PDA

Pogledajte punu verziju : Internet na mobitelu

dadnan
17-08-2011, 11:10 AM
Nisam previse upucen sto se tice interneta na mobitelu pa ne znam dal je to moguce. Cuo sam od nekih prijatelja iz Hrvatske da oni imaju fine opcije za internet, platis SMSom odredjen paket, skinu ti kredita i imas mjesecno odredjeno koliko mozet potrositi. Ukoliko ne potrosis predje ti u naredni mjesec ako nadopunis. Pa me zanima da li ima nesto tako i kod nas u BH Telekomu? Ja sam ultra korisnik a bas se i ne isplati koristit internet ovako pa ga planiram i ne koristiti vise putem mobitela ako nema neka jeftina ponuda jer je ovako preskupo.

jasmin68
17-08-2011, 02:13 PM
Preskupo neisplati se nikako,1mb oko 1km..

dadnan
17-08-2011, 02:39 PM
Kakva glupost. U hrvatskoj 20 kuna 100 MB sto je oko 5 KM

Nemogu vjerovat da su takve cijene kod nas. A da urade nesto kao u hr, sigurno bi im se isplatilo jer bi masa ljudi to koristila. Danas se sve vrti oko inerneta. A znas li mozda kako doci do tog paketa od 1MB-1KM? Mislim ne planiram to uzet nego cisto da zna gdje kako doc do toga ako bude kakvo pojeftinjenje.

A L I
17-08-2011, 03:06 PM
WiFi upali na telefonu i surfaj, gledaj youtube, chataj na fejsbuku i slicno bez troskova. Naravno u blizini mora biti nekih hotspotova.

Tyler Durden
18-08-2011, 05:23 AM
Vjerovatno i sam zna za sta sluzi WiFi... a sta ako nema WiFi?!

Uz BH Mobile Ultra Internet uslugu, pristup internetu je postao lakši nego ikad. Internetu možete je pristupiti jednostavno i brzo, bilo gdje i bilo kad, uz pomoć laptop ili desktop računara, PDA uređaja ili mobilnog telefona. Za korištenje ove usluge nemate ugovornih obaveza a naplata korištenja se vrši automatski sa Vašeg Ultra korisničkog računa.

Surfajte i trošite onoliko koliko želite, a svoj Ultra net račun obnavljate pomoću
· Ultra scratch kartica za dopunu ili eUltra vaučera korištenjem koda *124*xxxxxxxxxxxxxx# (pri čemu je potrebno da Vašu SIM karticu prebacite u mobilni telefon.
· elektronskih Top Up dopuna - automatska dopuna na Vaš broj
· mCommerc nadopunom sa drugog postpaid broja ili prijenosom kredita sa prepaid korisničkog računa.
Kupovinom Ultra Internet Start paketa dobijate SIM karticu sa inicijalnim kreditom od 15 KM odnosno 100 MB podatkovnog saobraćaja i mogućnost korištenja slijedećih usluga:

- Mobilni Internet korištenjem GPRS/EDGE/UMTS/HSPA tehnologija,
- SMS,
- mMail account definiran u obliku 3876xxxxxxx@bhmobile.ba

Važno:
Ultra Internet SIM kartica namijenjena je isključivo za prijenos podataka i ne može se koristiti za govornu uslugu.

Ultra Internet Start paket
JEDNOKRATNO - 15 KM
Cijena prijenosa podataka u BH Mobile mreži (upload / download) - 1 MB - 0,15 KM
Paketski prijenos podataka u roamingu - 100kB - 1,90 KM
Slanje SMS poruke prema mrežama unutar BiH - po poruci - 0,06 KM
Slanje SMS poruke prema mrežama izvan BiH - po poruci - 0,16 KM

Internet i SMS možete koristiti i u drugim zemljama u mrežama operatora sa kojima je BH Telecom uspostavio komercijalni roaming.

http://www.bhtelecom.ba/portalnovost+M510d7d903b4.html

dadnan
18-08-2011, 08:30 AM
Da. Znam sta je to ali nemam mogucnost koristenja. Nego sto se tice ovog zadnjeg posta. Malo mi nije jasno. Jel to neka posebna kartica sa kojom mogu na internet za 15 KM 100 MB. Tako mi se cini samo mi nije jasan taj dio u vezi SIM kartice. Jel dobijes novu SIM karticu i samim tim i broj. I gdje to ima kupit. Jel na trafici ili bas moram otici u BH Telecom. Mada cisto sumnjam da to na trafici ima. Da im kazem da mi treba internet ultra paket garant bi me cudno gledali.

Tyler Durden
18-08-2011, 11:44 AM
Da. Znam sta je to ali nemam mogucnost koristenja. Nego sto se tice ovog zadnjeg posta. Malo mi nije jasno. Jel to neka posebna kartica sa kojom mogu na internet za 15 KM 100 MB. Tako mi se cini samo mi nije jasan taj dio u vezi SIM kartice. Jel dobijes novu SIM karticu i samim tim i broj. I gdje to ima kupit. Jel na trafici ili bas moram otici u BH Telecom. Mada cisto sumnjam da to na trafici ima. Da im kazem da mi treba internet ultra paket garant bi me cudno gledali.
Jeste to je posebna "Ultra Net" kartica, ista je kao i ultra kartica, i dopunjava se na isti nacin, ali nju ne mozes koristiti za pozive nego samo za internet i slanje sms poruka... Ne znam da li je ima kupiti na trafikama, odes do najblizeg BH Telecom prodajnog mjesta i raspitas se.