PDA

Pogledajte punu verziju : Kreditna / debitna kartica

champion0
09-11-2010, 11:34 AM
Da li postoji razlika izneđu ova dva pojma ?
Da li maloljteno lice moze zahtjevati na svoje ime karticu ?
Gdje dobiti karticu kojom je moguće kupovati online van BiH

A L I
09-11-2010, 12:11 PM
1. Postoji razlika između ta 2 pojma, objašnjenje u postu iznad.
2. Vjerujem da i kao maloljetan možeš otvoriti tekući račun i time steći pravo na dodjelu debitne kartice. Nisam siguran.
3. Unicredit visa electron (debitna) koristim skoro 5 godina za internet placanja.

champion0
09-11-2010, 12:20 PM
1. Postoji razlika između ta 2 pojma, objašnjenje u postu iznad.
2. Vjerujem da i kao maloljetan možeš otvoriti tekući račun i time steći pravo na dodjelu debitne kartice. Nisam siguran.
3. Unicredit visa electron (debitna) koristim skoro 5 godina za internet placanja.

Sad sam gledao na stranici unicredit banke, imaju više tih vrsta kartica. Recimo, na PayPal-u traze VIsa ili MasterCard, da li je svejedno ako imam Maestro, da li i dalje mogu to koristiti na PayPalu ?

Archer
09-11-2010, 12:23 PM
Nije isto. Debitna je ona na koju ti neko uplaćuje sredstva, plata honorar...i ti trosis ta sredstva

kreditna je kad ti banka odobri limit, kredit - pa trosis ta sredstva

razumijes :)

A L I
09-11-2010, 12:24 PM
Maestro je brend Mastercarda, trebao bi proci pod Mastercard ako imas Cvv2 sigurnosni kod na poledjini kartice (ona 3 broja na kraju polja za potpis).

Nisam siguran, jer sam uvijek na paypalu koristio Visa electron. Ako imas Maestro, vjerujem da imas i tekući račun. Idi i zatraži da ti izdaju debitnu Visa electron vezanu za taj račun.

A L I
09-11-2010, 12:24 PM
Nije isto. Debitna je ona na koju ti neko uplaćuje sredstva, plata honorar...i ti trosis ta sredstva

kreditna je kad ti banka odobri limit, kredit - pa trosis ta sredstva

razumijes :)

LOL, a na kreditnu ti ne moze stizat plata?

smor
09-11-2010, 01:07 PM
Sad sam gledao na stranici unicredit banke, imaju više tih vrsta kartica. Recimo, na PayPal-u traze VIsa ili MasterCard, da li je svejedno ako imam Maestro, da li i dalje mogu to koristiti na PayPalu ?

Bas kako rece ALI, maestro je brand MasterCarda, ali s njom nemas mogucnost placanja online putem PayPala, Moneybookers i slicnih online servisa., jer nema onaj CVV broj.
Uzmi Visa ili MasterCard.

Ja sam na Intesi sa Visom i prezadovoljan. U osnovi, svi su ti oni u 5 deka, sto bi nas narod rekao. Samo ne idi u Raiffeisen banku, jer su katastrofa.

Konfjuteras
09-11-2010, 01:08 PM
I na debitnu karticu ti moze banka odobrit limit npr. ako primas platu preko te banke onda ti ona odobri do 2 puta ta primanja.

Konfjuteras
09-11-2010, 01:10 PM
Samo ne idi u Raiffeisen banku, jer su katastrofa.

Zasto je katastrofa?

Ja imam kod Raiffeisn banke i debitne i kredite kartice i zadovoljan sam, kad dizes kredit ne trabaju mi ziranti i imas povoljnije kamate.

zvrk
09-11-2010, 01:14 PM
Sparkasse je smece

barem ove u sarajevu
tj rade im diplomirani kriminalisti i tak to na kreditima i salterima

otvarala sam temu o bankama pa pogledaj sta ljudi govore

ja sad u unicredit i dobro mi :D

smor
09-11-2010, 01:26 PM
Zasto je katastrofa?

