PDA

Pogledajte punu verziju : Pitanja i odgovori o sihrima

Clopex_
21-01-2010, 08:05 AM
Ovdje cu postavljati pitanja i odgovore koje dolaze jednom insanu koji se bavi liječenjem od sihra i džinskog napada, možda nekom pomognu ovi odgovori jer dosta je ljudi "bolesno" u ovom dobu.

Ko ne vjeruje u ove stvari molim da se uzdrži od nepotrebnih komentara!!
----------------------------------------------------------------------------
1. Seksualni napadi dzinna

Pitanje:

Vec godinama imam dzinske napade, nema sta nerade od mene, guse me, strase me, ubijaju mi djecu, diraju po rukame kad spavam i cak osjecam da sam u snu cak i intimna s njima. Znaju cak i da uzimaju oblik moga covjeka tako da ih mogu cak i da vidim i govore da nece da idu i da odnesu s sobom probleme. Toliko se bojim cak i da zaspem, jer znam sta me ceka posle pola noci.

Ja u snu ucim, ali i to me kosta mnogo snage, jer zaboravljam u snu rijeci. To je je jedan problem. A drugi je imam i snove u kojima ja ucim neke sure oboljelima i pokusavam da istjeram iz njihovih tjela druga duhovna bica. Neke sure koja ja ni ne znam, a neke znam. Nadam se da ce te mi brzo odgovoriti i pomoci. Unaprijed zahvalna!

Odgovor:

Slava i zahvala pripadaju samo Allahu swt. U najkraćem, mislim da bi trebala posjetiti nekog čovjeka koji, Allahovom swt dozvolom, liječi Kur`anom. Prije toga svakako treba otkloniti od sebe sve stvari koje džinnima olakšavaju te napade: redovno obavljanje namaza, jutarnj i večernji zikr, čitanje Kur`ana, kuću očistiti od likova/slika ljudi i životinja ili alkohola, ojačati vezu sa suprugom, čitati Kur`an zajedno sa suprugom i djecom, redovno puštati Kur`an – posebno suru El-Bekare u kući (nije potrebno sjediti i slušati nego samo pustiti da uči u jednoj od soba svakog dana).

Bilo bi dobro i pozvati nekoga ko dobro uči Kur`an da nauči na vodu i tom vodom nekoliko dana prskati cijelu kuću (osim kupatila); koristiti jake sijalice u kući, a potruditi se da prostorije budu što kraće slabo osvjetljene ili zatamnjene. Pokušajte promijeniti mjesto na kome spavate, pa ako se to ne bude dešavalo na drugom mjestu onda obavezno pretražite cijelu sobu u kojoj inače spavate zato što postoji mogućnost da u toj sobi postoji nešto što privlači džinne.

Prije svega, pokušajte se promijeniti ka boljem koliko god možete, a zatim stupite u kontakt s nekim ko poznaje liječenje Kur`anom kako bi vas vodio u rješavanju vašeg problema. Postoji mogućnost da možete rješiti problem i bez posjete bilo kome, ako budete primjenjivali ono što bi vam onaj koji liječi Kur`anom preporučivao. Svakako, veliku ulogu će igrati vaš muž kao podrška. Što se tiče snova u kojima učite drugima oni nisu nepoznanica. Džinni često i u snovima muče onoga koga muče na javi i zbog toga je potrebno učiti zaštitu pred spavanje (npr. srue Al-Ihlas, Al-Felek, An-Nas).

Postoji i druga strana medalje. Džinni nekada pokušaju, nekada i uspiju ubijediti oboljelog da je on dostigao stepene koje drugi ljudi nisu i da je sposoban da se bavi liječenje, da od drugih otklanja bolesti. Zato se često čuju priče kak je nekome `došlo u snu` da počne liječiti. Naravno, ovo je pogrešno jer znanje se stiče učenjem, a ne spavanjem. Svakako je to jedna od šejtanovih spletki. Stojimo vam na raspolaganju za sve savjete koje budete trebali, kako bi se, inšaAllah, vaš problem riješio.

2. Saljevanje strave

Pitanje:

Selam alejkum!

Imala bih jedno pitanje u vezi saljevanja strava. Imam 40 godina i jos uvijek neudata. Opticki nista mi ne fali, mislim da sam prijatna, pozitivna i drustvena osoba. Naravno kao i sve muslimanke tezim bracnom i porodicnom zivotu. Ne da nije bilo prilika, jednostavno uvijek je nesto nedostajalo, nekad meni nesto nije bilo po volji, nekad roditeljima ili druzenje sa pogresnim osobama. Prije 3-4 godine posjetila sam jednog hodzu koji uklanja sihre, proucio je nesto iz Kur'ana i rekao da postoje i kod mene. Popila sam vodu na koju je ucio sura iz Kur'ana i rekao da treba da dolazim dok se ne izlijece potpuno.

Naravno trazio je novcanu naknadu za to, 50 maraka svaki put. Ucinlo mi se sve to kao uzimanje novca jer je cak rekao da bi i mojoj rodici, isto tako neudatoj, proucio nesto na telefon ,posto ona zivi vani i ne dolazi cesto u Bosnu. Odustala sam uzdajuci se u svoje molitve upucene Allahu poslije mojih namaza. Poslije nagovaranja rodbine, a i jednim dijelom sama zabrinuta svojim stanjem otisla sam kod osobe koja saljeva strave. Preporuceno mi je sta da klanjam, redovne namaze, (koje i sama obavljam) sa dva rekjata nafile namaza par dana i sve to na neke predmete koje pretpostavljam treba da podijelim, od novca do odjece i slicno, navodno sve to jer sam dosla na mladi petak. Cak i da naklanjam na dva katanca jer u stravi se pokazalo da se ne mogu udati, i da te katance treba neko da otvori.

Preporuceno mi da klanjam nafile dva rekjata Duha namaza prije sabaha(mada sam svugdje citala da se Duha namaz klanja u vremenu od sabaha do podne) i nocni namaz.
Cim sam otisla mislim da sam se pokajala, jer citam i slusam puno o islamskim stvarima. Iskreno nemam namjeru ici opet. Nemam nista protiv udjela sadake, jednostavno bojim se grijeha. Mozete li mi reci da li sam pogrijesila sto sam i to pokusala, jer na par mjesta sam citala da covjek moze najvise sam sebi da pomogne upucujuci iskrene dove Allahu. Da vjerujemo da se sve desava, desava se Allahovom voljom. Nadam se da ce te odgovoriti na moje pitanje i ojacati me u mom stavu.

Odgovor:

AlejkumusSelam!

Na početku, slava i zahvala pripadaju samo Allahu swt. On swt je svakom čovjeku dao vrijeme koje treba iskoristiti, a ako se desi da i pored uloženog truda čovjek ne postigne ono što misli da je u tom vremenu dobro za nj, onda je to zato što je Allahova swt odluka drugačija. A Njegove swt odluke su uvijek ispravne. Allah swt kaže: “…Možda nešto ne volite, a to je dobro po vas; možda nešto volite, a to je zlo po vas! Allah zna, a vi ne znate.” (El-Bekare, 216) Zato, sestro, dovi Allahu swt da ti pošalje onoga uz kojeg ćeš ojačati svoju vjeru i koji će uz tebe ojačati svoju vjeru.

Greška je ići ljudima koji tvrde da liječe na načine koje si opisala. Ali, svakako, iskreno pokajanje briše učinjeni grijeh. Razumljivo je da ljudi u potrazi za lijekom i rješenjem problema odlaze onima koji za sebe tvrde da liječe. Ali, dužnost svakog muslimana je da upozna principe ispravnog i zabranjenih liječenja kako ne bi došao u iskušenje da počini grijeh. Ovdje vrijedi naglasiti da izreka često spominjana u narodu `lijek nema cijenu` nije ispravna, i da mnogi odu u grije vodeći se upravom njom. Kad se na jedan tas (vage) stavi lijek, na drugom uvijek mora biti vjera. Onog momenta kad se traženje lijeka na nekom mjestu sukobi s vjerom, takvo traženje lijeka valja odbaciti.

Mnogo je onih koji tvrde da liječe Kur`anom, a u njihovom liječenju Kur`an biva samo šminka. Prouče nešto iz Kur`ana kako bi se pokazali u svjetlu ispravnih, a zatim nastave liječiti pogrešnim metodama. Ipak, sve što si spomenula kod hodže kojeg si posjetila ne možemo nazvati pogrešnim: učenje Kur`ana, učenje na vodu, dijagnosticiranje bolesti…. Ono što baca sumnju jeste učenje na telefon. Ako je tvrdio da tvoja rodica ima sihr prije nego ju je vidio, ako je tvrdio da joj taj sihr može otkloniti učenjem na telefon…, ondaje to pogrešno. Ali, ako je samo rekao da će joj nešto proučiti na telefon (a samo to se vidi iz tvog maila) – možda kako bi je rasteretio – onda u tome nema ništa loše. Naglašavam, sumnja nastaje ako onaj koji liječi tvrdi da može liječiti preko telefona!

Što se tiče posjete osobe koja saljeva stravu, citirat ću Šejh bin Baza: “Nije dozvoljeno muslimanima da prihvataju ono što oni tvrde kao način liječenja, neko njihovo mrmljanje (mambo-jambo), ili sipanje olova ili druge gluposti koje čine. Ovo je vrsta čarobnjaštva i varanja naroda. Ko god ovo prihvata, taj im pomaže u neistini i kufru.” (Medžmu`ul-fetava Al-Šejh ibn-Baaz, III/274-281)/Kur`anska hamajlija – lijek i zaštita od sihira, uroka i ograme; str. 145

Što se tiče klanjanja nafile na neke predmeta poznato je, ali nema osnove u liječenju nekih bolesti ili otklanjanja neprilika. Ako se samo dijeljenje shvati kao sadaka nema štete u dijeljenju, ali to i dalje ne znači da će se na takav način otkloniti nevolja u kojoj se čovjek nalazi. Na kraju, smatram da si ispravno postupila što si se pokajala i prestala posjećivati ljude u čijim istupima, u najamanju ruku, postoji sumnja. Neka te Allah pomogne, ojača na istini i otkloni od tebe sve nedaće.

3. Ruzne misli

Pitanje:

Jedan brat je zelio da ne objavljujemo njegovo pitanje na stranici, pa ce mo, kako bi i drugi imali koristi od odgovora na ovo pitanje, samo naspomenuti da brat cesto ima ruzne misli i da je jednom imao neki cudan napad.

Odgovor:

Slava i zahvala pripadaju samo Allahu swt. Vaš problem može imati veze sa džinnima. U tom slučaju trebali bi primijeniti liječenje Kur`anom (sami uz savjet onih koji poznaju ovo liječenje ili posjetiti nekoga ko se bavi liječenjem). Ružne misli, posebno intenziteta kojeg ste opisali mogu biti djelo džinna. Ali, ipak smatram da ne treba problem u potpunosti staviti u okvire džinnskog djelovanja/džinnskih napada. Allah swt kaže: “Reci: `Tražim zaštitu od Gospodara ljudi,/ Vladara ljudi,/ Boga ljudi,/ od zla šejtana – koji nanosi zle misli pa se skrije,/ koji zle misli unosi u srca ljudi/ od džinnova i od ljudi.`”/ (En-Nas)

Znači šejtanov zadatak ili, ako hoćete, zadatak džinna je da ljudima došaptavaju zle misli. Nekada to spada u domen bolesti koje se liječe Kur`anom, ali uvijek spada u ona čovjekova stanja koja se liječe snagom vjere. Allah swt kaže: “Oni koji se Allaha boje, čim ih dodirne sablazan šejtanska, sjete se, i odjednom dođu sebi…” (El-A`raf, 201)

Znači, realnost ružnih misli jet tu. Ali, realnost je i preventiva. Ako vam mogu uputiti savjet, reći ću pokajte se kad vam takve misli dolaze kao da ste učinili grijeh, a nemojte čekati kajanje nakon grijeha. Jedan grijeh mora biti zadnji, slijedit će ga melek smrti. U tom slučaju kajanje neće koristiti.

Interesantniji je drugi dio vašeg pitanja (nikako ne umanjujem ozbiljnost prvog). Ako su medicinske pretrage pokazale da ste zdravi, a vama se desio slučaj koji ste opisali, onda je moguće da je to džinnski napad. Pošto ste napisali da se to desilo prije osam godina, čak i ako je bio, elhamdulillah nije se ponavljao. Ali, ako spojimo ove dvije priče zajedno (ružne misli i mogući napad), onda mislim da bi trebali da upoznate otklanjanje džinskog djelovanja Kur`anom i da prije svega sebi olakšate. Mislim da, Allahovom voljom, redovnim praktikovanjem vjerskih propisa – obaveznih i dobrovoljnih – imate dobru predispoziciju da se vaš problem riješi.

Trebali bi nekoga pozvati, ako to sami ne možete, da vam nauči suru As-Sedžda na vodu i maslinovo ulje. Tom vodom se kupajte svaki dan 7 dana (jedno kupanje 2-3 litra vode; vodu ne smijete grijati osim na sobnoj temperaturi niti prosipati u kanalizaciju), maslinovim uljem masirajte tjeme i prsa 2-3 puta dnevno, a suru As-Sedžda čitajte svaki dan u svakom namaskom vremenu po jednom. Nakon toga možete redakciji proslijediti mail sa opisom stanja nakon terapije.
************************************************** *

4. Nervoza pri susretu prijateljice i osjcaj da je neko posmatra

Pitanje:

Selam alejkum!!

