PDA

Pogledajte punu verziju : Kapi za kakicu

nermich-x
02-02-2011, 03:35 PM
Možda je smiješno,i možda ce se naci neko da se slatko nasmije tuđuj nesreci a posebno pašcijoj,međutim meni ovo nije ni malo smiješno.

Zanima me strucno mišljenje,ako ima vetrinara na ovom forumu,pa vas molim da se nesprdate s ovom temom,jer cu ignorirati takve poruke.

Tražim strucno mišljenje,da li se cuku,jednom vucjaku,smiju dati kapi,sad kako da se izrazim.Jer dugi niz mjeseci cuko ne može da ima stolicu,kad mu ljudi daju rižu.

Nije bitno gdje,i ko,u jednoj firmi.Nego veterinari su u Ponedjeljak dolazili,i dali mu dvije inekcije,međutim nije pomoglo,isti dan su se veterinari vratili i donijeli dvije tablete,ni to nije pomoglo.

I sad je neko donio kapi,koje mi ljudi trošimo,od naših ljekara,da kao mu da,te kapi,nebil imao stolicu.

Međutim moje mišljenje,sumnjivo mi je,bez saglasnosti veterinara,ne znam da li mu smiju to dati,iskreno ja nebih smjela.

A još me zanima,ako neko zna riješiti problem,na koji nacin.Oni misle da bi jedina solucija bila frustacija,tj cišcenje,naravno da bi veterinari to obavili.

Zadnja tri dana daju mu mlijeko,pa mene zanima da li postoji neki prirodan nacin osim frustacije,ili kako se vec zove.

I molim da mi neko što prije kaže za ove kapi,koje su namjenjene ljudima,da li se smije dati.

***MiMi***
02-02-2011, 03:40 PM
A koliko ukupno cukica nije kakio, 3 mjeseca ili?

:facepalm:

nermich-x
02-02-2011, 03:43 PM
Nisam sigurna,ali znam da ima tu par mjeseci,usuđujem se reci više od 3 mjeseca.

Stryker
02-02-2011, 04:37 PM
Nisam sigurna,ali znam da ima tu par mjeseci,usuđujem se reci više od 3 mjeseca.

Pa na koji način se "istovari" ?

jaco_sa
02-02-2011, 04:39 PM
Dobro ga prepadni da se "usere"od straha...
provjerena stara metoda...

A L I
02-02-2011, 04:51 PM
I sad je neko donio kapi,koje mi ljudi trošimo,od naših ljekara,da kao mu da,te kapi,nebil imao stolicu.

Međutim moje mišljenje,sumnjivo mi je,bez saglasnosti veterinara,ne znam da li mu smiju to dati,iskreno ja nebih smjela.

A još me zanima,ako neko zna riješiti problem,na koji nacin.Oni misle da bi jedina solucija bila frustacija,tj cišcenje,naravno da bi veterinari to obavili.

Zadnja tri dana daju mu mlijeko,pa mene zanima da li postoji neki prirodan nacin osim frustacije,ili kako se vec zove.

I molim da mi neko što prije kaže za ove kapi,koje su namjenjene ljudima,da li se smije dati.

Ne znam za kapi, ali za ljude postoje laksativi tipa dulcolax.

Argun
02-02-2011, 04:59 PM
Da nije kakio 3 mjeseca krepao bi još prije više od dva mjeseca.
Pretežno svi lijekovi koji se daju ljudima smiju se primjenjivati na psima u srazmjeri sa njihovom kilažom....znači otprilike dječje doze.
Nisam veterinar ali to sigurno znam jer dugo godina deveram sa psima.

nermich-x
02-02-2011, 05:03 PM
Da nije kakio 3 mjeseca krepao bi još prije više od dva mjeseca.
Pretežno svi lijekovi koji se daju ljudima smiju se primjenjivati na psima u srazmjeri sa njihovom kilažom....znači otprilike dječje doze.
Nisam veterinar ali to sigurno znam jer dugo godina deveram sa psima.

Ne znam ali znam samo da nije izašao više od 3 mjeseca sigurno,u Ponedjeljak kad su veterinari dolazili,malo je,kao izašao prije njihovog dolaska.Ali dosita ima teške muke,i nateže se,ali nikako.

