PDA

Pogledajte punu verziju : Logosoft od 1.marta sniženje cijena

Demien
03-02-2011, 11:59 AM
E šta je konkurencija :)
Logosoft pored što je povećao brzine pristupa, sada snižava cijene. E ovo već zaslužuje slogan "Idemo prvi, dajemo više!"

Konkretno koristim Trio+ paket i nikada nisam imao niakvih problema :)

Dosadašnji LOL xDSL paketi od 01.marta 2011.godine su dostupni po NIŽIM cijenama:

Alfa:
Maksimalna moguća brzina pristupa:
do 3072/256 kbps (*)
Limit saobraćaja: nema - Flat (*)
Mail adrese: 1 (50 MB mailbox)
Web hosting (MB): ne
Cijena: 20,00 KM
Uključena terminalna oprema

Beta:
do 6144/384 kbps (*)
Mail adrese: 1 (150 MB mailbox)
Web hosting (MB): 10
Cijena: 30,00 KM
Uključen terminalna oprema

Omega
do 15Mbps/1 Mbps (*)
Mail adrese: 1 (150MB mailbox)
Web hosting (MB): 20
Cijena: 50,00 KM
Uključena terminalna oprema

I ono bitnije: Paketi usluga:

Paket Trio+ (57 KM) sadrži:
xDSL Internet paket Omega + modem sa integrisanim wireless routerom
Maksimalna moguća brzina pristupa: do 15Mbps/1 Mbps (*)
Web hosting (MB): 20
Uključena terminalna oprema koja ostaje u vlasništvu Logosofta.
IPTV usluga SuperTV + STB (Set Top Box)
Mjesečna pretplata za SUPER TV: 25,00 KM (bez uključenog PDV-a)
Kompletna usluga fiksne telefonije + telefonski uređaj
Novi telefonski broj i 15,00 KM koji se mogu potrošiti na domaće i međunarodne telefonske pozive. Nema mjesečne pretplate za telefon. Iznos od 15,00 KM možete potrošiti u potpunosti na telefonske pozive. Ostvareni saobraćaj se tarifira prema važećem cjenovniku koji možete pogledati na ovom linku. Pozivi unutar mreže Logosofta su besplatni za korisnike naših telefonskih usluga. Uključena je potrebna terminalna oprema (telefonski uređaj) koja ostaje u vlasništvo Logosofta na lokaciji korisnika, ako ista nije otkupljena.

Paket Trio (42 KM) sadrži:
xDSL Beta paket + modem za xDSL Internet
Maksimalna moguća brzina: do 6144/384 kbps (*)
Kompletna usluga fiksne telefonije
Novi telefonski broj i 15,00 KM koji se mogu potrošiti na domaće i međunarodne telefonske pozive. Nema mjesečne pretplate za telefon. Iznos od 15,00 KM možete potrošiti u potpunosti na telefonske pozive. Ostvareni saobraćaj se tarifira prema važećem cjenovniku koji možete pogledati na ovom linku. Pozivi unutar mreže Logosofta su besplatni za korisnike naših telefonskih usluga. Uključena je potrebna terminalna oprema (telefonski uređaj) koja ostaje u vlasništvo Logosofta na lokaciji korisnika, ako ista nije otkupljena.

Paket Duo+ (32 KM) sadrži:
xDSL Beta paket + modem za xDSL Internet
Maksimalna moguća brzina: do 6144/384 kbps (*)
Neophodna oprema

Cijene bez PDV-a

soft|cy
03-02-2011, 12:26 PM
Jesmo li ovo ušli u digitalnu eru | 21. vijek ?

2012
03-02-2011, 12:44 PM
cc kad se telekom popravi nama i ovi nadmaše haha

Ojha
03-02-2011, 12:47 PM
Jesmo li ovo ušli u digitalnu eru | 21. vijek ?