Pišem vam sa nadom da ćete mi odgovoriti na pitanje i ujedno da se zahvalim na mogućnosti javljanja. Naime priča je sljedeća: Imam prijateljicu koju poznajem od djetinstva, bile smo u periodu školstava najbolje prijateljice ali u vremenu kad sam se odselila iz grad i nedugo zatim mi se brat psihički razbolio sve se promjenulo. Ali nije ovo uobičajna priča i uobičajna promjena, razumijem da smo i odrasle sad, ja imam 24 godine ona 21 tako nije opet to dovoljan razlog bar meni da se odvio odnos na strepnji. Konkretnije radi se o tome da u zadnje 2 godine (napominjem da smo se viđale ali rijetko, prošli bi mjeseci do susreta ali viđale bi se u prolazu i to bi bio čudan susret). Izgledao bi ovako da su mi se noge oduzimale kad bi trebale samo nakratko da se pozdravimo. Glas mi drhti, smetena sam u razgovoru, grčim se u mislima i tako ti napadi odjednom a bez razoga ona je prijatna i bili smo u situaciji kad sam odlučila da razgovaramo o tome, ona kaže da je to primjetila kod mene i da ne razumije zašto kad smo djelile sve.

Muslimanka sam i šejtanova uloga i djelovanje su mi poznati, ali opet nisam mogla da sumnjam. Često i snove ruzne imam i napade šejtana i sure učim u snu kad sanjam da me napadaju, zadnji put sam sanjala jedno zeleno oko, a znam u snu da je šejtan i kako me posmatra, ali hvala Bogu, učila sam sure. Imam osječaj da me neko posmatra u stanu gdje zivim. Ako možete da mi objasnite po mišljenju vašem jeli ovo sve slučajno.

Odgovor:

Slava i zahvala pripadaju samo Allahu swt. Odgovor na vaše pitanje podijelit ćemo na nekoliko dijelova. Prvo ću obrazložiti vaše stanje pri susretu sa prijateljicom, bez namjere da bilo kojem dijelu odgovora dam prednost nad drugima. Moguće je da se tako osjećate zbog sljedećih razloga:

- vaša prijateljica je bolesna (prisustvo i djelovanje džinna) i džinni svoje djelovanje usmjeravaju prema osobama s kojima onda dolazi u dodir kako bi sumnjama `ocrnili njen obraz`, udarili na njenu čast i umanjili njeno poštenje. Ako je ovo slučaj, onda se slične stvari ne dešavaju samo vama nego i drugima s kojima on dođe u kontakt;

- vi imate problem i džinni pokušavaju da ugroze vašu poziciju kod bliskih vam osoba tako što će ljudi primjećivati promjene vašeg raspoloženja i više nećete biti poželjan sagovornik, prijatelj;

- Nijedna nemate problem sa džinskim djelovanjem, nego je u pitanju vaše stanje zbog onoga kroz šta je prolazio vaš brat i kroz šta vi zajedno s njim prolazite. U takvim situacijama rađaju se sumnje, pa i prema najbližim. Ovo je posebno slučaj ako ste nekada posjećivali ljude koji `liječe` pa su vam oni davali naznake ko bi mogao da bude uzrok problema u vašoj porodici. Ako je ovo slučaj, pohvalno je da ste postupili kako ste opisali – vaš razgovor sa prijateljicom. Tako ce se inšaAllah prevazići međusobni problemi.

Iz vašeg pitanja se nazire, a znam da je ovo često slučaj, da je šejtan radio svoje i nagovarao vas na sumnju prema prijateljici. Tražite Allahovu zaštitu od takvih misli. Vaša prijateljica sigurno nema veze sa vašim stanjem u kome se nađete pri susretu s njom. Da ima, vi sigurno ništa od navedenog ne bi osjećali baš prilikom vašeg susreta. Džinni su poslušnici sihirbaza i sigurno svoje djelovanje ne bi obznanjivali pri susretu sa sihirbazom jer bi to ugrozilo samog sihirbaza i njegove namjere prema nekoj osobi.

Kad su u pitanju ružne misli i šejtanovi napadi u snu već sam u nekom od pitanja odgovarao pa se potrudite da pročitate. Ali, i jedno i drugo može da bude djelovanje džinna/šejtana koje je potrebno liječiti Kur`anom. Ako se pokaže da je ovo slučaj potražite nekoga ko liječi Kur`anom. Ali, šejtan napada čovjeka i kad ne postoji sihr ili neki od džinskih napada. Zbog ovoga, vi prije primijenite zikrove i zaštitu sebe i kuće (namaz, zikr, učenje Kur`ana, puno činiti istigfar, kloniti se ogovoraranja, …) da vidite da li će takvi napadi nestati.

Treći dio vašeg pitanja odnosi se na to da vas neko posmatra. Ovo je sigurno moguće i vjerovatno se dešava, ali to u osnovi nije problem. U svakoj kući borave i džinni (vjernici ili oni drugi – pročitajte suru Al-Džinn kako biste spoznali vrste džinna…) i njihovo djelovanje je često, a posebno kada je kuća onečišćena griješenjem. Allah swt kaže: “On vas vidi, on i vojske njegove, odakle vi njih ne vidite.” (El-A`raf, 27). Zbog toga vašu kuću obogatite ibadetima i time šejtanu vašu kuću učinite zabranjenom.

Clopex_
21-01-2010, 08:07 AM
1. Plac pri slusanju rukje

Pitanje:

Es-selamu alejkum! Pišem vam iz BiH. Imam 27 godina, udata sam i imam kćerku od 2,5 god. Zadnju godinu dana imam zdravstvenih problema, jake bolove u leđima. Od oktobra sam počela prisustvovati učenju rukje, te sam imala sve simptome kao i druge osobe koje vam pišu. Kada sam se osjećala bolje (prestali su svi simptomi) prestala sam ići efendiji. Međutim, sad je još gore, ali hvala Bogu opet sam počela ići. Kada sam neki dan prisustvovala učenju rukje, po prvi put sam plakala, ustvari nisam ja plakala nego nešto u meni. Pokušavala sam zaustaviti taj plač, ali nisam mogla.

Od samog početka učenja rukje vidim samo nečije oči, čas otvorene, čas zatvorene, pa me zanima, bila bih vam zahvalna kada biste mi rekli šta znači taj plač i te oči u mojim mislima. Puno vam hvala!

Odgovor:

AlejkumusSelam!

Slava i zahvala pripadaju samo Allahu swt. Na početku, a prije odgovora na vaše pitanje, reći ću nešto što će možda koristiti svima koji smatraju da imaju probleme sa džinnima i koji, zbog toga posjećuju ljude koji liječe Kur`anom. Spomenuli ste da ste pri učenju rukje imali sve simptome `kao i druge osobe koje vam pišu`. Bitno je znati da simptomi prilikom učenja rukje, odnosno reakcije na Kur`an nisu mjerilo bolesti. Jake reakcije ne znače da je u tijelu jak džinn ili da jak, težak sihr. Također, slabe reakcije ne znače suprotno. Ovo može značiti, ali može biti i drugačije. Nerijetko se dešava da se jake reakcije pri učenju ispolje baš zbog toga što je u tijelu slab džinn (džinni), pa se odmah javi reakcijama ili zato što ne može trpiti kur`anski tekst ili kako bi uplašio ili iznenadio učača ili bolesnika, a kako bi zatim neko do njih prekinuo učenje.

Ovo je, naravno, varka džinna kojoj ne treba podleći. Također, ako se desi slaba reakcija ili reakcije `nikako` ne bude učač ili bolesnik mogu pomisliti da je problem u tijelu slab ili da ga nema. Oni zatim prekidaju učenje jer smatraju da nema potrebe za nastavkom. Ovo je pogrešno jer slaba reakcija može značiti da je džinn u tijelu jak ili musliman kojem ne smeta trenutno učenje, ili da bolesnik ili učač pri sebi imaju nešto što (čine grijeh-e) što čini da ih se džinn ne plaši pa se reakcije i ne ispoljavaju.

Također, smatram vrijednim za spomenuti da kad pri bolesniku postoje znakovi bolesti uzrokovane džinnima, a zatim se prilikom učenja povuku/nestanu ne treba prekinuti liječenje jer i to može biti varka džinna. Nekad džinn napusti tijelo jer zna da čovjekova vjera nije na `odgovarajućem nivou` (činjenje grijeha, ne obavljanje vjerskih propisa, …). Zbog toga on napušta čovjeka, ne zbog toga što je dobar ili što ga je pogodilo učenje Kur`ana, nego zbog toga što zna da se može vratiti i ponovo prodrijeti u tijelo čovjeka.

Zato, to `nešto` što je plakalo u vama pokušajte zaboraviti jer nema uticaja na vaše izlječenje. Taj plač može značiti kajanje džinna koji je u tijelu, ali i ne mora to značiti. Vjerovatno je ovo drugo slučaj. Da znači kajanje džinna vi već sljedeći dan ne bi imali probleme jer bi vas isti napustio. Džinnu ne treba priprema da uđe u tijelo, ali mu ne treba ni priprema da izađe. Ako odluči, može napustiti tijelo kad god to odluči. Istovremeno, jako puno truda uložite kako bi proveli program/terapiju koju vam učač, efendija kojeg posjećujete, daje. Samo dosljedno praktikovanje terapije, uz učenje rukje od strane onoga koji liječi Kur`anom, će inšaAllah dovesti do vašeg izlječenja.

Isto značenje mogu imati i oči koje vidite u toku učenja. Ali, nikako – NIKAKO – tome ne treba pridavati pažnju jer se nakon očiju može pokazati i lice bliske vam osobe, a to će sigurno dovesti do vaše sumnje u tu osobu. Na kraju, za vaše izlječenja dva momenta koje ste spomenuli nisu (posebno) bitni. Bitna je vaša vjera. Neka vam Allah pomogne na vašem putu traženja lijeka i približavanja Njemu.

2. Hadzinica ucila rukju

Pitanje:

Esselamu alejkum!

Imam jedan jako veliki problem sa samim sobom, smatram da su u pitanju sihri. Isao sam kod jedne zene koja je hadzija, i koja lijeci Kur'an-om. Nije mi ucila rukju vec sam ucio odredjene sure na vodu koju sam pio, i ucio sam nesto pred spavanje i nakon spavanja,a i ona je nesto kuci ucila bez moga prisustva. Rekla mi je da mi je bivsa djevojka to napravila. sihr (kako ona kaze zenski ŠER). ne znam sta je to pa ako bi mi mogli objasniti. Imam probleme sa sobom, a ne mogu da ih rijesim.: boli me koljenjo, tjeskoba i bol u prsima, ponekad i u vratu, strasni snovi, odbojnost prema ljudima (da napomenem da nije zdravstveni problem niti u jednom od navedenih sipmtoma.)

Doslo je do toga da mi je toliko postalo tesko da ne znam vise sta radim, jedno vrijeme mi je to pomagalo i prosli su ti simptomi, ali sad su se opet vratili i to puno jaci nego prosli put, uprkos tome sto ucim to. Trudim se da ne grijesim, klanjam, (iako imam problema sa namazom, kad sam kuci nesto me stisce i ne da mi da obavljam namaz) a kad sam blizu neke dzamije to rado odradim i imam smiraj u namazu. Mozete li mi reci gdje ima neki covjek koji rijeci ispravnom rukjom, da mogu otici da se izlijecim, zivim u okolini Sarajeva. Da vas Allah nagradi lijepim Dzenetom za vas trud i pomoc ljudima!

Odgovor:

AlejkumusSelam!

Slava i zahvala pripadaju samo Allahu swt. Bez namjere da govorim o ženi koju ste posjetili, objasnit ću vam momente koje ste opisali u pitanju. Znači, ovdje ćemo govoriti o pojavi, a ne o licu. Prvo, ne postoji žena koja se može baviti liječenjem Kur`anom. Vjera svakog čovjeka, svake žene nije pitanje o kome se raspravlja. Ono je između roba njegovog Gospodara. Ali, žena svakog mjeseca ima nekoliko dana kada je podložnija napadima džinna (kad ne može praktikovati neke ibadete) i u prirodi žene je da su osjećaji, emocije puno više `vezane` za razum nego kod čovjeka. Ovo što sam spomenuo može uzrokovatati, s jedne strane, opasnost za tu ženu i, s druge strane, opasnost za bolesnika.

Naglasili ste da je žena koju ste posjetili hadžija. Za tretiranje bolesnika kur`anskim liječenjem to nije bitno, jer ima Allahovih swt dobrih robova koji jendostavno nisu imali priliku da obave hadždž. To ne umanjuje njihovu vjeru i status kod Allaha. Ali, upravo zbog epiteta kojima se pridaje veliki značaj ljudi često odu u zabludu. To što je neko hadžija ili hafiz ne znači da je dobar. Poslanik saws kaže da će džehennem biti potpaljen sa tri čovjeka, pa je spomenuo i hafiza (onoga koji poznaje knjigu, ali ne živi po njoj). Allah swt kaže: “Znaš li ti onoga koji onaj svijet poriče?/ Pa to je onaj koji grubo odbija siroče,/ i koji da se nahrani siromah – ne podstiče.”/ Pa teško klanjačima”,/ “koji su nemarni prema svome namazu”,/ “koji se samo pretvaraju”/ “i nikome ništa u naruč ne daju!”/ (El-Maun)

Princip ispravnog liječenja `na daljinu` ne postoji. Ta žena nije mogla ništa učiti kući kako bi riješila vaš problem. Ono što može svaki musliman to je da dovi za drugog čovjeka, ali o tome ovdje nije riječ. Nemojte vjerovati da vam je vaša djevojka napravila sihr. Ona to ne može znati. Šerijat je jasan, i zatijeva svjedoke koje vide činjenje djela kako bi se tvrdilo nešto za nekoga. Ako ta žena i dalje tvrdi da ona zna ko vam je učinio sihr, zapitajte se kako to ona zna, osim ako i ona ne petlja s nečim zabranjenim (saradnja s džinnima).