Ja imam kod Raiffeisn banke i debitne i kredite kartice i zadovoljan sam, kad dizes kredit ne trabaju mi ziranti i imas povoljnije kamate.

Ako vec zelis znati onda cu ti reci sto je katastrofa. Licno iskustvo, a ti haman radis kod njih. Prosle godine kad sa uzimao kredit kod njih za kupovinu auta, oducio sam se, jer sam vec godinama njihov klijent i to jos da uzmem gotovinski bez ziranata i pristao na placanje kamate od 14%, samo da ne duzim nekog kao ziranta.

Vukli su me mjesec dana, te ovaj kreditni sluzbenik kod kojeg sam sve zavrsio, svako malo je bio na kojekakvim seminarima, te odlucuje kreditni odbor, te ovo te ono i tako mjesec dana. Nakon mjesec dana zovu me i kaze ta moja kreditna sluzbenica: da je kreditni odbor odlucio da za odobrenje kredita meni moram nabaviti jednog ziranta.... nakon cega sam ja popizdio. Prvo sto mi se nikad nije izvinula za cekanje od nesto vise od mjesec dana na tu odluku, a obecano je 7-10 radnih dana, sto je dvije hefte, drugo nude gotovinski kredit bez ziranata, a meni traze ziranta i kao obrazlozenje mi navode da nemam kreditnu historiju. Pa majke im se naj****, to je prednost, jer nemam nikakvih opterecenja. Osim toga, kad sam pitao da mi snize kamatu, jer cu imati ziranta, odbili su. Na kraju sam rekao da mi pripreme papire, da ne zelim vise s njima raditi, ona me stala ubjedjivati da to ne radim. Ti reci da nisu katastrofa.

smor
09-11-2010, 01:29 PM
Sparkasse je smece

barem ove u sarajevu
tj rade im diplomirani kriminalisti i tak to na kreditima i salterima

otvarala sam temu o bankama pa pogledaj sta ljudi govore

ja sad u unicredit i dobro mi :D

Nije bitna struka, nego štela. ;)

Konfjuteras
09-11-2010, 02:41 PM
to je prednost, jer nemam nikakvih opterecenja.

Kreditna historija ti je da oni vide jesi uredno vracao kredite koje si dizao a ne da ti nisi kreditno opterecen i oni traze da imas barem 9 mjeseci kreditne historije u banci.

A ne radim kod njih nego samo kazem da sam ja zadovoljan sa njima.

zvrk
09-11-2010, 03:43 PM
moje iskustvo sa sparkasse je slicno

otprilike je islo ovako:
hitno mi treba novac

12 mjeseci sam primala pripravnicku placu preko njih
i 3 mjeseca punu placu

odem ja i velim:
treba mi prekoračenje odobriti
(za neupucene - u "normalnim" bankama to traje cca odmah ako ste njihov klijent)

ona: pogleda moju historiju
imam kredit kod njih, mala rata skroz u odnosu na placu
pogleda place i veli:

ok moze, ali mi trebaju tri platne liste i da uzmete jedan od paketa usluga

ok, imam liste,
uzimam paket usluga
kada mogu imati novac?

za 24 sata
ali zahtjev za limit vam mora ovjeriti poslodavac
a ja cu spremiti sve za pustanje...

ok
odem u firmu ( sve za vrijeme radnog vremena dakako jer poslovnica u kojoj mi je otvoren racun je ona gdje moram traziti odobrenje limita)

ovjeri mi poslodavac

vratim se sutradan
(srijeda je)
evo svi papiri, kada mogu ocekivati novac

ona: najdalje do petka... znate frka je, vidite kreditne zahtjeve
ali bice mozda i prije....

