PDA

Pogledajte punu verziju : Poceo 3. svjetski rat ???

Angmar
23-11-2010, 07:32 PM
Sta mislite da li je ovaj korejski rat pocetak 3.sv.rata kao sto je predvidjela i doticna baba (V)Ranga ???

http://www.sarajevo-x.com/svijet/clanak/101123081

SpiritWalker
23-11-2010, 07:49 PM
Vala previše slučajnosti da počne "obični" rat baš u novembru 2010. i da zaista tako bude..
Vjerovat nisam htjela, al' se prepadoh. xD

Stryker
23-11-2010, 07:51 PM
Sta mislite da li je ovaj korejski rat pocetak 3.sv.rata kao sto je predvidjela i doticna baba (V)Ranga ???

http://www.sarajevo-x.com/svijet/clanak/101123081

Kako možeš biti siguran da je upravo Sjeverna Koreja izvršila napad?

EternalForce
23-11-2010, 08:05 PM
:|... .... ------> Denver, Ottawa, London ili Pakistan? Gdje izbeći ? XD

edit: ako objave rat jedni drugom do kraja novembra ja skidam kapu Vangi xD

Kompleks
23-11-2010, 08:22 PM
U nas je uvijek ratno stanje, nije nam neka novost.

EternalForce
23-11-2010, 08:29 PM
U nas je uvijek ratno stanje, nije nam neka novost.

Jah vala. Preživljavaš kako umiješ i znaš, vazda nekog zbodu, negdje neko umre, ljudi umiru na svakom koraku koda je Bosna radioaktivna, internet nam je isto koda granate padaju po infrastrukturi i tako.

EDIT: Sve i da bude ba vodiće se na tlu Kine ili USA. Na EU tlu nema šanse a ni logičkog objašnjenja da se vodi.

The Ermin
23-11-2010, 08:45 PM
Neznam kako ovo moze biti uvod u treci svjetski rat, ne vidim sile koje su na strani S.Koreje, tacnije ne vidim nista, samo neko prepucavanje, i trazenje razloga za napad . I kada bi se zaratilo izmedju te dvije drzave, ne znam kako bi se ostale zemlje ukljucile u taj rat.

EternalForce
23-11-2010, 08:50 PM
Neznam kako ovo moze biti uvod u treci svjetski rat, ne vidim sile koje su na strani S.Koreje, tacnije ne vidim nista, samo neko prepucavanje, i trazenje razloga za napad . I kada bi se zaratilo izmedju te dvije drzave, ne znam kako bi se ostale zemlje ukljucile u taj rat.

Evo citat

"China is a North Korean ally and the US and Russia are South Korean allies."

Nek Kina stane na stranu N. Koreje a Rusi i Ameri na stranu S. Koreje i eto rata, nemre bit bolje.

Angmar
23-11-2010, 08:53 PM
Kako možeš biti siguran da je upravo Sjeverna Koreja izvršila napad?

Gdje sam ja to rekao da sam siguran ?

Ja prije vjerujem da je ovo maslo amerikanaca a sad opet nisam siguran..Samo Bog dragi zna

dino1986
23-11-2010, 09:10 PM
Ma Korejci svako malo naprave nekakav incident pa se sve zaboravi za par mjeseci,iako je ovo malo ozbiljniji incident od prijasnjih i o ovome ce se prestati izvjestavati uskoro.

Magnum3.5.7
23-11-2010, 09:26 PM
Da ona govna žuta ne pomahnitaju i ne počnu bacati nuklearke?:indiff:

S obzirom da imaju dosta incidenata, a ovaj je baš veliki do sad incident, ne bi me onda začudilo ako zaratuju i da upotrijebe nuklearke.

Ermin13
23-11-2010, 10:14 PM
Ma i ovdje Amerikanci nesto mute, stvarno seru (da izvinete) pa gdje god se pojave, tu izbije rat, al nezz sta zele od Koreja, nemaju naftu, nisu nesto bogate .... nezz..