Dobro je da se lijekovi namjenjeni ljudima mogu primjenjivati i na psima,da ovo je djecija doza,koju je neko donio,pa da mu daju.

Samo me interesuje,da li mu smiju sve to dati,odjednom.

Argun
02-02-2011, 05:13 PM
Žao mi je ali nismo kompetentni experimentirati na jadnim životinjama što se tiče povećanih doza...samo tvrdim da se smiju primjenjivati dječje doze srazmjerne sa težinom psa ali najbolje je konsultovati veterinara.

Zed's Dead
02-02-2011, 05:17 PM
Pa na koji način se "istovari" ?

http://tech2.in.com/media/images/2009/Mar/img_128012_ftw.jpg

uzmi laksativa za ljude, ako su tablete pomiješaj u hranu. samo ako je pas malen izmrvi tableticu i stavi par sitnih komadića. inače tema je roflmao.

Setra
02-02-2011, 05:40 PM
Pa možda je cuko imao nuždu,a da to niste vidjeli,ako ne boravi u kući...i ako nemre od riže onda je i nemojte davati.
Mislim da bi prasnuo ko balon da nije kakio 3 mjeseca...:facepalm:

nermich-x
02-02-2011, 06:14 PM
Što su lasativi,lijekovi neki.Koliko koštaju,u apotekama.
Nije pas mali,veliki je.Koliko tableta,jedna ili dvije da se izmrve,i ubace u hranu.

nermich-x
02-02-2011, 06:25 PM
Pa možda je cuko imao nuždu,a da to niste vidjeli,ako ne boravi u kući...i ako nemre od riže onda je i nemojte davati.
Mislim da bi prasnuo ko balon da nije kakio 3 mjeseca...:facepalm:

Ja cesto odem do tog cuka,i odnesem mu hranu.Moja mama je radila u firmi gdje se taj cuko nalazi.Jedan jako umiljat pas.I žao mi je to stvorenje.Prije odprilike 6 mjeseci udario ga je autobus,jer je pobjegao iz kruga preduzeca.Nepažnjom portira se to dogodilo.

Preduzece da kažem nije mrdnulo repom da nešto uradi.Veterinari su dolazili i rekli da mora za Sarajevo na slikanje.Jer zadnjim krajem nije mogao maci.No oni to nisu uradili,vec su nabavili jedno štene,Šarplaninac/Tornjak,ili kako se vec zove pasmina psa.
Ovog vucjaka su htjeli ubiti jer nije mogao zadnjim krajem da mrdne.Dan,po dam,za mjesec dana je došao kao da mu ništa nije bilo,zahvaljujuci radnicima koji su odvajali od svojih usta,i davali cuku.

Pas je registrovan.Znaci nije skitalica,registrovan je.A psa kojeg su nabavili kako bi zamjenio ovog vucjaka su pustali na ulicu kao skitnicu.Jer ne mogu da hrane dva psa.

Veterinar je rekao da mu se riža strogo izbaci.Oko dva mjeseca nije imao bobice,pa su jucer kupili,kao i mlijeko.Mislim preduzece u kojem se nalazi,pored odgvornih bi krepao od gladi,a hoce da im cuva preduzece.

Znaci ako mu šta bude oni bi ga odbacili kao poderanu krpu i nabavili drugog psa.Ti ljudi nemaju srce,samo misle na novac kako ce napuniti džepove.

Nebi platili lijecenje psa,nego bi radije uzeli skitnicu s ulice,pa pripojili.To su škrtice,i nemislosrdnici.Mrzim takve osobe.

Zato pitam koliko koštaju te tablete.A i sutra mislim da ce ga ipak odvesti ili ce zvati veterinara ponovo da se nešto poduzme.Barem mislim.Jer ima jedna žena koja radi tu,a glavna je na nivou firme,a nije bila upucena ni što,ni da nije imao bobice,ni da ne može da ima stolicu,niti bilo što.Jer postoje ljudi koji koce da se zove veterinar,i da se nabavi hrana za psa.