ja: molim Vas odmah mi javite
izgubila sam dva dana na papire
treba mi novac hitno

ona: hocu, hocu zovem telefonom

ja:
i ako bude problema - zovite me
hocu, hocu

btw paket kosta 5 Km mjesecno i to je odmah skinuto s racuna

cetvrtak, petak...
nema para
nema habera

zovwem u ponedjeljak cijelo poslijepodne, ne javljaju se u poslovnici

odem pred kraj radnog vremena

ona sa osmijehom me ceka, a ja kiptim od bijesa:
ona: cao sta ima

ja: je li mi odobren limit

ona: joooooooooooooj nije
rekla mi sefica da ne pustam nista do srijede
jer moram sloziti papire sve...

ja: jesi li mi mogla javiti i jesam li ti rekla da mi javis

ona: niđe veze pa šta hoćes, predala si u cetvrtak

e tu ja popizdim doslovce
ko da sam ovce cuvala sa njom
i velim: hocu svoje papire
sve nazad
i povuci zahtjev za paket

veli ona sva demonstrativna: ne moze se raskinuti paket ja sam vec unijela u racunar i otvorila

a paket si mogla otvoriti a limit nisi mogla pustiti jer dodje uz paket

vrati mi moje dokumente

vrati ona meni platne liste, ne da mi onaj zahtjev sto je poslodavac ovjerio
velim ja: ponisti ga na moje oci

ne moze se ponistiti, to je zahtjev za paket

ja: svaki ugovor se moze ponistiti, ja ga sad ponistavam

ona: dobro, ali to je 20 Km za zatvaranje paketa

e tu ja popizdim toliko koliko nisam ni sanjala da mogu

jesil ti normalna: uzela si mi 5 km za uslugu koju ćes mi pruziti
uslugu nisi pruzila
i sad bi da mi naplatis jos 20 za zatvaranje

ona: pa ja sam unijela u racunar

ja velim;: radi sta hoces ali ja ti ne mislim platiti 20 KM

ona: pa skinucemo sa plate kad bude

ja: to cemo jos vidjeti

i ne bude meni mrsko ujutro
odmah nazovem centralu banke i objasnim sta je rijec
zajebi sefove poslovnica
uglavnom oni i dovedu familiju da radi za njih

i zove me direktorica poslovnice za dva sata
da se izvini
i da vratim papire da mi pusti limit odmah

naravno da necu

u intesu odem
iako nikad nisam radila sa njima
uzmu papire i doduse uz odugovlacenje od tri dana
kredit bude gotov

dakle ne limit, nego kredit

a kredit koji sam prije toga apodigla je posebna prica

i samo mi se vrtilo po glavi: da sam isla linijom manjeg otpora - platila joj 25 nizasta
i super

telad jedna

smor
09-11-2010, 05:09 PM
Kreditna historija ti je da oni vide jesi uredno vracao kredite koje si dizao a ne da ti nisi kreditno opterecen i oni traze da imas barem 9 mjeseci kreditne historije u banci.

A ne radim kod njih nego samo kazem da sam ja zadovoljan sa njima.

Lijepi moj, ja odlicno znam sta je kreditna historija, ali cudno da mi je u Intesi nisu ni spomenuli. Jbg, ja sam s RF-om nezadovoljan i svima govorim da su govna. Slicno je i sa Sparkasse, kako zvrk-usha govori, jer su tamo stara ekipa baba iz ABS-a koje ne kontaju da na osnovu klijenata zive, a ne da smo mi ovisni o njima.

kasda
09-11-2010, 07:48 PM
Da li postoji razlika izneđu ova dva pojma ?
Da li maloljteno lice moze zahtjevati na svoje ime karticu ?
Gdje dobiti karticu kojom je moguće kupovati online van BiH

Moze maloljetno ali mora doci roditelj da potpise kao svjedok.

Debitna kartica (trosis koliko ima na tekucem racunu - ne mozes ici u minus ako nema nista). Naznaciti prilikom potpisanja ugovora da ne zelis da debitna kartica moze dignuti kredit ili ici u minus.

