PDA

Pogledajte punu verziju : BHtelecom-primjedbe & komentari

Stranice : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

mirzet52
09-03-2010, 05:57 PM
Ja sam mislio da je do mog pc ali eto i kod drugih je adsl bio poput dajlapa.Ali to je sitnica prema cijeni. Pravi problem je u tome što jako malo dobijemo u odnosu na ono što platimo. I nemoj samo reći da i za brojač lažu i crtaju raznim paintskim programima. Mislim da bi se nekima na forumu trebao izviniti. Tako mi Allaha u pravu su a posebno bi se bihnet trebao izviniti korisnicima za taj slučaj a za skupu uslugu nemogu nam se naizvinjavati da se godinu dana izvinjavaju. Mislim Mirzete52 da bi te trebalo biti sramota...

PRocitaj moj post iznad pa ces vidjet sta sam napisao. ja licno nisam imao problema sa adslom i ja sam kazem da se malo dobije za cijenu i da je skupo a to da se izvinjavam nekom sto sam rekao istinu?? ne pada mi na pamet! imas post u kojem sam stavio link do njegove slike, otvori, sacuivaj na komp i desni klik properties, pa na tab details i naces

software used: paint net nezz koja je verzija...

svaki program pa i photoshop i paintnet ostavi kao "zig" kad je koristen. to sto ja znam nacine otkrit jel il nije neki program koristen, ja sam lazov?? hvala...

umjesto, sto povjerujes svemu sto se plasira, bolje je sam istrazit i vidjet svojim ocima dal je istina...

ne kazem da nije bilo pada na mrezi, al tako nesta da se radi od tog korisnika to nije uredu... taj dan sam bio na netu do 5 sati ujutro, sve je "fercalo kako treba"...

brojac nisam ni spominjao, niti me zanima, svaka konecija je zabiljezena radio brojac ili ne a tvoja je opcija ako oces da budes siguran u sta potrosis da koristis dodatni brojac ( naprimjer netmetar )

kamikaza01
09-03-2010, 06:58 PM
Dobro on je pravio u paintu (mozes i po odnosu pinga/brzine zakljucit), ali ja ti dam link za sliku, ti kazes moguce su malverzacije. Ne znam zasto moras svima kontrirat. Uredu tebi je sve super bilo, nama nije. A kvaliteta usluge se ne određuje kako "tebi" radi nego kako svima radi. Svi placamo istu cijenu i zasluzujemo istu uslugu. Ako je tebi brzina stalno kao u ugovoru a meni nije onda je to do lose usluge telekoma koji ne moze obojci da pruzi istu uslugu.

A za brojac nije problem da li kradu nego je problem sto ne mogu nikad da vidim koliko mi je limita ostalo pred kraj mjeseca. Tako mi nekad ostane viska a nekad prekoracim. Hajde da se blokada pregleda potrosnje desi jednom, dvaput godisnje, ali ona se desava svaki ili skoro svaki (ako preskoce jedan mjesec u sljedecem se dva puta "pokvari")

belami
09-03-2010, 07:09 PM
Mirzete nije ti istina za nedjelju i nije istina da svi prave malverzacije slika speedtesta koju sam ja postavio je autenticna,isto tako sam pokusao skinuti jedan mali fajl od 350 kb i pokaza o je da skida 5 kb/s sto je modemska brzina i tako je bilo cijeli dan očaj.
Nebi to bio problem da sad takve stvari neprelaze u domen svakodnevnice i strasne su oscilacije u brzini u vecernjim satima kada je vise ljudi na mrezi i ujutro ,kao da je wirles na 2,4 gigaherca.
To su cinjenice ,nazalost!!!!

mirzet52
09-03-2010, 07:48 PM
Da ne bi citoro ovako cu odg...

Pa zar te bi ne bi bilo sumnjivo?? tebi sve radi, ovaj ovamo postavlja lazne slike? To mi je logican zakljucak bio... Ne kazem da nisu bili problemi, da nije radio brojac, da je bilo padova linkova pa internet ode u havariju... i ja sam imao prije mjesec cini mi se jedan takav problem, nisam mogao uspostavit konekciju dva sata i nisam dosao ovde i poceo lagat da nisam mogo pedeset sati i pravit nekakve slike i sta ja znam, i to radit tako redovno a sto je najgore nastavit koristit usluge ko da se nista nije desilo.... tebi je to normalno??? nezadovoljan svaki dan, popljuvat svaki dan ali ipak nastavljat koristit uslugu??

U vezi brojaca si stvarno pretjero... svaki mjesec se pokvari??? a ti svaki dan po deset puta ulazis da provjeris?? udem da vidim pred kraj mjeseca, oko deset dana pri kraju da se mogu orjentisat kako i sta dalje... i sumnjam da 5GB/15GB se ne moze potrosit i jos ostat, buduci da ste vi teski downloaderi pa osjetite svaka mala kocenja i oscilacije...

covjece problemi su bili rjetki a ucestali kad? prelaskom na nove tehnologije Moja TV itd itd... ne bi se trebalo desavat al mi je razumljivo... jbg...

nazalost belami nisam imao tu srecu da koristim internet od wireless provajdera tako da mogu samo pricat na osnovu "cuo kazao" a to nevolim radit....

kamikaza01
09-03-2010, 08:48 PM
Evo unazad 3 mjeseca. Brojac nije radio 22 decembra, 15 januara, 29 januara - 1 februara, 4 februara - 10 februara, 15- tog je prikazivao gresku u databazi ...

Jesam nezadovoljan sam, ali nemam alternativu. Rekoh ti vec jednom da cekam logosoft.

I da problemi su se pojavili uvodjenjem Moja TV usluge.(brojac je i ranije poceo da se "kvari") Ima mjesta gdje su zamjenili kablove i ti djelovi grada mogu da koriste uslugu normalno dok ostatku grada vise ni ADSL ne radi kako je prije radio.

Usluga vise nije kvalitetna kao sto je prije bila. To je cinjenica, neosporiva. Moraju poceti ulagati u infrastrukturu. Kazes da im je u planu VDSL. Na postojecu infrastrukturu mogu ponuditi VDSL u svojoj zgradi i na parkingu ispred iste.

3PLX
09-03-2010, 08:52 PM
Ima li iko odgovor šta se to desi pa padnu ti linkovi? Neko preopterećenje ili...

mirzet52
10-03-2010, 12:13 AM
nemam vise snage pisat jedno te isto... upravu ste, sve je okej...

bhtelecom treba srusit, probusiz, zgazit, nagazit, zapalit, pa im uvalit,... itd itd

neam zivaca...

mrmrman
10-03-2010, 01:09 AM

bhtelecom treba srusit, probusiz, zgazit, nagazit, zapalit, pa im uvalit,... itd itd

neam zivaca...

I sta na kraju reci nisi ti jarane moj prisebi samo si ti upravu a 30.000 raje nije

Prof.dr.Johnny Bermuda
10-03-2010, 02:30 AM

neam zivaca...

ja ne kontam zasto toliko branis bhtelekom,ko da ti se radi o zivotu.

bilo je milion primjedbi na telekomove usluge,nestrucnost,neprofesionalnost i sl.

oni ne bendaju korisnike ni 5% sto prouzrokuje jos vece nezadovoljstvo...

ja necu komentarisati stabilnost i brzinu konekcije ADSL,vec duze vrijeme nisam korisnik istog.(licno nisam imao problema kada sam koristio mozda zato sto Dobrinja ima bolju infrastrukturu,cini mi se da si i ti sa Dobrinje),ali brate,meni je bio problem limit i cijena.

zao mi je raje koji nemaju alternativu tj. primorani su na patnju.ja sam cekao godinu dana neku povoljnu ponudu i napokon pronasao srecu u logosoftu.

kada cujem ko sve radi u famoznom telekomu,logicno je da nece biti uspjeha,to moze samo jos privatizacija rascistiti...

imam komsiju koji radi na shalteru,debil zesci...

glavni rukovoditelj usluge "Njihove TV" mi je bio asistent prije 3 godine na predmetima impulsna i digitalna elektronika,samo da znate koja je to smlata,majko mila...

kada sam uvodio ADSL,lik mi skrsi telefon i jos to svaljuje na mene(a 5 minuta ranije me zvali da vide da li sam kuci),potom pola sata promatra jednu prostu stampanu plocu i par kontakata,ali mamlaz ne zna.morao na servis kloc odnijeti,da bi se na kraju uspostavilo da se jedan kontakt otkinuo,et ti experata...

i jos milion primjera,ne licnih,ali od druge raje,rodjaka itd.

da se radi o ozbiljnoj i strucnoj firmi,oni bi vodili racuna o svojim korisnicima,bdili nad njima ko mater nad djecom.na ovaj forum bi postavili svoje inzenjere(kazem prave inzenjere a ne majstore ili ostalo kadrovsko smeche) koji nadgledaju tacno odredjene podforume posvecene problemima koje imaju korisnici BHtelekoma.

ovo vam govorim iz iskustva,jer sam vec neko vrijeme clan siemens foruma, radio sam na njihovim aparatima i masinama i bila mi je potrebna pomoc,svakoj seriji aparata je dodijeljen jedan podforum,a taj podforum vodi 4-5 experata koji imaju potpise da su automative programmer and engineer i svaki od njih ce vam expresno odgovoriti na postavljeno pitanje/temu.takodjer tu se ukljucuju i drugi korisnici koji imaju iskustva sa tim.ovo je neophodno,jer bi u suprotnom gubili kupce,konkurencija je danas jaka a njima je vazna svaka musterija.za neka frekventnija pitanja na forumu,inzenjeri posebno napisu korisnicko uputstvo i kada opet iskoci isto pitanje,upute ga na taj dokument(da ne pisu proceduru 100 puta).

takav model bi se trebao i ovdje primijeniti,korisnici bi od prve,strucne ruke dobijali vrlo korisne informacije.ovako imamo hrkljus,totalni nered i upravo ovakvu frustrirajucu situaciju koja implicira odlasku mnogobrojnih korisnika.

mirzet52
10-03-2010, 04:14 PM
@ Prof.dr.Johnny Bermuda

prvo ne branim bhtelecom i ako procitas sve postove koje sam na temi naveo vidjeces moje ukupno misljenje jer cesto kroz postove jedno te isto provlacim, nemam vise snage... moje i tvoje misljenje je 80% slicno...

ono sto cijelo vrjeme govorim, a sto ocito ne razumiju ovi dvolicnjaci jest da prestanu blatit kvalitet usluge, jer je ona sto se mene tice vrhunska ( po ugovoru sto potpises to dobijes i nema tu se sta pricat... njihova je volja bukvalno oce li povecat ili nece, ti kao korisnik imas opcije... o tome sam piso u nekom postu prije... o nestrucnosti bhtelecoma... uglavnom nebitno)

kvalitet je dobar, cijena i promet ne valja... tu se treba zalit, a ne bubat ko maksim po diviziji i ko sto je onaj stavljo lazne slike nekakve itd itd... to me raspali... i o tome sam piso... nebitno...

iz jednog posta ne mozes izvuc srz onog sto sam sa korinikom raspravljo i zakljucit da ih branim, nasuprot....

kamikaza01
10-03-2010, 04:22 PM
Opet ti sa tim "meni je kvalitet dobar"

da ponovim:

Kvaliteta usluge se ne određuje kako "tebi" radi nego kako svima radi. Svi placamo istu cijenu i zasluzujemo istu uslugu. Ako je tebi brzina stalno kao u ugovoru a meni nije onda je to do lose usluge telekoma koji ne moze obojci da pruzi istu uslugu.

mirzet52
10-03-2010, 05:15 PM
Opet ti sa tim "meni je kvalitet dobar"

da ponovim:

Kvaliteta usluge se ne određuje kako "tebi" radi nego kako svima radi. Svi placamo istu cijenu i zasluzujemo istu uslugu. Ako je tebi brzina stalno kao u ugovoru a meni nije onda je to do lose usluge telekoma koji ne moze obojci da pruzi istu uslugu.

Onda ti fino nazoves support povecaju ti propusnost, ako nije do tog dodu ti ljudi i vide sta i kako je (necu govorit kakvi su radnici sto dolaze jer su prije bili "neobrazovani" )

I ne mjeri se kvalitet ukupne mreze bhtelecoma jer se javi jedan dva tri korisnika koji kazu da je ok pa ih napadnu ljudi kojim ne valja ( kojih je u vrh glave na forumu 10 da se stalno zale i stalno prosipaju suplje... ) zanci po tom se mjeri kvalitet???

opet kazem meni je sve ok, ne znam kako je kod drugih, imajul problema i zato u postovima sam govorio da je meni je sve ok, nemam namjeru se sad prepirat sa ne kim ko u svojoj kuci ne zna izbjec probleme ili ono sto mu smeta

necu odgovarat vise na morbidne postove i gluposti...

mrmrman
10-03-2010, 07:19 PM
samir postavi speedtest ako nije problem:drop:

mrmrman
10-03-2010, 07:20 PM
samir postavi speedtest kad se bude raja najvise zalila na net da vidimo kako kod tebe tada radi :votkazakon:

gnus
10-03-2010, 10:31 PM
Koji broj da zovnem da mi povecaju brzinu ??
Skida mi one testne fileove sa bihnet-ovog ftp-a 106 Kbps a imam paket 15G (4mbps). Nešto ne štima :D

fole13
10-03-2010, 11:05 PM
@ Prof.dr.Johnny Bermuda

prvo ne branim bhtelecom i ako procitas sve postove koje sam na temi naveo vidjeces moje ukupno misljenje jer cesto kroz postove jedno te isto provlacim, nemam vise snage... moje i tvoje misljenje je 80% slicno...

ono sto cijelo vrjeme govorim, a sto ocito ne razumiju ovi dvolicnjaci jest da prestanu blatit kvalitet usluge, jer je ona sto se mene tice vrhunska ( po ugovoru sto potpises to dobijes i nema tu se sta pricat... njihova je volja bukvalno oce li povecat ili nece, ti kao korisnik imas opcije... o tome sam piso u nekom postu prije... o nestrucnosti bhtelecoma... uglavnom nebitno)

kvalitet je dobar, cijena i promet ne valja... tu se treba zalit, a ne bubat ko maksim po diviziji i ko sto je onaj stavljo lazne slike nekakve itd itd... to me raspali... i o tome sam piso... nebitno...

iz jednog posta ne mozes izvuc srz onog sto sam sa korinikom raspravljo i zakljucit da ih branim, nasuprot....

Ti si ocigledno od onih sto sve znaju pa kako je covjece usluga dobra :aeh:
1)linkovi pucaju jednom mjesecno onda nama usluga dial up
2)brojac neradi vise puta mjesecno
3)korisnicima se kradu acounti bhtelecom boli k.rac a moze stati tome u kraj
4)Moja tv skoro kao zemaljska tv:thumbdown:
5)Radnici nepismeni nisu ni konekciju znali napraviti a dosli da prikljuce net
6)Najskupli internet u regionu a najmanje dobijes za uzvrat
7) itd,etc

mirzet52
11-03-2010, 12:17 AM
Ti si ocigledno od onih sto sve znaju pa kako je covjece usluga dobra :aeh:
1)linkovi pucaju jednom mjesecno onda nama usluga dial up
2)brojac neradi vise puta mjesecno
3)korisnicima se kradu acounti bhtelecom boli k.rac a moze stati tome u kraj
4)Moja tv skoro kao zemaljska tv:thumbdown:
5)Radnici nepismeni nisu ni konekciju znali napraviti a dosli da prikljuce net
6)Najskupli internet u regionu a najmanje dobijes za uzvrat
7) itd,etc

Wtf

1)ne zna se razlog pucanja linkova... malo korisnika uopce zna sta to znaci a poteze se opcenito ovo pitanje ( nisam ni ja siguran sta je, moje misljenje je da dolazi do pucanja optickih kablova, da li namjerno uzrokovani ili vremenske nepogode... to je samo moje razmisljanje itd itd... potrebno vrijeme da se otkloni kvar i opet kad se otkloni otkloni se veoma brzo... rodzak mi bio na global netu necu da pricam o tome prooguglaj malo, ima da zavolis adsl odmah... )
2)nakon uvodenja nove usluge ucestalo, sto je ocekivat, al je sramota za bhtelecom...
3)bhtelecom se ogradio od toga, pogledaj svoj ugovor i po njemu nisu ni duzni da ista poduzimaju... pametno od njih... jbg...
4)Moja tv ima mi jaran, slika ferca samo hrtovi ko zemaljska, malo ledi kod prebacivanja (alipasino polje) itd itd covjek se ne zali ali i ne gleda toliko tv...
5)u ovo sumnjam, al fakat xD al sve je moguce nakon sto su pjevaljke radile na supportu... doduse popravili su se koliko ja znam... kad si uvodio net??
6)Najskupli internet u regionu za sad jeste, nedvojbeno i dabogda ih svaka "ukradena" marka zabolila, ali opet kvalitet interneta je odlican ( brzina, i ne puca mi konekcija... ) znaci konstanta mi, ne ko kod kablovskih manja u spici itd itd progooglaj
7) itd,etc

ne branim jebeni bhtelecom nego samo iznosim svoje misljenje i pokusavam bit objektivan... dok to skontaju neki korisnici bhtelecom ce prospast xD

pozzz

Yoe
11-03-2010, 09:55 AM
ne branim jebeni bhtelecom nego samo iznosim svoje misljenje i pokusavam bit objektivan... dok to skontaju neki korisnici bhtelecom ce prospast xD

pozzz

Jbg-a sad si subjektivan tebi dindira i OK je...ali se (kao sto to vec neko napisa) ukupna usluga NE gleda ako samo meni u ovom slucaju tebi, radi i mora biti "DOBRA" principom automatizma i svima ostalim'a...nego NE fercera u 90% slucajeva sto znaci DA je LOSA...ja se NE bih usudio reci da je nesto "DOBRO" ako je kod mene OK a u ostalih SMECE.

mirzet52
11-03-2010, 02:17 PM
Jbg-a sad si subjektivan tebi dindira i OK je...ali se (kao sto to vec neko napisa) ukupna usluga NE gleda ako samo meni u ovom slucaju tebi, radi i mora biti "DOBRA" principom automatizma i svima ostalim'a...nego NE fercera u 90% slucajeva sto znaci DA je LOSA...ja se NE bih usudio reci da je nesto "DOBRO" ako je kod mene OK a u ostalih SMECE.

Vec sam odgovorio tom sto je postavio slicnu opasku pa mozes i na sebe primjenit taj odgovor... samo skroluj malo gore...

