzom rijesenju problema.

Magnum3.5.7
16-09-2012, 01:56 PM
Prekid u odvijanju IP saobraćaja

Zbog radova na povećanju pouzdanosti IP mreže, dana 18.09.2012.godine, u terminu od 01:00 do 06:00 sati, doći će do prekida u odvijanju IP saobraćaja (MPLS VPN, ADSL, MOJA TV, BH MOBILE 3G data) za sve korisnike mreže BH Telecom-a na području općine Novo Sarajevo. Također će doći do prekida u odvijanju Internet saobraćaja za sve korisnike mreže BH Telecom-a na području Hercegovačko-Neretvanskog Kantona, Sarajevskog Kantona, Srednje-Bosanskog Kantona i Bosansko-Podrinjskog Kantona.
http://www.bhtelecom.ba/pregled_stanja_mreze+M5af7b751edb.html

gogadado
17-09-2012, 06:10 PM
Svašta nešta se priča i piše. (http://www.javno.ba/urednikov-odabir/lagumdija-povjerio-radoniu-bh-telecom-energoinvest-razvojnu-banku-fds-i-sarajevo-osiguranje.html) Šta, kome, privatizacija i još svašta nešta .... :nargila:
'Oće l' bit nama ikak'e nafake...? Sumnjam.

mrmrman
17-09-2012, 10:53 PM
Svašta nešta se priča i piše. (http://www.javno.ba/urednikov-odabir/lagumdija-povjerio-radoniu-bh-telecom-energoinvest-razvojnu-banku-fds-i-sarajevo-osiguranje.html) Šta, kome, privatizacija i još svašta nešta .... :nargila:
'Oće l' bit nama ikak'e nafake...? Sumnjam.

Amin Boze samo da se privatizuju!!

Tribbiani
17-09-2012, 11:41 PM
Samo vi prodajite, k'o da vam je babovina...

jaco_sa
18-09-2012, 09:37 AM
Samo vi prodajite, k'o da vam je babovina...

Ma kupit ce nas Mile :D :D :D

jasmin68
18-09-2012, 09:58 AM
Privatizovan je m:tel u rs pa šta su dobili korisnici?

jaco_sa
18-09-2012, 10:18 AM
Jeftinije pozive i ista cijena poziva iz entiteta u Srbiju i obratno ako su u istoj mrezi Mtel

jasmin68
18-09-2012, 10:29 AM
Jeftinije pozive i ista cijena poziva iz entiteta u Srbiju i obratno ako su u istoj mrezi Mtel
Imao,probao to jeftinije i nikad više sve je to ono narodski u pet deka, jer se ovi naši telecom operateri dogovaraju kao naši naftaši u svih ista cijena
ako je jeftiniji onda mu loše gorivo tako i ovi telecomi ako su razgovori jeftiniji onda ti računaju 60 sec. i slično skuplji internet za mene bht za sada najpovoljniji.

Yoe
18-09-2012, 11:08 AM
http://www.bhtelecom.ba/portalnovost+M52765162e2e.html

"BH Telecom potpisao ugovore o najmu optičkih vlakana do Budimpešte"

Potpisom ugovora o najmu optičkih vlakana do Budimpešte, BH Telecom ulazi u Evropsku uniju...

http://img6.imagebanana.com/img/fk0apk63/Osloboenje18.09.2012_Page20.jpg

„Značaj projekta je višestruk,a prednosti od njega će imati Bh Telekom i krajnji korisnici zbog činjenice da BH Telekom ima gotovo neograničen pristup po kapacitetima i brzinama i više neće biti ovisan o ulaznim cijenama kada je u pitanju internet.Kao rezultat za krajnjeg korisnika omogućit će se multimedijalni servisi bazirani na VEĆIM BRZINAMA i NIŽIM CIJENAMA, posebno kada je u pitanju pristup internetu,odnosno implementacija flat-paketa u prenosu podataka u mobilnoj mreži.U infrastrukturnom smislu za BH Telekom d.d. Sarajevo ovo znači realizaciju novih poslovnih modela od kojih će neki biti predstavljeni već u zadnjem kvartalu 2012“.