Kad je riječ o vašem stanju, svakako mislim da ste ispravno odlučili da posjetite nekoga ko liječi Kur`anom. Ipak mislim da će vam redakcija proslijediti ime jednog od ljudi koji se time bave. Onoga koga posjetite poslušajte u svemu što vam kaže, i ustrajte. Dešava se da ljudi često žure, očekuju lijek preko noći, a to se sigurno ne može desiti. Svako od nas ima pri sebi stvari koje i nisu najpohvalnije. Zato, prije nego počnete liječenje, još jednom sebe preispitajte, pokajte se zagrijehe i činite dobro. Allah će se sigurno odazvati vašem pozivu i izliječiti vas.
************************************************** *

3. Odlazak na ljecenje rukjom bez dozvole muza

Pitanje:

Eselamu alejkum,

Cijenjena braco, zaista masallah nalazim dosta hajra na vasoj stranici i pouke za sebe. Da vas Allah, dz.s., nagradi obilato dobrim na ovom i buducem svijetu.

Imam pitanje u vezi lijecenja Kur'anom. Ja sam se lijecila Kuranom od sihra kod brata Almina Omerasevica 2001 god. i u ove zadnje dvije godine sam bila 2-3 puta kod brata iz Visokog Muhammeda i obojica su mi objasnili da sam imala tezak slucaj sihra i da sam ga pojela ili popila i da taj sihr je napravljen da me ubije.

Elhamdulillah, poslije terapije od brace ja sam se oporavila i jednom dok sam imala tezak napad prosle godine izgubila sam kontrolu tijela, ali ne kontrolu svijesti i tako da sam izgovarala ajete i Allahovo ime i trazila da mi oprosti i bacalo mi se tijelo po sobi i borila sam se pomaknuti i cupala po podu da pedalj napravim.

Moj muz je zovnuo brata iz naseg mjesta koji lijeci Kur'anom da mi prouci rukju i taj brat je proucio i strujom me po ruci przio i rekla sam mu da sam svjesna ali nemogu obuzdati sta se desava sa mnom. Onda je on rekao da sjednem blizu vrata i pritisnuo me rukama na vratu ispod donjih vilica dok se nisam onesvijestila. Poslije sam sebi dosla i tresla se i on je rekao sve je u redu. Mom je muzu rekao da ja nemam sihr, nego to je sa psihicke strane nesto kod mene. Htjeo je da me muz vodi u bolnicu al on je odbio.

To mi je poslije sve rekao kad je brat otisao. Sada je situacija da on misli da sam psihicki bolesna i na jednu stranu luda. Elhamdulillah, ja se oslanjam na Allahovu dzs milost i pomoc. Tesko mi je shvatit cisto i jasno ta razlicita misljenja od te brace.Mada ja prihvatam ako je sihr da je to Allahova odredba ili ako je neka dr bolest samo me je zbunilo.

Da li ja mogu da odem, ako bi morala u buducnosti provjeriti se da li imam jos uvijek sihr kod brata na lijecenje Kuranom bez izuna muza, posto se on ne slaze s tim i povela bih brata (mahrema) sa sobom? DzezakAllahu hajren!

Odgovor:

AlejkumusSelam!

Slava i hvala pripadaju samo Allahu swt. Ne mogu u potpunosti odgovoriti na vaše pitanje jer ne znam sve detalje (volio bih kad biste napisali mail redakciji sa potpunim opisom stanja i dešavanja u toku liječenja kako bih mogao ispravno i potpuno odgovoriti). Spomenuli ste da ste posjetili dvojicu ljudi koji liječe Kur`anom. Ako su rekli isto, ne vidim razloga za sumnju. Ali, ako niste ustrajali u onome u čemu ste po terapiji trebali to može biti uzrok problema.

Dešava se i da ljudi nakon izliječenja prestaju raditi ono što nikako ne bi trebali (namaz ili jutarnji i večernji zikr). Ovo je pogrešno jer to što je problem riješen ne znači i da je opasnost prestala. Posebno, ako je u pitanju sihr. Sihirbaz kad sazna da je neko otklonio sihr može ponovo pokušati nauditi osobi, pa ako osoba nema pri sebi jutarnji i večernji zikr taj sihr može opet uzeti svoj danak. Mislim da ste se trebali ponovo posavjetovati s ljudima koje ste posjetili (ili s nekim drugim ko poznaje ovu tematiku) da bi se sačuvali ponovnih neprilika.

Ako ste imali sumnju u rad ljudi koje ste spomenuli, i u tom slučaju ste trebali iskristalisati situaciju s tim ljudima. Vjerovatno znate da sam ja jedan od ljudi koje ste posjetili. Jedno moram ustvrditi. Sigurno nije bilo tvrdnje da je to bio sihr smrti, dok dvije prethodne tvrdnje su moguće. Svakako je moguće da se nismo najbolje razumjeli, a Allah najbolje zna.

Slučaju koji ste opisali je moguće novi napad/novi sihr. Čak iako sihirbaz nije napravio novi sihr džinni izvršioci prethodnog sihra pokušaju ponovo uznemiriti čovjeka kako bi dovršili započeto, a sve to iz straha koji imaju od sihirbaza. Ponovno učenje koje ste spomenuli sigurno je bilo pogrešno. Tretiranje strujom kako ste opisali sigurno nikakvog traga nije ostavilo na džinne (ako su bili u tijelo) nego samo na vaš organizam! Molim Allaha swt da je to bilo neznatno i privremeno. Pritiskanjem vena/vrata svaki čovjek će doći blizu gubitka svijesti ili izgubiti svijest, tako da i taj momenat sigurno nije imao pozitivnog efekta na vaše liječenje. Ali, mislim da je najpogrešnije bilo i pored toga što se desilo tvrditi da je problem psihičke prirode. Ako se desilo onako kako ste opisali onda to vjerovatno nije bio slučaj.

Što se tiče zadnjeg dijela pitanja o tvojoj posjeti nekome ko liječi Kur`anom bez izuna muža, možda je bolje da na ovaj dio pitanja odgovori prof. Abdullah. Ipak, reći ću ti odogovor do kojeg sam ja došao jer takvi slučajevi nisu rijetki. U razgovorima s nekim autoritetima (mogu vas uputiti na jednog ili više njih), dobio sam sljedeći odgovor:

Žena ima pravo na zdravlje, a samim tim pravo i na lijek. Muž je dužan pobrinuti se da se to ženino pravo ostvari, a ako konstantno odbija onda žena ima pravo da lijek traži sa nekim od svojih mahrema: mužem, bratom… Ovakav odgovor je očekivan zbog više razloga. Na primjer, prvo pravo žene je prema Allahu swt, a bolest može biti razlogom nespremnosti ili nemogućnosti izvršavanja preuzetih, podrazumjevanih obaveza. Dalje, supruga je ujedno i majka, što podrazumijeva brigu kako o djeci, tako i o suprugu i zajedničkom imetku…

Znači, autoriteti dozvoljavaju da žena i bez izuna muža traži lijek, ali ako ja smijem uputiti savjet, rekao bih vam da ipak pokušate razgovarati s vašim mužem. On je sigurno pogođen vašom bolestu koliko i vi, samo na drugi način. Sve što se toliko vremena dešavalo možda je kod njega izazvalo odbojnost ili čak strah, a možda i (da Allah swt sačuva) gubitak nade. Svakako porazgovarajte s mužem i Allah swt će dati da se razumijete i postignete dogovor kojim ćete oboje biti zadovoljni. Neka vam Allah olakša tegobe i pomogne vam da otklonite bolest i ojačate svoj iman.

rotti
21-01-2010, 10:23 AM
:)))

kicho
21-01-2010, 10:44 AM
clopex necu da kazem da ti je prica bezze al et.... imam samo jedno pitanje jel sihre djeluju na pravoslavce,katolike,jevreje,budiste.... ili samo iskljucivo na muslimane labilnog karaktera?

Djeluje na svakog covjeka koji je slabog imana, pokvarenog nefsa, koji je toliko ohol i licemjeran, zavidan i lakovjeran.

Autor je u uvodnom postu naglasio:

Ko ne vjeruje u ove stvari molim da se uzdrži od nepotrebnih komentara!!
... tako da se i suzdrzavajte, ukoliko ne vjerujete ili smatrate da mu je prica "bezze"...

Casual
21-01-2010, 10:46 AM
Neko je mojoj komsinki postavio sihre,veoma je mlada ima 19 god.Vec dvije godine ne ide u skolu,kada nesto radi(uci,klanja)odma joj dode padavica i ne moze zraka uhvatiti.Isla je hodi,hoda kaze da je pricao sa sejtanom(dinom) u njoj,i da taj sejtan kaze da dolazi iz Bermudskog trokuta,da bi presao na islam,ali mu njegova zena ne da,
EDIT-Kicho,neznam kako ja na nju moglo djelovati,kada je pokrivena(hidab nosi),htjela je ici u Medresu,ali ne moze zbog sihri

champion0
21-01-2010, 10:51 AM
Kad smo već kod ove teme, ako mogu da pitam, na jednoj temi je neko napisao da razgovor sa džinima nije dozvoljen osim onima koji uče rukju. Mene zanima da li je razgovor sa džinom muslimanom dozvoljen.

Casual
21-01-2010, 10:54 AM
ovo kao da je reko vidoviti milan na novoj tv poslje 12 nocu

Ne, rekao je hoda na Dumi kakve se stvari desavaju sa sihrima,ali nije spominjao za koju je oosobu vezano,ali meni je poslije njen brat rekao da je sve to istina,posto sam veoma ZNATIZELJAN

rotti
21-01-2010, 11:01 AM
:))))

Casual
21-01-2010, 11:04 AM
evo ja sam sve sto kazes. i slucajno nadjem neku noc u radnji kesu u kesi alu folija i u foliju crna koza lici na neke zapise i ja se s tim sprdam reko mogo sam ugazit i to sutra pokazem nekim starijim ljudima i oni se u frkaju pravo.... neka starijia gospodja uze nozic presjece untra nokat,mindzusa nekakva kosa i jos svasta nesto i kaze mi zapali ovo odma ovo su sihre,al ocigledno na mene ne djeluje,ja isti kakav sam i bio normala,zasto?musliman sam (po imenu samo naravno) a na meni ne djeuluje..... a znam par ljudi sto ko fol ljece kuranom a vozaju q7 ili kupuju stanove po sarajevu i njima kazem da mene "izmadzijaj" da poludim de mi napravi zapisi neki najaci sto imas da ugazim u njega da vidim sta ce mi bit,bjeze oni od mene kazu trebas vjerovat u to da bi djelovalo na tebe??? pa sam malo zbunjen jel to na nekog radi na nekog ne radi, et ako imas ti kakvog dobrog pisara da zapise mi sta ja cu vrlo rado ugazit pa da vidimo sta je to, jer ovo je cista znatizelja nije provokacija i nemam namjeru nikog da vrijedjam.... samo daj kakvog dobrog knjiznicara sa jakim zapisima nadji nek testira na meni sve sto zapise

Postoje sihre koje su namjenjene jednoj osobi,i da na druge ne mogu djelovati

kicho
21-01-2010, 11:12 AM
Neko je mojoj komsinki postavio sihre,veoma je mlada ima 19 god.Vec dvije godine ne ide u skolu,kada nesto radi(uci,klanja)odma joj dode padavica i ne moze zraka uhvatiti.Isla je hodi,hoda kaze da je pricao sa sejtanom(dinom) u njoj,i da taj sejtan kaze da dolazi iz Bermudskog trokuta,da bi presao na islam,ali mu njegova zena ne da,
EDIT-Kicho,neznam kako ja na nju moglo djelovati,kada je pokrivena(hidab nosi),htjela je ici u Medresu,ali ne moze zbog sihri

Sjtani su nevjernici i oni ne prelaze na Islam... za razliku od njih, Dzini mogu biti vjernici i nevjernici... to da taj sejtan dolazi iz Bermudskog trokuta, malo kichi prica djeluje upitna (kao iz knjiga Muhammeda Isa Davuda), a narocito zbog te tvrdnje da taj sejtan hoce da predje na Islam (osim ako ti nisi dobro zapamtio pa nama prenjeo)...
Upitno je kakvom je hodzi isla, jer ne moze svako lijeciti od sihira... da ostavi maksuma od 19 godina na cjedilu i da vec godinama ta cura muku muci, onda taj vas hodza ne lijeci kako treba, treba otici ucenom covjeku koji "zna sta radi", koji lijeci Kur'anom, a nekim uvrnutim zapisima i citiranjem ajeta iz Kur'ana unazad i sl. (estagfirullah)...
Covjek moze klanjati, a daga pogodi neka nevolja, i to iz vise razloga... dosta nas neke stvari radimo stihijski, povrsno, reda radi, a ne radimo ih iz ljubavi, od srca... cak i pored toga, bitno je sa kime zivimo, sa kim se druzimo, gdje hodamo (ne mozes klanjati aksam, a onda otici u kafanu, pa kad se vratis naklanjati jaciju), nasa ljepota govora i cistota duse (da ne tracamo, ogovaramo, ne zavidimo...) i svi drugi faktori... sve ovo sejtan lahko i vjesto iskoristi protiv nas, a kasnije se pitamo zasto nas je pogodila neka nevolja.

@rotti
ovo kao da je reko vidoviti milan na novoj tv poslje 12 nocu
Nikad nije kasno da se upucas... i ne dosađujes

@rotti
al ocigledno na mene ne djeluje,ja isti kakav sam i bio normala,zasto?musliman sam (po imenu samo naravno) a na meni ne djeuluje
Ti samo mislis da si "nomalan", a kicho vidi da nisi... samim natupom na ovoj temi i sprdanjem se to moze zakljuciti... samo ti tvoj sejtan govori da si cool, da je extra zezati vjernike po forumu, kako si jak, lijep, pametan, a ustvari nista od ovoga nisi... u Kichinim ocima to zaista nisi, nego.......

rotti
21-01-2010, 11:12 AM

-Garfield-
21-01-2010, 11:19 AM
ja isti kakav sam i bio normala,zasto?musliman sam (po imenu samo naravno) a na meni ne djeuluje.....

Dovoljno je ovo, postigli su što su htjeli.