Black_Knight
23-11-2010, 10:23 PM
hehe ma odavno se ocekuje takvo nesto Ne grade dzaba Rusi 50 il je 500 hiljada nuklearnih sklonista, isto kao i Norvezani. Pripremaju se sve vodece sile za to. A kina ima zalihe uraniuma, sto znaci da nam ni manje ni vise prijeti nuklearni rat. Vjerovatno je to taj kraj svijeta sto ide. Jedna poleti iz Rusije jedna iz Amerike, Kina odgovara sa dvije na obje drzave, bice tu svasta :D

semir1988
23-11-2010, 10:27 PM
ma boli me briga...samo neka sačekaju do 15.12...i odo ja u Njemačku..a oni neka ratuju :D
hhehhehehehehhe

ma ko ce ti ima ga znati....sa žutima..i a amerima..a i onim sibircima se nikad ne zna..ništa me ne čudi

champion0
23-11-2010, 10:28 PM
hehe ma odavno se ocekuje takvo nesto Ne grade dzaba Rusi 50 il je 500 hiljada nuklearnih sklonista, isto kao i Norvezani. Pripremaju se sve vodece sile za to. A kina ima zalihe uraniuma, sto znaci da nam ni manje ni vise prijeti nuklearni rat. Vjerovatno je to taj kraj svijeta sto ide. Jedna poleti iz Rusije jedna iz Amerike, Kina odgovara sa dvije na obje drzave, bice tu svasta :D

konačno nešto da nas probudi iz ove učmalosti :eh:

Black_Knight
23-11-2010, 10:38 PM
mah Amerika nek napadne kinu to ce bit belaja da valja. Japan godinama ceka da se osveti za Nagasaki i Hirosimu. Od sve tehnologije i prestavljanja, nekako mi japanci se najmanje hvale sa svojim naoruzanjem. Vec zamisljam scene u glavi (kao u filmovima), u Americi iz zemlje izlaze roboti sa natpisom Made in Japan i taru sve tamo po njima hahahaha

Bilo kako bilo ne pise nam se dobro :D

smor
23-11-2010, 11:23 PM
Baba Vanga rekla i to je 3. S.R. Haj ne ser'te.
Jel VanMga ta baba rekla da je 3. S.R. poceo napadom USA na Afganistan i Iran ili mozda malko prije kad su USA podrzali napade Izraela na Palestinu ili... Pa jebote, o kakvom ba trecem svjetskom ratu pricamo? O kakvim alijansama. Pola dunjaluka se alijansiralo protiv Iraka, Afganistana i Irana i to nije S.R., a odjednom sad JK i SK razmijenile standardnu paljbu i to 3 SR. Haj ne ser'te Tite vam rahmetli.

malwarebyte
24-11-2010, 11:48 AM
"SAD su spremne da brane Južnu Koreju od napada" (http://www.sarajevo-x.com/svijet/clanak/101124031)

Zed's Dead
24-11-2010, 11:50 AM
nepotrebno paničarite. jebe se kinezima za sj. korejom i amerima i japancima za južnom. kriza je ljudi svako svju brigu ima. ovo samo mediji nepotrebno namumpavaju i prave senzacionalizam. u afganistanu i iraku rat traje već niz godina i svaki dan poginu na desetine ljudi pa im više dosadilo pisati svaki dan jedno te isto.

Elita ovog sistema će uskoro morati priznati da su svojom pohlepnošću uništili vlastiti sustav. Kapitalizam će bukvalno pojesti sam sebe! Ili će nas oni opet 'zaraziti' jednim novim svjetskim ratom, a mi ovce to prihvatiti, pa onda idemo još jednom u produžetke trulog sistema...

malwarebyte
24-11-2010, 11:52 AM
"Američki nosač aviona krenuo ka Južnoj Koreji" (http://www.sarajevo-x.com/svijet/clanak/101124004)

EternalForce
24-11-2010, 01:47 PM
http://socioecohistory.wordpress.com/2010/11/13/why-is-russia-building-5000-new-nuclear-bomb-shelters-in-moscow-by-2012/