Stauff
11-03-2010, 02:57 PM
@Mirzet52, evo 2010 godina je. Svi znamo kakva je situacija u drzavi, nema potreba ni pricati o proslosti, ali zar se i ti ne upitas zasto neko ima dvostruko ili trostruko vecu brzinu bez ogranicenja a zivi u istoj drzavi?
Meni je odgovor jasan kao i vecini ljudi ovdje. BH telekom ima para, vecina stanovnistva je tehnicki nepismeno i ne vidi razliku izmedju M:Tel-ove ponude i postojece BH telekomove, a i da vide istu ne bi bila u kvaliteti vec po nacionalnoj osnovi.

Prije 30-tak dana je brzina 15G paketa spustena sa 4 Mbita na 3,5.
Ukoliko se zelite uvjeriti, pristupite vasem routeru i vidjet cete status downstreama koji i da su vam idealni uslovi bez ikakvih smetnji, tehnicki ne moze pruziti ugovoreno.
Ova promjena je napravljena bez ikakvih najava ili promjena u ugovoru. BH telekom ima pravo da vrsi izmjene ugovora ali ono sto je potpisano se prvo mora ispostovati.

Meni licno tih 0,5 Mbita ne znaci nista kad imam ogranicenje od 15G, medjutim radi se o principu, zasto da ja finansiram polu-uslugu?
Sramota me napisati "kvaliteta" i "BH telekom" u istoj recenici, ali slazem se da je ADSL bio stabilan prije 30 dana.

Nadam se da ce uskoro biti promjena jer ipak je internet postala potreba a ne samo zabava.

BOSNIA boy
11-03-2010, 03:30 PM
30 km za 5gb....................ma preskupo je to
bhtelecom nas pljacka ..................et reko sam

telefon
11-03-2010, 05:44 PM
mislim da ko god brani telecom najvjerovatnije radi tu ili je bilo kako povezan....
oni smanjuju brzinu naplacuju vise al niko ne moze da ih tuzi ne pravne drzave...
nista ne uvode novo zato sto nema potrebe niko se ne zali ili islkjucuje...
dajte molim vas prestanite vec vise ili blatiti ili hvaliti...
na zapavu je net ono flat mozda 0,5% njihovih plata i dobiju nesto kvalitetno i lome se ljudi da pruze nesto dobro...
a ovdje je najjeftiniji paket 10% plate i opet ne dobijes nista samo 5gb ako ako...
pa sad nemojte braniti telecom a i ovi sto placaju vise od 30 nek ne uzimaju pare od starog nego nek sami zarade pa nec placaju..cast izuzetcima.

Casual
11-03-2010, 09:53 PM
dosta je vise bilo...........sljedece sedmice prelazim na Wirless 20GB DOWNLOAD 2Mbps.30 KM ,FREE ZONA:DA TI OCI ZAMAGLI :eyecrazy:

Lud i ponosan
11-03-2010, 09:56 PM
Uskoro ce i HS pustiti FLAT, pa ko ima tu mogucnost neka se stpri jos malo...

akusta
12-03-2010, 12:42 PM
Uskoro ce i HS pustiti FLAT, pa ko ima tu mogucnost neka se stpri jos malo...

Pa cijelo se vrijeme govorilo da i oni nude FLAT, a sad odjednom trebaju uskoro da puste dosta vise i vase suplle. Evo ja imam kablovsku HS I tri dana nigdje eurosport1 i hrt2 profesionalno nema sta, mater im seljacku.

Lud i ponosan
12-03-2010, 01:40 PM
^^

FLat nude u paketu Full 3, sa svim kanalima izadje 45 maraka. Koliko kosta i vas paket 15 g, tako da je ovo od HS-a mnogo bolja ponuda. Sto se tice kanala, ta dva su zatamnjena povremeno zbog odredjenih prenosa sportskih dogadjaja i ne mlati gluposti.
Sto se tice interneta, bio sam njihov korisnik godinu i po, nikakvih problema nisam imao, ping perfektan i brzina ona koja stoji u ugovoru. Toliko....

akusta
12-03-2010, 06:48 PM
Od kad pasa eurosport da se zatamnjuje, ne s..i matereti, nisam znao da je povremeno tri dana.

damiro
12-03-2010, 07:57 PM
Ako je BhTelecom Po vasem misljenju Skup, kako vidim govorite o Pojedinim Paketima i njihovim cijenama, zasto onda ne postanete pretplatnik Nekog drugog Providera koji nudi nesto bolje.

Cijelo vrijeme govori se kako BhTelecom ne valja, skup, pljacka korisnike i sl.

Bilo bi vrijeme da malo prestanete Smarati temama o Telecomu.

Toliko i Zahvaljujem se.

JustOne
12-03-2010, 08:23 PM
Ako je BhTelecom Po vasem misljenju Skup, kako vidim govorite o Pojedinim Paketima i njihovim cijenama, zasto onda ne postanete pretplatnik Nekog drugog Providera koji nudi nesto bolje.

Toliko i Zahvaljujem se.

O da...Zasto ne postanem...
Mozda zato sto tih providera nema jos na mom prostoru a BH Telekom mi je jedini kojeg imam za opciju za sada.
A to da oni ne valjaju.da su skupi da pljackaju korisnike je istina.
Svako to vidi.To sto ga neki dizu do nebesa je njihov problem. No sto ti to pricam.Neces razumjeti kao ni mnogi drugi...

shoT
12-03-2010, 10:53 PM
Problem je što je bh-telecom državna firma i teško da će ovim levatima dat otkaz, oni jednostavno nemaju neke motivacije znaju da će tu radit dok ne dobiju penzije, a dali je privatna vraga bi oni tako radili, brinuli bi se za svakog korisnika. Al je..i ga

Dzana25
12-03-2010, 11:37 PM
hmmmmmmmmm Telecom!!!!!!!!!
Baš fini i dobri ljudi ali isto tako jedini koji me znaju izbaciti iz cipela sokoro pa svakodnevno!!!!!!
Kao prvo priključim net - paket od 3G i potpišem ugovor da ću plaćati 25KM-ova.
Eh onda gospoda svojevoljno podigne sa 3G na 5G i onda ja plaćam 30KM-ova-----------------------------> NIJE MI DO 5KM ALI JA NISAM POTPISALA UGOVOR KOJI GLASI TAKO :reallymad
Druga stvar je da se zna desiti da nema konekcije po cijeli dan, i onda sjednem na telefon i zovem gospodu 1422 , i uvijek dobijem odgovor : SVI OPERATERI SU TRENUTNO PREOPTEREĆENI !!!!!!! samo da mi je znati čime............
A o tome da svaki mjesec prekoračim i po 20G bacajući šuplju na msn-u i čačkanjem po fejsu, ne želim ni da pričam iako mislim da je to ne moguće!!!!
A ista ta gospoda nije u stanju napraviti reklamaciju :bloody:

mirzet52
13-03-2010, 06:45 AM
hmmmmmmmmm Telecom!!!!!!!!!
Baš fini i dobri ljudi ali isto tako jedini koji me znaju izbaciti iz cipela sokoro pa svakodnevno!!!!!!
Kao prvo priključim net - paket od 3G i potpišem ugovor da ću plaćati 25KM-ova.
Eh onda gospoda svojevoljno podigne sa 3G na 5G i onda ja plaćam 30KM-ova-----------------------------> NIJE MI DO 5KM ALI JA NISAM POTPISALA UGOVOR KOJI GLASI TAKO :reallymad
Druga stvar je da se zna desiti da nema konekcije po cijeli dan, i onda sjednem na telefon i zovem gospodu 1422 , i uvijek dobijem odgovor : SVI OPERATERI SU TRENUTNO PREOPTEREĆENI !!!!!!! samo da mi je znati čime............
A o tome da svaki mjesec prekoračim i po 20G bacajući šuplju na msn-u i čačkanjem po fejsu, ne želim ni da pričam iako mislim da je to ne moguće!!!!
A ista ta gospoda nije u stanju napraviti reklamaciju :bloody:

uglavom, cijena je ostala koliko se sjecam ista nakon povecanja prometa sa 3G na 5G i molim lijepo zaboravljas jebeni PDV koji bhtelecom ne ukljucuje u cijenu kad navede na webstranici/ugovoru tako da sa njim izadze na 30KM

druga stvar je da hitno mjenjas password jer ti je neko provalio koji imas a bhtelecom ne dozvoljava dvije konekcije u isto vrijeme zato ti kaze da se ne moze konektovat ("nema konekcije" - iskljucujem mogucnost upotrebe simultarnih konekcija..), potvrdzuje ti i cinjenica da ti na msn i facebook skida 20GB... -.-

ako ti je sifra ostala ista ko na ugovoru ( broj ugovora ) mjenjaj je... pregledaj mac adrese i pokusaj reklamirat racun, jbg... davno sam cuo da su uposlenici cackali ugovore i bukvalno koristili se tudim netom... djelili raji username i passove itd itd...

i da, ni jedan dan mene nije zafatio a da nije bilo konekcije ko sto ti navodis... -.-

Yoe
13-03-2010, 10:09 AM
uglavom, cijena je ostala koliko se sjecam ista nakon povecanja prometa sa 3G na 5G i molim lijepo zaboravljas jebeni PDVkoji bhtelecom ne ukljucuje u cijenu kad navede na webstranici/ugovoru tako da sa njim izadze na 30KM

Fakat samo oni nesto seru s cijenama bez PDV-a...ko da je narod lajladi pa ce pohrlit'...haj' eto ispocetka dok narod nije skonto ali sad...ma daj ba vise od toliko "mislilaca"u BHtelekom-u nisu u stanju skontati novi marketinski trik???!!!

fole13
13-03-2010, 12:22 PM

Toliko i Zahvaljujem se.

Odbijace se tebi od plate cim mi predemo na drugi provajder ali neces dugo cekati cim dode Logosoft do mene odmah ti je 50km manje.Sve vise raje odjavljuje i telefon i internet u jednom paketu pa bi ti mogao biti manji topli obrok uskoro.A i izbori ce brzo mozda neka druga vlast zaposjedne bhtelekom pa bi se to lagano moglo privatizirati pa da ozbiljni ljudi dodu sa znanjem i moralom na nivou koji ce cjeniti korisnike ,a ne tretirati ih kao da im korisnici netrebaju.Pljujete ruku koja vas hrani i obice vam se od glavu kad tad.:mg:

mirzet52
13-03-2010, 01:20 PM
Fakat samo oni nesto seru s cijenama bez PDV-a...ko da je narod lajladi pa ce pohrlit'...haj' eto ispocetka dok narod nije skonto ali sad...ma daj ba vise od toliko "mislilaca"u BHtelekom-u nisu u stanju skontati novi marketinski trik???!!!

E to vala treba pitat njih... i fakat mi debelo idu na zice sa tim, konto uvest moju tv kad su tek pricali o tome kad je na kraju cijena bila proracunam malo ko da su me hladnom vodom polili... uglavnom ima jos raje koja nasjedne...

nije isto 25 KM i 30KM,njihov izbor al je los...

5G treba bit 10KM sa pdv-om -.-

telefon
13-03-2010, 01:46 PM
e ovo mi se svidja ...5 gb za 10 KM
ja sam za to odmah..al di da glasam hehe
jos bolje bi bilo 3 gb za jedno 7KM al sve to s PDV
blagodarim

mirzet52
13-03-2010, 02:24 PM
3GB za 7KM, moglo bi proc : D

al fakat nisu normalni sa cijenom, treba ih zbog nje pobit sve...

barnjak
13-03-2010, 03:43 PM
ma netreba nikom nista raditi kome se seli sa bihneta-telcoma neka ide, ja da imam neki izbor otisao bih odmah al kako je krenulo i njhova strucnost i da ne nabrajam sve sto je receno, sramota, vjerovatno cu da se odjavim skroz za 29,50 KM mjesecno za neki paketic od 5g neisplati se nikako, ta cijena je normalna i prikladna za istu brzinu s time sto bi treebao da je flat, al kako mene niko nista nepita tako nevjerujem ni da direktor telecom-a ce se zabrinut ako mu ja odem, prevelik kapital dobijaju i imaju enormnu zaradu pa par hiljada korisnika im nista neznaci. da se svi odjave ee to bi bilo vec nesto drugo.

Yoe
13-03-2010, 05:10 PM
E to vala treba pitat njih... i fakat mi debelo idu na zice sa tim, konto uvest moju tv kad su tek pricali o tome kad je na kraju cijena bila proracunam malo ko da su me hladnom vodom polili... uglavnom ima jos raje koja nasjedne...

nije isto 25 KM i 30KM,njihov izbor al je los...

5G treba bit 10KM sa pdv-om -.-

Ma štaš' njih pitat' kad NE znaju gdje im je glava a kamoli sta vise...treba to zakonom o potrosacima regulisat' i vozdrica(ali posto u nas nema ni "D" od drzave, zato se oni mogu ovako poigravat' s narodom)...samo da mi je znati ko je to PDV-a oslobođen...

mirzet52
13-03-2010, 11:28 PM
Ma štaš' njih pitat' kad NE znaju gdje im je glava a kamoli sta vise...treba to zakonom o potrosacima regulisat' i vozdrica(ali posto u nas nema ni "D" od drzave, zato se oni mogu ovako poigravat' s narodom)...samo da mi je znati ko je to PDV-a oslobođen...

A jbg bice bolje, kad tad... ako nece bjezimo odavde cim vize se ukinu xD

a zna se ko je oslobodzen pdv.a... jedino mjesto u gradu (sarajevo) moguce i u federaciji... restoran u zgradi vlade... sramota... ako nevjerujes proguglaj :devilsad:

kasda
13-03-2010, 11:46 PM
3GB za 7KM, moglo bi proc : D

al fakat nisu normalni sa cijenom, treba ih zbog nje pobit sve...

za tebe je stala idealno za spavanje dok tako razmisljas.

Ili FLAT ADSL (neogranicen sa 12 MB/minuti) po 20 KM (uracunat PDV) mjesecno ili nikako.

Dok god ovako ljudi sitno razmisljaju mi stagniramo.

kasda
13-03-2010, 11:51 PM
samo da mi je znati ko je to PDV-a oslobođen...

vjerske zajednice, politicari ..... i njihova rodbina.

Imas zakon o PDV-u.

Napomena: politicari kad kupuju auto -> ne placa se PDV. Netko ce reci da placa .... ne placa se ... jer to je samo onako "fiktivno" jer dobija se povrat.

Tako passat CC sa 2.0 TDI izadje 40.000 KM dok 50.000 KM za obicnog gradjanina.

Da ne spominjem da se politicari hrane u restoranu bez PDV-a u skupstini. A kafa je 0,5 KM. Pa vi gledajte .... odakle im najnoviji passati , audiji a6, audi a8 , phateon VW , toureg i slicno.

I jos im registracija auta 300 KM godisnje .... jer oni samo placaju samo osigurnje .... ne placa se tehnicki, vodovod, SPI , tablice i slicno .... . ima toga jos.

Uglavnom politicari dzabe zive na grbaci obicnih ljudi. Zato treba ukinut poreze sve. Nek svako sebi odvaja novac za starost ....

mirzet52
13-03-2010, 11:55 PM
za tebe je stala idealno za spavanje dok tako razmisljas.

Ili FLAT ADSL (neogranicen sa 12 MB/minuti) po 20 KM (uracunat PDV) mjesecno ili nikako.

Dok god ovako ljudi sitno razmisljaju mi stagniramo.

progresivac iz SPEJS ŠUTLA nisam te prepozno...

trazi ti i 500 GB/s za 20KM dobices isto ko i 3G za 7 KM

toliko naprednjace

kasda
14-03-2010, 12:12 AM
progresivac iz SPEJS ŠUTLA nisam te prepozno...

trazi ti i 500 GB/s za 20KM dobices isto ko i 3G za 7 KM

toliko naprednjace

U redu je stagnicaru :shower:

mirzet52
14-03-2010, 12:21 AM
U redu je stagnicaru :shower:

LOL

neam zelje ni volje da se prepirem, ugodana ti noc

kasda
14-03-2010, 12:22 AM
LOL

neam zelje ni volje da se prepirem, ugodana ti noc

Ok. Takodjer i tebi zelim ugodnu noc :)

Yoe
14-03-2010, 09:54 AM
A jbg bice bolje, kad tad... ako nece bjezimo odavde cim vize se ukinu xD

a zna se ko je oslobodzen pdv.a... jedino mjesto u gradu (sarajevo) moguce i u federaciji... restoran u zgradi vlade... sramota... ako nevjerujes proguglaj :devilsad:

Znam brate NE trebam guuglati...sveje cisto i po "ZAKONU" :violent: valjda (BH)SDAtelekom reklamira cijene za njih. :bravo2:

Arabeka
14-03-2010, 10:24 AM
(BH)SDAtelekom :bravo2::hihi::jumpers: Cuj SDAtelekom oplakah od smijeha...niko im bolje ime nije dao :respect::bravo2:

EternalForce
14-03-2010, 04:05 PM
Samo Vi mlatite praznu slamu.
Ja im se odjavio bmk. Sad sam na EPN 30km 12gb(bicu uskoro). Dosta mi dok flat ne dođe. Možda i kućni odjavim :). Neće oni marke od mene. Ja koristim eronet na mobu starci bhtelecom. nemogu ih natjerat da predu ali zato cu ih nagovorit da fixni odjave. pa mislim da nikog ne zoves dobijes 20km racun. neki TV i neka pretplata plus potroseni impulsi plus PDV. Evo im ga na. A kod privatnih te drže ko kap vode na dlanu.

gnus
16-03-2010, 09:43 AM
Može li neko da mi kaze koga trebam zovnuti da provjerim da li mi je konekcija u redu. Da mi potvrdi.

Hvala unaprijed.

Casual
16-03-2010, 11:01 AM
Može li neko da mi kaze koga trebam zovnuti da provjerim da li mi je konekcija u redu. Da mi potvrdi.

Hvala unaprijed.

1422-podrska korisnicima

Yoe
23-03-2010, 09:26 AM
Slijedi velika čistka u "BH Telecomu"
Bez posla najmanje tri izvršna direktora • Tihić posredstvom Šećkanovića aminovao promjene
03.2010. 08:03
Rešidbegović: Studija "Deloittea"; Šećkanović: Skupština dioničara
Nakon što je Nadzorni odbor prošle sedmice odobrio izmjene Statuta najprofitabilnije bh. kompanije, već 6. aprila, nakon što vjerovatno samo formalno akt odobri i Skupština dioničara, slijedi velika čista direktora u "BH Telecomu".

