PDA

Pogledajte punu verziju : Masakr u Visokom

cool.mama
14-05-2010, 09:21 PM
U Visokom trostruko ubistvo, osam ranjenih, ubica uhapšen ...

Uhapšena je osoba koja je danas u Visokom poslije podne počinila trostruko ubistvo, potvrdila je glasnogovornica MUP-a Zeničko-dobojskog kantona Aldina Ahmić. Do ubistva tri osobe došlo je upotrebom vatrenog oružja, a osumnjičeni ubica je uhapšen oko 19.45 h nakon policijske potjere, rekla je ona.

Pored troje ubijenih još osam osoba ranjeno je ubodom noža, i to četvero djece. Dvoje djece dobi od dvije i čletiri godine u teškom je stanju.

Motiv i razlozi zločina još nisu poznati, a prema riječima mještana riječ je navodno o osobi koja je poznata stanovnicima sela Hlapčevići, gdje se desilo ubistvo, i koja je iz još nepoznatih razloga ubila tri osobe, a više njih ranila.

- Mi tog čovjeka i ne poznajemo dobro, kažu da je duševni bolesnik i da je bio u ludnici, on je tek nedavno doselio u naše selo, pogledajte šta je uradio, ubio je Rožajca Mehu, njegovu nevjestu i prvu komšinicu, nakon toga je izašao iz kuće i ranio nekoliko djece koja su se igrala u blizini kuće, to ne može uraditi normalan čovjek - rekao je jedan od mještana.

Na terenu su uz službenike Policijske uprave Visoko i pripadnici Jedinice za podršku i sve raspoložive snage Kantonalnog MUP-a.

Mještani navode da među povrijeđenim ima i djece te da je zapaljen i jedan automobil. U stravičnom zločinu ranjena je djevojčica koja je prebačena na Klinički centar u Sarajevu.

žalosno...:(

***MiMi***
14-05-2010, 09:22 PM
Ovakvih će vijesti nažalost, sve više i više biti :wacky:

tazz
14-05-2010, 09:40 PM
levat, poginuo da Bog da!

sapun mu ispado 24 sata na dan da Bog da!

ZbUnjeN
14-05-2010, 10:14 PM
takvi ne koriste sapun

Setra
14-05-2010, 10:20 PM
Psihički bolesnici i dalje hodaju slobodno...vazda se ima para za nebuloze umjesto da se sagrade ludnice i zatvori...cccc

Sarajlija.ba
14-05-2010, 10:23 PM
Danas je najlakse biti psihicki bolesnik i raditi slicne stvari.Ovaj bi meni visio nasred titove objesen za muda:violent:

3PLX
14-05-2010, 10:24 PM
Žao mi svih koji su poginuli. Ludak je napadao i djecu.

ZbUnjeN
14-05-2010, 10:27 PM
neznam kako mogu biti ovako neodgovorni za psihice jednostavno ih puste na slobodu a kad urade nesto kazu taj poremecen nezna sta radi...

Stryker
14-05-2010, 10:42 PM
I kod nas krenuli kao u Kini, ne dao Bog nikome :(.

Simply_the_best,
14-05-2010, 11:01 PM
U Visokom trostruko ubistvo, osam ranjenih, ubica uhapšen ...

Uhapšena je osoba koja je danas u Visokom poslije podne počinila trostruko ubistvo, potvrdila je glasnogovornica MUP-a Zeničko-dobojskog kantona Aldina Ahmić. Do ubistva tri osobe došlo je upotrebom vatrenog oružja, a osumnjičeni ubica je uhapšen oko 19.45 h nakon policijske potjere, rekla je ona.

Pored troje ubijenih još osam osoba ranjeno je ubodom noža, i to četvero djece. Dvoje djece dobi od dvije i čletiri godine u teškom je stanju.

Motiv i razlozi zločina još nisu poznati, a prema riječima mještana riječ je navodno o osobi koja je poznata stanovnicima sela Hlapčevići, gdje se desilo ubistvo, i koja je iz još nepoznatih razloga ubila tri osobe, a više njih ranila.

- Mi tog čovjeka i ne poznajemo dobro, kažu da je duševni bolesnik i da je bio u ludnici, on je tek nedavno doselio u naše selo, pogledajte šta je uradio, ubio je Rožajca Mehu, njegovu nevjestu i prvu komšinicu, nakon toga je izašao iz kuće i ranio nekoliko djece koja su se igrala u blizini kuće, to ne može uraditi normalan čovjek - rekao je jedan od mještana.

Na terenu su uz službenike Policijske uprave Visoko i pripadnici Jedinice za podršku i sve raspoložive snage Kantonalnog MUP-a.

Mještani navode da među povrijeđenim ima i djece te da je zapaljen i jedan automobil. U stravičnom zločinu ranjena je djevojčica koja je prebačena na Klinički centar u Sarajevu.

