PDA

Pogledajte punu verziju : Tuca na dzenazi

Killer Copy
30-07-2010, 12:48 AM
Tuča na dženazi

Mislio sam da smo davno dotakli dno kao narod, ali danas sam se uvjerio u suprotno . Idemo mi jos dublje. Danas sam prisustvovao dzenazi u Vlakovu i u isto vrijeme (14 00) su obavljene 4 dzenaze. Po zavrsetku jedne od tih dzenaza dolazi do incidenta (ne znam uopste cija je dzenaza bila, ali je na njoj bilo prisutno nekih 20-tak klosara). Prvo je doslo do nekih komentara, nakon toga koskanje, pa psovke(psovanje Boga na dzenazi ) i na vrhuncu dolazi do masovne tuce. Jedna osoba je cak upotrijebila i noz. Tukli su se onim daskama sa mezara (one daske na kojima pise ime umrlih), kamenjem, na kraju je sijevnuo i noz...ja sam bio nekih sto metara udaljen i malo sam zakasnio sa snimkom, ipak se moze vidjeti dio dogadjaja. Bilo je krvi po cesti, ali na svu srecu niko nije teze povrijedjen (dosta raje je smirivalo situaciju ukljucujuci i hodze). Murija je dosla nakon 15 minuta, kao i obicno...

rP6lhswFZXU

prenijeto sa sa-x foruma

Killer Copy
30-07-2010, 12:49 AM
da te Bog mili sacuva, a ludog naroda

Tarik_Dzedaj
30-07-2010, 01:23 AM
slabo sam sta uspio razaznat,al bilo kako bilo ovo je bruka i sramota.
daskama nozevima....

Neoplan
30-07-2010, 01:55 AM
Bruka,čito sam na sa-x.
Ma komadi budala,čuj se tuć na dženazi i psovati i tuć se ovim drvenim nišanima...velahavle

_RaZZoR
30-07-2010, 01:56 AM
Boze sacuvaj. Primitivizam, idiotizam i ko zna sta jos.

Setra
30-07-2010, 01:59 AM
A došli,ma jašta kreteni.
Sve kofol vjernici a tukli bi se po dženazama.Bruka.

Zaljubljen
30-07-2010, 04:14 AM
Sramota :angry2:

EternalForce
30-07-2010, 04:16 AM
a murija vala dobro kazes nakon 15 min dosla. Dje treba da su prvi i sprovode zakon nema ih. Sto mi je muka ove drzave xd

zvrk
30-07-2010, 07:53 AM
jos nam treba da policija obezbjedjuje dzenaze

izem ti demokratiju

Tribbiani
30-07-2010, 07:59 AM
Tako se to dešava u moralno propalom društvu.

Ghostbusters
30-07-2010, 08:03 AM
Tukli su se onim daskama sa mezara (one daske na kojima pise ime umrlih) ,
Hhahaha oplakah majko moja hahahaha , a sta hodza hahahahaha jeli pobjego :)

munjamax
30-07-2010, 09:33 AM
ovo je dno dna

Sara.
30-07-2010, 10:10 AM
Žalosno :sad:, prije bih rekla užasno-žalosno...ali...ko dostojanstveno živi, dostojanstven mu bude i ispraćaj na Ahiret...prati ga dostojanstvena povorka.
Umrli će biti pitan za odabir svojih prijatelja.

Ovaj događaj je za svaku osudu :sad:

Killer Copy
30-07-2010, 11:02 AM
Žalosno :sad:, prije bih rekla užasno-žalosno...ali...ko dostojanstveno živi, dostojanstven mu bude i ispraćaj na Ahiret...prati ga dostojanstvena povorka.
Umrli će biti pitan za odabir svojih prijatelja.

Ovaj događaj je za svaku osudu :sad:

pa ne mozes birati ko ce ti doci na dzenazu, jedino da napravis spisak pozvanih prije nego sto umres pa da budes siguran

zvrk
30-07-2010, 11:10 AM
pa nije ni rekla za ljude koji su mu dosli na dzenazu da ce biti pitan

a slabo ko ide od sevapa na dzenazu danas

pogotovo ovakve ekipice kojih ima dovoljno za tucu :S

ali nije ni bitno
svak za se travu pase

zao mi je skrnavljenja mezara

Frozen
30-07-2010, 11:13 AM
Izgleda da kafići i nisu više dovoljni, pa smo počeli i na dženazama da se tučemo. Strašno. :confused:

jaco_sa
30-07-2010, 11:21 AM
seljačka posla....

Killer Copy
30-07-2010, 11:22 AM
pa nije ni rekla za ljude koji su mu dosli na dzenazu da ce biti pitan

a slabo ko ide od sevapa na dzenazu danas

pogotovo ovakve ekipice kojih ima dovoljno za tucu :S

ali nije ni bitno
svak za se travu pase

zao mi je skrnavljenja mezara

pa nece mu neprijatelji dolaziti na dzenazu, nego valjda prijatelji. ovdje je prica o dzenazi i onom ko ti dodje na dzenazu, a valjda prijatelji dolaze na dzenazu. ne nekakvi prijatelji peti, deseti

A ti se prepo XD, nisi mogao bliže prići pa da se bolje vidi, trebao si i ti uletiti i primiti koji udarac daskom XXXDDDD.

nisam bio ja na dzenazi, nego neki frajer. vidis da sam sa sa-x foruma prenio vijest. citaj malo

zvrk
30-07-2010, 11:27 AM
pa ne mozes birati ko ce ti doci na dzenazu, jedino da napravis spisak pozvanih prije nego sto umres pa da budes siguran

pa nece mu neprijatelji dolaziti na dzenazu, nego valjda prijatelji. ovdje je prica o dzenazi i onom ko ti dodje na dzenazu, a valjda prijatelji dolaze na dzenazu. ne nekakvi prijatelji peti, deseti

pa zato je i rekla da ce biti pitan za prijatelje
sam si sebi skocio u stomak :tongue2:

zna se na sta je mislila ali eto mi malo iskoristismo priliku da spamamo :hrpa:

Soleil
30-07-2010, 01:33 PM
Znači treba za svaki slučaj koji rezervni mezar iskopat za ovakve slučajeve.

Kurt Cobain
30-07-2010, 01:40 PM
Ovo nisu seljaci, seljaci su ljudi sa sela ovo su papčine koji izgleda ne znaju ni šta je bonton a kamoli da su ga pročitali :)

Killer Copy
30-07-2010, 03:20 PM
pa zato je i rekla da ce biti pitan za prijatelje
sam si sebi skocio u stomak :tongue2:

zna se na sta je mislila ali eto mi malo iskoristismo priliku da spamamo :hrpa:

pa nije on/ona umro/la zbog prijatelja, nego zbog sebe. a sad da te se proziva na onom svijetu zbog necijeg glupog ponasanja nema smisla. svak ce odgovarati za svoja djela a ne za tudja. a sad s kim si ti bio prijatelj ili ne to je manje bitno. mozda u ovom slucaju doslu mu neprijatelji pa se pobili.

Sara.
30-07-2010, 03:37 PM

Očito je da nisi razumio moj post. Killer, svi ćemo mi biti pitani za najmanju sitnicu, pa i za odabir svoga društva. Prema tome, zar nam nije obaveza da biramo sebi prikladno drušvo za života, nadajući se da ćemo i za ispraćaj imati dostojansvenu povorku. Znači, živi dostojansveno da bi dostojansveno i umro, biraj prijatelje koji te neće ni mrtvog 'obrukati', a da ne govorim za vrijeme tvog života. To je suština mog posta.
Naravno da ne možemo birati ko će da dođe na dženazu, ali zar na dženazu ne dolazi rodbina, komšije, prijatelji i poznanici? Rekao si da je na dženazi bilo 'desetak klošara'. Zdrav razum može da shvati da je to cijelo jedno društvo...da je bio jedan ili dva, shvatila bih...ali desetak je malo previše za slučajnost.
Policija će vjerovatno da utvrdi porijeklo i uzrok ovog užasnog događaja.
Sve ima svoj uzrok, ništa se ne dešava slućajno. :sad:

Killer Copy
30-07-2010, 04:52 PM
Očito je da nisi razumio moj post. Killer, svi ćemo mi biti pitani za najmanju sitnicu, pa i za odabir svoga društva. Prema tome, zar nam nije obaveza da biramo sebi prikladno drušvo za života, nadajući se da ćemo i za ispraćaj imati dostojansvenu povorku. Znači, živi dostojansveno da bi dostojansveno i umro, biraj prijatelje koji te neće ni mrtvog 'obrukati', a da ne govorim za vrijeme tvog života. To je suština mog posta.
Naravno da ne možemo birati ko će da dođe na dženazu, ali zar na dženazu ne dolazi rodbina, komšije, prijatelji i poznanici? Rekao si da je na dženazi bilo 'desetak klošara'. Zdrav razum može da shvati da je to cijelo jedno društvo...da je bio jedan ili dva, shvatila bih...ali desetak je malo previše za slučajnost.
Policija će vjerovatno da utvrdi porijeklo i uzrok ovog užasnog događaja.
Sve ima svoj uzrok, ništa se ne dešava slućajno. :sad:

nisam ja nista rekao, ovo je preneseni dogadjaj
a naravno da cemo biti pitan, al pitanje je da li je doticni kome je bila dzenaza znao kakve su osobe koje su mu dosle na dzenazu. mozda je sve bilo super dok je bio ziv, a na dzenazi su se pokazala neka druga lica. nemozes znati sve o svakom pa makar ti i najblizi bio i prijatelj ili sl. i onda jos da odgovaras za njegovo ponasanje ili djela. nema smisla

Sara.
30-07-2010, 05:49 PM
nisam ja nista rekao, ovo je preneseni dogadjaj
a naravno da cemo biti pitan, al pitanje je da li je doticni kome je bila dzenaza znao kakve su osobe koje su mu dosle na dzenazu. mozda je sve bilo super dok je bio ziv, a na dzenazi su se pokazala neka druga lica. nemozes znati sve o svakom pa makar ti i najblizi bio i prijatelj ili sl. i onda jos da odgovaras za njegovo ponasanje ili djela. nema smisla

:smile: Opet me nisi shvatio. Nećemo mi odgovarati za njihova djela. Nisam to rekla u postu. Svako će odgovarati za svoja i niko ne može preuzeti tuđa djela na sebe. Družina 'klošara' je bila velika, pa je moja pretpostavka bila da se oni nisu slućajno tu našli, nego su poznavali umrlog.
Izvukla sam pouku iz nemilog događaja rekavši o biranju društva, jer kako vidiš društvo čovjeka prati do groba, a kakvi smo mi, takvo nam je i društvo, biramo ga prema sebi.

Killer Copy
30-07-2010, 06:09 PM
:smile: Opet me nisi shvatio. Nećemo mi odgovarati za njihova djela. Nisam to rekla u postu. Svako će odgovarati za svoja i niko ne može preuzeti tuđa djela na sebe. Družina 'klošara' je bila velika, pa je moja pretpostavka bila da se oni nisu slućajno tu našli, nego su poznavali umrlog.
Izvukla sam pouku iz nemilog događaja rekavši o biranju društva, jer kako vidiš društvo čovjeka prati do groba, a kakvi smo mi, takvo nam je i društvo, biramo ga prema sebi.

znam, al rekla si "umrli ce biti pitan za odabir svojih prijatelja". kazes necemo odgovarati a bicemo pitani. koja je tu logika. jel ima neki hadis u vezi ovoga ili si ti onako napisala. jer ako ja nemam prijatelja ili ako sam odabrao prijatelje koje sam odabrao a nisam znao neke stvari o njima sto je i logicno kako cu onda biti pitan za takve prijatelje i njihove postupke. nije mi nimalo logicno. posebno ono sto urade posle smrti onog ciji su prijatelji nesto uradili u ovom slucaju potukli se na dzenazi

eX
30-07-2010, 06:33 PM
Sramota, bolesni umovi!

Sara.
30-07-2010, 06:42 PM
znam, al rekla si "umrli ce biti pitan za odabir svojih prijatelja". kazes necemo odgovarati a bicemo pitani. koja je tu logika. jel ima neki hadis u vezi ovoga ili si ti onako napisala. jer ako ja nemam prijatelja ili ako sam odabrao prijatelje koje sam odabrao a nisam znao neke stvari o njima sto je i logicno kako cu onda biti pitan za takve prijatelje i njihove postupke. nije mi nimalo logicno. posebno ono sto urade posle smrti onog ciji su prijatelji nesto uradili u ovom slucaju potukli se na dzenazi

:smile: Nije pdf. 'religija', da ne odemo u spam. Neću pominjati hadise, ako neko zna neka upotpuni.
Kako ne razumiješ? Zar nam se ne nalaže (religija) da činimo samo dobra djela? Zar nam nije preporučeno lijepo ponašanje? Ako mi je preporučeno lijepo ponašanje, sa kojim to drušvom mogu da postignem? Sa lošim, ili sa dobrim društvom? Zar nam nije preporučeno dobro društvo? Prema tome razumom obdareni čovjek će uvjek da bira dobro društvo. Zar bi bilo za oprostiti da se sada družiš sa nekim kriminalcima, a mogao si birati bolje?! To je isto da biraš između pokvarene i svježe hrane, pa izabereš onu pokvarenu i razboliš se. Polazim od stanovišta da za sve ima kazna i nagrada, za svaki naš postupak, pa tako i za odabir društva. Društvo te može pokvariti ili usmjeravati dobrim putem. Ako odabereš ovo prvo, zar nije za kaznu, jer sarazuman si i mogao si imati bolje. Da li sam ovaj put bila jasnija? :smile:
Nećeš ti odgovarati za njhova djela, nego za svoj izbor. U ovom je suština.

Simply_the_best,
30-07-2010, 06:42 PM
kod nas ima svega i svacega...

@saro hajd mi navedi dokaz gdje to pise da ce umrli odgovarat s kim su se druzili...ovo sto si rekla je izmisljotinaaaa

***MiMi***
30-07-2010, 06:46 PM
Odron, dno dna majkemi. :suicide2:
ovo samo u američkim filmovim do skoro bijaše.

Mike1
30-07-2010, 06:53 PM
svi smo mi takvi...jebo ti nas...

gamad k'o gamad

Mike1
30-07-2010, 06:54 PM
a još gori su mi ovi što se čude ovakvim događajima....k'o nojevi

Mike1
30-07-2010, 06:57 PM
i kakvo jebeno biranje društva....ko je to još u mogućnosti?
a kada bi birao po onim kriterijima na dženazi bi bio samo hodža

ennefsu-l-kabiih
30-07-2010, 06:58 PM
mozda je bilo: 'e ja/mi mu ne halalim/o'
pa rodbina htjela halal na silu :thinking:

:mail:

sandžokan
30-07-2010, 06:58 PM
Ma naravno da možeš birati ko će ti doći na dženazu!

Doći će srž onih tvojih prijatelja i poznanika koji nisu imali nekih velikih interesa tvojim druženjem već su jednostavno bili tvoji poznanici i prijatelji koje si ti birao.
A oni koju su ti trčali radi nekog interesa, takve ti više nećeš vidjeti čim ishlapiš (npr. odeš u penziju, nemaš više ona napucana kola, izgubiš ono što je bilo pri tebi, a njih je privuklo,...), a kamo li kada odeš pod busenje!

Ako su tvoje društvo bili neke kavgadžije i klošari, kao što reče neko iznad, onda su velike šanse da će te kavgadžije doći na tvoju dženazu i radi nekih talova ili razmirica, a u skladu sa svojim svjetonazorom, razmijenti par tih kavgadžijsko-klošarskih selama.

Mike1
30-07-2010, 07:00 PM
naravno da ne možeš birati ko će ti doći na dženazu...

Sara.
30-07-2010, 07:09 PM

@saro hajd mi navedi dokaz gdje to pise da ce umrli odgovarat s kim su se druzili...ovo sto si rekla je izmisljotinaaaa

@ABASA, zar nećeš biti pitana za svoja djela??? Tamo nema izuzetaka, svi smo isti, nema protekcije...pa zar i tvoje društvo nije tvoje djelo?
Pročitaj malo moje postove, fino sam objasnila. Bit ćeš pitana za najmanju sitnicu u svom životu i ništa se neće moći sakriti. Zar nisi kao vjernica o tome upoznata?

