PDA

Pogledajte punu verziju : Nova ultra opcija ludilo za noc

qwerty
28-06-2011, 07:19 PM
Ultra Fun, ugodan za dan-ludilo za noć!

Tokom mjeseca jula razgovarajte sa Vašeg Ultra broja i do 67 minuta za samo 1 KM !

Ultra Fun je nova tarifna opcija namijenjena Ultra korisnicima koji preferiraju duže razgovore u noćnim satima. Ova promotivna tarifa će biti aktuelna i dostupna za aktivaciju u ograničenom periodu od 01.07. do 31.07. 2011. godine.

vise na link (http://www.bhtelecom.ba/portalnovost+M52c4ef81d1f.html)

qwerty
28-06-2011, 10:39 PM
Eto ga na i BH telecom uvede stavku "naknada za uspostavu poziva" vidjeli su i oni vrlo dobru marketinsku caku u toj uspostavi poziva, ali bez obzira sjajna akcija u kojoj BH Telecom ima namjeru da sacuva i ucvrsti svoju korisnicku bazu prije svega pre paid, jer su ti korisnici u zadnjem periodu bili najnevjerniji korisnici BH Telecoma tako sto je dosta njih migriralo na mtel, tako da ce ovo biti prevashodno pokusaj da se pridobije neka mladja populacija jer cijena poziva od 1-2 feininga po minuti unutar bh mobile mreze je stvarno atraktivna, a moguce da kao i 100+100 ova opcija postane konstanta u ponudi bh telecoma, no vidjecemo sve zavisi o tome hoce li im se ista isplatiti :)

tamnicar
29-06-2011, 12:34 AM
Svidja mi se sto ima konkurencije medju ovim operaterima, jer to znaci da ce odma biti nama olaksica i jeftinih stvari, nece vishe bhtelekom drzat monopol, sad se mora trudit da zadrzi svoje korisnike.

Tribbiani
29-06-2011, 08:53 AM
Eto ga na i BH telecom uvede stavku "naknada za uspostavu poziva" vidjeli su i oni vrlo dobru marketinsku caku u toj uspostavi poziva, ali bez obzira sjajna akcija u kojoj BH Telecom ima namjeru da sacuva i ucvrsti svoju korisnicku bazu prije svega pre paid, jer su ti korisnici u zadnjem periodu bili najnevjerniji korisnici BH Telecoma tako sto je dosta njih migriralo na mtel, tako da ce ovo biti prevashodno pokusaj da se pridobije neka mladja populacija jer cijena poziva od 1-2 feininga po minuti unutar bh mobile mreze je stvarno atraktivna, a moguce da kao i 100+100 ova opcija postane konstanta u ponudi bh telecoma, no vidjecemo sve zavisi o tome hoce li im se ista isplatiti :)

Cijene su super za one koji razgovaraju duže od minute, isplati se itekako. Za one čiji pozivi traju par sekundi mislim da se i ne isplati prelaziti na ovaj tarifni model.

TareSA
29-06-2011, 08:56 AM
BH Telecom se uvijek trudio da zadrzi svoje korisnike i nema monopol vec odavno, al dzaba kod nas ostalo staro misljenje o monopolu i to je to. Procitajte negdje definiciju monopola pa onda komentarisite. Drugo, prema toj logici "monopola" i mtel ima monopol na trzistu RS (jer se obavezno gleda samo fiksna telefonija). Posebno treba naglasiti kako vise ni u fisknoj telefoniji niko nema monopol, tako da prica o monopolu je presmjesna vise i deklasirana.
Eh sad sto su ljudima drazi raznorazni srbijanski/hrvatski operateri kojima kad plate i ne znaju gdje pare odu (citaj: u srbiju i hrvatsku) to je vec drugi par rukava. Znaci nikad nista posebno ni jedan drugi operater nije bio jeftiniji jer su obavezno imali neke skrivene troskove i agresivan marketing, a ponuda ista kao i kod drugih, mozda iskoce sa jednom ili ni jednom uslugom gdje su za nijansu bolji. Pregledajte cjenovnike, pa provjerite koji je naplatni interval, pa onda uspostave poziva itd, pa tek onda se moze pricati o jeftinijoj ili skupljoj varijanti. BH Telecom koliko ja znam nema skrivenih troskova, al definitivno bi marketing trebao da je bolji to se slazem u potpunosti jer vecina i ne zna sta sve ima i kako to koristiti.
Al eto svaki put kad neko obavi poziv preko drugog operatera osim BHT nek dobro razmisli gdje odose i kome odose te "vase" pare. Sad ce neko reci radim u BHT, al nebitno, medjutim moj je stav da treba korisititi domace i samo tako mozemo naprijed, sve dok su nam drugi bolji, a mi smrdimo nista od drzave nikad nece biti, trebamo se ugledati malo na male japance koji ce svoj proizvod platiti i duplo skuplje, manje kvalitetan al samo zato sto je njegov oni kupuju...iako mali japanci zbog svog stava kakvog imaju prema svojoj privredi naprave autoput za 7 dana, kod nas treba 10godina za 30km autoputa...e to je glavna razlika izmedju njih i nas.

