PDA

Pogledajte punu verziju : moja tv mobile i live kamere gratis usluge u BH Telecomu sljedeca 3mjeseca

dmxdrug
25-10-2010, 05:12 PM
Obavijest mSurf korisnicima BH Mobile mreže BH Telecoma

Tri mjeseca besplatna testna faza za korištenje usluga „moja TV mobile“ i „Live kamere“

BH Telecom od 25.10.2010. godine za svoje prepaid i postpaid korisnike uvodi nove usluge „moja TV mobile“ i „Live kamere“ koje će biti besplatne za vrijeme trajanja promotivne testne faze usluga u periodu od 3 mjeseca!

„moja TV mobile“ predstavlja live prijenos (gledanje uživo) TV programa na mobilnom telefonu, dok usluga „Live Kamere“ omogućava pregled live sadržaja outdoor kamera sa više lokacija u Bosni i Hercegovini. U testnoj fazi ponuda „moja TV mobile“ će sadržavati 6 TV kanala.

Usluge su omogućene svim korisnicima mobilne mreže BH Telecoma koji imaju aktiviran, odnosno aktiviraju neki od mSurf paketa. Također, mobilni telefoni trebaju podržavati funkcionalnost reprodukcije multimedije sa snimljenim streaming postavkama. Usluga se najkvalitetnije realizuje na 3G mreži.

Uslugama „moja TV mobile“ i „Live kamere“ se pristupa putem WAP portala wap.bhmobile.ba, a TV kanalima (za određene modele telefona) čak i putem mobilnog TV klijenta.

Napomena za sve mSurf korisnike da se korištenje usluga u roamingu naplaćuje po važećim cijenama iz Cjenovnika BH Telecoma.

BH Telecom

qwerty
25-10-2010, 05:26 PM
Usluga jos nije u funkciji sad sam pokusavao, nema tu nekih podesavanja znaci kome mob.net ok fercera i ko ima malo bolji fon dakle da mu moze otvoriti u plejeru video to je to, vidjecemo kako ce ici vjerovatno ce sutra biti pustena ova usluga. Eto konacno u test fazi, ali dobro ipak su prvi koji su istu pustili u BiH.

Remini
25-10-2010, 06:23 PM
Usluga jos nije u funkciji sad sam pokusavao, nema tu nekih podesavanja znaci kome mob.net ok fercera i ko ima malo bolji fon dakle da mu moze otvoriti u plejeru video to je to, vidjecemo kako ce ici vjerovatno ce sutra biti pustena ova usluga. Eto konacno u test fazi, ali dobro ipak su prvi koji su istu pustili u BiH.

Kod mene hoce FTV, HAYAT, PINK...

prepa
25-10-2010, 06:26 PM
Recite na kojim tel vam radi. Ja sam pokušao na N97 i ne moze.

qwerty
25-10-2010, 10:11 PM
Kod mene hoce FTV, HAYAT, PINK...

uff nisam se ulogovao :)

mirzet52
26-10-2010, 12:02 AM
n95/n70 sad oce sad nece....
izgleda da ima neko ogranicenje na serveru, jer kaze da nema filea, pa onda ga ima itd itd

minuta
26-10-2010, 12:56 PM
Sad smo nadrrljali, sad se mozemo pozdraviti i sa "stabilnom" GSM mrezom koju smo imali. Kažem stabilnom, pod navodnicima zato sto smo svjedoci da i GSM mreza pradne u vrijeme Bajrama, novih godina, prvih majeva, rodjendana, svadbi i sl. Jedini spas moze biti da usluga nece ici preko GSM-a, jer ako bude isto kao i sa ADSL-om i moja tv onda definitivno raskidam sve ugovore koje imam sa spodobama.