Sihre obično dobijaju osobe koje su labilne, krhke,nejake, slabe, nesigurne......često osobe na klackalici , slabog vjerovanja.....koje i vjeruju i ne vjeruju...dvoume se :? i takvi se napadaju da bi izubili gram vjere i tako prevagnuli na lošu stranu.

Onima koji su javno i (ili) tajno digli ruke od vjere ne trebaju sihre....iako prokletnici imaju i za njih sihre da im napakoste.....ali zle sile su zadovoljne time jer je to dovoljno....dovoljno je da ostaviš vjeru i oni su zadovoljni...
ČAK te mogu nagraditi neki imetkom za to http://forum.bih.net.ba/images/icons/icon12.gif

A to, ne vjerovanje u postojanje zlih sila i djelovanje istih na čovjeka, opovrgavanje da meni ne mogu ništa jer ne vjerujem u to: TO JE GLAVNI ALAT od prokletnika.....prvo te on ubijedi da ne postoji...onda radi s tobom što želihttp://forum.bih.net.ba/images/icons/icon12.gif

rotti
21-01-2010, 11:21 AM

JustOne
21-01-2010, 11:25 AM
Bog je jedan . :)

Uzdam se u njega :ears:

Moj zivot ne bi imao smisla da ne vjerujem u Boga. :D

Morao sam ovo reci . >_>

hejbet
21-01-2010, 11:26 AM
Dovoljno je ovo, postigli su što su htjeli.

Sihre obično dobijaju osobe koje su labilne, krhke, nesigurne......često osobe na klackalici , slabog vjerovanja.....koje i vjeruju i ne vjeruju...dvoume se :? i takvi se napadaju da bi izubili gram vjere i tako prevagnuli na lošu stranu.

Onima koji su javno i dajno digli ruke od vjere ne trebaju sihre....iako prokletnici imaju i za njih sihre da im napakoste.....ali zle sile su zadovoljne time jer je to dovoljno....dovoljno je da ostaviš vjeru i oni su zadovoljni...
ČAK te mogu nagraditi neki imetkom za to http://forum.bih.net.ba/images/icons/icon12.gif

mislim da si rekao pravu stvar.dobro je neko rekao-sejtani ne napadaju kucu (srce) koja je srusena i napustena -vec napadaju kuce blagostanja i sjaja.Naravno ima osoba koje su iskusane ovim stvarima a koje se nakon izlijecenja vrate na pravi put,blagodat zdravlja zna samo bolesnik,zato budite sretni sto niste iskusani sa velikim zlom i nesrecom.

hejbet
21-01-2010, 11:29 AM
mozda nekog zanima pa cu staviti simptomi oboljele osobe od sihra:

Ovo su najcesci simptomi:

1. Stalna bol u zelucu
2. Povremena glavobolja koja ne prestaje sa uzimanjem medicinskog lijeka
3. Jaka tegoba u predjelu prsa, narocito poslije ikindije pa do kasno u noc..
4. Uzasni snovi

5. U snu vidi kao da pada s visokog mjesta
6. U snu vidi zivotinje koje ga tjeraju
7. Utrnutost jednog dijela tijela
8. Periodi napada (zivcani grcevi)
9. Mjenjanje slike u ocima, tako da muz (zarucnik) vidi svoju zenu (zarucnicu) u ruznom liku, makar ona bila izrazito lijepa. Razlog je tome sto sejtan (sotona, vrag, djavo) koji je zaduzen za sihr (crna magija) njeno lice cini ruznim, pokazujuci svoj lik na njenom licu i obratno
10. Odvratnost prema susretima

11. Iznenadno prevrtanje ljubavi u mrznju
12. Uvelicavanje povoda za svadju iako su oni beznacajni
13. Odvratnost opsihrenog prema svakom djelu koje podrazumijeva njegov supruznik
14. Odvratnost prema mjestu gdje sjedi njegov supruznik. Tako cete vidjeti covjeka koji je van svoje kuce sasvim normalan, ali ulaskom u kucu osjeti zestoku tjeskobu
15. Covjek vidi nepomicne stvari kako se krecu, a pokretne vidi stabilnim i nepomicnim

16. Odsutnost duha, smetenost i velika pospanost
17. Nejasan smusen govor
18. Netremicno gledanje u jedno mjesto
19. Zelja za samocom
20. Potpuna povucenost u sebe

21. Stalna sutnja
22. Smirenost, nepokretnost i konstantna lijenost
23. U snu cuje kako ga neko doziva
24. Cuje glasove kako ga dozivaju ali ne vidi osobe
25. Prestanak rada jednog cula

JustOne
21-01-2010, 11:32 AM
sad me strah. :( lol

@Alphaville_grl
21-01-2010, 11:52 AM
mozda nekog zanima pa cu staviti simptomi oboljele osobe od sihra:

Ovo su najcesci simptomi:

1. Stalna bol u zelucu
2. Povremena glavobolja koja ne prestaje sa uzimanjem medicinskog lijeka
3. Jaka tegoba u predjelu prsa, narocito poslije ikindije pa do kasno u noc..
4. Uzasni snovi

5. U snu vidi kao da pada s visokog mjesta
6. U snu vidi zivotinje koje ga tjeraju
7. Utrnutost jednog dijela tijela
8. Periodi napada (zivcani grcevi)
9. Mjenjanje slike u ocima, tako da muz (zarucnik) vidi svoju zenu (zarucnicu) u ruznom liku, makar ona bila izrazito lijepa. Razlog je tome sto sejtan (sotona, vrag, djavo) koji je zaduzen za sihr (crna magija) njeno lice cini ruznim, pokazujuci svoj lik na njenom licu i obratno
10. Odvratnost prema susretima

11. Iznenadno prevrtanje ljubavi u mrznju
12. Uvelicavanje povoda za svadju iako su oni beznacajni
13. Odvratnost opsihrenog prema svakom djelu koje podrazumijeva njegov supruznik
14. Odvratnost prema mjestu gdje sjedi njegov supruznik. Tako cete vidjeti covjeka koji je van svoje kuce sasvim normalan, ali ulaskom u kucu osjeti zestoku tjeskobu
15. Covjek vidi nepomicne stvari kako se krecu, a pokretne vidi stabilnim i nepomicnim

16. Odsutnost duha, smetenost i velika pospanost
17. Nejasan smusen govor
18. Netremicno gledanje u jedno mjesto
19. Zelja za samocom
20. Potpuna povucenost u sebe

21. Stalna sutnja
22. Smirenost, nepokretnost i konstantna lijenost
23. U snu cuje kako ga neko doziva
24. Cuje glasove kako ga dozivaju ali ne vidi osobe
25. Prestanak rada jednog cula

Od svega navedenog, ja sam se susrela/susretala jedino sa tim boldanim. Mada, nisam k'o @just one, da mislim odmah da je to posrijedi. Sabur :ears:

Mislim, kao laik potpuni, ostavit ću svoj komentar.

Mnogi se znaju pronaći u tim simptomima i ako su labilne ličnosti, odmah potrčati tražiti pomoć od nekog hodže. Nažalost, pravih hodža je jako malo, uglavnom su to sihirbazi, udruženi u kolo u koje, kad se jednom udje, teško se izlazi.

:sad:

savjet, isto laički a možda i nije

Ako vam traže datum rođenja, ime i ime majke...nije dobro. (Zašto i kako, neka pojasne ako su voljni @sadisk ili @kicho ili @clopex

Pravi hodza, voljan da pomogne nevoljniku, pročit će vam Rukju (dio Kur'ana pomoću kojeg se detektuje prisustvo sila nečastivih).

Ako reakcija izostane - :ears:

Ako se jave mučnine, povraćanje i svašta još nešto, Bogami....:ears:

Suma sumare, i ovo još da dodam. Sumnje i lijek, traži se i rješava sa Bogom i "svetom knjigom".

tamo neki zapisi, hamajlije i čudesa...samo vas/nas udaljavaju od Boga....

Ah da, i ovo...
čuh neki dan od jednog hafiza. Kaže ovako: sihirima je podložan svako, čak je i Poslanik bio. Nije jedino magarac i hafiz, jer nose teret veći nego što su u stanju podnijeti.

Znači, realne osnove za strah ima, ali ako se zna da su najpodložniji upravo takvi ljudi...u trenutku straha, panike, bijesa....vraćamo se dakle na početak, kad rekoh sabur...:wave:

-Garfield-
21-01-2010, 12:20 PM
Zaboravih napisati, da nije dobro ne vjerovanje u zle sile , ali takođr nije dobro niti opsjednutost time niti svaki problem time opravdavati sihrama i sl.
Treba biti jak, odlučan,čvrst, vjerovati , kloniti se bluda, nemorala, kocke, loših mjesta i djela i sve će biti OK.http://forum.bih.net.ba/images/icons/icon12.gif

Setra
21-01-2010, 12:39 PM
I ko su ustvari ljudi koji liječe od šejtana?
I kako oni ustvari mogu komunicirati sa njima?Jel to znači da su i oni šejtani?

hejbet
21-01-2010, 12:59 PM
Liječenje Kur'anom je sastavnio dio islama (iako se malo zna o tome u općoj javnosti), a sastoji se u tome da se opsihrenoj osobi uče određeni dijelovi iz Kur'ana za koje se smatra da istjeruju šejtane i džine iz te osobe (vidi egzorcist)..
Da bi se osoba mogla liječiti Kur'anom potrebno je da odbaci sve hamajlije, zapise i ostalo (ukoliko to posjeduje) te da je pod abdestom. Liječenje ne može svako vršiti već samo ljudi koji su učeni Kur'anom i koji su upućeni u to.

vise o ovome imas ovdje
http://bs.wikipedia.org/wiki/Lije%C4%8Denje_Kur'anom

a ima posebno stranica koje se samo bavi tim pitanjem :
ovdje (http://lijecenje-kuranom.com/)

Casual
21-01-2010, 01:00 PM
Sjtani su nevjernici i oni ne prelaze na Islam... za razliku od njih, Dzini mogu biti vjernici i nevjernici... to da taj sejtan dolazi iz Bermudskog trokuta, malo kichi prica djeluje upitna (kao iz knjiga Muhammeda Isa Davuda), a narocito zbog te tvrdnje da taj sejtan hoce da predje na Islam (osim ako ti nisi dobro zapamtio pa nama prenjeo)...
Upitno je kakvom je hodzi isla, jer ne moze svako lijeciti od sihira... da ostavi maksuma od 19 godina na cjedilu i da vec godinama ta cura muku muci, onda taj vas hodza ne lijeci kako treba, treba otici ucenom covjeku koji "zna sta radi", koji lijeci Kur'anom, a nekim uvrnutim zapisima i citiranjem ajeta iz Kur'ana unazad i sl. (estagfirullah)...
Covjek moze klanjati, a daga pogodi neka nevolja, i to iz vise razloga... dosta nas neke stvari radimo stihijski, povrsno, reda radi, a ne radimo ih iz ljubavi, od srca... cak i pored toga, bitno je sa kime zivimo, sa kim se druzimo, gdje hodamo (ne mozes klanjati aksam, a onda otici u kafanu, pa kad se vratis naklanjati jaciju), nasa ljepota govora i cistota duse (da ne tracamo, ogovaramo, ne zavidimo...) i svi drugi faktori... sve ovo sejtan lahko i vjesto iskoristi protiv nas, a kasnije se pitamo zasto nas je pogodila neka nevolja.

Nikad nije kasno da se upucas... i ne dosađujes

Ti samo mislis da si "nomalan", a kicho vidi da nisi... samim natupom na ovoj temi i sprdanjem se to moze zakljuciti... samo ti tvoj sejtan govori da si cool, da je extra zezati vjernike po forumu, kako si jak, lijep, pametan, a ustvari nista od ovoga nisi... u Kichinim ocima to zaista nisi, nego.......
Nisam se ja izrazio dobro sa sejtanima,mislio sam da je isto sejtan i din,ali ustvari to je bio din

Pcelica
21-01-2010, 05:00 PM
A da ja nesto pitam.:)
Pisete kako samo dzini napadaju slabe i labilne ljude,da li to mislite u vezi vjere ili inace?
Pretpostavljam da je u vezi vjere,i mislim da nije samo te,znam ja ljude koje su "napali",ali su jaki.:)

southern
21-01-2010, 05:18 PM
Sve ozbiljnije razmisljam o tom da se obratim kakvom dobrom hodzi,ali bas dobrom.
Hm,kolega mi rece jucer:"Pa koji ti je vrag,ti kako odluci da zivis skoro ko' bula,svi belaji na tebe".
Naravno da je to rekao u sali,ali cinjenica je da sam se zaista iz nekih stvari "povukla",da sam malo vise pocela razmisljati o ispravnosti stvari prije nego sto ih uradim,plaseci se grijeha.....i zaista su mi se zdravstveni problemi poceli i javljati........hm,cini mi se da lupam gluposti.Ako se i vama cini isto tako-zanemarite ovaj moj post.Mozda je samo trenutak slabosti.....beznadja....

hejbet
21-01-2010, 05:42 PM
bitno je da se zna da postoji i drugi svijet poput naseg tj svijet dzina ,u velikom slucaju se ne razlikuje puno od naseg, radjaju se, odrastaju, stare i umiru isto kao i ljudi, stim da ih ima i dobrih i losih . tema je previse opsirna i nebih da vas zamaram kao sto sam i napisao ima stranica koja obradjuje bas tu tematiku i mislim da je jedna od najboljih na nasem jeziku .
evo jos jednom link :
ovdje (http://lijecenje-kuranom.com/)

southern
21-01-2010, 06:51 PM
Hoce li iko meni odgovoriti?