Kaćemo u Rusiji kod Istočnih slavena malo :D?

genius
24-11-2010, 01:56 PM
ova ce nas baba ukopati ona izgleda bas sve zna:drinker::cool2:

Sara.
24-11-2010, 04:10 PM
Kada je počeo rat u Bosni, šta mislite da li su se korejci pitali, jeli ovo treći svjetski :explosive:

Ma kakav rat, nema rata...volite se ljudi :bearhug:

Bosnian_Lord
24-11-2010, 04:23 PM
samo nek se udaraju, i onako nema nista interesantno na TV-u.

a, da ce se U.S.A. i Kina, ukljuciti... ma nema sanse. Prvo: Kina, postaje najvece trziste za Amerikance. Sve jace U.S.A. korporacije, imaju svoje fabrike u Kini. Krenimo samo od auto industrije... 90% robe u Americi, je "Made in China". Drugo: Kina je vlasnik vise od 2 triliona Americkog, duga. A i Kinezima, Amerika je najveci ekonomski partner. Tamo daleko najvise izvoze. Tako da, sto bi ona gospodja Grospic, iz NMK, rekla: "nema ekonomske racunice."

frki.
24-11-2010, 05:28 PM
mah Amerika nek napadne kinu to ce bit belaja da valja. Japan godinama ceka da se osveti za Nagasaki i Hirosimu. Od sve tehnologije i prestavljanja, nekako mi japanci se najmanje hvale sa svojim naoruzanjem. Vec zamisljam scene u glavi (kao u filmovima), u Americi iz zemlje izlaze roboti sa natpisom Made in Japan i taru sve tamo po njima hahahaha

Bilo kako bilo ne pise nam se dobro :D

Japan je jedina svjetska velesila koja nema nuklearku.

Black_Knight
25-11-2010, 03:48 PM
Japan je jedina svjetska velesila koja nema nuklearku.

mozda nema nuklearku, al ko zna sta ima drugo sakriveno od javnosti. Koce ga to znat, mozda oni grade nesto novo do sad ne vidjeno :D

kasda
25-11-2010, 04:25 PM
Genocid je odlicna stvar. Obicni ljudi ne vole slusati o genocidu nego okrenu glavu i prebace kanal na Farmu.

tamnicar
25-11-2010, 05:35 PM
Ako je ovo sve tacno, ova predvidjanja od ove Babe, kao i nasih forumasa, 3 svjetski rat uskoro, to taman prilika da nemoram se mucit pri trazenju posla(kojeg vjerovatno necu nach) sad kad zavrsim fakultet:bounce::bigglasse hehe

Emcavi
25-11-2010, 06:10 PM
mozda smo i zasluzili 3 svjetski rat mislim ako bude to vam je predznak za sudnji dan , kakvo je stanje i sta rade opcenito musukarci i djevojke....mozda je bolje sto prije bude manje cemo grijeha zaraditi :wave:

Black_Knight
25-11-2010, 10:02 PM
mozda smo i zasluzili 3 svjetski rat mislim ako bude to vam je predznak za sudnji dan , kakvo je stanje i sta rade opcenito musukarci i djevojke....mozda je bolje sto prije bude manje cemo grijeha zaraditi :wave:

prema nama dragoj bakici, kraj svijeta tek nekad 2300 i neke, do rad ima da prodjemo sito i reseto, sve ono sto smo gledali po SF filmovima ima da nam se desava :confused:

Sara.
25-11-2010, 10:22 PM
I dalje ne želim da vjerujem u ova babina proroćanstva :bigglasse

http://i56.tinypic.com/algcvr.jpg

Baba Vanga prorekla: Sjeverna i Južna Koreja počinju Treći svjetski rat

Razmjena vatre između Sjeverne i Južne Koreje aktuelizirala je priču o najavi Trećeg svjetskog rata kojeg je za ovaj mjesec predvidjela Vangelia Gušterova - Baba Vanga.

