PDA

Pogledajte punu verziju : "Haloo" - nova Eronet mobilna mreža sa brojem 064

denny911
15-09-2011, 12:35 PM
Da li neko zna nešto više o ovoj mobilnoj mreži? Pozivni broj je 064, a webstranica im je:
http://www.haloo.ba

Meni je ovo "prvi haber", pa ne znam da se neko slučajno ne zayebaye ili tako šta..

eX
15-09-2011, 01:03 PM
Ako je istinito ovo je stvarno super, besplatni pozivi unutar mreže do 2020 godine, predobro, evo ima broj za korisnike, idem se raspitati pa pišem poslije :)

Tyler Durden
15-09-2011, 01:06 PM
Ne znam je li do mene ili im trenutno ne radi ova stranica?

eX
15-09-2011, 01:07 PM
ili je do mene ili im trenutno ne radi ova stranica?

do tebe je meni otvara u sekundi ;)

Tyler Durden
15-09-2011, 01:11 PM
A evo proradila je i kod mene sada...

Ovo izgleda mocno...
Pise da su prodajna mjesta oznacena sa njihovim znakom... ali gdje su ta mjesta?!
Nisam jos nigdje u gradu primjetio ni jedno...

-Garfield-
15-09-2011, 01:29 PM
to je u stvari proizvod Eronet i radi na njihovoj mreži....što mrzim stavku uspostava poziva 0.08 KM :thinking: i dopunu 10KM koja vrijedi 45 dana :sick2:
a kupiti se ima na avazovim kioscima a nema u eronetu JOŠ!
4 KM 2sim kartice tj za dva korisnika i na svakoj po 4 KM bonusa :njam:

denny911
15-09-2011, 01:32 PM
Saznao sam u međuvremenu neke činjenice (još neprovjerene):

Ovo je navodno mreža Eronet-a (nešto kao Tomato što je dio VIP-a u Hrvatskoj)
Stoji da su razgovori unutar mreže do 2020 besplatne ako pređete u tu mrežu ALI naplata uspostave poziva je 8kf
Znajući kakva neugodna iskustva imaju korisnici Eronet-a koji plaćaju te uspostave poziva, isto se može očekivati i kod ove mreže
(ta negativna iskustva se očituju u prekidanju veze nakon par minuta, vjerovatno smišljeno urađeno kako bi se poziv morao ponovo
uspostaviti a samim time i naplatiti novih 8kf).
Čuo sam i da je sjedište firme u Tuzli, a isto tako, jedan lik iz Zenice je valjda rekao da je nestalo brojeva te da se mora broj naručiti (wtf)

Tyler Durden
15-09-2011, 01:38 PM
http://www.laymark.com/i/m/m071.gif

Eronet!!!

Ne, hvala.

denny911
15-09-2011, 01:40 PM
http://www.laymark.com/i/m/m071.gif

Eronet!!!

Ne, hvala.

Slažem se

qwerty
15-09-2011, 02:04 PM
ljudi moji daj malo citajte i ostale prije svega ljepljive teme mi smo vec o tome pisali na temi predvidjenoj za nase operatere ima dva dana, ali nije problem ni posebna tema mada ova ponuda nije nista specijalno. Citajte malo ne mojte donositi zakljucke odmah na prvu. Evo da se ne ponavljam moj utisak o novoj mrezi i navodnim povoljnostima.

nista specijalno, kao prvo nisam bas uvjeren u uspjeh, a zasto?

1. naknada za uspostavu poziva te je poziv unutar 064 mreze 8 feninga+pdv s obracunskom jedinicom te jedna minuta izadje 9kf minimum, a kontaj jos tu gdje su oni kratki razgovori i koliko se tek na tome gubi. Dakle to nije nesto sto nemaju vec korisnici na ostalim mrezama unutar frend, naj ili hej brojeva. Dakle nije dovoljan razlog prelaska na tu mrezu.

2. sms 10 ili 11 feninga s pdv hmm to nije nesto gdje su najpovoljniji dakle ni to nije nesto sto bi nekog privuklo

3. cijena poziva/sms prema inostranstvu vec vidjena kod ostalih

4. telefoni u ponudi, to imaju i ostale mreze po slicnoj cijeni

5. nema gprs tj. mob neta to imaju druge mreze

i logicno se postavlja pitanje onda zasto bi ja ili bilo ko presao na takvu mrezu bez nekih vecih benefita, Zasto bi ja glumio njihovog agenta koji kad bi presao na njihovu mrezu bi morao ljude ganjati da i oni predju kako bi ja s njima imao jeftinije razgovore. Ovo je nesto na sta oni ciljaju i uveliko racunaju. Zasto, zbog nekoliko feninga popusta, ne hvala. Pa ljudi moji to je nesto sto bi oni normalno trebali da ponude na mrezama u Srbiji i u Hrvatskoj nikakva novost nije besplatan razgovor sa 5 ljudi
u istoj mrezi, a mi bi trebali biti impresionirani ovim marketinskim trikovima u navodno besplatnoj prici do 2020. sa naplatom uspostave poziva i obracunske jedinice koja dere kozu s ledja. No tnx. Radije cu ostati na pretplati dok ne izadje nesto bolje.

Ovo ce upaliti kod onih koji ne citaju nikad nista do kraja tako da ce im sigurno upasti u oko ovo za dz do 2020.

Tribbiani
15-09-2011, 02:06 PM
Minut poziva na druge mreže u BiH (uključujući i prema matičnoj mreži Eronet) je 0,20 KM. Za svaki poziv se naplaćuje uspostava poziva od 0,10 KM. Cijena SMS poruke je 0,11 KM. Obračunska jedinica 60 sekundi.

U sve cijene je uključen PDV.

Jedina pozitivna stvar, i fakat jedina jesu ti "besplatni" pozivi unutar haloo mreže. Ostalo je krš.

qwerty
15-09-2011, 02:08 PM
Minut poziva na druge mreže u BiH (uključujući i prema matičnoj mreži Eronet) je 0,20 KM. Za svaki poziv se naplaćuje uspostava poziva od 0,10 KM. Cijena SMS poruke je 0,11 KM. Obračunska jedinica 60 sekundi.

U sve cijene je uključen PDV.

Jedina pozitivna stvar, i fakat jedina jesu ti "besplatni" pozivi unutar haloo mreže. Ostalo je krš.

ma gdje besplatni kad ti uzima 8 feninga odamah u startu, ma nista ovo skroz lose jedino dobro marketinski zbog navodnih besplatnih poteza, kad se malo pogleda cijenovnik zakljucak se sam namece, a to je da se ne isplati prelaziti na ovu mrezu.

Napravili bi boom samo da su isli sa dvije stvari da su ili snizili naknadu za uspostavu poziva(ili ukinuli sto bi bilo jos bolje) i da je obracunska jedinica bar 15 ili 30sekundi i naravno sms je morao biti 6 feninga jer ako ciljaju na mladju populaciju to je neminovno.

Tyler Durden
15-09-2011, 02:16 PM
Ma kod Eroneta nista nije besplatno. Sjecam se njihove akcije u kojoj si kao mogao da izaberes jedan broj i da dobijes 1000 "besplatnih" minuta razgovora s tim brojem, i onda ti na kraju mjeseca hladno skinu 8 KM s rucuna za te "besplatne" minute.

denny911
15-09-2011, 02:21 PM
Ma kod Eroneta nista nije besplatno. Sjecam se njihove akcije u kojoj si kao mogao da izaberes jedan broj i da dobijes 1000 "besplatnih" minuta razgovora s tim brojem, i onda ti na kraju mjeseca hladno skinu 8 KM s rucuna za te "besplatne" minute.

Pa to ti je išlo isto na tu uspostavu poziva (0.06 KM cini mi se)

Kung Fu Fanda
15-09-2011, 02:47 PM
Pa to ti je išlo isto na tu uspostavu poziva (0.06 KM cini mi se)

jeste, i ja se sjecam toga. Islo je uz uspostavu poziva ...

zippoo
15-09-2011, 05:17 PM
A evo proradila je i kod mene sada...

Ovo izgleda mocno...
Pise da su prodajna mjesta oznacena sa njihovim znakom... ali gdje su ta mjesta?!
Nisam jos nigdje u gradu primjetio ni jedno...
ja sam danas vidio da imaju oznake i telefoni njihovi u konzumu,pogledaj tu ako te interesuje

Tribbiani
15-09-2011, 05:38 PM
U Tuzli prodaju na Opresa kioscima, pa vjerujem da ima i u Sarajevu.

Eno
15-09-2011, 06:25 PM
To nije Eronetova mreža nego je Finska, tako da nema vezu s eronetom... Radim prodaju i več je koristim, a veze ne pucaju kako navodite, prekine se onda kada vi odlučite...

Gambirnus
15-09-2011, 06:35 PM
Ako ništa koristi infrastrukutru Eroneta, jer ne postoji četvrta licenca niti šansa da RAK da nekome 064 predbroj ;)

Barca u srcu
15-09-2011, 06:42 PM
Ma to za pozive unutar mreže je bezveze. Jer koga će neko zvati na broj 064. Ja prvi polazim lično od sebe i mislim da niko koga imam u imeniku neće to mijenjati, i šta sam dobio ništa, a izgubio bih time dosta para. Za ovo bi se trebalo sačekati, bar dok dosta raje počne ovo korisitit, jer šta mi vrijedi što su besplatni razgovori unutar mreže, kad tu mrežu nema niko.

Nermin_22
15-09-2011, 07:26 PM
Kupio vec jutros,ako nista 8km kredita za 4km,sto se tice poziva 9 kf za poziv i onda razveslaj i samo se ustekaj na punjac.za duge razgovore posebno na relaciji djevojka-momak i obratno ubilo se,naravno ostaje mi ultra broj dok i ako se pocnu masovno koristi.do tada oba u funkciji

windy_xxx
15-09-2011, 08:27 PM
Ovo moze posluziti onome ko ima mob. sa mogucnoscu 2 SIM kartice.

refkie
15-09-2011, 09:17 PM
Kupio vec jutros,ako nista 8km kredita za 4km,sto se tice poziva 9 kf za poziv i onda razveslaj i samo se ustekaj na punjac.za duge razgovore posebno na relaciji djevojka-momak i obratno ubilo se,naravno ostaje mi ultra broj dok i ako se pocnu masovno koristi.do tada oba u funkciji

pa ovako ce se to mahom i koristi'.. hhehe

Tribbiani
15-09-2011, 10:22 PM
To nije Eronetova mreža nego je Finska, tako da nema vezu s eronetom... Radim prodaju i več je koristim, a veze ne pucaju kako navodite, prekine se onda kada vi odlučite...

Nikako. Samo koristi Eronetovu infrastrukturu i Eronetovu numeraciju. I da, na SIM karticama se nalaze brojevi Eronetove Službe za korisnike, Eronetovog !hej Izbornika, Eronetove govorne pošte. Ali nema nikakvu vezu s Eronetom. (:

qwerty
16-09-2011, 01:14 PM
pocelo je pocelo kupujem haloo broj lijepe numeracije (http://www.pik.ba/artikal/1790728/kupujem-haloo-broj-lijepe-numeracije/) :)

refkie
16-09-2011, 01:17 PM
pocelo je pocelo kupujem haloo broj lijepe numeracije (http://www.pik.ba/artikal/1790728/kupujem-haloo-broj-lijepe-numeracije/) :)

jesi to i ti kupio ovaj sim?

qwerty
16-09-2011, 01:28 PM
jesi to i ti kupio ovaj sim?

ne samo kazem vec na piku pocela potraga za lijepim numeracijama, ja vec imam lijepu numeraciju BHT-a zadovoljan sam prilicno pa nemam potrebe sad da mjenjam, mada kad bi bila opcija prenoa broja valjalo bi se razmisliti tj.vjerovatno bih sacekao malo da vidim razvoj situacije pa onda promijenio operatera.

refkie
16-09-2011, 01:37 PM
ne samo kazem vec na piku pocela potraga za lijepim numeracijama, ja vec imam lijepu numeraciju BHT-a zadovoljan sam prilicno pa nemam potrebe sad da mjenjam, mada kad bi bila opcija prenoa broja valjalo bi se razmisliti tj.vjerovatno bih sacekao malo da vidim razvoj situacije pa onda promijenio operatera.

od početka 2012 će da starta prenos broja za mobilne mreže ..

qwerty
16-09-2011, 01:38 PM
od početka 2012 će da starta prenos broja za mobilne mreže ..
says who :) ajde nadajmo se da ce biti tako.

refkie
16-09-2011, 01:43 PM
says who :) ajde nadajmo se da ce biti tako.

to je provjerena info.. slušao sam na FTV , bilo je riječi da eronet i bhmobile naprave bazu .. i kaze u početku ce bit' samo pretplatnici..

qwerty
16-09-2011, 02:34 PM
to je provjerena info.. slušao sam na FTV , bilo je riječi da eronet i bhmobile naprave bazu .. i kaze u početku ce bit' samo pretplatnici..

ma znam prica se ono odavno, ali do realizacije se sporo dolazi ne odgovara to nikome, osim korisnicima pa zato otezu.