Almasa 80
30-07-2010, 07:10 PM
Rahmetlija je sada na istini,a mi smo jos uvijek svi na lazi.
Bice pitan.Zato suzdrtite se ruznih rijeci...o umrlom sve naj bolje!!!

mh_design
30-07-2010, 07:13 PM
balijska posla. stidim se

Killer Copy
30-07-2010, 07:25 PM
:smile: Nije pdf. 'religija', da ne odemo u spam. Neću pominjati hadise, ako neko zna neka upotpuni.
Kako ne razumiješ? Zar nam se ne nalaže (religija) da činimo samo dobra djela? Zar nam nije preporučeno lijepo ponašanje? Ako mi je preporučeno lijepo ponašanje, sa kojim to drušvom mogu da postignem? Sa lošim, ili sa dobrim društvom? Zar nam nije preporučeno dobro društvo? Prema tome razumom obdareni čovjek će uvjek da bira dobro društvo. Zar bi bilo za oprostiti da se sada družiš sa nekim kriminalcima, a mogao si birati bolje?! To je isto da biraš između pokvarene i svježe hrane, pa izabereš onu pokvarenu i razboliš se. Polazim od stanovišta da za sve ima kazna i nagrada, za svaki naš postupak, pa tako i za odabir društva. Društvo te može pokvariti ili usmjeravati dobrim putem. Ako odabereš ovo prvo, zar nije za kaznu, jer sarazuman si i mogao si imati bolje. Da li sam ovaj put bila jasnija? :smile:
Nećeš ti odgovarati za njhova djela, nego za svoj izbor. U ovom je suština.

jel ti čitaš šta ja pišem, očigledno da ne. i onda ja ne razumijem. govoris da ovo nije pdf religija a sama si spomenula da ce mo biti pitani za odabir svojih prijatelja. to nigdje ne stoji i nigdje se ne spominje da ce mo biti pitani za odabir prijatelja. odgovaranje za svoja djela je jedna stvar a odgovarati za odabir prijatelja je nesto potpuno drugo. naravno da treba gledati s kime se druzimo i s kime se sprijateljujemo ali ja ti govorim da ne mozes reci da je neko kriv sto su mu se ljudi pobili na dzenazi i sad ce on odgovarati za to. mozda su mu bili najbolji prijatelji po ponasanju i on nije mogao znati kakvi su i kakvi ce biti, ali nesto se desilo u tom momentu i stvar je eskalirala. i ti ne znas jesu li oni bili lose drustvo s kojim se umrli druzio pa da ga sad krivimo. da ne idemo na druge stvari. fokus na ljude na dzenazi a ne na neko okolisanje

ibrani
30-07-2010, 07:30 PM
Bez komentara!!!

Mike1
30-07-2010, 07:31 PM
na ovoj dženazi su bile čak neke dobričine rekao bih....
zatucani,zlobni,ljigavi,polupismeni bošnjaci....stanje danas

cool.mama
30-07-2010, 07:35 PM
Tuča na dženazi

Mislio sam da smo davno dotakli dno kao narod, ali danas sam se uvjerio u suprotno . Idemo mi jos dublje. Danas sam prisustvovao dzenazi u Vlakovu i u isto vrijeme (14 00) su obavljene 4 dzenaze. Po zavrsetku jedne od tih dzenaza dolazi do incidenta (ne znam uopste cija je dzenaza bila, ali je na njoj bilo prisutno nekih 20-tak klosara). Prvo je doslo do nekih komentara, nakon toga koskanje, pa psovke(psovanje Boga na dzenazi ) i na vrhuncu dolazi do masovne tuce. Jedna osoba je cak upotrijebila i noz. Tukli su se onim daskama sa mezara (one daske na kojima pise ime umrlih), kamenjem, na kraju je sijevnuo i noz...ja sam bio nekih sto metara udaljen i malo sam zakasnio sa snimkom, ipak se moze vidjeti dio dogadjaja. Bilo je krvi po cesti, ali na svu srecu niko nije teze povrijedjen (dosta raje je smirivalo situaciju ukljucujuci i hodze). Murija je dosla nakon 15 minuta, kao i obicno...

rP6lhswFZXU

prenijeto sa sa-x foruma

sve čitam ove postove, a eto klip sam tek sad pogledala (djelemično)...

na sve samo mogu reći da je grijeh prenositi tuđu sramotu...
ovo jest sramotno, a ti poletio, pa odmah na YT, forum...:ohno:

bolje da svako gleda svoja posla i 'pomete prvo ispred svoje avlije'

sandžokan
30-07-2010, 07:38 PM

@ABASA&KillerCopy

hej vas dvojica ste baš ko oni drveni nišani, ili ste fakat premladi (jedno 7-8 god.) ili nećete da čitate kompletan post ili ...

lijepo vam ova Sara govori da ćemo biti pitani za svoje izbore, a vi ko neki koji ne razumiju jezik (hej Saro probaj na eng. možda bolje prođeš).

Jeste da je sistem Islama utemeljenja na delilu-dokazu, ali nije sve baš tako bukvalno, to i samo to. NPR. postoji nešto što se zove "idžtihad", tj. nije sve samo suhi hadis ili ajet.

A konkretno u ovome slučaju, mislim da ima i hadis.
Neću ga navoditi jer ga ne znam, tj. bojim se da ne pogriješim prema Poslaniku (savs), kao što radi većina našeg naroda: "Lijepo ti piše u Kur'anu..." ili "Rekao je naš pejgamber...", a niđe veze.

ali ću parafrazirati ono što sam i čuo i pročitao da je "... čovjek na vjeri svoga prijatelja, ... a žena je na vjeri svoga muža..."

a ako vam ni ovo nije dovoljno, zapitajte sebe šta će biti sa vama:

- ako se čitav svoj život družiš sa muslimanima (muslimanima praktičarima) koji redovno obavljaju svoje dužnosti u pogledu namaza, ponašanja, ... velike su vjerovatnoće (ako si iz prijateljstva sa njima, a ne radi nekih interesa) da ćeš i ti biti kao i oni (ako ništa barem jednim dijelom, tj. barem ćeš njihove uzrečice ili djeliće ponašanja pokupiti),

a isto tako

- ako se čitav svoj život družiš sa nekim klošarima, dilerima, tramvaj-džeparošima, ... koji svoj riječnik redovno obogaćuju riječima koje opisuju spolne organe muškog i ženskog, riječima koje opisuju spolne akte ljudi i životinja, koji zdravlje svog tijela upotpunjuju redovnim tučama, alkoholom ili drogama,... Velike su šanse da i ti budeš takav (ako ništa barem jednim dijelom, tj. barem ćeš njihove uzrečice ili djeliće ponašanja pokupiti). Naravno, velike su šanse da zbog nekakvih prirodnih refleksa i narodne tradicije dođu i isprate svog jarana na dženazi...

Eh, sada pažljivo pročitajte i skontajte u kojem slučaju će te biti nagrađeni, a u kojem slučaju će te biti kažnjeni kada bude veliku sud.

PS, muslimanu nije dozvoljeno da sjedi za stolom (društvom, veseljem, sinijom) gdje je poslužen alkohol (pa makar za tim stolom bila sve fina raja), a kamoli da čitav svoj život provede sa društvom koje ne valja...

Mike1
30-07-2010, 07:43 PM
@ABASA&KillerCopy

hej vas dvojica ste baš ko oni drveni nišani, ili ste fakat premladi (jedno 7-8 god.) ili nećete da čitate kompletan post ili ...

lijepo vam ova Sara govori da ćemo biti pitani za svoje izbore, a vi ko neki koji ne razumiju jezik (hej Saro probaj na eng. možda bolje prođeš).

Jeste da je sistem Islama utemeljenja na delilu-dokazu, ali nije sve baš tako bukvalno, to i samo to. NPR. postoji nešto što se zove "idžtihad", tj. nije sve samo suhi hadis ili ajet.

Neću ga navoditi jer ga ne znam, tj. bojim se da ne pogriješim prema Poslaniku (savs), kao što radi većina našeg naroda: "Lijepo ti piše u Kur'anu..." ili "Rekao je naš pejgamber...", a niđe veze.

ali ću parafrazirati ono što sam i čuo i pročitao da je "... čovjek na vjeri svoga prijatelja, ... a žena je na vjeri svoga muža..."

- ako se čitav svoj život družiš sa muslimanima (muslimanima praktičarima) koji redovno obavljaju svoje dužnosti u pogledu namaza, ponašanja, ... velike su vjerovatnoće (ako si iz prijateljstva sa njima, a ne radi nekih interesa) da ćeš i ti biti kao i oni (ako ništa barem jednim dijelom, tj. barem ćeš njihove uzrečice ili djeliće ponašanja pokupiti),

a isto tako

- ako se čitav svoj život družiš sa nekim klošarima, dilerima, tramvaj-džeparošima, ... koji svoj riječnik redovno obogaćuju riječima koje opisuju spolne organe muškog i ženskog, riječima koje opisuju spolne akte ljudi i životinja, koji zdravlje svog tijela upotpunjuju redovnim tučama, alkoholom ili drogama,... Velike su šanse da i ti budeš takav (ako ništa barem jednim dijelom, tj. barem ćeš njihove uzrečice ili djeliće ponašanja pokupiti). Naravno, velike su šanse da zbog nekakvih prirodnih refleksa i narodne tradicije dođu i isprate svog jarana na dženazi...

Eh, sada pažljivo pročitajte i skontajte u kojem slučaju će te biti nagrađeni, a u kojem slučaju će te biti kažnjeni kada bude veliku sud.