Bugarska proročica najavila je kako će 2010. godine novi svjetski rat početi u novembru i da će trajati do oktobra 2014. godine. U svom proročanstvu kaže kako će to početi kao običan rat, ali da će biti upotrebljeno prvo nuklearno, a zatim i hemijsko oružje, navode bh. mediji.

Poznato je da Sjeverna Koreja posjeduje i nuklearno i hemijsko naoružanje, ali i velike sile koje podržavaju obje Koreje imaju sve što je potrebno da našu planetu sravne sa zemljom.

Ali vratimo se našoj proročici i njenom liku i djelu.

Kad je 1980. godine, Vanga izrekla ove riječi: "Krajem stoljeća, i avgusta 1999. ili 2000. godine, Kursk će prekriti voda i cijeli svijet će plakati nad tim", svi su njeno proročanstvo smatrali ludošću, jer su mislili da se odnosi na grad. Kad je u avgustu 2000. godine, podmornica Kursk potonula, Vangine riječi su itekako imale smisla.

1989. godine, slijepa starica je rekla: "Strava, strava. Američki blizanci će pasti nakon što ih napadnu čelične ptice. Vukovi će zavijati u grmlju, nevina krv će biti prolivena". Kao što je Vanga i predvidjela, 11. septembra 2001. godine, tornjevi WTC-a, popularni "blizanci", sravnjeni su sa zemljom u terorističkom napadu. Američki predsjednik je u vrijeme napada bio George Bush, što objašnjava grmlje (eng. bush, op.a.) u proročanstvu.

Vanga je za svog života predvidjela i perestrojku u SSSR-u te smrti princeze Diane. Kruže priče o tome kako je u vrijeme Drugog svjetskog rata posjetio Hitler te kako je iz njene kuće izašao vidno uzrujan pa se nagađa da mu je prorekla njegov neslavni kraj.

Vangelia Pandeva Dimitrova, nakon udaje Vangelia Gušterova, rođena je 3. oktobra 1911. godine u Strumici, u Makedoniji. U Bugarskoj je živjela od 1942. godine. Vid je izgubila kao 12-godišnja djevojčica, kad ju je doslovce odnio tornado. Pronašli su je zatrpanu prašinom i kamenjem, sa očima punim pijeska. Proricati je počela kao 16-godišnjakinja, a njene vidovnjačke sposobnosti su, kad je postala 30-godišnjakinja, došle u punu snagu.

Tvrdila je da njene paranormalne sposobnosti imaju veze sa nevidljivim bićima, koja joj šalju informacije o prostoru i vremenu. Prorekla je i kako će ljudi, tek za otprilike 200 godina, uspostaviti vezu sa vanzemaljcima, iako mnogi od njih već godinama žive na Zemlji. Dolaze sa planeta koji se zove Vamfim i "treći je planet od Zemlje".

Prema njenim predviđanjima iduće godine na sjevernoj polutci neće ostati ni životinja ni biljaka, a muslimani će početi hemijski rat protiv preostalih Evropljana, kojih će skoro nestati do 2016. godine. Evropa će biti slabo naseljena sve do 2025. godine, a 2018. Kina će zagospodariti svijetom.

Ljudski organi uzgajat će se 2046. godine, a 20 godina kasnije za vrijeme napada na "muslimanski Rim" Amerika će koristiti novu vrstu oružja, za koje Vanga tvrdi da je klimatsko.

Komunizam se vraća 2076., a priroda će se oporaviti za desetak godina. ALi odmah nakon toga, javlja se nova bolest od koje se stari za samo nekoliko sekundi.

Nakon ovakivih predviđanja "Baba Vange", nama preostaje samo da se udobno smjestimo u naše fotelje i sa "daljinskim" u ruci, i putem CNN-a gledamo šta će se dešavati nakon početnih sukoba između Sjeverne i Južne Koreje.