Sto se tice nove ponude BH Telecoma mislim da je predobra za ultra korisnike, znaci trenutno nema konkurenciju i mislim da ce napraviti BUM.

Tribbiani
29-06-2011, 09:11 AM
Pa i ERONET je onda u jednu ruku domaći jer je u vlasništvu Federacije BiH, kao i Telekom. :)

Assistant
29-06-2011, 09:40 AM
Znači sa tetkom mogu pričati po 0,015 feninga a sa djevojkom koja mi je Naj broj po 0,14 :bravo2:

TareSA
29-06-2011, 09:43 AM
ERONET ima u vlasnickoj strukturi T-Mobile HR tako da je malo tesko reci da je bas domaci 100%. Iako u svakom slucaju vise sam za koristenje ERONETA u odnosu na mtel koji je veciniski vlasnistvo mts Srbija. BH Telecom ima samo federaciju u vlasnickoj strukturi i male dionicare.

Eto toliko od mene, sad odoh raditi:)

edit: odosmo u totalni off jos cu zavrsiti u banovicima:)

TareSA
29-06-2011, 09:43 AM
Znači sa tetkom mogu pričati po 0,015 feninga a sa djevojkom koja mi je Naj broj po 0,14 :bravo2:

Zato i odabires tarifu FUN, al hajd da bude aktuelno pa da donosimo zakljucke...

Pozdrav sad stvarno odoh....

Tribbiani
29-06-2011, 09:47 AM
ERONET ima u vlasnickoj strukturi T-Mobile HR tako da je malo tesko reci da je bas domaci 100%. Iako u svakom slucaju vise sam za koristenje ERONETA u odnosu na mtel koji je veciniski vlasnistvo mts Srbija. BH Telecom ima samo federaciju u vlasnickoj strukturi i male dionicare.

Eto toliko od mene, sad odoh raditi:)

edit: odosmo u totalni off jos cu zavrsiti u banovicima:)

Jeste ali je većinski paket dionica u vlasništvu Vlade.

PS: Jesu li svi poslovi u Telekomu takvi (malo Internet, malo posao)? :D :D

arminicos
29-06-2011, 11:41 AM
BH Telecom je trebao uvesti neke nove tarife tipa 500 minuta prema svim mobilni i fixnim mrezama u BiH i 500 SMS poruka prema BiH ukljucujuci transfer mobilnog Interneta 1 GB za neke jeftine pare tipa 10-15 KM..oni u svemu zadnji..nisu ljudi u toku niti zele napredovati..tako da ne vidim gdje to oni idu prvi daju vise..

apdejt
29-06-2011, 11:50 AM
Samo neka oni dodaju nove opcije i pogodnosti, kad tad ce doci na nivo konkurencije kada skontaju da ne mogu vise derati koliko su derali vec da je krajnji cilj sacuvati korisnike.