Stryker
02-02-2011, 06:45 PM
Ja cesto odem do tog cuka,i odnesem mu hranu.Moja mama je radila u firmi gdje se taj cuko nalazi.Jedan jako umiljat pas.I žao mi je to stvorenje.Prije odprilike 6 mjeseci udario ga je autobus,jer je pobjegao iz kruga preduzeca.Nepažnjom portira se to dogodilo.

Preduzece da kažem nije mrdnulo repom da nešto uradi.Veterinari su dolazili i rekli da mora za Sarajevo na slikanje.Jer zadnjim krajem nije mogao maci.No oni to nisu uradili,vec su nabavili jedno štene,Šarplaninac/Tornjak,ili kako se vec zove pasmina psa.
Ovog vucjaka su htjeli ubiti jer nije mogao zadnjim krajem da mrdne.Dan,po dam,za mjesec dana je došao kao da mu ništa nije bilo,zahvaljujuci radnicima koji su odvajali od svojih usta,i davali cuku.

Pas je registrovan.Znaci nije skitalica,registrovan je.A psa kojeg su nabavili kako bi zamjenio ovog vucjaka su pustali na ulicu kao skitnicu.Jer ne mogu da hrane dva psa.

Veterinar je rekao da mu se riža strogo izbaci.Oko dva mjeseca nije imao bobice,pa su jucer kupili,kao i mlijeko.Mislim preduzece u kojem se nalazi,pored odgvornih bi krepao od gladi,a hoce da im cuva preduzece.

Znaci ako mu šta bude oni bi ga odbacili kao poderanu krpu i nabavili drugog psa.Ti ljudi nemaju srce,samo misle na novac kako ce napuniti džepove.

Nebi platili lijecenje psa,nego bi radije uzeli skitnicu s ulice,pa pripojili.To su škrtice,i nemislosrdnici.Mrzim takve osobe.

Zato pitam koliko koštaju te tablete.A i sutra mislim da ce ga ipak odvesti ili ce zvati veterinara ponovo da se nešto poduzme.Barem mislim.Jer ima jedna žena koja radi tu,a glavna je na nivou firme,a nije bila upucena ni što,ni da nije imao bobice,ni da ne može da ima stolicu,niti bilo što.Jer postoje ljudi koji koce da se zove veterinar,i da se nabavi hrana za psa.

Šalu na stranu, lijepo je pašče i žao mi je što tako postupaju s njim, a da ti slučajno nisi porijeklom iz Sandžaka ?

smor
02-02-2011, 07:24 PM
Drug/arice, da cuko nije kakio heftu, bio bi za deset dana mrtav. Vjeruj mi.
Firma u cijem krugu je taj cuko nema obavezu da ga hrani, a siguran sam da mu nisu stavili lance da im cuva krug firme. Pas je tu radi ljudi koji ga ocito gotive. Ne mora svako voljeti cuke. Neko voli mace, npr. ili konje kao sto ih ja volim.

Za ovo treba strucno misljenje, to je definitivno.

Mirel
02-02-2011, 07:31 PM
Nemoguce je da nije imao stolicu toliko dugo jer bi uginuo, vjerovatno to obavi negdje samo sto vi to ne vidite. Lakasativi (tablete/čepići/sirupi za probavu) smiješ ih slobodno dat, procitaj uputstvo imas opisano koliko ide na dredjenu kilazu, mada za Njemackog ovcara mislim da mozes dat citavu tabletu kao i za odraslu osobu, ipak je to pas od cca 50-60 kg, ako sam u pravu. Nus pojave koje se mogu javit od Dulcolaxa i slicnih tableta je da moze jedno odredjeno vrijeme imati proliv.

nermich-x
02-02-2011, 07:49 PM
Drug/arice, da cuko nije kakio heftu, bio bi za deset dana mrtav. Vjeruj mi.
Firma u cijem krugu je taj cuko nema obavezu da ga hrani, a siguran sam da mu nisu stavili lance da im cuva krug firme. Pas je tu radi ljudi koji ga ocito gotive. Ne mora svako voljeti cuke. Neko voli mace, npr. ili konje kao sto ih ja volim.

Za ovo treba strucno misljenje, to je definitivno.