(24sata.info)

RedHotChiliPeppers
25-11-2010, 11:11 PM
More bit bidne, a more bit i ne bidne.. Pa ako bidne, najebali smo... :jumping:

malwarebyte
26-11-2010, 09:43 AM
Hoće li vojna vježba Južne Koreje i SAD-a dovesti do rata? (http://www.sarajevo-x.com/svijet/clanak/101126002)

Angmar
26-11-2010, 02:55 PM
Hoće li vojna vježba Južne Koreje i SAD-a dovesti do rata? (http://www.sarajevo-x.com/svijet/clanak/101126002)

Itekako da hoce..jos sad kad sve na to Wikileaks zakuha sa objavom dokumenata nekih i posvada Ruse i Amere http://www.sarajevo-x.com/svijet/globus/clanak/101126040 bit ce vatreno :eyecrazy:

M&D
26-11-2010, 09:19 PM
Ma cemo ko Mujo kad su ga pitali gdje ces ako bude smak svijea Odoh ja u Njemacku pa i mi idemo ko sisa babu Vandu

Kud ce nam gori rat od ovoga nasega,Kod nas nedovreni rat ostao sve zlocinci u foteljama sjede nedaju narodu da koru hljeba zarade,umiru od gladi a ona mi prica o trecem svjetkom ratu...barem kad je bio onaj rat imali smo redovno primanje iz Merhameta/Crvenog Krsta a danas nemamo ni to

Zille
27-11-2010, 10:02 PM
ma hajd da i to docekamo :opleti:

Zille
27-11-2010, 10:05 PM
Evo citat

"China is a North Korean ally and the US and Russia are South Korean allies."

Nek Kina stane na stranu N. Koreje a Rusi i Ameri na stranu S. Koreje i eto rata, nemre bit bolje.

ovo sto si izvalio je gore nego da si reko da je pravilnije reci Irak no Iran.
Rusija i Kina su na strani Sjeverne Koreje a Ameri na strani J Koreje :kungfu:

The Ermin
27-11-2010, 10:08 PM
Jess vala, ne cini mi se nesto logicnim da Ameri i Rusi budu na istoj strani :D

genius
28-11-2010, 01:29 PM
evo sad ce mo da vidimo hocel se zapucati dosao je i taj dan:bluewinky

Angmar
28-11-2010, 01:45 PM
Na isti dan WikiLeaks objavljuje dokumente ove http://www.sarajevo-x.com/svijet/clanak/101128008 ima da gori kao prskalica

Marlon_Brando
28-11-2010, 10:06 PM
Heh...pametni moji =)
Ma nema nikakvog rata...Sa moje tacke gledista;
1.Amerikanci; nemaju vise resursa da ratuju,prvo sto njihov dug svaki dan raste, sada iznosi oko nekih 19 biliona dolara...
2.Nema vojnih resursa,jedino da nac.gardu posalje u koreju.Pola ratnika je u Iraku, pola u Afganistanu i na drugim ratistima.Trenutno imaju oko 20 000 vojnika smjestenih u J.Koreji.
3.Nosac aviona sto je upucen na vjezbe...Mislim to je vise "kurcenje" Americko, ne mogu se pomiriti da su davno potisnuti s prvog mjesta...I ekonomske i vojne moci...
Btw Nosac aviona je pracen sa cetiri razaraca, i podmornicom =)

Jedino ako se Izrael ne umjesa, ili Iran iskaze neku podrsku S.Koreji...

Angmar
28-11-2010, 10:57 PM
heh...pametni moji =)
ma nema nikakvog rata...sa moje tacke gledista;
1.amerikanci; nemaju vise resursa da ratuju,prvo sto njihov dug svaki dan raste, sada iznosi oko nekih 13 triliona dolara...
2.nema vojnih resursa,jedino da nac.gardu posalje u koreju.pola ratnika je u iraku, pola u afganistanu i na drugim ratistima.trenutno imaju oko 20 000 vojnika smjestenih u j.koreji.
3.nosac aviona sto je upucen na vjezbe...mislim to je vise "kurcenje" americko, ne mogu se pomiriti da su davno potisnuti s prvog mjesta...i ekonomske i vojne moci...
Btw nosac aviona je pracen sa cetiri razaraca, i podmornicom =)

jedino ako se izrael ne umjesa, ili iran iskaze neku podrsku s.koreji...

