PDA

Pogledajte punu verziju : kako se rijesit miseva

windfucker
10-12-2010, 11:46 PM
treba mi hitno da se rijesim miseva,stavljao otrov,ljepilo,pomaze ali ima ih puno,rijec je o garazi bojim se da mi ne sjebu instalacije auta,sta je najefikasnije,cuo sam za neki uredjaj kao sirena visoke frekvencije,al sumnjivo mi to nesto,jel ko probo

smor
11-12-2010, 01:12 AM
treba mi hitno da se rijesim miseva,stavljao otrov,ljepilo,pomaze ali ima ih puno,rijec je o garazi bojim se da mi ne sjebu instalacije auta,sta je najefikasnije,cuo sam za neki uredjaj kao sirena visoke frekvencije,al sumnjivo mi to nesto,jel ko probo

Sto vise zamki, prije ces ih se rijesiti. A sto bi ti bilo sumnjivo to za sirene visoke frekvencije. Takve su obicno necujne za nase uho, ako se bojis posljedica za tebe ili porodicu. Samo ne znam, kakvog i da li uopce imaju efekta na misheve.

Otrov, ljepilo, misholovke, mace....

-Garfield-
11-12-2010, 07:57 AM
Čuj kako :smoker:........ pa http://forum.bih.net.ba/image.php?u=19191&dateline=1267742157 (http://forum.bih.net.ba/member.php?u=19191) mačka rješava taj problem :D

Magnum3.5.7
11-12-2010, 08:04 AM
Prvo ti provjeri odakle ti miševi dolaze i šta ih privlači, ako imaš u garaži nekih rupa po zidu, vratima, krovu sve to prvo zatvori, hranu za životinje i tome slično izbaci iz garaže ili u metalno bure sa poklopcem, pa tek onda stavljaj otrov i zamke, drugačije ih se nećeš riješiti.

The Ermin
11-12-2010, 09:06 AM
Najlaksi nacin da se rijesis miseva bi bio da nekoliko macki ubacis unutra, tako sam bar ja uradio, no kao sto je magnum vec rekao zacepi sve rupe, pa TRUJ XD

Angmar
11-12-2010, 09:25 AM
Poison gas !

kro
11-12-2010, 09:37 AM
Pazi to sa otrovom!

Ukoliko miševi pojedu hranu sa otrovom ili sam otrov, mačka ih nakon toga može pojesti, pa tako i mačku možeš ukloniti. Zato oprez.
Mogu se i zavući negdje, uginuti... Time dobiješ nečistoću sa neugodnim mirisom.

Ljepilo stavljaj na materiju koja ne upija tečnost, npr. staklo, plastika, pločica itd. Ne karton ili slično tome...

Na ljepilo ili na sredini te zamke, postavi nešto što ima privlačan miris npr. smoki.

Neka podloga na koju nanosiš ljepilo bude što više pokrivena ljepilom. Možeš rukavicom ili nečim sličnim razmazati ljepilo po površini, nakon što si ga prethodno istresao u obliku (nepravilnih) linija. Tako da na kraju dobiješ podlogu ljepila, bez da se nalazi šupljina bez istog unutar nanesene površine na materijalu.
Obično su ivice ili ćoškovi prikladni za postavljanje takvih hvataljki.

Naišao sam na jednu vrstu mišolovki koje su bile od plastike. Provjerom njene osjetljivosti na manja opterećenja, nisam bio zadovoljan. Zato i tu treba obratiti pažnju pri nabavci.
Ljepilo je dosta zahvalno. Bolje je i sigurnije da zamka ljepilom ne bude baš mala ili, neka je veća.

kro
11-12-2010, 09:47 AM
cuo sam za neki uredjaj kao sirena visoke frekvencije,al sumnjivo mi to nesto,jel ko probo

Čuo sam i ja. O tome sam saznao neke detalje, i stekao sam dojam da je efikasno. Smatram da bi ti se isplatila ta investicija, da to nabaviš. Naročito ukoliko saznaš da se radi o vrsti tog uređaja koja je sigurno provjerena u praksi kao učinkovita.

kro
11-12-2010, 09:53 AM
Kod pravljenja zamki za miševe, bile to mišolovke ili ljepljive hvataljke, koristiti rukavice. Time se izbjegava ostavljanje mirisa sa kože koji može odbiti ili odvratiti miševe da se uhvate. Pogotovo kada se stavlja mamac ili hrana.