Mozes kupovati odmah sa tom karticom ako ima na sebi CVV2" kod. Napomenuti teladima za salterom da hocete kupovati preko interneta da vam ne bi dali karticu debitnu kojom ne mozeze kupovati preko interneta.

kasda
09-11-2010, 07:55 PM
Za zvrk .....

Meni iz ProcCredit traze mi pored odrzavanja racuna da izvadim novu karticu .. i da platim 10 KM. Umjesto da mi daju besplatno ..... oni naplacuju i karticu nakon 2 godine. Onda ja fino stavim samo 10 KM za odrzavanje racuna .... i ne odem u banku ... kad ono pocinju da mene iz banke zovu po 2-3 puta u toku sedmice da mi jave da potpisem za karticu zahtjev .... ja im rekoh da ne zelim. Izvadit cu jednog mjeseca. Toliko o bankama. I jos mijenjaju cjenovnik svaka 3 mjeseca .. jebote kao da je burza :)

zvrk
09-11-2010, 08:15 PM
cekaj, procredit i unicredit nije isto

ja u unicreditu za optimum paket usluga (6km mjesecno)
dobih dvije kartice
besplatno
i svasta jos nesto uz to

procredit je druga :S

a nek si mi reko da i njih zaobilazim :ears:

champion0
09-11-2010, 08:19 PM
Da li se ta debitna dodatno plaća, i ako sam razumio, prvo moram otvoriti račun na koji će dolaziti ili odlaziti novac a kartica je samo mogućnost upotrebe tog novca na drugom mjestu

smor
09-11-2010, 09:02 PM
Da li se ta debitna dodatno plaća, i ako sam razumio, prvo moram otvoriti račun na koji će dolaziti ili odlaziti novac a kartica je samo mogućnost upotrebe tog novca na drugom mjestu

Ne moras ti nista otvarati maksuzije niti placati. Placas vodjenje racuna mjesecno 1 ili 1,5 KM, zavisno od baMke do baMke.
Za par dana dobijes karticu i na kucnu adresu PIN kod, koji koristis kod kupovine, podizanja novca s bankomata bilo Đe u svijetu na kojem stoji oznaka kartize (Viza, Master, Diners...), zavisno koju karticu uzmes.

Edit:
Kartica je ustvari dokaz da si otvorio racun.

A L I
09-11-2010, 11:21 PM
Kartica nije dokaz da si otvorio račun, već instrument lakše manipulacije lovom na računu.

Archer
09-11-2010, 11:36 PM
Sve to zavisi; ima raje, kune se svim i svačim da mu je sve ok, pa mu kao ne daju kredit, a neće da kaže da je uzeo limit pa dva pa da je stalno u minusu it d itd

De ba, nisu oni ludi, znaju kome će dati i kad kredit. ja nikad problema nisam imao, dobijem platu i ne dignem je. kad to vide sami zovu nude kredite neke. Naravno, ima i aljkavih radnika kao i svuda. Al da razgranicimo, nije ni narodu fele. ne vjerujem ja to sve tako da jeste..

a za sve vas, posebmo za zvrku i njeno iskustvo, priča koja se mora pročitati

PRIČA KOJU JE POŽELJNO PROČITATI

" Uvijek sam zagovarao ravnopravnost u komunikaciji partnera koji sklapaju ugovore. Danas sam bio u jednoj velikoj banci.

U banku sam dosao na poziv osobne bankarice koja je zvala jutros vec u 9.15 da imam neka sredstva koja su avista pa da steta da to tako stoji. Vrlo rado sam se odazvao pozivu. Nevjerojatno je kako brzo reagiraju kada sjednu neka sredstva na racun.

Cim sam usao u sobu osobne bankarice uz poslovnicni osmijeh i pitanja o zdravlju, poslu i zivotu tutnula mi je u ruke ono sto zovu "lepeza proizvoda" koji nisu nista drugo nego gomila CDO-a i CDS-ova upakiranih na "domesticus" nacin. Osnovna ideja "lepeze proizvoda" je "otomi sto vise a daj mu sto manje". I sve uz osmijeh naravno. Klijent mora otici zadovoljan i sretan misleci da je napravio dobar posao.