epic fail !

genius
29-11-2010, 02:10 PM
Heh...pametni moji =)
Ma nema nikakvog rata...Sa moje tacke gledista;
1.Amerikanci; nemaju vise resursa da ratuju,prvo sto njihov dug svaki dan raste, sada iznosi oko nekih 13 triliona dolara...
2.Nema vojnih resursa,jedino da nac.gardu posalje u koreju.Pola ratnika je u Iraku, pola u Afganistanu i na drugim ratistima.Trenutno imaju oko 20 000 vojnika smjestenih u J.Koreji.
3.Nosac aviona sto je upucen na vjezbe...Mislim to je vise "kurcenje" Americko, ne mogu se pomiriti da su davno potisnuti s prvog mjesta...I ekonomske i vojne moci...
Btw Nosac aviona je pracen sa cetiri razaraca, i podmornicom =)

Jedino ako se Izrael ne umjesa, ili Iran iskaze neku podrsku S.Koreji...

amerika je najaca sila moze se pricati sta god hocete ali to se zna ljudi imaju najmodernije oruzje a imaju se scim i kur...

Ermin13
29-11-2010, 11:45 PM
amerika je najaca sila moze se pricati sta god hocete ali to se zna ljudi imaju najmodernije oruzje a imaju se scim i kur...

E nije istina da su najjaci i najmoderniji, nezz kako si zakljucio da su najmoderniji, mozda gledate previse Discovery Channel-a... Ne kazem, neke stvari su doveli do savrsenstva, al buraz, ostale sile prikazuju samo vrh ledenog brijega, tako da samo 3. svjetski moze da bude prilika da se dokazu svi, sto niko ne bi volio...

genius
29-11-2010, 11:55 PM
E nije istina da su najjaci i najmoderniji, nezz kako si zakljucio da su najmoderniji, mozda gledate previse Discovery Channel-a... Ne kazem, neke stvari su doveli do savrsenstva, al buraz, ostale sile prikazuju samo vrh ledenog brijega, tako da samo 3. svjetski moze da bude prilika da se dokazu svi, sto niko ne bi volio...

drug nema od ovog rata nista jer sjeverna koreja nije hrabra onoliko koliko se je prestavljala nemaju oni .... da napadnu j.koreju jos ljudi ih izazivaju.

dino1986
30-11-2010, 10:28 AM

Nema to veze s discovery kanalom,nego je cinjenica da Amerikanci trenutno imaju najmoderniju i najmocniju vojsku u svijetu.Vazda bilo i ostalo.

Ermin13
30-11-2010, 10:31 PM
Nema to veze s discovery kanalom,nego je cinjenica da Amerikanci trenutno imaju najmoderniju i najmocniju vojsku u svijetu.Vazda bilo i ostalo.

E daj mi molim te objasni, kako znas da imaju najbolje oruzje, najbolju vojsku, to bio neki sajam, pa svi pokazali sta imaju. Mozda jesu medju najboljima, ali vjeruj ima zemalja koje se ne k...e toliko, sute i smjeskaju se iz prikrajka. Ako imaju takvu moc, zasto nisu zaustavili rat u BiH, tri godine su samo nijemo posmatrali kako gine Bosnjacki narod, zasto nisu zaustavili Izrael, zasto da se oni mjesaju sad odjednom u rat dvije Koreje, i to po ko zna koji put na stranu jaceg, zasto se zalazu za nuklearno razoruzanje Irana, S. Koreje,..... zasto oni ne budu primjer svijetu, to njihove nuklearke nisu za vojne svrhe, ma to ja mirovne misije, gdje bi oni to za rat. Ako imaju takve proturaketne stitove, obajvestajne sluzbe, zasto da se boje S. Koreje, Irana il nezz koga vec. Pa ljudi mislite malo, manite se glupih prica, svakakvih igara ste u kojoj ste u ulozi Amerikancau, gdje imate na raspolaganju moguce i nemoguce oruzje, a napadaju vas kopljanici i konjanici...