PS, muslimanu nije dozvoljeno da sjedi za stolom (društvom, veseljem, sinijom) gdje je poslužen alkohol (pa makar za tim stolom bila sve fina raja), a kamoli da čitav svoj život provede sa društvom koje ne valja...

sve je to lijepo i neću reći da ti je priča paglu al' je brate crnobijela i naivna ...
vi k'o da živite na marsu a ne u ovom dnu dna...

Killer Copy
30-07-2010, 07:43 PM

e nek si nam to rekla, mislim gdje bi bilo kakva tema bila bez tvojih pametnih komentara

@ABASA&KillerCopy

a isto tako

i tebi nije nesto jasno, fino procitaj sve sto sam napisao pa onda komentarisi a ne uzimati nekog u usta i misliti da si ti samo u pravu. ako ti opet ne bude jasno onda se obrati visim instancama

Mike1
30-07-2010, 07:47 PM
ovaj video treba naštancat i dijeliti po osnovnim školama djeci kao primjer u šta da se ne pretvore...

TAEKWONDOPLAYER
30-07-2010, 08:12 PM
Radi se o dzenazi jednog covjeka iz Svrakina sela, u Sarajevu! Naime, njegovi sinovi i nisu bas bili u dobrim odnosima sa zakonom, a napali su ih komsije iz susjedne ulice, vjerovatno zbog nekih nerasciscenih racuna.
Zalosno je to sto su dosli na dzenazu njihovom ocu, samo da se domognu njegovih sinova, od kojih je jedan nedavno izasao iz zatvora!

sandžokan
30-07-2010, 09:33 PM
.....
"Ako govoriš, neka tvoje riječi budu vrijednije od tvoje šutnje."

-------------------

gamad k'o gamad
-------------------
-------------------
-------------------
-------------------
-------------------
-------------------
:suicide2:
-------------------

ŠTA LI RADIŠ MIKO KADA ŠUTIŠ AKO SU TI RIJEČI OVAKVE?

(Što li je to naš narod opsjednut spolnim aktima i organima, izgleda da im je baš potrebna jedna sehualna revolucija k'o onoj djeci cvijeća!?)

sve je to lijepo i neću reći da ti je priča paglu al' je brate crnobijela i naivna ...
vi k'o da živite na marsu a ne u ovom dnu dna...

Hajde me nauči zašto je crnobijela i naivna!

Uvijek je vrijedila ona narodna: "Kako posiješ, tako ćeš i požnjeti" u kojoj nema ničega naivnog i crnobijelog.

Isto tako uvijek će biti: "S kim si, takav si", bio ti na Marsu, na Zemlji, na dnu, na dnu dna, na dnu kace, na početku dna, na površini, ... bilo gdje, biraj koju god lokacuju želiš, ali to je tako i ostaće tako.

Ako je paglu, reci brate: "sve same gluposti", ali barem objasni, poduči nas, veliki učitelju, ... ili je bolje da se držiš svoga potpisa (ili šutnje)!

================================================== ====

i tebi nije nesto jasno, fino procitaj sve sto sam napisao pa onda komentarisi a ne uzimati nekog u usta i misliti da si ti samo u pravu. ako ti opet ne bude jasno onda se obrati visim instancama

Kileru, meni je sve jasno, hvala na brizi, sve je OK!
Pomislio sam da tebi nisu neke stvari jasne. Postavio si temu i vjerovatno htjeo da neko svoje čuđenje tim nemilim događajem i nejasnoće podijeliš sa ostatkom foruma, a pored toga vidio sam da si uputio nekoj Sari veliki broj upita u vezi osnova u razumijevanju šta je dobro, a šta ne. E zbog te dvije stari htjeo sam da se uključim u vašu raspravu i podržim Sarin stav, a čini mi se da si i tražio neki konkretniji dokaz, kao npr. hadis ili slično:
-------------------
jel ima neki hadis u vezi ovoga ili si ti onako napisala.
-------------------
Ako si pročitao moj post vjerovatno si pročitao i tekst koji upućuje na sličan hadis.

-------------------
fino procitaj sve sto sam napisao pa onda komentarisi a ne uzimati nekog u usta
-------------------
Pomislio sam da sam sve pročitao, ako sam nešto propustio sa tvoje starane, izvinjavam se! Ne "uzimam te usta" (tebe i ABASA) bez razloga, već zbog toga što sam primijetio da ne može da primite to da svi odgovaramo za svoje izbore (a čini mi se da je na ovome dunjaluku sve svedeno samo na izbore - izabrati dobro ili loše).

ti reče:
-------------------
svak ce odgovarati za svoja djela a ne za tudja.
-------------------
, a zonfa je upravo to da je tvoj izbor (bilo čega) takođe djelo.

Izbor = djelo. =>
Dobar izbor = dobro djelo!
Loš izbor = loše djelo!
[ako griješim u vezi ovoga, molio bih da me neko ispravi!]

-------------------
i misliti da si ti samo u pravu.
-------------------
Nisam samo ja u pravu. I Sara je u pravu pa sam se samo naslonio na njenu priču.

-------------------
ako ti opet ne bude jasno onda se obrati visim instancama
-------------------
U ovom slučuju, mislim da mi je sve jasno (osim možda ono "crnobijelo i naivno). A ako mi nekada nešto bude nejasno, postavit ću novu temu i sve vas (i tebe naravno) lijepo zamoliti vašim učešćem da mi pojasnite i pomognete! A do viših instanci još nemam pristupa! :p

@abasa
-------------------
barem killer zarazliku od pojedinaca ne stidi se reci javno Allah ili musliman...
-------------------
Da ga Allah nagradi i pomogne u svakom pogledu! Barem nije kao neki od Karadzic fanova sa izjavama "zatucani,zlobni,ljigavi,polupismeni bošnjaci..."

Mike1
30-07-2010, 09:43 PM
.....
"Ako govoriš, neka tvoje riječi budu vrijednije od tvoje šutnje."

-------------------

gamad k'o gamad
-------------------
-------------------
-------------------
-------------------
-------------------
-------------------
-------------------

ŠTA LI RADIŠ MIKO KADA ŠUTIŠ AKO SU TI RIJEČI OVAKVE?

(Što li je to naš narod opsjednut spolnim aktima i organima, izgleda da im je baš potrebna jedna sehualna revolucija k'o onoj djeci cvijeća!?)

Hajde me nauči zašto je crnobijela i naivna!

Uvijek je vrijedila ona narodna: "Kako posiješ, tako ćeš i požnjeti" u kojoj nema ničega naivnog i crnobijelog.

Isto tako uvijek će biti: "S kim si, takav si", bio ti na Marsu, na Zemlji, na dnu, na dnu dna, na dnu kace, na početku dna, na površini, ... bilo gdje, biraj koju god lokacuju želiš, ali to je tako i ostaće tako.

Ako je paglu, reci brate: "sve same gluposti", ali barem objasni, poduči nas, veliki učitelju, ... ili je bolje da se držiš svoga potpisa (ili šutnje)!

Pomislio sam da tebi nisu neke stvari jasne. Postavio si temu i vjerovatno htjeo da neko svoje čuđenje tim nemilim događajem i nejasnoće podijeliš sa ostatkom foruma, a pored toga vidio sam da si uputio nekoj Sari veliki broj upita u vezi osnova u razumijevanju šta je dobro, a šta ne. E zbog te dvije stari htjeo sam da se uključim u vašu raspravu i podržim Sarin stav, a čini mi se da si i tražio neki konkretniji dokaz, kao npr. hadis ili slično:
-------------------
-------------------
Ako si pročitao moj post vjerovatno si pročitao i tekst koji upućuje na sličan hadis.

-------------------
-------------------
Pomislio sam da sam sve pročitao, ako sam nešto propustio sa tvoje starane, izvinjavam se! Ne "uzimam te usta" (tebe i ABASA) bez razloga, već zbog toga što sam primijetio da ne može da primite to da svi odgovaramo za svoje izbore (a čini mi se da je na ovome dunjaluku sve svedeno samo na izbore - izabrati dobro ili loše).

ti reče:
-------------------
-------------------

Izbor = djelo. =>
Loš izbor = loše djelo!

-------------------
i misliti da si ti samo u pravu.
-------------------
Nisam samo ja u pravu. I Sara je u pravu pa sam se samo naslonio na njenu priču.