Još smo daleko, ali polako napredujemo...:drinker:

Hava
03-02-2011, 12:55 PM
Nemaju najvažnije "POKIREVNOST"

Kakaljin
03-02-2011, 01:12 PM
Nemaju najvažnije "POKIREVNOST"

kada budu pokrili za pocetak kompletan kanton Sarajevo onda mogu da se pocnu busati sa cijenama

evo ja nudim paket interneta od 10 Mbit/s bez ogranicena za 10 KM mjesecno sa pdv-om , ali nudim samo svojoj zgradi u kojoj ima 20 stanova :)

EternalForce
03-02-2011, 01:15 PM
kada budu pokrili za pocetak kompletan kanton Sarajevo onda mogu da se pocnu busati sa cijenama

evo ja nudim paket interneta od 10 Mbit/s bez ogranicena za 10 KM mjesecno sa pdv-om , ali nudim samo svojoj zgradi u kojoj ima 20 stanova :)

Jeste brate !

@ ovog sto je napravio topic, Kog đavola pravis novi topic ? Šta mene boli briga za LoL, post-aj ovo u neku temu gdje se razgovora o netu :|

Kako mene nervira kad neko dodje i govori "OJ VIDI LoL-a omG KAKO SU JAKI" a nemaju ni 1000 korisnika.

Demien
03-02-2011, 02:12 PM
Jeste brate !

@ ovog sto je napravio topic, Kog đavola pravis novi topic ? Šta mene boli briga za LoL, post-aj ovo u neku temu gdje se razgovora o netu :|

Kako mene nervira kad neko dodje i govori "OJ VIDI LoL-a omG KAKO SU JAKI" a nemaju ni 1000 korisnika.

Sekcija je internet i otvorio sam novu temu... U cemu je problem ???
I raspitaj se koliko imaju korisnika!

britanac
03-02-2011, 03:06 PM
Sekcija je internet i otvorio sam novu temu... U cemu je problem ???
I raspitaj se koliko imaju korisnika!
Korisnik sam BH Telecoma ali mi je drago pogledati ponudu konkurencije jer svaka "tržišna utakmica" može donijeti samo bolji kvalitet i bolje pakete u ponudi......!!!

berin8
03-02-2011, 03:57 PM
Ma Logosoft nema konkurencije.svaka im casto za ovo snizenje.Kada ja mogu u svako doba noci pokucati na vrata i platiti racun a da ne stojim u redu se zove fenomenalna usluga!

Mindfreak191
03-02-2011, 04:54 PM
Mislim sve je to super i fino od logosofta, al džaba kad nemaju kao što kolega reče ono najvažnije "pokrivenost" :S

zippoo
03-02-2011, 05:03 PM
meni se svaka zdrava konkurencija svidja,nemam nista protiv kad cijene idu dole a kvalitet usluga ostaje isti ili bolji

problem svih drugih operatera je kao sto vec napisaste,mala pokrivenost i sporo sirenje,tako da se oni ne mogu ni zvati prava konkurencija velikim igracima,ali nema veze,onim kojima je usluga dostupna,neka imaju sto jeftinije usluge

bh telekom zna i sam da je u sarajevu najveca konkurencija i da je tu njihovo ucesce i najmnje ali oni ubiru profit u svim drugim gradovima,gdje je konkurencija ocajna,wirelless provajderi ili kablovski sa malim brzinama i vrlo nestabilni internetom,sto je danas nedopustivo,recimo ja bi radije iskljucio net nego da mi stanlo puca veza

Planinar
03-02-2011, 06:55 PM
Ma Logosoft nema konkurencije.svaka im casto za ovo snizenje.Kada ja mogu u svako doba noci pokucati na vrata i platiti racun a da ne stojim u redu se zove fenomenalna usluga!
A upitaš li se ti ikada kako i koliko su ti ljudi plaćeni za svoj rad,koje im je i koliko radno vrijeme, koliko imaju godišnjeg odmora,praznika,slobodnih dana recimo povodom rođenja djeteta , smrti (nedaj bože) užeg člana porodice.Koliki im je regres (znaju li uopšte ti radnici šta je to).Da skratim ... TELECOM bez obzira na sve što se priča i piše ipak je zakon.Lako je logosoftu imati takve cijene,gazdi ne manjka ni marka, zarade mu oni kod kojih možeš platiti račun tokom cijele noći..