Tribbiani
16-09-2011, 04:35 PM
ma znam prica se ono odavno, ali do realizacije se sporo dolazi ne odgovara to nikome, osim korisnicima pa zato otezu.

Implementacija usluge teče k'o i izgradnja petlje u Tuzli - na jedvite jade. :D

andr0id
16-09-2011, 05:59 PM
Mozda je Eronet upetljao ruke, ali bez obzira koja god kompanija da nam dodje, isla bi preko eroneta, m:tel-a ili bhtelecoma..

Kako sam ja cuo, ovo je Finska kompanija neka.. a sad skim suradjuje..

U sustini, ako nema nikakvih ugovora, nikakvih potpisivanja.. kako ce te zajebati?

Halalis one 4 KM, uzmes dobijes 2 sim kartice, dadnes je nekoj osobi s kojom najvise komuniciras, pricate, testirate, vidite je li to to.. ako jeste, onda kupiti neki mob od 10 KM i staviti tu karticu u njega i koristiti u te svrhe da mozes sa tom osobom ili vise osoba pricati do besvijesti..

Usporedjivao sam tarifu, cjenovnik razgovora, sa bh telecom ULTROM, Haloo ispadne jeftiniji za par feninga od ultre..

Ovo nista nije cudno, pa mora se pojaviti neki opareter jeftiniji od telecoma..

Tribbiani
16-09-2011, 06:25 PM
Kartice idu k'o lude, danas u Tuzli nigdje paketa za kupiti.

Meni je inače u svemu tome čudno to što nije bilo ama baš nikakve reklamne kampanje prije nego je mreža krenula sa radom. Nikakvih informacija u medijima, ništa. Šta znam, kad se u državi treba pokrenuti novi operater (ili virtuelni operater) o tome se priča prije nego isti krene sa radom. A kod nas samo preko noći osvanuše natpisi haloo i odjedanput dobismo virtuelnu mrežu. :S

refkie
16-09-2011, 06:48 PM
Kartice idu k'o lude, danas u Tuzli nigdje paketa za kupiti.

Meni je inače u svemu tome čudno to što nije bilo ama baš nikakve reklamne kampanje prije nego je mreža krenula sa radom. Nikakvih informacija u medijima, ništa. Šta znam, kad se u državi treba pokrenuti novi operater (ili virtuelni operater) o tome se priča prije nego isti krene sa radom. A kod nas samo preko noći osvanuše natpisi haloo i odjedanput dobismo virtuelnu mrežu. :S

vidi se na web siteu s onim glumcima da je kao bila i video reklama neka..

Tyler Durden
16-09-2011, 06:55 PM
ma sta ce im reklama ako su povoljni... prenese se brzo ta info od osobe do osobe :D

Tribbiani
16-09-2011, 07:04 PM
vidi se na web siteu s onim glumcima da je kao bila i video reklama neka..

Pa krenula je navodno reklamna kampanja ali kad je mreža startala sa radom. Preko noći. :D

doff.
16-09-2011, 07:38 PM
Moje misljenje: nije tako ni jeftino, ko to od nas vodi "neogranicene" razgovore? OK ko ima djevojku pa razgovara, tad se 100% isplati, a sad ja nazovem, buraza, jarana,ne znam koga jos, pa necu s njima laprdat pola sata, tad se obicno vode kraci razgovori, zar ne? Nekako je i logicno da nikad neces imati sve na istoj mrezi, kao ni sada. Cije nije tako losa, ali kad pogledas obracunsku jedinicu od 60+60, ispada da je i preskupo, i jos za uobicajene kratke razgovore ova uspostava poziva mi bas bode oci. Isplati se samo za razgovore s partnerom, mada mi je i to nekako djecije, sta imam toliko razglabati draze mi je oci u oci :kiss6:

acogz
16-09-2011, 09:08 PM
Slažem se

Takođe!

andr0id
16-09-2011, 09:24 PM
@doff ba, nema covjeka da se ne zali na cijene ultre! Dopunis 5-10 KM ode sad pa sad! Ne kazem da je ovdje nesto jeftinije prema drugim operaterima, mozda fening dva.. Nije to ni bitno. Bitno je ovo izmedju sebe sto je jeftino.

Druga stvar, mi kao stanivnici ove zemlje, sjebali smo stvar sto smo izbacili fixne telefone iz upotrebe. Vidis kako sad na Moja TV imas besplatne razgovore.. i kako je fino pricati besplatno..

Treca stvar, nije tu upitanju djevojka, brat, drug.. Imas zena, muskaraca sto nazovu mamu, tatu pa pricaju duze vremena.. brata sestru..

Porodice koje se paze!

Nemoj gledati sve tako sivo..

Treba nam sto jeftinija telefonija! Ma ko to bio, samo nam daj besplatni razgovora! A nesto se mora i platit naravno. jer nema djabe ni u stare babe..

Ovo je sasvim ok ako je izmedju besplatno.. uzet cu 2 broja, svi ce po dva.. uzet cu mob neki stari i imati taj broj u njemu, i pricati skim hocu. Dopunim za 1 KM cisto da mi produzi, da ga ne blokira.

Dobro NJIMA, dobro NAMA.

Pa vreme je da i bh telecoma neko malo spusti..

acogz
16-09-2011, 09:26 PM
Ma to za pozive unutar mreže je bezveze. Jer koga će neko zvati na broj 064. Ja prvi polazim lično od sebe i mislim da niko koga imam u imeniku neće to mijenjati, i šta sam dobio ništa, a izgubio bih time dosta para. Za ovo bi se trebalo sačekati, bar dok dosta raje počne ovo korisitit, jer šta mi vrijedi što su besplatni razgovori unutar mreže, kad tu mrežu nema niko.

taman tako!

Tribbiani
16-09-2011, 09:57 PM
Kupit će onaj koji fakat razgovara dugo (i ko ima viška telefon). Što da ne?

qwerty
17-09-2011, 10:48 AM
Mozda je Eronet upetljao ruke, ali bez obzira koja god kompanija da nam dodje, isla bi preko eroneta, m:tel-a ili bhtelecoma..

Kako sam ja cuo, ovo je Finska kompanija neka.. a sad skim suradjuje..

U sustini, ako nema nikakvih ugovora, nikakvih potpisivanja.. kako ce te zajebati?

Halalis one 4 KM, uzmes dobijes 2 sim kartice, dadnes je nekoj osobi s kojom najvise komuniciras, pricate, testirate, vidite je li to to.. ako jeste, onda kupiti neki mob od 10 KM i staviti tu karticu u njega i koristiti u te svrhe da mozes sa tom osobom ili vise osoba pricati do besvijesti..

Usporedjivao sam tarifu, cjenovnik razgovora, sa bh telecom ULTROM, Haloo ispadne jeftiniji za par feninga od ultre..

Ovo nista nije cudno, pa mora se pojaviti neki opareter jeftiniji od telecoma..

pravo pitanje je da li vrijedi zbog par feninga sad mjenjati operatera, ja mislim da ne. Moze da posluzi kao drugi broj, ali ne kao osnovni. Po meni ovo nema taj neki wauuw efekat, propustili su dobru sansu da isprase dominantne telekome, a falilo je tako malo da je recimo obracunska jedinica manja i da je niza cijena poziva ka drugim mrezama potukli bi do nogu sve, ali eto.

qwerty
17-09-2011, 11:05 AM
Samo ne da se ni BH Telecom i kod njih je na snazi ova akcija
Za 2 KM aktivirajte svoj bonus 100 +100 slanjem besplatne prazne SMS poruke na 061 1115 i dnevno razgovarajte 100 minuta u BH Mobile mreži i pošaljite 100 SMSova na bilo koje mobilne ili fiksne brojeve u BiH!

buzim
17-09-2011, 12:02 PM
Totalno neisplativo....Poziv od 61 sekundu na 061/062/063/065 kosta 17+17+8+pdv. Skupoo.

qwerty
17-09-2011, 01:27 PM
Totalno neisplativo....Poziv od 61 sekundu na 061/062/063/065 kosta 17+17+8+pdv. Skupoo.

nije bas namjenjeno za zvanje na druge mreze, zato kazem upropastili su dobru sansu da zadaju dobar udarac Telekomima, ovako to nije ozbiljno sve dok se ne pojavi neko ko ce u situaciji prenosa brojeva nuditi istu cijenu poziva ka svim mrezama, a usput imati i ovu opciju besplatnih poziva za nekoliko favorit brojeva, to bi onda bilo nesto vrijedno pomena ovako je to pucanj u prazno i dovesce samo do veceg broja prodanih kartica, ali sa otprilike istim ucescem na trzistu za postojece telekome.

andr0id
17-09-2011, 11:57 PM
Vidis, ovaj lopovluk ove kompanije sam tek danas shvatio. Dakle, dok ne kupis ovo smece, ne znas zapravo sta si kupio! Na web portalu pise koliko je novca paket, koliko mozes pricati, koliko dopunjavati (1 KM), i ostale gluposti...

A kad kupis ovo smece, tek unutra vidis kad procitas, sta si zapravo kupio..

- Dopuna od 1 KM, traje 2 dana
- Dopuna od 2-4 KM traje 5 dana
- Dopuna od 5-* KM traje 15 dana
- itd...

Znaci ovo je jedan od lopovluka.. U suprotnom, broj ti se blokira.. a da bih odblokirao, moras dopuniti onu od 120 dana, to je ona od 50 KM :D

Drugi lopovluk je, u UPUSTVU kojeg dobijes, pa tamo gdje pisu tarife.. koliko je unutar mreze.. koliko prema drugim operaterima.. koliko amerika itd..

Na dnu tog lista pise SITNIM slovima, U slucaju da se pozivi koji su oznaceni * pozivaju, usluga po pozivu se naplacuje 0.08 KM.

A koji su to pozivi sa * ?

Pa oni unutar mreze, sto oni kazu da su besplatni, oni prema drugoj mrezi.. i jos neki..

Dobro je neko vec rekao, poziv svaki koji uspostavis je 0.08 KM, ZNACI NIJE BESPLATAN! Na tome i kradu paru ba..

Narod se zaletio pokupovao sve po 4 KM, njima je dovoljno to bilo da ispune cilj.. a hoce li ko dopunu uzimati, to njih vise ne interesuje..

A poziv prema drugoj mrezi je '0.17 KM + onih 0.08 KM = izracunajte sami.. skupi su znaci ipai :)

I nepada mi napamet da ultru koju imam najmanje 10 godina, mjenjam sa ovim smecem..

NE UZIMAJTE OVO!

A L I
18-09-2011, 12:09 AM
Svaka cast ovaj info, jesi li to kupio paket?