-------------------
ako ti opet ne bude jasno onda se obrati visim instancama
-------------------
U ovom slučuju, mislim da mi je sve jasno (osim možda ono "crnobijelo i naivno). A ako mi nekada nešto bude nejasno, postavit ću novu temu i sve vas (i tebe naravno) lijepo zamoliti vašim učešćem da mi pojasnite i pomognete! A do viših instanci još nemam pristupa! :p

@abasa
-------------------
barem killer zarazliku od pojedinaca ne stidi se reci javno Allah ili musliman...
-------------------
Da ga Allah nagradi i pomogne u svakom pogledu! Barem nije kao neki od Karadzic fanova sa izjavama "zatucani,zlobni,ljigavi,polupismeni bošnjaci..."

sad mi se spava sutra ti odgovorim,podrobno....jer vidim da drugačije nećeš shvatiti,na žalost:confused:

sandžokan
30-07-2010, 10:40 PM
.....
[Da ga Allah nagradi i pomogne u svakom pogledu! Barem nije kao neki od Karadzic fanova sa izjavama "zatucani,zlobni,ljigavi,polupismeni bošnjaci..."
kad nadjes da je srpkinja to napisala javi mi...a nimas listu blahovih bosnjackih takvih komentara..reis.fan..jl vas tome uci reis?

ne mora neko biti Srbin ili Sprkinja (iako fanova ima dosta najviše iz te grupe) da bi bio Karadzic fan.

evo npr. nekolicina njegovih fanova je bila u srcu Srebrenice, koji kada su došli u Zagreb organizovali party slavlja, jer su bili extra revnosni u svome fanovanju.

Sara.
30-07-2010, 11:03 PM
Radi se o dzenazi jednog covjeka iz Svrakina sela, u Sarajevu! Naime, njegovi sinovi i nisu bas bili u dobrim odnosima sa zakonom, a napali su ih komsije iz susjedne ulice, vjerovatno zbog nekih nerasciscenih racuna.Zalosno je to sto su dosli na dzenazu njihovom ocu, samo da se domognu njegovih sinova, od kojih je jedan nedavno izasao iz zatvora!

Evo, napokon smo saznali o kome je riječ i zbog čega se desio nemio događaj.

Izjavila sam u svom prvom postu da će umrli biti pitan za odabir svojih prijatelja, a sada kada znam o kome se radi želim da kažem da će svaki roditelj biti pitan kako je odgojio svoju djecu, pa će tako i ovaj umrli biti pitan zašto im je ovakav odgoj dao. Ovaj roditelj nije odgojio svoju djecu niti po Božijim, a niti po ljudskim zakonima, pa mislim da je i sam bio kažnjen i za života, na samoj dženazi, a tek mu predstoji polaganje računa. Djeca su mu skrenula sa pravoga puta, došli u sukob sa zakonom, došli u sukob sa vrstom ljudi kakvi su i oni sami, jer su prema sebi birali društvo. Za njih nije bitno ni mjesto ni vrijeme, niti naćin svođenja računa, jer u njima nema ni trunke morala.

Killer Copy
30-07-2010, 11:10 PM
-------------------
-------------------
ja sam samo htio da podijelim ovu vijest sa ostalim, jer sam smatrao da je zanimljiva i da bi bilo interesantno je podijelit sa ostatkom foruma. al izgleda da i to vise ne mozes uraditi a da ti neko ne prigovara. podrzavam ja stav sare u vezi biranja prijatelja i onoga sta ce ti se desiti, jer sve sto ucinis da ces za to odgovarati. ono sto je rekla sara da cemo biti pitani za odabir svoji prijatelja i povezivanja sa temom predpostavlja da je doticni koji je umro kriv i da ce odgovarati sto su mu se osobe koje su dosle na dzenazu pobile na istoj. a nisu uzete cinjenice da predpostavimo da su osobe mozda bile pristojne, odgojene bez ikakvih losih manira i onda se desi sto se desi. osoba koja je umrla nikad nije imala nikakvih losih odnosa sa doticnim koji su se pobili i ne zna sta se sve krije u nekoj osobi. i zato sto su se oni pobili nakon njegove smrti on bi trebao biti pitan jer si bio sa takvim osobama. nije imao pojma i nije mogao predpostaviti da ce se npr. nesto ruzno desiti i to bas na njegovoj dzenazi i sad bi posle smrti trebao snositi posljedice. jednostavno nema smisla u tome. e o tome ja govorim. ako nije jasno onda ne znam sta treba da se uradi da bi nekom bilo jasno

-------------------
-------------------

ti reče:
-------------------
-------------------

Izbor = djelo. =>
Loš izbor = loše djelo!
ja sam odavno primio to k znanju da cemo odgovarati za svoje izbore, ali jednostavno mi ne ide u mozak predpostavka da i to kako cemo odgovarati za nesto sto ne znamo, i nesto sto nemamo predstave da ce se desiti npr. da je bio slucaj da je sve bilo super izmedju svih i umrlog prije dzenaze

sandžokan
30-07-2010, 11:34 PM
Odlično, "Vuk sit, a ovce na broju"!

Sada se je sve posložilo.

-------------------
jer sam smatrao da je zanimljiva i da bi bilo interesantno je podijelit sa ostatkom foruma. al izgleda da i to vise ne mozes uraditi a da ti neko ne prigovara
-------------------
Najverovatnije da se desilo par preleta preko tekstova različitih postova i tako je na taj način došlo do nesporazuma!

I sigurno nije bilo nakakvih namjera zlonamjernih prigovora (barem ne sa moje strane)!

Dakle, ta Sara je iznosila uopšteni stav na koji sam se ja naslonio, a vidim da ga i ti potvrđuješ, a ti si ustvari davao svoje mišljenje o specijalnom slučaju koje je opet ispravno jer ne zna čovjek svoje prijatelje "udušu" i ne zna čovjek gajb, tj. budućnost u vezi ponašanja ljudi koje je izabrao za prijatelje iako zna da su ti njegovi prijatelji u osnovi, npr. dobri i pošteni ljudi.

-------------------
ali jednostavno mi ne ide u mozak predpostavka da i to kako cemo odgovarati za nesto sto ne znamo,
-------------------
Pa naravno, pored toga što je naš stvoritelj Najmilostiviji, on je prije toga i Najpravedniji, pa kako sam ja shvatio čovjek se ne tereti:
-za ono što nije znao,
-što je uradio u snu,
-i u pomanjkanju pameti i svijesti (psihički oboljele osobe),

a kamo li za ono što će se desiti nakon njegovog prelaska iz ove dimenziju u onu dimenziju čekanja.
Iako ima jedan izuzetak po pitanju suprotne situacije! A to je da čovjek ima nagradu za zbivanja čak i nakon njegovog prelaza ako je iza sebe ostavio neka trajna dobra (dobrog potomka koji za njega čini molbu Milostivome, neko dobro koje koriste ljudi: stablo neke voćke, iskopanu vodu - česma ili bunar, most, znanje - neko naučno dobro koje koristi ljudima ...)

DATA_sync
31-07-2010, 08:44 AM
Raja bezveze ste se svadjali al haj forum je dobar za te stvari barem zubi ostanu citavi:)

Al Killeru zakuho si brate i ti bezze priznaj. Niste se dobro razumjeli.
Sarin stav je bio jasan.

A ti si citavo vrijeme mislio da ona misli (cuj ovo) da se rahmetliji pisu grijesi za ovo sto su oni uradili. Njegova je knjiga zatvorena kad mu je dusa napustila dunjajluk i on ce odgovarati za drustvo koje je birao tokom zivota. Dakle ovo sto se desilo na dzenazi pise se ucesnicima. Koji su na neki nacin pokazatelj kakvo je to drustvo dotični mejit birao tokom zivota ili kako je odgajao svoje sinove. A poznato je da ti na dzenazu dodju samo oni najblizi i prisni prijatelji.

Pa da zatvorimo "oto".

Nego ja sam mislio da vam svima nesto kazem posto vidim da bi rasprava mogla krenuti u pogresnom smjeru jer odgovarate nicku koji ima shizofrene i "niđe veze" postove.

Kako ne razumjete da to nije nikako insan nego ja bih rekao neka active-X skripta ili kompijuterski generiran algoritam slican googleovom algoritmu za indeksiranje web stranica (hahah ova mi je dobra, mada sam svjestan da bi programeri tacno razumjeli na sta mislim ;) ). Ili barem masina slicna onoj za pisanje umjetnickih djela iz Orvelove 84-te. Ja sam skonto da je potrebno samo da napisete nekoliko redaka vise i da zgusnete ko sto ja sad cinim... i da ne berete brigu. Humor je zagarantovan. Jer kao sto ste svi mogli primjetiti neke rijeci masina jednostavno ne kuzi nego ide rudimentarnom logikom slicnosti (neko elokventno primjeti DŽ i DŽ), dakle dovoljno je da neka riječ počinje sa recimo "Dž" i ona automatski postaje ista kao i svaka druga rijec koja u sebi sadrzi slovo dž. Tako ukoliko neki tekst posjeduje tih nekoliko rijeci koje masina razumije on ce ga kopirati bez prethodnog citanja, jer masina kako vam je poznato ne zna da cita, barem ne kilometarske tekstove. Ona na brzinu skenira tekst, i ako je to to cut*paste.