telefon
03-02-2011, 07:07 PM
slazem se da je bht najbolja firma ali kada imas neodredjeni radni odnos u njoj a sve ostalo samo foteljasi i cekaju penziju...
sigurno i za ovo da uvedu flat morali zvati ljude iz siemensa da usteluju i spoje nove kablove

Thug Heart
03-02-2011, 07:19 PM
uaaaa Logosoft naprijed BHT zivio netFlat "Logosoft od 1.marta sniženje cijena" vidi se da kopiraju "...već od 1. marta ove godine..."

Demien
04-02-2011, 07:55 AM
uaaaa Logosoft naprijed BHT zivio netFlat "Logosoft od 1.marta sniženje cijena" vidi se da kopiraju "...već od 1. marta ove godine..."

@ Thug: Care, logosoft ima flat preko godinu dana na xdsl-u. A BH telecom još ne... Toliko o kopiranju (radije slogan, idemo zadnji, krademo više, bacamo mrvice)

A ako cemo o pokrivenosti, ja htio prije nego sam imao mogucnost uzeti optiku logosofta uzeti Moja TV Premi. Zivim u hrasnom, 200 metara od centrale... kažu mi da nemaju tehničkih mogućnosti, stare parice....

Da se razumijemo.... i selendre o kojima pričate... na većini njih nije moguće imati usluge tipa IPTV i slično jer je neophodno obezbijediti najmanje 20 Mbps propusnosti, a oni to nisu u stanju zbog dotrajale infrastrukture. Većina ljudi u Sa koje poznajem imaju ogromnih problema sa mojom TV upravo zbog infrastrukture...

Logosoft bar nešto radi... Proširuju se, kako tako... Valja prekopati sarajevske ulice i položiti optiku... Sav posao oko dobijanja dozvola, sezona građevinskih radova, itd itd.... Ljudi bar kontinuirano rade.... I stalno sniženja i unapređivanje usluga... Naposlijetku, postoji li pouzdaniji medij od optike (toliko o stabilnosti usluga)

I za kraj... svi vi što komentarišete, isfrustrirani činjenicom da nemate izbora osim Telecoma.... Da li vam logosoft dođe do zgrade sa optikom vidio bih vas sve kako bi pohrlili da ga uvedete...

Magnum3.5.7
04-02-2011, 08:53 AM
@ Thug: Care, logosoft ima flat preko godinu dana na xdsl-u. A BH telecom još ne... Toliko o kopiranju (radije slogan, idemo zadnji, krademo više, bacamo mrvice)

Počinješ biti dosadan i predvidljiv, ja tebe razumijem da hvališ Logosoft jer si na njemu, ali da kažeš da Telecom nema flat to je netačno, Telecom je imao flat još prije nego je Logosoft uveo ove kvazi flat pakete od 150GB, Telecom je imao flat ADSL MAX 128/64kbps 150KM bez PDV-a i ADSL MAX Plus 256/64kbps 280KM bez PDV-a ovo je iz 2005 godine.

Vendetta
04-02-2011, 09:03 AM

Druze, Logosoft nikad' nije imao flat!
Na kojoj je to osnovi flat, kada su svi paketi ograniceni na 150GB(download+upload), pogotovu paket Omega sa kojim 150GB mozes svuci za jedan dan!?

I taj najveci paket sa 15Mbit-a downloadom i 150GB prometa ako je na fer osnovi, ona je 0.03%

Demien
04-02-2011, 09:11 AM
Na kojoj je to osnovi flat, kada su svi paketi ograniceni na 150GB(download+upload), pogotovu paket Omega sa kojim 150GB mozes svuci za jedan dan!?