Clopex_
21-01-2010, 07:12 PM
Sve ozbiljnije razmisljam o tom da se obratim kakvom dobrom hodzi,ali bas dobrom.
Hm,kolega mi rece jucer:"Pa koji ti je vrag,ti kako odluci da zivis skoro ko' bula,svi belaji na tebe".
Naravno da je to rekao u sali,ali cinjenica je da sam se zaista iz nekih stvari "povukla",da sam malo vise pocela razmisljati o ispravnosti stvari prije nego sto ih uradim,plaseci se grijeha.....i zaista su mi se zdravstveni problemi poceli i javljati........hm,cini mi se da lupam gluposti.Ako se i vama cini isto tako-zanemarite ovaj moj post.Mozda je samo trenutak slabosti.....beznadja....

Znaj jedno, što je insan veći vjernik to su veći napadi šejtanski na njega. Što se tice sihra i džinskog napada to se dešava samo iz 2 slučaja: prvi kad covjek nešto uradi što naljuti džina ili ga uznemiri pa ga džin onda uznemiruje (kao npr insan prospe vrelu vodu u kanalizaciju a da nije rekao Bismillah, ta voda džine sprži i onda se oni svete insanu), i drugi način je ako ti neko napravi sihr..

southern
21-01-2010, 08:43 PM
Znaj jedno, što je insan veći vjernik to su veći napadi šejtanski na njega. Što se tice sihra i džinskog napada to se dešava samo iz 2 slučaja: prvi kad covjek nešto uradi što naljuti džina ili ga uznemiri pa ga džin onda uznemiruje (kao npr insan prospe vrelu vodu u kanalizaciju a da nije rekao Bismillah, ta voda džine sprži i onda se oni svete insanu), i drugi način je ako ti neko napravi sihr..

Pa dobro,vrelu vodu sipam,to moram,ne proucim nista jer ne mogu iznad wc skoljke.

A sto se tice sihira....pa bilo je sumnjivih slucajeva...od cokoladica koje su stajale ispred vrata,do nokata i dlaka koje je moj muz pronasao na kucnom pragu nakon sto sam otisla na psao-vjerovatno sam presla preko njih jer sam otisla rano ujutro,bio je mrak.To je bilo davno,a cokoladice na Ramazanski Bajram...

Clopex_
21-01-2010, 09:24 PM
Pa dobro,vrelu vodu sipam,to moram,ne proucim nista jer ne mogu iznad wc skoljke.

A sto se tice sihira....pa bilo je sumnjivih slucajeva...od cokoladica koje su stajale ispred vrata,do nokata i dlaka koje je moj muz pronasao na kucnom pragu nakon sto sam otisla na psao-vjerovatno sam presla preko njih jer sam otisla rano ujutro,bio je mrak.To je bilo davno,a cokoladice na Ramazanski Bajram...

Ali možeš prije ulaska u WC. Što se tice tih stvari što si našla, da je sihr ne bi ti to tako jednostavno našla, sihri su pretežno veoma dobro skriveni a ne da stoje na pragu :D

Altair ibn La-Ahad
21-01-2010, 09:50 PM
Kad smo već kod ove teme, ako mogu da pitam, na jednoj temi je neko napisao da razgovor sa džinima nije dozvoljen osim onima koji uče rukju. Mene zanima da li je razgovor sa džinom muslimanom dozvoljen.

Kada je Allah swt stvorio ljude i džine u dvije zasebne dimenzije on je i jednima i drugima zabranio da komuniciraju jedni s drugima. Tako oni koji se plase Allaha Milostivog i koji vjeruju u njega ne pricaju sa drugom stranom (ljudi sa džinima i obrnuto). Tako ako netko kaze da je pricao da džinom muslimanom laze jer džin musliman nece smjeti pricati sa covjekom zbog straha od Allahove kazne..

Altair ibn La-Ahad
21-01-2010, 09:57 PM
Ne, rekao je hoda na Dumi kakve se stvari desavaju sa sihrima,ali nije spominjao za koju je oosobu vezano,ali meni je poslije njen brat rekao da je sve to istina,posto sam veoma ZNATIZELJAN

Ni crv nece u truhlu jabuku nego u onu najbolju najslađu... tako ni sejtan nece u nevjernika jer on njega nema na sta nagovoriti i odvratiti ga od cega dobrog jer je on vec digao ruke od onog najboljeg....

Ovo se ne odnosi na tebe.

southern
21-01-2010, 10:20 PM
Ali možeš prije ulaska u WC. Što se tice tih stvari što si našla, da je sihr ne bi ti to tako jednostavno našla, sihri su pretežno veoma dobro skriveni a ne da stoje na pragu :D

Mozda si u pravu,a mozda pokusam obloziti se rakijom "iznutra"....dosta mi vise ..........dok sam je konzumirala,nista mi nije falilo,sad odjednom sve zivo boli.I hajd ti sad nemoj grijesiti,a tako mi je dobro islo.Prosla se svih harama...ne ide zaista.Gledim ovu bocu sto stavljam obloge..pitanje minute je kad cu je nagnuti a onda:zbogom vjernici.

Blue_moonlight
21-01-2010, 10:56 PM

često se pomisli kad se nešto loše desi poput bolesti, pa zašto baš meni ? ..... ali ne trebamo tako misliti, trebamo se truditi da iz svake situacije koja nam se desila u životu izvučemo pouku, u svemu postoji neko dobro, pitanje je da li ćemo ga uvidjeti, iskoristiti to i promijeniti se na bolje...... jeste teško kad se dešavaju neke stvari, ali nastoj biti strpljiva i vjerovati da će biti bolje, od očajanja i pitanja šta bi bilo kad bi bilo ništa nemamo

citirat ću dva hadisa, koja čini mi se mogu pomoći po ovom pitanju

Suhejb bin Sinan (r.a.), pripovijeda da je Allahov Poslanik (sallallahu alejhi ve sellem), rekao: "Čudan li je primjer vjernika! U svakoj situaciji on dobija - a takvo stanje nije ni s kim drugim nego samo sa vjernikom, ako ga zadesi kakva radost, on zahvaljuje Allahu (dž.š.) što mu donosi korist, a ako ga, pak, pogodi kakvo zlo i šteta, on se strpi i postojano se drži, pa mu i to donosi nagradu od Allaha (dž.š.)." (Muslim)

Ebu Se'id i Ebu Hurejre (r.a.), prenose da je Allahov Poslanik (sallallahu alejhi ve sellem), rekao: "Muslimana (vjernika) ne pogodi nikakva nedaća ili bolest, niti tuga ili žalost, niti bilo kakva nezgoda, čak ni obični ubod trna, a da mu zbog toga Allah (dž.š.) ne oprosti dio njegovih grijeha." (Muttefekun alejhi)

i preporučila bih ti da, ukoliko budeš u mogućnosti pročitaš knjigu "Čovjek koji je plakao zbog grijeha drugih ljudi" Vehbi Vakkasoglu..... par strana je dovoljno da uvijek se trudimo reći Elhamdulillah

HARUN_FCB
21-01-2010, 11:29 PM
Ja sam pričao sa jednim profesorom odavde iz Bihaća (možda ga neki znaju prof. Mahmutović)

I on kaže da je najbolja zaštita od ovakvih stvari ne zanimati se sa ovim stvarima. I naravno biti dobar vjernik i pridržavati se vjerskih propisa. Što naravno uključuje i vjerovanje u gajb (nevidljivi svijet)... Znači samo vjerovati , a ne zadirkivati taj svijet.

Ja se slažem s ovim, pročitao sam to isto u knjizi "Pravi put i stranputice" , napisao Ibišević (ne znam tačno ime , Salih čini mi se ) ... (predobra knjiga , preporučujem svakako...)

I ne sviđa mi se ovo što se to javno radi, što javno imaju clipovi na internetu i sl. To je privatna stvar i zaista je ružno da te neko gleda kako se liječiš od bilo čega , a pogotovo od ovoga. Neki to rade da bi dokazali nekome, pa onaj ko ne vjeruje u ovo, on nije musliman. Jer moramo vjerovati u nevidljivi svijet. A nevjerniku je bespotrebno objašnjavati ikako.

kicho
21-01-2010, 11:38 PM
Ja sam pričao sa jednim profesorom odavde iz Bihaća (možda ga neki znaju prof. Mahmutović)

I on kaže da je najbolja zaštita od ovakvih stvari ne zanimati se sa ovim stvarima. I naravno biti dobar vjernik i pridržavati se vjerskih propisa. Što naravno uključuje i vjerovanje u gajb (nevidljivi svijet)... Znači samo vjerovati , a ne zadirkivati taj svijet.

Ja se slažem s ovim, pročitao sam to isto u knjizi "Pravi put i stranputice" , napisao Ibišević (ne znam tačno ime , Salih čini mi se ) ... (predobra knjiga , preporučujem svakako...)

I ne sviđa mi se ovo što se to javno radi, što javno imaju clipovi na internetu i sl. To je privatna stvar i zaista je ružno da te neko gleda kako se liječiš od bilo čega , a pogotovo od ovoga. Neki to rade da bi dokazali nekome, pa onaj ko ne vjeruje u ovo, on nije musliman. Jer moramo vjerovati u nevidljivi svijet. A nevjerniku je bespotrebno objašnjavati ikako.
Sa druge strane, moze biti i pozitivno... jer kada vidis koliko bolno zna biti to lijecenje, kakve posljedice moze imati po covjeka ta opsihirenost, onda se zapitamo: zasto treba uopste da dodje do toga? I vjerovatno da cemo se onda (ili bismo trebali) truditi biti bolji, ciniti ono sto ce sprijeciti da dodje do tih poganih stvari, Allah nas sacuvao od prokletog sejtana i sihirbaza. Amin!

"Ima onih koji dolaze da te slušaju, ali Mi smo na srca njihova zastore stavili, da Kur’an ne bi razumjeli, i gluhim ih učinili, pa i ako bi sve dokaze vidjeli, opet u njih ne bi povjerovali. A kada ti dolaze da se s tobom raspravljaju, govore oni koji ne vjeruju: "To su samo izmišljotine naroda davnašnjih!"
Narocito radi ovog boldiranog Kicho ovo spominje... a uistinu nevjernici uvijek traze materijalne dokaze

HARUN_FCB
21-01-2010, 11:55 PM
Sa druge strane, moze biti i pozitivno... jer kada vidis koliko bolno zna biti to lijecenje, kakve posljedice moze imati po covjeka ta opsihirenost, onda se zapitamo: zasto treba uopste da dodje do toga? I vjerovatno da cemo se onda (ili bismo trebali) truditi biti bolji, ciniti ono sto ce sprijeciti da dodje do tih poganih stvari, Allah nas sacuvao od prokletog sejtana i sihirbaza. Amin!

Narocito radi ovog boldiranog Kicho ovo spominje... a uistinu nevjernici uvijek traze materijalne dokaze

Amin !

Ali da li bi tebi bilo ugodno da npr. neko od tvoje familije ili od prijatelja gleda to (ne daj Bože , da te Bog sačuva od ovoga uvijek). Ipak to nije ugodno gledati , svašta osoba nesvjesno radi tu.

(Moj se rođak prošle godine liječio kod nekih ljudi u Brčkom, i ja sam gledao taj video. I sad imam drugačiji pogled prema njemu, čudniji. Jer takvi smo mi ljudi po prirodi, strah te je ipak toga nekako ...)

Pa upravo zbog tog boldiranog , ti nekim ljudima možeš govoriti i objašnjavati ali oni neće da shvate. Allah dž.š nam je dao razum i baš zbog toga nas stavio na iskušenje, da li ćemo vjerovati u ono što je On rekao ili ne.

LobSteR
22-01-2010, 10:48 AM

Ovo je ona knjiga Razgovor sa dzinom muslimanom...nemojte vjerovat svemu sta pise tu...ima dosta supljih prica i znam da je jedno vrijeme bila izbacen iz prodaje...

Meni je dosta ljudi,vjernika naravno,reklo da su dobre zastite od sihira i dzina da se previse ne zanimamo za to,vec da ih samo prihvatimo kao nesto sto postoji i ne pridodajemo previse paznje...biti cist takodjer,znaci gusul imati obavezno i biti pod abdestom sto vise...i cuvat se bluda.

Kad smo vec kod toga jedna prijateljica mi je pricala o jednom njenom drugu koji je navodno pod utjecajem dzina,sihira.
kaze,bio je sasvim ok momak,taman srednju zavrsavao,imao curu itd.;ma tipicni maturant.Sve dok jednog dana,cini mi se sa 21 god da je bilo,sve nije krenulo naopako,poceo se drogirat,piti,cigare pusi nenormalno,imao posao al ga izgubio,vise nema prijatelja,jednom je pretukao majku,u zivotu nema ama bas nikakve zanimacije,nikoga ne podnosi,nema nikakvog dodira sa realnoscu,non.stop se smije sam u sobi,ne spava 2-3 dana nikako a kad zaspe cesto je u kreetu do jedan ili dva...Roditeji su ga dva puta slali u Jagomir,vise puta je isao hodzi...i tako zadnjih 10 godina cini mi se...sada mu je 30-31 ako se ne varam..tuzno zaista.

Clopex_
27-01-2010, 07:44 AM
Pitanje:

Esselamu alejkum! Imam jedno pitanje, a radi se o dzinskim napadima i sihrima, a Allah najbolje zna! Vec 4 i po godine se borim i rijetko prodje jedan dan, a da nisam imao napada. Zbog toga sam mnogo ubjedjen da se o radi dzinnima, jer isao sam na preglede kod doktora i sve je u redu. Ja zelim da se sam lijecim i ucio sam rukju sam sebi, ali opet ne znam kako da postupim i strah me da ne padnem u nesvijest.

Ako mozete objasnite kako je najbolje da se sam lijecim, i kako se rukja samom sebi uci? Allah vas pomogao! Vas brat.

Odgovor:

AlejkumusSelam!

Slava i zahvala pripadaju samo Allahu swt. Ako znate da imate problem sa džinnima/sihrom (iz maila se ne vidi kako znate), savjetujem vam da se ne liječite na načine kako se inače liječi rukjom kada je uključena osoba koja poznaje liječenje. Takvi pristupi mogu izazvati samo dodatne probleme, a teško da mogu riješiti postojeće.