- Upravu Društva čine generalni direktor i više izvršnih direktora. Broj članova i sastav Uprave Društva bliže se određuje Organizacionom šemom Društva koju usvaja Nadzorni odbor na prijedlog Uprave - navodi se u novom statutu.

Koalicioni partner

Kako saznaje naš list iz pouzdanih izvora, ova kompanija sasvim sigurno više neće imati čak šest izvršnih direktora, nego, najvjerovatnije, samo generalnog i tri izvršna direktora.

Osim smanjenja broja direktora, ovaj potez bit će iskorišten i za promjene postojećeg kadra, a navodno je predsjednik SDA Sulejman Tihić, posredstvom resornog federalnog ministra Naila Šećkanovića, jedino odobrio da se mandat ne dira generalnom direktoru Nedžadu Rešidbegoviću.

Ostala mjesta nanovo će biti razdijeljena u skladu s dogovorom s koalicionim partnerom, Strankom za BiH.

Uočene slabosti

- Razlog za izmjene organizacije rada "BH Telecoma" su uočeni problemi i prebacivanje odgovornosti sa sektora na sektor, preklapanje aktivnosti i neophodnost promjena u skladu sa studijom "Deloittea" o korporacijskom upravljanju. Mi, kao najprofitabilnija kompanija, moramo otkloniti slabosti i dodatno ojačati odgovornost u firmi, bez obzira na to hoće li "Deutsche Telekom" postati novi vlasnik banjalučkog "M:tela" ili ne - pojasnio je situaciju za naš list Rešidbegović, odbivši komentirati moguću novu kadrovsku križaljku.

Većina unutrašnjih slabosti izbila je na površinu prilikom implementacije projekta "Moja TV", koji je odgađan mjesecima, da bi bio aktiviran opet uz niz propusta i prebacivanja odgovornosti među izvršnim direktorima.
Odlazi Akšamija?

Direkcija za investicije, koju vodi Jasminko Akšamija, zet Bakira Izetbegovića, vjerovatno će potpuno nestati.

Postojeći odvojeni sistem odgovornosti za fiksnu i mobilnu telefoniju bit će izbrisan. Izmjena će biti i u sektoru za marketing i prodaju.

Valjda ce kad doticna "gospoda" ode doci do promjena i same usluge-ponude???Nadam se

mrmrman
23-03-2010, 12:14 PM
Slijedi velika čistka u "BH Telecomu"
Bez posla najmanje tri izvršna direktora • Tihić posredstvom Šećkanovića aminovao promjene
03.2010. 08:03
Rešidbegović: Studija "Deloittea"; Šećkanović: Skupština dioničara
Nakon što je Nadzorni odbor prošle sedmice odobrio izmjene Statuta najprofitabilnije bh. kompanije, već 6. aprila, nakon što vjerovatno samo formalno akt odobri i Skupština dioničara, slijedi velika čista direktora u "BH Telecomu".

- Upravu Društva čine generalni direktor i više izvršnih direktora. Broj članova i sastav Uprave Društva bliže se određuje Organizacionom šemom Društva koju usvaja Nadzorni odbor na prijedlog Uprave - navodi se u novom statutu.

Koalicioni partner

Kako saznaje naš list iz pouzdanih izvora, ova kompanija sasvim sigurno više neće imati čak šest izvršnih direktora, nego, najvjerovatnije, samo generalnog i tri izvršna direktora.

Osim smanjenja broja direktora, ovaj potez bit će iskorišten i za promjene postojećeg kadra, a navodno je predsjednik SDA Sulejman Tihić, posredstvom resornog federalnog ministra Naila Šećkanovića, jedino odobrio da se mandat ne dira generalnom direktoru Nedžadu Rešidbegoviću.

Ostala mjesta nanovo će biti razdijeljena u skladu s dogovorom s koalicionim partnerom, Strankom za BiH.

Uočene slabosti

- Razlog za izmjene organizacije rada "BH Telecoma" su uočeni problemi i prebacivanje odgovornosti sa sektora na sektor, preklapanje aktivnosti i neophodnost promjena u skladu sa studijom "Deloittea" o korporacijskom upravljanju. Mi, kao najprofitabilnija kompanija, moramo otkloniti slabosti i dodatno ojačati odgovornost u firmi, bez obzira na to hoće li "Deutsche Telekom" postati novi vlasnik banjalučkog "M:tela" ili ne - pojasnio je situaciju za naš list Rešidbegović, odbivši komentirati moguću novu kadrovsku križaljku.

Većina unutrašnjih slabosti izbila je na površinu prilikom implementacije projekta "Moja TV", koji je odgađan mjesecima, da bi bio aktiviran opet uz niz propusta i prebacivanja odgovornosti među izvršnim direktorima.
Odlazi Akšamija?

Direkcija za investicije, koju vodi Jasminko Akšamija, zet Bakira Izetbegovića, vjerovatno će potpuno nestati.

Postojeći odvojeni sistem odgovornosti za fiksnu i mobilnu telefoniju bit će izbrisan. Izmjena će biti i u sektoru za marketing i prodaju.

Valjda ce kad doticna "gospoda" ode doci do promjena i same usluge-ponude???Nadam se

Nadati se treba ali
Znas ti onu izreku u nadi je i magarac Crko

JustOne
23-03-2010, 02:02 PM
Nadati se treba ali
Znas ti onu izreku u nadi je i magarac Crko

pih,otkad se mi nadamo:smile2:

Yoe
24-03-2010, 09:49 AM
Javni poziv na dostavu STB uređaja radi provjere usaglašenosti sa BH Telecom IPTV/VOIP sistemom

BH Telecom d.d. Sarajevo, Obala kulina bana br. 8, 71000 Sarajevo

objavljuje

Javni poziv na dostavu STB uređaja radi provjere usaglašenosti sa BH Telecom IPTV/VOIP sistemom

BH Telecom vrši kontinuirana testiranja terminalne opreme Set Top Boxova (STB) za usluge mojaTV. Nakon završenog testiranja, za svaki uređaj STB koji bude u potpunosti ispunio sve tehničke uslove, biće izdata potvrda o usaglašenosti STB uređaja sa BH Telecom IPTV/VOIP sistemom sa izvještajem o testiranju. Ova aktivnost odnosi se isključivo na tipove terminalne opreme STB-ova navedenih u ovom javnom pozivu.

Potvrde o usaglašenosti STB uređaja sa BH Telecom IPTV/VOIP sistemom koristiće se kao sastavni dio dokumentacije ponuđača u postupcima nabavke STB terminalne opreme i biće obavezujući dio dokumentacije ponuđača. Potvrde o usaglašenosti će važiti isključivo za tip i verziju STB uređaja koji se dostavi na testiranje. Za svaku novu verziju hardvera ili softvera potrebno je dobiti novu potvrdu o usaglašenosti.

Ovim putem Vas pozivamo da dostavite terminalne uređaje STB- ove koji odgovaraju traženim karakteristikama navedenim u ovom javnom pozivu, na adresu:

BH Telecom d.d.Sarajevo

Izvršna direkcija BH Line

Obala Kulina Bana 8, Sarajevo

sa naznakom:“ STB terminalna oprema za testiranje“.

STB uređaje, minimalno 3 komada, je potrebno dostaviti u orginalnom, kompletnom pakovanju, što uključuje: napajanje, software ukoliko je potreban (STB image), dokumentaciju i ostale elemente potrebne za uspješno testiranje, te potrebne alate za pripremu testnog okruženja (STB boot server) i izradu STB image-a.

Takođe je potrebno navesti sljedeće podatke:

Proizvođač opreme sa kontakt podacima za tehničku podršku

Model (kodna oznaka koja se koristi npr. prilikom dostavljanja ponude BH Telecomu)

Softverska verzija na uređaju

Hardverska verzija za uređaj

Serijski broj

Ukoliko se u procesu provjere usaglašenosti utvrdi da STB uređaj nije kompatibilan sa BH Telecom IPTV/VOIP sistemom svi testni primjerci uređaja će biti vraćeni u roku ne kraćem od 30 dana i ne dužem od 60 dana.

U slučaju da se u procesu provjere usaglašenosti utvrdi da STB jeste kompatibilan sa BH Telecom IPTV/VOIP sistemom dva testna primjerka STB uređaja biće zadržani od strane BH Telecoma radi usaglašavanja sa budućim verzijama IPTV/VOIP sistema dok će jedan primjerak STB uređaja biti vraćen u roku ne kraćem od 30 dana i ne dužem od 60 dana. Opremu je moguće preuzeti lično.

STB Terminalna oprema za usluge mojaTV sistema za koju BH Telecom vrši kontinuirana testiranja treba da zadovolji sljedeće minimalne karakteristike:

- Verimatrix ready

- Kasenna ready

- Ekioh ready

- H.264

- SVG ready

Yoe
30-03-2010, 10:17 AM
Autor:By Copy/Paste
Izvor: http://www.dnevniavaz.ba/dogadjaji/teme/sulejman-tihic-zeli-potpunu-kontrolu-i-trazi-smjenu-u-no-bh-telecoma/komentari

Sulejman Tihić želi potpunu kontrolu i traži smjenu u NO "BH Telecoma"
Namjera da se stranački upravlja i donacijama i sredstvima za marketing
30.03.2010.
Tihić: Spreman uzeti što više novca iz ove državne kompanije
Sulejman Tihić, predsjednik SDA, zatražio je smjenu cjelokupnog Nadzornog odbora najprofitabilnije državne kompanije, "BH Telecoma".

Mada razloge nije naveo, kao ni ministar prometa i komunikacija FBiH Nail Šećkanović, koji je Skupštini dioničara dostavio na razmatranje tačku dnevnog reda "ocjena rada članova Nadzornog odbora", ovladavanje ovim tijelom znači i punu kontrolu nad finansijskim odlukama u oblasti donacija, raspodjele novca za marketing, te nizu strateških odluka.

Kako smatraju mnogi, ovo praktično znači da se Tihić sprema da što više novaca za potrebe predizborne kampanje namakne iz ove državne kompanije.
Jasan Zakon

Većina članova aktuelnog NO, koji slove da imaju podršku SDA, nije podržavala Tihića na posljednjem Kongresu SDA, tako da je s najavljenim smjenama faktički na djelu scenarij već viđen prošle sedmice u "Elektroprivredi BiH", kada je bez podrške ostao Edhem Bičakčić.

No, jučer i dalje nije bilo poznato hoće li Skupština dioničara, zakazana za 6. april, razmatrati ovo pitanje, jer nije ispoštovan zakonski rok da ova tačka bude uvrštena u dnevni red. Sporno je i to što je aktuelni Nadzorni odbor, u kojem je predsjednik Samir Čaušević, a članovi Sead Gušmirović, Nihad Imamović, Mirsad Huseinbašić, Džemo Salihović, Josip Tomić i Vjekoslav Ivanković, imenovan početkom decembra 2008. godine, tako da njegovo ocjenjivanje prema Zakonu o privrednim društvima nije moguće.

Vanredna sjednica

Ministar Šećkanović prvo je za naš list demantirao da je zatražio ocjenu rada Nadzornog odbora, a nakon što je njegov zahtjev stigao u "BH Telecom", odbio je komentirati novonastalu situaciju.

Kako saznajemo, danas će najvjerovatnije vanredno zasjedati Nadzorni odbor, kako bi zauzeo stav o iznenadnom zahtjevu za svoju smjenu.

Vlada nije raspravljala

Prema zakonu, članovi NO mogu biti smijenjeni ako dioničar, a u ovom slučaju Vlada FBiH, "izgubi povjerenje", ali Vlada FBiH niti je upoznata, niti je raspravljala o Nadzornom odboru "BH Telecoma", bez obzira na to što ona daje saglasnost na imenovanja.

Kao sto sam vec pisao (BH)SDAtelekom otima narodne pare za finansiranje kampanje SDA...samo mi nije jasno jel' to u upravnom odboru Nihad Imamović i ako jest otkud njega tu...pa zar mu nije dovoljno para koje zgrce u ASA-autu!!!:reallymad:reallymad:reallymad

akusta
30-03-2010, 10:55 AM
Novinarcicu skini se vise sa foruma, sves sto procitas u novinama izbacis ovdje, jesi mozda portparol AVAZA.

mirzet52
30-03-2010, 04:42 PM
Novinarcicu skini se vise sa foruma, sves sto procitas u novinama izbacis ovdje, jesi mozda portparol AVAZA.

Pa sta ako je lik nabacio tekst iz avaza, pored stranackog blacenja i sta ja znam ima i malo istine...

ovo ti potvrdzuje

http://www.bhtelecom.ba/1216.html

Nadzorni odbor
dr. Samir Čaušević, dipl. ing. saobraćaja, predsjednik
Sead Gušmirović, dipl. ing. maš., zamjenik predsjednika
Nihad Imamović, dipl. ing. maš., član
Mirsad Huseinbašić, dipl. iur., član
Vjekoslav Ivanković, dipl. ing. el., član
Džemo Salihović, dipl. ecc., član
Josip Tomić, dipl. ing. maš., član

BH Telecom

Yoe
30-03-2010, 05:36 PM
Pa sta ako je lik nabacio tekst iz avaza, pored stranackog blacenja i sta ja znam ima i malo istine...

ovo ti potvrdzuje

Stipu ga ba frajer konstantno TROLA i onda ocekuje komentar :rolling2: Nego ovaj Nitko Imamović fakat frajer ko Kinez...samo jos iz pastete sto NE pocne iskakat'...NEma đe ga nema :smoker:

mirzet52
30-03-2010, 05:42 PM
Stipu ga ba frajer konstantno TROLA i onda ocekuje komentar :rolling2: Nego ovaj Nitko Imamović fakat frajer ko Kinez...samo jos iz pastete sto NE pocne iskakat'...NEma đe ga nema :smoker:

Nemoj nam najvece patriote dirat mamu lim svima odredom....

treba nama sjeverna koreja da ih sve strelja ko sto su onog misnistra finansija jer nije sprecio inflaciju....
ovde bi bio politicki genocid....

a fakat, sad ukuco u google da vidim tacno o kome se radi, ne pamtim imena, i fakat isto kinesce hahahahaha bio je u hiljadu nakih odbora, komisija i sranja.... :S

a clanak necu koment jer je istinit... preko nasig ledza SDA do pobjede ko i uvijek....

genius
30-03-2010, 06:10 PM
kako kod vas radi danas net kod mene evo 2-3 sata uzasno spor jedva otvorim forum:shoot:

Yoe
30-03-2010, 06:10 PM
Nemoj nam najvece patriote dirat mamu lim svima odredom....

treba nama sjeverna koreja da ih sve strelja ko sto su onog misnistra finansija jer nije sprecio inflaciju....
ovde bi bio politicki genocid....

a fakat, sad ukuco u google da vidim tacno o kome se radi, ne pamtim imena, i fakat isto kinesce hahahahaha bio je u hiljadu nakih odbora, komisija i sranja.... :S

a clanak necu koment jer je istinit... preko nasig ledza SDA do pobjede ko i uvijek....Sad mi je potpuno jasno ono KK.Bosna H'ASAaaa BH(SDA)telekom...ASA njegova, a on u BH(SDA)telkomu u nadzornom odboru...đeš' ljepse para do mile volje u KK.Bosna :nargila:

JustOne
30-03-2010, 06:26 PM
jest sporo..:amen:

Kewi
30-03-2010, 06:49 PM
http://www.speedtest.net/result/766152888.png

1.) Jel ja za ovo placam 30 maraka mjesecno?!?

2.) Dajte nam drugog ISP-a da se je zaje... sa vama, stvarno mi je dosta vasih polupismenih uposlenika, nesposobnih operatera, rodjaka, sestrica, bratica, i sve ostale blago retardirane rodbine koju ste zaposlili u divnom nam BHTelecomu zbog kojih nam isti tako divno radi.

3.) Do kad ce ostatak stada koje se napaja na supljem koritu naseg nam najdrazeg ISP-a shvatiti da nas braca krvnicki deru, da nam mazu oci i uzimaju grdne pare za pisljiva 2Mbps-a I TO SA LIMITOM!!!!

4.) Ponovo dajte nam drugog ISP-a na podrucju cijele drzave a koje ce biti konurencija ovom (ne znam kako je moguce ali jos uvijek plutajucem) Titaniku.

5. Ne zalazim na ovaj forum cesto ali upala mi je u oci stvarno debilno objasnjenje kod postavljanja brzog odgovora.
"Molimo kliknite na Brzi odgovor slikicu na dnu poruke iznad, da aktivirate Brzi odgovor".... Nakon minute pokusavanja da shvatim uputu prestao sam od straha da ce mi poceti krvariti iz usiju od mentalnog napora. Koji retard je to napisao svaka mu cast.

yordo
30-03-2010, 06:57 PM
http://www.speedtest.net/result/766152888.png

1.) Jel ja za ovo placam 30 maraka mjesecno?!?

2.) Dajte nam drugog ISP-a da se je zaje... sa vama, stvarno mi je dosta vasih polupismenih uposlenika, nesposobnih operatera, rodjaka, sestrica, bratica, i sve ostale blago retardirane rodbine koju ste zaposlili u divnom nam BHTelecomu zbog kojih nam isti tako divno radi.

3.) Do kad ce ostatak stada koje se napaja na supljem koritu naseg nam najdrazeg ISP-a shvatiti da nas braca krvnicki deru, da nam mazu oci i uzimaju grdne pare za pisljiva 2Mbps-a I TO SA LIMITOM!!!!

4.) Ponovo dajte nam drugog ISP-a na podrucju cijele drzave a koje ce biti konurencija ovom (ne znam kako je moguce ali jos uvijek plutajucem) Titaniku.

5. Ne zalazim na ovaj forum cesto ali upala mi je u oci stvarno debilno objasnjenje kod postavljanja brzog odgovora.
"Molimo kliknite na Brzi odgovor slikicu na dnu poruke iznad, da aktivirate Brzi odgovor".... Nakon minute pokusavanja da shvatim uputu prestao sam od straha da ce mi poceti krvariti iz usiju od mentalnog napora. Koji retard je to napisao svaka mu cast.