I taj najveci paket sa 15Mbit-a downloadom i 150GB prometa ako je na fer osnovi, ona je 0.03%

Kao sto rekoh... Molim te mi po stavkama navedi na šta ćeš mjesečno svući 150 GB?
Nek telekomovih 2, 8, i 20 GB znače nešto....

Koje ti opcije za net imaš ? Vjerovatno BH telecom i nekog budi boze wireless providera to je to... Ne budi isfrustriran...

Kakaljin
04-02-2011, 09:47 AM

Kao sto rekoh... Molim te mi po stavkama navedi na šta ćeš mjesečno svući 150 GB?
Nek telekomovih 2, 8, i 20 GB znače nešto....

Koje ti opcije za net imaš ? Vjerovatno BH telecom i nekog budi boze wireless providera to je to... Ne budi isfrustriran...

od 1. marta fer osnova kod logosofta je 0,03% a kod bh telekoma 50%

belami
04-02-2011, 06:04 PM
To je sad to ja.. sebi jedu ovih 10_tak što su na logosofu i njihovom flatu od 150 GB , neće se sad moći puhati i duhati kao imaju flat od 150 GB , i prkositi .
To je to zavist i zavist ....
Sve sam probao BIhnet pa wirles sa najnovijom tehnologijom i sa tog wirlesa pobjegao na bihnet poslije tri mjeseca ,ovako je radio taj wirles 10 dana bilo ok 10 dana polovično a zadnjih 10 dana u mjesecu gotovo bez protoka od ujutro pa do podne.....

Mc. Blade
04-02-2011, 06:15 PM
A šta se sada svi svađate?

BH telekom uvodi Flat ADSL od marta i šta je sada problem?
Ja sam na ADSL 8G već skoro pola godine pa sam evo živ i zdrav a kamoli da imam i taj fer limit od 150 gb.

Realno gledajući ljudi će možda najviše 3 mjeseca ići do maksimuma a to je skoro pola terabajta tj. 500 gb.

Ne shvatam kako vam i to nije dovoljno pa se prepucavate.
Nećete valjda sjediti po čitav dan i noć i skidati fajlove sa rapidshare-a i torrenta i stalno gledati YouTube?

Pravite problem i frku ni od čega!

Planinar
04-02-2011, 09:03 PM

A ako cemo o pokrivenosti, ja htio prije nego sam imao mogucnost uzeti optiku logosofta uzeti Moja TV Premi. Zivim u hrasnom, 200 metara od centrale... kažu mi da nemaju tehničkih mogućnosti, stare parice....

Da se razumijemo.... i selendre o kojima pričate... na većini njih nije moguće imati usluge tipa IPTV i slično jer je neophodno obezbijediti najmanje 20 Mbps propusnosti, a oni to nisu u stanju zbog dotrajale infrastrukture. Većina ljudi u Sa koje poznajem imaju ogromnih problema sa mojom TV upravo zbog infrastrukture...

Logosoft bar nešto radi... Proširuju se, kako tako... Valja prekopati sarajevske ulice i položiti optiku... Sav posao oko dobijanja dozvola, sezona građevinskih radova, itd itd.... Ljudi bar kontinuirano rade.... I stalno sniženja i unapređivanje usluga... Naposlijetku, postoji li pouzdaniji medij od optike (toliko o stabilnosti usluga)

I za kraj... svi vi što komentarišete, isfrustrirani činjenicom da nemate izbora osim Telecoma.... Da li vam logosoft dođe do zgrade sa optikom vidio bih vas sve kako bi pohrlili da ga uvedete...