Assistant
29-06-2011, 02:45 PM
Posljednjih nekoliko mjeseci Bhtelecom po prvi put uvodi tarifne opcije koje nikada nisu postojale u ponudi ovog operatera.Vrijeme pojave ovakvih iznenadnih akcija se vjerovatno ne slučajno poklapa sa bliženjem roka mogućnosti prenosa broja i sve većim odlivom korisnika.Prema pisanju Avaza a koji se poziva na podatke RAK-a Telecom nesumnjivo gubi korisnike.Nakon što su poskupili fiksnu telefoniju ukinuvši period slabog saobraćaja,pa ponovo isti vratili,očekujemo i vraćanje obračunske jedinice na predhodnu koja je povećana na 10 sec.Akcije su dobar primjer da se može kad se mora.Očekujemo odgovor Eroneta i eventualno Mtela

doff.
29-06-2011, 02:58 PM
Ko god razmislja "patriotski" i treba da ga dere "njegov". Ja sam za!

Trenutno sam u svedskoj i gledam njihovu ponudu, za nas da ne povjerujes. Dakle posaljes besplatnu poruku na broj i aktiviras 1000 minuta besplatnog razgovora prema svim mrezama unutar zemlje. Naplacuje se samo uspostava poziva od priblizno 4pf, koje mozes potrositi u roku od mjesec dana. Nakon isteka imas pravo jos jednom produziti. Kod nas, konkretno 100+100 tarifa, minute te ogranicava da trosis unutra mreze, jos platis 2KM, ma fuj. Al ni tu im nije kraj, ako napunis kredit preko 100kruna, imas 300 besplatnih poruka prema svim mrezama, mjesec dana. Sad kad uporedis s nasim ponudama, samo bi sjeo i plako.

@Assistant, ma ko to jos vjeruje avazu, jedan dan se poseru, drugi dan sami jedu ta govna. Ko im da vise para, njega ce dizati a druge gaziti

Tribbiani
29-06-2011, 04:42 PM
Telekom ne gubi ništa više korisnika nego što ih gubi recimo HT. Štaviše, mislim da je situacija u mobilnoj telefoniji manje-više ista kao i prije pet godina (ovdje mislim na korisnike, ne na broj usluga i sl.).

qwerty
29-06-2011, 07:08 PM
BH Telecom se uvijek trudio da zadrzi svoje korisnike i nema monopol vec odavno, al dzaba kod nas ostalo staro misljenje o monopolu i to je to. Procitajte negdje definiciju monopola pa onda komentarisite. Drugo, prema toj logici "monopola" i mtel ima monopol na trzistu RS (jer se obavezno gleda samo fiksna telefonija). Posebno treba naglasiti kako vise ni u fisknoj telefoniji niko nema monopol, tako da prica o monopolu je presmjesna vise i deklasirana.
Eh sad sto su ljudima drazi raznorazni srbijanski/hrvatski operateri kojima kad plate i ne znaju gdje pare odu (citaj: u srbiju i hrvatsku) to je vec drugi par rukava. Znaci nikad nista posebno ni jedan drugi operater nije bio jeftiniji jer su obavezno imali neke skrivene troskove i agresivan marketing, a ponuda ista kao i kod drugih, mozda iskoce sa jednom ili ni jednom uslugom gdje su za nijansu bolji. Pregledajte cjenovnike, pa provjerite koji je naplatni interval, pa onda uspostave poziva itd, pa tek onda se moze pricati o jeftinijoj ili skupljoj varijanti. BH Telecom koliko ja znam nema skrivenih troskova, al definitivno bi marketing trebao da je bolji to se slazem u potpunosti jer vecina i ne zna sta sve ima i kako to koristiti.
Al eto svaki put kad neko obavi poziv preko drugog operatera osim BHT nek dobro razmisli gdje odose i kome odose te "vase" pare. Sad ce neko reci radim u BHT, al nebitno, medjutim moj je stav da treba korisititi domace i samo tako mozemo naprijed, sve dok su nam drugi bolji, a mi smrdimo nista od drzave nikad nece biti, trebamo se ugledati malo na male japance koji ce svoj proizvod platiti i duplo skuplje, manje kvalitetan al samo zato sto je njegov oni kupuju...iako mali japanci zbog svog stava kakvog imaju prema svojoj privredi naprave autoput za 7 dana, kod nas treba 10godina za 30km autoputa...e to je glavna razlika izmedju njih i nas.