Kada sam bankarici vratio "lepezu proizvoda" rekao sam da me to ne interesira da sam priprost covjek i da bi bilo mozda najbolje da ja to orocim. Gospodijica mi je odgovorila da ce odmah pripremiti ugovore i da je to "odlicna kamata od 4.5% na rok od 2-3 godine. Na koliko cemo staviti?"

Naravno, nisam se slozio s kamataom. Trazio sam 7% minimum. Za tu cifru pise u prospektu da je stvar dogovora. Medjutim, gospodjica nije imala mandat za te pregovore pa je pozvana sefica poslovnice. Vrlo ljubazna gospodicna. Uvjeravala me da je kamata od 5.5 % najvise sto mogu ponuditi. Ustrajao sam na 7%. Ah, da, radi se o EUR. Kako niti sefica poslovnice nije moglo odobriti trazenu kamatu izisla je iz sobe da bi se konzultirala sa nadredjenima. Vratila se nazad nakon cca 10 minuta i rekla da je najvise sto banka moze ponuditi 6.5%. Pristao sam. Pobjedonosni osmijeh zatitrao je na licima dvije gospodicne. Sefica je odmah rekla da mi se pripremi ugovor i da je bilo ugodono poslovati sa mojom malenkosti.

Tu sam je morao prekinuti. Rekoh, "dogovorili smo se za kamatu, ali sto je sa INSTRUMENTIMA OSIGURANJA"? Njih dvije su se blijedo pogledale i sefica me pita: "kakvim instrumentima osiguranja"?

"Istim onima koje banka trazi kada daje kredite - hipoteka, valutne klauzule, zivotno osiguranje, jamci, naknade obrade, prvo jos nerodjeno dijete, itd, itd." - upitah kao zbunjeno. Dvije sarmantne gospodicne sada su se blijedo pogledale a sefica je zbunjeno mijauknula: "Ali MI SMO BANKA". "UPRAVO ZATO I TRAZIM INSTRUMENTE OSIGURANJA" - odgovorih iznenadjeno. "Banka me i naucila kako se posluje, sto sve treba traziti da se osigura imovina. Nemojte se ljutiti, ja sam PERO a vi ste BANKA. Vidim samo dvije strane u poslovnom odnosu a ostalo me ne zanima. Uglavnom ljudi posudjuju od vas. Sada vi posudjujete od mene. Ja samo trazim iste ili slicne instrumente osiguranja kao sto ih i vi trazite od svojih klijenata. U cemu je razlika?"

Gospodicne su djelovale vrlo zbunjeno i pitale da li se salim. Odgovorih da ne. Da neke banke osiguravaju stednju vezano na zlato. Odgovorih da me ne zanima to sto HNB garantira (a tko garantira za HNB) da ja hocu osigurati svoja sredstva mimo njihove lijepe rijeci. Kada sam iznio zahtjeve za instrumente osiguranja (posebno vezano za zlato i napomenu da neke banke to nude) sefica se opet ispricala i izisla iz sobe sa papirom na kojem je pazljivo biljezila sto sam govorio.

Vratila se nakon cca 20 minuta i vrlo ljubazno rekla da je prenijela zahtjeve i da cemo se cuti u ponedjeljak ako nije problem. "Nije, nema problema" - odgovorih. "Do tada budite ljubazni pa mi otvorite narudzbu za isplatu svih sredstava u ponedjeljak, pa kada se vasi odluce javite mi, rado cu to sve vratiti nazad". Djelovale su malo sokirano ali i dalje vrlo profesionalno i ljubazno.

Na izlasku iz sobe ljubazno sam im preporucio da "prosire lepezu proizvoda" buduci trenutna ne odgovara vremenu i okruzenju.

Ovo je naravno skracena verzija, zao mi je sto to drugacije nisam mogao dokumentirati ali bilo je vrlo zabavno.