x-13-x
11-12-2010, 11:02 AM
Kod nas u Hercegovini miševi znaju da ne smiju ulazit u stanove kuće i garaže jer tamo nemaju šta da traže i znaju da je čisto dok je to kod vas vidim suprotno miševi vas tjeraju iz kuća stanova i garaža..Higijena Higijena učite od nas Hercegovaca dosta nam je što vas hranimo još moramo vaše gadosti da trpimo

Archer
11-12-2010, 12:33 PM
Kod nas u Hercegovini miševi znaju da ne smiju ulazit u stanove kuće i garaže jer tamo nemaju šta da traže i znaju da je čisto dok je to kod vas vidim suprotno miševi vas tjeraju iz kuća stanova i garaža..Higijena Higijena učite od nas Hercegovaca dosta nam je što vas hranimo još moramo vaše gadosti da trpimo

WOW

vi se bavite dresurom miševa? Impresionirajuće!

I otkud ti to da si jedini hercegovac na forumu? Sanjo? Gospa ti rekla? Pa sve i da jesi otkud ti pravo da vrijeđaš druge, iznošenjem insinuacija, sasvim nepotrebnih i neopravdanih?

Zbog takvih kao što si ti, fašističke Herceg Bosne, Vedrana i Zastave, od mene vozdra Violeti i ostalim proizvodima iz Širokog. Koji su njihovi ostali proizvodi? Neka me neko podsjeti samo :facepalm:

kro
11-12-2010, 02:56 PM
Moderatori, spam igra kolo.

-Abu-
11-12-2010, 04:37 PM
Imam ti ja mački oko kuće, strina ima jedno 15 komada pa uslugu bi i meni i sebi ucinio ako bi dosao po njih i odveo ih xD imamo problem sa mackama xD

cjelu bastu su upropastile mi :( jadna mama ne moze nacistiti koliko mogu na kakiti :(

pa eto ako si voljan javi da se trampimo :D

champion0
11-12-2010, 05:12 PM
ako moze malo humora da se ubaci :

jedan vrlo jednostavan način :

ako koristiš PC, malo se zavuci nazad, vidjećeš gdje si uključio miš u USB ili onaj drugi okruglo port.
ako koristiš laptop, mozes u control panelu isključiti mouse pad.

i tako si se rješio miševa:bonesm:

da li ti je poznat naziv : "stupica":wink2:

8mls
11-12-2010, 08:03 PM
Ja sam pokušao sa svim mogućim otrovima, mišolovkama, ali jedino kad sam začepio i najmanje otvore kuda se mogu provući uspjelo je. Doduše, nisam imao mačku, pa da i nju testiram.

kasda
11-12-2010, 10:03 PM
macka je rjesenje. Ja sam neku macku koja je slucajno usla u moje dvoriste nahranio je pitom .... i od tada u slijedecih 15 dana samo u mom dvoristu zavrsavaju lesevi miseva.

Tako macke uzvracaju zahvalnost. Prirodno rjesenje.

Tandrli
12-12-2010, 07:55 PM
ja ih ganjam ljepilom ..
A5 format kartona .. dobro ga namaži komplet i onda na sredini stavi komad sira onog u liskama za sendvič ili malo zdenke ... nemogu da odole
dosad mi je rekord 4 miša na taj jedan ljepak, jedan do drugog :)

2470180

radio-d7
16-12-2010, 05:44 PM

jok bolan nabavis macku i stvar rijesena:)

radio-d7
16-12-2010, 05:44 PM
macka je rjesenje. Ja sam neku macku koja je slucajno usla u moje dvoriste nahranio je pitom .... i od tada u slijedecih 15 dana samo u mom dvoristu zavrsavaju lesevi miseva.

Tako macke uzvracaju zahvalnost. Prirodno rjesenje.

napokon jedna pametna hehehe

windfucker
17-12-2010, 02:40 PM
nasao sam jednu rupu i zagipsovao sam ju,i zamisli opet provrtili kroz tu istu rupu,onda sam stavio ljepilu u tu rupu,izgleda da vise ne ulaze,a ove koji su unutra izgleda da privodim kraju,napravio im hranu brasno i gips mijesano,i ostavio vode malo kad ozedne