Sto se tice nove ponude BH Telecoma mislim da je predobra za ultra korisnike, znaci trenutno nema konkurenciju i mislim da ce napraviti BUM.
Monopol, a oligopol sustina je ista a to je diktiranje cijena jer im se moze i jer su na neki nacin podjelili trziste pa je svako na svom tom trzistu monopolista, znamo svi otprilike ko je to dominantni operater citaj monopolista na kojem trzistu i precizno ga svako moze odrediti kod sebe gdje zivi, tako da mislim da nema potrebe da nekog edukujes ovdje jer ja sam diplomirani ekonomista i znam o cemu pricam ako hoces mozemo se i definicijama iscrpljivati nije probelm samo mislim da bi skrenuli u off topic skroz bitna je poenta a to je da telekom je poceo uvidjati ove sitne marketinske trikove poput ovoga za uspostavu poziva i sl. dakle ima nekog pomaka i da to jeste zbog toga uskoro stupa na snagu prenos broja doduse niko jos ne zna kad tacno ali da je RAK ozbiljan u toj namjeri vidjelo se kada je sankcionisao Eronet sto je znak i mtelu i bht da nema sale i da se sto prije to bolje ili kad tad sa tim krenuti tako da odugovlacenjem samo prolongiraju nesto sto je neminovnost.

U svakom slucaju dobra akcija da li je minut obracunska jedinica sasvim nebitno ako je 1 i po feining minut pa mislim sta sad hocemo na cente da se raskusuravamo sa telekomom, nema od tog nista sve i da hoce to bi bilo prekompikovano i misli da je kod njih najmanja jedinica mjere 1fening tako da je to ipak super jeftino i super povoljno u donosu na dosadasnje cijene. Smeta jedino to sto bht i dalje ne ide u ofanzivu na korisnike drugih mreza pa je tako i ovom akcijom minut ka drugim mrezama ostao na istom nivou sa cijenom od ranije tako da nista od tih pohoda jos, dok mtel nimalo ne stedi bht.

Manite se te price o patriotizmu kad je dzep u pitanju isto ko kad bi neko rekao da bi kupio nesto daleko skuplje samo zbog toga sto je to iz tog entiteta ili drzave, pustite to da smo se toga drzali i drzimo ne bi uvoz bio u ovoj mjeri i ne bi imali toliki platni deficit sa inostranstvom, tako ako na tu kartu igra bh telecom na dug rok sigurno gubi bitku.

Kenny
29-06-2011, 10:10 PM
BH Telecom je trebao uvesti neke nove tarife tipa 500 minuta prema svim mobilni i fixnim mrezama u BiH i 500 SMS poruka prema BiH ukljucujuci transfer mobilnog Interneta 1 GB za neke jeftine pare tipa 10-15 KM..oni u svemu zadnji..nisu ljudi u toku niti zele napredovati..tako da ne vidim gdje to oni idu prvi daju vise..

Pa u propast, kako to ne vidis?

amirpupa
29-06-2011, 10:16 PM
500 mb ili 1 gb za 10 -15 KM bi bilo super a ne ove gluposti sto sad nude!!!!!!

Assistant
30-06-2011, 01:29 PM
U onoj tabeli piše:"Korisnik nema benefite naj brojeva."Znači aktiviranjem ove tarife ukudaju vam se naj brojevi?Koja je obračunska jedinica?

refkie
30-06-2011, 01:41 PM
http://www.bhtelecom.ba/portalnovost+M57ed5eb8a28.html

doff.
30-06-2011, 01:50 PM
Bitna je obracunska jedinica, nemoj samo gledati off-peak nego i peak, na cijene dodaj pdv + uspostavu poziva i u slucaju da je 60 sek onda bas i nije jeftino. U off-peaku su mogli skloniti uspostavu poziva prema ostalim mrezama, ako je napravljena da bude nocu jeftinije, al et.

qwerty
30-06-2011, 07:16 PM
Bitna je obracunska jedinica, nemoj samo gledati off-peak nego i peak, na cijene dodaj pdv + uspostavu poziva i u slucaju da je 60 sek onda bas i nije jeftino. U off-peaku su mogli skloniti uspostavu poziva prema ostalim mrezama, ako je napravljena da bude nocu jeftinije, al et.

u off peak koliko vidim nema naknade za uspostavu poziva.