Ne shvacam zasto se bankari cude kada se od njih trazi samo ono sto oni traze od drugih? Ne bi li stranke u poslovnom odnosu trebale biti ravnopravne? Zasto mi klijenti uvijek moramo prihvacati iskljucivo ono sto nam jedna strana diktira? Meni je dosta! Ili cemo se dogovoriti ili necemo! Vjerojatno necemo! Oni su ipak u losijoj situaciji od mene/nas. Oni trebaju nas. Mi njih ne trebamo. Oni su nama nametnuti a ne mi njima. To uvijek treba imati na umu. "

kasda
10-11-2010, 01:32 AM

zavisi, debitna kartica ti je kao sredstvo placanja .... recimo ne nosim nekad kesh jer nemam gdje stavit novcanik ..... pa odes nesto kupiti u neki trgovacki centar, preko interneta ili do bankomata da vidis stanje na racunu. To ti dodje kao daljinski.

smor
10-11-2010, 02:24 AM
Kartica nije dokaz da si otvorio račun, već instrument lakše manipulacije lovom na računu.

Kartica je i jedan od dokaza da imas otvoren racun u banKi. Da ga nemas, ne bi ni mogao raspolagati novcem koji se nalazi na racunu u banci i koristio karticu kao sredstvo za raspolaganje tim novcem.

@Archer, ima svega, ali nije pravilo da ima raje koja se zali da nisu dobili kredit, a u minusu su u tri PM. Ja sam primjer za to. 5 godina razne uplate i isplate radio preko RFB, paltu primao bez limita, uvijek para na racunu bilo i nisu mi ga odobrili, osim pod njihovim uslovima.

champion0
10-11-2010, 10:16 AM
sta je to LIMIT ? sta se njime limitira

genius
10-11-2010, 10:45 AM
mozes imat karticu i kao maloljetnik nije problem uni credit bank visa electron kod nas najpopularnije:santa2:

A L I
10-11-2010, 11:59 AM
Normalno da moze, otvori tekuci racun i dobije visa electron karticu.

smor
10-11-2010, 03:21 PM

Limit ili prekoracenje po tekucem racunu znaci da ti pored sredstava koja imas na racunu, mozes ici i u minus. dakle da podizes i trosis vise para nego ih realno imas na racunu. Limit je granica do koje to mozes raditi. Ako je recimo definirano "do dvije plate", a tvoja plata je 500 KM, znaci da u minus mozes ici 1000 KM. Samo pazi, to kosta, jer ti se na ta sredstva obracunava kamata i jednom kad uletis u taj famozni minus, tesko ga mozes povratiti. NE zalijeci se previse. ;)

Limitira se mozak.

debitna ili nebitna???

Vas dvojica ne serite i ne spamajte bezze po temi, ako nemate sta pametno reci.

kasda
13-11-2010, 06:21 PM

Limit je = da li zelis dizati kredit iako nemas para na kartici ili mozes ici u minus do 500 KM kredita ali za dalje dizanje kredita moras imati poseban zahtjev za kreditiranje.

A L I
13-11-2010, 06:28 PM
Mislim da je smiješno odgovarati na pitanja poput "Šta je to LIMIT".

Matsushita
18-11-2010, 04:55 PM
Raja, mene nazvali iz banke i kazu da izmirim neke obaveze jer sam u minusu na debitnoj kartici !? Tacnije, nije bilo nista na racunu, a placa se valjda mjesecno ono 1,5KM za vodjenje racuna, pa se tih 1,5km gomilalo par mjeseci...