gogadado
18-09-2012, 07:11 PM

Koliko je meni poznato (http://www.telekom.rs/Contents/ContentDefault.aspx?temp=0&sid=1&id=11) Telekom Srbija je većinski (65%) vlasnik m:tela. I koliko se sjećam nije uspjela prodaja tj. privatizacija. Haman previše tražili (milijardu i 300 ili 400 miliončića). Bilo ono kao nešto zainteresovanih, Austrijanci, Turci... Al' niš ne bi od toga, na našu žalost. Da je iko kupio, sumnjam da bi ovi "naši" mogli spriječiti ulet kvalitetne konkurencije na naše napaćeno tržište.
Ne znam koliko bi tražili love za ove, al' sumnjam da bi mogli dobit približno cifru o kojoj se nekoć pričalo. Kako god, bez barem dvije jake firme koje pokrivaju čitavu teritoriju, neće ni nama bit bolje. Handriće nas monoploski telekom, ko god da ga kupi i ako ga kupi.
Nada ostaje da se Telemach, Logosoft isl. rašire, barem u gradove gdje je najveća koncetracija potencionalnih korisnika.

sencobih
19-09-2012, 12:47 PM

kakva je to privatizacija kad drzavni telekom u jednoj posluje kao privatni telekom u u drugoj drzavi, smijesno

Tribbiani
19-09-2012, 02:03 PM
Vi ste fakat žešći naivci ako vjerujete da bi prodajom Telekoma korisnicima stiglo instant-blagostanje.

mrmrman
19-09-2012, 02:20 PM
Vi ste fakat žešći naivci ako vjerujete da bi prodajom Telekoma korisnicima stiglo instant-blagostanje.

zasto ti vjerujes da se privatizacijom nece nista postici????

Yoe
19-09-2012, 02:26 PM

Prvo te navuče DAMPING cijenama obaveže ugovorom, pa te onda nategne ko PRAĆKU...

Tribbiani
19-09-2012, 02:57 PM

Zato što oni nisu tu jer vole svoje korisnike, već zbog profita. Profit je glavni cilj svake kompanije, pa i telekoma. Kad nema adekvatne konkurencije profit je veći jer operater može zadržavati postojeće stanje koliko mu volja. Dolaskom konkurencije cijene mora sniziti ili će polahko gubiti udio i ići ka propasti. BH Telekom danas ima daleko bolju ponudu nego što je imao prije pet godina, recimo. A kad ovdje zaživi konkurencija u pravom smislu riječi tad će i BH Telekom, bio on u državnom ili privatnom vlasništvu, morat popravjlat uslugu.

Plus, ne shvatam kakva je logika u tome da kompaniju koja Federaciji donosi profit prodate strancima, te smanjite iznos koji se uplaćuje u budžet!?

kasda
20-09-2012, 12:57 AM
Kad bi stranci vladali BH poduzecima .... onda bi imali mogucnost da nam "ekonomiju" bace na koljena. Mada konkurencije treba ... upravo jer su neki povlasteni.

telefon
20-09-2012, 09:37 AM
treba prodati jer ovi sto su u vlasti postavljaju svoje u bht fotelje i radna mjesta a i izvlace novce iz firme...
ako prodaju nema toga vise pa zato i nece...
ne vidim tvoju logiku da ne prodaju jer ovako mi nartod dobio vise nego sto sad ima...

Tribbiani
20-09-2012, 10:29 AM
treba prodati jer ovi sto su u vlasti postavljaju svoje u bht fotelje i radna mjesta a i izvlace novce iz firme...
ako prodaju nema toga vise pa zato i nece...
ne vidim tvoju logiku da ne prodaju jer ovako mi nartod dobio vise nego sto sad ima...