Tribbiani
30-06-2011, 08:34 PM
Obračunska jedinica nije navedena i nisu naveli da su cijene bez PDV-a. Levati.

doff.
30-06-2011, 08:50 PM
Nema uspostave prema BH Line i BH Mobile a prema ostalim ima, zar nisu i tu trebali izbacita ako vec nisu cijenu dirali? Znaci nisu nista spektakularno uradili al hajd bolje ista nego nista, mada licno mislim da je izuzetno mali broj onih kojima ova tarifa odgovara, ipak skoro pa gotovo svi vise pricamo danju nego nocu.

qwerty
30-06-2011, 08:55 PM
Obračunska jedinica nije navedena i nisu naveli da su cijene bez PDV-a. Levati.

nista novo, to je ocekivati od strane svih telekoma kada idu sa akcijama cijena nikad ne sadrzi PDV, samo ne znam koliko je to sve po zakonu jer mislim da time smisljeno dovode u zabludu korisnike.

qwerty
30-06-2011, 08:58 PM
Nema uspostave prema BH Line i BH Mobile a prema ostalim ima, zar nisu i tu trebali izbacita ako vec nisu cijenu dirali? Znaci nisu nista spektakularno uradili al hajd bolje ista nego nista, mada licno mislim da je izuzetno mali broj onih kojima ova tarifa odgovara, ipak skoro pa gotovo svi vise pricamo danju nego nocu.

BH Telecom na tjeramo da zamjenimo dan za noc jer nam tako jeftinije izadje poslije povoljnije mob. net tarife nocu, evo sad i razgovori :) nocna smjena ce imati koristi od ovoga :)

Tribbiani
30-06-2011, 10:13 PM
nista novo, to je ocekivati od strane svih telekoma kada idu sa akcijama cijena nikad ne sadrzi PDV, samo ne znam koliko je to sve po zakonu jer mislim da time smisljeno dovode u zabludu korisnike.

MISLIM da je navođenje cijena bez PDV-a protuzakonito (čista prevara korisnika) ali nisam siguran u to.

doff.
30-06-2011, 10:19 PM
E jedino za nocunu smjenu :D
Ispod tabele pise da u cijene nije uracunat PDV tako da su se ogradili

Tribbiani
30-06-2011, 10:48 PM
E jedino za nocunu smjenu :D
Ispod tabele pise da u cijene nije uracunat PDV tako da su se ogradili

To su naknadno napisali. :) Nije bilo kad sam prvi put pročitao vijest.

Kenny
30-06-2011, 10:55 PM
U pocetku mi nije bila namjera da ista govorim, ali vidim da se rasprava vodi, pa je cak otisla na trecu stranicu.
Meni je fakat presmijesno sve sto bhtelecom nudi, a definitivno mi je najsmjesniji njihov slogan da idu dalje, daju vise.
Ocito da nekom, veoma glupom, padne na pamet da uvede ovakvu tarifu. Ono sto jedna ovakva kompanija MORA jeste da uvodjenje bilo kakvih novih ponuda, opcija, tarifa, anything, zapocnu sa istrazivanjem. To definitivno ne rade, jer ne bi sebi dozvolili ovakvu glupost koju nazivaju pogodnost.
Koliko ljudi prica uopce telefonom nakon 22 sata, sto telefonom, sto mobitelom?
To je osnovno pitanje koje je trebalo uzeti u obzir.
Dalje, sad pregledam sve ponude najnizih tarifa za post paid i na bhtelecomu i na mtelu i na eronetu. bhtelecom najskuplji. Cijena SMS na pretplatama je 6 Kf, a na ovoj kvazi-pogodnosti je 8,5 Kf.
Opcija naj broj ne pije vode, jedino je pogodonost u cijeni poziva, koja je niza za 7-9 Kf nego standardna, ali se vracam na ovo gore pitanje: Koliko ljudi uopce prica u ta doba?
Debilizam bez granica u koji bh telecom ide prvi, definitivno.