Tribbiani
26-10-2010, 01:01 PM
Sad smo nadrrljali, sad se mozemo pozdraviti i sa "stabilnom" GSM mrezom koju smo imali. Kažem stabilnom, pod navodnicima zato sto smo svjedoci da i GSM mreza pradne u vrijeme Bajrama, novih godina, prvih majeva, rodjendana, svadbi i sl. Jedini spas moze biti da usluga nece ici preko GSM-a, jer ako bude isto kao i sa ADSL-om i moja tv onda definitivno raskidam sve ugovore koje imam sa spodobama.

Jao gluposti mila majko. Za Bajram i Novu godinu i nekako (mada je sad stanje puno bolje nego prije), ali po tebi ispade da svaki dan nešto nije ok sa mrežom.

Savjet: Postani korisnik drugog operatera i vozdra.

buba69
26-10-2010, 01:58 PM
ma ko ce ti gledati TV preko moba, ako ovakav kvalitet slike i zvuka ostane, ne znam ja 100% necu gledati, jedino sto je zanimljivo ove live kamere možes gledati kako raja iz tramvaja izlazi :jumping:

Opet je testna faza valjda ce sta poboljsati za ova tri mjeseca. pozz

No1
26-10-2010, 02:44 PM
moze li ovo na lg cookie? kod mene trenutno ne..

german@ga
26-10-2010, 03:12 PM
Savjet: Postani korisnik drugog operatera i vozdra.

A cija je to mobilna mreža bolja od telekomove? :D

hahaha

Mahir
26-10-2010, 05:54 PM
Povezivanje...povezivanje...povezivanje...klinac palac, nece :D, evo vec pola sata :D.Spajanje nije moguce..bla...bla...:D

Aldin79
26-10-2010, 09:23 PM
Povezivanje...povezivanje...povezivanje...klinac palac, nece :D, evo vec pola sata :D.Spajanje nije moguce..bla...bla...:D

nece ni kod mene ..kazu da mora biti 3G mreza puna ko shipak da bi radilo

qwerty
26-10-2010, 09:44 PM

strpljenja testna je faza, evo kod mene hoce preko opere tj.preko core playera ide nekako i to samo preko 3g ili gsm mreze i to neki kanali, za wlan nece ni da cuje. Za sad rezolucija je bolja nego sto je bila ali i dalje je to dosta lose, mada opet ne treba odmah ocekivati da sve bude u HQ. Dakle, pogledajte da li vam je u aplikaciji plejera ok sve ako ide preko njega.

nece ni kod mene ..kazu da mora biti 3G mreza puna ko shipak da bi radilo

lazu ne mora biti puna mreza, ali naravno da je bolje ako jeste ide brze i stabilnije, kao i kad gsm signal imas.

Tribbiani
27-10-2010, 09:19 AM
Zašto ne skinete BH Mobile aplikaciju za BH Mobile TV? Ja to gledam preko toga, kvalitet slike nije loš s tim što mene zeza zvuk. :D

Btw, aplikaciju možete pronaći na BH Mobile portalu (www.bhmobile.ba), u lijevom stupcu gdje piše HIT Zona ima opcija Mobilni TV klijenti.

Mahir
27-10-2010, 12:10 PM
Rrrrradi :yt:

WtVutprzskA

Malo autofokus na kameri zeza al` eto..nije loše :muhtaz:

Tribbiani
27-10-2010, 12:20 PM
Rrrrradi :yt:

WtVutprzskA

Malo autofokus na kameri zeza al` eto..nije loše :muhtaz:

Kad stavljaš YouTube link samo kopiraj onaj zadnji dio, tj. onaj kod. ;)

Mahir
27-10-2010, 12:26 PM
Vidim ja nece nesto :D.Ide ovo, fercera,obican Nokia browser i Real Player, S60 platforma :D.

s60
27-10-2010, 03:48 PM

Tako je bilo i kod mene na Nokia E75. Na nekom stranom forumu sam našao da i u RealPlayer-u treba podesiti streaming. Otišao u opcije Playera, pod "streaming" odabrao konekciju preko BHTelecom interneta i voila: Radi. Kasnije probam na ženinom 5230 i tu radi.
Slika gubi na kvaliteti kad je scena dinamična, ali nema nikakvog trzanja. Mislim da imaju još prostora da poboljšaju kvalitet slike na osnovu kompresije. Doduše, nisam probao van 3G pokrivenosti, ali mislim da i ne treba da pokušavaju da sliku i zvuk šalju preko GPRS.