Kako nema obavezu.Psa su doveli iz Sarajeva maksuz u ovo preduzece,registrovan je i dat je na raspolaganje preduzecu,da tu bude i cuva pored cuvara.
Tog cuka je nadređeni dove.Jer je u Sarajevu bio kod sad ne znam da li Policajca,ili Predsjednika suda.I tom su covjeka djeca krenula u školu,nije imao ko da ga cuva,i on ga je dao,ovom direktoru firme,zajedno s papirima.Njegovi papiri nalaze se u firmi.Al dobro,to,nego hocu da kažem da su ipak dužni,na neki nacin starati se o njemu.

Da ima lanac oko vrata,i ima kaiš za šetnju,ima brnjicu,svu opremu za sebe.Cak i veterinari dolaze godišnje da mu daju vakcinu/inekciju.

Ne mogu sve da citiram,samo da odgovorim za komentar iznad ovog.Nisam iz Sanđaka,s Sanđakom nemam veze.Ja sam Bosanka.

Argun
02-02-2011, 09:20 PM
Cijenim tvoje dobre namjere ali očito pas ima lošu pažnju i ishranu a to je sasvim normalno u okolnostima u kojim živi/radi te savjetujem da organizirate međusobno prikupljanje novca kojim bi platili veterinara jer njegova dijagnoza je i spas za tako lijepog psa koji možda pati od glista ili Bog zna šta.....

nermich-x
02-02-2011, 09:32 PM
Cijenim tvoje dobre namjere ali očito pas ima lošu pažnju i ishranu a to je sasvim normalno u okolnostima u kojim živi/radi te savjetujem da organizirate međusobno prikupljanje novca kojim bi platili veterinara jer njegova dijagnoza je i spas za tako lijepog psa koji možda pati od glista ili Bog zna šta.....

Ma nebi bio tu problem platiti veterinara.Jer gazda te firme nije obaviješten o tome zasigurno,a on je dosta vezan za psa.Međutim pola te firme koja se zove Sabix u mom gradu je igleda u rušnoj fazi.

Gazda koji drži lanac tih firmi,nije tu non stop,on je u Hadžicima,i njega samo obaviještavaju o stanju preduzeca.Ne vjerujem da je iko obavijestio o psu.

Ja kažem pas je u njihovoj nadležnosti,registrovan je.Ima svoju opremu kao što sam nabrojala,ima svoju kucu na dnu preduzeca.Dok je firma u toku rada,on je zatvoren,kad radnici odu on se pušta vani,i tu je.

Ostaje samo da vidim sutra što ce biti.Jer ima jedna žena u koja radi u rukovodstvu firme,pisala sam vec gore.Rekla je ako sutra nebude izašao,da danas se zove veterinar,međutim ta žena nije došla danas na posao,jer je vadila neke nalaze.Sutra dolazi drugi portir,jedna djevojka,koja je zvala u Ponedjeljak veterinara.I ona dolazi na posao sutra u 14:00h,ako bude ova u rukovostvu žena radila,ova portirka ce 100% otici i zamoliti da se zove veterinar.

Radnicu u Salonu su u Ponedeljak baš pricali,da bi skupili novac za hranu.Međutim jucer je ova portirka kupila 3l mlijeka,za sutra je rekla da ce 4l kupiti,jer to forma daje novac.I neko je prije toga kupio bobice,koje nije imao mjesec - dva ne znam tacno.

Ja sam malo pretjerala kad sam pisala da nije izlazio više od 3 mjeseca.Ali da je,samo je imao tvrdu stolicu.To je zato barem pretpostavljam,i ja i ostali,jer mu se non stop kuha riža.A veterinar je rekao da se strogo izbaci riža.

Mene zanimalo mišljenje oko kapi,da li se smiju davati,i da li postoji neki prirodan nacin ishrane,ili lijekova,da pocne izlaziti van,i imati normalnu stolicu,ako ovi ne budu zvali veterinara.Ali nadam se da ce sutra zvati.

Mislim da je u Ponedjeljak zadnji put imao stolicu.Još uvijek ne znam kako nisu pomogle dvije inekcije i dvije tablete.

Setra
02-02-2011, 11:29 PM
Pa cukica pobrsti travu,oni to znaju da proćeraju,pa imaju stolicu,ne znam vidite sa veterinarom ili mu dajte dulkolaks,nije to nešta agresivno od lijekova,a morete i suhi šljiva...možda ne znam...

