PDA

Pogledajte punu verziju : Pitanje u vezi ULTRA FREE 100 + 100 - BHTelecom

BenJo_O
01-03-2011, 07:18 PM
Zanima me koliko dugo traje ova ULTRA FREE usluga, je li čitav dan, ili dok ne potrošim 100 poruka i 100 minuta razgovora ?

Evo tekst :
Od 1. do 30. marta
Za 2 KM aktivirajte svoj bonus 100 +100 slanjem besplatne prazne SMS poruke na 061 1115 i dnevno razgovarajte 100 minuta u BH Mobile mreži i pošaljite 100 SMSova na bilo koje mobilne ili fiksne brojeve u BiH!

Pridružite se Ultra Free društvu!
Veselite se! Razgovarajte ili se SMSajte!

Tokom trajanja 24-satnog Ultra Free perioda možete provjeriti preostali broj minuta i SMS poruka, ukucavanjem koda *102# za provjeru preostalih minuta, odnosno koda *101# za provjeru preostalog broja SMSova.

U svakom trenutku možete deaktivirati Ultru Free slanjem SMSa bez sadržaja na broj 061 1116. U toku jednog dana možete više puta aktivirati i deaktivirati Ultra Free opciju, s tim da se svaka ponovna aktivacija naplaćuje 2 KM automatski sa Vašeg Ultra korisničkog računa.

Ultra jednostavno. Jednostavno – ULTRA!

Izvor (http://www.bhtelecom.ba/portalnovost+M505639d7273.html)

The Shade
01-03-2011, 07:35 PM
Pa pise ti sve. Od 1. do 30. marta.

thief
01-03-2011, 07:53 PM
Tokom trajanja 24-satnog Ultra Free perioda

znači za 2km kupiš 100min i 100sms kad istekne 24sata ne vrijedi ti više ,moraš sve ptoršiti u roku 24sata

SpiritWalker
01-03-2011, 07:56 PM

znači za 2km kupiš 100min i 100sms kad istekne 24sata ne vrijedi ti više ,moraš sve ptoršiti u roku 24sata

Koja glupost. Pa da 24h tipkam neću stić' poslat 100 poruka. -.-'

The Shade
01-03-2011, 08:00 PM
Koja glupost. Pa da 24h tipkam neću stić' poslat 100 poruka. -.-'

Da, veoma glupo. Koja je poenta u 24 h 100 besplatnih minuta i poruka.
Dobro ako neko ima bas velike zahtjeve pa trosi vise od +2km po danu, isplati se.

Na kraju ce biti kao i prosla tarifa, jeftinije poruke, a vamo poziv dere. Ima neka caka tu :)

Tribbiani
01-03-2011, 08:23 PM
Čudnih li ljudi... Kad ništa ne uvode ne valja, kad naprave bilo kakav pomak naprijed opet ne valja. De se opustite malo.

telefon
01-03-2011, 08:31 PM
kako pa ovo je dobro bas...
ako netko trosi vise ili sta ja znam onda to aktivira i eto dodje ti min 1 pf i sms 1 pf...
recimo nesto pravis ovo ono stelas antenu i isplati se sigurno ....maltene 2 sata si na vezi

BenJo_O
01-03-2011, 08:36 PM

Ovo me najviše zbunjuje :S
Na koji mail mogu poslati BHTu pojašnjenje za moje pitanje ?

qwerty
01-03-2011, 08:41 PM
Čudnih li ljudi... Kad ništa ne uvode ne valja, kad naprave bilo kakav pomak naprijed opet ne valja. De se opustite malo.

Slazem se s tobom nekim ljudima nikako ugoditi, dok nisu imali ovo dok je samo mtel imao ovaj fazon onda je bilo joj sto nemamo vidi kako oni imaju to, sad kad i bht ima to isto onda opet ljudi kukaju joj malo vremena za potrositi, jeste ali niko vas ne tjera ponuda je uzmi ili ostavi, ako vam ova akcija ne odgovara vasim potrebama jednostavno ne iskoristiti je i rijesili ste svoj problem :)

qwerty
01-03-2011, 08:42 PM

na koje pitanje posalji na pitajte.nas@bhtelecom.ba ili bolje na halil.sabanovic@bhtelecom.ba

Tribbiani
01-03-2011, 09:04 PM

Ne razumijem šta ti nije jasno? Ako si danas aktivirao tu uslugu, ista ti vrijedi 24 sata, tj. do sutra u isto vrijeme. U tom periodu imaš mogućnost provjeriti koliko ti je minuta/poruka preostalo.