Ljudi nerijetko koriste rukje snimljene na cd-ove ili druge medije, kao i napisane, samo formalne opise liječenje bolesti nastalih džinskim djelovanjem. Ovo ja jako pogrešno. Navest ću samo nekoliko razloga u prilog ovoj tvrdnji:

- Osoba koja počinje liječenje na ovakav način malo ili nimalo (ne)poznaje principe liječenja, moguće reakcije, izazvane aktivnosti džinna, ponašanje organizma pod pritiskom djelovanja džinna…

- U pravilu, osoba koja vrši samoliječenje očekuje određene reakcije. Ovo očekivanje se najčešće zasniva na onome što je općepoznato, ali nikako ne mora značiti i ispravno. Na primjer, poznato je da prilikom slušanja diskova sa snimljenom rukjom organizam reaguje povišenom temperaturom, trnjenjem ekstremiteta, plačom, povraćanjem, …, do gubitka svijesti. Da, ovo jesu neki od pokazatelja boravka džinna u tijelu (ili sihra). Ali, to nije dovoljno za nastavak liječenja ili samog dijagnosticiranja vrste bolesti. Kad osoba koja ne poznaje liječenje počne isto – prema sebi ili čak liječenje drugoga – džinni izazivaju reakcije koje osoba očekuje kako bi je vodili ondje gdje njima najviše odgovara. Tako, dešava se da prilikom liječenja osoba ustvrdi da je u pitanju jedna vrsta džinskog djelovanja, ali već sljedećim reakcijama ustvrdi drugačije. Nestabilnost osobe problem u tijelu čini jako stabilnim.

- Džinni mogu izazvati reakcije koje će uplašiti bolesnika (onog koji liječi sam sebe), a isti će nakon toga prekinuti liječenje. To džinnima daje vremena da se pripreme za sljedeće djelovanje i da čak i više upoznaju osobu kako bi joj za sljedeći put pripremili novo iznenađenje. Ovo se dešava i prije sljedećeg pokušaja (u snu ili na javi). Osoba time biva obeshrabrena, a problem postaje veći.

- Slušajući snimljene rukje mogu se izazvati reakcije, ali ne mogu smiriti ili usmjeriti. CD je `mrtva` rukja!

- Rukje koje se najčešće nalaze su one standardne. Ovakve se rukje u pravilu koriste za testiranje, ali ne i za otklanjanje sihra ili drugog džinskog djelovanja. Svaka osoba i svaki problem za sebe zahtjeva zasebne tretmane.

- Sihr ili drugo džinsko djelovanje je `pametni` problem. Nemoguće je tretirate formom nego tražiti suštinu. Kad se pronađe suština (korijen problema) tad se određuje forma (formalna rukja). Forma prikazana ovako se može mijenjati shodno stanju bolesnika i nivoa do kog se u liječenju došlo.

Sve navedeno ne treba obeshrabriti čovjeka koji želi da se liječi. Ovo su samo upozorenja koja mnogi previđaju, a koja su itekako važna. Ne postoji stroga forma, kalup u kur`anskom liječenju. Postoji system i izgradnja sistema prema svakom čovjeku, bolesniku ponaosob.

Vaše liječenje počnite jačanjem svoje vjere. Puno činite istigfar, iskreno kajanje. Zatim, zahvaljujte Allahu na dobru koje vam daje. Praktikujte obavezne ibadete (namaz u njegovo pravo vrijeme, učenje Kur`ana, razmišljanje o Allahovim swt blagodatima, …), u svoj život unesite bogatstvo dobrovoljnih ibadeta (posebno namaz u zadnjoj trećini noći, dove za muslimane u nevolji,…), dan počinjite jutarnjim i završavajte večernjim zikrom, obilazite rodbinu koliko god možete, saburite kad je to teško, … Sve ovo vam se moži činiti `nevažnim`, ali vjerujte mi da će ovo donijeti puno više koristi nego sve rukje koje ste našli, a koje ste možda slušali samo zato što ste čuli da će to otkloniti problem (značaj rukje ja svakako veliki i ovime ga ne umanjujem). Ovako uređen život će znatno suziti mogućnost džinskog djelovanja u vašem životu, i ustrajavanjem možete u potpunosti riješti problem ili ga minimizirati.

Nakon ovoga, ako znate učiti Kur`an naučite na vodu koju ćete piti i kojom ćete se kupati, na med koji će te uzimati nekoliko puta svakog dana, maslinovo ulje kojim ćete masirati cijelo tijelo ili dijelove tijela (čelo, prsa, tjeme, stomak, kičmu,…). Slušajte Kur`an i/ili učite ga redovno, svaki dan, koliko možete, ali nemojte učiti radi džinna ili radi sihra nego radi Allahovog zadovoljstva.

Ako znate da je u pitanju sihr naučite na vodu, med i ulje: Al-Bekara 102 ajet, Al-A`raf 117-122, Junus 81-82, Ta Ha 69 – sve po 7x.

Kad počnete praktikovati terapiju zapisujte stanja (napravite dnevnik). Ova stanja mogu koristi nekome ko bi vas dalje mogao savjetovati, ako se ukaže potreba.

southern
27-01-2010, 08:44 AM
To be jarabi,zar nje isto odakle dolazi ucenje...iz CD-a ili iz usta nekog ko ce to naplatiti?

Kazu da je lijepo da se u kuci prouci Kur'an-onda ne moze sa CD_a vec bas moras uciti sam ili zvati nekog da to ucini?Ja sam cula da je dovoljno da se cuje ucenje,da nije vazno odakle dopire...samo da se slusa.

Simply_the_best,
27-01-2010, 11:18 AM
danas se svaki drugi bosnjak bavi time..unosan posao..

Odyssey
27-01-2010, 12:17 PM
Eh ovako...
Jučer sam imao ispit i od mogućih 115 lekcija ja sam naučio 113. Te dvije lekcije, koje sam preskočio učinile su mi se nevažnim. Na ispitu se dogodio neočekivani peh i dobijem jedno od dva nesretna pitanja. Pokušao da nešto svojim riječima i poprilično se isprovaljivao. Profesorica mi je rekla da se vidimo na drugom terminu.

Sad me interesuje, da li postoji mogućnost da mi je neko smjestio sihre, tačnije, da li je taj kompletan ispit bio sihriran s jednim jedinim ciljem da padnem?

Hvala.

southern
27-01-2010, 12:45 PM
Eh ovako...
Jučer sam imao ispit i od mogućih 115 lekcija ja sam naučio 113. Te dvije lekcije, koje sam preskočio učinile su mi se nevažnim. Na ispitu se dogodio neočekivani peh i dobijem jedno od dva nesretna pitanja. Pokušao da nešto svojim riječima i poprilično se isprovaljivao. Profesorica mi je rekla da se vidimo na drugom terminu.

Sad me interesuje, da li postoji mogućnost da mi je neko smjestio sihre, tačnije, da li je taj kompletan ispit bio sihriran s jednim jedinim ciljem da padnem?

Hvala.

Mislim da nije,jer meni se znalo desiti da izadjem na ispit "slucajno",naucivsi samo desetak lekcija od mogucih 200,i bas me potrefe pitanja iz tih desetak:hehehehe: A nisam koristila nikakvu magiju.

-Garfield-
27-01-2010, 01:10 PM

Opet sam pratio neka predavanja gdje su neki ugledni prof. baš govorili da su napadi češći na one koji se dvoume i koji su labilni i bi i ne bi vjerovali. Po onome što vidjeh pomoć traže i koriste upravo takve osobe na klackalici, znači idu kod koje kakvih zapisničara dobiju "lijek" i sretni su neko vrijeme.

A prema predavanju najbolja zaštita od zlih duhova je molitva i biti čist, moralan, pošten itd...itd... znači biti veliki vjernik

Nisam ovo još nigdje čuo :? za vrelu vodu ? :eyespop:
Kako onda reagiraju na Domestos..... ( sredstvo za čišćenje ) ili solnu kiselinu što se nekad koristila, jer treba dezinfikovati taj prostor. :eyespop:

kicho
27-01-2010, 01:18 PM
Nisam ovo još nigdje čuo :? za vrelu vodu ? :eyespop:
Kako onda reagiraju na Domestos..... ( sredstvo za čišćenje ) ili solnu kiselinu što se nekad koristila, jer treba dezinfikovati taj prostor. :eyespop:

To u biti znaci da svaki posao trebamo zapoceti spominjanjem Boga, zamoliti Ga za pomoc i da nas sacuva od prokletog sejtana... nije samo u pitanju prosipanje vrele vode, iako je poznato da je wc "najprljavije" mjesto, a na takva mjesta idu sejtani...

kicho
27-01-2010, 01:21 PM
Eh ovako...

Hvala.

Salis li se ili ne(vezano za tvoj upit)?

Nikakve veze to ne bi trebao imati sa sihirima... mada, desi se da ima ljudi koji su ti zavidni, koji nisu spremili ispit i onda zele da niko ne polozi, tako baksuzijaju i onome koji je naucio... desava se

Clopex_
25-02-2010, 09:36 AM
Pitanje:

Selam alejkum! Imam jedno pitanje, jako mi je vazno, jer utice na moj zivot. Svako jutro, kada moj muz ode na posao vrijeme 8 ujtro obicno desi se kao da mi neko sjedne na oci bukvalno, teskoca na ocima i ne mogu se pomjeriti, kao paralizovana i kroz to sve kao da utonem u mali san, ali se sve desava u istoj sobi gdje se nalazim cujem udar vrata da se otvore od ormara, zatim sjenka covjeka koji hoda po sobi i po krevetu i sjedi kod mene...

dize jorgan s mene, i bukvalno me siluje. Nisam u mogucnosti da nista ucinim i sprijecim to, zatim cujem neko sapuce kao da dvije osobe il vise pricaju nesto sapcu (zenska i muska) ali ne razumnim govorom, mrmljanje. Zatim se trznem probudim i srce ubrzano kuca i veliki strah. Svaku noc kad krenem spavati ucim sto znam, pusem niz sebe i postelju protresem uceci, tokom noci nista se ne desava i kad je muz pristutan, samo kad sam sama u jutarnjim casovima, tj. kad on ode na posao. Molim Vas da mi pomognete!

Odgovor:

AlejkumusSelam!

Slava i zahvala pripada samo Allahu swt. Mislim da je u vašem slučaju najapametnija opcija posjetiti nekoga ko, Allahovom swt dozvolom, liječi Kur`anom. Vaše stanje je `školski` primjer manifestacije džinskih napada kroz napastvovanje ljudi, bilo žena ili muškaraca. Nekoliko puta sam se susretao sa osobama koje su na način identičan, ili sličan vašem, trpjeli uznemiravanja. Drugi, jednako poučan, desio se jednom mladiću koji je učio o vjeri i izučavao Allahovu swt Knjigu. Bio je od iskrenih, pokornih Allahovih swt robova. Ali, Allah swt ga je iskušao na ovaj način.

Spominjem njegov slučaj zato što je specifičan po tome da su se napastvovanja dešavala i na javi, daleko više od onih u snu. Nije mogao kontrolisati niti spriječiti ove napade, ma šta da je radio. Trajalo je to jedno vrijeme… Napominjem, praktikovao je vjerske propise i izučavao – učio napamet Allahovu swt Knjigu. Razgovarao sam s njim nekoliko puta. Dobro sam ga poznavao i o svemu smo otvoreno pričali. Nekad bih mu kazao da je možda problem upravo u tome što je nastojao da puno uči Kur`an kako bi ga memorisao. I prije se dešavalo, pa sam pomislio da je i ovaj put, da ljudi mnogo uče Kur`an ali forme radi, ili izgaraju u najboljoj namjeri, ali im pažnja popušta pa previđaju znakove džinskog približavanja…

Kako god, tek nakon što mu je proučena rukja javila se džinnica koja je tvrdila da je zaljubljena u ovog mladića i da ga neće napustiti. Allahovom voljom, nakon mnogo truda i zalaganja, ipak je shvatila da ne može ostati u tijelu koje je `prisvojila`. Napustila je mladića. Danas je on čuvar Allahove swt Knjige. Danas, elhamdulillah, problemi koji su ga zadesili su prošlost). Spomenuo sam vam ovaj slučaj pouke radi. Nekad, nakon što se desi problem učenje (kako vi to praktikujete noću) ne sprječava džinne da ugrožavaju čovjeka.

Ako su prethodno uspjeli prodrijeti u tijelo ili na drugi način ostvariti kontakt sa osobom, onda u nekim situacijama napuštaju čovjeka, a prisutpaju mu u nekim drugim. Kad noću učite zaštite, vi ih Allahovom voljom sprječite da vam pristupe, ali siguran sam da to ne rade i zbog toga što je vaš muž tu. On bi primjetio promejene na vama, a to bi ih sprječavalo da vas ugrožavaju. Ako bi se to dešavalo više puta, oni bi slabili i njihov uticaj prema vama bio bi neznatan. Tako, čekaju vrijeme u kojem ostajete sami i vjerovatno bez zaštite. Ako se, nakon što se probudite i ispratite muža, vratite u krevet bez da ste prethodno abdestili, proučili neku od zaštita ili klanjali dva ili više rekata, onda ste lahak plijen. Također, smatram da (na osnovu ovoga što ste ispričali) vaš jutarnji i večernji zikr nije redovan. O namazu neću govoriti jer se o (ne)redovnosti obavljanja namaza ne smije ni razmišljati. Bilo bi ružno očekivati od Allaha swt zaštitu, a ne činiti minimum koji vas karakteriše kao vjernika/vjernicu.

Pomjeranje stvari po stanu, zvukovi ili druga dešavanja su moguća i moguće ih je čuti/vidjeti čak i kad čovjek nije ugrožen džinskim djelovanjem. Džinni, kao i ljudi, mogu pomjerati stvari ili proizvoditi određene zvukove.