Jarane meni ne može očitat speedtest.net , nisu mi jasni nikako , ja sam u Bugarskoj davao 20 Leva ( KM ) za neograničnet NET ( filmove sam skidao 7 MB/S ) , a ovdje dajem 52 KM za 15 GB , pa et uporedite cjenu i kvalitetu :) ...

genius
30-03-2010, 08:39 PM
bgm su ucestili s ovim bgm tonu a i mi s njima:glasses2::hehehehe:

dedu
30-03-2010, 09:06 PM
Katastrofa, imam 15G paket, redovno, da ne kažem obavezno prekoračenje, nekad računi i preko 200 km, i onda ova brzina:reallymad:reallymad:reallymad

semir1988
30-03-2010, 09:21 PM
Katastrofa, imam 15G paket, redovno, da ne kažem obavezno prekoračenje, nekad računi i preko 200 km, i onda ova brzina:reallymad:reallymad:reallymad

http://www.speedtest.net/result/766342391.png (http://www.speedtest.net)
nidjevezeeee

semir1988
30-03-2010, 09:24 PM
http://www.speedtest.net/result/766342391.png (http://www.speedtest.net)
nidjevezeeee

http://www.speedtest.net/result/766346151.png (http://www.speedtest.net)
stvarno nidje veze..poludio net :S

Kewi
30-03-2010, 09:51 PM
Ali sto je najzalosnije ovo ce proci mozda sutra mozda za 3-4 dana i ujeo vuk magare, ima ljudi koji su izgubili nesto zbog lose konekcije. Zakon o zastiti potrosaca kaze:

Član 2.
Potrošač se ne moze odreći niti biti uskraćen za prava koja
su mu data ovim Zakonom.
Član 3.
Osnovna prava potrošača su:
a) pravo pristupa osnovnim robama i uslugama;
b) pravo na obrazovanje o pitanjima potrošača,
c) pravo na sigurnost i zaštitu zivota i zdravlja;
d) pravo na informiranost;
e) pravo na izbor;
f) pravo da bude saslušan i zastupan;
g) pravo na naknadu štete i kompenzaciju;
h) pravo na život i rad u zdravoj i održivoj okolini.

Naravno od toga nema nista, zasto. Zato sto smo glupi bosanci koji dozvoljavaju da nam svako sere po glavi. 2 dana net ne radi kako treba, racun ce naravno doci sasvim regularan kao da sam cijelo vrijeme imao sasvim normalnu brzinu. Sve da i ignoriram ovo sto se desava zadnja dva dana kad pogledam svako mjerenje na speedtestu NIKAD AMA BAS NIKAD nisam imao full 2048 Mbps. Uvijek 1750, zasto, zato sto dijele tih pisljivih 2 megabita na vise korisnika, 3-4-5, ne znam ni sam koliko ali znam da to rade jer je to politika vecine ISP-ova u ovim nasim vukojebinama. Treba uljuljana govna tuziti pa kad im jedan klijent izbije par hiljada maraka iz dzepa jer mu je nanesena poslovna steta zbog lose konekcije i takav slucaj postane presedan propasce smradovi u roku od par mjeseci. Znam da sve ovo zvuci kao bajka ali to tako zvuci samo iz jednog razloga. Zato sto mi obicni gradjani nismo dovoljno afirmirani da takve stvari ostvarimo, a moguce jeste.

EternalForce
31-03-2010, 02:35 PM
1024 (Kb / s) = 128 KB / s (jedino ovaj paket ima donekle brzinu koja je nevedena)
2048 (Kb / s) = 256 KB / s
4096 (Kb / s) = 512 KB / s

Tako piše u ugovoru. Eto jarane za nekih 60-80 te uskrate. Fala bogu sutra mi se ADSL odjavljuje nakon sto su mi ukrali pare za net koji nikako nisam imo u Februaru te rekli da moram za Mart platit (pa sam prikljucio da potrosim da beze ne bacam 30KM). Od sutra sam slobodan ove bjede i prelazim na kablovsku. Adios i sa srećom

btw ISP je zadužen povećati brzinu sve dok korisnik nema brzinu koja piše u ugovoru. Brzina se gubi zbog razdaljine ali oni su dužni nadoknadit...

mirza2384
31-03-2010, 05:36 PM
Nisam vidio temu o novom ISP, pa da samo spomenem da ima nešto novo. http://www.blic.net/index.php?id=64&vijest=538
http://blic.net/index.php?id=156
Uglavnom wireless je u pitanju, odnosno WADSL koji je dosta dobar. Svi paketi su flat, a za sad je samo 1024/192 kbps paket dostupan. Acess point je na Avazovom tornju,a oprema se prema potrebi stavlja na vrhove zgrada radi bolje vidljivosti. I, kako su mi rekli, priključak i najam opreme se ne plaća.

Lud i ponosan
31-03-2010, 06:53 PM
^^

Ima na sax-u sve o tome...

Meni ujutru dolaze da prikopcaju (ako se mogne tehnicki realizovati), tako da jedva cekam taj famozni FLAT :)

Casual
31-03-2010, 07:07 PM
^^

Ima na sax-u sve o tome...

Meni ujutru dolaze da prikopcaju (ako se mogne tehnicki realizovati), tako da jedva cekam taj famozni FLAT :)
i meni se ovaj mjesec limit povecava.........prelazim na 5 gb,samo radi hostinga...........:cool2:

Yoe
01-04-2010, 06:09 PM
Izvor: http://www.sarajevo-x.com/biznis/news/clanak/100401094

Od danas 1.4.10god.
Korisnicima "MojaTV" dostupni i filmovi iz videoteke
Shodno planiranim aktivnostima realizacije, usluga MojaTV je od danas, 1. aprila, , obogaćena još jednom novom performansom. Riječ je o usluzi Video on Demand (VoD), sistem “videa na zahtjev” kojom je korisnicima MojeTv omogućeno preuzimanje i gledanje filmova iz videoteke.
Video na zahtjev, u okviru MojaTV usluge, omogućava korisniku da odabere i gleda video sadržaj na svom TV uređaju. Nakon kupovine odabranog filma, iz trenutne ponude igranih i crtanih filmova, isti se prikazuje na TV ekranu korisnika.

Kupljeni video sadržaj je na raspolaganju naredna 24 sata. U tom periodu može se gledati video sadržaj koji je kupljen u nekoliko dijelova ili čak nekoliko puta. Također, moguće je kupiti neograničen broj video sadržaja jednokratno.

Usluga Video on Demand je aktivirana danas u 14 sati, a trenutno je u ponudi 349 filmova raznih žanrova. Struktura filmova je slijedeća: Akcija 13, Animirani 6, Avanturistički 4, Biografski 1, Crtani dilmovi 49 , Filmovi za djecu 3, Drama 59, ExYu filmovi 23, Horror 19, Istorijski 2, Komedija 51, Kriminalistički 6, Nučna fantastika 1, Sportski 1, Triler 17, Western 7, Filmovi za odrasle 78, Besplatni filmovi – promo filmovi 9 komada.

Korisnici usluge MojaTV će moći da preuzmu željeni film iz videoteke uz naknadu koja je definisana Cjenovnikom BH Telecoma, uz izuzetak filmova za koje je omogućeno besplatno preuzimanje i gledanje.

Pa OŽEŽITE ima filmova koliko hoš' :pop:

Milet
01-04-2010, 06:48 PM

Od danas 1.4.10god.
Shodno planiranim aktivnostima realizacije, usluga MojaTV je od danas, 1. aprila, , obogaćena još jednom novom performansom. Riječ je o usluzi Video on Demand (VoD), sistem “videa na zahtjev” kojom je korisnicima MojeTv omogućeno preuzimanje i gledanje filmova iz videoteke.
Video na zahtjev, u okviru MojaTV usluge, omogućava korisniku da odabere i gleda video sadržaj na svom TV uređaju. Nakon kupovine odabranog filma, iz trenutne ponude igranih i crtanih filmova, isti se prikazuje na TV ekranu korisnika.

Kupljeni video sadržaj je na raspolaganju naredna 24 sata. U tom periodu može se gledati video sadržaj koji je kupljen u nekoliko dijelova ili čak nekoliko puta. Također, moguće je kupiti neograničen broj video sadržaja jednokratno.

Usluga Video on Demand je aktivirana danas u 14 sati, a trenutno je u ponudi 349 filmova raznih žanrova. Struktura filmova je slijedeća: Akcija 13, Animirani 6, Avanturistički 4, Biografski 1, Crtani dilmovi 49 , Filmovi za djecu 3, Drama 59, ExYu filmovi 23, Horror 19, Istorijski 2, Komedija 51, Kriminalistički 6, Nučna fantastika 1, Sportski 1, Triler 17, Western 7, Filmovi za odrasle 78, Besplatni filmovi – promo filmovi 9 komada.

Korisnici usluge MojaTV će moći da preuzmu željeni film iz videoteke uz naknadu koja je definisana Cjenovnikom BH Telecoma, uz izuzetak filmova za koje je omogućeno besplatno preuzimanje i gledanje.

Drama preskupi :)

belami
01-04-2010, 06:52 PM
Ožeži ti sve dok ti nedodje račun na kraju mjeseca,kod BH telekoma je nema džbe ni kod babe.
Kad si sve ovako nakitio i nafalio sto nenapisa posto je film ?

Milet
01-04-2010, 07:12 PM
Ožeži ti sve dok ti nedodje račun na kraju mjeseca,kod BH telekoma je nema džbe ni kod babe.
Kad si sve ovako nakitio i nafalio sto nenapisa posto je film ?

3 km 1 film :sweat:

Gambirnus
01-04-2010, 07:17 PM

Od danas 1.4.10god.

Koji ce im k.... tol´ko pornjave :crazy:

DINHETA
01-04-2010, 08:21 PM
3 km 1 film :sweat:

Ja socijale žešće:crazy::crazy::crazy:
:sweat: 3 km :sweat: :sweat: :sweat:

mirzet52
01-04-2010, 08:38 PM
Koji ce im k.... tol´ko pornjave :crazy:

Zato sto pronjava spada u kategoriju naskupljih filmova 3KM po komadu...

cijene se krecu koliko pise od 0,5 KM do 3 KM....

fole13
01-04-2010, 09:12 PM
Evo slomise se jadni reklamiraju Moju tv na svakom kanalu na tv-u ,a raja nece pa nece ovu Moju tv jedino moze drogiran prikljucit :inject:

mirzet52
01-04-2010, 10:14 PM
Evo slomise se jadni reklamiraju Moju tv na svakom kanalu na tv-u ,a raja nece pa nece ovu Moju tv jedino moze drogiran prikljucit :inject:

Ne reklamiraju na FTV x D

a i gluho i daleko bilo reklama.... ono amaterski do bola... imas ti koju tafletu da spikas njemacki -.-

ukrstis adsl i bhtelecom i dobijes gofno sa slagom hahahahaha

mrmrman
01-04-2010, 11:27 PM
Ne reklamiraju na FTV x D

a i gluho i daleko bilo reklama.... ono amaterski do bola... imas ti koju tafletu da spikas njemacki -.-

ukrstis adsl i bhtelecom i dobijes gofno sa slagom hahahahaha

e0oN64hCMBo

Milet
02-04-2010, 12:10 AM

Ja nedrogiran priključio :sweat: :redbounce

mrmrman
02-04-2010, 12:32 AM
Ja nedrogiran priključio :sweat: :redbounce

MOra da si taj dan na lijevu nogu sutao kada si to pruikljucio majkemi nije normalno placati 70 km za to njesra.

Milet
02-04-2010, 12:36 AM
MOra da si taj dan na lijevu nogu sutao kada si to pruikljucio majkemi nije normalno placati 70 km za to njesra.

Nije sranje, meni sve super radi :)

Btw. viditel vi stanje racuna ?? Meni nista ne mjeri od 31.-og -.-

mrmrman
02-04-2010, 10:05 AM
Nije sranje, meni sve super radi :)

Btw. viditel vi stanje racuna ?? Meni nista ne mjeri od 31.-og -.-

mjerit ce ti racun kad dodje e moj jarane jesi slijep:imsorry:

ja nebih dao vise za internet od 30 km da je flat od 10bm/s a kamoli od 1024km/s

A L I
02-04-2010, 10:17 AM
ja nebih dao vise za internet od 30 km da je flat od 10bm/s a kamoli od 1024km/s

Kakve su ovo mjere, težina, masa, ubrzanje??? :amen:

Alamar
02-04-2010, 10:26 AM
mjerit ce ti racun kad dodje e moj jarane jesi slijep:imsorry:

hahahahahaha I gravitacija!!!:nargila::nargila:

mrmrman
02-04-2010, 10:47 AM
hahahahahaha I gravitacija!!!:nargila::nargila:

ako imate imalo mozga skontat cete sta sam napisao

niste pratili raspravu a tu nesta zezate

Casual
07-04-2010, 08:23 PM
Hvala bogu da jednom mogu pohvaliti BHTelecom.............prebacili su me na adsl 5g paket,i vidite mi sada brzine,uploada & downloada,kao i ping

JustOne
07-04-2010, 09:42 PM
Ma samo da mi je flat sa 2Mbita,ne treba mi nista vise.
Prokleti BH Telekomci. :cops::D

ready
07-04-2010, 10:43 PM
Ma samo da mi je flat sa 2Mbita,ne treba mi nista vise.
Prokleti BH Telekomci. :cops::D

Kada bi povecali na 10G i to bi bilo dobro jer ja svaki mjesec prekoracim ovih 5 giga... :S

JustOne
08-04-2010, 09:31 AM
Kada bi povecali na 10G i to bi bilo dobro jer ja svaki mjesec prekoracim ovih 5 giga... :S

Slazem se...A ne znam vise sta cekaju...Nije valjda da su samo racunali na moju Tv...Kao da nije dovoljno sto nam se konekcija zna zeznuti zbog moje TV... :S

akusta
08-04-2010, 10:30 AM
Hvala bogu da jednom mogu pohvaliti BHTelecom.............prebacili su me na adsl 5g paket,i vidite mi sada brzine,uploada & downloada,kao i ping

Evo i mene prebacili na 10G, SVAKA IM CAST.

Yoe
08-04-2010, 08:20 PM
Izvor: http://mportal.com.hr/Default.aspx?ref=news&cat=72&id=4348

Dobri rezultati za Telekom Slovenije
Telekom Slovenije povećao broj pretplatnika svoje IPTV platforme Siol.TV

Državna, ujedno i najveća telekomunikacijska tvrtka u susjednoj Sloveniji, Telekom Slovenije završio je 2009. godinu sa impresivnih 109.471 pretplatnika svoje IPTV usluge Siol.TV na svojem domaćem tržištu što iznosi 29% više pretplatnika no godinu dana prije. Telekom Slovenije je 2009. godinu završio sa 8.875 pretplatnika svoje kabelske usluge što predstavlja povećanje od 58.3% u odnosu na kraj 2008. godine. Broj korisnika širokopojasnog interneta iznosio je visokih 211 tisuća, od čega 187.455 otpada na xDSL uslugu, dok preostalih 23.570 otpada na FTTH (optika).

Unatoč snažnoj konkurenciji, Telekom Slovenije još uvijek je najveći igrač u slovenskom IPTV sektoru sa 61.1% udjela na tržištu. Slijedi glavni konkurent T2 sa 32.4% udjela. Na trećem mjestu je Amis Telekom sa 5.7% udjela, a zadnji je Tusmobile sa 0,7% udjela. Prema tim brojkama dalo bi se zaključiti da slovenski IPTV sektor trenutno broji oko 177.000 korisnika te da polako ali sigurno nagriza još uvijek vodeću poziciju kabelskog sektora, barem što se tv distribucije tiče.

Telekom slovenije je 2009. godinu izvan matičnog tržišta završio sa 43.000 pretplatnika digitalne kabelske televizije i 55% udjela na kosovskom tržištu kroz uslugu koju pruža operator Ipko. U Makedoniji, njihova DVB-T platforma Boom TV došla je do 11.000 pretplatnika u samo mjesec dana nakon službenog lansiranja u studenom 2009. godine. Istovremeno, Telekom Slovenije je u Bosni i Hercegovini 2009. godinu završio sa 13.000 pretplatnika kabelske televizije Aneks.

Ha'ja tako to Slovenac radi...a onda dođe u BiH i BHtelekom klepi 2 milijuna € za MojuTv i jope' nista NE radi...:crazy:

Isnar
10-04-2010, 12:08 PM
Ova BHT konekcija je stvarno kriza, gubi se k'o kljucevi, razocaran sam... moj brat studira u Doboju i koristi m:tel, koji je brzine 1 Mb/s i puno je brzi od BHT-ovih navodnih 2 Mb/s... osim toga, cijene su iste za moj ograniceni i njegov FLAT paket (25KM+PDV)... zakljucak je da je BHT-ova usluga nula bodova... evo upravo cekam da dodje konekcija pa da posaljem ovaj post... katastrofa!

Yoe
10-04-2010, 07:43 PM
BH-cabelnet uveo u svoju ponudu RTL-hr...za svaku pohvalu :respect:

Autor:By Copy Paste
Izvor:http://www.bh-cabelnet.ba/Novosti/Najnovije/rtl-hrvatska

RTL Hrvatska
08.04.2010. 09:13
Poštovani korisnici,
S obzirom da smo odlučili u našu programsku šemu digitalnih paketa uvrstiti i hrvatski program RTL, dužni smo Vas obavijestiti o zatamnjivanjima koja će se vršiti na istom. Zatamnjivat će se svi sportski sadržaji i sadržaji čija su autorska prava regulisana samo na području Republike Hrvatske.

JustOne
10-04-2010, 09:08 PM
E gdje se i ja rodi...Ovdje sve ide na gore...:whatever:

Casual
10-04-2010, 10:27 PM
Nek sve zatamne....samo ne pornjavu:rcain:

mrmrman
10-04-2010, 10:57 PM
Nek sve zatamne....samo ne pornjavu:rcain:
osušit ces se bolan:aliensmil:aliensmil:aliensmil

Yoe
11-04-2010, 10:03 AM
Evo nekoliko kablovskih operatera koji u svojoj ponudi imaju RTL-hr ili B92...za razliku od anamo Njihove Tv gdje NEma ni NoveTV ...

Kiseljak: http://www.art-company.ba/kanali.htm

Zenica:http://www.tin.ba/index.php?/catv-programska-ema.html

Visoko:http://www.vinet.ba/index.php?option=com_content&view=article&id=63&Itemid=70

Tuzla:http://www.txtv.ba/?page_id=78

Bihać:http://www.missnet.ba/index.php?option=com_content&task=view&id=26&Itemid=42

Goražde:http://www.kg1.ba/page2.html

Sarajevo:https://www.lol.ba/v4/PrivatniKorisnici.aspx?usluga=e158fcf7-77a3-4189-ab6b-dff113229af5

HaZard
11-04-2010, 10:50 AM
Dobro ljudi, jel' ko vidio odgovor bilo koga iz BHTelecom-a ?
Il' je meni dioptrija naglo skočila pa neprimjetih ni jedan jedini odgovor ...