Zar mogu naplacivati vodjenje racuna kad nema nista na racunu? Sta ako ne platim, jel samo ukinu karticu? (vala mi i ne treba vise)

semir1988
18-11-2010, 04:57 PM
moras izmiriti..inace ide na sud
to je tekuci račun..i vojnje tog racuna se mjeseco placa
sad to ti nisi imoa novca..to nije njihova stvar..vec tvoja
izmiri dug..i otidji ugai racun
boljej to..nego sud ;)
jer na sudu nece sigurno dobiti :D

Matsushita
18-11-2010, 05:00 PM
moras izmiriti..inace ide na sud
to je tekuci račun..i vojnje tog racuna se mjeseco placa
sad to ti nisi imoa novca..to nije njihova stvar..vec tvoja
izmiri dug..i otidji ugai racun
boljej to..nego sud ;)
jer na sudu nece sigurno dobiti :D

hvala

kasda
20-11-2010, 05:07 PM
Raja, mene nazvali iz banke i kazu da izmirim neke obaveze jer sam u minusu na debitnoj kartici !? Tacnije, nije bilo nista na racunu, a placa se valjda mjesecno ono 1,5KM za vodjenje racuna, pa se tih 1,5km gomilalo par mjeseci...

Zar mogu naplacivati vodjenje racuna kad nema nista na racunu? Sta ako ne platim, jel samo ukinu karticu? (vala mi i ne treba vise)

nije ti to Ultra dopuna da nemas nista i istekne racun.

MORAS RASKINUTI UGOVOR SA BANKOM :grouphug:

zvrk
20-11-2010, 09:38 PM
svaka banka objavljuje godisnje popis ugasenih racuna
dakle ne zele sebi troskove i opterecenje racuna
pa ako godinu dana nije bilo aktivnosti na racunu - ugase ga

objave su uglavnom u dnevnom avazu

a da li utuze za cca 24 marke za tih dvanest mjeseci - nemam pojma

-Garfield-
22-11-2010, 08:02 AM

Možeš li napisati o kojoj je banci riječ :?
U UniCredit ako nema transakcija nema ni vođenja računa tj. niš se ne odbija za taj mjesec.

gogadado
24-11-2010, 09:06 AM
Legendarni i ludi Eric Cantona ostaje dosljedan i, kao uvijek do sad, vazda nešto zakuhava. http://img87.imageshack.us/img87/663/boks.gif (http://img87.imageshack.us/my.php?image=boks.gif) http://img517.imageshack.us/img517/4563/sfistickpoke.gif (http://img517.imageshack.us/my.php?image=sfistickpoke.gif)

Revolucija Erica Cantone: Povucite svoj novac iz banke

Kontroverzni bivši nogometaš Eric Cantona ovih je dana postao heroj radnika i studenata koji zimu namjeravaju provesti
prosvjedujući diljem Europe, nakon što je sve pozvao u jednom intervjuu da počnu izvlačiti svoje novce iz banke i na taj
način izraze nezadovoljstvo svjetskom monetarnom politikom... čitaj dalje. (http://www.jutarnji.hr/revolucija-erica-cantone--povucite-svoj-novac-iz-banke/905964/)

PcXOjTAIsSk

qwerty
19-12-2010, 04:33 PM

koja je to banka boga ti, u 99% banaka koliko znam uzimaju ti naknadu za vodjenje racuna ako je bilo prometa tj.uplata isplata taj mjesec i to se oni uvijek osiguraju ne daju isplatu dauzmes sve vec stalno rezervisu taj iznos tako da nemozes podici sve da na racunu bude 0KM, a ako nije bilo transakcija ja ne vidim osnova da ti uzimaju tu naknadu, to je van pameti, ali eto procitaj u ugovoru ako si potpisao sta ti stoji, ne bi me cudilo da su ubacili tu klauzulu.

qwerty
19-12-2010, 04:35 PM
nije ti to Ultra dopuna da nemas nista i istekne racun.