P.S. TV preko mobilnog kasni cca 20 sekundi u odnosu na Moja TV a ona, opet, cca 5 sekundi u odnosu na onu običnu (ne kablovsku).

qwerty
27-10-2010, 04:58 PM
pa slika i nije toliko kriticna ne znam sto hocete sliku ko mlijeko ili sta vec, ali ja na spb tv kad gledam kanale svi su mi otrilike ovakvi a aplikacija je kao br.1 za te stvari.

Mahir
27-10-2010, 07:27 PM
Tako je bilo i kod mene na Nokia E75. Na nekom stranom forumu sam našao da i u RealPlayer-u treba podesiti streaming. Otišao u opcije Playera, pod "streaming" odabrao konekciju preko BHTelecom interneta i voila: Radi. Kasnije probam na ženinom 5230 i tu radi.
Slika gubi na kvaliteti kad je scena dinamična, ali nema nikakvog trzanja. Mislim da imaju još prostora da poboljšaju kvalitet slike na osnovu kompresije. Doduše, nisam probao van 3G pokrivenosti, ali mislim da i ne treba da pokušavaju da sliku i zvuk šalju preko GPRS.

P.S. TV preko mobilnog kasni cca 20 sekundi u odnosu na Moja TV a ona, opet, cca 5 sekundi u odnosu na onu običnu (ne kablovsku).

Je, tako sam i ja radio,a glede kvaliteta, koriste 3gpp encoder 176x144 rezolucije s brzinom do 120 kb/s tako da je mozda moguce i preko EDGS(ali nemere :p) a s obzirom da ovaj nas HSDPA moze ici do 7,2 Mb/s(kod mene najjjjvise bilo 3,2) : ima mjesta poboljshanju kvaliteta :smurf:

bez.
28-10-2010, 08:38 AM
pozz raja
bil se ovo moglo probati na k550 & LG Cookie
ako moze sta mi treba
sta podesiti ...

hvala unaprijed
Bez.

qwerty
28-10-2010, 08:47 PM
Sinoc opet probao kod mene samo radi FTV, BHT i live kamere osim Zenice, ostali kanali nece.

zippoo
28-10-2010, 11:23 PM
kako ste vi skinuli aplikaciju
ja posao onu poruku i dodje mi link za download ali onda pise da ne podrazje moj mobitel
smijesno
imam nokiu 5800
a nece mi ni preko real playera
haman je do njih ovo sto nece,a davno je radilo
ono ljetos kad su bili pustili

Tribbiani
28-10-2010, 11:32 PM
kako ste vi skinuli aplikaciju
ja posao onu poruku i dodje mi link za download ali onda pise da ne podrazje moj mobitel
smijesno
imam nokiu 5800
a nece mi ni preko real playera
haman je do njih ovo sto nece,a davno je radilo
ono ljetos kad su bili pustili

Kod mene je Nokia 5700 XM i nema je među podržanim aplikacijama. Međutim, obzirom da koristi isti softver kao i Nokia N95 skinuo sam upravo za tu Nokiu i radi bez problema.

Pokušaj i ti pronaći telefon sa istim softverom i preuzmi program, trebalo bi raditi.