Sent from my GT-I5700 using Tapatalk

amirpupa
18-09-2011, 03:02 AM
Uslovi koristenja! (http://www.haloo.ba/uslovi_koristenja)

Sent from my Desire HD

Assistant
18-09-2011, 08:42 AM
Vidis, ovaj lopovluk ove kompanije sam tek danas shvatio. Dakle, dok ne kupis ovo smece, ne znas zapravo sta si kupio! Na web portalu pise koliko je novca paket, koliko mozes pricati, koliko dopunjavati (1 KM), i ostale gluposti...

- itd...

Znaci ovo je jedan od lopovluka.. U suprotnom, broj ti se blokira.. a da bih odblokirao, moras dopuniti onu od 120 dana, to je ona od 50 KM :D

Drugi lopovluk je, u UPUSTVU kojeg dobijes, pa tamo gdje pisu tarife.. koliko je unutar mreze.. koliko prema drugim operaterima.. koliko amerika itd..

Na dnu tog lista pise SITNIM slovima, U slucaju da se pozivi koji su oznaceni * pozivaju, usluga po pozivu se naplacuje 0.08 KM.

Pa oni unutar mreze, sto oni kazu da su besplatni, oni prema drugoj mrezi.. i jos neki..

Dobro je neko vec rekao, poziv svaki koji uspostavis je 0.08 KM, ZNACI NIJE BESPLATAN! Na tome i kradu paru ba..

Narod se zaletio pokupovao sve po 4 KM, njima je dovoljno to bilo da ispune cilj.. a hoce li ko dopunu uzimati, to njih vise ne interesuje..

A poziv prema drugoj mrezi je '0.17 KM + onih 0.08 KM = izracunajte sami.. skupi su znaci ipai :)

I nepada mi napamet da ultru koju imam najmanje 10 godina, mjenjam sa ovim smecem..

NE UZIMAJTE OVO!
Lažeš

Tribbiani
18-09-2011, 09:28 AM

- itd...

NE UZIMAJTE OVO!

Sve ovo što si ti nabrojao piše na Web stranici, i o tome se pisalo i na forumu. Nisi otkrio Ameriku ovom informacijom.

Što se blokiranja broja tiče, lažeš, i ja kažem. Istina, ne možeš uspostaviti poziv nakon isteka računa koji traje bijedna dva dana, ali broj ti se ne blokira. Blokira se tek ako ne dopuniš račun niti jedanput tokom 120 dana. A ako u 120 dana nisi u stanju jedanput dopuniti kredit onda ti ta kartica i nije potrebna.

Ipak, slažem se da haloo nije donio nikakve novitete na bh. mobilno tržište. Štaviše, siguran sam da je u pitanju još jedna Eronet-ova lopovska akcija.

Tribbiani
18-09-2011, 12:11 PM
HT ERONET se krije iza "Haloo" ponude

Ne postoji nikakav četvrti teleoperater

"Besplatni razgovori unutar mreže do 2020. godine", "Najpovoljniji pozivi prema dijaspori"... atraktivne su ponude na plakatima s kojih se smiješi Saša Petrović. Plakati su prije nekoliko dana osvanuli u cijeloj državi, a građani su se već ponadali da se radi o novom telekom operateru koji će ujediniti tržište i riješiti ih ucjene postojećih.

- Ne postoji nikakav četvrti teleoperater, jer takvu odluku mora donijeti Vijeće ministara. Radi se o novoj usluzi HT ERONET-a Mostar - kratko nam je rekla Amela Odobašić, PR Rak-a.

Daily avaz (http://www.dnevniavaz.ba/vijesti/iz-minute-u-minutu/54966-ht-eronet-se-krije-iza-haloo-ponude.html) :D

qwerty
18-09-2011, 01:52 PM
HT ERONET se krije iza "Haloo" ponude

Ne postoji nikakav četvrti teleoperater

"Besplatni razgovori unutar mreže do 2020. godine", "Najpovoljniji pozivi prema dijaspori"... atraktivne su ponude na plakatima s kojih se smiješi Saša Petrović. Plakati su prije nekoliko dana osvanuli u cijeloj državi, a građani su se već ponadali da se radi o novom telekom operateru koji će ujediniti tržište i riješiti ih ucjene postojećih.

- Ne postoji nikakav četvrti teleoperater, jer takvu odluku mora donijeti Vijeće ministara. Radi se o novoj usluzi HT ERONET-a Mostar - kratko nam je rekla Amela Odobašić, PR Rak-a.

Daily avaz (http://www.dnevniavaz.ba/vijesti/iz-minute-u-minutu/54966-ht-eronet-se-krije-iza-haloo-ponude.html) :D

ma kakav novi operater meni je odmah ovo licilo na Eronet pa ponuda im je u sustini slicna uspostava poziva i ti fazoni besplatnih poziva kao sa hej brojevima, usput oni su samo promijenili brend kod ove nove mreze nista vise sve ostalo je isto sva infrastruktura, podrska, sve. Dakle, ovo je Eronet copy paste, samo pokusao pod novim brendom znajuci da su nasim ljudima dozlogrdili dosadasnji operateri pokusao sa novim imenom i novim kodom malo da baci prasinu u oci, oni su cilj postigli povecali su prodaju kartica, to im je bio krajnji cilj za dalje morace nesto izmjeniti u ovoj ponudi jer nije niko naivan.

A L I
18-09-2011, 02:02 PM
Nema šta da liči na Eronet, 064 je numeracija Eroneta to ptice na grani pjevaju 10 godina, kao što je 062 Telekomova i 066 Mtelova.

andr0id
18-09-2011, 10:01 PM
@Aladdin, mozda nisam sve procitao sa stranice, a de mi link izbaci, gdje pise o dupunama na stranici? O ovome kao u upustvu, 1 KM - 2 dana.. itd..

Tribbiani
18-09-2011, 10:56 PM
@Aladdin, mozda nisam sve procitao sa stranice, a de mi link izbaci, gdje pise o dupunama na stranici? O ovome kao u upustvu, 1 KM - 2 dana.. itd..

Ma upravu si ti za trajanje dopuna ali pominješ blokiranje SIM kartice ako se u tom roku ne dopuni račun, što nije tačno. Blokiranje je nešto drugo i broj će blokirati nakon 120 dana od posljednje nadoplate računa. Inače, slažem se da je trajanje nadopuna krajnje debilno (čuj dva dana :shocked: ).

Evo link: haloo (http://www.haloo.ba/uslovi_koristenja)

andr0id
18-09-2011, 11:07 PM
Dovoljno je ovo procitati..

1 KM - 2 dana
2 - 4 KM - 5 dana
5 - 9 KM - 15 dana

haha koji majmuni.. znaci tjeraju me da ja dipunjavam kredit da me ne bi blokiralo.. mislim ne mogu JA zvati.. mozes karticu odmah baciti..

Ovo ima samo jednu dobru stvar! a to je, ako s nekim baš razgovaras svaki dan po par minuta.. onda je dobro da TI i TA osoba imate ovu karticu, i da izmedju pricate hajmo reci besplatno.. pa ako i zagusti kad, dopunis tu 1 KM a pricas sat vremena.. al sta pricati sat vremena..

Ostalo, ostalo je sve lopovluk.. Pise BESPLATAN razgovor unutar mreze.. a na dnu pise, naplacuje se 0.08 KM.. pa koga oni JEBU? je li to BESPLATNO, ili se naplacuje? Mi glupi? koji kreteni u pm!

Assistant
19-09-2011, 08:19 AM
I kod Eroneta je trajanje dopune katastrofalno:
5KM-25 dana
10KM-30 dana:roll:
Takoder,na novim Haloo karticama kao operater na pocetnom ekranu mobitela pise Eronet a ne Haloo

qwerty
19-09-2011, 09:19 AM
I kod Eroneta je trajanje dopune katastrofalno:
5KM-25 dana
10KM-30 dana:roll:
Takoder,na novim Haloo karticama kao operater na pocetnom ekranu mobitela pise Eronet a ne Haloo

to je zato sto haloo nema svoju mrezu nego eronet mrezu koristi, ma to ti je samo kao nova tarifa eronet i nista drugo. A sto se tic trajanja dopune pa ne znam 5 KM 25 dana je ajmo reci i prihvatljivo, ali 5KM 15 dana je vec premalo. Jedino sto rece android imati taj broj pa bas kad treba uzmes tu dopunu od 1KM obavis razgovor i to je to, a ta osoba kad tebe hoce zvati isto tako ali to je bas maltetiranje trebao bi unaprijed nakupovati tih dopuna da imas i na kraju kad podvuces crtu mislim da bi vise potrosio nego sto danas trosis na fon, mada bih vise i pricao, ali sve u svemu ne isplati se.

rima73
19-09-2011, 09:58 AM
Bht je sad za sad najbolji nadam se da ce i ostati svi neke cijene zamotavaju,cuj 8kf uspostava a ovamo kaze dzaba ma nista nije dzaba ja nevjerujem ovim novim nesto uvjek se pokaze mucak.

andr0id
19-09-2011, 10:38 AM
Ne znam koliko bhtelecom ultra, produzi za 5 KM, ali sigurno najmanje mjesec dana. Ja prosjecno trosim mjesecno oko 4 dopune od 5 KM, i ne gledam to koliko ce mi trajati..

Ali ovo na Haloo je smijesno, jer su svjesni da ce ljudi koji kupe njihove brojeve, koristiti kartice samo PONEKAD u slucaju da s nekim trebaju duze razgovarati.. Da ce ta kartica vecinom biti (van) mobitela.. Pa su skratili vrijeme, kad stavis karticu u mob, trazit ce ti da dopunis prvo (jer je naravno BRZO istekla), pa onda mozes zvati..

Ali nisu nigdje napisali da ZA SVAKI POZIV (bez obzira sto zoves unutar njihove mreze), uzimaju 0.08 KM. To tek vidis upustvo kad otvoris iz start paketa..

Znaci nije BESPLATNO nista u toj mrezi.

- BESPLATNO unutar mreze: 0.00 KM/po minuti + 0.08 KM = 0.08 KM, znaci nije besplatno, (za svaki poziv uzimaju 0.08 KM)
- Pozivi prema ostalim mrezama u BiH: 0.17 KM + 0.08 KM = 0.25 KM, znaci preskupo, (na telekomu je mislim 0.20 KM)
- itd.. dodaji na sve po 0.08 KM.

Ali bitno je da su narod uzeli na onu recenicu "Razgovor besplatan unutar mreze..", narod sve pokupovao..

qwerty
19-09-2011, 10:54 AM
Ne znam koliko bhtelecom ultra, produzi za 5 KM, ali sigurno najmanje mjesec dana. Ja prosjecno trosim mjesecno oko 4 dopune od 5 KM, i ne gledam to koliko ce mi trajati..

Ali ovo na Haloo je smijesno, jer su svjesni da ce ljudi koji kupe njihove brojeve, koristiti kartice samo PONEKAD u slucaju da s nekim trebaju duze razgovarati.. Da ce ta kartica vecinom biti (van) mobitela.. Pa su skratili vrijeme, kad stavis karticu u mob, trazit ce ti da dopunis prvo (jer je naravno BRZO istekla), pa onda mozes zvati..

Ali nisu nigdje napisali da ZA SVAKI POZIV (bez obzira sto zoves unutar njihove mreze), uzimaju 0.08 KM. To tek vidis upustvo kad otvoris iz start paketa..

Znaci nije BESPLATNO nista u toj mrezi.

- BESPLATNO unutar mreze: 0.00 KM/po minuti + 0.08 KM = 0.08 KM, znaci nije besplatno, (za svaki poziv uzimaju 0.08 KM)
- Pozivi prema ostalim mrezama u BiH: 0.17 KM + 0.08 KM = 0.25 KM, znaci preskupo, (na telekomu je mislim 0.20 KM)
- itd.. dodaji na sve po 0.08 KM.