qwerty
30-06-2011, 11:18 PM
U pocetku mi nije bila namjera da ista govorim, ali vidim da se rasprava vodi, pa je cak otisla na trecu stranicu.
Meni je fakat presmijesno sve sto bhtelecom nudi, a definitivno mi je najsmjesniji njihov slogan da idu dalje, daju vise.
Ocito da nekom, veoma glupom, padne na pamet da uvede ovakvu tarifu. Ono sto jedna ovakva kompanija MORA jeste da uvodjenje bilo kakvih novih ponuda, opcija, tarifa, anything, zapocnu sa istrazivanjem. To definitivno ne rade, jer ne bi sebi dozvolili ovakvu glupost koju nazivaju pogodnost.
Koliko ljudi prica uopce telefonom nakon 22 sata, sto telefonom, sto mobitelom?
To je osnovno pitanje koje je trebalo uzeti u obzir.
Dalje, sad pregledam sve ponude najnizih tarifa za post paid i na bhtelecomu i na mtelu i na eronetu. bhtelecom najskuplji. Cijena SMS na pretplatama je 6 Kf, a na ovoj kvazi-pogodnosti je 8,5 Kf.
Opcija naj broj ne pije vode, jedino je pogodonost u cijeni poziva, koja je niza za 7-9 Kf nego standardna, ali se vracam na ovo gore pitanje: Koliko ljudi uopce prica u ta doba?
Debilizam bez granica u koji bh telecom ide prvi, definitivno.

BHT nije izmislio toplu vodu, nije ovo nista novo slicnu tarifu je prvi pokrenuo mtel, tarifa za nocne razgovore i razgovore za vikendom koja cilja valjda na mladju populaciju kod njihy se zove kuliraj :) sto se tice istrazivanja trzista slazem se i sigurno da njima uopste cilj sa ovom tarifom nije da ista postane masovno koristena, vec samo kao instant akcija kroz koju ce eto kao i 100+100 na senzaciji nesto pokusati da navuku korisnike koji ce time potrositi vise nego da razgovaraju po standardnim tarifama, dakle nije rjec o pogodnosti ovdje je zelja da se od korisnika izvuce vise kroz razno razne smicalice jer kao sto vidite cijena poziva u on peak je skuplja a postoji i naknada za uspostavu poziva pa onaj ko aktivira ovu tarifu ako bas ne razgovara nocu i ako su mu razgovori kraci nece profitirati uopste cak sta vise bolje ce proci ako ne bude prelazio na ovu tarifu.

Dakle jasno je kako bi se moglo plasirati dobra tarifa koja bi bila primamljiva ovdje nije to cilj, ali eto kazem dobro je da se uvode nove tarife vise tarifa vise opcija pa neko ce se naci u svakoj do njih i sebi skombinoavati tako da ga izadje povoljnije.

Kenny
30-06-2011, 11:24 PM
Pa onda oni ne vide dalje od svog nosa.
Gade mi se majke mi.

qwerty
30-06-2011, 11:30 PM
Kazem bht-u ili bilo kom drugom telekom operateru nije problem korisnicima ponuditi i 100 ili 100 besplatnih minuta ako bi taj korisnik time trosio vise nego sto bi inace potrosio razgovarajuci recimo inace trosi 10KM, a kupujuci tu opciju ce potrositi 11 ili 12 KM telekomu se to opet isplati, jer njemu oprema svedno je tu i sto ne bi ustinuli i tu 1 ii 2 KM vise ako mogu(ovdje se ne naplacuje ta opcija kao u slucaju 100+100 ali to samo navodim kao primjer), ali ta borba za veci profit je legitiman cilj i na nama je da odaberemo ili ne to, sa tim i mi dobijamo vise dobijamo mogucnost izbora a nekad i jeftinije kostanje samih usluga u slucaju da tu pogodnost u potpunosti iskoristimo, tj. da nam je ona stvarno potrebna tj. u ovom slucaju da inace nocu vise razgovaramo.

refkie
01-07-2011, 06:55 PM
bolje je bilo da su standardnom tarifnom modelu snizili cijene za makar 0.01, isplativije bi meni se čini bilo.. ne?