žalosno...:(

interesantno kako se danas kod nas ubistva, silovanja i svi zlocini opravdavaju etiketom dusevni bolesnik!

ennefsu-l-kabiih
14-05-2010, 11:43 PM
interesantno kako se danas kod nas ubistva, silovanja i svi zlocini opravdavaju etiketom dusevni bolesnik!

jest vala...
siguran sam da su mu bezze ''nakacili''
etiketu dusevnog bolesnika :crazy:

co'ek samo cool.iro
ubio 3 i usput ranio 7-8

:(

Simply_the_best,
14-05-2010, 11:47 PM
jest vala...
siguran sam da su mu bezze ''nakacili''
etiketu dusevnog bolesnika :crazy:

co'ek samo cool.iro
ubio 3 i usput ranio 7-8

:(

pa to ti je onaj fazon koje opravdanje naci da mi sin ne zavrsi u cuzi

Crouch
14-05-2010, 11:57 PM
Takva telad se ne pustaju na slobodu, nego trebaju biti privezana za krevet. :S

ennefsu-l-kabiih
15-05-2010, 12:04 AM
pa to ti je onaj fazon koje opravdanje naci da mi sin ne zavrsi u cuzi

ovaj je (kako skontah iz nekoliko medija)
otprije lijecen i poznat po toj etiketi
a ne da mu se dijagnosticira u toku sudjenja...

soft|cy
15-05-2010, 12:20 AM

Pa kad je cijelo drustvo dusevno bolesno. Uslovno rečeno! Nemojte me sad... :D

cool.mama
15-05-2010, 12:36 AM
Pa kad je cijelo drustvo dusevno bolesno. Uslovno rečeno! Nemojte me sad... :D

bolesnici su oni koji u ovom momentu o društvu, a nije im na pameti kako je onoj majci u bolnici kojoj je ranjeno dvoje djece, i ona sam je ranjena...
mislim da je kao i svaka majka poželila da je ona bogodm na mjestu te jadne dječice...

žalosno....meni je tako teško...:(

edit:...ili kad pomislim na ono maleno od godinu dana koje su našli ranjeno kako plače na mrtvoj majci...:(

Angmar
15-05-2010, 01:20 AM
Ccc...Boze ti sacuvaj !

Neka je Rahmet onima sto su umrli !

EternalForce
15-05-2010, 02:26 AM
Nemože on biti duhovno bolestan onolko kolko je zao.

jadna djeca....

zoom
15-05-2010, 08:46 AM
ja glasam za metak u mozak:devil3:

da, i to pred publikom.....
zamislite samo ne daj Boze da je napao vase dijete...
pa golim rukama bih imao hrabrosti pocupati mu i ruke i noge i oci,, ma sve ba....

Kurt Cobain
15-05-2010, 08:53 AM
Žao mi svih koji su poginuli. Ludak je napadao i djecu.

Ima razlike između poginuli i ubijeni... Ne znam šta bih rekao bio sam u situaciji kada me napao duševni bolesnik međutim fizički bez ikakvog oružija i ja sam se uspio odbraniti.. Sutradan je napao jednu ženu krenuo je daviti i završio je u Jagomiru... Što će reći ako je stvarno čovjek duševni bolesnik i ne može sebe kontrolisati i nije on toliko kriv koliko su krivi oni koji ga nisu strpali u odgovarajuću ustanovu... Njima na dušu koliko i njemu. Ubijenim neka je laka crna zemlja...

Joger
15-05-2010, 10:47 AM
Što će reći ako je stvarno čovjek duševni bolesnik i ne može sebe kontrolisati i nije on toliko kriv koliko su krivi oni koji ga nisu strpali u odgovarajuću ustanovu... Njima na dušu koliko i njemu. Ubijenim neka je laka crna zemlja...

Tacno,treba tuziti drzavu i bagru na vlasti .... inace diljem BiH lutaju ludaci,i svaki je tempirana bomba. Okrivljivati ovog jadnika bolesnog nema ni logike ni njegovim kaznjavanjem neke satisfakcije . Vlast snosi svu odgovornost,i pitanje je koliko puta treba da se desi ovako nesto da se bolesni strpaju tamo gdje im je mjesto .

zvrk
15-05-2010, 11:10 AM
kako ovi najglasniji mudro sjede i sire pametne ideje preko neta
i dobro nam je

3PLX
15-05-2010, 11:11 AM
Ima razlike između poginuli i ubijeni... Ne znam šta bih rekao bio sam u situaciji kada me napao duševni bolesnik međutim fizički bez ikakvog oružija i ja sam se uspio odbraniti.. Sutradan je napao jednu ženu krenuo je daviti i završio je u Jagomiru... Što će reći ako je stvarno čovjek duševni bolesnik i ne može sebe kontrolisati i nije on toliko kriv koliko su krivi oni koji ga nisu strpali u odgovarajuću ustanovu... Njima na dušu koliko i njemu. Ubijenim neka je laka crna zemlja...
Tako nešto moja majka je sinoć rekla kada je čula za sva ta ubistva.

zvrk
15-05-2010, 11:20 AM
pa svi smo spremni dijeliti ideje
i puni kafici omladine iz koje frcaju genijalne ideje

ali niko
po apsolutno ni poo jednom pitanju ne dize guzicu da prostis

Joger
15-05-2010, 11:25 AM
pa svi smo spremni dijeliti ideje
i puni kafici omladine iz koje frcaju genijalne ideje

ali niko
po apsolutno ni poo jednom pitanju ne dize guzicu da prostis

Kakva je "ideja" da ludaci budu tamo gdje imje mjesto ? Odlicna,samo sto je stara Bog zna koliko .