Ali bitno je da su narod uzeli na onu recenicu "Razgovor besplatan unutar mreze..", narod sve pokupovao..

da li si pogledao ovo link (http://www.haloo.ba/d1/unutar-mre%C5%BEe) prije nego sto si kupio karticu, naravno da nisi. Kazem problem je sto ljudi ne citaju do kraja neke stvari, a to se u danasnje vrijeme skupo placa, sad ovo je sitno nije nikakav ugovor i nesto ozbiljno, ali zamisli recimo da si digao kredit ili nesto slicno a nisi citao ono sitnim slovima.

cjenovnik Unutar mreže

Razgovori unutar haloo mreže su besplatni.

CJENOVNIK
POZIVI KM/min
unutar haloo mreže 0,00*
prema ostalim mobilnim mrežama u BiH 0,17*
prema fiksnim mrežama u BiH 0,17*
SMS KM/poruka
unutar BiH 0,09
prema inostranstvu 0,12
*Naknada za uspostavu poziva 0,08 KM
Sve cijene su u KM
U cijenu nije uračunat PDV / Obračunska jedinica 60 sec.

dakle ono sto je bitno je ovo boldovano

andr0id
19-09-2011, 12:09 PM
Ma da, to nisam citao.. da sam procitao ne bih ni kupio karticu.. u tome je caka i kljuc njihovog lopovluka.

Boldirano sve govori..

Assistant
19-09-2011, 12:45 PM
Ja vam racunice.Ako je uspostava poziva 8 feninga to se odnosi samo na prvu minutu.Znaci prva minuta 25 feninga ostale po 17 feninga pez PDV-a

bhgirl
21-09-2011, 10:10 AM
Sta fali sto uzme 8kf bar mozemo pricati sat,sva,tri a ovako bi sa ostalih mreza potrosili sav kredit dok progovorimo 2 rijeci xD ne bukvalo xD dobra mreza

Tribbiani
21-09-2011, 01:08 PM
Sta fali sto uzme 8kf bar mozemo pricati sat,sva,tri a ovako bi sa ostalih mreza potrosili sav kredit dok progovorimo 2 rijeci xD ne bukvalo xD dobra mreza

Jesi li se života ti registrovala samo da nam ovo kažeš? :)

qwerty
21-09-2011, 01:25 PM

dobro sta svako ima pravo na svoje misljenje, mozda cura voli da vodi duuuge razgovore :)

eX
21-09-2011, 01:41 PM

Nego šta, dvije poruke, jednom popljuvala BH Telecom drugom pohvalila Haloo aka Eronet :)
Evo gledam u skoro svim supermarketima imaju ove Haloo kartice, opet će da nasanjkaju pošten narod...

qwerty
21-09-2011, 01:50 PM
Nego šta, dvije poruke, jednom popljuvala BH Telecom drugom pohvalila Haloo aka Eronet :)
Evo gledam u skoro svim supermarketima imaju ove Haloo kartice, opet će da nasanjkaju pošten narod...

to mu dodje ko uz kruh i mlijeko, daj i haloo :) ali mora im se odati priznanje na dobroj distribuciji

Tribbiani
21-09-2011, 01:58 PM
to mu dodje ko uz kruh i mlijeko, daj i haloo :) ali mora im se odati priznanje na dobroj distribuciji

Sve je to bacanje novca. Od tih silnih prodatih brojeva će im možda aktivno ostati jedno trećina, i to ako dobro prođu. Super stvar za one koji vole razglabati, međutim ERONET je i do sada nudio besplatne minute (doduše prema jednom broju) i tu su uslugu koristili većinom parovi (ako su koristili).

crni2005
21-09-2011, 02:50 PM
POstovani korisnici , svi smo zrtve dosadasnjeg monopola 3 mobilne telefonije koje htjeli mi to da priznamo ili ne rade u dogovoru i zajedno nas peljese.Pa ako je tako ko sto vi tvrdite da ce nas i ovi odrati nekja , trebsaim dati sansu , ali kad vec uspostavimo taj poziv daj da se ko ljudi ispircamo svi u mrezi , a ne ko dosad samo sa jednom osobom ili manjom grupom.Ovako ce nas natjerati da pricamo a ne da gledamo u telefon koliko je porslo sekundi razogovra i da li ce pisnuti ( onaj minute reminder).Dosta je bilo toga ljudi koliko mozete da vidite nemaju tarifu za sms unutar grupe.Vrlo jednostavno i ne treba.Cijene kada uporedite sa svim drugim operaterima razlikuju se prema drugim mreza i manje su.Da da , pogledajte vidjecete da je cijena manja.KOlika je tarifa mte-eronet, mtel-bhmobile , eronet-bhmobile......ajde uporedite , a sta s ovim dobijate , JEDINSTVO , konacno nesto sto je evropski , sto je svjetski.Ne treba trcati ko zdrijebe pred rudu ali ako trezimo da se ujedinimo da budemo integrisani , prvi na nasem trzistu ko to radi je HALOO.RAzmislite svi odjednom 064 , pa vidite da je mtel poceo nove akcije preko noci bez pompezne najave , tako ce i ostali. Volimo da pricamo.....PRICAJMO BRACO

Tribbiani
21-09-2011, 03:01 PM
To je taj komentar koji sam čekao da bih kupio haloo SIM karticu. (:

trocaderro
21-09-2011, 04:09 PM
Koji su to kreteni...AKO NAPISU TELEFONIRAJ DZABA DO 2020 ONDA MORA BITI DZABA ,a ne da platim uspostavu poziva 8 feninga....WTF?? Trebaju napisati SKORO DZABA..ali ovo NIJE DZABA...fuj gade mi se...

trocaderro
21-09-2011, 04:11 PM
Ja jedva cekam da dodje neki svabo ovdje..da dodje tele2 ili tako nesto..dakle totalno neovisna mreza..e onda ce im hebat kevu svima..i bh telecomu i mtelu i eronetu koji nas pljackaju,a mi stoka sutimo i trpimo...

1 GB u Austriji kosta 4 EURO mobilnom interneta a na bh telecomu 12 EURO?????????????????? Jel mi to imamo 3x bolji standard od Austrije?? WTF?

trocaderro
21-09-2011, 04:23 PM
Evo vam cijene za ovaj Haloo SA PDV:

0,09 km kosta uspostava poziva....i navodno samo to platite kad zovete unutar mreze i to je to,naravno ako vas gubari "slucajno " ne prekinu....

0,09 + 0,17 km kosta 1 minuta prema svim fixnim i mobilnim mrezama u bih...dakle 0,26 feninga s tim da je obracunska jedinica 60 sekundi..a to znaci da ako pricas s nekim 7 sekundi platis opet 0,26 feninga,a i ko prica 59 sekundi platis 0,26 feninga....

10 feninga je sms prema svim mrezama u bih a 0,14 km je prema inostranstvu...eto skontajte se jel vam se isplati..

trocaderro
21-09-2011, 04:42 PM
Ja imam SKYPE i meni su dzaba pozivi prema svim skypasima,a svi su mi na skype..a i kad nisam na netu u kuci sjedim u kafani u kojoj je wlan i preko samsunga androida pricam opet preko skype dzaba sa cijelim svijetom..dakle meni mogu svi da cuclaju :)

A L I
21-09-2011, 04:53 PM
I ja isto. Raja mi se zijanila kad sam neki dan kuću zvao sa Skype-a iz kafića haha

Još godinu dvije i GSM razgovori i SMSovi odoše u penziju, doduše već su u Americi na Verzion i nekim mrežama. A tada će se telekom pojesti, kako da zarade. :grin:

doff.
21-09-2011, 04:54 PM
Nisi dobro izracunao pozive, tacnije nisi uracunao PDV na 0,17 KM, tako da 0,09 + 0,20 (0,1989) = 0,29KM (prva minuta) a ostale po 0.20KM
Pozz

Marlon_Brando
21-09-2011, 05:13 PM
Skype \m/......:D :D :D

acogz
21-09-2011, 08:01 PM
SKYPE rules 8)

avdija
22-09-2011, 05:24 PM
POstovani korisnici , svi smo zrtve dosadasnjeg monopola 3 mobilne telefonije koje htjeli mi to da priznamo ili ne rade u dogovoru i zajedno nas peljese.Pa ako je tako ko sto vi tvrdite da ce nas i ovi odrati nekja , trebsaim dati sansu , ali kad vec uspostavimo taj poziv daj da se ko ljudi ispircamo svi u mrezi , a ne ko dosad samo sa jednom osobom ili manjom grupom.Ovako ce nas natjerati da pricamo a ne da gledamo u telefon koliko je porslo sekundi razogovra i da li ce pisnuti ( onaj minute reminder).Dosta je bilo toga ljudi koliko mozete da vidite nemaju tarifu za sms unutar grupe.Vrlo jednostavno i ne treba.Cijene kada uporedite sa svim drugim operaterima razlikuju se prema drugim mreza i manje su.Da da , pogledajte vidjecete da je cijena manja.KOlika je tarifa mte-eronet, mtel-bhmobile , eronet-bhmobile......ajde uporedite , a sta s ovim dobijate , JEDINSTVO , konacno nesto sto je evropski , sto je svjetski.Ne treba trcati ko zdrijebe pred rudu ali ako trezimo da se ujedinimo da budemo integrisani , prvi na nasem trzistu ko to radi je HALOO.RAzmislite svi odjednom 064 , pa vidite da je mtel poceo nove akcije preko noci bez pompezne najave , tako ce i ostali. Volimo da pricamo.....PRICAJMO BRACO

Nek si se i ti registrovao samo da nam to kazes :)

telefon
22-09-2011, 06:34 PM
neznam sta vam je....
dok netko nesto spomene odmah ovaj drugi veli to je fuj bleeeee beeee pogazi zapali...
pa sta ima veze ako tko hoce da kupi nek kupi ak netko licno nece ne mora..
sta ima itko nekog nagovarat da je nesto bolje...
a postavlja se pitanje zasto bi bht ili mtel il ht dao nekom nesto dzaba?
pa evo i ovako zaradjuju mil ne radeci nista a mi opet pricamo..
a ako nam dadu nesto dzaba razgovore u mrezi onda odmah nema profita kao sto je bilo i odmah nema plata nema izvlacenja para nema nista sto sad imaju..ali oni..

qwerty
22-09-2011, 07:24 PM
neznam sta vam je....
dok netko nesto spomene odmah ovaj drugi veli to je fuj bleeeee beeee pogazi zapali...
pa sta ima veze ako tko hoce da kupi nek kupi ak netko licno nece ne mora..
sta ima itko nekog nagovarat da je nesto bolje...
a postavlja se pitanje zasto bi bht ili mtel il ht dao nekom nesto dzaba?
pa evo i ovako zaradjuju mil ne radeci nista a mi opet pricamo..
a ako nam dadu nesto dzaba razgovore u mrezi onda odmah nema profita kao sto je bilo i odmah nema plata nema izvlacenja para nema nista sto sad imaju..ali oni..

podrzavam tvoj stav, mada ipak se mora skrenuti ljudima paznja na neke stvari da se ne zalecu, jer ljudi se ne informisu dosta o onom sto kupuju i onda tako dodju u zabludu, kao sto je bio slucaj sa ovim navodima o bespaltnim razgovorima do 2020, gdje su neki(a vjerujem ne mali broj ljudi) mislio ili misli da su tu razgovori stvarno potpuno besplatni, dok nisu uvidjeli da se naplacuje uspostava poziva.

Mislim da trebamo prestati sa ocekivanjem da ce nam telekomi ponuditi nesto dzaba, bar u skorije vrijeme, trebamo biti svjesni situacije u kojoj se oni nalaze, a oni se nalaze u nikad boljoj situaciji u kojoj nam mogu nabijati cijene kakve nam nabijaju koje su sigurno medju najvisima u Evropi ako ne i najvise. Dakle, trebamo imati razumjevanja za njih jer oni nisu Crveni krst da nekom nesto dijele dzaba tipa razgovor i sl. (osim donacija, ali to je vec pitanje drustvene odgovornosti) i zasto bi djelili i sami sebi rezali profit kada mogu ovako fino svaki dan nas sisaju, posao im cvjeta prave konkurencije skoro i da nema, jer pretjerano se medjusobno ne ugrozavaju i njima dobro.