:headshake:headshake:headshake:headshake

Casual
11-04-2010, 11:32 AM
Dobro ljudi, jel' ko vidio odgovor bilo koga iz BHTelecom-a ?
Il' je meni dioptrija naglo skočila pa neprimjetih ni jedan jedini odgovor ...

:headshake:headshake:headshake:headshake
Ima ovdje pojedinaca na forumu,koji rade u telekomu,pa i ove teme citaju,a i stace odgovarat,kad nemaju se na sta izvuc zbog slabe ponude onim na NJIHOVU TV

shoT
11-04-2010, 10:54 PM
Ova BHT konekcija je stvarno kriza, gubi se k'o kljucevi, razocaran sam... moj brat studira u Doboju i koristi m:tel, koji je brzine 1 Mb/s i puno je brzi od BHT-ovih navodnih 2 Mb/s... osim toga, cijene su iste za moj ograniceni i njegov FLAT paket (25KM+PDV)... zakljucak je da je BHT-ova usluga nula bodova... evo upravo cekam da dodje konekcija pa da posaljem ovaj post... katastrofa!

cuj da je 1mbs brzi od 2 mbs, vecu provalu odavno nisam cuo HAHA

mirzet52
11-04-2010, 11:09 PM
cuj da je 1mbs brzi od 2 mbs, vecu provalu odavno nisam cuo HAHA

ma to ti je u fazonu dodzi nesta izvali al ne pazi sta izvaljujes :arsenal:

Prof.dr.Johnny Bermuda
11-04-2010, 11:36 PM
ma to ti je u fazonu dodzi nesta izvali al ne pazi sta izvaljujes :arsenal:

hej supermen,sta si digo pajser u posljednje vrijeme?:thinking:

i kakva je ono izvala?covjek je fino naglasio "navodno" 2Mbita/s,sto znaci da mu ne isporucuju deklarisanu brzinu;ne zalazeci sad kvantitativno,osjecao je da mu fercera sporije nego 1Mbita/s(vise subjektivna procjena).Jedno je teorija,drugo praxa a trece nasa percepcija svega toga...

sprdash se sa svakim postom,a meni pricas o respektu,ja barem onom ko se provali fino objasnim stvari ukoliko tu materiju poznajem,a ne govorim rijeci "de ne provaljuj se,glup si,ne seri" i sl.(pogledaj temu o ati grafi-koverzacija sa markusom fenixom-tip te malo rostilja,jel de:hehehehe: )

i de prestani se puhati,lako je biti pametan uz google:wackyjump

Yoe
12-04-2010, 10:00 AM
Sta vam je ba ljudi pa zar NE vidite da je nekom' u interesu slupat' BHtelekom i isti kupiti za sitne pare, tj. baciti ga na koljena kao sto se to upravo radi ili je vec urađeno s HT-om!!!Kad se uzme uobzir da su svi osim BHtelekoma uveli FLAT a oni sjede skrstenih ruku i sve to mirno posmatraju a korisnici se osipaju...dođes do zakljucka da tu debelo nesto NE stima!!!A zakljucak je kao sto sam vec naveo prodati BHT za sitnu lovu...
I da jucer je Klempo Tihić konacno priznao(javna tajna)kod Mate u Teleringu da se bez SDA NE moze postaviti upravni odbor BHtelekoma...Kao sto se i moglo predpostaviti, BHtelekom-om upravlja ON i SDA!!!

Kakaljin
12-04-2010, 10:04 AM
BH-cabelnet uveo u svoju ponudu RTL-hr...za svaku pohvalu :respect:

Autor:By Copy Paste
Izvor:http://www.bh-cabelnet.ba/Novosti/Najnovije/rtl-hrvatska

RTL Hrvatska
08.04.2010. 09:13
Poštovani korisnici,
S obzirom da smo odlučili u našu programsku šemu digitalnih paketa uvrstiti i hrvatski program RTL, dužni smo Vas obavijestiti o zatamnjivanjima koja će se vršiti na istom. Zatamnjivat će se svi sportski sadržaji i sadržaji čija su autorska prava regulisana samo na području Republike Hrvatske.

Pa zasto ubacuju kanal ako ce ga zatamljivati, znaci taj kanal je samo ubacen da oni mogu reci da imaju veci broj kanal koje ustvari ne mozes gledati???!!!!!!!!!

To znaci da ustvari mi mozemo gledati samo BiH kanale jer imaju pravo za BiH dok svi ostali se onda ilegalno gledaju.

Yoe
12-04-2010, 10:10 AM
Pa zasto ubacuju kanal ako ce ga zatamljivati, znaci taj kanal je samo ubacen da oni mogu reci da imaju veci broj kanal koje ustvari ne mozes gledati???!!!!!!!!!

To znaci da ustvari mi mozemo gledati samo BiH kanale jer imaju pravo za BiH dok svi ostali se onda ilegalno gledaju.Ih sad NE gleda se poklonu u zube :mrgreen2::mrgreen2::mrgreen2: koji ces jos dodatno placati :hihi::hihi:

kasda
12-04-2010, 10:20 AM

To znaci da ustvari mi mozemo gledati samo BiH kanale jer imaju pravo za BiH dok svi ostali se onda ilegalno gledaju.

Naravno. :) Sta si ti mislio da gledas dzabe ? :)
Najbolje je zemaljska antena ... hvatas novu i rtl , hrt dzabe a antena 15 KM :)

Ljudi se zalijecu kad im kaze kable operater da mogu gledati neograniceno broj kanala. Ovo ti je kao FTA /free to air/ satelitski receiver. Imas besplatne kanale + kodirane koji se prikazuju samo kad je nesto bezveze (vijesti, panorame i slicno).

Samo za Hayat TV ti je preptlata 100 eura godisnje. FTV isto toliko. Negdje vise negdje manje.

akusta
12-04-2010, 10:25 AM
J..o RTL I B92, DAJ MUZIKE VH1 MTV na hs kablovskoj sve sama papanijada od kanala.

Arabeka
12-04-2010, 10:31 AM
J..o RTL I B92, DAJ MUZIKE VH1 MTV na hs kablovskoj sve sama papanijada od kanala.

Dobar je B92... ali ti ni na Elobu nije nista bolje DM,BNmusic,OSM,Alfa itd...GENOCID

Kakaljin
12-04-2010, 02:05 PM
Naravno. :) Sta si ti mislio da gledas dzabe ? :)
Najbolje je zemaljska antena ... hvatas novu i rtl , hrt dzabe a antena 15 KM :)

Ljudi se zalijecu kad im kaze kable operater da mogu gledati neograniceno broj kanala. Ovo ti je kao FTA /free to air/ satelitski receiver. Imas besplatne kanale + kodirane koji se prikazuju samo kad je nesto bezveze (vijesti, panorame i slicno).

Samo za Hayat TV ti je preptlata 100 eura godisnje. FTV isto toliko. Negdje vise negdje manje.

Nigdje nisam napisao da se nesto djabe gleda, ve govorim da su ubacili kanal u dodatne gdje se extra placa i onda ga zatamljuju, ako ga extra placam hocu i da ga gledam,

Znaci ja hocu da platim, ali i da gledam sto sto sam platio, ako mi je nesto skupo to necu ni gledati.

ali ovdje nasi kabl operateri se busaju brojem kanala a ne kvalitetom tih kanala,

Najbolje bi bilo da se naprave raznovrsne ponude paketa kanala pa stavi cijenu pa ce ko hoce da gleda taj i taj kanal platiti za njega, ako nece da plati nece ga ni gledati i zavrseno.

kasda
12-04-2010, 04:11 PM
Nigdje nisam napisao da se nesto djabe gleda, ve govorim da su ubacili kanal u dodatne gdje se extra placa i onda ga zatamljuju, ako ga extra placam hocu i da ga gledam,

Znaci ja hocu da platim, ali i da gledam sto sto sam platio, ako mi je nesto skupo to necu ni gledati.

ali ovdje nasi kabl operateri se busaju brojem kanala a ne kvalitetom tih kanala,

Najbolje bi bilo da se naprave raznovrsne ponude paketa kanala pa stavi cijenu pa ce ko hoce da gleda taj i taj kanal platiti za njega, ako nece da plati nece ga ni gledati i zavrseno.

Pa onda nitko nebi koristio kablovsku :)

Slazem se sa tobom da naprave po nekoliko paketa sa kanalima ...pa da covjek moze birati. Ja ne koristim kablovsku jer ... ljudi imaju 50% kanala koji su samo muzicki. Ja ne volim slusati muziku na TV-u samo me dodatno umara i covjeka otjera u dosadu.

Yoe
12-04-2010, 04:36 PM

Ne branim kablovce ali Hebu ih "aVtorska prava"...tu je problem...sta se u nedelju desilo HRT-u 2 zbog aVtorskih prava i NE zatamnjivanja istog u Srbiji http://mportal.com.hr/Default.aspx?ref=news&cat=50&id=4354

Kakaljin
12-04-2010, 05:09 PM
Ne branim kablovce ali Hebu ih "aVtorska prava"...tu je problem...sta se u nedelju desilo HRT-u 2 zbog aVtorskih prava i NE zatamnjivanja istog u Srbiji http://mportal.com.hr/Default.aspx?ref=news&cat=50&id=4354

Pa zato postoje dodatni paketi gdje mi svi platimo za kanale koje da gledamo i da nam ne budu zatamljeni. Samim tim placanjem smo mi platili da gledamo taj kanal cijeli. To je isto kada se kupi kartica za satalit nekog kanala ili paketa kanala i gledas sve to. Jer si ti placanjem kartice platio autorska prava na tom kanalu da gledas. Isto kao za PPV kanale kada hoces samo odredjenu utakmicu ili film da gledas.

Yoe
12-04-2010, 05:53 PM
Pa zato postoje dodatni paketi gdje mi svi platimo za kanale koje da gledamo i da nam ne budu zatamljeni. Samim tim placanjem smo mi platili da gledamo taj kanal cijeli. To je isto kada se kupi kartica za satalit nekog kanala ili paketa kanala i gledas sve to. Jer si ti placanjem kartice platio autorska prava na tom kanalu da gledas. Isto kao za PPV kanale kada hoces samo odredjenu utakmicu ili film da gledas.

J..€š ti drzavu u kojoj jedan kriminalac Elvir Švrakić, drzi jedan grad (Sarajevo) u medijskoj izolaciji...on kupi pišanu seriju (Najbolje godine) koju niko NE gleda od NoveTV a ovi zamrace tu istu seriju (samo u Sarajevu) u "BiH"...s te strane si upravu...kad gledas globalno onda tu dolazi do izrazaja ono sto sam vec napisao...posto je isto govorno podrucije (BiH,Hrvatska i Srbija) NE vidim problem u reemitiranju programa iz regije...kao sto je to rijeseno sa Njemackom,Austrijom,Belgijom i Švicarskom...u tim drzavama "NEma" problema oko autorskih prava jer je isto govorno podrucije("tako se barem tretira"):grouphug: ev' jedan od primjera http://mportal.com.hr/Default.aspx?ref=news&cat=53&id=4350 !!!Ali pišaj ga OVO JE BALKAN u nas nemre niš jednostavno...:tuca:

apokalipso
12-04-2010, 08:02 PM
da se malo bolje razumijete u autorska prava i sve sta ona obuhvataju i sta sve stoji na raspolaganju njenom nosiocu nebi tako pricali

JustOne
12-04-2010, 08:11 PM
spor mi net... :S 2.0Mbps

Kakaljin
12-04-2010, 08:51 PM
da se malo bolje razumijete u autorska prava i sve sta ona obuhvataju i sta sve stoji na raspolaganju njenom nosiocu nebi tako pricali

Molim te onda da mi pojasnis oko tih autorskih prava, jer ako se neka utakmica ili film hoce da gleda fino ti pise cijena za taj dogadjaj i ako si spreman da to platis ti to mozes da gledas. tzv. PPV . To se moze bilo gdje u svijetu. Takodje tako postoji i za kompletne kanala u vidu kartica za te kanale. Ja tim placanjem stecem pravo da gledam taj sadrzaj.

Objasni mi molim te ako je suprotno ovome sto ja govorim i das argumente ja cu ti prvi reci da sam pogresio.

Pozdrav

apokalipso
12-04-2010, 09:56 PM
drugo je privano/licno koristenje odredjenih paketa (prvenstveno mislim na SAT pakete koje mozes sam koristiti) a drugo je koristenje za velike narodne mase gdje se prava prikaza odredjenog materijala (utakmice kao najgledanije) izdaje za pojedine drzave pa ko u njoj otkupi ekskluzivno pravo prikazivanja tog sadrzaja ima prava da ostalim zabrani prikaz istog, u ovom slucaju traziti zatamnjivanje
PPV je nesto sasvim drugo

fole13
12-04-2010, 09:59 PM
Imate li vi problema s netom kod mene jedva otvara stranice 15g paket:crazy:

JustOne
12-04-2010, 10:01 PM

Ja sam vec napisao da imam... ;)

Garant Moja TV u pitanju...Ako me pitas sta je u pitanju...:cops:

Casual
12-04-2010, 10:19 PM
Skida mi 2 mb,7 minuta.....................5g Paket :mean2:

Kakaljin
13-04-2010, 07:13 AM
drugo je privano/licno koristenje odredjenih paketa (prvenstveno mislim na SAT pakete koje mozes sam koristiti) a drugo je koristenje za velike narodne mase gdje se prava prikaza odredjenog materijala (utakmice kao najgledanije) izdaje za pojedine drzave pa ko u njoj otkupi ekskluzivno pravo prikazivanja tog sadrzaja ima prava da ostalim zabrani prikaz istog, u ovom slucaju traziti zatamnjivanje
PPV je nesto sasvim drugo

Razumijemo se mi, znam ja sve to jer kod kablovske svi imaju pristup na osnovnom paketu. Pa zato postoje dodatni paketi u Kablovskoj koji bi onda isli individualno ko plati da gleda gledace te dodatne kanale i tu se onda ne zatamljuje.

Yoe
13-04-2010, 09:43 AM
Razumijemo se mi, znam ja sve to jer kod kablovske svi imaju pristup na osnovnom paketu. Pa zato postoje dodatni paketi u Kablovskoj koji bi onda isli individualno ko plati da gleda gledace te dodatne kanale i tu se onda ne zatamljuje.

Nije ba isto...Kad kupis recimo karticu HRT-a naravno da imas pravo gledati bez zatamnjenja jer si direktno platio HRT-u... jer samo ti mozes gledati...drugo je kad kablovci reemituju program (HRT-a) sirokim narodnim masama i ubiru pretplatu za to, bilo da se radi o osnovnom ili dodatnom paketu kanala tu moras postovati aVtorska prava=RAK...opet s drude strane imas "NElegalno" gledanje preko CS-a, tu niko nista NEmoze, niti RAK ni HRT...

telefon
14-04-2010, 09:01 AM
mislim da vi svi brcete par stvari...
ako njem. tv emituje za cijelu europu preko sat. oni su za tu mogucnost platili i zato emitiraju taj sadrzaj ali vecim placaju samoo kao sto kolega rece za isto govorno podrucje...
a ovi nasi kablovci nisu platili nista i reemitiraju programe manje vise iligalno jer zasto bi se nova ili rtl bunili da im neko emitira reklame i u drugim drzavama...
jer pogledajte svabe oni su za aut. i svicu stavili extra kanala sa njihovim reklamama...
a opet ovi nasi da su platili novi i rtl-u za reemitiranje i oni bi recimo ubacili svoje reklame ali nisu i moraju zatimnjivati sadrzaje za koje su bh.tv kuce platili exkluzivna prava za emitiranje jer i tu se opet radi o reklami i parama...
znaci kablovci nisu platili i ne mogu emitirati i to je sva prica a sve ovo sto bi mi volili ili oni sto kazu da jesu i da imaju pravo to raditi a ne rade pa se sam zapitaj zato?

Yoe
14-04-2010, 10:14 AM
mislim da vi svi brcete par stvari...
ako njem. tv emituje za cijelu europu preko sat. oni su za tu mogucnost platili i zato emitiraju taj sadrzaj ali vecim placaju samoo kao sto kolega rece za isto govorno podrucje...
a ovi nasi kablovci nisu platili nista i reemitiraju programe manje vise iligalno jer zasto bi se nova ili rtl bunili da im neko emitira reklame i u drugim drzavama...
jer pogledajte svabe oni su za aut. i svicu stavili extra kanala sa njihovim reklamama...
a opet ovi nasi da su platili novi i rtl-u za reemitiranje i oni bi recimo ubacili svoje reklame ali nisu i moraju zatimnjivati sadrzaje za koje su bh.tv kuce platili exkluzivna prava za emitiranje jer i tu se opet radi o reklami i parama...
znaci kablovci nisu platili i ne mogu emitirati i to je sva prica a sve ovo sto bi mi volili ili oni sto kazu da jesu i da imaju pravo to raditi a ne rade pa se sam zapitaj zato?Tako je haveru...sve se vrti oko novca platis pa se klatis...jer kako kablovci placaju Eurosport2 0,50€ po pretplatniku i nema zatamnjenja kad su utakmice bundeslige na programu...to isto vazi za HRT i NovuTV tintipla pa gledaj i reemituj koliko ti volja...nego ovako to rade nasi kablovci citiram:
BHCN-RTL-hr u dodatnom paketu

Zatamnjivat će se svi sportski sadržaji i sadržaji čija su autorska prava regulisana samo na području Republike Hrvatske.
Nadamo se da ćete uživati.

To ti ga dođe od prilike vako... da sad odes kupiti auto s dodatnom opremom (sto znaci skuplje) od osnovne cijene a diler (ne proizvođac automobila) ti unaprijed kaze da ce ti iskljuciti privremeno klimu ljeti kad ono dobro ugrije...a postoji i mogucnost da ti skinu i alu felge,"sve vi za vi vase sigurnosti",kako nalaze proizvođac a zbog boljeg odrzavanja automobila... i ti to sve uredno doplatis...i jos ti na kraju kaze kako ces uzivati???!!! :oops2: Niđe veze ba...

mrmrman
14-04-2010, 10:32 AM
otisli ste sa teme daleko

Arabeka
14-04-2010, 10:43 AM
BHCN-RTL-hr u dodatnom paketu

Zatamnjivat će se svi sportski sadržaji i sadržaji čija su autorska prava regulisana samo na području Republike Hrvatske.
Nadamo se da ćete uživati.