Tako da ja nisam djelio ideje,nego kritikovao lopovsku i korumpiranu vlast,koja je nesposobna da ludake zatvori . Za dizanje guzice i da se uradi nesto po tom pitanju treba ideja,cini mi se ja je ne dadoh .

zvrk
15-05-2010, 11:28 AM
nisam ni mislila na tebe jogeru
nego na generalnu apatiju

i kakvi su nam ljudi i stanje kolektivne svijesti

odlicno nam je
cak poneko spava jos uvijek otkljucanih ulaznih vrata

nije to ideja
nego susta potreba

kao i ustanove koje ti pominjes;)

Joger
15-05-2010, 11:41 AM
nisam ni mislila na tebe jogeru
nego na generalnu apatiju

i kakvi su nam ljudi i stanje kolektivne svijesti

odlicno nam je
cak poneko spava jos uvijek otkljucanih ulaznih vrata

nije to ideja
nego susta potreba

kao i ustanove koje ti pominjes;)

Susta potreba koja treba da bude prioritet,a zasto se ne radi po tom pitanju nista,nije mi jasno .

Mada volio bih da se ovaj nesretni slucaj iskoristiti za napad na vlast i da se kao prioritet nametne opremanje ustanova koje bi vodile brigu o ovim ljudima kojih je,cini mi se,svakim danom sve vise .

zvrk
15-05-2010, 12:06 PM
nismo ni svjesni koliko
sve dok nekoga ne ubiju

ali nije ovo prvi put
ja znam i posljednjih 5 godina
za dva ubistva majke
i to svirepa tzakoreci
od strane psihickih bolesnika

gdje su oni ?
na slobodi
i ok
vjerovatno imaju nadzor i lijekove
ali koliko je takvih koji su bez nadzora i terapije?

Almasa 80
15-05-2010, 02:06 PM
Susta potreba koja treba da bude prioritet,a zasto se ne radi po tom pitanju nista,nije mi jasno .

Mada volio bih da se ovaj nesretni slucaj iskoristiti za napad na vlast i da se kao prioritet nametne opremanje ustanova koje bi vodile brigu o ovim ljudima kojih je,cini mi se,svakim danom sve vise .
"Sta ljudsko bice moze uciniti... sta ti i ja mozemo uciniti da stvorimo potpuno drugacije drustvo?!"
Sposobni i obrazovani ljudi bi mozda i mogli...ali oni sjede negdje u zapecku. Nagluvi za vazno a sluhoviti za lazno.

3PLX
16-05-2010, 10:12 AM
Ko nije vidio, ovo je slika ubice.

britanac
16-05-2010, 10:29 AM
Na kraju će se izvući na neuračunljivost i slične simptome a možda je u tome momentu mu samo nedostajala jedna "piva" da mu budu svi krivi što navodno "imaju" za normalan život..........!!!
Žao mi je samo što je dočekao policijske isljednike živ i samo sa jednim hematomom na glavi.............ubica nevine djece.......!!!

3PLX
16-05-2010, 10:32 AM
Na kraju će se izvući na neuračunljivost i slične simptome a možda je u tome momentu mu samo nedostajala jedna "piva" da mu budu svi krivi što navodno "imaju" za normalan život..........!!!
Žao mi je samo što je dočekao policijske isljednike živ i samo sa jednim hematomom na glavi.............ubica nevine djece.......!!!
U pravo tako. I biće govora o tom pokolju još koji dan, dok je medijima interesantno, pa će biti zaboravljeno.

Zaljubljen
17-05-2010, 12:18 AM
Psihički bolesnici i dalje hodaju slobodno...vazda se ima para za nebuloze umjesto da se sagrade ludnice i zatvori...cccc

Zar svi mi nismo nesvjesno psihički bolesnici :hehehehe:

Setra
17-05-2010, 12:46 AM
Zar svi mi nismo nesvjesno psihički bolesnici :hehehehe:

Zavisi na koga udariš ili ko te inspiriše...:corky:

***MiMi***
17-05-2010, 06:03 PM
Ja tek jutros saznah o kome se radi. Od mog dobrog druga zet, bivsi. Sestru mu i sestrića redovno mlatio, prije jedno 7 mjeseci nasrnuo na njih sjekirom

Bože samilosni