+ Reply to Thread
Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata 1 do 10 od 17

Diskusija: Carina na paket tehnike iz USA?

ostro & na prvu :) Blahhh's Avatar

Question Carina na paket tehnike iz USA?

Treba mi informacija o visini carine na dva tehnicka uređaja koja mi stizu iz USA.
    Ima li neko iskustva koliko se naplacuje carina za pakete sa tehnickom robom.

Konkretno radi se o dva informaticka uređaja-externi dvd burner i ext. HD 2.5in sa nekim modifikacijama....

Do sada sam uglavnom dobivao pakete sa razlicitim stvarima i uvijek je carina fiksno 10KM. Vjerujem da bi ovo gore moglo kostati vise.

...?
    1995.
    Džemila Delalić iz sela Dobrak,kod Srebrenice:
    "Zgrabih ja dijete,hocu da mu zavezem pupak,kad cetnik preda me: Spusti to dijete dolje! Ja ga popusti na dimije,fino dijete, duge kosice,kao da je okupano.Cetnik pridje,nogom stade djetetu na vrat."

Cybermaster
    Gost

Standardno

Carina na technicke uredjaje iznosi 16%....
    A sto se tice tih paketa, ja mislim da ako vrijednost robe u paketu prelazi 100KM da onda placas i carinu na produkt koji je u paketu, i plus 10KM za izlazenje carinika, tih 10KM placas uvijek...iako vrijednost ne prelazi 100KM...e sada ako nema racuna uz robu, mozda dobro prodjes pa on tu robu procijeni da vrijedi manje....i tako izbjegnes carinu, ali moze i obratno biti pa da platis onda postenski vise...naravno da moras i porez na to platiti (vrijednost robe + carina + PDV)

Eto nadam se da sam ti barem malo pomogao...

Standardno

ne ide mi matematika...evo recimo da je vrijednost uredjaja na onoj internacionalnoj zelenoj naljepnici na paketu naznacena kao 100KM (ili 60$ svejedno)...koliko placam dazbina...sve u svemu: A+B+C itd..
    1995.
    "Zgrabih ja dijete,hocu da mu zavezem pupak,kad cetnik preda me: Spusti to dijete dolje! Ja ga popusti na dimije,fino dijete, duge kosice,kao da je okupano.Cetnik pridje,nogom stade djetetu na vrat."

phenno
    Gost

Standardno

placas jos 16KM carine (11 + 5)% carine na takvu opremu
    dodatno placas ovih 10KM sto je naveo cybermaster.
    i onda jos na tu cifru dodas 17% PDV-a

126KM sa carinom + 17% PDV = 147,42

eventualno da ovih 10KM ne ulaze u PDV pa te ispadne 145,72 ali mislim da ulaze. (U principu, za porez ulaze svi troškovi).

eh, da, na carinu i PDV ti ulaze i troškovi prevoza ako ih ima. ako platis neku firmu da ti preveze to, onda i to ukljucis prije carinjenja (pa samim tim i prije poreza) ali tako vec funkcionise kad si firma... privatno, ne znam, vjerovatno ne.

Standardno

samo malo...stvar je kupljena u americi..poslana meni..obicnim paketom

sta su moje dodatne dazbine..necu valjda placati ponovo nesto sto je vec u americi placeno

dakle samo dodatne dazbine ala porez, carina, harac i sl.
    1995.

phenno
    Gost

Standardno

Citat Prvi postavio Blahhh
    samo malo...stvar je kupljena u americi..poslana meni..obicnim paketom

sta su moje dodatne dazbine..necu valjda placati ponovo nesto sto je vec u americi placeno

dakle samo dodatne dazbine ala porez, carina, harac i sl.
    pa eto, to ti je i nabrojano.
    ako si tamo platio porez onda tamo trebas traziti povrat poreza, a ovdje ces ga svakako platiti, htio ne htio

Standardno

Citat Prvi postavio phenno
    pa eto, to ti je i nabrojano.
    ako si tamo platio porez onda tamo trebas traziti povrat poreza, a ovdje ces ga svakako platiti, htio ne htio
    cek...amerikanac placa robu..i sve sto ide uz cijenu ukljucujuci poreze i sl.

salje meni kao privatni paket..poklon

koliko ja placam na tu vrijednost od 100KM s pocetka koju je amer platio tamo

47,42 KM?
    1995.

phenno
    Gost

Standardno

47,42 KM?
    probaj onda provuci to na tu pricu, ne znam sve detalje. pitao si koliko dodje carina i porez.

mozda postoji neka stavka koja govori da u tom slucaju ne moras placati nista.

Sir Oliver
    Gost

Standardno

47,42 KM?
    Da tvoje je da im dadnes jos 50km ako je taj tamo platio i da im kupis po ruzu ako si raspolozen

Opomena za spam

Pozdrav.
    Last edited by AggressoR; 11-12-2006 at 03:28 PM.

Standardno

Citat Prvi postavio phenno
    probaj onda provuci to na tu pricu, ne znam sve detalje. pitao si koliko dodje carina i porez.

mozda postoji neka stavka koja govori da u tom slucaju ne moras placati nista.
    ma vidi, ja kada dodjem na postu na zeljeznickoj da pokupim paket carinjenje je vec gotovo...i nema nikakve price...samo dobijes uplatnicu i idi plati pa dizi paket

ne mogu da vjerujem da na 100KM vrijednosti trebam platiti 50% za dazbine...ccc

naumpade mi kako stoka raskupusa svaki paket...ko da ga nogama sutaju il otvaraju..pa malo sjedu na njega da odmore...
    1995.

+ Reply to Thread

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Pravila postavljanja poruka

• ne možete postavljati nove teme
  • ne možete postavljati odgovore
  • ne možete postavljati priloge
  • ne možete urediti svoje poruke