To ti ga dođe od prilike vako... da sad odes kupiti auto s dodatnom opremom (sto znaci skuplje) od osnovne cijene a diler (ne proizvođac automobila) ti unaprijed kaze da ce ti iskljuciti privremeno klimu ljeti kad ono dobro ugrije...a postoji i mogucnost da ti skinu i alu felge,"sve vi za vi vase sigurnosti",kako nalaze proizvođac a zbog boljeg odrzavanja automobila... i ti to sve uredno doplatis...i jos ti na kraju kaze kako ces uzivati???!!! :oops2: Niđe veze ba...

:hihi::thumbup::bravo2: oplakah od smijeha...usporedba za 10 :respect:

Mosquito
16-04-2010, 01:40 PM
Ja sam vec napisao da imam... ;)

Garant Moja TV u pitanju...Ako me pitas sta je u pitanju...:cops:

I kod mene isto sporo pravo.. 15G

akusta
16-04-2010, 01:57 PM
Kod mene je 5G i nemam problema sa netom.

Killer Copy
18-04-2010, 01:21 PM
LJudi desilo se čudo, bh telečom ne naplaćuje vise ako prekoracite limit. evo kod mene 100 MB preko limita i 0KM naplate. pa jeli to moguce. tresu se tribine. nek su se sjetili da nas p0caste za 1 MaJ

kasda
18-04-2010, 01:34 PM
LJudi desilo se čudo, bh telečom ne naplaćuje vise ako prekoracite limit. evo kod mene 100 MB preko limita i 0KM naplate. pa jeli to moguce. tresu se tribine. nek su se sjetili da nas p0caste za 1 MaJ

Hahahahahahahahahahahaha , nemoj me bezveze nasmijavati. To im ne radi brojac ... sacekaj 1.5.2010 godine ... kad bude uredno prekoracenje naplaceno i brojac iznenada proradi kao i uvijek.

Casual
18-04-2010, 01:36 PM
vidi jesul ti smanjili brzinu,tako rade svi ostali kad prekoracis limit..........

***ARSENAL***
18-04-2010, 03:55 PM

ee tako da su posteni bi trebalo, predjes limit smanje brzinu, ali nece lopovi, nego ti jos naplate :angry2:

Hava
18-04-2010, 04:36 PM

Sacekaj prvi,pa ces da vidis:devilwinkNije radio brojac.

Killer Copy
18-04-2010, 07:58 PM
Hahahahahahahahahahahaha , nemoj me bezveze nasmijavati. To im ne radi brojac ... sacekaj 1.5.2010 godine ... kad bude uredno prekoracenje naplaceno i brojac iznenada proradi kao i uvijek.

pa radi brojac, uredno promet prati i sva prekoracenja. pise koliko sam potrosio. samo mi nisu naplatili. to je novost od 01 maja. predjes limit koliko hoces i jos ti ne naplate. al ne moze ni to svako. to moras imati stelu u telecomu. a meni je babo direktor dole pa zato

vidi jesul ti smanjili brzinu,tako rade svi ostali kad prekoracis limit..........

nisu mi smanjili brzinu. ista brzina cak i brza

Sacekaj prvi,pa ces da vidis:devilwinkNije radio brojac.

radi brojac ko lud, samo ne naplacuje vise. i ne moram cekat prvi maj. ja prvi maj cekam zbog neceg drugog

mirzet52
18-04-2010, 08:21 PM
Sumnjam da ne naplacuju....

Zapravo uvjeren sam da ce sve naplatit....

Primjer:

nkog mjeseca tacno u prelazu iz mjeseca u mjesec sam se reconnect da mi ne naplacuju vise. odem na stanje za predhosni mjesec vidim pise 0.20 da se plati za predeno, reko ala mi vera....

dodze racun, na racunu 7+ KM... sjebem se ja i to pravo,kako odakle, nije mi bilo jasno.... odem na portal kad i tamo 7+ KM....

Nego ne zalijecite se vec polako...

DirectAttacker
21-04-2010, 06:49 PM
Sve najgore mogu reci o njima.

Killer Copy
24-04-2010, 08:43 PM
ovo je fakat vise sramota, i ne znam sto ih trpim vise. jbg tako mi je.
cijeli dan se nisam mogao konektovati jer mi je konecija pucala konstantno. lampica se na modemu gasila i palila cijeli dan. i nakon sto sam zvao 1422 nista se nije promijenilo do prije pola sata. fakat kriza zesca

DINHETA
24-04-2010, 09:19 PM
Užasna je danas konekcija,pucala ko .........

Sarajlija.ba
25-04-2010, 12:58 AM
Užasna je danas konekcija,pucala ko .........
Pucala ko kokice:scared
Ja sve kontam do mene ali vidis nije:oesmile:

Yoe
25-04-2010, 09:16 AM
i nakon sto sam zvao 1422

Jel te stucnjak s' druge strane slusalice pitao "kako se konektujes"??? :hihi: Ja kad god nazovem frajer konstantno pita kako se konetujes nikad NE fuli postaviti to pitanje...valjda bi to bio razlog zbog kojeg nemam interneta...sta li...reko pasa izgleda da ja konstantno okrecem pogresan broj... umjesto BHT-a dobijem roštiljđiju u cevabdžinici...:jumpers:

Casual
25-04-2010, 10:29 AM
Jel te stucnjak s' druge strane slusalice pitao "kako se konektujes"??? :hihi: Ja kad god nazovem frajer konstantno pita kako se konetujes nikad NE fuli postaviti to pitanje...valjda bi to bio razlog zbog kojeg nemam interneta...sta li...reko pasa izgleda da ja konstantno okrecem pogresan broj... umjesto BHT-a dobijem roštiljđiju u cevabdžinici...:jumpers:
cudo ne pitaju,imas li racunar..............

Killer Copy
25-04-2010, 02:37 PM

ne pitaju me to, nego im ja odmah kazem sta je problem. ali opet sam danas imao problema do prije pola sata sa konekcijom. jutros mi dolazili iz telecoma da provjere linije al nista nije uradjeno. pa ce opet sutra doci. fakat telecom i internet postaju sve vece sranje

***ARSENAL***
25-04-2010, 03:19 PM
ne pitaju me to, nego ima ja odmah kazem sta je problem. ali opet sam danas imao problema do prije pola sata sa konekcijom. jutros mi dolazili iz telecoma da provjere linije al nista nije uradjeno. pa ce opet sutra doci. fakat telecom i internet postaju sve vece sranje

Dobro jutro ...davno su to postali

Yoe
27-04-2010, 11:26 AM
http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtopic.php?f=21&t=73296

http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtopic.php?f=21&t=75711

NO COMMENT...

almir008
27-04-2010, 06:11 PM
ma ja cekam prvu priliku da nadjem provajdera da ne bude skup prikljucak, iz tuzle sam, kablovski net mi ne moze jer mi nije prosla kablovska u ulici, cim zona ili wispi daju povoljan prikljucak, prelzim iste sekunde

5GB sam davno presao i sad mogu moliti Boga da samo sto manje prekoracenje dodje...skoro i da ne idem na net...

j**es takav net...cuj 5 GB..odgledam sad dva klipa na youtubeu ode mi 100 mb...

admirS
27-04-2010, 07:23 PM
ehh ovako ....koristim paket moja tv NET

kako da dva komp. konektujem na net (ono kao kod standardnog adsl-a ne prolazi) ????????

KouNaN
13-05-2010, 04:07 PM
Zna li iko šta će biti sa mojim računima. Naime, dugo se žalim, mjesecima, na uslugu i izgleda da su nešto uspjeli napraviti, barem su rekli da pratim i da provjerim stabilnost, pa ću pratiti sljedećih par dana. No, za februar, mart i april su mi došli računi, ali usluga nije nikakva bila. Ima li ko kakvog iskustva oko toga da li će mi smanjiti te račune, ili skroz ukinuti, i sl....?

I da, kažu da nakon tri mjeseca mogu prekinuti ugovor, iako sam potpisao na 24 mjeseca. Znači li to da onda poplaćam šta budem trebao od računa i otplatim modem (ostatak vremena koje sam trebao provesti sa njima puta 10KM mjesečno) i to je to?

Yoe
16-05-2010, 12:02 PM
Aber, ales andere ist sheize ! No comment... http://www.speedtest.net/global.php#0,3,123

Download Speed: Upload Speed:

88. Bosnia and Herzegovina 2.41 Mb/s 118.Bosnia and Herzegovina 0.42 Mb/s

Waeva
16-05-2010, 10:18 PM
Znaci nisu vise vodeci ni u kvalitetu i stabilnosti, nekad ih je to krasilo za razliku od kablovskih operatera, a sad su svi napredovali samo je BH Telekom ostao na istom, ako cak nisu i gori postali.

akusta
16-05-2010, 11:37 PM
Gledam na portalu MOJA TV pregled programa kod njih jos stoji pregled drugi i treci mjesec azurnost im je na nivou stvarno bruka za jednu takvu veliku BiH firmu.

Stauff
17-05-2010, 11:15 AM
Gledam na portalu MOJA TV pregled programa kod njih jos stoji pregled drugi i treci mjesec azurnost im je na nivou stvarno bruka za jednu takvu veliku BiH firmu.

Prije dva mjeseca si branio istu tu MojaTV da bi sada srao po njoj. Licemjerno i pateticno.

akusta
17-05-2010, 11:59 AM
I šta sad, kakve veze ima MOJA TV korištenje i ono sto je na portalu, haj bjezi majke ti ako hoces da se svađaš nađi nekog drugog, i ne serem po njoj nego na azurnoti na portalu.

Yoe
17-05-2010, 04:45 PM
Znaci nisu vise vodeci ni u kvalitetu i stabilnosti, nekad ih je to krasilo za razliku od kablovskih operatera, a sad su svi napredovali samo je BH Telekom ostao na istom, ako cak nisu i gori postali.

Hoce li ovo biti dovoljno da se skonta da je BleeeeeHaaaatelekom prava UBLEHA I NAJGORI u BiH :explosive: Pisljivi Elob ih presisao...NIĐE VEZE BA

Nadamo se da ćete biti zadovoljni sa ovim programskim osvježenjima, a na jesen možete očekivati NOVI I BOLJI ELOB i to u smislu:

- SASVIM NOVA DTV PLATFORMA ( veliki broj najboljih informativnih, dokumentarnih, zabavnih i dječijih programa na najgledanijim svjetskim kanalima ),
- PONUDA RAZNOVRSNIH PAKETA NAŠIH USLUGA,
- HD SLIKA VISOKE REZOLUCIJE ( 5 x više detalja, 8 x veći kontrast, 16 miliona boja, HD format slike i DOLBY surround zvuk ),
- DVR ( digital video recorder ), istovremeno snimanje i gledanje TV programa,
- BRŽI I BOLJI INTERNET NEGO IKAD DO SADA

i još mnogo novih usluga

http://elob.ba/

Lud i ponosan
17-05-2010, 07:40 PM
Presisali su ih svi i u gradu Sarajevu ga odavno puse...

Elob i BH cablenet je kupio jedan investitor, od sada ce to biti jedna firma, naravno u sklopu toga svega ulazi i GNET. HS takodje radi na prosirenju svoje optike na cijeli grad, odavno doduse to traje i zestoka konkurencija slijedi. U svemu tome, u Sarajevu naravno, BH telekom pusi i nista drugo i ne zasluzuje.

Yoe
17-05-2010, 08:27 PM
Presisali su ih svi i u gradu Sarajevu ga odavno puse...

Elob i BH cablenet je kupio jedan investitor, od sada ce to biti jedna firma, naravno u sklopu toga svega ulazi i GNET. HS takodje radi na prosirenju svoje optike na cijeli grad, odavno doduse to traje i zestoka konkurencija slijedi. U svemu tome, u Sarajevu naravno, BH telekom pusi i nista drugo i ne zasluzuje.

Ako je istina!!!Ko ba kupi Elob i BHCN???

mrmrman
18-05-2010, 02:01 PM
Eto sad i mtel uvodi iptv pod nazivom open iptv trio paket kosta 55 km sto je kod bh telecoma 65 km

http://forum.bih.net.ba/showthread.php?t=69754

Yoe
18-05-2010, 05:32 PM
Autor:By Coopy/Paste
Izvor: http://www.sarajevo-x.com/biznis/news/clanak/100518097

BH Telecom pustio u rad opremu za nove servise

Povodom 17. maja, Dana svjetskih telekomunikacija i informacionog društva, i 145 godina Međunarodne telekomunikacione unije (ITU), BH Telecom je danas u 14 sati pustio u rad novu komunikacionu opremu, koja će korisnicima usluga BH Telecoma omogućiti pristup najnovijim servisima iz oblasti telekomunikacija (širokopojasni pristup Internetu, Moja TV i sl.).
Tema ovogodišnjeg Dana svjetskih telekomunikacija i informacionog društa je "Bolji grad, bolji život s ICT-ovima".

Radovi na modernizaciji i proširenju mreže su završeni u mjesnim zajednicama Pendičići, Delijaš, Šabići i Sinanovići a uskoro će biti i u ostalim mjesnim zajednicama općine Trnovo, saopćeno je iz BH Telecoma.

"Smatramo da ruralna područja u BiH treba modernizirati tako što će svako domaćinstvo imati mogućnost korištenja informaciono – komunikacijskih tehnologija. S obzirom na ovogodišnju temu Dana svjetskih telekomunikacija, počinjemo i s realizacijom projekta ''Optika do svakog stana u Kantonu Sarajevo", izjavio je regionalni direktor Direkcije Sarajevo Hajrudin Šuman. BH Telecom zahvaljuje na povjerenju svim korisnicima usluga te svim domaćim i inostranim partnerima na uspješnoj višegodišnjoj saradnji.

Nakon sto je proslo 15 godina od rata i Milijardama zarađenih maraka(samo oni znaju na sta su ih i kako potrosili) (U)BleeeHaaaatelekom "spektakularno" najavljuje da ce poceti sa uvođenjem optike po Sarajevu :eyecrazy: Drugovi (U)BleeHaaaatelekomci "mozda niste informisani", svi ostali su uveli ili su prikraju sa uvođenjem optike...a vi "gospodo" tek sad pocinjete i trebali bi mi sad biti USHICENI :votkazakon:
Postavljam pitanje telekomovoj "gospodi" na koje vjerovatno nikad NEcu dobiti odgovor... STA JE SA OSTALIM GRADOVIMA TUZLA,MOSTAR,ZENICA BIHAC itd... zasto ako vec radite NE radite sve u paketu pa da i ostali gradovi imaju optiku???Kao sto se moze vidjeti-primjetiti ja sam iz Sarajeva ali sam za to da se sve radi u paketu..ako cemo biti posteni!!!

semir.ks
18-05-2010, 05:57 PM
Izgleda da su "slucajno" zaobisli selo nekog guzonje, upravo sam cuo da je kompletan vrh bhtelekoma smijenjen?!:cool2: Valjda nije novinarska patka

mrmrman
18-05-2010, 06:08 PM
Izgleda da su "slucajno" zaobisli selo nekog guzonje, upravo sam cuo da je kompletan vrh bhtelekoma smijenjen?!:cool2: Valjda nije novinarska patka

Gledajte dnevnik na ftv u 19:30 bit ce bh telecomu kazu da je bilo nekih incidenata

Arabeka
18-05-2010, 06:12 PM

Mozda nam sad dodju jos gori :crazy::eyecrazy:

semir.ks
18-05-2010, 06:16 PM
Mozda nam sad dodju jos gori :crazy::eyecrazy:

Auuu... mislis?

akusta
18-05-2010, 06:51 PM
Možda sad puste FLAT, ali me to ne zanima jer od 01.06. korisnik sam lol-a.

KorisnikNo1
18-05-2010, 07:29 PM
jos da nam hoce nabacit par tv kanala na free zona (sem ona 4 sto trenutno imaju bth1, ftv, tv sa i hayat) :)

Yoe
19-05-2010, 09:30 AM
Izvor: http://www.nezavisne.com/ekonomija/vijesti/60137/Smjene-prezivio-samo-Imamovic.html

SARAJEVO - Uprkos tome što je prije tri dana dao ostavku, Nihad Imamović jedini je od sedam članova Nadzornog odbora "BH Telecoma" dobio povjerenje dioničara na sjednici Skupštine dioničara ovog društva koja je održana u utorak.

Zahvaljujući glasovima ovlaštenog predstavnika većinskog kapitala Zerine Konjhodžić, očekivana "čistka" u "BH Telecomu" obavljena je smjenom predsjednika Nadzornog odbora Samira Čauševića i članova tog tijela Seada Gušmirovića, Mirsada Huseinbašića, Vjekoslava Ivankovića, Džeme Salihovića i Josipa Tomića. Smjene u Nadzornom odboru najprofitabilnije bh. kompanije, prema izvorima bliskim stranačkim krugovima, motivirane su namjerama SDA i Stranke za BiH da u javnim preduzećima uklone kadrove koje je postavio bivši federalni premijer Nedžad Branković zajedno s pokroviteljima iz SDA i vaninstitucionalnih centara moći.

Iako "BH Telecom" ima nešto više od 63 miliona dionica, Imamović je dobio oko 401,5 miliona glasova, jer je predstavnica državnog kapitala svih sedam glasova dala njemu. Da bi nekom članu Nadzornog odbora bilo izglasano povjerenje, morao je da dobije jednak ili veći broj glasova nego kada je biran u Nadzorni odbor, što se jedino dogodilo u slučaju Imamovića.

"Imamović u ovom trenutku ostaje pri ostavci, ali će sačekati dalji razvoj situacije", kazao je Vedran Peršić, portparol "ASA Holdinga", prenoseći stavove njenog šefa Imamovića, koji se nalazi na službenom putu.

Rizah Softić, zastupnik dijela malih dioničara, smatra neprihvatljivim dato povjerenje Imamoviću.

"Većinski dioničar nije poštovao legitimno Imamovićevo pravo na ostavku", kaže Softić i podsjeća da je kao predstavnik malih dioničara Imamović izabran u Nadzorni odbor nelegalno, glasovima većinskog vlasnika, što je bio jedan od razloga da Komisija za vrijednosne papire FBiH ranije odbije dati svoju saglasnost cijelom Nadzornom odboru.

Prije nego što je odlučivano o povjerenju članovima Nadzornog odbora, ostavku na mjesto predsjednika ovog tijela dioničarima je usmeno saopštio Čaušević, koji je potom i napustio sjednicu Skupštine. Ustvrdio je da je Vladin prijedlog o glasanju o povjerenju nezakonit, jer punomoćnik državnog kapitala nije došao na sjednicu s mišljenjem Vlade FBiH, nego samo resornog ministarstva, mada tako nije bilo kada su članovi Nadzornog odbora birani.