A cukica je pravo lijep ko lav...:tongue2:

Mirel
03-02-2011, 12:37 PM
Ma ako sumnjate u zatvor, nek ga uhvati dvoje stavite mu brnjicu, uguraj te dulkolaks čepić u anus naskodit mu nece sigurno a najbrze ce djelovat.

nermich-x
03-02-2011, 12:45 PM
Dulkolaks,cepici.Interesuje me,ovako,buduci da se kod nas ne može sad u apotekama kupiti ništa na slobodno bez ljekarskog recepta,osim par sitnih lijekova.

Znate što ja mislim,a i vecina ljudi,da mu se je oko repa skupilo,i sad to ne može da izađe,van.

Jako mi je neugdno pisati,o tome,jer vjerujem nađe se neka budaletina da se slatko ismije,mojim pisanjima,ali dobro.

Ovo je previše ozbiljno,mislim da je moj pas,to bi bilo davno riješeno

Hava
03-02-2011, 12:57 PM
Ma ako sumnjate u zatvor, nek ga uhvati dvoje stavite mu brnjicu, uguraj te dulkolaks čepić u anus naskodit mu nece sigurno a najbrze ce djelovat.
Ne ide to tako.
Ili ga klistirati ili voditi veterinaru

Setra
03-02-2011, 01:10 PM
Dulkolaks,cepici.Interesuje me,ovako,buduci da se kod nas ne može sad u apotekama kupiti ništa na slobodno bez ljekarskog recepta,osim par sitnih lijekova.

Znate što ja mislim,a i vecina ljudi,da mu se je oko repa skupilo,i sad to ne može da izađe,van.

Jako mi je neugdno pisati,o tome,jer vjerujem nađe se neka budaletina da se slatko ismije,mojim pisanjima,ali dobro.

Ovo je previše ozbiljno,mislim da je moj pas,to bi bilo davno riješeno

U privatnim apotekama možeš uzet čega god hoćeš bez recepta,jedino i oni išću za analgine.

nermich-x
03-02-2011, 01:54 PM
U privatnim apotekama možeš uzet čega god hoćeš bez recepta,jedino i oni išću za analgine.

Sumnjam da može i ovdje.Postoji jedna privatna apoteka,i ni tu nedaju bez ljekarskog recepta,ni analgine.

Mirel
04-02-2011, 01:06 PM
Sumnjam da može i ovdje.Postoji jedna privatna apoteka,i ni tu nedaju bez ljekarskog recepta,ni analgine.

Ajd da rijesimo problem, poslat cu ti broj u PP imam rodjaka koji studira veterinu, nazovi ga pa se posavjetuj.

nermich-x
04-02-2011, 01:09 PM
Ajd da rijesimo problem, poslat cu ti broj u PP imam rodjaka koji studira veterinu, nazovi ga pa se posavjetuj.

Hvala,ali problem je još jucer riješen.Veterinari su dolazili,i stavili mu nešto u usta,valjda cistili crijeva,uglavnom nemam pojma,oko tih stvari,i dali su mu ulje da kao ricinovo,ne znam nešto tako se zove,da mu se daje u hranu.

Sve u svamu poceo je izlaziti,od sinot još.

Setra
04-02-2011, 10:17 PM
Hvala,ali problem je još jucer riješen.Veterinari su dolazili,i stavili mu nešto u usta,valjda cistili crijeva,uglavnom nemam pojma,oko tih stvari,i dali su mu ulje da kao ricinovo,ne znam nešto tako se zove,da mu se daje u hranu.

Sve u svamu poceo je izlaziti,od sinot još.

Ma ja kako se nismo prije sjetili ricinusovog ulja...ccccc
Biriladž za zatvor...fkt...:bluewinky

nermich-x
04-02-2011, 10:23 PM
Ma ja kako se nismo prije sjetili ricinusovog ulja...ccccc
Biriladž za zatvor...fkt...:bluewinky

Sad je sve uredu.Veterinari su zakon.Ipak mene brinule ove kapi,koje troše ljudi,ali hvala Bogu nije mu ništa bilo.

Može lock,ja nemam što više pisati,ovdje.