Više sam isfrustriran činjenicom da si malo.....:confused:
Čuj da vam LOGOSOFT dođe do zgrade sa optikom??????
Pa normalno čovječe da je optika čudo i TELECOM i ovaj i onaj i Suljo i Mujo sa Fatom da dođu sa optikom bilo bi OK

Demien
07-02-2011, 04:04 PM
Tema je bila Logosoft i snižavanje cijena.... Odmah blaćenje.... E onda sam morao da reagujem.... Bilo kako bilo informacija je predstavljena... A svi vi na BH telecomu uzivajte :). Živo me interesuje koliko će vam stabilna konekcija i brzina biti kada od marta svi silni korisnici širom BH pristave kojekakve downloade ;)

U martu tema iskustva i primjedbe ;)
Vidimo se.

Kakaljin
07-02-2011, 04:48 PM
Tema je bila Logosoft i snižavanje cijena.... Odmah blaćenje.... E onda sam morao da reagujem.... Bilo kako bilo informacija je predstavljena... A svi vi na BH telecomu uzivajte :). Živo me interesuje koliko će vam stabilna konekcija i brzina biti kada od marta svi silni korisnici širom BH pristave kojekakve downloade ;)

Vidimo se.

Ne mozes porediti 10.000 korisnika sa mogucih min. 100.000 korisnika i stabilost veze.

svaka konekcija gdje ima malo korisnika je stabilnija, ali do sada je bht adsl bio veoma stabilan sa starom infrastrukturom.

tako da o medjusobnoj stabilnosti logosofta i BHT mozemo raspravljati kada logosoft bude pokrio cijeli kanton Sarajevo za pocetak

campi
08-02-2011, 10:06 AM

Vidimo se.

To je prica za malu djecu. BHTelecom je imao kapacitet da ovakav flat uvede vec prije 2-3 godine, a nisu zato sto imaju monopol, i htjeli su da izmuzu sto vise para od naroda.

Dalton
08-02-2011, 10:15 PM

Vidimo se.

Bitno je da mi bez argumenata naklapamo o BH Telecom infrastrukturi. :)
Ne brini drug, i vjeruj da će sve ići bez ikakvih problema. ;)
Biće nam drago da te primimo ponovo pod BIHnet krilo kad vidiš da sve ide bez problema.

EternalForce
09-02-2011, 09:23 AM
Biće nam drago da te primimo ponovo pod BIHnet krilo kad vidiš da sve ide bez problema.

Šteta, ne mogu ti dati ponovo rep :D

Demien
14-02-2011, 12:36 PM

Sve da se to i desi, nikada mi neće moći dati ponudu kakvu mi daje logosoft. Zašto bih se onda vratio pod "vaše" krilo ?!

belami
14-02-2011, 04:56 PM
Sve da se to i desi, nikada mi neće moći dati ponudu kakvu mi daje logosoft. Zašto bih se onda vratio pod "vaše" krilo ?!

Meni se čini da tebi samo smeta činjenica da BH telekom uvodi flat fair 50% za 14 dana i da se ti više nećeš moći kur.... sa tvojim o,3% flatom.
Otkud ti znaš da će bihnetova konekcija biti slaba i da će pucati, i bogati šta je to Sarajevo prema ostalom dijelu BiH da bi ti ostatak nazivao selendrama u svojim postovima.
Da ti nisi iz kakve selendre sišao u Sarajevo a prljavi opanci ti ostali u grmlju !!
Otkud ti pravo da vrijedjaš i ponižavaš ???

Evo srtučnjak još za tebe link pa pogledaj kako rai ADSL ( Bh telekom ) a kako kabelski internet ( Logosoft ) pa će ti biti jasno gdje će prije doći do zagušenja da nelupetaš ti i ostali koji pričaju kvazinauko o navodnom zagušenju ADSL-a
http://www.bhtelecom.ba/po_adsl_ostali.html

Zed's Dead
14-02-2011, 05:18 PM
da bi mali provajderi preživjeli moraju nuditi više od bh telecoma. dosad je bilo tako a i od 1. marta će biti tako.