Ovaj haloo mnogi su shvatili kao spas i kao nekog novog operatera koji ce zaista konacno da pocisti ove nase telekome, sve dok se nisu upoznali sa ponudom i sa tim da iza tog nazovi novog operatera gle cuda se krije stari operater Eronet pa se sad ja pitam da li je ovdje u pitanju ombana i da li je po zakonu ne potpisati se na onaj proizvod ili uslugu iza koje stojis, Eronet je morao na neki nacin pa makar i sitnim logom necim naznaciti da je on ustvari tvorac ove mreze i da je ovo samo jedan novi brend, tarifa sta li vec. Eto nisam pametan, ali mislim da su ovdje pokusali malo prljavom igrom i pricom o novom operateru na brzaka ugrabiti profit sto im je ocigledno dobrim djelom i uspjelo.

Eldorado
22-09-2011, 07:48 PM
radije davat našima (bh telecomu) više nego trpat strancima :)

qwerty
22-09-2011, 08:31 PM
radije davat našima (bh telecomu) više nego trpat strancima :)

zavisi sta podrazumijevas pod nase, a sta pod strance. Oba telekoma i BH Telecom i HT mostar(u cijem je vlasnistvu u iva halloo mreza) u odredjenom procemtu u vlasnistvu Vlade FBiH tako da novac uglavnom ide u isti budzet, doduse kod bHT ide malo vise zato sto su u vecem procentu u vlasnistvu vlade.

Tribbiani
22-09-2011, 08:32 PM
zavisi sta podrazumijevas pod nase, a sta pod strance. Oba telekoma i BH Telecom i HT mostar u odredjenom procemtu u vlasnistvu Vlade FBiH tako da novac uglavnom ide u isti budzet, doduse kod bHT ide malo vise zato sto su u vecem procentu u vlasnistvu vlade.

A i jednog dana svakako neće bit "naši". :)

La_Coste
23-09-2011, 07:58 PM
a jesi se razgalamio neka kupi ko hoce i ako ce neko uzet sto bi sluso tebe koristi sto koristis i cao , ja sam na eronetu i nebi ga mijenjo radi dosta razloga a bio sam korisnik svih mreza i ko ima para dovoljno nebrine se puno kolko ce se potrosit

La_Coste
23-09-2011, 08:01 PM
POstovani korisnici , svi smo zrtve dosadasnjeg monopola 3 mobilne telefonije koje htjeli mi to da priznamo ili ne rade u dogovoru i zajedno nas peljese.Pa ako je tako ko sto vi tvrdite da ce nas i ovi odrati nekja , trebsaim dati sansu , ali kad vec uspostavimo taj poziv daj da se ko ljudi ispircamo svi u mrezi , a ne ko dosad samo sa jednom osobom ili manjom grupom.Ovako ce nas natjerati da pricamo a ne da gledamo u telefon koliko je porslo sekundi razogovra i da li ce pisnuti ( onaj minute reminder).Dosta je bilo toga ljudi koliko mozete da vidite nemaju tarifu za sms unutar grupe.Vrlo jednostavno i ne treba.Cijene kada uporedite sa svim drugim operaterima razlikuju se prema drugim mreza i manje su.Da da , pogledajte vidjecete da je cijena manja.KOlika je tarifa mte-eronet, mtel-bhmobile , eronet-bhmobile......ajde uporedite , a sta s ovim dobijate , JEDINSTVO , konacno nesto sto je evropski , sto je svjetski.Ne treba trcati ko zdrijebe pred rudu ali ako trezimo da se ujedinimo da budemo integrisani , prvi na nasem trzistu ko to radi je HALOO.RAzmislite svi odjednom 064 , pa vidite da je mtel poceo nove akcije preko noci bez pompezne najave , tako ce i ostali. Volimo da pricamo.....PRICAJMO BRACO vala ima i ta mjesta

La_Coste
23-09-2011, 08:05 PM
:redbouncepa koji ce ti davo internet na mobilnom kao to je nesto inn ili sta je to uzmes onda laptop i eto a ne mobilnim koristit ili sjednes lijepo kuci i eto NIKO TE NE TJERA DA KORISTIS ! ! ! uvijek je bilo za sve na svijetu KOLKO PARA TOLKO MUZIKE

La_Coste
23-09-2011, 08:06 PM
a hoces da ti jos muziku zelju ispune

La_Coste
23-09-2011, 08:09 PM
slažem se
a sta lupate kakav crni eronet joj jesmo mi bosanci nakaradan narod da te bog sacuva ! ! !

eX
23-09-2011, 09:36 PM
Imam osjećaj da će Haloo napraviti neki problem, propust i onda misteriozno nestati, propasti, izgubit će mu se svaki trag, ali neće moći biti tužen, a ova brojka 2020 će otići daleko u zaborav, možda Eronet nije direktno ponudio ovakvu uslugu baš zbog toga, šta mislite?

Enver
23-09-2011, 09:41 PM
Imam osjećaj da će Haloo napraviti neki problem, propust i onda misteriozno nestati, propasti, izgubit će mu se svaki trag, ali neće moći biti tužen, a ova brojka 2020 će otići daleko u zaborav, možda Eronet nije direktno ponudio ovakvu uslugu baš zbog toga, šta mislite?

Pa u ovoj državi sve je moguće pa i ova tvoj scenario.
I zapravo ne bih se ni iznenadio.:)

Tribbiani
23-09-2011, 10:15 PM
a hoces da ti jos muziku zelju ispune

Đes' bolan, š'a ima? Deder sjedni malo, sad će kahva začas. :) Kome pričaš junače?

platinum
24-09-2011, 10:13 AM
a sta lupate kakav crni eronet joj jesmo mi bosanci nakaradan narod da te bog sacuva ! ! !

Nikako ofirno :P
Tek se registrovao i odma počeo branit ERONET.

qwerty
24-09-2011, 10:46 AM
:redbouncepa koji ce ti davo internet na mobilnom kao to je nesto inn ili sta je to uzmes onda laptop i eto a ne mobilnim koristit ili sjednes lijepo kuci i eto NIKO TE NE TJERA DA KORISTIS ! ! ! uvijek je bilo za sve na svijetu KOLKO PARA TOLKO MUZIKE

Vala ja bez mob neta ne bi sad mogao, kod mene je stalno ukljucen i skida ako nista update za vremensku prognozu, nekako sam na to navikao usput ima par stranica koje volim pogledati i nije mob. net sad nesto toliko skup kao ranije da je to sad neki luksuz, 10MB besplatno na BH mobile imaju svi preplatnici, a ja koristim jos i paket od 25MB, tako da imam 35MB, ali nekako mislimd abi mi optimalno bilo neki paket od 50MB ili 70MB, a ovo mi 100MB opet previse takod a mi paketi na BHT ne odgovaraju bas sasvim, ali eto. Uglavnom mobitel odavno nije vise samo za pozive i poruke, bar meni. Tu je sad masa aplikacija i opcija koje mjenjaju samu svrhu bobilnog telefona.

qwerty
24-09-2011, 10:59 AM

Mislim da uvodjenje Haloo ima smisla i da to nije mreza koja ce doziviti krah naprotiv imace ona svojih korisnika u buducnosti. Ja na haloo gledam kao na Hrvatsku verziju bonbon i slicnih ponuda, dakle sa jeftinim karticama i pozivima i sms za korisnike koji nisu prezahtjevni i koji samo zele sto jeftinije proci. Prvi kod nas u pokusaju da napravi nesto slicno je bio BHT sa Ultra holiday, ali ne znam zasto su to ukinuli. U svakom slucaju ponuda Haloo nije nesto sto je nepromjenljivo oni ce vjerujem kasnije sa jacanjem konkurencije sigurno poboljsati ponudu. Sve to treba gledati u svjetlu priblizavanja dana kada ce biti omogucen prenos broja, te sa tim ova ponuda dobija svoj smisao, jer ce Eronet u haloo imati jako oruzje protiv konkurencije gdje ce u svakom trenutku poboljsavajuci ponudu moci direktno ugroziti vodece telekome. Kakogod Eronet je prvi koji je uveo poseban brend koji ce na trzistu djelovati kao alternativa telekomima. Tako da nece nestati, a ovo besplatno do 2020. ako su ozbiljan operater nece smjeti ukinuti, ako bude srece da se kod nas "zarati sa cijenama" onos to ce ukinuti bice samo naknada za uspostavu poziva i takve stvari.

Tek se registrovao i odma počeo branit ERONET.
Neka nam i kriticara, forum je za sve dobrodosao, pozivam i ostale da se ukljuce posto biljezim pojacanu posjetu gostiju na GSM podforumu, pa eto nema razloga da se ne ukljuce u diskusiju, bilo bi daleko zivlje i zanimljivije.

dissident
24-09-2011, 01:42 PM
mario izvini na malo offtopica ali kazes da imas standardno kao pretplatnik bh telekom 10 mb, i onda 25 dodatno, ja sam tu ponudu shvatio kao ili 10 besplatno ILI ostale tarife
pa ako si prakticno to iskusio na svojoj kozi molim odgovori da znam i ja kako to hoda cisto informativno

...jer ja sam na moja tv premi paketu imam 500 MB gratis znaci onda bi trebao imati 510...nije da mi to nesto predstavlja al jednom sam premasio paket vidis mogao sam se zaliti :)

avdija
24-09-2011, 02:05 PM
Mojatv premi ima 500mb, ostali paketi imaju po 10mb.

qwerty
24-09-2011, 02:31 PM
mario izvini na malo offtopica ali kazes da imas standardno kao pretplatnik bh telekom 10 mb, i onda 25 dodatno, ja sam tu ponudu shvatio kao ili 10 besplatno ILI ostale tarife
pa ako si prakticno to iskusio na svojoj kozi molim odgovori da znam i ja kako to hoda cisto informativno

...jer ja sam na moja tv premi paketu imam 500 MB gratis znaci onda bi trebao imati 510...nije da mi to nesto predstavlja al jednom sam premasio paket vidis mogao sam se zaliti :)

kao pretplatnik BH Mobile znaci kao postpaid korisnik imas 10MB gratis od njih mjesecno, a tebi je na volju hoces li uz tih 10MB uzeti jos neki paket ili ces biti na gprs active gdje se potrosnja racuna samo po onome koliko si koristio.

acogz
24-09-2011, 11:15 PM
Kad već imam sve ove silne brojeve (mtel, BHT, mtel CG, mts, vip HR), uzeću i taj Haloo, imaće ga valjda još neko pa da se siti ispričamo!!! Kad mogu nositi tri telefona, mogu i četvrti! Jel' tako il' nije?

Setra
24-09-2011, 11:26 PM

Da li je Vijeće ministara odobrilo četvrtog operatera?Naravno da nije.
Haloo se svakako koristi (to je Eronet) glupostima prekidanjem veze i sl. i novom šemom pljačkanja korisnika.
Bezveze je ta njihova kuhinja.

refkie
26-09-2011, 10:05 AM
jel ovo 064 ima 7cifrenu numeraciju?

Tribbiani
26-09-2011, 03:56 PM
jel ovo 064 ima 7cifrenu numeraciju?

Da.

dissident
27-09-2011, 02:50 PM
kao pretplatnik BH Mobile znaci kao postpaid korisnik imas 10MB gratis od njih mjesecno, a tebi je na volju hoces li uz tih 10MB uzeti jos neki paket ili ces biti na gprs active gdje se potrosnja racuna samo po onome koliko si koristio.