A L I
04-02-2011, 10:56 PM
Bojim se da cuko nema tumor na debelom crijevu, odvedite ga što prije veterinaru.

nermich-x
04-02-2011, 11:04 PM
Bojim se da cuko nema tumor na debelom crijevu, odvedite ga što prije veterinaru.

Cuj tumor?,pa bio veterinar jucer.Mislim ovdje svi znamo što je problem i od cega je.Jer mu non-stop daju gustu kuhanu rižu,i to ga je zacepilo.
Jucer kad su oni svoje odradili,mislim veterinari,danas je živno,i bolji je.

Kako ce imati tumor,taj pas jede ljudsku hranu,osim bobica,koje mu se zasebno kupuju,taj pas je maltene,domaca životinja,nije skitalce.

Jede kuhanu hranu.Njemu se i meso kuha,pa se stavlja u hranu.Osim hrenovki,koje mu se daju tek,tako.

Nisam strucnjak,za veterinu,i ne razumijem se u tu vrstu oblasti,ali cisto sumnjam da je to,to u što sumnjaš,jer poznajem tog psa,i znam što jede,kakvu hranu jede.

Tumor se stvara usljed loše ishrane,ali ja kažem taj pas jede zdravu hranu.On živi kao kralj,njemu moraju kuhati hranu,i dati mu je tako.

Strogo izbaciti rižu,gusto kuhanu.

A L I
04-02-2011, 11:08 PM
Čuj, nebitno je šta jede, tumor debelog crijeva dosta je čest i u pasa kao i kod ljudi.

Ne može hrana sama od sebe izazvati zatvor. Može na dan, dva, ali da mjesecima nema stolicu nemoguće.

Ima li krvi u to malo izmeta? Probajte dulkolaks tablete ili čepiće, ako to ne pomogne, ne znam šta će.

nermich-x
04-02-2011, 11:12 PM
Čuj, nebitno je šta jede, tumor debelog crijeva dosta je čest i u pasa kao i kod ljudi.

Ne može hrana sama od sebe izazvati zatvor. Može na dan, dva, ali da mjesecima nema stolicu nemoguće.

Kad sam napisala da 2-3 mjeseca nema stolicu,pogriješila sam,to sam i napisala kasnije.
2-3 mjeseca se muci,moram se izraziti nateže se,imao je ali tvrdu stolicu.Znaci zacepljenje,unutrašnje,jedi ti rižu godinu dana samo,samo rižu na gusto kuhanu,jedi godinu dana,ima kamen da se stvori unutar.

Opet kažem ne razumijem se u tu oblast,ali sigurno bi ljudi koji su strucni za to,nešto vidjeli,i skontali.

Ne znam ne gledam pseciji izmet,ali ljudi koji paze na njega,hrane,ga i cuvaju,kažu da je poslije posjete veterinara jucer izašao,i imao da se izrazim proljev.

Ono što su oni uradili,dali mu neke kapi kroz usta,i dali richinocvo ulje,kako se zove,ne znam nazive lijekova,ovaj to su dali da se daje u hranu,pa su mu danas to dali u supu.

A L I
04-02-2011, 11:14 PM
Riža sama po sebi ne može izazvati zatvor, jer je to namirnica sa puno vlakana,
i samo može pospješiti bržu probavu. Posebno kuhana riža.

nermich-x
04-02-2011, 11:17 PM
Riža sama po sebi ne može izazvati zatvor, jer je to namirnica sa puno vlakana,
i samo može pospješiti bržu probavu. Posebno kuhana riža.

Ne znam stvarno,ja znam samo što se je pricalo,i da je posljedica riža,a to je i veterinar rekao da se strogo izbaci kuhana riža,na gusto,koja mu se pravila.

Ja znam kad covjek ima proliv,da mu se preporucuje riža...Razumijem se i ja u neke stvari.

A L I
04-02-2011, 11:21 PM
Jesi li primjetila krv u izmetu?

nermich-x
04-02-2011, 11:25 PM
Jesi li primjetila krv u izmetu?

Kao što rekoh,negledam pseci izmet,i nisam stalno uz tog psa,da mogu primjetiti bilo što.

Znam da je problem riješen.:imsorry:

A L I
04-02-2011, 11:27 PM
Neka se zatvori onda tema.

Uzdravlje.