Iliti, nek komšiji crkne krava. Kad se ja ne mogu uvalit, ne mora niko, nek ga prodaju. Svaka čast za razmišljanje, za deset. Narod bi dobio qratz krasni da nema konkurencije, jel toliko teško shvatit da je cilj svake kompanije, pa i stranca, profit. Ne dobrobit naroda, nije to merhamet.

andr0id
20-09-2012, 11:46 AM
profit samo profit.. moze ti dati koji impuls jeftinije, ali ce te uzeti na digitalnoj kablovskoj internetu telefonu.. ili da ti dadne internet malo jeftiniji a uzet ce te na necemu vec navedenom.. ma daj sjede ljudi sa fakultetima i kalkulisu po citav dan gdje mogu dobiti gdje mogu smanjiti.. to ti ga njiima dodje isto, a nama kao neki popust.. a ustvari nije to nikakav popust.. Koliko on samo dobije na tebi sto potpises 12 ili 24 mjeseca ugovor.. ahhh ti boga..

kasda
20-09-2012, 05:49 PM
profit samo profit.. moze ti dati koji impuls jeftinije, ali ce te uzeti na digitalnoj kablovskoj internetu telefonu.. ili da ti dadne internet malo jeftiniji a uzet ce te na necemu vec navedenom.. ma daj sjede ljudi sa fakultetima i kalkulisu po citav dan gdje mogu dobiti gdje mogu smanjiti.. to ti ga njiima dodje isto, a nama kao neki popust.. a ustvari nije to nikakav popust.. Koliko on samo dobije na tebi sto potpises 12 ili 24 mjeseca ugovor.. ahhh ti boga..

To na 12 ---- 24 mjeseca kompanije se zeli obezbijediti koliko - toliku blistavu buducnost i izracun kalkulacije.

Ja zadovoljan sa Ultrom , ADSl-om samo jos da na fiksnom telefonu ukinu mjesecnu pretplatu .... a da naplacuju samo uspostavljanje poziva i bas bi bio veoma zadovoljan.

Danas u nestabilnoj ekonomiji mnogi ljudi ne mogu izdrzati pretplate. Zato je bolji sistem "plati samo koliko potrosis".

nanke
21-09-2012, 02:14 AM
Editovan

Tribbiani
21-09-2012, 03:14 PM
Šuška se o povećanju brzine na Moja TV paketima i do 6 Mbps. Neprovjerena info, prenosim sa drugog foruma.

mrmrman
21-09-2012, 03:58 PM
http://www.bhtelecom.ba/portalnovost+M57cdfd6c471.html

BH Telecom i Nokia Siemens Networks potpisali ugovore o isporuci opreme

Kompanije BH Telecom i Nokia Siemens Networks danas su u Sarajevu potpisale dva nova ugovora o isporuci opreme. Ugovore su potpisali generalni direktor BH Telecoma mr Nedžad Rešidbegović te Goran Ninković i Dino Miljković u ime Nokia Siemens Networksa.

Potpisani ugovori se odnose na isporuku opreme za implementaciju 3G HSPA+ tehnologije putem kompaktnog RAN rješenja u mreži BH Mobile na dijelu sjeverne i istočne BiH i nabakvu migracije TDM pretplatničke opreme na MGW i SS opremu.
Projektom implementacije 3G HSPA+ mreže na području sjeverne i istočne BiH, BH Telecom nastavlja sa širenjem širokopojasne mobilne radio pristupne mreže, čime će se korisnicima obezbijediti korištenje lepeze usluga baziranih na mobilnom prenosu podataka.

„Korištenjem napredne HSPA+ tehnologije, koja podrazumijeva teoretske brzine 42 Mbps/ćeliji u Downlinku i 5,76 Mbps/ćeliji u UP linku, ovim projektom BH Telecom će ostati u samom vrhu tehnološkog razvoja kao jedan od vodećih operatera po pitanju tehnološkog razvoja u okruženju, a i šire. Korisnici će imati priliku da se uvjere u sav komfor koji pruža HSPA+ tehnologija, pri čemu će uz upotrebu napredne terminalne opreme, koja je već prisutna na tržištu, moći postizati praktične brzine downloada i preko 30 Mbps. Time će mobilna mreža na ovom području BiH dobiti potpuno novu dimenziju, te će korisnicima, osim klasičnog pristupa Internetu velikim brzinama, pružiti mogućnost korištenja i drugih zahtjevnih usluga, kao što su mobilna televizija, videostreaming, gaming, Youtube i slično“, rekao je generalni direktor BH Telecoma mr Nedžad Rešidbegović.