SpiritWalker
01-03-2011, 09:06 PM
Da, veoma glupo. Koja je poenta u 24 h 100 besplatnih minuta i poruka.
Dobro ako neko ima bas velike zahtjeve pa trosi vise od +2km po danu, isplati se.

Na kraju ce biti kao i prosla tarifa, jeftinije poruke, a vamo poziv dere. Ima neka caka tu :)

Nikad onu tarifu neću skontat. :S
Malo su nefer odigrali, sve kao pojeftinjenje kad aktiviraš neku od tarifa, al' te zato ODERE u nečem drugom. -.-

studeni76
01-03-2011, 09:20 PM
Ne razumijem šta ti nije jasno? Ako si danas aktivirao tu uslugu, ista ti vrijedi 24 sata, tj. do sutra u isto vrijeme. U tom periodu imaš mogućnost provjeriti koliko ti je minuta/poruka preostalo.

Jel vrijedi baš 24h od vremena aktiviranja? il je ograničenje od ponoći do ponoći?
Hvala

Tribbiani
01-03-2011, 09:22 PM
Jel vrijedi baš 24h od vremena aktiviranja? il je ograničenje od ponoći do ponoći?
Hvala

Sutra ću probati pa ću ti reći. Ako je vjerovati vijesti sa Portala onda vrijedi 24 sata.

BenJo_O
01-03-2011, 09:23 PM

Uredu, shvatio sam da traje 24 sata, i to sve, al opet, ne logično ali eto...

studeni76
01-03-2011, 09:26 PM
Sutra ću probati pa ću ti reći. Ako je vjerovati vijesti sa Portala onda vrijedi 24 sata.

Malo sam se zaletio pa sam sad to aktivirao. kontam da sam se zeznuo ako je do ponoci vijek trajanja.

Tribbiani
01-03-2011, 09:27 PM
Malo sam se zaletio pa sam sad to aktivirao. kontam da sam se zeznuo ako je do ponoci vijek trajanja.

Piše li ti šta kada provjeravaš preostale minute (*102#) do kada važi?

studeni76
01-03-2011, 09:29 PM
Piše li ti šta kada provjeravaš preostale minute (*102#) do kada važi?

Piše ovo: Račun važi do 02.03.2011. Ako dobro razumijem onda je do ponoći. Bacio sam 2KM, al dešava se :(

Tribbiani
01-03-2011, 09:30 PM
Piše ovo: Račun važi do 02.03.2011. Ako dobro razumijem onda je do ponoći. Bacio sam 2KM, al dešava se :(

Što će reći da ne važi 24 sata već važi do 24 sata. Cc...

studeni76
01-03-2011, 09:35 PM
Što će reći da ne važi 24 sata već važi do 24 sata. Cc...

To je nedorečenost obavještenja, nije baš najjasnije. Uglavnom je od 00-24h

nermich-x
01-03-2011, 09:52 PM
Jel to traje samo mjesec dana,ta usluga.Samo zanovijetaju s ovim uslugama,nikako da ih skontam.
I šta kad prođe to 24h,a ispucaš tih 100+100 moraš puniti krediti,ili,se naplacuje poslije,s iste ultra dopusnke kartice.

studeni76
01-03-2011, 09:56 PM
Jel to traje samo mjesec dana,ta usluga.Samo zanovijetaju s ovim uslugama,nikako da ih skontam.
I šta kad prođe to 24h,a ispucaš tih 100+100 moraš puniti krediti,ili,se naplacuje poslije,s iste ultra dopusnke kartice.

Ako sam ja dobro razumio, trajat ce samo ovaj mjesec. Znači dnevno platiš 2KM i koristiš 100+100, do ponoći. Sutra ponovo uplati i tako u krug.

qwerty
01-03-2011, 09:57 PM

mislim d to jos nisu predvidjeli, ajd volio bih i tog ultrasa vidjeti koji ce sve ispucati :) salim se pa vjerovatno ide normalno kasnije trosi se preostali kredit i ako ga nema on se treba dopuniti da bi se moglo razgovarati i sms-ati.

Stryker
01-03-2011, 10:00 PM

Kad prođe 24 sata, šalješ kod ponovo za 2 KM i imaš druga 24 sata da ispucaš tih 100+100.

nermich-x
01-03-2011, 10:10 PM
Cekajte,šaljem sa rasploživog kredita koji imam ili moram kupovati tu novu dopunu.
Poslije mjesec dana nema te više usluge?

Tribbiani
01-03-2011, 10:12 PM
Cekajte,šaljem sa rasploživog kredita koji imam ili moram kupovati tu novu dopunu.

Ako imaš preko 2 KM (i aktivan račun) ne moraš kupovati novu dopunu.