EternalForce
30-11-2010, 10:40 PM
Pa naravno da imaju. Jesi ćorav? Ali rusi i kina imaju masu vojno sposobnog stanovnistva.

Ameri su tehnoloski najnapredniji a vjerujem da su rusi i kinezi jaci samo zbog brojeva i mentaliteta......

Ermin13
30-11-2010, 10:57 PM
Naravno, medju najjacima su, nema govora. Vjeruj ne volim ni jedne ni druge ni trece, jer su unazadili ovu planetu bar nekih 50 godina. Volio bih da je i dan danas hladni rat, da to bude bas natjecanje, poput, lupam, autoindustrije, nebitno, a ne svakodnevna sabotaza tudjeg rada, jednostavno ne daju ti da ides naprijed i gotovo.

dino1986
30-11-2010, 10:58 PM
E daj mi molim te objasni, kako znas da imaju najbolje oruzje, najbolju vojsku, to bio neki sajam, pa svi pokazali sta imaju. Mozda jesu medju najboljima, ali vjeruj ima zemalja koje se ne k...e toliko, sute i smjeskaju se iz prikrajka. Ako imaju takvu moc, zasto nisu zaustavili rat u BiH, tri godine su samo nijemo posmatrali kako gine Bosnjacki narod, zasto nisu zaustavili Izrael, zasto da se oni mjesaju sad odjednom u rat dvije Koreje, i to po ko zna koji put na stranu jaceg, zasto se zalazu za nuklearno razoruzanje Irana, S. Koreje,..... zasto oni ne budu primjer svijetu, to njihove nuklearke nisu za vojne svrhe, ma to ja mirovne misije, gdje bi oni to za rat. Ako imaju takve proturaketne stitove, obajvestajne sluzbe, zasto da se boje S. Koreje, Irana il nezz koga vec. Pa ljudi mislite malo, manite se glupih prica, svakakvih igara ste u kojoj ste u ulozi Amerikancau, gdje imate na raspolaganju moguce i nemoguce oruzje, a napadaju vas kopljanici i konjanici...
Ti sad mene pitas neke stvari koji apsolutno nemaju nikakve veze s tim sto sam rekao da Ameri trenutno imaju najmocniju vojsku.
Kakve veze ima rat u Bosni s americkom moci,oni nisu imali interesa prevelikog zaustaviti ga jer da su htjeli mogli su.Briga njih bolan sto je ginuo bosnjacki narod u nekoj tamo malenoj zemlji koja se ne pita nista i koja je nebitna.
Nemoj majke ti lupetati o nekakvim sajmovima,nego jednostavno kazem svoje misljenje kao laik kao sto svi nagadjaju,kao da nego od nas zna stvarno stanje u Americkoj ili Ruskoj vojski.
A jedino u sto sam ubjedjen je da se ne boje kako ti kazes tamo neke S.Koreje,nego jednostavno trenutno nemaju interesa ici u rat s njima.A nije ni tacno da se odjednom sad poceli mjesati u odnose dvije Koreje.
Hajde ti onda meni reci po tebi koja je to vojska u svijetu trenutno tehnoloski i po broju naoruzanju jaca od SAD-a?!

Ermin13
30-11-2010, 11:12 PM
Pa nezz jeste li culi za Rusiju, malu drzavicu, koja ne zabada nos gdje mu nije mjesto, ne igra se mirotvorca gdje god ima prilika. Samo jedno pitanje: Sta smatrate najboljim oruzjem (tenk, puska, podmornica.....)???

dino1986
30-11-2010, 11:21 PM
Sad sto Rusi ne izigravaju svjetskog policajca kao Amerikanci ne znaci da su mocniji od njih,nisu Rusi vise toliko jaki da svako malo mogu ici ganjati svoje interese po svijetu kao recimo Kina ili Amerika iako Ruse nikad ne treba podcjeniti.
Skoro sam negdje citao da je Ruska armija zastarjela i da stvari rade po starom sistemu i da trebaju nekakvu reorganizaciju praviti,tako da ne vjerujem da su ni priblizno jaki kao Amerikanci.