Btw, zašto si slao poruku ako aplikaciju možeš preuzeti na računar sa BH Mobile portala, pa onda instalirati na telefon?

refkie
30-10-2010, 11:20 AM
uz tri ge ne trza nikako,a na obicnom gprsu edgeu , hoce da zeza :p rade svi tv linkovi :D

Tribbiani
30-10-2010, 11:30 AM
uz tri ge ne trza nikako,a na obicnom gprsu edgeu , hoce da zeza :p rade svi tv linkovi :D

Preko EDGE-a nisam ni probao, ali na 3G radi sasvim dobro. Kod tebe to pravo fercera, ja TV1 još ni pomoću trikova nisam uspio pokrenuti. :D

Ostali kanali kako kad, nekad rade, nekad ne. Jedino mi BHT, Hayat i FTV rade uvijek. :D

wehab
05-11-2010, 01:10 PM
Imam nokiu 5800XM na kojoj mi radi internet, cak i neke live kamera rade ali MojaTV mobile nikako. Instalirao sam sa bhmobile.ba stranice program za nokiu N95 i uvijek mi izbaci da kanal nije dostupan (bilo koji kanal da odaberem uvijek isto izbaci), a za svaki kanal ispisuje šta je na programu i šta je sledeće. Kada pokrećem sa bh wapa u real playeru izbaci mi sledeću poruku:

NIJE MOGUĆE SPOJITI SE NA POSLUŽITELJ. NEDOVOLJNA ŠIRINA POJASA. PROVJERITI U POSTAVKAMA MREŽE.

Ja znam gdje se te postavke mijenjaju ali neznam koje trebam unijeti. Dakle pitanje je sledeće: Ima li neko od vas nokiu 5800XM na kojoj radi mojaTV mobile da mi napiše te postavke mreže.

Do tih opcija možete doći na sledeći način:
PROGRAMI-REAL PLAYER-VEZE STRUJANJA-OPCIJE-POSTAVKE-STRUJANJE-MREŽA-OPCIJE-NAPREDNE POSTAVKE

Širina pojasa za GPRS:
Frekvencija pojasa za EGPRS:
Frekvencija pojasa za UMTS:
Frekvencija pojasa za WLAN:
Širina HSDPA frekv.pojasa:

Hvala

Mahir
05-11-2010, 04:01 PM
Širina pojasa za GPRS:40.2
Frekvencija pojasa za EGPRS:89.6
Frekvencija pojasa za UMTS:384
Frekvencija pojasa za WLAN:1,43 Mb/s
Širina HSDPA frekv.pojasa:1,43 Mb/s
Kod mene na x6, isti je symbian.

wehab
05-11-2010, 06:58 PM
Hvala MAHIR

Unio sam postavke ali i dalje je ista situacija.

senad82
06-11-2010, 02:08 PM
radi li ovo na iphonu 3gs?

wehab
12-11-2010, 06:27 PM
Širina pojasa za GPRS:40.2
Frekvencija pojasa za EGPRS:89.6
Frekvencija pojasa za UMTS:384
Frekvencija pojasa za WLAN:1,43 Mb/s
Širina HSDPA frekv.pojasa:1,43 Mb/s
Kod mene na x6, isti je symbian.

radi sa ovim postavkama na 5800 XM samo mora biti 3G mreža a u ovoj mojoj zabiti nema 3G mreže pa sam isprobao neki dan u Tuzli i frcera.

zippoo
12-11-2010, 07:21 PM
gdje se ukucaju ove postavke ,ovo sirina pojasa i ostalo
i kod mene je 5800 ali nisam nasao to

i interesuje me jesul i sad oni stari linkovi kao ljetos
npr da pokrenes ftv treba ukucati
rtsp://172.30.54.5/emtv/ftv
ili se sad nesto drugo ukuca ??

mirzet52
12-11-2010, 08:55 PM
gdje se ukucaju ove postavke ,ovo sirina pojasa i ostalo
i kod mene je 5800 ali nisam nasao to

i interesuje me jesul i sad oni stari linkovi kao ljetos
npr da pokrenes ftv treba ukucati
rtsp://172.30.54.5/emtv/ftv
ili se sad nesto drugo ukuca ??

ides na njihovu wap stranicu il skines mobilnu aplikaciju...

linkovi neki:
BHT rtsp://172.30.54.5/emtv/0409bht984.sdp
FTV rtsp://172.30.54.5/emtv/0403ftv979.sdp
Hayat rtsp://172.30.54.5/emtv/1902hayat955.sdp
itd itd

zek0
13-11-2010, 09:03 AM
Meni na Nokiji X6 radi bez ikakvih problema, odem na wap stranicu i kliknem na jednu od televizija i odmah pokrene.