To se inače dešava kad imate bug u codu il negdje niste dobro definisali IF-THEN petlju.
Algoritam je slican ovom pseudo kodu.

1.Randmly Scan text for similar word's
2. IF text contain similar word--- THEN copy+paste as a replay post.
3. ELSE kazi nesto cisto da ispunis svoju dnevnu quotu. Naruzi i priljepi misli koje nisu sadrzane u tekstu al pozitronski mozak to tako vidi.

brod
31-07-2010, 09:00 AM
Evo, napokon smo saznali o kome je riječ i zbog čega se desio nemio događaj.

Izjavila sam u svom prvom postu da će umrli biti pitan za odabir svojih prijatelja, a sada kada znam o kome se radi želim da kažem da će svaki roditelj biti pitan kako je odgojio svoju djecu, pa će tako i ovaj umrli biti pitan zašto im je ovakav odgoj dao. Ovaj roditelj nije odgojio svoju djecu niti po Božijim, a niti po ljudskim zakonima, pa mislim da je i sam bio kažnjen i za života, na samoj dženazi, a tek mu predstoji polaganje računa. Djeca su mu skrenula sa pravoga puta, došli u sukob sa zakonom, došli u sukob sa vrstom ljudi kakvi su i oni sami, jer su prema sebi birali društvo. Za njih nije bitno ni mjesto ni vrijeme, niti naćin svođenja računa, jer u njima nema ni trunke morala.
Eto, presudi ti njemu po djelima što je i ispravno a u nekim temama si to isto osporavala. Allah sudi po onom što je u srcu a ljudi po vanjštini djela.

tazz
31-07-2010, 10:22 AM
..estagfirullah.....sta drugo reci..

Sara.
31-07-2010, 10:32 AM
Eto, presudi ti njemu po djelima što je i ispravno a u nekim temama si to isto osporavala. Allah sudi po onom što je u srcu a ljudi po vanjštini djela.

Presudila!???

Gdje vidiš da sam presudila, pročita @brod bolje moje postove, pa ćeš da vidiš da nema presude, to nije moj posao. Moje pisanje je samo preporuka, a ne osuda. Sud slijedi poslije smrti, a ja se u to ne petljam.
I molim te pronađi moje suprotno pisanje, argumentuj, a ne govori ovako proizvoljno i napamet.

pklat
31-07-2010, 11:04 AM
Gluho bilo,sreca pa svak samo za svoja djela odgovara...

brod
31-07-2010, 11:11 AM
Ovaj roditelj nije odgojio svoju djecu niti po Božijim, a niti po ljudskim zakonima, pa mislim da je i sam bio kažnjen i za života, na samoj dženazi, a tek mu predstoji polaganje računa.
Ti si presudila da nije odgojio pošto znaš taj slučaj koji ja ne znam, ako su stvari takve ispravno si presudila. A ako nisi presudila kako ti kažeš onda kome se prijeti za polaganje računa osim onome za koga smatraš da je propao. A to je presuđivanje na osnovu vanjštine. Šta god da napišeš dalje samonapravi petlju u programu da se vrati na ovaj post i to će ti biti uvijek moj odgovor.Ne treba sa ženama ući u polemiku jer nije džaba Muhammed alejhissalatu vesselam rekao: "Kod žena je nedostatak pameti i vjere" Znači nisam nikog vrijeđao samo navodim hadis. Izuzetno cijenim vjernice pokorne Allahu.

Sara.
31-07-2010, 11:25 AM
Ti si presudila da nije odgojio pošto znaš taj slučaj koji ja ne znam, ako su stvari takve ispravno si presudila. A ako nisi presudila kako ti kažeš onda kome se prijeti za polaganje računa osim onome za koga smatraš da je propao. A to je presuđivanje na osnovu vanjštine. Šta god da napišeš dalje samonapravi petlju u programu da se vrati na ovaj post i to će ti biti uvijek moj odgovor.Ne treba sa ženama ući u polemiku jer nije džaba Muhammed alejhissalatu vesselam rekao: "Kod žena je nedostatak pameti i vjere" Znači nisam nikog vrijeđao samo navodim hadis. Izuzetno cijenim vjernice pokorne Allahu.

Ne bih rekla da si shvatio moje postove, ti pametni. Konstatovala sam na osnovu posta onog forumaša koji je upoznat o kakvom se čovjeku radilo. Gdje vidiš presudu?! Ili tebi riječ presuda ima neko drugo značenje? Zar neće polagati račune svaki čovjek za svoja djela, ma kakva ona bila? Zar je to presuda? To je istina, ako vjeruješ.

Sumnjam u vjerodostojnost ovog Hadisa. Sumnjam da bi naš Poslanik a.s. ovako nešto izjavio, pa molim nekog ko je upoznat više neka potvrdi ili neka opovrgne vjerodostojnost ovog Hadisa.
A ipak si stupio u polemiku sa ženom?! Vidiš, ja nisam prva ušla u polemiku sa tobom. Pamet?!

Sadisk
31-07-2010, 11:48 AM
Ne bih rekla da si shvatio moje postove, ti pametni. Konstatovala sam na osnovu posta onog forumaša koji je upoznat o kakvom se čovjeku radilo. Gdje vidiš presudu?! Ili tebi riječ presuda ima neko drugo značenje? Zar neće polagati račune svaki čovjek za svoja djela, ma kakva ona bila? Zar je to presuda? To je istina, ako vjeruješ.

Sumnjam u vjerodostojnost ovog Hadisa. Sumnjam da bi naš Poslanik s.a.v. ovako nešto izjavio, pa molim nekog ko je upoznat više neka potvrdi ili neka opovrgne vjerodostojnost ovog Hadisa.
A ipak si stupio u polemiku sa ženom?! Vidiš, ja nisam prva ušla u polemiku sa tobom. Pamet?!
Nakon tuče na dženazi mogla bi izbiti i tuča na forumu i to 'pametni' muškarac protiv žene 'bez pameti'.
Saro u pravu si što sumnjaš u vjeroostojnost Hadisa. Nema lanca prenosioca, Hadis je daif (slab) i derogiran je mnogim drugim Hadisima, jer svi znamo kakvo je mišljenje Poslanik s.a.w.s. imao o ženama. Zadnje što bi rekao je to da nemaju pameti.

Sara.
31-07-2010, 11:52 AM
Nakon tuče na dženazi mogla bi izbiti i tuča na forumu i to 'pametni' muškarac protiv žene 'bez pameti'.
Saro u pravu si što sumnjaš u vjeroostojnost Hadisa. Nema lanca prenosioca, Hadis je daif (slab) i derogiran je mnogim drugim Hadisima, jer svi znamo kakvo je mišljenje Poslanik s.a.w.s. imao o ženama. Zadnje što bi rekao je to da nemaju pameti.

Hvala Sadisk što si me nadopunio. I jesam posumnjala upravo iz razloga što znam kakvo je mišljenje naš Poslanik a.s. imao o ženama.

DATA_sync
31-07-2010, 01:07 PM

Uh brete... lakše malo sa tim hadisima, zar se ne bojite slagati na Poslanika a.s

Postojali su nevjernici koji su u nedostatku svog autoriteta posezali za izmisljanjem "hadisa", jer su htijeli da provedu svoju volju i izdignu svoj ego medju neukim al iskrenim vjernicima.

Svako ko je studioznije promisljao Poslanikov zivot, zna da on to nikad tako generalno ne bi rekao.

Tako da si i ti pokazao svojevrsni kukavičluk krijući se iza hadisa cija je vjerodostojnost upitna. Samo zbog ove rečenice:
"Znači nisam nikog vrijeđao samo navodim hadis." by Brod.

A znao si dobro da bi to povrijedilo njene zenske i ljudske osjećaje.

TAEKWONDOPLAYER
31-07-2010, 01:29 PM

Sumnjam u vjerodostojnost ovog Hadisa. Sumnjam da bi naš Poslanik a.s. ovako nešto izjavio, pa molim nekog ko je upoznat više neka potvrdi ili neka opovrgne vjerodostojnost ovog Hadisa.