Assistant
05-07-2011, 12:14 PM
Kako su počeli promovisati Julsku akciju putem SMS poruka(valjda niko nije ni aktivirao jer ljudi po noći spavaju i ne bude se prije 8 sati) broj 1204 im nije dostupan.Nema osobe koja ne bhmobile mreži nema dva naj broja.Ponuda dobra,nema skrivenih troškova,pita nije skuplja od tepsije.Sve ostalo je mazanje očiju kao i obično.Gledam mtel ponudio neki miks opcija i imas nevjerovatna dva dana da sve to potrosis.Kad neki operater ponudi opciju aktiviranje besplatnih 300/500/1000 minuta sa obzirom koju dopunu kupite barem u mreznim pozivima bez velikih zavrzlama, onako posteno,javim se na temu.Te gratis minute ili poruke trebaju vrijediti najmanje 30 dana ili do isteka kredita

Tribbiani
05-07-2011, 02:28 PM
Vidi fakat kod debila ne možeš nazvati 1204. :facepalm: Nevjerovatni su.

banovan
05-07-2011, 06:14 PM
a jeste smijesni pa nemeres doc nared kad je guzva svi poletili u ludu tarifu...mislim da je tamo skuplje kad pricas ispod min.

Kenny
06-07-2011, 12:29 AM
To je samo BH Telecom, ljudi moji.

qwerty
06-07-2011, 12:42 AM
a jeste smijesni pa nemeres doc nared kad je guzva svi poletili u ludu tarifu...mislim da je tamo skuplje kad pricas ispod min.
nevalja nekad ni puno jeftinoce dati ljudima to odmah navali i blokira mrezu svu pa onda nikakve koristi nemas od tog :)

ella13
06-07-2011, 10:36 PM
dobro vece,zanima me kako da deaktiviram ultra fun tarifu?Danas sam to aktivirala i za 35 sekundi razgovora skinulo mi je skoro 1 KM kredita,znaci kako citam ovo se samo isplati od 22-08h,a ne znam koga cu zvati u 2 ili 4 sata ujutru :s
pitam se sto sam mislila da bh telecom moze uvesti nesto sto ce koristiti korisnicima al uglavnom od svih tih "noviteta" bas mi izvucemo deblji kraj

Tribbiani
06-07-2011, 11:13 PM
dobro vece,zanima me kako da deaktiviram ultra fun tarifu?Danas sam to aktivirala i za 35 sekundi razgovora skinulo mi je skoro 1 KM kredita,znaci kako citam ovo se samo isplati od 22-08h,a ne znam koga cu zvati u 2 ili 4 sata ujutru :s
pitam se sto sam mislila da bh telecom moze uvesti nesto sto ce koristiti korisnicima al uglavnom od svih tih "noviteta" bas mi izvucemo deblji kraj

Ponovo pozoveš 1204, odabereš opciju 4, zatim broj 1 za promjenu tarife. Aktiviraj osnovni Ultra tarifni model i to je to.

edit: Iako lično smatram da ti nisi aktivirala Ultra Fun tarifni model već nešto drugo jer nema šanse da ti je za 35 sekundi uzelo skoro 1 KM kredita. Čak i da je obračunska jedinica 60 sekundi u peak periodu bi te tih jedan minut koštao 0,24 KM (sa PDV-om i uključenom cijenom uspostave poziva).

ella13
06-07-2011, 11:56 PM
Evo probala sam i sad mi kaze da preostali kredit nije dovoljan za mijenjanje tarife :roll:omg
a jesam uzela tu ultra fun,cula sam fino ovu "gospodju" kad kaze,znaci danas poslepodne mi je sprzilo 5 KM kredita samo tako,a sad sam pricala 2 minute i skinulo mi samo oko 4 kf :-Dto je ono sto je jeftino od 22 do 08 ujutru,al opet jos malo cu leci spavati pa se uopce ne isplati,najvise pricam po danu,ova tarifa je samo dobra za ubice i pljackase da se dogovaraju navece :mrgreen:

kamion111
05-08-2011, 10:37 AM
koliko kosta promjena tarife cetvrti put,iz ultra fun u ultra..nije 2,56Km kao sto pishe.jer ja imam 5KM na racunu i nije dovoljno :)