Poznat mi je slučaj čovjeka koji tvrdi da liječi Kur`anom, ali je sigurno sihirbaz. Naime, ovaj čovjek koncem veže Kur`an, a zatim Ga objesi na ključ. Nakon toga govori da se, ako je čovjek (bolesnik) bolestan od sihra, Kur`an okreće desno, a ako je šejtanski mess – lijevo. Ovo se, dok on govori, zaista i dešava. Ljudi koji ne poznaju džinne i ono što oni mogu uraditi, u ovome vide dokaze jake vjere tog čovjeka. Međutim, to je znak njegovog kufra. Kur`an mogu, i u ovom slučaju to i urade, doticati džinni. Oni okreću Kur`an…

Za vaš slučaj bitnije je to što vi i vidite sjene koje se kreću i da čujete glasove. Volio bih da ovo nije istina, ali mislim da je to čvrst dokaz prisustva džinna uz vas i njihovog djelovanja prema vama. Na početku sam spomenuo da bi bilo najapametnije da posjetite nekoga ko liječi Kur`anom. Savjetovao bih vas da sami radite neke stvari (kao način liječenja bolesti izazvanih džinskim djelovanjem), ali poznato mi je šta se u tom slučaju može desiti. Ako posustanete u nekom momentu zbog reakcija koje se mogu desiti (bilo da vam bude teško ili budete uplašeni još nekim dešavanjima), njihov uticaj na vas će dobiti novi zamah, i dodatno će biti ohrabreni. Svako odustajanje ili strah od mogućih reakcija učvršćuje njihovo prisustvo.

Također, može se desiti i da, čim počnete raditi program koji bi odredili, problemi nestanu. Ako u tom slučaju prestanete raditi terapiju/program, ponovo ste upali u zamku – džinni se u nekim slučajevima povlače jer poznaju osobu i njen karakter. Čekaju novu priliku da ponovo prodru u tijelo ili pristupe tijelu. Takvu priliku im ne treba dati.

Ako niste u prilici posjetiti nekoga ko liječi Kur`anom, napišite nam mail. Svakako ćemo se potruditi da, Allahovom swt voljom, riješimo vaš problem. Ovakav probem se ne rješava za nekoliko dana, nego je bitno ustrajati. Molim vas, u ima Allaha swt, da se iskreno pokajete za sve grijehe koje ste učinili i koje možda činite. Vjerujte mi da je to prvi korak koji morate napraviti. Svaki grijeh koji činite učvršćuje prisustvo džinna. Svako iskreno pokajanje ih jako uzdrma. Također, očistite kuću od slika ili kipova ljudi i životinja. Čuvajte se ogovaranja…

Prije nego si i obratite bilo kome, počnite raditi sljedeće:

- U svakom namaskom vremenu, a najbolje je odmah poslije namaza, nekoliko puta proučite suru Az-Zilazal. Nije bitan broj, ali neka to učenje traje minimum 5-10 minuta. Ovu suru učite i pred spavanje i čim se probudite, pa i ako to činite (spavate) tokom dana;

- Pretražite kuću ili stan u kome boravite. Pregledajte odjeću i namještaj. Nije bitno da to uradite za jedan dan i sve odjednom, ali bitno je da bude urađeno s pažnjom. Postoji velika mogućnost da su napadi koje osjećate rezultat sihra. U tom slučaju, očekivati je da sihr bude postavljen negdje u kući/stanu. Na odjeći možete primijetiti promjene (da je zašivena koncem specifične boje, da je izrezana na nekim mjestima, da izgleda spaljena…) Kad je riječ o namještaju, moglo bi se desiti da pronađete dijelove odjeće, kose, noktiju, trave, slika… koje vam ne pripadaju. Ako pronađete bilo šta, odmah to spalite. Svakako prvo pretražite sobu u kojoj spavate.

Clopex_
02-03-2010, 07:19 AM
Pitanje:

Es-Selamu alejkum! Ja vam se javljam iz Australije. Sestra mi ima problema zvala nekog hodzu u Bosni. Taj hodza je pitao za njenjo ima datum rodjenja i ime majke. Nakon toga rekao je da ima sihre, kako su neke dvije zena za ocive strane njoj sihre stavile da joj se posvjete i da isto imaju sihre sa svekrvine strane. Medzutim sestra je trazila pomoc jer se sve neki problemi desava i nikako da idu naprijed, vec samo stoje u ismo mjestu. Nakon toga ovaj "hodza" iz bosne rekao je da moze nju i famelije (muza) lijeciti ako posalje 500 eura prvi put i on ce njima poslati...

vodu na kojoj ce on uciti, da to piju i umiju se sa tom vodom 21 dana pa onda preko divje sedmice da samo piju dva dana u sedmici i posle te dvije sedmice opet 21 dana. Prvi put je pitao da se uplati 450 eura, a svaki put posle toga po 190 eura. Ja ne znam puno o ovim stavrima, ali ja sam joj rekla da jos nista ne pocinje. Sestra mi ne zna kome da se obrati, ja sam vidila ovu stranicu i zelim da znam ako se nam mozete pomoci da dodjemo do broj telefona od nekog koji nam moze pomici. Zivimo u Australiji pa zelimo znati je li postoji mogucnost da joj neko pomogne preko telefon i da poprica sa njoj.

Odgovor:

AlejkumusSelam!

Slava i zahvala pripadaju samo Allahu swt. Svako onaj ko traži lične podatke bolesnikove ili njegovih najbližih je ili sihirbaz ili prevarant! Ovo je samo jedan od pokazatelja koji karakterišu sihirbaze. Potražite na ovoj stranici i ostale zato što se kod različitih `liječnika`, `hodža` mogu pronaći različiti pokazatelji. Sve što vam je taj čovjek rekao ne vjerujte mu. On nema načina da zna ko vam je uradio sihr, osim u situaciji kada ga posjetite (kada posjetite nekoga ko liječi Kur`anom), a i tad se toj informaciji mora pristupati jako oprezno jer jedino može doći od strane džinna. Zato, ako povjerujete tom čovjeku dolazite u dvije opasnosti.

Obje ću spomenuti u riječima Allahovog Poslanika saws. Prenosi se od Ebu-Hurejre, r.a., da je Poslanik, s.a.v.s., rekao: “Čuvajte se sedam smrtnih grijeha!” Rekli su (ashabi) ″koji su to grijesi, o Allahov Poslaniče?″ Odgovorio je: “Širk (pridruživanje Allahu, dž.š., druga), sihir, ubiti onoga koga je Allah, dž.š., zabranio ubiti osim po pravdi, jedenje kamate i imetka siročeta, bježanje s bojnog polja u vrijeme borbe (sa nevjernicima), i potvoriti čestitu ženu koja nikada nije pomislila da uradi nešto što bi ugrozilo njenu čednost, i koja je dobra vjernica.” (Buhari, Muslim)

Ibn-Abbas prenosi da je Allahov Poslanik, s.a.v.s., rekao: “Nije od nas onaj ko donosi loše predznake, ni onaj u čije se ime donose; ni onaj ko proriče, niti onaj za koga se proriče; ni onaj ko praktikuje sihir, niti onaj u čije se ime sihir pravi.” (Taberani)

Allahov Poslanik, s.a.v.s., je rekao: “Ko god posjeti gatara i povjeruje u ono što on kaže, zanijekao je (postao je nevjernik u) ono što je objavljeno Muhammedu, s.a.v.s.“ (Ahmed, II/ 408 ; Ebu-Davud, 3904; Et-Tirmizi, 135; Ibn-Madže, 639; El-Hakim, I/8)

Čak i da znate osobu koja vam napravi sihr, nemate koristi od toga. Prvo, nemate dokaze za vaše tvrdnje. Drugo, važnije od toga je da sihrbazi nemaju vjere, nemaju stida, i nemaju savjesti, tako da, čak i da im ukažete na vašu spoznaju o njima, to ih neće spriječiti da nastave raditi ono što su i naučili. Sve što vam je taj hodža poslao, ako to još uvijek imate, bacite (u rijeku) ili spalite. Nemojte piti tu vodu, niti nositi zapise/hamajlije ako ste ih dobili. Ne znam šta je naučeno na vodu, ali znam da nije ništa ili ništa dobro jer od takvih ljudi dobra ne može biti.

Ako vi (vaša sestra) uistinu pri sebi ima sihr, ta voda joj ne bi pomogla. Ovo govorim pod pretpostavkom da je voda čista, da je na nju naučen Kur`an, a nikako nešto osim toga. Naučena voda slabi sihr u tijelu i negativno djeluje na džinne izvršioce sihra, ali izvršioci sihra nisu uvijek u tijelu niti je predmet sihra u tijelu. U tom slučaju voda ima određeni, često neznatan uticaj na uništavanje sihra. Njen potpun efekat ostvaruje se u korelaciji sa drugim stvarima koje su pripremljene sa namjerom uništavanja sihra.

Također, ne postoji mogućnost da neko otkloni sihr putem telefona, preko slika, odjeće ili bilo čega drugog. Sihr, Allahovom swt odredbom, može biti otklonjen učenjem Kur`ana nad osobom koja je oboljela (direktno, `licem u lice`) ili ustrajavanjem te osobe u programu koji pripremi neko ko poznaje načine liječenja Kur`anom. Vaša sestra može popričati telefonom s nekim ko poznaje ova liječenja (braća koja uređuju ovu stranicu vam mogu dati neki broj), ali iako će joj to olakšati spoznaju o onome što joj se dešava i inšaAllah pomoći u borbi sa sihrom, to svakako nije dio procesa liječenja. Možemo joj odrediti program čijim će praktikovanjem, Allahovom swt voljom, sihr biti otklonjen. Prije toga morate nam napisati konrektno o kakvoj vrsti problema je riječ jer to se iz vašeg maila ne vidi.

Za početak, preporučit ću vam/vašoj sestri put otklanjanju problema, ma odakle dolazili:

- redovno obavljanje namaza; voditi brigu o namazu u prvom vremenu i brinuti o ustrajnosti u namazu;

- praktikovati, kad god je to moguće, dobrovoljne namaze, a posebno namaz u zadnjoj trećini noći;

- puno učiti dove Allahu swt, a posebno u zadnjoj trećini noći;

- snimiti suru Al-Bekara i istu puštati u kući/stanu; nije potrebno slušati ovu suru (iako je lijepo), čak nije potrebno ni boraviti u stanu dok traje; ako, ipak, boravite u stanu za vrijeme učenja nemojte pričati, ako uči u istoj sobi u kojoj se nalazite;

- udjelite potrebnima, moleći Allaha swt da vam i tim vašim djelom otkloni teškoće u kojima se nalazite;

- noću, poslije akšama učite/čitajte suru Al-Waki`a kako bi vam se povećao bereket;

- svoj imetak očistite zekatom; posavjetujte se sa imamom u vašem mjestu o načinu kako se obračunava zekat, a zatim to i učinite;

- dajte svom mužu pravo koje mu pripada kroz poštovanje i poslušnost; svakako isto mora (naravno, ako imate muža) postupati i on prema vama;

- čuvajte se grijeha, a posebno pazite na nedozvoljene kontakte sa muškarcima i ogovaranja;

Pitanje:

Es-selam alejkum!

Bio sam kod jednog hodje on mi je prvo pito za ima majke i moje ime i prezime potom mi je dao vodu da pijem i na pravi hamajliju. Kad sam drugi put dosao kod njega ucio mi je i (imam ljubavni sihir), bio sa djevojkom tri god u vezi (bila druge vjere)....kad mi je ucio uvjek mi je ona U GLAVU dolazila.......

kad mi je ucio imo sam takve simptome da mi je se desna noga jako tresla se.....i prste mi je stavljo u oci i na vrat i stisne jedno vrjeme kad je ucio ja sam prico u ime ti osoba sa efendijom. Kad sam sada bio kod njega po cetvrti put, dao mi je neku vodu da pijem 7 dana na toj vodije on nesto ucio.......i reko da slusam svaki dan ti 7 dana suru al bekare. Ja sad ne znam je li ovo pravilno ucenje ili nije?

Odgovor:

AlejkumusSelam!

Slava i zahvala pripadaju samo Allahu swt. Prvo, promijenite hodžu! Potražite nekoga ko ispravno liječi Kur`anom, za razliku od čovjeka kojeg ste posjećivali. (Braća koja uređuju ovu stranicu će vam dati broj nekog od ljudi koji praktikuju Rukju)

Nekoliko smo puta do sada spominjali znakove onih koji sihr sihrom liječe, ili koji uopće ne liječe, ali se bave sihrom. Jedan od znakova da je neki čovjek praktičar sihra ili da to pokušava biti je traženje ličnih podataka bolesnikovih ili nekoga iz njegove porodice. Sve drugo što `liječnik` uradi nakon toga, nije vriedno pomena. Učenje Kur`ana nad bolesnikom ili učenje na vodu, ili…, samo je pretvaranje takve osobe. Želi se prikazati u dobrom svjetlu bolesniku, a o toj osobi sve je reklo traženje vaših podataka i davanje hamajlije.