Niste me razumjeli , ako imam neki paket da li se to dodaje na 10 mb ili se samo racuna taj paket ?
Tj ti si misljenja da imas 10 + 25 , dakle ja bi trebao imati 10 + 500 ... meni je to tesko skontati jer sam na velikom paketu pa nikada ne prelkoracim ali neko ko je na manjem moze skontati...

avdija
27-09-2011, 05:15 PM
Nemas 10 + 500, na tvom paketu je 500 ono sto je na mom 10. Kontas :)

A ako imas neki od paketa, onda imas 500 + paket, a ja bih imao 10 + paket.

indikator
28-09-2011, 02:05 PM
http://indikator.ba/home/povjerljivo/3829-haloo-nova-usluga-ht-eroneta

Tribbiani
28-09-2011, 08:10 PM
Jedno pitanje. Koristiš 064 broj duže vremena nakon čega izgubiš telefon (a s njim i SIM karticu). 064 je primarni broj. Kome se obratiti za novu SIM karticu? :) Na kiosku? :D

refkie
28-09-2011, 11:02 PM
Jedno pitanje. Koristiš 064 broj duže vremena nakon čega izgubiš telefon (a s njim i SIM karticu). 064 je primarni broj. Kome se obratiti za novu SIM karticu? :) Na kiosku? :D

meni.. haha..

Tribbiani
28-09-2011, 11:22 PM
meni.. haha..

Ne, ozbiljno pitam. Ili su unaprijed išli s tim razmišljanjem da su ovo kartice za jednokratnu upotrebu i da će korisnici kupiti novu svaki put kad izgube ili na neki drugi način ostanu bez prethodne? :)

U ERONET ići se ne isplati jer oni i dalje negiraju bilo kakvu povezanost sa uslugom haloo. Korisnike smatraju retardiranim izgleda, ko zna!? :)

refkie
28-09-2011, 11:28 PM
Ne, ozbiljno pitam. Ili su unaprijed išli s tim razmišljanjem da su ovo kartice za jednokratnu upotrebu i da će korisnici kupiti novu svaki put kad izgube ili na neki drugi način ostanu bez prethodne? :)

U ERONET ići se ne isplati jer oni i dalje negiraju bilo kakvu povezanost sa uslugom haloo. Korisnike smatraju retardiranim izgleda, ko zna!? :)

ne znam, al imas pravo.. ispade ovo nesto na tom banalnom primjeru kao "kvazi" mreza.. ima je tu,al u sutini ne postoji .. ha ya, ..

Dominquez
29-09-2011, 12:22 AM
Ne znam šta da vam kažem, al ja sam zadovoljan sa ovim ''haloo'' ... ono moje društvo i ja smo nabavili te brojeve, djevojka isto ima, pa pričamo za 8kf koliko te volja ... :D

naravno čuvam i svj stari 061 broj... pa koristit ćemo šta nam bude bolje štimalo ;)

EDIT by moderator nije dozvoljeno kucanje boldiranim tekstom i crvenom bojom

super123
29-09-2011, 09:36 AM

Kontaktiraš haloo korisničku službu...i dobiješ zamjensku karticu. Ali sumnjam da ti mogu pomoći s izgubljenim telefonom ;-)

qwerty
29-09-2011, 10:03 AM
Bilo kako bilo interes za ovu temu oko novog operatera je pokazao koliko smo mi ustvari nezadovoljni sa postojecim operaterima i koliko vapimo za nekim novim operaterom koji ce imati normalne cijene tj.koji ce biti povoljan i ugodan novcaniku i prikladan prosjecnom stanovniku i njegovom standardu.

Tribbiani
29-09-2011, 10:43 AM
Kontaktiraš haloo korisničku službu...i dobiješ zamjensku karticu. Ali sumnjam da ti mogu pomoći s izgubljenim telefonom ;-)

Super. Gdje je pokupim? :)

acogz
29-09-2011, 03:35 PM

Vjerovatno na trafici!

eX
29-09-2011, 04:15 PM

Da pitaš njih?
Imaš email na njihovoj stranici :)

Tribbiani
29-09-2011, 04:41 PM
Da pitaš njih?
Imaš email na njihovoj stranici :)

Napisao. :D Čekam odgovor. :)

-Garfield-
29-09-2011, 05:14 PM
Kad već imam sve ove silne brojeve (mtel, BHT, mtel CG, mts, vip HR), uzeću i taj Haloo, imaće ga valjda još neko pa da se siti ispričamo!!! Kad mogu nositi tri telefona, mogu i četvrti! Jel' tako il' nije?
ma jašta :D
što jednostavno kad moRe komplikovano :hehehehe:

error.exe
29-09-2011, 08:37 PM
Napisao. :D Čekam odgovor. :)

Dobro si pitanje postavio, kad ti odgovore javi i nama da znamo, inace da kazem i ja sam uzeo ovaj broj kao sekundarni (drugi) i pricam samo sa 064 i mogu da kazem pozitivno iskustvo, manje trosim a duze pricam, primarni je naravno BH Telecom

Tribbiani
29-09-2011, 09:18 PM
Dobro si pitanje postavio, kad ti odgovore javi i nama da znamo, inace da kazem i ja sam uzeo ovaj broj kao sekundarni (drugi) i pricam samo sa 064 i mogu da kazem pozitivno iskustvo, manje trosim a duze pricam, primarni je naravno BH Telecom

Njihov odgovor:

Poštovani,

U slučaju da imate takav problem javite se na naš broj službe za korisnike 064/404040
pa ćemo Vam dati daljnje upute.

Lijep pozdrav!

eX
29-09-2011, 09:21 PM
Al' sigurno bi to bila procedura :)

Tribbiani
29-09-2011, 09:40 PM
Al' sigurno bi to bila procedura :)

Ma levati ba, dobro je @refkie rekao, mreža postoji, al ne postoji. :) Pitaš one iz ERONET-a za ovo, kažu nije njihovo (jok, mog djeda je). S druge strane haloo nema vlastito prodajno mjesto, a samim tim ni mogućnost da ti izdaju novu SIM karticu na normalan i uobičajen način.

Šta misliš, možda bi novu karticu dobili na ulici, ono u fazonu nađemo se na tom i tom mjestu? :D :D

refkie
29-09-2011, 11:15 PM
Ma levati ba, dobro je @refkie rekao, mreža postoji, al ne postoji. :) Pitaš one iz ERONET-a za ovo, kažu nije njihovo (jok, mog djeda je). S druge strane haloo nema vlastito prodajno mjesto, a samim tim ni mogućnost da ti izdaju novu SIM karticu na normalan i uobičajen način.

Šta misliš, možda bi novu karticu dobili na ulici, ono u fazonu nađemo se na tom i tom mjestu? :D :D

ma kad su pokretali sve ovo, nisu računali na mogucnost da se izgubi kartica.. fazon je bio, baciti bombu s besplatnim pozivima, pa ako to uspije eto onda nesto se moze i raditi u smislu neke legalizacije svega....

error.exe
29-09-2011, 11:16 PM
neka ih neko nazove, pa da vidimo sta ce reci

Dominquez
30-09-2011, 08:08 AM
a kad nisam izgubio ovu 061 13 godina necu valjda ni 064 xD

super123
30-09-2011, 09:01 AM
Njihov odgovor:
Kada se izgubi kartica poziva se korisnička, oni vrše identifikaciju (par brzopoteznih pitanja) i zamjenska kartica se šalje na kućnu adresu!

eX
30-09-2011, 09:27 AM
Kada se izgubi kartica poziva se korisnička, oni vrše identifikaciju (par brzopoteznih pitanja) i zamjenska kartica se šalje na kućnu adresu!
Wow, bez novčane naknade?

niki1
30-09-2011, 11:39 AM

Pravo si dobar i kako ide dalje cinimise dasi jedan od uposlenih i reklamiras uslugu pa objasni sve detalje.

refkie
30-09-2011, 03:53 PM
u Tuzli nestašica ovih brojeva, hahahah.. nejma hin ni za lijeka..

qwerty
30-09-2011, 10:21 PM
u Tuzli nestašica ovih brojeva, hahahah.. nejma hin ni za lijeka..
nisu se ni oni nadali da ce se raja toliko primiti pa se nisu dobro snabdjeli :)

error.exe
11-10-2011, 02:51 PM
nije lose, evo mjesec dana od kad koristim napunio sam 5+5 + 4 (koje su mi dosle uz karticu) a napricao sam se, ali zato mi se osjetno smanjio racun na BH Telecomu

Tribbiani
14-10-2011, 09:30 PM
Jel tačno da te niko ne može nazvat ako nemaš kredita na računu? :D

manchester
28-10-2011, 11:51 PM
Nije

error.exe
29-10-2011, 06:27 AM
nije tacno

niki1
29-10-2011, 01:49 PM
Posto ako punis 5 KM moras dopunit za 15 dana onda se nemoj bojat uvijek imas ali ne kod sebe nego kodnjih :) samo puni :)

error.exe
29-10-2011, 01:57 PM
isplatnije je punit cenera, mislim da cenera ozes potrosit za mjesec a da se dobro napricas

MEDIA-DESIGN
28-05-2012, 10:37 PM
Naime, ponukalo me da napišem ovu kratku ali možda zanimljivu te važnu temu, jer sam sa svojim članovima nešto čudno otkrio oko Haloo "mreže"
Da li će to drugi uvidjeti ili ne, to nije moj problem. Stvar od čovjeka do čovjeka..
U firmi sam dobio , kao i svi ostali, karticu za mobitel "Haloo".
To mi ne bi bilo sumnjivo od samog početka a da se nekako ništa nije znalo...ama baš ništa i niko nije znao o tome.

p.s. Oni koji ne žele da vjeruju u te stvari neka odmah prekinu čitati i pređu na nešto drugo. Ne želim ni da se ovo shvati kao reklama za takvu nepoznatu mrežu
koja se reklamira na svakom ćošku, autobusima, trolejbusima, hodnicima itd. itd. da ne bi bilo zabune! Ovo nije reklama! Ako Mod misli da je reklama neka odmah briše ili ispravlja,hvala lijepo!