"Ovo što se događa otvara prostor za neprofesionalizam i podložnost uticajama", poručio je Čaušević prije napuštanja sjednice.

Istog mišljenja bili su i Huseinbašić, koji je tražio da tačka glasanja o povjerenju članovima Nadzornog odbora bude skinuta sa dnevnog reda, te Tomić, koji je najavio spremnost da podnese ostavku, ali je zatražio "barem usmeno obrazloženje za smjenu" i predlagao mjesec dana odgode smjena u interesu "BH Telecoma".

"Ova odluka me nije pogodila. Na meni su izvršeni svi eksperimenti nezakonitih postupaka u ovoj nazovi državi Federaciji BiH", kazao je Tomić, na što mu je jedan od dioničara replicirao opaskom da FBiH nije država.

Prije glasanja o povjerenju dioničari su usvojili izvještaj o poslovanju "BH Telecoma", koji uključuje i izvještaj o radu Nadzornog odbora. Huseinbašić i Tomić su na to ukazali kao na apsurd s obzirom na to da većinski vlasnik istovremeno daje podršku radu Nadzornog odbora, a onda ga potom smjenjuje.

Glasovi o povjerenju članovima Nadzornog odbora

Podjela dobiti:

•Nihad Imamović 401,54 miliona
•Mirsad Huseinbašić 4,55 miliona
•Samir Čaušević 1,76 miliona
•Vjekoslav Ivanković 1,76 miliona
•Džemo Salihović 1,76 miliona
•Sead Gušmirović 1,74 miliona
•Josip Tomić 1,74 miliona
Glasovima većinskog kapitala sa dnevnog reda skinuta je rasprava o raspodjeli dobiti, na što su posebno bili ljuti mali dioničari.
"Obrazloženje resornog ministarstva da se o dobiti ne raspravlja dok Vlada FBiH ne zauzme stav o raspodjeli dobiti iz 2009. godine u svim javnim preduzećima je neprihvatljivo. Zašto se 'BH Telecom' trpa u koš sa drugima kada ima profit veći nego sva druga javna preduzeća zajedno", upitao je dioničar Redžo Osmanagić.

Manja Uprava kompanije
Na sjednici Skupštine dioničara usvojene su i izmjene Statuta "BH Telecoma", kojima će biti omogućena reorganizacija Uprave. Umjesto dosadašnjih sedam članova zajedno sa generalnim direktorom, Uprava će brojati pet članova. Ove promjene, kako je kazao direktor Nedžad Rešidbegović, omogućiće kompaniji da se bolje nosi sa sve jačom konkurencijom na liberalizovanom tržištu telekomunikacijskih usluga u BiH.

Pogledaj te dobit pojedinih clanopva upravnog odbora LOPOVSKOG BleeeHaaaatelekoma vrtoglavih 413.09 milijuna KM...zato imamo za 30 KM 8G :angryfire:angryfire:angryfire Dobit kompanije za proslu godinu iznosio je 143 milijuna KM!!!A dionicarima podjeljeno (trebaju podijeliti) 413.09 milijuna KM!!!

truhli_nosorog
19-05-2010, 01:13 PM
Pogledaj te dobit pojedinih clanopva upravnog odbora LOPOVSKOG BleeeHaaaatelekoma vrtoglavih 413.09 milijuna KM...zato imamo za 30 KM 8G :angryfire:angryfire:angryfire Dobit kompanije za proslu godinu iznosio je 143 milijuna KM!!!A dionicarima podjeljeno (trebaju podijeliti) 413.09 milijuna KM!!!

Drug, ne sramoti se dzaba i ti kad se vec novinari sramote.

Iako "BH Telecom" ima nešto više od 63 miliona dionica, Imamović je dobio oko 401,5 miliona glasova, jer je predstavnica državnog kapitala svih sedam glasova dala njemu.

Lud i ponosan
19-05-2010, 01:17 PM
Ako je istina!!!Ko ba kupi Elob i BHCN???

istina jasta je, evo uporedi sad ponudu Eloba i BHCN-a, sve isti noviteti u pitanju. Ko je vlasnik saznace se uskoro, ali je jak i ambiciozan, sa velikim sredstvima za ulaganje i sirenje svoje mreze. Elem, konkurencija HS-u se opasno zahuhtala, a evo svjedoci smo i da HS siri svoju optiku kroz cijeli grad i na mjestima gdje je ELob bio jedini provajder.

Yoe
19-05-2010, 06:06 PM
Drug, ne sramoti se dzaba i ti kad se vec novinari sramote.

Brate ja samo prenio info ali ako i tako 401.05 milijuna glasova...nesto mi tu NE stima???

aldin23
19-05-2010, 10:42 PM
Brate ja samo prenio info ali ako i tako 401.05 milijuna glasova...nesto mi tu NE stima???

jarane 1 dionica 1 glas, imas 1000 dionica trebao bi imati pravo na 1000 glasova ovo je sve teoretski sad kako je to u bht ptice samo znaju jer po nekom izvjestaju gdje sam gledao imaju samo negdje oko 63 milijuna emitovanih dionica...

akusta
22-05-2010, 05:10 PM
http://www.speedtest.net/result/822818608.png (http://www.speedtest.net)

a net mi radi katastrofa, koji je fazon.

EternalForce
23-05-2010, 10:58 AM
http://www.speedtest.net/result/822818608.png (http://www.speedtest.net)

a net mi radi katastrofa, koji je fazon.

Izdrži do 1.6 onda si na Lol-u. Btk onda :opleti:

akusta
23-05-2010, 01:39 PM
Sljedeći ponedeljak u 08 i 30 sati u bhtelekom odjava ADSL-a, u 10 i 30 sati pravac BBI Centar stand lol-a i prijava za xDSL priključak u roku 24 do 48 sati. AKOBOGDA

Yoe
23-05-2010, 06:52 PM
Sljedeći ponedeljak u 08 i 30 sati u bhtelekom odjava ADSL-a, u 10 i 30 sati pravac BBI Centar stand lol-a i prijava za xDSL priključak u roku 24 do 48 sati. AKOBOGDA

Haveru vecina ti je zavidna a i ja... :ears: :waving: :thumbup:

EternalForce
24-05-2010, 01:22 AM
Haveru vecina ti je zavidna a i ja... :ears: :waving: :thumbup:

Hehe. Ja sam zavidan na brzini.

Ali evo cekam. emailo sam adminsitraciju svog ISP-a. Rekli su uvesti flat. Et samo jos da vidim koje ce bit brzina :D:D

Yoe
25-05-2010, 10:40 AM
Za one koji misle uvesti Logosoft...
https://www.lol.ba/v4/News.aspx?usluga=e5013a0b-a3af-403e-bbd1-8e58ace579c8

akusta
25-05-2010, 10:56 AM
E sad me zanima za ovaj ugovor moram li se vezati 18 mjeseci ako uzmem net beta paket, ako moram nista od lol-a.

akusta
25-05-2010, 11:03 AM
Korisnički račun će biti moguće aktivirati samo uplatom cjelokupnog duga koji trenutno postoji na računu, te dovođenjem računa na stanje veće ili jednako 0. Korisnicima i dalje stoji na raspolaganju dozvoljeni minus, a račun se deaktivira po automatizmu prekoračivanjem dozvoljenog minusa (iznos zavisi od paketa);

- Korisnički račun može biti neaktivan 15 dana, nakon čega će Korisnik biti kontaktiran, te će biti omogućeno da se u roku 7 dana račun aktivira ili se pokrene procedura raskida ugovora;

Ovo mi bas nije najjasnije.

akusta
26-05-2010, 12:10 PM
Lol ga je stvarno z...o uvođenjem ugovora na 18 mjeseci najvjerovatrnije nema nista od toga, još ako raskineš ugovor moraš im plaćati 50% od cijene do isteka ugovora koristio ne koristio, ali još valja razmislit.

semir.ks
26-05-2010, 05:47 PM
Lol ga je stvarno z...o uvođenjem ugovora na 18 mjeseci najvjerovatrnije nema nista od toga, još ako raskineš ugovor moraš im plaćati 50% od cijene do isteka ugovora koristio ne koristio, ali još valja razmislit.

Ti si negdje, ako se ne varam, napisao da te zanima samo internet, odnosno beta paket a ne kompletna usluga.

Kao sto na njihovoj stranici pise: " - Svi korisnici Trio i Duo+ paketa se kroz ugovor obavezuju na korištenje usluge u trajanju od najmanje 18 mjeseci. Ukoliko dođe do raskida ugovora prije isteka 18 mjeseci od dana zaključivanja ugovora, Pretplatnik je dužan Logosoftu isplatiti 50% iznosa pretplate za period od momenta raskida ugovora do isteka perioda od 18 mjeseci od zaključenja ugovora, te vratiti terminalnu opremu."

Po boldiranom se da zakljuciti da ovo ne vazi za one koji zele duo paket ili samo xdsl. Ali je najsigurnije njih kontaktirati pa znati na cemu si.

kamikaza01
26-05-2010, 08:39 PM
Danas su mi ugasili net zbog duga od 7,5 KM

Svi racuni placeni, a dug se "stvorio" pri sabiranju necega.

Kad treba ugasit net, tad ne kasne, tada sistemi rade, nema gresaka. Kad treba nesto popravit, citav sistem se srusi, serviseri zagube papir, nema opreme ...

eldžo
26-05-2010, 10:24 PM
I ja ako bog da još malo prelazim na wireless, 20 GB 25 KM sa PDV-om. Kuš bolje, i tad, ima da me boli k. za ovim sranjima :hungry:

akusta
27-05-2010, 08:24 AM
Ti si negdje, ako se ne varam, napisao da te zanima samo internet, odnosno beta paket a ne kompletna usluga.

Kao sto na njihovoj stranici pise: " - Svi korisnici Trio i Duo+ paketa se kroz ugovor obavezuju na korištenje usluge u trajanju od najmanje 18 mjeseci. Ukoliko dođe do raskida ugovora prije isteka 18 mjeseci od dana zaključivanja ugovora, Pretplatnik je dužan Logosoftu isplatiti 50% iznosa pretplate za period od momenta raskida ugovora do isteka perioda od 18 mjeseci od zaključenja ugovora, te vratiti terminalnu opremu."

Po boldiranom se da zakljuciti da ovo ne vazi za one koji zele duo paket ili samo xdsl. Ali je najsigurnije njih kontaktirati pa znati na cemu si.

Išo sam u bbi centar na njihov štand pitam fino jel ugovor ide na 18 mjeseci ili na neodređeno za npr. beta paket net kaze na 18 mjeseci, za pola sata nazovem u igmanskoj ulici sjedište kaze djevojka da ugovor ide na neodređeno vrijeme, samo dva paketa idu 18 mjeseci zbog skupe opreme koju daju, aljudi im odsele sa adresa i valjda ih ne mogu vise upratiti. Vidiš kolko je ko upućen u novosti, opet odoh na pauzu u bbi centar ponovo da se raspitam.

mrmrman
27-05-2010, 09:22 AM
pa eto i kad potpises ugovor na 18 mjeseci neces se pokajati kada ljudi imaju dobar net nego ti to objerucke prifvasti bez dvoumljenja rijesi se brate problema sa telecomom

Waeva
27-05-2010, 11:02 AM
Ne znam sta je toliko strasno u potpisivanju ogovra na 18 mjeseci? Pa ugovori su se potpisivali i sa ovim jadnim Telekomom, ja sam sad potpisa ugovor na 15 mjeseci s HS-om i mogu samo reci "da je Bogdom prije bilo ovakve ponude, potpisao bih ga i prije"
Budite sretni kad ste u mogucnosti da vam uopste uvedu xDSL.

akusta
27-05-2010, 11:13 AM
Najveca greška potpisati ugovor na neki period da budem nezadovoljan nista nemogu uciniti i onda puši k...c, međutim provjerio sam danas ako uzimaš samo net ugovor je na neodređeno vrijeme osim paketa duo+ i trio. U ponedeljak odjava ADSL-a prijava XDSL-a.

mrmrman
27-05-2010, 01:13 PM
Najveca greška potpisati ugovor na neki period da budem nezadovoljan nista nemogu uciniti i onda puši k...c, međutim provjerio sam danas ako uzimaš samo net ugovor je na neodređeno vrijeme osim paketa duo+ i trio. U ponedeljak odjava ADSL-a prijava XDSL-a.

:cool2::cool2::cool2::cool2::rolling2:

emchi
27-05-2010, 04:45 PM
Možda nije mjesto za ovaj post, ali nisam mogao da ne opišem svoje "iskustvo" sa telekomom... Kao stari korisnik Bihnet-a ( sam sam kriv:rolling2: još od "dial up-a", odlučim da pređem sa ADSL 5G na moja TV full paket..i to uradim 20 prošlog mjeseca...naravno od toga perioda(od 20.04. ja sam dobio i Flat internet) međutim kako je službenik koji je trebao uraditi razduženje ADSL i prebacivanje na FLAT (ovdje napominjem da je oprema instalirana 20.04 i od tog datuma sam praktično na FLAT-u) dakle službenik je opišao na godišnji i tek poćetkom 05. mjeseca me je razdužio a ja več nabio 5 giga prekoračenja i stiglo mi exttra 50 KM više na posljednjem računu za ADSL.Ja se žalio a oni mi kao u potpunosti uvažili žalbu i smanjili mi samo pretplatu za 5 g za jedni trečinu a ostavili onih 50 KM da platim kao to ne mogu obračunati...Nakon nekoliko telefonskih razgovora i sa kantonalnom direkcijom i sa direkcijom u sarajevu kao dobio sam obečanje da če na novom računu za moja tv biti uvažena moja žalba i da će tako prebiti ovih 50 KM. Sada ćekam novi račun da vidim kako će to oni izvesti, jer mislim da to ni tehnički a ni pravno nije moguće izvesti...
I još da napomenem da ti razgovori ni malo nisu bili ugodni a najmanje sa moje strane i da sam ono baš iznenađen načinom ophodnje prema korisniku koji do sada iskreno nije imao nekih problema sa uslugama koje uredno plaća..

eldžo
30-05-2010, 04:12 PM
Neko je govorio da je usluga kvalitetna samo su cijene previsoke za ovu količinu bandwitha.
Kako onda to, da meni, svaki dan barem 1 ili 2 put pukne konekcija, npr. surfam sve okay, i odjednom nestane konekcije a ove lampice na modemu počnu titrati, kao da se tek pali modem???
Jel ima kakvog "lijeka" za toga jer je postalo nesnošljivo.

KouNaN
30-05-2010, 07:47 PM
Neko je govorio da je usluga kvalitetna samo su cijene previsoke za ovu količinu bandwitha.
Kako onda to, da meni, svaki dan barem 1 ili 2 put pukne konekcija, npr. surfam sve okay, i odjednom nestane konekcije a ove lampice na modemu počnu titrati, kao da se tek pali modem???
Jel ima kakvog "lijeka" za toga jer je postalo nesnošljivo.

Nađi moje postove. Isto mi se dešavalo, preko 100 puta padala dnevno konekcija (posebno od popodneva, do tada je i dobro bilo). Ja sutra vraćam opremu, a.B.d.!

Samo ih stalno zovu, stalno prijavljuj smetnju, ako ti pada u 3 ujutro, to radi, jednostavno ti je to pokriće da si stvarno zvao i da je bilo problema, onda bi se sve trebalo riješiti (ili da naprave, ili da vratiš opremu, ali da ne platiš ništa, a.B.d.). Traje malo duže, ali bolje to, nego da plaćaš za ono što ne radi.

akusta
30-05-2010, 09:31 PM
Sutra ujutro 08 i 15 sati odjava ADSL-a i vracanje opreme, a onda pravac LOL prijava XDSL-a beta paket flat.

Jovo Mesar
30-05-2010, 09:41 PM
Ovdje neki porede BHT i LOL
to je nemoguče jer LOL je na optici do stana a telecom na starim bakarnim paricama...

Razlika izmedju optike i bakra je isto koliko i dial up i ADSL...
Logosoft ce iči sigurno i na veče brzine...jer optika ide i do 500 Mbita..
a bakar je zapeo na 8 Mbita i to ako si metar do centrale

mrmrman
30-05-2010, 11:01 PM
Sutra ujutro 08 i 15 sati odjava ADSL-a i vracanje opreme, a onda pravac LOL prijava XDSL-a beta paket flat.

dobio sam informaciju od logosofta da od septembra pocinju pruzanje optike prema tuzli i vjerovatno zenici gdje pruzaju svoje usluge.
:amen::amen::amen:

Casual
30-05-2010, 11:07 PM
dobio sam informaciju od logosofta da od septembra pocinju pruzanje optike prema tuzli i vjerovatno zenici gdje pruzaju svoje usluge.
:hungry::hungry::hungry::hungry::hungry::hungry::h ungry::hungry::hungry: ajde septembre,dodji

Jovo Mesar
30-05-2010, 11:16 PM

u Tuzli je radjena optika od LOL-a ali nije spojeno sa Sarajevom treba ring napraviti Tuzla Zenica Sarajevo

akusta
31-05-2010, 08:59 AM
Odjavio ADSL, prijavio XDSL., e sad cemo vidjeti kako to funkcioniše..

Yoe
31-05-2010, 09:26 AM

Nek bude HAIRLI...nisi se zajebo 10000000% ,spomenut' ces me ali u pozitivnom smislu :respect: ali imas jedan zadatak???Da nam objektivno preneses utiske LOL-a...

akusta
31-05-2010, 10:52 AM
Ok.

Killer Copy
31-05-2010, 01:00 PM

a sta si jeo, kad si piso. da nam i to javis
jedva cekam novosti

akusta
31-05-2010, 01:39 PM
Jesi pametan u pm, mali razligu.

akusta
31-05-2010, 01:42 PM
a sta si jeo, kad si piso. da nam i to javis
jedva cekam novosti

Evo ti novosti ja takve ko ti i.....m.

Killer Copy
31-05-2010, 01:57 PM
Jesi pametan u pm, mali razligu.

pa pametniji sam od tebe, meni je to dovoljno

Evo ti novosti ja takve ko ti i.....m.

i ja isto takodje

akusta
31-05-2010, 02:15 PM
Pametniji popušta vozdrica, sam sa sobom sad supljiraj.