Tribbiani
14-11-2010, 05:16 PM
Ja nemam zvuka ako koristim aplikaciju koju je moguće preuzeti sa BH Mobile portala.

I još uvijek nisam uspio pokrenuti TV1, ni pomoću trikova. :ar15firin

zippoo
14-11-2010, 05:39 PM
ides na njihovu wap stranicu il skines mobilnu aplikaciju...

linkovi neki:
BHT rtsp://172.30.54.5/emtv/0409bht984.sdp
FTV rtsp://172.30.54.5/emtv/0403ftv979.sdp
Hayat rtsp://172.30.54.5/emtv/1902hayat955.sdp
itd itd
mozes li mi dati adrese i za ova ostala 3 programa,radi kada ovako ukucam
tnx i za ove tri
btw.onaj bihnetov klijent je sranje zivo za toocuhscreen telefone
slika je velicije jedne cetvrtine ekrana a ne podrzava landscape
intal sam onu za n95jer nema druge ali sranje zivo
najbolja opcija mi je da preko real playera unesem u streaming ove gore adrese i onda radi

mirzet52
14-11-2010, 05:53 PM
mozes li mi dati adrese i za ova ostala 3 programa,radi kada ovako ukucam
tnx i za ove tri
btw.onaj bihnetov klijent je sranje zivo za toocuhscreen telefone
slika je velicije jedne cetvrtine ekrana a ne podrzava landscape
intal sam onu za n95jer nema druge ali sranje zivo
najbolja opcija mi je da preko real playera unesem u streaming ove gore adrese i onda radi

ok ev i ostala dva, jer za TV1 im je stari link (rtsp://172.30.54.5/emtv/tv1.sdp), pa zato niko ne moze otvorit tu tv stranicu....

uglavnom:
OBN: rtsp://172.30.54.5/emtv/2105obn949.sdp
PINK rtsp://172.30.54.5/emtv/1007pink953.sdp

kod mene ti je n95, i na pola ekrana je slika isto, ne podrzava ni ovde landscape....

primjetio sam da su uzeli i preradili tudu aplikaciju... tj samo preveli i dodali onaj ruzni dizajn... kako god, tv1 sam samo uspio jednom otvorit, ako otvorim stavljam link ovde :)

Tribbiani
14-11-2010, 07:24 PM
Vjerovatno je aplikacija otvorenog koda pa su se s njom malo poigrali. :D

mirzet52
14-11-2010, 08:04 PM
pa gle dok manekeni ko onaj mister rade u "telekom operation" a ne "telecom operator" bice preradivanja i krada....

koliko su placeni, sramota je da koriste bilo kakvo tude intelektualno vlasnistvo, a pogotovo kao sto su uradili, uklonili rtefrence iz filova od onog mobilnog klijenta, osakatili ga i skratili mogucnosti za 95%... itd itd ....

mah idemo prvi, krademo tuce po obicaju....

Tribbiani
15-11-2010, 01:24 PM
kod mene ti je n95, i na pola ekrana je slika isto, ne podrzava ni ovde landscape....

Čudi me, kod mene je Nokia 5700 XM (ima isti softver kao i Nokia N95), i podržava landscape prikaz.

mirzet52
15-11-2010, 02:03 PM
Čudi me, kod mene je Nokia 5700 XM (ima isti softver kao i Nokia N95), i podržava landscape prikaz.