Prenosi se od Zejnebe, supruge Abdullaha ibn-Mes`uda da je Abdullah rekao: “Čuo sam Allahovog Poslanika, s.a.v.s., da je rekao: ″Čini (čarolije, vradžbine, zabranjene rukje, op.a.), hamjlije i ljubavne čarolije su širk.″” (Ebu-Davud, 3883; Ibn-Madže, 3530; Albani ga je svrstao u sahih hadise: Al--Silsiletul-Sahiha, 331 i 2972)

Prenosi se od Uqbe ibn-Amira, r.a., da je rekao: “Čuo sam Allahovog Poslanika, s.a.v.s., da je rekao: ″Ko god nosi hamajliju, Allah mu neće ispuniti potrebe, a ko god nosi školjke (u svrhu zaštite), Allah mu neće dati mira.″” (Ahmed, 16951; Albani je rekao da je da`if: Da`if al-Džami`, 5703)

Prenosi se od Uqbe ibn-Amira el-Džuhanija da je jedna grupa došla Allahovom Poslaniku, s.a.v.s., da mu daju bej`ah (prisegu na vjernost). On je prihvatio prisegu deveterice, ali ne i od jednog. Rekli su: “O Allahov Poslaniče, prihvatio si prisegu deveterice, ali ne i od jednog.” Rekao je: ″On nosi hamajliju.″ Čovjek je stavio ruku u njedra i izvadio (hamajliju). Zatim je Poslanik, s.a.v.s., prihvatio i njegovu prisegu. Rekao je (Allahov Poslanik, s.a.v.s.): “Ko god okači, nosi hamajliju, počinio je širk.” (Ahmed, 16969; Albani rekao da je sahih: Al-Silsiletul-Sahihah, 492)

Simptomi koje je taj efendija izazvao učenjem nisu ništa strano. Da bi se izazvali simptomi, odnosno reakcije nije važno da li onaj ko uči poznaje liječenje Kur`anom, ili da li to radi ispravno. Zavisno od toga ima li džinna u tijelu, jesu li jaki ili slabi – fizički ili psihički, koliko je jak sihirbaz koji ih šalje ili koliko oni imaju interesa da ugroze određenu osobu, ili neke druge stvari, reakcije će se javiti, nekada čak i na vrlo kratko učenje. Krajnost je da se reakcije jave čak i bez učenja, što je svakako moguće. Problem nastaje u sljedećem. Reakcije ne znače ni početak (iako to svakako mogu značiti), a pogotovo ne proces liječenja. Reakcije znače oholost džinna, ili njihovu slabost, ili čak dogovor sa `liječnikom`, ako je ovaj sihirbaz. U tom slučaju bolesnik će vidjeti da se nešto dešava, iskazat će puno povjerenje prema liječniku i nastaviti praktikovati ono što mu bude rečeno, makar to otežavalo situaciju u kojoj se nalazi.

Također, `vaš` govor o tim osobama/u ime tih osoba ne znači ništa. Da, džinni mogu da govore kroz osobu koju su okupirali ili da ta osoba sama govori sve što joj dolazi u misli (što su opet šejtanske vesvese). Prvo, džinni su poznati kao lažljivci i sve što ste kazali u tom razgovoru baš zbog toga nema težinu. A drugo, džinni su veliki smutljivci, i nije rijetkost da u toku učenje budu izgovorena čak i imena najbližih ili vam se samo njihove slike pojavljuju pred očima. Tad ostajete u ubjeđenju da vam je određena osoba učinila sihr, iako je to daleko od istine.

RIJETKO, SKORO NIKAD, U TOKU UČENJA NE BUDE IZGOVORENO IME SIHIRBAZA KOJI JE NAPRAVIO TAJ SIHR. DŽINNI SU U SIHRU POSLUŠNICI, ONI KOJI SU POTČINJENI I JAKO SE BOJE SIHIRBAZA KOJI IH JE NATJERAO NA NEKI SIHR. ZATO, ONI NE SMIJU IZGOVORITI IME TOG SIHIRBAZA NEGO IZGOVORE ILI IME NEKOG DRUGOG ILI IME OSOBE KOJA JE ČISTA OD TAKVIH ŠEJTANSKIH RABOTA. ZATO, U IME ALLAHA SWT VAS MOLIM, ČUVAJTE SE SUMNJIČENJA.

Allah swt je rekao: “O vjernici, klonite se mnogih sumnjičenja, neka su sumnjičenja, zaista grijeh…” (El-Hudžurat, 12)

Lik djevojke koji vam je bio pred očima, a s kojom ste prethodno bili u vezi, također protumačite na prethodno opisani način; džinni se u toku učenja poigravaju sa razumom bolesnika, možda su to činili i s vama; možda je ta djevojka čista od onoga što bi joj se moglo pripisati.

Na kraju, spomenut ću ono što je možda i najvažnije u vašem pitanju. Vaša veza s tom djevojkom možda i jest uzrok problema u kojima ste se našli. Nadam se da niste činili grijeh/blud s tom djevojkom, ali ako jeste, ODMAH SE POKAJTE Allahu swt. Dok činite grijeh bluda, iman vas napušta i vi postajete kao napuštena kuća: ko god odluči da uđe u nju i ukrade vrijednosti koje u njoj postoje, ima slobodu da to i učini. Tako, ako vam je neko uradio sihr, vaš grijeh je bio preduslov da isti počne djelovati. Iskreno pokajanje znači da se odmah pokaje za učinjeni grije i da se više nikad ne vrati tom gijehu. Zato, očistite se prljavštine koju grijeh sobom nosi. To je preduslov vašeg izlječenja, ali i jedan od uslova vaše sigurnosti pri susretu sa Allahom swt na Danu velikog obračuna.

Clopex_
02-03-2010, 07:20 AM
Pitanje:

Es-selamu alejkum braco.

Pre od prilike 3-godine je moj otac nasao tespih u dvoristu ispred kuce. Prijateljica mu je preporucila da ode kod neke stare nane (kao ona se razume u te stvari). Kada je otisao kod te nane i rekao joj da je tespihe nasao ona je uzela ogledalo posto u njega gleda i rekla je da na tom mestu sedi melek koji cuva nasu decu i tacno opisala nasu kucu. Zatim je napisala dve amajlije. U jednu amajliju je rekla da svi mi koji zivimo u toj kuci stavimo po malo kose i amajliju stavimo na ulazna vrata od kuce.

A za dugu amajliju je rekla da treba da zakolje moj otac kokosku i u njenoj utrobi da se stavi amajlija i da se zakopa na to mesto gde je naso tespih. I rekla je kada se to uradi da ce moj otac da sanja neki san u roku od tri dana i da ode kod nje da joj kaze sta je sanjao. Uradzeno je kako je rekla i moj otac je sanjao nekakva tri svetla onako u daljini. Kada joj je rekao za ta svetla sto je sanjao ona je samo rekla da je to dobro. Situacija pre toga nije bila dobra ali ni sada nije nista bolja. Hvala dragome Allahu pa nas je uputio na njegov put, hvala i vama jer smo dosta procitali i naucili iz vasih stranica. TRAZIM SAVET OD VAS STA TREBAM DA RADIM!

Odgovor:

AlejkumusSelam!

Slava i zahvala pripada samo Allahu swt. Prije nego odgovorim na vaše pitanje, zamolit ću vas da pregledate i odgovore na pitanja koja su drugi postavili. Naime, o hamajlijama smo već govorili, pa je moguće da ono što vas interesuje pronađete i u drugim odgovorima.

Prenosi se od Zejnebe, supruge Abdullaha ibn-Mes`uda da je Abdullah rekao: “Čuo sam Allahovog Poslanika, s.a.v.s., da je rekao: ″Čini (čarolije, vradžbine, zabranjene rukje, op.a.), hamjlije i ljubavne čarolije su širk.″” (Ebu-Davud, 3883; Ibn-Madže, 3530; Albani ga je svrstao u sahih hadise: Al--Silsiletul-Sahiha, 331 i 2972)

Prenosi se od Uqbe ibn-Amira, r.a., da je rekao: “Čuo sam Allahovog Poslanika, s.a.v.s., da je rekao: ″Ko god nosi hamajliju, Allah mu neće ispuniti potrebe, a ko god nosi školjke (u svrhu zaštite), Allah mu neće dati mira.″” (Ahmed, 16951; Albani je rekao da je da`if: Da`if al-Džami`, 5703)

Prenosi se od Uqbe ibn-Amira el-Džuhanija da je jedna grupa došla Allahovom Poslaniku, s.a.v.s., da mu daju bej`ah (prisegu na vjernost). On je prihvatio prisegu deveterice, ali ne i od jednog. Rekli su: “O Allahov Poslaniče, prihvatio si prisegu deveterice, ali ne i od jednog.” Rekao je: ″On nosi hamajliju.″ Čovjek je stavio ruku u njedra i izvadio (hamajliju). Zatim je Poslanik, s.a.v.s., prihvatio i njegovu prisegu. Rekao je (Allahov Poslanik, s.a.v.s.): “Ko god okači, nosi hamajliju, počinio je širk.” (Ahmed, 16969; Albani rekao da je sahih: Al-Silsiletul-Sahihah, 492)

Kosa koju ste stavili u jednu od hamajlija nije ništa drugo do dio dogovora koji je ta žena napravila sa džinnima. Sigurno ih je `ovlastila` da borave uz vas, čak i ako to prethodno nisu činili. Smatram, a vi to znate, da su se nakon posjete toj ženi počele dešavati i neke stvari kojih prethodno nije bilo. Ovo se dešava upravo zbog džinna koji su dio sihra, bilo onih koji su dio prvog sihra (onog koji imate ili samo smatrate da imate, ali za to nemate dokaza osim riječi te žene), ili onih koji su dio sihra kojim se liječi prvi sihr – nušra. Ovo je zabranjeno i ljudi koji to praktikuju su također sihirbazi.

Tespih koji je vaš otac pronašao ne znači ništa, i moguće je da taj predmet nema nikakve veze sa sihrom, odnosno sa smetnjama i problemima u vašoj porodici. Po mom mišljenju, problem je nastao tek posjetom toj ženi. Ne tvrdim da i prije niste imali problem, ali tespih vjerovatno nije bio dio tog problema. Svakako su hamajlije koje ste dobili veći problem i samo jačaju onaj koji već imate.

Pogledajte neke primjere liječenja koji jako podsjećaju na vo što je savjetovano vašem ocu. Napominjem: SVE SU OVO PRIMJERI ZABRANJENIH LIJEČENJA, KAO ŠTO JE I ONO ŠTO JE URADIO VAŠ OTAC:

“… Liječi se kađenjem listovima čička, zatim treba zaklati crnoga pijevca koji na sebi nema biljega. Namaži ruku i čelo bolesnoga pijevčevom krvlju i nakapaj mu u nos prilikom učenja azime. Kadi ga magarećim izmetom… / … Liječi ga davanjem mozga majmuna i žabe… / … Liječi ga uzimanjem jetre od potpuno crne ovce. Jetru podijeli na sedam komada i na svakom napiši… / … Zakolji crvenoga pijetla pa sakupi krv, crijeva, mozak, perje i sav izmet koji je možda izašao prije klanja. Reci: `Bismillah Allahu ekber` i učimu azimu do kraja pa sve to stavi u omot i baci na drvo koje je izvan naselja… / … Liječi ga vefkom i raskuj ga na orah i to ekserom za potkivanje konja. Udari ga u peticu gdje god da piše, a može i na kućna vrata u posebno vrijeme…”

Savjetujem vas da se svi pokajete za ono što ste učinili, da odmah uklonite zapise/hamajlije koje ste postavili (spalite ih i pepeo zakopajte ili bacite u rijeku), i da više ne posjećujete osobe koje se bave liječenjem kakvo je praktikovala ta žena.

Zaista ne mogu ništa kazati o tome kako da se popravi situacija u kojoj se nalazite jer i niste napisali o čemu se radi. Ono u čemu neće biti štete je da popravite svoje stanje jačanjem svoje vjere, a Allah swt će olakšati stanje u kojem se nalazi vaša porodica. Ako sumnjate da imate problem sa sihrom/džinskim djelovanjem posjetite nekoga ko liječi Kur`anom, ili opište vašu situaciju, a zatim ću vam reći postoje li naznake da to jest džinsko djelovanje. Molim Allaha swt da vas i nas zaštiti djelovanja šejtanovih sljedbenika.

snupy
23-01-2014, 09:00 PM
Es-selamu alejkum...
imam nekoliko pitanja za was...
u zadnjih nekoliko mjeseci smo pronasli nekoliko cudnih stwari...
pod krowom kuce meso umotano u foliju,
ispod kuce u oluku od wode nowa potkosulja i zenske gacice umotane u kesi,
nekakwe kamarice crne zemlje ispred wrata al se lijepo widi da je to neko namjerno stawio
i zadnji puta u kuci pod secijom čahuru od metka...takodje je ista takwa cahura nadjena na jastuku na kojem se spawa...
znači ne ide nam dobro nikako...
swi su nekako nerwozni...
i nezz kako da objasnim swe ide nekako naopako

niki1
23-01-2014, 10:37 PM
Es-selamu alejkum...
imam nekoliko pitanja za was...
u zadnjih nekoliko mjeseci smo pronasli nekoliko cudnih stwari...
pod krowom kuce meso umotano u foliju,
ispod kuce u oluku od wode nowa potkosulja i zenske gacice umotane u kesi,
nekakwe kamarice crne zemlje ispred wrata al se lijepo widi da je to neko namjerno stawio
i zadnji puta u kuci pod secijom čahuru od metka...takodje je ista takwa cahura nadjena na jastuku na kojem se spawa...
znači ne ide nam dobro nikako...
swi su nekako nerwozni...
i nezz kako da objasnim swe ide nekako naopako

Potrazi dobro sredstvo protiv starornjaka miseva izgleda da ih imas bar tri komada ili su to neki koji dolaze iz susjedne kuce koja je napustena cuvaj novac jer se vole da igraju i raznose papirne novcanice svugdje po kuci ono ko igranje sakrive :)

Sto vise vjertujes u takve stvari vise se desavaju i ono sto ti nije namjenjeno dolazi tebi imaju stvari koje se mogu uradit ili napravit ali ti sto si labavi vise dajes prostor tim losim stvarima da uticu na tvoj zivot. Moras da budes jak i da savladas protivnika tu osobu kaja ti zeli zlo da nanese koliko ti budes jak toliko ces pomoc sam sebi koliko trazis pomoc od drugi i bojis se ovih stvari ima sanse da padnes pod dupli uticaj i to pod uticaj onoga ko hoce da ti naudi i onoga ko ti pomaze jer i ta osoba nezeli da ostane bez musterije POMOZI SAM SEBI I ALAH CE BIT UZ TEBE.