Killer Copy
31-05-2010, 02:26 PM
Pametniji popušta vozdrica, sam sa sobom sad supljiraj.

moze i javi nam kad podjes u wc, ručaš i utiske xdsl-a

mrmrman
31-05-2010, 07:37 PM

Popusti brate nisi valjda djete da se toliko spustas mozda si ljubomoran sto se covjek rijesio bh j-e-b-e-k-o-m-a

***ARSENAL***
31-05-2010, 08:04 PM
Eh da se meni rijesiti bh telecoma, svaka cast brate sto si lol-u xdsl ....cekam i ja priliku za to ,,, drago mi je zbog tebe... :D

Killer Copy
31-05-2010, 09:17 PM
Popusti brate nisi valjda djete da se toliko spustas mozda si ljubomoran sto se covjek rijesio bh j-e-b-e-k-o-m-a

nisam ljubomoran, rijesio sam se i ja jebekoma evo danas je mjesec dana od kad sam se razveo od bht adsl-a. i evo 13 dan od kako sam u braku sa blic.net-ovim wireless flat internetom od 1024/192 Kbps bez ogranicenja i fair use-a. i uzivan ko nikad u zivotu vec sam 26 giga u plusu za 13 dana. sto sam mogo potrositi za 5 mjeseci kod jebekoma. stoga nemem kome biti zavidan, samo meni mogu zaviditi

mrmrman
01-06-2010, 02:16 AM
nisam ljubomoran, rijesio sam se i ja jebekoma evo danas je mjesec dana od kad sam se razveo od bht adsl-a. i evo 13 dan od kako sam u braku sa blic.net-ovim wireless flat internetom od 1024/192 Kbps bez ogranicenja i fair use-a. i uzivan ko nikad u zivotu vec sam 26 giga u plusu za 13 dana. sto sam mogo potrositi za 5 mjeseci kod jebekoma. stoga nemem kome biti zavidan, samo meni mogu zaviditi

Postujem :respect:

akusta
01-06-2010, 08:25 AM

Fakat si jadan, to ti brzina neta i to ti dovoljno?
Maksimalna moguća brzina pristupa:
do 4096/384 kbps (*)
Limit saobraćaja: nema - Flat (*) lol.

Ovo je pravi net i brzina mozes samo biti ljubomoran.

Killer Copy
01-06-2010, 02:43 PM
Fakat si jadan, to ti brzina neta i to ti dovoljno?
do 4096/384 kbps (*)
Limit saobraćaja: nema - Flat (*) lol.

Ovo je pravi net i brzina mozes samo biti ljubomoran.

ja sam jadan, hajd ne pricaj gluposti. to je jedina brzina koju nude za sarajevo. ne mogu ga ja gurati vise nego sto se nudi. kad budu paketi sa vecim brzinama rado prelazim, al i ovo mi je dovoljno. mogu za mjesec dana 150 giga potrositi bez problema cak i vise. jer ne postoji nikakvo ogranicenje, ni fair use vec sama brzina mi je ogranicenje.
a tebi sa tom brzinom od 4 mbps ima ogranicenje jedino ako ti mislis da nema, jer nisi onda ocigledno procito do kraja sva prava i obaveze
https://www.lol.ba/v4/PrivatniKorisnici.aspx?usluga=00d71300-db1d-4d10-93ea-32409941ad99
pise do 150 giga. preko mozes da najebes i dzaba ti brzina od 10 mbps. ti svojih 150 giga mozes spucati 4 puta brze od mene, a ja mogu i prebaciti normu pa ti vidi ko je ljubomoran. ja na tvoj lol nikad

akusta
02-06-2010, 08:23 AM
Ljubomora te ubija.

Killer Copy
02-06-2010, 11:07 AM
Ljubomora te ubija.

aha, evo razmisljam da li da se bacim pod voz ili sa twist towera. izbor je pretezak

mrmrman
02-06-2010, 11:08 AM
Ljubomora te ubija.

A iti malo pretjerujes ba ohladite glave :crazy: :D

akusta
02-06-2010, 12:07 PM
Dok ljubomorni ne prestane sa djećijom pričom nema popuštanja.

Killer Copy
02-06-2010, 12:24 PM
sa djeĆijom priĆom nema prestanka

akusta
02-06-2010, 12:28 PM
Beta
do 4096/384 kbps (*)
Limit saobraćaja: nema - Flat (*)
Free zona: da
Mail adrese: 1 (150 MB mailbox)
Web hosting (MB): 10
Dnevno trajanje usluge LOL.free:
od 01 do 07 sati
Maksimalna brzina pri korištenju LOL.free
usluge: 4096 kbps
Maksimalan saobraćaj pri korištenju
LOL.free usluge na mjesečnom nivou: nema
Cijena: 25,00 KM
Najam opreme: 5,00 KM

Beta
do 4096/384 kbps (*)
Limit saobraćaja: nema - Flat (*)
Free zona: da
Mail adrese: 1 (150 MB mailbox)
Web hosting (MB): 10
Dnevno trajanje usluge LOL.free:
od 01 do 07 sati
Maksimalna brzina pri korištenju LOL.free
usluge: 4096 kbps
Maksimalan saobraćaj pri korištenju
LOL.free usluge na mjesečnom nivou: nema
Cijena: 25,00 KM

Uključena terminalna oprema

Evo i kod njih promjena , ranije bilo najam opreme 5,00KM, a sada ukljućena terminalna oprema.

akusta
02-06-2010, 12:29 PM
sa djeĆijom priĆom nema prestanka

Ma o....i sam sa sobom raspravljaj.

Killer Copy
02-06-2010, 01:40 PM
Ma o....i sam sa sobom raspravljaj.

nema svrhe, ja sam sa sobom davno zavrsio

brod
02-06-2010, 08:07 PM
I ti akusta i ti kilere nemojte biti pederi i kako vas bolan nebio nije sramota. Hvališete se tu sa down stotina i stotina giga a mi smo prinuđeni na ovaj bihnetovski jad. Imate li imalo insafa kod sebe. Hajte sa ovog foruma i pustite nas da muku mučimo.

akusta
08-06-2010, 03:44 PM
Konacno uvedoh xDSL pa da se malo pohvalim za pocetak, ne ureklo se dabogda.http://www.speedtest.net/result/840637289.png

Jovo Mesar
08-06-2010, 04:03 PM
Konacno uvedoh xDSL pa da se malo pohvalim za pocetak, ne ureklo se dabogda.http://www.speedtest.net/result/840637289.png

rijesio se ti muka akusta sad valja nama ostalima pariti oci

akusta
08-06-2010, 04:54 PM
Sta cu moro sam ako nista zbog malog sincica.

Yoe
08-06-2010, 07:03 PM
Sta cu moro sam ako nista zbog malog sincica.

Rekoh li ja neš' se z@jeb@t...a stalno si me napad'o :hehehehe:

akusta
08-06-2010, 09:57 PM
A sta ces vidis da svako svakog napada, i ima svoje misljenje evo pustio sam da bude cijelo vrijeme konenkovam i nije pukla konekcija i faka je brz.

mrmrman
08-06-2010, 10:15 PM
A sta ces vidis da svako svakog napada, i ima svoje misljenje evo pustio sam da bude cijelo vrijeme konenkovam i nije pukla konekcija i faka je brz.

"uvijek ima bolji" ako znas sta ti hocu reci

akusta
09-06-2010, 09:02 AM
Nove lokacije dostupnosti xDSL Internet pristupa
Postovani korisnici,

Logosoft nastavlja sa širenjem LOL xDSL Internet mreže. Nove lokacije na kojima je dostupna usluga xDSL Interneta su:

Trg Sarajevske olimpijade 24 i 27
Porodice Ribar 6,10 i 43
Trg Heroja 41
Ferde Hauptmana 30 i 38
Trg djece Dobrinje 12
Zmaja od Bosne 76
Grbavička 2c, 7a, 59 i 127b
Sulejmana Filipovića 2
Paromlinska 5 i 33
Marka Marulića 21
Sulejmana Filipovića 1, 5, 13, 14, 15 i 17
Trg grada Prato 2, 6, 8, 12, 16, 22, 24 i 26
Envera Šehovića 42 i 60
Alojza Benca 1

Iskoristite pravu moć surfanja pri posebnoj pogodnosti koju Vam Logosoft nudi. Za sve nove korisnike u toku je akcija Priključna taksa 0KM.

semirs
09-06-2010, 07:23 PM
Jebat ga kad ja zivim u Tuzli. Nemam ja nista od toga sto LOL xDSL siri samo u Sarajevu infrastrukturu

Jovo Mesar
09-06-2010, 10:52 PM
privatizacija BH Telecom

mrmrman
11-06-2010, 01:16 AM
Jebat ga kad ja zivim u Tuzli. Nemam ja nista od toga sto LOL xDSL siri samo u Sarajevu infrastrukturu
meni je dosao mail iz lol-a da od septembra xdsl dolazi u tuzlu

aseemic
15-06-2010, 02:50 PM
Je l' samo meni ne radi ono čudo što broji koliko imam još giga ili svima?
Info?

Tibor
16-06-2010, 02:00 PM
Nemojte se slučajno za ovo sr nje odluciti...
Muka je odjaviti uslugu, daju vam broj na koji se niko ne javlja 611-117 (mozda je i umro a u upravi ne znaju).

Yoe
23-06-2010, 09:31 AM
Izvor:http://www.dnevniavaz.ba/dogadjaji/teme/6867-telefon_cijene_bh_telecom_povecanje.html

Dok u cijelom svijetu padaju, "BH Telecom" povećao cijene fiksne telefonije

Sramno povećane cijene fiksne telefonije. Građani šokirani računima. Gdje odlazi profit
23/06/2010
BH Telecom: Otima na skupim uslugama Pretplatnici "BH Telecoma" od početka ove godine plaćaju više cijene fiksne telefonije omogućavajući tako državnoj kompaniji da, u vremenu teške finansijske krize, povećava profit kojim će stranke u vlasti finansirati svoju predizbornu kampanju i kupovati socijalni mir.

Najveći telekom operater u FBiH, u većinskom državnom vlasništvu, početkom godine povećao je cijenu fiksne telefonije, u pojedinim tarifama do 20 posto, uprkos činjenici da posljednja međunarodna istraživanja pokazuju da cijene telekom usluga u cijelom svijetu padaju.

Plaćanje poreza

Prema podacima Regulatorne agencije za komunikacije (RAK), od 1. januara 2010. godine za pretplatnike "BH Telecoma" poskupila je mjesečna pretplata za fiksni telefon sa 8,2 na 9,8 KM, skuplji su i razgovori iz mreže "BH Telecoma" prema drugim mrežama te razgovori s fiksne mreže prema mobilnoj mreži istog operatera.

Iako su iz ove kompanije krajem prošle godine pokušavali uvjeriti javnost da nije riječ o poskupljenju, već samo o "rebalansu cijena", korisnici ovog telekom operatera već su se s prvim telefonskim računima u ovoj godini uvjerili da se radi o skandaloznom poskupljenju i dodatnom udaru na kućni budžet.

Podaci RAK-a: Visoke cijene poziva prema drugim operaterima

Cijene su povećane upravo u onim kategorijama koje se ponajviše koriste, uključujući pretplatu za fiksni telefon i pozive između fiksne i mobilne telefonije. Ono što telekom operateri obavezno izostave kada obavještavaju o poskupljenju jeste da na nove cijene treba dodati i 17 posto PDV-a.

S obzirom na to da se zbog poskupljenja porez računa na veću osnovicu, računi za fiksnu telefoniju onda su za većinu prosječnih korisnika uvećani i do više od 30 posto. Prema poskupljenju od početka ove godine, "BH Telecom" je u odnosu na ostale operatere, "HT Eronet" i "Telekom Srpske", jedini cijene u pojedinim tarifama povećao do maksimuma koji dozvoljava Regulatorna agencija za komunikacije.

Izborna godina

Veoma je znakovito da posljednje poskupljenje dolazi upravo u izbornoj godini, i to nakon što je "BH Telecom" u 2009. ostvario dobit od 144 miliona maraka, kojom pravo raspolaganja ima većinski vlasnik, Vlada Federacije BiH, koju kontroliraju stranke na vlasti.

Istovremeno, istraživanje UN-ovog tijela za telekomunikacije ITU (International Telecomunication Unit) pokazuje da, uprkos globalnoj ekonomskoj krizi, u najvećem broju država u svijetu cijene telekom usluga znatno padaju.

Nema pojeftinjenja

Uprkos padu cijena fiksne i mobilne telefonije u cijelom svijetu, iz "BH Telecoma" nema nikakvih novih zahtjeva za promjenu cijena koje bi smanjile opterećenje za kućne budžete građana. To nam je jučer potvrdila i portparol RAK-a Amela Odobašić.

Mi po ovom forumu mjesecima pisemo o BEZOBRAZLUKU I PLJACKI BleeeeHaaaatelkoma a ovi se sad sjetili napisati kako je poskupila telefonija

Lud i ponosan
23-06-2010, 10:48 AM
Greska..

Lud i ponosan
23-06-2010, 10:50 AM
Zanimljivo za nagradjivani sajt BHTelekoma :)

Malo upozorenje, koliko je precizno i ispravno VI procjenite... ;)

Yoe
25-06-2010, 09:45 AM
Jos malo o korupciji i pljacki BleeeeeHaaaatelekom-a
Izvor:http://www.dnevniavaz.ba/dogadjaji/teme/7030-bh_telecom_nedzad_residbegovic_kriminal_istraga.ht ml

Rešidbegović sklapao sumnjive ugovore kojima je nanio finansijsku štetu "BH Telecomu"
Ulazilo se u poslove bez ikakvih tendera. Zašto nema revizije poslovanja u 2008. i 2009. godini. Šta je ustanovio Ured za reviziju
25.06.2010
Rešidbegović: Provjera poslovanja Ured za reviziju institucija FBiH još 2008. godine utvrdio je da je rukovodstvo "BH Telecoma", s aktuelnim direktorom Nedžadom Rešidbegovićem na čelu, poslovalo uz niz nezakonitosti kojima je nanesena finansijska šteta ovoj državnoj kompaniji.

Predmet istrage

Kantonalno tužilaštvo u Sarajevu, kako je objavljeno u medijima, nakon što su obznanjeni nalazi revizorskog izvještaja, pokrenulo je opsežnu istragu protiv Rešidbegovića i Uprave "BH Telecoma" zbog sumnje na kršenje zakona.

Portparol Tužilaštva KS Jasmina Iftić jučer nam nije mogla reći u kojoj je fazi istraga, potvrdivši da postoji u Kantonalnom tužilaštvu predmet "BH Telecom", ali da ne može doći do informacije o tome šta je konkretno predmet istrage.

- Predmet postoji u pisarnici, ali vam u ovom trenutku ne mogu reći da li je donesena konačna tužilačka odluka - kazala nam je Iftić.

No, prema informacijama iz revizorskog izvještaja, Tužilaštvo se zainteresiralo za kršenje Zakona o javnim nabavkama.

Čelnici "BH Telecoma", naime, suprotno zakonu sklapali su ugovore s dobavljačima bez javnog nadmetanja, odnosno direktnom pogodbom. Sporne ugovore, ukupne vrijednosti 93 miliona KM, Rešidbegović i njegov prethodnik Hamdo Katica sklapali su, uglavnom, za nabavku mobilnih telefona, ali i drugih usluga.

Pa ljudi moji moze li ovim lopovima vise iko stati u'kraj!!!Do kad ce nas lazne patriote pljackati i otimati od sirotinje ima li kraja ovome bezobrazluku..."IDEMO ZADNJI PLJACKAMO NAJ VISE" P.S. Jos kad sam vidio novu reklamu za internet kako se "HVALE" s' 5G povecali na 8G a svi ostali uveliko uveli FLAT...nezna covijek bil se smij'o ili bi ih oČero u 3PM...jos na kraju kao :mrgreen2:slag na tortu "idemo prvi dajemo vise"

Killer Copy
25-06-2010, 03:03 PM
ja otiso 30 aprila da iskljucim, fino im platio racun za april. i neki dan mi dolazi novi racun za maj u iznosi 2,86 KM. otiso ja danas da pitam sta je, kaze tek 4 maja su mi iskljucili i za ta 4 dana mi uracunali pretplatu. i misle da cu im platiti za nesto sto nisam koristio. hocu al malo sutra

EternalForce
25-06-2010, 05:36 PM
ja otiso 30 aprila da iskljucim, fino im platio racun za april. i neki dan mi dolazi novi racun za maj u iznosi 2,86 KM. otiso ja danas da pitam sta je, kaze tek 4 maja su mi iskljucili i za ta 4 dana mi uracunali pretplatu. i misle da cu im platiti za nesto sto nisam koristio. hocu al malo sutra

meni 0.98KM došo bio :rcain:

Killer Copy
25-06-2010, 07:30 PM
meni 0.98KM došo bio :rcain:

jesi im platio, il ti nisu imali vratiti 2 feninga kusura

Jovo Mesar
25-06-2010, 09:40 PM
Hajmo svi proslijediti mail
na
redakcija@avaz.ba
kao onda za 60 minuta oni ce sigurno objaviti u novinama

Jovo Mesar
02-07-2010, 01:49 PM
Ne bih da puno pricam ovo je dovoljna cinjenica kakav je BHT oderator
samo 30 km daleko

The Shade
02-07-2010, 02:41 PM
Ne bih da puno pricam ovo je dovoljna cinjenica kakav je BHT oderator
samo 30 km daleko

ma imamo i mi dobroih providera, evo npr logosoft
ima jako jako dobre internet pakete, stvarno BH telecom bi trebalo
biti sram kad vidi sta oni nude za razliku od njih

evo tih paketa:

Jovo Mesar
02-07-2010, 07:40 PM
ma imamo i mi dobroih providera, evo npr logosoft
ima jako jako dobre internet pakete, stvarno BH telecom bi trebalo
biti sram kad vidi sta oni nude za razliku od njih

evo tih paketa:

to je dostupno samo 3% populacije

klick
02-07-2010, 10:48 PM
BH Telecom se od početka pružanja tzv. asemblirane usluge na tržištu pozicionirao kao lider, po atraktivnosti terminalnih uređaja koji su u ponudi uslovima plaćanja posebnim uslugama i mogućnostima koje se realizuju na zahtjev pretplatnika.

Da nije jadno bilo bi smješno! Kad jedan monopolista kaže da je lider to mi dođe isto kao da ja kažem da sam predsjednik u svojoj avliji.

dado_deni
03-07-2010, 03:16 PM
bnbm,m,

dado_deni
03-07-2010, 03:21 PM
adsl bih neta otima on nedaje

lumpenra
04-07-2010, 01:12 PM
BH Telekom:"Deremo prvi, uzimamo najvise".