Nezz u cem je fazon, cak ti i u filovima u klijentu pise da ne moze:

<!-- Fullscreen mode -->
<string enum="1100" translation="Promjena rotacije" />
<string enum="1102" translation="Pritisnite (*) za povratak" />

<string enum="1110" translation="Klijent ne podržava landscape" />

Helenejs, ev ti i koji screenshot...
izvini zbog loseg kvaliteta, al pri ruci mi bio jedino mob sa losom kamerom...

Tribbiani
15-11-2010, 02:07 PM
Izvini, do mene je, mislio sam da govoriš o Real Playeru (integrisanom u softver telefona), ne o BHT-ovom klijentu.

mirzet52
15-11-2010, 02:13 PM
I kontao sam da se radi o real playeru, al reko mozda je ipak nesto softwareski kod xm drugacije..

BenJo_O
15-11-2010, 08:56 PM
Ima li ko kakvo riješenje za iPhone
Pokušavo' sam preko Streamera i sličnih programa, pa i u Operi i Safariju, ali ne može.
Izgleda da ću preko iBoota morati prebaciti Android, pa da probam preko njeg :shrug:

mirzet52
15-11-2010, 09:21 PM
Ima li ko kakvo riješenje za iPhone
Pokušavo' sam preko Streamera i sličnih programa, pa i u Operi i Safariju, ali ne može.
Izgleda da ću preko iBoota morati prebaciti Android, pa da probam preko njeg :shrug:

prodaj iphone, kad ga ne znas koristit :glasses2:

trk u apple store i trazi player koji podrzava video streaming...

BenJo_O
15-11-2010, 10:00 PM
prodaj iphone, kad ga ne znas koristit :glasses2:

trk u apple store i trazi player koji podrzava video streaming...

Ne znam koristit ? :O

Rekoh već, Streamer i slični programi, ne uspijeva !

Tribbiani
25-11-2010, 11:38 AM
ako otvorim stavljam link ovde :)

Jesi li uspio otvoriti TV1, imaš li link? Ja ni blizu... TV1 su izgleda stavili tek da se kaže da je imaju na spisku. :D

qwerty
25-11-2010, 11:59 AM
e ljudi ovaj sheat od mobile tv radi 100% svi kanali kod mene cak i TV1 :hehehehe:

mirzet52
25-11-2010, 07:33 PM
Ne znam koristit ? :O

Rekoh već, Streamer i slični programi, ne uspijeva !

zao mi je nemam iphone pa te ne mogu detaljnije uputit u izbor aplikacije. google it...

Jesi li uspio otvoriti TV1, imaš li link? Ja ni blizu... TV1 su izgleda stavili tek da se kaže da je imaju na spisku. :D
link je
rtsp://172.30.54.5/emtv/tv1.sdp

nekad oce da mi otvori nekad nece... bukvalno kao lutrija...

e ljudi ovaj sheat od mobile tv radi 100% svi kanali kod mene cak i TV1 :hehehehe:

marioo pise se shit :angelsmil

koji ti je mob?? da nije nesto do moje kante...

Casual
25-11-2010, 07:45 PM
mobitel sony ericsson w890i,skino klient sa njihove stranice za moj mob,i nemere preko klienta :S Pise nesto start pokazivanja EPG-a i dalje nemoze

Setra
28-11-2010, 08:43 PM
Kod mene može na n97 ali nemre OBN...stalno mi traži nekog klijenta,kada skinem onda opet išće bil ga spremila.Pošto je to harčenje wap-a ako se ne varam (ne znam potrošnju) onda je beze.

Tribbiani
09-12-2010, 08:51 PM
Niti jedan link mi neće da otvori. Invalid URL, tako piše. Dešava li se to još nekome?

mirzet52
10-12-2010, 12:06 AM
Niti jedan link mi neće da otvori. Invalid URL, tako piše. Dešava li se to još nekome?

neki problem sa serverom il su ukinuli, ko ce ga znati...