Samo Allah zna sta je u nasim srcima, a na nama je da sudimo na osnovu onoga sto vidimo, tj. na osnovu djela.
Sara je u pravu, odnosno nije daleko od istine, sto se tice njenog komentara. Licno poznajem osobe o kojima se radi u ovom slucaju i mogu reci da je jos bila vrlo blaga!!!

alter_mann
31-07-2010, 01:53 PM
svakvi sam tuca vidio i svugdje , ali ovo je velika sramota za nas , ccc

Mike1
31-07-2010, 09:20 PM
lijep pozdrav svima...
mišljenja sam da,ako ne ukažeš na loše stanje,ne kritikuješ ,nije realno ni očekivati da se stvari počnu micati,barem minimalno,u pozitivnom smjeru...
možda malo neukusno,možda malo grubo,možda nekome i neshvatljivo ali to je jednostavno potrebno...
moje viđenje bošnjaka danas je katastrofalno loše...i sam sam pripadnik toga naroda(samo da se zna...karadžići),i pomalo me žalosti ono čemu sam svjedok svakodnevno...
moral,vjera,dostojanstvo....ni na vidiku...barem generalno gledajući...čast izuzecima.

pa evo vam primjer...a takvih primjera je na hiljade.

a to slijepo držanje i bukvalno shvatanje hadisa i ajeta bez sagledavanja cjelokupne slike naravno da je crno-bijelo i naivno(ne i loše)...malo realnosti ne bi bilo na odmet...

boli me,al' me stvarno boli prilagodljivost i kameleonstvo naših ljudi i okretanje kako vjetar duva...na tome se jednostavno mora raditi da se sačuva jasan identitet jer je to uslov opstanka na ovim prostorima i jedan od uslova da nam se ponovno ne ponovi historija(malo off topic,al' sve je to povezano na neki način)...

iako možda na malo grublji način ,moja namjera je lijepa...želim potaknuti averziju prema sve češće izraženom krkanskom ponašanju...prema zatucanosti,zlobnosti(o,itekako prisutna),ljigavosti i ostalim lošim osobinama(da budemo iskreni one nisu ekskluzivno samo naše ,al' mi imamo islam)...

vaš,:glasses2:veliki učitelj

Gazija01
31-07-2010, 10:06 PM
Šta se tolko čudite? Eto, vi ste sveci!
Pa ljudi moji dešava se svašta, pa i to...
Otkud znamo šta je u pitanju...daleko od toga da branim taj incident...ama šta ste se svi nadigli!!!!
Eto to se kao samo dešava u nas Bošnjaka...okrente se malo oko sebe!

sandžokan
31-07-2010, 10:11 PM
heeej teacher-u potpisujem, što bi rekli forumaši, sve što si rekao u ovome postu, razumijem i shvatam kao dobre namjere.
i stvarno velike promjenu počinju od pojedinaca, tj. od svakog ponaosob.
dug proces ali ga treba tražiti i počinjati.
tih negativnosti što si nabrojao ima dosta i kako vrijeme odmiče više se ne shvataju kako takve već kako neki standard, a kako vidim neka omladina te osobine uzimaju sebi kako statusni simbol u svojem društvu

Mike1
31-07-2010, 10:14 PM
Šta se tolko čudite? Eto, vi ste sveci!
Pa ljudi moji dešava se svašta, pa i to...
Otkud znamo šta je u pitanju...daleko od toga da branim taj incident...ama šta ste se svi nadigli!!!!
Eto to se kao samo dešava u nas Bošnjaka...okrente se malo oko sebe!

naravno da to više nije nimalo čudno....ali upravo to i jeste problem što više nije čudno...

to treba stucati i prezirati naročito kod bošnjaka...jer smo to mi,jel...

Mike1
31-07-2010, 10:21 PM
heeej teacher-u potpisujem, što bi rekli forumaši, sve što si rekao u ovome postu, razumijem i shvatam kao dobre namjere.
i stvarno velike promjenu počinju od pojedinaca, tj. od svakog ponaosob.
dug proces ali ga treba tražiti i počinjati.
tih negativnosti što si nabrojao ima dosta i kako vrijeme odmiče više se ne shvataju kako takve već kako neki standard, a kako vidim neka omladina te osobine uzimaju sebi kako statusni simbol u svojem društvu

eto vidiš:wink2:...

a to za omladinu je problem svih problema koji se ignoriše ili čak štaviše potpiruje....savjest i suosjećaj za drugoga iščezava...

sistem vrijednosti se poremetio još odavno ...in je ono što je loše i jbg...

sandžokan
31-07-2010, 10:30 PM
problem je sto vecina bosnjaka vidi mahane drugih a ne vidi svoje mahane..pa se ovo desava htjeli to oni ili ne...da "podobro" spuste loptu na zemlju...

pa gdje li to ti živiš: Beč, Švedska, Danska.
Ama ne možeš glavu da digneš od Bošnjačkih terorista, Bošnjačkih ratnih zločinaca (koje naravno nakon nekog vremena puste ili zatvore na neke godine), Bošnjačkih profitera, lopova, Bošnjčkih političara koji pljulju po genocidu počinjenom nad drugim narodom, političara koji su "visoko" digli loptu i rade sa Bosnom kako im je volja (a u stvari sve sami puževi, jade i fuklje). Samo su negativci Bošnjaci, nigdje nema kriminala nego samo u Bošnja, u manjem entitetu i onome kršu što je postao LasVegas iz vedra neba, sve je sama ljepota, poštenje, lale cvjetaju.

Nisu džaba oni vicevi po Hrvatskoj, Sloveniji i Srbiji sa sadržajem: "... glupi Bosanac..." kada vidimo stvari njihovim očima, a ne svojim.
I tako Bošnjo gleda stvari njihovim očima i onda je samo on kvaran, on vazda nosi neki teret krivnje, vazda Bošnjo kriv, vazda Bošnjo kriminalac, terorista, lopov

To da smo između sebe takvi, jedni prema drugima, jeste istina, gledamo komšijine probleme i prljavu avliju, a ne čistimo svoju ali čini mi se da je to prisutno i kod ostalih naroda, to je uzrokom globalnog okopnjenja morala (ne leda naravno :wink2:)

Ali Bošnjaci kao cjelina nikome nisu pravili genocid, nikome nisu bogomolje rušili, pruzrokovali Srebrenicu,...

-Abu-
31-07-2010, 10:57 PM
Nije meni jasno sto se svi cudite ovome kada znate da ovo nije prvi put...a najgore...to sto uvjek kazem...raja stoji i gleda kako se budale biju ...jer ta ista raja nema nekih stvari u sebi da kaze dosta svemu tome...pa ljudi u americi pojedinac moze odluciti da se bace bombe...pa valjd au nasoj Bosni pojedinac moze odluciti da se kaze stop toj tuci koja je zapocela...

Ti momci koji su prouzrokovali to ...neka ih je stid i sram svojih roditelja i svojih prijatelja...neka im Bog oprosti jer ipak oni nisu krivi ...

takvo je to nasec cjelo drustvo...i u njemu na nasu zalost i zalost nase djece mi odrastamo...mozemo samo da molimo da bude bolje...ali kako ce biti bolje kada opet oma jedan pojedinac koji ce donijeti lose...

i opet ista prica...do podne mrzimo sami sebe od podne cjeli dunjaluk...

BOSANSKA HISTORIJA U DVIJE RJEČI ..a jos jednostavno rečeno...

nikad pameti ! a uvjek svi prepametni...

DATA_sync
31-07-2010, 10:59 PM
pa gdje li to ti živiš: Beč, Švedska, Danska.
Ama ne možeš glavu da digneš od Bošnjačkih terorista, Bošnjačkih ratnih zločinaca (koje naravno nakon nekog vremena puste ili zatvore na neke godine), Bošnjačkih profitera, lopova, Bošnjčkih političara koji pljulju po genocidu počinjenom nad drugim narodom, političara koji su "visoko" digli loptu i rade sa Bosnom kako im je volja (a u stvari sve sami puževi, jade i fuklje). Samo su negativci Bošnjaci, nigdje nema kriminala nego samo u Bošnja, u manjem entitetu i onome kršu što je postao LasVegas iz vedra neba, sve je sama ljepota, poštenje, lale cvjetaju.

Nisu džaba oni vicevi po Hrvatskoj, Sloveniji i Srbiji sa sadržajem: "... glupi Bosanac..." kada vidimo stvari njihovim očima, a ne svojim.
I tako Bošnjo gleda stvari njihovim očima i onda je samo on kvaran, on vazda nosi neki teret krivnje, vazda Bošnjo kriv, vazda Bošnjo kriminalac, terorista, lopov

To da smo između sebe takvi, jedni prema drugima, jeste istina, gledamo komšijine probleme i prljavu avliju, a ne čistimo svoju ali čini mi se da je to prisutno i kod ostalih naroda, to je uzrokom globalnog okopnjenja morala (ne leda naravno :wink2:)

Ali Bošnjaci kao cjelina nikome nisu pravili genocid, nikome nisu bogomolje rušili, pruzrokovali Srebrenicu,...