MORAS RASKINUTI UGOVOR SA BANKOM :grouphug:

prvi put cujem, radio sam u banci i bilo je slicnih zezanja an raucn tog sto su obracunavali za vodnenje tracuna ali su na kraju taj novac otpisali u ugasili racune bez nakanade, jer van pameti je da ti naplate naknadu ako nisi imao promet po debitnoj kartici, kreditna kartica je vec druga prica.

champion0
19-12-2010, 04:56 PM
išao sam u UniCredit i pitao tetu da li mogu da otvorim tekući račun i kaže ne jer nemam 18 ? Zar nije neko naveo da može ? Da li je greška do nje ili do vas ?
I da li moram biti zaposlen da bi imao tekući račun jer sam gledao obrazac na njihovoj stranici i ima dio koji popunjava poslodavac.

qwerty
19-12-2010, 04:59 PM
išao sam u UniCredit i pitao tetu da li mogu da otvorim tekući račun i kaže ne jer nemam 18 ? Zar nije neko naveo da može ? Da li je greška do nje ili do vas ?
I da li moram biti zaposlen da bi imao tekući račun jer sam gledao obrazac na njihovoj stranici i ima dio koji popunjava poslodavac.

ne moras biti zaposlen za plus18 kao uslov ne znam znam da licnu kartu moras donjeti.

champion0
19-12-2010, 05:01 PM
ne moras biti zaposlen za plus18 kao uslov ne znam znam da licnu kartu moras donjeti.

imam ličnu ali nisam punoljetan. a treba mi kartica

smor
19-12-2010, 05:28 PM
prvi put cujem, radio sam u banci i bilo je slicnih zezanja an raucn tog sto su obracunavali za vodnenje tracuna ali su na kraju taj novac otpisali u ugasili racune bez nakanade, jer van pameti je da ti naplate naknadu ako nisi imao promet po debitnoj kartici, kreditna kartica je vec druga prica.

Mora se raskinuti ugovor, to je tacno. Ja sam morao to uraditi sa RFB, jer nisam imao godinama niakakav promet, cak je bilo 1, 2 KM na kartici, ali nakon godinu su me zvali da izmirim cca 30ak KM neizmirenih, a obracunatih na osnovu vodjenja racuna. REko dobit cete, samo da s vama nemam nikakve veze vise. Kad sam dosao da im vratim karticu i token, molili su me da ostanem kod njih. REko, de ba zavrsi to, evo ti pare, zatvori racun i da idem. S vama vise ne radim nikad.

qwerty
19-12-2010, 05:46 PM
Mora se raskinuti ugovor, to je tacno. Ja sam morao to uraditi sa RFB, jer nisam imao godinama niakakav promet, cak je bilo 1, 2 KM na kartici, ali nakon godinu su me zvali da izmirim cca 30ak KM neizmirenih, a obracunatih na osnovu vodjenja racuna. REko dobit cete, samo da s vama nemam nikakve veze vise. Kad sam dosao da im vratim karticu i token, molili su me da ostanem kod njih. REko, de ba zavrsi to, evo ti pare, zatvori racun i da idem. S vama vise ne radim nikad.

ne znam kazem za ovu banku kod koje sam jua unicredit niej bilo tako, dakle sami su objavili listu nevazecih racuna koji nisu imali promet u toj godini i iste ugasili bez bilo kakve naknade, a takodje poslije sam opet izvadio kod njih bez ikakvih problema i naknada. RFB ima najvise provizije i sl. tako da ni ne pomisljam kod njih da idem.

champion0
24-01-2011, 03:45 PM
ništa od mog računa :mad:
informacija za ubuduće : račun i kartica na maloljetno lice nije moguće.
Poseban slučaj je stipendija, kada račun glasi na ime osobe ali kartica i dalje ide na ime staratelja.

kasda
24-01-2011, 04:02 PM
ništa od mog računa :mad:
informacija za ubuduće : račun i kartica na maloljetno lice nije moguće.
Poseban slučaj je stipendija, kada račun glasi na ime osobe ali kartica i dalje ide na ime staratelja.

Pa izvadi karticu na ime roditelja jos jedan racun. Pa koristi tu karticu .... i kad napunis 18 godina .... ukines account i prebacis na svoje ime. Valja malo improvizovati al da je sve po zakonu :)