Za sada traje mjesec dana. Možda i produže, ko zna.

qwerty
01-03-2011, 10:13 PM

mozda nema, a mozda i produze i dalje, da sa raspolozivog kredita ukokliko imas 2km ili vise mozes da kupis tu nazovi uslugu tj. da iskoristis tu dnevnu opciju za 100+100 nakon tog ako si ispucao ili nebitno ti je prodje dan tj. sutradan ti koristis preostali iznos na svom raucnu umanjen za 2KM naravno.

thief
01-03-2011, 11:21 PM
Gdje ovo bilo ljeti znao sam dnevno 10km potrošiti na pozive :D ...
Ja imam samo jedan broj koji zovem i na koji pišem,stavio sam taj broj pod naj broj i izabrao sam tarifu zovi,
poruke su mi prema tom broju 5f a cijena poziva 10f 1min ,mogu za 2km razgovarati 20min ili poslati 40por što je
za moje potrebe dovoljno i odkad to imam uštedio sam dosta novca .

german@ga
02-03-2011, 12:19 AM
Ako imaš preko 2 KM (i aktivan račun) ne moraš kupovati novu dopunu.

Za sada traje mjesec dana. Možda i produže, ko zna.

Znaće se ubrzo :D

german@ga
02-03-2011, 12:44 AM
na koje pitanje posalji na pitajte.nas@bhtelecom.ba ili bolje na halil.sabanovic@bhtelecom.ba
Iskljucivo helpdesk. Ovaj mail od supporta (ako je ovo onaj sa portala "pitajte nas" online) ondavno se ne koristi. Mada se mail može poslati bilo kome u telecomu sa molbom da se uputi na pravu adresu :D

A za trajanje usluge ćemo provjeriti sutra :D

BenJo_O
02-03-2011, 11:05 AM
Evo odgovor na pitanje koje sam poslao na halil.sabanovic@bhtelecom.ba

Akcija „Ultra Free 100+100“ namijenjena je korisnicima Ultra brojeva BH Telecoma i trajat će od 1. do 30. marta. U tom periodu će svaki korisnik aktivnog Ultra broja moći prijavom na spomenutu uslugu dobiti bonus u iznosu 100 minuta razgovora i 100 SMS poruka. Ovaj bonus se može iskoristiti u periodu od 24 sata nakon prijave. U toku perioda od 24 sata svaki korisnik se može prijaviti i odjaviti na uslugu neograničen broj puta i svaki put ostvaruje se spomenuti bonus.

german@ga
02-03-2011, 05:15 PM
Tvoje mišljenje. Ja baš mislim da je ovaj potez super i da treba ostati za stalno. Svima nama koji smo na Ultri i koji ne koristimo često baš mobfone za posao i sl. uvijek moze doci zuta minuta da moraš nešto organizovati, da imaš neki problem i sl.. ili da moraš nekome izdiktirati lekciju sa faksa ili šta već. Mislim da je to poprilicno efikasno da se odradi u tih 100 minuta razgovora!!

Usluga traje narednih 24h od momenta aktivacije (da ne bude nekih zabuna).

qwerty
02-03-2011, 06:42 PM
Smor ako si ti nezadovoljan sulugama BH Telecoma i ako o njima imas negativno misljenje neznaci da sad svi imamo takvo misljenje. Vec sam rekao kada su slicno uvodili mtel i eronet tada je sve bilo ok i BH Telecom se kritikovao zbog toga sto on ne uvodi isto, sada kada je bH Telecom uveo opet kritike, zato dobro ti je Avdija i rekao ako ti odredjena usluga neodgovara enmoras je koristiti nije pod moranje i grubo je reci da je to pljacka i lopovluk, jer nije lopov ti ukrade bez tvog pristanka ovdje sam iniciras kupovinu odredjene usluge. Sto se tice informisanosti mislim da je vrlo jasno i na vrijeme BHT informisao korisnike o tome, ne vidim sta ima tu toliko komplikovano uplatis 2km i taj dan korsitis 100sms+100minuta, po meni to je bolje nego sto eronet ima 200min ili 200sms , jer kod BHT imas i sms i minute. mtel je isto prije slicno organizovao ali na nesto duzi period prvo 7 pa kasnije 3dana mislim da je bilo, ali i taj bonus prosjecan korisnik nije mogao iskoristiti kao i ovaj na bht, samo tamo se davalo vise love.