malwarebyte
01-12-2010, 06:42 AM
Samo da kazem

Baba Vanga Failz!

koliko ja znam rekla je da ce poceti u novembru a sad je decembar i ja jos nisam cuo da su objavili rat

malwarebyte
01-12-2010, 06:43 AM
Pa nezz jeste li culi za Rusiju, malu drzavicu, koja ne zabada nos gdje mu nije mjesto, ne igra se mirotvorca gdje god ima prilika. Samo jedno pitanje: Sta smatrate najboljim oruzjem (tenk, puska, podmornica.....)???

Puska XM25

XM25, puška od koje se nemoguće sakriti (http://www.sarajevo-x.com/scitech/tehnologija/clanak/101130041)

Magnum3.5.7
01-12-2010, 07:47 AM
Samo da kazem

Baba Vanga Failz!

koliko ja znam rekla je da ce poceti u novembru a sad je decembar i ja jos nisam cuo da su objavili rat

I "najboljim" se omakne, ma hajde možda će biti koji dan odstupanja i probijanje roka proročanstva.:hehehehe:

EternalForce
01-12-2010, 09:43 AM
Samo da kazem

Baba Vanga Failz!

Ako rat pocne onda ce se napad N.K. na S.K. smatrati pocetkom rata ;)

Ermin13
01-12-2010, 09:47 AM
Puska XM25

XM25, puška od koje se nemoguće sakriti (http://www.sarajevo-x.com/scitech/tehnologija/clanak/101130041)

Dobra puska, nema sta. Mozda rusi i jesu malo zaostali, al jos su vlasnici najjace bombe na planeti, za oko 30% imaju vise nuklearnog nauruzanja. Al da ne idemo vise sa ovim, ko njih j..e, ako nam razore ovo malo planete i jedni i drugi. A ova baba rahmetli, pa nezz... (mozda bio problm reci Hitleru da ce neslavno zavrsiti, kad je cijeli svije bio protiv njega). Evo danas 01.12., trebalo se po njoj zakuhati. Sve u svemu ne vjerujem u vradzbine i proricanja.

Rascvjetan
02-12-2010, 09:35 PM
baba vanga je porjeklom iz bugarske, a tamo se koristio i julijanski kalendar koji kasni 12-13 dana, dakle po julijasnkom je sad 19 novembar, tako da jos ima fore :doubt:

The Ermin
02-12-2010, 10:08 PM
A sta ako se vec zakuhalo, ne mora se odmah pucati, mozda oni spremaju taktiku kako da sruse jedni druge :D:D Po babi, rat bi poceo u novembru, a oni su prvi puta zapucali jedni na druge u novembru , znaci tada je i pocelo xD

smor
02-12-2010, 10:16 PM
A sta ako se vec zakuhalo, ne mora se odmah pucati, mozda oni spremaju taktiku kako da sruse jedni druge :D:D Po babi, rat bi poceo u novembru, a oni su prvi puta zapucali jedni na druge u novembru , znaci tada je i pocelo xD

Pocelo je mnogo prije.

malwarebyte
03-12-2010, 12:00 PM
Pocelo je mnogo prije.
jeste pocelo mnogo prije kao sto oni kazu "vjezbe" ali Vanga je najavila rat..tako tek kada objave rat jedni drugima :mg:

clauds
03-12-2010, 09:41 PM
wikiliks zakohao treci svjetski rat, a vanga to nije predvidjela :)

The Ermin
03-12-2010, 10:08 PM
wikiliks zakohao treci svjetski rat, a vanga to nije predvidjela :)

Nije Wikilks zakuhao situaciju, vec je neko iza wikiliksa zakuhao situaciju :D Sve je manipulacija ^^

StickCandy
08-12-2010, 09:10 AM
mešćini da se baba vanga prešla ;)