Prilikom potpisivanja ugovora, direktor Nokia Siemens Networksa d.o.o Sarajevo Dino Miljković je istakao da novi ugovori s BH Telecomom potvrđuju dugogodišnje partnerstvo i saradnju ove dvije kompanije, koje će krajnjim korisnicima na području cijele Bosne i Hercegovine omogućiti korištenje mobilnog širokopojasnog pristupa zadnje generacije i još bolje iskustvo u korištenju usluga BH Telecoma.

Projektom će u ovoj fazi biti obuhvaćena sva veća urbana mjesta sjeverne i istočne BiH, a završetak projekta se očekuje polovinom 2013. godine, kada bi 100 novih 3G HSPA+ baznih stanica trebalo biti u funkciji. Ugovorena oprema predstavlja tehnološko dostignuće, koje će, osim trenutnih funkcionalnosti vezanih za 3G HSPA+ tehnologiju, omogućiti i kasnije planiranu migraciju ka 4G mrežama.

kasda
21-09-2012, 04:31 PM
Šuška se o povećanju brzine na Moja TV paketima i do 6 Mbps. Neprovjerena info, prenosim sa drugog foruma.

Moguce je. Moja TV zahtjeva veci protok podataka zbog TV-a i interneta ... da ne bi trzalo prilikom gledanja.

jaco_sa
21-09-2012, 04:58 PM
Sad sve vise vjerujem u sudnji dan 2012 hahahahahahahaah

Yoe
21-09-2012, 06:07 PM
"Saznajte ko Vas zove u trenutku dok primate poziv!"

Presretač je aplikacija koja za Vas, velikom brzinom, u trenutku prijema poziva automatski dobavlja informacije o pozivaocu iz BH Telecom Imenika.
U trenutku dok primate poziv, Presretač se obraća BH Telecom imeniku, te provjerava kome broj pripada i o rezultatima pretrage vas obavještava na ekranu. U slučaju da je broj pronađen i dozvoljen za prikaz, na status baru (na vrhu ekrana) prikazat će Vam se poruka o vlasniku broja s kojeg primate poziv.

Aplikaciji pristupite putem linka:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.segvic.call_intercept&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwyLDEsImNvbS5zZ Wd2aWMuY2FsbF9pbnRlcmNlcHQiXQ

Tribbiani
21-09-2012, 06:18 PM
Sad sve vise vjerujem u sudnji dan 2012 hahahahahahahaah

'ta će 2012.? :D

andr0id
23-09-2012, 11:43 AM
"Saznajte ko Vas zove u trenutku dok primate poziv!"

Presretač je aplikacija koja za Vas, velikom brzinom, u trenutku prijema poziva automatski dobavlja informacije o pozivaocu iz BH Telecom Imenika.
U trenutku dok primate poziv, Presretač se obraća BH Telecom imeniku, te provjerava kome broj pripada i o rezultatima pretrage vas obavještava na ekranu. U slučaju da je broj pronađen i dozvoljen za prikaz, na status baru (na vrhu ekrana) prikazat će Vam se poruka o vlasniku broja s kojeg primate poziv.

Aplikaciji pristupite putem linka:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.segvic.call_intercept&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwyLDEsImNvbS5zZ Wd2aWMuY2FsbF9pbnRlcmNlcHQiXQ

uzima ovo kredit sranje...

Yoe
23-09-2012, 11:57 AM
uzima ovo kredit sranje...