Naravno da postujem razlicita misljenja, samo kazem obrati paznju na kulturu dijaloga i bez uvreda molim jer Avdija nikog ovdje nije uvrijedio time sto je rekao ono sto sam i sam sada rekao, ako ti se nesto ne svidja to i ne koristis. Ne vidim cemu ta nervoza. Mislim da grijesi, ako mislis da su ostali operateri nesto puno bolji, o tome ti mogu reci oni koji su bili ili su na tim drugim operaterima. Kod mene u kuci su svi na razlicitim operaterima i sve je to isto, samo drugo pakovanje. Po uslugama i cijenama sva tri su tu negdje pa ne vidim bas prevelikog razloga za neko veliko nezadovoljstvo.

bogoljub
05-03-2011, 03:05 PM
Smor ako si ti nezadovoljan sulugama BH Telecoma i ako o njima imas negativno misljenje neznaci da sad svi imamo takvo misljenje. Vec sam rekao kada su slicno uvodili mtel i eronet tada je sve bilo ok i BH Telecom se kritikovao zbog toga sto on ne uvodi isto, sada kada je bH Telecom uveo opet kritike, zato dobro ti je Avdija i rekao ako ti odredjena usluga neodgovara enmoras je koristiti nije pod moranje i grubo je reci da je to pljacka i lopovluk, jer nije lopov ti ukrade bez tvog pristanka ovdje sam iniciras kupovinu odredjene usluge. Sto se tice informisanosti mislim da je vrlo jasno i na vrijeme BHT informisao korisnike o tome, ne vidim sta ima tu toliko komplikovano uplatis 2km i taj dan korsitis 100sms+100minuta, po meni to je bolje nego sto eronet ima 200min ili 200sms , jer kod BHT imas i sms i minute. mtel je isto prije slicno organizovao ali na nesto duzi period prvo 7 pa kasnije 3dana mislim da je bilo, ali i taj bonus prosjecan korisnik nije mogao iskoristiti kao i ovaj na bht, samo tamo se davalo vise love.

Naravno da postujem razlicita misljenja, samo kazem obrati paznju na kulturu dijaloga i bez uvreda molim jer Avdija nikog ovdje nije uvrijedio time sto je rekao ono sto sam i sam sada rekao, ako ti se nesto ne svidja to i ne koristis. Ne vidim cemu ta nervoza. Mislim da grijesi, ako mislis da su ostali operateri nesto puno bolji, o tome ti mogu reci oni koji su bili ili su na tim drugim operaterima. Kod mene u kuci su svi na razlicitim operaterima i sve je to isto, samo drugo pakovanje. Po uslugama i cijenama sva tri su tu negdje pa ne vidim bas prevelikog razloga za neko veliko nezadovoljstvo.

Da li su u ovu uslugu uručunali i pozive van države_?
Ovih 100 min. da li važi ako zovem recimo nekoga u Australiju, Ameriku?
ako jeste onda je stvarno to super, daš 2 Kaemčića i pričaš sat i pol s nekim na kraj svijeta?

ennefsu-l-kabiih
05-03-2011, 03:09 PM
idi bogoljube, ziv bio, na pocetak diskusije
pa procitaj...

:facepalm:

Assistant
05-03-2011, 03:11 PM
ako jeste onda je stvarno to super, daš 2 Kaemčića i pričaš sat i pol s nekim na kraj svijeta?
Zbog ovakvih nam i mogu prodavati muda pod bubrege

cool.mama
05-03-2011, 04:51 PM

idi bogoljube, ziv bio, na pocetak diskusije
pa procitaj...

:facepalm:

Zbog ovakvih nam i mogu prodavati muda pod bubrege

da, stoji ovako: "...razgovarajte 100 minuta u BH Mobile mreži i pošaljite 100 SMSova na bilo koje mobilne ili fiksne brojeve u BiH! ", ali kolega mi reče kako je zvao izvan BiH i pričao besblatno :shock:

denny911
05-03-2011, 05:08 PM
da, stoji ovako: "...razgovarajte 100 minuta u BH Mobile mreži i pošaljite 100 SMSova na bilo koje mobilne ili fiksne brojeve u BiH! ", ali kolega mi reče kako je zvao izvan BiH i pričao besblatno :shock:

Reci kolegi da laze ko pas..

A L I
05-03-2011, 05:09 PM

http://www.freesmileys.org/smileys/big/big-smiley-003.gif

cool.mama
05-03-2011, 06:38 PM
Reci kolegi da laze ko pas..

rekla sam :D

Archer
05-03-2011, 07:38 PM
Mozes samo zvati i slati poruke na fiksne 033 i bh mobile mrezu 061 062
ja sam isprobo i vazilo je 24 sata od trena ukljucenja, dakle od 2 sata popodne 1 marta do 2 sata popodne 2 marta. nema veze s tim ponoć.

Tribbiani
05-03-2011, 07:51 PM
Da li se iznosi zbrajaju ili je to slučaj samo kod mene?

2473234