Ej čojk, vidim ti po postovima da si neki normalan insan, pa nemoj da te provociraju ... neznam rekao sam negdje gore u postu:)
Al nazalost ljudi nikad ne dodju do kraja a na kraju ostavljam najsladje.

Eto baš me interesuje koliko će ti trebati vremena da shvatiš da imaš posla sa "active-X scriptom"... heheeh
Al nije ni to skuzio sam sta je na stvari al dobro sad... skontajte i sami.

Al da se vratimo Topicu.

Zalosno je da ovaj thread ima ovoliko postova... sto samo dokazuje da ustvari nikog ne interesuje nista edukativno ili recimo neka zrela diskusija o bitnim i esencijalnim pitanjima.

Svi smo ustvari zeljni prepiranja, jedva cekamo da se neko ne slozi sa nama pa da ospemo drvlje i kamenje...

I ta tuca na toj dženazi... bezveze, glupani se pomakljali i to je to... a mi ufatli filozofirati oko toga.
I ko da je to sad odlika samo Bošnjaka... sa Globalizacijom je došla i krkanizacija...
I ne nasjedajte na jeftine i glupe provokacije.
De te malo...

sandžokan
31-07-2010, 11:28 PM
znas vas poroblem bosnjaka jeste vi nemozete da podnesete da postoji cetnikusa koja vam soli p'amet o vjeri...govorite da je bosna islamska zemlja..zasto je samo 1% zena pokriveno? otidji prosetaj po beogradu naces i vehabija i pokrivenih naces vise muslimana u Beogradu nego u jednoj federaciji u BiH!

čuuuj ne možemo da podnesemo jednu četnikušu. pa podnijeli smo mi i gore od jedne umišljene četnikuše. Da Bog dadne da svi četnici i četnikuše budu kao ti, koji će život provoditi po forumima, Bošnjaci bi se oporavili i napredovali, nego se ja pravo brinem, za buduće naraštaje Bošnjaka kada stasaju njihovi vršnjaci sa onu i ovu stranu Drine, e to je nešto za razmisliti. Ovi četnici što su ispali iz bratsva i jednistva bili su male mace, humanitarci, šta se danas mržnjom zadojava i sprema.

to ne govore Bošnjaci, da je Bosna islamska zemlja, to možete čuti samo od srpskih i ponekih hrvatskih političara. nadam se da je ostatak foruma shvatio da je takav govor samo u pravcu opšte histerije zvane islamofobija sa ciljem da se BIH dodatno nanese šteta. eto nedavno je ona zmija iz tog tabora reče: "kako su Bošnjaci planirali vjersku državu u kojoj ne bi imalo mjesta za Srbe i Hrvate...", a neki Bošnjački političar koji se probudio iz ledenog doba uzvratio nešto kao: "... najviše osobina da bude vjerska država ima manji entitet, jer vlada ima neku krsnu slavu, vjerska obilježja u institucijama, popovi prisustvuju političkim događajima i sl...". Svaka čast ovome Bošnji ali brate sa zakašnjenjem. Srbi hvataju svaku priliku da uhvate voz što se zove globalna islamofobija i masovno se ukrcavaju u što više vagona, a ovaj tek sada reaguje, i to samo jedan.

Naravno da bi to bilo idealno, da Bosna bude islamska država ali u ovim vremenima to je utopija, nezamisliva stvar. Naravno treba težiti ka tome jer je to rahatluk za sve, evo prostudirajte:
- kod koga je multietničnost i sloboda za sve (da li u Hercegovini kod hrvata ili kod srba, ili je to u svim mjestima gdje Bošnjaci imaju neku vlast)
- kada su židove tjerali iz okupiranog Andelusa (Španije) gdje su oni bježali ? U muslimanske zemlje, Bosnu i Tursku
- koja god da je druga vlast muslimani samo idu dolje, od kraljevine, komunizma, pa na ovamo
Ali eto.

zasto je samo 1% zena pokriveno?
Zato što sami na sebe pljulju i međusobno šire negativnu energiju, kao što je npr. slučaj tvog djelovanja prema Bošnjacima na ovome forumu, pa misle da nije dobro što su muslimani sa muslimanskim obilježljima ili im je neko rekao da su kafiri.
Nema insana koji će da pomažu, upućuju, nego samo oni koju kude i pljuju.

po beogradu naces i vehabija i pokrivenih naces vise muslimana u Beogradu nego u jednoj federaciji u BiH!

Pa u Beogradu nema kritične mase Bošnjaka da ih neko može nahuškati jedne na druge da se stide i budu ubijanu u zdravu pamet. Ali ako im tamo neko prenese ovaj virus tekfira možda i kod njih bude kao u fBiH.

cobra_16V
01-08-2010, 04:53 AM
Sandžo brate, svaka čast, fino si im objasnio. Poslije rata se pojavilo ovih sekta u islamu, previše. Samo pametuju i truju raju, oni drže predavanje kako treba se ponašati i šta raditi. Da im je bilo fino odakle su došli, ne bi ovdje dolazili.

cool.mama
01-08-2010, 11:00 AM
napisah na ovoj temi ovo:

evo šta mi ovaj reče na to:

i ovaj:

e nek si nam to rekla, mislim gdje bi bilo kakva tema bila bez tvojih pametnih komentara

...a, vidim kako tema odmiče složili ste se da treba prvo svoju avliju pomest,

@sandžokan je takođe zaključio:
To da smo između sebe takvi, jedni prema drugima, jeste istina, gledamo komšijine probleme i prljavu avliju, a ne čistimo svoju ali čini mi se da je to prisutno i kod ostalih naroda, to je uzrokom globalnog okopnjenja morala (ne leda naravno )...,

@Abu je rekao:
e tako dok se ovdje vode rasprave ,,,,dolazi do tuca na dzenazama....jer neko treci ceka da se dvije budale pobiju pa da objavi na forum umjesto da napise nesta edukativno ....

nadam se da ih mike i killer neće dočekat ko mene...:headshake

***MiMi***
01-08-2010, 12:17 PM
Interesantno
ovo samo po forumima piči
nigdje na tv u nema, a ja čekala dnevnik maksuz
:wink2:

Mike1
01-08-2010, 01:08 PM
napisah na ovoj temi ovo:

evo šta mi ovaj reče na to:

i ovaj:

...a, vidim kako tema odmiče složili ste se da treba prvo svoju avliju pomest,

@sandžokan je takođe zaključio:
To da smo između sebe takvi, jedni prema drugima, jeste istina, gledamo komšijine probleme i prljavu avliju, a ne čistimo svoju ali čini mi se da je to prisutno i kod ostalih naroda, to je uzrokom globalnog okopnjenja morala (ne leda naravno )...,

@Abu je rekao:
e tako dok se ovdje vode rasprave ,,,,dolazi do tuca na dzenazama....jer neko treci ceka da se dvije budale pobiju pa da objavi na forum umjesto da napise nesta edukativno ....

nadam se da ih mike i killer neće dočekat ko mene...:headshake

vidi,onaj tvoj prvi post sam ja pročitao kao pometanje pod tepih....jer,je to zapravo naša avlija,jer su to bošnjaci,naš narod....i treba na sav glas razglasiti tu sramotu,da se više ne ponavlja...

treba kritikovati,treba se svako od nas boriti u svom okruženju protiv takvog kalupa ponašanja pa je očekivati i da nam nekad bude bolje....makar ću prezirati ove i ovakve događaje koji jasno odašilju o kakvom se mentalnom sklopu radi...

i naravno...onaj moj odgovor nema ništa lično protiv tebe,pogotovo što u svom nicku imaš riječ vrijednu svakog poštovanja...ja sam samo reagovao protiv pometanja pod tepih..:headshake

-Abu-
01-08-2010, 02:52 PM
ma sta god da mi kazete mene to nemoze uvrijediti ...

ja stojim iza svog misljenja i ono je moje ...

vi samo mozete pohvaliti ili kritikovati ...

ali teta "mama" vi ste se odmah javili kada su oni kritikovali vas...pa onda se vi javite i kritikujete njih...

i eto odmah se javlja nepotrebna rasprava...

e moguce da je i na dzenazi bilo ovako...ovaj ovome nesta reko ovaj mu opsovo ...i sijevnu noz, sijevnu daska, kamen sta vec...

e to je problem u Bosni nasoj...

sto niko ne zna da prihvati kritike, pohvale ili bilo sta ...nego odmah u protiv mjeru ....vraća za isto...

nadam se da me razumijete...

8mls
02-08-2010, 04:01 PM
Tema zatvorena jer je otišla u pogrešnom pravcu!