:) Naravno ba da uzima :) ja sam to davno skont'o, ono nešto 100 besplatnih 300 oFo ono...jarane ba kako god okreneš ti si donji...umene ti je "Ultra" tocim po cenera kad imam :) javim se-nazovem i posaljem poruku i to je to...NEma kod mene nikakvih tarifa dvjesto-tristo bajde oFo ono,sve su to mraketinške "ŠARENE LAŽE", BHtelekom bi da može kad dotakneš mobitel naplatiJO :)

andr0id
23-09-2012, 12:07 PM
Ma ovo ti ga je kao weather aplikacija u svim mobitelima sto oni prodaju.. normalno da bih se vremenska prognoza azurirala, potreban je internet.. i tel se sam nakaci i azurira.. tako i ovo mora se nakaciti na internet da bih otisao na imenik pa ga pronasao pa ti objavio.. vidim na slikama ima opcija WiFi da se eventualno konektuje negdje gdje je besplatan wireless..

a sto se tice tocenja.. i ja tocim ultru po 5 KM ali svako drugi treci dan.. jbg.. sreca pa ima ovo 2 naj broja..

Tribbiani
23-09-2012, 01:44 PM
Aktiviraj Smart tarifu ako puno razgovaraš (ako već nisi).

arminicos
23-09-2012, 07:56 PM
odlicna aplikacija za nas koji imamo Android OS na mobitelima :) ali ko sto neko rece kosta to..skup je jos BH Mobile Internet tako da se ne isplati koristit jos ovako nesto..da bar BH Mobile stimulise korisnika Ultra mjesecno sa nekih free 500 MB prometa lako bi nam sad bilo koristit ovako nesto..

Tribbiani
23-09-2012, 08:07 PM
Ako si na postpaidu pretplatiš se na neki paket mobilnog Interneta i tad ne guli. Ako si na prepaid aktiviraš Ultra Smart tarifu (1 MB košta 0,18 KM, u početku).

andr0id
23-09-2012, 10:14 PM
Aktiviraj Smart tarifu ako puno razgovaraš (ako već nisi).

Manje razgovaram, vise se sms-amo... pa mi poruka dodje 0.05 kf.. dodao je na naj broj.. Sta cu, ja mislim da nema jeftinije tarife od najbroja.. kad je upitanju jedna osoba..

Tribbiani
23-09-2012, 10:49 PM
Manje razgovaram, vise se sms-amo... pa mi poruka dodje 0.05 kf.. dodao je na naj broj.. Sta cu, ja mislim da nema jeftinije tarife od najbroja.. kad je upitanju jedna osoba..

Nije loše u svakom slučaju. Na Smartu pada cijena što duže pričaš, zato sam ti to predložio. A i SMS prema drugim je nešto niža cijena (0,08 KM sa porezom), dok je prema Naj broju isto kao i na standardnoj tarifi.

Kakaljin
24-09-2012, 11:46 AM
Ma ovo ti ga je kao weather aplikacija u svim mobitelima sto oni prodaju.. normalno da bih se vremenska prognoza azurirala, potreban je internet.. i tel se sam nakaci i azurira.. tako i ovo mora se nakaciti na internet da bih otisao na imenik pa ga pronasao pa ti objavio.. vidim na slikama ima opcija WiFi da se eventualno konektuje negdje gdje je besplatan wireless..

a sto se tice tocenja.. i ja tocim ultru po 5 KM ali svako drugi treci dan.. jbg.. sreca pa ima ovo 2 naj broja..

pa ako dopunjavas svaka tri dana 5 km to te mjesecno izadje 50 KM, pa onda predji na pretplatu pa ce ti i pozivi i sve ostalo jeftinije doci i vise ces moci pricati nego sada a jos ces moci internet dobar imati

Onix
24-09-2012, 08:58 PM
Ekipa imam mogućnosti da od rođajaka uzmem ADSL2+ router TP-Link TD-W8950ND (http://www.tp-link.com/en/products/details/?model=TD-W8950ND#spec) za nekih 40ak maraka, jako slabo korišten.

Da li bi to moglo normalno da radi na ovom našem BH telecom ADSL-u(umjesto Paradigm 2+2) i naravno Wireless?

Tribbiani
24-09-2012, 09:11 PM
Može radit samo provjeri jel Annex A ili B (i kod sebe, i na tom modemu kojeg planiraš kupit). Ako kući imaš Annex A (a vjerujem da imaš), a ovaj je B, neće radit, u najvećem broju slučajeva.