Znači, niko nije ni zvanično bio obavješten od kancelarije pa preko odgovornog lica koje će svima to razglasiti kako treba, nego se saznalo u kafani, tačnije klubu...slučajno.
I tako, počinje vrlo čudna priča koja me strašno zakopkala a opet je nisam riješio do kraja jer nisam našao ni jednu informaciju a koja bi bila mjerodavna
kao kod drugih službenih operatera mobilne telefonije, od podataka ko je vlasnik, direktora, sekretari itd. itd.
Za ovu nazovimo je "firmu" koja je po meni izmišljena (ili je ubačena sa strane) jer ne postoji ni jedan zvaničan podatak niti informacija a koju bi trebali naći ili na internetu ili na onoj kartici u paketu , tj. odšampanom kartonu
na kojem samo stoji broj Službe za korisnike 064 40 40 40 a koji sam jedva na jedvite jade dobio poslije više od 10tak puta zvanja ili zauzeća ili pazite sad ovo: nepostojećeg broja!
Prije ovog poziva sam bio u svim firmama koji daju usluge mobilne telefonije. Moja pitanja su bila vrlo jednostavna: Ko je vlasnik Haloo? Čije resurse predajnika koristi? Gdje se nalazi predstavništvo u Sarajevu ili bilo kojem drugom gradu BiH?
Dobio sam vrlo čudne odgovore od svih operatera. Kao prvo, Haloo ne spada ni pod jednu mrežu već je "kao" neovisna mreža.... Svašta! Ako je neko blesav ne mora biti glup, pa sam tako nastavio sa svima, kako na šalterima tako do ovog zadnjeg telefona. Dosad, nisam ni jedan konkretan odgovor dobio jer vidim da svi izbjegavaju, ne znaju ili neće da kažu ko stoji iza tzv "neovisn mreže" Haloo.
Molim da provjerite i uvjerite se sami. Doći ćete u ćorsokak, jer odgovora-nema. Kako nema? Ne znam.
Operaterka koja mi se konačno javila na onaj broj ali sam prije toga morao pritisnuti na broj 4. tehnička podrška da bi mi se neko konačno javio.
Kao prvo, veza između nas je bila izuzetno loša, pola je nisam razumio, pola jesam. Recimo da to što sam čuo nije upotpunilo moje saznanje na ona moja pitanja jer su odgovori bili vrlo, kažem opet, vrlo ili strašno čudni. Uglavnom da bi saznali ko stoji tačno iza Haloo-a morate ih kontaktirati preko emaila!!!! O čemu oni to??? Kakva je to firma i da li ona uopšte postoji u BiH?? Provjerite u biznis imeniku, iznenadit ćete se.
Nego, proizvođač kartica je Elatec d.o.o. iz Tuzle i samo to stoji. Nikakva mjerodavna informacija na onom "paketu" od kartice ne stoji. Telefoni, adrese, emailovi, itd. Zaboravite to! Znači ima samo taj vrlo čudan broj (gore) i još sumnjivije je zašto oni to pobogu daju toliko besplatno...ha? Besplatni razgovori unutar mreže do 2020 godine, kao veoma naznačeno na njihovom sajtu sa par sličica sa Sašom.
Onda mi se upalila lampica i skontao sam da je to sve u stvari povezano sa NWO planovima. Nemojte se smijati jer će nam to sve doći glava, već je to tu, samo što se ne vidi i ljudi ne žele niti razumiju šta se događa oko njih. Niko me ne može ubijediti u nešto drugo jer kada se okrenete oko sebe, skoro svaka reklama govori sama za sebe, ne treba vam prevodilac.
Illuminatski i Masonski simboli na Haloo, sada za mene nisu ništa novo jer i ne trudim se sa svojim prijateljima objašnjavati ostalima koji to ne vide i smatraju tu nekakvim "teorijama zavjera" ili kakvim budalaštinama, itd.
Ono što će kod ostalih koji isto budu tražili, tj. podatke oko Haloo-a, naići će na jedno "umno tretiranje i ispiranje mozga" ne znanjem, naivnošću, i skretanjem sa postavljenih pitanja u nadi dobijanja pravih konkretnih odgovora. Zato, probajte sami, ne slušajte mene, niti bilo koga drugog, raspitajte se.
Tipični znak Illuminata i Masonske lože na Haloo je:
http://haloo.ba/static/style/cms/CL_dopuna_za_1KM_a.png
Ništa drugo do "OKO"
Mi iz MEDIA-DESIGN PPG već dugo vremena pratimo ove pokrete kod nas, pa nas više ništa ne čudi a nadamo se da će to ostali dobri ljudi
početi primjećivati i širiti istinu. Oni koji ignoriraju istinu oko sebe, moraju se odlučiti kako će se to na kraju okrenuti protiv njih, jer
ovo što govorimo je stvarna istina, nažalost, previše nama očita, drugima glupa i bezazlena.
Otvorite oči šta uzimate, s kim pričate i kako ste na kraju prevareni, tako naivno...
http://www.banjalukalive.com/images/stories/1vijesti2011/haloo0610.jpg
Čak i u nagradnoj igri je tako zakukuljeno da to izgleda vrlo informativno, adresa pazite: >Organizatora< ne direkcije Haloo, opet sa podacima organizatora znači a bez i jednog podatka sjedišta Haloo.
Priznat ćete čudno zar ne?
http://www.haloo.ba/static/style/cms/halooshopping2/Pravila20FBiH201.jpg
Ako iko uspije više podataka o ovome (O Haloo "Firmi") da dobije ili nađe, molim napišite.

Čuvajte se...
Tim MEDIA-DESIGN PPG

refkie
28-05-2012, 10:57 PM
svaka čast za povezanost Timu MEDIA-DESIGN PPG, moze li se uzeti ovaj članak i shareat?

refkie
28-05-2012, 11:00 PM
ono sto si mozda sturio ,a to je da pitas regulatornu agenciju. ako se ne varam numeracija 064 je data eronetu.. pa shodno tome ta kvazi mreza koristi infrastrukturu eroneta vjerovatno uz nadoknadu ili kako su se vec dogovorili ako u biti sam eronet ne stoji iza svega toga

MEDIA-DESIGN
28-05-2012, 11:05 PM
ono sto si mozda sturio ,a to je da pitas regulatornu agenciju. ako se ne varam numeracija 064 je data eronetu.. pa shodno tome ta kvazi mreza koristi infrastrukturu eroneta vjerovatno uz nadoknadu ili kako su se vec dogovorili ako u biti sam eronet ne stoji iza svega toga

Bio sam u dvije ispostave direkcija Eroneta, svi redom kažu da to nije njihovo ("ni u ludilu!")
Svakog sam pitao čije "resurse" koristi, ni jednog od ovih operatera ne koristi. Bio sam na svim šalterima od tehničke službe pa nadalje-niko ne zna!
5 sati sam tražio nekoga da mi kaže gdje je taj Haloo, ama baš niko ne zna..... Znači, zvanično, nije Eronet, niti naš Telecom niti slične naše mreže. Nema podataka, kažem.

denny911
28-05-2012, 11:05 PM
O čemu ti to? Pa i ptice na grani pjevaju da je to dio Eronet mreze. Takva mreza u Hrvatskoj ti je Tomato, a ona je pod VIPnet-om. Nego kanite se vi u MEDIA-DESIGN-u masonstva, a ako vam je vec do toga upisite bar kakav zidarski kurs, mozda se zalomi koja kinta na bausteli.

MEDIA-DESIGN
28-05-2012, 11:06 PM
svaka čast za povezanost Timu MEDIA-DESIGN PPG, moze li se uzeti ovaj članak i shareat?

Slobodno, ko ti brani.

denny911
28-05-2012, 11:08 PM
Bio sam u dvije ispostave direkcija Eroneta, svi redom kažu da to nije njihovo ("ni u ludilu!")
Svakog sam pitao čije "resurse" koristi, ni jednog od ovih operatera ne koristi. Bio sam na svim šalterima od tehničke službe pa nadalje-niko ne zna!
5 sati sam tražio nekoga da mi kaže gdje je taj Haloo, ama baš niko ne zna..... Znači, zvanično, nije Eronet, niti naš Telecom niti slične naše mreže. Nema podataka, kažem.

Ocigledno im nije u cilju da se tu mrezu gleda kroz prizmu Eronet-a, koji i nije nesto popularan osim dole kod njih. Dakle, po meni Haloo mreza je jedan pokusaj da se postignu dobri rezultati uzimanjem dijela kolaca drugim operaterima a sve pod krinkom nove mreze.

MEDIA-DESIGN
28-05-2012, 11:08 PM
O čemu ti to? Pa i ptice na grani pjevaju da je to dio Eronet mreze. Takva mreza u Hrvatskoj ti je Tomato, a ona je pod VIPnet-om. Nego kanite se vi u MEDIA-DESIGN-u masonstva, a ako vam je vec do toga upisite bar kakav zidarski kurs, mozda se zalomi koja kinta na bausteli.

Kako rekoh, nije Eronet. Potvdili mi iz Eroneta-direktno. A ako je negdje neka reklama ili priča bila, nešto se pobrkalo, defintivno. Samo kažem šta znam a ne šta izmišljam. Hah, oko zidanja, pa ne znam baš, ali dobro znamo te kurseve ovdje kod nas u BiH i malo šire. http://www.glbih.org/ Nismo mi u ekipi tako mladi pa da idemo na "kurseve" ispiranja mozga.. :-)

MEDIA-DESIGN
28-05-2012, 11:12 PM
Ocigledno im nije u cilju da se tu mrezu gleda kroz prizmu Eronet-a, koji i nije nesto popularan osim dole kod njih. Dakle, po meni Haloo mreza je jedan pokusaj da se postignu dobri rezultati uzimanjem dijela kolaca drugim operaterima a sve pod krinkom nove mreze.

Da. I ono do 2020! besplatni razgovori, eh.

denny911
28-05-2012, 11:15 PM
Zapravo, evo da napisem i nesto u prilog tvojoj teoriji. Danas ili juce, ne sjecam se, vidio sam naslov u kom se kaze da na prostoru srbije, hrvatske i bih ima ogroman broj (bilo je brojem navedeno) masona a vodja (taj njihov neki glavni) im je ljekar iz brckog.

Mozda nadjes to na nekom od portala.

MEDIA-DESIGN
28-05-2012, 11:19 PM
Recimo to ovako, mi iz MDPPG-a ne vjerujemo u ove vrste kako ih svi nazivaju "teorija" ili još gore "teorija zavjera". Vjerujemo samo u >zavjere< (svakodnevne prakse) koje se rade protiv svih nas. Teorije postoje u knjigama, ovo su stvarni ciljevi i događaji oko nas. Hvala na podatku, mislim da si tačno rekao (Dnevni avaz http://forum.dnevniavaz.ba/showthread.php?4515-Slobodni-Zidari-tj-masoni/page6 )

niki1
28-05-2012, 11:38 PM
Halo = Eronet pa vi mozete da kazete sta hocete i te tete sto se iza saltera smijese mislite dace da vam priznaju da je to njihova mreza :) kada na jednoj lokaciji imate signal Eroneta i BHTelekoma po nestanku signala Eroneta gubite i signal Halo a kada se gubi signal BHTelekoma onda i dalje postoi signal Halo pa to je ocito ciju mrezu koriste i ko stoi iza tog HALO ma kanite se te mreze malo preracunajte pacete da vidite sta je besplatno i koliko stedite.

MEDIA-DESIGN
28-05-2012, 11:47 PM
Naravno, nisam je ni aktivirao (karticu), sve dok ne vidim zvanične informacije ili na njihovom , sajtu ili u njihovim ispostavama, kojih opet nema nigdje (u Sarajevu ih nema,a ni u drugim gradovima,provjeri,ne vjeruj meni).
A ako ikada budu zvanični podaci o toj kvazi-firmi sa stotinama reklama po gradu (gdje koriste druge pod-firme da ih reklamiraju), neko će se valjda od njih sjetiti da trebaju dati ljudima više informacija, ovako... Ili možda ne žele, neće, zbog drugih motiva koje sam naveo. Sve dok je tako a upućuje sve na te stvari, nemam drugog razmišljanja kao ni masa drugih ljudi.
To mislim, što mislim a zasad što vidim to je to. Međutim, zvaničnih podataka kao u svim normalnim mobitel-firmama, koji se ovdje očito skrivaju,-nema. Ko nađe, opet kažem, neka ih postavi ovdje ili bilo gdje, bio bi mu zahvalan ako bi to našao...ako. Što se tiče signala, moguće je, ali nije poenta samo u iznajmljenim linijama i kanalima na predajnicima (što mi ova iz tehničke službe iz Haloo-a sa njihovog telefona tvrdi skroz drugačije, kao "potpuno neovisna/nezavisna mreža") već je u tome što nema informacija.
--------------
Upravo sam dobio nezvaničan podatak od svojih, da je to nešto preko Hrvatske mreže pa na našu u BiH??? Ali opet nešto skriveno i nedorečeno.
Hmmm, mislim da tu ima neke logike, jer sam je danas jedva čuo pola razgovora.
--------------
Nešto i kod ostalih, ( http://www.klix.ba/forum/viewtopic.php?t=90868&f=21 ) znači nismo jedini.

Very strange, zar ne?

MEDIA-DESIGN
29-05-2012, 01:49 AM
Evo iz prve ruke šta se dobija u tom kartičnom paketu:

http://i47.tinypic.com/20qh0qr.jpg
http://i45.tinypic.com/a1hgu1.jpg

http://i48.tinypic.com/2d8qge9.jpg
http://i46.tinypic.com/2s61qjd.jpg
http://i48.tinypic.com/swrc5w.jpg
http://i50.tinypic.com/2vcjepw.jpg
http://i49.tinypic.com/fa0uj7.jpg
http://i49.tinypic.com/x3xoh5.jpg
http://i48.tinypic.com/2nvs1ok.jpg
http://i47.tinypic.com/2isxcw3.jpg
http://i48.tinypic.com/ame2bk.jpg
http://i45.tinypic.com/m3inp.jpg

"Plati manje" ? "Mreža super pogodnosti" ?
Ma kakvi!
Sračunajte se malo...

p.s. Brojevi i PINovi su izbrisani radi sigurnosnih razloga.