Onix
25-09-2012, 02:01 PM
Kako se to uopšte provjerava? :)

Tribbiani
25-09-2012, 03:07 PM
Imaš care sa donje strane modema onu naljepnicu, na njoj uglavnom piše. Ako ne tamo, onda uđeš u postavke modema pa vidiš.

andr0id
25-09-2012, 03:58 PM
pa ako dopunjavas svaka tri dana 5 km to te mjesecno izadje 50 KM, pa onda predji na pretplatu pa ce ti i pozivi i sve ostalo jeftinije doci i vise ces moci pricati nego sada a jos ces moci internet dobar imati

Ma kakva pretplata goni to, onda bih trosio 100 KM. Ovako znam da rasporedim.

genius
25-09-2012, 06:26 PM
odlicna aplikacija za nas koji imamo Android OS na mobitelima :) ali ko sto neko rece kosta to..skup je jos BH Mobile Internet tako da se ne isplati koristit jos ovako nesto..da bar BH Mobile stimulise korisnika Ultra mjesecno sa nekih free 500 MB prometa lako bi nam sad bilo koristit ovako nesto..

bila je dobra i ona opcija kad za 3km dobijes 100min poziva,100sms i 100MB ali ukinuse oni nama i to kod nas ce jos dosta trebati da zazivi mobilni internet,jedino ovako u kuci preko wirelessa se isplati..

ŠukoUtičnica
25-09-2012, 06:56 PM
bila je dobra i ona opcija kad za 3km dobijes 100min poziva,100sms i 100MB ali ukinuse oni nama i to kod nas ce jos dosta trebati da zazivi mobilni internet,jedino ovako u kuci preko wirelessa se isplati..

Ma šta kažeš, hajde, nemoj nas zajebavati...

arminicos
25-09-2012, 07:18 PM
Ekipa imam mogućnosti da od rođajaka uzmem ADSL2+ router TP-Link TD-W8950ND (http://www.tp-link.com/en/products/details/?model=TD-W8950ND#spec) za nekih 40ak maraka, jako slabo korišten.

Da li bi to moglo normalno da radi na ovom našem BH telecom ADSL-u(umjesto Paradigm 2+2) i naravno Wireless?

Vec ako ganjas ADSL modem/router sa wireless opcijom preporuka topla TP Link TD8901G bolje nego ovaj TP Link TD-W8950ND..imao sam priliku da ga testiram ping mu je nesto malo veci u odnosu na druge ADSL modeme/routere i wireless je slabiji nego na TP Link TD8901G sto me totalno razocaralo a trebalo bi u praksi da je wireless jaci nego na TP Link TD8901G.Sve u svemu po meni TP Link TD8901G je extra i ne treba trazit bolji model od njeg !!

began
26-09-2012, 01:28 AM
ljudi usavrsite vise taj netflat kao sto je bio prije par mjeseci molim vas,prije je bio ping 30 sad je 60-70 :(bar je ovako u zenici neznam za ostale :D,al uzas je pogotovo navece ma to je da te bog sacuva

Casual
26-09-2012, 09:19 AM
ljudi usavrsite vise taj netflat kao sto je bio prije par mjeseci molim vas,prije je bio ping 30 sad je 60-70 :(bar je ovako u zenici neznam za ostale :D,al uzas je pogotovo navece ma to je da te bog sacuva

Ja sam se davno zalio za taj ping,ali nista oni..

Sent from my iPod touch using Tapatalk

Onix
26-09-2012, 03:47 PM
Da, da Annex A je, provjerio sam.

Hvala arminicos, baš ću ga pogledati. Skontaću šta ću pa uzimam.

shoT
07-10-2012, 06:35 PM
Ima li ko kakvu dojavu hoce li biti povecanja paketa, red bi bio, a i nesto su ucestili sa radovima. Nadam se da ce ih konkurencija primorati na povecanje. :)

ala7
07-10-2012, 09:57 PM
konkurencija je podigla brzine, ubacila sportklub i arenasport u ponudu, ponudila pakete raznorazne kada je u pitanju triple play usluga jedino bhtelecom je ostao na istom sa velikim iznenadjenjem "FOX Movies i 24 Kitchen" nakon godinu i kusur dana nesto kvalitetno u odnosu sta ubacuju. trebali su davno misliti kada su novu infrastrukturu pravili, rovili su uzduz i poprijeko da bi postavili nove parice a naravno nisu mislili na VDSL tj. planirali za buducnost, vec sad moraju stizati konkurenciju jadno i cemerno..