Almasa 80
29-05-2012, 07:01 AM
Moze li se kod tog operatera napraviti ugovor da placas mjeseno npr.,koliko potrosis toliko platis a ne da svako malo moras dopunjavati racun.
Znaci,postoji li mogucnost ugovora izmedju tog operatera 'Haloo' i privatnog korisnika.

Tribbiani
29-05-2012, 07:11 AM
Haloo, prepaid usluga Eroneta. Iz Eroneta to, naravno, neće priznati ali iz Regulatorne agencije su mi rekli kako za svakog novog operatera u BiH Vijeće ministara mora dati saglasnost, te da Haloo nije nikakva nova mreža već ponuda Eroneta koji je do te mjere izlevatio korisnike da su moralli smislit novi brend za svoje prodavanje magle.

Plus, numeracija 064 je dodijeljena Eronet-u, @refkie ti je to već rekao. To se lahko može provjeriti na Web stranici CRA.

Eh sad, to što se meni čini da se krše zakoni jer ni na Web stranici ni u paketu nema apsolutno ništa o onome ko stoji iza toga je drugi par rukava. Tim nek se bave nadležni za to, nit sam haloo koristio, nit ću koristit.

MEDIA-DESIGN
29-05-2012, 09:20 AM
Moze li se kod tog operatera napraviti ugovor da placas mjeseno npr.,koliko potrosis toliko platis a ne da svako malo moras dopunjavati racun.
Znaci,postoji li mogucnost ugovora izmedju tog operatera 'Haloo' i privatnog korisnika.

Kada neko napiše gdje im je (zvanično) sjedište ili kancelarija onda ću ti reći, ovako, niko nema pojma ni gdje je i da li postoji uopšte, razumiješ?
Ne postoje nikakve pravosnažne informacije...

MEDIA-DESIGN
29-05-2012, 09:29 AM
Haloo, prepaid usluga Eroneta. Iz Eroneta to, naravno, neće priznati ali iz Regulatorne agencije su mi rekli kako za svakog novog operatera u BiH Vijeće ministara mora dati saglasnost, te da Haloo nije nikakva nova mreža već ponuda Eroneta koji je do te mjere izlevatio korisnike da su moralli smislit novi brend za svoje prodavanje magle.

Plus, numeracija 064 je dodijeljena Eronet-u, @refkie ti je to već rekao. To se lahko može provjeriti na Web stranici CRA.

Eh sad, to što se meni čini da se krše zakoni jer ni na Web stranici ni u paketu nema apsolutno ništa o onome ko stoji iza toga je drugi par rukava. Tim nek se bave nadležni za to, nit sam haloo koristio, nit ću koristit.

Da i ja mislim sad da su iz Eroneta, ne samo što im je IP adresa vezana za Eronet (website) već nekako i sve ostalo vuče na njih. Ali, što onda LAŽU narod??? Pa pobogu čemu to u današnjem dobu informatike i biznisa sve se može saznati.
Zašto to onda kriju? Drugo, reklame su im isuviše bar za mene providne u smislu subliminalnih poruka, što opet znači, da neko tamo ko je to sve radio, je morao imati tačne upute kako i na koji način napraviti fotose, tj. u kojem smjeru da se vode.
Kažem da su to tipični Illuminatski znakovi. Znači od nas iz MDPPG, Eronet, sigurno ima veze s njima i Masonskom ložom.
Zato i sve ove skrivene namjere kvazi-firme koja prvo krši zakon, drugo, nema je a treće, cijela komunikaciju koju s njima možete dobiti je >automatizovani broj<-ne postoji ništa više! Nema adresa, imena, drugih telefona, onda više puta na onaj broj izbaci kao da je zauzet? ili nepostojeći i još masu nekih drugih sitnica koje možete sami otkriti ako dobro opažate. A komunikacija sa jednostavnim pitanjima preko emaila? Ne pada mi napamet!
Nije poenta samo u "nemanju firme"..
A njihovu karticu sigurno neću koristit, jer na kraju ispada skuplja od drugih.

Tribbiani
29-05-2012, 09:32 AM
Kod mreže je 218 03, kao kod Eroneta. Kriju zato što su lopovska firma koja je toliko izvarala korisnike da su jednostavno morali uradit nešto po tom pitanju (imaš na Webu dosta vijesti o tužbama protiv Eroneta zbog prevare i kršenja zakona).

Što se Iluminata i toga tiče, ako misliš da je tako možda ima veze s tim što je 49%-tni vlasnik Eroneta Deutsche Telekom (preko T-HT-a Zagreb).

MEDIA-DESIGN
29-05-2012, 09:44 AM
Kod mreže je 218 03, kao kod Eroneta. Kriju zato što su lopovska firma koja je toliko izvarala korisnike da su jednostavno morali uradit nešto po tom pitanju (imaš na Webu dosta vijesti o tužbama protiv Eroneta zbog prevare i kršenja zakona).

Što se Iluminata i toga tiče, ako misliš da je tako možda ima veze s tim što je 49%-tni vlasnik Eroneta Deutsche Telekom (preko T-HT-a Zagreb).

U RAK-u kažu da im je to kao pod-ogranak, prema tome Eronet a to znači pošto po zakonu ne može biti više operatera onda se moraju metamorfozirati u nešto drugo a da to ne izgleda bolno ili da je bezbolno. Na njihovom pretraživaču probajte naći riječ Haloo, št je meni još čudnije. Nema. Znači odete na http://www.rak.ba/bih/ pa otipkajte "Haloo" i kliknite na "Traži".
U stvari, ne treba ništa više biti čudno jer je sve danas normalno.

I ja kažem da su to čista lopovska posla.
Da, ima veze. Pogledaj samo fotose, bit će ti jasno da je sve u standardnom sklopu njiihove propagande.

Almasa 80
29-05-2012, 10:02 AM
Kada neko napiše gdje im je (zvanično) sjedište ili kancelarija onda ću ti reći, ovako, niko nema pojma ni gdje je i da li postoji uopšte, razumiješ?
Ne postoje nikakve pravosnažne informacije...

Onda bi to stvarno mogla biti neka prevara ili.....prisluskivanje korisnika?

UserX
29-05-2012, 10:02 AM
Ma naravno, to su masoni, masoni i samo masoni. HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA
vi u mediJa dizaJnetu ste pravi, da ne kazem, genijalci.

http://www.indikator.ba/home/povjerljivo/3829-haloo-nova-usluga-ht-eroneta
http://www.dnevniavaz.ba/vijesti/iz-minute-u-minutu/54966-ht-eronet-se-krije-iza-haloo-ponude.html :D :D :D :D :D :D

MEDIA-DESIGN
29-05-2012, 10:13 AM
Onda bi to stvarno mogla biti neka prevara ili.....prisluskivanje korisnika?
Pa, kad nude "besplatne" razgovore unutar mreže do 2020, sve ide prema tome.

Ma naravno, to su masoni, masoni i samo masoni. HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA
vi u mediJa dizaJnetu ste pravi, da ne kazem, genijalci.

http://www.indikator.ba/home/povjerljivo/3829-haloo-nova-usluga-ht-eroneta
http://www.dnevniavaz.ba/vijesti/iz-minute-u-minutu/54966-ht-eronet-se-krije-iza-haloo-ponude.html :D :D :D :D :D :D

Super UseruX, vidiš kako se mogu naći neke informacije. Ali to opet ništa ne govori konkretno jer informacije zvanično ne postoje, nema ih-kontaš?
Dobiješ kao svi mi u firmama >besplatno karticu<, izuzetno jeftine ponude, (koja na kraju ispada skuplja nego sve ostalo) i onda kad se naplaćaš vidiš dokle si stigao.
Nego, o Masonima, daj nas sve prosvijetli nekako molim te, pa da završimo temu u zdravlju i veselju.

MEDIA-DESIGN
29-05-2012, 10:45 AM
! ! ! !
Molim Modove da spoje ili prebace ove postove na :
http://forum.bih.net.ba/showthread.php?t=75636&page=14 .
Tema o ovome već postoji odprije pa mislim da je ne treba duplati.

>>> SEARCH ne radi nikako! <<< kao i masa drugih komandi.

Hvala!

UserX
29-05-2012, 11:09 AM
Pa, kad nude "besplatne" razgovore unutar mreže do 2020, sve ide prema tome.

Super UseruX, vidiš kako se mogu naći neke informacije. Ali to opet ništa ne govori konkretno jer informacije zvanično ne postoje, nema ih-kontaš?
Dobiješ kao svi mi u firmama >besplatno karticu<, izuzetno jeftine ponude, (koja na kraju ispada skuplja nego sve ostalo) i onda kad se naplaćaš vidiš dokle si stigao.
Nego, o Masonima, daj nas sve prosvijetli nekako molim te, pa da završimo temu u zdravlju i veselju.

Jes' ti kad cuo za pojam brandiranje, masonu?

-Garfield-
29-05-2012, 03:34 PM
Evo iz prve ruke šta se dobija u tom kartičnom paketu:

http://i49.tinypic.com/x3xoh5.jpg

http://i48.tinypic.com/2nvs1ok.jpg

"Plati manje" ? "Mreža super pogodnosti" ?
Ma kakvi!
Sračunajte se malo...

p.s. Brojevi i PINovi su izbrisani radi sigurnosnih razloga.

Ne bih da te plašim :njam: al površno pregledavajući slike koje si postavio :njam: uočio sam da si na crnoj podlozi ostavio jasne otiske prstiju :what: ....eh sad :njam: kakvi su to iluminati ako nemaju najbolju špijunsku opremu i pristup CIPS bazi podataka i otisaka.....:?
........hmmmm.... ja bih se zabrinuo :njam:

:ears:

MEDIA-DESIGN
29-05-2012, 03:59 PM
Ne bih da te plašim :njam: al površno pregledavajući slike koje si postavio :njam: uočio sam da si na crnoj podlozi ostavio jasne otiske prstiju :what: ....eh sad :njam: kakvi su to iluminati ako nemaju najbolju špijunsku opremu i pristup CIPS bazi podataka i otisaka.....:?

Ne brinem se uopšte za te stvari... :-)

UserX
29-05-2012, 05:34 PM

@MD, konacno si otkriven. Tesko se tebi sad.

munjamax
29-05-2012, 07:32 PM

U potpunosti se slažem sa tobom, i neka MEDIA-DESIGN ručno pretraži mreže na telefonu pa nek vidi ima li na listi te po njima famozne HALOO mreže, naravno da nema, imaš m-tel bh-telecom i eronet, pa sad razmisli...

Ojha
29-05-2012, 08:03 PM
Šta sve nećeš pročitati na ovom forumu :ohno:

refkie
29-05-2012, 09:14 PM
Šta sve nećeš pročitati na ovom forumu :ohno:

to nejma ni u OjhaaLandu :D

UserX
30-05-2012, 12:17 AM
Masoni su krivi za sve. Zbog njih cesto imam proliv.

Lusyredgold
26-09-2012, 04:22 PM
Zanima me da li Hallo kartica vazi i u inostranstvima...Pa ako neko zna neka napise...hvala ;)))

adis8411
24-03-2014, 10:34 AM
Viđam Haloo na različitim mjestima, čuo sam da su oni novi operater, ali onda mi ljudi kažu da mi imamo samo 3 operatera. Može li mi neko reći kako da sigurno znam? Pozz

Tribbiani
24-03-2014, 05:03 PM
Dobro jutro.