Magnum3.5.7
09-10-2012, 11:31 AM
Ima li ko kakvu dojavu hoce li biti povecanja paketa, red bi bio, a i nesto su ucestili sa radovima. Nadam se da ce ih konkurencija primorati na povecanje. :)

Za takvo nešto se trebaš nadati tek od nove godine, povećanje paketa se uvijek desi između januara i parila.

andr0id
09-10-2012, 08:55 PM
Mogli su ovi idioti staviti neke dodatne kanale na web TV... ovaj fox movies ako nista da mogu hebeni film pogledati neki.. a ne na ovim nasim bandini, sulejman velicanstveni i ostala sranja.. pa dodati discovery.. bilo sto.. Ovo dalje od arena nisam nikad scrollo niti pogledao dole..

Yoe
11-10-2012, 10:41 AM
Ako "cent" dignu pretpatu ili bilo šta uskrate u trenutnoj pretplati koja je i onako preskupa,(da NE digneš slušalicu mjesečno moraš platit' 20KM)...istog momenta ukidam fixni telefon...jbte pa NE živimo u Njemačkoj i NEmamo EU plate...koji im je Qrac ba jesu li oni NORMALNI !!!

ŠTA PREDVIĐA REBALANS CIJENA OD NAREDNE GODINE:

"Manje besplatnih minuta, veća pretplata za telefon"

11.10.2012.

Kako bi ujednačila tarife koje se primjenjuju na bh. tržištu telekomunikacija, Regulatorna agencija za komunikacije (RAK) BiH propisala je najviše granične cijene pristupne takse, mjesečne pretplate, mjesnih razgovora, razgovora fiksna-mobilna telefonija...

Javne konsultacije

Trenutno je na javnim konsultacijama Pravilo o modelu rebalansa cijena govornih usluga od 2013. do 2015. Nacrtom ovog pravila, koji se odnosi na fiksnu telefoniju, predviđeno je da u okviru pretplate bude osigurano da ekvivalent besplatnih minuta mjesnog razgovora u jakom saobraćaju od 1. januara naredne godine iznosi 100 minuta, da od 1. januara 2014. bude 80, a od početka 2015. bude 60 minuta. Sada, broj besplatnih minuta u okviru pretplate je 120 minuta.

- Predviđeno je i da se granična cijena pristupne takse u 2013. smanji na 30 KM, u 2014. na 20 KM te od 2015. na 10 KM. Trenutno, u 2012. pistupna taksa je 60 KM - objasnila nam je Amela Odobašić, portparol RAK-a, naglašavajući da se radi o nacrtu pravila.

Ona je dodala da je novim propisom predviđeno da granična gornja cijena mjesečne pretplate od naredne godine za fizička lica bude 13 KM, umjesto dosadašnjih 9,80 KM. Zbog loše ekonomske situacije, u 2014. i 2015. godini ta cijena može biti najviše 13,65 KM. Mjesečna pretplata za pravna lica u 2013. te u naredne dvije godine najviše može iznositi 16,40 KM.

- Operatorima je data mogućnost da daju i niže cijene od propisanih graničnih cijena - naglasila je Odobašić.

Složen proces

Prema njenim riječima, liberalizacija sektora komunikacija složen je proces, ali on je u BiH već uveliko zaživio kako u mobilnim govornim uslugama tako i u fiksnim.

- Sa sigurnošću tvrdimo da je monopol na pružanje fiksnih javnih govornih usluga u segmentu međunarodnih govornih usluga ukinut, nakon što je Agencija licencirala 12 novih operatora, dok u mobilnoj telefoniji postoji potpuna konkurencija. Korisnici telekom usluga u BiH imaju mogućnost izbora - kazala je Odobašić.

Efekti primjene pravila

- Analiza dosadašnje primjene pravila o modelu rebalansa od 2005. godine do danas, pokazuje da su snižene cijene međunarodnih razgovora, cijene mjesečne pretplate za rezidencijalne korisnike (fizička lica), dok su cijene mjesečne pretplate kod sva tri telekom operatera u BiH za pravna lica na nivou ili ispod granične - kazala je Odobašić.

jaco_sa
11-10-2012, 12:50 PM
Ja sam fiksni odjavio ima vec godina dana,odjavio sam i pretplatu MEGA 100... a planiram ubrzo odjaviti i ADSL...

ilham
11-10-2012, 09:23 PM
Ja sam fiksni odjavio ima vec godina dana,odjavio sam i pretplatu MEGA 100... a planiram ubrzo odjaviti i ADSL...

koji je proces pri odjavi? da li se sto platiti mora?

kasda
11-10-2012, 10:27 PM
ja cu odjaviti fiksni telefon ... ako povecaju pretplatu .... jer ja se dobro sjecam kad je pretplata bila 3.2 KM i jedan sat fiksnog 30 feninga ... a sad je 9.8 KM + PDV i jedan sat fiksnog 3 KM.

genius
12-10-2012, 10:50 PM
Tesko se onom koje bio prisiljen gledati utakmicu na moja web tv,slika je vise trzala nego sto je bilo kako treba to je dokaz koliko je telekom ozbiljna firma,sto se tice toga sto je utakmicu prenosio face tv isto nema veze sa mozgom jer nije BiH samo sarajevo i srednji kanton i ostatak drzave je zasluzilo da prati reprezentaciju,jer u mom komsiluku samo par ljudi ima digitalnu tv ili moja.tv ili neke druge usluge,ja inace placam nettv plus pa sam mogao gledati utakmicu bez problema....

Tribbiani
12-10-2012, 11:51 PM
Telekom je daleko od ozbiljne firme.

shoT
13-10-2012, 02:44 AM
Ne zove se đaba rak :)

andr0id
13-10-2012, 05:04 PM
Tesko se onom koje bio prisiljen gledati utakmicu na moja web tv,slika je vise trzala nego sto je bilo kako treba to je dokaz koliko je telekom ozbiljna firma,sto se tice toga sto je utakmicu prenosio face tv isto nema veze sa mozgom jer nije BiH samo sarajevo i srednji kanton i ostatak drzave je zasluzilo da prati reprezentaciju,jer u mom komsiluku samo par ljudi ima digitalnu tv ili moja.tv ili neke druge usluge,ja inace placam nettv plus pa sam mogao gledati utakmicu bez problema....

Ovaj prenos ste omogucili VI, vasim urednim placanjem RTV takse..

Vise me to muci kad procitam na BHT1... Kako ih nije stid.. Pa gdje su sad bili ? Pitam se ko ce prenositi ako se plasiramo na SP...

Sjecam se do prije 2 godine, kada sam isao kod drugih da bih gledao utakmicu.. ili nije bilo uopste nigdje prenosa.. Mislim da su igrali Madjari sa nama.. a imao limit 7 GB na logosoftu.. pa sam nasao utakmicu na nekoj stranici.. uzelo mi 1 GB sad pa sad.. i dodatno je platio 10 KM.. i to za jedno poluvrijeme.. Koja taksa koji fazoni...

ala7
13-10-2012, 11:37 PM
Sta se bunite sad kad prenosi FaceTV utakmice BiH na strani a do neki dan ste pljuvali po BHT1 kanalu "slaba slika" "los komentator, seljacina".. nek prenosi onaj ko je sposobniji za to a to je upravo sad FaceTV i skidam im kapu sto su zaposlili Marjana i sto prenose u top kvaliteti utakmicu, slika je bolja minimalno 10 puta nego na BHT1.. Zato se ne bunite i ne pravite bauk od toga jer zasluzili smo prenos u top kvaliteti a to je omogucila tv kuca FaceTV.. Nije kriva taksa uopste vec nesposobnost osoblja BHT1 koji nisu u stanju da nabave nove kamere da puste digitalni signal kablovskim operaterima kako bi normalno gledali svi. Zalite se svi BHT1 a ne na FaceTV